Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 69 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mehmet Şekip Mosturoğlu

Yönetim Kurulu Mollasalihoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

30.04.2011 günü saat:19.01’de Aziz Yıldırım’ın, Mehmet Şekip Mosturoğlu’nu aradığı görüşme(tape:1847);

Aziz: “Nasıl gidiyor vaziyetler”,
    Şekip: “İyi başkanım arkadaşların hepsi ilgili yerlerde…o notunuzu ilettim kendilerine”,
    Aziz: “O kendi kalesine gol atan”,
    Şekip: “He onu bilmiyorum başkanım o benle ilgili değil”,
    Aziz: “Öyle mi iyi peki”.

Sanık Mehmet Şekip Mosturoğlu duruşmadaki savunmasında; “kulüpte hukuk işlerinden sorumlu asbaşkanım, ücret almayan baş hukuk müşaviriyim yani bir hukuk müşavirinin ücret karşılığı yapması gereken işleri ben yönetim kurulu üyesi olduğum için ücretsiz yapıyorum. Yaptığım işler neler. Kulübün leh ve aleyhindeki takip ve davaları vekalet koyarak takip ediyorum. Bağlı şirketlerin hukuksal işlerini yapıyorum. Fenerium markalarının taklit ürünlerinin toplanması ve yasal takip süreçlerini yönetiyorum. FIFA, CAS, TFF yargı organları bölümünde kulübü temsil ediyorum. Burası çok önemli başkanım ki benim yaptığım işin en önemli kısmı bu. Sporcu sözleşmelerini hazırlıyorum ve bu sözleşmelerin hazırlanma müzakerelerine bilfiil katılıyorum” şeklinde beyanda bulunmuştur.

Kulüpteki görevi bu olan bir yöneticiye, kulüp başkanının kendi oyuncuları olmayan “o kendi kalesine gol atan” şeklinde tabir ettiği Can Arat ile ilgili, böyle bir cümle kurmasının, Mehmet Şekip Mosturoğlu’nun yönetimdeki görevi ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. “arkadaşların hepsi ilgili yerlerde” derken şike/teşvik faaliyetlerinden sanık Şekip’in de haberdar olduğu, esasen sanıklar arasında eylemli paylaşım ve fonksiyonel işbirliği bulunduğu açıktır. Nitekim Aziz Yıldırım, bu süreci yöneten kişi olarak yapılan faaliyetlerden bilgi almaktadır.

Sanık Aziz Yıldırım, Can Arat’ın duruşma tanık olarak ifadesi alındığı sırada konuşmalarının adın geçen kişi ile ilgili değil takımlarında forma giyen EDU ile ilgili olduğunu söylemektedir.
    Aynı konuda sanık İlhan Ekşioğlu duruşmadaki savunmasında; “Bu konuşmada (aşağıdaki tape:3094) Aziz Yıldırım’ın kendi kalesine golü atan diye bahsettiği futbolcu, biz de zannediyorum 2007 yılında oynayan Edu Dracena adli Brezilyalı futbolcudur. Bizden alacağı vardır kendisinin. Bizi CAS'a vermiştir. Bizim başımız ağrıyordu orada. Mahkeme vardı. Ve kendisinin bulunması lazımdı. Onunla ilgili ikna edilmesi veya olmuyorsa borcunun ödenmesi lazımdı” ifadelerine yer vermiştir.

Bu beyanlara göre yönetim kurulundaki görevi, FIFA, CAS, TFF yargı organları bölümünde kulübü temsil etmek olan Şekip Mosturoğlu’nun “onu bilmiyorum başkanım o benle ilgili değil” demesi mümkün olmasa gerektir.

Bir diğer husus Aziz Yıldırım’ın, savunmalara göre gizlenecek bir durum arz etmeyen konuda taraf olan kişiden “EDU” ismi ile söz etmesi daha makul iken, bunun yerine “O kendi kalesine gol atan” gibi bir tanımlama kullanması, bahsedilenin kim olduğunun anlaşılmaması düşüncesinin sonucudur.

