Sayfa 13 Toplam 604 Sayfadan BirinciBirinci ... 3 11 12 13 14 15 23 63 113 513 ... SonuncuSonuncu
Toplam 15099 adet sonuctan sayfa basi 301 ile 325 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Þehitler Ölmez, Vatan Bölünmez!

a d bacan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Yaþ
    44

þehitler halkasýnýn son zinciri tuncelideki þehitlerimize allah rahmet etsin
    bizleride o þerefe nail etsin amin
    "Bir ülkede küçük adamlarýn gölgesi uzuyorsa;
    O ülkede güneþ batýyor demektir."

Tokat Ýl Temsilcisi
    Kamil Çakmak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Yaþ
    58

Alýntý Yeliz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Adi þerefsizler her hükümet zamanýnda azdýlar azmayada devam ediyolar. Ben bu hükümeti savunmuyorum ama yeri olmayan bir forumda bunlardan bahsetmeyelim lütfen.

Ayrýca benim dayým þehit ben neyin ne olduðunu gayet iyi biliyorum

Bu foruma madem bu topik açýlmýþ ve görüþlerimizi de söylemeliyiz. Ben hükümetin tepkisinin yetersiz olduðundan bahsettim. Hükümetin vermesi gereken sert tepkileri Askerimiz vermek zorunda kalýyor.
    » Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi Tarafindan Düzenlenmistir.
    » Mesajin forum kurallarina uygun olmadigi tespit edilmistir (Genel Kurallar)
    » Forum yöneticileri kurallara uymayan mesajlari düzenleme ve silme hakkina sahiplerdir.
    » Foruma üye olan herkes Forum Kurallarini kabul etmis sayilir.
    » Gerekli durumlarda itirazlariniz için: uyelik@bordomavi.net

Kamil hocam siyaset yapmayalým.Hepimizin yüreði yanýyor ama burada insanlarý yönledirecek þekilde mesajlar vermeyelim.Herkesin bildiði kendine kalsýn.Kim neye oy veriyorsa versin.Bu konuda kesinlikle BMN taraf olmayacaktýr...
    Konu Badaloðlu tarafýndan (05.06.2007 Saat 11:12 ) deðiþtirilmiþtir.

Yeliz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    36

konu baþka yerlere gidiyor. dediðim gibi yeri burasý deðil

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

arkadaþlar lütfen siyasi konulara deðinmeyelim......
    Ne mutlu Türk olana deðil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karþýsýnda kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Arkadaþlar, bu tip siyasi mesajlar içeren iletileriniz silinecektir.Tekrar ediyorum.BMN üzerinden siyaset kimseye yaptýrmýyoruz.Kim hangi partili olursa olsun bu bizi çokta ilgilendirmiyor.BMN'de siyasi mesajlara yer yok...
    TARAFTAR TARAF OLANDIR...TARAFTAR ALMAZ VERÝR!...

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr Lapina - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    42

Allah (c.c) þehidlerimizin ailelerine sabýr versin.

Tokat Ýl Temsilcisi
    Kamil Çakmak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Yaþ
    58

Ben siyasetle ilgilenmem. Benim bahsetmek istediðim siyasi irade ile törörle mücadele ayrý ayrý düþünülemeyeceðidir. Bu her yönetime gelen iktidar için geçerlidir.

Cüneyt Canlýca - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu

Bu memlekette insanlarýn nasýl iki yüzlü olduðu nasýl bu kadar þerefsizleþebildiðini gösteren bir olaydýr dünkü olay..

Kameralarý görünce sevgi dostluk halklarýn kardeþliði diye tutturan ama içleri düþmanlýkla alev alev yanan ciðeri peþ para etmez pezevenk heriflerin en ufak bir üzüntü mesajý bile yayýnlamamýþ olmalarý durduklarý yeri açýkça göstermektedir... Ve onlara oy veren koskoca bir halkta aptallýða varan bir saflýkla onlarýn aðýzlarýnýn içine bakmaktadýr...

Þehitler artýk çok daha mutlu olacaklarý bir yerdeler.. Ruhlarý þad olsun..
    Yakýnlarýna Allah sabýr versin.

Ýskender66 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    48

Þehitlerimize Allahtan rahmet, yakýnlarýna sabýr ve baþsaðlýðý diliyorum...
    Mekanlarý cennet olsun (Amin)
    Þehitlerimizin üzerinden siyaset yapanlarý da kýnýyorum. Milliyetçilik kimsenin tekelinde deðil!!...

onurkaradeniz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

ALLAH þehitlerimizin ruhlarýný þad eylesin artýk ülkemiz o kadar alýþtý ki bu haberlere kimse tepki vermiyo böyle adilik olmaz yeter artýk senelerdir yeter diyoruz kimsenin kýlý kýpýrdamýyo anlamýyorum ben devlet büyükleri ne iþ yapar bu konuda! kaç þehit daha verecez ne olmasý gerekiyo biþeyler yapmak için???????????? ALLAH belalarýný versin inþaallah...

