Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 53 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kezman ve Çetnik selamı...

cavenaghi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İspanya

Standart Kezman ve Çetnik selamı...

Milli maçlardan sonra Kezman'ın parmaklarıyla yaptığı işaretin altında yatan anlam su yüzüne çıktıkça yıldız futbolcuya yapılan eleştiriler artıyor. Dün akşam NTV de yayınlanan 90 dakika programında Haşmet Babaoğlu Sırp futbolcu Kezman konusunda çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

--------------------------------------------------------------------------------
    FB’nin problemli Anelka’dan kurtulmuş olabileceğini ama daha çok problemli Kezman’ı transfer ettiğini söyleyen Babaoğlu gerekçelerini şöyle özetledi.

“Futbolcu futbolcudur. Milliyetlerini tartışmayız. Ancak milliyetleri tartışanları tartışırız.
    FB liler belki kızacaklar ama Bosna olaylarında kalplerinin nasıl sızlandığını da biliyorum. Onun için açıklıyorum bunları.

Bu Kezman gol attıktan sonra Çetnik işareti yapıyor. Tekrar ediyorum milliyeti tartışmam ama milliyeti tartışan bir adamı tartışırım. Kezman gol atıyor ve Çetnik işareti yapıyor.

Çetnik 2. dünya savaşı sırasında Nazilerle işbirliği yapan Monarşik, son derece acımasız ve hain Sırp çetelerine verilen addır.

Kosova ve Bosna savaşı sırasında Sırplar kendilerine Çetnik dediler.

Belçika, Fransa, Hollandalılar Sırplara Çetnik derler, Avrupa Çetnik olarak adlandırır bunları.
    Birisi bu oyuncuyu uyarmalı.

Bu çocuk Bosna Hersek-Sırbistan maçında Bosna’ya gol attıktan sonra, utanmadan o Bosnalıların karşında Çetnik işareti yapmış adamdır. O Bosna’da bu Çetnik işareti yapan milisler Bosna savaşında masum 200 bin kardeşimizi öldürdüler. Bu işareti yaparak öldürdüler.

Bu işin şakası yok.

Bu karanlıktan aydınlığa çıkalım. FB bu rahatsız çocuğu rahatlatsın. Yanlız futbol dünyası değil Kezman’da kazansın böylece.”

27 yaşındaki golcü isim Sırbistan Karadağ - Bosna Hersek maçından sonra attığı golün ardından Bosna tribünlerine önünde 'çetnik' işareti yapıp gol sevincini yaşamıştı. Bu yüzden Kezman'ın Çetnik terörü olarak tanımlanan Sırp Milliyetçiliği daha çok gündeme gelecek. Sırp Çetnikler savaş sırasında Bosnalı direnişçilerin serçe ve işaret parmaklarını keserek Çetnik işaretini hep hatırlamalarını istemişti.

Öte yandan eski febeli Elvir Bolic ise söyle konusmus :
    Kezman'ın yaptığı hareketi Boşnaklar'ı katleden ırkçı Sırplar yapıyor.
    Biz Kezman'ı bu hareketi yaptığını zaten biliyorduk. Dünya Kupası
    elemelerinde Sırbistan'la Bosna-Hersek aynı gruptaydı. Daha birkaç ay
    önceki maçta da gol attıktan sonra da aynı hareketi yaptı. Biz de
    büyük tepki gösterdik. Tribünler karıştı. Maçta tansiyon çok arttı ve
    sahada tatsız olaylar yaşandı. Ben futbolcuların bu tarz hareketlerini
    yanlış buluyorum.

Mesela Galatasaray'daki Iliç, Kezman'ın çocukluktan beri arkadaşı. Ama
    onu hiç böyle ırkçı bir tavırda görmedik. Ben Fenerbahçe'nin ekmeğini
    yemiş ve hizmet etmiş bir futbolcu olarak söyleyebilirim ki bu
    transfer biz Boşnaklar'ı çok yaraladı.

Bu Haberı okuyunca TÜYLERİM DİKEN DİKEN oldu....Ancak böyle bi ırkcıyı aramıza Fener sokardı.Bunu da yaptılar ya.Bu adam bence duyarlı TÜRK halkı tarafından gereklı cevabı tribunlerden alcak.O hareket nasıl yapılırmıs cevabını alcaktır tahmın edıyorum.
    Konu cavenaghi tarafından (29.08.2006 Saat 21:02 ) değiştirilmiştir.

