Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 60 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Transfer - Muhasebesi

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Post Transfer - Muhasebesi

Transfer politikamız başlığını reddediyorum. Sebebi de olmayan şeyle ilgili fantastik bir söylemin başlığı olması.

Özellikle teknik, taktik konularda yazmamaya çalışıyorum. Haddim değil. Ama iş kulüp menfaatleri ve de maç sonu taraftar ve hatta futbolcu isyanları olunca iş bizi de ilgilendirir bir hal alıyor.

ÖRNEK: Lazaroni Denizli maçına santraforsuz çıktı. Kendisi de açıkladı. "Pas yüzdesini arttımak istedim". Bence doğru değil ama makul. Yani yanlış bile olsa içinde bir mantık yatıyor.

Bu doğruları tartışmak belki de gerekli ama bana anlamsız geliyor. Ama bazı gerçekler var ki, yüzümüze tokat gibi vuruyor. En çarpıcı örneği de transfer muhasebemizde yatıyor. Haydi başlayalım:

Sn. Nuri Albayrak seçilmeden önceki o felaket durumumuzu hatırlayalım. Az çok eksikliklerimiz konusunda hemfikiriz sanırım:

1. Oyun kurabilen orta saha
    2. Kaleci (belki)
    3. Sol bek
    4. Sağ bek
    5. Stoper
    6. Sol saha
    7. Fatih Tekke yanına forvet

Toplam: "7"

Yeni yönetim bu durumdaki bir takımı ele aldı. Sn. Nuri Albayrak yönetimi ile gerçekleştirdiğimiz transferler:

1. Ahmet Şahin (Kaleci)
    2. Cem Demir (Forvet)
    3. Çağdaş Altan (defans)
    4. Ersen Martin (forvet)
    5. Fatih Akyel (defans)
    6. Ferhat Çökmüş (defans)
    7. Feridun Sungur (orta saha)
    8. Marcelinho (orta saha)
    9. Djokaj (orta saha)
    10. Stepanov (defans)
    11. Murat Ocak (defans)
    12. Musa Büyük (orta saha)
    13. Ömer Rıza (forvet)
    14. Umut Bulut (forvet)
    15. Mustafa Keçeli (orta saha)

Şampiyon olmak istiyorsak yapmamız gereken transferler vardı ve yaptık. Az çok 6 transfer bekliyorduk hepimiz. zira bunlar acil ihtiyaçlardı. Bu ihtiyaçları karşılamak için yapılan toplam transfer sayısı "15". İsimler de hiç yabana atılır cinsten değil. Gerçi otuz transfer yapılınca içlerinden 2-3 iyi transfer çıkması dünya istatistiklerine göre zaten süpriz değil. Bunu daha önceleri bir çok kez biz de test ettik. Biliyorduk yani.

Şimdi bu 15 transfer yapılınca mantık, eksikliklerimizi kapatmamızın gerektiğini söylüyor değil mi? Hayır yanıldınız. Bakalım gene Trabzonspor kamuoyunun üzerinde iyi-kötü fikir birliğine vardığı ihtiyaçlarımız neler?

1. Fatih Tekke'nin yanına forvet
    2. Fatih Tekke'nin Yerine forvet
    3. Oyun kurucu orta saha
    4. Sağ açık (orta saha)
    5. Kaleci (belki)
    6. Sağ bek,
    7. Sol bek

Toplam: "7"

Bu sayıları futbol nedir, kaç kişiyle oynanır bilmeyen birine sorsanız herhalde futbol oyununun 30 kişiyle oynandığını düşünecektir. Ama dikkat!! Futbol 11 kişiyle oynanıyor!

İhtiyaç 7, alınan 15, güncel ihtiyaç 7. Bir de alınan isimlere bakın. Her biri (bence yarısı hariç) iyi denebilecek oyuncular.

Peki bu nasıl iş yahu? İşin muhasebesine ya da analizine devam edelim.

Böyle bir tabloda, iki ihtimal görünüyor. Birincisi alınan oyuncuların kalitesinin düşük olması. Ama listeye bakınca bu pek mümkün görülmüyor.

