Hesaplipazar
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 65 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: brahim Akn

Trabzonspor Kongre yesi

yelik tarihi
    09.07.2007
    Nereden
    Trabzon

10.05.2011 gn saat:13.01’de Yusuf Turanl'y, skender Aln'n arad grme(tape:3549):
    Yusuf: "Hayrl olsun dedik hayrl olsun", skender: "Sa ol abi teekkr ederim", Yusuf: "Bak daha arama beni niye aryorsun matan nce benim moralimi ey yapyorsun", skender: "nn’deki ma nasl izlemisin ayn yle bir ma izleyeceksin, puroyu yak karma gerisine", Yusuf: " (glyor) Biz beraber yakarz puroyu rahat ol sen, eyde kimi oynatyor stoperler", skender: "Metin ile Can oynar ya" Yusuf: "Kaleye yine Hasagic’i ald", skender: "Tabiki de", Yusuf: "Konutum, ben", skender: "Tamam abi hi merak etme, izleteceim sana”,

11.05.2011 gn saat:00.21’de brahim Akn’n, Y. Turanl'y arad grme(tape:3549);
    YUSUF TURANLI : Alo
    BRAHM AKIN : Yusuf abi ne yapyorsun
    Y.T : yi canm sen
    .A : Neredesin
    Y.T : Evde
    .A : Ne zaman geliyorsun sen
    Y.T : Sabah kyorum
    .A : Valla
    Y.T : He
    .A : Ka saat sryor oradan
    Y.T : Valla 6 saat falan diyorlar da yle yava yava geleceiz biz ya kahvalt edip falan, sen ne yapyorsun
    .A : Abi bende imdi bakann yanndan ktm ya
    Y.T : Ne diyor
    .A : ... valla
    .A : Valla abi neler sylemiyor ki a..na koyaym
    Y.T : Mesela
    .A : A..na koyduumun olu abi kacaz yapacak bir ey yok ya konutuk yani imdi birde ne diyorsun biliyor musun ma alrsam diyor
    .A : Pirim vereceim sana diyor aramzda kalsn da yani ... diyor yani bu kadar geldik ey yaptk baya baya sylyor abi ey yani Yusuf abi oynayacam yani syleyeyim sana da onu syleyeyim dedim ya
    Y.T : Valla
    .A : Valla oynayacam abi aramzdan kalsn yani sen bir ey syleme kimseye de
    Y.T : Daha bu saatten sonra bir ey syleyemem ki zaten ya
    .A : Deil mi
    Y.T : yle bir ey syleyemem daha yani
    .A : Tamam abi
    Y.T : Hayr yani ey oluruz yani
    .A : Ne
    Y.T : Yani tamam dedik ya ondan sonra rezil oluruz adamlara
    .A : Ama tamam da abi yani yapacak bir ey yok ki burada sonuta kupa finaline kyoruz yani deil mi
    Y.T : Tabi canm hayr
    .A : Hibir garantisi yok elimizde onlarn da bir garantisi yok yani onlarda eyin sonunu buluyorlar abi yani deil mi maa gelirken olur mu ister istemez insann eyi dalyor ben hocay yarn .... biliyor musun srf o yzden
    Y.T : Biliyorum canm hayr biliyorum ben oradaydm ya yle konuunca tamam dedim onlarda rahatlad tamam dediler yani
    .A : Ama ite ma var abi nasl olacak
    Y.T : Zaten onun iin konutuk ya onu
    .A : He ite ylede bir ey var amna koyaym anlamyorum niye byle yapyorlar anlamyorum abi ya valla bundan nce niye bitirmiyorlar deil mi
    Y.T : Hayr adam yemin ediyorum dedi ki sizi arayacaktk dedi ondan sonra dedi imdi bu ma ncesi niye byle bir ey yapyorsunuz diye derler diye aramadk yemin ediyorum dedi
    .A : Ha
    Y.T : Yoksa biz kesin arayacaktk dedi yani bizim o konu da bir eyimiz yok dedi phemiz de yok dedi ondan sonra yani hibir ekilde de yok dedi biz arayacaktk dedi nmzde ki aramba perembe dedi hani 3 - 5 gn gesin ki dedi yle arayp isteyeceiz dedi aramba perembe en ge dedi arayp dedi isteyeceiz dedi baka bir eklimiz yok zaten
    .A : Peki Yusuf abi biz yenersek ne olacak
    Y.T : Valla bilmiyorum
