Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci ... 2 3 4 5 SonuncuSonuncu
Toplam 102 adet sonuctan sayfa basi 76 ile 100 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yusuf Turanlı

Trabzonspor Kongre Üyesi

Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

İ.A : Valla
    Y.T : Senin şeyin önemli
    İ.A : Ne diyeceksin ki abi şimdi seni de zorda bırakmayayım yani ne diyeceksin, yani beni biliyorsun ben duygusal adamım abi ya
    Y.T : Biliyorum biliyorum
    İ.A : Hani ben duygusalım ben etkileniyorum böyle şeylerden çok ya
    Y.T : Biliyorum ben biliyorum yavrum
    İ.A :GEÇEN... ETKİLENDİM BEN DE SANA ÇAKTIRMADIM YANİ
    Y.T : Hangisine
    İ.A : O GEÇEN MUHABBETİ VARDI YA BİR TANE
    Y.T : (Gülüyor) Yok ya bir şey olmaz
    İ.A : Ondan
    Y.T : Bir şey olmaz ondan senin başkanın mutlu ya
    İ.A : He?
    Y.T : Hocan mutlu başkanın mutlu
    İ.A : Evet
    Y.T : O işte öyle mi yalan mı mutlu yani
    Bordomavi.net

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Trabzon

Y.T : Hepsi mutlu SENDEN MUTLULAR YANİ ONA EMİN OL YANİ HERKES DEN MUTLU YANİ ha burada şey yani o gün şey olmasaydı problem yoktu hani o gün dedim ya işte sıkıntı o yani yoksa başka bir sıkıntı yok yani
    İ.A : Ama ne diyeceksin abi mantıklı bir şey söylemen lazım ki ya çağırdılar diyeceksin tehdit ettiler falan de bari duymuş de bari de abi ya
    Y.T : Yani sen diyorsun ki biz garanti alırız diyorsun yani sen öyle görüyorsun
    İ.A : Yusuf abi ben öyle görüyorum da
    Y.T : He
    İ.A : Futbol tabi bu ya
    Y.T : İşte ya onun için söylüyorum
    İ.A : Ama yenebiliriz yani anladın mı abi
    Y.T : İşte onu da söylüyorum yani o kendimizi düşünmek açısından daha önemlisi yani seninle ilgili hani orada ki sağlamlığını bilmem neyini hepsini düşünüyorum çünkü bu hayatta herkes kendini düşünüyor ben seni düşünerekten orada söylüyorum yarın bir gün orada ne kadar daha sağlam olacağını ne kadar daha kuvvetli olacağını onları düşünerekten söylüyorum yani bunlar böyle konuşuyorlar yarın bir gün telefon açmıyorlar biliyorsun
    Bordomavi.net

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Trabzon

İ.A : Evet evet biliyorum abi
    Y.T : Yani biliyorsun bunları
    İ.A : Tabi tabi ama
    Y.T : Yani şimdi atıyorum sen burada kıçını yırttın alamadın kupayı o i..neler bakar mı suratına bakmaz Belediyedekiler bakar mı bakmaz bu i..neler çünkü şeyden çıkıyorsun bi maçta gol atamıyorsun a..ına koyayım hepsi surat yapıyor bugüne kadar bu takımı buralara getirmişsin etmişsin anasını s…kmişsin takımın böyle yapmışsın ne oluyor bir maç oluyor bir şey oluyor ee biz o kadar para veriyoruz o kadar da atacak tabi öyle demiyorlar mı diyorlar
    Y.T : Senden biliyorsun bunları yani bu işte, bu işte hep iyiyken varsın zaten yani kötü olduğunda kimse kalkıp da sahip çıkmaz zaten o yüzden ilk önce kendi düşüneceksin yani bu iş böyle bir iş bu işin şeyi yok yani duygusallığı sende biliyorsun bunu
    Y.T : Ben o açıdan söylüyorum yani, yani bu adamlar her zaman sahip çıkar sana bu adamlar her zaman yanında olur ama bunlar yarın bırakır gider burayı çünkü zaten belli bi şeyi olmayan kulüp yarın o gider bu gider başkası çünkü bi şeyi yok yani bu kulübün geçmişi yok bir şeyi yok ben seni düşünerekten söylüyorum yani total olarak söylüyorum
    Bordomavi.net

