Sayfa 4 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci ... 2 3 4 5 6 ... SonuncuSonuncu
Toplam 155 adet sonuctan sayfa basi 76 ile 100 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzon'da Þike'ye Hayýr Anýtý, Heykeli?

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    U.Sadýkoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Trabzonspor taraftarý olmayan insanlar Meclis'te bizim adýmýza karar alýyor..

Ulan o anýtýn sahibi taraftardýr.. Bir taraftara soruldu mu ismi ne olsun diye o olsun bu olsun..

Zaten o anýtýn yapýlma sebebi sizsiniz...!
    "When you start supporting a football club, you don't support it because of the trophies, or a player, or history, you support it because you found yourself somewhere there; found a place where you belong.”

gece_bekcisi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

Alýntý U.Sadýkoðlu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Trabzonspor taraftarý olmayan insanlar Meclis'te bizim adýmýza karar alýyor..

Ulan o anýtýn sahibi taraftardýr.. Bir taraftara soruldu mu ismi ne olsun diye o olsun bu olsun..

Zaten o anýtýn yapýlma sebebi sizsiniz...!
    Doðru valla çok haklýsýn.Hep bunlar yüzünden. Bizi bu anýtla avutacaklar. Bu insanlardan ve siyasilerden iðreniyorum
    yasamak sakaya gelmez büyük bir ciddiyetle yasayacaksin bir sincap gibi mesela,yani yasamin ötesinde disinda hiç bir sey beklemden yani tek isin gücün yasamak olacak....
    ölümüne ....BORDOMAVI...

Burçak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

þike anýtýnýn adýný Temiz futbol anýtý olarak deðiþtirmek isteyenlerin tek korkusu RTE.
    Yoksa onlarda anýttan rahatsýz deðil.
    ama RTE den korkuyorlar. koltuklar cuk diye kayar gider altlarýndan yoksa.
    2010 - 2011 Þampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

HOPA'LI TS'LÝ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    52

Temiz Futbol anýtý olsun
    2010-2011 sezonundaki emek hýrsýzlýðý yeni nesillerin beyinlerine kazýlsýn
    2010-2011 SEZONU SÜPER LÝG ÞAMPÝYONU
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

yatmaztara - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

1 senedir bekliyoruz bekleyelim bakalým.
    Baþýboþ sokak itleri toplanýyor...

asil suskun - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    36

SIKE aniti dikilsin

Sefaenes - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    52

Ya þike aniti olsun yada hiç yapilmasin kendi þehrinde bunu diyemiyeceksek biz ölmüþüz

Necat Ulusoy - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya

Siyaseti bir kenara býrakýp dürüst olalým
    Bu anýtýn adý ÞÝKE ANITI olmalýdýr. Temiz futbol çok genel bir söylem.
    Oysa bizim ana gayemiz 'Þike'yi ve onun çaðrýþtýracaðý þikebahçe gerçeðini yüzlerine vurmaktýr.

Þike : fb olduðu için malesef Trabzon Ak Parti meclis üyeleri olayý boyle genel bir isimle yumuþatýp baþbakaný kýzdýrmak istemiyorlar !!!
    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
    "Küçük bir kentin büyük savaþý"
    kalbimdeki Trabzonsporlu, Kazým Koyuncu !

Nereden
    Ýstanbul

Standart Ynt: Þike Anýtý

Hiç mi yok þöyle Trabzon'un güzel, iþlek bir yerinde özel mülkü olan biri? Yaptýrýrsýn kendi anýtýný dikersin yerine, adýný da ne istersen koyarsýn. Bu korkak belediyeye avuç açmaktan iyidir.

Courage - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Standart Þike Anýtý’na izin çýkmadý

ÞÝKE Anýtý için Trabzon Belediyesi’nden yer göstermesi istenilen müracaatlara belediye farklý bir tavýr sergiledi. “Anýtý ben yaparým ve adýný ben koyarým” diyen belediye, baþvurulardaki “Þike anýtý” ismini “Temiz Futbol Anýtý” olarak deðiþtirdi. Belediye Meclisi’nin dünkü toplantýsýnda 2013 yýlý stratejik planýna tartýþmalar eþliðinde “Temiz Futbol Anýtý” olarak iþlendi.