    .A : A.. g..t datacak ortalk deil mi
    Y.T : Yani bilmiyorum ki ne olur
    .A : Hani bizden deil de yani Beikta tarafndan dnnce
    Y.T : ... yani sonuta
    .A : Bizim tarafmzdan deil de onlarn tarafndan yani kyamet kopar yani
    Y.T : Ee yle tabi yle tabi
    .A : yle de bir ey var yani imdi Tayfur hocann durumu kritik Avrupa ya gidemeyecek takm aptal gibi olacak herkes ylede bir ey var
    Y.T : Yani
    .A : YA SEN YNE BR EY SYLEME AB BEN BR EYLER YAN OYNARIM BAKTIM OK EY YAN BYLE BAKTIM OK LAR
    Y.T : yle dedim artk
    .A : OK LAR OLUYOR TAMAM DERZ YAN AMA BR TRL OLURSA AB VALLA HAN TERS BTEBLR YUSUF AB (Glyor)
    Y.T : Ne bileyim ben seninle konutuktan sonra yle dedim yoksa
    .A : Aramazlar herhalde seni matan sonra aramazlar herhalde seni, ararlar m
    Y.T : Ya eylerle biter benim ilikim biter yani ondan sonra
    .A : Deil mi
    Y.T : Tabi canm biter yani, yani ben yle konuunca garanti deyince ya adamlarn bir sknts yok adamlar dedi ki biz dedi bunu keke dedi 1 ay nce yapsaydk dedi
    .A : Ya
    Y.T : Keke dedi orada hata bizde dedi, imdi dedi arasak dedi yani bu o gn ilk aradklarnda bu sefer dedi bunlar dedi yanl anlayacak dedi ortal kartracaklar dedi
    .A : Yani
    Y.T : Ama bizim bir skntmz yok ki dedi biz ey gibi sz veriyoruz dedi yani bu kesin bitecek bu i dedi yle veya byle bitecek dedi hibir skntmz yok dedi biz kesinlikle alacaz dedi yani bitecek dedi bu i yani anladn m
    .A : Yenersek almayacaklar m (Glyor)
    Y.T : HAYIR YA ONU SYLEMYOR O YLE BR EY YOK YLE BR EY YOK KEKE DED OYNAMASA KS DE DED
    .A : Ama abiciim
    Y.T : Keke dedi
    .A : Yani imdi benim durumum yle bir durum ki 3,5 sene nce bunlar biliyorsun beni satt ya Yusuf abi ya
    Y.T : Ya bunlarn alakas yok tabi bunlar yok ki
    .A : Olmaz olur mu Yusuf abi bakan vard ya beni sat dediler ya kolay m ya
    Y.T : Ya hoca diyor ite hoca diyor satyorlar yani ha bu her yerde byledir ya
    .A : Tamam ben seviyorum abi de ben buraya kadar Yusuf abi emek verdim imdi neler yaptm sen grdn ya
    Y.T : Abi sen nasl istiyorsan yle yap bo benim iin fark etmez abi ben senin iin yani ben senin kafan kartrmayaym
    .A : ... sonuta ... yani
    Y.T : Yok yok kafan kartrmayaym olum ben yle bir eye girmem biliyorsun yani ben orada hani eyde verdik ya adn syle hani
    .A : Tamam abi ama final ma bu Yusuf abi ya
    Y.T : yle
    .A : Hani yle yapp ta sen byle yap da olmaz da o kurallar uyar m abi ya
    Y.T : yle bir ey demiyor ki zaten yle bi ey demedi yani rica ettiler anladn m byle byle dediler yoksa yle bi zorlamalar veya bir ey olmad yani
    .A : Ha tamam o zaman
    Y.T : Hayr yle senle ben konutuktan sonra da ben orada okeyi verdim ya hani hayrl olsun diye
    .A : He
    Y.T : Ondan sonras kt keke orada demeseydim problem yoktu o zaman diyecektik ki byle byle
    .A : Hm
    Y.T : sterseniz aln isterseniz almayn yani oraya getirdik laf yani ondan sonra yle olunca bu sefer ey olur diye yoksa batan deseydik adn syle siktir et hani abi yani ma bitsin atyorum matan sonra konualm
    .A : HAYIR YLE BR EY YAPAR MIYIZ YUSUF AB MD BEN Y OYNADIM 2 GOL ATTIM BR ASST YAPTIM ALDIK KUPAYI ONDAN SONRA SEN ARARLAR MI
    Y.T : YA BEN DAHA ARAMAZLAR ONDAN SONRA YAN BELK SEN ARARLAR SEN EY YAPARLAR ATIYORUM ALIRLAR EDERLERDE BENM EYM GDER ONDAN SONRA BENM BEN TOTO OYNAMI OLURUM ANLADIN MI...