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Trabzon

İ.A : Abi bende işte diğer şeyleri düşünüyorum yani biz yendiğimiz zaman ne olacaktır onu düşünüyorum ne olacağını karman çorman olacak biliyorum her şey ama ben şimdi burada yani bu kadar iş yapmışım Yusuf abi ya
    Y.T : Evet
    İ.A : Neler yapmışım abi son senem gönderin beni diyeceğim zaten beni
    Y.T : Yani doğru söylüyorsun
    İ.A : Yani takım, tabi ki Beşiktaş a gitmek isterim ama yani bir sürü takım olacak yani
    Y.T : Tabi canım yani, yani burada bir sıkıntı yok yani, yalnızca şey işte keşke o gün söylemeseydim ben onu
    Y.T : Evet o gün hani o lafı söylemeseydim o lafı söyleyince şey oldu biraz
    İ.A : Ne söyleyeceksin peki
    Y.T : İşte bilmiyorum orada kafam karışık yani şuan
    İ.A : Bi ara tehdit etmiş falan de ya
    Bordomavi.net

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Trabzon

Y.T : Ya şey yapmazlar onu ya yani başka, yani diyeceğimiz şey şu, laf yani ya çıkacak oynayacak her türlü ya bunu diyebiliriz başka bir şey bulamayız yani o gün söylemiş olsaydık bu söylediğini doğruydu
    İ.A : Ama şimdi çağırdı abi ne yapayım
    Y.T : Ya tehdit edecek bir şey yok ki neyi tehdit edecek
    İ.A : Var abi var ya, futbol hayatını bitiririm diyor
    Y.T : Neye istinaden söyleyecek kim biliyor ki bunu işte yani bunu kim biliyor ki sen ben başka kimse bilmiyor onu bu sefer sizde bir şey var diyecek o zaman siz yaptınız hatayı diyecek bizi de zor bıraktınız der o zaman yani o olmaz da ...
    Bordomavi.net

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Trabzon

İ.A : Abi o zaman ne diyeyim hocayla konuştum mu diyeyim ne diyeceğim bilmiyorum ki
    Y.T : Hoca yı ...
    İ.A : Bir şey söyleyeceksin ...
    Y.T : Hocayı nerden bilecekler be abi hocayı bilmez ki onlar, yani valla ne bileyim ben o gün orada da söyledim yani bunları bu kadar istekli arzulu görünce söyledim sana yoksa keşke söylemez olaydım valla
    İ.A : A..ına koyayım ya
    Y.T : Valla
    İ.A : Maç günü geliyor böyle, maç zamanı bunlar yapılır mı abi ya
    Y.T : Yani o kadar istekli ve arzulu
    İ.A : A..ına koyayım bütün şeyim dağılıyor böyle olunca ya
    Y.T : O kadar istekli arzulu söylediler ki
    İ.A : Bende istiyorum bende istiyorum abi istemiyor değilim de abi yani
    Y.T : He
    İ.A : Ee bu kadar şey bu taraftan da böyle düşünüyorum yani
    Y.T : Doğru doğru yani bak ben sana bir şey demiyorum ama inan ki
    İ.A : Ben hangisini düşüneyim abi adamlar bir dediğimi iki etmediler burada a..ına koyayım ya
    Bordomavi.net

