Sayfa 117 Toplam 308 Sayfadan BirinciBirinci ... 17 67 107 115 116 117 118 119 127 167 217 ... SonuncuSonuncu
Toplam 7687 adet sonuctan sayfa basi 2,901 ile 2,925 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ünal Karaman

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Ah be Hocam, keske oyuncularda senin kadar isteseydi...
    *
    * Ağızdan çıkan söz muallakta kalmaz, ya sağ tarafa yazılır ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamını ALLAH adamı yapma Sanatı'dır ~

Mert Oğuzlu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Mactan maca niye farklilik oluyor anlamiyorum. Yusuf Gs macinda geriye gelip Sosa ya, Onazi ye yardim etti, kac kez top cikartti oyun kurdu, 8.5 no gibi oynadi. Sosa maestro oldu, Onazi emniyet sibobuydu. Nweuke kanat forvet, Olcay oyun kuran kanatti. Resmen 4-3-3 oynadik. Herkesin gorevi belliydi.

Bu maca bakiyorsun, klasik 4-2-3-1 duzeni. Kanatlar cizgide, Yusuf 10 numarada eli belinde top bekliyor, orta sahada butun yuk gariban Sosa ya binmiş, Onazi de kitlenince Riza Calimbay in oynattigi futbolun aynisini izledik. Ne var bu 4-2-3-1 de ?
    "Dağlardan yağmur gibi geçtiler, çayırlardan yel gibi estiler. Günler batıdan battı bile, tepelerin ardından gölgeler içine. Nasıl bu hale geldik?"

Nereden
    Bursa

Kusura bakma Ünal Karaman ama dün en büyük zaafımız olan duran toptan gol yiyorsak ve rakibin yaptığı baskıyı kıramıyorsak bu sana yazar.
    Takımı motive ve maça hazır göremedik.Acil çözüm üretmen gerekirdi.
    Bunları yazalım.
    • Memento mori

redbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

dünkü maçta bence gözle görünen 2 hatası vardı 1-duran topalara çözüm bulamaması 2-yusufu 90 daikka sahada tutması hocanın tecrübesizliği oyunu okuyamamasından da anlaşılıyor sadece oyuncu değiştirerek oyun planı değişmez maç için de bir satranç misali mevcut oyuncularlada hamle yapılabilir örnek novak stopere çekersin 3 lü savunmaya döner sağdan perreria soldan amiri ile yüklenirsin yusufu arkaya çekip sossayı önde kullanabilirsin nakayemeyi rodelleganın yanına çekip çift forvete dönebilirsin ve bunun gibi br sürü varyasyon deneyebilirsin.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Duyguya yer vermesi, teknik detayları önemsemesi, sonuç için beklenmedik hamlelerde bulunması, takım savunmasını sevmesi ve genelde deplasmanda zorlanmasıyla İtalyan teknik direktörlere benziyor. Eski bir Prandelli ve Spalletti hayranı olarak (Gerçi şimdi hangi takımı çalıştırdıklarını bile bilmiyorum) Ünal Hoca'da böyle bir etki sezdim.

(Yergi veya övgü değildir.)

Oğuz B. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diğer

Kazanan takım da bozulur. Bozulmalı.
    Haksızlığın envâını gördük. Bu mu kanun? En gamlı sefâletlere düştük. Bu mu devlet? Devletse de, kanunsa da, artık yeter olsun; Artık yeter olsun bu denî zulm-ü cehâlet.
    FIRTINAİHTİLALEFSANE
    we the north

shagrath61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Kazanan takım bozulmamalı, sözüne kesinlikle katılmıyorum.

Deplasmanda oynuyorsanız, kanat oyuncunuz olcay değil abdülkadir ömür gibi olmalı. Adam eksilte bilmeli, gerektiği zaman çalım atıp çizgiden içeri girebilmeli defans hattının duruşunu boza bilmeli.

Bunu alanya'nın kanat oyuncuları gerçekleştirebiliyorsa, sizin kanat oyuncularınız da yapabilmeli. Tony çok vasattı katılıyorum ancak , adam topu ayağına aldığında minimum 2 kişi basıyordu. ( bunu herkes fark etmiştir diye düşünüyorum )

Ünal hoca' nın yaptığı değişiklikler hemen hemen yerinde sayılırdı ancak, 1- 0 gerideyken dakika 70 olmuş hocam 2. forveti almak için neyi bekledin Allah aşkına ? 90 dakika boyunca aldığımız kafa topu sınırlıdır, soksaydın kuckayı da her orta pozisyonunda gerilmeseydik boşuna.

