Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 77 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gerçek Düþman Kim? Uyanýn!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Reha - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    50

Standart Gerçek Düþman Kim? Uyanýn!

Uzun süredir dile getirmek istedigim bir hadiseyi sn.Yusuf Reha adasimin yazisindan sonra dile getirmeyi uygun buldum.

Biliyorsunuz ki Türkiye liginde kagit üstünde Trabzon'un 3 rakibi vardir.Önemli olan hangisinin daha çok zarar verdigidir.Bu baglamda iki farkli platformda degerlendirmeliyiz bu rekabeti...

Birincisi tribünlerin yani bizlerin düsmani; kim mi? Tabi ki Fenerbahçe...Neden? Her sampiyon oldugumuzda onlar ikinci,onlar sampiyon oldugunda biz ikinci; en azindan bir dönem...
    Ya da 95-96 yili sendromu,Ali Sen hadisesi...
    Ya da en çok taraftar onlarda diye...
    Ya da renginden...
    Ya da kara kasi,kara gözünden...

Ikincisi daha marjinal daha objektif taraftar gözünden; kim mi? Galatasaray Neden? Aslinda son 10 sezonda hakem hatasiyla bizden en az 5 maç aldigi için...
    Ya da "dost" kulüp ayagiyla talip oldugumuz futbolculari çaldiklari için...
    Ya da Trabzonlu yöneticileri Trabzondaki maçlarda "hatir sikesi" istedikleri için...
    Ya da Fenerbahçe'yi öne sürerek; gerçek yüzlerini bilinçsiz taraftardan gizledikleri için...
    Ya da 2 sene önce 2000 taraftarimizi Istanbul'un çesitli semtlerine dagittirarak ; suçu adice valiligin üzerine attiklari için...

.................................................. .
    Aslinda sayacak çok neden var.Ama artik tribündeki ve evdeki taraftar gerçek düsmanini görmelidir.Taraftar politik olmalidir.AB gibi iki yüzlü hatta 3 yüzlü olmalidir.

*Trabzona gelen Fenerbahçe taraftarlari olgunca karsilanip,yemek yedirilmeli"ayaga kalkmayan cimbomlu" deyip toplu tezahurat yapilmali...
    *Kadiköydeki maçta ayni uygulama yapilmali...
    *Fenerbahçe Zorlu hotel'de konaklamali; biz küfür ve tasla degil , futbolla onlari yenmeli, sonra uçaga kadar sirtlarini sivazlayarak uçaga bindirmeliyiz...
    *Kadiköy'de ayni sekilde onlari yenip, fenerli topçulari maç sonu tribüne çagirmaliyiz...(önemli olan ne kazandigindir,ne kaybettigin degil)
    *Herkes çevresindeki Fenerli akraba ve arkadaslariyla aslinda Galatasaraydan nefret ettigini konusmaya baslamali, yavas yavas bunu topluma lanse etmeli...
    *Yöneticiler Fenerli yöneticilerle ugrasmayi birakip ; GS'li yöneticilerin kasinin üstünde göz aramali...
    *Tüm Trabzonsporlular son 10 senede gerçekten Trabzonspor'a kimin daha çok zarar verdiginin bilincine artik ulasmali...

Düsmanlarini içten yikmalisin,birine dost birine selam arkadasi birine düsman olmalisin...

Olmalisin ki Sampiyonluk Istanbul disina çikmasin diye geçen sene oldugu gibi birbirlerine yatmasinlar(besiktas geçen sene her türlü Feneri yenerdi)...

Olmalisin ki bu çarpik düzeni,bu hiyerarsiyi, bu kapitalizm'i,bu mafya düzenini içten yikasin...

Olmalisin ki GERÇEK DÜSMANINI görebilesin!!!!

