Sayfa 595 Toplam 604 Sayfadan BirinciBirinci ... 95 495 545 585 593 594 595 596 597 ... SonuncuSonuncu
Toplam 15099 adet sonuctan sayfa basi 14,851 ile 14,875 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Þehitler Ölmez, Vatan Bölünmez!

TekfurÇayýr 61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Faik Yýlmaz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Oda önemli bir etken ama bunun baþka nedenleride var dostum

Son 2 yýldýr Pkk ile daha ciddi daha kararlý mücadele ediyoruz..... Sýnýra örülen duvarda , kalekollarda sýnýrdan gelen yardýmlarýný belirli oranda kesti terör-itlerin.... Sonra Polis-asker dayanýþmasýda birbirini tamamlar hale geldi.... Eþgüdüm halinde bir tarafýn zayýf olduðu yeri diðer tarafýn kapatmasý ile birlikte alan hakimiyeti büyük oranda bize geçti....

Savunmadan saldýrý pozisyonuna geçtik..... Terör-itler artýk daðlarda rahat gezemez oldular..... Ýha'lar , mayýna dayanýklý zýrhlý araçlar , envantere katýlan helikopterler ile terör hedeflerine hýzlý ve etkili üstelik maliyeti düþük operasyonlar yapýlmaya baþlandý.....

Önceden zayýf karakollarda saldýrý bekler halde iken daðlarda saldýran taraf olduk.... 3-5 kiþi bile toplanýnca hemen oprasyon yapýlýyor teröristler artýk toplanýp hareket edemiyorlar....

Ha çok daha fazla aþamada kaydedebilirdik lakin yüzlerce binlerce kamyon son teknoloji silahlar gidiyor terör,itlere.... Bu yüzden de hala varlýklarýný sürdürebiliyorlar inlerinde.....
    Dediklerinize katýlýyorum, Fetönün önemi þurada, güvenlik güçlerinin içinde fetöcü hâinler olduðunda sizin isâbetle belirttiðiniz diðer artý etkenler etkin olarak kullanýlamýyordu. Ýmkanlar ne kadar iyi olursa olsun mücâdele irâdesi ve kararlýlýk olmazsa olmaz ilk þart. Þimdi bütün imkanlar etkin bir organizasyonla verimli þekilde kullanýlabiliyor.

Yakýnda Hürkuþ'un silahlý versiyonu da devreye girecek, F-16 mâliyetini de aþaðý çekeceðiz.

Suriye'de bir terör devleti kurulmasý ise Amerika'nýn ya Türkiye'ye ya Ýran'a ya da her iki ülkeye birden demokrasi getirmeden gerçekleþebileceðe benzemiyor. Bu yüzden hem bizim hem Ýran'ýn ayakta saðlam durmasý önemli.
    7

"Her fikri savunma hakkýn yoktur. Bilgi temelli fikri savunma hakkýn vardýr. Hiçkimse câhil kalma hakkýna sâhip deðildir." Harlan Ellison

Bayraktaroðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    34

Þýrnak’ýn Uludere Ýlçesi’nde þehit düþen Jandarma Komando Çavuþ Sinan Hamza’nýn kendi oðlu olduðunu ileri sürerek babalýk davasý açan Ýsmail Hamza, DNA testiyle þehidin babasý olduðunu ispat etti.
    Gazete Habertürk'ten Enis Yýldýrým'ýn haberine göre, Ýsmail Hamza, vatani görevini yaparken dünyaya gelen oðlu Sinan’ý babasý Ali Hamza’nýn üzerine kayýt ettirdi. Nüfusta Ali Hamza’nýn oðlu görülen Sinan Hamza, Þýrnak’ta þehit düþtü. Askeri yetkililer, Samsun’un Terme Ýlçesi’nde ikamet eden Ali Hamza’nýn kapýsýný çaldý. Ali Hamza’nýn 4 yýl önce hayatýný kaybettiði ortaya çýktý. Evde bulunan Ýsmail Hamza, þehadet haberini vermeye gelen askeri yetkililere þehit olan Sinan Hamza’nýn gerçek babasýnýn kendisi olduðunu söyledi. Ýsmail Hamza, yetkililere, “Sinan Hamza kardeþim deðil. Nüfusta babasý görünen Ali Hamza, gerçekte dedesi” dedi.
    KAN ÖRNEKLERÝ ALINDI
    Trabzon’un Araklý Ýlçesi’nde askeri tören öncesinde Ýsmail Hamza’nýn þehidin babasý olduðunu söylediði yönünde ihbar alan Trabzon Cumhuriyet Baþsavcýsý Mithat Kutanoðlu, babanýn dava açabileceði ihtimali üzerine, “fethi kabir” (mezar açtýrmamak) yaptýrmamak için harekete geçti. Baþsavcý Kutanoðlu, mahkeme kararýyla Adli Týp ekibini görevlendirerek, tören öncesinde þehit Sinan Hamza’dan DNA testi için kan örneði aldýrdý.
    Ýsmail Hamza, cenaze töreni sonrasýnda Araklý Asliye Hukuk Mahkemesi’ne baþvurarak babalýk davasý açtý. Þehitten alýnan kan örneði ile anne ve babadan alýnan kan örneði ve tükürük, Adli Týp Kurumu Trabzon Grup Baþkanlýðý’nda karþýlaþtýrýldý. Yapýlan DNA testi sonucunda, Ýsmail Hamza þehit Sinan Hamza’nýn yüzde 99.99 babasý çýktý. Adli Týp Kurumu tarafýndan hazýrlanan rapor, Araklý Asliye Hukuk Mahkemesi’ne gönderildi.
    TRABZONSPOR
    iyi ki varsýn Eren Bülbül...
    Ýyi ki varsýn Arslan Kulaksýz...

Nereden
    Ýstanbul

Son dakika haberi... Þýrnak'ýn Güçlükonak Ýlçesi yakýnlarýndan geçen Dicle Nehri kýyýsýnda tespit edilen 5 PKK'lýnýn etkisiz hale getirilmesi amacýyla baþlatýlan operasyon kapsamýnda çýkan çatýþmada, 4 terörist ölü olarak ele geçirildi.

Güçlükonak Ýlçesi Taþkonak Köyü bölgesinden geçen Dicle Nehri kýyýsýnda saat 00.20 sýralarýnda ÝHA ile tespit edilen 5 teröristin etkisiz hale getirilmesi amacýyla baþlatýlan operasyonla ilgili Þýrnak Valiliði'nce yapýlan yazýlý açýklamada, "Ýlimiz Güçlükonak ilçesi Taþkonak Köyü Bölgesi Dicle Nehri kýyýsýnda 08.09.2017 saat 00.20 sýralarýnda 23'üncü Jandarma Sýnýr Tümen Komutanlýðý sorumluluk sahasýnda 5 bölücü terör örgütü mensubu ÝHA ile tespit edilmiþtir. Derhal taarruz helikopter kolu bölgeye sevk edilmiþ, bölücü terör örgütü mensuplarý ateþ altýna alýnmýþtýr. Genel maksatlý helikopterlerle bölgeye Jandarma Özel Harekat birlikleri indirilmiþ, unsurlarýmýz ile bölücü terör örgütleri arasýnda sýcak temas saðlanarak 4 bölücü terör örgütü mensubu silahlarý ile birlikte ölü olarak ele geçirilmiþtir. Bölgede operasyonlar kararlýlýkla devam etmektedir" denildi.

7

"Her fikri savunma hakkýn yoktur. Bilgi temelli fikri savunma hakkýn vardýr. Hiçkimse câhil kalma hakkýna sâhip deðildir." Harlan Ellison

erolizmts - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

Ne oldu þimdi? Önümüzdeki 4-5 yýllýk süreçten sonra Türkiye milli takýmý Kürdistan milli takýmý ile maç mý yapacak? Megri megri? Nasýl anlatacaðýz þehit ailelerine?
    "get up, stand up: don't give up the fight!"

twitter

Nereden
    Bursa

Eren Bülbül'ü þehit eden terörist Maçka'da yakalandý bilgisi geliyor,FETÖ'den kaçan Astsubay da yine ayný yerde yakalanmýþ þeklinde duyumlar var.

Bakalým bilgiler doðru mu,inþallah doðrudur.
    • Memento mori

Mustafa YILMAZ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    41

giresun'da yakalanmýþ soysuz. sað yakalanmasý üzücü
    sadece aþk bizimkisi

Travelair - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Hakkari'de 8 þehidimiz var. Allah'tan þehitlerimize rahmet, yaralýlarýmýza þifa, yakýnlarýna sabýr diliyorum
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çýkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor þükretmedikçe þampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalýr, üretirsen çoðalýr--------------------------------------ÝÇÝN
    Arslanýn sýrtlaný çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Tokat Ýl Temsilcisi
    Kamil Çakmak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Yaþ
    58

Terör'e lanet olsun. Þehit ailelerine sabýr diliyorum. Baþýmýz saðolsun.

