Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İlhan Çelikay

admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Standart İlhan Çelikay

T.C.
    İSTANBUL
    16. AĞIR CEZA MAHKEMESİ
    (CMK 250.MADDESİ İLE GÖREVLİ)

DOSYA NO : 2011/63
    KARAR NO : 2012/71
    C.SAVCILIĞI ESAS NO : 2011/813

GEREKÇELİ KARAR
    T Ü R K M İ L L E T İ A D I N A

BAŞKAN : MEHMET EKİNCİ 39587
    ÜYE : HİKMET ŞEN 39730
    ÜYE : BÜLENT KINAY 40267
    C. SAVCISI : UFUK ERMERTCAN 35205
    KATİP : MUSTAFA ALKAN 136217

SANIK : 40- İLHAN ÇELİKAY (TC.No:22484773164), Yunus ve Nuran oğlu, 29/10/1984 SAFRANBOLU doğumlu, KARABÜK, SAFRANBOLU, Konarı mah/köy nüfusunda kayıtlı. Bahçelievler Mah. Çaldıran Sk. No:22 İç Kapı No:4Bahçelievler/ İSTANBUL adresinde oturur.
    VEKİLLERİ : Av. LEYLA ALBAYRAK YERLİ, Yeşılkent Mah Nazım Hıkmet Bulv N:55 Innovıa-2Sıt.B Blk D:170 Esenyurt/ İSTANBUL
    Av. AYDA SEZGİN, Talatpaşa Mh. Alakoç Sok. No:2 D:1 Kağıthane/Ist. Kağıthane/ İSTANBUL
    Av. ALİ RIZA DİZDAR,
    GÖZALTI TARİHİ :29.07.2011
    SALIVERME TARİHİ : 30.07.2011

40- İLHAN ÇELİKAY ;

a) Sanık İLHAN ÇELİKAY’ın, Türkiye Profesyonel Süper Ligi’nde; 22.05.2011 tarihinde oynanan Sivasspor-Fenerbahçe müsabakasının sonucunu etkilemek amacıyla şike yapmak suçunu işlediği sabit olduğundan, suçun işleniş biçimi ile suç konusunun önem ve değeri gözetilerek eylemine uyan ve tüm sonuçları itibariyle lehine olan 6259 sayılı Kanun ile değişik 6222 sayılı Kanun’un 11/1. maddesi uyarınca takdiren BİR YIL HAPİS ve BİN GÜN ADLİ PARA CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA,

b) Sanığın, suçun işlenmesi sırasında yardımda bulunarak icrasını kolaylaştırmak suretiyle yardım eden konumunda bulunduğundan cezası 5237 sayılı TCK'nın 39/2-c. maddesi uyarınca yarı oranında indirilerek ALTI AY HAPİS ve BEŞ YÜZ GÜN ADLİ PARA CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA,

c) Sanığın geçmişi, sosyal ilişkileri ve yargılama sürecindeki davranışları ile cezanın geleceği üzerindeki olası etkileri gözetilerek cezası takdiren 5237 sayılı TCK'nın 62. maddesi gereğince 1/6 oranında indirilerek BEŞ AY HAPİS ve DÖRT YÜZ ON ALTI GÜN ADLİ PARA CEZASI CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA,

d)Sanığa verilen DÖRT YÜZ ON ALTI adli para cezasının 5237 Sayılı TCK'nın 52/2. maddesi gereğince sanığın sosyal ve ekonomik durumu dikkate alınarak günlüğü takdiren 30 TL den paraya çevrilmek sureti ile; sanığın NETİCETEN BEŞ AY HAPİS ve ON İKİ BİN DÖRT YÜZ SEKSEN TL ADLİ PARA CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA,

