Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mehmet Aurelio Haydi Askere!!!

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Standart Mehmet Aurelio Haydi Askere!!!

Türk vatandaşı oldun, seni tebrik ediyorum, hatta görsem alnından öpücem(!) o kadar çok...

Türk vatandaşı olmak sadece kimlik üzerinde bitmiyor Mehmet bey, sizleri bekleyen yükümlülükleri göstermenizi bekliyoruz. Yanlış anlamayın samimiyetinizden şüphemiz yok. Sınava tabii tutmayacağız. E size sünnet olun da demiyoruz, ama eminim ki "fenevbaase zamiası" için gerekseydi onu da yapardınız biliyoruz. Hatta ve hatta İstiklal marşımızı da bilmeyebilirsiniz, zaten bulunduğunuz takımda İstiklal marşımızı bilenlerin sayısı bir elin parmağını geçmez.

Geriye ne mi kaldı? Göğsünde taşımayı düşündüğünüz ayyıldızın hakkını vermek üzere sizi diğer "Mehmet"lerle beraber "vatani görevinizi" icra etmeye çağırıyorum. Belki bunu "Sinyor Terim" umursamıyor olabilir, muhakkak öyle bir şartı da yoktur, ancak bu hizmet her Türk erkeğinin vazifesidir. Takım arkadaşınız Tümer'e danışabilirsiniz...

Siz bedelli de olsa askere gidiniz. Söz sizi askere uğurlayıp "en büyük asker bizim asker" diyeceğim. Hatta 3 kere havaya atıp, 2 kere tutacağım. Şartlar müsait olmayabilir. En azından bir tarih veriniz. Öyle ya kim dedi size Ay-yıldızlı formaya talip olun diye???

Haydi Mehmet Askere...

brezilya cenahında askerliğini tamamladığı için türkiyede yapmasına gerek yok(muş)..

Alıntı kuzey_lee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    brezilya cenahında askerliğini tamamladığı için türkiyede yapmasına gerek yok(muş)..
    Peki bu sevgili abimiz, şu an "Türk vatandaşı" değil mi? Brezilya milli takımına girebilseydi bizi mi tercih ederdi onları mı? Bu yapmacıklık değildir de nedir? Yapmacıklık değilse buyursun yapsın vazifesini... Yapmacıklıksa ay-yıldızlı formamıza sulanmasın!!!

konu türk milli takımı bölümünde tartışıldı saglam..orda benzer fikirlerim mevcut..aynı şeyleri yazmaya gerek yoktur umarım

Alıntı kuzey_lee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konu türk milli takımı bölümünde tartışıldı saglam..orda benzer fikirlerim mevcut..aynı şeyleri yazmaya gerek yoktur umarım
    Tartışılacak birşey yok Fatih, paşa paşa yapsın gelsin askerliğini, hem diğerlerine de emsal olur. Ne yani seferberlik çıksa "ben Brezilya'da askerlik yaptım" diye bize masal mı anlatacak?

eys_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep

peki şöyel bir durum sözkonusu olsa Türkiye Cumhuriyeti makamları yine aynı uygulamayı mı yapıyor (sadece merak ettim) başka bir ülkenin vatandaşlığına geçen bir Türk vatandaşı (bu ülkede vicdani red uygulaması var) askerlik yerine sosyal hizmet yükümlülüğünü yerine getirdiğinde yine Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ndeki askerlik yükümlülüğü ortadan kalkıyor mu?
    Her daim TRABZONSPOR!
    Türkiye Kyoto'yu imzaladı
    "7"

teona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bu adama gelene kadar daha tümer adlı vatandaş gitmemiş askere. ben bunları anlamıyorum. o kadar ucuz mu ya bu işler bu ülkede? bıyığı yeni terlemiş ana kuzuları gözünü kırpmadan ölüme kimin için gidiyolar? tümer efendi gece nasıl rahat uyuyo? her gün en az iki askerimiz şehit oluyo bu vatandaş geceleri bar bar dolaşsın diye. ayıptır. şimdi mehmet efendi askere gidecek mi? hayır. bu yaz sıcağında üç kuruş helal para kazanıp çoluk çocuk okutanlar aldığının üçte ikisini vergi diye verirken, mehmet hem dünya kadar para alacak hem vergi ödemeyecek (ödediklerine çocuklar bile güler) hem de vatandaş olacak oh ne ala memleket. bilemem kardeşim, ben karşıyım bu işe. bazı yarım akıllı gazeteciler fransa milli takımını örnek gösteriyo. ordakilerin bi çoğu fransada doğup yetişmiş kişiler. böyle 6. yabancı geyiğiyle sıyıranlar değil. ben bunu bilir bunu söylerim. hörmetler.

