Sayfa 144 Toplam 308 Sayfadan BirinciBirinci ... 44 94 134 142 143 144 145 146 154 194 244 ... SonuncuSonuncu
Toplam 7687 adet sonuctan sayfa basi 3,576 ile 3,600 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ünal Karaman

Nereden
    Bursa

Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Batuhanın kariyerindeki Süper Lig maç sayısı 8 (36 dakika). Batuhana kadro sorsak kendini fb karşısında orta sahaya yazmaz. Birde rahat kazanırız yazmışsın.
    Haklısınız,kalede Türkiye'nin en iyi kalecisi Esteban'ın oynaması gerektiğini unuttum.
    • Memento mori

redbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Jackdaniels Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlamayın ama mesela kim o standartlara uyup takımın başına geçmeli mesela ?
    kardeşim yanlış anlayacak bişey yok takımın başına herhangi bir hoca geçse takım daha ileri gider bak dikkat edersen hoca dedim isim vermedim çünkü ünal karaman hoca değil.

worldmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Diyarbakır

Hucum organizssyonlari ve pas oyunu guzel. Fakat futbol sadece ataktan ibaret degil. Defans nedir nasil yapilir bunu once hocanin calisip sonra da takima calistirmasi lazim. Ortasini bulamadik bi turlu Riza hoca gelir iki pas yapamaz takim Unal hoca gelir savunma yapmayi beceremez takim. Dengeyi saglayamazsan sonucu biliyorsunuz
    "Primum non nocere" (Önce zarar verme)!

Nereden
    Trabzon

Alıntı redbul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya burda hala ünal karaman hoca diyenlere bir anlam vereniyorum gözünüzü açın ahaali ünak karamanın ne kariyeri var bu zamana kadar hangi takımda ne başarısı var yaşı da 52 bunuda unutmatın diye hatırlattım ünal karaman bu takımı 1-bu takımda oynadığı için 2-süper ligin en ucuz hocası olduğu için maddi anlamda çalıştırıyor ünal karaman trabzonsırdan ayrılsın ssk dan emekli olur çünkü kimse ünal karamanı takımının başına getirip bizi çalıştır demez
    Hocam sonuç bazında haklısınız. Ünal Karaman’ı ben de eleştiriyorum. Yanlışları yüzünden 10 puana direk etkisi var.

Elinizi vicdanınıza kpyun yenilirken oynanan oyundan memnun olmadınız mı? Malatya maçının gol yiyene kadarki bölümünde çoğu insan 3-0, 4-0 alıyoruz diyordur. Ben o kadar ümitli değildim. Bir çapan oğlu olacağı belliydi. Neden? Elinde Burak varken takım oyunu negatif yazıyor ama pozisyon bulunca gol olma olasılığı Hugodan daha yüksek, Hugo olunca daha özverili oynuyor dinamik oluyor oyun ama kırılma skor bulma anlarında ondan gelmesi gereken koparıcılık gelmiyor. Direğe çarptı o oldu bu oldu.Burda hocanın bir kabahati yok. Abdüş’ün hazırlanmaması Yusuf konusunda doğru yönetilmemesi vs bunlar giderilebilecek sorunlar.

Ünal Karaman’ı oraya getirirken onun eksiiklerini göremeyecek kadar kör olan aptallarda kabahat. Düzgün bir antrenör, diğer personellerle kaliteli bir yapı olsa çıban başları en başından ezilse bu durumda olunmazdı. Onların da başka nedenleri var.

Sarri de kaç yaşından sonra hoca oldu. Ünal Karaman’ın geç yaşta süper ligde takım çalıştırması Ünal Karaman’ın Trabzonspor menşeli olmasındandır. Trabzonspor’da ilk kez teknik direktörlük yapması da Trabzonspor’un ayıbıdır. Zifane Real Madrid’i çalıştırmadan önce castilla’dan başka nerde çalıştı. Santiago Solari? Bu işler atla deve işler değil. Yönetim kabiiliyeti. Eksikleri var mı dünyalar kadar. Tek başına em çok puan kaybettiren hoca belki de. Umut vaad ediyor mu bence ediyor. Futbol izledik biraz takım bpyumuz uzun bütün sorun orda onu da orta saha üçlümüzü oturtunca çözecez. Yönetim bir iyi stoper bir de ön libero alsa o da sılıntı olmazdı. Kucka’yı 3 milyona satmadılar miisal. O da o ların acemiliğiydi.
    " Ben, bir işte nasıl başarılı olacağımı düşünmem; o işe neler engel olur, diye düşünürüm. Engelleri kaldırdım mı, iş kendi kendine yürür. "
    İnce Zeka --> Sadri Şener --> Yıldırım Demirören
    İnce Zeka --> Ağaoğlu --> Alt Yapı Fetişizmi

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

Geçen seneye göre çok daha iyi bir oyun. Evet savunma eksikleri var, ama öğreniyor takım.
    Mesela yan toptan sürekli yenen goller kesildi.
    Takımın öğrenmesi demek hocanın takımı geliştirmesi demek.
    Yıllardır ilk kez, hoca raporu yazdı, yönetim onayladı..
    Sonucunda takımın yıllardır yakasındaki yükler silkelendi.