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Trabzon

Y.T : Yok yok ya ettikleri de oldu etmedikleri de oldu sende biliyorsun canım bazen üzdüler seni üzmediler değil yani yalan mı bazen de üzdüler seni ama ben bunları burada çok istekli görünce hani bu kadar bana da çok samimi geldiler anladın mı yoksa ben söylemem ben sana onu ben orada o isteği arzuyu bunlarda görmemiş olsam yani inanmasam daha doğrusu ben özellikle birine çok inandım orada yani çok temiz adam o valla billa çok
    İ.A : Kim o
    Y.T : Serdal çok düzgün bi adam
    İ.A : He evet
    Y.T : Çok düzgün çok temiz bir adam valla billa ben ona inanmamış olsam ya acayip temiz bir adam ya inanılmaz yani
    Y.T : Hiçbir kaşarlık bilemem nelik yok yani acayip temiz bir insan hani ben ona inanmasam sana kesinlikle söylemem ya mümkün değil yani anladın mı
    İ.A : Ben konuşayım abi
    Y.T : Yok canım daha ne konuşacaksın boş ver
    İ.A : Olmaz mı
    Y.T : Yok yok olmaz
    İ.A : Valla
    Y.T : Yok canım
    İ.A : Abi yani ya sen ya ben konuşmamız gerekiyor yani, yani konuşurum sorun değil benim için
    Y.T : Yok konuş.. olmaz yani neyi ko.. konuşulmaz şimdi telefonda falan
    İ.A : Şimdi Bursa da Halis KARATAŞ ın menajeri var ya çok samimi onunla
    Bordomavi.net

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Trabzon

Y.T :ABİCİĞİM YOK BULAŞTIRMA ADAMLARI İBO KİMSE BİLMİYOR ZATEN 3 KİŞİ BİLİYOR
    İ.A : Hayır konuşmak için söyleyeceğim ya
    Y.T : Hayır hayır yok canım ya 3 kişi biliyoruz zaten olmaz yani orada zaten muhatap olan benim yani başka birinin gidip ona bir şey söylemesi olmaz zaten yani tabi yani atıyorum belki senin ilişkin zedelenmez bir şey olmaz ama benim ki zedelenir ben de derim ona kardeşim olmuyor olmuyor yani yapacak bir şey yok söylerim yani
    İ.A : Ama diyecek ki iki gün önce böyle bir gün sonra böyle
    Y.T : Ya işte, işte orada da ben patlayacağım yani orada da
    İ.A : Ne diyeceksin ki
    Y.T : İşte bilmiyorum orada diyecek ki ya bu çocuk oyuncağı mı diyecek hani bize öyle söyledi hayırlı olsun dedik diyecek bilmem ne diyecek valla ne bileyim kafam karıştı
    Bordomavi.net

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Trabzon

.A : Ama hayırlı olsun diyorlar abi maç için diyorlar böyle bir şey var mı ya bu nasıl bir şey abi ya
    Y.T : Maç için hayır şimdi maç için derken
    İ.A : Maça çıkıyorum ben şimdi yani öyle bir şey de yapıyorlar madem o zaman almayın almayın a..ına koyayım
    Y.T : Onlar almamazlıkla alakalı bir şey söylemediler zaten
    İ.A : Maçı yenince a..ına koyayım he almayacaklar böyle saçmalık mı var ya
    Y.T : Yok yok öyle bir şey demediler zaten
    İ.A : Eee
    Y.T : Öyle bir şey demediler
    İ.A : Kısaca onu söylüyorlar abi
    Y.T : Hayır orada şimdi bak bir şey söyleyeyim sana bunu her takım bekler anladın mı bir şey olduğunda olur yani bu normaldir
    İ.A : Ee ne yapayım şimdi ben iki gün önce şimdi böyle bir şey olmayacağını ya sen bi düşünsene ... ya
    Y.T : Yav doğru doğru İbo çıkacaksın oynayacaksın ya aslanlar gibi boş ver takma kafana sen
    Bordomavi.net

