Cafedegoygoy
Sayfa 86 Toplam 86 Sayfadan BirinciBirinci ... 36 76 84 85 86
Toplam 2135 adet sonuctan sayfa basi 2,126 ile 2,135 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ünal Karaman | Teknik Direktör

redbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı jairzinho Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ünal karamanın geleceğini skorlardan bağımsız yorumlamak gerekiyor.

lucian favre ve maurico sarri örnekleri önemli bu bakımdan.

61 yaşındaki favre nin kariyerinde sadece 2 isviçre şampiyonluğu bulunuyor.ama herkes çok iyi teknik adam olduğu konusunda hemfikir.bu tamamen oynattığı pozitif oyuna bağlı.

https://www.transfermarkt.de/lucien-...ge/trainer/535

favre nin mönşıngılahbahtan nasıl kovulduğunu biliyoruz.lige 5 te sıfır ile başlamıştı.bazen işler çok ters istikamette gidebiliyor.teknik adamların kariyerlerinde.bu o teknik adamın kötü olduğunu göstermez.

https://www.transfermarkt.de/lucien-..._ab/2015-09-20

59 yaşındaki sarri nin kariyerinde ise kazandığı kupa yok.lakin sarri ninde çok iyi teknik adam olduğu konusunda herkes hemfikir.

https://www.transfermarkt.de/maurizi.../trainer/10073

haliyle 52 yaşındaki ünal karaman için kupa kazanmalı demek bununla değerlendirmek doğru olmaz.

5-0 lık bir yenilgiden sonra fenerbahçe maçına çıkaracağı ilk 11 ve oynatacağı oyun (skordan bağımsız) kendi kaderini çizecek kariyerinde.

topa sahip oyun anlayışını devam ettirecek mi?

ilk 12 hafta oyun anlamında pozitif sinyaller verdi. şenol güneş in yardımcılığını yaptığı için oyuna bakış hücum futbolu yönünde.

birde şu var. skorunda etkisi ile gözlerden kaçmış durumda.malatya maçında skor ne olursa olsun takım oyunu bırakmadı.bu önemli detay disiplin ve oyuna bakış açısından.
    yav müdür biz yanlış maçlar mı izliyoruz 12 maça çıkmışız bu maçlar içinde biraz sivas maçı ve herkezi yanıltan g.saray maçı bu maçlar dışında takım hangi maçta rakibi ezdi bozdu sahasına hapsetti nefes aldırmadı ya kendinizi kandırmayın ya şunuda kabllenin sizin hoca dediğiniz adam bizden ayrılsın çalıştıracak klüp bulamaz.

Forum Yöneticisi Ozan Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Topa sahip olmak da yetmiyor.
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Nereden
    İstanbul

Alıntı Ozan Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Topa sahip olmak da yetmiyor.
    kardeşim topa sahip olabilirsin kendi sahanda yana geriye arkaya oynarsın topla oynama yüzden çoğalır ama futbol netice oyunudur keşke topa az sahip olsakta 2-3 maç çevirip paunumız artsaydı

Nereden
    İstanbul

Alıntı redbul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim topa sahip olabilirsin kendi sahanda yana geriye arkaya oynarsın topla oynama yüzden çoğalır ama futbol netice oyunudur keşke topa az sahip olsakta 2-3 maç çevirip paunumız artsaydı
    Takımımız kendi sahasında falan oynamıyor. Gereksiz ezber bir yorum.
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda

Nereden
    İstanbul

Takımımız kendi sahasında falan oynamıyor. Gereksiz ezber bir yorum.
    dimi hep rakip sahada oynuyor rakiplerieziyor sahayı dar ediyor biz başka maçlar izliyoruz demekki ayrıca ben senin yaşının 1500 katı maç izliyorum

Nereden
    İstanbul

Alıntı redbul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dimi hep rakip sahada oynuyor rakiplerieziyor sahayı dar ediyor biz başka maçlar izliyoruz demekki ayrıca ben senin yaşının 1500 katı maç izliyorum
    İzlemeye devam...
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda

Nereden
    İstanbul

İzlemeye devam...
    aynen müdür devam

David_LuiZ4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Başakşehir takımı topun oyunda kalma süresini ergonomik yani en elverişli kullanan bir takım..Şöyle ki, bir maçta topun oyunda kalma süresi 60 dakika ise bunun 40-45 dakikasında topla oynayan Başakşehir takımı var..Top 45 dakika sendeyse gol yeme oranın o süreçte ve derecede düşer..Rakibe bıraktığın 15 dakikalık gol üretme süresi rakip için yeterli süre değil...Bu yüzden Başakşehir takımı ligin en az gol yiyen takımı..İkinci faktör ise Başakşehir takımı ligin en kısa mesafede oynayan takım boyu kısa takımı..Top rakibe geçince takım halinde topun arkasına geçme işlevini çok iyi yapıyorlar..

