Hesaplipazar
Sayfa 203 Toplam 205 Sayfadan BirinciBirinci ... 103 153 193 201 202 203 204 205 SonuncuSonuncu
Toplam 5112 adet sonuctan sayfa basi 5,051 ile 5,075 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ünal Karaman | Teknik Direktör

Ali İhsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı BatuhanB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de onu diyorum işte. Siz "şampiyonluğa oynamayı" bu takıma sınır gördüğünüz için problem de görmüyorsunuz ama ben potansiyelin daha fazla olduğuna inandığım için kenar yönetimini eleştirmekte beis görmüyorum; dolayısıyla aynı noktaya gelemiyoruz.

Ünal Karaman'ı hepimiz seviyor, hepimiz "içimizden biri" olarak görüyoruz ama sizin bu ilâhlaştırıcı, Fatih Terim'leştirici tavrınız meseleyi antipatikleştiriyor.
    İlahlaştırmak ne demek kim yapmış bunu?

Adama denmedik laf kalmıyor

camia huzur bulmuş, hedef koymuş, sakatlıklar şanssızlıklara rağmen yolumuz gayet iyi gidiyor

ne yapalım şu sayfadan geriye iki üç sayfayı oku yarısındaki gibi adama demedik laf bırakmayalım mı?
    Hürriyetimi kaybettim, cesaretimi asla kaybetmeyeceğim!

fanatikdevri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Trabzonsporu seviyorsan,bu sevginde samimiysen fırsat kaçmadan istifa et,bırak ortalama bir hoca ile şampiyon olalım.
    FORMANIN ÖNÜNDEKİ ARMAN İÇİN OYNA ARKASINDA YAZAN İSMİ HATIRLAYACAKLARDIR.

Nereden
    Ankara

Hocam, 3-4 ay sürdü ama fıratcanın futbolcu olmadığını anladın. Darısı kamil ile doğan’ın başına. Şu ön liberoda stoper oynatma işinden de vazgeç. Korku bulaşıcıdır. Sen sahaya 6 savunmacıyla çıkarsan futbolcu da taraftar da o mesajı alır. Elinde cafer gibi biri varken sahaya hüseyniyi sürersen 90 dakika ezilir, en sonunda da golü yersin. Allahtan senin futbolculuk döneminde hocalar cesurdu. Yoksa kenardan sahadaki kazma savunmacıların saçmalıklarını izlerdin. Ayrıca seviyoruz seni, devam
    Konu serdaracıl tarafından (03.12.2019 Saat 03:56 ) değiştirilmiştir.
    En büyük Trabzon

ccd6167 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Geçen seneden bence daha efektif kadro var

ama bu sene hata yapması çok göze batıyor

takıma savunma yaptıramıyor. Mesela terim, avcı, okan buruk takıma savunma yaptırmasını biliyor ama ünal hoca daha bu seviyede değil.

Geçen yıldan beri söylüyorum bu adamın teknik ekibi kötü.

hala taş gibi takım değiliz

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

Geçen sene beklentimiz azdı, verdiği kadarı yetti.
    Özellikle futbol olarak.
    Ligin 2. yarısında Nwakaeme beklenenin çok üzerinde skor katkısı verince , zaten az olan beklenti, skor olarak fazla fazla doldu.

Bu sene üzerine koymak gerekiyordu. Yani geçen sene bıraktığından daha iyi oyun.
    Fakat üstü kapalı olarak sürekli Yusuf un gidişi, gelen oyuncuların beğenilmemesi, hazır olmamaları vs. vs..
    Yani bahane üretmiyor deniyor da, aslında bu sene hep bahane üretiyor.

Skor olarak çok kötü görünmüyoruz lig dengeli gittiği için.

Lakin futbol olarak geçen sene bıraktığımız yerde olmak bir yana, epeyce de geri düştük.
    Bunun eksiklerle alakası da yok.

Eksik yokken de aynı futbolsuzluk vardi. Aek maçlarından başlayın, Kasımpaşa - Prag , Malatya , fener.. eksildikçe bahane çoğaldı. Tek fark bu.
    Tam takım yapamadığımızi eksik de yapamadık doğal olarak.

Son maç dinlenmemize rağmen , yorgun Gs ye yetmedi kondisyonumuz.
    Taktik olarak zaten hiçbir maç oyunu ele alamadık.

Şimdi burada Hoca elini alıp başının arasına düşünecek.
    Nasıl eksik oldugum yerleri kapatırım diye.

