Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 48 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Korku mu? Gurur mu?

61viya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Standart Korku mu? Gurur mu?

Maç stresi başıma vurdu galiba..Ellerim boş duramıyor.Ve uzun zamandır aklımda olan konuyu açayım dedim..

Anadoludan herhangi başka bi takımın,üst sıralara oynaması,şampiyonluk yolunda ilerlemesi,sizi gururlandırır mı? Yoksa "İstanbul dükalığına kafa tutan tek takım" ünvanının gitmesinden korkar mısınız?
    Benimkisi sadece merak,trabzonspor taraftarları gerçekten istiyor mu acaba 5. bir şampiyonu?

Not: Hiçbir takım,Biliyıorum ki,bir kere şampiyon olarak" efsane" olamaz..Biizm efsaneliğimiz,bunun bi tesadüf olmadığını gösterdiğimiz içindir zaten..Ancak,konuda ne demek istediğimi umarım anlamışsınızdır..
    Konu 61viya tarafından (20.08.2006 Saat 19:19 ) değiştirilmiştir.
    "Orada birisi farklı yürüyordur."

Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

obaşkalarınında şampiyon olması bizleri gururlandırmalıdır aslında . ama 2 galibiyet alınca hertürlü çamuru attıklarını trabzon kim demelerini görüncede varsın şampiyon olamasınlar dediğim zamanlarda oluyor açıkcası. antep kayseri denizli vs..
    2010 - 2011 Şampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

Mert67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İngiltere

açıkcası başka andolu takımlarının şampiyon olması beni gururlandırır.
    ''...En neşeli, en hüzünlü, en duyarlı, en vurdumduymaz, en hızlı, en ağır, en çabuk, en acelesiz yanımızdır Trabzonspor. Bu sene olmadı bir dahaki sene kesin şampiyonuz. Ben göremem ama...''
    Kazım Koyuncu

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Berat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Kesinlikle gurur duyarım.. Şampiyon olan takımın taraftarları "4. büyük artık biziz" tarzı saçmalayacak olsalar da can-ı gönülden isterim ve gurur duyarım.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Maça bir şey kalmadı, dolayısıyla yazımı yetiştirebileceğimden kuşkuluyum. Yarın buraya bir şeyler karalayacağım, başlığı sağlıklı bir şekilde yerli yerinde bulursam sevinirim

Şimdilik bu önemli konuyu gündeme getirdiği için Begüm'e teşekkür ederek lafı bağlayayım. Haydi, şimdi ekran başına...

Recep Çaltepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yorumlarıma başlamadan önce aklımdan geçeni yazayım buraya: Anadolu takımlarının başarısı beni korkutmaz, ayrıca gururlandırmaz da. Bugünkü Türk futbol yapısında beşinci bir takımın şampiyon olmasını istemiyorum. ama yarın ne olur bilemem, benim düşüncülerim bugünün şartları sonucu oluşuyor.

Önce Trabzonspor'un konumuna bakmak lazım. Değil Türkiye'de dünyada örneği az görülen bir başarı örneği göstererek ismini bugünlere kadar taşımıştır. Bunu taraftar mantığıyla söylemiyorum, sayılar ve müzemizdeki kupalar bunu söylüyor; atıp tutmuyoruz kısacası bazı takımlar gibi. Sadece başarı değil, taraftar sayısı da bunun bir örneğidir. 4 büyük dışında takım tutan birine, yüzde 99 olasıklıkla "ya, bırak onu asıl takımın ne?" sorusu gelmesi bile ne dediğimin en açık göstergesidir. Bir Trabzonsporluya da soruluyurdur belki bu soru ama, bu soruyu soranın futbol hakkında bildiği tek şey, top ve kabağın birbirinden farklı olduğudur.

Trabzonspor'un bu durumu sonucunda kendisini başarılı göstermek isteyen her takımın amacı, ligin dördüncü büyüğü olmaktır. Yani iki maç üstüste kazanan takım, bir anda Trabzonpor'u saf dışı bırakmaktadır. Şükürler olsun ki Allah'ın adaleti büyük, bu gibilerin ayağı çok çabuk yere basıyor. En ufak bir "başarı kırıntısı"nda Trabzonspor'un "T" sini ağzına almayan takımlardan birinin, kazara şampiyon olması durumunda koparacağı yaygarayı tahmin etmek hiç zor değil. Ve işin kötüsü nedir biliyor musunuz. Bu adamlar amatör kümeye düşse bile diyecekleri şey şu olacaktır: "Trabzonspor da ne ki, al işte biz de şampiyon olduk."