5237 Sayılı TCK'nın 52/4. maddesi gereğince sanığa hükmolunan Adli Para cezasının miktarı ve sanığın ekonomik ve şahsî hâli göz önünde bulundurularak, verilen para cezasının takdiren birer ay ara ile 4 EŞİT TAKSİTTE ÖDENMESİNE, taksitlerden birinin süresinde ödenmemesi halinde geri kalan kısmın tamamının tahsili ile ödenmeyen adli para cezasının hapis cezasına çevrilmesine,

e)Sanık hakkında, kasten işlemiş olduğu suçtan dolayı verilen hapis cezasına mahkûmiyetin kanuni sonucu olarak, hapis cezasının infazı tamamlanana kadar;5237 sayılı TCK’ nın 53/1 maddesinin a, b, c, d ve e bendinde yer alan yazılı hakları kullanmasından YOKSUN BIRAKILMASINA,
    5237 sayılı TCK'nın 53. maddesinin c fıkrasındaki belirtilen güvenlik tedbirinin aynı yasanın 53/3 maddesi gereğince koşullu salıverilme süresine kadar uygulanmasına,
    Sanığın ayrıca 6222 sayılı Kanun’un 11/11. maddesi uyarınca spor kulüplerinin, federasyonların, bünyesinde sportif faaliyet icra edilen tüzel kişilerin yönetim ve denetim organlarında görev yapmaktan YASAKLANMASINA,

f)Sanık hakkında 6222 sayılı Kanun’un 18. maddesi uyarınca güvenlik tedbiri olarak spor müsabakalarını SEYİRDEN YASAKLANMASINA, karar kesinleştiğinde gereği için bir örneğinin EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’ne gönderilmesine,

7-6259 sayılı Kanun ile 6222 sayılı Kanun’a eklenen 11/9. maddesi uyarınca sanık hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına ilişkin CMK'nın 231. maddesi ile seçenek yaptırımlara ve ertelemeye ilişkin 5237 sayılı TCK'nın 50 ve 51. maddelerinin uygulanmasına kanunen yer olmadığına,

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gökçebey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Yusuf Turanlı’nın sol kolu ile göğsü arasında bükülmüş vaziyette içi boş beyaz ve yeşil renkli karton çanta olduğunun görüldüğü, bu buluşmalarda Sivasspor – Fenerbahçe müsabakası öncesi varılan şike anlaşması gereği Korcan Çelikay ve Yusuf Turanlı’ya ödenmesi gereken paranın verildiğinin anlaşıldığı, bu süreçte Korcan Çelikay’ın kardeşi İlhan Çelikay’ın yapılan bu görüşmeler sırasında Yusuf Turanlı ile Korcan arasındaki bağlantı ve irtibatı sağladığı, kendileriyle birlikte hareket ettiği,

D-ALİ KIRATLI ARACILIĞIYLA YAPILAN ŞİKE FAALİYETLERİ

şüpheli İlhan Çelikay’ın da; Korcan Çelikay ile şike amaçlı görüşülüp, anlaşılması sürecinde kendileriyle birlikte hareket ettikleri ve eyleme yardımcı fail olarak katıldıkları belirlenmiştir.

40-İlhan Çelikay’ın (Kl:53, Dizi:407-440 arası);
    22.05.2011 günü oynanan Sivasspor-Fenerbahçe maçında şike yapılması eyleminden dolayı TCK’nın 39/2-c del. 6222 S.Y’nın 11/1 md.
    hepsi bu kadardır; adı yaşamak...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