Lakin "ben zaten biliyorum , ekibim de biliyor" gibi bir hava sezinliyorum. Asıl tehlike bu.

Hasta ikna olmadan tedavi olmaz.

Bu mevzu kangrene gider böyle devam ederse.

Denizli, Kayseri maçları ile de gözümü kimse boyayamaz.
    Gerçi o maclarda dahi oyunu rakibe verecegimize aşağı yukarı eminim.

Kazansak da , kaybetsek de.
    Konu Mehmet Fatih Yavuz tarafından (03.12.2019 Saat 13:25 ) değiştirilmiştir.

Ali İhsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı ccd6167 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen seneden bence daha efektif kadro var

ama bu sene hata yapması çok göze batıyor

takıma savunma yaptıramıyor. Mesela terim, avcı, okan buruk takıma savunma yaptırmasını biliyor ama ünal hoca daha bu seviyede değil.

Geçen yıldan beri söylüyorum bu adamın teknik ekibi kötü.

hala taş gibi takım değiliz
    Geçen seneden farklı olarak verim alabildiğimiz tek değişiklik Hugo --> Sörloth oldu. Hugo da az çok katkı veriyordu

Geçen sene bu takımı taşıyan Yusuf ve Abdülkadir yok ve yerlerinde Kamil, Yusuf falan oynuyor... Ekuban gibi adam iki aydır yok.

Mikel'i tam kazanacakken sakatlandı

Sakatlar düzelirse evet gerçekten çok güzel kadromuz var ama bizim defans hattımızda bir Vida, Marcao yok... Ünal hoca son üç maçta Hosseiniyi önlibero oynatarak sadece 1 gol yemeyi başardı ama bu geçici bir dönem. Mikel döndü, Parmak dönüyor, Sturridge inşallah takıma girecek, Ekuban geldi, Novak da gelsin sonra Abdül gelene kadar başka saçmalık yaşamayalım ben bu takımın harika oynayacağını ve Abdül'ün mart ayında gelmesiyle rakiplerden çok daha sağlam bir oyuna ulaşacağımıza inanıyorum.
    Hürriyetimi kaybettim, cesaretimi asla kaybetmeyeceğim!

Vkgz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

2 gündür düşünüyorum hala rakip akın akın gelirken ekuban değişikliğinin sebebini çözemedim.
    Önce TRABZONSPOR

Antonio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta

ünal hoca bence iyi gidiyor geçen sene kadro daha iyiydi yine şanssız sakatlıklar ve onur ve burakın ihanetlerini yaşamasa gecen sene şampiyon olurduk. sadece biraz daha orta saha geçirgenliği var bu da defansın çok çekilmesi bu çözülür. iddia ediyorum ikinci devreye kadar puan kaybetmeyiz.
    hayat nedir diye sorarsan, bilmiyorum evlat; sormazsan biliyorum haraptarlı nafi (Hasan Ali Toptaş) Bin hüzünlü haz...

Nereden
    Trabzon

Elinde Sosa-Mikel sağda Jp varken Nwakaeme'yi de sağa atıp skordan ziyade top tutmayı neden denemedi. Nwakaeme zaten dribling yapamıyordu. Yusuf'u da solda içe yakın oynatıp dinamizminden faydalanırdın. Oyuncu girişinden ziyade pozisyon değişikliği çok daha faydalı olurdu.

Ünal Karaman eleştirilmez değil. Ahmet Ağaoğlu da eleştirilmez değil. Gs maçında 1 puan aldık diye değil, geçen seneden beri süregelen kapanıp kapanıp gol yeme hastalığımız yüzünden eleştiriliyor. Yani yanlış bir şey değil ki. İstatistiksel olarak da anlamlı. Bu bir sorunsa Önemli olan buna çözüm üretmek. Ama 1.5 senedir bir çözüm yoksa ortada o zaman sorun daha büyük. Esas sorun da bu. Pratikte yanlış tercihler nedeniyle sonradan hayıflanıyoruz.

Korkak olmakla eleştiriliyor. Doğru koruma iç güdüsü. Ersun korkaklık yapmaz TS'de çünkü aidiyet yok gomiş o havalara.

