Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: UEFA Kararı ve Gerçekler

Ender Kuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Standart UEFA Kararı ve Gerçekler

Bilindiği üzere UEFA 10 Haziran 2013 pazartesi günü yaptığı açıklamada 21 ve 22 Haziran günleri yapılacak olan duruşmalarda Beşiktaş ve fenerbahçe’nin 2010-2011 sezonunda yaptıkları şikenin cezalarının görüşüleceğini ve 24 Haziran haftası kararların açıklanacağını duyurdu.

UEFA yaptığı açıklamada;

1) Beşiktaş ve iki kulüp yöneticisi/yetkilisi hakkında da 2011 Türkiye Kupası finalinde Şike yaptıkları iddiası da kabul edilerek kovuşturma başlatılmıştır.

2) Buna ilaveten, Fenerbahçe SK (Türkiye) hakkında iddia edilen şike eylemlerinin incelenmesini takiben, UEFA Disiplin Müfettişi Fenerbahçe ve 5 yöneticisi hakkında kovuşturma yapılması için bulgularını UEFA Teftişi ve Ceza Kuruluna teslim etmiştir.

Gelin isterseniz yaygın bir şekilde speküle edilen verileri doğrularını yazarak netleştirelim

• UEFA’nın Beşiktaş ve Fenerbahçe için istemiş olduğu söylenen 1 ve 2 yıl Avrupa’dan men cezası UEFA’ya yalan beyanda bulunmalarının cezasıdır ve suçun ağırlığına göre 8 yıla kadar çıkabilir.

• UEFA kendi cezalarını verdikten sonra TFF’den gerek bu iki takıma gerekse şikeye karışmış diğer takımlara, yönetici ve futbolcularına da gerekli cezaların verilmesini emredecektir.

• İddia edilenin aksine TFF’nin UEFA’nın emirlerini uygulamama gibi bir lüksü yoktur. TFF emirlere karşı gelir ve yönetmeliklerdeki cezaları vermemekte diretirse üyeliği önce UEFA sonra FIFA tarafından askıya alınır ve Milli takımların bütün kategorileri dahil, bütün takımlarımız uluslar arası müsabakalardan karar düzeltilinceye kadar SÜRESİZ uzaklaştırılır.

• Karar düzeltildikten sonra da UEFA ve FIFA TFF’ye milli takımları kapsayan ayrıca bir ceza da verebilir.

• Sanıldığın aksine RTE’nin bahsettiği gerekirse 5 sene gitmeyiz mantığı UEFA tarafından kabul görecek bir durum değildir. UEFA gerekli cezaların uygulanmasını şart koşacaktır.

Gönül isterdi ki Türkiye’de Adalet sadece bir parti ismi olmasaydı da milyonlarca Trabzonspor taraftarı 2 senedir yaşadığı eziyeti yaşamamış olsaydı. Ne acıdır ki Adalet yine bir Avrupalı kanalıyla gelecek ve belki de UEFA kararından sonra da Türkiye içindeki malum güçler fenerbahçelerinin yanına bütün ülkeyi de ekleyerek Türk futbolunu yakma yoluna gidecekler?

Şike lobisinin 23 aydır yaptığı çalışmalar bu güne kadar nasıl bizim azim ve mücadelemize tosladıysa bundan sonra da toslamaya devam edecektir.

Son olarak söylemek istediğim maillere, fakslara, telefonlara ve Avrupa’daki eylemlere devam ederek şikecilerin parayla yapamadıklarını Adalet mücadelecileri olarak alnımızın teriyle yapmaya devam edelim. Şunu rahatça iddia edebilirim ki 24 Haziran haftası Türk futbolu için bir milat olacak.

Bakalım Adalet hırsızları mı yoksa Türk futbolunu mu kalkındıracak?
    https://twitter.com/kuyumcuender

2010-2011 Şampiyonu TRABZONSPOR Taraftarı

kalavara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

sizin şimdi bahsettiklerinizi daha önce de vurguladıklarınızla birleştirince fb'ye küme düşme cezasının verilmemesi düpedüz tüm talimatların ihlali olur, başka türlü bir şike olur! bu beklentimde yalnız mıyım, sizce uefa'nın küme düşme cezası verilmemesi ihtimali nedir?
    Ümit En Son Kötülüktür, Çünkü İşkenceyi Uzatır!!
    my name is onur....
    Eğer Trabzonspor Diye Bir Din Olsaydı, Biz Müridler Çoktan Cennete Gitmiştik..Bu Kadar Cefanın Bir Ödülü Olarak...

