Sayfa 217 Toplam 308 Sayfadan BirinciBirinci ... 117 167 207 215 216 217 218 219 227 267 ... SonuncuSonuncu
Toplam 7688 adet sonuctan sayfa basi 5,401 ile 5,425 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ünal Karaman

srmnlii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

geçen sene fark yediğimiz malatya maçından sonra bile çoğunluk ne dedi.? bu takım da umut var dedi.. haklı da çıktık takım o maçtan sonra hele son sekiz on maç takır takır futbol oynadı.. taraflı tarafsız herkes alkışladı.. bunları bu hoca, ünal karaman yaptı.. yine yapacaktır.. hemde daha iyisini yapacak.. inanıyorum,güveniyorum,destekliyorum..

Ali İhsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Hocayı hep övüyorum

Ama hoca ile beraber şu anda inanılmaz ahlaklı (hem iş ahlakı, hem de genel), takım için elinden geleni sonuna kadar yapan bir oyuncu kadrosu var

Bu uyum çok nadiren oluşan bir şey normalde

Uyumlu isim adedinin fazla olmasından dolayı sonradan gelenlerin de kaynaşacağını düşünüyorum.

Özellikle AEK maçından sonra Mikel'i düşünürken Rıza Çalımbay'ın ilk maçında kırmızı görüşünden sonra Sosa'dan umudu kesişim aklıma geldi ve Mikel'i de Sturridge'i de bu ortama pozitif şekilde entegre edersek olacakları düşünemiyorum... Böyle kolej havası ancak iyi bir liderlik ile korunur.

Taktik teknik konulardan hiç şüphem yok

İlk geldiğinde de yazmıştım, oynadığı mevki, mevkisinde döneminin çok üstündeki kalitesi vs düşünülünce taktik konusunda çok sorun yaşacağını sanmıyorum.
    Hürriyetimi kaybettim, cesaretimi asla kaybetmeyeceğim!

pazarkapılı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

sehir gerceklerini gormeden teknik direktor analizi yapmak pragmatik degil, verimsiz ve eksik kaliyor...artik siradan bir teknik adamdan soz etmiyoruz, sehrin kabul ettigi ayrismadigi bir isim senol hocadan beri gelmedi, dolayisiyla kabul etmemiz gereken bir gercek var (ben kisilerin bagliligina ve kisilere bagimliliga inanmayan birisiyim bunu bastan belrrteyim)...

bir diger gercekte su bu takim ne yasayacaksa ne kazanacaksa ne kaybedecekse gitsede kalsada unal hoca ile olacak bu. yalniz bu sene icin degil onumuzdeki belki 10 sene icin gecerli bir onerme olarak soyluyorum. dolayisiyla acele etmeden yol cizmeli cizilmeli bu konuda ki belirsizlik yada beceriksizlik hala neden tartisma konusu olmuyor asil buna sasiriyorum....
    ıslak imza....

Onur Akyüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

4 Avrupa maçı ki bunlar oldukça iyi takımlardı, iki İstanbul deplasmanı-biri fb, içeride malatya(erken form tutmuş bir takım). Toplam 7 maç ve milli takım arasına ligde gayet iyi konumda ve Avrupa Ligi gruplarında girmek azımsanmayacak bir başarıdır.

Bu 7 maçta gördüğümüz en önemli şey takımın ne olursa olsun maçtan kopmaması-kırılmaması oldu. Prag’da 2-0 geriye düştük döndük. Yunan’da geriye düştük döndük. Fb’de o atmosferde geriye düştük döndük. İçeride Aek’yı 2-0’a getirdik turu vermedik.

Bu çok önemli bir karakter.

Özellikle fb maçında sahada bjk ya da gs olsaydı o maç 1-0’dan sonra 3-0’a giderdi, buna eminim. 20 dk yediğimiz o baskı az buz bi şey değildi, kroşe durumdaki boksör gibiydik resmen. Üzerine golü de yedik. Ama takım hiç paniklemeden futbolunu oynadı, çok organize ve güzel bir golle anında karşılık verdi.

Fb taraftarı maçın farka gideceğini beklerken neye uğradığını şaşırdı. Çok önemli bir husus daha dikkatimi çekti; maç 1-1 kadıköy’de son dakikalarda fb normalde müthiş baskı kurup ceza sahası içinde penaltı filan kovalardı normalde. Bunu bile deneyemediler bakın.

