Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 SonuncuSonuncu
Toplam 79 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BMN Radyo | Bu akþam 21:30 | Ýlhan Özmen ve Murat Kuyumcu | Gündem ve UEFA Süzgeci

Ahmet Kuru - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

Dün baþkana sövenler, bugün övgüyle bahsediyor, elbetteki eleþtireceksin ama adabýnla, herþeyi orantýlý þekilde yapacaksýn. Yapmalýsýn..

Bu arada iyi yayýnlar.
    Ne kaderime küstüm Ne Devlete küstüm…
    Çünkü inanmak, iman etmek varsa bir þeye, bedel neyse onada katlanýr. Yarabbi Kahrýnda hoþ, Lütfunda hoþ dedik… iki saniye sonrasýna garantimiz olmayan bir hayatýmýz için fýrýldak olmaya gerek yok, ben fýrýldaklýk istemem…( M . Y )

Courage - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Ahmet Kuru Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Dün baþkana sövenler, bugün övgüyle bahsediyor, elbetteki eleþtireceksin ama adabýnla, herþeyi orantýlý þekilde yapacaksýn. Yapmalýsýn..

Bu arada iyi yayýnlar.

Denge þart!
    Hominem te memento... - Sadece bir insan olduðunu unutma...-

StopMatchFixing.Com

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    43

FÝFA DÝSÝPLÝN TALÝMATI

MADDE 69
    1. Anyone who conspires to influence the result of a match in a manner contrary to sporting ethics shall be sanctioned with a match suspension or a ban on taking part in any football-related activity as well as a fine of at least CHF 15,000. In serious cases, a lifetime ban on taking part in any football related activity shall be imposed.

2. In the case of a player or official unlawfully influencing the result of a match in accordance with par. 1, the club or association to which the player or official belongs may be fined. Serious offences may be sanctioned with expulsion from a competition, relegation to a lower division, a points deduction and the return of awards.

FIFA Disiplin Talimatýnýn 69. Maddesine göre

1. Her kim spor etiðine aykýrý bir þekilde maç sonucuna tesir ederse en az 15.000 Ýsviçre Frangý para cezasý ile cezalandýrýlmasýnýn yaný sýra futbolla ilgili aktiviteleri askýya alýnýr ya da men edilir. Ciddi durumlarda futboldan ömür boyu men cezasý verilir.

2. 1. fýkra gereðince oyuncularýn ya da yetkililerin yasadýþý olarak maç sonucunu etkilemeleri halinde, oyuncunun veya yetkilinin baðlý bulunduðu kulüp ya da kuruma da ceza verilebilir. Ciddi ihlaller halinde yarýþmadan men, alt lige düþürme, puan silme cezasý ve verilen ödüllerin geri alýnmasý yaptýrýmý uygulanabilir.

Görüldüðü üzere FIFA Disiplin Talimatnamesinde FÝFA’nýn futbol etiðini korumak için yaptýrým hakkýný düzenleyen çok açýk bir madde var. Türk basýný yeteri kadar üstüne gitmese de Fifa Madde 69 un 1. Fýkrasýný 9 ÞUBAT 2012 tarihinde uyguladý. Aþaðýda FIFA nýn az önce belirttiðim tarihte resmi internet sitelerinde yayýnlamýþ olduðu açýklamanýn Türkiye ile ilgili bölümünü koyuyorum!

“FIFA extends worldwide sanction to 26 football participants
    Turkey
    Since the conclusion of last season’s championship, the Turkish Football Federation (TFF) has opened a vast investigation into alleged match-fixing and betting on matches played in the Turkish national championship. These cases are currently pending in front of the TFF’s Disciplinary Committee. Furthermore, following the ‘Bochum case’, the TFF’s Disciplinary Committee and Appeal Committee found numerous individuals, including amateur and professional players, coaches, club and match officials guilty, imposing a range of sanctions from a one-year suspension to a lifetime ban.

At present, the chairman of the FIFA Disciplinary Committee has already extended to have worldwide effect 24 sanctions for match-fixing and betting as follows: six lifetime bans; four bans of three years; two bans of two-and-a-half years; six bans of two years; and six further bans of one year.”

