Sayfa 2 Toplam 13 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 12 ... SonuncuSonuncu
Toplam 313 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yattara'dan ne istiyorlar?!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu konuda bende hocalardan yanayım.'' hangi hoca gelirse Yattara'yı kesiyor'' cümlesi kullanıldığında, ortada bir sorun olduğu zaten aşikar.Bu takımın başına hangi hoca gelirse bu adamı kesiyorsa demekki hocaların var bir bildiği...Yani Trabzonspor takımının başına gelen her yeni hoca, eğer bir sonraki hocaya, Yattara'yı kötülemiyorsa anormallik nerdedir?Hocaların, Yattara konusunda aynı paralellikte düşünmeleri neyle açıklanabilir?

Yattara, Türkiye'ye gelen ender yetenekli futbolcular içinde her zaman ilk 5'de olan bir isimdir.Ama yetenekli olması takım oyunu olan futbolda disiplinsiz davranışlar sergileyebilir anlamına gelemez,gelmemeli.Bu adam kendi yeteneklerinin farkında ama bir o kadarda kafasına buyruk.Bu da futbol altyapısının çok zayıf olduğunu gösterir.Futbol sadece sahada 2 bel kırma hareketi değildir.Yattara'yı hepimiz çok seviyoruz,ondan vazgeçemeyiz ama bize en lazım olduğu dönemlerde bizi çoğu kez yarı yolda bırakmıştır.Hatta geçen sene Anortosis maçından sonra başkan Atay Aktuğ; Yattara'yı satmayı kafasına koymuştu.Turu onun yüzünden geçemediğimizi ima etmişti.İstanbul'un 3 kız kardeşi ile yaptığımız maçlarda bile Trabzonspor'a çok az verimli olmuştur.Takımdan çok tribünlere oynadığı kanısındayım.İstese tek başına bir maçı alabilecek yetenekte bir adamdır.

Kısacası Yattara, saatli bomba gibi bir futbolcudur.Hangi hocanın elinde ne zaman patlayacağı belli değildir.Oynatsan bir türlü,oynatmazsan bir türlü...Ama istekli oynadığı zamanda seyrine doyum olmayan bir keyif alıyoruz.Taraftarımızın içinde çocuk ve genç profil çizenlerin en çok tanıdığı,sevdiği bir futbolcu Yattara...Bu adamdan kolay kolay kimse vazgeçemez ama bu kadar yetenekli bir adamın hala daha yurt dışından çok büyük rakamlarda alıcı çıkmamasıda çok garip!...

Yattara, ne serden vazgeçilecek, ne de yardan vazgeçilecek tipinde bir adam...
    TARAFTAR TARAF OLANDIR...TARAFTAR ALMAZ VERİR!...

ozcan_asanoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

her yıldız da olduğu gibi yattara'ya da, reklamda olduğu gibi "ver gazı, ver gazı" yapacaksın, yedek bırakmıcaksın, bıraksan bile gidip seni şunun için saklıyorum, bunun için saklıyorum falan deyip gönlünü alacaksın..maalesef..adam profesyonel değilki..bizim Türk futbolculardan da kötü bu açıdan...

ama çok büyük bir silah..becerip kullanmak lazım, kenarda oturtmak maharet değil.mesele oynatıp faydalalanmakta...
    Rüyaları gerçeklestirmenin en kestirme yolu uyanmaktır...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçınalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı hekimoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pisa kulesi diğerlerinden farklıdır haklısın!!
    Çok pis laf koydun haa... Ben şimdi 10 gün kendime gelip mesaj yazamam foruma.

