Sayfa 491 Toplam 604 Sayfadan BirinciBirinci ... 391 441 481 489 490 491 492 493 501 541 591 ... SonuncuSonuncu
Toplam 15099 adet sonuctan sayfa basi 12,251 ile 12,275 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez!

Muhteva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir

Kasıtlı yalan mı yoksa öldüğü sanılan bebek hastane de ameliyat ile alınıp hayata döndürülüp küveze mi alınmış burası önemli kadının öldüğünü iddia eden bir kaynak görmedim şahsen.

Kasıtlı yalan haber genelde şöyle oluyor polis bir evi aramak için gidiyor evin genç kızı Dilek Doğan polislere ayağınıza galos giyip öyle girin ayakkabıyla girmeyin dediği için boynundan vurulup öldürülüyor.

Daha sonra bütün ana akım haber kaynakları kızın çatışma da öldüğünü söylüyor sonra kızın vurulup son nefesini verdiği kamera görüntüleri ortaya çıkıyor çatışma palavrasi cürütülüyor.

Evde terörist yok,çatışma ihtimali yok vs. komple masa başı haber.

Bitlis'te askeri aracın geçişi esnasında yola daha önce döşenen patlayıcının Pkk''lılar tarafından patlatilmasi sonucu 2 asker şehit oldu 6 asker yaralandı

Haber7
    Konu Muhteva tarafından (21.12.2015 Saat 21:31 ) değiştirilmiştir.
    Adalet,Eşitlik,Özgürlük..
    Komünar..

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    İstanbul

@ Muhteva
    Terör örgütünün yayın organlarının ağzı ile konuşuyorsun. Doğuda ve Güneydoğu'daki olayların sorumlusu terör örgütüdür. Onların ağzı ile konuşur ve polisi , askeri suçlayan şeyler yazarsan insanların damarına basarsın. Sokaklarda açılan hendeklerin, kurulan barikatların, yakılan okulların ve camilerin sorumlusu nasıl terör örgütü ise ölen sivillerin de sorumlusu onlardır. Polis ve asker orada keyfine durmuyor, vatandaşının , senin , benim güvenliğini sağlamak için uğraşıyor. O yüzden rica ediyorum , terör örgütünün yayın organlarının yaptığı haberleri burada paylaşma.
    Konu Yaşar tarafından (21.12.2015 Saat 20:03 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Balıkesir

Diyarbakır da yaşanan çatışma da 1 asker şehit oldu.

Dha

Devletin sorumluluğu benim haber alma ihtiyacı mı karsilamaktir gerçekleri yazan bütün gazetecilerin içeri tıkıldığı bir ülkede kimse benden yandaş basına itibar etmemi beklemesin.

Sadece verdikleri şehit haberlerine inanırım.

Cumhuriyet,halk tv,Ulusal haber vs. bunlar Pkk kaynağı değil her muhalif gazeteye Pkk'cı yaftası yapıştırmak çok kolay galiba.

Gerekirse operasyona katılan her askerin kaskına kamera takıp orada neler yaşandığını bize göstermek zorundalar.

Bunu art niyet ile yazmıyorum başka bir ülke ile savassak bile sivil insanlara yönelik saldırı iddiaları olduğu zaman bunu araştırıp en şiddetli şekilde eleştirecek olanda yine benim.

Bize dayatılan herşeye inansak sütten çıkma ak kasığız

Öyle bir dünya yok hiç kimse sütten çıkma ak kaşık değil.
    Komünar..

