Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 22 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Toroðlu'nun Hýyarlarý | Halit M. MOLLASALÝHOÐLU yazdý...

Yönetim Kurulu

Halit M. MOLLASALÝHOÐLU - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Exclamation Toroðlu'nun Hýyarlarý | Halit M. MOLLASALÝHOÐLU yazdý...

Aziz Yýldýrým’ýn 3 Temmuz’da kelepçelenmesi ile kamuoyunun haberdar olduðu ve futboldan ciddi anlamda insanlarý soðutan þike sürecinin ilk gününden bu yana hem medyada hem TFF’de hem de siyasette birbirinden tutarsýz ve çeliþkili tutumlar gördük.

Bu sürecin baþlangýcýnda daha baþrol oynamasýna raðmen ustaca bir manevra ile sýyrýlan dönemin TFF Baþkaný Mahmut Özgener birçok tapede adý geçmesine ve TFF baþkanýndan çok Aziz Yýldýrým’ýn yaveri gibi iþ görmesine raðmen köþesine çekildi; yerine Fenerbahçe Kadýn Voleybol Takýmý’nýn efsanevi baþkaný Mehmet Ali Aydýnlar seçildi. Þike süreci ile ilgili ilk açýklamalarýndan birisi “durum vahim” olmasýna raðmen Fenerbahçe camiasýna en ufak ceza vermekten imtina ederek ve Trabzonspor’un gasp edilen þampiyonluða dair tescili iptal talebini görmezden gelerek görev süresinin sonuna kadar durumu idare etti, kendi deyimiyle “kriz yönetimi” sergiledi. Hatta bu konu ile ilgili olarak kendisini eleþtiren Ali Koç’a itiraf niteliðinde “Yukarýda Allah var; lütfen insaflý olun” diye serzeniþte bile bulunmuþtu. Görev süresinde gönülden baðlý olduðu camiasýný her türlü adalet ve vicdan ilkelerinden ödün vererek olmasý gereken cezalardan korumak için sahaya yansýma , etik kurulu rapor ve benzeri mekanizmalar uydurdu, bu mekanizmalar ile kamuoyunu ciddi bir süre uyuttu.

Süreç sýkýþmaya baþlayýnca da “Fenerbahçe’yi düþüren baþkan” olmak istemediðinden görevi býraktý. Zira olmasý gereken buydu ve daha fazla geciktirmenin artýk ahlaki olmayan yollarla bile saðlanmasý zordu. Bu tabloda adaletten kaçýnmak için yüzüne tükürülse “yarabbi þükür” týynetinde bir adam olunmasý gerekirdi. Ne kadar Fenerbahçeli olursa olsun Aydýnlar bu seviyede bir adam deðildi ve o da istifasýný sundu…

Aranan niteliklerdeki baþkan Demirören’di. 2010-2011 sezonunda Ýnönü’de oynanan Beþiktaþ-Trabzonspor maçý sonrasý “sistem bu maçýn berabere bitmesini istiyordu ama Trabzonspor kazandý” diyebilecek kadar dönen dolaplardan þikayetci olan Demirören. En çok BJK camiasýný sevindiren bu geliþmede maalesef Trabzonspor Baþkaný da müspet yönde oy kullandý. Yeni TFF de eskilerinin izinden giderek, sahaya yansýmayan þike, sonucu etkilemeyen teþvik gibi dünya futbol literatüründe tebessümle karþýlanacak kavramlar yumurtladýlar. Adli yargýdan çýkan cezalarý görmezden gelip özerklik kisvesi altýnda iplerini tutanlara hizmete devam ettiler.

Tüm bu süreçte medya rating neredeyse o taraftaydý her zamanki gibi. Ahlak, vicdan, hak, hukuk gibi evrensel kutsal sayýlan kavramlarý ayaklar altýna alarak Fenerbahçe’nin yarattýðý ekonomik büyüklükten, Süper Ligimizin süper marka deðerinden dem vurarak haklýnýn deðil güçlünün yanýnda olmuþtur. Sadece birkaç onurlu kalem ve Trabzonspor medyasýnýn da maalesef sadece bir kýsmý bu konuda savaþ vermiþtir.

Özellikle ekranlarda bu konuda Trabzonspor’un hakkýný savunan neredeyse yok gibidir. Zira hem genel akýmý karþýsýna alacak hem de Fenerbehçe lobisi tarafýndan çukuru kazýlacaktýr bunu yapanýn. Bunu bilen medya gurularýmýz konudan ya ustaca manevralarla uzak durmuþlardýr, ya da alenen haksýzýn tarafýnda yer almýþlardýr.

