Akcamimarlik
Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 22 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Torolu'nun Hyarlar | Halit M. MOLLASALHOLU yazd...

Ynetim Kurulu

Halit M. MOLLASALHOLU - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    08.02.2005
    Nereden
    stanbul

Exclamation Torolu'nun Hyarlar | Halit M. MOLLASALHOLU yazd...

Aziz Yldrm’n 3 Temmuz’da kelepelenmesi ile kamuoyunun haberdar olduu ve futboldan ciddi anlamda insanlar soutan ike srecinin ilk gnnden bu yana hem medyada hem TFF’de hem de siyasette birbirinden tutarsz ve elikili tutumlar grdk.

Bu srecin balangcnda daha barol oynamasna ramen ustaca bir manevra ile syrlan dnemin TFF Bakan Mahmut zgener birok tapede ad gemesine ve TFF bakanndan ok Aziz Yldrm’n yaveri gibi i grmesine ramen kesine ekildi; yerine Fenerbahe Kadn Voleybol Takm’nn efsanevi bakan Mehmet Ali Aydnlar seildi. ike sreci ile ilgili ilk aklamalarndan birisi “durum vahim” olmasna ramen Fenerbahe camiasna en ufak ceza vermekten imtina ederek ve Trabzonspor’un gasp edilen ampiyonlua dair tescili iptal talebini grmezden gelerek grev sresinin sonuna kadar durumu idare etti, kendi deyimiyle “kriz ynetimi” sergiledi. Hatta bu konu ile ilgili olarak kendisini eletiren Ali Ko’a itiraf niteliinde “Yukarda Allah var; ltfen insafl olun” diye serzenite bile bulunmutu. Grev sresinde gnlden bal olduu camiasn her trl adalet ve vicdan ilkelerinden dn vererek olmas gereken cezalardan korumak iin sahaya yansma , etik kurulu rapor ve benzeri mekanizmalar uydurdu, bu mekanizmalar ile kamuoyunu ciddi bir sre uyuttu.

Sre skmaya balaynca da “Fenerbahe’yi dren bakan” olmak istemediinden grevi brakt. Zira olmas gereken buydu ve daha fazla geciktirmenin artk ahlaki olmayan yollarla bile salanmas zordu. Bu tabloda adaletten kanmak iin yzne tkrlse “yarabbi kr” tynetinde bir adam olunmas gerekirdi. Ne kadar Fenerbaheli olursa olsun Aydnlar bu seviyede bir adam deildi ve o da istifasn sundu…

Aranan niteliklerdeki bakan Demirren’di. 2010-2011 sezonunda nn’de oynanan Beikta-Trabzonspor ma sonras “sistem bu man berabere bitmesini istiyordu ama Trabzonspor kazand” diyebilecek kadar dnen dolaplardan ikayetci olan Demirren. En ok BJK camiasn sevindiren bu gelimede maalesef Trabzonspor Bakan da mspet ynde oy kulland. Yeni TFF de eskilerinin izinden giderek, sahaya yansmayan ike, sonucu etkilemeyen tevik gibi dnya futbol literatrnde tebessmle karlanacak kavramlar yumurtladlar. Adli yargdan kan cezalar grmezden gelip zerklik kisvesi altnda iplerini tutanlara hizmete devam ettiler.

Tm bu srete medya rating neredeyse o taraftayd her zamanki gibi. Ahlak, vicdan, hak, hukuk gibi evrensel kutsal saylan kavramlar ayaklar altna alarak Fenerbahe’nin yaratt ekonomik byklkten, Sper Ligimizin sper marka deerinden dem vurarak haklnn deil glnn yannda olmutur. Sadece birka onurlu kalem ve Trabzonspor medyasnn da maalesef sadece bir ksm bu konuda sava vermitir.

zellikle ekranlarda bu konuda Trabzonspor’un hakkn savunan neredeyse yok gibidir. Zira hem genel akm karsna alacak hem de Fenerbehe lobisi tarafndan ukuru kazlacaktr bunu yapann. Bunu bilen medya gurularmz konudan ya ustaca manevralarla uzak durmulardr, ya da alenen hakszn tarafnda yer almlardr.