Nereden
    Ýzmir

Aðustos 2016
    Süleyman Soylu: Kandili baþýnýza yýkarýz.

Kasým 2016
    Bu ülkede PKK’nýn adý bir daha anýlmayacak..

Aralýk 2016
    Bugün iyi günleri çok net söylüyorum. Nisandan sonra baþlarýna geleceklerin ne olacaðýný tahmin edemeyecekleri kadar büyük bir yok oluþla karþý karþýya kalacaklar.

Aralýk 2016
    Terör örgütü çýrpýnýyor.

Mart 2017
    Bakan Soylu: PKK'nýn adýný bir daha kimse anmayacak.

Mart 2017
    Süleyman Soylu: Size þu kadarýný söyleyeyim; bu memleket bir daha ‘PKK’ adýný duymayacak, duymayacak, duymayacak” dedi.

Nisan 2017
    Terör Örgütüne Diz Çöktürüyoruz.

Temmuz 2017
    Bakan Soylu: Terör örgütü can çekiþiyor. Bu iþin sonuna geldik. Çoðu gitti azý kaldý.

Eylül 2017
    Terör örgütünün kimyasýný bozduk. Terör Örgütü Çýrpýnýyor.

twitter

Nereden
    Ýstanbul

Ýnsan kaynaðýndan bol bir þey yok. Bir sürü iþsiz, eðitimsiz, kimliksiz, yoksul insan var bölgemizde, Suriye, Irak... Pusu kurmak da mümkün, zor deðil. Silah da bomba da tonla geliyor müttefiklerimizden. Topla onlarý, yolla sürü sürü askerimizin üzerine, bu durumda þehit verilince bir duracaðýna hemen ayrýl yetkilileri eleþtir. Bir olmadan nasýl mücadele edeceðiz?
    Arslanýn sýrtlaný çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Nereden
    Ýzmir

Bu yetkililer 15 yýldýr ülkeyi yönetiyor. Bu yetkililer iktidara geldiklerinde ilk yaptýklarý þey eylem yapamayacak hale gelen, örgüt liderinden ikinci adamýna kadar yakalanmýþ olan terör örgütünü bugünkü en güçlü haline getirmek olmuþ. Bu yetkililer pkk'ya silah veren müttefiklerimizin gözetiminde Oslo'da pkk'dan baþkanlýða destek isterken karþýlýðýnda federatif sistemi öneriyorlardý. Birinci adým gerçekleþti. Ýkinci adým için 2019 seçimleri bekleniyor.

Ha bu yetkililer zaten pkk'ya destek veren o müttefik dediðimiz ülkeler tarafýndan desteklenerek iktidara getirilen yetkililerdir.

Müttefik ülkeler > fetö > bizim yetkililer.
    Gerçeði görmek zor deðil.

Ha bir de hâlâ mý eleþtirmeyeceðiz.
    Konu erolizmts tarafýndan (02.11.2017 Saat 14:59 ) deðiþtirilmiþtir.

twitter

Nereden
    Ýstanbul

Býrakýn kardeþim bari burda siyaset yapmayýn. Onlar da hayýr yalan bunlar diyor, kendi siyasi görüþlerini söylüyorlar. Lütfen, siyaset yeri deðil burasý

Mert Oðuzlu61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    31

Sýnýrda uçan kuþtan haberdar olan ÝHA lar kör mü oldu ? Yýl olmuþ 2017, hala pusuda þehit veriyoruz. Çatýþmada öldürülen terörist sayýsý 5, bizden 8 þehit var 2 tanesi de aðýr yaralý. Ya baþlarýndaki komutan komutan deðil ya da teröristler çok avantajlý durumdaydý ve sayýca fazlaydý.

Sorgulanmasý gereken þeyler var, anladýðým kadarýyla askerlerimizi oraya keklik gibi göndermiþler. Merak ettiðim konu þu; 2017 teknolojisi(!) kötü havada çalýþmýyor mu ? Hadi tespit edildi operasyon yapýlacak diyelim, 5 teröriste karþýlýk 10 askerimiz vuruluyor. Operasyonu 10 yaþýnda çocuk mu yönetti, bu ne rezillik ?

