Sayfa 261 Toplam 308 Sayfadan BirinciBirinci ... 161 211 251 259 260 261 262 263 271 ... SonuncuSonuncu
Toplam 7687 adet sonuctan sayfa basi 6,501 ile 6,525 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ünal Karaman

Gökhan Balcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Her anlamda eleştirinin makul olduğunu da düşünüyorum ama bence dünkü maç taktiksel açıdan değerlendirilmemeli. Kendisini sorgulaması gereken konu daha başka. Rakibin salı günü tam kadro oynadığı halde dinlenmiş yorgun olmayan sana karşı neyi var neyi yoksa saldırdı. Bizim takımımızda olmayan şey bu maçı kaybedersek kötü olur endişesi idi. Gs şampiyonluktan başka her şeyi başarısızlık sayan bir camia. Bizim ile arasında üç puan olduğu halde küme düşüyor algısı yaratıldı ve oyuncular ölüm kalım maçına çıktılar. Biz ise maçın önemini zerre kavrayamamış öylesine bir maç gibi çıkmışız maça. Sorumluluk denen bir şey vardır. Örneğin üç puan. Örneğin oraya gelen taraftara layık bir iş yapabilmek. Rakipten nefret aptalca işler yaptırır ama dayanaksız da hırs olmaz. Dayanağın arzun bu şehrin senelerdir beklediği şampiyonluk hasreti olmalı. Trabzonspor'da dün bu yoktu. İçi bomboştu. Bu yüzden böyle ezik bir futbol oynadı. Kazanabilirdi de ama bu oyunla kazanan yine gs olacaktı. Büyük takım refleksi gösterdi adamlar. Oturun her şeyden önce bundan ders çıkarın. Yusuf'u neden arıyoruz? İştr bu yüzden. Bu takımın çığlık atan adamı yok. Kolay bere de gelmez. Hoca kenardan her şeye etki edemeyebilir ama defansa forvete git demek bu takım gol atmak istiyor demek. Doğanı oyuna almak demek de savunmayı güçlendiriyorum demek. Oyuncu da salak değil herhalde anlıyor bunu. Sturridge konusunda ben şahsen hocaya kızmıyorum. Sakattır oynayamaz da başka yedek mi yok? Mesela Abdurrahim veya Serkan girebilirdi. Sorloth çıkabilir ön alanda baskı denenebilirdi. Gs rahst çıkamazdı bu şekilde. Konunun sturridge üzerinden ilerlemesi sağlıklı değil. Terim maç içinde alternatif çözüm üretmeye çalışıyor ünal hoca ise bu konuda çok öyle ne yapsam ne olur öyle yapsam ne olur diye düşünüyor ve hata yapıyor. Yahu ne düşünüyorsun. Futbolcuyken yara yara giden adam hoca olunca sus pus duruyor. Durma sen bağır çağır ikinci forveti sok gerekirse reste rest çek. Hocam sen başkasını yapamazsın. Sen geriye çekilen takımı yönetmeyi bilmediğin gibi öyle oyuncuların da yok zaten. Tehdite tehdit ile karşılık verirsen ancak bir şeyler olur. Oyuncular bile rahatsız olmuş bu durumdan. Tez zamanda kurtul şu tutukluğundan. Nasıl adam istiyorsan söyle alsınlar ve söyle ki istemediğin adamları da almasınlar. Öyle susarsan böyle şeylere maruz kalırsın. Hem kendi kariyerin hem trabzonspor için biraz düşünme vakti bence hocam.
    OMAE WA MOU SHINDEIRU...

smart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Tahminler değil istatistikler konuşur
    SAVE_20191202_183040.jpeg
    Konu smart tarafından (02.12.2019 Saat 19:35 ) değiştirilmiştir.
    Trabzonspor’un tarihinde buna benzer mağlubiyetler çok az da olsa vardır. -Abdullah Avcı

Nereden
    Trabzon

ünal hoca bence iyi gidiyor.

