Sayfa 5 Toplam 604 Sayfadan BirinciBirinci ... 3 4 5 6 7 15 55 105 505 ... SonuncuSonuncu
Toplam 15099 adet sonuctan sayfa basi 101 ile 125 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Þehitler Ölmez, Vatan Bölünmez!

onurkaradeniz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

:bayrak: bu bayrak hiç bi zaman inmedi kimse de indiremez! VE UÐRUNA ÖLENLERDE HÝÇ BÝ ZAMAN UNUTULMAZ VE UNUTTURULMAZ!

kutoz
    Ziyaretçi

Sen þehit oðlusun, incitme, yazýktýr ataný
    Verme dünyalarý alsan da, bu cennet vataný...

KUTADGU
    Ziyaretçi

Allahýmýza þükürler olsun ki

Müslümanýz Türküz Uygarýz

katil diyenler kendi çöplüklerinde naralar atmaya cüret edemezken
    ne oldu da kendilerinde bu cürreti bulup konuþmaya baþladýlar. sormalý, yýlmamalý atalarýmýzýn muhteþem mirasýna gerçek anlamda sahip çýkmalýyýz.

hep ileriye bakarak, hem en iyisi olarak....

Þehitlerimiz görevimizi size tam anlamýyla yerine getiremedik. akýttýðýnýz kanlarla suladýðýnýz bu cennet vataný hor ve bilinçsizce tükettik. ama Türk'ün þanlý onuru hiç bir zaman kalplerden silinmeyecektir. kendimize geleceðiz elbet. Titreyip özümüze döneceðiz

NE MUTLU TÜRKÜM DÝYENE

Ali_Aydýn_29 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    37

Alýntý Külünkoðlu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    O da yetmiyor "Trabzon'a silahlý kuvvetler vakit geçirmeden müdahale etsin" diyen gazete ve televizyonlar ortaya çýkýyor. Bakalým daha neler duyacaðýz.
    abi onlar kaçýk kaçýk sallaaa..it ürür kervan yürür..
    GÜMÜÞ GENÇLÝK!!!

Trabzonspor,bir duruþtur,bir hayat biçimidir,bir kültürdür,isyandýr,tavýrdýr...

frango - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    43

Alýntý ozcan_asanoglu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hepimiz Ahmet'iz, Mehmet'iz, Hasan'ýz, Hüseyin'iz...Türk'üz....
    evet fazla söze gerek yok olay budur saolasýn...

hepimiz ahmetiz mehmetiz vede hep öyle olacaðýz...

:bayrak: :bayrak: :bayrak:
    sorma neden...
    hamiiiiiii mandýralýýýýýýýý...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    selçukabi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    49

Hiçbir baþka olay, Türk düþmanlarýnýn iþine bu kadar yarayamazdý!.. Ülkemizin dýþýndakiler kadar içimize de çöreklenmiþ olan Türk düþmanlarý da, cinayetin olduðu dakikadan itibaren, anýnda örgütlenerek saldýrýya geçtiler!.. Þiþli’nin göbeði, cinayet mahalli bir nevi “kurtarýlmýþ bölge” haline getirildi. Burada âdeta yasalar askýya alýndý... Zoraki durum yaratýldý. Ýttifak halindeki Türk düþmaný çeteler, evlerinden topladýklarý Ermeni vatandaþlarý, “anma” bahanesi ile olay mahalline getiriyorlar ve onlarý kalkan yaparak oyunlarýný sergiliyorlar!.. Milletimiz olan biteni, bu çetelere destek veren malum ekranlarda, naklen yayýn olarak endiþe ile seyrediyorlar. Olay yerindeki eylem kýtalarý yoldan geçen otobüsleri, içindeki yolcularý taciz ediyor, vatandaþlarýmýz olan bitene, meydanýn boþ býrakýlmasýna akýl erdirmeye çalýþýyor... Tek teselli, milletimizin saðduyulu sabrýdýr ve bu saðduyunun devamýný diliyoruz...

Kolay deðildir Türk milletinin, kendi ülkesinde bu kadar yoðun hakaret altýna alýnmasýna, saldýrýya uðramasýna tahammül etmek... Hem Avrupa Birliði’nin görevlileri, hem de bunlarýn içerideki uzantýlarý, Türk kimliðine adlý adýnca, aðýzlarýna ne gelirse söylüyorlar... Independent gazetesinin deneyimli Ortadoðu muhabiri Robert Fisk, “Hrant Dink, Ermeni soykýrýmýnýn 1 milyon 500 bin birinci kurbaný oldu” insafsýzlýðýnda, Alman Die Welt’te Boris bilmemne adlý yazar, “cinayet bütün Türkler’in iþidir” ahlâksýzlýðýnda kalem oynatabiliyor...

Neden böyle yapýyorlar?..

Neden böyle yazdýklarýnýn ipucu da Baþbakan’ýn, partililerine yaptýðý konuþmada, þu sözlerde vardýr...

“Bu tür olaylarda Türkiye’nin fotoðrafý medya üzerinden dünyaya yansýyor...” Aslýnda Baþbakan bu sözleri, malum medyayý “övme” anlamýnda kullanýyor!..
    Medya üzerinden dünyaya yansýyan Türkiye fotoðrafýnda, Þiþli Osmanbey arasýna üstlenen çetelerin, “Katil devlet hesap verecek” benzeri sloganlarý, Türk milletine kin kusan pankartlarý görüyor, duyuyoruz... Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temel prensipleri çerçevesinde endiþelenen, endiþelerini dile getirip tedbir isteyen her Türk ferdi, en azýndan “faþist” damgasý yiyor, yerden yere vuruluyor!..

Bu tavýr resmi aðýzlardan destek buluyor!.. Baþbakan, bulunduðu makamýn bütün vatandaþlara eþit mesafe, eþit sahiplenme temel prensibini, ne idüðü belirsiz bir saldýrýyý söz konusu ederek bir kenara býrakýyor... Politikalarýna karþý çýkanlarý, bu cinayet cephesine âdeta ortak ediyor!..