Daha iyi olmaz mıydı?
    Olurdu elbet.
    Ama bir günde kurulmuyor hiç bir şey.

Ben geçen sene daha iyi ekoonomik vaziyetlerde, daha büyük felaketler yaşadım.
    Hem de 3 kuruşluk futbol oynamadan.

İyi oyun oynuyoruz.
    Burak denen takım oyunu baltalayıcısını takıma sokmasaydı çok daha iyi olacaktık.
    Hata yaptı, düzeltti.

Ben devamından yanayım.

Asla çok kötü olduğunu düşünmüyorum.

Torpil kısmı ise garip.
    Herkes bir şekilde tanıdıklar yolu ile bu işlerde yolunu bulur.
    Diğerleri ne ile geldi?
    Hepsinin bir geçmişleri var.

Allah hayırlısını versin.
    Ama bence şu ana kadar beklenenden iyi, ve takımdaki gelişim beklenenden daha olumlu ve hızlı.

Otorite için yapılan son katliam ise benim için kadayıfın üzerindeki kaymak....

Jackdaniels - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

kardeşim yanlış anlayacak bişey yok takımın başına herhangi bir hoca geçse takım daha ileri gider bak dikkat edersen hoca dedim isim vermedim çünkü ünal karaman hoca değil.
    Doğrudur kardeş size Rıza çalımbay gerek. Senin hoca dediklerin bizi hep şampiyonluğa oynattı zaten.
    Bazen cehennem öbür dünya degildir...taraftarlarla cosmus,AVNI AKER\'dir!!!

Ömrüm Can SEZER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Devre arasına kadar kalmalı bırakırsa Onur ve Burak affedilebilir riske gerek yok devre arası Onur ve Burak gittikten sonra gönderilebilir performansına göre.

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Y cuales deseos me vas a dar?
    Dices tu, “Mi tesoro basta con mirarlo
    Tuyo será, y tuyo será”

artvints - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

devre arası transfer dahil sorunları nasıl çözdüğü önemli. benim için hocalık orada başlar. yoksa ilk dönemde bütün hocalar zorluk yaşamıştır. eğer idare ederiz, oyunculara sevgi gösterelim, klüp zor durumda falan diyerek devre arasını geçiştirirse savunulacak birşeyi olmaz. para yoksa ona göre hazırlık yaparsın en azından bir tane ortasaha bulursun. stoper bulmak zor değil. hatta kanat bile alınabilir. işini yapmayanları da postalarsın.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    İlker Yazıcıoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Kritik maçları kazandırması gerekirdi takıma, hamleleriyle, oyuncu tercihleriyle...

Sezonun ilk bir kaç maçından sonra çok umut vermişti Ünal hoca ama 5 haftadır tam bir hüsran...

Fener maçı aslında çok kritik... Stres yönetimini ne kadar iyi yapabileceğini görmemiz açısından önemli bir sınav...

İlk 17 hafta için alışma dönemi dersek, devre arasının nasıl yapılandırılacağı kendi geleceği açısından çok önemli...

Keza, ligde her takımın her takımı her an yenebiliyor oluşu, takımdaki kredisini bir nebze arttırıyor...

Şampiyonluk beklentimiz zaten yoktu ama bu sezon o sezon olabilirdi, kaçtı tren...

Bu sezon sonunda, takıma Türkiye kupası kazandırmalı en azından...

Zaten bir sürü Süper lig ekibi elendi, fazla da takım kalmadı dişe dokunur...

Şu ortamda Türkiye kupası aldıramazsa ömrü yok takımda...

Bu takım, gelecek yıl Avrupa'da olmalı...

Avrupa'ya gidemezsek takımda durmamalı artık...
    Arafilboylu

Ve mikrofonlarımız Avni Aker'de...