İkincisi ise plansız, programsız, hatta mazur görün, maymun iştahlılıkla yapılan çoğu da anlamsız transferler. "Yaptım" diyebilmek için. Neden "yaptım" demek ihtiyacı var? Çünkü verilen tek söz bu!

Peki ki senedir aynı duruma düşüp, biz neler yapmışız? Başarısız sonuçların ardından çok da süpriz olmayacak şekilde yönetimleri göndermişiz.

Mikro sonuç: PLANSIZ, PROGRAMSIZ, HEDEFSİZ ve ALELACELE seçilmiş yönetimler.

Makro Sonuç: Sene bitsin diye şükreden taraftar ve yönetici gurubu.

İşte Laz işi transfer ve onun muhasebesi . Yönetim kim olursa olsun artık bu işi çok profesyonel kişilere bırakmanın zamanıdır. Brezilya'da akıbeti belli olmayan yöneticilerle yapılacak iş değildir transfer. Kulüp idaresi de aynı şekilde ama bunu konuyu dağıtmamak için burada tartışmayacağım.

Issız yuvanda tektin
    Çekilmez çile çektin
    Kim derdi gülecektin
    Çile bülbülüm çile, çile bülbülüm çile, çile bülbülüm ----- ALLAH!
    Konu Tunga tarafından (29.08.2006 Saat 11:31 ) değiştirilmiştir.
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama güzel be kardeşim!

Vegas
    Ziyaretçi

Alıntı Şimal Yıldızı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İkincisi ise plansız, programsız, hatta mazur görün, maymun iştahlılıkla yapılan çoğu da anlamsız transferler. "Yaptım" diyebilmek için. Neden "yaptım" demek ihtiyacı var? Çünkü verilen tek söz bu![/I]
    Yapilan transferlerin ozeti budur. Diger bir ifadeyle de dostlar alisveriste gorsun misali...

Bu arada gayet onemli bir konuyu gundemimize getirmissin, seni alkisliyorum.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet_Mercanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

bence transferde enbüyük hatayı LAZARONİ yi alarak yaptık.. diyer alınanlara bişey diyemem ama hoca konusunda cok acemice davrandık ve bu hata bizecok pahalıya maal oldu
    __________________SÜRMENE'Lİ______________________

ozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bi kere bizde transfer politikası diye bişe yok. Tamamen ekonomik kriterlere göre transfer yapılıyor. Amaaaan boşverin düşündükçe kafayı yiyor insan..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

sevgili arkadaşım yapılan 15 transferden (çünkü keçeli daha imzalamadı) sadece 3 tanesi transfer sayılır.....
    marcelinyo,f. akyel ve stepanov marcelinyo fatihin satılmasından sonra tepkileri azaltmak için alındıki bunu saymıyorum bi tek fatih ile stepanozv kalıyor işin özü bu.....
    16 değil sadece 2 transfer yapıldı......
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

frango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

özellikle bu donemmde kesınlıkle yönetimin transfer polıtıkasının olomadıgını dusunuyorumkı budahada acı verici paldır guldur transfer yaptılar
    sorma neden...
    hamiiiiiii mandıralıııııııı...

ts_fan
    Ziyaretçi

En kral muhasebeci bu transferlerin muhasebesini yapamaz, ortada hesap kitap yapılarak yapılmış transfer yok ki, maymun iştahlılık diyebileceğimiz bir tarzda transferler var.

Küçük bir örnek verecek olursak; Fenerbahçe Kezman'ı aldı forvete biz onca adam aldık ve iki takımında forvetinde sıkıntı vardı.Bizim yaptığımız onca forvet transferinden sonra adamların aldığı tek forvetle karşılaştırma yapalım; sizce hangi takım forvet sorununu çözmek adına doğru olan şeyi yaptı?
    Konu ts_fan tarafından (30.08.2006 Saat 02:11 ) değiştirilmiştir.

eren_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

yönetimin yanlışları.bu 15 adama verdiği parayı 3 futbolcuya verseydide adam gibi transfer yapsaydı ne olurdu?(marce step ve fatihin bizde oldukdan sonra).bence çok iyi bir kadro kurmuş olurduk vede şu ligde nağmağlup gidiyo olurduk
    inadına TRABZON
    ---Sürmeneli Piranalar---

