Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzonspor'da Düþüþ Sürüyor..

Onur Muhcu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Standart Trabzonspor'da Düþüþ Sürüyor..

Uluslararasý Futbol Tarihi ve Ýstatistikçileri Federasyonu'nun (IFFHS) yaptýðý deðerlendirmede Trabzonspor 288. sýrada yer aldý. 2004-05 sezonunda 38. sýraya kadar yükselen bordo-mavili takým, söz konusu dönemden bugüne kadar büyük bir düþüþ içine girdi..

Uluslararasý Futbol Tarihi ve Ýstatistikçileri Federasyonu (IFFHS) yaptýðý deðerlendirmede geçen ay 78 puan ile 245. sýrada olan Trabzonspor bu ay yapýlan deðerlendirmede yine 43 basamak birden düþürek 288. sýrada yer aldý.

2004-2005 sezonunda ligde gösterdiði performans ve Þampiyonlar Ligi'nde tur atlamasý nedeniyle baþarýlý takýmlar arasýna kýsa bir sürede olsa giren Trabzonspor yapýlan deðerlendirmelerde 38. sýraya kadar yükselmiþti. Ancak bordo-mavili takým söz konusu dönemden sonra gerek ligde gerekse de Avrupa Kupalarý'nda aldýðý saha sonuçlar sonrasý düþüþ gösteren takýmlar arasýnda yer aldý.

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr

ýffhs'nin sýralamasýnýn hiç de saðlýklý olmadýðýný bilenler biliyor..kaldý ki çok da deðerli bir haber olduðunu düþünmüyorum..daha geçen sene bi ara antep bizden üst sýradaydý..

kýsacasý fuzuli

Murat Acar - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    52

Bu günleride atlatýrýz meraklanmayýn.
    Hayattaki Firtinalar Hernereye Atarsa Atsin Beni , Ben SANA Bir yol bulurum.....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    28TS61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    41

ya bu haberler sadece ts mizi kucuk durusmek icinyapilan haberler isleri gücleri bizimle bu medyanin sanki bjk,fb,gs cok iyiler bizden
    biz onlardan üstte olsak haber yaparlarmydi sanki

Selman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Bu sýralamayý belirlerken kriter nedir merak ediyorum.@Kuzey_lee'ninde dediði gibi Antep bile bizden üstündü geçen sene.Hiç olmadýk takýmlar üst sýralarda kendine yer buluyor.

Nereden
    Ýstanbul

Arkadaþlar böyle duygusal yaklaþýmlarla hiçbiryere varamayýz. Örneðin bir ara Antep'in bizden üstte olmasý nasýl oluyor da bu sýralamayý deðersiz kýlýyor çok anlamadým.

Ayrýca bilmeyenler için belirteyim ki bu sýralama Trabzonspor için bizim gazetelerin uydurduðu birþey deðil, dünyadaki tüm takýmlarý kapsayan, takýmlarýn hem kendi ülkelerinde, hem de uluslararasý alanda son oniki ayda oynadýðý maçlarýn çok detaylý bir puanlamasý sonucu ortaya çýkan gayet sistematik bir istatistiki veritabanýdýr. Kendi içinde ve puanlama metodolojisini anlayarak deðerlendirilirse de gayet deðerli ve önemli bir veridir.

Bizim gazetelerin bunu aktarma nedeni ise Trabzon'un bu kadar düþüþünün belli bir haber deðeri taþýdýðý içindir. Ha eksik vermiþlerdir o baþka þey. Eksik verilen de diðer takýmlarýmýzýn durumudur. Ola ki ilgilenen çýkar, orasýný da ben tamamlýyým, Türk takýmlarý arasýnda þu an en üstte beþiktaþ, sonra fb, sonra gs ve onlardan sonra kayseri geliyor, trabzon 5. sýrada.

Takým hakkýnda desteksiz sallamaktansa(olumlu veya olumsuz), böyle verilere dayanarak tartýþmak çok daha saðlýklýdýr.