Gelelim Torolu’na…
    Erman Torolu isim olarak Trk Futbolu iin daima renkli ve tartmal bir isim olmutur. Trabzonspor Camias iin de zaman zaman bizleri kzdracak klar yapmtr. Yorumlarnda fikirlerini sivri dili ile beyan eden, genel olarak kimsenin tekerine omak sokmaktan ekinmeyen bu adam ike srecinin ncesinden balayarak konu hakknda dik ve doru bir duru sergilemitir. Daha nceki hatalar sevaplar tartlabilir, bundan sonras iin de nasl bir duru sergileyeceini kimse bilemez fakat Torolu Trk televizyonlarnn ike srecindeki Don Kiot’larndan biridir. Bu duruu sergileyebilen Ali Ece, Turgay Demir, Baransu gibi bir elin parmaklarn gemeyen insan olduu dnldnde tavr ok kymetlidir.

Bu tavrn kimi rahatsz ettii ise yolun doruluu konusunda iaret fiei niteliindedir. Erman Torolu Tahkim Kurulu Bakan Engin Tuzcuolu tarafndan dava edilmitir. Hani u promosyon merkezi olan, Disiplin Kurulu tarafndan, es kaza kuklacnn takmna verilen cezalar yle veya byle klfna uydurup krpan kurulun bakan tarafndan…

Torolu’nun bu adamlar tarafndan hedef tahtasna oturtulmas bizim nezdimizde sylediklerinin doruluuna, tavrnn hakllna dalalettir.

Yarn Trk Futbolu konuulurken elbette bu karanlk ve irkef dnem konuulurken Torolu’nun, Ali Ece’nin, Turgay Demir’in, hatta Baransu’nun omurgal, dik duruu unutulmayacaktr. Hakszlklar karsnda eilmeyen bu insanlar yarn erefli adamlar olarak anlacaklardr. Bu isimlere saldran, tehdit eden, dava eden futbol parazitlerinin adlar ise Erman Torolu’nun canl yaynda cack yapt hyarlar kadar bile anlmayacaktr.
    Konu Halit M. MOLLASALHOLU tarafndan (21.02.2013 Saat 12:51 ) deitirilmitir.
    https://twitter.com/HalitOF

Trabzonspor bir ember gibi, her noktasnda balayan ama asla bitmeyen - Dik oyna

Ynetim Kurulu Mollasaliholu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    03.07.2004
    Nereden
    stanbul

Erman Torolu ike etesi aleyhine konumaya devam ettike bu ve benzeri davalara hazr olsun.

Yapacak bir ey yok..
    BordoMavi.Net Forum Kurallarna aykr bir mesaj veya kullanc grdnzde, Kullanc Panelinde bulunan sekmesine tklayarak ilgili mesaj raporlamanz sizlerden rica ederiz.

Samet Trkmen - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    26.11.2006
    Nereden
    Bursa
    Ya
    31

Yazda dedii gibi eski hatalarna sevaplarna bakacak zaman deil bence. Bu insanlar kendimizden soutmamalyz bu dnemde. Geen yaplan paneldeki hatalara dmemeliyiz.

BMN Ynetim Kurulu Yiit Gayretli - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.12.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    29

Kime gveneceimizi arr olduk. Ben biraz garanticiyim galiba.

Bizim bizden baka dostumuz yok. Bizim bizden baka dmanmz da yok...
    Forum Kurallarna aykr grdnz mesajlar ve yeleri kullanc panelinde bulunan (ikaz tuu) tklayarak raporlamanz rica ediyoruz..
    Ayaa KALK!

yelik tarihi
    03.07.2004
    Nereden
    stanbul

Alnt Yiit Gayretli Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Kime gveneceimizi arr olduk. Ben biraz garanticiyim galiba.

Bizim bizden baka dostumuz yok. Bizim bizden baka dmanmz da yok...
    Bizi ok sevip sevmemesi nemli deil Yiit.

Dikkat ekmek istenen ey bu arka omak sokan herkesle nasl uraldn ortaya koymak.
    BordoMavi.Net Forum Kurallarna aykr bir mesaj veya kullanc grdnzde, Kullanc Panelinde bulunan sekmesine tklayarak ilgili mesaj raporlamanz sizlerden rica ederiz.

yelik tarihi
    09.12.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    29

Alnt Mollasaliholu Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Bizi ok sevip sevmemesi nemli deil Yiit.

