Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 124 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Taraftarýmýzýn tepkisi olmalý mý, ne olmalý, nasýl olmalý?

Doðan BULAT - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Standart Taraftarýmýzýn tepkisi olmalý mý, ne olmalý, nasýl olmalý?

Sevgili arkadaþlar;

Göreve gelirken sözler verip tutmayan bir yönetim, en iyisi diyerek sýradan bir antrönere emanet edilen bir takým, eksik mevkiler belli iken gereksiz yerlere yapýlan transferler, aylarca transfer adý altýnda yurtdýþýnda kalýp hiç bir sonuç elde edemeyen ve at pazarlýðý yapan yöneticiler, parayý þampiyonluða tercih eden bir zihniyet, tek bir çivi dahi çakýlmamýþ bir stad projei ve herþeyden önemlisi plansýz programsýz bir yönetim ve sonuç;

3. Hafta : 16. sýrada bir takým
    Oynanan 4 resmi maçta 0 galibiyet
    Hala yapýlmayan transfer vs...

Kýsaca Trabzonsporumuz tarihinde bu kadar kötü bir durumda olamamýþtýr. Sizlere sormak istediðim tepkimiz ne zaman nerde ve nasýl koymamýz gerekir? Vurun kýrýn parçalayýn deðil elbette ama biþeyler yapýp aðýrlýðýmýzý koymanýn ve herþeyden önemlisi bu takýmýn gerçek sahibinin biz taraftarlar olduðunu hatýrlatmak bizim görevimiz olduðuna inanýyorum ve özelliklede Trabzonda bulunan arkadaþlara bunun için ne yapabiliriz diye somak istiyorum..

Herkese saygýlar

Not. (Eðer böyle bir topic önceden açýlmýssa þimdiden özür dilerim)
    Kýzlar !! evlenecekseniz Trabzonsporlu biriyle evlenin. Senelerce çekmediði kahýr kalmadýðý halde Trabzonspor'u býrakmadýysa sizi hiç býrakmaz.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    28TS61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    41

tepki göstermemz sart ama suan bunun nasil olacaginin düsüncesindeyim
    saun aklimdan gecen apoel maci öncesi taraftarlar olarak birlesip tesislere gitmek ve yönetim ve futbolculara güven tazelemek
    ve egerki apoel yada önümüzdeki lig macini bu takim yenilirse tek care olarakta külübün basilmasindan yanayim
    belki ozaman akillari baslarina gelir diye düsünüyorum

Mustafa Ayazoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Bence þimdi ki halimiz çok iyi takým ilerde daha kötüye gidecek.. eðer yerinde transfer yapýlmaz ise..

Yönetim tabana kuvvet deyip çekip gicecek.. Birazcýk akýllarý varsa þimdiden önlem alýnmalý..

Yönetim gözünü dört aç.. hatta dört deðil yýldýz aç..
    @tsmustafakemal
    "Trabzonspor’u tutmak sadece o yörenin çocuðu olmakla açýklanabilecek milliyetçi bir davranýþ deðildir. Benim için Trabzonspor, en güçlülere karþý koyan ve herkesi yenen hayali kahramandý. Öyle bir kahramandý ki statükoyu bile devirmiþti." KAZIM KOYUNCU

Burçak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

artýk maille telefonla deðil. herkesin sesimizi duyacaðý þekilde olmalý tepkimiz. biz ler nekadar sessiz kalýrsak bu adamlar düþünecekki nasýlsa biþi olduðu yok. bu tepki için organizasyonuda dernek yapabilir. ama bi ses yok.
    2010 - 2011 Þampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

Ýslam Sezer - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    45

taraftar derneklerinin temsilcileri baþkan ve yönetimle acil görüþüp taraftarýn endiþelerini ve tepkilerini iletmeli.sonrasý zaten tribünlerde eski uygulamalarla kendiliðinden baþlar.
    Adam aldýrmada geç git, diyemem aldýrýrým.
    Çiðnerim, çiðnenirim, hakký tutar kaldýrýrým!