Saygilarimla

Reha DILEGE
    Konu U.Sadýkoðlu tarafýndan (13.02.2015 Saat 16:10 ) deðiþtirilmiþtir.

güzel söylüyosun ama biz bi kere fenerbahçeyi sevmiyoruzz..onlarda bizi bunlari nasil kabul edebilirizki..tamam fener düsmanimiz onun yanina galatasarayida koyariz 2 takimi da ayni sekilde davraniriz..Nasil olur?

Guests
    Ziyaretçi

febe ile ilgilisöyle davranalim dediklerinekatilmiyorum o dediklerin hiçbir zaman olmaz ve insallahda olmaz.

sevmeme nedenlerine gelince hepsi dogru. özellikle gesenin gerçek yüzünü geçen sene görenler okumali. ben esenler oturuyorum beni pendikte biraktilar o saatte geri döndük ayiptir. ama hiçbir zamanda o takimlardan birini sevmem sevmiyecemde.Edited by: ÖzGüReisEsenLer

trabzonspor1 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya
    Yaþ
    41

reha abi çok güzel yazmissinda biz bu gayse düsmanligini febeye yalakalik yapmadanda yapabiliriz.

hem bizim taraftar öyle karsilama agirlama islerini yapmaz. buna bende dahilim. ama diyosanki yapiyonuzda ne oluyo sende haklisin. ama bu haklilik kesinlikle istanbul dostlugu olmamali. onlar 3-4 takimsagerisi anadoluda. onlara abilik yaparak futbolcu alisverisini(eziklerden)daha iyi yaparak vs...

Abi eline saglik, güzel yazmissin. Dogrudur, biz hep bugüne kadar dürüstlügümüzden, yanar döner olmayisimizdan, dobraligimizdan çok kaybettik ama olsun biz özümüzü kendimizi kaybetmeyelim, her durum bir sinav. Herseyin hayirlisi, biz Allah'in izniyle alnimizin akiyla sampiyon olacagiz.

Harun - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Yaþ
    43

Reha abiyazilarin çok hos ama maalesef benim içimdeki fener nefretini silemez.Bu demek degildirki cimbomu göz ardi edelim hayir ayni nefreti ona karsida gösteririm.Ama sunu untmamak gerek Trabzonlu olan gs amigosunu kendi trübünümüze alarak onlara düsman olamayiz nedemek istedigim anlasilmistir insallah. Edited by: Harun

Trabzonspor Kongre Üyesi
    selçukabi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    49

Üçününde birbirinden farki yoktur arkadaslar, biz 95 96larda gayse manchester ile oynarken de manchaster lehine tezahüratlar yapiyorduk...mesela.yanliz söyle bir durum var bunu bütün trabzonsporlu taraftarlarin kabul etmesi lazim ve ayrica bizim buna baskalarina ispat etmek gibi bir zorunlulugumuz olamaz isteyen anlar istemeyen siittir olu gider iste o kadar..

Emorfo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

En büyük düsman belli 3 kardesler ve abileri olan tff...

birinden daha fazla nefret etmek için ötekine yaklasmak çok saçma. hepsine ayni sekilde davranilmali kafalari gözleri yarilmali [img]smileys/smiley4.gif[/img]Edited by: Emorfo

SDanýþmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    36

Alýntý Emorfo Nickli Üyeden Alýntý

En büyük düsman belli 3 kardesler ve abileri olan tff...

birinden daha fazla nefret etmek için ötekine yaklasmak çok saçma. hepsine ayni sekilde davranilmali kafalari gözleri yarilmali [img]smileys/smiley4.gif[/img]

[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

arkadaslar reha abinin demek istedigi su benim anladigim feneri kullanalim hem bizim gs düsamanligimiz ortaya çikar hem de fener bundan cesaret alarak daha çok gsnin üzerine gider.anliyacaginiz bir tasla iki kus hesabi.birde ben turgay kirani ve ergun gürsoyu öldürsem kaç yil yerim saygilarimla..........

