Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 138 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Alt Yapýmýz Ölüyor Mu?

NGeN - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    46

Standart Alt Yapýmýz Ölüyor Mu?

Þu anki kadroya baktýðýmýzda alt yapýdan direkt ilk 11 de oynayan kaç oyuncumuz var. sanýrým artýk alt yapýmýz ölmek üzere, 16 yaþ altý takýmlarýmýz dünya ile baþ ölçüþürken biz neden bu çocuklara gerekli özeni göstermiyoruz.
    hep Trabzon ruhu diyoruz. eðer Trabzon ruhunu isteyen alt yapýya dikkat eder ve onca yabancý futbolcuya vereceðimiz parayý bu çocuklarýn alt yapýsýna harcasak nasýl olur?yalnýz bunu yaparkende sadece trabzonu düþünmek gerek ne kendini ne de o çocuklarý.
    biliyorsunuz sol kanata abdullahtan sonra kimse çare olmadý,1996 senesinden bu yana gelen gideni arattý peki 1996 da bu görülseydi de altyapýda en az 4 -5 futbolcu sol kanat yapýlsaydý o zamanki çocuklarda 10 yaþýnda olsaydý þimdi 20 yaþýnda olurdu ve bunlaradan bir tanesi mutlaka takýma girebilirdi.
    birde bize uygun yetenekli oyuncalarý bulmak için türkiye çapýnda bir araþtýrma yapmalý ve erken yaþta bir veli anlaþmasý yapýlabilir mesela 17 yaþýnda trabzon altyapýsýna alýmasý ile ilgili olarak.
    son olarak belirtmek istediðim teknik direktörlere gelicem özellikle yýlmaz vuraldan sonra takýmýmýzýn alt yapýsý acayip derece bozuldu.yýlmaz vural direkt alt yapýdan oyuncu almatansa bana hazýr oyuncu lazým diyerek ilk defa trabzonun dengelerini bozan adam oldu.gerçi þu anda da onun dengeleri bozulmuyor yaaaaa.
    þu an trabzonun sol kanat ,saðkanat,defans ve en önemliside ön libero için gelecek 5 yýl sonrasýna bir oyuncumuz olmalý,
    bu oyuncularýmýz yetiþtirilirken özellikle bence dünyaca bilinecek oyuncular olmasýnýn bilinci ile yetiþtirilmeli.
    hepimiz biliyoruz.þu an brezilya fiyaskolarýný bunun yerine 17 yaþýnda ki afrikada yetenekli oyuncularý alt yapýna katarsýn geleceksenelere damganý vurursun.hem senin para kazanýrsýn hemde klübün gelceði garanti altýna alýnýnr.ama bunu yapýcak gerçekten cesur ve gözünü trabzondan baþka görmeyen bir alt yapý koordinaötürü gerekli. gelecek için bunlar þart.
    brezilyalýlar bile futbol akademilerinde tam olarak bilmediðim için yazamýcam ama daha ufak yaþlarda çocuklarý yoðun bir antremana ve maçlar yaptýryorlarmýþ.
    bilmem anlatabildimmi arkadaþlar

SiNo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

alt yapýdaki kopukluk bir kaç sene içinde giderilecek yani bir kaç yýl içinde kýyak topçular çýkacak bence

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet_Mercanlý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    42

öldü bile
    nerde DUNYA ÞANPIYONLARI?? nerde 3 SENE ÜST ÜSTTE TÜRKÝYE ÞANPIYONU ? NERDE REKORKIRAN PAFTAKIM??
    __________________SÜRMENE'LÝ______________________