Trabzonspor Kongre Üyesi

DÝNÇ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    52

Bence Apoel maçýna kadar bir tepki vermezsek iyi olur...
    Ama Apoel maçýný kaybedersek ya da kazanýrsak yine tepki vermeyelim...
    Tepkimizi Denizli maçýna saklayalým...
    Takýmýmýzý ve Türkiyemizi avrupaya rezil etmeyelim...

Denizli maçýnda herkes eline beyaz bir mendil alýp maç baþlarken baþkana sallayalým...Stadda çýt çýkmasýn...Kimse tek kelime etmesin...3-5 dakika sadece beyaz mendil sallayalým...
    Bugüne kadar hep baðýrdýk çaðýrdýk...Þimdi de sessiz eylem yapalým...

Bunlara En güzel cevap sessizlik olur...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

iðneleyeceðiz bu yönetimi .. hem utanacaklar hem de yaptýklarý rezilliklerin farkýna varacaklar...

istifadan beter edeceksin bunlarý...

"þanlý trabzonspor tarihine yaþattýðýnýz bu ilk (3 maç 1 puan) için teþekkür mü edelim?"
    ''Ben kulüp tutmam, çocuk... Çünkü hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamýna hizmet veya kumanda edenler bir kulübü tutsalar bile -görev sýrasýnda- bunu açýklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarsýlýr ve tartýþýlýr. Tefrika (ayrýmcýlýk, nifak) yaratmýþ olurlar. O nedenle dikkatli olmalarýný tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatürk (2 Aralýk 1933)

feneri "ampül" aydýnlatýr ancak "güneþ" kendiliðinden ýþýk verir !

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    52

Tepki vermek, neye tepki vereceðiz, nasýl tepki vereceðiz ve tepki karþýsýnda kiminle muhatap olacak ve itirazlarýmýzýn, önerilerimizin; her ne diyeceksek bunun peþine nasýl düþeceðiz.

Yönetimi ben seçmiyorum, o kadar kopuk bir bað yani. Ben taraftarým sadece takýmý destekler ve katký saðlarým, bir de böyle forumlarda kendimi ve bir iki arkadaþý tatmin için yazý yazarým (yazýmýn okunma ömrü de sayfa ilerleyinceye kadardýr). Genellemelerden bahsetmek mümkün olabilir o da her maçta istifa diye baðýrýlýr, yönetimler gönderilebilir o kadar. Baþka ne var ???

Ciddi bir organizasyon yapýsý sözkonusu mudur? Bu organizasyonun ciddi entellektüel kadrolarý var mýdýr? Yani bir basýn yayýn organýna ulaþýp yönlendirebiliyor muyuz? Ýçimizden birileri tüm buradaki genel kabulü oluþturup, tasnifleyip yönetim kadrolarýna fikir üretmek ve dýþarýdan bir ses olmak üzere görevli midir. Bu kiþi saygýn mýdýr?

Yani tepki verelim ama bunun kiþiliðini, hüviyetini belirleyelim. Kazan kaldýran ve kelle isteyen Yeniçeriler mi olacaðýz ki, onlar bile bir iki kelleyi alýrlar ve genelde bahþiþlerini aldýktan sonra padiþahý bir süreliðine rahat býrakýrlardý. Yoksa saygýnlýk kazanmaya çalýþan, söz sahibi, bilgili bir platformun basýn yayýn ve kitle iletiþimlerini kullanmaya çalýþan bir yapýdan mý söz etmeliyiz.

Bunlara ilk adýmý ben atayým bu iþler, stad taraftarý kimliðini bir kenara býrakýp, oturup konuþup, organize olarak yapýlacak iþlerdir. Yani konuþma platformlarý sonra ekipleþme ve kitle iletiþiminin kullanýlmasý çerçevesinde olabilir.

