Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 51 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Serdal Adalı

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gökçebey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

62-TANIK HASAN YENER BEYANINDA :2008 yılından beri Trabzonspor kulübünde yönetim kurulu üyesi ve genel sekreter olarak görev yaptığını, sanıklardan Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu, Ümit Karan, Cemil Turan, Mecnun Otyakmaz, Mehmet Yıldız, Emanuel Emenike, Korcan Çelikaç, Sadri Şener, Mahmut Özgener, Mehmet Levent Kızıl, Nevzat Şakar, Ufuk Özerten, İskender Alın, İbrahim Akın, Serdar Adalı ve Tayfur Havutçu’yu gerek Trabzonspor’da yönetici olmam sebebiyle ve gerekse basından tanıdığını, diğer şahısları tanımadığını, onlarla herhangi bir şekilde ilişkisi olmadığını, Trabzonspor’da görev yaptığım süre içerisinde herhangi bir şekilde yasa dışı bir iş yapıldığını görmediğini, teşvik ve şike faaliyetinde bulunmadığını, bulunanı da görüp duymadığını, teşvik ve şikeyle ilgili gerek Fenerbahçe kulüp başkanları ve oyuncularıyla ve gerekse diğer spor kulüpleri ve oyuncularıyla herhangi bir şekilde bir görüşme ve faaliyet içinde bulunmadığını, şike ve teşvik primleriyle ilgili olayları basından duyduğunu beyan etmiştir.
    hepsi bu kadardır; adı yaşamak...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

09.05.2011 günü saat:12.46’da İbrahim Akın’ın , Yusuf Turanlı'yı aradığı görüşme(tape:3538):
    Yusuf: "Şey akşam üzeri buluşacam şeylerle tamam mı, Soder One, işte yani o bize lazım doğru mu", İbrahim: "Tamam, evet", Yusuf: "Tamam haber verecem sana”,
    Yusuf Turanlı bu görüşmede, Serdar Adalı ile buluşacağını İbrahim akın’a iletmektedir. Ancak Serdar Adalı ismini açıkça söylememekte, sahibi olduğu atın adını söyleyerek (Soder One) şifreli konuşmaktadır.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Sanık Ahmet Ateş ifadelerinde özetle; Tayfur Havutçu ve Serdar Adalı’nın, Yusuf Turanlı ile görüşme ayarlamasını istediklerini, kendisinin de bu görüşmeleri ayarladığını beyan ettiği, her ne kadar görüşmeleri ayarladığı sabit ise de, bu görüşmelerde hazır bulunduğuna dair bir kabul ya da beyanın söz konusu olmadığı gibi şike anlaşmasının sağlanmasına yönelik ya da bu anlaşmanın varlığını bilerek hareket ettiğine dair delil ve emare elde edilemediğinden adı geçen yüklenen suçtan sanık Ahmet Ateş’in beraatine karar vermek gerekmiştir.

Trabzonspor 61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu davarlar da şike sürecinde Şikebahçe'nin yanında oldular. Beşiktaşlı kalleşler de de hakkımız var!

Bud Spencer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı Trabzonspor 61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu davarlar da şike sürecinde Şikebahçe'nin yanında oldular. Beşiktaşlı kalleşler de de hakkımız var!

Beşiktaş'da gözümde Şikecidir!!!
    Fenerbahcenin yaninda tabiki bi b.k yapmamis gibi duruyorlar ve Trabzonspor ile Şikebahce savasin arasindan güzelce siyrildi serefsizler

Nereden
    İstanbul

Alıntı Bud Spencer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fenerbahcenin yaninda tabiki bi b.k yapmamis gibi duruyorlar ve Trabzonspor ile Şikebahce savasin arasindan güzelce siyrildi serefsizler
    Sadece senin gözünde değil, mahkeme kararıyla şikecidir Beşiktaş!