Travelair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Gerçekleri yazan bütün gazeteciler içeride değil. Sadece verdikleri şehit haberlerine inanırsan diğer bütün haberleri okumadan yalan kabul etmiş olursun. Halbuki haberleri çok sorgularım diyordun. Saydığın medya kanalları hükümete çelme takmayı yalan yanlış da olsa devletin aleyhine de olsa adet haline getirmişlerdir. Bunun için de Pkk haber kaynaklarını kullanmaktan çekinmiyorlar. Pkk dediğin de terör örgütüdür. Her türlü propaganda haberini yapıyorlar. Dolayısı ile inandırıcı bir yönleri yok

Rahmetli olan kızın videosunu izledim. Video gerçek ise doğru olmayan bir hadise izlenimi veriyor. Yine de vurulma anı, neler yaşandığı görüntü olarak yok. Sesler olarak duyuluyor. Mahkemeye çıkarılır, yargılanır, suçluysa cezasını alır. Devletin içinden kötü adam çıkmaz diye bir şey yok. Ama devletin içinden kötü adam çıktı diye devleti tümüyle kötü göstermek, işte o çok daha yanlış. Sen yanlış arıyorsan bunları aradığının bin mislini terör örgütlerinde aramalısın. Burada bunu aradığını, sorguladığı görmedim, arıyor musun? Ama yanlış aramadan öte yanlış kollayıp bunu nefretini kusmak için bahane ediyorsan bu da çok ayrı bir yanlış
    Konu Travelair tarafından (21.12.2015 Saat 21:47 ) değiştirilmiştir.
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çıkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor şükretmedikçe şampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalır, üretirsen çoğalır--------------------------------------İÇİN
    Arslanın sırtlanı çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Nereden
    İstanbul

Boşuna konuşuyoruz. Yakılan okullar yalan, açılan hendekler yalan, kurulan barikatlar yalan, İETT otobüsüne molotof atılıp yakılması yalan, kundaklanan dükkanlar ve araçlar yalan. Tek doğru sivilleri öldürenin asker ve polis olduğudur. Keyfi olarak doğuda ve Güneydoğu'da sokağa çıkmayın yasakları ilan edip halka zulüm yapan devlet var. Terör de yalan , öyle bir şey yok. Self determinasyon yapıyor adamlar , rahat bırakmamız lazım , kendi yollarını kendilerinin çizmesi lazım. Adamlara terörist yaftası vurmak ayıptır .
    Konu Yaşar tarafından (21.12.2015 Saat 23:02 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Balıkesir

Bu da önyargı oldu okumadığımı nereden çıkardınız bu sitede yandaş basından en fazla haber paylaşan benim ona okuyarak yalan kabul etmiş oluyorsun diyelim

Okumaktan gocunan birisi değilim her gün pek çok tarafa ait pek çok haberi okuyorum yine pek çok farklı görüşe sahip köşe yazarını okuyorum sadece manşetleri okuyup hüküm veren halkın geneli ile kıyaslamayın.

Ama sizin çelme olayı muhalif yayınları pek okumadığınızı gösteriyor bana,kaldı ki adamların çelme takacak halimi kalmış konuşan kendini içerde buluyor.

Yakında devlet sırrı diye bir yasa çıkartılacak yedikleri her haltı devlet sırrı diyerek gizleyecekler bugün doğudan ve dış ilişkilerden haber alabiliyorsak o muhalif basın sayesinde alıyoruz yarın onuda alamayabiliriz.

Türk askerinin başına çuval geçiren Amerikan askerlerini kameraya çekip dünyaya servis eden bir peşmergeydi biz ne yaptık o peşmerge'nin başı olan Barzani'yi Devletin en özel en mahrem yeri olan Mit ile masaya oturtup özel görüşme yaptık kim bilir hangi devlet sırrı bilgileri verdik halktan esirgedikleri bilgileri Barzaniye verdiler çok güvenilir bir kişilik tabi kendisi.
    Konu Muhteva tarafından (22.12.2015 Saat 01:16 ) değiştirilmiştir.
    Komünar..

Nereden
    Balıkesir

Yakılan okullar,otobüsler,dükkanlar vs. bunların hiç birisi yalan değil trajikomik olan ise bu günlerin geleceğini 5-6 aydan beri ben ve benim gibi düşünenelerin dile getiriyor olması.