Dikkat ekmek istenen ey bu arka omak sokan herkesle nasl uraldn ortaya koymak.
    Oras doru, ona katlyorum zaten.
    Forum Kurallarna aykr grdnz mesajlar ve yeleri kullanc panelinde bulunan (ikaz tuu) tklayarak raporlamanz rica ediyoruz..
    Ayaa KALK!

Ynetim Kurulu

yelik tarihi
    08.02.2005
    Nereden
    stanbul

Yazmz ieriinde de aynen bahseldii gibi yalaka medya tarafndan Milliyet Blog'da sansrlenmitir.
    Anlattmz hususa destek minvalindeki sansrlerinden dolay kendilerine bir kez daha teekkr ederim.

Bize gnderdikleri mesaj:
    Merhaba,

"Torolu'nun Hyarlar" balkl blogunuz ne yazk ki onaylanamamtr. Dilerseniz, aadaki mesaja gore blog’unuzu gncelleyebilir veya yeni bir blog girebilirsiniz.

Reddedilme sebebi:
    Eletiri snrn aan ifadeleriniz nedeniyle yaznz MB sitesi yayn erevesine uygun bulunmamtr.

Kimin kimi ne kadar, nasl eletireceinin snrlarn izme yetkisini kendilerinde gren bu kstahlara verilecek en gzel cevap onlar yok saymaktr. Zaten sre ierisinde zaman bu tarz yanda-yalaka oluumlar daima temizlemitir.
    Gn gelir devran dner. ini ahlak ile, hakk ile icra etmeyen herkes bedelini der.
    Adalet ertelenebilir ama adalatten kalmaz demiler...
    "Allah sizi bize yaptnz muameleye maruz braksn" diyorum sadece!..

yelik tarihi
    09.12.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    29

Malumun ilan gibi olmu
    Ayaa KALK!

Ali hsan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    25.03.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    33

Torolu ok bodoslama konuan, sansasyon seven, argo, ar zgvenli konuan bir adam olsa da;

Her zaman, her durumda kendi dorularn hi kekelemeden sylemeyi bilmi bir adamdr.

Bize de ok gereksiz yklendii durumlar evet oldu ama adamn birisinin azndan konutuunu bugne kadar duymadm.

Ahmet akar'n da benzer ynleri vard ama onu birisi sektirdikten sonra danszle balad.
    Hrriyetimi kaybettim, cesaretimi asla kaybetmeyeceim!

Trabzonspor Kongre yesi

Gkhan Ko - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    22.03.2009
    Nereden
    stanbul
    Ya
    34

Engin Tuzcuoluna birka soru sormak isterdim

Sayn Torolu,

Kim dorunun peinden gidiyorsa, bilsinki yannda BMN vardr.
    StopMatchFixing.Com

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    U.Sadkolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    19.06.2004
    Nereden
    stanbul

Ben Erman Torolu'nu samimi bulmuyorum yalan yok.
    "When you start supporting a football club, you don't support it because of the trophies, or a player, or history, you support it because you found yourself somewhere there; found a place where you belong.

zafer6161 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    20.10.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    38

ahmet akarda unutulmasn.............
    Ne Olmu ampiyon Olamadysak,,,
    Hayallerimizi Satmadk'ya,,,

rodallega'nn utu ....

Trabzonspor Kongre yesi

My - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.06.2004
    Nereden
    Kocaeli
    Ya
    44

Ahmet akar, Kemal Belgin de var, aklma gelenler.

Trabzonspor'un bakan ve yneticisi dahi Torolu kadar ikeye/ikeciye net tavr koyamamtr. u sreci Trabzonspor camia olarak ok rezil bir ekilde geiriyor. Misyonuna, tarihine tamamen zt. Taraftarn bir ksm ayakta durmaya alyor. Yazk. Kaybedilen sadece ampiyonluk deil. Trabzonspor bundan sonra eskisi gibi anlamayacak.
    Hakan KULAOLU: "Sabrl, sistemli ve ekonomik, tketen deil reten bir Trabzonspor oluturmak."
    Murat

Fatih Solmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.03.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    34

lig tv de alyor olsayd torolu byle olur muydu?

Ynetim Kurulu

yelik tarihi
    08.02.2005
    Nereden
    stanbul

Alnt Fatih Solmaz Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Byle olduu iin Lig TV'de alamadn dnyorum...