40-SANIK İLHAN ÇELİKAY SAVUNMASINDA ÖZETLE: (Kls 95 Dizi;44-47 ve Kls 96 Dizi;66-77) 2000 yılından beri profesyonelim. On iki yıldır profesyonel olarak futbol oynuyorum. Belli bir futbol görüşüm var, yani bu maçta Fenerbahçe'nin Sivasspor'u yeneceğini ve benim açımdan, rahat yeneceğini, üç gol atacağını söylüyorum. Yusuf Turanlı da bana, karşılığında dört olur diye bir görüşmemiz var. Bu tamamiyle yine futbolla ilgili olan bir görüşmedir. Kesinlikle bu şikeyle bağdaştırılamaz ki maç 4-3 bitti zaten. Burda benim yorumum şu yöndeydi. 16 da 15 yapan ve bir maçında beraberlik yapan birtakım var. Fenerbahçe ve buraya gelirken de Beşiktaş'ı yenmiş, Galatasaray'ı yenmiş, Trabzon'u yenmiş birtakım var. Sivasspor ise, düşmekten kurtulmuş, ben olaylara futbolcu psikolojisiyle baktığım için söylüyorum. Düşmekten kurtulmuş birtakım var, futbolcu olarak rahatlar, son maça çıkıyorlar, birtakım da 16 da 15 yapıp gelmiş. Maçı oynarsa şampiyon olacak, dolayısıyla tüm bunları birleştirdiğimde Fenerbahçe'nin ben maçı rahat kazanacağını düşündüğüm için, böyle bir yorum yaptım. İkinci tapemde, maçtan hemen sonra Korcan'la yaptığım görüşmeden sonra, bu tabi kayıtlarda değil. Yusuf Turanlı'yı arıyorum, çünkü o ulaşamıyor Korcan'a maçta kötü bir gol yediği için. Ben de diyorum ki ona; iyi abi bir sorun yok diyorum. Burda bir ifadem var bana savcılıkta da önemle soruldu. Stoh'unki, niye size itibar ediyorum. Bu ifadem, şundan dolayıdır. Korcan Çelikay kardeşim, 1-1 ken, bana göre ve bütün futboldan anlayan insanlara göre %100'lük bir gol pozisyonunu kurtarıyor. Stoh'un topuna can siperane atlıyor ve maç 1-1. Ben ertesi gün kamuoyu baskısının olacağından dolayı, işte basının bir sürü şey yazacağından dolayı, olumsuz şeyler yazacağından dolayı diyorum ki; Keşke Stoh'un golünü yeseydi de, kişisel hatasından bir gol yemeseydi, bunu ifade etmek istiyorum. Ama bu, bu söylemim de şikeyle yorumlanıyor. İşte, Stoh'unki niye ... Ben bu suçlamaları kesinlikle kabul etmiyorum, ne kardeşim ne ben, böyle bir suçlamayı kabul etmiyoruz. Diğer bütün sorularda Korcan Çelikay,Yusuf Turanlı ile böyle böyle konuşmuş. Korcan Çelikay, Yusuf Turanlı ile böyle böyle konuşmuş, Korcan Çelikay bununla böyle böyle konuşmuş. Ne diyorsun, senin yorumun nedir diye sorular var. Bir araba mevzuu var, yani Korcan, Beşiktaş altyapısından, Beşiktaş A takımında çıkmış bir oyuncu. Beşiktaş A takımına çıktıktan sonra şanssız bir Bursa maçı oynadı. A takımında Rüştü Rençber 'in ilk yarıda çıkmasından sonra oyuna girdi ve şanssız bir maç oynadı. Dolayısıyla, kötü iki tane gol yedi ve Diyarbakırspor'a transfer oldu. Kiralık olarak Beşiktaş'ın malı olarak, Diyarbakırspor'da ilk yarıyı oynadıktan sonra, ikinci yarıda Sivas'a gitti. Sivas'a gittikten sonra, bana dedi ki; abi dedi, bir araba alabilir miyiz, bir bakar mısın dedi. Bende Ankara'da Türk Telekomspor'da oynuyorum. Dolayısıyla, galeri şartları, araba şartları daha fazla olduğu için, abi dedi araba bakar mısın. İnternetten kendisi araba bakıyor, bana diyor ki git şu arabaya bak, ben de gidiyorum, bakıyorum. Onun tabi