Ender Kuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Alıntı kalavara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sizin şimdi bahsettiklerinizi daha önce de vurguladıklarınızla birleştirince fb'ye küme düşme cezasının verilmemesi düpedüz tüm talimatların ihlali olur, başka türlü bir şike olur! bu beklentimde yalnız mıyım, sizce uefa'nın küme düşme cezası verilmemesi ihtimali nedir?

Verilmesi gereken karar adı geçen tüm takımların küme düşürülmesidir. Bu FIFA, UEFA ve TFF'nin yönetmeliklerinde ve disiplin talimatnamelerinde açıkça yazılı.

Eksi puan ve kupanın Trabzonspor'a teslimi de düşük bir ihtimal olsa da yapılan lobi çalışmaları sonucu UEFA'nın ikna olmuş olduğu bir yol olabilir.
    https://twitter.com/kuyumcuender

2010-2011 Şampiyonu TRABZONSPOR Taraftarı

kalavara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

teşekkürler, hayatım boyunca beni bu kadar öfkelendiren, bu kadar zoruma giden bir olay yaşamamamıştım, bütün ülke resmen şikeyi örtmek bir oldu (şike yapan takımlar büyük-güçlü-zengin olduğu için). böyle bir rezaleti unutmam mümkün değil, hırsım, mücadelem bunun için! keza tüm camianın en değerli insanları emek veriyor Trabzonspor'un hakları için, yolları açık olsun, hırsızların da acıları büyük olsun inşallah!
    Ümit En Son Kötülüktür, Çünkü İşkenceyi Uzatır!!
    my name is onur....
    Eğer Trabzonspor Diye Bir Din Olsaydı, Biz Müridler Çoktan Cennete Gitmiştik..Bu Kadar Cefanın Bir Ödülü Olarak...

Yönetim Kurulu Mollasalihoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ha gayret.

Ateş yanıyor..
    BordoMavi.Net Forum Kurallarına aykırı bir mesaj veya kullanıcı gördüğünüzde, Kullanıcı Panelinde bulunan sekmesine tıklayarak ilgili mesajı raporlamanızı sizlerden rica ederiz.

Nereden
    Trabzon

İnşallah dediğiniz gibi olur. Yaygın medya o kadar kafa karıştırıyor ki, olay sonuçlanana kadar gönül rahatlığıyla oturamıyoruz. Ben halâ mevcut siyasi yapının bu işi Fener'e hafif sıyrıklarla atlatması için yoğun gayret göstereceğini düşünüyorum.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İzmir

İnaşaallah dediğiniz gibi en ağır cezaları alırlar.Ama bütün şike lobileri hepbirlikte feneri kurtarmak için harekete geçti.İnsan ister istemez endişeleniyor birşey olurmu diye.Bu arada katkılarınızdan dolayı başta siz olmak üzere tüm arkadaşlara çok teşekkürler.O kupa TRABZONA geldiği gün ben menemenden ne olursa olsun o kupayı karşılamaya, geç kalan ama hiç dinmeyen ŞAMPİYONLUK sevincini yaşamaya TRABZON a gideceğim.

MURAT İNCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

benim de hayatımda aldığım en büyük darbedir bu olay, eğer hiç bir şey olmadan kapatılırsa hüsrana uğrarım. yıllardır desteklediğim insanlardan vazgeçtim. tv.de hayranlıkla konuşmalarını dinlediğim insanları görünce artık tv.yi kapatıyorum. hepsinden nefret ettim. kupa gelsin tabiki ama bir çok şeye çok kırıldım. en büyük tesellim aziz ve destekçilerinin çok büyük cezalar alması olur.
    L İ M A N

Mustafa ÖZDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

adalet er yada geç tecelli edecektir...

artvints - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

adalet topaldır, ağır ağır yürür, fakat gideceği yere ergeç ulaşır.

Ömer Faruk61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Ender Kuyumcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    • İddia edilenin aksine TFF’nin UEFA’nın emirlerini uygulamama gibi bir lüksü yoktur. TFF emirlere karşı gelir ve yönetmeliklerdeki cezaları vermemekte diretirse üyeliği önce UEFA sonra FIFA tarafından askıya alınır ve Milli takımların bütün kategorileri dahil, bütün takımlarımız uluslar arası müsabakalardan karar düzeltilinceye kadar SÜRESİZ uzaklaştırılır.
    En önemli konu bu çok manipule ediliyor Padişahın gerekirse 5 sene gitmeyiz lafından yola çıkılarak... Yaptırımlar uygulanana kadar süresiz men edilir...
    "Vi veri veniversum vivus vici" "By the power of truth, I, while living,have conquered the universe".
    "Artists tell lies to tell the truth, politicians tell lies to cover it up. "

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)