Devlet yönetmek yapboz oynamaya benzemez sandığın nabzına göre daha doğrusu koltuk sallanmaya başladığı zaman taktik değiştirirsen ülkeyi uçuruma sürüklersin.

Önce kürtlerin oyunu alabilmek için içi boş çözüm saçmalığı ile kandırmaya çalış ters tepincede topyekün savaş ilan et, bu kürtlerde salak değil siyasi tercihleri yüzünden bedel ödediklerinin farkındalar.

Pkk'nın kurulduğundan itibaren özerklik talep ettiğini biliyorsun madem bunu kabul etmiyorsun o halde neden masaya oturdun.? 2 kürtçe kanal açıp bunları kafalarız diye mi düşündün çocuk oyuncağı mı bu işler.?

Eğer masaya oturuyorsan sonunu getireceksin yok istemiyorsan o masaya hiç oturmayacaksın.Ben devletim istediğimde masaya otururum istediğim de kalkarım dersen işte bu hale gelirsin.

Ülkenin bu hale gelmesine senin o masadan yarı yolda kalkman sebep oldu iki halk arasında vağrolan köprüler sayenizde tek,tek yıkıldı 30 yıldır özerklik diyenler sayenizde artık ayrılık diyor.!

Her zaman ayrılığa karşı çıktım o yüzden bu duruma gelinmesine sebep olan iş bilmezlerden nefret ediyorum.!

Bunun farkında oldukları için Başbakan yardımcısı Numan Kurtulmuş her hafta "Operasyonlar da evleri yıkılan,hasar gören ve göç etmek zorunda kalan vatandaşlarımızın bütün mağduriyetlerini gidereceğiz" diye açıklama yapıyor.

Bu şekilde onları küstürmeyiz aradaki buzları eritiriz diye düşünüyor herhalde, hiç romantik değil nafile çaba.

Aylardan beri gidişatın kötü olduğunu bu şekilde devam ederse iplerin tamamen kopacağını anlatmaya çalıştık, bu politikanın ülkeyi bölünmeye sürükleyeceğinden bahsettik ama körle yatan saşı kalkar misali 2 ayda kökünü kazıyıp sorunu bitireceklerine bizi inandırmaya çalıştılar.

6 aydan beri yandaş basın şu haberlerden geçilmedi; "Pkk tükendi,Pkk bitti,Pkk yalvarıyor,Pkk bölündü liderleri kaçtı,Son çırpınışları,Kökünü kazıdık"

Bilmem kaç defa bombalayıp yerle bir ettiğimiz yöneticilerin kaçtığını söylediğimiz Kandil'e kaç sefer gazeteci gitti ve o yöneticilerle canlı yayın görüşmesi yaptı.

Geldiğimiz noktada onbinlerce askerle aylardan beri şehir yapılanmasını temizlemekle uğraşırken Pkk dağ da güçlenmeye devam ediyor.

4 ay kadar önce ne demişlerdi Pkk ile şehir yapılanmasının bağını kopardık 1 ay içinde şehir yapılanması da temizlenecek.Şimdi Nisan'a kadar zor temizlenir diyorlar.

Bize dağ kadrosu temizlendi yalanını yutturdular bilakis şehir yapılanmasının amacı dağ kadrosunun daha rahat güçlenmesini sağlamaktı iki cephe açmış oldular hatta Suriye ile birlikte üç cephe.

Daha ne yazayım yalan oğlu yalan işte senin bu iş bilmezliğinin faturasını halk çekmek zorunda değil en sonunda hepsi ayaklanır sap gibi kalırsın.

Sonra okullar,hastaneler yakılıyor bunları görmüyormusun diyorsunuz ben çok önceden gördüm siz niye şimdi farkettiniz onu düşünün.

Yakında batıda ki okullar,hastaneler de saldırıya uğrayacak zaten araç yakmaya başladılar bu işin cılkı çıktı.
    Komünar..