Kemençeci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Milli Takım kirlendi ordu temiz kalsın bari.

Ama Osmanlı zamanında askere alınmama karşılığında gayri müslimlerin verdiği gibi vergi alınsın bence

Oğuzhan Görkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Kemençeci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Milli Takım kirlendi ordu temiz kalsın bari.

Ama Osmanlı zamanında askere alınmama karşılığında gayri müslimlerin verdiği gibi vergi alınsın bence
    daha iyi bir çözüm olamazdı walla
    gayrimüslimden cizye alsınlar
    ...anti-klişe timi...

ozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Müslüman oldumu acab benim üzüldüğüm nokta eğer müslüman olmadıysa türkiyenin hristiyan nüfusu arttı kötü oldu)

Trabzonspor Kongre Üyesi
    28TS61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

AZIZE, TÜMER ve ,,MEHMET" AURELIO

BIRLIKTE ASKERE GIDIP VATANA OLAN BORCLARINI ÖDEYECEKLERMIS

hiç bişeden anlamayan kazım kanat bile onun oynadıgı millli macta istiklal marşında ayaga kalkmam diyebiliyorsa eğer..
    Trabzonspor

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Yau ne askerliği. Daha neler. Milli formayı giyince bana çok garip geldi. Kağıt üzerinde herşey uygun görünsede duygusal açıdan çok ters bir durum. Milli formayı giysede askeriyeden uzak durulsun...
    “Her kim kendini kıymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Alıntı Kaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yau ne askerliği. Daha neler. Milli formayı giyince bana çok garip geldi. Kağıt üzerinde herşey uygun görünsede duygusal açıdan çok ters bir durum. Milli formayı giysede askeriyeden uzak durulsun...
    Onda da sendeki "mavi" nüfus cüzdanından var. Sen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olarak hangi haklara sahipsen o da aynı haklara sahip. Bu ülke vatandaşı olarak sorumluluklarınız aynı.

Askere alınmayabilir, yukarıda arkadaşın birisi de önermiş, Osmanlı Devleti zamanında azınlıklardan askerlikten muaf tutulmaları karşılığında vergi alınırdı. O da ülkemizin savunmasına katkıda bulunsun. Bir şekilde, yasal düzenlemelerle bu ayrımcılığın ortadan kaldırılması gerekir.

teona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ne tümer'e ne de diğerlerine ihtiyacı var bu ülkenin. bizim trabzonda bile yüzlerce kadın, elimize tüfeği alıp bekleriz vatanı. mertlik yürek işidir. askerlik bunlara kalmadı. bunlar gitsin, askere gitmemek için takım takım dolaşsın.

vallaha bu işn sonu pek iyi gözükmüyor bakalım daha kimler türk olacak

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

milli takım forması bu kadar ucuzmu.Tamam yabancılara karşı değiliz ama milli takım adı üstünde milli olmalıdır.Mehmet ismi bu kadar ucuzmu.Adam sanki türk gerçekten türk olmak içinmi vatandaşlığı seçti.Tamamem fenere kontenjan açılsın diye.Mmemlekette birsürü futbolcu dururken milli forma hayali ile yaşarken gelsin elin brezilyalısı kapsın formayı.OLMAZ BÖYLE ŞEY...
    Özkan SÜMER

tamuğ yamtar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Şimdi çoğu gazeteci ve Terim, Türk Vatandaşlığına girdi, o yüzden bizimle aynı haklara sahiptir diyorlar.

Eyvallah diyelim.

E o zaman bu vatandaş, biz Türk Vatandaşlarının devletimize karşı yapmaya yükümlüğü olduğumuz şeylerden de sorumlu olmaz mı?

Yoksa ben mi yanlış düşünüyorum?

(NOT:Kanuni durumu tam bilmiyorum)

Sadece küçük bir soru.
    Bizim çektiğimiz, adamlığın bedeli...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)