Sayfa 161 Toplam 308 Sayfadan BirinciBirinci ... 61 111 151 159 160 161 162 163 171 211 261 ... SonuncuSonuncu
Toplam 7687 adet sonuctan sayfa basi 4,001 ile 4,025 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ünal Karaman

Jackdaniels - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Trabzonun Alex Fergusonu ol boşverin şenolu ziyayı...
    Bazen cehennem öbür dünya degildir...taraftarlarla cosmus,AVNI AKER\'dir!!!

KARAGOZLUM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hollanda

Söze gerek yok durusu yeter
    cok guzel bir insan
    ne olursa olsun arkasinda durulmasi lazim
    boyle bir deger kolay kolay bir daha gelmez
    zamanla teknik direktorlugunu insallah gelistirecektir
    daha yolun basinda bizde temennim 10 yil bizde kalmasi

geldiginde ve sezon icinde bende cok elestirdim fakat su an ki durum ve onur burak hamleleri ile dogru kisi oldu hasikar net
    Allah biz biz sana Unal hocam 100% arkandayiz sampiyon olmasakta

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    Amasya

teşekkürler bilgi için

Sefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Genç kalecilere kale emanet edilmişken kaleciliği bile vasatı aşamamış bir insana bu kalecileri emanet etmek büyük hata.. Kulübeye takviye yapılmalı Hoca..

Oğuzhan Fidan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla

https://www.youtube.com/watch?v=GY1xLkvoeVk

sen bu kurtlar sofrasından çıkamazsan ona yanarımm,
    şerefli bayrağı burca dikemezsen ona yanarımm...

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    Balıkesir

Bakma hocam burada şimdi seni övdüklerine! yarın öbürgün futbolcun boş kaleye golü atamadığında ya da basit bir hata ile maç verdiğimizde ya da en kötüsü sahada formasını terletmeyenlerden ötürü işler ters gittiğinde yine sana kesecekler faturayı,geldiğin zaman daha bir maç bile oynamamışken neler neler dediler ama Allah doğruların yardımcısıdır iyi ki başarılı oldun çocukluğumun efsanesi,hatrın daim olsun.

BMN Yönetim Kurulu Yiğit Gayretli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Sistem nedir?

Takımın 11'inden eksikler var. Hem de temel eksik, 2 orta saha... Oyunu üstüne kurduğun iki adam yok! Takım yine aynı topu oynuyor...

Sahadaki 11 komple değişiyor, içerisi 17-18 yaşında uşak dolu, takım yine aynı topu oynuyor...

Hay Allah senden razı olsun.
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..
    Ayağa KALK!

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Yiğit Gayretli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sistem nedir?

Takımın 11'inden eksikler var. Hem de temel eksik, 2 orta saha... Oyunu üstüne kurduğun iki adam yok! Takım yine aynı topu oynuyor...

Sahadaki 11 komple değişiyor, içerisi 17-18 yaşında uşak dolu, takım yine aynı topu oynuyor...

MasaAllah Hoca'ya, nazar degmesin
    *
    * Ağızdan çıkan söz muallakta kalmaz, ya sağ tarafa yazılır ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamını ALLAH adamı yapma Sanatı'dır ~

Onur Erçetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Yiğit Gayretli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sistem nedir?

Adam demek ki antrenmanlarda bu konu üzerinde aşırı derecede duruyor.Resmen pas oyununu herkese benimsetti.Tiki-Takanın Trabzon temsilcisi oldu hocamız

BMN Yönetim Kurulu Yiğit Gayretli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Onur Erçetin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adam demek ki antrenmanlarda bu konu üzerinde aşırı derecede duruyor.Resmen pas oyununu herkese benimsetti.Tiki-Takanın Trabzon temsilcisi oldu hocamız
    Ya bu sadece "Hadi çıkın bol pas yapın" demekle olacak iş değil.

Sahayı paylaşmamız, oyunun sıkıştığı anlardaki üçgenler. Top ayağında olmayan oyuncuların attığı boş koşular ve pası veren oyuncunun yaptığı koşular falan hepsi belli bir sistem ve çalışma gerektiren olaylar. Bu işin içinde matematik de var yani.

Hoca ne zaman mikrofona konuşsa hep işin ruhsal ve duygusal tarafından ve soyut kavramlardan bahsediyor ama sahada gördüğümüz ilim ve bilim kısmında da yetkinliği var.