Lokman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Hemen her sezon başında oldu olacak oluyor diye lige girene kadar transfer yok ya avrupada listeye yazdıramıyoruz yada kampa alamıyoruz. Fatih gerçekten büyük kayıptı fakat bence bu transferler hazırlık kampından önce imzalasaydı ve bu takımı tanıyan (bence Ziya Doğan) bir hoca akımın başına gelseydi şu anda yine nağmalüp olabilirdik kadroyu tek tek ele alınca fena değil ama takım olamıyoruz birde futbolcuların derdini dinleyecek onlarla yaşayacak yönetimle aralarında köprü olacak iyi bir menajer gerekli takıma. Lazaroni gönderilsin bence bu takım iyi bir hoca ve iyi bir sistemle yine ilk üçe oynar oda şu durumda, sezon başındaki hazırlık kampına birlikte gitsinler orada birlikte oynasınlar iki sezon üç sezon üst üste yanyana oynasınlar çok kaliteli olmayan topcu bile adapte olduğu takım arkadaşıyla iyi işler başarabilir bence. Birazda transfer zamanları etkiliyor kalite ve verimi bence.

bordoylamavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

menejerlik sistemi oluşması şart. teknik direktör hem teknik işlere bakacak hem de transfer vb işlerde de söz sahibi olacak örnek : alex ferguson sonuç yıllardır başarılı transferler ve başarılı sonuçlar

Lokman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı bordoylamavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    menejerlik sistemi oluşması şart. teknik direktör hem teknik işlere bakacak hem de transfer vb işlerde de söz sahibi olacak örnek : alex ferguson sonuç yıllardır başarılı transferler ve başarılı sonuçlar
    Aslında Atay Aktuğ yönetimi bunu Şenol Güneşle yapmaya çalıştı ama ya bu kadar yetkiyi vermek istemediler geri planda kalınır diye yada şenol bu kadar büyük bir yetkinin ve sorumluluğun altına girmek istemedi ama bencede mükemmel bir sistem ve fakat yine türkiyede imkansız. bizim yöneticilerimiz sadece denetmenlik yapamaz çünkü nerdeyse hepsi şovmen ve reklam peşinde. Bence bu yüzden türkiyedeki hiçbir takımda bu iş yürümez.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Arkadaşlar öncelikle neden 15 oyuncu sıralayıp da, 16 yazdığımı ben de bilmiyorum, ama düzelttim.

Tekrar konuya gelince: Transfer Politikası lafı ancak şöyle anlam kazanabilir:
    Sizin profesyonel kişilerden oluşan bir "scout (Türkçesini bilmiyorum)" kadronuz olur (bunların illa ki emekli futbolculardan oluşması da gerekmiyor). Bu kadronun sürekli takip ettiği oyuncular olur. Gelen teknik adamın ihtiyacına göre bu kadronun takip ettiği oyuncular içinden seçim yapılır. Elbette son kararı gene yönetim vermelidir. Ama "aman şu oyuncu boşa çıktı", "bak bu hiç aklımıza gelmemişti", "bir de şunu alalım" diye transfer yapılınca işin suyu da çıkıyor.

Bakın, Trabzonspor'un iki sene içinde ilgilendiği oyunculara:
    Lugano fener'de, de Souza fener'de, Ricardinho beşiktaş'ta... Bu da gösteriyor ki bu oyuncular takip edilerek, planlanarak alınmamış, bariz bir şekilde menejerler tarafından Türkiye'de pazarlanmış. Yoksa toplamda yaklaşık 20.000 Brezilyalı içinden tesadüf eseri mi hep aynı oyuncular gündeme gelmiş. Siz bir transfer politikası ortaya koymazsanız birileri sizin için koyar.
    Trabzonsporlu olmak...