Baþbakan, “Bir süredir Türkiye’yi içe kapamaya yönelik çabalar, gayretler olduðunu görüyoruz. Ben, Türkiye’nin deðerli enerjisine, birliðine, bütünlüðüne karþý iþlenecek daha büyük bir fenalýk düþünemiyorum. Bu nedenle açýk ifade ediyorum. Bu tür çabalar içinde olanlar, belki her þey olabilirler ama asla kendilerine vatansever diyemezler” þeklinde konuþuyor. Cinayeti iþleyenlere, “vatansever denilemez” demesine eyvallah ama... Araya, “Bir süredir Türkiye’yi içe kapamaya yönelik çabalar...” sözlerini sýkýþtýrýp, “Bu çabalarý gösteren kendisine vatansever diyemez” demesi ilginçtir. Gene altýný çizelim, cinayet bir kenara da, “Türkiye’nin önünü kapama çabalarý” diye, AB’den gelen dayatmalara karþý çýkýlmasýný gösterdiðini biliyoruz.

Þimdi burada bir bakalým.

Türkiye’nin “dýþa açýlýmý” çerçevesinde deðerlendirilen, Avrupa Birliði entegresi çerçevesinde geliþen PKK ile ilgili þu habere bakalým... “DTP Mersin Ýl Baþkanlýðý’nca düzenlenen mitingde, PKK afiþleri açýldý. Katýlýmcýlar sýk sýk ‘Yaþasýn Baþkan Apo’, ‘Diþe diþ kana kan seninleyiz Öcalan’ sloganlarý attý. Bu arada, DTP Çorlu Ýlçe Kongresi’nde, çatýþmada öldürülen PKK’lýlar için saygý duruþu yapýlýrken, Ýstiklâl Marþý okunmadý...”

Ne yapacaksýnýz?..

Sindire sindire, ses çýkarmadan seyredeceksiniz... Eðer ki karþý çýkarsanýz, Türkiye’nin dýþa açýlýmýna karþýsýnýz ve asla size vatansever denilemez... KKTC’deki teslimiyete aldýrmayacaksýn, Diaspora soykýrýmý diye dayatýyor boynunu bükeceksin, bütün tersanelerine girilecek, bütün ordularýn daðýtýlacak, aldýrmayacaksýn... Memleketin dahilinde iktidara sahip olanlar, þahsi menfaatlerini müstevlilerin siyasi emellerine tevhid edebilirler, dýþa açýlým gereði...

Vazifeye atýlmak için muhtaç olduðun kudret damarlarýndaki asil kanda da deðildir!.. Býrakacaksýn bu iþleri, yeni vatanseverlik, sömürgecilere kayýtsýz þartsýz teslim olup yolunu bulmaktýr!..

Cinayet olayý bahanesi ile ihanet þebekelerinin Trabzon üzerine bayrak açýp yürüdüklerini görüyoruz!.. Sebep basittir... Bölücü çeteler Trabzon’a dayanýp dayanýp geri püskürtülüyor... Þimdi, direniþi kýrmak için bahane bulduklarýna inanýyorlar... Pontus, PKK, New Asala ittifaký saldýrýyor...

http://www.internethaber.com/author_...il.php?id=4872

Nereden
    Hakkari

Hýrant Dink vuruldu. Baþýna dört el ateþ edilerek, gazetesinin önünde vuruldu. Elbette çok üzüldüm. Hýrant Dink’in vurulmasýnýn, hem de bu ülkede vurulmasýnýn doðuracaðý sonuçlarý tahmin edebildiðim için çok üzüldüm. Bu ölümün bu ülkeye vereceði zararý bildiðim için çok üzüldüm.

Herkesin yazdýðý gibi uluslar arasý tepkiden veya dünya milletlerinin gözündeki imajýmýzýn zarar göreceðinden dolayý deðil ama. Zira bu imaj zaten bellidir ve yüzlerce yýldýr deðiþmedi, uluslar arasý tepki ise ille de birinin ölümüne ihtiyaç duymaz söz konusu ülke Türkiye ise mutlaka bir bahane bulunur.

Benim kaygým, marjinalleþtirilmeye çalýþýlan milli duruþ ile ilgilidir.

Benim kaygým bundan sonra oluþacak olan tüm milli tepkilerin bu travmaya takýlýp kalacaðý ile ilgilidir.

Benim kaygým namus bayraðýný taþýyan namussuzlarýn namus kavramýna zarar vermesi ile ilgilidir.

Benim kaygým bu olaydan önce neredeyse suç sayýlan “ben Türk’üm” cümlesinin bu olaydan sonra belki de en provakatif cümle olarak algýlanabileceði ile ilgilidir.

Bu ortamý fýrsat bilen millet ve vatan düþmanlarýnýn ise pervasýzlýk sýnýrlarýnýn nereye kadar geniþleyeceði ile ilgilidir.
    Ýþte tüm kaygým ve üzüntüm bunlardan ibarettir. Elbette bir insan öldürüldüðü için, çocuklarý babasýz kaldýðý için üzgünüm, hem de çok üzgünüm. Ancak yazýlanlarýn ve söylenenlerin nasýl provakasyonlara sebep olacaðý da ortadadýr.

Burasý özgür bir ülkedir elbette, herkes dilediðini düþünmekte ve söylemekte ve hatta yazmakta özgürdür, ancak özgürlük sýnýrsýz deðildir. Zira baþkalarýnýn özgürlüklerinin ve kutsallarýnýn sýnýrlarý bizim özgürlüklerimizi kýsýtlar. Sýrf özgür olmak adýna kimseye hakaret edemezsiniz. Sýrf özgür olmak adýna kimsenin kutsallarý ile alay edemezsiniz.

