Sayfa 84 Toplam 84 Sayfadan BirinciBirinci ... 34 74 82 83 84
Toplam 2088 adet sonuctan sayfa basi 2,076 ile 2,088 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 16.Hafta | İ.B.B 2 - 1 Trabzonspor

CEMEFKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yalova

Alıntı KEREM77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Takımın sorunu teknik ekip ve futbolculardan çok, yani sahanın içinden çok dışarı kaynaklı. Bunu birçok başlıkta yazdık, yazan birçok renktaş da var. Günlük sonuçlara göre takımla, kluple ilgili kanaatlarimiz, düşüncelerimiz değişiyor ve bu durumda taraftar olarak, eleştiren olarak tutarsız olduğumuz, yanlış yolda olduğumuz gösteriyor.

Yani takım kazandığı zaman hedef gözümüzde küçülüyor, falan falan maçları da alırsak şampiyonluğun en büyük adayı olduğumuza kadar iş gidiyor, kaybettiğimiz zaman başta hoca olmak üzere "kaymadığmız" kimse kalmıyor.

Sakin düşünüp öyle eleştirmekte fayda var.

Şunu da eklemekte fayda var. Bizim burda yaptığımız eleştiriyi de kimse takmayabilir, kendi yağımızda kavuruluyor olabiliriz, ancak şuna da saygı duyulması lazım ki, bu soğukta İkitelli'nin rüzgarını, soğunu yiyen sahada kendini tatmin edemeyen taraftarın burada veya başka bir ortamda eleştirerek, noktalı da olsa küfür etmesine kimsenin birşey dememesi lazım, en azından esnek olunması lazım.

Çünkü bu taraftar, bu camia, bu şehir çok şeyi hak ediyor.... 30 küsür seneden beri şampiyon olamamış, daha doğrusu oldurulmamış, hakları elinden alınmış bir kitlenin vatanın en büyük çimentosu olarak gösterilen bir halkın duyguları ile fazla oynanmasın artık. Mustafa Akçay Hoca'nın dediği gibi " BİRAZ SAYGIYI HAKEDİYORUZ, SAYGI İSTİYORUZ..."

Niye buralara geldik, bunları söylüyorum....

Maçla ilgili teknik olarak çok şey söylenebilir, hoca eleştiriler, maçına göre oynayan futbolcu veya hiç oynamayan futbolcu eleştirilebilir. Bunları bi kalemde geçersek bu maçı bu saate alan zihniyet ile 3 Temmuz 2011 ve sonrası neden olan zihniyetin hiç bir farkı yok.

Kısacası değişen hiçbirşey yok adalet adına. Hak adına. İşe buradan başlamak lazım.
    -----------------------------------------------------------------