Nereden
    Bursa

mahkeme kararıyla ceza alanların hepsi şikecidir...bu biz olsak da değişmezdi ancak tüpçünün tıpası yemedi ceza vermeyi...zira batırmış olduğu takım iyice dibe vururdu.

Ilelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Aynen katiliyorum.

..
    İstanbul Saltanatını 7 kez yıktık, yine yıkacağız, Bordo kanımızla Mavi göklere Şampiyon TRABZONSPOR yazdıracağız...

ESER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

$ikenin rengi tum dunyada ayniydi fb bu tabuyu yikana kadar..

portekizde boavista , italyada juventus , Turkiyede bi$iktas cimnastik.

fbyi ayricalikli yapan da bu tabuyu farkli renklere sahip olan bir takim olarak yikmis olmasi..

bi$ikta$ sikecinin krali.. fbsini kurtarma pesindeki basbagan hazretlerinin kiyagiyle aradan siyrildi.

Nereden
    İstanbul

Bjk nin Sikeci Çocuğu!

tsefsanesi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ben beşiktaşın ibb maçından dolayı şike olaylarına girdiğini düşünmüyorum, şike yapan iki oyuncudan birisi iki gol atmaz, bir tanesi asist yapmaz ve penaltılarla beşiktaş kazanamazdı maçı, kaldıki at yarışlarıyla alakalı olarak serdar adalı şuan da tjk baskanı, burda menejer yusufun boş ağızlılığına gitmiş beşiktaş,

şike sürecinde ise mevcut başkanın tutumundan ziyade bir önceki başkanın tutumunun meyvelerini şuan da nerede nasıl aldığını görüyoruz zaten.
    Konu tsefsanesi tarafından (30.01.2013 Saat 01:17 ) değiştirilmiştir.
    Trabzon İdmanyurdu 1923

Trabzonspor Kongre Üyesi
    CAFER ÖZER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

BJK istediği kadar Yırtınsın Şike yapmıştır
    BJK nın şike yapma nedeni Şu
    Tayfur havutçu Sebanın yeğeni O sene başarısız olmuş takımdan gönderilecek Takımdan Gönderilmesin diye Kupa alıp taraftarın nsesini kesmek amacı ile Şike yapmıştır.
    (Sebanın Yakın dostu BJK kongre üyesinden aldığım bilgi)
    SABIRLA BEKLEDİK AVRUPADA UEFA CAS TA KİTAPTA YAZANLAR OLDU
    BEKLİYORUZ ÜLKEMİZDE KİTAPTA YAZANMI YOKSA KİTAPSIZLARIN DEDİĞİMİ OLACAK

Mehmet BAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa

Burada paylaşılmamış ama Serdar Adalı ile ilgili tapelerin tamamına baktığımızda:

Açık konuşmak gerekirse, şike ve teşvik yaptığına dair bir kanıt yok.

Adamın tek yaptığı şey, Menajer Yusuf Turanlı ile transfer görüşmesi yapmasıdır.

Yaptığı telefon konuşmalarında teşvik ve şikeye dair bir unsur yok.

Aklında soru işareti kalan Serdar Adalı'nın tapelerini yeniden okuyabilir.

Benim şahsi fikrim, Serdar Adalı ile ilgili olarak art niyetli bir şekilde davranılmıştır.

Diyeceksiniz ki, "İBB Maçı öncesinde neden transfer işlerine girdiler?"

Transfer görüşmesi yapmak yasal olarak suç değil, üstelik elde edilen delillerde ve tapelerde maçı satmaları yönünde bir teklif yapılmadı.

Normal bir transfer görüşmesi gerçekleşti.

Burada işi karıştıran "Yusuf Turanlı" denen menajerdir.

Yusuf Turanlı, "Beşiktaş ile anlaştım, maçlarda sıkmayın, yok yere transferi zora sokmayalım!" diyerek İskender ve İbrahim'e baskı yapmıştır.

