Sayfa 2 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 ... SonuncuSonuncu
Toplam 259 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bursa Kupa Finali Rövanþ Maçý (5-1)

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    66

Bu maçin oynanacagi gün doktordan randevü aldim ve saat 14.00 da muayene olacagim. Maçin ilk yarisi 2-1 bitti bende 1 paket sigarayi bitirdim yil 1993 ,devre arasi hastahane yakin hemen doktora gittim , doktor beni muayene bile etmedi yüzüme bakti sen VEREM olmussun HEYBELIADA SANATORYUMUna yatman gerekiyor dedi ve zaten maçtan dolayi moralmen bitik ve üzgün durumdaydim .Ikinci devre basliyordu hemen hastahanedeki doktorlarin dinlenme odasina girdim ( ÖZEL HASTAHANE) tv de doktorlar maçi seyrediyorlar ben yaktim bir sigara içiyorum doktorlar bana tepki gösteriyor. Bende zaten verem oldum TRABZONSPOR'da kupada zorlaniyor moralim bozuk bana dokanmayin dedim. Firtina ve ihtilal gerçeklesti maç bitti ben hemen yandaki PROF.DR. BÜLENT ARMAN 'in odasina girdim. Hocam 1 saat önce yüzügme bakip bana VEREM teshisi koymustunuz simdide yüzüme bir bakin hakikatten ben veremmiyim ?yoksa moralimmi bozuktuda onun içinveremli hasta gibi görünüyordum dedim. Doktor sasirdi ben düzelmistim beni muayene etti sen verem degilsin oglum senin röntgenini bir daha çektir yarin tekrar görüselim dedi ve benim verem olmadigim anlasildi. cigerlerimde su olusmus onun tedavisini gördüm. Kisacasi O maç beni bir VEREM etti sonucunda da VEREM den kurtardi .

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    66

yil 1992 yanlis yazdim

Emin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    43

Hiç unutmuyorum daha ortaokula gidiyordum. Hocamiz Burhan Çobanoglu ders Vatandaslik Bilgisi. Fanatik Trabzonsporlu. Zaten bir akrabasi da yöneticiydi. Ilk maç farkli yenilince adam kizgin herkeste radyo var ama dinlettirmiyor maçi hiç ümidi yok Bursayi farkli yenecegimizden. Neyse disaridan iki defa goooool sesi gelincebaslatmayin dersinize dedi aldi kocaman bir radyo koydu sinifin ortasina basladik maçi dinlemeye maç 2-0 yav sinifi yikmistik ilerleyen gollerde. Maçtan sonra kocaman bir bayrak geçiyordu uzun sokaktan müthis bir atmosfer vardi....

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr

Harika bir maçti.O maç için Istanbul'dan gelmistim.Ilk maçta yanlis hatirlamiyorsam,hakem çok tartismali bir penalti vermisti.Trabzon'da herkes çok öfkeliydi.Maç günü Bülent'in bilardo salonuna gitmistim.Orada toplanan bir grup,Bursa'daki maçta büyük bir haksizliga ugradigimizi söyleyip kupayi alamazsak,seref tribününü basip kupayi çalacagiz demislerdi. Ve hakikaten o grupta numarali tribünde seref tribününe çok yakin oturmustu.

Allahtan muhtesem bir maç oynayip dakupayi da aldik,ve büyük bir skandal da belki de önlenmis oldu böylece.Maç bitiminde Yilmaz Vural saçini basini yolup hakeme itiraz edip her zamanki soytariligini sergiliyordu.Sahada bizler oyuncularla sarmas dolasken,Hakan Sükür'de çimlere yatmis agliyordu...

oskayb - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdað
    Yaþ
    52

ben o maç öncesi bursada oynanan ve 3-0 biten maçi ,bursa Atatürk stadinda kale arkasinda bize ayrilan tribünden izlemistim. skoru 3-0 a getiren penalti pozisyonu tam önümüzde olmustu.petranoviç topu kendinden beklenmeyen bir sekilde rakibin ayaklarindan çelmisti ama hakem serdar çakman cavit çaglar korkusu ile beyaz noktayi göstermisti.

maç çikisi belediye otobüsü ile altiparmaktan, heykele çikarken bursalilar sevinç çigliklari atiyor ,arabalar ve bayraklarla zaferlerini kutluyorlardi.o sirada baslarinda bordo-mavi bereli 2 kisi bursa sokaklarinda yürüyor ve gelip geçen konvoy araçlarina elleri ile 5 yapiyorlardi.