Hseyin Baolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    11.06.2012
    Nereden
    stanbul
    Ya
    25

Alnt Fatih Solmaz Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Alnt Halit M. MOLLASALHOLU Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Byle olduu iin Lig TV'de alamadn dnyorum...

Aynen niye ve nasl kovuldu bi aratr fatih kardeim...

yelik tarihi
    03.07.2004
    Nereden
    stanbul

Olay Erman Torolu zelinde deerlendirme yanlna dmeyelim.

Bu ie hangi taraftan girenin bana ne geliyor buna bakalm.

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    U.Sadkolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    19.06.2004
    Nereden
    stanbul

Bence Erman Torolu'nun mevzusu ike falan deil , Aziz Yldrm ve onun zelinde baz bireysel isimlerdir...

Erman Torolu bu soruturma Galatasaray'a alsayd yine byle ineleyeci vs.. konuup Aziz Yldrm'n yannda olurmuydu ?

Bence olmazd.. Salladm gitti.. Benim hi kimseye inancm yok kendi takmmda ki yneticilere ve oyunculara bile...!
    "When you start supporting a football club, you don't support it because of the trophies, or a player, or history, you support it because you found yourself somewhere there; found a place where you belong.

Trabzonspor Kongre yesi

Hamdi Karamahmutolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    25.05.2008
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Ya
    34

Eline salk Halit.
    Bazen tm bu yaananlar hayalmi gibi geliyor.
    Tahayyl edemiyorum, aklm almyor.
    Her ey ortada ve buna ramen drst davranan, dik durabilen insan says bir elin parmaklarn gemiyor.
    Yazk!
    ''Ben Trabzonspor'un kaptanym, baka bir kaptann arkasndan, baka bir takmn formasyla sahaya kmam!'' Dozer CEML

Trabzonspor Kongre yesi
    Badalolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    46

Sansrc Milliyet
    TARAFTAR TARAF OLANDIR...TARAFTAR ALMAZ VERR!...

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu

yelik tarihi
    28.01.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    30

Artk hayatlarmzda 3 Temmuz ve ncesi gibi bir ayrm sz konusu.
    Erman Torolu'nun tavrlar ve sylemlerinden holanan biri deilimdir.
    Ancak ike srecinde, sadece "zeri kapansn" diye uramam olmas itibariyle dahi benim iin deerlidir.

Engin Tuzcuolu'nun dava etmesi artc da deildir.
    lerine geldiinde hukukun emrettiklerini reddetmekten geri durmayan bu adamlar, imdi yine o eip bktkleri adalet sistemine sarlr olmu.
    Kblesi belirsizler...

zgr6161 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    02.07.2012
    Nereden
    stanbul
    Ya
    30

Alnt Gamze Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Artk hayatlarmzda 3 Temmuz ve ncesi gibi bir ayrm sz konusu.
    Erman Torolu'nun tavrlar ve sylemlerinden holanan biri deilimdir.
    Ancak ike srecinde, sadece "zeri kapansn" diye uramam olmas itibariyle dahi benim iin deerlidir.

Engin Tuzcuolu'nun dava etmesi artc da deildir.
    lerine geldiinde hukukun emrettiklerini reddetmekten geri durmayan bu adamlar, imdi yine o eip bktkleri adalet sistemine sarlr olmu.
    Kblesi belirsizler...
    Erman Torolu biraz da eyyamc.Kaypak bir adam bunu herkes bilir.ine bizim tarafmzda konumak geliyordu malum Azize ile kavgalar belli.

Ama Trabzon'da ike panelinde konuma uslbu ve bahsettii eyler sanki Trabzon camiasn kk grr nitelikteydi.

ok fazla gvenilir bir adam deil bana gre.Hani en son demecini okumusundur sanrm.

Erman Torolu yorumculuk yapt televizyon programnda, Trabzonspor'a verdi, veritirdi.

enol Gne'in teknik direktrlne anlam veremeyen sivri dilli yorumcu Trabzonspor iin, ''kpta Fenerbahe bizim kupamz versin gibi sylemlerde bulunmasn. Sizin bu takma kupa deil, marapa bile vermezler'' dedi.

ERMAN TOROLU

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)