Hýrant Dink vuruldu, bir ev babasýz, bir kadýn kocasýz kaldý. Þaþýlacak bir hýzla basýlan posterleri pankart þeklinde daðýtýlmýþ ve toplanan kalabalýðýn ellerinde, “ katil devlet hesap verecek” sloganlarý eþliðinde sallanýyordu. Aslýnda bir babaydý ölen, bir insandý bir provakasyon malzemesi deðildi.

Hýrant Dink vuruldu, yolara döküldü insanlar, karanfiller atýldý vurulduðu yere. Dev bir posteri derhal gazete binasýndan sarkýtýldý. Tüm gazeteler olayý manþetten verdi, herkes baþ saðlýðý mesajlarý geçti.

Biz bu tür ölümlere, arkadaþlarýmýzý kaybetmeye alýþmýþtýk aslýnda ama bir teki için bile böyle bir uðurlama yapmamýþtý Türk halký, bir teki için bile yayýn organlarý böyle manþetler atmamýþtý, alýþmadýðýmýz buydu bizim.

Kadir Aydýn; þehit j. Astsubay.

Diyarbakýr’ýn Lice kýrsalýnda teröristlerle girilen çatýþma sonucunda hainler tarafýndan ve vataný uðruna þehit düþtü. Babasý kýzým var onu da vatana kurban vermeye hazýrým dedi. Hiçbir gazete bu kadar yer vermedi, ne Ýstanbul ne Ýzmir’de bu kadar kalabalýk toplanýp terörü protesto etmedi.

Alim Yýlmaz; J. Yarbay.

Elazýð ili kýrsalýnda teröristler tarafýndan þehit edildi. Eþi Aðlamayacaðým, onlarý sevindirmeyeceðim bu vataný bölemeyecekler diyordu. Haber bültenlerindeki birkaç saniyelik görüntü ve haber metni dýþýnda hiçbir kanal ondan bahsetmedi, onun için özel programlar yapýlmadý. O bir kahramandý ve kahramanlar gibi gitti sonsuzluða.

Daha burada isimlerini saymaya kalksam ciltler alacak kadar çok kahramandan bahsediyorum, hiç birisi bize hakaret etmedi, istiklal marþýnýn kahraman ýrkýma bir gül” bölümünde susmadýlar haykýrdýlar. Hýrant Dink güvenlik ve huzur içinde yazabilsin, çocuklarý okullarýna emniyetle gidebilsin diye þehit düþtüler. Kimse onlar için posterler bastýrýp yürüyüþler tertip etmedi.

Biz alýþmýþtýk aslýnda ölümlere, arkadaþlarýmýzý topraklara koymaya, Hýrant Dink’in bir terör eylemine kurban gitmesinden dolayý oluþan toplumsal hassasiyeti, onlarýn da hak ettiklerini düþünüyorum sadece ama onlar için gösterilmedi.

Hýrant Dink vuruldu ama ne ölecek biliyor musunuz?

Ancak oluþmaya baþlamýþ olan milli ruh ölecek, öldürülecek. Yenice filizlenmeye baþlamýþ olan ulus bilinci öldürülecek, gazete köþelerinde.

Hýrant Dink vuruldu ama "Türküm ve kimseye soy kýrýmý uygulamadým, benim olan vatan topraðýndan bir karýþ vermeyeceðim" diyenler ve diyecekler öldürülecek televizyon programlarýnda.

Hýrant Dink vuruldu ama aslýnda ölen baþka bir þey olacak ve Hýrant Dink’i vuran her kimse gerçekten bu vatana ihanet etti. Bu ülkeye verilecek en büyük zararlardan birini verdi.

Þimdi Irak’ta ki Türkmen katliamýna gösterilecek tepki bu travmaya takýlacak.
    Kýbrýs için oluþmaya baþlayan hassasiyet bu olaya kurban edilecek.

Türk varlýðý için söylenecek her söz ve yazýlacak her kelime derhal Þiþli’de ki kanlý sokaðýn müsebbibi olma suçlamasýyla karþýlaþacak.
    Hýrant Dink vuruldu ve öldü.

Basýlan bu düðmeden sonra ölecek her þey için Türk ulusunun baþý sað olsun. Bu ölümden ve bundan sonrakilerde kim nemalanacaksa o sevinecek, mutlu olacak. Biz çok üzüldük çünkü kayýp çok büyük olacak, Hýrant Dink’ten daha büyük olacak.

Bu kaybý önlemek için sessizce topraða düþen kahramanlar ise ölmeye devam edecek.

Sessizce.

Türk ulusu! Baþýn sað olsun.

"VARLIÐIM TÜRK VARLIÐINA ARMAÐAN OLSUN"

Ey Halkým; siz hala anlayamadýnýz! Görünen o ki siz daha yine anlamayacaksýnýz. Size, kimliðinize hakaret eden, küfreden biri için barýþ güvercinleri uçurup, kortejler hazýrlayýp, bir dünya devini mezara verirmiþ gibi, üzülürken, doðuda þehit olan yavrularýma sýrt döndünüz. Onlarý hatýrlayanýnýz var mý?

Biz hatýrlamanýzýda istemiyoruz. Çünkü biz bu vataný karþýlýksýz sevdik ve sizden tek isteðimiz bizi rahat býrakýn; vatanýmýzý sevelim sadece ve uðrunda göz kýrpmadan canýmýzý feda edelim. Sizden hiçbir þey beklemiyoruz.

Siz yeni Hrant'lar yaratýp, Yeni Pamuklar yaratýp; onlarý yüceltin...!