Açýklamýnýn Linki: [URL="http://www.fifa.com/aboutfifa/organisation/news/newsid=1581080/index.html[/URL]

Yani kýsaca FÝFA madde 69/1 deki yetkisini kullanarak þahýslar hakkýnda çoktan kalemi kýrmýþ. Kararda açýkça 6 kiþiye ömür boyu men, 4 kiþiye 3 yýl men, 2 kiþiye 2.5 yýl men, 6 kiþiye 2 yýl men ve 6 kiþiye de 1 yýla kadar men cezasý vermiþler bile!!!

Þimdi tekrar madde 69/2 yi okuyun lütfen! Kýsacasý FIFA Fenerbahçe veya þüpheli diðer takýmlar hakkýnda da karar verme yetkisine sahip. Yýldýrým Demirören’in Federasyon Baþkanlýðýný havuz bozulmasýn, para kaybetmeyelim vs diye destekleyenler FIFA gelip de Feneri bir alt lige düþürünce ne yapacak? Kendileri bir iþi beceremeyenler uluslararasý bir kurumun cezasý ile yüzleþince hiç utanmayacaklar mý?

69/1’ i uygulayan FIFA, 69/2’ yi neden uygulamasýn?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TSelif - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Ama son kýsma doðru özellikle Servet Yardýmcý'yý kastederek baya bi güzel saydýrdý. Bence o kýsmý yayýnlamalýsýnýz
    "-Ben ALLAH'ýn adaletine inanýyorum.." Onur Recep Kývrak!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TSelif - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Yok o kýsmý deðil Uefa'ya gittiniz neden gittiniz anlamýþ deðilim diyor ya ordan baþlayan bölüm
    "-Ben ALLAH'ýn adaletine inanýyorum.." Onur Recep Kývrak!

Nereden
    Ýstanbul

Yargýtay'ýn kararý bozmasý belki UEFA'nýn vereceði ceza kararýný etkileyemez ama ülkedeki psikolojik zemini aleyhimize çevirir.

Not: Yargýtay'dan kararýn onanacaðýna inanýyorum.

StopMatchFixing.Com

sanatik - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Ben baskanin yeterince uygun konusdugunu düsünmüyorum. Demirörenin Resmen istifa etmesini isteyecekdi, fazla konusmasinada gerek yokdu.

Ünal Aysal hemen defol diyor, kisaca.
    "Sir, I say that justice is truth in action." Benjamin "Dizzy" Disraeli

Ender Kuyumcu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    46

22 Haziran Cumartesi günü Uefa binasý önünde saat 15-17 arasý Trabzonsporlular eylem yapacak.

Eyleme Avrupa'daki bütün taraftarlarýmýzý bekliyoruz.

UEFA karar aþamasýnda ve orada ne kadar kalabalýk olursak o kadar iyi.

Bu arada eylem iznini alan Ýbrahim Ertürk abimize ve organizasyon için çabalayan Serkan kardeþime ve gideceklere þimdiden teþekkür ediyorum.
    Konu Ender Kuyumcu tarafýndan (18.06.2013 Saat 23:16 ) deðiþtirilmiþtir.
    https://twitter.com/kuyumcuender

2010-2011 Þampiyonu TRABZONSPOR Taraftarý

Selçuk Akgün - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    33

Bugün UEFA bizi verecekleri karar sürecine katýlmamýzý reddetti. Herelde demek istiyorlarki siz yormayýn kendinizi temiz insanlar biz onlarýn aklýný alýcaz rahat olun ÞAMPÝYONLUK YAKIN SARJORLERI TAKIN DIYORLAR
    >> ÞANLI TRABZONSPORUM <<

atomantcum - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    34

Ýmkanýmýz yok ama yaratmaya çalýþýyoruz

Mehmet Fatih Silik - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    37

Murat abi UEFA'nin verecegi karardan sonra mail kampanyalari olacak midir?
    Yani gerek kalacak midir ?
    Bir FIRTINA tuttu bizi...!