Birde , Yusuf kazanacağız diye maçları kaybetme durumuna aşırı sinir olmaya başladım. Bu çocuk geçen senede kızağa çekilip, sonrasında kadroya alındığında gayet yeterli bir performans vermişti. Şu çocuğu alın oyundan o da rahat etsin bizde.

Bir daha ki hafta ;

---------------------------Onur--------------------------

Pereira---------Zargo-----------Hosseini-----------Novak

-------------------------Onazi------------------------------

----------------------------------Sosa----------------------

Abdülkadir Ömür------- Amiri---------------------Tony

--------------------Rodallega---------------------------

Gibi bir takım bekliyorum.. Duruma göre amiri ile Abdülkadir yer de değişebilir.

muratt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Şimdi hocam sana güveniyoruz. Fena da başlamadın.
    Burada ismini ilk telafuz edenlerden biri olarak söyleyebilirim ki benim beklentimin de üzerinde gidiyorsun şimdilik.

Belki birinci adam olarak deneyimin azdı ama Şenol Güneş ile geçirdiğin yılların sana gerekli donanımı kazandırdığından şüphemiz yok. Sonuçta, dünya kupasından tut da, lig yarışına Avrupa kupalarına kadar birçok alanda ikinci adam olarak yaşadın bu süreçleri.
    Ve bu süreçlerde de çok şeyler öğrendin.
    Ve artık öğrendiklerini uyguluyorsun.

Buraya kadar sorun yok. Bence güzel de gidiyor.

Takımın oyunu, pres şekli, sahaya yayılışı, takım boyu, taktik anlayış, oyun içi yardımlaşma vs. birçok konuda senin müdahalen hissediliyor. Ben kendi adıma olumlu buluyorum gidişi.

Belki biraz daha sert bir duruş da gösterebilirsin, Türkiye şartlarında bu kadar naif olmak çok da iyi birşey değil aslında.

Ama asıl söyelemek istediğim şey bunlar değil.

Hocam, bu hayatında belki yakalayabileceğin tek fırsat. Bu fırsatı değerlendirmek için biraz ezberleri bozman gerekiyor. Biraz kalıpların dışına çıkman gerekiyor. Daha önce yapılanların aynısını yapmak değil, onların üzerine birşeyler koymak gerekiyor.

Kazanan takım bozulmaz diye bir kalıp var. Neden bunun dışına çıkmıyorsun. Evinde gs ile oynamak ile, deplasmanda alanya ile oynamak aynı şey mi ? Hele 4-0 dan sonra bilmiyor musun o maçın defalarca analiz edilmiş olacağını. Son anda farklı bir diziliş ortaya koysan, rakibi de şaşırtsan mesela olmaz mıydı ? Yani radikal bir değişiklikten bahsetmiyorum ama Kucka ve Amiri ile başlasan mesela en azından rakipe karşı daha dirençli olmaz mıydık. Hadi kadroyu değişmedin, oyun mantalitesini değiştiremez miydin ? Yani pas, pres ve tempo yerine komptakt bir yapıyla kontra atak ilk yarısı ile başlasan ve rakibin planları boşa çıksa olmaz mıydı.

Bu yazdıklarım şimdi aklıma gelen basit örnekler. Eminim çok daha komplike analizler üzerinden çalışmalar yapılıyordur. Ama söylemek istediğim beklenenin dışına çıkmak, rakibi şaşırtmak.

Evet kolay şeyler değil bu söylediklerim ama, kalıpların dışına çıkmadığımız sürece bu kadronun ilk 4 içine girmesi mümkün değil. Oysa biraz fark yaratabilsek, hele de rakiplerin çok kötü olduğu şöyle bir sezonda ilk 2 çok da zor değil.

