Hesaplipazar
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 1 2
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 27 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Yavuz Argl

Trabzonspor Kongre yesi

yelik tarihi
    09.07.2007
    Nereden
    Trabzon

ABDULLAH BAAK VE YUSUF TURANLI ARACILII LE YRTLEN KE FAALYET
    10.05.2011 gn saat:10.56’da Abdullah Baak' lhan Ekiolu'nun arad grme(tape:3184);
    lhan: “Nedir durumlar iyi mi", Abdullah: "yi abi gelecek leden sonra yanma abi", lhan: “yi seninle imdi grmemize lzum var m… gzn seveyim hallet… her ekil hallet ful yetkilisin leden sonra bulualm seninle", Abdullah: “leden sonra bir cenaze var abi bakana da syle istersen…Mecnun abinin days… Tadelen’de ikindi namaznda abi" .
    Sank lhan Ekiolu’nun, Ankaragc msabakasna ilikin olarak bir taraftan Cemil Turhan, Mehmet Yenice ve Yavuz Argl zerinden yrtt ike faaliyeti devam ederken dier taraftan Abdullah Baak ile birlikte Yusuf Turanl zerinden yrtlen ike giriimini merak ettii ve Abdullah Baak’tan bilgi almaya alt anlalmaktadr. Abdullah ise bu grme ile Yusuf’un lenden sonra yanna geleceini sylemektedir.
    …………………..

15.05.2011 gn saat:12.10’da ekip Mosturolu'nu Sami Din'in arad grmede(tape:2646);
    Sami’nin; "Sabah 9:30 da.. gittim de, Slovak’a… bizimkine gittim…yok diyor yani zaten hibir ey yapamam diyor yani ok yabanc karlad olay yani… sylediime de piman oldum yani…biraz ey yapt byle ya nasl falan dedi bende sonra yok yanl anladn falan dedim yani biraz salaka oldu yani bizimki de…o kadar abi" dedii, ekip’in; "yi gzel hayatn yaa" dedii,
    Fenerbahe-Ankaragc msabakasnn olduu gnn sabah Slovakya uyruklu Ankaragc kalecisi Stefan Senecky’nin menajeri Milan isimli ahsa ike teklifte bulunduu ancak menajerin tepki gstererek teklifi reddettii, srecin ekip Mosturolu tarafndan ynetildii ve rgt yesi Sami Din’in bu amala grevlendirildii anlalmtr.

Stefan Senecky menejeri Milan Lednicky kolluk ifadesinde (Kls 66, dizi 248); Holosko’nun transferinden kaynaklanan 295 000 Euro’nun tahsili iin Sami ile grtn, ngilizce’sinin iyi olmamas nedeniyle Sami’nin kendisine ne teklif ettiini anlamam olabileceini beyan etmi, telefon grmelerini dorularken 2646 nolu tape ile ilgili olarak Sami’nin neden bu ekilde konutuunu bilmediini beyan etmitir.

Sank Sami Din bu konuya ilikin durumadaki savunmasnda zetle; “senet vard kendisi adna takip etmemi istedii. Yine kendisi adna derdest olan o tarih itibariyle, dosyamza sundum davalar. Bilgi vermem gereken konular vard. Konular konuuyoruz, 15-20 dakikann sonunda ben kalkyorum ve ailem ile birlikte kahvaltya gidiyorum” eklide beyanda bulunmutur. Bu savunmaya gre, olaan vekil-mvekkil ilikisi iinde yaplan konuma’nn, ekip Mosturolu ile paylalmasnn hibir aklamas yoktur. Slovakya uyruklu Ankaragc kalecisi Stefan Senecky’nin menajeri Milan ile arasnda geen grmeyi anlatrken, “yok diyor yani zaten hibir ey yapamam diyor”, “ok yabanc karlad”, “sylediime de piman oldum”, “biraz ey yapt byle ya nasl falan dedi”, “sonra yok yanl anladn falan dedim” gibi ifadelerin kullanlmas, sz konusu grmenin senet tahsili ile ilgili olmayp, ike teklifine ilikin olduunu aka gstermektedir.

Bizzat ike anlamasnn taraf olan sank brahim Akn’n, yukarda zetlenen ve iletiim tutanaklar ile uyumlu savunmas ile tank anlatmlar ve fiziki takipler deerlendirildiinde, cezalandrlmalarna karar verilen dier sanklarn sutan kendilerini kurtarmaya dnk, olua aykr, iletiim tutanaklarn izaha ynelik gereklikten uzak savunmalarna itibar edilmemitir.