Sahada taktiği oturmuş, ne yaptığını bilen bir takım olduğu çok açık. Bu nedenle taktik eleştirilerin önemli bir kısmına katılmıyorum. Orta sahamız kolay geçilebilir evet ama iyi bir kalecimiz var. İleride sahip olduğumuz hücum gücümüz bazı yerlerden taviz vermeyi gerektirebilir. Taktik olarak da bu göze alınmış belli ki.

Sahaya bakınca, oyuna müdahalelere bakınca, bilinçli bir teknik heyet görüyorum.
    10-Abdülkadir Ömür

----------8---------

BMN Yönetim Kurulu Yiğit Gayretli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Hocam, seni çok seviyorum. Oynattığın futbola ve dağılmış takımı dar kadroyla getirdiğin noktaya çok büyük saygım var. Ama bir savunma antrenörü istihdam et. Bunun ayıbı, günahı yok. Şu mesele çıkmasın canımızı artık.
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..
    Ayağa KALK!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

Alıntı artvints Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her hocanın ikinci sene yaşadığı sorunu yaşıyor. Zaten iyi yaptığı şeyler artık kale alınmıyor, yeni şeyler bekleniyor. Sonra gonderildiğinde arkasından ağlanır, mutlaka ikinci defa gelir. Hep aynı şeyler.

Bu sene son dakikaları rakiplere göre daha iyi oynuyoruz. Skoru koruyoruz, maç çeviriyoruz. Hava toplarında iyiyiz.

Merkezimiz kötü, iyi top çeviremiyoruz, oyuna tam hakim olamıyoruz niye ortasaha yok.
    Hayır.
    Geçen sene yaptıklarını dahi yapamaz durumda takım.
    Bu yüzden eleştiriliyor.
    Yani bir miktar geriye gidiş söz konusu.

Geçen sene takımın yarısı sakatken dahi ne Başakşehir, ne Gs bize Fener maçında yediğimiz baskıyı kuramadı. 20 lik gençlerle.

Bugün elindeki kadro ile bu baskıyı yemesi, taktik anlamda geriye gidişe işaret.

İlerleme beklerken gerileme olunca şaşırıyor insanlar işte.

artvints - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı Mehmet Fatih Yavuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır.
    Geçen sene yaptıklarını dahi yapamaz durumda takım.
    Bu yüzden eleştiriliyor.
    Yani bir miktar geriye gidiş söz konusu.

Geçen sene takımın yarısı sakatken dahi ne Başakşehir, ne Gs bize Fener maçında yediğimiz baskıyı kuramadı. 20 lik gençlerle.

Bugün elindeki kadro ile bu baskıyı yemesi, taktik anlamda geriye gidişe işaret.

İlerleme beklerken gerileme olunca şaşırıyor insanlar işte.
    Geçen sene ekuban'in forvet arkasında oynadığı çok maç var. Hepsinde benzer sorunları yaşadık. Hatta deplasmandaki gs maçı bu maça çok benziyor. İlk 20 dakika müthiş baskı yedik, sonra gol geldi. Yediğimiz golden sonra hemen cevap verdik. Orada devre sonundaki baskidan gol yiyerek çıkmıştık . Sonra ikinci yarı başında yine baskı altında kalıp bir gol daha yemiştik ama bu maçta 1-1'den sonra o golleri yemedik.

Merkezdeki üç hareketli ideal oyuncuyu kaybettiğimiz için oyun kontrolünde sorunlar yaşıyoruz. Ben daha çok hocanın oyuncularla ilişkisini, takimi ayakta tutmasını düşünerek yazmıştım. Bunun yanında gelişen yönler de var bana göre.

Forum Yöneticisi Ozan Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ünal Karaman, Trabzonspor'da son 9 sezon içinde görev alan teknik adamlar arasında en başarılı isim oldu.
    https://t.co/2wzYvqJitb
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

Geçen sene ekuban'in forvet arkasında oynadığı çok maç var. Hepsinde benzer sorunları yaşadık. Hatta deplasmandaki gs maçı bu maça çok benziyor. İlk 20 dakika müthiş baskı yedik, sonra gol geldi. Yediğimiz golden sonra hemen cevap verdik. Orada devre sonundaki baskidan gol yiyerek çıkmıştık . Sonra ikinci yarı başında yine baskı altında kalıp bir gol daha yemiştik ama bu maçta 1-1'den sonra o golleri yemedik.