Nokta atýþý yapmayacaksan ne diye operasyona çýkýyorsun ? Kýr gezisi mi bu ? Þu sýnýr noktalarýnda verilen þehitlere içim yanýyor, kuþ uçmamasý lazým o bölgelerde ama adamlar gruplar halinde gelip pusu atýyor. Ýlk kurþunu sýkan taraf Tsk olmayacaksa, bu tarz operasyonlara izin verilmemeli. Sonuç hep benzer oluyor.
    "Daðlardan yaðmur gibi geçtiler, çayýrlardan yel gibi estiler. Günler batýdan battý bile, tepelerin ardýndan gölgeler içine. Nasýl bu hale geldik?"

Mustafa ÖZDEMÝR - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    34

söylenecek çok þey var ama kimin umrunda sanki.adamlar seçim kazanmak için her türlü taklayý attýlar yok pkk baharý görmeyecek yok pkk can çekiþiyor referandumdan sonra pkk bitecek .ne oldu

Nereden
    Ýstanbul

Allah rahmet eylesin. Mekanlarý cennet olsun. Allah bu beladan kurtulduðumuz günleri bize göstersin.
    "...Gelen Karadeniz'den Dalga Dalga Fýrtýna..."

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Travelair Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ýnsan kaynaðýndan bol bir þey yok. Bir sürü iþsiz, eðitimsiz, kimliksiz, yoksul insan var bölgemizde, Suriye, Irak... Pusu kurmak da mümkün, zor deðil. Silah da bomba da tonla geliyor müttefiklerimizden. Topla onlarý, yolla sürü sürü askerimizin üzerine, bu durumda þehit verilince bir duracaðýna hemen ayrýl yetkilileri eleþtir. Bir olmadan nasýl mücadele edeceðiz?
    Amaç þehdin kaný üzerinden kendi siyâsi görüþünü dile getirmek olunca tabii göz de körleþiyor. Birisi 2002'de pkk terörü durma noktasýndaydý demiþ, birisi ÝHA'lar iþe yaramýyor mu demiþ, birisi pkk bitecek denildi diye eleþtirmiþ. Allah siyâsetin körleþtirici etkisinden cem-i cümleyi korusun. Amin!

2015 Yýlýnda Türkiye topraklarý içerisinde kaç pkk teröristi, vardý (özellikle de eðitimli olanlar), bugün kaç tâne var? 2015 Yýlýnda Türkiye topraklarýndaki teröristler bölge halkýndan ne kadar yardým görmekteydiler, günümüzde ne kadar yardým görüyorlar? 2015 Yýlýndaki ihbar sayýsý kaç, günümüzde ihbarlar hangi seviyede? 2015 Yýlýnda Amerika ile bölge coðrafyasý konusunda ne derece sürtüþüyoruk, bugün ne derece sürtüþüyoruz?

Tekraren; Allah apaçýk ortada olaný göremez hâle gelmekten cem-i cümleyi muhafaza etsin. Amin!
    7

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    31

Alýntý TekfurÇayýr 61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Amaç þehdin kaný üzerinden kendi siyâsi görüþünü dile getirmek olunca tabii göz de körleþiyor. Birisi 2002'de pkk terörü durma noktasýndaydý demiþ, birisi ÝHA'lar iþe yaramýyor mu demiþ, birisi pkk bitecek denildi diye eleþtirmiþ. Allah siyâsetin körleþtirici etkisinden cem-i cümleyi korusun. Amin!

2015 Yýlýnda Türkiye topraklarý içerisinde kaç pkk teröristi, vardý (özellikle de eðitimli olanlar), bugün kaç tâne var? 2015 Yýlýnda Türkiye topraklarýndaki teröristler bölge halkýndan ne kadar yardým görmekteydiler, günümüzde ne kadar yardým görüyorlar? 2015 Yýlýndaki ihbar sayýsý kaç, günümüzde ihbarlar hangi seviyede? 2015 Yýlýnda Amerika ile bölge coðrafyasý konusunda ne derece sürtüþüyoruk, bugün ne derece sürtüþüyoruz?