Gs Fb Bjk

benim Için 3'ününde Bir Birinden Farki Yoktur Ezelden Beri Olmayacaktirda.. 3'ÜN dE ta..!

arkadaslar bu gune kadar fener sampiyon olmasinda kim olursa olsun diyip durduk ama benim icin artik bu degisti geyse sampiyon olmasinda kim olursa olsun.....

yeter ya artik uyanin biz digerlerini sevelim demiyoruz ama geyseyede artik haddini bildirelim.neymis onlarin tribun lideri trabzonluymus banane kardesim bana hayri olmayan lideri ben ne yapim.

#10 Fietra - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Anti-Bizans

Hep Anti Tam Anti[img]smileys/smiley1.gif[/img]

Nereden
    Belçika
    Yaþ
    39

Alýntý Erhan|TS Nickli Üyeden Alýntý

Gs Fb Bjk

benim Için 3'ününde Bir Birinden Farki Yoktur Ezelden Beri Olmayacaktirda.. 3'ÜN dE ta..!

Muhalif - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Yaþ
    45

aslinda reha abinin yazdiklarina katiliyorum.. fakat fb ile yakinlasmak onunla esit güce sahip oldugumuzda mümkün olur ancak.. aksi takdirde su an yönetim ve taraftar babinda böyle bir ise girissek hemen -fb ye yalakalik yapiyorlar diye söylentiler olusacak diger kulüpler tarafindan- bir baska konuda da yazdigim gibi süpürülmemek için süpürgenin sapina yapismis olarak mütalaa edilecegiz... ayrica fb taraftari ile bizim taraftar arasinda süregelen rekabette de -bizim büyüklügümüzü kabul ettiler sonunda- türü laflar ortaya atilacaktir fb taraftarlarinca.. ve bu durum ben dahil en mantikli taraftarimiz da çileden çikarmaya yeter...

ha bu sene bir sampiyon olsak.. ne bileyim daha güçlü bir yönetim olustursak ve fb ile seneye sl de birlikte olsak belki bu tür bir yakinlasma her iki taraf için de makyevelist mantikla iyi olacaktir.. ama dedigim gibi önce sartlarin esitlenmesi en azindan esite yakin olmasi gerekiyor bence..

TSMareNero - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

bende böyle bir yaklasima kesinlikle karsiyim. olmayacak duaya amin demek istemeyelim. bence TRABZONSPOR taraftarlari arasinda birilerine karsi sempatide duyulmamamaktadir. eger gercekten yüregini vermisse bu takima tabiiki. bizim düsmanlarimizi secme geregimiz de yoktur aslina bakilirsa. ben herzaman söylerim, hepsi ayniananin picleridir. kesinlikle ayrim yok.

son olarak biz basit bi anadolu takimi degiliz. bizTRABZONSPOR´uz. kimseye yalakalik yapamayiz.

birde su anadoluya agabeylik konusuna gelince, kime agabeylik yapacagiz ; antepemi, diyarbakirami, gencleremi, denizliyemi.... sayabilirimde sayabilirim. hepsi febenin evlatlari degilmi zaten[img]smileys/smiley7.gif[/img]

My - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    49

Olabilecek en son sey bir Trabzon' lunun bir fenerli futbolcunun sirtini sivazlayaraktan onu yolcu etmesi [img]smileys/smiley36.gif[/img]Benim aklima Antep yada Gençler geldi bu anlatilanlardan. Ikiside naklen yayin gelirlerimizden daha fazla pay kapabilmek için fenere felan bu tip yaklasimlari her zaman yapiyor. Ne biliim belkide akilli davranmamiz gerekiyor gibi bir seyler söylenmek istendide benmi anlamadim amabizim kimselere bir seyi anlatmaya ihtiyacimiz yok diye düsünüyorum. Onlar zaten birbirlerinin en büyük düsmani vede dostu. Ne bizim için birbirlerinden vazgeçerler nede bizim için birbirlerini keserler. Onlar o düzenin yolcusu biz iseboyun egmemenin temsilcisi.Yani kisacasi bu çok ters geldi bana. Yakistiramiyorum takimimi ve taraftarimi ben böyle biseyi...

