Sayfa 2 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 ... SonuncuSonuncu
Toplam 268 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 30 Aðustos Zafer Bayramý'mýz Kutlu Olsun

atlantis - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Büyük Türk Milletinin 30 aðustos zafer bayramýný yürekten kutlarým.
    Göklerde þanlý bayraðýmýz hep dalgalanacaktýr.

uslanmazlaz61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

herkesin zafer bayramý kutlu olsun ALLAH TÜRKÜ korusun.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Erkin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    36

Alýntý kutoz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    30 Aðustos Zafer Bayramý'nýn 84 ncü yýl dönümü, kutlu olsun. Bu zaferin nasýl ve ne þartlarda kazanýldýðýný hepimiz biliyoruz. Ama malesef, bu zaferi tam manasýyla ülke olarak bir türlü kutlayamýyoruz.

ABD bile, 4 temmuz'u kurtuluþ günü (kimden kurtulduysa) olarak, birsürü etkinlikle kutlarken, bizlerin yedi düvele ders verdiðimiz, bu baðýmsýzlýk zaferimizi kutlayamadýðýmýzý düþünüyorum.
    Haklýsýn abi sadece 1-2 saatlik devlet törenleri ve stad etkinlikleriyle geçiþtiriliyor ayrýca TSK uçaklarý ufak gösteriler yapýyor hepsi bu.. Planlý ve organize þekilde bu etkinlikleri daha artýrmalýyýz ama yýllardýr böyle malesef..
    Bu yolda asla yalnýz yürümeyeceksin!

"Benim için Trabzonspor, en güçlülere karþý koyan ve herkesi yenen hayali kahramandý. Öyle bir kahramandý ki statükoyu bile devirmiþti.” K.K.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Genel Koordinatör
    Çakýr - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

Zafer Bayramý'mýz kutlu olsun!

Bugün kahraman Türk Ordusu ve Türk Milleti için çok önemli, çok deðerli bir gün. Ulusumuzun eþsiz Zafer Bayramý'ný, Kurtuluþ Savaþý'mýzýn baþarýya ulaþtýðý bu kutsal günü, tüm kalbimizle, büyük bir coþkuyla kutluyoruz.

Daha nice 84 yýllara...

Ne mutlu Türk'üm diyene!..
    "... hayat Bordo-Mavi'dir!"

"Þenol Güneþ, Türkiye'nin en saygýn ve en önemli futbol adamýdýr. "

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Berat - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

Zafer Bayramýmýz kutlu olsun..Allah bize bu vataný býrakanlardan razý olsun.Ruhlarý þad olsun..
    Güçlülerin Ýktidarýna Karþý; Trabzonspor!

cavenaghi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýspanya
    Yaþ
    39

"Hacýanestiii! Nerdesin? Gel de ordularýný kurtar!"

Buyuk Onderin Yunan Ýþgal Komutanýna Sesleniþi...

SDanýþmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    36

Tüm Türk haLkýnýn Zafer Bayramý kutLu oLsun...
    www.twitter.com/SDanismaz
    Gugudali..
    Pirana Kovalayan Çýlgýn Hamsi

Trabzonspor Kongre Üyesi
    antagonist - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

30 Aðustos Zafer Bayramýmýz kutlu olsun...
    Atatürk ve silah arkadaþlarýnýn ruhlarý þad olsun...
    Akif'in dediði gibi "Allah bu ülkeye bir daha istiklal marþý yazdýrtmasýn."

degok - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Yaþ
    49

30 Aðustosta ülkemizin baðýmsýzlýðýný tekrar elde etmesini saðlayan tüm þehit ve gazilerimize teþekkür ederim. Onlarýn yaktýðý bu ateþin hiç sönmemesi dileðiyle.