Sanık Aziz Yıldırım’ın, Mehmet Şekip Mosturoğlu’ndan “kendi kalesine gol atan” Can Arat ile ilgili varılan anlaşma noktasında bilgi alamadığı için 30.04.2011 günü saat:20.19’da İlhan Ekşioğlu’nu aradığı görüşme(tape:3094);

Aziz: “…Nasıl gidiyor”,
    İlhan: “İyi iyi gayet iyi”,
    Aziz: “…Bugün bizim ...şey o KENDİ KALESİNE ATANLA NE YAPTIN”,
    İlhan: “Ha o şimdi onunla gayet iyi hiçbir sorun yok şimdi pazartesi günü,…her şey iyi yani hiç şey yapmayın, merak etmeyin”
    Konu Mollasalihoğlu tarafından (19.11.2012 Saat 13:13 ) değiştirilmiştir.
    BordoMavi.Net Forum Kurallarına aykırı bir mesaj veya kullanıcı gördüğünüzde, Kullanıcı Panelinde bulunan sekmesine tıklayarak ilgili mesajı raporlamanızı sizlerden rica ederiz.

Nereden
    İstanbul

08.05.2011 GÜNÜ OYNANAN KARDEMİR D.Ç. KARABÜKSPOR – FENERBAHÇE FUTBOL MÜSABAKASINDA ŞİKE YAPILMASI

08.05.2011 günü Karabük’te oynanan Karabükspor - Fenerbahçe futbol müsabakasına ilişkin şike faaliyetinin örgüt lideri Aziz Yıldırım’ın bilgisi ve talimatı doğrultusunda Mehmet Şekip Mosturoğlu tarafından koordine edildiği, nitekim Fenerbahçe-Ankaragücü müsabakasında değerlendirildiği üzere bu tarihe kadar neredeyse tüm şike ve teşvik faaliyetlerinin içerisinde bulunan (6222 sayılı Yasa öncesi de dahil) sanık İlhan Yüksel Ekşioğlu’nun Londra seyahatine gideceği ve bu müsabakaya ilişkin bir eyleminin bulunmadığı ve bu durumu da “...15 haftadır ilk defa bu hafta üzerimde hiç bi yük yok, kuş, kuş gibi hafifim bu hafta” şeklindeki sözlerle dile getirildiği görülmektedir.

30.04.2011 günü saat:16.41’de Şekip Mosturoğlu'nun Sami Dinç'i aradığı görüşme(tape:2602);

Şekip: “Bir şey soracağım sana akşam akşam gidecek misin Reynaya”,
    Sami: “Yok gitmeyeceğim artık abi o gün konuştuk ya ters anlaşılır”,
    Şekip: “O arkadaşıyla da konuşsaydı keşke”,
    Sami: “Bak bu sefer anlamadım abi ...bu sefer dediğini anlamadım”,
    Şekip: “Ya senin misafirin var ya yurt dışından gelen…o 3. arkadaşımızla konuşsaydı keşke",
    Sami: "He he he he anladım,…sen eve gidiyorsun değil mi,…eve gittiğinde bir çaldır da abi konuşalım ya".