Oğuzhan Fidan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla

fener maçında ne oynatacağına bağlı kaderi.. olası iyi oyun ve mağlubiyette veya beraberlikte sıkıntı çıkmaz. ancak kötü oyun ve mağlubiyette direk gider.

jairzinho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ünal karamanın geleceğini skorlardan bağımsız yorumlamak gerekiyor.

lucian favre ve maurico sarri örnekleri önemli bu bakımdan.

61 yaşındaki favre nin kariyerinde sadece 2 isviçre şampiyonluğu bulunuyor.ama herkes çok iyi teknik adam olduğu konusunda hemfikir.bu tamamen oynattığı pozitif oyuna bağlı.

https://www.transfermarkt.de/lucien-...ge/trainer/535

favre nin mönşıngılahbahtan nasıl kovulduğunu biliyoruz.lige 5 te sıfır ile başlamıştı.bazen işler çok ters istikamette gidebiliyor.teknik adamların kariyerlerinde.bu o teknik adamın kötü olduğunu göstermez.

https://www.transfermarkt.de/lucien-..._ab/2015-09-20

59 yaşındaki sarri nin kariyerinde ise kazandığı kupa yok.lakin sarri ninde çok iyi teknik adam olduğu konusunda herkes hemfikir.

https://www.transfermarkt.de/maurizi.../trainer/10073

haliyle 52 yaşındaki ünal karaman için kupa kazanmalı demek bununla değerlendirmek doğru olmaz.

5-0 lık bir yenilgiden sonra fenerbahçe maçına çıkaracağı ilk 11 ve oynatacağı oyun (skordan bağımsız) kendi kaderini çizecek kariyerinde.

topa sahip oyun anlayışını devam ettirecek mi?

ilk 12 hafta oyun anlamında pozitif sinyaller verdi. şenol güneş in yardımcılığını yaptığı için oyuna bakış hücum futbolu yönünde.

birde şu var. skorunda etkisi ile gözlerden kaçmış durumda.malatya maçında skor ne olursa olsun takım oyunu bırakmadı.bu önemli detay disiplin ve oyuna bakış açısından.

Nereden
    İstanbul

Alıntı jairzinho Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ünal karamanın geleceğini skorlardan bağımsız yorumlamak gerekiyor.

lucian favre ve maurico sarri örnekleri önemli bu bakımdan.

61 yaşındaki favre nin kariyerinde sadece 2 isviçre şampiyonluğu bulunuyor.ama herkes çok iyi teknik adam olduğu konusunda hemfikir.bu tamamen oynattığı pozitif oyuna bağlı.

https://www.transfermarkt.de/lucien-...ge/trainer/535

favre nin mönşıngılahbahtan nasıl kovulduğunu biliyoruz.lige 5 te sıfır ile başlamıştı.bazen işler çok ters istikamette gidebiliyor.teknik adamların kariyerlerinde.bu o teknik adamın kötü olduğunu göstermez.

https://www.transfermarkt.de/lucien-..._ab/2015-09-20

59 yaşındaki sarri nin kariyerinde ise kazandığı kupa yok.lakin sarri ninde çok iyi teknik adam olduğu konusunda herkes hemfikir.

https://www.transfermarkt.de/maurizi.../trainer/10073

haliyle 52 yaşındaki ünal karaman için kupa kazanmalı demek bununla değerlendirmek doğru olmaz.

5-0 lık bir yenilgiden sonra fenerbahçe maçına çıkaracağı ilk 11 ve oynatacağı oyun (skordan bağımsız) kendi kaderini çizecek kariyerinde.

topa sahip oyun anlayışını devam ettirecek mi?

ilk 12 hafta oyun anlamında pozitif sinyaller verdi. şenol güneş in yardımcılığını yaptığı için oyuna bakış hücum futbolu yönünde.

birde şu var. skorunda etkisi ile gözlerden kaçmış durumda.malatya maçında skor ne olursa olsun takım oyunu bırakmadı.bu önemli detay disiplin ve oyuna bakış açısından.
    yav müdür biz yanlış maçlar mı izliyoruz 12 maça çıkmışız bu maçlar içinde biraz sivas maçı ve herkezi yanıltan g.saray maçı bu maçlar dışında takım hangi maçta rakibi ezdi bozdu sahasına hapsetti nefes aldırmadı ya kendinizi kandırmayın ya şunuda kabllenin sizin hoca dediğiniz adam bizden ayrılsın çalıştıracak klüp bulamaz.