Sizlerin yeri bizim için çok özell, Þehitliðin her kiþiye nasip olmayacaðýný biliyoruz. Ama yokluðunuza dayanmakta çok zor. Sizleri çocuklarýnýz, ana, baba ve eþleriniz rüyasýnda görüyor. Sizlere sarýlýyor, ama uyandýðýnda göz yaþýndan baþka bir þey kalmýyor. Ýnsan engellerinin hepsini aþtýk da kader engelini aþamadýk. þehitlerimizin kaný üzerinde pazarlýklar yapýldý topraklarýmýz haritalarla bölünmeye baþladý genede vatan saðolsun dedik sustuk sustuk sustuk

NÝCE TABUTLAR ÝÇÝN HAZIRIZ BÝZ...!

EY TÜRK MÝLLETÝ BAKIN BÝZE EMANET EDÝLEN RESÝMDEKÝ MÝNÝK ÖMER FARUK SÝZE NE DÝYOR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

BENÝM BABAM BEN DAHA ONU TANIYAMADAN ÞEHÝT OLDU. ONU SADECE RESÝMLERÝNDEN TANIYABÝLÝYORUM. BEN ÞÝMDÝ ORTAOKULA GÝDÝYORUM.
    BABAM BENÝM SÜNNETÝME GELDÝ. ONU BEN VE DEDEM GÖRDÜK. AMA YANINA GÝTTÝÐÝMÝZDE BÝR ANDA KAYBOLDU.
    BENDE ASKER OLACAÐIM. BABAM GÝBÝ KAHRAMAN OLACAÐIM.
    BABAMI ÖZLÜYORUM VE ONU ÇOK SEVÝYORUM.
    AMA BABAMIN DÜÞMANLARINI AFFETMELERÝNÝ ANLAYAMIYORUM...

Saygýlarýmla

ozcan_asanoglu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

onbinler yürüdü dün..ama o onbinlerin arasýnda bir tane Türk Bayraðýný ama bir tanesini bile kimse görmedi.

tabi çok doðal..hepsi hrant'mýþ, hepsi ermeni'ymiþ ya...ne iþleri var Türk Bayraðý ile...

Büyük, asil, necip Türk Milleti ölen kiþinin hatýrýna, cenaze hatýrýna bu þaklabanlýða bir kaç gün göz yummuþtur.o kadar.ama bunu unutmaz, yazar bir kenara...
    Rüyalarý gerçeklestirmenin en kestirme yolu uyanmaktýr...

Armaðan Dere - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

sevgili sweetrose yazýndan dolayý seni kutluyorum..çok anlamlý yazmýþsýn..biz nerde hata yaptýk biliyomusun fatih sultan mehmet han ist'u fethettiðinde bunlarýn hepsini silip süpürecekti hadi olum ermenistan'a türkiye'den çýkýn ama bizim padiþahlarýmýz yufka yürekli gelin kalýn dediler bunlarda içten içten oyunlarýný sürdürdüler osmanlýnýn yýkýlmasýnda,tc'nin bu hale gelmesindeki etkileri büyüktür velhasýl kelam diyceðim þu ki ogün samast bi yanlýþ yaptý vurdu bunu devlete maletmenin amacý ne öbürü de þimdi orhan pamuðu tehdit ediyor yanlýþ yanlýþ bazýlarý da çýkýp diyolar ki trabzona ordu müdahale etsin ya bu nasýl mantýktýr bu nasýl iþtir ordaki insanlar ne yapýyolar verilen doktoru mu öldürüyolar dozeri mi yakýyolar..yakýlan yerlere girsinler.. milliyetçilikse bunun nedeni acayip bataða batmýþ durumdayýz yeni nesil uyuma!!
    Ben ölünce bir elimi tabutumun dýþýna atýn. Ýnsanlar görsünler ki,padiþah olan Kanuni bile bu dünyadan eli boþ gitmiþtir.

frango - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    43

Alýntý sweetrose Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ey Halkým; siz hala anlayamadýnýz! Görünen o ki siz daha yine anlamayacaksýnýz. Size, kimliðinize hakaret eden, küfreden biri için barýþ güvercinleri uçurup, kortejler hazýrlayýp, bir dünya devini mezara verirmiþ gibi, üzülürken, doðuda þehit olan yavrularýma sýrt döndünüz. Onlarý hatýrlayanýnýz var mý?

Biz hatýrlamanýzýda istemiyoruz. Çünkü biz bu vataný karþýlýksýz sevdik ve sizden tek isteðimiz bizi rahat býrakýn; vatanýmýzý sevelim sadece ve uðrunda göz kýrpmadan canýmýzý feda edelim. Sizden hiçbir þey beklemiyoruz.

Siz yeni Hrant'lar yaratýp, Yeni Pamuklar yaratýp; onlarý yüceltin...!

Sizlerin yeri bizim için çok özell, Þehitliðin her kiþiye nasip olmayacaðýný biliyoruz. Ama yokluðunuza dayanmakta çok zor. Sizleri çocuklarýnýz, ana, baba ve eþleriniz rüyasýnda görüyor. Sizlere sarýlýyor, ama uyandýðýnda göz yaþýndan baþka bir þey kalmýyor. Ýnsan engellerinin hepsini aþtýk da kader engelini aþamadýk. þehitlerimizin kaný üzerinde pazarlýklar yapýldý topraklarýmýz haritalarla bölünmeye baþladý genede vatan saðolsun dedik sustuk sustuk sustuk
    yüreðine saðlýk çok güzel özetlemiþsin saolasýn her þeye raðmen bu þekilde düþünenlerin sayýsýnýnda çok fazla olduðunu düþünüyorum
    sorma neden...
    hamiiiiiii mandýralýýýýýýýý...

Ýskender66 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    48

Bu ülkeye ihanet eden ekmeði yediði yerden kurþunu yer!!...
    Þehitlerimizi rahmetle anýyorum... Þehitler ölmez... Vatan bölünmez...