Sacit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

fb yönetimi bu konu da hiçbir şey yapmaz.kendilerini düsünürler onlar.bu inslh kötü sonuçlara yol açmaz lig de.

böyle kritik bir konu da gereken neyse yapılması lazım ama sanmıyorum
    Konu Sacit tarafından (29.08.2006 Saat 20:13 ) değiştirilmiştir.

Barış Cem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doğu

hareket yaparsan hareketin allahını görürsün kezmaan

marcelinhots
    Ziyaretçi

bu tamamen kendini ilgilendiren birşey,burda birşey yapmadığı sürece bizi germez,hatta yapsa bile germemesi lazım.

ama medyanında bu oyuncuya karşı sergilediği tutum ilginç gerçekten.Biz bir transfer yapsak ve bu tarz söylentiler olsa %30-35 kesim bu oyuncudan soğur ve aklı selim trabzonlular olayın farkına varıp medyaya savaş açardı.Bakalım aklı selim febeliler ne kadar.Resmen beşiktaşlı ve galatasaraylı medya kezmanın üstüne oynuyor.Çok çirkin bir davranış gösteriyorlar bence.İnşallah trabzon camiası olarak bu konudan uzak durucaz

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    İstanbul

sırp milliyetçisi çıktı demek yanlış bence..ben de Türk milliyetçisiyim o zaman...ama o milliyetçi diil düpedüz rasistdir(ırkçıdır)..kullanıma dikkat etmek lazım.bildiğiniz gibi milliyetçilik diil ırkçılıktır insancıl olmayan!!paylaşım için teşekkürler...

tunganyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

arkadaşlar unutmayalı ki bizde de stephanov var o da sırp ve tek farkları stephanov işaret yapmıyor.....ikiside sırp...bizimki cok mu seviyor bosnalılarıı hayırr aynı işte ilk önce kendimize bakalımm...bizde adam iyi diye tutuyoruz ...yoksa kim napsın sırpmış bulgarmış...öyleyse baliliye de laf atalım adam israilli!!!
    Alper PEKEN
    Trabzon/Çarşıbaşı/Kavaklı......Kocaeli/Gölcük/Kavaklı

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    İstanbul

kişilerin milliyetleri kimseyi ilgilendirmez ama bir insanlık suçu olan ırkçılık yapıldığı sürece buna tepki konulur...kezman bunu yapıorsa tepkiyi hakediyor demektir...stepanov yapsaydı o da hakederdi...balili yaparsa onun için de geçerli...içlerinde istedikleri kadar büyütsünler kinlerini kimseyi ilgilenirmez bunu dışarıya bu ve benzeri şekillerde yansıtmadıkları sürece!!

İslam Sezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı tunganyan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar unutmayalı ki bizde de stephanov var o da sırp ve tek farkları stephanov işaret yapmıyor.....ikiside sırp...bizimki cok mu seviyor bosnalılarıı hayırr aynı işte ilk önce kendimize bakalımm...bizde adam iyi diye tutuyoruz ...yoksa kim napsın sırpmış bulgarmış...öyleyse baliliye de laf atalım adam israilli!!!
    mesele Bosnalıları sevip sevmemesi veya milliyetçi olup olmaması değil,hele milliyetinin ne olduğu hiç değil.mesele kezman ın bosnalıları kesen sırp kasapları sırp çetniklerinden olması ve bunu özellikle bosna maçlarında bosnalılara yapması.eğer bunu stephanov da yapsa o da aynı.yani her alman milliyetçi olabilir ama nazi değildir ki şunu söyliyim bu sırp çeteleri nazilerden bin kat kötüdür.topu cehennem olsun,transfer yaparken futbolcuların bu özelliğini göz ardı eden yöneticilerede yazıklar olsun diyorum...
    Adam aldırmada geç git, diyemem aldırırım.
    Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım!

