Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Hseyin Avni Aker'e Byk Vefaszlk

Trabzonspor Kongre yesi
    . C. Ertem - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.05.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    34

Standart Hseyin Avni Aker'e Byk Vefaszlk

Hseyin Avni Akerin ailesi hem Trabzona hem de Trabzonspora sitem ediyor.

AVN AKER'E VEFASIZLIK YAPTILAR!

Hseyin Avni Aker'in yeeni olan Cem Aker, "Arsasn balad ve stadn yaplmasnda byk emei getii iin stada ismi verilmitir. Ama gelin grn ki bir gn dahi mezar bile ziyaret edilmemitir. imdi yeni stat ile ismi de kalkacak" dedi.

ZGN VE KIRGINIZ

Trabzonspor efsanesinin doduu yer olan stada ad verilen, Trabzon'un ilk beden eitimi retmeni Hseyin Avni Aker'in ailesi zgn ve krgn. Yeen Cem Aker sonnokta'ya yapt aklamada "Arsasn balad ve stadn yaplmasnda byk emei getii iin ad verilmi bir insana yllardr byk bir vefaszlk yaplyor. Trabzonspor, Galatasaray ve Fenerbahe kadar olamad. Onlar kendi deerleri Ali Sami Yen'i, kr Saraolu'nu ok gzel anyorlar. Ama bizde yle bir ey yok. Hseyin Avni Akerin mezarn belediye bakanl dneminde Volkan Canaliolu Bey dzenlemiti. Bir tek o ilgilendi" eklinde konutu.

TRABZON'A YAKIMIYOR

Aker, szlerini yle srdrd: Trabzonspor bir kez Avni Aker'in mezarnda anma yapsn, bir gider olursa masraflarn ben vereceim. Bu kadar duyarszlk olmaz. Sahip kmyorlar, bu bizi ok zyor. Ona buna forma hediye ediyorlar. 88 yandaki olu Aydn Aker yayor, bir kez onu ziyarete geldiler mi? imdi stadyum yklyor, yeni stadyumun parayla ismini satacaklar, tamamen unutulacak. Bu stadn yeri iin arazi balam Hseyin Bey, imdi unutulup gidecek. Trabzon'a hi yakmyor" dedi.

HAYR GR'N ANILARI

Hseyin Avni Aker, arkada olan nl Beden Eitimi retmeni Hayri Grn anlarnda yle anlatlyordu, 1940'l yllarda Hseyin Avni Aker'le ayn okulda beraber altk. Stad inaat tamamen bitmi ve isim aranyordu. Bir genel kurul oluturuldu, ben de Akerin ismini teklif ettim. nk bu stada en ok onun emei gemiti. Sanat Okulu ile Yenimahalle aras o zamanlar uurumdu ve bu uurumu at arabalar ile toprak tayarak doldurduk. Topra zemine serdikten sonra imleri ekmeye baladk. Daha sonra ise altm kiilik kapal tribn ile ak tribn yaptk. Tm bunlar anlatnca bana hak verdiler ve stada Avni Aker'in ismini verdiler

Kaynak: http://www.karadenizdesonnokta.com.t...yuk-vefasizlik
    Konu . C. Ertem tarafndan (01.07.2013 Saat 17:27 ) deitirilmitir.
    "Benim gideceim yer, geldiim yerdir. Ben ne nvan istiyorum, ne de makam istiyorum..." - ENOL GNE

"AKAABAT SEBATSPOR"

Ali Can - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.03.2007
    Nereden
    Bursa
    Ya
    33

Hakllar!
    ~ stanbul Teknik niversitesi Metalurji ve Malzeme Mh ~
    ~Twitter ~

alper* - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.03.2008
    Nereden
    Afrika Dier

Yeni stadn ismi neden Hseyin Avni Aker olmuyor anlamadm?

Hseyin Avni Aker hem tarihi manas hem de kulaa ho gelen sylenii ile mkemmel bir isim.

Hseyin Avni Aker ismi dururken "Sama Sapan Arena" vs gibi uyduruk isimler mi kullanlacak?
    Gutta cavat lapidem non vi sed spe cadendo.