Ama fark yaratmak lazım. Neredeyse ligdeki tüm takımların benzer dizilişlerle ve benzer şablonlarla oynadığı bir ortamda biraz farklılık göstersek aslında hiç de zor şey değil...
    İnadına Trabzonspor !

muratt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Geçenlerde bir yerde okudum. Liverpool teknik kadrosuna bir de "taç" antrenörü almış. Artık futbol öyle bir yere geldi ki detaylar bile fark yaratmaya başladı. Ama bu taç meselesi çok ilginç. Konu burada "nasıl taş atılır" değil. Aslında bu antrenör uzun taş atışlarıyla meşhur eski bir futbolcu ama burada konu daha çok "taç" meselesine "duran top organizasyonu" gözüyle bakmak.

Şimdi günümüz futbolunda duran top organizasyonu ne kadar önemli biliyorsunuz. Artık gollerin ciddi kısmı bu şekilde geliyor. Duran top derken bahsettiğim sadece frikik veya orta yapılan kornerler değil. Duran topun özelliği aslında oyunun durmuş olması ve bir "set hücumu" nun organize edilmiş olması. Şimdi taç da öyle. Oyun duruyor. Set hücumu organize edilebilir. Sahaya yerleşim tekrar kurgulanır, gerekirse hatta stoperler ileri çıkar ve daha önceden planlanmış, çalışılmış bir set hücumu uygulanır. Korner gibi, yan top gibi.

Düşünün maç içinde kaç tane taç oluyor rakip yarı alanda. Ne yapıyoruz bu taç atışlarında ? 2-3 tane oyuncu taç atan adama yaklaşıyor, bunlardan birine taç gönderiliyor, bu da indirip taç atışı yapan adama geri kazandırıyor topu, böylece oyun top ayağınızda olarak devam ediyor. Karşınızda da yerleşmiş bir ve baskı kuran bir savunma olmuş oluyor tabi. Genelde de oyun sıkışıyor ve top kaybı oluyor sonunda. Hatta bir ara fenerin öyle bir taktiği bile vardı. Topu rakip sahada taça atıp orada baskı kuruyordu. Bilerek yapıyorlardı bunu ve rakip takımlar bu yılların ezberi taç atışıyla oradan çıkmaya çalışıyorlardı. Birçok defa da bu tuzağa düşüyorlardı ve kendilerini kendi sahalarında baskı altında buluyorlardı.

Bakın bu tariflediğim taç kullanma methodu belki 50-60 yıldır futbolun içinde olan, artık demode bile diyemeyeceğim çağ dışı ötesi bir yöntem. Ve futbolda herşey değişmişken, kurallar, taktikler vs. ne varsa değişmişken bu taç atışı ne hikmetse değişmiyor. Sanki gizli bir el, bir taç lobisi varda bu taç işine kimse dokunamıyor. İlla taç böyle kullanılacak. Perreira taçı atcak Olcaya, Olcay baldıyla yumuşatıp, arkasındaki adama kaptırmadan Perreira'ya geri vercek, o da Olcay'la verkaç yapmaya çalışacak, orada sıkışacak top, hop bir taç daha.. Böyle kısır döngü şeklinde gidiyor sonra. Ben anlamıyorum teknik heyette kimse düşünmüyor mu buraya bir plan geliştirmek.

Peki ne yapılabilir. Korner gibi uzun taç atışlarından bahsetmiyorum. Ama bir set hücumu neden olmasın ? Basket gibi düşünün. Kornerde hani oyuncu elini kaldırır ya nasıl orta yapacağını gösterecek şekilde, taç da da öyle işaret eder, 3 numaralı oyun felan diye. Önceden çalışılmış olan birçok varyasyon ile, rakibin beklemediği bir organizasyonla hop bir anda kaleci ile karşı karşıya veya net bir orta pozisyonu yakalanabilir. Bu organizasyon direk ara top atmaya yönelik bir kontra olabileceği gibi, orta açmaya yönelik bir varyasyon da olabilir. Düşünsenize taç atışı oluyor ve stoperleriniz ileri çıkıyor korner gibi. İşte yaratıcılık böyle birşey.

Şimdi bakın Liverpool böyle bir işe girmiş. Biz neden yapmıyoruz. Her maç 5-10 tane taç kullanılan bir ortamda, her maç taçtan 2-3 pozisyon yaratabilsek (bu belki senede 10 gol demek olabilir), çok büyük bir fark yaratmış olmaz mıyız ?

