Hesaplipazar
Sayfa 1 Toplam 7 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 163 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: 1461 Trabzon Sorunu ve zm nerileri

Trabzonspor Kongre yesi
    Faik Ylmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.09.2004
    Nereden
    Trabzon

Standart 1461 Trabzon Sorunu ve zm nerileri

1461 Trabzon Sorunu ve zm nerileri.

Dn 1461 Trabzon Adanasporu yenerek ligdeki istikrarl ykseliinin yannda kupada da iddial olduunu gsterdi. Bir yanda gururla izlediimiz dier yandan da Sadri enerin aklamalar nedeniyle endieyle beklediimiz bir takm oldu 1461.

Yllardr spor dnyasnn iinde olan tecrbeli bir isim Sadri ener. 1461i kurarken neler dnd bilemiyoruz. Ancak ike srecinden bu kadar etkilenen bir ismin ike yaplmasa dahi o anlama gelebilecek bir yaklamdan uzak durmas gerekirdi daha en bandan. Belki de bu kadar baarl olabileceini dnmyordu.

Neyse olan oldu artk gelinen noktada gemie bakp feryad etmenin anlam yok. Sreci klubmze en az zarar verecek ekilde nasl ynetiriz onun hesabn yapmamz gerekir . Bunun iin 3 neri dnlebilir :

1.neri : Avrupada Barcelona II, Dortmund II diye rnekleri oka var. Bunun iin gerkli mevzuat deiiklikleri yaplabilir. Kupada elememeleri , eleirse kutrann yenilenmesi gibi dzenlemeler yaplabilir. Ligde ise ampiyon olsa dahi st tura kamaz eklinde bir madde konulur byle karlamalar batan engellenmi olur. Ancak Federasyonun bize bak asn hepimizbiliyoruz. Bu nedenle mantkl dahi olsa uygulamaya zor geirebileceimiz bir adm olur.

2.neri : Takmn baka bir klbe devri. Burada arkadalarda bu neriyi sunmulard. Ancak blgedeki herhangi bir klbe devredildiinde ( rnein Akaabat Sebat ) dier klpler bizim ne eksiimiz var. Bunlar bizim taraf sevmiyorlar gibi yaklamlar iine girebilirler. Ondan dolay bu yaklam pek tasvip etmiyorum. Birletirici olalm derken ayrtrc oluz gibime geliyor

3.neri : En ok fayda alabileceimiz metodun bu olduunu dnyorum. ncelikle 1461de isim yapabilecek 7-8 isimle A takm uzun vadeli szleme imzalar. Direkt oynatabileceklerini takmda saklar dierlerini aykur Rize gibi iddial takmlara kiralar. 1461 in isim hakkn da gzel bir fiyata satar. Bu parayla da altyapya yeni bir soluk kazandrabilir. Bu sayede Takmdaki yabanc saysnda azaltabiliriz 3-5 ne verirlerse satp gelir kazandrrz takm Beikta gibide genletirebilirizHemde en az 4-5 yllk kadromuz garanti altna alnr..

Evet arkadalar yukarda yazdklarm sadece nerilerim. Yeniden tartlr ,eklemeler yaplr yanllar da dzeltilir. nemli olan sreten en az zararla kmak kabilmek Bu anlamda bu meseleyi testi krlmadan halledelim derim ben
    Ne mutlu Trk olana deil , Ne mutlu Trk'm diyene !

"Cahilin karsnda kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Ynetim Kurulu Mollasaliholu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    03.07.2004
    Nereden
    stanbul

1461'in bir ahsa devri sz konusu olabilir, mesela zkan Smer, benim aklma bu geliyordu ama Trabzonspor ile karlama durumlarnda yine laf sz olur.
    BordoMavi.Net Forum Kurallarna aykr bir mesaj veya kullanc grdnzde, Kullanc Panelinde bulunan sekmesine tklayarak ilgili mesaj raporlamanz sizlerden rica ederiz.