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Trabzon

İ.A : Yani ben anlamıyorum ya bu insanları
    Y.T : Yok yok sen
    İ.A : Son gün geliyorlar a..ına koyayım şey yapıyorlar ee o zaman ben şimdi yendim a..ına koyayım bir daha aramayacaklar seni böyle saçmalık mı var a..ına koyayım
    Y.T : Olsun aramasınlar
    İ.A : Niye böyle bir şey yapalım abi bizde o zaman ya
    Y.T : Ya ararlar aramazlar diye bir şey yok
    İ.A : ... kendimizi ya
    Y.T : Yok yok aramazlar, niye ararlar ya niye aramasınlar ararlar ya
    İ.A : A..INA KOYAYIM YA ZATEN ÖYLE ALACAKLARSA ALMASINLAR A..INA KOYAYIM ZATEN YA RESMEN ŞEYMİŞİZ GİBİ
    Bordomavi.net

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Trabzon

Y.T : İbo öyle bir şey söylemedi adamlar almayacağız bir şey demediler zaten sen orayı kafana takma hiç sen çık aslanlar gibi oyna
    İ.A : Zaten ... oynamıyor yetmez mi a..ına koyayım adamlar kadroya bile almıyorlar
    Y.T : Bunlar söyledi almadı zaten
    İ.A : Yani beni de söylesinler o zaman almasın a..ına koyayım
    Y.T : Nasıl diyecek diyebilir mi keşke diyebilse ya o komple oynamasaydı diyor du keşke anladın mı bizim için daha iyi olur diyor du hani keşke önceden, neyse sen hiç boş ver ya kapat konuyu hiç takma kafana
    İ.A : Tamam
    Y.T : Sen çık topunu oyna ya
    İ.A : İyi abi senide düşünüyorum abi ne yapayım
    Y.T : Ee tamam bir şey yok artık olmuş olan olmuş yani beni daha kale almasınlar çokta s..kimeydi ne yapayım yani almazlarsa almasınlar yani yapacak bir şey yok yani ne yapayım
    İ.A : (Gülüyor) He Allah ım ya böyle bir şey yok ya yemin ediyorum böyle bir konuşma yok ya
    Y.T : Yok yok boş ver sen yok yok sen hiç üzme kendini boş ver sen benim için sen önemlisin siktir et beni aramazlarsa da aramasınlar a..ına koyayım aramazlarsa aramasınlar .... hiç s..kimde de değil ne yapayım yani sen şey yapma ya
    İ.A : Ben söyledim dersin futbolcum böyle yaptı bana ne a..ına koyayım dersin, futbolcum karaktersiz dersin abi (Gülüyor)
    Bordomavi.net

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Trabzon

Y.T : Yok daha diyemem ondan sonra muhatap olamam onlarla ya onlar benimle olmazlar yani daha doğrusu siktir et olmasınlar ya
    İ.A : Eee ne yapacaklar o zaman abi
    Y.T : Ne yapayım ya boş ver
    İ.A : Ha
    Y.T : Yapacak bir şey yok
    İ.A : He yani bizimki de garanti değil ki yenince yani
    Y.T : İşte ben onun için söylüyorum zaten yani
    İ.A : Yani garanti değil ki ya Yusuf abi öylede alacaklarsa a..ına koyayım almayacaklarsa da yani valla acayip sinirleniyorum böyle olunca tam şey günü geliyorlar böyle valla billa
    Y.T : Neyse boş ver öpüyorum seni boş ver yat sen ya siktir et
    İ.A : Tamam abi
    Y.T : Hadi görüşürüz
    İ.A : Hadi iyi geceler
    Bordomavi.net