Transfer manyaklığı yapmayacağım. En çok da Ünal hocaya güveniyorum bu konuda. Bence bir oduna bile pas yaptırabilir.
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..
    Ayağa KALK!

Arda' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

@selcuk reis haklıydı, come back to forum üstad.

artvints - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Bir ünal'in yetişmesi için 10 yıllık başarılı bir süreç gerekiyor. Günümüzde çok daha zor böyle insanlar yakalamak. Parayla satın alınabilecek birşey değil. O yüzden kolay harcamamak gerekiyordu, nasıl hocalarla çalışmamız gerektiğini gösterdi.

Bugün r. madrid bile böyle bir aidiyetin peşinden koşuyorsa bizim zaten başka şansımız yok.

Alphan Altun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Kredisini artırdı falan diyorlar ne kredisi, süresiz teminat mektubu var bu takımda. Bu takım seneyi kaçıncı sırada bitirirse bitirsin, çoluk çocuk denecek yaşta futbolcularla öyle veya böyle bir mücadele verebilen takımı kurma iradesini gösterebildi her şeyden önce. Sahada bir ekip var bunu herkes görebiliyor.Ve bu ekibin mimarıdır ta kendisi.

Laziobass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Trabzonlu olmayıp Trabzonsporlu olmayı milyonlar almadan, hatta para konuşmadan da başarabilen,
    İşinin hakkını vermek için sahaiçi çok çalışan ama sahadışını da çok iyi analiz edebilen,
    Şimdiki neslin yaptıklarını anlamakta zorlandığı kıymetli adam.

İlk geldiğin gün takımın sorununun teknik olmadığını söylemiştin ve haklı çıktın.
    İlk idmanlarından itibaren pas oyunu için çabalıyordun.
    Bugün takımın geldiği nokta tesadüf değil, hepsi senin bilinçli emeklerin sonucu geldi.
    Beklediğinden daha çabuk bir zamanda beklediğinden daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum.
    Yolun hep açık olsun..
    Konu Laziobass tarafından (10.01.2019 Saat 01:07 ) değiştirilmiştir.
    Yâr için ağyâr ile merdane cenk etsem gerek
    İt gibi murdar rakib ölmezse yâr elden gider

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    U.Sadıkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Trabzonspor'u krallar değil kahramanlar kurtaracak...
    "When you start supporting a football club, you don't support it because of the trophies, or a player, or history, you support it because you found yourself somewhere there; found a place where you belong.”

Nereden
    Ankara

Ünal hoca hep söylüyor futbol basit bir oyun, önemli olan bu oyunu basit oynamak. Hocanın en büyük katkısı ; adaleti. Herkes hocanın forma adaletine güveniyor. Yabancılara bakın mutsuz olan yok.(Kadroda düşünülmeyen yabancılar bile hocayı seviyor) Ben uzun zamandır yabancılarla böyle bütünleşen hoca görmedim. Yerlilerde öğütlerini zaten almayacak olan yoktur
    trabzonspor bir sevdadir...

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    İlker Yazıcıoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Umarım işler ters gittiğinde şu son sayfalardaki söylemler tersine dönmez...

Antrenör istikrarına çok ihtiyacımız var...

Şu yaşıma geldim, şöyle bir altyapı-üstyapı uyum süreci ve ilk yarıda da olsa istikrarı görmedim...

Her şey toz pembe değil tabi, finansal kriz ciddi boyutlarda...

Umarım her şey başta Trabzonspor olmak üzere, Ünal hoca lehine gider...

Sessiz ve derinden ilerliyor Ünal hoca...

İlerletiyor da...
    Arafilboylu

Ve mikrofonlarımız Avni Aker'de...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

Hoca'm ne yaparsan yap, eksik mevkiler için rotasyon, takım içi bölge değişikliği vs. kanat 4 lüsüne elleme.
    Pereira-Abdülkadir, Novak-Nwakaeme 4 lüsü şu anda ligin kanatta en verimli ikilileri.
    Bunları takım içi rotasyona katmadan devam etmek lazım.
    Konu Mehmet Fatih Yavuz tarafından (10.01.2019 Saat 09:19 ) değiştirilmiştir.

~UniCef~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

https://www.youtube.com/watch?v=VsuaCMjN-LE

Su videonun altina yazilanlara bir bakin. Insan kendi taraftarindan igrenmiyor degil
    Nefsin icin sevme

Oğuz B. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diğer

10 Ocak Gazeteciler Günü dolayısıyla Antalya’da devam eden kampımızı takip eden basın mensuplarıyla bir araya gelen Ünal Karaman, gazetecilerle sohbet gerçekleştirdi.

