Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 66 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Çözüm Önerileri

Nereden
    Ýstanbul

Standart Çözüm Önerileri

TRABZONSPORUN ÇÖZÜM ÖNERÝLERÝ ....

1) Her þeyin baþý yönetim olduguna göre önce kongre yapýsýnýn ele alýnmasý lazým ...Trabzonsporda yönetim seçilirken 2000 nufuslu bir beldeye yönetim seçilir gibi yönetim seçiliyor ...kongre üyeliði sisteminin kesinlikle baþtan gözden geçirilmesi gerekli ...dar sýg bir delege yapýsý ve sayýsý ile saglýklý seçimler olmaz .. olur da iþte böyle olur ...her kongre de of dan kaç kiþi girecek eskiler ne diyecek o kimin adamý .. NERELÝ ??? hele bu soruyu hiç anlamýyorum ..trabzonspor bir bölge takýmý þehir takýmý olabilir ama türkiye ye mal olmuþ bir takým devrim yapmýþ bir takým .. küçük olsun bizim olsun mantýgýna teslim olunmuþ gidiliyor ...kongre üyelerinin sayýsýnýn bazý kýstaslar konularak kesinlikle artýrýlmasý taraftarýyým...barcelona real madrit bu iþi bilmiyor da biz mi biliyoruz ... bu delege yapýsý ile olmaz ...hem sayý çok az hem her dönem belli aday ve gruplar var ...çok arkadaþýn istediði ve hala da istediði AHMET AGAOGLU acaba kongre delegesi çok olsa idi liste kavgalarýnýn ve tehditlerinin içine o kadar girermiydi ..yoldan geçeni kongre üyesi yapsýnlar demiyorum ama bunun bir modeli olmalý ....kongre üyesi az oldukça her þey belli isimler ve düþünceler etrafýnda dolaþýr çünkü seçimi almak banko olur ..çok konuþmak istemiyorum bu konuda kongre seyreden arkadaþlar kongre üyesi olan arkadaþlar çogu þeyi bilir ...delege sayýsý çogalmalý ve türkiyenin her tarafýndan olabilir ............
    2) Hala bazý arkadaþlarýn istanbul da oturan baþkan istemeyiz dediðini okuyorum ....Trabzonspor için bundan daha felaket bir düþünce olamaz ...o zaman þöle düþünecegiz yani .... efendim bizi sadece trabzonlular hadi biraz daha geniþ yapalým karadenizliler tutsun baþka kimse tutmasýn .. biz ülkenin deðil bölgenin takýmýyýz ...bu düþünce sistemi çok saglýksýz bir düþünce sistemi ...býrakýn baþkan nerede oturursa otursun ...þimdi trabzonda oturan arkadaþlar alýnmasýn ama sadece trabzonda oturan bir baþkanýn ne vizyonu olur ne gücü olur ne de büyük hedefleri olur kusura bakmayýnýz ama böle ...yönetici anlamýnda da ayný þey geçerli ...bu bir kusur deðil ama gerçek ...çok ince bir örnek vereyim sayýn eski baþkan atay aktug asla baþkan deðil çok ii bir ikinci baþkan olabilirdi ...ince detaylar var bence bu konuda ...
    3)Yönetimin içinde medya gücü olan medya ile iliþkileri olan biri olmalý bu illa baþkan olmamalý ha baþkan medyatik olmalý iþi bilmeli (hangi anlamda dediðimi tüm arkadaþlar anlamýþtýr)TRABZONSPORUN taraftar gücü hiç azýmsanmacak kadar çoktur..bunu pazarlamak hissettirmek için medya ya hakim olmanýz gerekir iþte o zaman da yönetici tipi profili konuþmasý tarzý giyimi önemli olur ...biz sýradan bir takým deðiliz onun için en baþta yönetici bazýnda bazý mesajlarý vermemiz gerekir ...