    Ya beni daha aramazlar ondan sonra yani belki seni ararlar seni ey yaparlar atyorum alrlar ederlerde benim eyim gider ondan sonra benim ben toto oynam olurum anladn m ...
    .A : Ama sonuta sen benim menajerimsin ne olacak
    Y.T : Abi olur mu ya sonuta beni daha ondan sonra dikkate alrlar m adamlar ben orada tamam demiim hani konuup da
    .A : Ama ben ne yapaym yani diyeceksin abi o kadar da benim eyim yok ki diyeceksin futbolcu sonuta diyeceksin yannzda konutum dersin yani benim stme at abi at at
    Y.T : Sen nasl biliyorsan yani
    .A : Yani ters bir ey olursa nk Yusuf abi ben yani 2 tane golm var ya lede bir durum var anladn m abi buradan gelecek dnya kadar pirim var Yusuf abi ben imdi bunlar nasl pe ataym ya
    Y.T : Tamam yavrum benim sen nasl istersen
    .A : eyini dn Yusuf abi bunun finalin kupay aldn m seni arayacak takmlar dn yani
    Y.T : Tamam tamam sen hi kafana bulandrma sen yani nasl istiyorsan yle yap ben uyarm sana yani benim iin fark etmez
    .A : Yani Yusuf abi dnya para alacaz ya, valla bak dnya para alacaz yani
    Y.T : Tamam ben sana uyarm yavrum
    .A : Tamam
    .A : Ondan sonra Trabzon mandan sonra gideriz Kbrs a bir hafta gelmeyiz a..na koyaym (Glyor)
    Y.T : Daha zaten ben daha onlar aramam zaten bu saatten sonra daha beni de aramazlar zaten
    .A : Aramazlarsa aramasnlar a..na koyaym baktk ters gidiyor ters gittiinde de yapacak bir ey yok deil mi
    Y.T : te o zaman hayr, ben yarn sylerim en kt onlara ya yapacak bir ey yok ne yapaym yle derim yani
    .A : De ki o zaman ne de biliyor musun Yusuf abi
    .A : Bakan de duymu herhalde de
    Y.T : Ya yle denir mi abi nereden duyacak benle sen biliyorsun
    .A : O zaman bo yu ekmiler de abi kenara ekmiler de
    Y.T : Hayr yle diyemem ya yle dersem
    .A : Ne diyeceksin abi
    Y.T : Diyeceim ki yok ey yapmyor diyeceim hani istemiyor diyeceim yani
    .A : ok emek vermi de abi buraya kadar getirmek iin de ya
    .A : yle de bari
    Y.T : yle bir ey diyeceim yani
    .A : Yani ok kenetlendi imdi takm abi ya, sen bulursun abi bir ey sylersin ya
    Y.T : Sylerim ya, ne bileyim ite ya bir ey sylerim ben orada sy..
    .A : Ama sylemen gerekiyor zaten ya
    Y.T : Ya yle bir eyse syleyeceim yani yok diyeceim kacak her eyi yapacak diyeceim yle diyeceim
    .A :Yani abi...syleyeyim ki syleyeyim dedim ki yani bir ey istersen sylersin abi ya
    Y.T : Tabi canm sylemem lazm bu sefer ey olur
    .A : Ters br taraftan br oyuncularn ... sorun olur
    Y.T : Hayr ey olur yani hani orada sz syledik ya imdi hani hayrl olsun dedik ya
    .A : Evet
    Y.T : Ondan sonras rakamna kadar konutuk ondan sonra hani onlarda yle bir ey bekledi imdi hayrl olsun dedikten sonra ben ey olur yani anladn m yoksa baka kimseyi dnmyorum
    .A : Ne diyeceksin
    Y.T : Bilmiyorum ki kafam kark
    .A : Ama bir ey sylemen lazm Yusuf abi ya hani mantkl bir ey sylemen lazm
    Y.T : Kafam kart ite
    .A : Valla imdi yanndan ktm Yusuf abi ya, yani yarn ocuu mu bile getireceim Yusuf abi buraya
    Y.T : Ya ne bileyim ne diyeyim bir ey diyemem ki ben abi senin karar nk ben imdi ok da ey yapmak istemiyorum anladn m hani etki altnda brakmak istemem yani
    Y.T : Sonuta sen her eyi bilen insansn yani sonuta her eyi gren bilen insansn senin