TÜRK 'e kefen biçenin ölümü korkunç olur !!!

onurkaradeniz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

Türk'e Kefen Biçenin Ölümü Hakikatten Korkunç Oluyor

"Musul'a 15 kilometre uzaklýktaki Türkmen kasabasý Kazar, amerikalýlarýn desteði sayesinde kürtlerin eline geçti... kürtler, Kazar'da yaðmacýlýk ve þiddet uygulamaya baþlamýþlar...

Türkiye’ye meydan okuyan Mesut Barzani "Kerkük bölgesi tarihi ve coðrafi açýdan Kürt bölgesidir ve biz bu bölgeden vazgeçmeyeceðiz" demiþ.... Öte yandan, Barzani'nin Washington'da bulunan yeðeni Ferhad Barzani ise Kürtler'in Kerkük'e geri dönmesinin kimse tarafýndan yasaklanamayacaðýný öne sürmüþ...

Türklerin bölgeye geliþleri ve yerleþmeleri uzun vadeli olmuþtur,kesin tarih verilmemekle beraber M.Ö orta Asya’dan Anadolu ve Mezopotamya bölgelerine göç eden Türk guruplarýn bulunduðu bilinmektedir, Araplar ise Arap yarýmadasýndan kuzeye doðru (adnaniler)ve (kahtaniler) soyundan gelen Arap aþiretleri Irak'a ilk 4.yüzyýldan itibaren göç etmeye baþlamýþlar, Türkmenlerin bölgeye geliþi Emevi devleti m.674(H.54) diye bilinse de, bir çok araþtýrmada orta Asyalý (TÜRKLER)’in bölgede (Sümer) döneminde varlýðýný bir gerçek olduðudur.

Bugün dünyanýn yedi harikasý arasýnda gösterilen asýlý bahçeler Baðdat’ýn 70km güneyinde bulunan ve “kýralýn, orta Asyalý(TÜRK) olan eþini mutlu etmek için ayrýldýðý topraklarýn bir benzerini inþa etmiþ olmasý” TÜRK varlýðýnýn bir gerçeðidir.

Musul'un Misak-ý Milli'nin vazgeçilmez bir parçasý olduðunu 1 Mayýs 1920 tarihinde yaptýðý bir konuþmada Mustafa Kemal Paþa þöyle ifade etmiþtir: ""Hep kabul ettiðimiz esaslardan birisi ve belki de birincisi olan,sýnýr meselesi tayin ve tesbit edilirken,Milli sýnýrýmýz Ýskenderun'un güneyinden geçer,doðuya doðru uzanarak Musul'u, Süleymaniye'yi, Kerkük'ü içine alýr.Ýþte hudud-u millimiz budur""

Türk Milleti ordusunu süs olsun diye beslememektedir , soydaþlarýnýn bulunduðu her karýþ topraðý milli misak sýnýrlarýnda olsun yada olmasýn daha önce Kýbrýs'ta olduðu gibi korumasýný pek iyi bilen Türk Ordusu Atatürk'ün belirttiði hudud-u millimizi korumasýný elbette bilir !

Düzenli olarak takip ettiðimiz evrimin kayýp halkalarý tarafýndan hazýrlanan bölücü terörist örgüt KADEK'in (PKK) yayýn organý niteliðindeki özgür politika adlý paçavrasýnda bir halka yazýsýnda Yavuz'u tarihin en zalim katili olmakla suçlanmýþ ve Yavuz'un Çaldýran savaþý öncesi okduðu bir dörtlüðüde yazýsýna eklemeyi ihmal etmemiþ Bakýn ne demiþ Yavuz ;

Kürde fýrsat verme ya Rabb, dehre sultan olmasýn.
    Aayaðýn sýksýn çarýk asla iflah olmasýn
    Vur sopayý al ekmeði, karný bile doymasýn
    Ol çeþmeden gavur içsin, Kürde nasip olmasýn

Ben þiirden pek anlamam ama Yavuz'u pek iyi bilirim. 1514 teki Çaldýran ve 1516 daki Merci Dabýk savaþlarýný kazanarak devleti bölünmek tehlikesinden kurtaran Kemal Paþaoðlu'nun ölümünde hem kalem hem kýlýç aðladý dediði Yavuz bizce Türk tarihinin altýn halkalarýndan bir tanesidir. Bu halkalarýn paçavralarýnda genel baþkanýmýz diye hitap ettikleri Öcalan'ýn da ne korkak ne kancýk bebek katili olduðunu biliriz. Biz biliriz de bunlar bilmez mi ? Bilirler elbet ...

Muþlu Müþtat Baba'da ;

Allah Kürd'ü mürd eyledi, ayaðýný dört eyledi
    Ya kürdü eþek eyledi , ya eþeði kürd eyledi

diyor koþuðunda . Acaba Muþlu Müþtat Baba nasýl bir eþekliðe tanýk oldu ki böyle bir koþuk yazma ihtiyacý hissetti.

