Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ABD Türkiye'yi haritada böldü

TAMTÜRK61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Standart ABD Türkiye'yi haritada böldü

ABD Türkiye'yi haritada böldü

ABD'nin hatýrý sayýlýr dergisi Armed Forces Journal'da Türkiye bölünmüþ olarak çizildi. Ordu personelinin okuduðu ve subaylarýnýn yazdýðý Derginin sitesine girenler önce iki harita ile karþýlaþýyor. Preview yazýlý haritada bugünkü coðrafi sýnýrlar çizili. Hemen saðýnda yer alan Next yazýlý bölüme týkladýðýnýzda Ortadoðu'nun düþünülen haritasý çýkýyor.

http://www.armedforcesjournal.com/2006/06/1833899

ABD Silahlý Kuvvetleri"ne ait olduðu iddia edilen bir derginin internet sitesinde yayýnlanan bir haritada Türkiye'nin doðusu Baðýmsýz Kürdistan olarak gösteriliyor.

Armed Forces Journal adlý dergisinin sitesinde yer alan bu haritada Irak üç parça olarak belirtiliyor. Küzeyinde Kürt ortasýnda Sünni ve güneyinde de Þii devleti gösteriliyor.

Derginin ABD ordusuna deðil, Army Times Company isimli bir þirkete ait. olduðu belirtiliyor.1863 yýlýnda kurulan bu dergininin hatýrý sayýlýr bir okuru ve askeri çevreden yazýlar yazar subaylarý bulunuyor. Yani okuyucu kitlesi ABD askeri personeli. Harita kiþisel de olsa böyle bir dergide böyle bir haritanýn bulunmasý oldukça manidar.
    TRABZONSPORUM, SEN ISTANBUL SALTANATINA SON VEREN TEK TAKIMSIN,SEN KARADENIZDEN KOPAN BIR FIRTINASIN,SEN EN BÜYÜKSÜN.BU BÖYLE BILINE!!!! Eski nickim : Ünyeli61

Burçak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

o þerefsiz adilerin amacý bu. israil köpeklerini niye besliyolarki. köpek gibi besliyor israili ve etrafýndakilerin üzerine salýyorlar . ortadoðuda karýþýklý çýkarmak amaçlarý. ama bunu yapamayacak o þeref yoksunlarý.
    2010 - 2011 Þampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

Jade - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    46

amerika nýn ne dediðinin ne önemi var? biz asla böyle birþey olmayacaðýný bilmiyoruz mu? olmamasý için gerekirse canýnýzý veririz demiyoruz mu?

zaten böyle haberler yapýlarak sinirlerimizi germeye çalýþýyorlar. "acaba" diye þüphe duymamýz ve karamsarlarlýða düþmemiz isteniyor.. benim böyle olacaðýna dair hiç bir endiþem yok.. 28 yaþýndayým 28 yýlda bu haritayý kaç kere gördüm hatýrlamýyorum..

KÖPEKLER istedi diye atlar ölmez.

Ahmet AYDIN-28 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

Talking

Bi hacker arkadaþ olsa da oraya Osmanlý sýnýrlarýný gösteren 3. bir harita koysa.

Emre B. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    33

Amerika dýþiþleri bakanýda artýk yeni Ortadoðunun zamaný geldi dedi.Bu haritanýn oluþmasý için çalýþacaklar

Özkan Erdem - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

Ve bu memlekette bu þerefsizlere hayran, onlarý idol bellemiþ bir sürü mahluk yaþýyor ya o zoruma gidiyor.. Ulan adam seni tanýmayacak utanmasa, hala taklit ediyosun hala yalakalýk yapýyosun...
    BORDO MAVÝ

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

arkadaþlar böyle kuru lafla olmaz bu iþleriii
    hepimize limizden geleni yapmalýyýz... adamlarýn kolasýný içmeyelim abd malý kullanmayalým... tepkimizi bir þekilde gösterelim....
    Ne mutlu Türk olana deðil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karþýsýnda kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Aslýhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

bunlar yeni deðil ki yýllardýr bu böyle

sözde müttefikimiz ama arkamýzdan da kazmadýðý kuyu yok , biz alýþtýk bunlara ama onlarda çok iyi biliyorlar ki bu haritalar ve benzeri planlarý hayalden öteye gidemez çünkü ;

biz dimdik ayaktayýz ve kimseye,deðil topraðýmýzý bir kuru aðacýmýzý bile vermeyiz
    Dün geçti , yarýn var mý ? Gençliðine güvenme ölen hep ihtiyar mý ?
    BMN Tsira TRABZON

halil ibo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    55

Bu haritayý hiçbir zaman gerçekleþtiremeyecekler.Onlarýn hayallerini süsleyebilir sadece.Ýleri gittiklerinde onlarý Çanakkale Ruhu karþýlayacaktýr.
    Beklemeyi bilen amacýna ulaþýr. JOSEPH DE VILLELE.

SDanýþmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    36

RüyaLarýnda biLe böyLe bir harita göremezLer...
    www.twitter.com/SDanismaz
    Gugudali..
    Pirana Kovalayan Çýlgýn Hamsi

TAMTÜRK61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Maalesef ülkemiz bir oyuna getiriliyor,sinsice,caktirmadan. Aslinda apacik sekilde de ama bunu akli selim adamlarimiz anlayamiyor.
    Anliyorlar da islerine gelmiyor. Durum cok vahim,birlik-beraberlik olmadigimiz müddetce daha neler gförecegiz.
    $unlari hatirlatmakta fayda var.
    "Cebren ve hile ile aziz vatanin,bütün kaleleri zaptedilmi$,bütün tersanelerine girilmi$, bütün ordulari dagitilmi$ ve memleketin her kö$esi bilfiil i$gal edilmi$ olabilir. Bütün bu $eraitten daha elim ve vahim olmak üzere,memleketin dahilinde,iktidara sahip olanlar,gaflet ve dalalet ve hiyanet icinde bulunabilirler................."
    M.Kemal Atatürk, Genclige Hitabeden alinti

Ba$ka yoruma gerek var mi?
    Alltaki haber ba$ligina bakin arkada$lar ,tam da Duyda Inanmalik

ABD bu kez çuvalý PKK’ya geçirecek
    ABD, sýnýrötesine geçilmesin diye PKK’ya karþý operasyon yapýp örgütün liderlerini Türkiye’ye verecek !
    Bir göz atin $u habere!
    http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=143319
    TRABZONSPORUM, SEN ISTANBUL SALTANATINA SON VEREN TEK TAKIMSIN,SEN KARADENIZDEN KOPAN BIR FIRTINASIN,SEN EN BÜYÜKSÜN.BU BÖYLE BILINE!!!! Eski nickim : Ünyeli61

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr Salih61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    39

Angry

Ýlk harita normalde...Ýkincisini görmek bile insanýn sinirlerini zýplatýyor...Ama dikkatimi çekti ikinci harita da israil yazan yerin altýna 1967 öncesi sýnýrlar ibaresi konulmuþ...Ben onu pek anlamadým...Yani amaç Ýsraili büyütmekse ikinci harita küçültmüþ onun yerine Lübnan büyütülmüþ...Biraz karmaþýk ama amerika bu ne zaman ne yapacagý belli olmaz...Benim elime kalem verseler ben de amerika 100 ayrý devlete ayýrýrým...

Mayls - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    33

Vatani kimse bölemez
    Trabzonspor HES yapma, kendi kalene gol atma!
    Karadeniz'e Özgürlük!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Ayþe Aygün - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    45

Tarihi açýp okusunlar böyle bir þeye kalkýþmadan önce bence.
    Ýçimdeki Sevdan Öyle Büyük ki.Trabzonum.

Cenkhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Aç tavuk kendini tahýl ambarýnda zannedermiþ. Oldu, siz çizdiniz biz de uyguladýk. Lübnanlý çocuklarýn üzerine misket bombasý, fosfor bombasý atan milletin kuklasý ülke!
    Naber?

hay1699 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Neredesiniz anti tezkereciler!