Temiz Futbol Anýtý’ný TBMM’nin ya da TFF’nin Önüne Dikelim

CHP Belediye Meclis Grubu Baþkaný Turgay Þahin, AK Parti Grubu’nun þike anýtý ismine karþý çýkmasýný eleþtirerek, “Ýsmi biz önermedik, vatandaþ önerdi. Ama sizler vatandaþýn önerisini burada baþkalaþtýrýyorsunuz. Eðer temiz futbol anýtý yapýlacaksa bunun yeri TBMM’nin ya da TFF’nin önüdür. Zira temiz olmayan, bu ülkedeki yöneticilerdir” dedi.

Þike Anýtý Ýsmi Çirkin, Temiz Futbol Anýtý Ýsmi Daha Makulmuþ

AK PARTÝ Grubu adýna konuþan Av. Saadet Çoban da þike anýtý isminin hoþ bir isim olmadýðýný ve Trabzon’da olmasýnýn anlamsýz olduðunu iddia ederek, “Eðer þike anýtý yapýlacaksa onun yeri Trabzon deðil, Fenerbahçe stadýnýn yanýdýr. O isimde anýt yapýlmasý çok doðru deðil. Bizim istediðimiz temiz futbol olduðu için bu ismin daha uygun olacaðýný düþünüyorum” dedi.

Trabzon Belediye Meclisi’nin 3 Temmuz 2011 tarihinden itibaren Türkiye’nin gündemine gelen þike sürecinde Trabzonspor’un maðduriyetini ortaya koymak için yaptýrýlacak olan Temiz Futbol Anýtý’nýn projesinin bir yarýþmayla belirlenmesi dün Belediye Meclisi Toplantýsý’nýn dünkü toplantýsýnda yaþanan tartýþmalara raðmen oyçokluðu ile kabul edildi.

Kültür Komisyonu’nda görüþülen konuda AK Partililer’in olumlu görüþüne karþýlýk CHP’li Lütfiye Arslan ile Bican Hasançebi ‘Anýtýn ismi þike anýtý olmadýðý’ gerekçesiyle muhalefet þerhi koydu.

Belediye Baþkan Vekili Seyfullah Kýnalý, 2013 yýlý stratejik planda olmadýðý için hamsi, horon ve Temiz Futbol Anýtý’na iliþkin projelerin yýllýk plana ilave edilebilmesi için oylama yapýldýðýný belirterek, “Burada isim konusunda net karar verilmemiþtir. Bu daha sonra da deðiþebilir. Siz sadece acil olarak konunun 2013 yýlý stratejik plana eklenmesi için oylamayý o þekilde yaptýk” dedi.

ÞÝKE ANITI BAÞKALAÞIMA UÐRAMIÞ

Dünkü Belediye Meclisi’nde konunun tartýþmaya açýlmasý sýrasýnda ilk eleþtiriyi CHP Grup Baþkaný Turgay Þahin yaptý. Anýtýn isminin ‘Þike Anýtý’ olarak koyulmasý gerektiðini söyleyen Þahin, “Eðer Temiz Futbol Anýtý’ yapýlmak isteniyorsa onun yeri Trabzon deðil, Meclis yada Türkiye Futbol Federasyonu’nun önüdür. Sanki burada birilerinden korkulup bu ifade deðiþmiþ. Eðer birilerinden korkuluyorsa bunu hiç yapmayalým, ben hiç de ýsrar etmem. Ancak niye ‘Þike Anýtý’ný kalkýp ‘Temiz Futbol Anýtý’na dönüþtürüyoruz. Bu anlamda muhalefet þerhi koyan arkadaþlarýmýz da doðru karar vermiþtir. Anýt yapýlýr yapýlmaz o da belki tartýþýlýr, ancak ismi þike anýtý olarak kalsýn. Baþkalaþýma uðratmayalým diyorum. Ýsim bizden yani Meclis’teki arkadaþlardan gelmedi. Trabzon’dan gelmiþtir bunu göz ardý edemezsiniz” dedi.