Muþlu Müþtat baba hangi devirde yaþadý bilemiyoruz ama acaba bu koþuðun sebebi biz yunan ile vuruþurken Koçkiri'de arkadan vurulmamýz olabilir mi ? 11 Mayis1919' da Ali Batý'nýn Kurtuluþ Savaþýný baþladýðý günlerde düzensizlik ve karýþýklýklardan faydalanarak çýkardýðý isyan neden olabilir mi ? Bahtiyar Aþireti Reisi olan Cemil Çeto'nun, Doðu'da bir kürdistan devleti kurmak için ayaklanmasý mý acaba Müþtat Baba'ya bu koþuðu yazdýrdý ?.

Ayaklandýlar da ne oldu ?

Koçgiri ayaklanmasýný Haziran 1921'de Topal Osman Aða bastýrmýþtýr.
    Mardin 5. Tümen Kumandanlýðý, 3. Tabur Kumandaný Yüzbaþý Yusuf Ziya'yý Ali Batý'nýn isyanýný bastýrmak üzere Nusaybin'e göndermiþ, Yusuf Ziya'nýn müfrezesi Karakurt köyü yakýnlarýnda Ali Batý'nýn askerleri ile savaþa tutuþmuþ ve kaçan Ali Batý'yý saklandýðý Medah denilen yerde kýstýrarak ölü olarak ele geçirmiþtir
    Milli kuvvetler Cemil Çeto kuvvetlerinin kýsa zamanda daðýtmýþ ve kendisi ile oðlu birlikte yakalanarak idam edilmiþtir.

Elimize 1798 yilinda basilmis bir kitapýn bazý sayfalarý geçti. Kitabin adý "Travels Through Egypt and Syria, in the years 1783, 1784, and 1785." . Kitap M.C- F. Volney adýnda bir Fransýz tarafýndan yazýlmýþ, fakat Ýngilizce'ye çevirilip New York'ta basýlmýþ.

Kitap'ýn 229. sayfasýnda ;

Türkmenler gibi, kürtler çobanlýk yaparlar ve yörüktürler, fakat bazý törelerde onlardan farklýdýrlar. Türkmenler kizlarina evlilik çeyizi verirler, kürtler ise kýzlarý için baþlýk parasý alýrlar. Türkmenlerbizim asillik dediðimiz anadan dogma yüksekliði tanýmazlar, kürtler ise onu her þeyin uzerinde tutarlar. Türkmenler hýrsýzlýk yapmazlar, kürtler ise hemen hemen her yerde hýrsýz olarak bilinirler, bu yönden Bagdaslia(Baðdad?) adý altýndaki Beilam'in doðusundaki daðlarda , Kles's
    kadar, Aleppo ve Antioch'da yaþadýklarý yerlerde, istenmezler(?) diyor. Vallahi bu halkalarýn Fransýz anasý kendi tarihçilerinin manevi evlatlarý hakkýnda yazdýklarý hakkýnda ne diyecek bilemiyoruz ben tarihten ve sosyolojiden pek anlamam. Uzmanlýk alaným pazarlamadýr o yüzden M.C- F. Volney'in yazdýklarý üzerine yorum yapmam pek doðru olmaz. Yazarlarýndan alýp size satmakla yetineceðim.

Biz edebiyat konusunda pek bilgili olmadýðýmýz gibi Tarih konusunda da pek iddialý sayýlmayýz o yüzden yukarýdaki belgeyi yorumsuz verdik ve Yavuz'un þiiri üzerine yorum yapmadýk. Bu konular bizi aþar amma defalarca dinleyerek ve yaþayarak öðrendiðimiz bir gerçek vardýr oda Türk'e kefen biçenin ölümü hakikatten korkunç oluyor.

Tanrý Türk'ü Korusun

Selman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Adi, þerefsiz, vatan haini köpekler.Neler yazýlýr onlar hakkýnda ama burasý yeri deðil.Canlý canlý suratlarýný gören biri olarak insana benzemediklerini söyleyebilirim.Ulan birgün o akýttýðýnýz kanda boðulacaksýnýz!

Topraklarý toprak yapan üstündeki kandýr,
    Toprak, eðer uðrunda ölen varsa vatandýr!

NE MUTLU TÜRK!ÜM DÝYENE!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Ayþe Aygün - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    46

Azdý gene köpekler. Azan belasýný bulur.Allahtan þehitlerimize rahmet aillerine baþsaðlýðý diliyorum .