Tekraren; Allah apaçýk ortada olaný göremez hâle gelmekten cem-i cümleyi muhafaza etsin. Amin!
    Siyaset sevgisi asýl sizin gözünüzü kör etmiþ, yapýlan her yorumu siyasi partiniz eleþtirilmiþ gibi algýlayýp hemen savunma ve sonra saldýrý moduna geçiyorsunuz. Siyaseti sen ve senin gibiler yapýyor; milleti ayrýþtýran da sizsiniz, kutuplaþtýran da sizsiniz, kin ve nefret tohumlarýný eken de sizsiniz. Hepsi senin zihniyetinin ürünüdür.

Üstteki yorumlarý toplayýp siyaset yapýlýyor demiþsin, ÝHA lar ile alakalý yorumumdan bana da vurmuþsun, sana senin yönteminle vuruyorum nasýl hoþuna gidiyor mu ? Üstüne beddua da edeyim mi, hoþuna gider mi ? O ÝHA larý teröristlerin baþýna yaðdýranlardan birisi de benim canlarýmdan birisi, sen kimi neyle itham ediyorsun ? Benim yukarýdaki yorumumda kendi siyasi görüþümü savunduðumu ve þehitler üstünden siyaset yaptýðýmý söylüyorsun ya, kýsa kesip seni ve senin gibileri Allah a havale ediyorum. Vakit ayýrmaya bile deðmezsiniz ama ayýrdýk iþte, vakit çalmak ve sinir bozmaktan baþka bir iþe yaramýyorsunuz.

Allah ýn adýný aðzýnýzdan düþürmezsiniz ama yemiyor artýk, bana ve benim gibilere din sömürüsüyle gelme, sana buradan ekmek çýkmaz. Koltuðunun altýna Yeni Akit i sok, git kahvehanende çayýný söyle, masaya otur topla kendin gibi 2-3 kafa. Her türlü fitneyi yayýn, kendi dünyanýzýn dýþýna çýkmayýn. Benim gibilere yaklaþma Tekfur, kýrarýz birbirimizi. Reelde seçme þansý var, burada yok. Seninle tek ortak noktam TS, bunu bil ve bana bu sayfalarda uzak ol.
    Konu Mert Oðuzlu61 tarafýndan (05.11.2017 Saat 14:00 ) deðiþtirilmiþtir.
    "Daðlardan yaðmur gibi geçtiler, çayýrlardan yel gibi estiler. Günler batýdan battý bile, tepelerin ardýndan gölgeler içine. Nasýl bu hale geldik?"

Nereden
    Ýstanbul

Kýptýnin merdi þecaat arz ederken sirkatin söylermiþ. Bu söz yazdýklarýna cuk oturuyor.
    ÝHA'larla ne derdin var, ÝHA'lar tüm terör giriþimlerini önleyecek diye bir kural mý var? ÝHA'lardan rahatsýz mýsýn? Neden ÝHA'lara lâf ediyorsun?

ÝHA'lar hatâlý mý üretilmiþler? ÝHA'lar iþe yaramýyorlar mý? Kullanýmdan kaldýrýlsýnlar mý?

Pkk, "aha iþte ÝHA'larýnýz iþe yaramýyor" dese ne tepki vereceksem sana da aynýsý!

Söylediðine açýklýk getirmek yerine ipe sapa gelmez, akýl ürünü olmayan bir sürü lâf-ý güzaf... Allah'ýn sana lütfu olan beynini kullan da konuþ!

Tavsiyem önce bir düþün, beynini kullanýp da konuþmana engel olan þey ne? Önce o engeli bul ki körlükten kurtul!

Yoksa canýnýn ciðerinin kullandýðý ÝHA'lara lâf etmekten utanmaz arlanmazsýn! Çevir kazý yanmasýn diye de cevap niyetine üzerine tüy dikersin.
    Bak ben sana elimden geldiðince yardýmcý olayým: Cevâbýnda ÝHA'lara neden lâf ettiðinin mantýklý açýklamasýný söylersin - o mantýklý açýklamanýn ne olduðu gerçekten çok merak ediyorum - ben de "haklýsýn özür dilerim" derim. Bunu yapmak yerine - bak iþin burasýna dikkat et!- cevâben köküne kadar siyâsi bir yazý yazýyorsun ve evlere þenlik olarak diyorsun ki, siyâseti sen yapýyorsun. Þimdi bunu biri sana yapsa ne düþünürsün, ne dersin? Umarým yaþamakta olduðun körlüðü birazcýk da olsa farkettirir bu yazdýklarým.
    Alýntý Mert Oðuzlu61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Siyaset sevgisi asýl sizin gözünüzü kör etmiþ, yapýlan her yorumu siyasi partiniz eleþtirilmiþ gibi algýlayýp hemen savunma ve sonra saldýrý moduna geçiyorsunuz. Siyaseti sen ve senin gibiler yapýyor; milleti ayrýþtýran da sizsiniz, kutuplaþtýran da sizsiniz, kin ve nefret tohumlarýný eken de sizsiniz. Hepsi senin zihniyetinin ürünüdür.