laz_rail_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Badoloğlu sana sonuna kadar katılıyorum takım oyunu oynamıyor fakat o oyunu şu an Trabzonspor oynamıyor bireysel yetenekler olmazsa takım oyununu beklersek çok bekleriz çünkü lazoroni bunu yapamaz bence yapılması gereken en mantıklı şey bireysel yetenekleri ön plana çıkartmak takım oyunu zamanla gelir ki ben yattaranın en sevdiğim yönü yardımlaşmayı sevmesi verdi mi kaçacak o topu gene alacak ama ona ayak uydurabilen bir topçumuz yok yattaranın arkasında oynayan futbolcu hem çok koşacak hemde teknik olacak yattarayı böyle kullanmak zorundayız adam türkiyenin en iyisi onun moralini bozmak bize zarar verir yattara gibi asist yapabilen bir topçu daha görmedim onu böyle kabullenelim ben diyorum ki yattara yı beğenmeyen bir hoca kim olursa olsun hoca değildir bu kadar açık ve net oynatacaksın bu adamı öyle veya böyle oynayacak bu adam yok çünkü onun gibi yetenekli bir futbolcu yok adam oynadığı zaman rakibin sol kanadı bitiyor diğer futbolcular akıllı olsun da boş alana kaçsın rakibi eksilten bir futbolcu herzaman en büyük silahtır...
    BIRAKIN YAKAMIZI DA ŞAMPİYON OLALIM...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Hekimoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı perhaps Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok pis laf koydun haa... Ben şimdi 10 gün kendime gelip mesaj yazamam foruma.
    yaklaşımın hiç hoş değil.
    Hayat bir gündür o da bugündür.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Sevgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı bmteam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Küstürmeyelim...Marcelinho gelince taraftarın sevgisi biraz marcelo ya kaydı...Yattara da biraz buruk gibi sanki...
    haydaaa Gökdeniz Yattarayı kıskanıyordu,yattarada Marcelinhoyumu kıskanıyormuş ee boşuna dememişler etme bulma dünyası diye

umarım yattaranın disiplinsizliği dönüp dolaşıp Marcelinho transferine bağlanmaz.Nitekim bu adam geldiğinden beri böyle.Oynasa bir dert oynamasa bir dert.Hocaya dert yönetime dert haliyle taraftarada dert.Uzun lafın kısası adam dert.

iyattara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

"Bazen sevinç bazen keder
    YATTARA oynasın yeter"

budur abi boşuna altına imzamızı atmadık!

Bazen Sevinç Bazen Keder
    YATTARA Oynasın Yeter!!!

since1967_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

dert mert adam türkiyenin en iyi sağ açığı her hocanın takımda görmek isteyeceği bir silah. disiplinsiz diye kenarda oturtanların hepsi sıkışınca ikinci yarı yattarayla başlıyordu. onu bırakın ziya doğan iki maçtada ilk yarının ortasında hemen yattarayı aldı. hafta sonu maçta çizgiyi inilerek yapılan üç orta vardı ikisini yattara yaptı. ha iyi oldu kötü oldu tartışılır ama bu adam oynamayınca pozisyon üretemiyoruz bu bir gerçek. yattara kesinlikle oynamalı.
    ŞAMPİYON OLMAN ÖNEMLİ DEĞİL. ÖNEMLİ OLAN SENİN BU HAKSIZ ARENADA VERDİĞİN ONURLU MÜCADELENDİR.

Harun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

*perhpas

Bugüne kadar Fatih Tekke'ye ''sen pres yapmıyorsun,rakip defansı rahatsız etmiyorsun.Mehmet Yılmaz'ı kullanacağım o daha yırtıcı forvet denilip yedek takımın yeleği verilmişmidir?
    Böyle bir olayda Fatih'in profesyonelce sessiz kalıp işine bakacağından eminmisiniz peki?
    Ya da Yattara'yı koz olarak kullanmayı deneyen hocalar Fatih'i koz olarak kullanmayı neden denememişlerdir?

Demek istediğimm şudur ki Fatih nasıl Trabzonspor için vazgeçilmez,yeri doldurulamz bir oyuncu idi,aynı şeyler Yattara içinde geçerlidir.Hangi zihniyet Fatih koşmuyor pres yapmıyor diye M.Yılmazı kadroda görmek ister?Peki Yattara'yı kestiğinde onun boşluğunu doldurulacağına inanılan bir futbolcu olmadığı halde neden sürekli olumsuz yönleri ile eleştrilip yedek kalması normalmiş gibi görünüyor.

