Sayfa 108 Toplam 308 Sayfadan BirinciBirinci ... 8 58 98 106 107 108 109 110 118 158 208 ... SonuncuSonuncu
Toplam 7687 adet sonuctan sayfa basi 2,676 ile 2,700 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ünal Karaman

redbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı David_LuiZ4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şenol hoca olmazsa Abdullah Avcı var...Oturup planını projeni anlatıp uzun vadeli sözleşme teklif edip adamı bağlayacaksın..Bunu ben geçen sezonun ortalarından beri yazıyorum...Bilimsel metodlarla çalışan kaliteli bir teknik ekip yetkinliğine sahip Avcı..
    kardeşim ben burda daha önce yazmıştım sana denk gelmedi demekki hatırlarsan belçikalı hugo bross vardı o hoca bize gelmeden bir çok hoca ile adımız anılmıştı işte hatta foto çektirilen goran sven erikson ve bunun gibi bir sürü isim o dönem adı bizle anılmıştı abdullah avcı milli takımdan ayrılmıştı ve teklif gitti bizzat bunu sadri şener açıklamıştı abdullah avcı şu cevabı vermiş trabzondaki baskıyı kaldıramam ve teklifi redetmiş bunu dediğim gibi sadrişener bizzat söylemişti o günden bugüne hiç bişey değişmedi abdullah avcı başakşehirde çok rahat bir ortamda görev yapıyor ben ordaki rahatı bırakıpta değil bize hiç bir takıma gideceğini düşünmüyorum

İ. SARAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı pReN@_61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tek kurtuluşumuz Ş.Güneş mi yani? Tek yol oraya mı çıktı yine?
    Başka bir ihtimal yok.
    Trabzonspor'un yaptığı transferlerin kampa yetiştiği, tarihte ilk defa görüldü.

redbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bu arada dün a sporda haldun domaç aldığı istibartalar sonucu açıklama yaptı özkan sümer sezon başı hoca olarak samet aybaba veya tolunay kafkas ile çalışmak istediğini söylemiş yönetim kabul etmeyip ünzl karamanı getirmiş zaten yönetimle özkan sümerin arası burda bozulmaya başlamış yani burdan çıkaracağımız olay ünal karamanı göreve getiren özkan sümer değil yönetim.

Mert Acar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Yarın senin için önemli bir sınav hocam...Hata yapabilirsin ama önemli olan hataları tekrarlamamak,ders çıkarmak.
    Umarım ki böyle olsun.
    Kazım'a da selam olsun,asi çocuklar burada..

artvints - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Onazi'nin dokunduğu toplara Abdülkadir dokunsaydi büyük ihtimal daha çok pozisyona girerdik. takım kompakt oynamayı başardiģinda stoperin bir doğru hareketiyle pozisyona girilebilir. Tabi kompakt oynama alişkanliģi, doğru pozisyon alma, istikrarlı bir şekilde disiplinli oynama hemen gerçekleşecek işler değil. Takımın şekli, zindeliği birinci konu olmalı. Oyuncu tercihi sonra gelir.

Başakşehir maçinda bu yönden çok zaaf yaşamadik ama pozisyon ararken eski alışkanlıklar devredeydi. Birbiriyle uyumlu bir kadro ne kadar erken yakalanirsa bu problemler o kadar erken hallolur. Mevki, oyuncu tartışması yapacak zamanimiz da yok zaten.

Onur Akyüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ünal Hoca'nın lige başlangıcı tam bir hayal kırıklığı oldu benim için.

Özellikle İbanez tercihi ile bana yeniliğe kapalı, vizyonsuz ve takıntılı bir hoca izlenimi verdi. Merkez özellikli oyuncularla kanat futbolu oynatmaya çalışması ve maç sonu da bunu belirtmesi açıkçası komikti.

Bi paylaşım vardı bizim takımın bütün maç sonunda sahaya dağılımını gösteren. Orada da takımın defans ve kaleci hariç 6 oyuncusunun orta sahaya yığıldığı görülüyordu. Başka ne bekliyordu acaba? Yıllarını bu işe vermiş birinin bu kadar saçma bir işe daha ilk maçtan girişmesi umudumu kırdı açıkçası.