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    01.09.2004
    Nereden
    Trabzon

Alnt Mollasaliholu Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    1461'in bir ahsa devri sz konusu olabilir, mesela zkan Smer, benim aklma bu geliyordu ama Trabzonspor ile karlama durumlarnda yine laf sz olur.
    Trabzonsporla ilgili herhangi bir ahsa ya da klbe devredildiinde illaki speklasyonlar olacaktr...

Bizle gnl ba dnda hi bir ilgisi olmamasna ramen ( Trabzonspor olarak diyorum yoksa Sebatta bizim) ligdeki malardan nce nelerin konuulduunu hepimiz biliyoruz...

berabere kalp ampiyonluk yolunda 2 puan brakmtk ama stanbul medyas hala en ufak bir frsat bile deerlendirmek istemiti yine de isteyecektir...

onlarn eline bu frsat vermemeliyiz diye dnyorum...

Ynetim Kurulu Mollasaliholu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    03.07.2004
    Nereden
    stanbul

Elden karmaya da gnl raz deil..
    BordoMavi.Net Forum Kurallarna aykr bir mesaj veya kullanc grdnzde, Kullanc Panelinde bulunan sekmesine tklayarak ilgili mesaj raporlamanz sizlerden rica ederiz.

Hamza Milet - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.02.2012
    Nereden
    Hollanda

Trabzonlu i adamlari alsa olmazmi? Agaoglu can skntsndan hergn baska araba aliyor ..
    stanbul takm tutmak ekranlarn en parlak yldzna, Anadolu takm tutmak ise mahallenin en gzel kzna ak olmak gibidir. Birinde para konuur birinde yrek !
    TrabzonUltras @ Hollandia

maxim - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.06.2004
    Nereden
    Ankara

Bence en mantkls ve karls; pilot olarak kalmas ve kupada elemesine engel getirilmesi, lige de ampiyon olsa bile alnmamas.

Peki ya finalde karlarsak kupada?
    Bir lokma ekmee,Bir yudum su imeye,
    Yine de kretmeye, Razysan gel benimle..

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    01.09.2004
    Nereden
    Trabzon

Alnt maxim Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Bence en mantkls ve karls; pilot olarak kalmas ve kupada elemesine engel getirilmesi, lige de ampiyon olsa bile alnmamas.

Peki ya finalde karlarsak kupada?
    Finale kadar karsa zaten helal olsun onlara maa dahi kmayz kupa otomatikmen onlara kalsn....

yelik tarihi
    19.11.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    40

bursaspor ozan ipek iin 1461'den Gkhan Aslan ve Yusuf Erdoan' istemi...

Bizim ynetimin ve teknik ekibin bu oyunculardan haberi var m mesela A takm iin takip ediyorlar m acaba?

te bu sorunun cevab "sanmam"olduu iin 1461 ve benzeri pilot takm giriimleri suya dyor.

stelik burada neredeyse pilot takm A takm ile yartracaz,lige kma hesaplar,Trkiye Kupas filan...
    Konu winner tarafndan (29.11.2012 Saat 11:52 ) deitirilmitir.
    NCE TRABZONSPOR DYECEKSNENDSTRYEL FUTBOLA HAYIR!!! #DREN TRABZONSPOR

UNUTURSAK KALBMZ KURUSUN...#KORAY APOLU

peker61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.04.2008
    Nereden
    stanbul

Akaabatspor isminde devam edemezmi hem Akaabatade bir renk katar ..

Adem Erdoan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.03.2005
    Nereden
    Orta Dou
    Ya
    36

1461 Trabzon hibir ekilde isim deiikliine gitmemeli. Trabzonspor bnyesinden kartlmamal.

Bu takm sper lige karsa kimyas bozulacaktr. Sper lige kmasn misyonu her ne ise ayn ekilde devam etsin.