Sanıklar arasında geçen şifreli konuşmalar zaman zaman kendileri tarafından dahi anlaşılamamaktadır. Bunun en açık örneklerinden biri de bu Şekip ve Sami arasındaki 2602 sayılı görüşmedir. Sami’ye “akşam akşam gidecek misin Reyna’ya” derken (google arama motoruna yazıldığında “İstanbul gece hayatının kalbi Reina’da atıyor! mesajı bulunduğu bilinmelidir), ki söz konusu yerin eğlence hayatının ünlü mekanlarından biri olduğu da herkes tarafından bilinmekle, buraya gitme zamanına “akşam akşam” şeklinde vurgu yapılmasını anlamak mümkün değildir. Nitekim, Şekip tarafından da esasen kastedilenin bu mekan olmadığı tapenin devamındaki değerlendirmeden de net olarak anlaşılacaktır. Şekip’in bu sözüne karşılık Sami “Yok gitmeyeceğim artık abi o gün konuştuk ya ters anlaşılır” şeklinde cevap vermektedir. Serbest avukatlık yapan bir insanın Reyna’ya gitmesinin nesinin ters anlaşılacağını anlamak mümkün değildir. Konuşmanın devamında Şekip’in “o arkadaşıyla da konuşsaydı keşke” dediği ve o ana kadar daha önce yaptıkları şifreli konuşmaları çözen Sami’nin “Bak bu sefer anlamadım abi ...bu sefer dediğini anlamadım” şeklinde karşılık verdiği görülmektedir. Sonrasında Şekip’in “ya senin misafirin var ya yurt dışından gelen…o 3. arkadaşımızla konuşsaydı keşke” demesinden sonra kastedilenin Erdem olduğunu anlayınca Sami’nin “he he he he anladım anladım” diyerek karşılık verdiği anlaşılmaktadır.
    Konu Mollasalihoğlu tarafından (19.11.2012 Saat 13:15 ) değiştirilmiştir.
    BordoMavi.Net Forum Kurallarına aykırı bir mesaj veya kullanıcı gördüğünüzde, Kullanıcı Panelinde bulunan sekmesine tıklayarak ilgili mesajı raporlamanızı sizlerden rica ederiz.

Nereden
    İstanbul

01.05.2011 günü saat:20.58’de Şekip Mosturoğlu'nun Sami Dinç'i aradığı görüşme(tape:2616);

Şekip: "Bu senin kuzen Erdem burada mı",
    Sami: "Gitmiştir herhalde maça gidecekti…yarın ya onların maçı",
    Şekip: "Yarın sabahleyin mutlaka konuşalım tamam mı seninle…dur ev telefonunu ver ben seni buradan arayayım bir dakika" ,
    Sami: "Black atayım istersen Blackberry’den",
    Şekip: "Mesaj at ben oradan arayayım seni".

Nereden
    İstanbul

02.05.2011 günü saat:20.40’da Şekip Mosturoğlu'nu Aziz Yıldırım'ın aradığı görüşme(tape:2620);

Aziz: “Emenike 47. dakikada sakatlandı ama şeyinde kaburgasında ama hiçbir şey yok ki çıktı salak",
    Şekip: "Tamam başkanım".

Nereden
    İstanbul

02.05.2011 günü saat:20.00’de başlayan Ankaragücü–Karabükspor müsabakasının 43.dakikasında Karabük futbolcusu Emenike sakatlanarak oyundan çıkmıştır. (http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=397&macId=87173) Aziz Yıldırım, şike ve teşvik konusu olsun ya da olmasın müsabakalar esnasında bu ve benzeri durumlarda genelde İlhan Ekşioğlu’nu ararken bu müsabaka ile ilgili olarak Şekip Mosturoğlu’nu aramıştır. Çünkü, İlhan Ekşioğlu, yurt dışındadır (Londra) ve ve bu müsabaka ile ilgili olarak herhangi bir eylemi söz konusu değildir.
    Konu Mollasalihoğlu tarafından (19.11.2012 Saat 13:16 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

Sanık Aziz Yıldırım’ın bu telefonu üzerine, daha müsabaka sonuçlanmadan Şekip ve Sami derhal, Emenike’nin durumunu öğrenmek için telefon trafiğine başlamışladır. Bu kapsamda;

02.05.2011 günü saat:20.43’de Şekip Mosturoğlu’nun telefonundan Sami Dinç'in Erdem Konyar'ı aradığı görüşme(tape:2621);

Sami: "Durumunu bir öğrenip bana haber verir misin",
    Erdem: “Maçta değilim ben", Sami: "Maçta değilsin sakatlanmış da seninki",
    Erdem: “Biliyorum",
    Sami: "Tamam biliyorsun ne oldu onun durumunu bir ögrensene bakalım nasıl sakatlığı ağır mıdır değil midir nedir…sen bana bilgi ver".