Forum Yöneticisi Ozan Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Topa sahip olmak da yetmiyor.
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Nereden
    İstanbul

Alıntı Ozan Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Topa sahip olmak da yetmiyor.
    kardeşim topa sahip olabilirsin kendi sahanda yana geriye arkaya oynarsın topla oynama yüzden çoğalır ama futbol netice oyunudur keşke topa az sahip olsakta 2-3 maç çevirip paunumız artsaydı

Nereden
    İstanbul

kardeşim topa sahip olabilirsin kendi sahanda yana geriye arkaya oynarsın topla oynama yüzden çoğalır ama futbol netice oyunudur keşke topa az sahip olsakta 2-3 maç çevirip paunumız artsaydı
    Takımımız kendi sahasında falan oynamıyor. Gereksiz ezber bir yorum.
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda

Nereden
    İstanbul

Takımımız kendi sahasında falan oynamıyor. Gereksiz ezber bir yorum.
    dimi hep rakip sahada oynuyor rakiplerieziyor sahayı dar ediyor biz başka maçlar izliyoruz demekki ayrıca ben senin yaşının 1500 katı maç izliyorum

Nereden
    İstanbul

dimi hep rakip sahada oynuyor rakiplerieziyor sahayı dar ediyor biz başka maçlar izliyoruz demekki ayrıca ben senin yaşının 1500 katı maç izliyorum
    İzlemeye devam...
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda

Nereden
    İstanbul

İzlemeye devam...
    aynen müdür devam

David_LuiZ4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İngiltere

Başakşehir takımı topun oyunda kalma süresini ergonomik yani en elverişli kullanan bir takım..Şöyle ki, bir maçta topun oyunda kalma süresi 60 dakika ise bunun 40-45 dakikasında topla oynayan Başakşehir takımı var..Top 45 dakika sendeyse gol yeme oranın o süreçte ve derecede düşer..Rakibe bıraktığın 15 dakikalık gol üretme süresi rakip için yeterli süre değil...Bu yüzden Başakşehir takımı ligin en az gol yiyen takımı..İkinci faktör ise Başakşehir takımı ligin en kısa mesafede oynayan takım boyu kısa takımı..Top rakibe geçince takım halinde topun arkasına geçme işlevini çok iyi yapıyorlar..

Gs'nin topa sahip olma oranında ikinci sırada olması da sürpriz değil..İç sahada oynadıkları maçlarda bu istatistiği yukarı çekiyorlar..

Bjk'nın bu listede 3. olması da sürpriz değil..Her ne kadar topa fazla sahip olsalar da bjk bu ligin en geniş alanda top oynayan takımı...Yani Başakşehir'e ofansif olarak benzeyen fakat defansif olarak zıttı bir takım...Geniş alanda takım boyunu uzatarak oynamak bjknın en büyük sıkıntısı..Bu durum oyuncu özelliklerinden kaynaklı..

Bize gelirsek..Topa sahip olmada yüzde 50'yi geçen takımımız yanlış hatırlamıyorsam aynı zamanda ligin en çok pas yapan ikinci takımı da..Bol pas ve bol topa sahip olmanın avantajlarını yukarıda Başakşehir örneğinde yazdım...Evet topla haşır neşir oynuyoruz fakat top rakibe geçince rakibe yakın ve temaslı oynamıyoruz..Yine bjk özelinde yazdığım gibi takım boyumuz uzun..Bu iki problemi çözmeden istediğin kadar topa hakim ol istikrarlı sonuç ve puan alamazsın...

İstatistikler doğru analiz edilirlerse işe yararlar...Ünal'ın takım boyu işini ve top rakibe geçince 10 kişinin nasıl bir pozisyon alacağı meselesini çözmesi lazım..Haa yok ben daha fazla pas daha fazla top hakimiyetiyle bu işi çözeceğim diyorsa öyle bir dünya yok...Futbol iki yönlü bir oyun yüzde 70 ofansif oynayabilirsin ama yüzde 30'luk defansif bilinci de olacaktır bir takımın olmalıdır..
    Before Elvis There was Nothing

John Lennon

Sefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı ~UniCef~ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gecen sezon istedigin bir Ersun Yanal macini sec. Ondan sonra istedigin bir Riza Calimbay macini sec. Ve en sonunda bir Ünal Karaman yönetimindeki bir maci sec. Farki anlamak bu kadar zor olmasa gerek.
    Hepsinde iyi ve kötü maçlar var ve hepsinde istikrar yok..

Akıllı rakibin golü bulup geri yaslanmasıyla topun bizde kalmasını iyi oyun diye yiyecek halimiz yok..

Kapalı takımı açamıyoruz ve bu problemi çözecek çilingiri kaç yaşına geldim ben göremedim..