Guests
    Ziyaretçi

su basligi kapatsak artikda diger forumlarda alay konusu olmasak[img]smileys/smiley5.gif[/img]

TORUN - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Alýntý selçukabi Nickli Üyeden Alýntý
    Üçününde birbirinden farki yoktur arkadaslar, biz 95 96larda gayse manchester ile oynarken de manchaster lehine tezahüratlar yapiyorduk...mesela.yanliz söyle bir durum var bunu bütün trabzonsporlu taraftarlarin kabul etmesi lazim ve ayrica bizim buna baskalarina ispat etmek gibi bir zorunlulugumuz olamaz isteyen anlar istemeyen siittir olu gider iste o kadar..

Selçuk abi, abi gibi degil kabadayi gibi yazmissin. Kimi nerden niye kovuyorsun?Uslubunda sana çok yakismis.......

En büyükdüsmanlar içimizden çikti, aramaya ne hacet. Ya su ergun Gürsoy'un, dedikleri yaptiklari bini asti. En sonuncusuda Trabzon Kültür Dernegi'nde gs'li muhabirlere yemek. Buna kim dur diyecek ya. Nasil bir insan bu adam yaa, nasil bir tür, nasil bir çesit.[img]smileys/smiley7.gif[/img][img]smileys/smiley7.gif[/img][img]smileys/smiley7.gif[/img][img]smileys/smiley7.gif[/img][img]smileys/smiley7.gif[/img]

Dergimizin 13. sayisi olsa gerek; eski baskanlarimizdan Mustafa GÜNAYDIN ropörtajinda "TRABZONSPOR'U asil yikanlar hep kendi içinden çikmistir." diyerek ne kadar dogru demis. Her bizans kulübünün bünyesinde, yönetimin yüksek kademelerinde içimizdenen azbir hain var, istisnasiz.

bencede reha DILEGEkardesimiz cok onemli bir olayi karistirdi .Istanbullu takimlarinbirbirlerine mac verdigini bilmeyen yok oyle degil mi?Onlarda birbirini kayirma var.B en olmasam bile o olsun diyor.Peki bizde bu varmi yok bizim bir yerde kazanip bir yerde kabettigimiz noktada bu bizim sampiyonlugumuz alin teriyle savasarak hak ettik onlarinsa hak ettigi pek solenemez[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

FANATIK61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    41

Asagi Bak

Anti Istanbul

Hersey ortada

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alýntý greywolf Nickli Üyeden Alýntý
    Uzun süredir dile getirmek istedigim bir hadiseyi sn.Yusuf Reha adasimin yazisindan sonra dile getirmeyi uygun buldum.fficeffice" />

Biliyorsunuz ki Türkiye liginde kagit üstünde Trabzon'un 3 rakibi vardir.Önemli olan hangisinin daha çok zarar verdigidir.Bu baglamda iki farkli platformda degerlendirmeliyiz bu rekabeti...

Birincisi tribünlerin yani bizlerin düsmani; kim mi? Tabi ki Fenerbahçe...Neden? Her sampiyon oldugumuzda onlar ikinci,onlar sampiyon oldugunda biz ikinci; en azindan bir dönem...
    Ya da 95-96 yili sendromu,Ali Sen hadisesi...
    Ya da en çok taraftar onlarda diye...
    Ya da renginden...
    Ya da kara kasi,kara gözünden...

Ikincisi daha marjinal daha objektif taraftar gözünden; kim mi? Galatasaray Neden? Aslinda son 10 sezonda hakem hatasiyla bizden en az 5 maç aldigi için...
    Ya da "dost" kulüp ayagiyla talip oldugumuz futbolculari çaldiklari için...
    Ya da Trabzonlu yöneticileri Trabzondaki maçlarda "hatir sikesi" istedikleri için...
    Ya da Fenerbahçe'yi öne sürerek; gerçek yüzlerini bilinçsiz taraftardan gizledikleri için...
    Ya da 2 sene önce 2000 taraftarimizi Istanbul'un çesitli semtlerine dagittirarak ; suçu adice valiligin üzerine attiklari için...