Ünal Hocam.. Bir üstteki postta da yazdım. Fark yaratman lazım. Ezberlerin dışına çıkman lazım. Ezberleri bozamadığın sürece bu takım ilk dörde giremez. Fark yaratmanı bekliyoruz. Böyle küçük dokunuşlar, beklenmeyen şeyler. Ömrünü futbola verdin, bunları en iyi sen bulabilirsin. Trendleri takip eden değil, trendleri belirleyen isim olabilirsin Türkiye'de... Yoksa ligdeki her hoca zaten üç aşağı beş yukarı aynı taktikleri uygulayıp aynı antremanları yaptırıyor. Bunların üzerine bir fark yaratabilsen işte o zaman sıyrılırsın. Bu taç meselesi bence güzel örnek... Çok da olmayacak birşey değil gibi, siz ne dersiniz arkadaşlar ? Ünal Hoca'nın böyle yeniliklere yaklaşımı nasıl olur acaba ?
    İnadına Trabzonspor !

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    İlker Yazıcıoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Bu sabah okudum, şu ana kadarki istatistiklerde, en az faul yapan takımız ve de kalesine en çok şut gönderilen ikinci takımız.
    Şu iki istatistik, kırılgan bir takım olduğumuz gerçeğini ispatlıyor.
    Özellikle defansta ve orta saha -defans arasındaki gölgede, agresif olmamız lazım.
    Agresiflikten kastım, daha fazla faullü oynama değil aslında...
    Ama defans oyuncularımız, bu agresiflikte değil.
    Özellikle Akbaş ve Novak..

Akbaş'a agresif ol desen, her maç 3 tane penaltı yaptırır...

Ünal hoca, oyuncu değişikliklerinde eleştirilebilir, geçen maçta Yusuf'u ben de tutmazdım oyunda mesela, Yusuf'u beğenen biri olarak...

Devre arası ciddi bir stoper alması lazım başkanın...

Ünal hoca, takımı bence gayet iyi bir hale getirdi, bunu da beklemiyordum açık konuşmak gerekirse...

Arkandayız hocam...
    Arafilboylu

Ve mikrofonlarımız Avni Aker'de...

Arif Timurcioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Duran toplardan gol yeme hastalığımız var, bunu çözmeli.
    Trabzonsporlu olmak bir ayrıcalıktır.

Forum Yöneticisi Ozan Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Arif Timurcioğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Duran toplardan gol yeme hastalığımız var, bunu çözmeli.
    Genel kadro oyuncu profili yapısından kaynaklı bir problem, çözümü kolay değil maalesef. Okay ile Uğur-Durica-Hubocan çıktı yerlerine girenler bunların çeyreği kadar hava topu alamıyor. Bu acziyeti hava hakimi bir stoper alamayan yönetim yüzünden yaşıyoruz.
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Nereden
    Trabzon

Alıntı Ozan Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Genel kadro oyuncu profili yapısından kaynaklı bir problem, çözümü kolay değil maalesef. Okay ile Uğur-Durica-Hubocan çıktı yerlerine girenler bunların çeyreği kadar hava topu alamıyor. Bu acziyeti hava hakimi bir stoper alamayan yönetim yüzünden yaşıyoruz.
    Gereksiz faulden kaçınıp, deplasmanda Kucka ile oynayarak bunu azaltabiliriz. Alanya maçında gereksiz bir şekilde faul oldu. Novak’ın faul yapması ve pozisyonda faul yapma durumunda kalması gereksiz.

İç sahada önde baskıyla oynadığımız ve direncimiz daha fazla olduğu için yan top tehlikesi bir nebze saha az. Deplasmanda baskı yememiz kırılmamıza daha çok neden oluyor. Bu yğzden daha temkinli bir düzende ve oyun içinde daha çok kalan oyuncularla oynarsak daha verimli olur.

.........Sosa.........
    ....Kucka-Abdüş...
    Olcay...........Amiri

Kucka ile yan toplara, Abdüş ile Kucka’nın statikliğine çözüm bulmuş oluruz. Amiri ve Olcay da hem pas oyununda hem arkadan gelen oyunculara koridor yaratarak çoğalmada daha faydalı olurlar. Burak/Roda , Yusuf ve Nwaekeme de hamle oyuncuların olur skor için.