şartları var. Bu kadar olsun, bu kilometrede olsun, bu para olsun. Ve galeriden bir tane araba buluyor. Bu galeri Etilerde, Esasoğlu otomobilde araba. A6, Audi A6 bir araba var. Ve araba, internet fiyatı, 56.000 EURO. Yusuf Turanlı'nın ofisi Etiler'de 500 m. yada 1 km. bilmiyorum. Bu esas otomobile uzaklığı ve sürekli iş yaptığı, bir yer, tanıdığı bir yer. Futbolculara araba aldığı bir yer. Dolayısıyla Yusuf abiyi arıyor. Diyor ki abi diyor, ben bu arabayı istiyorum. Bana indirim konusunda yardımcı olurmusun. Hatta tapelerde, fiyatlarda geçiyor. Yani çok mantıklı bir çerçeveden bakarsak hani, şike yapacak bişey, parasını niye konuşsun arabanın, alacağı arabanın parasını niye konuşsun. Paradan niye indirim istesin. Ve Yusuf Turanlı gidiyor, konuşuyor diyor ki; 52.000 Euroya alabiliriz diyor arabayı. Bunun üzerine, bir süre geçtikten sonra ben İstanbul'dayken abi diyor, şu arabayı bakın halledin diyor. Ve ben Esas Otomobil'e gidiyorum. Yusuf Turanlı ile buluşuyorum, diyorum ki; Bu arabayı almak istiyoruz abi, tam esas otomotive gidiyoruz. Adama diyoruz ki bu arabayı almak istiyoruz, adam diyor ki araba satıldı. Buda bizim şansızım yani, satılmasaydı o arabayı alacaktık belki, belki hakkımızda daha böyle büyük suçlamalar olacaktı. Araba konusu bununla ilgili, bundan sonra da araba konusunda, Doğuş Otomotive Korcan ile birlikte gittik. Kendimiz kişisel olarak araba almak istedik, geçmişte babamın ek kartını kullandığından dolayı Korcan, kradi ile bir araba almak istedi ve babamın kendi borcundan dolayı Korcan'a kredi çıkmadı. Bu da mevcuttur, bankadan kredi olayı da mevcuttur. Şike ile bir araba alınması istenirse insan niye bir krediye başvursun ki yani. Araba konusu burada bitti ama hakkımızda basında da bir sürü şey yazıldı nesye. Bu araba bitti, bir nikoko bitti, nissan kaşkai çıktı, nissan kaşkai çıktı, audi çıktı, audi bitti, bmv çıktı, çıktı da çıktı önemli değil. Hepsini elleriyle, hepsini anlattık. Kendimizi anlatmaya çalıştık. Korcan Çelikay'ın zam mevzuu soruldu bana. Dedim ki; Şimdi Diyarbakırspor'da oynuyor bu oyuncu, Diyarbakırspor Bank Asya'da Beşiktaş'ın oyuncusu Diyarbakırspor'dan ayrılıp, Beşiktaş'tan kiralık olarak Sivasa geliyor. Dolayısıyla 1,5 yıllık kiralık bir sözleşme yapılıyor. Şimdi alt taraftan gelirken, alt taraftan üst tarafa gelmek çok zor olmuştur. Alt taraftan gelirken de üst tarafda ki oyuncular gibi sözleşme yapmazsınız, daha düşük sözleşmeler yaparsınız. Sözle, eğer kendinizi ispat ederseniz, bu sözleşme aktarılır. Korcan zam istiyorum, zam diye talebi vardı Yusuf Turanlı'dan. Çünkü neden Korcan Sivasspor'da oynamaya başlıyor. Kimse belki tahmin etmiyor, ikinci kaleci, üçüncü kaleci diye alıyorlar. Yusuf Turanlı, Yusuf Turanlı da işte, sen iyi oyna paranı artırırız diye bir sözü olduğundan dolayı, abi diyor ben bu paraya oynamak istemiyorum. İkinci yarı çünkü iyi oynuyorum, oynuyorum o yüzden de zam istiyorum. Ama bu da ne yazık ki şikeye yorulmuş, zam istiyorum zam konusu şeklinde beyanda bulunmuş ve atılı suçlamaları reddetmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