Korkaklıktan cesaretten çok belli bir dominant karakter ortaya koymamız lazım. Bunun için de pyutmuş bir yapı, oluşmuş bir ilk 11 doğru alternatifler önemli. 2-3 hafta önce kamil ahmet doğan sosa oynuyorduk )

Ünal hocanın kendi yanlışları var ama onun yanlışlarından önce yönetim yanlış transferleri var. GS ile kıyaslayalar var. F. Terim bu ligde yedeklerin yedeğini bile süper ligde kaşarlanmış adamdan seçiyor. 3. Forvetleri Adem Büyük Bizde Sörloth yoksa Muhammet Akpınar oynuyor. Doğru yanlış asimetrik 4-2-3-1 oynuyordu takım geçen sene. Bu sene ordaki oyuncuların karakterinde bile oyuncu alınmadı. Alınanlar da sahada yok.

Ekuban alternatif isimdi kurtarıcı olarak bakıyoruz. Verilen 1 milyon Euro yu çok bulanlar gereksiz old. düşünen bir sürü insan vardı. Öyle yanlış transfer yaptık ki Ekuban alternatifsizliğiyle kurtarıcı oldu.

Ünal Karaman da biliyor first class olmadığını. Elinde fırsat varken doğru adamlar alınsaydı bugün sadece Abdüş'ün sakatlığı nedeniyle onun yerinde alternatifi oynayacaktı.
    " İsteklerimizin bazılarını elde edememek mutluluğumuzun ayrılmaz bir şartıdır. "

Bertrand Russell

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Anil Cevik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tunceli

Alıntı Vkgz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 gündür düşünüyorum hala rakip akın akın gelirken ekuban değişikliğinin sebebini çözemedim.
    O değişikliği yapmayıpta gol yeseydik bu sefer de başka bir yazar gelip neden zamanında ekuban'ı almadı diyecekti. Sana da hak veriyorum lakin o gs akınlarını durduracak oyuncumuz malesef yedeklerde yok. Asıl eleştirilmesi gereken sezon başı yapılmış eksik transferlerdir.
    >Kombine Al
    >Forma Al
    >Üye Ol
    62 - 23 - 07

İsmail ALİOĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Getafe macinda hic yildiz oynatmayip bu macta 2 yildizi birden oynatmaya karar vermesinin bir mantigi varmi?

DeAgLeMaNyAq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı İsmail ALİOĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Getafe macinda hic yildiz oynatmayip bu macta 2 yildizi birden oynatmaya karar vermesinin bir mantigi varmi?
    Getafe maçı puan getirisi olmayan bir prestij mücadelesiydi. Kupa maçı rövanşı olsa da hedefi olan bir karşılaşma. Ayrıca hem rövanştaki Krasnodar, hem de Getafe maçları akabinde Pazar günü zorlu maçlarımız vardı. Basel rövanşının akabindeki lig maçına Pazartesi çıkacağımızdan, sakatların da geri dönmesiyle birlikte daha dengeli bir kadroyla çıkacağımızı tahmin ediyorum.

Altay maçında zaten yine klasik kaleci, bek, stoper ve kanat rotasyonunu yaptık. Ekuban ve Sturridge'i ise maç temposu yakalaması için kullandık. Sosa hafta sonu cezalı olmasa muhtemelen o da kullanılmazdı. İlk yarıda maçı koparan bir skor alsaydık oyuna Cafer, Fıratcan ve Koray girerdi ama onu yakalayamayınca mecburen oyunu tutmaları için asları kullandık...
    Trabzon bir sevda,
    Trabzonspor bir destan...

Vkgz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Son yılların en kötü galatasarayina saçma sapan değişikliklerle maç vermiş hoca

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Önce TRABZONSPOR

Mert Pasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diğer

Merak ediyorum ondan bir önce gayseyi kim ne zaman yenmişdi

Nereden
    Trabzon

17/18 sezonu Rıza Çalımbay'ın evimizde ki ilk maçı ??

Nereden
    Trabzon

16/17 sezonu iki maçta da yenmiştik (E.Yanal)

Nereden
    Bursa

Alıntı Anil Cevik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O değişikliği yapmayıpta gol yeseydik bu sefer de başka bir yazar gelip neden zamanında ekuban'ı almadı diyecekti. Sana da hak veriyorum lakin o gs akınlarını durduracak oyuncumuz malesef yedeklerde yok. Asıl eleştirilmesi gereken sezon başı yapılmış eksik transferlerdir.
    Hocam oyuncu tek başına rakip baskısını kıramaz, takım halinde yapılır o iş. Biz hangi maç olursa olsun gol atar atmaz kendi yarı sahamızın ortasına kadar çekiliyoruz. Zaten istatiksel olarak maç bizim kaleye ne kadar yakın oynanırsa gol yeme ihtimalimiz o kadar artar. Ünal hocaya tek kızdığım noktada bu soruna çözüm bulamaması.

erenslash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

tuzlanın yendiği berbat gs ı sen eze eze yenmen gerekirken yenemiyorsun ne diyim size Ünal Karaman?
    "Annuit cœptis"

zafer6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı erenslash Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tuzlanın yendiği berbat gs ı sen eze eze yenmen gerekirken yenemiyorsun ne diyim size Ünal Karaman?
    çok saçma yorum olmuş
    Ne Olmuş Şampiyon Olamadıysak,,,
    Hayallerimizi Satmadık'ya,,,

rodallega'nın şutu ....