Nereden
    İstanbul

dilek doğan.....

Travelair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bende o önyargı oluştuysa buraya yazdıklarınızdan dolayıdır. Çünkü diğer yayınları okusaydınız, izleseydiniz bu kadar katı bir fikriniz de olmazdı diye düşünüyorum.

Siyaset salt sabit bir yönde durmayı gerektirmez. Öyle görünse de sağı solu yoktur. Hele devlet sözkonusu ise konjonktüre göre pozisyonlar almanızı gerektirir.

Hala Kürtler'e siyasi tercihleri yüzünden topyekün savaş ilan edildiğinden bahsediyorsunuz. Bizim mücadele ettiğimiz Kürtler değil Pkk. Bunu neden ısrarla görmemezlikten geliyorsunuz?

Ordaki vatandaş zarar görüyorsa, aralarına sızmış, terörü şehirlere taşımış olan Pkk sayesinde. Bunu neden görmüyorsunuz? Kandil'i bombalamak demek her karışına hakim olmak manasına gelmiyor ki? Bir tarafını bombalıyorsun, yapılarını ortadan kaldırıyorsun, bombalama bitince geliyor, tekrar kuruyor. Neden bitmiyor? Çünkü cahil, işsiz insan çok. Kandırılan insan çok. Eline silahı da verdin mi dünyanın en güçlü insanı hissediyor kendini. Arka planda ise her türlü kaçakçılık ve tatlı para dönüyor. Her türlü pislik burda. Bunu neden görmüyorsunuz?

O süreçte Pkk'ya silahlı güçlerinizi ülke dışına çıkartın dendi ilk aşama. Ne oldu? Çıkarmadılar. Sonra olay çıkarıp bakın sabır tükeniyor, ikinci aşamaya geçelim dendi. Baştan daha barış gibi bir hedefleri yoktu. Aksine halk isyanı için hazırlık yapıldı. Her taraf silah deposuna, bomba deposuna döndürüldü. En son da saldırılar yoğunlaştı ve ipler koptu. Bunlar neden görülmüyor da her şeyde devlet hükümet hatalı suçlu oluyor? Nasreddin Hoca'nın evinin soyulmasında dediği gibi "Hırsızın hiç mi suçu yok?"
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çıkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor şükretmedikçe şampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalır, üretirsen çoğalır--------------------------------------İÇİN
    Arslanın sırtlanı çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Forumdan Uzaklaştırılmıştır poetricus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Seviyorum memleketimin insanını be.
    Deliyiz meliyiz ama has uşaklarız!

http://www.mehmetciktv.com.tr/haber/...lim-atesi.html
    Konu poetricus tarafından (22.12.2015 Saat 11:24 ) değiştirilmiştir.

Mert Oğuzlu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

http://www.sozcu.com.tr/2015/gundem/...-cikti-963692/

Dilek ve ailesi hakkında burada yazanlar doğru mu ? İktidar karşıtı gazete yazmış, yandaş basında değil... Fotoğrafta yanında olan eleman, 2012 yılında Gop ta karakolda kendini patlatmış, canlı bomba, dhkpc üyesi...

Vurulma görüntülerini izledim. Orada ne oldu bilmiyorum, canlı görgü tanıkları dışında kimsede bilemez. Suçlu olan cezasını çekecektir, ne olursa olsun o kadar polis eve yayılmışınız güvenliği sağlamışsınız (yada sağlanamadı mı acaba?) o tetiğe anormal bir durum harici basmak aptallıktır, şerefsizliktir, cezası elbet çekilir.

Ancak üstte koyduğum haberde yazanlar doğruysa, Dilek i öldüren polis değil kendi ailesidir, teröristlerdir. Benim görüşüm budur...
    "Dağlardan yağmur gibi geçtiler, çayırlardan yel gibi estiler. Günler batıdan battı bile, tepelerin ardından gölgeler içine. Nasıl bu hale geldik?"