‘’UMARIM GENÇLER FARK YARATIR’’

Futbol şube sorumlularımız Haluk Şahin, Özer Bayraktar ve yönetim kurulu üyemiz Tuncay Uzunal’ın da katıldığı sohbette genç oyuncuları yakından takip ettiklerini belirten Ünal Karaman, ‘’Konu, insanların çaresizlik veya kriz ortamlarında gençlere yönelmesi değil, bu işe yön verebilecek insanların ne derece sportif manada düşünüp, ne derece aklını, yüreğini, duygularını spora ve sporun getirdiklerine ayırdıklarıyla alakalı. Bazen insanların kafasında ve yüreğinde bin bir tilki gezerse önündeki genci görmez. Konu transferden ibaret değerlendirilebilir ama sen önündekini görürsen, alırsın. Bunlar çok da genç diyeceğimiz yaşta değiller, bu yaştaki çocuklar vatan bekliyorlar. Bundan daha güzel bir yaş var mı? Biz bazen öteliyor olabiliriz, ama kriz ortamı gibi değerlendirmedik. Transfer yapmış olsaydık da bu genç oyuncularımızı yine getirecektik. En azından takibini yakından görme anlamında. Bazen içinde bulunduğunuz şartlar, sakatlıklar veya farklı zorluklar sizi düşüncelerinizi hızlandırmaya itiyor olabilir. Bizim getirdiğimiz 10 tane oyuncu da umarım fark yaratır. Ben 18-19 yaşında A Milli takım forması giydim. Ben bakmayacağım da genç oyunculara kim bakacak? Artık onlar ana kuzusu değiller. Biraz daha erken acıyla yüzleşmeleri gerekiyor. Daha sosyolojik değerlendirecek olursak, ülke şartları biraz daha öteliyor. Sen gençsin, biraz dur bakalım deniyor. O çocuklar da samimiyetle kendilerini geliştirecek insanlar yerine, kendilerini başka yönlere çekecek insanların etkisine giriyor. Ardından da zaman kaybı ve insan israfı oluyor. Bu da bizim sevdiğimi bir şey değil’’ dedi.

‘’FİNALDE ELBETTE BAYRAĞI BEN SALLAMAK İSTERİM!’’

Uzun vadeli planlarla değil; maç maç, gün gün hazırlandıklarını belirten Karaman, ‘’Ben hayatımın hiçbir evresinde ayak izlerine basmadım. Hayatımızın her evresi bize bir şeyler öğretti. Sokaktaki çocuktan da dağdaki neneden de dededen de bir şeyler öğrenmeye çalışan bir insanım. Aklım ve yüreğim çapraz atmaz, dümdüz bakarız, dümdüz yaşarız. Bu da sonuçta uzayı keşif değil, futbol oynuyoruz. Biz güzel top oynamaya çalışıyoruz. Oyuncularımızı bozan değil de yapan olarak hazırlıyoruz. Bizim en çok önemsediğimiz nokta, iyi futbolla birlikte ‘fair play’de de zirvede olan bir takım hedefliyoruz. Adil bakıp, adil görebilmek ve adil yargılanmayı beklemek bizim için aslolan. Bizim sezon başından beri koyduğumuz tüm hedefler de ileriye dönük bir hedef değildi. Hep maç maç düşünerek gittik. Bugün antrenman yapacağız, inanın maç kadar önemsiyorum. Koordinasyonlarını geliştirmeliler, süratlerine katkıda bulunmalıyım. Sezonun sonunu düşünüp de yorumlamak zor, kâhin değiliz. Ama genel bakışımda şu var; kaybetmeyi sevmiyorum. Hiçbir oyuncum da kaybetmeyi sevmez. Ama bu şu demek değil; sonuca gitmek için her şey mübah değil. Ben, oyuncularım ve yöneticilerimiz yapabileceklerini maksimum yapar ve ondan sonra getirisine bakıp değerlendirebiliriz. Ama finalde bayrağı kim sallasın derseniz, elbette ben sallamak isterim. Bizim için uzun vadede öyle bir planımız yok. Önümüzde Balıkesirspor maçı, o maç bittikten sonra Başakşehir maçı var. Maç maç gideceğiz, sonra oyuncularımız bizi nereye taşırsa, bize inananlar nereye taşırsa inşallah orada olacağız. Ama futbolda da biliyorsunuz sezon sonu çok uzun bir süre. Takımla yaptığımız hiçbir toplantı tek başına teknik bir toplantı değildir. Bunun minimum yarısından fazlası hayata bakış, sosyolojik gelişime katkısı ve tek başına sporcu gelişimi değil, bir aidiyet gösterebilecek tavırla ilgilidir. İşin teknik boyutu sonra gelir. Federasyon bununla birlikte pek çok konuyu mecburi tutuyor. Şu oyuncuyu almak zorundasın, şu hocayı bulundurmak zorundasın, şu diyetisyeni almalısın diye. Böyle kâğıt üzerinde değil de ruhu, özü yakalayarak onların hayata bakışlarına ve sportif gelişimlerine katkı sağlayabilecek dokunuşlar bizim en önemli silahımız. Biz bunu her daim yapmaya çalışıyoruz‘’ şeklinde konuştu.