İsteyen tapeleri açıp okuyabilir.
    Konu Mehmet BAŞ tarafından (11.05.2016 Saat 13:31 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Alıntı Mehmet BAŞ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burada paylaşılmamış ama Serdar Adalı ile ilgili tapelerin tamamına baktığımızda:

Adamın tek yaptığı şey, Menajer Yusuf Turanlı ile transfer görüşmesi yapmasıdır.

Benim şahsi fikrim, Serdar Adalı ile ilgili olarak art niyetli bir şekilde davranılmıştır.

Transfer görüşmesi yapmak yasal olarak suç değil, üstelik elde edilen delillerde ve tapelerde maçı satmaları yönünde bir teklif yapılmadı.

Yusuf Turanlı, "Beşiktaş ile anlaştım, maçlarda sıkmayın, yok yere transferi zora sokmayalım!" diyerek İskender ve İbrahim'e baskı yapmıştır.

Hacim. Birkac baslikta ayni paralelde yazilar yazdin. Usenmedim cogunu okudum.
    Sanirim bjk ya sempatin var gibime geldi.
    Cunku, sana karsi yapilan her savunmaya cevap vermek yerine israrla dusunduklerini soyluyorsun.
    Burada onemli olan bir iki konu var.
    Birincisi, bjk sempatizani olman seni kotu biri veya Trabzonsporlu olmayan biri yapmaz muhakkak.
    İkincisi, Trabzonsporlu olan birinin istanbul takimina sempati duymasi da feci yanlis bir durumdur.
    Aslinda 3. Ve 4. De var da aklimda. Ama uzatmaya gerek yok diye dusunuyorum.

Netice olarak; bence yanlis yoldasin kardesim. Inşallah tez zamanda dogru yolda olman dilegiyle.

Saygilar ve sevgiler...

TRABZONSPOR
    TRABZONSPOR

Nereden
    Manisa

Alıntı M. Fatih ALEMDAR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cunku, sana karsi yapilan her savunmaya cevap vermek yerine israrla dusunduklerini soyluyorsun.
    Birincisi, bjk sempatizani olman seni kotu biri veya Trabzonsporlu olmayan biri yapmaz muhakkak.
    İkincisi, Trabzonsporlu olan birinin istanbul takimina sempati duymasi da feci yanlis bir durumdur.

Netice olarak; bence yanlis yoldasin kardesim. Inşallah tez zamanda dogru yolda olman dilegiyle.

Saygilar ve sevgiler...

TRABZONSPOR

Kardeşim ne Beşiktaş'a ne de başka bir takıma zerre kadar sempati duymadım, duymam.

Benim çocukluğum Trabzon Vakfıkebir'de geçti. Allah'a şükür olsun, Trabzonspor'dan başka bir takıma gönül vermedim. Vermem.

Bu konu benim için tartışmaya mahal vermeyecek kadar açıktır.

Fakat böyle bir değerlendirme yapman beni üzdü.

Bu forumda pek çok kişi birbirini tanımıyor. Burada yazdığımız yazılar üzerinden belli fikirlere kapılıyoruz.

Lakin bu durum çoğu zaman bizleri yanlış bir önermeye götürüyor. Bir kaç yazı üzerinden birbirimizi tanıma olasılığımız çok çok düşük.

O nedenle böyle bir değerlendirme yapmadan önce bu durumu göz önünde tutsan daha iyi olurdu. Neyse canın sağ olsun.

Serdar Adalı ve Tayfur hakkında yazdıklarıma gelince, o yazdıklarım tamamen bu davaya ilişkin hakimiyetimle alakalıdır.

Şike Davası İddianamesi, 16 ACM Gerekçeli Kararını, CAS Gerekçeli Kararını tamamen okumuş bir kardeşinizim.

Bu adı geçen isimlerin tapelerini okumaya fırsatın olursa emin ol biraz olsun bana hak vereceksin.

Ben bu davaya ilişkin objektif bir değerlendirme yapmaya gayret ettim, ediyorum. Bu iki kişi hakkındaki tapeleri okuyun lütfen.