Ali İhsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı BatuhanB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu mesajınız kendisini eleştirenlerden ziyâde sizin "zirve yarışında olmaya" râzı olduğunuzu ortaya koyuyor. İHO ve Muharrem Usta dönemlerindeki Trabzonspor'u "Trabzonspor" diye konuşacaksak hiç yorulmayalım diyeceğim de, o dönemlerde bile Avrupa'da namağlûp filân oluyorduk... Uyanın efendim, sabah oldu.
    En son ne zaman şampiyonluğa oynadın veya son 20 yılda kaç sezon ?
    Hürriyetimi kaybettim, cesaretimi asla kaybetmeyeceğim!

Sefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Hala ders çıkaracağını düşünenler var hangi konuda gelişim kaydetti

erenslash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

kendisinden şampiyonluk beklemiyorum çünkü yapabilecek taktik zekası yok

kadro lazım mı? lazım

Yani evet futbolcu lazım takıma transfer şart

ancak transferleri kendisine değil takımın daha iyi yerlere gelmesi için yapmak şart.

peki çözüm nedir?

kendisi ders çıkarmaz ekip de dahil

bu çocuklar getafe maçında kadroya alınmadı fitness ve ekip ne iş yapar? dinlemenlerine rağmen kadro geriye çekiliyor

Ünal karamanla bir şey yapamayız nokta net

yazın sonunda kendisiyle yolları ayırıp iyi bir yabancı hocayla ve ekibi sağlam olan çok iyi bir hoca bulmamız şart

transfer lazım mı? lazım o da lazım
    "Annuit cœptis"

erenslash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

taktik zekası sıfır
    Alıntı smart Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "Annuit cœptis"

Vkgz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Oyun ncü degistirme özürlü. Genel anlayış iyi ama bu özrü yüzünden bir çok kritik maçı verdi.

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Önce TRABZONSPOR

tristram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

ustte konulan maclara ek olarak gecen senede benzer sekilde son dakilarda yedigimiz gollerle cok puan kaybettik.bjk-fb-kasimpasa-ankaragucu-bursa..bu maclarin hepsinde son dakikalarda yedigimiz golle berabere kaldik ve toplam 10 puan kaybettik..sampiyon olan cinconla aramizda sadece 6 puan fark vardi..

benzer tablo 13 hafta gecmesine ragmen bu sene de olusmus durumda.hepsi bagira bagira gelen goller.yani gecen senenin hastaligi kismen bu senede devam ediyor.unal hoca mac sonu cok pozisyon kacirdik atsaydik farkli olurdu diyor..yani evet dur bu hastalik gecen seneden devam eden bir hastalik buna cozum arayacagiz demiyor.boyle is olmaz arkadas.
    iste o cok bekledigimiz sampiyonluk boyle maclarda ufak ufak gidiyor ama farkina varamiyoruz.lig bitince ozellikle bu 90da giden maclar on plana cikiyor.one geciyorsun skoru hicbir sekilde tutamiyorsun.tutamamayi gectim bu maclarda unal hoca haric herkes golu yiyecegimizi goruyor ve soyluyor.bu maclarin hicbirinde bu maci cok haketmistik diyemiyoruz cunku maclar gol attiginda bitmiyor.biz golu buluyoruz sonra dakika kac olursa olsun,rakip kim olursa olsun top tufek savunmaya gecip kontra ariyoruz.ee boyle olunca sonuc malum.

unal hoca cocuklugumun kahramanlarindan ama kendisini gram gelistirdigini dusunmuyorum.kendisinde oz elestiri denen bir olay yok.

Nereden
    Afrika Diğer

Alıntı Ali İhsan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En son ne zaman şampiyonluğa oynadın veya son 20 yılda kaç sezon ?
    Ben de onu diyorum işte. Siz "şampiyonluğa oynamayı" bu takıma sınır gördüğünüz için problem de görmüyorsunuz ama ben potansiyelin daha fazla olduğuna inandığım için kenar yönetimini eleştirmekte beis görmüyorum; dolayısıyla aynı noktaya gelemiyoruz.

Ünal Karaman'ı hepimiz seviyor, hepimiz "içimizden biri" olarak görüyoruz ama sizin bu ilâhlaştırıcı, Fatih Terim'leştirici tavrınız meseleyi antipatikleştiriyor.