‘’SOSA İYİ İNSAN, İYİ KAPTAN, SORUMLULUKLARININ DA FARKINDA!’’

Ben ‘3-4 tane oyumcum antrenmansız oynuyor’ dedim. Belki Beşiktaş karşılaşmasında 3-4 dakika daha olsaydı mağlup bitirecektik. Ama belki 3-4 oyuncum sezon başındaki tempoyla devam etmiş olsaydı 2-0’dan sonra çok daha başka olacaktı maç. Başka bir tempoyla içeriye girecektik. Ben antrenmanın gücüne inanan bir insanım. Yaşadığımız sakatlıklar da bu antrenmansızlığın bize getirdiği rahatsızlıklar. Burada oyuncularımın özel bir alkışı hak ettiğini düşünüyorum. Özel bir duruş gösterdiler, asla kaçmadılar. Takımın ihtiyacı olduğu bir dönemde sakatlıklarına rağmen mücadele ettiler. Sosa’nın sakatlık yaşaması da bizi kısmen etkiledi. Ama öyle bir geriye yaslanmamız, taktiksel manada söz konusu değil. Bu güç meselesidir, sahada güçlü kalabilirseniz bir anlam ifade eder. Bana göre en büyük kaybımız yaşadığımız sakatlıklar oldu. Sonrasında Onazi’nin yaşadığı sakatlık, Sosa’nın sakatlığı, Allah’a şükürler olsun, Allah inşallah daha başka sakatlıklar yaşatmaz. Sosa çok iyi çalışıyor, inanılmaz iyi çalışıyor. İyi bir kaptan, iyi bir insan, iyi bir lider ve sorumluluklarının da farkında. Sabah bakıyoruz inanılmaz çalışıyor, her geçen gün de üzerine koyduğunu görüyoruz. Ama bu sakatlık işi öyle riskli bir iştir ki o bölgelerde yaşanan sakatlıklar, ‘’Tamam iyiyim’’ dediğin anda başlarsın ama Allah korusun daha kötüsü olabilir. Tarih veremiyoruz ama daha iyiye gidiyor. İyileşirse oynar, iyileşemezse iyileşene kadar bekleriz iyileşince oynar. Oyuncu sağlığı bizim için çok değerli. Oyunculara çok ısrar ettim ama niyetini görüyorsun, o niyete de hayır diyemiyorsun. Haince bir niyet değil, takımın ihtiyacı var tarzında bir tavırları var. Sosa iyi çalışıyor, profesyonellerimize, kulüp çalışanlarımıza teşekkür etmemiz gerekiyor. İyi bir kamp dönemi geçiriyoruz, inşallah bunun sonuçlarını da oynayacağımız maçlarda önünüze koyarız‘’ dedi.

‘’ŞAMPİYONLUK BİR PLANLAMA İŞİ’’