HAYDE HAYDE.ISTANBULU BIRDAHA GETIR DIZE TRABZON.EZE EZE KUPA KARADENIZE TRABZON HAYDE HAYDE VUR HAYDE TRABZON

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Kocaeli

tum turk halkýnýn 30 agustos zafer bayramýný en ýcten dýlekleklerým le kutlar ýyý gunlerde gecmesý dýlegýyle NE MUTLU TURKUM DIYENE

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Asil Türk milletine kefen biçenlerin her zaman kahr-ý periþan olmalarý dileðimle 30 Aðustos Zafer Bayramýmýz kutlu olsun.
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Þamil Ekinci|Dozer Cemil|Þenol Güneþ|
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr

Alýntý kutoz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    30 Aðustos Zafer Bayramý'nýn 84 ncü yýl dönümü, kutlu olsun. Bu zaferin nasýl ve ne þartlarda kazanýldýðýný hepimiz biliyoruz. Ama malesef, bu zaferi tam manasýyla ülke olarak bir türlü kutlayamýyoruz.

ABD bile, 4 temmuz'u kurtuluþ günü (kimden kurtulduysa) olarak, birsürü etkinlikle kutlarken, bizlerin yedi düvele ders verdiðimiz, bu baðýmsýzlýk zaferimizi kutlayamadýðýmýzý düþünüyorum.
    Ayný þeyleri düþünerek yürümüþtüm bugün sokaklarda.

Turgut Özakman'ýn yazdýðý gibi, "...Gençlerimize uzun zamandýr Milli Mücadele'yi gerektiði gibi anlatmýyoruz. Bu yüzden þimdiki birçok orta yaþlýlar da Milli Mücadele'yi iyi bilmiyor. Bilmemek oraný gittikçe artýyor. O görkemli olayý eskli, soluk fotoðraflara benzettik. Oysa cumhuriyetimiz o mücadelenin ürünü ve kaçýnýlmaz sonucudur. Yeni devletin kuruluþ felsefesini o mücadele belirlemiþtir. Anadolu aydýnlanmasý, birliði ve yurttaþlýk bilinci o büyük mücadeleyle baþlamýþtýr. O dönem bilinmeden bugünü okuyamayýz, yarýný göremeyiz..."

Kafamýzý çevirdiðimiz her yerde bayraðýmýzýn dalgalanmasý çok güzel, ancak bugünü panayýr havasýnda kutlamamýz, o günleri yad etmemiz gerek diye düþünüyorum.

O devri yaþamýþ birisinin anýlarýndan bir kýsmý buraya aktararak bugünün ne kadar önemli olduðunu size göstermek istiyorum. (alýntý)

(Kurtuluþ Savaþý sýrasýnda Ýstanbul'da gazetecilik yapan Falih Rýfký Atay, Büyük Taarruz'dan bir türlü haber alamamanýn sýkýntýsýný yaþamaktadýr.)
    "...
    Fakat içimizdeki sorunun, kimseden aramaya cesaret edemediðimiz cevabý kendiliðinden yayýlýverdi: Baþkomutan Mustafa Kemal Paþa bütün karargahý ile beraber esir olmuþ...

Keder insaný öldürmez derlerse, bu söze inanýnýz. Kalb denen þeyin ne dayanýklý bir maddeden yapýlmýþ olduðunu ben, o akþamüstü Büyükada vapurunun güvertesinde öðrendim.

Türkleri Büyükada Yat Kulübü'nden kovmuþlardý. Yalnýz bir iki sýrnaþýk, yolunu bularak içlerine sokulabilmiþlerdi. Bunlar, o akþam cezalarýný çekmiþlerdir. Çünkü kulüpte, Mustafa Kemal'in esir olmasý þerefine kulübün bütün þampanyalarý patlatýlýyor ve Türkler de daðýtýlan kadehleri içmeye zorlanýyordu. Ada sokaklarý, çoluk çocuðun çýðlýklarýyla geçilmez bir hale geldi.

Ölümü bir uyku, rahat bir uyku gibi arayarak sabah ettik. Ýlk vapurun en görünmez köþelerine sýðýnarak, iki büklüm köprüye indik.

Bütün Türkleri, yas içinde bulacaðýmý sanýyordum. Meðer ne kadar soysuzluða uðramýþýz. Acaba sokaklarýn hepsi, þu veya bu Muhipler Cemiyeti üyeleri mi idi? Bizimkiler utançlarýndan evde mi kalmýþlardý? Bu gülüþler, bu çýrpýnýþlar, bu el sýkýþanlar ne idi?