Merkezdeki üç hareketli ideal oyuncuyu kaybettiğimiz için oyun kontrolünde sorunlar yaşıyoruz. Ben daha çok hocanın oyuncularla ilişkisini, takimi ayakta tutmasını düşünerek yazmıştım. Bunun yanında gelişen yönler de var bana göre.
    Hocanın başarılı olduğu konusunda şüphem yok.
    Olacağına dair de inancım var.

Ama bu sene başından beri oynanan hiçbir maçta baskın futbol oynayamadık.
    Hatta çoğunda baskı yedik.

Bu eksikliği inkâr etmek sıkıntı.
    Kabul eder, çözmeye çalışırsa çözer zaten.

Önce sorunun varlığını kabul edeceğiz.

Erdal Hoş son programında teknik ekibin bazı şeylerin farkında olduğunu, üzerine çalışıldığını söyledi.
    O zaman zaten çözeceklerdir.

emrahtuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

hocama bi tebrik de benden..15 maçtır ligde kaybetmeyen bi trabzonspor var beyler..ızdırap dolu yılları burdaki herkes benden daha iyi bilir futbol izlemeye küstüğümüz kahrolası yıllar..acımasızca eleştirirken bunlarıda düşünün..gs li abdürrahimin tabiriyle i love you hocam

jairzinho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ünal hocadan beklentim doğan erdoğanı ilk 11 de hazırlaması

ve

sol ayaklı sol stoper ve sağ ayaklı sağ stoper denemelerini yapması.gerçi bunu hazırlık maçlarında deneyebilirdi.rotasyonu yanlış kurguladığını düşünüyorum.bununda nedeni geçen sezon oynayan stoper ikilisini bozmamayı düşündü ilk planda.macid ve türkmen ikilisini.haliyle bunu bozmamayı düşündüğü için rotasyonda yanlışlıklar oldu.iki sol ayaklı stoper (ivanildo ve campi) aynı anda saha olmazlar.

stoper rotasyonu bence şu şekil olabilir

sol stoper ivanildo sağ stoper macid

alternatif diğer ikili ise

sol stoper campi ve sağ stoper türkmen

ilk 11 de merkez orta saha ikilisinde maça sosa doğan ile başlayıp sosa nın 60. dakikada yorulmasıyla yerini parmaka bırakması düşünülebilir.

şu belli oldu ki bence mikel ve onazi ye ocak ayında kulüp aranır.merkez orta saha ikilisi için doğan parmak sosa ve genç bir oyuncu transferi yapılır ocak ayında.yada cafer tosun 4. isim olarak düşünülebilir.

ocak transferinde genç solbek ve genç sağbek adaylarıda şimdiden takip edilmeli.novak ve perera nın hem alternatifleri yok hemde sezon sonu sözleşmeleri bitiyor
    2024-2025 SEZONU FATİH TEKKE YÜKLENİYOR ...

ÖmürKaradeniz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı hay1699 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocalık bir durum yok, yönetim kadro mühendisliğini beceremedi.
    Senin kadronda Mikel,Sturridge gibi 2 tane adam var sen becerip adamları hazırlayamamışsın sonra vay efendim yönetim suçlu.Ünal Karaman hepimizin abisi,çok seviyoruz saygımız büyük ama iyi bir antrenör değil.

Nereden
    Bursa

Alıntı ÖmürKaradeniz61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin kadronda Mikel,Sturridge gibi 2 tane adam var sen becerip adamları hazırlayamamışsın sonra vay efendim yönetim suçlu.Ünal Karaman hepimizin abisi,çok seviyoruz saygımız büyük ama iyi bir antrenör değil.
    bir ay içinde 7 tane ciddi maç oynarken son bir hafta takıma katılan 30 yaşındaki adamları hazirlamakla niye uğraşsın ? Kendilerini hazır tutmaları gerekiyordu. Ancak milli takim arasında birşeyler yapabilir ama daha trabzon'a geldiler mi bilmiyoruz.