Benim söylediğime inanın demiyorum, açın okuyun. Bu kişiler hakkında isnat edilen suçlamalar ve eldeki tapeler sizi ikna ediyorsa amenna.

Ama önce okuyup değerlendirmek gerek diyorum.

Son olarak bu isimlerle ilgili yazdığım şeyler beni Beşiktaş sempatizanı yapmaz. Ben sadece okuduğum ve bildiğim şeyleri paylaşıyorum.

Yoksa ne Serdar Adalı ne de Tayfur Havutçu zerre kadar umurumda değil...

Umarım derdimi anlatabilmişimdir.

Selametle...

tonya55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı M. Fatih ALEMDAR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Saygilar ve sevgiler...

TRABZONSPOR
    besiktaslı zaten

Nereden
    İstanbul

mehmet bas besiktaslı bastan sona okudum yazdıklarını besiktas konusu gectimmi ortaya cıkıyor bir anda.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    İstanbul

Alıntı tonya55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mehmet bas besiktaslı bastan sona okudum yazdıklarını besiktas konusu gectimmi ortaya cıkıyor bir anda.
    Kimin hangi takimli tuttugu ile ilgili kıstasınız nedir sizin besiktasta gorev yapmis birisini savunmak o kişiyi besiktasli yapiyorsa bu forumdaki en buyuk besiktasli sizsiniz

Berk Ç. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Mehmet BAŞ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amaç transfer değil okuyunca bu anlaşılıyor zaten.
    Final maçı öncesi rakibin 2 tane ilk 11 oyuncusuna yüksek teklifler yapılıyor görünürde belki düz yoldan değil ama dolaylı yoldan şike veya kötü oynamaya teşvik teşebbüsüdür bu bana göre.
    Oyunculara yüksek maaşlı ve ek olarak birine at diğerine kim bilir ne teklif edilerek akılları karıştırılıyor.
    Bu teklifi almış adam ne yapar ister istemez gelecek seneyi düşünür ve fark eder ki finali şu anki takımında kazanırsa seneye kendilerininde bulunduğu yeni takımı avrupada olamayacak ee bu adam şimdi finalde iyi oynamayı bırak nasıl içten içe beşiktaşı desteklemesin nasıl kötü oynamasın bana göre serdar adalının da planı budur ve işe yaramıştır.

Nereden
    İstanbul

serdar adalıyı savunanlar burda yarın birgün feneride savunur sikede balkide savunuyordur.

Nereden
    Manisa

Alıntı Berk Ç. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amaç transfer değil okuyunca bu anlaşılıyor zaten.
    Final maçı öncesi rakibin 2 tane ilk 11 oyuncusuna yüksek teklifler yapılıyor görünürde belki düz yoldan değil ama dolaylı yoldan şike veya kötü oynamaya teşvik teşebbüsüdür bu bana göre.
    Oyunculara yüksek maaşlı ve ek olarak birine at diğerine kim bilir ne teklif edilerek akılları karıştırılıyor.
    Bu teklifi almış adam ne yapar ister istemez gelecek seneyi düşünür ve fark eder ki finali şu anki takımında kazanırsa seneye kendilerininde bulunduğu yeni takımı avrupada olamayacak ee bu adam şimdi finalde iyi oynamayı bırak nasıl içten içe beşiktaşı desteklemesin nasıl kötü oynamasın bana göre serdar adalının da planı budur ve işe yaramıştır.
    Berk Kardeşim, meseleyi uzatmak istemiyorum.
    Sonuçta Beşiktaş'ın ve ilgili sanıkların meselesidir. (Çok da umurumda değil.)
    Dosyayı başından sonuna kadar bilen ve okuyan biri olduğum için rahatlıkla yazabiliyorum.

Benim bu konu ile ilgili söylediklerim şikenin ''Ceza Yargılaması'' ile ilgilidir.
    Sportif yargılama açısından bu zamana kadar bir yorum yapmadım.