Şampiyonluğun uzun ve planlanarak ilerleyebilecek bir süreç olduğunu belirten Karaman, ‘’Bir şeylerin hazırlıklı olmasını beklemekte fayda var. Evet, Trabzonspor belki hor kullanıldı, belki sağlam bir yapılanmanın üzerine oturtulmadı. Burada bir suçlama yapmıyorum ama bakış açısı farklı olabilir, çözüm farklı düşünülebilir. Ortaya çıkan sonuçlara baktığın zaman bu bizi tatmin eden bir sonuç değildir. Ben Sportif Direktör olarak bıraktığım zaman 180 milyon TL civarında borcu vardı. O yönetimin devrettiği dönemde de 430 milyon TL bir borçtan bahsediliyordu. Şu an gelinen son noktaya baktığın anda 1.2 milyar TL’lerden geriye sayım başladı borcu düşürmede. Aynı zamanda da yarışıyorsunuz, borç eritiyorsunuz. O yüzden doğru bir planlamayla bunlar olur. Önce insan olarak şampiyon olacaksınız, yönetecek beyinler haddi bilen beyinler olacak, yapılanmayı ve sistematiği oturtan insanlar doğru insanlar olacak. O çalışma belli bir zaman içerisinde meyvesini vererek bir yere taşıyacak. Ama siz hiçbir hazırlığın içerisinde olmadan ‘’Biz şampiyon olacağız’’ dediğiniz anda ancak kendini bilmeyen, pozisyonunu bilmeyen, haddini bilmeyen, gideceği son noktayı bilmeyen, sınırı bilmeyen insanların sığ düşünceleri olarak kalır. O da bizim ne hayata bakışımızla örtüşür, ne de spora bakışımızla örtüşür. Tek başına oyun oynamak değil oyuncuyu, topluma her anlamda hazır bir birey olarak yetiştirmelisiniz. Madem önemli bir sivil örgütsünüz, binlere, on binlere, milyonlara yön veren bir örgütsünüz, işinizin gereğini yapmak zorundasınız. Doğru ve akılcı yönetimlerle beraber, daha çok aidiyet duygusu hisseden oyuncularla birlikte, acıyla yüzleşen açıdan değil de acıyla yoğrulan insanların oluşturduğu bir camia ve onun yetiştirdiği bireyler olarak daha güvenle bakıp planları daha sağlıklı yapabilirsiniz. İnşallah elimizde var olan oyuncuların üst düzey yetenekleri ile beraber kulübümüzün geleceğe daha güzel bakabileceği bir yerde ligi sonlandıracağız. Bu da bazı şeylerin biraz daha hız kazanarak yapılmasına vesile olacaktır. Umarım bunu başarabiliriz, umarım yönetimimiz bunu başarabilir, umarım siz basın mensupları buna vesile olursunuz. Ali mi oynar, Veli mi oynar, o mu çıkar, bu mu çıkar dediğiniz anda daha çok beklersiniz şampiyonluğu. Konu ondan daha derin’’ dedi.

‘’GENÇLER ZAMANLA DAHA DA GÜÇLENECEK!’’

Genç oyuncuların takıma adapte olmaya başladığını belirten Karaman, ‘’Benim oyuncularım insandır, insan. Önce insanın gözüne bakarlar. Öyle yalandan tokalaşırken de böyle yürekleri çapraz atmaz. Dimdik bakarlar, dümdüz yaşarlar, arkadan vurmazlar, hainlik yapmazlar. Çalışacaklar, acıyla yüzleşecekler, daha çok çalışacaklar, iki idman, üç idman daha çok çalışacaklar, yüzleşecekler, güçlenecekler, alacaklar formayı ve gidecekler. Kişi kendi yüreğine mağlupsa söyleyecek bir şey yok. Biz insanları bize gösterdikleri yüzle tanıyoruz. Genç oyuncularımız yaptıkları idmanlarla bir yere kadar geldiler, zamanla daha da güçlenecekler, moralleri de yerine gelecek. En azından bir profesyonel kadro içerisinde, üst düzey yarışan takımın neler yaşayabileceğini, neler hissedebileceğini yaşadılar’’ diyerek sözlerini noktaladı.

‘’BURADA BİR SİSTEM BIRAKACAĞIZ!’’

Futbol Şubesinden sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Haluk Şahin ise yaptığı açıklamada, ‘’Biz Özer Bey’le birlikte futbola bakıyoruz. Altyapıda Hamit hocamız, 1461 Trabzon’da da Hamdi hocamız futbolla ilgileniyorlar. Hami hoca, aşağıda dershaneler yaptı. Çocukların boş zamanında üniversiteden hocalar, profesörler geliyor ve özel ders veriyor. İki grupta da psikologlarımız var, psikologlarımız çocuklarla birebir ilgileniyor. 1461 Trabzon’da şu anda burada olan futbolcularımız boş zamanlarında İngilizce kursu alıyorlar. Onları yarına hazırlıyoruz. Yarın sizin karşınıza çıktıklarında en azından o dili de konuşabilsinler diye. Onlar istiyor bizden, biz de dediklerini yapıyoruz. Hepsiyle birebir ilgileniyoruz. Biz yönetime geldikten sonra birebir her toplantıda, her idmanda onlarla beraberiz. Bir baba oğul ilişkisi kurmuş durumdayız. Bekleyip göreceğiz. Üç yıllık bir yönetimiz ama 5 yıllık planlarımız var. Burada bir sistem bırakacağız’’ dedi.
    Haksızlığın envâını gördük. Bu mu kanun? En gamlı sefâletlere düştük. Bu mu devlet? Devletse de, kanunsa da, artık yeter olsun; Artık yeter olsun bu denî zulm-ü cehâlet.
    FIRTINAİHTİLALEFSANE
    we the north