Nereden
    İstanbul

02.05.2011 günü saat:20.55’de Şekip Mosturoğlu’nun telefonundan Sami Dinç'in Erdem Konyar'ı aradığı görüşme(tape:2622);

Sami: "Ne oldu abi öğrenebildin mi",
    Erdem: “Yok öğrenemedim çünkü herhalde daha ordadır",
    Sami: "Ama oyundan alınmadı mı", Erdem: “Alındı da telefonu yanında degil herhalde",
    Sami: "Anladım ağır bir şey yok o zaman…anladım okey tamam kontrolünün altında olsun",
    Erdem: “Aynen merak etme sen… bundan rahat konuşamayız ama yani ben o zaman ben ... arayım veya",
    Sami: "Sen şey yap mesaj at buraya ben ararım".

Nereden
    İstanbul

02.05.2011 günü saat:21.30’da Mehmet Şekip Mosturoğlu'nu Alaattin Yıldırım'ın aradığı görüşme(tape:2623);

Alaattin: “Ne oldu haber yok mu Şekipcim",
    Şekip: "Sabit numara arıyoruz abi bulursak konuşacaz…bugün bayağı sıkıntı yaşanmış orda…arayacam haber verecem",
    Alaattin: “Sonra da beni evden arasana bi".
    Konu Mollasalihoğlu tarafından (19.11.2012 Saat 13:17 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

02.05.2011 günü saat:21.31’de Şekip Mosturoğlu'nun Erdem Konyar'a gönderdiği mesajda(tape:2624);
    "Erdem var mi hbr" yazdığı.

02.05.2011 günü saat:21.49’da Ş.Mosturoğlu’nun telefonundan S. Dinç'in E. Konyar'ı aradığı görüşme(tape:2625);

Sami: "Yarın ilk uçakla geliyorsun abi",
    Erdem: “Niye",
    Sami: "Sence, bu gece otur niye diye düşün abi sen… çok açık söylüyorum bak iptal et ya da hiç gelme yani",
    Erdem: “Yarın gece gelebilirim ancak",
    Sami: "Ama yarın burda ol Erdem".

Emenike’nin sakatlanmasında bu acil merak söz konusu futbolcunun transfer edilmesi düşünüldüğünden durumu hakkında bilgi amaçlı olmadığı kesindir. Zira, müsabakayı seyreden ve esasen sakatlığının ciddi olmadığını söyleyen bizzat Aziz Yıldırım’ın kendisidir. Bu, Şekip’e telefonda söylediği “sakatlandı ama şeyinde kaburgasında ama hiçbir şey yok ki çıktı salak” sözlerinden anlaşılmaktadır. Şu hale göre sakatlık durumunu merak; Sami Dinç’in, Erdem Konyar’a söylediği “şey yapsın ya ağrım var falan deyip oynamasın ya, ya da bom bok oynasın” sözlerindeki “ağrım var deyip oynamaması” ihtimalinin hayata geçirilmesi düşüncesidir. Bu nedenledir ki bu sırada şehir dışında (Ankara’da) olduğu anlaşılan Erdem, Sami Dinç tarafından bu düşüncenin icrası için Türkiye’ye çağrılmaktadır.
    Konu Mollasalihoğlu tarafından (19.11.2012 Saat 13:18 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

02.05.2011 günü saat:22.07’de Şekip Mosturoğlu/Sami Dinç'i Erdem Konyar'ın aradığı görüşme(tape:2626);

Erdem: “Sami orda mı" (Şekip telefonu Sami'ye verir),
    Erdem: “Ben gidiyorum yarın şimdi",
    Sami: "Tamam git ara o zaman beni ara bekliyorum".