süleyman61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı kunteper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında Atay Aktuğ yönetimi bunu Şenol Güneşle yapmaya çalıştı ama ya bu kadar yetkiyi vermek istemediler geri planda kalınır diye yada şenol bu kadar büyük bir yetkinin ve sorumluluğun altına girmek istemedi ama bencede mükemmel bir sistem ve fakat yine türkiyede imkansız. bizim yöneticilerimiz sadece denetmenlik yapamaz çünkü nerdeyse hepsi şovmen ve reklam peşinde. Bence bu yüzden türkiyedeki hiçbir takımda bu iş yürümez.
    Şenol GÜNEŞ'in bu yetkiyi kabul etmemesinin sebebi tamamen maddi çekinceleridir.Kendisine maddi imkanlar sağlandığı takdirde bu iş için biçilmiş kaftandır.Zaten yapısı gereği de teknik direktörlüğü pek beceremiyor ama menejerliğin üstesinden layıkıyla gelebileceğinden eminim
    ALAYINA ISYAN
    ÖLÜMÜNE TRABZON!!!

ENKRALTS
    Ziyaretçi

benim marcelinho yla istediğim bir tane futbolcu vardı.o da ailton.ailton un golcülüğü herkesçe malum.beşiktaşta başarılı olamadı ama o beşiktaşın suçu.biz onu alsaydıkmarcelinho nun önünde ailton.çok muhteşem olurdu.ikisi de brezilyalı ve ikisi de senlerce almanya da top koşturmuş ikisi de çok kaliteli futbolcular.çok iyi anlaşırlardı ve şu an gol sıkıntısı çekmezdik.üstelik bedavaya albilirdik.ama bizim yonetim dar düşünmeye devam ediyor.ben halen daha istiyorum.forvetten iki adamı yollayalım alalım onu.hala istiyorum ve eminim çok başarılı olur.

Nereden
    Ankara

Alıntı kunteper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet doğru hatırlıyorum ama galiba şenol güneş istememişti ve sonuçta yine şenol güneşin tanımadığı bilmediği kişiler alınmıştı

Nereden
    Ankara

Alıntı ENKRALTS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim marcelinho yla istediğim bir tane futbolcu vardı.o da ailton.ailton un golcülüğü herkesçe malum.beşiktaşta başarılı olamadı ama o beşiktaşın suçu.biz onu alsaydıkmarcelinho nun önünde ailton.çok muhteşem olurdu.ikisi de brezilyalı ve ikisi de senlerce almanya da top koşturmuş ikisi de çok kaliteli futbolcular.çok iyi anlaşırlardı ve şu an gol sıkıntısı çekmezdik.üstelik bedavaya albilirdik.ama bizim yonetim dar düşünmeye devam ediyor.ben halen daha istiyorum.forvetten iki adamı yollayalım alalım onu.hala istiyorum ve eminim çok başarılı olur.
    aslında bende beşiktaş ailton u aldığında büyük transfer demiştim. ama sanırım almanlar bir futbolcunun devrinin geçtiğini anlıyorlar ve öyle satışa çıkarıyorlar ailton sonra almanyaya geri döndüğünde de oynayamadı. şimdi de kulüp bulamıyor. ben aynı şeyin marcelinho da olmasında şüpheliyim. hertha berlin neden satıyor marcelinhoyu diye çok sordum ve de niye başkaları almak istemedi bakalım göreceğiz