Nereden
    İstanbul

joh.jpg

Terörle mücadelenin şekli dünyanın hiçbir yerinde bu değildir, olmamalıdır.
    yaptığın her hata, bir sürü ayıbın üstünü örter ve gerekçe verir...
    insan olmak kafi olmalı bunu ayıplayabilmek için...

Nereden
    İstanbul

Alıntı Mert Oğuzlu61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Dilek ve ailesi hakkında burada yazanlar doğru mu ? İktidar karşıtı gazete yazmış, yandaş basında değil... Fotoğrafta yanında olan eleman, 2012 yılında Gop ta karakolda kendini patlatmış, canlı bomba, dhkpc üyesi...

Vurulma görüntülerini izledim. Orada ne oldu bilmiyorum, canlı görgü tanıkları dışında kimsede bilemez. Suçlu olan cezasını çekecektir, ne olursa olsun o kadar polis eve yayılmışınız güvenliği sağlamışsınız (yada sağlanamadı mı acaba?) o tetiğe anormal bir durum harici basmak aptallıktır, şerefsizliktir, cezası elbet çekilir.

Ancak üstte koyduğum haberde yazanlar doğruysa, Dilek i öldüren polis değil kendi ailesidir, teröristlerdir. Benim görüşüm budur...
    Mert , her şey olabilir, vurduğu iddia edilen polis görevden uzaklaştırılmış ve hapis cezası ile yargılanıyor bildiğim kadarıyla.
    Benim izledigim Videonun sonunda ise bir polis kızın ailesine " tetiğe abisi bastı" diye bağırıyor.

SADECETRABZON61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Akp Mardin Milletvekilinin Öcalan ile görüşülmesi lazım çıkışından sonra bugünde ak parti Diyarbakır milletvekili özerkliğe yeşil ışık yaktı.AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, PKK'nın özyönetim ve özerklik talepleri için "Bunlar olabilir, tartışılabilir de ama yöntemi bu değil" dedi.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE..

Serdar A - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Konu Serdar A tarafından (22.12.2015 Saat 14:38 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

Haberde yazılanlar doğru, yalnız öldürülen kızcağız canlı bomba veya terörist değil, olsa olsa örgüt sempatizanı. Lisedeyken o canlı bomba ile dhkp-c yanlısı bir dergiyi dağıtırken fotoğrafı var ama hiçbir suçu,cezası, arama-yakalama kaydı vs. yok. Nişantaşı'nda bir mağazada tezgahtarlık yapan kız, annesinin dediğine göre yeni evlenen abisinin düğünü için kredi çekmiş. Bu yüzden kendine ayda sadece 50 lira ayırarak geçinmeye çalışıyormuş. Kızın ailesi 78'de Maraş katliamında evi ağır hasar gören ve canlarını zor kurtaran alevi bir aile. İstanbul'a geldiklerinde ise dev-sol'(şimdiki adı dhkp-c) un gecekondu semti olan Sarıyer-Küçükarmutlu'ya yerleşmişler. Bu şartlarda kızcağızın Mhp teşkilatından asena olmasını beklemezsiniz herhalde. O yüzden son cümledeki görüşünüze katılmıyorum.

Olaya gelince; polis daha önce o eve de uğradığı istihbaratını aldığı, dhkp-c'nin azılı militanlarından birini arıyor. Arama izniyle özel harekat polisleri eve giriyor. Ortam gergin ama karşılıklı sözler gayet medeni. Aile ve özellikle öldürülen kız, "o şahıs burada yok, girin arayın ama galoş giyin " diyor. Polislerden bazıları giymeyince evin kirlenmesini istemeyen anne-kızın ısrarı artıyor. Bunun üzerine giymeyen polisler de tamam diyip galoşlarını giyiyor ve arama devam ediyor. O sırada görüntülerde yer alan oda aranırken, -herhalde- kız o odaya girmek istiyor. Çünkü aynı esnada polislerden birinin "ben sana ne dedim" sözü var. Ondan sonra kız da "n'apıyosun ya" (herhalde silah doğrultuluyor) diye bağırıyor ve 1 saniye sonra silah ateş alıyor. Çok çok büyük ihtimal kız odaya girmek istemiş ve kendisine silah doğrultan polisin silahı yanlışlıkla ateş almış.