Sol tarafı bu kadar zayıf bırakıp rakip sağ bekini maç boyu izlemek ve oraya nedense önlem almamak da sadece akıl tutulmasıyla açıklanabilir. Caiçara Visca'dan daha önde oynadı o derece bi bolluk vardı o bölgede.

Üstüste 4 kornerde de rakibe vurdurup sonunda golü yemek de büyük beceri isterdi hocamız onu da yaptı.

Kesinlikle kenarda ne yaptığını bilen,hem takıma hem taraftara güven verecek biri gibi değildi. Büyük hayal kırıklığı benim için. O kadar büyük bir futbolcuydu ki insan böyle anlamsız şeyler görünce daha çok üzülüyor.

Sivas maçından da umudum yok.
    10-Abdülkadir Ömür

----------8---------

TSemih61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

YES'e göre kadroda 2 değişiklik var Olcay ve Housseini. Bence yarınki maça aynı kadro ile çıkacak muhtemelen. Belki Olcay hamlesi gelir.

Olası bir mağlubiyette kredisi daha uzun olur böylelikle. Şimdi Parmak'ı, Batuhan'ı vs oynatıp yenilse daha 2. haftadan tüm takım ve camia dağılır. Bütün eleştiriler hocaya yapılır. Kazanırsak yine sıkıntı çünkü aynı sorunlu kadro ile devam etmek zorunda kalacak. Yol yakınken bildiğini okuyup formayı hak edene vermesi gerekiyor. Keşke bütün hazırlığını buna göre yapsaydı kamp dönemlerinde. Yeterince cesareti ve kredisi olan bir hoca olsaydı eminim o da bu yolu seçerdi. Bunlar işte taktik bilgisi, farklı bir şeyler denemekten korkuyorlar. Neyse yaşayıp göreceğiz.

erenslash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

Avcı gelmez bize .Bu yönetimin doğru dürüst planı yok bence Avcı bize gelmesin şundan gelmesin Türkler içinde başakla bütünleşmiş sistemi oturtmuş bizdeki dinamiklerle başarılı olamaz bence yani bu yönetim kafasıyla zor plan olmadığı için kalıcı olmaz ancak sistem fikrine kesinlikle katılıyorum . bildiğim şu başaği bırakıp ben oadamın yerinde olsam Trabzona gelmem takımı güzel çünkü sistemi oturmuş bizdeki bu yönetimle çok zor.tabi şu var başağin istanbulda olmasının avantajı transferlerde kendine kolaylık sağlar ancak sistem anlamında çok faydalanırız dediğin gibi. yabancı bir hoca bulmak daha mantıklı hani ikisinin de gelmeme şansını düşünürsek iyi bir yabancı hoca alternatifi olarak aklında bir isim var mı bro?
    Şenol hoca olmazsa Abdullah Avcı var...Oturup planını projeni anlatıp uzun vadeli sözleşme teklif edip adamı bağlayacaksın..Bunu ben geçen sezonun ortalarından beri yazıyorum...Bilimsel metodlarla çalışan kaliteli bir teknik ekip yetkinliğine sahip Avcı..
    "Annuit cœptis"

Vkgz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

2. maç saha içi performansını müdaheleleri beğendim. ancak daha net bir oyun stilimizm olmalı. tam olarak ne oynadığımızı anlayamıyorum.
    Önce TRABZONSPOR

DeAgLeMaNyAq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Geçen haftaki oyundan sonra baya bir tedirgin etmişti. Neyse ki hatalarında ısrar etmeyen bir yapısı var. Sonuçta maçın bir anda Alanya faciasına dönüşme ihtimali de vardı buna karşı ciddi hamleler yaptı. Taraftar istiyor ki maç boyu ilk yarıdaki gibi oynayalım ama öyle bir dünya yok. Asıl sınavını haftaya verecek. Ankaragücü maçını alırsak GS maçı içeride full olur...
    Trabzon bir sevda,
    Trabzonspor bir destan...