Y.T : Senin eyin nemli
    .A : Ne diyeceksin ki abi imdi seni de zorda brakmayaym yani ne diyeceksin, yani beni biliyorsun ben duygusal adamm abi ya
    Y.T : Biliyorum biliyorum
    .A : Hani ben duygusalm ben etkileniyorum byle eylerden ok ya
    Y.T : Biliyorum ben biliyorum yavrum
    .A :GEEN... ETKLENDM BEN DE SANA AKTIRMADIM YAN
    Y.T : Hangisine
    .A : O GEEN MUHABBET VARDI YA BR TANE
    Y.T : (Glyor) Yok ya bir ey olmaz
    .A : Ondan
    Y.T : Bir ey olmaz ondan senin bakann mutlu ya
    .A : He?
    Y.T : Hocan mutlu bakann mutlu
    Y.T : O ite yle mi yalan m mutlu yani
    Y.T : Hepsi mutlu SENDEN MUTLULAR YAN ONA EMN OL YAN HERKES DEN MUTLU YAN ha burada ey yani o gn ey olmasayd problem yoktu hani o gn dedim ya ite sknt o yani yoksa baka bir sknt yok yani
    .A : Ama ne diyeceksin abi mantkl bir ey sylemen lazm ki ya ardlar diyeceksin tehdit ettiler falan de bari duymu de bari de abi ya
    Y.T : Yani sen diyorsun ki biz garanti alrz diyorsun yani sen yle gryorsun
    .A : Yusuf abi ben yle gryorum da
    .A : Futbol tabi bu ya
    Y.T : te ya onun iin sylyorum
    .A : Ama yenebiliriz yani anladn m abi
    Y.T : te onu da sylyorum yani o kendimizi dnmek asndan daha nemlisi yani seninle ilgili hani orada ki salamln bilmem neyini hepsini dnyorum nk bu hayatta herkes kendini dnyor ben seni dnerekten orada sylyorum yarn bir gn orada ne kadar daha salam olacan ne kadar daha kuvvetli olacan onlar dnerekten sylyorum yani bunlar byle konuuyorlar yarn bir gn telefon amyorlar biliyorsun
    .A : Evet evet biliyorum abi
    Y.T : Yani biliyorsun bunlar
    .A : Tabi tabi ama
    Y.T : Yani imdi atyorum sen burada kn yrttn alamadn kupay o i..neler bakar m suratna bakmaz Belediyedekiler bakar m bakmaz bu i..neler nk eyden kyorsun bi mata gol atamyorsun a..na koyaym hepsi surat yapyor bugne kadar bu takm buralara getirmisin etmisin anasn s…kmisin takmn byle yapmsn ne oluyor bir ma oluyor bir ey oluyor ee biz o kadar para veriyoruz o kadar da atacak tabi yle demiyorlar m diyorlar
    Y.T : Senden biliyorsun bunlar yani bu ite, bu ite hep iyiyken varsn zaten yani kt olduunda kimse kalkp da sahip kmaz zaten o yzden ilk nce kendi dneceksin yani bu i byle bir i bu iin eyi yok yani duygusall sende biliyorsun bunu
    Y.T : Ben o adan sylyorum yani, yani bu adamlar her zaman sahip kar sana bu adamlar her zaman yannda olur ama bunlar yarn brakr gider buray nk zaten belli bi eyi olmayan kulp yarn o gider bu gider bakas nk bi eyi yok yani bu kulbn gemii yok bir eyi yok ben seni dnerekten sylyorum yani total olarak sylyorum
    .A : Abi bende ite dier eyleri dnyorum yani biz yendiimiz zaman ne olacaktr onu dnyorum ne olacan karman orman olacak biliyorum her ey ama ben imdi burada yani bu kadar i yapmm Yusuf abi ya
    Y.T : Evet
    .A : Neler yapmm abi son senem gnderin beni diyeceim zaten beni
    Y.T : Yani doru sylyorsun
    .A : Yani takm, tabi ki Beikta a gitmek isterim ama yani bir sr takm olacak yani
    Y.T : Tabi canm yani, yani burada bir sknt yok yani, yalnzca ey ite keke o gn sylemeseydim ben onu
    Y.T : Evet o gn hani o laf sylemeseydim o laf syleyince ey oldu biraz
    .A : Ne syleyeceksin peki
    Y.T : te bilmiyorum orada kafam kark yani uan
    .A : Bi ara tehdit etmi falan de ya
    Y.T : Ya ey yapmazlar onu ya yani baka, yani diyeceimiz ey u, laf yani ya kacak oynayacak her trl ya bunu diyebiliriz baka bir ey bulamayz yani o gn sylemi olsaydk bu sylediini doruydu
    .A : Ama imdi ard abi ne yapaym
    Y.T : Ya tehdit edecek bir ey yok ki neyi tehdit edecek
    .A : Var abi var ya, futbol hayatn bitiririm diyor
    Y.T : Neye istinaden syleyecek kim biliyor ki bunu ite yani bunu kim biliyor ki sen ben baka kimse bilmiyor onu bu sefer sizde bir ey var diyecek o zaman siz yaptnz hatay diyecek bizi de zor braktnz der o zaman yani o olmaz da ...
    .A : Abi o zaman ne diyeyim hocayla konutum mu diyeyim ne diyeceim bilmiyorum ki
    Y.T : Hoca y ...
    .A : Bir ey syleyeceksin ...
    Y.T : Hocay nerden bilecekler be abi hocay bilmez ki onlar, yani valla ne bileyim ben o gn orada da syledim yani bunlar bu kadar istekli arzulu grnce syledim sana yoksa keke sylemez olaydm valla
    .A : A..na koyaym ya
    Y.T : Valla
    .A : Ma gn geliyor byle, ma zaman bunlar yaplr m abi ya
    Y.T : Yani o kadar istekli ve arzulu
    .A : A..na koyaym btn eyim dalyor byle olunca ya
    Y.T : O kadar istekli arzulu sylediler ki
    .A : Bende istiyorum bende istiyorum abi istemiyor deilim de abi yani
    .A : Ee bu kadar ey bu taraftan da byle dnyorum yani