İslam Sezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

asıl gözden kaçan teknik direktöründen futbolcularına masörüne yönetimine taraftarına kadar birlik olmak inanmak yani takım olmak olayı.tabi ki takım olmuş camialardan daha kalitesi şampiyon olacak veya en azından iyi ve etkili oyunla başarılı olacaktır.biz kıl payı 2.olduğumuz zaman kadromuzda bulunan futbolcular mükemmele yakın oynarken ne kadar hoş gözüküyordu gözümüze. gayretli ve mutluydular bizi de mutlu ediyorlardı.gurur duyuyorduk.eksiklerimiz de vardı ve bunları tamamlayıp şampiyon olacağımızı,şampiyonlar ligine kalıp başarılı olacağımızı umuyorduk.sonra işin içine para girdi mertlik bozuldu.takım futbolcuları dağılan tesbih taneleri gibi dağıldılar.takımda kalanlar artık göze batacak kadar etkisiz ve umursamazdı.çünkü gerçekte çok kaliteli değillerdi.örnek emrah,sağda mükemmeldi kendisi de inandı trilyon istedi.oysa takım olma büyüsü sona erdiğinde çokda birşey olmadığı hemen anlaşıldı.en azından yeni yönetim hatta gitmeseydi eski yönetim burda gece gündüz düşünüp nasıl takım oluruzun planlamasını yapmalıydı.tabi ki eksik mevkilere kaliteli eklemeler yapılmalı ve faydalı olanlar ayrılmalı.Ancak bu bir plan ve program dahilinde yapılmalıdır.Mesela vahid hoca çok defans oynatıyor derken daha beteri alındı oysa bu taraftar profiline,takımın ligdeki konumuna uymuyor.hadi kalite defans yaparsın anlarım ama türkiye deki takımlara bu kadar defansın gerekmediğini az buçuk türk futbolunu bilenler bilir.yanlış 1=lazaroni.sonra birbiriyle sadece teknik açıdan değil ahlaki ve insani(kültürel vb...) açıdan uyum sağlayıp sağlamayacağı zerre araştırılmadan bir yığın adam alındı.forvetler:umut,cem,ersen,ömer rıza.adam hiç birini oynatmadı son maçta,oynatsa bile en fazla birini oynatıcak ki bu 4 küskün,alışmamış,hazır olmayan futbolcu demek.oysa 2 si kesin kadroda yer alacak kaliteli diğer 2 si yedek olsa işte mutlu 4 forvetin temeli atılır.yok bunlar kadroda yer bulamayacak kadar kapasitesiz ise neden daha iyileri alınmadı bunu soracak kimse yok.şimdi anlayışla bu hocayla bu bozuk akordiyonla başarısız olucaz ve bu 4 futbolcuyu gönderip 8 forvet alıcaz yine aynı türkü yine aynı masal hep devam edecek Allah muhafaza...
    Konu İslam Sezer tarafından (29.08.2006 Saat 17:35 ) değiştirilmiştir.
    Adam aldırmada geç git, diyemem aldırırım.
    Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım!

cavenaghi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İspanya

bazen bu albayraga sayıyorum ama adam mac sonları konusurken de goruyorumda sanrım bızım fanatıklıgımızden az kalır tarafı yok ! adam da bılıyor hata yaptıgını o da cok ıstıyordu cunku sampıyonlugu.
    biraz duygusal mı bakıyorum ne ama ıkı mactır bakıyorum demclerıne de taraftar bu takımı herkesten daha ıı tanıyor onlar haklılar dıyebılıyorsa bu kıbarca ozur dılemektir
    ama bir ozur butun hataları gormezden gelır mı orasını bılemem

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Alıntı isots1978 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    .....asıl gözden kaçan teknik direktöründen futbolcularına masörüne yönetimine taraftarına kadar birlik olmak inanmak yani takım olmak olayı....
    Güzel diyorsun ama takım olabilmenin de ön koşulları var. Sen önce kulüp içinde, yönetim içinde takım olacaksın. Bunu sağlamadan oyunculara, teknik yönetime takım ol diyemezsin, ya da desen de inandırıcı ve yaptırıcı olamazsın.

Ben Trabzonspor içinde futbolcuların birbirini, yönetimin futbolcuları (özellikle kendi getirmediklerini), futbolcuların kulübü, taraftarların yönetim ve futbolcuları SEVMEDİĞİNE inanıyorum. Bu sevginin eksik olduğu yerde takım veya takım ruhundan bahsetmek anlamsızlaşır. Bu konu yukarıda anlattığım Transfer Politikasızlığımızdan bağımsızdır. Ama şöyle bir ilintisi de vardır.

Eğer bu durumu sağlayamıyorsan yaptığın transferler nicedir? Yani yap yeni bir transferi at karışıklığın içine. Eee sonra?