Kupada da gidebildii yere kadar gitmeli.
    zkan SMER

makali616161 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.08.2007
    Nereden
    stanbul
    Ya
    33

Bence 1461 Trabzonsporu taraftar satn almal ve satn alan taraftarlarn seecei ynetim kurulu ve bakan ile ynetilmeli.Fakat herkese ayn oranda hisse datlmal ve bir kiinin birden fazla hisse almasna izin verilmemeli.Bu sayede demokratik bir ynetim olabilir.

Bunun iin bir irket kurulabilir.Fakat bu ite camiada herkesin sevgi sayg ve gvenini kazanm birilerinin n ayak olmas gerekiyor.
    Bayraklar karlsn stadlar donatlsn

ampiyonuz bu sene taraftar hazrlansn

yelik tarihi
    12.11.2010
    Nereden
    stanbul
    Ya
    43

Btn futbolcular kiralk olmak kaydyla baka birine satlabilir

ilhan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.01.2007
    Nereden
    zmir

Ben akcas 1461'i sorun olarak grmyorum. Sorun olacak bir taraf yok. Tamamen revize bir takm ve tek amac Trabzonspor'a futbolcu retmek. Bunun dnda hibir ekstrem i yapmas gerekmiyor. Barcelona B gibi ligin demirbalarndan olmalar lazm. Orta sralara mcadele etsinler yeterlidir. Bunun dnda sper lige kmasn gerektirecek bir durum yok. Sonuta kurulu amalar belli.
    *
    Kesinlikle "satlmamaldr".
    Konu ilhan tarafndan (29.11.2012 Saat 13:29 ) deitirilmitir.
    Trke, Turkche olmasn! Dilimizi koruyalm! Trkeye 29 harf yeter!

Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde apkam, dnyann drt bir yann geziyor ve stadyumlarda yalvaryorum:
    Tanr rzas iin, gzel bir ma ltfen!
    Eduardo Galeano

"haneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Taner Uykueken - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.07.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    43

Bende 1461 Trabzon sorunu diye bir sorunumuz olduuna inanmyorum
    Tff nin Trabzonspor kininden dolay 1461 le urat doru
    belki bakanda para getirecek bir konuma ulat iin kulp satma peinde olabilir
    iki kulp ayn statde ayn ligte oynayamazm, oynamasn
    1461 in kurulu amac belli
    Sper lige ykselmesin oynasn srekli 1. ligte
    Trkiye kupasnada katlmasn tamam btn mesele zld

NOT: Dnyada pilot takm olan sadece biz deiliz Baknz; Barcelona B, Real Madrid B, spanya 1. liginde oynuyor karan edenide yok

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    01.09.2004
    Nereden
    Trabzon

yle bir ey de dnlebilir...

Her sene gelecek vadeden oyunculardan ( sercan, jebrin, abdulah vb) 3-4 tanesi srekli A takma kazandrlr....

takm st sralara oynayamaz bu ekilde hem takma oyuncu kazandrlr hem de st lige kamayaca iin sorun da olmaz....

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    14.03.2010
    Nereden
    Avrupa Dier

erciyes - kayserispor ne olacak peki.1461den surekli dem vuran sikeci tff, erciyesspor lige cikarsa ne yapacak?

ahamitokutan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.03.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    35

takm 1. lige kmad srece sknt nerede.Baz malara yedeklerle klr kazanlmaz olur biter
    from BOGAZII

yelik tarihi
    12.11.2010
    Nereden
    stanbul
    Ya
    43

Kupada olas bir eleme durumu varm bu durumda ne olur bilgisi olan varm?

Mert Pasa - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.08.2004
    Nereden
    Asya Dier
    Ya
    46

Bu takimin Trabzonspora oyuncu yetistirme yaninda bir diger fonksiyonu da PTT 1.lig gibi gelecegin yildizlarinin yattigi havuzu daha yakindan taniyabilmek,butun takimlarin bize gelip kendilerini tanitircasina maclara cikmasi parayla satin alinabilecek bir ozellik degil,oyuzden bence 1.secenek uzerinde israrci ve takipci olmak,netice alinana kadar da hukukcularin da katilimiyla olasi riskleri gecici idare edecek formul arayisina girmek dogru yol haritasi olur.