Türk'e Kefen Biçenin Ölümü Hakikatten Korkunç Oluyor.
    Bu topraklar için verdiðim her þehit yeni bir can demek bu topraklar için.
    Ýçimdeki Sevdan Öyle Büyük ki.Trabzonum.

hüseyin1975 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    48

Terhisine 4.5 ay kala þehit oldu

Tufan HAMARAT- Ümit YILDIZ/KEMALPAÞA, (DHA) - AA

TUNCELÝ'nin Pülümür Ýlçesi Kocatepe Jandarma Karakolu'na PKK'lý teröristlerin yaptýðý baskýn sonucu þehit olan erlerden Ýlhan Saðlam'ýn, terhisine 4.5 ay kaldýðý öðrenildi. Saðlam'ýn þehit olduðu haberi, yakýnlarý tarafýndan uzun süres Ýsrafil ve Nispet Saðlam çiftinden gizlendi.
    PKK'lý teröristlerin düzenlediði hain saldýrýda Ýlhan Saðlam'ýn þehit olduðu haberi, Ýzmir'in Kemalpaþa Ýlçesi'ndeki Atatürk Mahallesi'nde yaþayan ailesini yasa boðdu. Acý haberle yýkýlan ailenin yakýnlarý uzun bir süre bu haberi anne ve babasýndan gizledi. Elektrikçilik yapan, bekar Ýlhan Saðlam'la en son dün gece telefonla görüþtüðünü belirten aðabeyi Mustafa Saðlam, “Ýlhan, ‘Sizleri çok özledim. Ýzmir'i çok özledim. Bir an önce askerliðim bitsin de geleyim’ dedi'' diye konuþtuklarýný anlattý.
    Ýsrafil ve Nispet Saðlam çiftinin beþ çocuðundan en küçüðü olan 21 yaþýndaki Ýlhan Saðlam'ýn, ilkokul mezunu olduðu, askerden geldikten sonra kendisine ait bir elektrikçi dükkaný açmak istediði vurgulandý. Terhisine 4.5 ay kaldýðý öðrenilen Saðlam'ýn ölüm haberi anne ve babasýndan uzun süre gizlendi.

KOMUTANLAR EVE GELÝNCE AÝLEYE SÖYLEDÝ

Kemalpaþa Belediye Baþkaný Yakup Karaca ve Kemalpaþa Garnizon Komutaný Binbaþý Yahya Kazýk da þehit askerin evine gelerek, ailenin acýsýna ortak oldu.
    Kardeþi Ýlhan Saðlam'ýn þehit olduðunu babasýndan gizleyen aðabeyi Þahin Saðlam, “Komutanlar evin önüne gelince artýk daha fazla saklayamadým. Kýz kardeþim Lale yeni doðum yaptý kendisinden hala saklýyoruz, bu acýya nasýl dayanýrýz, bilemiyorum'' dedi.
    Aileye çocuklarýnýn þehit olduðu haberi verilirken, bir saðlýk ekibi de evde hazýr bulunduruldu.

RÜYASINDA GÖRDÜ

Þehit er Ýlhan Saðlam'ýn annesi Kýsmet Saðlam, bir gece önce rüyasýnda köpeklerin güvercinlere saldýrdýðýný belirterek, "güvercinleri kurtarmak için eline aldýðýný, köpeklere taþ attýðýný, ancak taþ attýkça köpeklerin daha çok saldýrdýðýný, güvercinleri kurtaramadýðýný" söyledi.
    Þehit askerin aðabeyi Þahin Saðlam (35), kardeþinin asker fotoðrafýný göstererek, en son bir akþam önce telefonda konuþtuklarýný, kendisine göreve gideceðini söylediðini kaydetti.
    Þehit erin yengesi Maynur Saðlam, “Kýsa süre önce rüyamda, evimizin önüne komutan geldi, elinde Türk Bayraðý vardý. Bayraðýn ucu yanýktý bana uzattý, ‘Ne oldu’ dedim, sesini çýkartmadý, bugün Ýlhan'ýmýn þehit haberi geldi. Üç kiþiyi ayný anda askere gönderdik, birini þehit verdik. Gerekirse 10 tanesini göndeririz, Allah o canilerin belasýný versin'' diye rüyasýný ve duygularýný anlattý.
    Kardeþinin þehit olduðunu öðrenen abla Mahberi Saðlam ise sinir krizi geçirdi. Aðýtlar yakan acýlý abla Mahberi Saðlam, “Ýlhan’ý ak güvercin olarak gönderdik, kara güvercin olarak geldi. Onlar bir tane vurur, biz 10 tane göndeririz. Geldiðinde iþ kuracaktý. Bizi kimseye muhtaç etmeyeceðini söylüyordu'' dedi.
    Þehit er Ýlhan Saðlam'ýn en son dün (pazar) telefonla görüþtüðü ailesine “Üzülmeyin burasý güllük güneþlik, rahatým yerinde'' diye moral vermeye çalýþtýðý öðrenildi.