    Y.T : Doru doru yani bak ben sana bir ey demiyorum ama inan ki
    .A : Ben hangisini dneyim abi adamlar bir dediimi iki etmediler burada a..na koyaym ya
    Y.T : Yok yok ya ettikleri de oldu etmedikleri de oldu sende biliyorsun canm bazen zdler seni zmediler deil yani yalan m bazen de zdler seni ama ben bunlar burada ok istekli grnce hani bu kadar bana da ok samimi geldiler anladn m yoksa ben sylemem ben sana onu ben orada o istei arzuyu bunlarda grmemi olsam yani inanmasam daha dorusu ben zellikle birine ok inandm orada yani ok temiz adam o valla billa ok
    .A : Kim o
    Y.T : Serdal ok dzgn bi adam
    .A : He evet
    Y.T : ok dzgn ok temiz bir adam valla billa ben ona inanmam olsam ya acayip temiz bir adam ya inanlmaz yani
    Y.T : Hibir kaarlk bilemem nelik yok yani acayip temiz bir insan hani ben ona inanmasam sana kesinlikle sylemem ya mmkn deil yani anladn m
    .A : Ben konuaym abi
    Y.T : Yok canm daha ne konuacaksn bo ver
    .A : Olmaz m
    Y.T : Yok yok olmaz
    Y.T : Yok canm
    .A : Abi yani ya sen ya ben konumamz gerekiyor yani, yani konuurum sorun deil benim iin
    Y.T : Yok konu.. olmaz yani neyi ko.. konuulmaz imdi telefonda falan
    .A : imdi Bursa da Halis KARATA n menajeri var ya ok samimi onunla
    Y.T :ABCM YOK BULATIRMA ADAMLARI BO KMSE BLMYOR ZATEN 3 K BLYOR
    .A : Hayr konumak iin syleyeceim ya
    Y.T : Hayr hayr yok canm ya 3 kii biliyoruz zaten olmaz yani orada zaten muhatap olan benim yani baka birinin gidip ona bir ey sylemesi olmaz zaten yani tabi yani atyorum belki senin ilikin zedelenmez bir ey olmaz ama benim ki zedelenir ben de derim ona kardeim olmuyor olmuyor yani yapacak bir ey yok sylerim yani
    .A : Ama diyecek ki iki gn nce byle bir gn sonra byle
    Y.T : Ya ite, ite orada da ben patlayacam yani orada da
    .A : Ne diyeceksin ki
    Y.T : te bilmiyorum orada diyecek ki ya bu ocuk oyunca m diyecek hani bize yle syledi hayrl olsun dedik diyecek bilmem ne diyecek valla ne bileyim kafam kart
    .A : Ama hayrl olsun diyorlar abi ma iin diyorlar byle bir ey var m ya bu nasl bir ey abi ya
    Y.T : Ma iin hayr imdi ma iin derken
    .A : Maa kyorum ben imdi yani yle bir ey de yapyorlar madem o zaman almayn almayn a..na koyaym
    Y.T : Onlar almamazlkla alakal bir ey sylemediler zaten
    .A : Ma yenince a..na koyaym he almayacaklar byle samalk m var ya
    Y.T : Yok yok yle bir ey demediler zaten
    .A : Eee
    Y.T : yle bir ey demediler
    .A : Ksaca onu sylyorlar abi
    Y.T : Hayr orada imdi bak bir ey syleyeyim sana bunu her takm bekler anladn m bir ey olduunda olur yani bu normaldir
    .A : Ee ne yapaym imdi ben iki gn nce imdi byle bir ey olmayacan ya sen bi dnsene ... ya
    Y.T : Yav doru doru bo kacaksn oynayacaksn ya aslanlar gibi bo ver takma kafana sen
    .A : Yani ben anlamyorum ya bu insanlar
    Y.T : Yok yok sen
    .A : Son gn geliyorlar a..na koyaym ey yapyorlar ee o zaman ben imdi yendim a..na koyaym bir daha aramayacaklar seni byle samalk m var a..na koyaym
    Y.T : Olsun aramasnlar
    .A : Niye byle bir ey yapalm abi bizde o zaman ya
    Y.T : Ya ararlar aramazlar diye bir ey yok
    .A : ... kendimizi ya
    Y.T : Yok yok aramazlar, niye ararlar ya niye aramasnlar ararlar ya
    .A : A..INA KOYAYIM YA ZATEN YLE ALACAKLARSA ALMASINLAR A..INA KOYAYIM ZATEN YA RESMEN EYMZ GB YAN
    Y.T : bo yle bir ey sylemedi adamlar almayacaz bir ey demediler zaten sen oray kafana takma hi sen k aslanlar gibi oyna
    .A : Zaten ... oynamyor yetmez mi a..na koyaym adamlar kadroya bile almyorlar
    Y.T : Bunlar syledi almad zaten
    .A : Yani beni de sylesinler o zaman almasn a..na koyaym
    Y.T : Nasl diyecek diyebilir mi keke diyebilse ya o komple oynamasayd diyor du keke anladn m bizim iin daha iyi olur diyor du hani keke nceden, neyse sen hi bo ver ya kapat konuyu hi takma kafana
    .A : Tamam
    Y.T : Sen k topunu oyna ya
    .A : yi abi senide dnyorum abi ne yapaym
    Y.T : Ee tamam bir ey yok artk olmu olan olmu yani beni daha kale almasnlar okta s..kimeydi ne yapaym yani almazlarsa almasnlar yani yapacak bir ey yok yani ne yapaym
    .A : (Glyor) He Allah m ya byle bir ey yok ya yemin ediyorum byle bir konuma yok ya
    Y.T : Yok yok bo ver sen yok yok sen hi zme kendini bo ver sen benim iin sen nemlisin siktir et beni aramazlarsa da aramasnlar a..na koyaym aramazlarsa aramasnlar .... hi s..kimde de deil ne yapaym yani sen ey yapma ya
    .A : Ben syledim dersin futbolcum byle yapt bana ne a..na koyaym dersin, futbolcum karaktersiz dersin abi (Glyor)