    4)TRABZONSPOR çok büyük bir markadýr ...bu markanýn marka degeri malesef düþürülüyor ... bu iþ öle 1 2 kiþinin yapacagý iþ deðildir .. forumda okuyorum iþte magaza da o yoktu bu kötü idi formalar yok vs vs vs vs ...bu iþler için çok iyi bir CEO bulunup baþýna getirilmeli ve yönetim kuruluna baglý çalýþmalý ...tek deðil ekip olarak .. sponsorluk anlaþmalarýndan forma tercihlerine kadar ürün yelpazesine dagýtýmýna kadar tabii ki yazmama gerek yok profesyonelce yapýlarak ...bu seksiyonun içine bir AR-GE kurulmalý bu bölüm de yeni kaynak ve eldeki kaynaklarýn nasýl daha iyi kullanýlabilecegini araþtýrmalý ... her açýdan hazineden arsa alýnmasýndan kulubun borsadaki hisselerinin açýklýk durumuna kadar .. ve ilgili CEO ya baglý olmalý
    5) Takýmda 2 tane profesyonel menajer olmalý ...ve bunlar direk baþkana baglý olarak çalýþmalý .. idari ve teknik menajer ...idari menajer takýmýn takým HARÝÇ her þeyi ile ilgilenmeli ... tesisler konaklama yolculuklar vs vs aklýnýza ne gelirse ....teknik menajer ise sýrf takýmla ilgilenmeli ve bu yapý bize mutlaka ama mutlaka þart transferlerden hoca seçimine oyuncularýn durumuna kadar (sezon içi yani) her þey ile ilgilenmeli ...benim bu anlamda tek tercihim SÝNAN ENGÝN ....( AKRABASI DEÐÝLÝM HATTA TANIÞMADIM DA.... AMA ÇOK ÖZELLÝÐÝ VAR VE FUTBOLU SANIRIM ÇOK KÝÞÝDEN ÝYÝ BÝLÝYOR HELE KÝ FUTBOLCU TANIMA BÝLME ANLAMINDA .. ÜSTELÝK YERLÝNÝN DE YERLÝSÝ ....)bu teknik menajer basýnla da konuþmalý yani muhabirler bizim baþkanýn yanýna zýrt pýrt yaklaþýp adamýn agzýnýn içine mikrofon sokmayacaklar ...
    6)yönetim kurulu olarak seçilen basýn temsilcisi dýþýnda aklýna gelen konuþmayacak ... bizde her yönetici basýna demeç verme hastalýgýnda ...
    7) teknik menajer sadece baþkana baglý olup yetkileri geniþ olacak tranzsferden hoca seçimine kadar teklifler getirecek ve bunlarý alabilecek ...baþkan bunlarý yönetime anlatýp açýklayacak ...
    8)takýmda kesinlikle bir psikolog olacak
    9)baþkan baþta olmak üzere taraftarýn örgütlenmesine yardýmcý olunacak .. ülkenin her tarafýndaki dernekler ile organize ve güçlü bir iletiþim kurulmalý ... taraftarlar dernegi üst kurulu seçilip baþkanla ayda 1 kez dahi olsa konuþmalý ... bu konuþma da taraftarýn bakýþý anlatýlmalý OBJEKTÝF olarak bedava bilet veya bazý oyuncularýn reklamý yapýlmamalý ya da kadro yazýlýp verilmemeli rasyonel gerçekci ve çözüm anlamýnda konuþmalar ...
    10) kulubun profesyonel idareci CEO teknik ve idari menajer varken yöneticiler kendi baþilarýna göre demeç vermemeli basýnda atýp tutmamalý... bu profesyonel kadronun arkasýnda durabilmeli ...
    11) hesap sormak gerektiði zaman yönetim toplantýlarýnda dýþarý sýzmadan yapýlmalý ...