Bence de transfer Trabzonspor'un öncelikli sorunu değildir. Örneklerle sabittir ki, önce başka yönetsel işlerde adım atılmalı sonra transfer gibi teknik ve finansal olarak en hassas konulara eğilinmelidir. Ama vaat olarak sadece transfer konuşmuş bir yönetim seçtik. O zaman da neden böyle saçma sapan transferler yapıyorsunuz demek güç oluyor.

Adam transfer yapacağım dedi, yapıyor. Yıldız alacağım dedi, alıyor. Ama kelimize merhem olmuyor.

Zaten kelin merhemi olsa...
    Trabzonsporlu olmak...

ahmetansu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İngiltere

bence okadar transfer boşa. bence suan bile aynı işi yapıyolar. sorun sol kanat diyolar. ve buraya 2 adam alıyolar. biri musampa biri mustafa.
    halbuki sol kanada gelinceye kadar bu takımda oyun kurucuve sağ back eksiği daha buyuk bi sorun. sen boş yere 2 tane sola adam alacagına bari bunlardan birini ortasaha ya oyun kurucu diye al.
    bu sene transferde beşiktaşa döndük. türkiyede ne kadar adam varsa toplandı. bakalım hangisi ii cıkıcak.
    "Bizi asagiya çekmeye çalismayin. Bize tutunun, biz sizleri yukari tasiriz." Özkan Sümer

BMN l TRABZON

Travelair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Şimal Yıldızı yazına katılıyorum. İlave olarak şunu belirtmem gerek.

Dünyada bu kadar çok transfer yapan bir üst düzey takım daha yoktur. Dünyayı bırakın Türkiye'de dahi bu tür "toplu" transferler kümeye oynayan takımların yaptıkları son "çırpınış" hamleleridir. Futbolun temel taşı olan takım oyununu ayaklar altına almaktır çünkü uyum süresi önemlidir. Değişim bir anda yapılmaz. Evrim şeklinde olmalıdır. Hazırlık kamplarına yetişmeyen futbolcularla o süre bile futbolculara tanınmamışken aldığımız sonuçlar adeta mucizedir.

Bize gerekli olan çok transfer, manav transferi değil hedef transferlerdir. Formanın ağırlığını taşıyabilecek elemanlar takıma kazandırmaktır, formayı hafifletmek değil
    Konu Travelair tarafından (30.08.2006 Saat 00:48 ) değiştirilmiştir.
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çıkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor şükretmedikçe şampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalır, üretirsen çoğalır--------------------------------------İÇİN
    Arslanın sırtlanı çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Nereden
    İstanbul

şimal yıldızı arkadaşım sana çok konuda katılıyorum hatta neredeyse her konuda ... fakat bir konuyu açıklıga kavuşturmak gerek .....

şimdi senin dediğin gibi sayın başkan menajerlik müessesini hayata geçirmeye çok ama çok niyetlendi hatta bu anlamda türkiye de bu işi iyi bilen taraflı tarafsız herkes tarafından bu kabul edilen trabzonlu biri ile de epey yol almıştı ama olmadı niye mi olmadı bir yönetim kurulunda hayatında hiç bir şey görmemiş ve vizyon misyon olmayan adamlar olursa bunu o yönetime kabul ettiremezsin çünkü korkarlar ki kendileri ikinci planda kalacak sanki çok becerikli ve medyatik tiplermiş gibi basına çıkamayacaklar ellerinde güç sandıkları şeyin ellerinden çıkacagını en önemlisi sag da solda bir halt biliyormuş gibi anlatacakları malzeme kalmayacagı için ............trabzonspor da futbol oynamış alt yapısından yetişmiş ve tanınan sayılabilecek bir arkadaşım ile bu konuyu konuşurken bana dedi ki hiç boş yere heveslenme mümkün değil o sistem tarbzonda adamı 3 günde yerler dedikodu ile ....

trabzonsporun transferde hataya düşmemesi için menajerlik sisteminin mutlaka gelmesi gerek kongreden beri bunu söylüyorum allahtan başkan da bunu böyle düşünüyor ama sadece şimdilik düşünüyor uygulama fırsatı olmadı olamadı sebeplerini az çok başkana açık mektup topiğinde yazdım malesef bunlar gerçek ....

başkan biraz güçlensin bu işleri yoluna koyacak şimdilik gene böyle ..
    saygılarımla

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

@ coolank

Açıkçası ben başkanın bu hassasiyeti gösterecek deneyimi olmadığını düşünüyorum (ya da düşünüyordum ta ki sen bu konuda bilgi verene kadar).