Meðer bütün karargahý ile Baþkomutan Mustafa Kemal deðil, Yunan Baþkomutaný Trikopis esir olmuþ...

Size, kalbin ne dayanýklý bir maddeden yapýlmýþ olduðunu yukarýda söylemeseydim, burada söylerdim. Bir çocuk gibi sýçramaya baþladým. Habere, havadise, telgrafa koþuyorum. Yunan ordusunu yok etmiþiz ve Ýzmir'e iniyormuþuz.

Ben, ömrümde hiçbir edebiyat eserinde, ordulara “ilk hedeflerinin Akdeniz” olduðunu bildiren günlük emri okurken duyduðum zevki duymadým. Bu, bütün heyecanlarýn üstünde bir heyecan veren, bütün þiirlerin üstünde bir þiirdi. Ne olmuþtuk, biliyor musunuz? Kurtulmuþtuk.

Ah Mustafa Kemal, Mustafa Kemal, sen ölünceye kadar o günün sevincini ödeyebilmekten baþka bir þey düþünmeyeceðim.

Konuþmak için dilim, yazmak için kalemim tutuldu.(...)

Nemiz varsa, baðýmsýz bir devlet kurmuþsak, hür vatandaþ olmuþsak, þerefli insanlar gibi dolaþýyorsak, yurdumuzu batýnýn, vicdanlarýmýzý ve kafamýzý doðunun pençesinden kurtarmýþsak, þu denizlere bizim diye bakýyor, bu topraklarda ana baðrýnýn sýcaklýðýný duyuyorsak, belki nefes alýyorsak, hepsini, her þeyi 30 Aðustos Zaferine borçluyuz.

"Akþam"ýn ilk sayfasý için koskoca bir kliþe hazýrlamýþtýk: "Elhamdülillah, Ýzmir'e kavuþtuk!" kapýlarý açmanýn imkaný mý var? Gazeteyi pencereden akýtýyorduk. Alan, yüzüne gözüne sürüyordu.
    ..."

Falih Rýfký Atay, Çankaya, pozi+if yayýnlarý, 2004 baský, sf. 339
    Konu saglam tarafýndan (30.08.2006 Saat 18:34 ) deðiþtirilmiþtir.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    A.Hilal Çakýroðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Zafer Bayramýmýz kutlu olsun. Þehitlerimizin ruhlarý þad olsun
    Fanatik Pacci

Ehrimen - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    32

Herkesin 30 Aðuston Zafer Bayramý KutLu Olsun

oskanonur - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    48

Oncelikel butun Türk Milletinin Zafer Bayramini tum samimi duygularimla kutluyorum.Dedelerimizin nasil zorluklarla kazanmis oldugu bu buyuk zaferi unutmamak ve gerektigi gibi kutlayabilmek icin herkesin Þu Çýlgýn Türkler adli eserini okumasini tavsiye ederim.Amacim reklam yapmak degil.Kitasbi okumus olan arkadaslar ne demek istedigimi anlamistir zaten.
    "AÝNESÝ ÝÞTÝR KÝÞÝNÝN, LAFINA BAKILMAZ"

Kobalas61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

zaferimiz herkese kutlu olsun
    Professional Unemployed

https://twitter.com/KobalasYakup

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gökhan Bozyiðit - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    38

Arkadaþlar daha önce 19 Mayýs'ta gönderdiðim linki 30 Aðustos þerefine bir kez daha gönderiyorum. Askerlerimizin bu muhteþem resimlerini görmeyenlerin mutlaka görmesini tavsiye ederim.

http://forum.donanimhaber.com/m_6232765/tm.htm

dün atv de haber bülteni sonunda gerçek savaþ görüntüleri gösterildi.
    Siperde niþan alýp mermi savuran mehmetciklerimize su daðýtan ana bir mehmete su verdikten sonra nankör bir kurþunla þehid oluyordu.
    hüngür hüngür aðladým.zor toparladým kendimi.yine mermi taþýyan bir bacý koþarken hemen yanýna bomba düþüyordu.O da þehit oldu.
    Bizlere bu güzel yurdu bahþeden mehmetçik ve analarýmýzýn ruhlarý þad olsun.
    NE MUTLU TÜRKÜM DÝYENE!

