Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bir Ýlk Daha "Trabzonspor Taraftar Profili Araþtýrmasý"

aytex - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

Standart Bir Ýlk Daha "Trabzonspor Taraftar Profili Araþtýrmasý"

Proje ekibinde Trabzon Fikir Kulübü kurucularýndan Yavuz Saltýk’ýn proje danýþmaný olarak yer aldýðý ve Ýnfakto Araþtýrma’nýn gerçekleþtirdiði Türkiye’de Futbol Taraftarlýðý ve Taraftar Ürünleri Araþtýrmasý Trabzonspor raporu bir haftadan beri Günebakýþ Gazetesinde yayýnlanmaktadýr.

Söz konusu Türkiye’de Futbol Taraftarlýðý ve Taraftar Ürünleri Araþtýrmasý Trabzonspor hakkýnda ilk kez bu kadar detaylý bilgiler vermesi açýsýndan büyük önem taþýyor.

Rapor Trabzonspor Kulübünün pazarlama, iletiþim, taraftarlýk ve diðer yönetimsel konularýna kafa yoran, proje üreten arkadaþlarýn iþine yarayacak son derece deðerli bilgilerle doludur. Raporun daðýtým hakký Trabzon Fikir Kulübünde olup ücretsiz olarak raporun tamamýný almak isteyenler yavuz.saltik@infakto.com.tr ye mail atabilirler.

Araþtýrmadan Bir Kaç Veriyi Paylaþayým:

• Trabzonspor taraftarlarýnýn yüzde 30’una yakýný A ve B sosyoekonomik statü gruplarýna yoðunlaþmýþtýr (Türkiye genelinde A ve B toplamý yüzde 16, futbol taraftarlarý arasýnda yüzde 19).
    • Trabzonspor taraftarlarý futbolla daha fazla ilgilendikleri gibi, daha sýk da konuþmaktadýrlar. “Zaman zaman” ve “çok sýk” konuþtuðunu belirtenlerin oraný Trabzonspor taraftarlarý arasýnda yüzde 60 iken, herhangi bir futbol takýmýný tutanlarýn arasýnda yüzde 45’tir.
    • Ýlginç bir nokta da Trabzonspor taraftarlarýnýn yüzde 20’sinin futbolla hiç ilgili olmadýðýný söylemesine karþýn Trabzonspor’u tutmakta olduðunu söylemiþ olmasýdýr.
    • Genel olarak bakýldýðýnda Trabzonspor taraftarlarýnýn bilgi kaynaklarýna karþý Türkiye’de herhangi bir futbol taraftarý olanlara kýyasla çok daha þüpheci yaklaþtýklarýný söylemek mümkündür. Bu açýdan Trabzonspor taraftarlarýnýn güven duyacaklarý bir mecraya ihtiyaç duyduklarýný söyleyebiliriz.

Adem CAKIR - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý aytex Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    • Ýlginç bir nokta da Trabzonspor taraftarlarýnýn yüzde 20’sinin futbolla hiç ilgili olmadýðýný söylemesine karþýn Trabzonspor’u tutmakta olduðunu söylemiþ olmasýdýr.
    Ýþte bu yüzden þampiyonluk ve stat çok önemli.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

Bu oraný yüzde sýfýra indirmek imkansýz bence..
    iþsizliði sýfýra indirmek gibi bir þey.
    ''Ben kulüp tutmam, çocuk... Çünkü hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamýna hizmet veya kumanda edenler bir kulübü tutsalar bile -görev sýrasýnda- bunu açýklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarsýlýr ve tartýþýlýr. Tefrika (ayrýmcýlýk, nifak) yaratmýþ olurlar. O nedenle dikkatli olmalarýný tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatürk (2 Aralýk 1933)

feneri "ampül" aydýnlatýr ancak "güneþ" kendiliðinden ýþýk verir !

Nereden
    Ýstanbul

Stat ve Stat içi aktiviteler bu kesimin Trabzonda yaþayan kýsmýný tribünlere çekmesi açýsýndan çok önemli.

Þampiyonlukta bu oraný büyük oranda aþaðýya çekecektir ama dedðin gibi sýfýrlamasý imkansýz. Ama asýl önemlisi üst üste gelecek þampiyonluklarla bu kesimi TS clup'lara çekebilir, yeni taraftartarlar kazanýrýz... Zaten böyle giderse bir 23 yýl sonra genç TS taraftarý diye bir þey kalmayacak.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

bir genç taraftar olarak þunu söyleyebilirim ki henüz ne þampionluk ne de türkiye kupasýndan öte baþarý görmedim..türkiye kupasýyla da doymadým!!doyamam!!dediðiniz gibi stad çok mühim..þampionluklar da öyle..ama ne olursa olsun 23yýl sonra genç taraftar bulamamak çok acý olur..ama týpký benim babamýn yaptýðý gibi idealist yaklaþýmlarla bu muhtemel acýyý tatmayýz..iþ bize düþüo...yýllar sonra bigün baktýðýmda benim çocuðum baþka bi takýmý tutuyorsa bu benim ayýbým olur kendimden utanýrým!21yaþýndaki abim de bende þampionluk görmedim ama koyu tsluyuz..demekki olmayacak iþ diil..herkes kendi çoluðuna çocuðuna sahip çýkarsa bu konuda,þampionluk gelse de gelmese de biz bu iþi yürütürüz..Allah o kara günleri vermesin baþa!!