02.05.2011 günü saat:23.06’da Ş.Mosturoğlu’nun telefonundan S. Dinç'in E.Konyar'ı aradığı görüşme(tape:2627);

Erdem: “Oteldeyim de ben seni buradan arayayım mı yoksa sen beni ara",
    Sami: "Senin hattın var mı elinde…sabit varsa 30 saniye sonra ara oradan…deminki numaradan ara beni",
    Erdem: “Şey numarası şöyle bu çocukların odası",
    Sami: "Ne demek çocukların numarası ne demek cep telefonu mu yine",
    Erdem: “Yok ... kaldığı oda numarası",
    Sami: "Tamam ya bir şey olmaz otel odasından ara ara…o demin ki numarayı 212’li numarayı".

Sanık Sami Dinç’in, Erdem Konyar ile ısrarla cep telefonu dışında sabit hattan görüşme istek ve ısrarı, görüşme içeriğinin transfere dönük değil şike amaçlı olduğunu bir başka göstergesidir.
    Konu Mollasalihoğlu tarafından (19.11.2012 Saat 13:18 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

03.05.2011 günü saat:16.16’da Sami Dinç’i Şekip Mosturoğlu’nun aradığı görüşme(tape:1890);

SAMİ DİNÇ : Alo
    MEHMET ŞEKİP MOSTUROĞLU : Sami ne haber
    S.D : Ha iyidir abi sen nasılsın
    M.Ş.M : İyidir KUZEN’inden bir haber var mı
    S.D : Valla üç kere falan konuştum en son dediğim de Allah belanı versin senin belanı da ananı da falan diye kayıyordum en son ağladı bu telefonda yarın sabah uçakta karşılaşacağız zaten kendisiyle geri zekalının yani şey % 100 diyor bilmem ne diyor yemin ediyorum diyor ben bir daha bu işi de yapmayacağım diyor böyle bir şey olursa diyor yani aksi olursa diyor falan filan falan filan bu noktada söylediğim yani
    M.Ş.M : Ama gidi
    S.D : Bu noktada mümkün değil (Gülüyor) boş bırakmaz yani çocuğun üstünü ...
    M.Ş.M : ... İngiltere ye gidiyor yine
    S.D : Ya kalamıyorum diyor çünkü anladığım kadarıyla birazcık şey var sıkıntı var takım içinde yani başkan iyice bokunu çıkarmış Erdem Erdem i almak istemiyorlarmış şuan yanına ben gidiyorum diyor şaka gibi diyor benle birini hep yanımıza böyle vermeye çalışıyor farkındayım diyor başkan benim olmamam daha iyi diyor orda çünkü benden işkilleniyorlar diyor bu iş boku çıktı abi çok ilginç bir olay yani ben anlayamıyorum Fenerbahçe oldu mu herkes birlik abi hiç mi hiç anlayamıyorum bunu
    M.Ş.M : İyi tamam
    S.D : Ee şey bi şey daha söyleyecektim de sana hani ha şey aşağıda mısın sen
    M.Ş.M : Hıhı
    S.D : Dur o zaman bürodan arıyorum abi
    M.Ş.M : Tamam

Sanık Sami, şike talimatını aldığı Şekip’e gelişmeler hakkında bilgi vermekte, biraz önce Erdem ile yaptığı konuşmanın içeriğini aktarmaktadır. Sami’nin, “birazcık şey var sıkıntı var takım içinde yani başkan iyice bokunu çıkarmış” sözünden, Şekip ile aralarında geçen konuşmanın Emenike’nin transferi ile ilgili olmadığı anlaşılmaktadır.
    Konu Mollasalihoğlu tarafından (19.11.2012 Saat 13:19 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