Gelelim Toroðlu’na…
    Erman Toroðlu isim olarak Türk Futbolu için daima renkli ve tartýþmalý bir isim olmuþtur. Trabzonspor Camiasý için de zaman zaman bizleri kýzdýracak çýkýþlar yapmýþtýr. Yorumlarýnda fikirlerini sivri dili ile beyan eden, genel olarak kimsenin tekerine çomak sokmaktan çekinmeyen bu adam þike sürecinin öncesinden baþlayarak konu hakkýnda dik ve doðru bir duruþ sergilemiþtir. Daha önceki hatalarý sevaplarý tartýþýlabilir, bundan sonrasý için de nasýl bir duruþ sergileyeceðini kimse bilemez fakat Toroðlu Türk televizyonlarýnýn þike sürecindeki Don Kiþot’larýndan biridir. Bu duruþu sergileyebilen Ali Ece, Turgay Demir, Baransu gibi bir elin parmaklarýný geçmeyen insan olduðu düþünüldüðünde tavrý çok kýymetlidir.

Bu tavrýn kimi rahatsýz ettiði ise yolun doðruluðu konusunda iþaret fiþeði niteliðindedir. Erman Toroðlu Tahkim Kurulu Baþkaný Engin Tuzcuoðlu tarafýndan dava edilmiþtir. Hani þu promosyon merkezi olan, Disiplin Kurulu tarafýndan, es kaza kuklacýnýn takýmýna verilen cezalarý öyle veya böyle kýlýfýna uydurup kýrpan kurulun baþkaný tarafýndan…

Toroðlu’nun bu adamlar tarafýndan hedef tahtasýna oturtulmasý bizim nezdimizde söylediklerinin doðruluðuna, tavrýnýn haklýlýðýna dalalettir.

Yarýn Türk Futbolu konuþulurken elbette bu karanlýk ve çirkef dönem konuþulurken Toroðlu’nun, Ali Ece’nin, Turgay Demir’in, hatta Baransu’nun omurgalý, dik duruþu unutulmayacaktýr. Haksýzlýklar karþýsýnda eðilmeyen bu insanlar yarýn þerefli adamlar olarak anýlacaklardýr. Bu isimlere saldýran, tehdit eden, dava eden futbol parazitlerinin adlarý ise Erman Toroðlu’nun canlý yayýnda cacýk yaptýðý hýyarlar kadar bile anýlmayacaktýr.
    Konu Halit M. MOLLASALÝHOÐLU tarafýndan (21.02.2013 Saat 11:51 ) deðiþtirilmiþtir.
    https://twitter.com/HalitOF

Trabzonspor bir çember gibi, her noktasýnda baþlayan ama asla bitmeyen - Dik oyna

Yönetim Kurulu Mollasalihoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Erman Toroðlu þike çetesi aleyhine konuþmaya devam ettikçe bu ve benzeri davalara hazýr olsun.

Yapacak bir þey yok..
    BordoMavi.Net Forum Kurallarýna aykýrý bir mesaj veya kullanýcý gördüðünüzde, Kullanýcý Panelinde bulunan sekmesine týklayarak ilgili mesajý raporlamanýzý sizlerden rica ederiz.

Samet Türkmen - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    36

Yazýda dediði gibi eski hatalarýna sevaplarýna bakacak zaman deðil bence. Bu insanlarý kendimizden soðutmamalýyýz bu dönemde. Geçen yapýlan paneldeki hatalara düþmemeliyiz.

BMN Yönetim Kurulu Yiðit Gayretli - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Kime güveneceðimizi þaþýrýr olduk. Ben biraz garanticiyim galiba.

Bizim bizden baþka dostumuz yok. Bizim bizden baþka düþmanýmýz da yok...
    Forum Kurallarýna aykýrý gördüðünüz mesajlarý ve üyeleri kullanýcý panelinde bulunan (ikaz tuþu) týklayarak raporlamanýzý rica ediyoruz..
    Ayaða KALK!

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Yiðit Gayretli Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Kime güveneceðimizi þaþýrýr olduk. Ben biraz garanticiyim galiba.

Bizim bizden baþka dostumuz yok. Bizim bizden baþka düþmanýmýz da yok...
    Bizi çok sevip sevmemesi önemli deðil Yiðit.

Dikkat çekmek istenen þey bu çarka çomak sokan herkesle nasýl uðraþýldýðýný ortaya koymak.
    BordoMavi.Net Forum Kurallarýna aykýrý bir mesaj veya kullanýcý gördüðünüzde, Kullanýcý Panelinde bulunan sekmesine týklayarak ilgili mesajý raporlamanýzý sizlerden rica ederiz.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Alýntý Mollasalihoðlu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bizi çok sevip sevmemesi önemli deðil Yiðit.