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Trabzon

İbrahim Akın, Başkan’ın maçı almaları halinde prim vereceğini söylediğini Yusuf’a iletiyor ve müsabakada oynayacağını söylerken diğer taraftan da “abi aramızda kalsın, yani sen bir şey söyleme kimseye de” diyerek esasen karşı tarafın kendisini şike anlaşması gereği iyi oynamayacak gibi bilmesini istiyor. Buna karşılık Yusuf da “Daha bu saatten sonra bir şey söyleyemem ki zaten ya, yani tamam dedik ya ondan sonra rezil oluruz adamlara” diyerek anlaşmanın sağlandığını ve müsabakanın oynanacağı günün gecesinde yapılan bu konuşmadan sonra artık anlaşmadan vazgeçtiklerini söylemesinin mümkün olmadığını belirtmektedir. Konuşmanın devamında İbrahim Akın; kupa finalinde Beşiktaş’a karşı iyi oynadığı takdirde alınmayacağını bildiği için Yusuf Turanlı’ya gülerek, “peki Yusuf Abi biz yenersek ne olacak…” demekte ancak bir de açık kapı bırakarak “yani oynarım baktım çok şey yani böyle baktım çok larç oluyor tamam deriz yani” demek suretiyle oyunun gidişatına göre hareket tarzı benimseyeceğini söylemektedir.
    Bu arada konuşma içerisinde İbrahim Akın duygusal bir insan olduğunu, hukuka aykırı olduğu kadar ahlâki de olmadığından şikeden olumsuz etkilendiğini, “Geçen ... etkilendim ben de sana çaktırmadım yani, O geçen muhabbeti vardı ya bir tane” diyerek 01.05.2011 tarihinde oynadıkları Fenerbahçe müsabakasında yaptığı şikeden söz etmektedir.
    Bordomavi.net

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Trabzon

11.05.2011 günü saat:00.58’de İbrahim Akın’a, Yusuf Turanlı'nın gönderdiği mesajda(tape:3550);
    "kesınlıkle gorcez benım ıcın cok rahat cunku ben ınandım adama yoksa harbı s..m onları turkıyeye rezıl ederım altına gıremezler" yazdığı,
    İbrahim Akın’da tereddütlerin olduğunu gören Yusuf Turanlı, O’nu ikna etmek için müsabakanın oynanacağı günün gecesinde saat 00.58 de söz konusu mesajı göndermekte ve Beşiktaş’ın kendisini alacağına kesin olarak inandığını söylemektedir.
    11.05.2011 günü saat:10.36’da İbrahim Akın’ın, Yusuf Turanlı'ya gönderdiği mesajda(tape:3551);
    "la abi hocayla konustum mac icin baya hayirli dedi bence sen bizle gel "yazdığı,
    11.05.2011 günü saat:11.35’de Y. Turanlı'yı, Tayfur Havutçu'nun aradığı görüşme (tape:3427);
    Tayfur: "Ne yaptın geldin mi", Yusuf: "Uçak buldum da artık dönüşte bakacağız geliyorum yani", Tayfur: "Onlarda bu bu Hasagic oynamıyor mu ya, bir sorsana be", Yusuf: "Tamam hemen dönüyorum"
    Bordomavi.net

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Trabzon

11.05.2011 günü saat:11.41’de Yusuf Turanlı'nın, Tayfur Havutçu'yu aradığı görüşme(tape:3428):
    Yusuf: "Hocam hastaymış e ama daha durumu tam belli değilmiş, çocuklara sordum şimdi", Tayfur: "Anladım şey İskender", Yusuf: "Oynuyor, yani yalnızca oynuyor", Tayfur: "Tamam, oynasın", Yusuf: "He, haydi hocam görüşürüz (gülerek)",
    Müsabaka öncesinde Beşiktaş takımı antrenörü Tayfur, Yusuf’tan İBB Spor oyuncusu Hasagiç’in oynayıp oynamadığını öğrenmesini istiyor, buna dair haberi ileten Yusuf’a ayrıca İskender’in de durumunu sorunca Yusuf, “oynuyor, yani yalnızca oynuyor” diyerek sadece kadroda olacağını ancak istenildiği gibi, kupayı kazanmak için mücadele etmeyeceğini iletiyor.
    Bordomavi.net