Berk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    32

Standart 30 Aðustos Zafer Bayramý

30 AÐUSTOS ZAFER BAYRAMI

Birinci Dünya Savaþý sonunda imzalanan Mondros Mütarekesi ve Sevr Antlaþmasýyla yurdumuz tamamen elimizden alýnýyor, vatanýmýzda hür olarak yaþama hakkýmýza son veriliyordu. Yüzyýllardýr üzerinde baðýmsýz olarak yaþadýðýmýz bu topraklar düþmanlara veriliyor, bizim de bunu kabul etmemiz isteniyordu.

Türk milletinin bu durumu kabul etmesi elbette mümkün deðildi. 19 Mayýs 1919'da Atatürk'ün Samsun'a çýkmasýyla, lideriyle kucaklaþan Anadolu, Atatürk'ün önderliðinde Kurtuluþ Savaþý'ný baþlattý. Amasya Genelgesi'nin yayýnlanmasýnýn ardýndan Erzurum ve Sivas Kongreleri yapýldý. Daha sonra 27 Aralýk 1919'da Ankara'ya gelen Atatürk, 23 Nisan 1920'de TBMM'yi kurdu. Böylece hem memleketin yönetimi halkýn iradesine verilmiþ oluyordu. Hem de Kurtuluþ Savaþý'nýn merkezi Ankara oluyordu.

TBMM meclisi yaptýðý görüþmelerde yurdun durumunu ve kurtuluþ çarelerini aradý. "Misak-ý Millî sýnýrlarý içinde vatanýn bir bütün olduðu ve parçalanamayacaðý görüþü"nden hareketle, düþmanla mücadele kararý alýndý. Oluþturulan düzenli ordularla savaþa girildi. Ýlk baþarý, Doðu'da Ermeni çetelerine karþý kazanýldý. Daha sonra, Batý cephesinde, Yunanlýlarla, I. Ýnönü ve II. Ýnönü Savaþlarý yapýldý. Bu savaþlarýn kazanýlmasýyla Yunanlýlar'a büyük bir darbe indirilmiþ oldu. Bunun üzerine Yunan ordusu yeniden saldýrýya geçti. Saldýrý üzerine Mustafa Kemal, or-dularýna: "Hattý müdafaa yoktur sathý müdafaa vardýr. Bu satýh, bütün vatandýr. Vatanýn her karýþ topraðý vatandaþýn kanýyla ýslanmadýkça terk olunamaz." emrini verdi.

Türk askeri, büyük bir azim ve fedakârlýkla bu karara uydu. 23 Aðustos ve 12 Eylül 1921 tarihleri arasýnda yapýlan Sakarya Meydan Muharebesiyle, Türk milleti 1699 Karlofça Antlaþmasýndan beri ilk defa toprak kazanmaya baþlýyordu. Sakarya Savaþý, Türk milletinin savunma durumundan taarruz durumuna geçtiði önemli bir savaþ olarak da tarihe geçti. Bu zafer sonunda, TBMM tarafýndan, Mustafa Kemal'e "gazi" unvaný ve "Mareþal" rütbesi verildi.

Türk tarihinin dönüm noktalarýndan biri olan Sakarya Savaþý'ndan sonra, büyük bir taarruzla düþmaný tamamen yok etme kararý alýndý. 1922 yýlý Aðustosuna kadar, hazýrlýklar tamamlandý. Güneydeki Türk birlikleri, büyük bir gizlilik içinde Batý cephesine kaydýrýldý. Ýstanbul'daki cephane depolarýndan silah ve cephane kaçýrýldý. Ýtilaf Devletleri tarafýndan tahrip edilerek kullanýlmaz hâle getirilen toplar onarýldý. Yeni silâhlar satýn alýndý. Ordumuza taarruz eðitimi yaptýrýldý. Bu hazýrlýklardan sonra, Gazi Mustafa Kemal'in baþkomutanlýðýný yaptýðý ordumuz, 26 Aðustos 1922'de düþmana saldýrdý. Bir saat içinde düþman mevzileri ele geçirildi. 30 Aðustos'ta düþman çember içine alýndý. Sað kalanlar esir alýndý. Esirler arasýnda Yunan Baþkomutaný Trikopis'te vardý. Bu savaþ, Atatürk'ün baþkomutanlýðýnda yapýldýðý için Baþkomutanlýk Meydan Muharebesi olarak adlandýrýldý.