Ortada polisin kasdı olmasa bile mesleki acemilik veya panik halinden doğan yetersizlik olduğu açık. Sonrasında polisin kızın babasına "sarhoş oğlun vurdu" sözleri ve polisin elinden silahını almaya kalktı iddiaları ise tipik kolluk refleksi . Yanlışlıkla da olsa abisi öldürdüyse, veya sebep olduysa, o zaman 6-7 tane silahlı özel harekatçı niye abisini içeri almamış? Ben askerde Jandarma Asteğmen (hatta son üç ay teğmen)ken ceza kanunları yeni değişmiş, ben de Bölge Komutanlığı'na bağlı alaylara (il Jandarma K.Lığı) yeni ceza kanunu ve ceza mahkemeleri kanunu eğitimleri veriyordum. Alaylarda ahbap olduğumuz karakol komutanları, hatta bağlı rütbeliler, yanlış veya eksik iş yaptıklarında nasıl sıyırırız diye bazen beni ararlardı. Ben de dilim döndüğünce olaya göre kendilerine G.K.T. (göt kurtarma tutanağı) yazdırırdım, aralarında tecrübeli olanlar da benim verdiğim hukuki çatı üzerinden tutanağı değiştirebiliyordu. İşte olaydan sonra bazı polisler bu şekilde hareket etmiş ve sonra kendi aralarında bu olayın G.K.T'sı tutulmuştur. Yalnız o polis, bu işten dolayı -istemeden de olsa- dhkp-c'ye çok büyük propaganda malzemesi vermiş oldu.

Artık erat terör olaylarında büyük ölçüde çatışma bölgesinden çıktı, dağlarda da hem kış şartları hem de operasyonlar nedeniyle pkk etkinliği az. Rütbeli ve meslek erbaplarının girdiği şehir çatışmalarında öyle liseliler gibi duvar yazılamak, zırhlının mikrofonundan halka küfretmek, "hepiniz Ermenisiniz" (ki olsa ne olacak) gibi saçma laflar söylemek sadece karşı tarafın ekmeğine yağ sürer. Bu operasyonları yapanlar hukuk düzeni sayesinde eline o silahları aldıysa, yine hukuk düzeninin kabul etmediği işler yapmayacak. Legal ve meşru silahlı güç olan polis ve asker, o meşruiyetini zedelemeyecek. Dün köy yakma, bok yedirme, işkence hikayeleri anlatılıyorken, bugün karşı tarafa yeni hikayeler anlattırmayacak. Ha sana sivil yerleşim yerinden ateş açılmış, sen de ateş açılan yere karşı ateş açarken bi alt kattaki masum sivili vurmuşsun. Bu tür olaylar maalesef olur ama o ağır gerilim ve ölüm korkusu içinde anlayışla karşılanabilir. Bunun dışında, dünyanın hemen her yerinde kolluk (polis-jandarma) zaten işin doğası gereği sadık vatandaşlarının bile pek sevmediği bir meslek erbabıdır. Hal böyleyken polis ve asker bu tür operasyonlarda çok tedbirli ve gerçek anlamda "profesyonel" olmalı.
    Konu oflubektas tarafından (22.12.2015 Saat 14:37 ) değiştirilmiştir.
    BİLMEM ANLATABİLDİM Mİ?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Teröristler mahalle de cephe savaşı yapacak duruma gelmiş....