Üstteki yorumlarý toplayýp siyaset yapýlýyor demiþsin, ÝHA lar ile alakalý yorumumdan bana da vurmuþsun, sana senin yönteminle vuruyorum nasýl hoþuna gidiyor mu ? Üstüne beddua da edeyim mi, hoþuna gider mi ? O ÝHA larý teröristlerin baþýna yaðdýranlardan birisi de benim canlarýmdan birisi, sen kimi neyle itham ediyorsun ? Benim yukarýdaki yorumumda kendi siyasi görüþümü savunduðumu ve þehitler üstünden siyaset yaptýðýmý söylüyorsun ya, kýsa kesip seni ve senin gibileri Allah a havale ediyorum. Vakit ayýrmaya bile deðmezsiniz ama ayýrdýk iþte, vakit çalmak ve sinir bozmaktan baþka bir iþe yaramýyorsunuz.

Allah ýn adýný aðzýnýzdan düþürmezsiniz ama yemiyor artýk, bana ve benim gibilere din sömürüsüyle gelme, sana buradan ekmek çýkmaz. Koltuðunun altýna Yeni Akit i sok, git kahvehanende çayýný söyle, masaya otur topla kendin gibi 2-3 kafa. Her türlü fitneyi yayýn, kendi dünyanýzýn dýþýna çýkmayýn. Benim gibilere yaklaþma Tekfur, kýrarýz birbirimizi. Reelde seçme þansý var, burada yok. Seninle tek ortak noktam TS, bunu bil ve bana bu sayfalarda uzak ol.
    Konu TekfurÇayýr 61 tarafýndan (05.11.2017 Saat 15:14 ) deðiþtirilmiþtir.
    7

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    31

ÝHA'larla ne derdin var, ÝHA'lar tüm terör giriþimlerini önleyecek diye bir kural mý var? ÝHA'lardan rahatsýz mýsýn? Neden ÝHA'lara lâf ediyorsun?

ÝHA'lar hatâlý mý üretilmiþler? ÝHA'lar iþe yaramýyorlar mý? Kullanýmdan kaldýrýlsýnlar mý?
    Benim derdim topluma nefret tohumlarý ekilmesi. Bu yüzden siyasetten nefret ediyorum. Yazdýðým yoruma yukarýdaki sorularla gelseydin uygun bir cevap alýrdýn, sinir olduðum nokta o yorumu tutup siyasi düþünceler ile donatýp kendince evirip çevirip buraya sunman. ÝHA larý ve 10 askerimizin vurulduðu operasyonu eleþtirdim diye bana niye kendi siyasi görüþünden yola çýkýp Sezgin Tanrýkulu muamelesi çekiyorsun ? ÝHA lar ile alakalý düþüncemi buraya yazsam bu kez senin vurduðun kesimden gelenler ile tartýþacaðým, ne eleþtirmesi rahatsýz olmasý ? Yok öyle bir þey. Sorgulamak lazým derken kaldýrýp atalým anlamýný mý çýkardýn ? Evet o anlamý çýkardýn ki hala bunlarý yazýyorsun.

Önceki yorumumda amacým siyaset yapmak falan deðildi. Beni o gruba sokman sinirlendirdi. Bak ayný þekilde ben de sana kendi düþüncemi söyledim, siyaset yapanlarý eleþtirdin ama sen de yapýyorsun. O eleþtirdiðin kesim vatan haini deðil, iktidara vurunca veya terör politikasýný sorgulayýnca hain olmuyorsun o adamlar da senin kadar vatana millete baðlýdýr, sýrf senin siyasetini eleþtiriyor diye niye ''görmeyen körler'' muamelesi yapýyorsun ? O adamlara göre de sen körsün iþte problem orada. Ne yapalým sað sol diye ayýrýp ülkeyi ortadan ikiye mi bölelim ?