bazý þeyler aklýma gelmemiþ olabilir ....burada en önemli olan olay þu... bunlarý yapmak her babayiðitin harcý deðil çünkü elindeki gücü veriyor hissine kapýlýr sayýn baþkan ve yönetim ama iþte baþarý böyle gelir ... yoksa kýymalý peyniri pide yerken menajerlerin alalým bu futbolcuyu hadi bunu da alalým diye futbolcu tarnsfer edilerek deðil ...eksik yazdýgým konular var ...avrupa da kaç kulubunun baþkanýn yön kurulu üyelerinin zýrt pýrt ortalýga düþtüðünü gördünüz ...real madrit baþkanýn adýný az insan belki bilir ama teknik menajerin veya sportif iþler md nün adýný çok kiþi bilir ...

umarým bu yazýyý yönetim düþünür ...eksikler olmasýna karþýn ....

SAYGILARIMLA ...

Vkgz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

1) Sola ve kaleye transfer yapmak
    2) Smeki polonyaya hüseyini kulubeye göndermek
    3) Beþiktaþ maçýna kadar sabretmek
    Önce TRABZONSPOR

Burçak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

Alýntý vkgz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    1) Sola ve kaleye transfer yapmak
    2) Smeki polonyaya hüseyini kulubeye göndermek
    3) Beþiktaþ maçýna kadar sabretmek
    bunlar günü kurtarmak için çözüm olabilir.

Ama Klübü düzlüðe çýkarmak için yukarýda yazýlanlarý yapmak yapabilmek daha mantýklý.
    2010 - 2011 Þampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Alýntý forever61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    bunlar günü kurtarmak için çözüm olabilir.

Ama Klübü düzlüðe çýkarmak için yukarýda yazýlanlarý yapmak yapabilmek daha mantýklý.

tabiki .......
    Önce TRABZONSPOR

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gürkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    46

bence once gun kurtarýlmalý.yaný en kýsa zamanda sampýyonluk.

ole 3-4 sen bekle býlmem ne .

once en kýsa surede takým sampýyon yapýlmalý .o sene baslanmalý 3-4 yýllýk gelecek planlarýna.yoksa
    taraftar sampýyonluk gormeden beklemez.her sey berbat olur.

once su sýkýsan gazý alýp rahatlamak lazým.sonra tedaviye baslarsýn.

yaný once kaný durdur amelþyat sonra adam yoksa kan kaybýndan olecek.

Nereden
    Giresun
    Yaþ
    43

bu takým bi kere þampiyon olsun kendini toplar 96 da sonra herþey daðýldý. ilk önce günü kurtarmalýyýz. yönetim þu anda deðiþmemeli daha geleli bi yýl olmadý. biraz da parasý var herhalde ilk önce günü bi kutarsýn sonra yönetimin icabýna bakýlýr. benim önerilerim:
    1- ilk önce jeff gönderilip saðlam bi kaleci.
    2- eller geri çaðrýlýp stepanov un yanýna monte edilip defans saðlama alýnmalý.
    3- þimyak,f. akyel, çaðdaþ, hüseyin gitmeli,
    4- adam gibi bi sol kanat alýnmalý alýnamýyorsa murat a biraz fazla önem verilip hazýrlanmalý.
    5- son olarak çift forvet oynamalý dediðim gibi defans saðlam oldumu golde olur. forvetlerde ersen,unut ikilisi olabilir.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

1. kesinlikle kalecilere güvenilmeli....
    2. bu sene en fazla sol kanada bir transfer daha yapýlýp bu iþ bitmeli, takýmýn oturmasý için zamana ihtiyacý var...
    3. teknik direktöre güvenilmeli ve tam destek verilmeli...dere geçerken at deðiþtirilmez

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Alýntý cengizc Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    1. kesinlikle kalecilere güvenilmeli....
    2. bu sene en fazla sol kanada bir transfer daha yapýlýp bu iþ bitmeli, takýmýn oturmasý için zamana ihtiyacý var...
    3. teknik direktöre güvenilmeli ve tam destek verilmeli...dere geçerken at deðiþtirilmez

diðer ikisi tamamda bu kalecilere güvenecek halimiz kalmadý artýk.
    Önce TRABZONSPOR

ozturk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Bence tsyi terim-derviþ ikilisi bile kurtaramaz hep baþarýsýz olunca böyle çözüm önerileri yapýyoruz ama benim inancým yok artýk.. bu felaketin çözümü mözümü yok dua edelimde ligden düþmeyelim... coolank kardeþ düþüncelerin için saol...

since1967_ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    45

bence yapýlacaklar þunlar;
    1. kaleci sorunu pletikosayla çözümlenip jeff hemen gönderilmeli,
    2. sol kanata bir yerli transferi yapýlmalý,
    3. sol açýða dünya çapýnda bir yýldýz alýnmalý,
    4. hüseyin kýzaða çekilmeli ve kadro þu þekilde kurulmalý,
    5. ve kesinlikle teknik direktör gönderilip giray bulak veya ziya doðan (ikiside boþta þu anda) takýmýn baþýna getirilmeli.

