Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 40 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Abdullah futbola veda etti...

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Standart Abdullah futbola veda etti...

Beyoğlu Yeni Çarşı'da başlayan futbol yaşantısını daha sonra Trabzonspor, Fenerbahçe, Galatasaray ve İstanbulspor takımlarında sürdüren "sihirli sol ayak" Abdullah Ercan, sessiz sedasız yeşil sahalara veda etti.

Başarısı ve istikrarıyla uzun yıllar adını Türk futbolunun zirvesinde tutmayı başaran Abdullah Ercan, 22 yıllık futbol yaşantısına jübile yapmadan veda etme kararı aldığını açıkladı. Emektar futbolcu, bundan böyle futbola teknik adam olarak hizmet etme kararı aldığını açıklayarak teklif beklediğini söyledi. Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor'da forma giyen Abdullah Ercan, bundan sonraki futbol yaşantısında "Trabzonsporlu Abdullah" olarak anılmak istediğini belirterek, " Jübile yapmak istemiyorum. Şayet jübile yapmak isteseydim Trabzonspor'la Fenerbahçe'nin oynamasını ve Trabzonspor formasını giymeyi isterdim. Aslında iki yıl daha oynamak istiyordum ancak dizimdeki rahatsızlıktan dolayı keyif alamaz oldum. Futbolda çok güzel günler geçirdiğim gibi çok büyük acılar da yaşadım. En büyük ve unutamayacağım acı Dünya Kupası'na götürülüp de forma giyemeyen tek futbolcu olmam. Bir dakika dahi oynamamak çok acıydı. Diğer çektiğim büyük acı Fenerbahçe'de haksız bir şekilde kadro dışı bırakılmamdı" dedi.

Dört büyükler içinde bir tek Beşiktaş forması giyemediğini belirten Abdullah Ercan, "İlginç olan, benim çocukluğum İnönü Stadı'nda geçti. Ben iyi bir Beşiktaşlıydım. Beşiktaş'ın maçlarına girmek için geceleri stat etrafında kalırdık. Beşiktaşlı olmamın nedeni çocukluğum Taksim'de geçti ve stat evimizden iki adımlık yerdi. Kapalı tribünde amigo Mostra Kemal vardı. O'nun grubuna takılırdık. O bana bir forma alıp beni Beşiktaşlı yapmıştı. İşin ilginç yanı Beşiktaşlıyım ama büyük kulüplerden sadece Beşiktaş'ın formasını giyemedim" diye konuştu....
    *
    * Ağızdan çıkan söz muallakta kalmaz, ya sağ tarafa yazılır ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamını ALLAH adamı yapma Sanatı'dır ~

#10 Fietra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Güle güle Apdullah Sebat maçında sinir ettin bizi ancak herşey için sağolasın...
    keyif adamı ..

Oğuzhan Görkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

o gitti gideli sol kanada adamakıllı biri gelmedi febeye gidip sinirlerimizi bozdun ama yinede herşey için sağol
    ...anti-klişe timi...

Tansu Onur Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

döktüğü terler icin tesekkür ederiz umarım fenere teknik direktör olarak devam edersin ilerde esinle televolelere cıkarsın yine

Trabzonspor Kongre Üyesi

Genel Koordinatör
    Çakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Oynadığı dönemde Trabzonspor'da hayranı olduğum futbolcuydu. Şota ile Hami'den farksızdı benim için. Gidişi üzücü olmuştu, Fener formasıyla Trabzon'a gelişleri sinir bozucu.. Yine de Trabzonspor taraftarında farklı bir yeri olduğunu düşünüyorum, öyle ya da böyle özel bir futbolcuydu Abdullah, yolu açık olsun.

Yalnız, futbol hayatında yaşadığı büyük üzüntülere 5 Mayıs 1996'yı eklememesini şaşırtıcı buldum. O hakedilmiş şampiyonluğa en çok emeği veren futbolculardan biri oydu halbuki. Abdullah unutmuş demek ki, peki taraftarın unutması mümkün mü?
    "... hayat Bordo-Mavi'dir!"

"Şenol Güneş, Türkiye'nin en saygın ve en önemli futbol adamıdır. "

kutoz
    Ziyaretçi

Trabzonspor, Akçaabat Fatih Stadına gelmişti Sebatspor'la hazırlık maçı yapmak için. Abdullah ile ilk karşılaşmam orada olmuştu. Takım otobüsü inmiş, futbolcular önümüzden geçiyordu. O ana kadar basından duyduğumuz Abdullahda onların arasındaydı. Tıpkı BMN.de yaptığımız gibi, kim bu Abdullah, Kapalıçarşıdan topçu mu alınır vb. türünden söyleniyorduk...