STSL | 2010-2011 | 7. Þampiyonluk

Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    33

Bu arada bide Erman Toroðlunun bu haftaki yaptýklarý program boyunca Trabzonsporun haklarýný savunmasý ve içlerinde Trabzonsporun haklarýný Ýngiliz Fedarasyonumu savunacak demesi çogu taraftarýmýzý mest etmiþti bilmiyorum siz izlemiþmiydiniz ?

Nereden
    Uþak
    Yaþ
    27

Fenerbahçelilerde 22 Haziran'da Uefa'nýn binasýnýn önünde eylem yapacaklarmýþ galiba.http://www.sabah.com.tr/Spor/Futbol/...ri-nyona-hazir bu linkte öyle yazýyor.Ne diyeceksiniz?

Nereden
    Ýstanbul

son olarak birþey soracaðým

Kupayý aldýktan ve þikeciler cezalndýrýldýktan sonra maddi kayýplarýmýz için yine uzun bir mahkeme süreci geçrirmiyiz?

Zararýmýzý kimden tazmin ederiz?

StopMatchFixing.Com

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    37

Ilhan

Nereden
    Uþak
    Yaþ
    27

Samet ismim.

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    34

Ama o programda aslýnda çaktýrmadan fenerbahçe medyasýnýn mesajlarýný alttan alttan yedirdiler bilmiyorum bilinçli mi deðil mi ama bunu yaptýlar.

Sürekli fenerbahçenin avrupadan 2 yýl ceza yiyeceðini söylediler, hiç öyle küme düþmenin lafý bile geçmedi orda.

Edit: Yani sadece bu dava sonucu olarak deðil, bütün süreçle alakalý olarak olabilecek en büyük þey buymuþ gibi anlattýlar. Bundan da korkulan, kötü birþeymiþ gibi bahsettiler.
    Konu atomantcum tarafýndan (18.06.2013 Saat 23:32 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    33

Ahmet çakarýda unutmayalým bir teþekkürde ona edelim

erhank - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    44

özelikle twitter ortaminda belli bir kesimin baska bir kesimin yaptiklarini hor görmesi ve desteklememesi hakkinda neler düsünüyorsunuz? Sonucta hepimiz TS icin cabalamiyormuyuz? Bu önyargilari kirmak, yikmak mümkün degil mi? Neden tek yumruk olamiyoruz? Bu arada safak 6 !
    @BordoylaMavi

oflupisiko - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

haftaya uefa þikecilere ceza verdikten sonratürk medyasý bu kararlarý küçük göstermek için ne gibi dezenformasyonlar yapabililir?

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    37

Transfere gececeksek TFF'nin bugünki aldigi yabanci oyuncu siniri kuralini da eklememiz lagzim...

Elimizde 12 tane yabanci var...yani kisaca birtane daha ilk 11 cikartabiliriz...

Bunca yabanciyi göndermeden transfer yapmamiz daha da büyük bir hata olur...

Batuhan Karadeniz'i de siz nasil yorumlarsiniz bilemiyorum...

erhank - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    44

Safak 6 derken Uefanin verecegi karar günü icin söylemistim ama olsun yinede tesekkür ederim
    @BordoylaMavi

ARAF - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    50

üçe beþe bakmadan yabancýlarý takasta kullanmalýyýz güçlü bir yerli kadro kurmalýyýz
    BANA HER YER TRABZON
    ALPER DALKIRAN

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    34

Devletin kanalý trt "þike þike" diye manþet attý zamanýnda, diðerleri neler neler yaptý. Düþünün iþte bir sýnýrlarý yok.

Tam bunu yazýyodum Murat abi ayný þeyi dedin benden çok yaþýycaksýn.

Hatice Aslan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

SERCAN KAYA geri gelmeli ! Haksýzlýk yapýldý bu adama!
    #7 Óscar René Cardozo Marin
    #28 Abdul Majeed Waris
    #8 Mehmet Ekici
    #11 Kévin Constant

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)