pletikosa
    ferhat, stephanov, fatih, murat
    symek
    yattara, gökdeniz, mercelinho, sol açýk
    ersen (umut)

takým ön liberosuz gibi gözüküyor ama zaten biz büyük klübüz sürekli baský kuran bir futbol oynayalým. takým topsuz alanda koþmayý öðrenmeli herkes durarak top oynuyor. benim þu an için çözüm önerim bu.
    ÞAMPÝYON OLMAN ÖNEMLÝ DEÐÝL. ÖNEMLÝ OLAN SENÝN BU HAKSIZ ARENADA VERDÝÐÝN ONURLU MÜCADELENDÝR.

Nereden
    Ýstanbul

parasý kadar kafasý da çalýþan biri baþkan olmalý.
    o ne yapacaðýný bilir zaten

Nereden
    Ýstanbul

ben açýkcasý takýmýn kadro düzeni ile ilgili bir þey yazmamaya özellikle özen göstermiþtim ...benim için þu an ki durumdan tek kadro ile çýkýlamayacagýnýn anlaþýlmasý içinde .. kadro ile zaten her topicte yorum var ... ultrats ve bir iki arkadaþ anlamýþ derdimi .. yoksa ben kadro yapmak derdinde deðilim .. ama bakýyorum ki herkes çözümü anlýk hatta saniyelik düþünüyor .. arkadaþlar bu anlamda bir baþarý gelse dahi çok kýsa süreli olur sonra gene hüsran olur kiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii zaten anlýk da gelmiyor ...
    saygýlaýmla .. takýmla ilgili düþüncemi zaten baþka topic de yazacagým

eren_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

bence sözü geçen kendini tanýtmýþ kolotuktan güç almýyacak ancak o koltuðun gücünün farkýna varmýþ bir baþkan olmalý.mesela may gibi.lobin kuvvetli olacak herkez senin sözünü dinlicek.
    inadýna TRABZON
    ---Sürmeneli Piranalar---

Nereden
    Ýstanbul

since 1967 yaptýgýn takýma aynen katýlýyorum sadece tek farkla o teknik direktörler hariç ...

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr erdal6167 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    43

Smile

hüseyin yedek, yattra sahada, sola adam, stopere adam.

bordox - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Ýki sezondur ayný hatalarý tekrarlýyoruz asýl üzüntü veren bu benim için.Trabzonspor'un kronik hale gelen sorunu uzun süreli düþünmemektir.Günü kurtaralým derken baþka günlerin geldiðini unutuyoruz.
    Transferi bir türlü zamanýnda yapamýyoruz,istediðimiz Hocayý deðil,listedenin sonunda olaný tercih ediyoruz.
    Taraftarýmýz sürekli olarak birilerinin kafasýný koparma peþinde.Yattara oynasa dert oynamasa dert.
    Yani hep ayný filmi baþa sarýyoruz,kýsýr bir dönemdir gidiyor.
    Amatör ruh,profosyonel düþünce
    Ýnsanlarýn yaþamasý için gerekli olan üç þey;Hava,su,DEMOKRASÝ

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr buckler - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    37

bence teknik direktör deðiþikliði bu takýma iyi bi hava sokar þu an takýmda zaten bozulacak bi hava yok acilen teknik direktör gönderilmeli

nemo_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    36

Alýntý buckler Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    bence teknik direktör deðiþikliði bu takýma iyi bi hava sokar þu an takýmda zaten bozulacak bi hava yok acilen teknik direktör gönderilmeli
    sana katýlýyorum iyi ve baþarýya aç bir antrenör(bence yerli)bizi baþarýya götürür....
    2. olarak da öze dönmeliyiz ...bu takýmda bence en fazla 3 yabancý olmalý ..
    BMП TЯΛBZOПGЦLDΛΚ FOЯZΛ ΚΛЯΛΣLMΛS

hakanhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    46

teknik direktor degiþimiyle bu iþler haledilir..
    Trabzonspor, çiçegin kokusunun yaziya dökülememe halidir benim icin.. twitter @hakankont