Ve o Abdullah bordo-mavi formayla devleşti... İlginç olansa, Trabzon'dan ayrılmış ve FB. ve GS formalarını giymiş. Şimdiyse futbola veda ediyor... Ama ederkende bir ayrıntının üzerine basa basa söylüyor; "Beni Trabzonsporlu Abdullah olarak hatırlasınlar" Aklı başında olan herkes, Trabzonspor'un neleri simgelediğini, neleri temsil ettiğini anlıyor. 4 forma giyen Abdullah, onu Abdullah yapan değerlerinde farkında...

Abdullah, ben seni hep Trabzonspor'lu Abdullah olarak hatırlayacağım. Yolun açık olsun...

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

ey abdullah,sen demiyormusun ben beşiktaşlıyım diye?sen demiyormusun kapalıya takılırdım diye?sen değilmisin istanbul hayaliyle yuva(!)dan uçup giden..sen değilmisin sultanahmet meydanında eşinle televolelere '2istanbula gelecem'' diyen..sen değilmisin evine forma almaya gelen top toplayıcı çocuğa ''trabzon forması yok ama fener forması var,istersen onu vereyim'' diyen..

ee hangi yüzle ''beni trabzonlu abdullah olarak hatırlayın'' diyebiliyorsun..bir açıklamada bu kadar mı çelişir bir insan?

ey abdullah,herkesin gönlünü yapmak için bir açıklama yapmışsın.yoksa niyetin antrenör olmakmıdır?hani ''ulan hazır futbolu bıraktık,güzel bi açıklama yapalım da accık adımız duyulsun'' niyetindeysen güzel kardeşim,biz yemiyoruz bunları.karnımız tok,sırtımız pek bu konulara..

güle güle abdullah..kimileri seni sarı çocuk olarak hatırlayabilir de ben seni hep ''p.. apo'' olarak hatırlıycam..

bir gün halısahada karşılaşmak dileğiyle...!

ps:bu ve ogünün imza attığı günü çok iyi hatırlıyorum.bu imza atıp fb formasıyla sahaya top sektirmeye çıktığında hiç etkilenmemiştim nedense.ama ogünü o vaziyette görünce ağlamıştım..varmış bi sebebi demek ki
    Konu kuzey_lee tarafından (17.07.2006 Saat 10:51 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    agahozlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bize verdiği hizmetler için teşşekür edeceğiz ama yaptığı bazı açıklamaları ve davranışları iyi görmedim.
    "Dünyada bir yerdeyim ben"

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Salih61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı AvniAker Nickli Üyeden Alıntı
    Trabzonsporlu Abdullah" olarak anılmak istediğini belirterek, Jübile yapmak istemiyorum. Şayet jübile yapmak isteseydim Trabzonspor'la Fenerbahçe'nin oynamasını ve Trabzonspor formasını giymeyi isterdim.
    Helal olsun...İçinde biraz delikanlılık kalmış...Vefekar adammışsın...

Berk Akçay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

abdullaha okadar hayrandımki küçükkekn hep abdullah gibi bir futbolcu olmak istemiştim TRABZONSPOR un çok iyi isimlerindendi abdullah bizde döktügün tüm terler helal olsun abdullah
    "Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."

Mustafa Kemal ATATÜRK

Aslıhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı kuzey_lee Nickli Üyeden Alıntı
    ey abdullah,sen demiyormusun ben beşiktaşlıyım diye?sen demiyormusun kapalıya takılırdım diye?sen değilmisin istanbul hayaliyle yuva(!)dan uçup giden..sen değilmisin sultanahmet meydanında eşinle televolelere '2istanbula gelecem'' diyen..sen değilmisin evine forma almaya gelen top toplayıcı çocuğa ''trabzon forması yok ama fener forması var,istersen onu vereyim'' diyen..

ee hangi yüzle ''beni trabzonlu abdullah olarak hatırlayın'' diyebiliyorsun..bir açıklamada bu kadar mı çelişir bir insan?
    ben seni asla ts li abdullah olarak hatırlamayacağım

seni bir ezik olarak hatırlayacağım
    Dün geçti , yarın var mı ? Gençliğine güvenme ölen hep ihtiyar mı ?
    BMN Tsira TRABZON

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Sevgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Abdullah Ercan, bundan sonraki futbol yaşantısında "Trabzonsporlu Abdullah" olarak anılmak istediğini belirterek, "
    Bende Abdullah'ı herzaman TRABZONSPOR lu Abdullah olarak hatırlamak isterdim Hatta İstanbulspor-Sebat maçında kendisine edien küfürler yüzünden hem üzülmüş hemde sinirlenmiştim.Kuşkusuz Abdullah türk futbolunun en büyük futbolcularından birisi ve yerine onun kadar iyisi henüz gelmedi
    FAKAT