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı smart Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunlar kaybettiklerimiz, bir de kaybetmeyip ızdırap çektiklerimiz var. Ankaragücü maçı dışında şu maçta çok rahattık dediğimiz maç benim aklıma gelmiyor. Antep maçında 15 dkda 2-0 oldu. Tamam bu maç 5lik olur dedik rakip teslim olmuş çünkü. Sonra adamları maçın içine soktuk. Maç 4-1 bitti ama aynı senaryo vardı yine.

Nereden
    İstanbul

Alıntı BatuhanB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de onu diyorum işte. Siz "şampiyonluğa oynamayı" bu takıma sınır gördüğünüz için problem de görmüyorsunuz ama ben potansiyelin daha fazla olduğuna inandığım için kenar yönetimini eleştirmekte beis görmüyorum; dolayısıyla aynı noktaya gelemiyoruz.

Ünal Karaman'ı hepimiz seviyor, hepimiz "içimizden biri" olarak görüyoruz ama sizin bu ilâhlaştırıcı, Fatih Terim'leştirici tavrınız meseleyi antipatikleştiriyor.
    İlahlaştırmak ne demek kim yapmış bunu?

Adama denmedik laf kalmıyor

camia huzur bulmuş, hedef koymuş, sakatlıklar şanssızlıklara rağmen yolumuz gayet iyi gidiyor

ne yapalım şu sayfadan geriye iki üç sayfayı oku yarısındaki gibi adama demedik laf bırakmayalım mı?

fanatikdevri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Trabzonsporu seviyorsan,bu sevginde samimiysen fırsat kaçmadan istifa et,bırak ortalama bir hoca ile şampiyon olalım.
    FORMANIN ÖNÜNDEKİ ARMAN İÇİN OYNA ARKASINDA YAZAN İSMİ HATIRLAYACAKLARDIR.

Nereden
    Ankara

Hocam, 3-4 ay sürdü ama fıratcanın futbolcu olmadığını anladın. Darısı kamil ile doğan’ın başına. Şu ön liberoda stoper oynatma işinden de vazgeç. Korku bulaşıcıdır. Sen sahaya 6 savunmacıyla çıkarsan futbolcu da taraftar da o mesajı alır. Elinde cafer gibi biri varken sahaya hüseyniyi sürersen 90 dakika ezilir, en sonunda da golü yersin. Allahtan senin futbolculuk döneminde hocalar cesurdu. Yoksa kenardan sahadaki kazma savunmacıların saçmalıklarını izlerdin. Ayrıca seviyoruz seni, devam
    Konu serdaracıl tarafından (03.12.2019 Saat 03:56 ) değiştirilmiştir.
    En büyük Trabzon

ccd6167 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Geçen seneden bence daha efektif kadro var

ama bu sene hata yapması çok göze batıyor

takıma savunma yaptıramıyor. Mesela terim, avcı, okan buruk takıma savunma yaptırmasını biliyor ama ünal hoca daha bu seviyede değil.

Geçen yıldan beri söylüyorum bu adamın teknik ekibi kötü.

hala taş gibi takım değiliz

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

Geçen sene beklentimiz azdı, verdiği kadarı yetti.
    Özellikle futbol olarak.
    Ligin 2. yarısında Nwakaeme beklenenin çok üzerinde skor katkısı verince , zaten az olan beklenti, skor olarak fazla fazla doldu.

Bu sene üzerine koymak gerekiyordu. Yani geçen sene bıraktığından daha iyi oyun.
    Fakat üstü kapalı olarak sürekli Yusuf un gidişi, gelen oyuncuların beğenilmemesi, hazır olmamaları vs. vs..
    Yani bahane üretmiyor deniyor da, aslında bu sene hep bahane üretiyor.

Skor olarak çok kötü görünmüyoruz lig dengeli gittiği için.

Lakin futbol olarak geçen sene bıraktığımız yerde olmak bir yana, epeyce de geri düştük.
    Bunun eksiklerle alakası da yok.

Eksik yokken de aynı futbolsuzluk vardi. Aek maçlarından başlayın, Kasımpaşa - Prag , Malatya , fener.. eksildikçe bahane çoğaldı. Tek fark bu.
    Tam takım yapamadığımızi eksik de yapamadık doğal olarak.