Forum Yöneticisi Ozan Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

30 dakikalık oyunumuz muazzama yakındı umarım bu süreyi dengeli bir şekilde maçlara yayabilecek fiziki yeterliliğe ulaşabilecek uyumu yakalayabiliriz.
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

David_LuiZ4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İngiltere

Alıntı erenslash Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Avcı gelmez bize .Bu yönetimin doğru dürüst planı yok bence Avcı bize gelmesin şundan gelmesin Türkler içinde başakla bütünleşmiş sistemi oturtmuş bizdeki dinamiklerle başarılı olamaz bence yani bu yönetim kafasıyla zor plan olmadığı için kalıcı olmaz ancak sistem fikrine kesinlikle katılıyorum . bildiğim şu başaği bırakıp ben oadamın yerinde olsam Trabzona gelmem takımı güzel çünkü sistemi oturmuş bizdeki bu yönetimle çok zor.tabi şu var başağin istanbulda olmasının avantajı transferlerde kendine kolaylık sağlar ancak sistem anlamında çok faydalanırız dediğin gibi. yabancı bir hoca bulmak daha mantıklı hani ikisinin de gelmeme şansını düşünürsek iyi bir yabancı hoca alternatifi olarak aklında bir isim var mı bro?
    Futbolculuğundan kalma oyun zekasını antrenörlüğüne de yansıtan ofansif oyun felsefesiyle iyi futbol oynatan Zico olabilirdi...

Şu anda şu vaziyette Ünal'ı tartışmak yerine takıma ne katacağını öğrenebilmek için biraz sabretmemiz lazım..
    Before Elvis There was Nothing

John Lennon

Mert Acar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Mert Acar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yarın senin için önemli bir sınav hocam...Hata yapabilirsin ama önemli olan hataları tekrarlamamak,ders çıkarmak.
    Umarım ki böyle olsun.
    Tebrikler hocam..Hata yapmak insana mahsus önemli olan tekrar etmemek.
    Sosa-Abdüş merkezde olmalı diye geçen seneden beri bağırıyoruz.Şükür ki sen görebildin bunu.
    Kazım'a da selam olsun,asi çocuklar burada..

pReN@_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

İlk iç saha maçı, galibiyet için tebrik ederim.

erenslash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

hadi bakalım görelim neler katacak hocam )
    Futbolculuğundan kalma oyun zekasını antrenörlüğüne de yansıtan ofansif oyun felsefesiyle iyi futbol oynatan Zico olabilirdi...

Şu anda şu vaziyette Ünal'ı tartışmak yerine takıma ne katacağını öğrenebilmek için biraz sabretmemiz lazım..
    "Annuit cœptis"

Tuğrul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı Tuğrul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cocu bu oyuncu gençtir, ezilir demeden kreatif özellikleri olan Eljif Elmas'ı merkezde oynatıyor.

Hem de bunu Joseph'i keserek yapıyor.

Kaldı ki Kucka+Onazi'yi toplasak Bir Joseph etmez orası da aşikar.

Bizim Ersun/Rıza/Ünal ne yapıyor ? Abdülkadir'i kanatlarda çürüterek verimsizleştiriyor, geriye gitmesini sağlıyor.

Bunun dışında toplu oyunda sahaiçindeki hareketlilik, ekstra pas seçenekleri yaratma ve rakip ceza sahasındaki etkimiz inanılmaz düşük.

Dahası dönen topları alma, atak sürekliliği oluşturma gibi mantalitemiz yok.

Ünal Karaman takımı geri çekiyor elbette pas devamlılığını oluşturacak ortam olmadığından rakibi bozan, savunma yapan takıma dönüşüyoruz.

Öncelikle mevcut kadroda topun hareket etmesi için orta alanı Onazi(M.Cem)-Sosa(Olcay)-Abdülkadir kurmamız.

Ceza sahası içinde de kanat akınlarının pozisyona evrilmesi için sol içte de mecburiyetten Rodallega'yı sol içte kullanmalıyız.
    Nihayet son iki senedir söylediğimiz kurguyu ve kadro tercihini 52.dakikaya kadar Ünal hoca gerçekleştirdi.

Eksiklikler yok mu var elbette merkezde Sosa+Abdülkadir 3.bölgedeki akıcılığı, pozisyon üretkenliğini epey arttırdı.