2. maçi yine bursa'da hürriyet semtinde bir kahvede izledim. ortamda bursalilar da vardi. maç 4-1 e kadar ortam kontrollü ve temkinliydi.ancak sehmuzun 5. golünden sonra artik basbas bagiriyor ,ne olursa olsun diyordum.hele 5. golden sonra bursali bir oyuncunun (su an ismini hatilamiyorum) deli danalar gibi saga sola ,yerel basina saldirmasi ile artik ne etmedigim küfürü kalmisti ne bursanin provokatörlügü.ama ilginçtir bursalilar bunlara karsi ses çikaramamislardi.

sanirim o maçin rövansi o gün bursa sokaklarinda yapayaliniz yürüyen 2 trabzon taraftarina en umutsuz ve karanlik anda 5 isareti yaptiran inançla kazanildi.

haa unutmadan 5-1'lik maçtan sonra stadyum çevresinde toplanmis 50-60 kisilik bursa/teksas grubu taraftarlarinin etrafi kirip dökmesiise maç sonunda aklimda kalan bursa manzarasiydi.

Gökhan Kutlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Alýntý kadirsa_2000 Nickli Üyeden Alýntý
    O maçtan hatirladigim bir baska enstantane de Seyhmuz'un o son bitirici golü attiktan sonra Çilginlar tribününe gidip orada duran ambulansin camlarini yumruklamasiydi. O an o ambulans orada olmasaydi Seyhmuz o hirsla çok rahat tribüne çikardi.Hatirladikça tüylerim diken diken oluyor...
    bende hayal meyal hatirliyorum tüm televizyonlar tüm basin önünde egildi efsanemizin artik tekrar egdirelim!!!

Shota - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    54

Bende finalin ilk ayaginda izindeydim.bizim büyükler Bursaya göc etdiginden izinim genelde Bursada gecer.Bizim Hala oglunlan gittik ilk maca.Mactan önce Hala oglunlan anlasmistik,ben izinimi uzatcam,beraber rövansa gidecektik.Mac 3-0 bitince neyalan sölim,benim umutlarda baya azalmisti.Bu moral bozuklugunlan dedim ben bir yere gitmiyorum,velhasil o hafta sonu almanyaya geri döndüm.Rövansi almanyada Cafede seyretdim.O an iki duyguyu bi anda yasadim.Hem Kupayi almanin sevincini,hem nasil ben o maca kalmadigimin.Her izine gitdigimde bizim halaoglunlan konusuruz o maci

Nereden
    Bursa
    Yaþ
    37

BurSaSpor TaraftarInI Bu sekiLde YorumLamayIn BurSada yasIyorum bursanin Bayaa macina gittim O Staddaki Atmosfer MukemmeL.AyrIca Karadeniz insanIna degiL OnLAr istanbuLa KArsI

MesaLa Besiktas a Acayip Nefret DuyuyorLar.AdamLar Tutsa bir Kasik suda Bogacak antaLyayada AynI sekiLde antaLya dedimde Antalyada Turkiye KupasI MacI vardI sanIRIm finaLdi. Kimin iLe OynadIghImIzI anImsamIyorum ama hatirLadIgIm Tek sey Orada AntaLyaLILarIn Diger RakipLe bir oLiup bize SaldIrmasIydI yaLnIsIm varsa düzeLtin Lütfen.

Seyhmuz'un o maçtan kisa bir zaman sonra açiklanan bonservis bedeli Türkiye'deki en pahali futbolcunun bes kati kadardi.

Binlerce alkista benden :[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]Edited by: tigin

Nereden
    Belçika
    Yaþ
    39

92-93 sezonunun kadrosu..

ayaktakiler: ogun,abdullah,unal,cyzio,victor,yuri

oturanlar: kemal,hami,orhan,turgut,hamdi

eski gunleri ozledim abi yaaa[img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img]Edited by: Laz_Isko

TS61_NL - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hollanda
    Yaþ
    47