Yattara yeteneklerinin farkında biri, kendisinden daha az verimli olup takıma daha az katkı sağlayacak oyuncuları ilkonbirde görüp kendisinin yedek bırakılması normal olarak onu moral ve motivasyon açısından yıpratmaktadır.Bunun profesyonellikle alakası yoktur.İşler istenildiği gibi gitmeyince ''mecbur kaldım da oynattım'' diyecek bir hoca basiretsiz, korkak ve yalancının tekidir.
    Biz Yattara'yı yıldız diye almadık ,bizi kurtarsın diye almadık.Sudan ucuz maliyetiyle topu ayağına aldığında bir tek istiklâl marşında full ayakta gördüğüm maratonu o esnada ayakta ve hoş bir ''yürü be olum'' uğultusuyla görmek bana zevk veriyor.Bunu ona layık görende bilinçli trabzonspor taraftarıdır.
    Spikerler onun yaptığı hareketlerde söylenecek sözler bulamamaktadır bir maç yorumunda aynen şu cümleler kullanılmıştır:Bunun antramanı yok ,bu yetenektir,sabahtan akşama kadar çalışın kendinizi bu hâle getiremezsiniz, hiç bir tekniktrektör böyle birşey katamaz,her tekniktrektörün böyle bir oyuncuya herzaman ihtiyacı vardır.
    Zaman çabuk geçse de bugünleri özlesek.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Alıntı laz_rail_61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Badoloğlu sana sonuna kadar katılıyorum takım oyunu oynamıyor fakat o oyunu şu an Trabzonspor oynamıyor bireysel yetenekler olmazsa takım oyununu beklersek çok bekleriz çünkü lazoroni bunu yapamaz bence yapılması gereken en mantıklı şey bireysel yetenekleri ön plana çıkartmak takım oyunu zamanla gelir ki ben yattaranın en sevdiğim yönü yardımlaşmayı sevmesi verdi mi kaçacak o topu gene alacak ama ona ayak uydurabilen bir topçumuz yok yattaranın arkasında oynayan futbolcu hem çok koşacak hemde teknik olacak yattarayı böyle kullanmak zorundayız adam türkiyenin en iyisi onun moralini bozmak bize zarar verir yattara gibi asist yapabilen bir topçu daha görmedim onu böyle kabullenelim ben diyorum ki yattara yı beğenmeyen bir hoca kim olursa olsun hoca değildir bu kadar açık ve net oynatacaksın bu adamı öyle veya böyle oynayacak bu adam yok çünkü onun gibi yetenekli bir futbolcu yok adam oynadığı zaman rakibin sol kanadı bitiyor diğer futbolcular akıllı olsun da boş alana kaçsın rakibi eksilten bir futbolcu herzaman en büyük silahtır...
    Değerli kardeşim, mesajımı dikkatli okursan zaten Trabzon'un takım oyunu oynadığını söylemediğimi göreceksin.Futbolun takım oyunu olduğunu,Trabzonun da, bu oyunu oynaması gerektiğini ima etmeye çalıştım.Başarı ancak böyle gelir.
    Lazaroni, takım oyunu oynatır ya da oynatmaz bunu şimdilik bilemem ama bireysel yetenekler ile nereye kadar gidebiliriz?Bu mantıkla her maçta aman Yattara sakatlanmasın,aman kırmızı kart görmesin diye dua etmekten başka tribünlerde elimizden başka ne gelir?
    Yattaranın arkasındaki adam, Yattara'ya yardımcı olsun olmasınada; Yattara'nın kötü bir huyu var.Savunmayı hiç sevmiyor.Yattara'ya yardım eden adama, Yattarada yardım edecek kadar futbol manatalitesini geliştirise zaten sorun ortadan kalkar.Senin dediğin tarzda bir adam şu an için Türkiye liglerinde yok.
    Hatırlayın Ziya Doğan, Yattara'yı kesmesinin en büyük sebeplerinden biride defansa yardım etmemesi ve kendisine belirlediği çizgide ileri geri 20 metre alanda top oynamasıydı.Ziya Doğan ile bayağı bir aşama kaydetmişti.Hatta defansa yardım ettiği ve savuşturduğu tehlikeli rakip ataklarında taraftarların Yattarayı daha fazla alkışladığına hepimiz şahidiz.