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Trabzon

11.05.2011 günü saat:11.43’de Yusuf Turanlı'nın, İskender Alın'a gönderdiği mesajda(tape:3429);
    "valla sen seneye ıbb den 1.5 trılyon alıcaksan oyna senı sevmeyen apo hocanla beraber" yazdığı,
    11.05.2011 günü saat:11.46’da Yusuf Turanlı'ya, İskender Alın'ın gönderdiği mesajda(tape:3430);
    "hahahah sevmedigini kim soledi) cok seviomus beni) cok baski yapiosn bana ama boyle olmaz" yazdığı,
    11.05.2011 günü saat:11.47’de Yusuf Turanlı'nın, İskender Alın'a gönderdiği mesajda(tape:3431);
    "relaxxxxxxx" yazdığı,
    11.05.2011 günü saat:11.49’da Yusuf Turanlı'ya, İskender Alın'ın gönderdiği mesajda(tape:3432);
    "ozamn baksa, bastan soylesene sunu)" yazdığı,
    Sanık Yusuf Turanlı, Beşiktaş’tan 1,5 trilyon alacağını söyleyince İskender, “ozamn baksa, bastan soylesene sunu)” diyerek mutluluğunu dile getirmektedir.
    Bordomavi.net

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Trabzon

11.05.2011 günü saat:11.50’de Yusuf Turanlı'nın, İskender Alın'a gönderdiği mesajda(tape:3433);
    " aynen aynen.ıboylada konus sıkmayın yaa ayıp olur adamlara ısı bıtırdım rakamda anlastık yenı takımımızla avrupaya gıdıcez" yazdığı,
    11.05.2011 günü saat:12.31’de İbrahim Akın’a, Yusuf Turanlı'nın gönderdiği mesajda(tape:3552);
    "opuyorumm senı aslan kardesım haftasonu macımız cok onemlı " yazdığı,
    Sanık Yusuf aynı zamanda, İBB Spor’un hafta sonu Trabzonspor ile yapacağı müsabakayı kastederek bu maçın önemine vurgu yapmakta, zira diğer taraftan söz konusu müsabaka için de teşvik girişimlerini sürdürmektedir
    Bordomavi.net

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Trabzon

11.05.2011 günü saat:12.24’de İbrahim Akın’ı, x şahsın aradığı görüşme(tape:3553):
    X: "Öbür tarafla tamam mı devam mı", İbrahim: "Transfer mevzusu mu hocam, bu maça yani böyle şey yap diyorlar bana yavaş oyna falan hani, gibisinden bende kabul etmiyorum onu", X: "Yani aynı benimde sıkıntılarım var öyle diyorlar, yani şey o biz olursak olur ha diyorlar", İbrahim: "Onun gibi birşey diyorlar işte hocam bende kabul etmiyorum olacaksa önceden alsalardı yani”,
    Söz konusu görüşmede X şahıs olarak belirtilen kişi İbrahim Akın’ın sürekli olarak görüştüğü ve kendince fikirlerinden istifade ettiği “Hocam” dediği tanık olarak da ifadesi alınan Ahmet Kanğı’dır. Sanık bu görüşmede, sanıkların Beşiktaş’a transfer karşılığında kupa finalinde oynamaması için teklifte bulunduğunu, “bu maça yani böyle şey yap diyorlar bana yavaş oyna falan hani, gibisinden” cümlesi ile söylemektedir.
    Bordomavi.net