Nereden
    Ýstanbul

olabilir ama bunun yerine þampiyon olsak...
    Daha iyi olmaz mý?

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Alýntý temmuz12 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    olabilir ama bunun yerine þampiyon olsak...
    Daha iyi olmaz mý?
    tabii ki öyle onda ne þüphe!!

Fanatik28 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    50

[QUOTE=aytex;407776]
    /QUOTE]

Nüfusumuzun 70 milyon oldugu düsünülürse, bunun 35 milyonu erkek, diger yarisida kadin. Sizce kadinlarin yüzde kaci futbolla ilgileniyordur?
    Bence bu %20`yi genellikle kadinlar olusturuyordur. O yüzden bence bu rakam diger rakiplerimize göre cok iyidir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

70milyon nüfusu olan bir ülkede hatta 1 milyon þehir nüfusu olan bir anadolu þehrinde stada 10.000bin kiþi geliyorsa o ülke insaný futbolu ne kadar seviyordur ki?
    ''Ben kulüp tutmam, çocuk... Çünkü hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamýna hizmet veya kumanda edenler bir kulübü tutsalar bile -görev sýrasýnda- bunu açýklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarsýlýr ve tartýþýlýr. Tefrika (ayrýmcýlýk, nifak) yaratmýþ olurlar. O nedenle dikkatli olmalarýný tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatürk (2 Aralýk 1933)

Cenkhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Bence futbolla pek ilgisi olmamasýna raðmen Trabzonspor'u tutanlar %20 olmasý önemli. Bu Trabzon'a duyulan sempatinin göstergesidir. Zaten büyük bir kýsým futbolla çok ilgili. Bence bu istatistiðe iyi yönden bakmak lazým.
    Naber?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

stat bir kulübün kýyafetidir.. kýyafetin ne kadar iyi olursa o kadar saygý görürsün...
    daha önce baþka þeyler yazmýþtým ama o kadar çok þey var ki stat konusu hakkýnda konuþmayý unutmuþum..
    stadýmýzýn en iyisi olmasý için (bizim için uygun olan en iyisi) yönetim çalýþmalý bizde kendi üzerimize düþen görevi yerine getirmeliyiz.

Emorfo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Evet o araþtýrmayý Günebakýþ'ta bir kaç gündür takip ediyorum...
    Oraya bir þýk daha eklenmeli en beleþçi taraftar kitlesi kimdedir?
    Cevap Trabzonspor.
    Bazen Sevinç Bazen Keder, Trazonsporlu Olmak Yeter!
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TURHAN - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

Foruma bakarak güzel bir profil izlenimi yapýlabilir

Trabzonspor Kongre Üyesi
    selokal61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

inþallah bu yýl maraton tribünü daha canlý olur ....bu taraftarlar derneði daha maçlara gelmeyecek mi ?
    milyonlarin askisin

TheCrow - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Yahu araþtýrma yapmaya ne gerek var,ben söyleyeyim:Trabzonspor taraftarý efkarlý,her sene boþ vaatlerle kandýrýlmaktan býkmýþ,ümidini kaybetmiþ,asabi,öfkeli,hayatýndan bezmiþ,futbola nalet etmiþ,ömrünü çürütmüþ,normalden takriben 10 sene daha erken öleceði kuvvetle muhtemel,çaresiz bir topluluk iþte...
    Yelkenimizdeki rüzgarý çaldýlar, yýlmadýk...

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr

Alýntý TheCrow Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Yahu araþtýrma yapmaya ne gerek var,ben söyleyeyim:Trabzonspor taraftarý efkarlý,her sene boþ vaatlerle kandýrýlmaktan býkmýþ,ümidini kaybetmiþ,asabi,öfkeli,hayatýndan bezmiþ,futbola nalet etmiþ,ömrünü çürütmüþ,normalden takriben 10 sene daha erken öleceði kuvvetle muhtemel,çaresiz bir topluluk iþte...
    +karamsar

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr erdal6167 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    43

Cool

Alýntý saglam Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    +karamsar
    BÝRAZ LATÝFE YAPMIÞ AMA SANKÝ HAKLILIK PAYI COK YÜKSEK GÝBÝ

keles76 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    47

[QUOTE=Fanatik28;408166]
    Alýntý aytex Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    /QUOTE]