Eleþtiri; herhangi bir konuyu açýn bakýn her maçtan sonra farklý bir sürü yorum, tepki vereceklerin ortak bir payda da buluþmasý bile o kadar zor görünecektir ki, yapýcý eleþtirileri bulabilmek bile içlerinden, insanýn içini karartýyor...

Ben taraftar olarak kendimi böyle tanýmlýyorum (tanýmlamaya çalýþýyorum), önce herkes taraftarlýðýn ne olduðunu bir kendine tanýmlasýn, çerçevesini koysun. Önce hepimiz bir bunda mütabýk kalalým, sonra gerisini konuþmak daha kolay olur gibi geliyor.

Faydalý olacaðýna inandýðým bir baþlýk açýldýðýný görünce; bu anlamda da bir þeyler yapýlmasý gerektiðini düþündüðümden içimi döktüm, baþlýða açan arkadaþa teþekkür.
    Eppur, si muove! (ama gene de dünya dönüyor) --- G A L Ý L E O

Nereden
    Ýstanbul

daha öncede söyledim yine söylüyorum..yönetim bu gidiþle hiç bir þey yapmaz, paralarý cebe indirir ondan sonra ist kaçar...eðer biz tepki vermezsek bu böyle devam edecektir...Daha öncede söyledim yine söylüyorum BMN olarak bir þeyler yapmalýyýz..bence kesinlikle apoel maçý beklenmemeli

kolombo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    48

burada yazý yazmakla olm-uyor tepki vermek istiyor iseniz bir araya gelin konuþun tanýþýn daha somut adýmlar atarsýnýz
    önümüzdeki sezonda boþa geçeceðe benzer

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    52

Evet hadi bir yerde toplanýp konuþalým, ortak bir ses olalým. Gücümüzü görelim, aklýmýzý kullanalým.
    Eppur, si muove! (ama gene de dünya dönüyor) --- G A L Ý L E O

Burçak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

@horizon

dediðiniz gibi bi araya gelip konuþmalýyýz. ama bu sadece bi araya gelip bizim aramýzda konuþmamýzla kalmamalý. bi þekilde sesimizi duyurmalýyýz. bunun içinde dediðiniz gibi bu tepkimizi basýnda duyurabilecek birileri olmalý. gerekirse yazýlý bi açýklama býrakalým gazeteciler cemiyetine. ama bunda önayak olacak birileri olmalý.
    2010 - 2011 Þampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

Nereden
    Ýstanbul

BMN yönetimindeki abilerimizin desteðini bekliyoruz ortak bir karar alýp öyle hareket etmeliyiz

Nereden
    Ýstanbul

Bence en iyi bir araya gelinecek yer maç öncesi stat çevresidir.. Burdaki gerek amigolarla gerek taraftar gruplarýyla konuþulup ne yapmak gerektiðidir. Ama bunu kimin konuþacaðý hakkýnda bi bilgim yok.. Yanlýz þunu söylemek istiyorum; Bizler trabzon dýþýnda yaþadýðýmýz için böyle bir þey yapma þansýmýz hiç yok bunu en iyi trabzondaki arkadaþlar organize edebilir..

Ýstanbulda beþiktaþ çarþý grubunu yaptýðý bi olay var... Beþiktaþ semtinde bulunan KAZAN (Ýstanbuldaki arkadaþlar bilirler) adýnda bir yerleri var. Maç günlerinde taraftarlar (özellikle türübün grubu ) bu yerde toplanýp hem biþeyler içiyorlar hemde maçtan önce (o gün kimle maçlarý varsa) kendi aralarýnda yeni besteleri söyleyip ezberletiyorlar ve sonra maçta bu tezahuratý birlikte söylüyorlar ne yapacaklarýna orda karar verip stada geliyorlar. Ben trabzonda olmadýðým için varmý bilemiyorum ama trabzondada taraftarlarýn toplandýðý bir mekan varsa orada bi karar alýnabilir diye düþünüyorum
    Kýzlar !! evlenecekseniz Trabzonsporlu biriyle evlenin. Senelerce çekmediði kahýr kalmadýðý halde Trabzonspor'u býrakmadýysa sizi hiç býrakmaz.