51- TANIK UFUK İSKENDER BEYANINDA : Orhan ve İlhan Çelikay, Yusuf Turanlı tapelerde, fiziki takiplerde aynı masada bulunduğu söylenen kişilerle birlikte bulundukları mekanlarda şikeye yönelik herhangi bir şey duymadığını, şikeyle ilgili bu konuları basından takip ettiğini, sürekli Etilerde ayda bir arabayı yıkattığını çıkıncada Yusuf'u çok sevdiği için gidip geldiğini, bu o yansıdığı gibi hiçbir sohbetin olmadığını, yapı olarak zaten izin vermeyeceğini sohbetten yarım saat sonra çıkıp arabasını aldığını, masada kendisi, Korcan İlhan, Yusuf'unda sonradan geldiğini, bunun normal olduğunu hep çıktıklarında görüştüklerini, biz oradan ayrıldıktan sonra Yusuf devam ettiğini oturmaya ordan sonrasını bilmediğini şeklinde beyanda bulunmuştur.

40- İLHAN ÇELİKAY (TÜRK TELEKOM SPOR KULÜBÜ FUTBOLCUSU)
    a) Sanık İlhan Çelikay'ın 22/05/2011 gününde oynanan Sivasspor-Fenerbahçe maçında şike yapılmasına yardım eyleminden dolayı, TCK 39/2-c maddesi yollamasıyla, sanık lehine olan 6222 sayılı yasanın 6259 sayılı yasa ile değişik 11/1 maddesi gereğince ,
    b) Sanık İlhan Çelikay hakkında ayrıca 6222 sayılı yasanın 6259 sayılı yasa ile değişik 11/11 ve 18 maddelerinin uygulanmasına ,

Sanık İlhan Çelikay'ın; 11/1. maddesi uyarınca temel hapis cezası 5 yıl kabul edildiğinde, yardım eden sıfatı nedeniyle cezası TCK'nın 39. Maddesi uyarınca yarı oranında indirildiğinde 2 yıl 6 ay hapis, hakkında TCK 62 uygulandığında sonuç cezası 2 yıl 1 ay hapis olacaktır.Erteleme ve HAGB sınırları dışında kaldığına göre aleyhine olduğu sabittir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

19.05.2011 günü saat:12.24'de Yusuf Turanlı'nın İlhan Çelikay'ı aradığı görüşme(tape:3465);
    İlhan: "Hiç zorlamayacağım maçı sen gidecek misin abi", Yusuf: “Yok ya ne işim var…Korcan şimdi ağlardan şey 90’lardan çıkaracak sonra Fener bilmem ne üzerimize yüklenecek bak ulan mahvettiniz bizi şampiyonluktan ettiniz bana ne televizyondan izleyim", İlhan: "Hiç bir şey olmaz abi", Yusuf: “Kaç olur 4’mü olur (gülüyor)", İlhan: “Ben 3’e razıyım abi", Yusuf: “Şey Fanatik’i gördün mü sen… Pedriel’e bende mesajla yazım ki Pedriel gol atsın adımı dedim Fatma diye değiştireceğim dedim şeyde…olmayacak duaya amin demek ...gel otururuz ya",
    Sanık Korcan ile şike konusunda anlaşan ve “HEDİYEYİ PAZAR ÖĞLENE ALACAĞIM BEN YANİ tamam” dediğinde Korcan’ın “fark etmez abi sende ya da bende durması çok önemli değil yani” karşılık vermesine karşın, Yusuf Turanlı, Korcan’ın kardeşi sanık İlhan ile irtibata geçmektedir.

19.05.2011 günü saat:13.49'da Yusuf Turanlı'nın İlhan Çelikay'a gönderdiği mesajda(tape:3466);
    "Bıgcefteyım kardesım ogunku oturdumuz yerde gel" yazdığı,