ÖmürKaradeniz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

bir ay içinde 7 tane ciddi maç oynarken son bir hafta takıma katılan 30 yaşındaki adamları hazirlamakla niye uğraşsın ? Kendilerini hazır tutmaları gerekiyordu. Ancak milli takim arasında birşeyler yapabilir ama daha trabzon'a geldiler mi bilmiyoruz.
    Hocam mesele hazır olup olmamak değil mesele sadece duygusallık. Parmak üzülmesin Ekuban üzülmesin yazık olur diye düşündüğü için hocamız yeni adamları oynatmıyor

Nereden
    Bursa

Alıntı ÖmürKaradeniz61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam mesele hazır olup olmamak değil mesele sadece duygusallık. Parmak üzülmesin Ekuban üzülmesin yazık olur diye düşündüğü için hocamız yeni adamları oynatmıyor
    Abi haksızlık ediyorsun adamı ilk maçta koydu sahaya, yürüyecek hali yoktu, çıktı da maçı çevirdik yoksa eleniyorduk. Duygusal olsa yusuf'u da maça sokup çıkarmazdı.

jairzinho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

hoca hem yusuf sarı dan hemde donis ten tam olarak memnun değil.ömür ise an itibariyle sakat ve riske edilmemesi lazım.

bu durumda çözüm şu olabilir.

sağ açık parmak.
    merkez orta saha doğan ve sosa
    sol açık vakayeme

denenebilir.

özellikle pas oyunu düşündüğümüzde daha mantıklı bir hamle gibi duruyor.donis ve sarı pas oyunu konusunda ve geriye koşmada sıkıntılı.

parmak hem sağ açıkta ömür gibi ileri geri koşabilir.hemde daha pasör oyuncudur.profil olarak

tabi ömür geri döndüğünde sağ açıktaki yerine geri gelecektir.
    2024-2025 SEZONU FATİH TEKKE YÜKLENİYOR ...

pazarkapılı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

asla kabul edemeyecegim sey, kendisi iyi ama cevresi kotu imaji...buna dogru evriliyor is dikkat etmesi gerekiyor, kritik konularda karar alma sureci yaklasiyor....
    ıslak imza....

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Almanya

Hocam futbolculari limon gibi sık, sakatlanana kadar tut sahada(!)
    Bazı insanlar, seninle sadece boş zamanlarında konuşurlar. Bazı insanlar ise seninle konuşmak için zamanını ayırırlar.
    Elazığ'lı.

Emre Veli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

yönetimsel manada inisiyatif alamadığı gibi çevresindeki ekibi iyi yönetmediğini düşünüyorum. yahu biz ne istiyoruz? başarı. sen ne istiyorsun hocam?, başarı. e o zaman bunun için yeterli düzeyde kadroya, iyi bir yönetim kurulu ekibine, etrafına hakim bir teknik direktöre ve eğitim alanında kendini yetiştirmiş ve güvenilir bir teknik ekibe ihtiyaç var.

onazi aralık 17 den beri sakat. tam 10 ay geçmiş vaziyette ve hazır olmasına nereden baksan 2 ay daha var. üstelik fiziksel durumunu, doğru tedavi edilip edilmediğini, tekrarlama ihtimalini dahi bilemeyiz.

abdülkadir aek maçında düştü sakatlandı. (malatya maçında da bazı sakatlık durumları söz konusu idi?) maçın akşamı mr'ye girdi ve peşinen gelen açıklamalarda ödem dendi. 10 gün geçti, dedikodulara göre asıl sakatlığı tespit eden kişi milli takımdaki kulüp dokturu ufuk şentürk. bu nasıl bir skandaldır? kulübün en iyi oyuncusu ve ülkenin en önemli futbolcusunun söylenenlere göre bu denli amatör bir sağlık ekibine emanet edilmesi doğru mudur ya? önümüzde onlarca örnek var yanlış tedavi nedeniye kariyeri biten, kilolar alan, performansı 2 katı düşen... abdüş resmen cinayete kurban gitmiş. inanılır gibi değil.

peki temmuzun 3ünden beri kampta olan, yeni transferlerin de ortalama olarak 1.5 aydır takımla birlikte antrenman yaptığı trabzonspor futbolcuları nasıl olur da hâlâ istenilen seviyede katkı veremez? mikel'e hazır değil diyoruz, donis'e hazır değil diyoruz, yusuf'a hazır değil diyoruz ahmet kadrolarda bile yok, fıratcan geldi sakatandı, kamil aylardır sakat. ve bu adamlar futbolun teknik tarafından ziyade fiziksel olarak hazır değiller.