ÝKÝZLERÝ TERÖR AYIRDI

Teröristlerin saldýrýsý sonucu þehit olan jandarma er Erdem Erkaçtý’nýn evinde de büyük hüzün yaþanýyor.
    Ýzmir’in Bayýndýr ilçesinde oturan baba Turgut Erkaçtý, AA muhabirine yaptýðý açýklamada, çift yumurta ikizi oðullarý Erden ve Erdem Erkaçtý’yý birlikte askere gönderdiðini söyledi.
    Oðullarýnýn, "Bir an önce askerliðimizi yapýp hayata atýlalým" diyerek ayný anda askere gittiklerini ifade eden Erkaçtý, "Ýki oðlumun da daðýtýmý Tunceli’ye çýktý. Oðullarýmý en son 1 ay önce daðýtým iznine geldiklerinde görmüþtüm. Erdem 1 hafta önce aradý, ’Baba beni buradan al, burasý çok tehlikeli’ dedi. Oðlumun þehit olduðu haberi geldi. Vatan sað olsun" dedi.
    Erkaçtý, konuþmasý sýrasýnda gözyaþlarýna boðuldu. Bu arada ailenin evinin giriþine ve balkona asýlan Türk bayraklarý dikkati çekti.
    Bayýndýr’da yaþayan Turgut ve Nuran Erkaçtý çiftinin 4 oðlundan biri olan ve demirci çýraðý olarak çalýþan Erdem Erkaçtý, Bayýndýr Belediyesporda futbol oynuyordu.
    Manisa’da acemi eðitimini tamamladýktan sonra ikiz kardeþiyle daðýtýmda Tunceli’ye giden Erdem Erkaçtý, Pülümür ilçesindeki Kocatepe Karakolunda askerlik görevini yapýyordu.
    Þehit olan Erdem Erkaçtý’nýn ikizi Erden Erkaçtý’nýn da cenaze törenine katýlacaðý öðrenildi.

MEKTUBUNDAN ÖNCE ÞEHÝT HABERÝ GELDÝ

Tunceli’nin Pülümür ilçesinde teröristlerin Kocatepe Karakolu’na saldýrýsý sonucu þehit olan Jandarma Er Eraslan Güngör’ün (21), bir gece önce telefonla görüþtüðü eþine, mektup gönderdiðini söylediði öðrenildi.
    Olayýn duyulmasýnýn ardýndan Eraslan Güngör’ün Amasya Merkez Keçili köyündeki ailesi büyük bir acý yaþarken, baþta yakýnlarý ve askeri yetkililer olmak üzere þehit erin evine gelen çok sayýda kiþi taziye ziyaretinde bulundu.
    Þehit erin annesi Yadigar ve sara hastasý baba Rýza Güngör olayýn þokunu yaþýyor. Henüz 7 aylýk evliyken vatani görevi için ayrý kaldýðý eþi Yeter Güngör ise sýk sýk baygýnlýk geçiriyor, 2’si kýz 5 kardeþin en büyüðü olan þehit er Güngör’ün kardeþleri de gözyaþý döküyor. Aile fertlerini, yakýnlarý teskin etmeye çalýþýyor.
    Anne Yadigar Güngör, "Vatan sað olsun" derken, acýlý eþ Yeter Güngör ise teröre ve terörist örgütüne lanet yaðdýrýyor.
    Bu arada, terhisine yaklaþýk 2,5 ay kaldýðý bildirilen Eraslan Güngör’ün þehit olmadan bir gece önce telefonla görüþtüðü eþine bir mektup gönderdiðini söylediði, ancak mektubun ailenin eline henüz ulaþmadýðý öðrenildi.
    Þehit erin yarýn düzenlenecek cenaze töreninin ardýndan köydeki aile kabristanlýðýnda topraða verileceði bildirildi.
    Rahmetli Babamin bu Dünyada bana birakdigi en büyük Miras "ÖLÜMSÜZ TRABZONSPOR ASKIDIR".

hüseyin1975 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    48

Þehit Babasý Aslan: Tek oðlum vardý, þehit oldu, çok gururlandým

Hüseyin Yeþilkavak / AA

Tunceli'nin Pülümür Ýlçesi Kocatepe Jandarma Karakol Komutanlýðýna teröristlerce düzenlenen saldýrýda þehit olan jandarma er Mustafa Aslan'ýn Balýkesir'in Gönen ilçesine baðlý Küpçýktý köyündeki evinde yas var.
    50 haneli köyde çiftçilikle geçimini saðlayan baba Ýsmail Aslan (41) ve eþi Halime Aslan'ý (38) yakýnlarý teselli ediyor.
    Baba Ýsmail Aslan, oðlu Mustafa'nýn (21) 10 aylýk asker olduðunu, vatani görevini tamamlamasýna 5 aylýk süre kaldýðýný belirtti.
    Mustafa'nýn, Balýkesir Üniversitesi (BAÜ) Meslek Yüksek Okulunda 2 yýllýk elektrik bölümünü bitirdiðini ve hemen askere gitmek istediðini anlatan Aslan, oðlunun ''(Baba bir an önce vatani görevimi yapmak istiyorum. Askerliðimi tamamlayýp, dükkan açacaðým'' dediðini söyledi.