Nüfusumuzun 70 milyon oldugu düsünülürse, bunun 35 milyonu erkek, diger yarisida kadin. Sizce kadinlarin yüzde kaci futbolla ilgileniyordur?
    Bence bu %20`yi genellikle kadinlar olusturuyordur. O yüzden bence bu rakam diger rakiplerimize göre cok iyidir.
    kesinlikle katýlýyorum bu rakam eziklerde %60 lardadýr adamlar milli takýmda kendi takýmýndaki oyuncuyu bile tanýmýyor sadece magazine olmuþ isimleri tanýyorlar bir çoðu hala maradonanýn oynadýðýný falan zannediyor.
    benim çok arkadaþým ezikleri tutar ama futbol topu ile hiç haþýr neþir olmamýþtýr eðer futboldan anlama ve oynama olarak yapsaydýk bu sayý çok daha yükselirdi ama ezikler rezil rüsva olurlar .benim takýmdaþým toptan anlýyor futbolu bir fanatizm olarak algýlamýyor ondandýrki hep maçý izliyor çekirdek çitliyr stadda organize olamýyor. bu iyi deðil ama bende maçý seyredemezsem bozuluyrum futbol bana deþarj olmaktan baþka þeyler de hitap ediyor.
    sensiz bir hayat sorunsuz olurdu

zanoylu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Yaþ
    48

Ordu maçýnda þöyle bir baktýmda Stad artýk makyajý bile kaldýracak durumda degil adeta artýk ben bittim diyor.Trabzonsporun adýna ve þanýna 10 basamaklý kale arkalarý yakýþmýyor.Zemin dersen en son yenilendiðinde ben 10 yaþýndaymýþým. Yönetim iþ baþý yapalý epey zaman geçti hala etüt çalýþmasý yapýyor sözde 1 yýlda bide Stadý dikeceklerdi. Bize laf üretme baþkan icraat yap artýk.Þu ana kadarki icraatlerinle kocaman bir sýfýrsýn....

TheCrow - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alýntý erdal6167 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    BÝRAZ LATÝFE YAPMIÞ AMA SANKÝ HAKLILIK PAYI COK YÜKSEK GÝBÝ
    Alýntý saglam Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    +karamsar
    Erdal kardeþim,zaten Serkan bana "karamsar" dememiþ, +karamsar diye yazdýklarýma eklemiþ
    Yelkenimizdeki rüzgarý çaldýlar, yýlmadýk...

memyself - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)

+ sabýrlý hep sabýrlý hep sabýrlý..beklenen gün gelecek,GELMELÝ

Jade - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    46

Alýntý Emorfo Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Evet o araþtýrmayý Günebakýþ'ta bir kaç gündür takip ediyorum...
    Oraya bir þýk daha eklenmeli en beleþçi taraftar kitlesi kimdedir?
    Cevap Trabzonspor.
    haksýzlýk ediyorsun.. ulusal bir istatistik sonuçlarýnda gelir seviyesi en düþük takým taraftarý trabzonspor iken, ayný zamanda lisanslý ürünlere en çok parayý harcayan takým taraftarý da yine trabzonspor olarak belirledi.. beleþçilik böyle biþey mi oluyor?
    Konu Jade tarafýndan (08.08.2006 Saat 12:45 ) deðiþtirilmiþtir. Sebep: yazým yanlýþý

evliya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    32

arkadaþlar taraftarda artk ruh nerdeyse kalmamþ durumda ama kalmþ olmasýnýda beklemek çok zor! en son 83-84 yýlýnda þampiyon olablmiþ bi takýmýz üstünden tam 22 sezon geçti ve 23. sezona giriyoruz. 3 büyüklerde ise bu sayý en fazla 3 sene oda beþiktaþ yani 83 yýlnda 10 yaþýnda olan bir çock þuan 32 yaþnda ne kdr ruhu kalmþ olablr yada 17 yaþlarnda olan biri 39 yaþýnda oluyo!! hele bizim gibiler daa hiç görmemiþ!! evet biliyorz bunda hakemlernde çok büyük payý var ama yinede görmek istiyorz her zmnda hakemleri suçlayamayýz ya! ne kadar ruhu kalmþ olablr ki trabzonspor taraftarýnýn...

yinede güvenim hiç eksilmedi! gerekirse 40 sene daa her sene biz þampiyon olucaz demeye devam ederim!!!
    bz yakamýza tek bir yýldz taktýk tüm emek alýn teri ve þerefimizle o tek yýldýzla hepsini dize getirdik þmdi efelenirler ama korkmasalar uuraþmazlar bzmle o bol keseden daðýtýlan yýldýzlarý haklarýyla taksalardý nie korkarlardýki...

zafercalikoglu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diðer

þampiyonluk gelmesi lazým bu þehre bu ulkeye bu taraftara yetti gayrý
    @zafercalikoglu
    @trabzonspor

zafercalikoglu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diðer

beni bozar istatislikler ,baþarý lazým baþarý
    @zafercalikoglu
    @trabzonspor

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)