Onlar buraları böylesine tahkim ederken devlet nerede idi ?
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Nereden
    İstanbul

Sur'da 15 Cizre'de 103 terörist etkisiz hale getirildi.

Dha

Teröristlerin telsiz konuşmaları: http://www.haberturk.com/gundem/habe...iz-konusmalari

Terörist1: Bir kobra bir ejder kendilerini aşağı salmış BOTAŞ a doğru geliyorlar
    Terörist2: Karpuzun (El yapımı patlayıcı) üstüne gelince patlatın.
    Terörist1: Tamam.
    Terörist2: Ne oldu patlattınız mı?
    Terörist1: Yok. Durdular, aşağı indiler. Anladılar herhalde. Yola bakıyorlar. Köpekleri saldılar, mayın bulanları.
    Terörist2: Allah kahretsin, yoğun ateş edin o zaman, birkaçını indirin.
    Terörist1: Deli misin yerimiz deşifre olur hepimiz ölürüz. Gerek yok bekleyelim.
    Terörist2: Oraya gelirlerse zaten ölçeksiniz, şerefinizle ölün lan, emri dinle ateş aç.
    Terörist1: O kadar şerefliysen gel sen öl lan. Boş boş konuşma.
    Terörist2: Sen ölüsün artık, yanındakiler de..

Cizre den mektup var pek işe yaramıyor gibi... Adamlar zorda...
    "Dağlardan yağmur gibi geçtiler, çayırlardan yel gibi estiler. Günler batıdan battı bile, tepelerin ardından gölgeler içine. Nasıl bu hale geldik?"

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Mardin Nusaybin'de patlama : 2 vatandaş öldü.....

Diyarbakır Sur'da 4 güvenlik görevlisi yaralandı...

Bitlis'te çatışma : 1 asker şehir 1 asker yaralı 2 terörist öldürüldü....

Bölge gitgide karışıyor....

ccd6167 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Alıntı Faik Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mardin Nusaybin'de patlama : 2 vatandaş öldü.....

Diyarbakır Sur'da 4 güvenlik görevlisi yaralandı...

Bitlis'te çatışma : 1 asker şehir 1 asker yaralı 2 terörist öldürüldü....

Bölge gitgide karışıyor....
    şehit olanlardan birisi tanığımız genç bi arkadaşımız islam çakar bizim karşı mahalleden , kardeşide askerden yeni gelmişti.

zonguldak kilimli ilçesinde ikamet ediyorlar. Çok zor durum bu mübarek günde. Garibana oldu yine olan.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Alıntı ccd6167 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şehit olanlardan birisi tanığımız genç bi arkadaşımız islam çakar bizim karşı mahalleden , kardeşide askerden yeni gelmişti.

zonguldak kilimli ilçesinde ikamet ediyorlar. Çok zor durum bu mübarek günde. Garibana oldu yine olan.
    genelde hep öyle olmuyor mu zaten........

Allah gani gani rahmet eylesin mekanı cennet olsun

Nereden
    Balıkesir

Alıntı Gökhan Topsakal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    joh.jpg

Terörle mücadelenin şekli dünyanın hiçbir yerinde bu değildir, olmamalıdır.
    yaptığın her hata, bir sürü ayıbın üstünü örter ve gerekçe verir...
    insan olmak kafi olmalı bunu ayıplayabilmek için...
    Koftiden bir soruşturma açıp temiz duygularla yazmış der geçerler

Tıpkı Dilek Doğan'ı vuran polis için yanlışlıkla vurmuş dedikleri gibi.

Elde kamera kayıtları olmasaydı bu olay çoktan unutulmuştu.

Işte ülkeyi ayristiran,bölen zihniyet bu malesef söz konusu kendileriyse hiç kasıt yoktur hep hata vardir,yanlışlık vardır.

Bir kerede hatani kabul et bu neyin kibri.?