TSemih61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

TS hesabı yeni video paylaşmış. Hoca yine soyunma odasında motivasyon konuşması yapıyor. Keşke ingilizce bilseydi dedim, hocanın kendisi zaten etkileyici bir karakter ama bu haliyle yabancılara geçirmesi zor oluyor bunu. Çevirmen de ruhsuz bir şekilde çeviriyor zaten.

Mesela Guardiola'nın böyle videoları çıktığında ben ekran başından etkileniyorum yanındaki oyuncuyu düşünemiyorum bile. Artık günümüz futbolunda hocanın karizması fazlaca öne çıkıyor. Oyuncuların iş ciddiyetini etkiliyor. Hoca orta seviye bir ingilizceyi birkaç ayda öğrenebilir rahatlıkla ki bu kadar yabancı oyuncunun olduğu ortamda bu bir zorunluluk. Taktiksel direktiflerini verirken de yardımcı olur. Basit seviye şeyler için çevirmene ihtiyaç duymamalı.

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı TSemih61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    TS hesabı yeni video paylaşmış. Hoca yine soyunma odasında motivasyon konuşması yapıyor. Keşke ingilizce bilseydi dedim, hocanın kendisi zaten etkileyici bir karakter ama bu haliyle yabancılara geçirmesi zor oluyor bunu. Çevirmen de ruhsuz bir şekilde çeviriyor zaten.

Mesela Guardiola'nın böyle videoları çıktığında ben ekran başından etkileniyorum yanındaki oyuncuyu düşünemiyorum bile. Artık günümüz futbolunda hocanın karizması fazlaca öne çıkıyor. Oyuncuların iş ciddiyetini etkiliyor. Hoca orta seviye bir ingilizceyi birkaç ayda öğrenebilir rahatlıkla ki bu kadar yabancı oyuncunun olduğu ortamda bu bir zorunluluk. Taktiksel direktiflerini verirken de yardımcı olur. Basit seviye şeyler için çevirmene ihtiyaç duymamalı.
    Onu dinleyen oyuncular geri zekalı değil herhalde, Türkçe konuşmasındaki jestlerden neyin ne olduğunu anlıyorlardır. Tercümanın da Ünal Karaman'ın konuştuğu gibi tercüme yapmasını mı bekliyorsunuz.

TSemih61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı Murat' Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onu dinleyen oyuncular geri zekalı değil herhalde, Türkçe konuşmasındaki jestlerden neyin ne olduğunu anlıyorlardır. Tercümanın da Ünal Karaman'ın konuştuğu gibi tercüme yapmasını mı bekliyorsunuz.
    Madem hoca oyuncuyla kendi iletişim kurmaya tenezzül etmiyor evet hoca nasıl Türkçe anlayanlara heyecanlı konuşuyorsa çevirmen de yanda mıy mıy anlatmamalı aynı heyecanı yabancı oyunculara geçirmeli. Yani bunlar ufak ama önemli şeyler. Tabi burada hocanın İngilizce bilmesi en doğrusu, çevirmen vasıtasıyla değil bizzat kendisi düşüncelerini aktarmalı oyunculara. Hem daha fazla saygılarını kazanır hem de iletişimleri kuvvetli olur.

Nereden
    Güney Amerika

yorumda bir saçmalık yok kaç senedir bizde olan hoca ve ekiple başarı beklemektir asıl saçmalık olan
    Alıntı zafer6161 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok saçma yorum olmuş
    "Annuit cœptis"

Nereden
    Güney Amerika

yerli teknik direktöre karşıyım ama ertuğrul sağlam daha deneyimli daha akıllı bir hoca ne olursa olsun

Evet kesinlikle Ünal karamandan çok çok daha iyi bir hoca
    "Annuit cœptis"

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 5 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (2 kayıtlı ve 3 misafir)

1. beypba_61,
  2. Murathan