Şampiyonluk, özellikle bir Anadolu takımını şampiyon olması, öyle göründüğü kadar kolay değildir, bunu hepimiz biliyoruz. Bunun nedenlerini sıralamak mümkün ama ben sadece bir tanesini yazmak istiyorum. Sözkonusu bu şehirlerde eğer başarılı sezonda o takımın forması giyilip, bayrağı asılacaksa; sonraki sezonlar "sarı-siyah-kırmızı-beyaz-lacivert" renk ağırlıklı bayraklar tekrar bunların yerine geçecekse, o takımların şampiyonlukları bana gurur vermez, korkutacak kadar da zihnimde yer etmez.

Kısacası, Anadolu'dan bir takımın şampiyon olması, şu Türk futbolu ve taraftar yapısını düşündükten sonra isteyeceğim son şey olacaktır. Ee biz de şampiyon olamıyoruz. Maalesef Türk futbol arenası gereksiz üç takımın egemenliğine giriyor.

Forum'da bir başlık var "Neden Trabzonsporluyuz" diye
    İşte benim takımım bu egemenliğe karşı çıkmış, çıkan ve belkide ileride çıkacak tek takım

Gerisi teferruat...

İslam Sezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

utanarak isterim.şimdiye kadar bir 5.çıkmaması rezalettir zaten.örneğin bu sezon vestel manisa bjk yi yendi.bizden biraz hakem sayesinede olsa yinede iyi bir oyunla 1 puan aldı.gs yi rahat yenmek üzereyken bir takım acemilikler hekmin bana göre abartılı ağır penaltı kararı ve üzüntü veren meduna nın kalp spazmı derken kaçan 2 puan.sonuçta 3 zor maçtan 5 puan.şimdi bu takım inançla hep mücadele etse ve hakemler illa istanbul olacak diyerek engel olmasa neden şampiyon olamasın.kalan maçları daha mı zor?ama inanmadıkları ve taraftar profili yetersiz olduğu için ne yapsalar olamaz.bizden başka hiçbir anadolu takımının şampiyon olabileceği ufukta gözükmüyor.
    Adam aldırmada geç git, diyemem aldırırım.
    Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım!

Emre B. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Anadaludan şampiyon çıkmasını isterim ama bu çok zor.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Anadolu İstanbul farketmez, biz şampiyon olalım. Bir gol atınca "Trabzon Kümeye" (bkz. Kayseri, G.antep, A.gücü, Rize) diye bağıran takımlar benim için İstanbul takımlarından da eziktir!

zedboysts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Akçaabat sebat süper lige gelip şampiyon olursa neden olmasın ama diğer anadolu takımları bizans takımlarının köpeği olduğu için onlardan herhangi birinin olmasını istemem
    Barış Memiş - İbrahima Yattara yeni ikili...

oktay çavuşoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

çok önceleri bende yeterki olsun başka takımlarda şampiyon olsun derdim.ama geçen yıllara ve günümüze baktığımızda bazı takımlar ve taraftarları cin olmadan adam çarpmaya başlamışlar.bunlar yanlışlıkla(olmaz ya) bizim yarımız kadar başarılı olsalar ağızlarına istanbul takımları değil biz sakız oluruz.

fanatik_zuzu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ya bu takımlar daha şampiyon olmadan diyolar Trabzon kim diye.adamlar kendilerini durup dururken 4. büyük yapıyolar.olmasınlar bu yüzden yüz verince astarını istiyolar..
    Senin Için Kan Akitmak Gerekirse TRABZONUM Dünyanin Atar Damarini Keserim,Yok Olmaz Senin Kanin Olacak Dersen Ben Seni Toprakta Da Severim...

Oğuuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sivas

valla ben neden bilmiyom ama sivassporun şampiyon olmasını çook istiyorum..
    5. büyüklük meselesine gelince bir takım ben büyüğüm diyebilmek istiyorsa bırakın bir şampiyonluğu göğsüne yıldız takacak bi kere, öyle kolay mı büyük olmak herkes haddini bilecek..
    yok bir sitemim hayatta hersey kısmet...

Mustafa Ayazoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Artık kabullenelim 4.büyük yok
    @tsmustafakemal
    "Trabzonspor’u tutmak sadece o yörenin çocuğu olmakla açıklanabilecek milliyetçi bir davranış değildir. Benim için Trabzonspor, en güçlülere karşı koyan ve herkesi yenen hayali kahramandı. Öyle bir kahramandı ki statükoyu bile devirmişti." KAZIM KOYUNCU

Recep Çaltepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı 61_OFLU_35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Artık kabullenelim 4.büyük yok
    Evet arkadaşım, sonuna kadar haklısın, 4. büyük diye bir kavram yok. 4 büyük diye bir kavram var.