Son maç dinlenmemize rağmen , yorgun Gs ye yetmedi kondisyonumuz.
    Taktik olarak zaten hiçbir maç oyunu ele alamadık.

Şimdi burada Hoca elini alıp başının arasına düşünecek.
    Nasıl eksik oldugum yerleri kapatırım diye.

Lakin "ben zaten biliyorum , ekibim de biliyor" gibi bir hava sezinliyorum. Asıl tehlike bu.

Hasta ikna olmadan tedavi olmaz.

Bu mevzu kangrene gider böyle devam ederse.

Denizli, Kayseri maçları ile de gözümü kimse boyayamaz.
    Gerçi o maclarda dahi oyunu rakibe verecegimize aşağı yukarı eminim.

Kazansak da , kaybetsek de.
    Konu Mehmet Fatih Yavuz tarafından (03.12.2019 Saat 13:25 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

Alıntı ccd6167 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen seneden bence daha efektif kadro var

ama bu sene hata yapması çok göze batıyor

takıma savunma yaptıramıyor. Mesela terim, avcı, okan buruk takıma savunma yaptırmasını biliyor ama ünal hoca daha bu seviyede değil.

Geçen yıldan beri söylüyorum bu adamın teknik ekibi kötü.

hala taş gibi takım değiliz
    Geçen seneden farklı olarak verim alabildiğimiz tek değişiklik Hugo --> Sörloth oldu. Hugo da az çok katkı veriyordu

Geçen sene bu takımı taşıyan Yusuf ve Abdülkadir yok ve yerlerinde Kamil, Yusuf falan oynuyor... Ekuban gibi adam iki aydır yok.

Mikel'i tam kazanacakken sakatlandı

Sakatlar düzelirse evet gerçekten çok güzel kadromuz var ama bizim defans hattımızda bir Vida, Marcao yok... Ünal hoca son üç maçta Hosseiniyi önlibero oynatarak sadece 1 gol yemeyi başardı ama bu geçici bir dönem. Mikel döndü, Parmak dönüyor, Sturridge inşallah takıma girecek, Ekuban geldi, Novak da gelsin sonra Abdül gelene kadar başka saçmalık yaşamayalım ben bu takımın harika oynayacağını ve Abdül'ün mart ayında gelmesiyle rakiplerden çok daha sağlam bir oyuna ulaşacağımıza inanıyorum.

Nereden
    İstanbul

2 gündür düşünüyorum hala rakip akın akın gelirken ekuban değişikliğinin sebebini çözemedim.
    Önce TRABZONSPOR

Antonio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta

ünal hoca bence iyi gidiyor geçen sene kadro daha iyiydi yine şanssız sakatlıklar ve onur ve burakın ihanetlerini yaşamasa gecen sene şampiyon olurduk. sadece biraz daha orta saha geçirgenliği var bu da defansın çok çekilmesi bu çözülür. iddia ediyorum ikinci devreye kadar puan kaybetmeyiz.
    hayat nedir diye sorarsan, bilmiyorum evlat; sormazsan biliyorum haraptarlı nafi (Hasan Ali Toptaş) Bin hüzünlü haz...

Nereden
    Trabzon

Elinde Sosa-Mikel sağda Jp varken Nwakaeme'yi de sağa atıp skordan ziyade top tutmayı neden denemedi. Nwakaeme zaten dribling yapamıyordu. Yusuf'u da solda içe yakın oynatıp dinamizminden faydalanırdın. Oyuncu girişinden ziyade pozisyon değişikliği çok daha faydalı olurdu.

Ünal Karaman eleştirilmez değil. Ahmet Ağaoğlu da eleştirilmez değil. Gs maçında 1 puan aldık diye değil, geçen seneden beri süregelen kapanıp kapanıp gol yeme hastalığımız yüzünden eleştiriliyor. Yani yanlış bir şey değil ki. İstatistiksel olarak da anlamlı. Bu bir sorunsa Önemli olan buna çözüm üretmek. Ama 1.5 senedir bir çözüm yoksa ortada o zaman sorun daha büyük. Esas sorun da bu. Pratikte yanlış tercihler nedeniyle sonradan hayıflanıyoruz.