Böyle devam ederse ayrışma hızlanacak sadece kürtleri değil vicdan sahibi her insanı kaybedecekler.
    Komünar..

Nereden
    İstanbul

Sur'da 15 Cizre'de 103 terörist etkisiz hale getirildi.

Dha

Teröristlerin telsiz konuşmaları: http://www.haberturk.com/gundem/habe...iz-konusmalari

Terörist1: Bir kobra bir ejder kendilerini aşağı salmış BOTAŞ a doğru geliyorlar
    Terörist2: Karpuzun (El yapımı patlayıcı) üstüne gelince patlatın.
    Terörist1: Tamam.
    Terörist2: Ne oldu patlattınız mı?
    Terörist1: Yok. Durdular, aşağı indiler. Anladılar herhalde. Yola bakıyorlar. Köpekleri saldılar, mayın bulanları.
    Terörist2: Allah kahretsin, yoğun ateş edin o zaman, birkaçını indirin.
    Terörist1: Deli misin yerimiz deşifre olur hepimiz ölürüz. Gerek yok bekleyelim.
    Terörist2: Oraya gelirlerse zaten ölçeksiniz, şerefinizle ölün lan, emri dinle ateş aç.
    Terörist1: O kadar şerefliysen gel sen öl lan. Boş boş konuşma.
    Terörist2: Sen ölüsün artık, yanındakiler de..

Cizre den mektup var pek işe yaramıyor gibi... Adamlar zorda...
    Sur mu kaldı? şehrin nüfusu yüzde 90 azalmış.. boşaltmışsın şehri, mahvetmişsin yaşamları..
    herşeyi geçtim, birer sene çalmışsın çcoukların eğitiminden, hayatından...
    Dilerim buna benzer bir durumu anlayabilmek için yaşamak zorunda kalmazsınız ama aksi de oldukça zor gibi...

Nereden
    Balıkesir

Diyarbakır da yaşanan olaylarda 13 yaşında bir çocuk hayatını kaybetti.

CnnTürk

Cizre de ağır yaralı olan 1 polis şehit oldu.

CnnTürk
    Konu Muhteva tarafından (22.12.2015 Saat 18:00 ) değiştirilmiştir.
    Komünar..

Nereden
    İstanbul

Alıntı Gökhan Topsakal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sur mu kaldı? şehrin nüfusu yüzde 90 azalmış.. boşaltmışsın şehri, mahvetmişsin yaşamları..
    herşeyi geçtim, birer sene çalmışsın çcoukların eğitiminden, hayatından...
    Dilerim buna benzer bir durumu anlayabilmek için yaşamak zorunda kalmazsınız ama aksi de oldukça zor gibi...

Yoo ben kimsenin hayatını mahvetmedim;

kimseyi öldürmedim, kimseye molotof atmadım, devleti soymadım, eğitim eğitim diyerek öğretmenleri kamu görevlilerini dağa kaldırıp kafalarına sıkmadım veya onları tehdit etmedim, örgüt kurmadım, pis işlere bulaşmadım, vatana bayrağa ihanet etmedim, kaçakçılık yapmadım, uyuşturucu satmadım, milletin malına göz dikmedim hırsızlık yapmadım, 3 kuruş maaşa çalışıp çift kale maç yapacağım sayıda çocuk doğurup doğurup sokağa fırlatıp sefaletimi devletin üzerine yıkmadım, daha kötüsü bu çocukları sokakta başı boş bırakıp örgütlere yem edecek icraatlarda bulunmadım, örgüte hiçbir şekilde destek vermedim, kendimi kullandırmadım, devrim devrim diye ortalıkta dolanıp mal gibi kendimi ve onlarca yüzlerce binlerce hayatı havaya uçurmadım, elimde silahla bombayla memlekette terör estirmedim...

Benlik bir durum yok... Valla ben suçsuzum...
    Konu Mert Oğuzlu61 tarafından (22.12.2015 Saat 18:40 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)