Alıntı Barış Çebi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle bizi bir araya toplayarak güzel bir günün mimarı bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederim. Güzel başlayan gün maalesef güzel bitmedi ve olimpiyatta hep galibiyet görmüş biri olarak bana da ilk mağlubiyeti görmeyi nasip etti. Gerçi benim orada bulunmamın sebebi galibiyetten öte adalete olan tepkide yer almaktı ancak sonuç nedeniyle onu da doğru düzgün gerçekleştiremedik.
    Maçın ilk yarısı bir tane atağı olmayan İBB devre arasında iyi analiz ederek maçı döndürdü. Biz maalesef direnç gösteremedik. Bunun nedenlerini tek tek anlatmayacağım ancak en önemli sebebi takım olamamız ve elimizdekileri iyi kullanamamızdır. Eskiden maçları döndürüyorduk şimdi elimizdeki maçı kaybediyoruz. Bu konuda Şenol Güneş suçludur ama madalyonun öbür yüzünü de görmek gerektiğini düşünüyorum.Ancak tek suçlu Şenol Güneş olmadığını hepimiz biliyoruz.
    Gelelim maçta yaşanan tatsız olaylara, bildiklerinizi zaten tekrar etmeyeceğim hakikaten bizlere yakışmayan hareketlerdi. Ancak benim dikkatimi çeken ve burada anlatılmayan bir olaya maalesef şahit oldum. Koreli olduğu söylenen bir Trabzonspor taraftarı mağlup ayrılınca sinirden koltuğa sert bir şekilde vurdu belli ki hırsını ondan çıkarmaya çalışıyordu. Kendini bilmez genç bir arkadaşta üstüne vazifeymiş gibi ne vuruyorsun diye onu tartaklamaya çalıştı, allahtan araya bir kaç taraftarımız girerek zorda olsa olayı kapattı. Bu kişi koreli ve Trabzonsporlu. Bu kişiyi alkışlamamız gerekirken yaptığımız rezalete bak. Aslında bu her şeyi anlatıyor. Adaletsizliğe tahammül edemeyen taraftarımız hıncını bir şekilde güçsüzden çıkarmaya çalışıyor. Aynı TFF'nin yada siyasilerin Trabzonspora yaptığı gibi. Bu sebeple önce adaleti bir sağlayalım sonra sıra diğerlerine gelsin. Şenol Güneş yada Sadri Şener'in de kabahatleri var ama günah keçileri değiller. Bizlerin öncelikle bunları iyi gözlemlememiz gerekiyor.Tamam Şenol Güneş istifa etsin yerine kim gelecek Ersun Yanal mı ? Hani şu tapelerde adı geçen Ersun Hoca. Kusura bakmayın da benim midem bu saatten sonra Ersun Yanal'ı kaldırmıyor. Sonra da başkan olarak Aziz Yıldırım'ı mı getirelim ? Biz neyin savaşını veriyoruz ?
    Onursal başkanı fenerli, oy verdiğimiz bakanımız Galatasaraylı olan bir klüpte tek suçlu yıllar boyu emeğini Trabzonspor için vermiş
    Şenol Güneş midir ? Önce eteklerimizdeki taşları bir dökelim. Sadri Başkan taraftara sahip çıkmıyormuş. Kim bize sahip çıkıyor bir sorun kendinize.

Dün güzel hareketlerde vardı BMN Bursa'nın açtığı güzel pankart 34.dakika ve 61.dakika kutlaması ama benim en beğendiğim bu pankarttı. Trabzon kanadının ayrı telden çaldığı istanbul kanadının ise ayrı telden çaldığı bir camia kenetlenemedikten sonra Şenol Hoca ve Sadri Başkan gitse ne
    olacak ?
    ---------------------------------------------------------------------
    Bunu anlatmaya çalışıyoruz, birçoğumuz kadronun çoğunu göndermeye çalışıyor, teknik direktörü göndermeye çalışıyor.

Asıl sorunu göremezsek bir parmak bal çalarlar yarın birgün ağzımıza kısa vadede elen başarı gözümüzü boyar, ancak uzun vadede kaybeden hep yine biz olacağız/oluruz. O zaman diğerlerinden farkımız ne olur ? 3 Temmuz bize bir fırsatı da beraberinde getirmişti aslında, ancak değerlendirilemedi.

Matruşka'nın içerisindeki bebelere kurt dadanmış, " Aman benim güzelliğim bana yeter, görünürde nasıl olsa ben varım" havasında.

Yazık ki haşerenin kendisine varabileceğinin farkında değil .
    Konu CEMEFKER tarafından (17.12.2012 Saat 20:00 ) değiştirilmiştir.
    ''Küçük insanlar kişileri, normal insanlar olayları, büyük insanlar fikirleri tartışır''Hyman G. Ricover

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Cyzio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Tunga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Önce Broos ile ilgili BMN açıklamasını gösterir misiniz?
    Böyle bir yazı olmadığını iddia ediyorsunuz, olabilir. Ama o saate kadar hiç bir yönetici tarafından cevaplandırılmaması, haliyle bazı istifhamlar oluşturdu.