bunları gören ve direkt içinde olan üstelik de olumsuz herhangi bir durumda da ilk kurban gösterilecek olan ünal hoca bu konuda neden radikal kararlar almaz? hakan bozdağan denen şahsın önceki kariyerinde trabzonda yerel hastanelerde çalışma gibi bir geçmişi var. trabzonspor'da doktor olabilmek için yeterli bir donanıma sahip midir? neden daha ciddi ve iyi yetişmiş adamlar yerine bu konuda dahi memleketçilik yapıyoruz? kaleci antrenörümüz metin aktaş, yardımcı hocamız hüseyin çimşir(ki bence bu konuda şanslı çıktık gibi), kulüp doktorumuz şehirden biri say babam say bitmiyor.

sadece sağlık ekibi konusunda değil hocanın problemi, yardımcı hoca olarak modern futbola hakim, oyuncu psikolojisini bilen iyi yetişmiş, takım üzerinde konuşabilecek insanlara da ihtiyacı var. iyi bir teknik ekibi yok bence. bu konuda yalnız kalıyor. futbol üzerine düşünülünce tartışılınca bir çok problemin çözülebileceği açıkça ortada olan bir oyun. evet içerisinde fazla dinamik var ancak iyi bir ekiple her sorunun ortadan kalktığını çokça gördük. bu takımın kalitesini tartışmayacağı kondisyonerlere, kaleci antrenörlerine, sağlık kadrosuna, yardımcı hocalara, istatikçilere, fizyoterapistlere hatta tercümanlara ihtiyacı var. teknik ekipteki her adamın kalitesi kelebek etkisiyle birçok şeyi değiştirebilir.

yüzeysel yazdım, çünkü ancak bu kadarını biliyor ve aklım eriyor. iç dinamikleri, gerçekten bu insanların yeterliliklerini bilemem. ama ortada bir sorun olduğu açık.
    Konu Emre Veli tarafından (08.09.2019 Saat 02:52 ) değiştirilmiştir.

Murathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

sana ne kadar teşekkür etsek az
    69813631_2513341172055787_7702641120840253440_n.jpg

Nereden
    İstanbul

Sosa böyleyse bunun en büyük payı Ünal hoca'da..

Uğur Ö. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Sakat topçuları oynatma artık
    Elektrikte Edison,futbolda Trabzon,Araplarda petrol ,Trabzon'da Futbol...

Arif Timurcioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Sakatlık konusunda hocaya suc bulmaya gerek yok saglık ekibi oynar derse hocada oynatır, doktor mu bu adam.
    Trabzonsporlu olmak bir ayrıcalıktır.

Ali İhsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Hocanın suçu yok ama kondisyoner + sağlık ekibinin kötü olduğu net bir gerçeklik

Hocanın burada inisiyatif alıp yönetime baskı yapmasını beklerim.

Abdülkadir gibi bir yetenek ülkeye 20 yılda bir geliyor. Böyle harcanması büyük fiyasko olur.
    Hürriyetimi kaybettim, cesaretimi asla kaybetmeyeceğim!

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu iş ekip işiyse önce ekibini güçlendirirsin. Takımda Ünal hocadan sonra gelen isimler Hüseyin hoca, Metin hoca, Ümit hoca.. Kulüpte yetişmiş, bu kültürü bilen hocayı tanıyan isimler tabiki gerekli ama hepsi bu şekilde olursa 2 sezondur aynı hataları yapar durursun.

Kornerden, yan toplardan gol yiyoruz deyip durduk çözüm olarak uzun oyuncu transfer ediyoruz. Bu iş paylaşım, alana yerleşme meselesi mesela al duran topta uzman bir antrenör geliştirsin takımı.

Geçen sezon her maç gol attık ama son dakikalardaki baskı yüzünden çok gol yedik puan kayıpları oldu. Alırsın bir tane savunma işinde uzman antrenör Hüseyin hoca ile çalışır. Iki sezon çalışsa zaten bizim kendi antrenörlerimiz de vizyonunu geliştirir, etkinliği artar. Kendini geliştirenler sadece oyuncular değil.
    ( ゚д゚)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)