Cafedegoygoy
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Trabzonspor'da D Sryor..

Onur Muhcu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.01.2006
    Nereden
    Trabzon

Standart Trabzonspor'da D Sryor..

Uluslararas Futbol Tarihi ve statistikileri Federasyonu'nun (IFFHS) yapt deerlendirmede Trabzonspor 288. srada yer ald. 2004-05 sezonunda 38. sraya kadar ykselen bordo-mavili takm, sz konusu dnemden bugne kadar byk bir d iine girdi..

Uluslararas Futbol Tarihi ve statistikileri Federasyonu (IFFHS) yapt deerlendirmede geen ay 78 puan ile 245. srada olan Trabzonspor bu ay yaplan deerlendirmede yine 43 basamak birden drek 288. srada yer ald.

2004-2005 sezonunda ligde gsterdii performans ve ampiyonlar Ligi'nde tur atlamas nedeniyle baarl takmlar arasna ksa bir srede olsa giren Trabzonspor yaplan deerlendirmelerde 38. sraya kadar ykselmiti. Ancak bordo-mavili takm sz konusu dnemden sonra gerek ligde gerekse de Avrupa Kupalar'nda ald saha sonular sonras d gsteren takmlar arasnda yer ald.

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    31.05.2004

ffhs'nin sralamasnn hi de salkl olmadn bilenler biliyor..kald ki ok da deerli bir haber olduunu dnmyorum..daha geen sene bi ara antep bizden st sradayd..

ksacas fuzuli

Murat Acar - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.04.2006
    Nereden
    Bursa
    Ya
    46

Bu gnleride atlatrz meraklanmayn.
    Hayattaki Firtinalar Hernereye Atarsa Atsin Beni , Ben SANA Bir yol bulurum.....

Trabzonspor Kongre yesi
    28TS61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    03.08.2006
    Nereden
    Almanya
    Ya
    35

ya bu haberler sadece ts mizi kucuk durusmek icinyapilan haberler isleri gcleri bizimle bu medyanin sanki bjk,fb,gs cok iyiler bizden
    biz onlardan stte olsak haber yaparlarmydi sanki

Selman - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    08.02.2006
    Nereden
    stanbul

Bu sralamay belirlerken kriter nedir merak ediyorum.@Kuzey_lee'ninde dedii gibi Antep bile bizden stnd geen sene.Hi olmadk takmlar st sralarda kendine yer buluyor.

yelik tarihi
    24.07.2006
    Nereden
    stanbul

Arkadalar byle duygusal yaklamlarla hibiryere varamayz. rnein bir ara Antep'in bizden stte olmas nasl oluyor da bu sralamay deersiz klyor ok anlamadm.

Ayrca bilmeyenler iin belirteyim ki bu sralama Trabzonspor iin bizim gazetelerin uydurduu birey deil, dnyadaki tm takmlar kapsayan, takmlarn hem kendi lkelerinde, hem de uluslararas alanda son oniki ayda oynad malarn ok detayl bir puanlamas sonucu ortaya kan gayet sistematik bir istatistiki veritabandr. Kendi iinde ve puanlama metodolojisini anlayarak deerlendirilirse de gayet deerli ve nemli bir veridir.

Bizim gazetelerin bunu aktarma nedeni ise Trabzon'un bu kadar dnn belli bir haber deeri tad iindir. Ha eksik vermilerdir o baka ey. Eksik verilen de dier takmlarmzn durumudur. Ola ki ilgilenen kar, orasn da ben tamamlym, Trk takmlar arasnda u an en stte beikta, sonra fb, sonra gs ve onlardan sonra kayseri geliyor, trabzon 5. srada.

Takm hakknda desteksiz sallamaktansa(olumlu veya olumsuz), byle verilere dayanarak tartmak ok daha salkldr.

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    31.05.2004

Alnt Jester Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Arkadalar byle duygusal yaklamlarla hibiryere varamayz. rnein bir ara Antep'in bizden stte olmas nasl oluyor da bu sralamay deersiz klyor ok anlamadm.
    yle ki bir ara dediin arada antep ne avrupa ma yapyordu ne de trkiye 1. sper liginde trabzonspor'un zerindeydi..geen seneden bahsediyorum.nceki seneden bahsediyorum..

bunlar heralde iffhs'nin pek de itibar edilmemesine yardmc olur sanrm

keles76 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.01.2006
    Nereden
    Ankara
    Ya
    41

ortada saysal bir d olduu gerektir ama bunun sebebi avrupadaki baarszlmz hatrlatrm son 3 sezonda 2 ikincilik geen sezon 4 lk aldk .biz bu sralamalarn nasl hzl deitiini biliyoruz uefa finali oynayp ilk 10 gireriz olay sadece budur.bu deerlendirmeler ok salkl olmad gerektir ama bu bizim yararmzadr. Eer esasl bir ranking yapsalar hi bir trk takm ilk 20 zorluyamaz ligin zorluu oynanan man zorluu gibi imdi geyse moleslav eleyip dnya kadar puan kazanacak ve bilmem ka sra yukarya kacak sonra diyecekler interi atletica madridi mancestheri geride brakt. Yani bu i imdi kt ama ilerde bizim lehimize .
    sensiz bir hayat sorunsuz olurdu

yelik tarihi
    24.07.2006
    Nereden
    stanbul

kuzey_lee kardeim ite ben de buna itiraz ediyorum, bir kere tam bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunuyor, ikincisi de hereye kafadan bir tepki veriliyor.

rnek olarak sylyorum, bu istatistik kupa malarn da dikkate alyor, yani sadece ligde stte olmak da yetmiyor. Neyse nemli olan detaylar deil ama her gelimeyi, her haberi bize kar yaplm bir komplo veya saldr olarak grrsek bir yere varamayz, benim derdim o.

stanbul basnnn nasl haber yaptn hepimiz biliyoruz zaten, her haberde tepki gstermeye gerek yok diye dnyorum. stersen iki tane soru ataym ortaya tartmak iin:

1) stanbul basnnn bu srekli dk kaliteli, poplist ve tek ynl habercilik anlayna kar nasl bir organize tepki gsteriyoruz veya ynetimimiz neden bu konuda yeterli giriimlerde bulunamyor?