yaðýz61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    43

neremiz canlý ki. yapýlan yanlýþlarý gördükçe inanýn tepkisizleþmeye baþladým.allah sonumuzu hayýr etsin.arkadaþlar gerçekten halimiz pek iç açýcý deðil hem takým daha kötüsü yönetim kesinlikle sýnýfta kalmýþtýr ve innandýrýcýlýklarý kalmamýþtýr.bir an önce birþeyler yapmamýz gerekiyor yoksa SEZON BAÞLAMADAN BÝTECEK. SÝTE YÖNETÝCLERÝ LÜTFEN BÝR KAMPANYA BAÞLATIN.YÖNETÝCÝLERE BÝR ÞEKÝLDE ULAÞIN....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Burak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Glasgow Rangers ýle Celtýc ýn ýzlemeye geldýgýný býlýyorum alt yapýyý ... harýka futbolcular cýkardýk Mýllý takýmlarda avrupalarda oynayan ...

artýk cýkmýyor havasýndanmýdýr suyundan mýdýr cýkmýyor ýste býttý denebýlýr artýk PAF ... ama ben yýne de umýtlýyým ...

Nereden
    Hakkari

Alt yapý mý? Trabzonspor'un mu? Yýllar önce adam çocuðunu cami avlusuna býrakmýþ;yýllar sonra bakmýþ ki dilendiricilikte iyi para var þimdi de o çocuðu arýyor.. Dünyada; futbol otoriteleri genç yeteneklere, alt yapýdaki genç oyunculara deðer verilmesini isterken ve bu konuda bazý kurallar ortaya koyarken--bizim ileriyi gören yöneticilerimizde-- dünya starlarýný Trabzona getirmek için gövde gösterisi yapmaya çalýþýyorlar. Ne için? Erk? Ýktidar? Siyasal üsteleþme? Kadrolaþma? "ÝLTÝMAS" !!! evet evet---iltimas olsa gerek bunun ismi.. Yýllarca yönetimde tanýdýðý olduðu için Trabzonsporun tarihinde yer almak zorunda kalmýþ olan bazý futbolcular-bugün milyonlarca taraftarýn tepkisini çekmesine raðmen neden bu takýmdan çýkarýlmýyor. Onuru olan insan kendi býrakýrdý deðil mi?

Alt yapýya acaba geçen sezon ne kadar yatýrým yapýldý?

Alt yapýdaki futbolcularýn yaþam koþullarý nasýldýr? Bilen var mý? Yöneticilerimiz biliyordur herhalde...

Ýleriye dönük 10 yýllýk bir yapýlaþma süreci için gerekli çalýþmalar yapýldý mý?

Alt yapýdan sorumlu þahsiyetlerin ilgilendikleri konular arasýnda acaba alt yapýdaki oyuncular hangi sýrada yer almaktadýr?

Alt yapý için herhangi baþarýlý bir klubün alt yapýsý incelendi mi?

neyse ki gerisini yazmama gerek kalmayacak çünkü bu saaten sonra ne deðiþecek onu çok iyi biliyoruz... mutlan...mutlan...

Mayls - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    33

"Gelecek 5 yýlýn takýmýný kuruyoruz" (Nuri Albayrak)

o 5 yýlýn oyuncularýna niye para harcanýyor. altyapýya yatýrým yapsa bonservis ödemek yerine gelecek 10-15 yýlýn takýmýný kursa ya
    Trabzonspor HES yapma, kendi kalene gol atma!
    Karadeniz'e Özgürlük!

Yasin Berber - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

Standart altyapý

arkadaþ alt yapýmýz ölmüyor size öyle geliyor hiç araþtýrdýnýzmý ben araþtoýrdým ve trabzonsporun 2 lig b katogorisinde 10 15 futbolcusu var kiralýk ve onlar piþiyo zaten 5 tane göztepede var onun için alt yapýdaki futbolcular baþka takýmlara veriliyor ve piþiyorlar onun için alt yapý konusunda hiç þüpheniz olmasýn

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    42

gecen sene bedelsiz kiralýk verdiði bonservisine 150 milyar istediði ARDA'ya þimdi 10 milyonn dolar istiyor gsliezikler onlarkadar olamýyoruz

ben bizim paftakýmýn onlarý istanbulda 9-1 yendine þahýt olmuþtum
    eskiyi arar olduk.......