ÞEHÝT HABERÝNÝ ASKERÝ YETKÝLÝLERDEN ÖÐRENDÝ
    Aslan, oðlunun son olarak nisan ayýnda izne geldiðini anýmsatarak, þunlarý dile getirdi:
    ''Çok mutlu olduðunu söylüyordu. 'Biz orada bir aileyiz, arkadaþlarým, komutanlarým çok iyi' diyordu. Herhangi bir sýkýntýsýnýn olmadýðýný söylüyordu. 4 gün önce telefonla da görüþtük. Ama, dün askeri yetkililer, kalabalýk bir þekilde gelerek, oðlumun þehit olduðunu söylediler. Tek oðlum vardý, o da þehit oldu. Çok gururlandým, onu vatan için kaybettim. Bugün beni kabul etseler, hiç düþünmeden ben de giderim. Þehit haberini alýnca oðlumu kaybetmenin acýsýný yaþadým. Ancak benim oðlum olmasa baþka evlatlarýmýz da olabilirdi. Vatan saðolsun.'' Baba Aslan, oðlu Mustafa'nýn yaný sýra 16 yaþýnda Sibel adýnda bir kýzý olduðunu belirterek, baþka anne ve babalarýn canlarýnýn yanmamasý için terörün bir an önce bitirilmesini istedi.
    Evine kapanan anne Halime Aslan'ýn ise oðlunun þehit olduðu haberini aldýktan sonra fenalýk geçirdiði, akrabalarý tarafýndan güçlükle sakinleþtirildiði öðrenildi.
    Bu arada, þehit babasý Ýsmail Aslan'ýn, asker üniformasý giyen yeðeni 6 yaþýndaki Yasin Aslan'ýn ''Asker ölmez'' diye baðýrmasý, þehit yakýnlarýný duygulandýrdý.
    Þehit Mustafa Aslan'ýn cenazesi, yarýn Gönen ilçe merkezinde düzenlenecek askeri tören ve Çarþý Camisi'nde kýlýnacak cenaze namazýnýn ardýndan Gönen Ýlçe Þehitliðinde topraða verilecek.
    Rahmetli Babamin bu Dünyada bana birakdigi en büyük Miras "ÖLÜMSÜZ TRABZONSPOR ASKIDIR".

ilhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

Ýlhan Saðlam..

Hem adaþým hemde ayný semtteniz. Bugun Ýzmir / Kemalpaþa bayraklarla donatýlmýþtý. Olayý hemen anladým. Yarýn Öðle namazýnda Cenaze kaldýrýlýcak. Orada olucam!

Þehitler Ölmez Vatan Bölünmez !

Kahrolsun PKK !
    Türkçe, Turkche olmasýn! Dilimizi koruyalým! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde þapkam, dünyanýn dört bir yanýný geziyor ve stadyumlarda yalvarýyorum:
    “Tanrý rýzasý için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"Ýhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Misina - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Allah Rahmey eylesin Ailelerine sabýr diliyorum
    Traktörlerle Türküler Geçsin Alt Baþýmdan Mezarlýðýn,
    Seher Aydýnlýðýnda Taze Ýnsan Yanýk Benzin Kokusu

Armaðan Dere - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

http://www.kanuykusu.com/operasyon1.php
    http://www.kanuykusu.com/gazete_kupurleri.php

GENEL BÝLANÇO

1993-95 TARÝHLERÝ ARASINDA

365 SUBAY,ASTSUBAY VE ASKER ÞEHÝT OLMUÞTUR
    804 SUBAY,ASTSUBAY VE ASKER YARALANMIÞTIR.
    60 GEÇÝCÝ KÖY KORUCUSU VE 2 POLÝS ÞEHÝT DÜÞMÜÞTÜR
    48 GEÇÝCÝ KÖY KORUCUSU VE 1 POLÝS YARALANMIÞTIR
    1993-95 TARÝHLERÝ ARASINDA

PKK TARAFINDAN 37 VATANDAÞ ÖLDÜRÜLMÜÞ,39 VATANDAÞ YARALANMIÞ VE 76 VATANDAÞ KAÇIRILMIÞTIR.
    PKK 28 KARAKOLA EYLEM DÜZENLEÝÞ, 148 KEZ KARAKOL,ÜS,KIÞLA,KÖY E MEZARAYA HAFÝF SÝLAHLARLA SALDIRMIÞTIR.
    YÜKSEKOVO VE ÇUKURCA ÝLÇELERÝNDE ÝKÝÞER DEFA AYAKLANMA GÝRÝÞÝMÝNDE BULUNULMUÞTUR
    1993-95 TARÝHLERÝ ARASINDAKÝ MANEVRALARIN GENEL BÝLANÇOSU