Fakat gerideki Toure+Houseini+Novak+Onur+Onazi(Kucka) oyunu tutmamıza, pas sürekliliğini arttırmamıza engel oluşturduğundan.

Kollektif bir takım anlayışı, pas trafiği sağlanamadığından daha çok bireysel olarak iş yapmaya çalışıyoruz.

Sahaiçi organizasyonun oturması için bu defekt yaratan oyuncuların seri ve etkili pas yapabilmesi lazım.

Oyunun her yerinde iki, üç pas opsiyonu oluşturabilen takım olmalıyız fakat gelin görün ki hala acemice top kayıpları yapıyoruz.

Onun dışında rakibi karşılamada, takımın hatlar arasındaki kopukluk sürüyor.

Mesela yenilen golde atağı sonuçlandıramadığımız için az adamla yakalandık peki ne yapmamız gerekirdi ?

Rakibi önde karşılayıp, alanı daraltıp. Topu kazanmalı ya da ofsayta düşürmeliydik. Ancak tersi yapılarak geri çekildik.

Ünal bu yanlışını düzeltmesi için uzağa Klopp'a falan gitmiyorum yakında Fatih Terim'in oynattığı futbol var.

Nereden
    Bursa

Onazi sosa Abdülkadir üçlüsü ilk defa merkezde birlikte oynadı. Eldekilere göre ćoktan denenmesi gerekiyordu. Daha sakin ve isabetli paslarla oynamaya çalışıyoruz. Eskiden daha kaotik futbol oynuyorduk. İzlerken insan yoruluyordu. Yavaş yavaş gelişiriz. Bir anda çok muntazam hareket eden takim yapmak imkansız. Defansın alan daraltmasi için bireysel kalite yetmez. Birlikte oynama süresinin artması gerekiyor.

pazarkapılı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

herseyden ote hala ve hala sürec kararsızlıgı devam ediyor....yapısal bozuklukların formasyonel kaymaların oynaklıkların sebebi buysa ki soylemlerinde sanırım oyle gozüküyor iyiye isaret degil....

iki senede bir golu olan oyuncu ile oynamayı goze alamamak ile iki senede bir golu olan oyuncuyu oynatmayı goze alabilmenin kararı hala verilememiş, halbuki sene bası yonetciler dahil farklı soylem icerisindeler idi....her sene bası soylemlerde "iki senedir bir golu olan oyuncuyu" oynatıyoruz, sezon ortasında skorlar ile beraber sezon sonuna dogru genclestrimeye gidiyoruz....

bir organizasyonun karar alması 35 seneyi bulur mu?....

kolay gelsin....
    ıslak imza....

Ali İhsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Hoca oyuncuların mevkilerinde oynatılmadığı eleştirilerini çok ciddiye almış ve içerlemiş maç sonu sözlerine ilk mecburen elimde kanat yok o yüzden mevkiler karman çorman oldu diye anlattı.

Ünal Karaman futbolculuğu döneminde herkesin net şekilde hatırladığı dominant bir isimdi. Hem saha dışı karakteri hem de saha içinde adeta lakabı karaboğa cuk oturuyordu.

Teknik direktörlük kariyerinin büyük kısmı Şenol hocanın yardımcılığı ve zor şartlardaki takımlarda geçti.

Ben diğer "efsane" futbolcularımıza bakıyorum, hepsi beleşten TS antrenörlüğü bekliyorlar, lisans almayı bile beceremiyorlar. En son büyük beklentim olan Fatih Tekke'nin lisans almadan TSye aday olması beni yaralamıştı...

Ünal hocanın futbolu çok iyi bildiğine eminim, son cümlesinde de ona laf çaktı.

İnsan yönetiminde de iyi olduğuna eminim, dün daha da emin oldum. Aşağı yukarı aynı kadro geçen sene insan yönetmekten aciz playboy yüzünden benzer bir maçı 4-3 kaybetmişti, hangimiz dün ilk yarı sonunda o golü yiyince ikinci yarıyı kaygıyla beklemedik?