Nereden
    İspanya

arkadaslar bu ole alınacak bısey deıl, tabı kı sırp futbolcularla bı alakamız yok ama bu adam resmen parmaklarıyla bosnakları oldurmelerıyle gurur duyan bırı kı onların omur boyu onları hatırlmasaı ıcın ıkı parmaklarını kesmelerını sımgeleen seylerı yapıyor !!!
    yanı aklım almıyor
    Turkıyeye ılk kez bır ırkcı futbolcu geldi

Nereden
    İspanya

Alıntı tunganyan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadasım sen ıımısın bu nasıl bı mantık biz futbolcuyu o mılletten dıe yargılamıyoruz...adam gol attıktan sonra 3 parmagını gosterıyor ve olmayan ıkı parmagı bosnalıların parmagından kopardıklarını olunceye kadar hatırlyacaklarını gosterıyor !!!
    konuyu ıı okumadın glaıba

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    İstanbul

hiç umudum yok ama fb taraftarı inşallah beni yanıltıp bu adama tepkisini koyar!ancak tabi her ne kadar ''mecazi''deseler de kendilerini ayrı bir cumhuriyet olarak nitelendirenlerin bunu dikkate almaları çok küçük bir ihtimaldir...ama ne olursa olsun insan olan hiç kimse bu ve benzeri davranışlara tepkisiz kalamaz kalmamalı!!

İslam Sezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı gmz61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hiç umudum yok ama fb taraftarı inşallah beni yanıltıp bu adama tepkisini koyar!ancak tabi her ne kadar ''mecazi''deseler de kendilerini ayrı bir cumhuriyet olarak nitelendirenlerin bunu dikkate almaları çok küçük bir ihtimaldir...ama ne olursa olsun insan olan hiç kimse bu ve benzeri davranışlara tepkisiz kalamaz kalmamalı!!
    bence de umutlanmayalım ki zaten en büyük forum sitelerinde bu konuyu gündeme getiren haşmet babaoğlu nu manşetten eleştiriyorlar bu mu sevgi adamı diye oysaki bal gibi biliyorlar ki haşmet babaoğlu defalarca onun sırp olması önemli değil çetnik olması önemli umarım burda yeniden başlar ve eski ırkçı duygularından arınır dedi.demekki adalet duyguları tamamen ölmüş bu fb lilerin anladıkları halde anlamazdan gelip ırkçı bir herife saniyede sahip çıkıyorlar.
    Adam aldırmada geç git, diyemem aldırırım.
    Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım!

Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı marcelinhots Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu tamamen kendini ilgilendiren birşey,burda birşey yapmadığı sürece bizi germez,hatta yapsa bile germemesi lazım.
    bu lafın çok yanlış . nasıl yapsa bile bizi germemesi lazım . boşnak demek bosnada yaşayan müslüman lar demek . onun o hareketi yapması ırkçılık demek . türkiyedede ırkçılık hareketleri bu yıla kadar olmadı bundan sonrada olmaması için böyle şerefsiz kişileri temizlemek lazım . onun için bizi germemesi gibi bi durum olamaz.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

cumhuriyet kurmaya çalışan takımın taraftarları bunu da içlerine sindirirler fb uğruna...
    ama biz asla!
    ''Ben kulüp tutmam, çocuk... Çünkü hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamına hizmet veya kumanda edenler bir kulübü tutsalar bile -görev sırasında- bunu açıklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarsılır ve tartışılır. Tefrika (ayrımcılık, nifak) yaratmış olurlar. O nedenle dikkatli olmalarını tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatürk (2 Aralık 1933)

feneri "ampül" aydınlatır ancak "güneş" kendiliğinden ışık verir !

Nereden
    İspanya

ya bence bu kolay yenılır yutulur bısey deıl butun taraftarlar gıbı bızde tepkımızı koymalıyız...ıcerdekı ılk macımızda bu tepkıyı gosermelyıız bı pankart vesaıre ıle...
    bosnalı musluman kardeslerımızı oldurmekle gurur duyan bır ınsanın yuzun tukururum ben

Ali Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya

adam sırp ve milliyetçi olabilir.Biz de Türk ve milliyetçiyiz.Adam futbol oynamaya geldi bırakalım oynasın...Ters bi hareketini görürsek o zaman eleştiririz.Bizde de Step var Sırp belki o da milliyetçidir kim bilir ?
    "Ya biz 2010-2011 Şampiyonluk Kupasını alacağız, ya da o bizi"...

Nereden
    İspanya

Bu çocuk Bosna Hersek-Sırbistan maçında Bosna’ya gol attıktan sonra, utanmadan o Bosnalıların karşında Çetnik işareti yapmış adamdır. O Bosna’da bu Çetnik işareti yapan milisler Bosna savaşında masum 200 bin kardeşimizi öldürdüler. Bu işareti yaparak öldürdüler.