Mustafa YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Alıntı Oğuz B. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    . Sen gençsin, biraz dur bakalım deniyor. O çocuklar da samimiyetle kendilerini geliştirecek insanlar yerine, kendilerini başka yönlere çekecek insanların etkisine giriyor. Ardından da zaman kaybı ve insan israfı oluyor. Bu da bizim sevdiğimi bir şey değil’’ dedi.
    .
    Bir çok satır başı var ama bu fevkalâde kitap okuyor gibi hissettirdi.
    sadece aşk bizimkisi

Nereden
    Bursa

yeni antrenman setleri bulmak gibi bir uğraşı var mı acaba hocanın. yoksa hep eğitimde öğrendiklerini mi uyguluyorlar? antrenman setlerini yenilemek, geliştirmek oyuncuların reflekslerini kuvvetlendirir. oyun kalitesi antrenmanların temposuna ve yaratıcılığına bağlı. fark yaratmak için farklı şeyler denemek gerekiyor.

Uğur Ö. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı artvints Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeni antrenman setleri bulmak gibi bir uğraşı var mı acaba hocanın. yoksa hep eğitimde öğrendiklerini mi uyguluyorlar? antrenman setlerini yenilemek, geliştirmek oyuncuların reflekslerini kuvvetlendirir. oyun kalitesi antrenmanların temposuna ve yaratıcılığına bağlı. fark yaratmak için farklı şeyler denemek gerekiyor.
    Ersun Yalan nasıl bir etki yarattıysa bende artık hiç kaale almıyorum şu mevzuları. Eskiden deli gibi araştırırdım. Öncelik daha çok takım olabilmek ve o takımı birşeylere inandırabilmek. 2011 de belkide en vasat antreman tiplerini yapıyorduk ama takım inanmıştı. Şuanki takımda öyle.
    Elektrikte Edison,futbolda Trabzon,Araplarda petrol ,Trabzon'da Futbol...

Nereden
    Bursa

Alıntı Uğur Ö. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ersun Yalan nasıl bir etki yarattıysa bende artık hiç kaale almıyorum şu mevzuları. Eskiden deli gibi araştırırdım. Öncelik daha çok takım olabilmek ve o takımı birşeylere inandırabilmek. 2011 de belkide en vasat antreman tiplerini yapıyorduk ama takım inanmıştı. Şuanki takımda öyle.
    en azından altyapı oyuncuları için önemli.

Nereden
    İstanbul

Kitap okuyan her insan bu röportajın her cümlesinde ne denli ilim yattığını çok net görebilir. Antrenman biliminden tut da, insan & sporcu ve genç psikolojisine, hedef planlama stratejilerinden tut da karakter eğitimine kadar onlarca bilim dalından faydalanılarak kurulmuş cümleler bunlar. Ve cümleyi kuran kişi de bilgisiyle böbürlenmiyor. Ayakları yere basıyor.

Hayatım boyunca trabzonsporda gördüğüm en ağır başlı futbolcu kara boğaydı. En ağır başlı ve ilim sahibi teknik direktör de o oldu. Bu ve tüm röportajlarından sonra ben artık kendisinden tamamen eminim.
    Varsın oyuncu değişikliğini geç yapsın, varsın maç kurtarsın diye batuhanı oyuna alsın. Sorun etmeyeceğim. Hoca, doğru yolu da biliyor; doğru bir yol çizmeyi de. Ve benim gibi hissediyor, benim gibi seviniyor, benim gibi hayal kuruyor, benim gibi üzülüyor, öfkesi benim gibi.

3 yıllık görev süresi boyunca ne olursa olsun bu takımdan ayrılmasın. Ne yaşayacaksak beraber yaşayalım.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)