Onun yeteneklerinin farkındayım ama benim için ekip oyunu önce gelir.Çatır çatır her hattıyla hücum ve savunma yapan bir takımdır hayalim.Bireysel olarak Yattara'yı tabiki seviyoruz.Ama hayalim, Ronaldinho kadar yetenekli bir adamın takımdan ziyade kendine oynamasını kabul edemiyorum.Ronaldınho takıma oynadıkça oynadığı futbolda büyüyor.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bazı arkadaşlar insafsızlık ediyor. Hep böyle biten maçlarda Yattara hakkında sayfalar dolusu yazanlar, Yattara'nın iyi oynadığı bir maçta "yattara işte" diye geçiştiriyorlar.

Yüzlerce kez söylene ve hepimizin bildiği bir cümleyi tekrar yazacağım.

"bu adam istediğiniz gibi bir oyuncu olsaydı Trabzon' da ne işi vardı ?"

pres yapmıyormuş, devamlılığı yokmuş, takım oyununa yatkın değilmiş, Takım oyununu dünyada Alman milli takımı senelerce denedi de ne oldu ? çeyrek finalde elenen tutkulu futbol oynayan İtalya Arjantin kadar olabildi mi ? bu dünya kupasında da görüldü ki Almanya bireysel yetenekleri biraz daha ön plana çıkartınca futbolun zevkinin ne olduğu gördü. Robot gibi al gülüm vergülüm uzaktan isabetsiz bir şut futbol değildir. Rakibinin sıkıntıdan ölmesini sağlamaya çalışmakda futbola ihanettir.

Konu neydi ya Yattara'mıydı ?
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Şamil Ekinci|Dozer Cemil|Şenol Güneş|
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

laz_rail_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Badaloğlu ben de sana sonuna kadar katılıyorum bir takımın başarılı olması için takım oyunu çok önemli biz şimdilik oynamıyoruz ama şu olaya dikkat etmeni de isterim takım oyunu içerisinde futbolcular birbirleriyle küs olmayacak birbirlerini kıskanmayacak fatih sultan kadro da iken hüseyin in hareketlerine hiç dikkat ettin mi gözü sürekli tekkeyi aradı yattarayı boş iken bile hiç görmek istemedi veya gökdeniz in ben yattaraya olan sevgiyi kıskanıyorum demesi bunlar takım içerisinde huzursuzluk sebebi değil mi böyle olan bir takım dan takım oyunu bekleyebilir miyiz...
    BIRAKIN YAKAMIZI DA ŞAMPİYON OLALIM...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Bu söylediklerinde haklısın ama her takımda bu tip oyuncuların birbirlerine karşı gizli ya da açıktan (Tümer-Sergen), (Anelka-Alex), (Hasan-Necati) bir rekabet,çekememezlik,hoşgörüsüzlük,kıskançlık,tara ftar sevgisi ne dersen de artık...Mevcuttur.
    Trabzondaki bundan ibarettir.Bak Fatih Zenit'e gitti orada da ona karşı hemen bir cephe kurulmuş...Bu oynun kuralı bu...Askerlik gibi düşün,takımın çavuşları vardır birde çömezleri...Çavuşlar isterlerki çömezler istediğimizi yapsınlar.Kafalarına göre iş yapmasınlar...Yattara da şu anda bu takıma taşradan gelen bir çömez, çavuşlarda malum futbolcularımız...Aslında şampiyonluk hep bu çavuşların elinde,isteseler şampiyon olabiliriz ama hep sen ben muhabbetine her sene tezkereler yanıyor...