Nereden
    Ýstanbul

TÜRKÝYE halklarýn deðil ermenilerin rumlarýn hiç deðil TÜRKÝYE TÜRKLERÝNDÝR.AZÝZ ÞEHÝTLERÝMÝZ gibi yeri geldiði zaman canýmýzý bu ülke için, namus için, bayrak için vermekten bir an olsun bile tereddüt etmeyeceðiz.Bu vesileyle þehit anne ve babalarýnýn ellerinden öpüyorum, saygýyla önlerinde eðiliyorum vatan size minnettar

OYýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

onbinler yürüdü dün..ama o onbinlerin arasýnda bir tane Türk Bayraðýný ama bir tanesini bile kimse görmedi.

tabi çok doðal..hepsi hrant'mýþ, hepsi ermeni'ymiþ ya...ne iþleri var Türk Bayraðý ile...

Büyük, asil, necip Türk Milleti ölen kiþinin hatýrýna, cenaze hatýrýna bu þaklabanlýða bir kaç gün göz yummuþtur.o kadar.ama bunu unutmaz, yazar bir kenara...

Haklýsýn ve doðru Allah Türkü korusun:bayrak:
    Kazimiþi gzas vorert

Ýskender66 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    48

Yüreðimden geçenlere tercüman olmuþsun saðol arkadaþým. Yüreðine ve eline saðlýk...

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr Salih61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    39

TÜrkÝye TÜrklerÝndÝr!!! Bu Vatani ErmenÝ Rum BÖlmeye ÇaliÞirken BÝzÝm KendÝ Evlatlarimiz Kanlariyla Bu Vatani KurtarmiÞtir DÜn AkÞam Kan Uykusunu SeyrettÝm Ve Orda BÝr EmeklÝ Komutanin GÖzyaÞlarina ÞahÝt Oldum ÝÞte Vatan SevgÝsÝ Budur ÝÞte VatanseverlÝk Budur!!!! YaÞasin AzÝz ÞehÝtlerÝmÝz YaÞasin Bu Ugurda Canini Seve Seve Verenler

Yaþ
    39

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

HEPÝMÝZ MUSTAFA KEMAL'ÝZ!