O MAC UNUTULUR MU BEEEEE??HOLLANDADA YENI YENI CANAK ANTENLER SURULMUSTU PIYASAYA. BIZIM KASATAMONULU KOMSUMUZUN DA BIR CANAGI VARDI KENDISI DEfbliydi. BENI DEVAMLI GAZA GETIRMEYE CALISIYORDU: BURSAPOR ALACAK KUPAYI DIYE....BENDE HAYIR, ALAMAYACAK DIYE KARSILIK VERIP DURDUM.DURUM BIRDEN 1 - 1 OLUNCABILE HIC UMIDIMI KESMEDIM. PES PESE TRABZONUMUN GOLLERI DEGELINCEHAYATIMDA ILK KEZ GOZYASLARIMI TUTAMADIM. HELE HELE SEYHMUZUN 5INCI GOLUNDEN SONRA....AMAN ALLAHIM O NEYDI OYLE?? YER YERINDEN OYNUYOR, ORTALIK YIKILIYORDU. HALEN O MACIN TEYP KASETI VAR BENDE, ARABADA SIK SIK DINLERIM. O MAC ADETA: NE MUTLU TRABZONSPORLUYUM DIYENE, DEDIRTTI.......[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img].....TRABZONUMU DUNYAYA DEGISMEM.......[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Gökhan Kutlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

o maç unutulmaz tabi de ancak bursa'nin yarisi hem karadenizli hem trabzonsporlu hem de bursasporlu lütfen biraz daha saygili olalim bizde hem trabzonsporlu hem bursasporluyuz hem de tüm kardeniz takimlarini destekliyoruz insallah bu sene bursa çikar da trabzonsporumuzu bursa'da da en iyi bi sekilde destekleriz

SAYGILARIMLA

Harun-61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    41

bu topic vardi galiba...

neyse, harbi süper macdi-radyodan dinlemistik galiba...

hatda babam kasete bile cekmisdi, bi ara bursali ali nail kavga bile etmisti sinirden...

heyy gidi günler heyyyy, ozaman takimda ruh vardi ruh !!! ya simdi ?!

Ben bu maçi seyretmedim ama gördügüm yeri söylemeden edemiycem babam mobilya isiyle ugrasiyor. Mobilyalari pres yaptirmak için hamdi dayimizin dükkanina götürüyoruz gene böle bir gün prese gittigimde duvarda yapismis eski gazetelere gözüm ilisti baktigimda Trabzonspor - Bursaspor Türkiye kupasi finalmaçinin ertesi günü gazete yayinlari. Özelliklede gazate Seyhmuzdan bahsediyodu bide tam hatirlamiyorum ama tribüne çikip taraftara amigoluk yapan bir futbolcudan ahhhhh ahhh darisi basimiza olsun.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Berat - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

O maçta hakem destegimiz de vardi..M.Ali Yilmaz hakemi ayarlamisti...

Ben bizzat o maçta stadda Çilginlarin arasinda idim.Hakemlik pek bir durum yoktu.O maçta o kadar hirsliydik ki degil 5 gol,7-8 gol bile lazim olsa atacak bir havadaydik.Asil Bursa'da 3-0 yenildigimiz maçta hakem Bursa'yi kollamisti.Hatta Seyhmuz o yüzden burdaki maç sonucu Cavit Çaglar'a yönelik mesajlar vermisti.Üstelik o seneki maçta baskanimiz da M.Ali Yilmaz degil,Sadri Sener'di.

Ayrica Bursa'da gerçekten de Trabzon'lu çok arkadas var.Bursa'yi sürekli yendigimizden, hatta çok farkli skorlar aldigimizdan dolayi ordabazi kesimlerce fazla sevilmeyebilirizama benim de bildigim asil Besiktas'a gicik olduklari.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

M.Ali yilmaz baskan olmasa da Spor Bakani'ydi..Mutlaka iyi oynamisizdir,,iyi oynamasak hakem tek basina 5 gol attiramaz zaten..Ben ayrintilariyla duydum olayi; hakem nerden alindi,nereye getirildi,nerde para verildi..

Bilmiyorum valla.Özel bildigin bir sey varsa ona bir sey diyemem.

Ama benim bildigim ve gördügüm maçta hakemin sonucu etkileyecek bir hareketi olmadigi.Ayrica maç final maçiydi ve TV'den de canli yayinlaniyordu.Hakemin yanlisbir hareketi olsaydi bu kadar düsmanimizin oldugu bir yerde herkes ayaga kalkardi.Zaten maçin hakemi de yanlis hatirlamiyorsam Bülent Yavuz'du.Adam daha sonra Merkez Hakem Komitesi Baskani oldu.Bu arada M.Ali Yilmaz Spor Bakani idi evet ama Cavid Çaglar da Devlet Bakani ve Basbakan'in sag kolu idi.