1 Mart Tezkeresi öncesi, "Bu tezkere geçmeli" diyen ya iki gazeteci vardý, ya da üç.
    Biri de bendim.
    Bu tavýrdan ötürü az eleþtirilmedim, az küfür yemedim.
    Ve o dönemde hep þunu yazdým:
    "Türkiye tezkereye evet demezse bölgedeki kontrolünü ve gücünü kaybeder. PKK yeniden ortaya çýkar. Türkiye'nin müdahale gücü kalmaz. Kürt Devleti'nin kuruluþunu engelleyemez. Öyle bir an gelir ki, Türk askeri ile ABD askerleri karþý karþýya gelir, çatýþmak zorunda kalýr."
    Bu yazýlarýn hepsi arþivlerde duruyor.
    Bu arada bir grup "entel", bir grup "ulusalcý", bir grup "Ýslamcý" biraraya gelmiþ "Tezkere geçmesin" yaygarasý yapýyorlardý.
    "Askerimiz Irak'ta çatýþmak zorunda kalýr" diyorlardý.
    Ben de onlara "Tezkere geçmezse kendi topraklarýmýzda çatýþmak zorunda kalýrýz" diyordum.
    Sonunda "onlarýn" dediði oldu.
    Tezkere Meclis'ten geçmedi.
    Geldiðimiz nokta ortada.
    Abdullah Öcalan'ý yakalayýp paket teslim yapan ABD'yi PKK'nýn hamisi ilan ediyoruz. Geçmiþte hergün girip çýktýðýmýz Kuzey Irak'a girebilmek için kýyamet koparýyoruz (Girince bütün sorunu çözecekmiþiz gibi).
    O gün "Tezkere geçmesin" diyenlerle, bugün hükümeti "bir þey yapmamakla" suçlayanlar da ayný kiþiler iþin garibi.
    O günün "Retçileri" gelinen noktanýn "Sorumlularý".
    Ama Türkiye ne geçmiþi, ne geleceði düþünmeyen insanlarýn ülkesi olduðu için kimse bunlardan hesap sormuyor.
    Ama tarih soracak.
    Umarýz tarih hesap sorarken, Türkiye'nin bölünme sürecinin baþlangýcýný hazýrlayanlar olarak yargýlanmazlar.
    .................................................. ........

fatih altaylý'nýn yazýsý niye amerikayla iþbirliði yapmadýk diye aðlanýyor. amerika askerimizi kuzey ýrak'a degil sunni bolgesine yani bugun en çok kayýp verdikleri kanlý çatýþmalarýn yaþandýgý yerde kullanmak istiyordu...utanmadan bir de "anti-tezkerecileri" suçluyor. bu ve bunun gibi amerikan uþaklarý hala "saygýn gazeteci" pozlarýyla ülkemizde "ben demiþtim" diyebilyorsa varýn siz düþünün.

ozturk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Amerikanýn amacý zaten belli biz ona göre güçlü olmalýyýz..

Oðuzhan Görkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    35

þöyle söyleyeyim size biz ýrak topraklarýnda kürt devleti kurulmasýna karþyýz ama býrakýn orayý kendi topraklarýmýzýn bi kýsmýnýn onlara verilmesini engelleyemeyeceðiz öyle görünüyor....
    ...anti-kliþe timi...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

abd.ye israile ab.ye rest çekecek önünde eðilmeyecek bir hükümet arýyorum
    ''Ben kulüp tutmam, çocuk... Çünkü hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamýna hizmet veya kumanda edenler bir kulübü tutsalar bile -görev sýrasýnda- bunu açýklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarsýlýr ve tartýþýlýr. Tefrika (ayrýmcýlýk, nifak) yaratmýþ olurlar. O nedenle dikkatli olmalarýný tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatürk (2 Aralýk 1933)

feneri "ampül" aydýnlatýr ancak "güneþ" kendiliðinden ýþýk verir !

Alpayer - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    37

Bunlarýn alacaðý þeyin resmini koyardým buraya ama süresiz ceza alýrým.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Taner Gündoðdu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

köpeklerin duasý kabul olsaydý gökten kemik yaðardý!
    Ben Kuzeyin Oðlu, sen Bizans Torunu! Ben Asaletin Rengi, Sen Entrikanýn Baþkenti! Ben TRABZONUM, BÝZ TRABZONSPORUZ!!!

zanoylu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Yaþ
    48

Bu haritanýn gerçek olma þansý yokta,býrakýn öyle avutsunlar kendilerini.Bakalým Amerika ömrü ne kadar olacak yakýnda bir belada onlara vurur iþallah'da darmadaðýn olurlar.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    antagonist - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

Geldkleri gibi giderler...

DKaraduman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    32

Köpeklerin bir görevi de afkurmaktýr Dünyada...Ama ýsýrmaya gelince o biraz sýkar hatýrlamýyorlar heralde Çanakkale'yi .....cocuklarý...

selcuk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya

o topragin 1milyonda birini elimizden almak icin en azindan 1 türk dünya yüzünde birakmamalilar erkeklerse denesinler 1 karemetresini bile o topragin vermeyiz

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)