PKK TEÞKÝLLERÝNE MANEVRA GÜCÜ OLARAK 1000-2000 ASKERDEN OLUÞAN 779 HAREKAT,MANEVRA GÜÇÜ 3000-5000 ASKERDEN MEYDANA GELEN 78 HAREKAT YAPILMIÞTIR.
    23 KEZ 1000-5000 ASKERDEN OLUÞAN KUVVETLERLE KUZEY IRAK'TA KÝ PKK KAMPLARININ BÝRKAÇINA AYNI ZAMANDA TAARUZ EDÝLMÝÞTÝR.
    1993-95 TARÝHLERÝ ARASINDA PKK KAYIPLARINA ÝLÝÞKÝN
    GENEL BÝLANÇO

HAKKARÝ VE KUZEY IRAK'TA YAPILAN MUHAREBE VE ÇATIÞMALARDA

2256 PKK'LI ÖLDÜRÜLDÜ
    202 PKKL'LI TESLÝM OLDU(26 SI KADIN)
    1989 KÝÞÝ YARDIM VE YATAKLIKTAN YAKALANDI,476 TUTUKLANDI
    ELE GEÇÝRÝLENLER

1231 PÝYADE TÜFEÐÝ
    91 MAKÝNELÝ TÜFEK
    14 UÇAKSAVAR MAKÝNELÝ TÜFEÐÝ
    14 HAVAN TOPU
    6114 HAVAN MERMÝSÝ
    193 ROKETATAR SÝLAH
    5054 ROKETARAR ROKETÝ
    4081 MAYIN
    729 TAHRÝB KALIBI
    4152 FÜNYE
    1,096.688 HAFÝF SÝLAH MERMÝS
    20,110 AÐIR SÝLAH MERMÝSÝ
    39 TELSÝZ
    68 DÜRBÜN
    297,040 KG ERZAK

bunlarýn kökünü osman pamukoðlu kazýyordu ama engellediler.....daha baþka biþey demiyorum...ALLAH rahmet eylesin tüm þehitlerimize mekanlarý cennet olsun ....
    Ben ölünce bir elimi tabutumun dýþýna atýn. Ýnsanlar görsünler ki,padiþah olan Kanuni bile bu dünyadan eli boþ gitmiþtir.

Adem Erdoðan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Terörün karikatürü

Özkan SÜMER

Kaç bilinmeyenli olursa olsun, çözülmeyecek problem yoktur. Oysa bizim bilinmeyenlerimiz aksine biliniyor. Bilindiði halde bu meselenin çözülmemesi için çaba sarfeden çok fazla...
    Aha bugün 7 can daha gitti... Telef edilmediðimiz gün yok! Peki ne olacak bu iþin sonu? Hiç adam gibi adam, etkili ve yetkili, aklý baþýnda bir yönetici yok mu bu ülkede?
    Havadan, uydudan seyrederlermiþ. Seyretsinler! Nokta nokta, bütün koordinatlarýmýzý ezberlesinler! Ne olacak?
    EN ÝYÝ HAÝN ÖLÜ HAÝNDÝR
    ......mutedil dalgalý..
    fýrtýna ihtilal efsane

Özkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

Alýntý onurkaradeniz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Türk'e Kefen Biçenin Ölümü Hakikatten Korkunç Oluyor

...

Tanrý Türk'ü Korusun
    Ozan Ýþleten Aðabeð'in "onurkaradeniz" tarafýndan alýntýlanan yazýsý dikkâtle ve tamâmen okunmalýdýr.
    Stand-upçý baþkan istemiyoruz!

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr Lapina - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    42

Standart Ýmlaa

Edit 1967 1967
    Konu Lapina tarafýndan (28.12.2008 Saat 23:57 ) deðiþtirilmiþtir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Cafer KILIÇSOY - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

Ardan Zentürk'ün bugün Star Gazetesinde yazmýþ olduðu yazýyý paylaþmak istiyorum sizinle

Vatan saðolsun’ demek...Evladý askere göndermenin ne olduðunu bilirim... Ýki oðlumdan büyük olaný, bu kutsal görevini geçtiðimiz yýl yaptý, -çok þükür- sað salim döndü...

O’nu, sanki köklü bir geleneði yaþatmak istercesine, otobüsle deðil, Haydarpaþa Garý’ndan gece kalkan ve hemen tüm kompartýmanlarý kendisi gibi asker ocaðýna doðru yola çýkan gencecik insanlar ile dolu bir trenle yolcu etmiþtik...

Tren hareket etti...

O her zamanki neþeli haliyle bizlere son kez el salladý...

Gecenin karanlýðýnda raylar üzerinde süzülüp giden trenle birlikte gözden kayboldu gitti...

Evladý askere göndermenin ne olduðunu çok iyi bilirim...

Geride kalanlar için yaþam, bir müddet donup kalýr...