Korkak olmakla eleştiriliyor. Doğru koruma iç güdüsü. Ersun korkaklık yapmaz TS'de çünkü aidiyet yok gomiş o havalara.

Korkaklıktan cesaretten çok belli bir dominant karakter ortaya koymamız lazım. Bunun için de pyutmuş bir yapı, oluşmuş bir ilk 11 doğru alternatifler önemli. 2-3 hafta önce kamil ahmet doğan sosa oynuyorduk )

Ünal hocanın kendi yanlışları var ama onun yanlışlarından önce yönetim yanlış transferleri var. GS ile kıyaslayalar var. F. Terim bu ligde yedeklerin yedeğini bile süper ligde kaşarlanmış adamdan seçiyor. 3. Forvetleri Adem Büyük Bizde Sörloth yoksa Muhammet Akpınar oynuyor. Doğru yanlış asimetrik 4-2-3-1 oynuyordu takım geçen sene. Bu sene ordaki oyuncuların karakterinde bile oyuncu alınmadı. Alınanlar da sahada yok.

Ekuban alternatif isimdi kurtarıcı olarak bakıyoruz. Verilen 1 milyon Euro yu çok bulanlar gereksiz old. düşünen bir sürü insan vardı. Öyle yanlış transfer yaptık ki Ekuban alternatifsizliğiyle kurtarıcı oldu.

Ünal Karaman da biliyor first class olmadığını. Elinde fırsat varken doğru adamlar alınsaydı bugün sadece Abdüş'ün sakatlığı nedeniyle onun yerinde alternatifi oynayacaktı.
    " Ben, bir işte nasıl başarılı olacağımı düşünmem; o işe neler engel olur, diye düşünürüm. Engelleri kaldırdım mı, iş kendi kendine yürür. "
    İnce Zeka --> Sadri Şener --> Yıldırım Demirören
    İnce Zeka --> Ağaoğlu --> Alt Yapı Fetişizmi

Emre Veli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Almanya

Alıntı Vkgz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 gündür düşünüyorum hala rakip akın akın gelirken ekuban değişikliğinin sebebini çözemedim.
    O değişikliği yapmayıpta gol yeseydik bu sefer de başka bir yazar gelip neden zamanında ekuban'ı almadı diyecekti. Sana da hak veriyorum lakin o gs akınlarını durduracak oyuncumuz malesef yedeklerde yok. Asıl eleştirilmesi gereken sezon başı yapılmış eksik transferlerdir.
    Bazı insanlar, seninle sadece boş zamanlarında konuşurlar. Bazı insanlar ise seninle konuşmak için zamanını ayırırlar.
    Elazığ'lı.

İsmail ALİOĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Getafe macinda hic yildiz oynatmayip bu macta 2 yildizi birden oynatmaya karar vermesinin bir mantigi varmi?

DeAgLeMaNyAq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı İsmail ALİOĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Getafe macinda hic yildiz oynatmayip bu macta 2 yildizi birden oynatmaya karar vermesinin bir mantigi varmi?
    Getafe maçı puan getirisi olmayan bir prestij mücadelesiydi. Kupa maçı rövanşı olsa da hedefi olan bir karşılaşma. Ayrıca hem rövanştaki Krasnodar, hem de Getafe maçları akabinde Pazar günü zorlu maçlarımız vardı. Basel rövanşının akabindeki lig maçına Pazartesi çıkacağımızdan, sakatların da geri dönmesiyle birlikte daha dengeli bir kadroyla çıkacağımızı tahmin ediyorum.

Altay maçında zaten yine klasik kaleci, bek, stoper ve kanat rotasyonunu yaptık. Ekuban ve Sturridge'i ise maç temposu yakalaması için kullandık. Sosa hafta sonu cezalı olmasa muhtemelen o da kullanılmazdı. İlk yarıda maçı koparan bir skor alsaydık oyuna Cafer, Fıratcan ve Koray girerdi ama onu yakalayamayınca mecburen oyunu tutmaları için asları kullandık...
    Trabzon bir sevda,
    Trabzonspor bir destan...

Nereden
    İstanbul

Son yılların en kötü galatasarayina saçma sapan değişikliklerle maç vermiş hoca

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Önce TRABZONSPOR

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)