04.05.2011 günü saat:12.03’de Alaeddin Yıldırım'ın Şekip Mosturoğlu'nu aradığı görüşme(tape:3633);

Alaeddin: “Bi de ya birşey midemi bulandırdı yalandır da bu Emenike’nin yok 7 yaş büyükmüş biliyor musun gazetede yazıyordu",
    Şekip: "31 yaşında…İyi ya abi işte ucuza alırız o zaman 31 yaşındaysa…Kulüpte bir …var çocuğun menajerini falan şey yapmışlar biliyor musun tesislerden çıkarmışlar çocuğa demişler bir daha görüşmeyeceksin cep telefonuna kadar almışlar elinden başkan almış",
    Alaeddin: “Bizim maçta oynamaz herhalde ya".

Şekip, Sami’den aldığı bilgileri Alaeddin Yıldırım’a iletmektedir.

04.05.2011 günü saat:12.40’da Şekip Mosturoğlu'nun Sami Dinç'i aradığı görüşme(tape:2632);

Şekip: "…Bir de başkan tehdit ediyormuş bunu ne yaparsan aynını şeyde de yapacaksın diyor (Karabükspor-Trabzonspor müsabakasını kastederek) diğerinde de anladın mı…öyle değilse diyor ben diyor hem zaten iadesini sağlarım hem bu işi bırakırım diyor…bunu atmışlar oradan, ondan zaten kalmıyormuş orada yaklaşmayacaksın demiş başkan da buna hani Ali Yıldırım hikayesini söylemiş başkan… konuştuklarını söylemiş, 10 milyon demiş galiba".
    Konu Mollasalihoğlu tarafından (19.11.2012 Saat 13:20 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

04.05.2011 günü saat:22.42’de Şekip Mosturoğlu'nu Aziz Yıldırım'ın aradığı görüşme(tape:2673);

Aziz: “Ne yaptı bu şey iyileşmiş mi, iyileşmemiş mi",
    Şekip: "Şuan belirsiz başkanım…yani %49 olumlu %51 olmayacak gibi".

Sanık Aziz Yıldırım, Karabük-Fenerbahçe müsabakası öncesinde Emenike’nin iyileşip iyileşmediğini bir başka deyişle oynayıp oynamayacağını, Şekip Mosturoğlu’ndan sormaktadır.

Mahkememizce de, kendi kulüplerinde aldıkları ücretin iki üç katı teklif edilerek transfer vaadiyle şike ve teşvik suçlarının işlenebileceğini, bunun 6222 sayılı Kanun’un 11. maddesinin birinci fıkrasında belirtilen “kazanç veya sair menfaat” kapsamında olduğu kabul edilmiştir.

Tüm bu nedenlerle başta suç örgüt lideri sanık Aziz Yıldırım’ın bizzat tüm süreci yönetmesi yanında TCK'nın 220/5. maddesindeki “örgüt yöneticileri, örgütün faaliyeti çerçevesinde işlenen bütün suçlardan dolayı ayrıca fail olarak cezalandırılır” hükmü yollaması ile diğer sanıklar M. Şekip Mosturoğlu’nun Sami Dinç aracılığı ile Karabükspor futbolcusu Emenike’nin menajeri Erdem Konyar’a transfer vaadiyle şike teklifinde bulunduğu ve fakat Erdem Konyar’ın özellikle 1227 nolu tape içeriği gözetildiğinde teklifi kabul ettiğine dair kesin bir delil ve emare bulunmadığı anlaşılmış, şu hale göre suçtan kendilerini kurtarmaya yönelik, oluşa aykırı, iletişim tutanaklarını izaha yönelik gerçeklikten uzak savunmalarına itibar edilmeyen adı geçen sanıkların şikeye teşebbüs suçundan cezalandırılmalarına karar vermek gerekmiştir.