.................................................. .
    Aslinda sayacak çok neden var.Ama artik tribündeki ve evdeki taraftar gerçek düsmanini görmelidir.Taraftar politik olmalidir.AB gibi iki yüzlü hatta 3 yüzlü olmalidir.

*Trabzona gelen Fenerbahçe taraftarlari olgunca karsilanip,yemek yedirilmeli"ayaga kalkmayan cimbomlu" deyip toplu tezahurat yapilmali...
    *Kadiköydeki maçta ayni uygulama yapilmali...
    *Fenerbahçe Zorlu hotel'de konaklamali; biz küfür ve tasla degil , futbolla onlari yenmeli, sonra uçaga kadar sirtlarini sivazlayarak uçaga bindirmeliyiz...
    *Kadiköy'de ayni sekilde onlari yenip, fenerli topçulari maç sonu tribüne çagirmaliyiz...(önemli olan ne kazandigindir,ne kaybettigin degil)
    *Herkes çevresindeki Fenerli akraba ve arkadaslariyla aslinda Galatasaraydan nefret ettigini konusmaya baslamali, yavas yavas bunu topluma lanse etmeli...
    *Yöneticiler Fenerli yöneticilerle ugrasmayi birakip ; GS'li yöneticilerin kasinin üstünde göz aramali...
    *Tüm Trabzonsporlular son 10 senede gerçekten Trabzonspor'a kimin daha çok zarar verdiginin bilincine artik ulasmali...

Düsmanlarini içten yikmalisin,birine dost birine selam arkadasi birine düsman olmalisin...

Olmalisin ki Sampiyonluk Istanbul disina çikmasin diye geçen sene oldugu gibi birbirlerine yatmasinlar(besiktas geçen sene her türlü Feneri yenerdi)...

Olmalisin ki bu çarpik düzeni,bu hiyerarsiyi, bu kapitalizm'i,bu mafya düzenini içten yikasin...

Olmalisin ki GERÇEK DÜSMANINI görebilesin!!!!

Saygilarimla

Reha DILEGE

bu kadar açik yüreklilkle fikirlerini açikladigin için tskkür.bu kadard adegil ama onlari centilmence karsilayalim derim.ama sirtlarini sivazlamayada hayir derim.[img]smileys/smiley16.gif[/img]

unyelimetin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu
    Yaþ
    50

Bence üç sülük de ayni derecede zarar verebilecek konumdadir.

Ancak bizim sampiyonluklarimizi yasadigimiz yillarda sadece fener sampiyon oldugundan,kaçirdigimiz sampiyonluklarda devamli fener ile çekistigimizden ve bence en önemlisi medyanin bizi fener düsmani gibi göstermesi ile olaylari abartmasinin zararini biz daha çok çektik.

Bu nedenlerden dolayi 1. derecede düsman mi demek dogru olur yoksa baska bir tanimlama mi yapmak gerekir bilmiyorum ama ilk fener geliyor.

ey millet, ey cemaat, ey ahaali

ne feneri, ne gs'si yaa

bize bizden baska kimsenin faydasi yoktur arkadaslar.

sen istedigin kadar onlarin yoluna git, merhametli davran ve

misafirperver ol, zamani geldimi sen en büyük düsmansin.

TRABZONSPORUN ve TRABZONSPORLU'larin bir cizgisi vardir, ve bu da bellidir. biz tek basimiza devletiz, cünkü anadolu takimlari

bile hainlik yapiyor. neden? onlar da birer BIZANS yavrusu.

babam her zaman, oglum "DÜNYA TÜRK MILLETINI SEVMEZ,

TÜRK MILLETI DE TRABZONLU'LARI SEVMEZ", ona göre adim at.

Bize yalakalik yakismaz arkadaslar.

TRABZON IS DIFFERENT

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)