Tm bu nedenlerle bata su rgt lideri sank Aziz Yldrm’n bizzat tm sreci ynetmesi yannda TCK'nn 220/5. maddesindeki “rgt yneticileri, rgtn faaliyeti erevesinde ilenen btn sulardan dolay ayrca fail olarak cezalandrlr” hkm yollamas ile dier sanklar lhan Yksek Ekiolu, Abdullah Baak, Yusuf Turanl, Cemil Turhan, Mehmet Yenice, Yavuz Argl, mit Aydn, Mehmet ekip Mosturolu ve Sami Din’in ike suunun kanuni tanmnda yer alan fiilleri birlikte gerekletiren sfatyla sorumlu olduklar anlalm ve Mahkememizde oluan bu vicdani kan ile cezalandrlmalarna karar vermek gerekmitir.

Sanklar Cemil Turhan, Mehmet Yenice ve Yavuz Argl’n ike faaliyetleri hibir tereddde mahal vermeyecek nitelikte kesin ve net olmakla birlikte, ike anlamasna muhatap olan Ankaragc futbolcularnn belirlenememi olmas ve bu balamda anlamann saland tespit edilemediinden eylemin teebbs aamasnda kaldnn kabul gerekmi ve hkm tesis edilmitir.

Sank mit Aydn’n ike teklifi Uur Uar tarafndan kabul grmediinden ad geen sann ve yine bu eylem ile balantl dier sanklar Abdullah Baak ve Yusuf Turanl’nn eylemleri de teebbs aamasnda kalmtr.

Sanklar Mehmet ekip Mosturolu ve Sami Din’in eylemleri, ike teklifinin muhatab tarafndan kabul edilmemesi nedeniyle anlama gereklemediinden teebbs aamasnda kalmtr.
    Gerek Cemil Turhan, Mehmet Yenice ile Yavuz Argl zerinden, gerekse Abdullah Baak ve Yusuf Turanl zerinden yrtt ike eylemleri teebbs aamasnda kaldndan Sank lhan Ekiolu’nun da hukuki konumu bu erevede kabul edilmitir.

Sanklar mit Aydn, Mehmet Yenice ve Yavuz Argl hakknda, hkmolunan sonu ceza itibariyle “Hkmn Aklanmasnn Geri Braklmasna” karar verilmi olmas karsnda, 6259 sayl Yasa ile yaplan deiiklik ncesi 6222 sayl Yasa lehine olduundan bu ekilde uygulama yaplmtr.

Her ne kadar Blent brahim en ve Yadigar Boa haklarnda bu msabaka nedeniyle ike suundan kamu davas alm ise de, sulamay reddeden savunmalarnn aksine yklenen sutan cezalandrlmalarna yeter kesin ve inandrc kantlara ulalamadndan beraatlerine karar vermek gerekmitir.
    Sen alat biz severiz seni...
    Akn rengi:BORDO-MAV
    ts_mania