Nereden
    İstanbul

15.05.2011 TARİHİNDE OYNANAN FENERBAHÇE – ANKARAGÜCÜ MÜSABAKASINDA ŞİKE YAPILMASI

Ayrıca; M. Şekip Mosturoğlu’nun talimatı ile Sami Dinç’in de şike faaliyeti içerisine girdiği,

Nereden
    İstanbul

M.ŞEKİP MOSTUROĞLU VE SAMİ DİNÇ ARACILIĞIYLA YÜRÜTÜLEN ŞİKE FAALİYETLERİ

14.05.2011 günü saat:15.27’de Sami Dinç’i, Milan Lednicky’in aradığı görüşme;

Milan: “Şu anda arkadaşımla birlikte kapalı çarşıdayım,…ne dersin nerede buluşalım, yarın maça gidecek misin?”,
    Sami: “Hayır maça gitmiyorum ama bugün biraz işim var”,
    Milan: “Hangi günü tercih edersin yarın mı ya da pazartesi de olabilir”, Sami: “....Nerede kalıyorsun”,
    Milan: “Asya tarafında Sorbit hotel,…Üsküdar’da”,
    Sami: “Anladım Üsküdar’da otel,…tamam yarın sabah otelin orada buluşabiliriz”,
    Milan: “Yarın sabah biraz geç olabilir,…yarın kaç civarında,…9.30,…benim otelime geleceksin değil mi?”,
    Sami: “Ok lütfen bana adresini yazar mısın müsait olduğunda, 9 30’da otelde olurum”,
    Milan: “Tamam yazacağım yarın 9 30’da seni bekliyeceğim” . (tape:0000)

14.05.2011 günü saat:20.03’de Sami Dinç’in, Milan Lednicky’a gönderdiği mesajda(tape:3679);
    “Hi Milan, please don t forgettosend me thedetailedaddressand name of the hotel youarestaying” (bana kaldığın otelin adresini göndermeyi unutma) yazdığı.

14.05.2011 günü saat:20.42’de Sami Dinç’e, Milan’ın gönderdiği mesajda;
    “Sozbirroyalresidence hotel pasalimani caddesi no 4 uskudar” yazdığı. (tape:3680)

14.05.2011 günü saat:20.43’de Sami Dinç’in, Milan’a gönderdiği mesajda;
    “Ok then, I will be there at around 9.30. Have a goodbosphorusnight ” (yarın 9 30 da orada olurum iyi geceler) yazdığı. (tape:3681)

15.05.2011 günü saat:12.10’da Şekip Mosturoğlu'nu Sami Dinç'in aradığı görüşmede(tape:2646);

Sami’nin; "Sabah 9:30 da.. gittim de, Slovak’a… bizimkine gittim…yok diyor yani zaten hiçbir şey yapamam diyor yani çok yabancı karşıladı olayı yani… söylediğime de pişman oldum yani…biraz şey yaptı böyle ya nasıl falan dedi bende sonra yok yanlış anladın falan dedim yani biraz salakça oldu yani bizimki de…o kadar abi" dediği,
    Şekip’in; "İyi güzel hayatını yaşa" dediği,

Fenerbahçe-Ankaragücü müsabakasının olduğu günün sabahı Slovakya uyruklu Ankaragücü kalecisi Stefan Senecky’nin menajeri Milan isimli şahsa şike teklifte bulunduğu ancak menajerin tepki göstererek teklifi reddettiği, sürecin Şekip Mosturoğlu tarafından yönetildiği ve örgüt üyesi Sami Dinç’in bu amaçla görevlendirildiği anlaşılmıştır.
    Konu Mollasalihoğlu tarafından (19.11.2012 Saat 13:22 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