Sportif yargılama açısından bakarsak senin söylediğin şeyler ihtimal dahilinde olabilir.
    O konuda söylediklerine ben de katılıyorum.

Fakat bu ''Transfer Görüşmesi'' konusunda objektif olmak lazım.
    Kural olarak rakip takımın sözleşmeli futbolcusu ile izin almadan görüşmek yasaktır. Cezai yaptırımı vardır.(Sportif Ceza)
    Fakat bilhassa ülkemizde, bu gibi transfer görüşmeleri ''Doğalmış Gibi'' eskiden beri yapılagelmiştir.
    Günümüz futbol dünyasında da bu gibi transfer görüşmeleri ''Etik'' unsurlar dikkate alınmadan hala yapılıyor. (Onaylamıyorum.)

Bu konuda bir ''Kural'' var fakat bu kural uygulamada keyfi olarak bazen uygulanmakta bazen uygulanmamaktadır.
    Bu zamana kadar rakip takımın futbolcusu ile görüşen birçok takım olmasına rağmen ceza uygulanan takım sayısı çok azdır.
    Ve böyle bir transfer görüşmesi sonucu hiç bir takıma ''Şike'' ve ''Teşvik'' iddiasında bulunulmamıştır.
    Verilen cezalar ''Para Cezası'' veya ''Transfer Kısıtlaması'' şeklinde olmuştur.

O nedenle Beşiktaş'ın ilgili yöneticileri hakkında ''Şike ve Teşvik'' iddiasında bulunmak bana pek adil gelmiyor.
    Çünkü tüm dünyada ve ülkemizde bu tip transfer görüşmelerinin hala yapılıyor ve ciddi cezai yaptırım uygulanmıyor.
    Kamuoyuna yansımayan ama sezon devam ederken anlaşan nice kulüpler ve futbolcular oldu, oluyor, olacak(!)

Hatırlayın, Galatasaray yakın geçişte sözleşmesi devam eden onlarca futbolcu ile görüşmüş, anlaşmıştır.
    Aradan 1 yıl geçtikten sonra bu görüşmeler tüm kamuoyuna yansımıştır.
    Peki bu suç değil miydi? Neden gerekli cezai işlemler yapılmadı, yapılmıyor?
    Demem o ki, bu ülkede ve dünyada bu iş keyfi uygulanıyor.
    Ha doğru mu? Elbette yanlış!

Bu konuda cezai yaptırımın daha aktif uygulanması için sportif anlamda yeni bir düzenleme yapılmalı.
    Yoksa bu kirli düzen böyle devam edecek...

Nereden
    İstanbul

bu konuyu acıp adalıyı savunan besiktaslılar var dedigim gibi bugün besiktasa sikeci degil diyen fenerede sikeci degil der aynı.

Nereden
    Manisa

Alıntı My Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İddianamede gelişmeler şöyle anlatıldı; "Turanlı'nın akşam saatlerinde Adalı'nın şirketine gittiği ve burada futbolcuların şike yapmaları karşılığında transfer edilmesi konusunda anlaştıkları, bu buluşmanın ardından Turanlı'nın 2 futbolcuyu arayarak anlaştığını söylediği ve 2 milyonluk teklifi ilettiği ve Adalı'nın Soder One adlı bir yarış atını da Akın'a hediye edeceğini söylediği ve her iki futbolcunun da söz konusu transfer karşılığında karşılaşmanın Beşiktaş'ın lehine bitmesi için kupa maçında iyi oynamamalarını istediği tespit edildi."

Madem lafını açtınız, o zaman konuşalım. En başta kendimi tanıtayım.
    Ben Vakfıkebirliyim, yerim yurdum bellidir. Şüphe duyan varsa tel.de de görüşürüm.
    Ben şike davasını en başından beri takip eden, ilgili iddianameyi 5-6 defa okumuş bir Trabzonsporluyum.
    Sadece şike iddianamesi değil, şike ilgili tüm bilgi ve belgeleri, gerekçeli kararları da okumuş biriyim.