Alýntý Jester Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Arkadaþlar böyle duygusal yaklaþýmlarla hiçbiryere varamayýz. Örneðin bir ara Antep'in bizden üstte olmasý nasýl oluyor da bu sýralamayý deðersiz kýlýyor çok anlamadým.
    þöyle ki bir ara dediðin arada antep ne avrupa maçý yapýyordu ne de türkiye 1. süper liginde trabzonspor'un üzerindeydi..geçen seneden bahsediyorum.önceki seneden bahsediyorum..

bunlar heralde iffhs'nin pek de itibar edilmemesine yardýmcý olur sanýrým

keles76 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    47

ortada sayýsal bir düþüþ olduðu gerçektir ama bunun sebebi avrupadaki baþarýsýzlýðýmýz hatýrlatýrým son 3 sezonda 2 ikincilik geçen sezon 4 lük aldýk .biz bu sýralamalarýn nasýl hýzlý deðiþtiðini biliyoruz uefa finali oynayýp ilk 10 gireriz olay sadece budur.bu deðerlendirmeler çok saðlýklý olmadýðý gerçektir ama bu bizim yararýmýzadýr. Eðer esaslý bir ranking yapsalar hiç bir türk takýmý ilk 20 zorluyamaz ligin zorluðu oynanan maçýn zorluðu gibi þimdi geyse moleslavý eleyip dünya kadar puan kazanacak ve bilmem kaç sýra yukarýya çýkacak sonra diyecekler interi atletica madridi mancestheri geride býraktý. Yani bu iþ þimdi kötü ama ilerde bizim lehimize .
    sensiz bir hayat sorunsuz olurdu

Nereden
    Ýstanbul

kuzey_lee kardeþim iþte ben de buna itiraz ediyorum, bir kere tam bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunuyor, ikincisi de herþeye kafadan bir tepki veriliyor.

Örnek olarak söylüyorum, bu istatistik kupa maçlarýný da dikkate alýyor, yani sadece ligde üstte olmak da yetmiyor. Neyse önemli olan detaylar deðil ama her geliþmeyi, her haberi bize karþý yapýlmýþ bir komplo veya saldýrý olarak görürsek bir yere varamayýz, benim derdim o.

Ýstanbul basýnýnýn nasýl haber yaptýðýný hepimiz biliyoruz zaten, her haberde tepki göstermeye gerek yok diye düþünüyorum. Ýstersen iki tane soru atayým ortaya tartýþmak için:

1) Ýstanbul basýnýnýn bu sürekli düþük kaliteli, popülist ve tek yönlü habercilik anlayýþýna karþý nasýl bir organize tepki gösteriyoruz veya yönetimimiz neden bu konuda yeterli giriþimlerde bulunamýyor?

2) Hergün takýmý ya yerin dibine sokup ya da göklere çýkarýyoruz, kýsa vadeli sonuçlara göre veya gönlümüzden geçene göre yorum yapýyoruz. Peki acaba bu istatistiðe bakarak takýmýn 2004 yýlýndan beri düzenli bir düþüþ içinde olmasýný neden irdelemiyoruz? Bu bize hiçbirþey ifade etmiyor mu? Bu tartýþmaya deðer bir veri deðil mi?

@jester

iffhs'nin güvenilirliðinin taqrtýþýlmasýyla alakalý geçen seneden beri okuduðum bazý bilgiler vardý..bir yerden onlara tekrar ulaþýrsam koyarým buraya.ama emin ol herkes senin kadar bilgi sahibi olup fikir sagibi oluyor.

okan6161 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

ben ilk 5 hafta gol dahi atamayýz diyordum ama ilerleme var
    iþkenaz

Ali Özcan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Yaþ
    41

bý sýralama tüm dünyada kabul görüyor ve bilimsel bir puan hesaplama sistemi var...öyle ben bu sefer antep i yukarýya koyuyum trabzonu aþaðýya çekiyim demiyorlar...bu arada antep in kazanmasýna da gerek yok sen maç kaybettikçe puanýn düþeceði için onlar 3 maç üst üste kazanýnca seni geçiyorlar...istikrarlý galibiyetlere falan extra puan verilen bi hesaplama sistemi var...yani sonuçlar reel...
    "Ya biz 2010-2011 Þampiyonluk Kupasýný alacaðýz, ya da o bizi"...