Türkiye?yi derinden üzen, millet olarak kýnadýðýmýz, gazeteci yazar Hrant Dink cinayetinin ardýndan Türkiye?de bir anda Türk milletine, ?Sen de söyle? dercesine ?Hepimiz Ermeniyiz? sloganlarý attýrýlmak istenmesi; Türk milletinin adeta tecrit odasýna sokulmasý anlamýna gelmiþtir.
    Tabii ki ülkemizde Dink?in karþý görüþlerine görüþlerle karþýlýk verilmesi gerekirken kurþunlarýn hedefi olmasýna tepki gösterilecek, acý paylaþýlacak; ama Türk kimliði taþýyýp, bu sloganlarý atanlara, yazanlara ve destekleyenlere sorularýmýz olmalý.
    Bu yönde bir okurumuz dün gönderdiði maille bakýn neler soruyor:
    Avrupa?da çok sayýda masum diplomatýmýz terör örgütle
    ri tarafýndan hunharca katledilirken o þehitlerimizin cenazelerine o ülkelerden Türkiye?mize gelerek ?Hepimiz Türküz? sloganý atmayý býrakýn, Türk milletinin acýsýný paylaþanlarý hiç gördünüz mü?
    Ermenilerin Dink?in öldürülüþüne gösterdiði tepkiyi, katýlýmý, cenazede verdikleri mesajlarý, ona sahiplenme duygularýný hiç þehitlerimiz için dahi yapabildiniz mi?
    Dink cinayetinden üç gün önce katledilen ve sessizce topraða verilen yiðit þehit astsubayýmýzdan haberiniz hiç oldu mu?
    Olmuþsa bu yönde tepkisel olarak ne söylediniz, ne yaptýnýz?
    Okurumuzun sorularý iþte böyle.
    Herkes þunu iyi bilmeli ki; bizler nasýl Türk milletinin birer ferdi olmaktan büyük onur ve gurur duyuyorsak, her ülkenin vatandaþýnýn da benim vatanýmda kendi kimliði ile gurur duymasýna saygý duyarýz.
    Kimliði, dini, dili ve ýrký ne olursa olsun bir ülkenin vatandaþý cinayete kurban gidiyorsa tepki göstermeyi de çok iyi bilen bir milletiz!
    Fakat Cumhuriyetimizin nasýl kurulduðunun ve kuruluþunun altýnda yatan o büyük iradenin ne olduðunun bilincine sahip olmanýn bile suç gibi gösterilmesine hoþgörüyle bakmak mümkün mü?
    Bir düþünün, Almanya?da ?Ben Almaným?, Fransa?da ?Ben Fransýzým?, Ýngiltere?de ?Ben Ýngilizim? diyenler kimlikleriyle, millet olarak birbirlerine baðlýlýklarýyla, vatanlarýyla gurur duyuyorlar. Oysa benim vatanýmda Türk olmakla övünmek ve Türkiye Cumhuriyetinin kurucu iradesinin Türk kimliði üzerine kurulu olduðunu anlatmak ?Bunlar milliyetçi, bunlar ýrkçý, bunlar ulusalcý, bunlar Atatürkçü? diye sorgulanýr oldu.
    Þu net bir þekilde bilinmeli ki; Türk milletinin her ferdi Türkiye Cumhuriyetinin üniter devlet yapýsýna baðýmsýzlýk ilkesiyle ilelebet sýmsýký baðlý vatanseverdir.
    Millet olarak ayakta kalabilmemizin yegane temeli zaten bu olmuþtur!
    Bunlardan gocunanlar var ise onlar kendilerine ad bulmalýdýr!
    Ülkemiz içerisindeki kökenleri ne olursa olsun art niyet taþýmayan bütün insanlara kardeþçe, hoþgörü ve sevgiyle yaklaþmalýyýz.
    Bakýn, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, Türk milleti olarak bizlere öyle büyük bir sorumluluk yükledi ki; bu sorumluluk birer þeref madalyasý olarak boynumuzdadýr!
    O büyük iradenin ne olduðunu, o dönem gaflet ve dalalet içerisinde olanlara karþý Atatürk?ün verdiði tarihi bir dersle anlatalým:
    Sevr?i Osmanlý?ya imzalatan iþgalci devletler, Mustafa Kemalcilerin baþkaldýrýsý nedeniyle bu anlaþmanýn yürümeyeceðini anladýlar.
    Bunun üzerine 1920 yýlýnda Londra?da alelacele topladýklarý konferansa Ankara hükümetinin temsilcilerini de çaðýrdýlar. Konferansa Dýþiþleri Bakaný Bekir Sami Kunduk?un baþkanlýðýnda bir kurul gönderildi.
    Bekir Sami görüþmeler sýrasýnda Ýngiliz, Fransýz ve Ýtalyanlarla, kendi kurul üyelerinden habersiz, kabul edilemeyecek koþullar içeren anlaþmalar imzaladý.
    Olay, Ankara?da büyük bir infialle karþýlandý. Dýþiþleri Bakaný Bekir Sami, Ankara?ya döner dönmez Mustafa Kemal tarafýndan çaðrýldý.
    Bekir Sami, Mustafa Kemal?in istasyondaki lojmanýna gitti ve kendisine anlaþmalarla ilgili geniþ bilgi verdikten sonra þunlarý söyledi:
    ?...Paþa hazretleri, bu savaþý sürdürürsek, bir gün mutlaka felakete uðrayacaðýz, çok feci durumlara düþeceðiz, esir ve zelil olacaðýz; bunun için bir an önce barýþ yapmalýyýz. Bu anlaþmalarla barýþ yolunu açtýðýmý sanýyorum. Eðer reddedilirse, hepimiz, tarih ve millet önünde sorumlu oluruz.?
    Bekir Sami?yi hiç müdahale etmeden dinleyen Mustafa Kemal, ?Bitti mi?? diye sordu, sonra sigarasýný bastýra bastýra söndürdü:
    ?...Bin zorlukla topladýðýmýz Meclis, uygar dünyadan çok basit bir þey istedi: Hür ve baðýmsýz yaþamak. Doðru mu??
    ?Doðru.?
    ?Ben askerim. Savaþýn ne olduðunu hepinizden daha iyi bilirim. Zorunlu deðilse savaþ cinayettir. Ben de elbette barýþtan yanayým. Çünkü yüzlerce yýllýk yaralarýmýzý ancak barýþta sarabiliriz. Ama galip devletler, hür ve baðýmsýz yaþama hakkýmýzý kabul etmiyorlar.?
    Mustafa Kemal, ayaða kalktý ?Geliniz? dedi, pencereye yürüdü ve perdeyi yýrtar gibi açtý. ?Lütfen bakýnýz!
    Bu tren az önce Eskiþehir?den geldi. Vatanýna kan borcunu ödeyen gazileri getirdi. Biraz sonra da þimdi yaralý arkadaþlarýný taþýyan þu gencecik askerleri alýp cepheye götürecek. Bu insafsýz ve vahþi savaþý, kendi vatanýnda garip dolaþan bu mazlum millet mi baþlattý beyefendi??
    ?Hayýr efendim.?
    ?... Üzerine kinle, entrikayla, ateþle gelen dýþ düþmanlara ve içerdeki hainlere ve gafillere karþý namusunu ve vatanýný savunmaktan baþka ne yapýyor? Biz bu zavallý milletin maddi ve manevi haklarýný, sýrf lütuflarýný kazanmak için yabancýlara nasýl baðýþlayabiliriz? Asýl o zaman tarih ve millet önünde sorumlu olmaz mýyýz? Kendimizi kurtarmak için geleceklerini satarsak bu insanlar ilerde hepimizi lanetle anmazlar mý??
    O sýrada bir asker, kucaðýnda küçük bir çocukla vagondan aþaðý atladý. Bekir Sami, çocuk sandýðý bu insanýn iki bacaðý kökünden kesilmiþ genç bir subay olduðunu fark etti. Mustafa Kemal Paþa?nýn kesin tepkisi karþýsýnda çýplak kalmýþ gibi titredi ve bitmiþ, tükenmiþ bir halde odayý terk etti.
    Çok þey anlatýyor bize bu olay deðil mi?
    Türk milletinin birer ferdi olarak hepimiz Türklüðümüzle her zaman gurur duyacaðýz ve bunun ýþýðýnda hepimizin birer Mustafa Kemal olmasý gerektiðini sonsuza dek iyi algýlayacaðýz.
    Yeter ki vatan, millet adýna bilinçli ya da bilinçsiz Mustafa Kemal?in mirasýna ihanet ederek emperyalizmin tetikçisi ve oyuncaðý haline gelmeyelim.

Yaþ
    39

Yukarýda ki link de bir PAÞAnýn gözyaþlarýna þahit olun

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

TRABZON'LA ÝLGÝLÝ BÝR KOMPLO TEORÝSÝ!
    Dink'in katil zanlýsýnýn Trabzon'dan çýkmasýnýn olasý Ýran savaþý ile ne ilgisi var. Ýþte bir yazarýn Trabzon'la ilgili garip komplo teorisi...
    23 Ocak 2007 Salý 11:13
    Türkiye'nin tam Kerkük'ün statüsüne yoðunlaþtýðý dönemde gündemi altüst eden bir cinayet iþlendi. Daha ötesi ABD'nin yeni Irak stratejisini açýklamasýndan hemen sonra oldu bu cinayet...
    Bir adým daha ileri gidecek olursak, uluslararasý arenada Ýran savaþýnýn adým adým yaklaþtýðýnýn konuþulduðu bir döneme denk geldi Dink'in öldürülmesi. Ve bir anda gözler bir kente, Trabzon'a çevrildi...
    Neden Trabzon?
    Akþam yazarý Güler Kömürcü okuduðu bir deðerlendirmeyi sundu okurlara... Dikkat çeken komplo teorisi þöyle;
    "Diyelim ki Ýran’a bir ABD müdahalesi söz konusu. Ýran’a olasý bir operasyonda Trabzon son derece jeo-stratejik bir önem taþýyor. Hem Kafkasya hem Ýran açýsýndan ‘Trabzon’ önemli... Böylesine stratejik yerdeki vatandaþ yani Trabzon halkýnýn milli duruþu-mukavemetinin güçlü olduðu hepimizce malum.
    Birileri iþte bu nedenle Trabzon’u olasý Ýan operasyonuna hazýrlýða baþladý, kentin milli direniþinin derhal zayýflatýlmasý için kargaþa yaratýlarak Trabzon’un kendi içinde sorgulama sürecine girmesi ve de uluslararasý arenada adeta karantinaya alýnmasý saðlandý.’

OYýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Alýntý onurkaradeniz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    TRABZON'LA ÝLGÝLÝ BÝR KOMPLO TEORÝSÝ!
    Dink'in katil zanlýsýnýn Trabzon'dan çýkmasýnýn olasý Ýran savaþý ile ne ilgisi var. Ýþte bir yazarýn Trabzon'la ilgili garip komplo teorisi...
    23 Ocak 2007 Salý 11:13
    Türkiye'nin tam Kerkük'ün statüsüne yoðunlaþtýðý dönemde gündemi altüst eden bir cinayet iþlendi. Daha ötesi ABD'nin yeni Irak stratejisini açýklamasýndan hemen sonra oldu bu cinayet...
    Bir adým daha ileri gidecek olursak, uluslararasý arenada Ýran savaþýnýn adým adým yaklaþtýðýnýn konuþulduðu bir döneme denk geldi Dink'in öldürülmesi. Ve bir anda gözler bir kente, Trabzon'a çevrildi...
    Neden Trabzon?
    Akþam yazarý Güler Kömürcü okuduðu bir deðerlendirmeyi sundu okurlara... Dikkat çeken komplo teorisi þöyle;
    "Diyelim ki Ýran’a bir ABD müdahalesi söz konusu. Ýran’a olasý bir operasyonda Trabzon son derece jeo-stratejik bir önem taþýyor. Hem Kafkasya hem Ýran açýsýndan ‘Trabzon’ önemli... Böylesine stratejik yerdeki vatandaþ yani Trabzon halkýnýn milli duruþu-mukavemetinin güçlü olduðu hepimizce malum.
    Birileri iþte bu nedenle Trabzon’u olasý Ýan operasyonuna hazýrlýða baþladý, kentin milli direniþinin derhal zayýflatýlmasý için kargaþa yaratýlarak Trabzon’un kendi içinde sorgulama sürecine girmesi ve de uluslararasý arenada adeta karantinaya alýnmasý saðlandý.’

komik Trabzonun iranla ne alakasý olabilir bunlarýn hepsi komplo Trabzonu çekemeyenler var
    Kazimiþi gzas vorert

Remzi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    34

olmaz diye biþe yok bu amerikadan herþey beklenir.
    Bence doðrudur bu teori.

Diyelim ki Ýran’a bir ABD müdahalesi söz konusu. Ýran’a olasý bir operasyonda Trabzon son derece jeo-stratejik bir önem taþýyor. Hem Kafkasya hem Ýran açýsýndan ‘Trabzon’ önemli... Böylesine stratejik yerdeki vatandaþ yani Trabzon halkýnýn milli duruþu-mukavemetinin güçlü olduðu hepimizce malum.
    TRabzonu karýþýklýða iterek TRabzonun diðer iller gibi olaylar karþýsýnda sessiz kalmasýný istiyor da olabilirler.
    Bir Gün Mutlaka!!

since1967_ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    45

sevgili sweetrose sana bu güzel yazýyý bizlerle paylaþtýðýn için binlerce kez teþekkür ederim. çok duygulandým ve kahroluyorum. benliðim türk benliðine armaðan olsun. ne mutlu türküm diyene.
    ÞAMPÝYON OLMAN ÖNEMLÝ DEÐÝL. ÖNEMLÝ OLAN SENÝN BU HAKSIZ ARENADA VERDÝÐÝN ONURLU MÜCADELENDÝR.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Ayþe Aygün - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    46

Ne Ermeniyim nede baþka þey. Özmü öz Türk'üm , Müslumaným ve Osmanlý torunuyum.Ve bu vatan için ölen herkeste öyle. hergün iþe gelirken önünden geçtiðim þehitliðe bakarken hep üzülürüm onlar çok þey yaptý biz ne yapýyoruz diye.ve NE MUTLU MÜSLÜMAN TÜRKÜM DÝYENE.
    Ýçimdeki Sevdan Öyle Büyük ki.Trabzonum.

bordox - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Standart At izi, it izine karýþtý!

Bu suikast olayýna verilen tepkiye lafým yok,insanlar düþünceleri yüzünden öldürmek kimseye bir þey katmaz, haksýz olduklarý bir konuda onlarý haklý olarak göstermenin en basit yolu.
    Yapýlan iþi kimse kabullenmemeli.

Ama özellikle dikkatimi çeken bu olayý sahiplenen kiþilerin hiç birini bir þehit cenazesi veya bu ülke halkýnýn kalbinde yer edinmiþ bir þahsiyetin cenazesinde göremedik.
    Mesala Yavuz Bingöl,ÝHD,Mezhepçi görüþlerle öne çýkmýþ sol fraksiyonlar,PKK destekçisi veya sempatizanlarý,Orhan Pamuk,'teröristi gerilla yaptýk' diyen Yaþar Kemal,Elif Þafak,Eþber Yaðmurdereli ve ismi þimdi aklýma gelmeyen garip garip geçmiþleri olan þahsiyetler.