Bundan sonra hocaya camia desteği (yönetim-taraftar) ve biraz da şans gerekiyor

İnşallah bu takımla beraber büyürsün karaboğa!
    Hürriyetimi kaybettim, cesaretimi asla kaybetmeyeceğim!

Nereden
    İstanbul

İlk mactaki rezalet görüntüden sonra sana acaip bilendim ama hatalarının çoğudan vazgeçtin hocam tebrik ederim
    "...Gelen Karadeniz'den Dalga Dalga Fırtına..."

Nereden
    Bursa

Alıntı Fatih Çelik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk mactaki rezalet görüntüden sonra sana acaip bilendim ama hatalarının çoğudan vazgeçtin hocam tebrik ederim
    Başakşehir maçının tekrarını izledikten sonra ben eleştirilerimi yumuşattim. Çoğu atak girişimimiz tercih hatalarından dolayı sonuca ulaşmamış. Rakibe baskı yapıp pas hatasına zorlamişiz. Golden sonra takım fazla bozulmamış. Garip garip şekillere girmemişiz. Sinir harbi olmamış sakin oynamışız.

Daha çok ayağa oynamaya çalışıyoruz. Bariz bir tavır değişimi var beklemek lazım. Deplasmanda bu sakinlikten dolayı bazı takimlar bizi sindirecek belki. Ama takım gelistikçe daha sağlam büyük takıma yakışır oynarız.

Tabi ki 10.hafta kaosa girip sıfırdan başlama ihtimali orada duruyor.

Travelair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Güven tazelenmesi önemliydi, tebrikler
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çıkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor şükretmedikçe şampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalır, üretirsen çoğalır--------------------------------------İÇİN
    Arslanın sırtlanı çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

A.K.Göksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Çok geniş alanda savunma yapıyoruz yani daha doğrusu yapamıyoruz. Top bizim yarı sahamıza geçince çok statik oynuyoruz,topun olduğu yere takımca hareketlenme,alan daraltma falan hiç yok. Hal böyle olunca çok fazla açık veriyoruz sonrada suçu bireysel olarak algılayıp futbolculara sallıyoruz. Bu şekilde savunma yapıp açık vermemek akıl kârı değil. Hem Ş.Güneş hem A.Avcı yıllardır bunu yaptırıp bu ligde çok iyi hoca olarak kabul görüyorlar,yoksa bir Allah’ın kulu Başakşehir kadrosu bizden veya fenerin kadrosundan iyi diyemez.

Nereden
    Bursa

Büyük maçlarda kucka onazi yapar rahatlarim diye bir düşüncesi varsa vazgeçsin. O devri kapatalım. Bir şeye başladık madem devam ettirelim.

İstanbul takımları bekleri oyuna sokarak üstünlüğü alıyor. Olcay ve vahid ile kanatlar kapatılır. Abdülkadir ve burak ilerde. Beklerin önü kapalı, rakip savunma hızlı oyuncularla tehdit edilmiş. Böylece rakibin kompakt oyunu engellenir. Ortada boşluk oluşur. O zaman sosa rahat oynar.

Kucka onazi ile oyun üstünlüğünü rakibe verirsin, tehlikeli pozisyonları engellemeye çalisirsin. Halbuki oyunun kaynağına gitmek gerek. Rakibin oyun pratiğini bozarsan maça ortak olursun.

Rakibi oynatmayacağiz sonra kendimiz oynayacağız. Rakibi oynatmayip kendimiz de oynamazsak pek birşey değişmez.

Geçen sene bu mantıkla kadiköy'de galibiyeti kaçırdık. Olcay ve bero kanatları kapattı ama kucka ve okay ile oynayamadik. İçerde gs'yi kaleye getirmeden yendik. Olcay bero beklere baskı yaptı. Okay onazi yusuf oynadı.

Jackdaniels - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Ünal hocayı canlı izlediğimdenmidir bilmem hocalığı bile belki tartışılır ama Takımın başında görünce insan bi gururlanmıyomu ya... Seviyoruz seni Kara boğa.
    Bazen cehennem öbür dünya degildir...taraftarlarla cosmus,AVNI AKER\'dir!!!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)