Þahin STÖ’lerden ve halktan gelen talep üzerine bu konunun gündeme geldiðini hatýrlatarak, “Belediye Meclisi bunun yapýlýp yapýlmayacaðýna karar verilir. Daha sonra teferruat komisyonlar tarafýndan belirlenir. Fakat bu konu Kültür Kurulu’na bir gitti, oradan Kültür Komisyonu’na ve bir baktýk ki ismi deðiþti. Temiz Futbol Anýtý dendi, futbol zaten temiz, futbolcular da temiz. Temiz olmayan Türkiye’de yöneticiler” diye konuþtu.

ÝSMÝNE DE VATANDAÞ KARAR VERSÝN

Þahin, “Vatandaþlar ve STÖ’lerin böyle bir talebi olmuþ, siz talebi uygun görür yada görmezsiniz. Yaklaþýk bir yýl geçti. Dediðim gibi Meclis’in tek bir yetkisi var. Bu Kültür Komisyonu’na, Kültür Kurulu’na gitti. Diyorum ki dönüp dolaþýyoruz, ya vatandaþýn istediði þekilde yapýlsýn ismi de vatandaþýn istediði þekilde konulsun, yada gündemden kalksýn yapýlmasýn. Kimse de bir þey söylemesin. Sadece Türkiye deðil Avrupa da biliyor artýk þikeyi. Bizde burada Meclis’ten istenen bir konu var. Ben Meclis üyesiyim, taraflý deðilim, ben neye karar vereceðim. Bunun ismini Meclis mi, Kurul mu, Komisyon mu belirleyecek bunlar net deðil.

ÇOBAN: ÞÝKE ANITI’NIN YERÝ TRABZON DEÐÝL KADIKÖY

AK Parti’li Meclis Üyesi Saadet Çoban da ‘Þike Anýtý’ tabirinin hoþ bir tabir olmadýðýný ve Trabzon’da olmasýnýn anlamsýz olduðunu söyledi. Çoban, “Eðer ‘Þike Anýtý’ yapýlacaksa onun yeri Trabzon deðil Fenerbahçe Stadý’nýn oraya dikelim. Sonuçta þikeyi yapan Trabzonspor deðil. O isimle olmasý çok doðru deðil. Her ne kadar þikenin yapýldýðý herkes tarafýndan biliniyorsa da bu ismin Trabzon’da verilmesi doðru deðil. Temiz Futbol bizim istediðimiz umduðumuz olduðu için bu ismin çok daha uygun olacaðý kanaatindeyim.

CHP’LÝLER NE DEDÝ?

CHP’li Meclis üyeleri futbolda þike yapýldýðýnýn açýkça ortada olduðunu ve dünyanýn da artýk bunu bildiðini ifade ederek, özellikle Kültür Komisyonu’nda Þike Anýtý isminin Temiz Futbol Anýtý’na dönüþtürülmesine tepki gösterdi. CHP’li Meclis Üyeleri, “Bizler, þimdiki gençler ve çocuklarýmýz þike yapýldýðýný biliyor, ancak gelecekte çocuklar Temiz Futbol Anýtý’ný gördüklerinde nasýl bir duyguya sahip olacaklar. Ancak eðer ismi Þike Anýtý olursa olayýn daha iyi farkýnda olup algýlayabilecekler. Aksi halde Trabzon’da futbolun temiz olmadýðý algýsýna kapýlabilirler. Temiz Futbol Anýtý ibaresi geneli kapsarken, þike ismi zikredildiðinde Trabzonspor’un emeðinin çalýndýðý ifade ediliyor.

Trabzon Belediyesi Plan ve Bütçe Komisyon Baþkaný Necdet Albayrak anýtýn isminin henüz verilmediðini hatýrlatarak, “Bu daha sonraki aþamalarda tekrar Meclis’e gelecek olan bir konu. Burada sadece stratejik plana bu þekilde iþlenmesini onaylýyoruz” diye konuþtu.

Bilindiði gibi Trabzon’da bazý þahýs ve stö’ler Trabzon Belediyesi’ne müracaat ederek þike anýtý yapýlmasýný talep etmiþ, ve konu Trabzon Belediyesi bünyesinde oluþturulan Kültür Kurulu’na sevk edilmiþti. Trabzon’daki çeþitli sivil toplum kuruluþlarý ve sanatçýlardan kurulu olan Kültür Kurulu halktan gelen talebi ‘Temiz Futbol Anýtý’ olarak Trabzon Belediyesi Kültür Komisyonu’na havale etmiþ, buradan da Meclis gündemine taþýnmýþtý. Trabzon Belediye Meclisi de Kültür Kurulu’ndan geldiði þekilde ‘temiz Futbol Anýtý’ þekliyle dün gündem maddesini onaylamýþ oldu.