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Salih61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yattara gerçekden yetenekli bir futbolcu onun gibi bir futbolcuyu kolay kolay göremeyiz ama gece hayatına çok düşkün...Bunun da sebebi omar dieng denen futbolcuya benzeyen ama dj tipli kişidir...Ayrıca Disiplinsiz yani ne yapacagı belli olmuyor...Bazen 45 dk oynuyor sonra saha da yok...Kısacası atsan atamazsın satsan satamazsın durumu...

önceliklemerhaba diyerek başlamak istiyorum.forumu üzun süredir takip etmeme rağmenüyeliğimbugüne nasipmiş. yattara hakkındaki görüşlermi belirtmek istiyorum.adam ilk geldiği sene 15-20 maç yedk kalıp 15 asist yapıp 9-10 tane gol attı.2.sezon aynı şekilde asistkralı olup 12-13 golattı.3.sezonbir okadar yedek kalıp 15-16 asist yapıp yine 10-11gol attı.bu istatistikler ortadayken yattarayı eleştirenlere elinsaf diyorum.hala insanlar sorunlu diyor.sorunsuz olanlar ne yapıyorki el insaf.ayrıca idda ediyormki düzenli oynatılsın bir okadar gol atıp asist yapar.gelenin gücü ona yetiyor.ve yine idda ediyorum forvet almayacaklarsa yattara en iyi ersen martinle anlaşır.varmı ondan başka skora direkt etki eden başka adam.

keles76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

yattara hakkında bir kaç kelemda ben yazayım öncelikle oynaması gereken hiçbir maçta performans sergiliyememiştir sürekli fevri hareketler yapıp kendini attırmıştır eğer en çok asisst gibi en çok top kaybı diye bir sıralama olsaydı altın top kaybı ödülünü alırdı ve topa sağlam basamadığı için arkasında oynayan kişi hep göze batar emrah bile milli olsun istiyorduk çünkü çok savaşıyordu sonra ufukhan ve tayfun belki onun bu başı bozukluğu ve takım oyununa faydası olmamasından dolayı kötü göründüler. Yattara ya bir kulüp iki milyopn dolar teklifle gelsin kulüb onu anında pazarlar fakat kimse istemez ancak ezikler bizim ekonomimizi ve takım içindeki dengeleri bozmak için yalandan sorti yapıyor. Hiç bir hoca yattarayı ilk onbir düşünmedi bunun sebebi o olunca orta saha başı boş oluyor .
    Ben bunları niye yazdım bu adama biz çok tahammül gösterdik ve müthiş derelerde düzelmeler kaydetti tabiki yıllık alacğındaki artış ta var bu adam bence forvet olarak değerlendrilmelidir özellikle 4-4-2 de çok faydalı olur fatihin önünde musa oynar yattaranın süper yeteneklerini forvette kullanırız yine gider kanatta top getirir orta yapar umut olsun cem olsun ersen olsun kafa hakimiyeti iyi bunlar buna top indirir bu onlara orta yapar pas yapar .
    sensiz bir hayat sorunsuz olurdu

bende sana cevap vereyim.eğer oynaması gereken maçlarda yedek başlayıp golü yedikten sonra adamı hatırlarsan ve oyuna aldıktan sonra karşı takım aptal değil karşısında en az iki adamla oynarsa ve baskı altında herşey ondan beklenirse yattaradan birşey bekleyemezsin.yattara geldiğinden bugüne bütün derbi maçları araştır ve bakki kaç tanesinde ilk onbirde başlayıp kaçtanesinde golü yedikten sonra hatırlanmış.

Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

maç kötü gittiğinde yedek klübesine bakıpta şimdi x girer oyunu çevirebilir diyebileceğimiz kim var şuan da? Yattara var. Eğer yattara bukadar problemli biriyse öncelikle ona ihtiyaç duymayacağımız bi kadro kuralım madem. şuan için en yararlı oyuncuların arasında yattara vardır. bunu kimse inkar edemez heralde . kimi futbolcu mücadelesi ile ( hasan üçüncü) kimi si top kesmesiyle kimisi iyi top dağıtmasıyla felan ön plana çıkar. Yattarada top ayağında iken müyhiş etkili bi isim. onu bu şekilde kabullenmek zorundayız. Yattaradan hüseyin gibi hasan gibi mücadele etmesini beklersek ozaman kendi yapması gerkenleri yapamayacak. Hüseyine kimse diyormu ki topu al sıfıra in falanca kişinin kafasına adrese teslim yolla. demiyor. yattarayada bukadar yüklenmek haksızlık oluyor. tabiki ilerde basmalı mücadele etmeli. ama eleştiriler biraz ağır geliyor bana. yattara hiç bişe yapmasın sadece ilerde dursun 2 kişiyi kendine otomatikmen bağlıyor zaten. bunun bi çok defa örneğini gördük. yattara yokken soldan bi çok akın yiyoruz. yattara girince atakları kesiliyor rakibin. aynı şeyleri diyip duruyoruz. yattara top ayağındayken her an herşeyi yapabilecek bi topçu. onu bu şekilde kabullenmemiz gerekli. Klasik bi söz olacak ama , hüseyin gibi top kesse , hasan gibi i mücadele etse, fatih tekke gibi goller atsaydı bu takımda tutamazdık onu. kimbilir hangi takımdaydı. ..
    2010 - 2011 Şampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

ozcan_asanoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bazı arkadaşlar değinmiş, koca koca teknik direktörler, disiplinsiz, koşmuyor diye boş alanlar varken onu oyuna almıyolar, gol yedikten sonra rakip kapanmış, bi kişi 5 kişi basıyor yattara'yı oyuna alıyorsun.madem disiplinsiz, koşmayor niye seni, takımı kurtarsın diye oyuna alıyorsun.

şimdi soru; madem bu adam mevcut haliyle yani koşmayan, basmayan haliyle sonradan oyuna girip takımı mağlubiyetten galibeyete taşıyacak, madem böyle bir gücü var neden adamı hazırlayıp ilk onbirde başlatmıyorsun? da mağlup duruma düşme.

yok böyle birşey böyle hocalık olmaz, yazık bunlara verilen paralara..
    Rüyaları gerçeklestirmenin en kestirme yolu uyanmaktır...

ayrıca biz ne kaybettiysek kendimizi rakibe göre taktik belirlemekten kaybettik.bir türlü rakip bize göre oynamadı.ve bu yüzden teknikdirektörleri hep eleştirdik.hep taraftarın bu maç oynaması gerektiğini düşündüğünde yattara yedek başlayıp taraftarın istediğionbir sahada bir türlü olmadı.bunu 2 sezon önce fener maçında birkez yaptık(ademin yerine 1-0 dan sonra girdi) feneri dağıtıp kendi oyunumuzu oynadık.ondada cem papilayı geçemedik.onun için yattaraya bukadar yüklenmeyelim.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçınalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı ozcanasanoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bazı arkadaşlar değinmiş, koca koca teknik direktörler, disiplinsiz, koşmuyor diye boş alanlar varken onu oyuna almıyolar, gol yedikten sonra rakip kapanmış, bi kişi 5 kişi basıyor yattara'yı oyuna alıyorsun.madem disiplinsiz, koşmayor niye seni, takımı kurtarsın diye oyuna alıyorsun.