Travelair - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.01.2005
    Nereden
    stanbul

Duygusal bir tepki olmu
    Trkiye'nin zencileri Trabzon'dan kar----------------------------------BUGN
    Trabzonspor kretmedike ampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tketirsen azalr, retirsen oalr--------------------------------------N
    Arslann srtlan ok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Naci Karakol - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.10.2013
    Nereden
    stanbul

Alnt Travelair Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Duygusal bir tepki olmu
    Hakl bir tepki olmu.
    Ne alakas var duygusallkla?
    Duygusal bile olsa, hakllar.
    FORUM YNETMNE ;

Forum iin "bildirim" sistemi istiyoruz.

Ouzhan Fidan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05.04.2008
    Nereden
    Mula

byk takmlarn stad isimleri gemiten gelir. kr araolu,ali sami yen,inn stad

yelik tarihi
    23.02.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    43

Ne vefaszlk yaplm ? Esasnda stadn arsasnn sahibi ve balayan H. Avni Aker deil, Sleyman Rza Kuu'dur. O zamanki mevzuata gre stadyuma birinin ismi verilmesi iin devlet grevlisi olmas gerekiyordu. Sleyman Rza Bey de o dnem spora olan katk ve emeklerinden dolay Hseyin Avni Aker ismini nermi. Avni Bey'in de stadn yaplmasnda emekleri olmu. Dier stanbul kulplerinden bjk ve gs, miladi takvime gre lm yldnmlerinde Ali Sami Yen'in ve eref Bey'in mezarlarnda mevlt okutuyor, tek fark o yani.

Rahmetli Hseyin Avni Aker'in ismi hala yaatlyor ite, vefaszlk ve kadir bilmezliin nerede olduunu anlayamadm akas.
    BLMEM ANLATABLDM M?

Ilelioglu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.06.2008
    Nereden
    Avrupa Dier
    Ya
    33

Bence Hseyin Avni Aker ismi yasatilmali. Bu isimle bydk hepimiz. Gayse bile Ali Sami Yen ismini yasatiyor.

..
    stanbul Saltanatn 7 kez yktk, yine ykacaz, Bordo kanmzla Mavi gklere ampiyon TRABZONSPOR yazdracaz...

zafer6161 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    20.10.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    43

Alnt Ilelioglu Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Bence Hseyin Avni Aker ismi yasatilmali. Bu isimle bydk hepimiz. Gayse bile Ali Sami Yen ismini yasatiyor.

..
    yaatyor ama pek kullanlmyor...

trk telekom arena herzaman diyorlar
    Ne Olmu ampiyon Olamadysak,,,
    Hayallerimizi Satmadk'ya,,,

Ender Kuyumcu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.01.2006
    Nereden
    zmir
    Ya
    46

smi yaatlyor aslnda. Vefaszlk denilemez belki ama bu tr deerlerimizi daha sk hatrlamalyz.

En azndan lm yl dnmlerinde mezarlar banda anlabilirler.
    https://twitter.com/kuyumcuender

2010-2011 ampiyonu TRABZONSPOR Taraftar

ilhan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.01.2007
    Nereden
    zmir

Alnt oflubektas Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Ne vefaszlk yaplm ? Esasnda stadn arsasnn sahibi ve balayan H. Avni Aker deil, Sleyman Rza Kuu'dur. O zamanki mevzuata gre stadyuma birinin ismi verilmesi iin devlet grevlisi olmas gerekiyordu. Sleyman Rza Bey de o dnem spora olan katk ve emeklerinden dolay Hseyin Avni Aker ismini nermi. Avni Bey'in de stadn yaplmasnda emekleri olmu. Dier stanbul kulplerinden bjk ve gs, miladi takvime gre lm yldnmlerinde Ali Sami Yen'in ve eref Bey'in mezarlarnda mevlt okutuyor, tek fark o yani.

Rahmetli Hseyin Avni Aker'in ismi hala yaatlyor ite, vefaszlk ve kadir bilmezliin nerede olduunu anlayamadm akas.
    Bu yoruma katlyorum abi. Ama bence bir jest yaplabilir. Sonuta ne olursa olsun stadn isim babaln yapan kii.
    Trke, Turkche olmasn! Dilimizi koruyalm! Trkeye 29 harf yeter!

Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde apkam, dnyann drt bir yann geziyor ve stadyumlarda yalvaryorum:
    Tanr rzas iin, gzel bir ma ltfen!
    Eduardo Galeano

"haneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    29.05.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    34

Sleyman Rza Bey dnemine gre ok byk bir spor adamyd. Fakat arsay balad olayn ilk defa sizden duyuyorum. Bunu neye istinaden sylediniz bilemiyorum. Fakat haberin kesinlikle doru ve gerekli olduunu dnyorum. Bu haber karadeniz son nokta da yaynlandktan sonra trabzonspordan iletiime getiler ve neticede mezar banda anlm oldu.