Trabzonspor Kongre yesi

yelik tarihi
    09.07.2007
    Nereden
    Trabzon

STANBUL 16. AIR CEZA MAHKEMESNCE"
    GERE GRLP DNLD: Ayrntlar yukardaki gerekeli kararda akland zere;
    89- YAVUZ AIRGL;
    A)Her ne kadar Sank YAVUZ AIRGL hakknda,Trkiye Profesyonel Sper Ligi’nde spor msabakalarnn sonucunu ike ve tevik primi ile etkilemek amacyla Aziz Yldrm liderliinde kurulan rgte ye olmak suundan kamu davas alm ise de, yklenen sutan cezalandrlmasna yeter her trl pheden uzak kesin ve inandrc kantlara ulalamad ve bu balamda yklenen suun sank tarafndan ilendiinin sabit olmamas nedeniyle CMK'nn 223/2-e maddesi uyarnca BERAATNE,
    B)
    a)Sank YAVUZ AIRGL’nTrkiye Profesyonel Sper Ligi’nde; 15.05.2011 gn oynanan Fenerbahe – Ankaragc msabakasnn sonucunu etkilemek amacyla ike yapmak suunu iledii sabit olduundan, suun ileni biimi ile su konusunun nem ve deeri gzetilerek eylemine uyan ve tm sonular itibariyle lehine olan 6259 sayl Yasa ile yaplan deiiklik ncesi 6222 sayl Kanun’un 11/1. maddesi uyarnca takdiren alt snrdan uzaklalmak suretiyle ALTI YIL HAPS ve BN GN ADL PARA CEZASI LE CEZALANDIRILMASINA,
    b)ike anlamasna varld kesin olarak tespit edilemediinden suun teebbs aamasnda kaldnn kabul ile 6222 sayl Kanun'un 11/3. ve 5237 sayl TCK'nn 35/2. maddesi uyarnca meydana gelen tehlikenin arl gzetilerek takdiren 2/3 orannda indirilerek K YIL HAPS ve BN GN ADL PARA CEZASI LE CEZALANDIRILMASINA,
    c)Sann gemii ve yarglama srecindeki davranlar ile cezann gelecei zerindeki olas etkileri gzetilerek cezas takdiren 5237 sayl TCK'nn 62. maddesi gereince 1/6 orannda indirilerek BR YIL SEKZ AY HAPS ve SEKZ YZ OTUZ GN ADL PARA CEZASI LE CEZALANDIRILMASINA,
    d)Sana verilen SEKZ YZ OTUZ GN adli para cezasnn 5237 Sayl TCK'nn 52/2. maddesi gereince sann sosyal ve ekonomik durumu dikkate alnarak gnl takdiren 30 TL den paraya evrilmek sureti ile; sann NETCETEN BR YIL SEKZ AY HAPS ve YRM DRT BN DOKUZ YZ DOKSAN TL ADL PARA CEZASI LE CEZALANDIRILMASINA,
    5237 Sayl TCK'nn 52/4. maddesi gereince sana hkmolunan Adli Para cezasnn miktar ve sann ekonomik ve ahs hli gz nnde bulundurularak, verilen para cezasnn takdiren birer ay ara ile 8 ET TAKSTTE DENMESNE, taksitlerden birinin sresinde denmemesi halinde geri kalan ksmn tamamnn tahsili ile denmeyen adli para cezasnn hapis cezasna evrilmesine,
    e)Sank hakknda, kasten ilemi olduu sutan dolay verilen hapis cezasna mahkmiyetin kanuni sonucu olarak, hapis cezasnn infaz tamamlanana kadar;5237 sayl TCK’ nn 53/1 maddesinin a, b, c, d ve e bendinde yer alan yazl haklar kullanmasndan YOKSUN BIRAKILMASINA,
    5237 sayl TCK'nn 53. maddesinin c fkrasndaki belirtilen gvenlik tedbirinin ayn yasann 53/3 maddesi gereince koullu salverilme sresine kadar uygulanmasna,
    f) Sank hakknda 6222 sayl Kanun’un 18. maddesi uyarnca gvenlik tedbiri olarak spor msabakalarn SEYRDEN YASAKLANMASINA, karar kesinletiinde gerei iin bir rneinin EMNYET GENEL MDRL’ne gnderilmesine,
    g)5271 sayl CMK'nn 231/5 maddesi gereince daha nce kastl bir sutan mahkm olmam olan sann, kiilik zellikleri ile durumadaki tutum ve davranlar gznnde bulundurularak yeniden su ilemeyecei konusunda kanaate varldndan, hakknda verilen HKMN AIKLANMASININ GER BIRAKILMASINA,
    5271 sayl CMK'nn 231/8 maddesi gereince sann 5 YIL DENETM SRESNE TAB TUTULMASINA,
    Sank hakknda; kiilii, ahsi ve sosyal durumu ile suun ilenmesindeki zellikler gzetilerek denetim sresi ierisinde herhangi bir YKMLLK BELRLENMESNE YER OLMADIINA,
    5271 sayl CMK'nn 231/10 maddesi uyarnca, denetim sresi ierisinde kasten yeni bir su ilenmedii takdirde, aklanmas geri braklan hkm ortadan kaldrlarak davann drlmesine karar verileceinin HTARINA,
    5271 sayl CMK'nn 231/11 fkras uyarnca denetim sresi ierisinde kasten yeni bir su ilenmesi veya denetimli serbestlik tedbirine ilikin ykmllklere aykr davranlmas halinde mahkemece hkmn aklanacann sana HTARINA,
    Sen alat biz severiz seni...
    Akn rengi:BORDO-MAV
    ts_mania

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)