Sorun eleþtiriye kapalý olmanýz ve saldýrý politikasý izlemeniz. Senin kör diye bahsettiklerin yýllardýr Fetö diyordu, bu süreç illa kanlý mý olmalýydý ? Terörle mücadele 15 Temmuz dan sonra mý akýllara dank etti, o zamana kadar neredeydik, ne canlar ne bedeller ödedik yazýk deðil mi ? Yine benzer tartýþmalara girilsin istemiyorum, iþin içinde fitne olmayacak. Tek isteðim bu.

Nereden
    Ýstanbul

Benim derdim topluma nefret tohumlarý ekilmesi. Bu yüzden siyasetten nefret ediyorum. Yazdýðým yoruma yukarýdaki sorularla gelseydin uygun bir cevap alýrdýn, sinir olduðum nokta o yorumu tutup siyasi düþünceler ile donatýp kendince evirip çevirip buraya sunman. ÝHA larý ve 10 askerimizin vurulduðu operasyonu eleþtirdim diye bana niye kendi siyasi görüþünden yola çýkýp Sezgin Tanrýkulu muamelesi çekiyorsun ? ÝHA lar ile alakalý düþüncemi buraya yazsam bu kez senin vurduðun kesimden gelenler ile tartýþacaðým, ne eleþtirmesi rahatsýz olmasý ? Yok öyle bir þey. Sorgulamak lazým derken kaldýrýp atalým anlamýný mý çýkardýn ? Evet o anlamý çýkardýn ki hala bunlarý yazýyorsun.

Önceki yorumumda amacým siyaset yapmak falan deðildi. Beni o gruba sokman sinirlendirdi. Bak ayný þekilde ben de sana kendi düþüncemi söyledim, siyaset yapanlarý eleþtirdin ama sen de yapýyorsun. O eleþtirdiðin kesim vatan haini deðil, iktidara vurunca veya terör politikasýný sorgulayýnca hain olmuyorsun o adamlar da senin kadar vatana millete baðlýdýr, sýrf senin siyasetini eleþtiriyor diye niye ''görmeyen körler'' muamelesi yapýyorsun ? O adamlara göre de sen körsün iþte problem orada. Ne yapalým sað sol diye ayýrýp ülkeyi ortadan ikiye mi bölelim ?

Sorun eleþtiriye kapalý olmanýz ve saldýrý politikasý izlemeniz. Senin kör diye bahsettiklerin yýllardýr Fetö diyordu, bu süreç illa kanlý mý olmalýydý ? Terörle mücadele 15 Temmuz dan sonra mý akýllara dank etti, o zamana kadar neredeydik, ne canlar ne bedeller ödedik yazýk deðil mi ? Yine benzer tartýþmalara girilsin istemiyorum, iþin içinde fitne olmayacak. Tek isteðim bu.
    Bu yazdýklarýn düþüncemi deðiþtirmedi. ÝHA'ya lâf eden ister siyâsi körlük yaþasýn ister bilmem ne zýkkýmýnýn körlüðünü yaþasýn körlük körlüktür.Körlüðün her türlüsü de düþmana hizmet eder.

Dünyânýn en güçlü ordusunun plânladýðý ve desteklediði bir operasyon karþýsýnda hem birlik berâberlik mesajlarý veriyorsun hem ÝHA'yý, TSk'yý eleþtiriyorsun. Bu mudur birlik berâberlik? Bu mudur gören göz? Körlüðünün sebebi her ne zýkkým olursa olsun. Sezgin Tanrýkulu muamelesi görmek istemez isen kör olmayacaksýn arkadaþým. pkk ile ayný lâflarý etmeyeceksin. Gözün görecek! Zart zurtla örtülecek durum deðil bu. Savaþta uyunmaz!
    Bu savaþta çok daha fazla sehitlerimiz de olacak, umarým o zamanlarda da böyle zýrvalamaya devâm etmezsin. Savaþta uyunmaz, aðzýndan çýkan istemeden de olsa düþmana hizmet etmeyecek.
    Ayný þeyi bir daha diyorum: Körlüðünün sebebini araþtýr.
    Bak bu kadar tepkili olmamýn sebebi þu, âilemin, akrabalarýmýn, bütün sevdiklerimin, ülkemin, gelecek nesillerimin kaderi, bu coðrafyadaki tüm insanlarýn kaderi bu savaþýn gidiþâtýna baðlý. Savaþýp þehit düþücekler için sorun yok ama savaþamayacak olan kadýnlar, yaþlýlar, çocuklar için esâret, zillet ihtimâli seni de beni de uyanýk tutmalý. Hâl bu iken, iþ amerika ile doðrudan topyeûn savaþa dönüþüyor iken iþin içine siyâset sokanlarýn topunu da Allah'a havâle ediyorum. .Buradan da aðýzlarýnýn payýný vermek ülkeye hizmet. Bu konuda hoþgörü falan yok! Aðýzdan çýkaný kulak duyacak!
    Konu TekfurÇayýr 61 tarafýndan (05.11.2017 Saat 16:30 ) deðiþtirilmiþtir.
    7