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    42

Alýntý todoron Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    arkadaþ alt yapýmýz ölmüyor size öyle geliyor hiç araþtýrdýnýzmý ben araþtoýrdým ve trabzonsporun 2 lig b katogorisinde 10 15 futbolcusu var kiralýk ve onlar piþiyo zaten 5 tane göztepede var onun için alt yapýdaki futbolcular baþka takýmlara veriliyor ve piþiyorlar onun için alt yapý konusunda hiç þüpheniz olmasýn
    fazla piþiyo galýba bular lýllardan beri kalýteli biri cikmadý benim bildiðim ebfazla 1 veya 2 sene piþer bunlar kömür oldu adda

Yaþ
    35

bizim paf takýmýn hepsi a.sebat ta tolga gokdeniz huseyin hasan bunlar nerden cýktý en onemlisi fatih tekke turkiyenin en iyi altyapýsý bizde bence benim dusuncem tabi bu

since1967_ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    45

alt yapý son 6 yýldýr kimi çýkarmýþ a takýmada banko oynamýþ en son gökdeniz var iþte.
    ÞAMPÝYON OLMAN ÖNEMLÝ DEÐÝL. ÖNEMLÝ OLAN SENÝN BU HAKSIZ ARENADA VERDÝÐÝN ONURLU MÜCADELENDÝR.

Ýslam Sezer - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    45

kadroda þans vermiyoruz ki,sanki as lar çok iyi imiþ gibi bir tanesine bile kadroda yer vermemek,ilk 11 de oynatmamak önlerini kapatýyor gençlerin...
    Adam aldýrmada geç git, diyemem aldýrýrým.
    Çiðnerim, çiðnenirim, hakký tutar kaldýrýrým!

Nereden
    Bursa
    Yaþ
    46

Bence öyle deðil ortam altyapýdan yetiþen oyuncu piþsin diye verirsin ki öteki takýmlara. senin takýmýna adapte olmalý o kiralýk olarak verdiðin klüplere deðil.
    ayrýca büyük klübün stresini kaldýrabilmek için daha çocuk yaþta psikolojik , kondisyon ve kafa yapýsý olarak bunlarý bize hazýr olarak gelmeli
    ben ne anlarým bana paftan gelen oyuncunun piþsin diye diðer takýmlara verilmesi. daha sonra uyum saðlýyamýyor diye satýyoruz. yalan mý?
    artýk enbüyük geleceðimizin alt yapýmýz olduðu görülsün.bizi türkiye liginde diðer takýmlardan ayýrt eden yönümüz buYDU. ama artýk biz istanbul takýmlarý olmaya baþladýk.
    eskiden istabul gelirdi bizden topçu alýrdý. þimdi biz onlardan alýyoruz.
    tersine dönmeden bu iþi düze çevirelim derim ben.......
    ayrýca bizim þampiyonluðumuz gençlerimizin kendi takýmlarýnda piþmesiyle olacak
    Konu NGeN tarafýndan (27.08.2006 Saat 19:10 ) deðiþtirilmiþtir.

golebshera - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    41

Evet kardeþim. Alt yapý ölmüþ çoktan.
    Ferhat Çökmüþ kimdir? Onun yaptýðý iþi yapacak futbolcumuz yokmu bizim alt yapýda? Bu takýmda ilk 11 oynayabiliyorsa onun ayarýnda bir adam alt yapýda yoksa, o alt yapýyý kapatki israf olmasýn. Yazýktýr günahtýr.

Takýmýn üst yapýsýda alt yapýsýda bitmiþ. Ne hale gelmiþ koca Trabzon...
    SADECE DÝK DURAN, CESUR BÝR TRABZON..