Kaynak: http://www.gunebakis.com.tr/haber/si...adi-79518.html
    Hominem te memento... - Sadece bir insan olduðunu unutma...-

StopMatchFixing.Com

Forum Yöneticisi Ozan Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Konu yeniden gündeme gelmeye baþladý.

Belediyenin bunu yapmayacaðý veya yaptýrmayacaðý yýllar geçse de artýk anlaþýlmýþ olmalý.

Biz Trabzonspor taraftarý ve BMN olarak, Trabzon'da bu anýtýn yapýlmasý için ne yapabiliriz veya taraftar olarak bu anýt yaptýrýlabilir mi?

Tartýþalým ve harekete geçelim.

Tüm kurumlar karþýmýzda görünüyor yine fakat bu hegemonyayý bir kez daha kýrmamýz gerek, kazanýlmýþ haklarýmýzý alabilmemiz için yine ortaya yürek koyarak mücadele þart.

Bekleyerek bir þey alamayacaðýmýz açýk.

Sizler ne düþünüyorsunuz bu konu hakkýnda???
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Nereden
    Ýstanbul

Belediyenin bunu yapmayacaðý veya yaptýrmayacaðý yýllar geçse de artýk anlaþýlmýþ olmalý.

Biz Trabzonspor taraftarý ve BMN olarak, Trabzon'da bu anýtýn yapýlmasý için ne yapabiliriz veya taraftar olarak bu anýt yaptýrýlabilir mi?

Tüm kurumlar karþýmýzda görünüyor yine fakat bu hegemonyayý bir kez daha kýrmamýz gerek, kazanýlmýþ haklarýmýzý alabilmemiz için yine ortaya yürek koyarak mücadele þart.

Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda

Mustafa ÖZDEMÝR - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    34

Onu gidin orhana sorun .seçim zamaný hertürlü sallamayý bilirler ancak

Yavuz KÜÇÜK - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alýntý SixtyOne_61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Büyük bir kitleye ulaþabilen BMN organize yapacak biz de maddi manevi destek olacaðýz. Tabii senin de sorduðun sorunun cevabý önemli; böyle bir þeyi taraftar yapabilir mi, yaparsa nasýl yapar?
    Onca nimet varken, kul hakký yemeyin!

gurur6134 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

Atom karincanin secim vaadlerinden biriydi bu tabi ki havada kaldi yemedi maþasi..

Gürkan Asma - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Halit Þahin uðraþýyor, adam yürüdüðü süreçte yanlýz býrakýldý bunda da öyle olur yüksek ihtimal.

Yer tahsisi için uðraþýyor þuan. 2. yarýdaki fb maçýndan önce bitirmeye çalýþacaðýz dedi. Tabi bizim insanýmýz destek verir de izin alýnýrsa.

halilaziz61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Neyin mücadelesini veriyoruz
    Bir insan evladý kendi arazisine dahi parayý basýp bu tür þey yaptirabilecekken belediyeden bunu 5 yýldýr beklemenin akilla izajlh edilebilecek bir yaný var mý

Çýkar bi adam ben arazime þunu yapýyorum bina izni alýyorum aha da bu.
    Yapsýn bakalým bir Allah'ýn kulu onu yikabilir mi
    2010-2011 sezonu þampiyonu Trabzonspordur.
    Aksini söyleyen ahlâksýzdýr.
    Ahlâksýzlara itibar edilmez!

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý halilaziz61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Neyin mücadelesini veriyoruz
    Bir insan evladý kendi arazisine dahi parayý basýp bu tür þey yaptirabilecekken belediyeden bunu 5 yýldýr beklemenin akilla izajlh edilebilecek bir yaný var mý

Çýkar bi adam ben arazime þunu yapýyorum bina izni alýyorum aha da bu.
    Yapsýn bakalým bir Allah'ýn kulu onu yikabilir mi
    Yani bunu bile beceremiyorsak bu davanýn gerisini nasýl getirelim.