Bu takım amatöre de düşse 4 büyükten biri olacaktır. Duygusal değil, sayısal bir yorum benimki.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Berat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

4 büyük diye bir kavram da yok..Onların ki büyüklükse biz büyük değiliz..

Selman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bizi öyle vaya böyle yenen Anadolu takımlarının taraftarları Trabzon kümeye diye bağıracak.
    Şehirlerine gelen İstanbul takımlarını çiçeklerle karşılayıp bol gol yiyecekler.
    Bende bu takımların birinin Şampiyon olmasını isteyeceğim.
    Kusura bakmayın keşke şu ligdeki tüm takımlar İstanbul'dan olsa bizim haricimizde.En azından kalleşliklerini suratımıza karşı yapıyorlar.

Ali Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya

siz daha devam edin anadoludan çıkacak şampiyon adaylarına destek vermeye...antepliler daha 3. haftada Trabzon kümeye diye bağırıyorlar...Ya niye anlamıyosunuz bu anadolu takımlarının bizle alıp veremediği var...ben konyalıyım niye konyayı tutmuyorum,çünkü Trabzon maçında aslan kesilirler fenerden her maç 4-5 yerler...Gs her halükar da abisidir Konyanın vb...Ve kümede kaldığı anda maç satar bu tür takımlar...Bknz. geçen yılki Konya - malatya maçı...İşte bu yüzden şerefsiz düzene dürüstçe başkaldırıp başarılı olduğumuz için bizi çekemezler ve bu yüzden onlar şampiyon falan olamaz...aynı antep 5 yıl önce kadıköyde 0-3 öndeyken ve kazansa şampiyon olacakken soyunma odasında maçı satmıştır Aziz Yıldırıma...bunlar mı büyük olacak...Ha pardoooon...tabi tabi bunlar büyük olacak...Kendimize gelelim bunlar İstanbul takımlarının piyonlarıdır...Satılık takımlardır bunlar ve paranın satın alamaycağı tek takım Trabzonspordur...Küme düşse de bir gün yerine asla ve asla bir 4.büyük veya 5.büyük gelemeyecektir...
    "Ya biz 2010-2011 Şampiyonluk Kupasını alacağız, ya da o bizi"...

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ben isterim.Trabzon kümeye diye bağırır tabi adamlar.Takımlarının başarısı için bizim futbolcularımızın moralini bozmaktır amaç.Bunu bizim taraftarda yapıyo zaman zaman.Trabzon kümeye diye bağırmalarından hiçde gocunmuyorum.Bizim eşekler insan olsa biraz gururları olsa o sataşmalardan biraz ders çıkarırlar.Maskara ettiler bizi kedi köpeğe.
    Özkan SÜMER

FANATIK61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Herkes bizi kiskaniyor, 2-3 galibiyet alip Puan Cetvelinde bizim üstümüzde oldular diye böbürleniyorlar. Amaaaaa sezon sonu herkes kendini bildigi yerde buluyor siralamada . Bizde öyle maalesef
    Sampiyon olmamiz icin ya bir yol bul, ya bir yol aç, ya da yoldan çekil.

DERIN TRABZONSPOR

TSigalko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Yok ben şahsen istemem başka bir Anadolu takımının şampiyon olmasını.Sonra bunlar şımarırlar.Bakınız kayseri bile bizi 2 maç yendi diye yapmadıkları kalmadı.Bide şampiyon olursalar ohooo.
    Yeryüzü boşaldı habersiz miyiz ?
    Güneşe göç var da kalan biz miyiz ?
    N.F.Kısakürek

Remzi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

önceden isterdim ama şu anda istemem daha az önce gördük nsl bağırdıklarını bunların hepsi istanbul yalakalığı yapan ezik takımlar.Ama bazı takımlar vardır bunların arasında istediklerim.bunlardan malatya-sebat ve bursanın şampiyon olmasını isterim..
    Bir Gün Mutlaka!!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

istemem eger bır trabzon takımı olacaksa ve trabzonspor yarıstan koptu ıse evet.

ama bır antep bır kayserı sampıyon oldu dıye neden gurur duyayaım.burası yabancı lıgte ondan mı turk takımı sampıyon oldu dıye mı gurur yapacagız.

ha bjk ha gs hada fb ve dıgerlerı aynı benım ıcın.

istanbulun yalakalıgını yapan ve trabzon az tökezlese trabzon kümeye diye bagıran bir anadoludan şampiyon çıkacaksa çıkmasın gerekirse fener olsun şampiyon...
    Trabzonspor

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Hekimoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

zaten anadolu takımları ve onların taraftarları(!!!) şampiyon olmak istemez.çünkü onların asıl tuttuğu takım 3 ezikten biri.
    Hayat bir gündür o da bugündür.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)