En büyük ve unutamayacağım acı Dünya Kupası'na götürülüp de forma giyemeyen tek futbolcu olmam. Bir dakika dahi oynamamak çok acıydı. Diğer çektiğim büyük acı Fenerbahçe'de haksız bir şekilde kadro dışı bırakılmamdı" dedi.

futbol hayatında ki üzüntülerinden bahsederken 96 da fb maçıyla kaçan şampiyonluğa üzüntü olarak bakmayışı kendisinin hiçbir zaman TRABZONSPOR'lu olamıyacağını o şekilde anılamayacağının göstergesidir.Sen unutmuş olabilirsin Abdullah ama biz hiçbirzaman unutamıyacağız o maçı.Vermiş olduğun emek için teşekkür ederiz.

Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

bana bu açıklamaları hiç ama hiç samimi gelmiyor. trabzonsporlu olarak anılmayı isteyen bi adam fener forması giydiğinde o şekilde konuşmazdı. profesyonel futbolcuyuz şartlar fener formamı giydirmeme sebep oldu deseydi neyse. ama fener formasını giyinip tv lere çıkıp hayalimdeki takıma geldim vb açıklamaları asla unutmam.
    2010 - 2011 Şampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

bu açıklamaları fotospor mu yayınladı
    ------------------------------------------------------------
    HERKESE HAYIRLI UĞURLU OLSUN TÜRK FUTBOLU BİZ ŞER.......DEN KURTULDU

Mayls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Türk futboluna hayirli ugurlu olsun
    Trabzonspor HES yapma, kendi kalene gol atma!
    Karadeniz'e Özgürlük!

degok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa

Teşekkürler abdullah. Bundan sonrada futbola hizmet etmen dileğiyle.

HAYDE HAYDE.ISTANBULU BIRDAHA GETIR DIZE TRABZON.EZE EZE KUPA KARADENIZE TRABZON HAYDE HAYDE VUR HAYDE TRABZON

Erdogdu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

benim hosuma giderdi oynayisi, tam klas adamdi bence. yaptigi hareketlerden dolayi gözümden düstü ama...

Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

bende küçüklüğümde çok severdim abdullah ı ama fenere gittikden sonra benim için bitti . sivil hayatında mutluluklar dileyelim ne diyelim ...

eys_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep

febeye gidişi vs olayların kendi iradesi dışında gerçekleştiğine inanan biri olarak (ki dönemin yöneticileri de bunu doğrular beyanatlar vermiştir) her zaman "TRABZONSPORLU Abdullah" ı minnetle anacağım.Teşekkürler...
    Her daim TRABZONSPOR!
    Türkiye Kyoto'yu imzaladı
    "7"

halil ibo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Gerçekten böyle bir açıklaması oldu mu,bilemiyorum.Fakat Trabzonspor'lu seni unutalı nice yıllar oldu Abdullah.Oysa ne de güzel başlamıştı beraberliğimiz...Eziklere imza attığın gün,bizim seni mezara gömdüğümüz gündür.
    Beklemeyi bilen amacına ulaşır. JOSEPH DE VILLELE.

buramburam61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya

Trabzonspora verdiğin hizmetler için teşekkür ediyoruz sana abdullah.Ama unutma ki Trabzonsporluluk öyle kolay olunmuyor.Önce bir git Ali Kemal abinin elini bir öp de, sana Tabzonsporluluğu şöyle bir anlatsın.Keza Trabzonlu olmamasına rağmen herkesten çok Trabzonsporlu olan İsko'ya da sorabilrsin.
    Ali kemal yuvarladi,Hüseyin patlatti ve futbolda düzen degisti

Punisher-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

trabzonspora verdigi hizmetten dolayi tesekürler
    1967den beri Trabzonspor Ezer Gecer

Erbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ondan sonra bizde iyi sol bek hatırlamıyorum.Gelecekte başarılar...

Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/report.gif (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    UğuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Abdullah, Trabzon Spor formasını taşırken hayran olduğum bir futbolcuydu.MAY in O nun takımdan parasını kurtarmak için gönderdiği zaman çok üzülmüştüm.Ama sonradan yaptığı açıklamalar O nu benim gözümde bitirdi.Herhalde pişman oldu ki beni Trabzon Sporlu Abdullah diye anın dedi.Bunda da Trabzon Spor da var olduğu, yıldız olduğu hatırlaması,faktörü vardır.Genede Trabzon Spor a verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ederim.
    bordomavi.net
    Trabzonspor'un ilk ve en büyük taraftar sitesi

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

hami ile beraber onada jübile yapılsa ii olur aslında.96 da fenere o golü attıktan sonra yumruğunu kaldırıp taraftara koşuşu hiç gözümün önünden gitmiyor.
    Özkan SÜMER

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)