Y.T : Yok daha diyemem ondan sonra muhatap olamam onlarla ya onlar benimle olmazlar yani daha dorusu siktir et olmasnlar ya
    .A : Eee ne yapacaklar o zaman abi
    Y.T : Ne yapaym ya bo ver
    .A : Ha
    Y.T : Yapacak bir ey yok
    .A : He yani bizimki de garanti deil ki yenince yani
    Y.T : te ben onun iin sylyorum zaten yani
    .A : Yani garanti deil ki ya Yusuf abi ylede alacaklarsa a..na koyaym almayacaklarsa da yani valla acayip sinirleniyorum byle olunca tam ey gn geliyorlar byle valla billa
    Y.T : Neyse bo ver pyorum seni bo ver yat sen ya siktir et
    .A : Tamam abi
    Y.T : Hadi grrz
    .A : Hadi iyi geceler
    Sen alat biz severiz seni...
    Akn rengi:BORDO-MAV
    ts_mania

Trabzonspor Kongre yesi

yelik tarihi
    09.07.2007
    Nereden
    Trabzon

brahim Akn, Bakan’n ma almalar halinde prim vereceini sylediini Yusuf’a iletiyor ve msabakada oynayacan sylerken dier taraftan da “abi aramzda kalsn, yani sen bir ey syleme kimseye de” diyerek esasen kar tarafn kendisini ike anlamas gerei iyi oynamayacak gibi bilmesini istiyor. Buna karlk Yusuf da “Daha bu saatten sonra bir ey syleyemem ki zaten ya, yani tamam dedik ya ondan sonra rezil oluruz adamlara” diyerek anlamann salandn ve msabakann oynanaca gnn gecesinde yaplan bu konumadan sonra artk anlamadan vazgetiklerini sylemesinin mmkn olmadn belirtmektedir. Konumann devamnda brahim Akn; kupa finalinde Beikta’a kar iyi oynad takdirde alnmayacan bildii iin Yusuf Turanl’ya glerek, “peki Yusuf Abi biz yenersek ne olacak…” demekte ancak bir de ak kap brakarak “yani oynarm baktm ok ey yani byle baktm ok lar oluyor tamam deriz yani” demek suretiyle oyunun gidiatna gre hareket tarz benimseyeceini sylemektedir.
    Bu arada konuma ierisinde brahim Akn duygusal bir insan olduunu, hukuka aykr olduu kadar ahlki de olmadndan ikeden olumsuz etkilendiini, “Geen ... etkilendim ben de sana aktrmadm yani, O geen muhabbeti vard ya bir tane” diyerek 01.05.2011 tarihinde oynadklar Fenerbahe msabakasnda yapt ikeden sz etmektedir.

11.05.2011 gn saat:00.58’de brahim Akn’a, Yusuf Turanl'nn gnderdii mesajda(tape:3550);
    "kesnlkle gorcez benm cn cok rahat cunku ben nandm adama yoksa harb s..m onlar turkyeye rezl ederm altna gremezler" yazd,
    brahim Akn’da tereddtlerin olduunu gren Yusuf Turanl, O’nu ikna etmek iin msabakann oynanaca gnn gecesinde saat 00.58 de sz konusu mesaj gndermekte ve Beikta’n kendisini alacana kesin olarak inandn sylemektedir.
    11.05.2011 gn saat:10.36’da brahim Akn’n, Yusuf Turanl'ya gnderdii mesajda(tape:3551);
    "la abi hocayla konustum mac icin baya hayirli dedi bence sen bizle gel "yazd,
    11.05.2011 gn saat:11.50’de Yusuf Turanl'nn, skender Aln'a gnderdii mesajda(tape:3433);
    " aynen aynen.boylada konus skmayn yaa ayp olur adamlara s btrdm rakamda anlastk yen takmmzla avrupaya gdcez" yazd,
    11.05.2011 gn saat:12.31’de brahim Akn’a, Yusuf Turanl'nn gnderdii mesajda(tape:3552);
    "opuyorumm sen aslan kardesm haftasonu macmz cok oneml " yazd,
    Sank Yusuf ayn zamanda, BB Spor’un hafta sonu Trabzonspor ile yapaca msabakay kastederek bu man nemine vurgu yapmakta, zira dier taraftan sz konusu msabaka iin de tevik giriimlerini srdrmektedir.