Odasý, onun býraktýðý gibi korunur, özlem yüreði fena basýnca þöyle bir uðranýlýr, hemen her köþesine sinmiþ hercai ruhunun býraktýðý çizgiler içinde onunla bir süre baþbaþa kalýnýr...

O’nu, asker ocaðýnda ziyaret için ailece yola çýkýlan günler bayram günü gibidir...

Belki... Bir baba olarak kendinize bu durum tüm boyutlarýný çok iyi anlatýrsýnýz da, anneye anlatmak hayli müþküldür...

Çünkü, o, ‘kazýk kadar adam oldu, býrak artýk þunu’ diye uyarmanýza bile bakmadan evladýný hala, ‘benim kýnalý kuzum’ diye sevmektedir...

...Ve o, evladýnýn pusatlý bir þekilde, bu memleketin bir yerlerinde nöbette olmasýný ana yüreðinin bir yerlerinden kopan fýrtýna ile bir türlü anlayamamaktadýr...

Gözlerine, evladýný kýþlasýna taþýyan tren Haydarpaþa Garý’ndan ayrýlýrken çöken o gri-bulanýk hüzün, o dönene kadar hep oradadýr...

Evladý asker olan ananýn ne olduðunu bilirim...

Bana karým öðretti...

Hani, þehit anasý rüyasýnda görmüþ ya köpeklerin güvercinlere saldýrdýðýný...

Doðrudur...

Kýþýn en soðuk gecelerinden birinde sabaha karþý ikimizin ayný anda uyanýp, ‘O þimdi nöbette ve çok üþüyor’ dediðimizi ve bunun da doðru çýktýðýný dün gibi hatýrlarým...

Evladý asker olanýn yüreði, nizamiyeden hiç ayrýlmaz...

Tunceli’nin Pülümür ilçesinde bir karakola yapýlan hain saldýrýda 7 evladýmýzý kaybettik...

Günlerdir televizyon ekranlarýnda, gazetelerin baþ köþelerinde fidanlarýný kaybetmiþ ana-babalarýn acýlý görüntüleri...

Ölüm, hele bir de gencecik insanlarýn suretinde göründü mü, orada, yaþama dair herþey susar...

Türkiye de sustu kaldý iþte...

Ne günlük siyasetin her türlü babalanmaya müsait hengamesi...

Ne makam-mevki-rütbelerin insanlara saðladýðý sanýlan o dokunulmazlýk payeleri...

Ne muhtýra... Ne þu... Ne de bu...

Herþey 7 genç ölüm karþýsýnda bir anda anlamýný yitiriverdi...

Artýk, Türkiye’nin genç insanlarýn kanýnýn yarattýðý lanetin gölgesinde yaþadýðýna inanýyorum...

...Ve bu kan, bizim her alanda elimizin ayaðýmýzýn prangalanmasýna, yediðimiz ekmeðin,içtiðimiz suyun bereketinin kaybolmasýna neden oluyor...

Giderek...

Bu ülkede herþeyin tadý kaçýyor...

Uðursuz haberin ulaþmasýndan bugüne, ne siyasi partilerin aday listelerini inceleyip, ‘yüksek yorumlar’ yapmak geldi içimden, ne ekonominin hallerine bakmak ya da güvenliðimizden sorumlu makamlarýn söylediklerine kulak kabartmak...

Varsa yoksa... O çocuklar...

Uyuyamýyorum...
    Konu Cafer KILIÇSOY tarafýndan (07.06.2007 Saat 16:02 ) deðiþtirilmiþtir.
    ODTÜ'lü bir hocanýn Trabzonspor atkýsýyla dolaþan Trabzonsporlular hakkýndaki yorumu;
    "Hocam onlar Trabzonsporlu. Onlarýn sevgisi, derdi bir baþka. TRABZONSPOR onlar için bir var olma nedeni. TRABZONSPOR'a küsemez, kýzamaz ondan utanamazlar çünkü o zaman þehirlerine küsmüþ, þehirlerinden utanmýþ olurlar''

Harun-61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    41

Allah rahmet etsin aziz $ehitlerimize, iyi biliyoruzki onlar ölü degil diridirler...! yine firsatlari olsa yine $ehit olmak isteyecekler...

artik buna bir cözüm bulunmali, olan analara oluyor...!

.
    *
    * Aðýzdan çýkan söz muallakta kalmaz, ya sað tarafa yazýlýr ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamýný ALLAH adamý yapma Sanatý'dýr ~

Erkut Ay - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun
    Yaþ
    42

þehitler görevini yaptý onlar bu vatanýn deðerli evlatlarý ama sadece þehitler ölmez demeklede bitmiyorki bu terör sadece naralar atýyoruz þimdi halk bir araya gelmeli ve bu aciz þehit i kelle mertebesine koyan insanlardan bu evlatlarý kurtarmalýdýr eðer bunu buhalk yapmazsa çok acý çekmeyede mahkumdur..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)