Çetin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doðu

hücüm gücümüz iyi ama son vuruþ için birisi lazým
    hüseyinin yerine biri lazým top kullanabilen
    Siyasetin "bizden olduðu sürece" yer aldýðý, karþýda olduðu zaman "siyasete bulaþtýðý" büyük kulüp/taraftar camiasý Trabzonspor

ahmetansu61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýngiltere
    Yaþ
    38

sola adam almamýz bu takýmýn sonu olur. ancak yerli bi oyuncu olursa olabilri. bu takýmda zaten 4 tane forvet e dönük ofansif oyuncun var. bence
    her þeyden önemlisi ön libero ve sað back almamýz.
    "Bizi asagiya çekmeye çalismayin. Bize tutunun, biz sizleri yukari tasiriz." Özkan Sümer

BMN l TRABZON

@FLU - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

tek çözüm ersun yanal
    Trabzon'da dogan Kanuni Sultan Süleyman
    Padiþahlar arasýnda en uzun süre ve en çok topraga sahip olandýr
    çünkü o da bizim gibi BÝZE HER YER TRABZON demiþtir .

Nereden
    Ýstanbul

kaleci önlibero ve iyi bi forvetle oyundaki hem ofansif hemde defansif sorunlarýmýz çözülür bide iyi hoca lazým tabi

Naim
    Ziyaretçi

Coolank
    Görüldüðü üzere Trabzonsporun belkide ekonomik eðitim sosyal anlamda diðer kesimlerinden daha geliþmiþ olan Taraftar kitlesinin oldðu ortamda dahi yazdýðýn yazý belkide hiç okunmadan direk takýmdan hoca topcu yönetim üçlemesine geçiliyor günübirlik çözümlerin herkes profesoru oluyorsa demekki bu takým için bu tarz yeni ve gerçekci yapýlanmalarý konuþmak boþa

Yönetimlere kýzardým daha önceleri gerçekleri konuþmuyorlar diye
    þimdi anlýyorumda Trabzontaraftarýnýn büyük oraný gerçekleri anlama ve hazmetme kapasitesinden yoksun .Acý ama gerçek.

Bana göre bize göreken müthiþ yalan söyleyebilen bir baþkan ve ekip
    Taraftarlara delegeye þampiyonluk masalý söyleyip seçimin bitti gün Delegeye ve nalbur zihniyetine kýçýný dönüp yukarýda ki ve benzeri projeleri hayata geçirecek

Bunlarýn hiçbirini Secimden önce aðzýna almayacak
    çunki Türk insanýna özellikle Yalanlar lazým

Nereden
    Ýstanbul

ironmaster öncelikle konu ile ilgili yazý yazdýgýn için çok tþk ederim ... mmalesef ki herkes takým hoca yönetim üçgeninde yazý yazmýþ benim amacým bu deðildi ama allaha þükür sen ve sanýrým bir de bir iki arkadaþ ancak konuya katýlmýþ ... ben þöle diyorum bu bakýþ açýsýna böle baþkan ve yönetim olur ..yazýmda asla hoca takým ve yönetim yoktu yani özel olarak sadece yapýsal olarak deðinilmiþti ...iþin komik tarafý þu dostum yukarýda yazdýgým þeyler gerçekleþmeden bu takýmda kalýcý baþarýdan bahsedilmez ama çok kiþinin umurunmda deðildi takým bu sene þampiyon olsun seneye bakarýz iyi olmazsa söveriz yönetime söveriz takýma söveriz hocaya söveriz biz bu iþi biliriz tribünde 20 000 tane hoca ama bir fikir üret desen herkes kýymalý ya da peynirli yemeye gider .... ya da iþte efendim ezikler deyip kendimizi kandýrýrýz yok cincon yok beþtaþ mý ne ya da baþka her neyse ... malesef bu laflarla mücadele edilmiyor ... foruma dikkat ediyorum takým yazýlan forumlarda müthiþ bir yazýþma var ....ama iþ biraz daha ciddi ve rasyonel olursa öfffffffffffffffffffff oluyor gerçi zaten bu konularda hassas olunsa takým bu halde olmazdý ...neyse yönetim nabza göre þerbeti nasýlsa veriyor 3 5 galibiyette bakar ...

saygýlarýmla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)