~UniCef~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Sefa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hepsinde iyi ve kötü maçlar var ve hepsinde istikrar yok..

Akıllı rakibin golü bulup geri yaslanmasıyla topun bizde kalmasını iyi oyun diye yiyecek halimiz yok..

Kapalı takımı açamıyoruz ve bu problemi çözecek çilingiri kaç yaşına geldim ben göremedim..
    Hayir. Ön taraftaki paslasmayi hic bir TD SG bu yana ÜK gibi yaptirmadi. Kanattaki paslasmayi EYde iyi yaptiriyordu amaayni sekilde ÜK yaptiriyor. RC sadece arkaya yaslanan 1980lerin futbolunu oynatiyordu.

Kapali takim nasil acamiyoruz? Bursa kapandi 5 pozisyonumuz var. ÜK mi atsin onlari? Alanya kapandi 5 pozisyonumuz var ÜK mi atsin onlari? Ve böylece devam ediyor. Hakemler 4 puanimizi caldi hemde son dakikalarda. ÜK nin mi sucu?

10 macin 7 macinda eger rakipten üstün oynadik ise o zaman istikrar var demektir.

Malatya kapandi ve faullerle durdurmaya calisti hakem yine göz yumdu. Ayni macta 1-0 kadar mükemmel bir mac oynadik. Istikrar oyun istikrari demektir. Su anda eksik olan tek sey skor istikrari.
    Nefsin icin sevme

Nereden
    İstanbul

olay sadece paslaşma ve topa sahip olma değil.biz bunu yaparken aynı zamanda pozisyona da giriyoruz.golü bulamamak biraz şans ve birazda beceriksizlik.hem 0-0 iken hemde 2-0 geriye düştüğümüzde pozisyonlara girdik ve atamadık.

Nereden
    İstanbul

yav müdür biz yanlış maçlar mı izliyoruz 12 maça çıkmışız bu maçlar içinde biraz sivas maçı ve herkezi yanıltan g.saray maçı bu maçlar dışında takım hangi maçta rakibi ezdi bozdu sahasına hapsetti nefes aldırmadı ya kendinizi kandırmayın ya şunuda kabllenin sizin hoca dediğiniz adam bizden ayrılsın çalıştıracak klüp bulamaz.
    hocam ben oynanan futbolu ve oynanmak istenen futbolu beğeniyorum.takım paslaşarak pozisyonlara giriyor.bazen barça paslaşmaları bile görebiliyoruz.skorlar bazen aldatıcı olabiliyor.

ünal karamanı bende ilk duyduğumda eleştirdim .sinirli ve duygusal yapısından dolayı.(a.demirspor) basın toplantısı misal).lakin oynattığı oyunu görünce ve yıldız oyunculardan vazgeçmemesi karşısında saygı duyuyorum.dışardan baktığında biraz vurdumduymaz sosa yı kesebileceğini düşündük.tam tersi sosa ünal karamanla tekrardan kendine geldi.sadece koşan mücadele eden ama vasat oyunculara şans vereceğini tahmin ettim.onda da yanıldım.
    kötü sonuçlardan sonra bile ön liberolu sisteme dönmedi.bu uzun vadede lehimize olan bir vakıa.

bizden ayrdıldıktan sonra kulüp bulamaması olası bişey.lakin kulüp bulan teknik adamlar ne oyun oynatıyor takımlara?

bu arada ünal karamanın pas oyununu bozmadan rakipler için bir anti futbol üretmesi gerekiyor küçük dokunuşlar yaparak.süper ligde bir maçta sadece 6 faul yapmak aleyhine işler her zaman.malatya maçında sadece 6 faulümüz var.süper lig standartında oldukça az ve dikkat çekici bir vakıa.
    Konu jairzinho tarafından (18.11.2018 Saat 02:55 ) değiştirilmiştir.

Vkgz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Orta sahada onazi hariç skora katkısı olmayanları oynatma artık hoca . İsme bakma abdulkadirse Abdul Vahide Vahid sosaysa sosa . 13 maçta golu asisti olmayan adam artık yedek olmalı

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Konu Vkgz tarafından (19.11.2018 Saat 01:43 ) değiştirilmiştir.
    Önce TRABZONSPOR

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Hocam evet buraya kadar iyi gelmedik ama şu maç çok büyük fırsat bu maçta alabileceğimiz bi galibiyet demek çok şey demek lütfen formayı kim hakediyorsa ona ver şu maçı alalım,virüslerdende kurtulduk önümüzde bi engel yok hadi yaparsın sen bu işi güveniyoruz sana.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)