Tüm bu nedenlerle başta suç örgüt lideri sanık Aziz Yıldırım’ın bizzat tüm süreci yönetmesi yanında TCK'nın 220/5. maddesindeki “örgüt yöneticileri, örgütün faaliyeti çerçevesinde işlenen bütün suçlardan dolayı ayrıca fail olarak cezalandırılır” hükmü yollaması ile diğer sanıklar İlhan Yüksek Ekşioğlu, Abdullah Başak, Yusuf Turanlı, Cemil Turhan, Mehmet Yenice, Yavuz Ağırgöl, Ümit Aydın, Mehmet Şekip Mosturoğlu ve Sami Dinç’in şike suçunun kanuni tanımında yer alan fiilleri birlikte gerçekleştiren sıfatıyla sorumlu oldukları anlaşılmış ve Mahkememizde oluşan bu vicdani kanı ile cezalandırılmalarına karar vermek gerekmiştir.
    Konu Mollasalihoğlu tarafından (19.11.2012 Saat 13:22 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

EK BİLGİ:

M.Şekip Mosturoğlu'nun aldığı cezalar hakkında Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması'na karar verilmiştir.

Bu karara ilişkin temyiz yolu kapalı olup, kendisinin bu karara karşı yaptığı itiraz da reddedilmiştir.

Yani hukuki olarak bu aşamadan sonra sanığın suçu işlediği sabit olmuş olup başka bir karar verilmesi mümkün değildir; dolayısı ile F.Bahçe Spor Kulübü'nün asbaşkanının F.Bahçe için şike yaptığı İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nin "KESİNLEŞEN" kararı ile tescillenmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Şekip deyince aklıma bu kare geliyor hep
    Bertrand Russell : "İstediğiniz bazı şeylere sahip olamamak, mutluluğun bir parçasıdır."

Hüseyin Başoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

tek geçerim

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tolga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doğu

Benim anlayamadığım tek konu var.Bir insan evladı eğer insanım diyebiliyorsa evladının adını nasıl Şekip koyabilir ? Ben kendisinin şike yaptığına bu yüzden inanmıyorum.Yapmışsa da adının Şekip olması yeterli bir sebeptir benim için.Çocukken yaşadığı acıları izlediğim filmlerden falan çağrıştırabiliyorum yani.

Allah yardımcısı olsun . . .
    9 # Osvaldo'

Hüseyin Başoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Tolga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim anlayamadığım tek konu var.Bir insan evladı eğer insanım diyebiliyorsa evladının adını nasıl Şekip koyabilir ? Ben kendisinin şike yaptığına bu yüzden inanmıyorum.Yapmışsa da adının Şekip olması yeterli bir sebeptir benim için.Çocukken yaşadığı acıları izlediğim filmlerden falan çağrıştırabiliyorum yani.

Allah yardımcısı olsun . . .
    hatalarını anlayıp sonradan mehmet eklemişler

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tolga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doğu

İnsan insana mevzusunu bayağı aşan bir durum yani Evladına yapma bari
    9 # Osvaldo'

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Kendisi 2005 yılında Cem Papila tarafından şampiyonluğumuz çalındığında, görünüşte TFF'da hukuk işlerinde görevliydi. Ama asıl işi, Fenerbahçe'nin şampiyon olması için her türlü yolsuzluğu perde arkasında koordine etmekti. Yani adamın asıl işi minareyi çalanları kılıfına uydurmaktı.

2005 yılında şampiyonluğumuz çalınmasında en baş aktörlerin başında gelir. Zaten sonraki dönemde Aziz Yıldırım onu Fenerbahçe yönetimine alarak adeta 2005 yılında çaldıkları şampiyonluktan dolayı kendisini ödülendirmiştir.

Cem Papila ilede okuldan (hukuk) sınıf arkadaşıdır!
    TARAFTAR TARAF OLANDIR...TARAFTAR ALMAZ VERİR!...

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    İlker Yazıcıoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Allah belanızı versin,şerefsizler....
    En çok da bu adama ayar oluyorum....
    Arafilboylu

Ve mikrofonlarımız Avni Aker'de...

alone_6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Sorsan ne iş yaparsın diye hukuk adamıyım der.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)