Dünyanýn en açýk seçik þikesinden hakkýmýzý alamayisimiz bu hadiseden de anlaþýlýyor.
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    bkandil - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    45

En iyisi biz bir anýt yaptýralým.

Þike anýtý dikmeye korkanlar anýtý olsun...

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Nereden
    Çanakkale

Yalnýz karþý taraf bu gidiþle bizden önce bir anýt dikecek gibi.

http://skor.sozcu.com.tr/2017/07/15/...-aniti-643760/

tRaiNer - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    36
    Haddini bilen merttir. Vatan bölünmez tektir. Cumhuriyet içinde cumhuriyet kuran 'Namerttir.' Ne Mutlu Türk'üm diyene!..

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

Yapalim bir kampanya bu golgesinden korkan tukurdugunu yalamayi siyaset sanan korkaklara inat dikelim anitimizi..sunlari gorup de hala daha destek olan kim varsa da su heriflere Allah cezasini versin..

alone_6161 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    45

Alýntý gurur6134 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Yapalim bir kampanya bu golgesinden korkan tukurdugunu yalamayi siyaset sanan korkaklara inat dikelim anitimizi..sunlari gorup de hala daha destek olan kim varsa da su heriflere Allah cezasini versin..
    Kampanya yapýlýrsa katýlan çok olur diye düþünüyorum. BMN bu iþe öncülük etmeli.
    Marka deðerini sevdiðimin Türk futbolu....

BMN Yönetim Kurulu Yiðit Gayretli - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Arkadaþlar, "þike anýtý" diye soyut bir þeyden bahsediliyor sürekli. Nedir bu þike anýtý? Cismi belli mi? Ne anlatacak? Kime mesaj verecek? Kimin hafýzasýný tazeleyecek?

Misal; þehrin davaya ihanetini yüzüne vurmayacak þike anýtý için kýlýmý kýpýrdatmam.

Bazý tavýrlar bana popülist geliyor. Aksine ikna olmam gerek. Benim gibi düþünenlerin aksine ikna edilmesi gerek.
    Forum Kurallarýna aykýrý gördüðünüz mesajlarý ve üyeleri kullanýcý panelinde bulunan (ikaz tuþu) týklayarak raporlamanýzý rica ediyoruz..
    Ayaða KALK!

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

Alýntý Yiðit Gayretli Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Arkadaþlar, "þike anýtý" diye soyut bir þeyden bahsediliyor sürekli. Nedir bu þike anýtý? Cismi belli mi? Ne anlatacak? Kime mesaj verecek? Kimin hafýzasýný tazeleyecek?

Misal; þehrin davaya ihanetini yüzüne vurmayacak þike anýtý için kýlýmý kýpýrdatmam.

Bazý tavýrlar bana popülist geliyor. Aksine ikna olmam gerek. Benim gibi düþünenlerin aksine ikna edilmesi gerek.
    Gevura kizilip oruc bozulmaz..zaten cogu kisinin umrunda degil biz de bir avuc kalmis insan sehir ihanet etti bana ne dersek kapatilim dukkani..gun kizginlikla kirginlikla hareket edilecek gun degil ihanet eden eder yarin bir gun cocugum sordugunda sen ne yaptin bu dava icin baba hakkimiz calinirken diye alnim acik bir sekilde yaptiklarim arasina bunuda katar soylerim..secimleri protesto ettim 2011 sampiyonu trabzonspor yazdim attim sandiga istanbulda ki 2 yuruyuse de katildim uefa ya fifa ya mail fax organizasyonlarina katildim sikecilerin yuzune her ortam da her platformda yuzlerine vuruyorum hirsizliklarini vurmaya da devam edecegim bir de sike anitina destek olurum olur biter..elimden bu kadari geliyor taraftar olarak ben kendi adima elimden geleni yapim edim de gerisini beni ilgilendirmez herkesin kendi vicdani zaten bunlari yapmayan yapmayi gectim bir de kostek olanlarin taraftarligi benim gozumde yok hukmunde oldugu icin cok da enterese etmiyor beni..onlar utansin

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)