Bunun yanýnda tamamen insani duygularla bu olayý lanetleyenlere lafým yok ama özellikle yukarda saydýðým insanlarýn bu olayý sahiplenmesi,cenazede atýlan sloganlar PKK'lýlarýn bu iþe sarýlmasý.Yani at izi ile it izi bir birine karýþtý.
    Özellikle medyanýn tavrý CNN Türk ve NTV baþta olmak üzere o kadar aþaðýlýk kompleksine kapýlmýþlar ki:Avrupa ne der?Bunu nasýl anlatýrýz.

Bugün sevgi kelebeði börtü böceði olanlarýn tavýrlarýna bakýn:En basit örnek olarak hangi þehit yakýnýný ekranlarýna çýkarýp dertleriyle alakadar olmuþlar?
    Ýnsanlarýn özrgürce istedikleri gibi yaþamalarýný savunanlarýn aklýna bir gün Yunanistan'da ezilen Türk azýnlýðý için bir program yapmak gelmiþ mi?
    Baþlarý örtülü olduklarý için okullardan atýlmýþ en temel haklarý olan eðitim haklarý elinden alýnanlar için gelin derdinizi anlatýn,hepimiz Baþörtülüyüz diye baðýrmýþlar mý?Sað görüþlü partiler kapatýlýrken,insanlar sadece fikirleri yüzünden ceza alýrken bunlarýn hepsini yok edin diye nara atanlar nasýl oluyorda bugün bu kadar insancýl kesiliyor anlamýyorum.

Neden insan haklarý hep belli kesimler için geçerli oluyor,burda hiç bir siyasi görüþü savunmak veya baþka bir þey için yazý yazmýyorum.Beni hayrete düþüren çifte standartlar.

Ya Kurban Bayramý için yapýlan yaygara ile yýlbaþýnda hindi kesimi için yapýlan özendirme bile beni dehþete düþürüyor,o kadar diyim gerisini siz anlayýn artýk.
    Amatör ruh,profosyonel düþünce
    Ýnsanlarýn yaþamasý için gerekli olan üç þey;Hava,su,DEMOKRASÝ

Naim
    Ziyaretçi

Standart Hepimiz Trabzonluyuz

Hepimiz Trabzonluyuz

...........

Herkes aðlýyor, ama Trabzon bir baþka aðlýyor. Ve anlýyoruz ki, Trabzon uzun süredir aðlýyor. Trabzon gözyaþýna boðulmuþ, kimse de cinayete kadar farkýna varamamýþ. Karadeniz’in hýrçýn dalgalarýna kafa tutan inatçý insanlar, kendi gözyaþlarýnda boðuluyor.

Barut fýçýsýna dönmüþ bir þehir Trabzon. Sorunlar üs üste binmiþ. “Sýrtý lacivert hamsilerin ve mýsýr ekmeðinin zaferi için, hiç kimseden hiçbir þey beklemeksizin, bir þarký söyler gibi ölebilen” insanlar, çaresizlik içinde ne yapacaðýný þaþýrmýþ.

Hiç kimseden hiçbir þey beklememiþler, zaten hiç kimse de onlar için bir þey yapmayý düþünmemiþ. Trabzon hep içine atmýþ. Sonra parça parça patlamaya baþlamýþ.

Aslýnda çok fazla sosyoljik deðerlendirmelere, uzun uzadýya incelemeler yapmaya gerek yok. Durum ortada. Ekonomik sýkýntý almýþ baþýný gidiyor. Kente yýllardýr hiçbir yatýrým yapýlmamýþ. ‘Trabzon Fikir Kulübü’ de bu durumu þöyle özetliyor gönderdiði yazýda: “Hesapsýz memleket sevgilerine karþýn, ihmal edilmiþlik ve yalnýz býrakýlmýþlýk duygusuyla yetiþen Trabzon gençliði; bu duygularýn iþsizlikle de beslenmesiyle çýkmaz bir yola sürüklenmiþtir.”

Ýnatçý, gururlu, Karadeniz gibi coþup, Karadeniz gibi içine kapanan Trabzon, bir kapana kýsýlmýþ.

Yani dert çok Karadeniz’de. “Nerede yok ki” demeyin sakýn. Art arda bu tip olaylarýn Trabzon’dan çýkmasýnýn nedeni iyi düþünülmeli.

Artýk anlýyoruz ki, ihmal önümüze kapanmasý zor yaralar açýyor. Hrant Dink’i koruyamayan yetkililer, Trabzon’a da destek olamýyor. Sonuç Türkiye’yi sarsýyor. Þimdi “Trabzonlu olma zamaný”. Þimdi, “Hepimiz Trabzonluyuz” deme zamaný.

Nasýl ki binlerce, on binlerce insan Hrant’ý son yolculuðuna uðurlarken yalnýz býrakmadýysa, þimdi yüz binlerin, milyonlarýn Trabzon’a destek olma zamaný. Çürümüþ fikirlerin, 3000 yýllýk mirasý da kokuþturmasýna izin vermeyelim. “Hepimiz Tarbzon’lu olalým.” “Nerede yanlýþ yapýldý?” diye sormanýn, “Sahip çýkmanýn” tam zamaný.

Trabzon Fikir Kulübü’nün analizine dönelim yeniden: “Trabzon gençliði, çok sevdikleri kentleriyle birlikte her gün biraz daha küçülmekte ve lümpen kültür kent yaþamýna egemen olmaktadýr. Lümpen kültür yeni Bedri Rahmiler ve Hasan Ýzzettin Dinamolar üretemeyeceði için, Polat Alemdarlar üretmektedir.

Türkiye üzerine düþünen ve Trabzon için ahkam kesenler, parçalarda boðulmadan, fotoðrafýn bütününü görmek zorundadýr
    .”

Trabzon’u ucuz kahramanlara, kokuþmuþluða kurban vermeyelim.

“Hepimiz Trabzonluyuz!”

Erdoðan Aktaþ - Posta

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)