Bu iyi ama eğer zaman kaybetmeye devam ederse bu iş gerçekleşmeden o gitmiş olacak ki, herşey sil baştan yeniden başlayacak ve aynı senaryo ve sıkıntılar hiçbirşey değişmeden bir sene sonra da yaşanacak.

Bu konuda ve yönetimle ilgili diğer konularda da marjinal kararlar alınması gerekli. Zira bu kulübün şu anda dikta yönetimi ile yönetilmeye ve tek adamlığa ihtiyacı var. Yani birileri değil, sadece bir kişi, o da başkan olmak zorunda, taşın altına elini koymalı.

Eğer mejejerlik sistemi hayata geçecekse, ki ben ihtimal vermiyorum, bu kişinin çok iyi ve deneyimli birinin olması gerektiğine inanıyorum. Bence bu kalitede, yani herhangi bir takımı değil de, Trabzonspor'u ele alacak menejerin Türk olabileceğine ihtimal vermiyorum. Bu olay hayata geçse bile, bunu şu an Trabzonspor'a yakın birine yaptıracaklar ve bizzat onu da kendileri yiyecekler diye korkuyorum.

Maalesef kulübümüzü saha başarıları olarak büyüttük ve büyük tutabildik ama yönetsel olarak aynı başarıyı gösteremedik. işte bu yüzden de marjinal kararlar alınmalıydı. Hatta bu kararlar geçen sezonun bitiş düdüğünün ertesi günü alınmalıydı ki, kopacak fırtına sezon başına kadar dinsin ve kadro kafası biraz daha rahat bir şekilde sezonu açsın. Ama olmadı. Yakın zamanda da olacak gibi görünmüyor.
    Trabzonsporlu olmak...

Nereden
    İstanbul

Bu konuda ve yönetimle ilgili diğer konularda da marjinal kararlar alınması gerekli. Zira bu kulübün şu anda dikta yönetimi ile yönetilmeye ve tek adamlığa ihtiyacı var. Yani birileri değil, sadece bir kişi, o da başkan olmak zorunda, taşın altına elini koymalı.

tüm yazına katılmakla beraber bu paragrafa 5 defa katılıyorum .....başkana eger saha sonuçları çok kötü gitmezse bir şey olacagını sanmıyorum ha yönetim kurulu değişir o başka .. zaten degişmesi de lazım ...başkan nasıl atlatır bu işi dersen elinde hedef gösterdiği bir stad projesi var onu kullanacak sanıyorum .. yani tüm taraftarlar olarak destek verip istediğimiz bir şey ve o konuda tek başına davranıyor veya öyle duydum diyelim ....

sonuç olarak başkan çok şeyin farkında ama işte dediğim gibi bazı sebeplerden dolayı bunları şimdilik yapamıyor .... BAŞKANA AÇIK MEKTUP kısmında yazdım şimdi burada da yazıp ikinci baskı yapmak istemedim ....

SAYGIALRIMLA ..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Sayitoğlu: "Alternatifi bol, zengin bir kadro kurduk" dedi.
    Lazaroni: "Çok komik...Takıma bir tek iyi oyuncu transfer ettik, ama o da benim listemde yoktu!" dedi.

Şimdi kimin haklı olduğunu bir tarafa bırakalım ve neticeye bakalım. Ligin 4. haftası. Sarsılan ve kendini aklamak için açıklama üstüne açıklama yapan bir yönetim ve gönderileceğini anlamış, feryat - figan bir hoca.

Bırakın şimdi yönetimi, hocayı, ya da kim haklı, kim haksızı. Bu takım bu duruma rağmen başarılı olabilir mi? Bir yönetimle, hoca arasında bu kadar görüş ayrılığı olabilir mi? Hem de nikahın üzerinden daha iki ay geçmemişken?

PEH..!
    Trabzonsporlu olmak...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)