20.05.2011 günü saat:14.30'da Yusuf Turanlı'yı Korcan Çelikay'ın aradığı görüşme(tape:3467);
    Korcan: “Hemen arabayı sattırdın hı", Yusuf: “Geldim ben İlhan gelecek diye sorayım dedim araba gitmiş 1 gün önce valla satılmış…başka 5.20 bakarız”, Korcan: "Gelecekmiş abi evet", Yusuf: “Başka bir şey buluruz yani…audi’de güzel 5.20 de güzel yani", Korcan: "Exculisev var ya galeri…A5 vardı orada da…59 bin euro demiş, …işte birine karar verdik alacaktık şey yok ağırlığımız olmadığı için", Yusuf: “Ama ne kadar bekledik da baksana yani söyledik de", Korcan: "Bırak ... bırak biliyorum abi ya (gülüyor)", Yusuf: “Anca o kadar oldu (gülüyor) olmadı gider o ... şeye bakarız o senin söylediğin arabaya bakarız… (İlhan Çelikay’ı kastederek) İlhan da gelsin" ,

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

22.05.2011 günü saat:23.39'da Yusuf Turanlı'yı İlhan Çelikay'ın aradığı görüşme(tape:3474);
    YUSUF TURANLI : Alo
    İLHAN ÇELİKAY : Abi nasılsın
    Y.T : İyiyim sen
    İ.Ç : İyi abi 10 dakikadır görüştük ya
    Y.T : Nasıl iyi mi...
    İ.Ç : İyi iyi iyi abi ya bir şey yok
    Y.T :He iyi tamam oh be rahatladım ya a..ına koyayım valla şey oldum ya ulaşamadım da mesaj attım ona aradım telefonu kapalı
    İ.Ç : He kapattı abi
    Y.T :Ya bu bir şey yani a..ına koyayım öbürüde yedi başkaları da yedi lig başından beri her gol normal gol mü sanki yani olabilir abiciğim ya öyle mi
    İ.Ç : Aynen öyle abi olabilir tabi ki yani
    Y.T :Ya lig başından beri her gol normal mi yani a..ına koyayım ne ya tamam da bunu
    İ.Ç : Abi be benim tek şeyim Stoch un kini yeseydi bari
    Y.T : A işte yani abi orada kurtarıyor burada yiyor bu kısmetsizlik olabilir yani
    İ.Ç : Anladın mı
    Y.T : Tamam yani he her şey her kaleci
    İ.Ç : Niyang, Niyang, Niyang ına ... Niyang ın kine refleks yaptı mesela ... çıkarmadı...
    Y.T : ... kini Niyang kı hay Alex, Alex in ki miydi Alex in kiydi bir de karşı karşıya çaprazdan çıkardı yani olabilir a...ına koyayım yani şey değil ya dünyanın son... o futbolda var ya aradım bir ibnenin sesini duysaydım duyamadık onu da bir mesaj attım da
    İ.Ç : İyi ya sabah kaçta geleceksin diyor bana
    Y.T : Hı iyi tamam
    İ.Ç : İyi tamam yani... rahat
    Y.T : İyi yani demi iyi şey bu kadar fazla takmasın kafasına
    İ.Ç : Yok ya bir şey demedi
    Y.T : Bu gece hastanede kalacak demi
    İ.Ç : Yarın biz kalırız abi hastane de
    Y.T : Kalıp salı günü mü dönersiniz
    İ.Ç : Salı akşama kadar kalırız salı akşam ee biraz geç döneriz 9 uçağı var
    Y.T : Salı günü
    İ.Ç : He 9 uçağı daha rahat olur abi direk eve geçeriz
    Y.T :Tamam tamam tamam sen şey yap yani. Sende bu sefer moralini bozuk gösterme bu sefer o da bozulur...
    İ.Ç : Yok abi benim yani
    Y.T : Hı hı olur a..ına koyayım
    İ.Ç : Ben yoksa hani ben ben çok rahatım ama işte insanlar yani ağızları torba değil ki büzesin
    Y.T : Yok be abiciğim ya ... diyeceklerdi zaten bunu yani bunu herkes ... ne olursa olsun diyecekler
    İ.Ç : Ya bütün
    Y.T : Bak televizyonları bir şey yok yani şuan da
    İ.Ç : Evet bütün televizyonlarda hiç bir şey yok
    Y.T : Yok yani ya o da olur a..ına koyayım yani normal ne olsa diyecek yani
    İ.Ç : Evet
    Y.T : Yani golü, gol normal hatasız gol de yesen diyecekti zaten
    İ.Ç : Tabi canım
    Y.T : Siktir et ya koy anasının a..ına ya
    İ.Ç : Ya
    Y.T : Valla hiç ...
    İ.Ç : Şeyi çıkartabilirdi o frikiği o adamın kafasına çarpmasa gidiyor da topa
    Y.T : Tabi canım kafasına çarptı gitti oraya yani ne yapacak ona yani
    İ.Ç : Hı
    Y.T : Ya yapacak bir şey yok yani
    İ.Ç : Yapacak bir şey yok
    Y.T : Aynen
    İ.Ç : Aynen öyle abi
    Y.T : Tamam tamam konuşuruz canım benim hadi öpüyorum seni
    İ.Ç : Tamam görüşürüz
    Y.T : Hadi bay bay
    Müsabaka sonrasında sanık Korcan’ın kardeşi İlhan ile Yusuf, Korcan’ın yediği golleri değerlendirmektedirler. Sanık Yusuf, “… başkaları da yedi lig başından beri her gol normal gol mü sanki yani olabilir abiciğim ya öyle mi” sözüyle Korcan’ın yediği gölün de normal gol olmadığını itiraf etmektedir. Bu söze karşılık İlhan, şike yorumlarına neden olmayacağını düşündüğü için “Abi be benim tek şeyim Stoch’unkini yeseydi bari” diyerek esasen yenilen diğer gollerin, şike anlaşmasının varlığına işaret eden yorumlara neden olacağını söylemektedir.
    Sanık İlhan Çelikay, Korcan’ın Fenerbahçeli Stoch’un gölünü yemesi halinde bundan dolayı kimsenin şüphelenmeyeceğini ve bir şey diyemeyeceğini söylemektedir. Müsabaka izlenildiğinde, Stoch’un kaleci Korcan ile karşı karşıya kaldığı ancak çektiği şutun Korcan’ın göğsüne çarparak dışarı çıktığı görülmektedir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