Büyük Tarruzun baþarýyla sonuçlanmasýndan sonra düþman, Ýzmir'e kadar takip edildi. 9 Eylül 1922'de Ýzmir'in kurtarýlmasýyla yurdumuz düþmandan temizlenmiþ oldu. Hain düþmanýn, haksýzca ve alçakça iþgaline "dur" diyen ve kanýmýzýn son damlasýný akýtmadan yurdumuzu býrakmayacaðýmýzý dünyaya ispatlayan bu büyük zaferi her yýl, 30 Aðustos günü, bayram yaparak kutluyoruz.

En yüce mertebeye ulaþan aziz þehitlerimize

Göküyüzü pýrýl pýrýlotuz Aðustos bu gün
    Þehitlikte tören varyürekler dolu hüzün! ..
    Her taraf gülistanlýkher yan cennet kokuyor
    Gözyaþlarý içinde herkes Kur'an okuyor...
    Þanlý Türk Zaferini yazan yürekler burda
    Haçlý'nýn oyunu bozan bilekler burda...
    'Bir boyda dizilmiþlerhepsinde ay-yýldýz var
    Hizaya girmiþ gibibu gün de ayaktalar! ..'
    Can verenler yan yanavatan millet uðruna
    Komutaný ile erigirmiþ koyun koyuna! ..
    Dua ve þükran bizdenaz gelir þanlar size
    Yüce Rab'bim müjdelercennetini sizlere! ..
    Eri ile erbaþý hepsi birer kahraman
    Size olan borcumuzödenmez hiçbir zaman...
    Yetimler mermerlere sevgi ile dokunur
    Kitâbelerde tek tekkahramanlýk okunur! ..
    Okudukça taþlarýyüreðimiz eriyor
    Huzur ile karýþýktatlý hüzün veriyor! ..
    Hemen hemen her baþtayazar:'Vatan sað olsun! '
    Binlerce selam duaruhlarýnýz þad olsun! ..
    ''Belki hiç birþey yolunda gitmedi ama hiçbir þey de beni yolumdan etmedi." | ECG

ilhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

30 Aðustos olsunda yazacak bir kaç þeyimiz olacaktýr elbette.

Sen rahat uyu Atam..
    Türkçe, Turkche olmasýn! Dilimizi koruyalým! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde þapkam, dünyanýn dört bir yanýný geziyor ve stadyumlarda yalvarýyorum:
    “Tanrý rýzasý için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"Ýhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

ilhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

Önemli bir konudur. ~~
    Türkçe, Turkche olmasýn! Dilimizi koruyalým! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde þapkam, dünyanýn dört bir yanýný geziyor ve stadyumlarda yalvarýyorum:
    “Tanrý rýzasý için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"Ýhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Berk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    32

Alýntý ilhan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Önemli bir konudur. ~~
    Bu önemi sadece birkaç kiþi veriyor bu konuya sanýrým, yarýn buraya atýlacak mesajlarýn artmasý dileðiyle..
    ''Belki hiç birþey yolunda gitmedi ama hiçbir þey de beni yolumdan etmedi." | ECG

Yeniden kendimize gelmenin sonucunda ilk baþarý...
    Kamu bimarýna canan devay-ý derd eder ihsan / Herkesin derdine derman olan sevglim

Niçin kýlmaz bana derman beni bimarý sanmaz mý? / Neden bana derman olmaz, beni hastasý sanmaz mý?

Harun-61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    41

Zafer Bayramimiz simdiden kutlu olsun...

.
    *
    * Aðýzdan çýkan söz muallakta kalmaz, ya sað tarafa yazýlýr ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamýný ALLAH adamý yapma Sanatý'dýr ~

Kadir - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskiþehir

Türk Milleti'nin Zafer Bayram'ý kutlu olsun.
    Ulu Önder Atatürk'ü , silah arkadaþlarýný ve þehitlerimizi saygýyla anýyoruz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)