şimdi soru; madem bu adam mevcut haliyle yani koşmayan, basmayan haliyle sonradan oyuna girip takımı mağlubiyetten galibeyete taşıyacak, madem böyle bir gücü var neden adamı hazırlayıp ilk onbirde başlatmıyorsun? da mağlup duruma düşme.

yok böyle birşey böyle hocalık olmaz, yazık bunlara verilen paralara..
    Bence olayın şöyle bir hikayesi olabilir... Yattara kafadan oynadığında etkili olduğu günler olduğu gibi canı istemeyince oynamayabiliyor da. Klaskik bir kanat adamı kötü de olsa topla koşabilse yeter, günü kurtarır. Ama Yattara kötü olunca top istemez, topsuz kaçmaz, geriye zaten hiç gelmez. Ekstra yük yani... İyi olunca zaten isterse kendi sahasına dönmesin hiç, toplamda kurtarır.

Bence hocalar onu takım mağlup durumdayken ya da sorun yaşıyorken aldıklarında ellerini güçlendirmiş oluyorlar. Yattara hem hocayı taraftarların gözünde haksız duruma düşürmek için, hem de kötü oynaması durumunda normalde olmayacak olan kendisine karşı verilen tepkiden kaçtığı için oyuna asılıyor. İlk 11'de çıkıp gezdiği çok oluyor ama sonradan girdiği her meçtan sonra "şu adam kesilir mi bee" diyor millet.

Katılan ya da katılmayan olabilir, bir tespit sadece... İnsan profesyonel futbol yaşamında bu yeteneklerle hiç bir takımında ilk 11'in değişilmezi olamaz mı?

Adem CAKIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu kadar hafife almayın arkadaşlar, Şenol Güneş, Ziya, Samet, Lazoroni bu adamlar herhalde bizim kadar futbolu biliyordur. yattara'nın ilk onbirde başlayıp iyi bitirdiği kaç maç hatırlıyorsunuz. Üstüne kaprisler, sorumsuzluklar gırla...
    ya geçen seneki GKRK faciasını ne çabuk unuttunuz. Orada sırf sorumsuzluktan maçtan atılan, takımı yakan, bizi yedicihana rezil eden benmiydim ???

Sen kendine bakmıyorsan, futbolunu geliştirmiyorsan, kondüsyonunu arttırmıyorsan, takım bir yana ben bir yana diyorsan hoca ne yapsın ? Yazık değilmi defans ve orta sahamıza.

Evet Yattara çok iyi bir hucüm oyuncusudur. Ama takım ataktayken. Eğer rakibi kendi yarısahasına hapsedebiliyorsanız Yattara'yı oyuna alıp işi bitirebilirsini ama normal bir maçta Yattara benim diyen çoğu takım için lükstür.

Son olarak kimse TS'dan üstün değildir. Yönetimde olsam bu senenin başında ilk kulüp bulmasını isteyeceğim adam Yattara'ydı. Size kalırsa Allahtan yönetimde değilmişim...

Rutubet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı temmuz12 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orada sırf sorumsuzluktan maçtan atılan, takımı yakan, bizi yedicihana rezil eden benmiydim ???

Son olarak kimse TS'dan üstün değildir. Yönetimde olsam bu senenin başında ilk kulüp bulmasını isteyeceğim adam Yattara'ydı. Size kalırsa Allahtan yönetimde değilmişim...
    Hem diyorsun ki "kırmızı kart gördü bizi yaktı" yani bir sonraki maçta oynasa turu geçerdik.

Hem de diyorsun ki "ilk göndereceğim adam yattara"

Bu ne yaman çelişki birader.
    62 den tavsan oluyorda w dan taraftar olmuyormus be....

Erbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Takımda orta yapamayan futbolcuları görünce Yattara için"orta yapsın yeter"diyorum.Ondan iyisin gelince düşünürüz.

Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/report.gif (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Berat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yattara koşmuyor, pres yapmıyor? Peki Gökdeniz neden oynatılıyor? Yattara kadar oyuna tek başına etki edebilecek başka bir oyuncu mevcut mu Trabzonspor'da??

Ve Yattara koşmuyor diyenlere bir istatistik; Yattara, 2005-2006 sezonunda Turkcell Süper Ligi'nde en çok top çalan hücum oyuncuları arasında 2. sırada!... (Kaynak: Dr.Gürkan Kubilay, Show TV)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)