11.05.2011 gn saat:12.24’de brahim Akn’, x ahsn arad grme(tape:3553):
    X: "br tarafla tamam m devam m", brahim: "Transfer mevzusu mu hocam, bu maa yani byle ey yap diyorlar bana yava oyna falan hani, gibisinden bende kabul etmiyorum onu", X: "Yani ayn benimde skntlarm var yle diyorlar, yani ey o biz olursak olur ha diyorlar", brahim: "Onun gibi birey diyorlar ite hocam bende kabul etmiyorum olacaksa nceden alsalard yani”,
    Sz konusu grmede X ahs olarak belirtilen kii brahim Akn’n srekli olarak grt ve kendince fikirlerinden istifade ettii “Hocam” dedii tank olarak da ifadesi alnan Ahmet Kan’dr. Sank bu grmede, sanklarn Beikta’a transfer karlnda kupa finalinde oynamamas iin teklifte bulunduunu, “bu maa yani byle ey yap diyorlar bana yava oyna falan hani, gibisinden” cmlesi ile sylemektedir.
    12.05.2011 gn saat:03.24’de brahim Akn’ , Yusuf Turanl'nn arad grme(tape:3554):
    Yusuf: "Havalimannda birey oldu mu", brahim: "Yok ya hibirey", Yusuf: "yi tamam var m bir ey", brahim: "Yarn grrz”,

12.05.2011 gn saat:13.55’de brahim Akn’n, K.' arad grme(tape:3555):
    brahim:"Olay olmu herkes ey yapm burnu krld falan gazeteler arayan arayana, dn kavga edildi falan filan", K.: "Kavga oldu mu ki", brahim: "Oldu da ben girmedim ki kavgaya hi", K.: "Abi ben seni gelir alrm o zaman Ataky’den", brahim: "Onunla grmem lazm ya sonra bir Yusuf abiyle greceim bu transfer ii var ya, birde hediye atm var onu alacam ondan sonra ararm ben seni gelir alrsn beni”,
    ts_mania

Trabzonspor Kongre yesi

yelik tarihi
    09.07.2007
    Nereden
    Trabzon

12.05.2011 gn saat:21.22’de brahim Akn’n, X ahs arad grme(tape:3556):
    X AHIS : Alo
    BRAHM AKIN : Alo
    X : Mbarek ne ediyorsun
    .A : yi hocam sen naslsn
    X : Ne edeyim Allah raz olsun yav karde dnein o kadar ben altm ki biliyor musun
    .A : Valla olmad hocam ya
    X : Ama hayr yani olmad deil senin burada bizim hatamz yok
    X : O Metin var ya
    X : Sen batan diyeydin bana onun iin de al ben ona al..
    .A : Hocam ite o, sen odaya geldiinde ben sana ...dim dedim bunda bunda sknt sorun var dedim ben ey gelince yanmza Arif kart
    X :Ya o o nereden geldi o gelmeyeydi
    .A : Ya hi sorma hocam zaten bam yedi ya yok diyor ben grdm diyor koyarken diyor bilmem ne yaptn diyor falan... konuuyor bana
    X : Neyi, ne diyor
    .A : Elinle koy., elinle koydu diyor falan falan byle eyler yapyor ya diyor
    X : Ya bo ver sende Allah’n seversen ya
    .A : Ya kafay yemi yemin ediyor birde biliyor musun hocam
    X : Samalk ya
    .A : Byle bir ey yok hocam yok diyor ite eliyle koyduunu grdm ben diyor bilmem ne bilmem ne diyor bana ... sylyor ite
    X : Yav yalan
    .A : Hocam ya
    X : Bo ver ya bizim bizim iimiz yok onunla bununla ya
    .A : Eliyle kumu koymu yok bilmem ne koymu... koymu sama sapan konuuyor bize yemin ediyorum grdm diyor bilmem ne bilmem ne
    X : E ben dedim o bir tanesi onun niyedir ya orada ey ediyor kzyor o adamlara deil mi
    .A : Yav hocam bo ver kafay yemi tm o ya kafay
    X : Ya bo ver ya bizimle ...yok aman..
    .A : Vallaha billlaha, ii gc yok adamn dedim ey karacak iinden ..he cebinden dedim
    X : Ney, heh
    .A : Hani senin iin gcn yokmu gibi millete geleceksin ite ey kartacaksn yalan.. iinden yani yani ...
    X : Ya hi bo ver ya
    .A : Geri zekal geri zekal konuuyor
    X : Biz iyilik yaptk bo ver ya amaan
    .A : Ya sen ne diyorsun hocam bo ver
    X : Tamam
    .A : Valla hocam olmad yani yapacak bir ey yok bu cumartesi ey pazar gn gzel bir ma var hocam
    X : nallah
    .A : yi de bir primimiz var onu da syleyeyim sana
    X : Tamam
    .A : Baya iyi yani
    X : nallah
    .A : ok ok iyi
    X : Nereyle
    .A : Trabzonla oynayacaz
    X : Neyinle
    .A : Trabzon
    X : Tamam canm benim Allah nasip ederse inallah
    .A : Pazar gn ben ararm zaten sen hocam cuma., gn
    X : nallah inallah oldu
    .A : Tamam hocam haydi...
    X : Haydi gle gle haydi Allah a emanet ol
    Sz konusu grmede X ahs olarak belirtilen kii yine yukarda belirtildii gibi brahim Akn’n “Hocam” dedii tank Ahmet Kan’dr. brahim ad geen ahsa, hafta sonu Trabzon ile msabakalarnn olduunu, “yi de bir primimiz var onu da syleyeyim sana, baya iyi yani, ok ok iyi” diyerek tevik anlamas ile ykl miktarda para alacan sylemektedir.

