Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 SonuncuSonuncu
Toplam 79 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BMN Radyo | Bu akşam 21:30 | İlhan Özmen ve Murat Kuyumcu | Gündem ve UEFA Süzgeci

Ahmet Kuru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Dün başkana sövenler, bugün övgüyle bahsediyor, elbetteki eleştireceksin ama adabınla, herşeyi orantılı şekilde yapacaksın. Yapmalısın..

Bu arada iyi yayınlar.
    Ne kaderime küstüm Ne Devlete küstüm…
    Çünkü inanmak, iman etmek varsa bir şeye, bedel neyse onada katlanır. Yarabbi Kahrında hoş, Lütfunda hoş dedik… iki saniye sonrasına garantimiz olmayan bir hayatımız için fırıldak olmaya gerek yok, ben fırıldaklık istemem…( M . Y )

Courage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Ahmet Kuru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün başkana sövenler, bugün övgüyle bahsediyor, elbetteki eleştireceksin ama adabınla, herşeyi orantılı şekilde yapacaksın. Yapmalısın..

Bu arada iyi yayınlar.

Denge şart!
    Hominem te memento... - Sadece bir insan olduğunu unutma...-

StopMatchFixing.Com

Nereden
    Trabzon

FİFA DİSİPLİN TALİMATI

MADDE 69
    1. Anyone who conspires to influence the result of a match in a manner contrary to sporting ethics shall be sanctioned with a match suspension or a ban on taking part in any football-related activity as well as a fine of at least CHF 15,000. In serious cases, a lifetime ban on taking part in any football related activity shall be imposed.

2. In the case of a player or official unlawfully influencing the result of a match in accordance with par. 1, the club or association to which the player or official belongs may be fined. Serious offences may be sanctioned with expulsion from a competition, relegation to a lower division, a points deduction and the return of awards.

FIFA Disiplin Talimatının 69. Maddesine göre

1. Her kim spor etiğine aykırı bir şekilde maç sonucuna tesir ederse en az 15.000 İsviçre Frangı para cezası ile cezalandırılmasının yanı sıra futbolla ilgili aktiviteleri askıya alınır ya da men edilir. Ciddi durumlarda futboldan ömür boyu men cezası verilir.

2. 1. fıkra gereğince oyuncuların ya da yetkililerin yasadışı olarak maç sonucunu etkilemeleri halinde, oyuncunun veya yetkilinin bağlı bulunduğu kulüp ya da kuruma da ceza verilebilir. Ciddi ihlaller halinde yarışmadan men, alt lige düşürme, puan silme cezası ve verilen ödüllerin geri alınması yaptırımı uygulanabilir.

Görüldüğü üzere FIFA Disiplin Talimatnamesinde FİFA’nın futbol etiğini korumak için yaptırım hakkını düzenleyen çok açık bir madde var. Türk basını yeteri kadar üstüne gitmese de Fifa Madde 69 un 1. Fıkrasını 9 ŞUBAT 2012 tarihinde uyguladı. Aşağıda FIFA nın az önce belirttiğim tarihte resmi internet sitelerinde yayınlamış olduğu açıklamanın Türkiye ile ilgili bölümünü koyuyorum!

“FIFA extends worldwide sanction to 26 football participants
    Turkey
    Since the conclusion of last season’s championship, the Turkish Football Federation (TFF) has opened a vast investigation into alleged match-fixing and betting on matches played in the Turkish national championship. These cases are currently pending in front of the TFF’s Disciplinary Committee. Furthermore, following the ‘Bochum case’, the TFF’s Disciplinary Committee and Appeal Committee found numerous individuals, including amateur and professional players, coaches, club and match officials guilty, imposing a range of sanctions from a one-year suspension to a lifetime ban.

At present, the chairman of the FIFA Disciplinary Committee has already extended to have worldwide effect 24 sanctions for match-fixing and betting as follows: six lifetime bans; four bans of three years; two bans of two-and-a-half years; six bans of two years; and six further bans of one year.”

Açıklamının Linki: [URL="http://www.fifa.com/aboutfifa/organisation/news/newsid=1581080/index.html[/URL]

Yani kısaca FİFA madde 69/1 deki yetkisini kullanarak şahıslar hakkında çoktan kalemi kırmış. Kararda açıkça 6 kişiye ömür boyu men, 4 kişiye 3 yıl men, 2 kişiye 2.5 yıl men, 6 kişiye 2 yıl men ve 6 kişiye de 1 yıla kadar men cezası vermişler bile!!!

Şimdi tekrar madde 69/2 yi okuyun lütfen! Kısacası FIFA Fenerbahçe veya şüpheli diğer takımlar hakkında da karar verme yetkisine sahip. Yıldırım Demirören’in Federasyon Başkanlığını havuz bozulmasın, para kaybetmeyelim vs diye destekleyenler FIFA gelip de Feneri bir alt lige düşürünce ne yapacak? Kendileri bir işi beceremeyenler uluslararası bir kurumun cezası ile yüzleşince hiç utanmayacaklar mı?

69/1’ i uygulayan FIFA, 69/2’ yi neden uygulamasın?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TSelif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Ama son kısma doğru özellikle Servet Yardımcı'yı kastederek baya bi güzel saydırdı. Bence o kısmı yayınlamalısınız
    "-Ben ALLAH'ın adaletine inanıyorum.." Onur Recep Kıvrak!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TSelif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Yok o kısmı değil Uefa'ya gittiniz neden gittiniz anlamış değilim diyor ya ordan başlayan bölüm
    "-Ben ALLAH'ın adaletine inanıyorum.." Onur Recep Kıvrak!

Nereden
    İstanbul

Yargıtay'ın kararı bozması belki UEFA'nın vereceği ceza kararını etkileyemez ama ülkedeki psikolojik zemini aleyhimize çevirir.