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    31

@TekfurÇayýr 61

Dedim ya, anlaþamayýz. Frekanslar zýt. Sadece þunu söyleyeyim, yakýn zaman içinde o üniformayý giyeceðim ve bunun için sabýrsýzlanýyorum. Benim içim rahat, hiç deðiþmedim, aðaçtan düþen yaprak gibi saða sola savrulmadým. Kalpler temiz olsun, fitneciler uzak olsun baþka bir isteðim yok. Bu ülkenin körü bitmez, fitnecisi bitmez. Sen yoldan çýkmadan ülkeye hizmet etmeye devam et, benim gibiler seni de korur merak etme.

Nereden
    Ýstanbul

@TekfurÇayýr 61

Dedim ya, anlaþamayýz. Frekanslar zýt. Sadece þunu söyleyeyim, yakýn zaman içinde o üniformayý giyeceðim ve bunun için sabýrsýzlanýyorum. Benim içim rahat, hiç deðiþmedim, aðaçtan düþen yaprak gibi saða sola savrulmadým. Kalpler temiz olsun, fitneciler uzak olsun baþka bir isteðim yok. Bu ülkenin körü bitmez, fitnecisi bitmez. Sen yoldan çýkmadan ülkeye hizmet etmeye devam et, benim gibiler seni de korur merak etme.
    Herkesten özür dilerim, bir ânlýk sinirle aklým baþýmda deðilken yazmýþým demeyip de orta sahada top çevirmen ilginç. Allah yolunu açýk etsin. Zor durumda sýrtýmý sana yaslamak zorunda kalmak istemem. Herkes kör ve þapþal deðil.
    Konu TekfurÇayýr 61 tarafýndan (05.11.2017 Saat 17:44 ) deðiþtirilmiþtir.
    7

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    31

Herkesten özür dilerim, bir ânlýk sinirle aklým baþýmda deðilken yazmýþým demeyip de orta sahada top çevirmen ilginç. Allah yolunu açýk etsin. Zor durumda sýrtýmý sana yaslamak zorunda kalmak istemem.
    Aynýsýný ben de senin için düþünüyordum ama ilginç karþýlamýyorum, diyorum ya frekanslar zýt. Yapacak bir þey yok. Ne ben seni ne de sen beni, birbirimizi deðiþtiremeyiz. Son cümlene de katýlýyorum, inþallah diyelim. Ýyi akþamlar.

Nereden
    Ýstanbul

Aynýsýný ben de senin için düþünüyordum ama ilginç karþýlamýyorum, diyorum ya frekanslar zýt. Yapacak bir þey yok. Ne ben seni ne de sen beni, birbirimizi deðiþtiremeyiz. Son cümlene de katýlýyorum, inþallah diyelim. Ýyi akþamlar.
    Aradaki farký yazmak bana düþer; senin özür dilemek için bir sebebin var. Öte yandan o kadar þey yazmana raðmen senden özür dilememi gerektirecek o cevâbý veremedin. Sebep yokken ne için özür dileyeceðim senden. ÝHA'lar hakkýnda yazdýðýn ve pkk ile ayný olan söylemin körlük olduðunu net olarak yüzüne söylediðim için mi?

Bunun frekansla mrekansla falan ilgisi de yok. Yutturmak için boþ yere uðraþma.

Sana SÖYLENEN N E T, AÇ I K O R T A D A.
    Konu TekfurÇayýr 61 tarafýndan (05.11.2017 Saat 18:19 ) deðiþtirilmiþtir.
    7

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    31

Hala Pkk diyorsun... Konuya çok uzaksýn, gerçekten uzaksýn. Ben konuyu burada noktalýyorum, uzatmazsan sevinirim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)