Şike iddianamesi Türkiye'deki şike konusunu ayrıntıları ile ortaya çıkarmış değerli bir kaynaktır.
    Buna kimsenin itirazı yoktur sanırım. Fakat şike iddianamesinin bazı eksiklerinin olduğunu da belirtmek lazım.
    İddianamenin bazı bölümlerinde delil sunulmadan kişisel yorumlara dayalı suç isnat edildiği görülmektedir.
    Şimdi lafı açıldığı için bunlardan birinin Serdar Adalı ve Tayfur Havutcu olduğunu söyleyebilirim.
    Gazete haberi, hayal ürünü sözleri bırakalım. İddianamedeki savcının iddiaları üzerinden gidelim.

İddianame savcısı "Şike karşılığında transfer vaadinde bulunulan ancak gerçekte transferi düşünülmeyen futbolcular İbrahim Akın ve İskender Alın’ın transferlerinin gerçekleştirilmediği..." diyerek S.Adalı ve T.Havutcu'ya suç isnat etmiştir.

Savcı iddiasını menajer Y.Turanlı'nın İ.Akın ve İ.Alın ile yaptığı görüşmelere ve S. Adalı'nın Y.Turanlı ile buluşmasına dayandırmıştır.
    Bu konuya ilişkin iddianamedeki deliller telefon tapeleri ve fiziki takip tutanaklarından ibarettir.
    Tapelerin %95'i Y.Turanlı'nın İ.Akın ve İ.Alın ile yaptığı görüşmelerden oluşmaktadır.
    Tapelerde en dikkat çeken kısım, Y.Turanlı'nın futbolculara "Transfer işi tamam, maçta sıkmayın, relax" dediği kısımlardır.
    Fiziki takip tutanaklarının en önemlisi ise S.Adalı ve Y.Turanlı'nın İstanbul'da buluştuğunun tespit edilmesidir.
    Bu konuya ilişkin deliller bundan ibarettir. İddianamede bu konuya ilişkin başkaca bir delil konulmamıştır.

Ben araştırdım, sizler de araştırabilirsiniz. Ama bilmeyen arkadaşlarımız için söyleyeyim.
    İddianamede Y.Turanlı ve S.Adalı arasında "Şike ve Maç Satma" içerikli bir görüşme yapıldığına dair tape yok.
    Böyle bir konuda pazarlık yaptıklarına dair de bir delil (Belge, Tape) yok.
    Tapelerde yalnızca S.Adalı ve Y.Turanlı arasında futbolcu transferi için bir görüşme yapıldığına dair deliller var.
    Fakat bu transfer görüşmeleri İ.B.B - Beşiktaş Kupa Finalinden önce yapılmıştır.

Bu konuda "Şahsi" kanaatim; iddianamede S.Adalı ve T.Havutcu'nun şike yaptığına dair yeterli delil olmadığı yönündedir.
    Şimdi böyle düşünmeme sebep olan şeyleri tek tek yazayım.

1. Tapelerde S.Adalı ve T.Havutcu'nun menajer Y.Turanlı'dan "Futbolcular maçta sıkmasın." diye bir talebi olmamıştır.
    2. Tapelerde "Maçta sıkmayın, relax" gibi ifadeleri Y.Turanlı "Şahsi" olarak kendisi kullanmıştır.
    3. Tapelerde S.Adalı'nın "Nerede görüşelim?" demesi dışında bir telefon konuşması yoktur.
    3. Tapelerdeki bazı telefon konuşmaları ve mesajlar (Örnekler Aşağıdadır.)