Dikkat çekmek istenen þey bu çarka çomak sokan herkesle nasýl uðraþýldýðýný ortaya koymak.
    Orasý doðru, ona katýlýyorum zaten.
    Forum Kurallarýna aykýrý gördüðünüz mesajlarý ve üyeleri kullanýcý panelinde bulunan (ikaz tuþu) týklayarak raporlamanýzý rica ediyoruz..
    Ayaða KALK!

Yönetim Kurulu

Nereden
    Ýstanbul

Yazýmýz içeriðinde de aynen bahseldiði gibi yalaka medya tarafýndan Milliyet Blog'da sansürlenmiþtir.
    Anlattýðýmýz hususa destek minvalindeki sansürlerinden dolayý kendilerine bir kez daha teþekkür ederim.

Bize gönderdikleri mesaj:
    Merhaba,

"Toroðlu'nun Hýyarlarý" baþlýklý blogunuz ne yazýk ki onaylanamamýþtýr. Dilerseniz, aþaðýdaki mesaja gore blog’unuzu güncelleyebilir veya yeni bir blog girebilirsiniz.

Reddedilme sebebi:
    Eleþtiri sýnýrýný aþan ifadeleriniz nedeniyle yazýnýz MB sitesi yayýn çerçevesine uygun bulunmamýþtýr.

Kimin kimi ne kadar, nasýl eleþtireceðinin sýnýrlarýný çizme yetkisini kendilerinde gören bu küstahlara verilecek en güzel cevap onlarý yok saymaktýr. Zaten süreç içerisinde zaman bu tarz yandaþ-yalaka oluþumlarý daima temizlemiþtir.
    Gün gelir devran döner. Ýþini ahlaký ile, hakký ile icra etmeyen herkes bedelini öder.
    Adalet ertelenebilir ama adalatten kaçýlmaz demiþler...
    "Allah sizi bize yaptýðýnýz muameleye maruz býraksýn" diyorum sadece!..

Trabzonspor bir çember gibi, her noktasýnda baþlayan ama asla bitmeyen - Dik oyna

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Malumun ilaný gibi olmuþ
    Ayaða KALK!

Ali Ýhsan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Toroðlu çok bodoslama konuþan, sansasyon seven, argo, aþýrý özgüvenli konuþan bir adam olsa da;

Her zaman, her durumda kendi doðrularýný hiç kekelemeden söylemeyi bilmiþ bir adamdýr.

Bize de çok gereksiz yüklendiði durumlar evet oldu ama adamýn birisinin aðzýndan konuþtuðunu bugüne kadar duymadým.

Ahmet Çakar'ýn da benzer yönleri vardý ama onu birisi sektirdikten sonra dansözlüðe baþladý.
    Hürriyetimi kaybettim, cesaretimi asla kaybetmeyeceðim!

Trabzonspor Kongre Üyesi

Gökhan Koç - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Engin Tuzcuoðluna birkaç soru sormak isterdim

Sayýn Toroðlu,

Kim doðrunun peþinden gidiyorsa, bilsinki yanýnda BMN vardýr.
    StopMatchFixing.Com

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    U.Sadýkoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Ben Erman Toroðlu'nu samimi bulmuyorum yalan yok.
    "When you start supporting a football club, you don't support it because of the trophies, or a player, or history, you support it because you found yourself somewhere there; found a place where you belong.”

zafer6161 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    43

ahmet çakarda unutulmasýn.............
    Ne Olmuþ Þampiyon Olamadýysak,,,
    Hayallerimizi Satmadýk'ya,,,

My - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    49

Ahmet Çakar, Kemal Belgin de var, aklýma gelenler.

Trabzonspor'un baþkaný ve yöneticisi dahi Toroðlu kadar þikeye/þikeciye net tavýr koyamamýþtýr. Þu süreci Trabzonspor camia olarak çok rezil bir þekilde geçiriyor. Misyonuna, tarihine tamamen zýt. Taraftarýn bir kýsmý ayakta durmaya çalýþýyor. Yazýk. Kaybedilen sadece þampiyonluk deðil. Trabzonspor bundan sonra eskisi gibi anýlamayacak.
    Hakan KULAÇOÐLU: "Sabýrlý, sistemli ve ekonomik, tüketen deðil üreten bir Trabzonspor oluþturmak."
    Murat

Fatih Solmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

lig tv de çalýþýyor olsaydý toroðlu böyle olur muydu?