Nereden
    İspanya

Arkadaslar sanırım sırp milliyetcisı yazdım yanlıslıkla ırkcı yazaktım herkes ilk haberı okumadan dırek evet sırp olabılır ne var kı dıor !
    bız sırp olmasına bısey demıyoruz yukarıdakı haberı okursanız sevınırım. bu adam pkk ıle esdeger bır orgut taraftarı bosnalı muslumanları katleden....

sureklı okumayanlar ıcın yazcakmıyım ben
    Konu cavenaghi tarafından (29.08.2006 Saat 22:23 ) değiştirilmiştir.

Ali Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya

Alıntı cavenaghi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar sanırım sırp milliyetcisı yazdım yanlıslıkla ırkcı yazaktım herkes ilk haberı okumadan dırek evet sırp olabılır ne var kı dıor !
    bız sırp olmasına bısey demıyoruz yukarıdakı haberı okursanız sevınırım. bu adam pkk ıle esdeger bır orgut taraftarı bosnalı muslumanları katleden....

sureklı okumayanlar ıcın yazcakmıyım ben

Arkadaşım ben yazıyı okudum ve dedim ki bu adam daha yeni geldi burada henüz birşey yapmadı...Hele bi yapsın tepkimizi veririz dedim...Daha erken,telaş yapmaya gerek yok...
    "Ya biz 2010-2011 Şampiyonluk Kupasını alacağız, ya da o bizi"...

mackali_81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Exclamation

adam sırp diye kızmıyorum.herif sırp faşisti.o.çocuğu ölen bosnalıları ben ve benim gibiler katletti demek istiyor.böyle bir şerefsizi de ancak fb getirirdi.stepanov'un sırp kökenli olması sorun değil.çünkü ırkçıdır diyemeyiz.problem ırkçı olmak.bı adamın derhal ülkeden kovulması gerekir.

Harun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

Bu hareketi Türkiye'de yapacağını sanmıyorum.Daha imzayı yeni atmasına karşın hemen gündem oldu mutlaka uyarılmıştır bu konuda.Şayet yaparsa fb li taraftarlarında tepki vereceğini düşünüyorum.
    Zaman çabuk geçse de bugünleri özlesek.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Alıntı Harun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu hareketi Türkiye'de yapacağını sanmıyorum.Daha imzayı yeni atmasına karşın hemen gündem oldu mutlaka uyarılmıştır bu konuda.Şayet yaparsa fb li taraftarlarında tepki vereceğini düşünüyorum.
    Harun haklı. Yemez o hareket bu ülkede...
    “Her kim kendini kıymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Tansu Onur Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

bende türk milliyetcisiyim nolcak yani sırp olsaydım sırp milliyetcisi olurdum

bizim futbolcular ermenilerle mac yapsa isterse el hareketi yapsın hanginiz tepki gösterirsiniz???

Nereden
    İspanya

Alıntı esTeban Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende türk milliyetcisiyim nolcak yani sırp olsaydım sırp milliyetcisi olurdum

bizim futbolcular ermenilerle mac yapsa isterse el hareketi yapsın hanginiz tepki gösterirsiniz???
    kardes sen ılk haberı oku ! sırp mıllıyetcısı olmasını kastetmedım yazarken baslıgı ole yazdım.

yaw arkadaslar lutfen ılk haberı bı okuyun ondan sora yorum yazın.herkes baslıga bakıp yorum yazarsa sureklı duzeltemem kı yada ADMINLER allahınızı seversenız su mıllıtecıyı ırkcı dıe duzeltın ben beceremedım

Oğuuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sivas

Alıntı ıloveyouszymek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    adam sırp ve milliyetçi olabilir.Biz de Türk ve milliyetçiyiz.Adam futbol oynamaya geldi bırakalım oynasın...Ters bi hareketini görürsek o zaman eleştiririz.Bizde de Step var Sırp belki o da milliyetçidir kim bilir ?
    inanamıyorum size yaa, siz nasıl bizim milliyetçiliğimizle onlarınkini bir tutarsın ya, benim ecdadımda masum çocukları katletmiş olsa hanginiz o tarihinizden utanç duymazsınız, o ecdada lanet okumazsınız,, adam bırak utanç duymayı onlarla gurur duyuyorum diyor ya, önemli olan buradaki maçlarında yapıp yapmaması değil, sırp-bosna maçında yapmıış olması.. başlarım onun topçuluğuna gelsin trabzona trabzonda 5 gol atsın önemli diil önemli olan adamın katil olması.. stepe gelince aynı hareketi o yapsın değil step ronaldinyo olsa eminim bizim takımda yeri olmazdı..
    yok bir sitemim hayatta hersey kısmet...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)