Nereden
    Manisa

04.05.2011 günü Y.Turanlı'yı, T.Havutçu'nun aradığı görüşme;
    Tayfur: "Bu Akın ile İskender’i, ben söyledim şimdi, onu kesinlikle şey yapmak istiyorlar ikisini",
    Yusuf: "Almak istiyorlar",
    Tayfur: "Kesin yani hani, şimdi bu maçla falan alakası yok yani onun için, İ.Akın’ı ben istiyorum yani"

04.05.2011 günü İ.Alın'ı, Y.Turanlı'nın aradığı görüşme:
    Yusuf:
    "Hoca aradı beni, Tayfur, ismini de, saat önce yönetime söylemiş bu adamı kesinlikle istiyorum diye, çocuklarla konuş dedi fikirleri ne dedi ben yalandan arıyorum seni tamam mı, sakın dedi bu maçla alakalı falan değil sakın dedi kimsenin aklına öyle bir şey gelmesin dedi"
    İskender: "Şartları uygun olursa gideriz"

04.05.2011 günü İ. Akın’ı, Y.Turanlı’nın aradığı görüşme:
    Yusuf:
    “Hoca aradı beni Tayfur hoca, yönetimle konuşmuş, seninle İskender’in ismini vermiş, kesinlikle istiyorum diye tamam mı, yönetimde sen istiyorsan alacağız o zaman demiş yanlız dedi sakın dedi ben dedi bu maçla alakalı falan filan dedi aramıyorum benim dedi tarzımı biliyorsun biz seninle bu konuyu daha önceden konuşmuştuk dedi yani anladın mı sakın dedi öyle birşey aklınıza gelmesin dedi, ne düşünürler dedi gelmekle ilgili bende sana bi sorayım dedim yani herhalde şartlar oluşursa her türlü geliriz yani doğru mu ”,
    İbrahim: “Sen biliyorsun Beşiktaş’a yani yarım kalan bir şeyim var dedim ya sana”,
    Yusuf: “Okey söylüyorum ben o zaman”

Şimdi bu tapelere bakıp Tayfur'a "Şike Yapmıştır." diyebiliyor musunuz? Ben diyemiyorum.
    S.Adalı'nın ise "Nerede buluşalım?" dediği tek bi tapesi var. Bu adama neye dayanarak şike yaptı diyeceğiz?
    Ortada herhangi bir delil, herhangi bir kanıt yok...

Nereden
    Manisa

09.05.2011 günü Y.Turanlı'nın , İ.Alın'ı aradığı görüşme: Yusuf: "Şişko… Anlaştım… Totel 1 buçuk trilyon tamam mı, tamam yani bitti yani",
    İskender: "Tamam tamam İbo, İbo’da tamam dedi benimki"

09.05.2011 günü Y.Turanlı'yı , İ.Akın'ın aradığı görüşme:
    İbrahim: "Şey Yusuf abi Kupayı alırsak ne olacak",
    Yusuf: "Seninle bir alakası olmasın önemi yok yani anladın mı",

09.05.2011 günü İ.Akın’a, Y.Turanlı'nın gönderdiği mesajda; "2 mılyon euro vercekler. 1 mılyon euro garantı mac bası felan 2 mıluon euro olcak her turlu verıcem dıo"yazdığı,

09.05.2011 günü İbrahim Akın’a, Y. Turanlı'nın gönderdiği mesajda: "kesınlıkle evet dıorum hayırlı olsun dıolarhersey super.Adalı benım oglum dıo" yazdığı,

09.05.2011 günü Y.Turanlı'nın , İ.Alın'a gönderdiği mesajda; "ok dımı relax ve rahatsın macta gerek yok yenı yer onemlı bızım ıcın oralar gerıde kaldı" yazdığı

09.05.2011 günü Y.Turanlı'nın , İ.Alın'a gönderdiği mesajda; "oyle bisey yok) garanti yaparim ben isimi)" yazdığı,

09.05.2011 günü Y.Turanlı'nın , İ.Alın'a gönderdiği mesajda; "ya yapma ya adamlar gelcek sımdı yanıma konusmaya ben rahat olun dıcem" yazdığı,

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)