Şimdi adalet adına, aynı soruyu nakzo'ya soralım:

Bu bahsettiğiniz manifesto benzeri yazı nerededir?

.

Etem Güner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir

Alıntı Taner Gündoğdu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    *kasımpaşa maçında 120 dakika koşan Alanzinho, maça en iyi başlayan isimken ve hala koşmaya devam ederken oyundan alınıyorsa,

*emerson bu takımda geldiği günden beri 11 oynuyorsa,

*kendini insanların içinden geçen sevimli hayalet casper sanan volkan oyuna sonradan girip tel tel dökülüyorsa,

*yürüyüşüne, duruşuna, hareketlerine baksan çok şey yapar sanacağın olcan cezasahasına, kornerler ve frikikler dahil, bir tane adam gibi orta yapamıyorsa,

*yasin birkez adam geçip orta yapamıyorsa,

*serkan şuursuzca koşuyorsa

*bir Trabzonsporlu futbolcuya 4-5 rakip oyuncu saldırmışken "takım arkadaşları" aval aval olayı seyrediyorsa

*oyuna sonradan girdiğine göre sakat olmayan janko yerine sumo güreşçisi henrique üst üstte bilmem kaç maç 11 de çıkıyorsa

*bir grup taraftar yönetimi istifaya davet ederken öbür grup onları ıslıklıyorsa

varsın İBB'de yensin bizi, eskişehirde!
    kaldır ayağını ben basarım üstüne bukadar güzel özetlenir

evrents - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu maçta takımımız ikinci yarı fizik olarak oyundan düştü bunu doğal karşılamak lazım.Çünkü perşembe günü 120 dk maç yaptık.Şenol hocamızın bu maçta 3-4 oyuncu rotasyonuna ilk 11'den gitmesi yararımıza olacaktı ki belki takımımız biraz daha diri kalacaktı.Ama maalesef olmadı ve yenildik.Önümüzde eskişehir ve galatasaray maçları çok önemli ve ne yazık ki bu maçlar da perşembe - pazara denk geliyor ama geçen haftaki maçtan farkı uzama ihtimali yok.Bu iki maçı da kazanarak devreyi hiç değilse moralli kapatmalıyız.

Etem Güner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir

aslında herkesin ortak görüşü olduğuna inandığım birşey var biz takım olamadık arkadaşlar takım olmanın gerekleri ne ise bizde bunların hiç biri yok kalecilerimiz hariç

A.Ali Karanis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İçel

Takımda ruh yok ruh.
    Serkan'a 2 belediyeli biniyor,Serkan tek başına mücadele ediyor onlarla.Diğerleri uzaktan izliyor.Belediye ceza sahası önünde goygoya başlıyorlar.Takımın atak varyasyonundan,şutundan,çalımından,taktiğinden daha önemli bu bence.

E. Okan Bülbül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

takımdaşlık duygusu gelişmemiş ve oyuncular hocayı sevmiyor bu kadar basit
    KUPA DEĞİL ARMA SEVDALISIYIZ

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Cyzio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Böyle bir yazı olmadığını iddia ediyorsunuz, olabilir. Ama o saate kadar hiç bir yönetici tarafından cevaplandırılmaması, haliyle bazı istifhamlar oluşturdu.

Şimdi adalet adına, aynı soruyu nakzo'ya soralım:

Bu bahsettiğiniz manifesto benzeri yazı nerededir?

.
    Hocam, mevcut yönetici arkadaşlar, görmemiş olabilirler. Bir de o günden bugüne kadro baya değişti, bilmiyor olabilirler. Ben bu soruyu iki yerde gördüm, ikisinde de sordum. Henüz cevap alamadım.

Biz Ziya Doğan döneminde de teknik heyetle ilgili açıklama yapmadık. Yönetim kimdeyse sorumluluk ondadır. Bizim mesajlarımız hep yönetimlere yönelik oldu. Diğerleri olsa olsa serzeniştir ki, daha bugün BMN ana sayfasında bu konuda haber yapıldı.
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama güzel be kardeşim!