29.05.2011 günü saat:15.06'da İlhan Çelikay'ı X Bayan'ın aradığı görüşme(tape:3307);
    İlhan: "İstinyepark’tayım…3 erkek oturuyoruz da bir tane abimiz var yanımda bir görüşme yapıyoruz… Burada işim bitince arayım mı", X Bayan: “Eğer görüşmek istiyorsan oradan çıkma diyorum…Yakınım çünkü" ,

Tüm dosya kapsamı ve elde edilen deliller birlikte değerlendirildiğinde; 22.05.2011 günü Sivas’ta oynanan Sivasspor – Fenerbahçe futbol müsabakasında, Aziz Yıldırım liderliğindeki suç örgütü tarafından, Sivas Sporlu futbolcular Mehmet Yıldız ve Korcan Çelikay ile menfaat/kazanç karşılığında müsabakada Fenerbahçe lehine olacak şekilde oynamaları için şike amaçlı anlaşıldığı, ayrıca Sivas Spor Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz ile de şike anlaşmasına varıldığı, Aziz Yıldırım’ın talimatları doğrultusunda hareket eden sanıklar İlhan Yüksel Ekşioğlu, Ali Kıratlı, Tamer Yelkovan, Ahmet Çelebi, Bülent İbrahim İşçen, Abdullah Başak, Yusuf Turanlı ve Fatih Akbaba’nın bu şike faaliyetlerinin içerisinde aktif olarak bulundukları sanık İlhan Çelikay’ın ise, Yusuf Turanlı tarafından Korcan Çelikay ile şike amaçlı görüşülüp anlaşılması sürecinde adı geçen sanıklar arasında irtibatı sağlamak suretiyle eylemin icrasını kolaylaştırdığı ve yardım eden konumunda bulunduğu anlaşılmış, oluşan bu vicdani kanı üzerine cezalandırılmalarına karar vermek gerekmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)