Ayrica A2 liginde bu iki takim birbiriyle oynuyor,bu ligde mevzuat diye bir sey gecerli degil mi peki?

Mert Pasa - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.08.2004
    Nereden
    Asya Dier
    Ya
    46

Alnt Faik Ylmaz Nickli yeden Alnt Mesaj gster

Her sene gelecek vadeden oyunculardan ( sercan, jebrin, abdulah vb) 3-4 tanesi srekli A takma kazandrlr....

takm st sralara oynayamaz bu ekilde hem takma oyuncu kazandrlr hem de st lige kamayaca iin sorun da olmaz....
    Zaten kurulus asamasinda akillardaki formul buydu,ve bunca PTT 1.ligde orta siralarda yer alabilecek bir 1461 ile mumkun olabilirdi.O yuzden su ana kadar hersey en ideal sekilde ilerledi,ama ne olduysa son sonem de cikti ortaya olasi sikintilar

Adem Kse - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    19.05.2008
    Nereden
    Manisa
    Ya
    35

Oyuncularn birksmn A takmna kartmak bir ksmn da kiralk olarak olarak gndermek fikrine kesinlikle karym... A takma kanlar ma oynamayacaklar iin yetenekleri kaybolacak , kiralk olarak gnderileceklerinde ma oynayacaklarnn garantisi yok... Mesela Bar Memi i ancak 1461 tekrar kazanabilir.

BURAYA DA YAZIYORUM... BU MSYONUN DEVAM EDERSE , 1461 TRABZONSPOR SAYESNDE 2015-2016 YILLARINDAN SONRA BU LGE OK PS DAMGA VURURUZ.
    TRABZONSPORUM N EKLEN HERTRL LE KUTSALDIR

Adem Kse - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    19.05.2008
    Nereden
    Manisa
    Ya
    35

Alnt Faik Ylmaz Nickli yeden Alnt Mesaj gster

Sadece A takma kartmak deil , ortasra takm topusu olabilecek oyuncular TSL de ki takmlara satladabilir.
    TRABZONSPORUM N EKLEN HERTRL LE KUTSALDIR

Trabzonspor Kongre yesi

yelik tarihi
    03.10.2007
    Nereden
    stanbul
    Ya
    31

Alnt peker61 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Akaabatspor isminde devam edemezmi hem Akaabatade bir renk katar ..
    Niye Akaabat diye devam ediyor
    Yomra diye devam etsin, bir de Yomra denesin ansn

lazibere - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    15.12.2009
    Nereden
    stanbul
    Ya
    44

Kupada bu akam eleneceimiz iin karlama riskimiz kalmayacak. Ayrca 1461 Trabzon Sper Lige kamaz o kapasitede deil. Bu konuda burada kapanr.
    Aptallk nedir biliyor musunuz ?
    50 kurua itiin suyu, 1 liraya ieten dzene destek vermektir..

Emirhan Makul - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05.11.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    31

1461'i ok seviyorum ve ok zlyorum nk bir eya gibi satlacak, satlmazsa bile kesin bu kadro bu ekip kstrlecek datlacak, byle bir baarlar varken bile sadri ener ve yneticiler tarafndan "hepsi artist bunlardan hi bir ey olmaz" manasna gelen szlerle taciz edildiler.

Bu ynetimimiz asla yapmaz fakat keke ufku ak lgn bir bakan gelse de tm Trabzonspor'da ki futbolcular satsa yerine tm 1461'i koysa. 1461 ise baka genlerle her eye yeniden balasa. Tabi byle bir ey olmaz, eer olsayd o efsane kadro tekrar kurulabilirdi.

Bouna neriler yazmann manas yok bir mal gibi satlacak bu ocuklar bu emekler.
    Trabzonspor, Ona Hayat Verenlerin Hayatdr.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)