Kadir Aydýn - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

FFHS'nin uydurma bir kurum olduðunu iddia edenler fb'lilerdi. O dönem gs avrupa da gösterdiði baþarýlar sonucunda üst sýralara yükselmiþti. Fb'lilerde bunu kendilerine yediremeyip sýrf gündemi deðiþmek için böyle bir haber yaptýrttýlar. Artýk inanan inandý onlara. Ha gelelim bizim meseleye, sen kaç senedir avrupa da maç oynama, oynadýðýn zaman iki tur üst üste geçeme ondan sonra yok bu sýralamayý yapan uydurma bir kurum yok deðersiz bir kurum laflarýný üret. Yavaþ yavaþ geçelim bunlarý da kendimize gelelim ne dersiniz?

golebshera - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    41

Arkadaþlar bu rakamlar gerçek olsa ne yazar, sahte olsa ne. Resmi istatistiklere çamur atmaya hiç gerek yok. Görmüyormusunuz siz halimizi? Düþüþümüzü Japonyadan bile çýplak gözle izliyor Japon bilim admlarý.. Paraþütümüz bile yok.
    SADECE DÝK DURAN, CESUR BÝR TRABZON..

Semih GÜL - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    40

Alýntý golebshera Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Arkadaþlar bu rakamlar gerçek olsa ne yazar, sahte olsa ne. Resmi istatistiklere çamur atmaya hiç gerek yok. Görmüyormusunuz siz halimizi? Düþüþümüzü Japonyadan bile çýplak gözle izliyor Japon bilim admlarý.. Paraþütümüz bile yok.
    valla herkez böyle yorum yapsa keþke.Tebrik ediyorum seni.Sayýnýz artar umarým.

Memnuniyetsiz taraftar baþka keþ TS taraftarý baþka þey ayrý dünyalar.
    38 yýldýr olduðu gibi yine buradayýz,
    Küllerinden doðmaný bekliyoruz...?
    " Gülüþümüzü astýk intehar koðuþlarýna,ya ölelim yada görelim artýk...?.."

Mustafa Ayazoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

sözünde duran adam gibi adam baþkan olmadýðý sürece düþüþ devam eder..
    @tsmustafakemal
    "Trabzonspor’u tutmak sadece o yörenin çocuðu olmakla açýklanabilecek milliyetçi bir davranýþ deðildir. Benim için Trabzonspor, en güçlülere karþý koyan ve herkesi yenen hayali kahramandý. Öyle bir kahramandý ki statükoyu bile devirmiþti." KAZIM KOYUNCU

eren_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

takýmda arkadaþlýk olmadýkca.atýlan golden sonra herkez birlikte iç içe sevinmedikçe.futbolcular birbirlerinin kuyusunu kazdýkça ve de takýmca hücum ve takým olarak defans oynamadýkca yani kýsacasý takým olamadýðýmýz sürece biz düþüþü yaþarýz
    inadýna TRABZON
    ---Sürmeneli Piranalar---

SiNo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

kalkýþa geçiyoruz bu akþam saat 20,00 de antep ten baþlýyoruz

Adem Erdoðan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

takým yeni birtakým hüviyetinde.Bazý eyler yeniyeni oturmaya baþladý.Bu sezon transfer edilen oyuncularýn çoðu direk ilk 11 de oynayabilecek futbolcular.Bu yüzden þu aþamalar takýmýn birbirini tanýmasý aþamasý olacaðýný düþünüyorum.
    Özkan SÜMER

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)