Gs'nin topa sahip olma oranında ikinci sırada olması da sürpriz değil..İç sahada oynadıkları maçlarda bu istatistiği yukarı çekiyorlar..

Bjk'nın bu listede 3. olması da sürpriz değil..Her ne kadar topa fazla sahip olsalar da bjk bu ligin en geniş alanda top oynayan takımı...Yani Başakşehir'e ofansif olarak benzeyen fakat defansif olarak zıttı bir takım...Geniş alanda takım boyunu uzatarak oynamak bjknın en büyük sıkıntısı..Bu durum oyuncu özelliklerinden kaynaklı..

Bize gelirsek..Topa sahip olmada yüzde 50'yi geçen takımımız yanlış hatırlamıyorsam aynı zamanda ligin en çok pas yapan ikinci takımı da..Bol pas ve bol topa sahip olmanın avantajlarını yukarıda Başakşehir örneğinde yazdım...Evet topla haşır neşir oynuyoruz fakat top rakibe geçince rakibe yakın ve temaslı oynamıyoruz..Yine bjk özelinde yazdığım gibi takım boyumuz uzun..Bu iki problemi çözmeden istediğin kadar topa hakim ol istikrarlı sonuç ve puan alamazsın...

İstatistikler doğru analiz edilirlerse işe yararlar...Ünal'ın takım boyu işini ve top rakibe geçince 10 kişinin nasıl bir pozisyon alacağı meselesini çözmesi lazım..Haa yok ben daha fazla pas daha fazla top hakimiyetiyle bu işi çözeceğim diyorsa öyle bir dünya yok...Futbol iki yönlü bir oyun yüzde 70 ofansif oynayabilirsin ama yüzde 30'luk defansif bilinci de olacaktır bir takımın olmalıdır..
    Before Elvis There was Nothing

John Lennon

Sefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı ~UniCef~ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gecen sezon istedigin bir Ersun Yanal macini sec. Ondan sonra istedigin bir Riza Calimbay macini sec. Ve en sonunda bir Ünal Karaman yönetimindeki bir maci sec. Farki anlamak bu kadar zor olmasa gerek.
    Hepsinde iyi ve kötü maçlar var ve hepsinde istikrar yok..

Akıllı rakibin golü bulup geri yaslanmasıyla topun bizde kalmasını iyi oyun diye yiyecek halimiz yok..

Kapalı takımı açamıyoruz ve bu problemi çözecek çilingiri kaç yaşına geldim ben göremedim..

~UniCef~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Sefa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hepsinde iyi ve kötü maçlar var ve hepsinde istikrar yok..

Akıllı rakibin golü bulup geri yaslanmasıyla topun bizde kalmasını iyi oyun diye yiyecek halimiz yok..

Kapalı takımı açamıyoruz ve bu problemi çözecek çilingiri kaç yaşına geldim ben göremedim..
    Hayir. Ön taraftaki paslasmayi hic bir TD SG bu yana ÜK gibi yaptirmadi. Kanattaki paslasmayi EYde iyi yaptiriyordu amaayni sekilde ÜK yaptiriyor. RC sadece arkaya yaslanan 1980lerin futbolunu oynatiyordu.

Kapali takim nasil acamiyoruz? Bursa kapandi 5 pozisyonumuz var. ÜK mi atsin onlari? Alanya kapandi 5 pozisyonumuz var ÜK mi atsin onlari? Ve böylece devam ediyor. Hakemler 4 puanimizi caldi hemde son dakikalarda. ÜK nin mi sucu?

10 macin 7 macinda eger rakipten üstün oynadik ise o zaman istikrar var demektir.

Malatya kapandi ve faullerle durdurmaya calisti hakem yine göz yumdu. Ayni macta 1-0 kadar mükemmel bir mac oynadik. Istikrar oyun istikrari demektir. Su anda eksik olan tek sey skor istikrari.
    Nefsin icin sevme

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)