Nereden
    İstanbul

Dün babamla konuşurken şimdi Şenol Güneş çıkar hafta içi basın toplantısı düzenler , felsefik 3 cümle kurar yine taraftarın çoğu tav olur demiştim , hafta içi basın toplantısı düzenleyeceğini açıkladı Şenol Güneş , ritüeli bozmadı ,Allah balık hafızalı bizlere akıl nasip etsin...
    Kahpe Bizans;
    Ölünüzü Dirinizi ,Hergün Birinizi ,Birgün Hepinizi
    Trabzonspor da oynayan futbolcu nefes aldığı sürece onun için kaybedilmiş birşey yoktur...

L.Burrows - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Kadromuz kötü olmasada ruhsuzluk bizi aksihar belediyesi kıvamına getirmiş iyice. Sonumuz ne olacak merakla beklemekteyim

Mustafa Ayazoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

bu takım yenilebilir ama 5 dk 2 gol yemez ulan.

eskişehirden 3 yemez.

bursaya avni akerde yenilmez, bunun ne başkan nede şenol güneş ile alakası var.

gördüm ki benim tezde çöktü

avni akerde ki seyirci bi halt olmaz diyordum.

buz gibi havada 30 bin seyirciye yazık değil mi

ah ulan, sıkacan bu futbolcuların topuklarına
    @tsmustafakemal
    "Trabzonspor’u tutmak sadece o yörenin çocuğu olmakla açıklanabilecek milliyetçi bir davranış değildir. Benim için Trabzonspor, en güçlülere karşı koyan ve herkesi yenen hayali kahramandı. Öyle bir kahramandı ki statükoyu bile devirmişti." KAZIM KOYUNCU

Nereden
    İstanbul

Bu kötü sezonda ilk kez takımı canlı izledim ki nasip en kötü maçlardan biri...

takım olmayı başaramadık, top rakipteyken futbolcular ne yapacağını hala bilmiyor, bilinçsiz bir pres mantığı var, topu kapan da ne yapacağını bilmiyor, kopukluk hat safhada, yasin gibi bu ligde onlarca futbolcu var trabzon ona çok fazla, emerson işi biliyor ama yapmıyor,işine geldiğinde oynuyor amaçsız, olcan dövünüyor boş... ilk haftasında da izlemiştim ibb maçında harikaydı, aynı olcan değil mi bu, şenol güneş mi oynama diyor oynasın işte ?
    İşin püf noktası bu yönetim bitmiştir, çünkü futbolcu yönetimine güvenmiyor, nasıl mı?

giden futbolcu hain ilan ediliyor, takımı kurtarsan şampiyon etsen de yaranamazsın, isteyen istediğinde gidiyor da, ne ceza, ne bir şey... Futbolcu sahiplenilmiyor da, kandırmaca her şey, hep kandırıldı taraftar futbolcu zeki işi biliyor,iyi kullanıyorlar yönetimi... kaç futbolcuya ceza verildi, prim sistemi nedir...
    Bu yönetim gitsin takım düzelir, çünkü futbolcu artık kestiremez ne olacak ne olmayacak...

Tolunay Abdioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Gittiğim hiçbir Trabzonspor maçında. -Bitsin artık,bu ne lan böyle.- diye içgeçirdiğimi hiç hatırlamıyorum. Ama bu maçda resmen doruklarında yaşadım bu olayı. Sahada ne yaptığını bilmeyen,giydikleri formanın ağırlığını taşımayan ruhsuzlar topluluğu vardı. Serkan'ın hırpalanma olayında bile yanlız bıraktılar adamı. O an dedim ki, biz bitmişiz. Trabzonspor bu değil. Bunun sorumlusu kim veya kimlerse bu takımın üstünden çeksin elini eteğini. Unutulmasın ki, istifa da bir hizmettir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)