2) Hergn takm ya yerin dibine sokup ya da gklere karyoruz, ksa vadeli sonulara gre veya gnlmzden geene gre yorum yapyoruz. Peki acaba bu istatistie bakarak takmn 2004 ylndan beri dzenli bir d iinde olmasn neden irdelemiyoruz? Bu bize hibirey ifade etmiyor mu? Bu tartmaya deer bir veri deil mi?

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    31.05.2004

@jester

iffhs'nin gvenilirliinin taqrtlmasyla alakal geen seneden beri okuduum baz bilgiler vard..bir yerden onlara tekrar ularsam koyarm buraya.ama emin ol herkes senin kadar bilgi sahibi olup fikir sagibi oluyor.

okan6161 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    13.03.2006
    Nereden
    Ankara
    Ya
    32

ben ilk 5 hafta gol dahi atamayz diyordum ama ilerleme var
    ikenaz

Ali zcan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.07.2006
    Nereden
    Konya
    Ya
    35

b sralama tm dnyada kabul gryor ve bilimsel bir puan hesaplama sistemi var...yle ben bu sefer antep i yukarya koyuyum trabzonu aaya ekiyim demiyorlar...bu arada antep in kazanmasna da gerek yok sen ma kaybettike puann decei iin onlar 3 ma st ste kazannca seni geiyorlar...istikrarl galibiyetlere falan extra puan verilen bi hesaplama sistemi var...yani sonular reel...
    "Ya biz 2010-2011 ampiyonluk Kupasn alacaz, ya da o bizi"...

Kadir Aydn - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    08.08.2006
    Nereden
    stanbul

FFHS'nin uydurma bir kurum olduunu iddia edenler fb'lilerdi. O dnem gs avrupa da gsterdii baarlar sonucunda st sralara ykselmiti. Fb'lilerde bunu kendilerine yediremeyip srf gndemi deimek iin byle bir haber yaptrttlar. Artk inanan inand onlara. Ha gelelim bizim meseleye, sen ka senedir avrupa da ma oynama, oynadn zaman iki tur st ste geeme ondan sonra yok bu sralamay yapan uydurma bir kurum yok deersiz bir kurum laflarn ret. Yava yava geelim bunlar da kendimize gelelim ne dersiniz?

golebshera - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    30.07.2006
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    35

Arkadalar bu rakamlar gerek olsa ne yazar, sahte olsa ne. Resmi istatistiklere amur atmaya hi gerek yok. Grmyormusunuz siz halimizi? Dmz Japonyadan bile plak gzle izliyor Japon bilim admlar.. Paratmz bile yok.
    SADECE DK DURAN, CESUR BR TRABZON..

Semih(TS) - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    22.12.2004
    Nereden
    Bursa
    Ya
    34

Alnt golebshera Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Arkadalar bu rakamlar gerek olsa ne yazar, sahte olsa ne. Resmi istatistiklere amur atmaya hi gerek yok. Grmyormusunuz siz halimizi? Dmz Japonyadan bile plak gzle izliyor Japon bilim admlar.. Paratmz bile yok.
    valla herkez byle yorum yapsa keke.Tebrik ediyorum seni.Saynz artar umarm.

Memnuniyetsiz taraftar baka ke TS taraftar baka ey ayr dnyalar.
    30 yldr olduu gibi yine buradayz,
    Kllerinden doman bekliyoruz...?
    " Glmz astk intehar koularna,ya lelim yada grelim artk...?.."

Mustafa Ayazolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    26.12.2005
    Nereden
    Trabzon

sznde duran adam gibi adam bakan olmad srece d devam eder..
    @tsmustafakemal
    "Trabzonsporu tutmak sadece o yrenin ocuu olmakla aklanabilecek milliyeti bir davran deildir. Benim iin Trabzonspor, en gllere kar koyan ve herkesi yenen hayali kahramand. yle bir kahramand ki statkoyu bile devirmiti." KAZIM KOYUNCU

eren_61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    08.02.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    31

takmda arkadalk olmadkca.atlan golden sonra herkez birlikte i ie sevinmedike.futbolcular birbirlerinin kuyusunu kazdka ve de takmca hcum ve takm olarak defans oynamadkca yani ksacas takm olamadmz srece biz d yaarz
    inadna TRABZON
    ---Srmeneli Piranalar---

SiNo - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.01.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    31

kalka geiyoruz bu akam saat 20,00 de antep ten balyoruz

Adem Erdoan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.03.2005
    Nereden
    Orta Dou
    Ya
    33

takm yeni birtakm hviyetinde.Baz eyler yeniyeni oturmaya balad.Bu sezon transfer edilen oyuncularn ou direk ilk 11 de oynayabilecek futbolcular.Bu yzden u aamalar takmn birbirini tanmas aamas olacan dnyorum.
    Recep Onur KIVRAK

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)