Yönetim Kurulu

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Fatih Solmaz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Böyle olduðu için Lig TV'de çalýþamadýðýný düþünüyorum...

Hüseyin Baþoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    31

Alýntý Fatih Solmaz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Alýntý Halit M. MOLLASALÝHOÐLU Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Böyle olduðu için Lig TV'de çalýþamadýðýný düþünüyorum...

Aynen niye ve nasýl kovuldu bi araþtýr fatih kardeþim...

Nereden
    Ýstanbul

Olayý Erman Toroðlu özelinde deðerlendirme yanlýþýna düþmeyelim.

Bu iþe hangi taraftan girenin baþýna ne geliyor buna bakalým.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    U.Sadýkoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Bence Erman Toroðlu'nun mevzusu þike falan deðil , Aziz Yýldýrým ve onun özelinde bazý bireysel isimlerdir...

Erman Toroðlu bu soruþturma Galatasaray'a açýlsaydý yine böyle iðneleyeci vs.. konuþup Aziz Yýldýrým'ýn yanýnda olurmuydu ?

Bence olmazdý.. Salladým gitti.. Benim hiç kimseye inancým yok kendi takýmýmda ki yöneticilere ve oyunculara bile...!
    "When you start supporting a football club, you don't support it because of the trophies, or a player, or history, you support it because you found yourself somewhere there; found a place where you belong.”

Trabzonspor Kongre Üyesi

Hamdi Karamahmutoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    40

Eline saðlýk Halit.
    Bazen tüm bu yaþananlar hayalmiþ gibi geliyor.
    Tahayyül edemiyorum, aklým almýyor.
    Her þey ortada ve buna raðmen dürüst davranan, dik durabilen insan sayýsý bir elin parmaklarýný geçmiyor.
    Yazýk!
    ''Ben Trabzonspor'un kaptanýyým, baþka bir kaptanýn arkasýndan, baþka bir takýmýn formasýyla sahaya çýkmam!'' Dozer CEMÝL

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Sansürcü Milliyet
    TARAFTAR TARAF OLANDIR...TARAFTAR ALMAZ VERÝR!...

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Artýk hayatlarýmýzda 3 Temmuz ve öncesi gibi bir ayrým söz konusu.
    Erman Toroðlu'nun tavýrlarý ve söylemlerinden hoþlanan biri deðilimdir.
    Ancak þike sürecinde, sadece "üzeri kapansýn" diye uðraþmamýþ olmasý itibariyle dahi benim için deðerlidir.

Engin Tuzcuoðlu'nun dava etmesi þaþýrtýcý da deðildir.
    Ýþlerine geldiðinde hukukun emrettiklerini reddetmekten geri durmayan bu adamlar, þimdi yine o eðip büktükleri adalet sistemine sarýlýr olmuþ.
    Kýblesi belirsizler...

özgür6161 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Alýntý Gamze Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Artýk hayatlarýmýzda 3 Temmuz ve öncesi gibi bir ayrým söz konusu.
    Erman Toroðlu'nun tavýrlarý ve söylemlerinden hoþlanan biri deðilimdir.
    Ancak þike sürecinde, sadece "üzeri kapansýn" diye uðraþmamýþ olmasý itibariyle dahi benim için deðerlidir.

Engin Tuzcuoðlu'nun dava etmesi þaþýrtýcý da deðildir.
    Ýþlerine geldiðinde hukukun emrettiklerini reddetmekten geri durmayan bu adamlar, þimdi yine o eðip büktükleri adalet sistemine sarýlýr olmuþ.
    Kýblesi belirsizler...
    Erman Toroðlu biraz da eyyamcý.Kaypak bir adam bunu herkes bilir.Ýþine bizim tarafýmýzda konuþmak geliyordu malum Azize ile kavgalarý belli.

Ama Trabzon'da þike panelinde konuþma uslübu ve bahsettiði þeyler sanki Trabzon camiasýný küçük görür nitelikteydi.

Çok fazla güvenilir bir adam deðil bana göre.Hani en son demecini okumuþsundur sanýrým.

Erman Toroðlu yorumculuk yaptýðý televizyon programýnda, Trabzonspor'a verdi, veriþtirdi.

Þenol Güneþ'in teknik direktörlüðüne anlam veremeyen sivri dilli yorumcu Trabzonspor için, ''Çýkýpta Fenerbahçe bizim kupamýzý versin gibi söylemlerde bulunmasýn. Sizin bu takýma kupa deðil, maþrapa bile vermezler'' dedi.

ERMAN TOROÐLU

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)