Yaþ
    37

Altyapýmýza birþey olduðu yok. Öldüðü falan da yok. Ama kimse o gençlere güvenipte sahay koymuyor. Bazýlarý da sahip olduklarý yetenekleri bir araba bir de daire aldýklarý zaman unutuyorlar (For example Ali þen kandil, emre vardý bir de) yani futbolcular bir yere kadar geliyorlar sonra oradan sonra hiçbiryere gidemiyorlar. sorun bu.

Özkan Erdem - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

Galatasaray'ý takdir ediyorum. Altyapý projelerinin meyvalarýný topluyorlar. Ajax'ý örnek aldýklarýný söylemiþti baþkanlarý.
    Bize bakýyorum son yýllarda bir çok yetenekli genci heba ettik. Genç futbolcularýmýz 1 yýl içinde parlayýp sönüyor, hiç üstüne katan olmadý.. Tayfun Cora, Ali Þen Kandil, Emre Aygün, Feridun..
    BORDO MAVÝ

Trabzonspor Kongre Üyesi

Uluhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    43

bence ölmeye baþladý ve bir an öncede toparlanmasý lazým..Oyuncularý kiralýk veriyoruz ama oynayabilecekleri takýmlara kiraya vermek lazým.Son olarak ergini sakaryaspora kiralýk verdik bakalým kaç maç oynayabilecek ve bu kiralýk gidiþin ergine ne kadar katkýsý olacak
    Devlerin mezarý, Avni Aker Stadý

Mustafa Enez - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    41

bence ilk 11 de yabancýlarýn dýþýnda hep gençler oynamalý.ufuk,ufukhan,enis,..diðerleri.bunlarýn hasandan hüseyinden eksiði ne?tecrübeee..eee o nasýl kazanýlýyor?

TSKara61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    33

Bilmiyorum ben bizim altyapýnýn hep güçlü olduðunu düþünüyordum, meðersem yanýlýyormuþum.

golebshera - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    41

Eskiden öyleydi. Altyapýyý ayaða kaldýracak bir kiþi var, oda Özkan Sümerdir. Bu konuda tek umudumuzda odur. Þimdi baþlasýn, birkaç seneye kadar en az 2 adet takýmda direkt oynayacak topçu yetiþtirir.

Özkan Hocaya tam destek!!!
    SADECE DÝK DURAN, CESUR BÝR TRABZON..

TSKara61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    33

Ýnþallah öyledir. Altyapý konuya gelmiþken, Enis hakkýnda bilgisi olan varmý nerde oynar özellikleri nedir vs.

Nereden
    Bursa
    Yaþ
    46

arkadaþlar bence yönetiminde bunlardan haberdar etmemiz gerek. eðer aramýzda bu durumu iletebilecek bir arkadaþ vasa lütfen bir konuþsun.ben marcelinhoyu transfer etmektense onun kendi altyapýmýzdan gelmesini isterim.ama tam olarak futbolcu olarak gelip takýmda oynamasýný isterim kazma kürek olmasýný isterim.nice gençler geldi kandini ya geliþtiremedi ya da cesur bir teknikdirektör gelip oynatamadý.

Burçak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

2 sene önce trb lisesi dünya þampiyonu olduðunda helal olsun Trabzonsporun geleceði emin ellerde diyorduk. bu sýradan bi baþarý deðildi yaa. dünya kupasýný kaldýrmýþtý bu çocuklar. peki neredeler. nasýl bu çocuklarý deðerlendiremiyoruz ben anlayamýyorum.
    2010 - 2011 Þampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

Trabzonspor Kongre Üyesi
    selçukabi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    49

Kerim Zengin, Can Arat ( febe ), Arda, Özgürcan falan filan (gayse)....bizde de Enis ( ha girer ha girmez) alt yapý da bile rakiplerimizin gerisinde kaldýk maalesef.Samet Aybaba gibi hocalarý takýmýn baþýna getirmezsek çok da geri kalýrýz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)