En son 2008'de yaplmt... lgili haber iin baknz ; http://www.ligtv.com.tr/haber/avni-aker-anildi
    Bu ylki Trabzonspor'un resmi internet sitesinde de 25/08/2013 de haber yapld. Baknz; http://www.trabzonspor.org.tr/defaul...etay&IND=14259

Bunlar nemli eyler. Gemi deerlerin hatrlanmas ve unutulmamas adna daha ok ey yaplmal. Sleyman Rza Kuu hakkndaki bilgilerinizi yeni duyduum iin ardm neticede onun da kymeti bilinmeli. Bence burada unutulan en byk isimlerden biri de amil Ekinci'dir. Bir mzeye ad verilip brakld. Gemite yaananlar unutmamak lazm bunu vurguluyorum.

Avni Aker'e dnersek vefaszlktan kast zaten mezarnn yerinin dahi bilinmemesi olaydr. Yllardr unutuldu. Dier 3 kulp kendi gemilerini byle mi yd ediyor?

Daha nce de syledim Hseyin Avni Aker benim anne tarafndan yakn akrabamdr. Bu yzden de bu hadise ile yakndan ilgilendim.

Selamlar, sayglar.
    "Benim gideceim yer, geldiim yerdir. Ben ne nvan istiyorum, ne de makam istiyorum..." - ENOL GNE

"AKAABAT SEBATSPOR"

yelik tarihi
    09.01.2013
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    73

inizde, Trabzon ehir Stad'nn Hseyin Avni Aker olarak deitirildii trihi bilen var m?...

u kadarndan kesin emnim ki; 1974 Ylnda bu stadn ad: Trabzon ehir Stad idi.

Stadn yerinin mezarlk olduunu grenler(toprak zemin altn), hl sa.

Ek maraton tribn inaat mteahhidi ise: Sayn, lyas Demirci'dir. O koca beton ynnn harc,
    sac bidonlarla (gndzleri 6 saat sren elektrik kesintisinin ser yaand gnlerde) motorlu- elik halatl yer vinci ile yukar ekilmitir. Ramazan boyu her gece Sahur yemeine kalktmzda, ek maraton tribnnde beton dken ustalarn almalarn seyrederdik.

kadiryeter Kadir Yeter.
    21.10.2013- Kavakmeydan Mah.

Konu Kadir Yeter tarafndan (21.10.2013 Saat 23:43 ) deitirilmitir.

aatay_ - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12.05.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    34

lke olarak bir hatamz var, isim veriyoruz, ama ismin anlamn irdelemiyoruz.

Bugn bir ok Trabzonspor taraftar, buna ne yazk ki ben de dahilim, bu iin tarihini iyi incelememiizdir.

Bizim yapmamz gereken bu isimlerin katklarn incelemek ve ona uygun olarak gereken hassasiyeti gstermektir.

Bence bu isim yaatlmaldr, nk nesiller bu isim ile byd, benimsedi.

Ama sadece isim yaatlmakla kalmamal, iin tarihsel boyutu da aktarlmal...

Bu konuda gzel bir yaz dizisi dnlebilir.
    "Byklk hakszca kazanlan hak grmek deil, hakszlklara ramen kazanabilmektir."

zkan Smer

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    29.05.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    34

Bir kez daha unutuldun Hseyin Avni Aker... Bu sefer mezarna gitmeyenler deil seni bu kentin aa babalar satt.. Rahat uyu diyeceim ama rahat brakmyorlar seni Hseyin Avni Aker. smini unutturmak istiyorlar... Her eye ramen bu kentin futbol kltrnn rzna geenlerle sonuna kadar mcadele edeceim...

"AKAABAT SEBATSPOR"

yelik tarihi
    03.03.2015
    Nereden
    Ankara
    Ya
    36

Aynen Hi Unutmuyorum O Stadda Geen Gnlerimi Davul Sesini Duyunca Kalbim yle arpard ki Ksmet Olurda Bir Gun Gene Gelirsem Talarn peceim Hseyin Avni Aker...!

Emre Veli - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    18.11.2015
    Nereden
    stanbul
    Ya
    26

smini statlardan silebilirler ama Trabzon ve futbol kltrne verdiin katklar unutmayacaz. Her ey iin teekkrler efsane.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)