Neyse bu konulari konusmak bile zararli.Sonuçta ortada bilegimizin hakkiyla aldigimiz bir kupa var.Ona leke sürmemek en iyisi.Edited by: Tandogan

Trabzonspor Kongre Üyesi
    tigin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    45

Alýntý Berat Tekke Nickli Üyeden Alýntý
    O maçta hakem destegimiz de vardi..M.Ali Yilmaz hakemi ayarlamisti...

mehmet ali yilmaz demek hakemi ayarlamis.demek trabzon o efsane maçi hakem sayesinde kazanmis..[img]smileys/smiley7.gif[/img]sinirden ne yazacagimi sasirdim kardesim yazdiklariniza dikkat edin koskoca bir camiayi töhmet altinda birakmayin.Edited by: tigin

YOKYAA NE HAKEMI, ÇIKTI KAPLANLAR GIBI OYNADI VE ALDI MAÇI MAÇ HALA
    GÖZÜMÜN ÖNÜNDE YOK ÖLE HAKEM YARDIMI FALAN.HEM HANGI HAKEM TRABZONUMUZA
    MAÇ KAZANDIRIRKI .

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

ya ben hakem sayesinde aldik demedim kardsler,ne sinirleniyosunuz,,hakem ayarlanmisti dedim..Dogrudur,,hakem de bülent Yavuzdu..MAY maçtan önce her ihtimale karsi hazirligini yapmistir belki,,ama daha önce de dedigim gibi hakem tek basina 5 gol attiramaz bize..

Ne yani Mehmet Ali Yilmaz'in yapmadigi sey mi??? TS tarihinde maalesef bu sahis yüzünden bizim de böyle lekelerimiz var ama Allahtan basarili olamamis da Istanbul'un emperyalist kulüplerine benzememisiz.

Hakem belki gerek kalmadigi için,biz süper oynayip destan yazarak kupayi aldigimiz için ekstradan bisey yapmaya gerek görmedi,,ama maçtan birgün önce Of yakinindaki bir benzin istasyonunda parayi teslim aldigi gerçek...Edited by: Berat Tekke

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    45

yillarca baskanlik yapmis birkisinin her hangi bir faaliyeti bizide sorumlu kilar.Trabzonspor hakem ayarlayip maç kazanacak bir takim olsaydi bunu 96 senesinde fener maçinda yapardi.bu forumu sadece sen ben okumuyoruz.Kesin bilgi belge olsa dahi (ki yok) bu tür bir iddiada bulunmak son derece yanlis.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

Dogru,bizi de sorumlu kilar..MAY maalesef birçok yanlisa imza atmistir,kulübü yozlastirmistir,kulübü tekeline almistir,misyonundan uzaklastirmistir.Yaptigi yanlisari "bizi de baglar" mantigiyla söylememek yanlis olur..eminim onun zamaninda bizim de illegal yollardan kazandigimiz maçlar olmustur..ama bizim Istanbul takimlarindan farkimiz;MAY in bu hamlelerle dahi basariya ulasamamasidir..Eger o basariya ulassaydi zaten su anda ben bir Adiyamanli olarak TSyi tutuyor olmazdim..TS bizim için çok büyük anlamlar ifade ediyor,,ama MAyin himayesindeki TS; saibeden,karaparadan,Fenerbahçelilesmekten baska biseyi ifade etmiyor..

sonuç olarak belki ben sana hakeme para verme olayini ispatlayamam ama sen de bana asla MAy in çok dürüst bi adam oldugunu iddia edemezsin,,hiç bi maça yolsuzluk karistirmadigini da...ve geçmiste o zamanki deklegelerin yanlis seçimiyle TS Baskanligi gibi bi makamda oturmussa,,bu tüm kabahatlerini örtmek için yeterli sebep olamaz..Benim TS tarihinde savunamadigim tek konu MAY dir...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    45

ben onu savunmuyorum beni taniyanlar May'a karsi oldugumu bilir.Aslinda karsi oldugum Mayin kendisi degil onun trabzonspor baskani iken uyguladigi yönetim tarzidir.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

O zaman mutabikiz kardesim,tartisacak bisey yok[img]smileys/smiley2.gif[/img]Ben o maçi hakemle aldik diye bisey telaffuz etmedim,,ama MAY hakeme para verdi..Tandogan kardesin de söyledigi gibi ( o stattymis,bizden iyi hatirlar) bariz bi hakem hatasi olmamis lehimize..yanlis anladiniz beni..Benim amacim MAY i elestirmekti,,elestirecek yer ariyorum da[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)