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Trabzon

A.B : Tamam mı görüşürüz kardeşim
    Y.T : Tamam hadi öpüyorum abiciğim bay ba11.05.2011 günü saat:18.25’de Abdullah Başak’ın Yusuf Turanlı’yı aradığı görüşme(tape:3134) ;
    ……..
    Abdullah Başak : Maç da gitmedin mi kaçta maç
    Yusuf Turanlı : Yok daha gideceğim 8 de abi
    A.B : Hı inşallah İstanbul alır kupayı
    Y.T : Yok yok öbür taraf alsın daha iyi
    A.B : Öyle mi
    Y.T : E tabi öbür taraf alsın ki aç olsunlar bunlar para parasız kalsınlar (Gülüyor)
    A.B : Hıı tamam
    Y.T : Ya hiç bilmiyorsun bu işleri ya (Gülüyor)
    A.B : Ne nerden bileceğim ya
    Y.T : (Gülüyor) merak etme ...
    y
    Sanık Yusuf tarafından, yukarıda da değinildiği gibi aynı zamanda İBB Spor’un 15.05.2011 tarihinde Trabzonspor ile lig müsabakasına yönelik teşvik girişimlerine başlanıldığı için Abdullah Başak’ın İBB Spor’un kupayı alması temennisine, “Yok yok öbür taraf alsın daha iyi, öbür taraf alsın ki aç olsunlar bunlar para parasız kalsınlar” sözleriyle karşılık vermekte, kupayı alamadıkları için primden yoksun kalan futbolcuların, teşvik için daha kolay ikna edileceğini belirtmektedir.
    Bordomavi.net

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Trabzon

12.05.2011 günü saat:03.24’de İbrahim Akın’ı , Yusuf Turanlı'nın aradığı görüşme(tape:3554):
    Yusuf: "Havalimanında birşey oldu mu", İbrahim: "Yok ya hiçbirşey", Yusuf: "İyi tamam var mı bir şey", İbrahim: "Yarın görüşürüz”,
    Bordomavi.net

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Trabzon

16.05.2011 günü saat:11.48'de Yusuf Turanlı'nın, İskender Alın'ı aradığı görüşme (tape:3457):
    Yusuf: "Ondan önceki kupa maçında onun için oynadın her şeyi yaptın", İskender: "O kim ya, ben kendim için", Yusuf: "Demin şeyle konuştum Cengiz abiyle Beşiktaş da, sorun yok Yusuf diyor yani 4’ünü de diyor alacağız diyor yani", İskender: "O zaman şeyi yapsınlar bitirsinler abi bende rahatlayayım", Yusuf: "Yok bugün maçları var ya onların”,
    Beşiktaş ile yaptıkları transfer karşılığı şike anlaşmasının gereğini yerine getirdiğini ve vazifesini yaptığına inanan İskender, transfer konusundaki gelişmeyi sormaktadır.
    Bordomavi.net

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Trabzon

22.05.2011 günü saat:15.33'de Yusuf Turanlı'yı, İskender Alın'ın aradığı görüşme(tape:3471):
    YUSUF TURANLI : Alo
    İSKENDER ALIN : Yere yatsana yere yatsana
    Y.T : Abdullah AVCI yere yatsana hı
    İ.A : Onu yere değil ters köşeye yatırmak lazım onu
    Y.T : Daha ters köşesi mi kaldı ya yattı adam zaten yatacağı kadar
    İ.A : Yattı mı, yattı mı ters köşeye
    Y.T : Ters köşeye yatmış ters köşe
    İ.A : Şey yaptıktan sonra eee imzayı attıktan sonra diyecem ki kupa maçında bilerek oynamadım oyundan çıktım(gülüyor)
    Y.T : Hadi canım ya orda da millet diyecek anasını s…mişsin a..ına koyim ondan sonra ne yapıyorsun
    İ.A : (gülüyor) İyi abi ne yapayım arabayı yıkatacam ondan sonra Caddeye biliyorsun bak bu gün bizim günümüz
    Y.T : Ha bu gün sizin gününüz tabi gözük, gözük oralarda da şampiyonluk kutlamalarında
    İ.A : Sen ne diyorsun Sivas a gidiyordum direkten döndüm (gülüyor)
    Y.T : Tabi canım bence de transfer tamamen yatardı işte
    İ.A : Sen ne yapıyorsun abi iyisin
    Y.T : İyi ne yapayım havalimanına gidiyorum ya
    İ.A : Ha hayırdır
    Y.T : Birisi gelecek,biri gelecek onu alacam ya
    İ.A : Ha
    Y.T : Ha
    İ.A : Tamam abi
    Y.T : Tamam yavrum hadi öpüyorum semi
    İ.A : Tamam abi görüşürüz öpüyorum seni
    Y.T : Hadi bay canım hadi bay bay
    İ.A : Hadi görüşürüz
    Bordomavi.net