İç sahada Gs,Alanya maçları gibi başlarız. Onazi’nin dinamizminden, Nwaekeme’nin 3. Bölge oyunundan, Roda’nın hırsından faydalanırız. Yusuf da hızlı oynayıp takımın hızını kesmezse çok verim alırız.

Ancak bu hafta ve bir dahaki hafta oturacak takım. Burak’tan da faydalanmamız lazım madem kaldı. Ekuban da dönem dönem faydalı olacaktır. Top tutan forvet olarak.

Amiri ve Abdüş sakat, Yusuf formsuzdu şimdi eli rahatlayacak hocanın. Takım disiplinini kaybetmediğimiz sürece iyi işler yapacaktır Ünal hoca.
    " Ben, bir işte nasıl başarılı olacağımı düşünmem; o işe neler engel olur, diye düşünürüm. Engelleri kaldırdım mı, iş kendi kendine yürür. "
    İnce Zeka --> Sadri Şener --> Yıldırım Demirören
    İnce Zeka --> Ağaoğlu --> Alt Yapı Fetişizmi

reisoğlu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

hocam ne yap et hava topu kazanmayi ögret oyunculara. ne ofans nede defansta hava toplarini alamiyoruz.
    İstanbul kartelini yedi kez yıktık, yine yıkacağız !
    BORDO kanımızla MAVİ göklere Trabzonspor yazacağız !..

Uğur Kalyoncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Takımı ısrarla top oynatmaya çalışması ve maç sonunda yaptığı özeleştirede ki samimiyet benim için yeterli..

Geçen senelerde hocalara oyun kötü ve müdahale etmiyor diye kızıyorum ..Ünal hoca bazen geç kalsa da gerekli müdahaleleri yapmaya çalışıyor..Geç kalma sebebi de rezil bir oyun Başakşehir maçı ve Ankaragücü maçının 2.yarısı dışında olmadı..Takım top oynamaya çalışıyor o sebeple o gecikmeleri biraz anlayışla karşılayabiliriz.

Bana hocanın iyi futbol oynatma isteği ve samimiyeti yeterli.. İnşallah ligi iyi bir yerde tamamlar ve istediği hamleler ile takımı kafaya oynatma şansını elde eder.

murmut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

forma adaleti?

Uğur Ö. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Lanet olsun ya, hiç mi kafan yok şu Akbaşı oynatacağına eksik çık daha iyi
    Elektrikte Edison,futbolda Trabzon,Araplarda petrol ,Trabzon'da Futbol...

alper* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

Akbaş yerine birini bulamadınız mı sayın Hocam?
    Gutta cavat lapidem non vi sed sæpe cadendo.

Vkgz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

abdulkadir ve yusuf hala nasıl ilkbirde. takıma hiçmi kondisyon yüklemedin.
    Önce TRABZONSPOR

riv riv riv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Ünal senden hoca olmaz, Akbaş Burak Yusuf kendi sonunu kendin hazırladın inşallah tez vakit kurtuluruZ senden, yallah
    Meşin yuvarlak, gugul ve gügüm.

Uğur Ö. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Güzel olan herşeyin içine edebileceğini kanıtladın. Hadi hakketiğin yer olan 2.lige.
    Elektrikte Edison,futbolda Trabzon,Araplarda petrol ,Trabzon'da Futbol...

Samet Berber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir

Haftaya gider gibisin hoca, veremediklerin için teşekkürler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

CaptanBarbosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bir kadro bir hafta içinde bu kadar bozulmaz hoca(!)..

SM-A730F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mustafa YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

korktuğum başıma geldi sende diğerleri gibisin hocam eğer burak'ın sözleşmesinde isterse ilk 11 oynar maddesi yoksa şu maç bu adamı oynatmanın izahı yok. maç eksiği olan ve kulüple yakın zamanda ağır sorun yaşamış yani hem bedensel hem zihinsel olarak uzak olana forma verdin.

takımın kimyası bozulmuş net belli.

bu saatten sonra ne yaparsan yap değerin azaldı bende.
    sadece aşk bizimkisi

Forum Yöneticisi Cem Balcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Formdaki adamları kesip sakatlıktan dönenleri ilk 11 başlatan zihniyetin batsın.
    • Forumumuza destek için lütfen günlük olarak reklamlara tıklayalım.

• Forum Kurallarına aykırı her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayınız.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)