61viya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    38

Tepki verilecekse eðer,ki bence medeni bir þekilde bir tepki verilmeli, öyle bir tepki vermeliyiz ki,o koltukta oturmanýn aðýrlýðýný anlamalýlar..
    Küfür edersin,adam yatar bi gece,sabaha biþeyi kalmaz...Küfürden daha beter tepkiler vardýr ki,insan bir ömür unutamaz...Ýþte ikincisini becerebilmeliyiz biz.
    "Orada birisi farklý yürüyordur."

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    48

Alýntý þampiyonum61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bence en iyi bir araya gelinecek yer maç öncesi stat çevresidir.. Burdaki gerek amigolarla gerek taraftar gruplarýyla konuþulup ne yapmak gerektiðidir. Ama bunu kimin konuþacaðý hakkýnda bi bilgim yok.. Yanlýz þunu söylemek istiyorum; Bizler trabzon dýþýnda yaþadýðýmýz için böyle bir þey yapma þansýmýz hiç yok bunu en iyi trabzondaki arkadaþlar organize edebilir..

Ýstanbulda beþiktaþ çarþý grubunu yaptýðý bi olay var... Beþiktaþ semtinde bulunan KAZAN (Ýstanbuldaki arkadaþlar bilirler) adýnda bir yerleri var. Maç günlerinde taraftarlar (özellikle türübün grubu ) bu yerde toplanýp hem biþeyler içiyorlar hemde maçtan önce (o gün kimle maçlarý varsa) kendi aralarýnda yeni besteleri söyleyip ezberletiyorlar ve sonra maçta bu tezahuratý birlikte söylüyorlar ne yapacaklarýna orda karar verip stada geliyorlar. Ben trabzonda olmadýðým için varmý bilemiyorum ama trabzondada taraftarlarýn toplandýðý bir mekan varsa orada bi karar alýnabilir diye düþünüyorum
    maç öncesi stad civarý olmaz sakin kafayla rahat düþünülebilecek biryer olmasý gerek

invisibleman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    37

Þu an için gösterilecek tepki bence istifa isteði olmamalý...Herseyden önce istikrar lazým...Bunu sagalyabilmemiz için yanlýþlarýn düzeltilmesini istemek lazým bence su anda...
    Sürmekte olan savaþlar geçmiþin ölmediðini vurgular caným...

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    48

Alýntý forever61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    @horizon

dediðiniz gibi bi araya gelip konuþmalýyýz. ama bu sadece bi araya gelip bizim aramýzda konuþmamýzla kalmamalý. bi þekilde sesimizi duyurmalýyýz. bunun içinde dediðiniz gibi bu tepkimizi basýnda duyurabilecek birileri olmalý. gerekirse yazýlý bi açýklama býrakalým gazeteciler cemiyetine. ama bunda önayak olacak birileri olmalý.
    bir araya gelinebilinir ise ayrýntýlar konuþulur.....siz ilk önce bir araya gelmek için organize olun fakat gelen kiþi sayýsý mümkün oldukça fazla olsun

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    48

Alýntý laz_hayri_61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    BMN yönetimindeki abilerimizin desteðini bekliyoruz ortak bir karar alýp öyle hareket etmeliyiz
    bmn den hareket beklersen çok beklersin....burada kendi aranýzda organize olmalýsýnýz..