Not: Yargıtay'dan kararın onanacağına inanıyorum.

StopMatchFixing.Com

sanatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Ben baskanin yeterince uygun konusdugunu düsünmüyorum. Demirörenin Resmen istifa etmesini isteyecekdi, fazla konusmasinada gerek yokdu.

Ünal Aysal hemen defol diyor, kisaca.
    "Sir, I say that justice is truth in action." Benjamin "Dizzy" Disraeli

Ender Kuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

22 Haziran Cumartesi günü Uefa binası önünde saat 15-17 arası Trabzonsporlular eylem yapacak.

Eyleme Avrupa'daki bütün taraftarlarımızı bekliyoruz.

UEFA karar aşamasında ve orada ne kadar kalabalık olursak o kadar iyi.

Bu arada eylem iznini alan İbrahim Ertürk abimize ve organizasyon için çabalayan Serkan kardeşime ve gideceklere şimdiden teşekkür ediyorum.
    Konu Ender Kuyumcu tarafından (18.06.2013 Saat 23:16 ) değiştirilmiştir.
    https://twitter.com/kuyumcuender

2010-2011 Şampiyonu TRABZONSPOR Taraftarı

Selçuk Akgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Bugün UEFA bizi verecekleri karar sürecine katılmamızı reddetti. Herelde demek istiyorlarki siz yormayın kendinizi temiz insanlar biz onların aklını alıcaz rahat olun ŞAMPİYONLUK YAKIN SARJORLERI TAKIN DIYORLAR
    >> ŞANLI TRABZONSPORUM <<

atomantcum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

İmkanımız yok ama yaratmaya çalışıyoruz

Mehmet Fatih Silik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Murat abi UEFA'nin verecegi karardan sonra mail kampanyalari olacak midir?
    Yani gerek kalacak midir ?
    Bir FIRTINA tuttu bizi...!

STSL | 2010-2011 | 7. Şampiyonluk

Nereden
    İzmir

Bu arada bide Erman Toroğlunun bu haftaki yaptıkları program boyunca Trabzonsporun haklarını savunması ve içlerinde Trabzonsporun haklarını İngiliz Fedarasyonumu savunacak demesi çogu taraftarımızı mest etmişti bilmiyorum siz izlemişmiydiniz ?

Nereden
    Uşak

Fenerbahçelilerde 22 Haziran'da Uefa'nın binasının önünde eylem yapacaklarmış galiba.http://www.sabah.com.tr/Spor/Futbol/...ri-nyona-hazir bu linkte öyle yazıyor.Ne diyeceksiniz?

Nereden
    İstanbul

son olarak birşey soracağım

Kupayı aldıktan ve şikeciler cezalndırıldıktan sonra maddi kayıplarımız için yine uzun bir mahkeme süreci geçrirmiyiz?

Zararımızı kimden tazmin ederiz?

StopMatchFixing.Com

Nereden
    Almanya

Ilhan

Nereden
    Uşak

Samet ismim.

Nereden
    Ankara

Ama o programda aslında çaktırmadan fenerbahçe medyasının mesajlarını alttan alttan yedirdiler bilmiyorum bilinçli mi değil mi ama bunu yaptılar.

Sürekli fenerbahçenin avrupadan 2 yıl ceza yiyeceğini söylediler, hiç öyle küme düşmenin lafı bile geçmedi orda.

Edit: Yani sadece bu dava sonucu olarak değil, bütün süreçle alakalı olarak olabilecek en büyük şey buymuş gibi anlattılar. Bundan da korkulan, kötü birşeymiş gibi bahsettiler.
    Konu atomantcum tarafından (18.06.2013 Saat 23:32 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İzmir

Ahmet çakarıda unutmayalım bir teşekkürde ona edelim

erhank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

özelikle twitter ortaminda belli bir kesimin baska bir kesimin yaptiklarini hor görmesi ve desteklememesi hakkinda neler düsünüyorsunuz? Sonucta hepimiz TS icin cabalamiyormuyuz? Bu önyargilari kirmak, yikmak mümkün degil mi? Neden tek yumruk olamiyoruz? Bu arada safak 6 !
    @BordoylaMavi

oflupisiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

haftaya uefa şikecilere ceza verdikten sonratürk medyası bu kararları küçük göstermek için ne gibi dezenformasyonlar yapabililir?

Nereden
    Almanya

Transfere gececeksek TFF'nin bugünki aldigi yabanci oyuncu siniri kuralini da eklememiz lagzim...

Elimizde 12 tane yabanci var...yani kisaca birtane daha ilk 11 cikartabiliriz...

Bunca yabanciyi göndermeden transfer yapmamiz daha da büyük bir hata olur...

Batuhan Karadeniz'i de siz nasil yorumlarsiniz bilemiyorum...

erhank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Safak 6 derken Uefanin verecegi karar günü icin söylemistim ama olsun yinede tesekkür ederim
    @BordoylaMavi

ARAF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

üçe beşe bakmadan yabancıları takasta kullanmalıyız güçlü bir yerli kadro kurmalıyız
    BANA HER YER TRABZON
    ALPER DALKIRAN

Nereden
    Ankara

Devletin kanalı trt "şike şike" diye manşet attı zamanında, diğerleri neler neler yaptı. Düşünün işte bir sınırları yok.

Tam bunu yazıyodum Murat abi aynı şeyi dedin benden çok yaşıycaksın.

Hatice Aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

SERCAN KAYA geri gelmeli ! Haksızlık yapıldı bu adama!
    #7 Óscar René Cardozo Marin
    #28 Abdul Majeed Waris
    #8 Mehmet Ekici
    #11 Kévin Constant

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)