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Trabzon

2010-2011 sezonunun bitmesi nedeniyle Beşiktaş’a transfer olacağını düşünen İskender Alın, bilahare Milli Takım antrenörü olan hocası Abdullah Avcı’nın, Türkiye Kupası’nı almak için gösterdiği emeği ile “yere yatsana yere yatsana, Abdullah AVCI yere yatsana hı, O’nu yere değil ters köşeye yatırmak lazım onu” şeklinde alay ettiği görülmektedir. Bu alaycı tavra ortak ve esasen bunun taşeronu olan Yusuf Turanlı; İskender’e “daha ters köşesi mi kaldı ya yattı adam zaten yatacağı kadar” diyerek, ters köşe olması için kupa finalinde elinden geleni yaptığını söylemektedir. Bunun üzerine İskender, “Şey yaptıktan sonra eee imzayı attıktan sonra diyecem ki kupa maçında bilerek oynamadım oyundan çıktım(gülüyor)” diyerek adeta itirafta bulunmaktadır. Yusuf ise buna karşılık “hadi canım ya orda da millet diyecek anasını s…mişsin a..ına koyim ondan sonra ne yapıyorsun” şeklinde tepki vermektedir.
    Bordomavi.net

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Trabzon

Sanık İbrahim Akın müdafii huzurunda alınan, yukarıda özetlenen süreç ve oluşa uygun olup bu nedenle hükme esas alınan savcılık ifadesinde özetle; “07.05.2011 günü Yusuf Turanlı beni aradığında benden kupa maçında kötü oynamamı istedi. Kupayı Beşiktaş'ın almasını istiyordu. Sebebini bilmiyorum. Beşiktaş kupayı almazsa bende Beşiktaş'a transfer olursam Avrupa kupalarına gidemeyeceğimi ima etti. Beşiktaş'a transfer görüşmelerim nedeniyle o hafta mutluydum. Hocam bunu fark etmişti. Sorduğunda bir şey demedim. Bu maçtan önce Beşiktaş beni çok sıkıştırıyordu. Ben artık bundan rahatsız olmuştum. Çünkü bizim takım da yıl boyu sadece bu kupayı hedeflemişti. Benim bu kupa maçında iyi oynamamamı istiyorlardı. Transferi de getirip bunu bağlıyorlardı. Bağlantıyı hep Yusuf sağlıyordu. Yusuf Turanlı, devamlı olarak kupa maçında iyi oynamamam için beni arayıp sıkıştırıyordu. Maçtan önce Beşiktaş ile anlaştım, mukavele imzalamadım. Yusuf Turanlı bana 2 milyon Euro karşılığında anlaşıldığını söyledi. Bana şike pirimi talepleri Yusuf Turanlı aracılığı ile yapıldı. Ben karşı takım yöneticilerinden veya aracılardan kimseyle muhatap olmadım. Yusuf Turanlı'nın kupa maçında kötü oynamam için kimlerle irtibat kurduğunu, neler konuştuğunu bilmiyorum. Bana şimdiye kadarki futbol hayatımda 3 maç için bu yönde tekliflerde bulunuldu... Üçüncüsü bana sorduğunuz Beşiktaş kupa maçıydı” şeklinde beyanda bulunmuş, yukarda özetlenen iletişim tutanaklarını adeta teyid etmiştir.
    Bordomavi.net

Trabzonspor 61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Trabzonsporlular yakana yapisacak öteki tarafta Sikeci yusuf!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)