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    48

þu formun içinde bile birlik olunamýyor herkes bir konu açabilme sevdasýnda býrakýn konu açmayýda doðru konu etrafýnda toplanmayý deneyin trabzonspor menfaatleri doðrultusunda..

keles76 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    47

Bu aþamada sadece ve ölümüne destek bundan farklý düþünmek olmaz .Ne yani istifa ettirip kimi getireceksin yönetimi küstürmek boþtur ve ancak takýma zarar verir. zaten yönetim baþarýlýdýr. tabi birde þu var hangi yönetim bundan daha baþarýlý olabilir trabzondan bundan iyi yönetim çýkmaz. Kimse kendini kandýrmasýn takým da kötü giden birþeyler varsa bunun çözümü zamandýr. Biz maç kazanamýyoruz ama iyide oynuyoruz. Fatih gitmeseydi bunlar olmuyacaktý giden kendisidir kimse ona buna suç atýp Kaptaný aklamaya kalkmasýn .GEçen senede tolga bunu yaptý . Ama bu takýmda adam gibi kaleci olsaydý bizim bugün enaz 5 puanýmýz vardý.
    sensiz bir hayat sorunsuz olurdu

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý 61viya Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Tepki verilecekse eðer,ki bence medeni bir þekilde bir tepki verilmeli, öyle bir tepki vermeliyiz ki,o koltukta oturmanýn aðýrlýðýný anlamalýlar..
    Küfür edersin,adam yatar bi gece,sabaha biþeyi kalmaz...Küfürden daha beter tepkiler vardýr ki,insan bir ömür unutamaz...Ýþte ikincisini becerebilmeliyiz biz.
    Aynen arkadaþým bende bunu söylemeye çalýþtým

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    48

Alýntý bmteam Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bence Apoel maçýna kadar bir tepki vermezsek iyi olur...
    Ama Apoel maçýný kaybedersek ya da kazanýrsak yine tepki vermeyelim...
    Tepkimizi Denizli maçýna saklayalým...
    Takýmýmýzý ve Türkiyemizi avrupaya rezil etmeyelim...

Denizli maçýnda herkes eline beyaz bir mendil alýp maç baþlarken baþkana sallayalým...Stadda çýt çýkmasýn...Kimse tek kelime etmesin...3-5 dakika sadece beyaz mendil sallayalým...
    Bugüne kadar hep baðýrdýk çaðýrdýk...Þimdi de sessiz eylem yapalým...

Bunlara En güzel cevap sessizlik olur...
    bende böyle bir tepkinin, baðýrýp çaðýrmaktan daha etkili olacaðýný düþünüyorum. Allah göstermesin denizliden gol yenirse ve yenik duruma düþersek, tüm taraftar sahaya sýrtýný dönüp alkýþlamalý. belki o zaman utanýr bunlarda gol atmak ne demek hatýrlarlar
    BIZLEDE AYNI MESAFEYE GELENE KADAR
    ÜLKERE HAYIR

keles76 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    47

ya arkadaþlar bu zamanda yönetim deðiþikliði yada teknik direktör deðiþikliði zarar getirir en kötü zamanda dahi kulübün yanýnda olduðumuzu bir kere olsun gösterelim .BAkýn benim ömrüm bu kulüble geçti hep hesap sorma merkalýsý taraftarlar gördüm kimden neyin hesabýný soruyorsun adam sanki kulübün parasýnýmý yemiþ transfer geçikti diye takýmýn moralini bozmanýn alemi nedir kime hizmet ediyorsunuz.Hesap soracak adamlar vardýr kulübte bunlar gerek hizmetleri gerekse iþin içerisini bildikleri için sorarlar istifada ettirirler taraftar takýmý motive etmekten aciz sonra hesap soralým sýrtýmýzý dönelim baþkana kýzalým fatihi göndereni gönderelim bunlar sadece terbiyesizlik ve emeðe karþý saygýsýzlýktýr . Herkes haddini bilecek kulübün faydasýna olacak iþler yapcaktýr sorumluluk bunu gerektirir.
    sensiz bir hayat sorunsuz olurdu

Nereden
    Ýstanbul

ya da herkes aðzýný siyah bantla bantlasýn protesto amaçlý þeref türübününe 3-5 dk bakarak maça sýrtýný dönsün.. (biraz saçmaladým galiba)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)