12.05.2011 gn saat:21.12'de brahim Akn ile Namk adl ahs arasndaki grme (tape:3557)
    NAMIK : E ne iyisi a..na koyaym yani 7 buuk trilyon para Demirren in Beikta n kasaya soktun a..na koyaym senin para verseler ne olacak brahim AKIN bedavaya geldi diyorlar imdi ilerinden
    BRAHM AKIN : Nereye bedavaya geldim
    N : Olum sen o kupay sen oynasan onlar ya..am alrd o kupann ...punu gremezdi onlar a..na koyaym
    .A : E yapacak bir ey yok
    N : Adam ne diyor sahann en iyi oyuncu bugn Yeni Asr sen Yeni Asr okuyamazsn okudun mu Yeni Asr
    .A : Yok
    N : Sahann en iyi oynayan adamn niye kard anlayamadk diyor ey
    .A : He
    N : Bende anlamadm a..na koyaym sonda Rdvan diyor ki bende anlamadm diyor o iaret.. sen iaret... Gntekin ONAY
    .A : Yok
    brahim Akn’n grt Namk adl ahs, sahann en iyi oyuncusu olarak neden oyundan karldn anlamadn, Yeni Asr isimli gazetede de bu ekilde yorumlarn yer aldn, bunun yannda futbol yorumcusu Rdvan Dilmen’in de bunu anlamadn dile getirdiini sylemektedir. Bu yorumlar dahi gstermektedir ki sank brahim, transfer karl yaplan ike anlamas gerei olarak gerek performansn sahaya yanstmam, sakatlktan kaynakl her hangi bir zorunluluk olmad halde kendi istei ile oyundan kmtr. Nitekim bu ekilde bir tavr sergileyeceinin iaretini, yukarda tm yazl 3549 sayl tapede geen ve Yusuf Turanl’ya syledii “Ya sen yine bir ey syleme abi ben bir eyler yani oynarm baktm ok ey yani byle baktm ok lar, ok lar oluyor tamam deriz yani” sz ile daha nce vermitir.
    Yukardaki grmeden 10 dakika sonra saat:21.12'de brahim Akn ile X ahs arasndaki grme (tape:3558)

X AHIS : He nasl geti ma
    BRAHM AKIN : yi
    X : Niye kard seni
    .A : Ben syledim ya
    X : He sen mi syledin tahmin ettim yoksa ... almaz
    .A : Aslnda da yani
    X : Penaltlar falan da var
    .A :ASLINDA IKARMADIN DED YAN MD BR DE ANLATIM BEN O YZDEN
    X : Kimle
    .A : BEKTA LE ANLATIM BEN 3 GN NCE YA
    X : Valla m
    .A : Tabi
    X : He iyi iyi hayrl uurlu olsun olum
    .A : Onu ey yaptm ite sonra tabi gol atnca biraz kart
    X : He
    .A : Sonra imdi byle ey Tayfur hocayla konutular ite imdi
    X : Heh
    Yukarda 3557 sayl tapede geen Namk ile arasndaki grmedeki, brahim’in msabakada sahann en iyisi olmasna ramen neden oyundan karldnn daha iyi anlalmas iin bu grmeden hemen 10 dakika brahim’in aramas zerine X ahs ile arasndaki grme nem arz etmektedir. Ayn soruyu soran X ahsa brahim, hocasna oyundan kmak istediini ilettiini, zira Beikta ile gn nce anlatn sylemektedir.

Sank brahim Akn mdafii huzurunda alnan, yukarda zetlenen sre ve olua uygun olup bu nedenle hkme esas alnan savclk ifadesinde zetle; “07.05.2011 gn Yusuf Turanl beni aradnda benden kupa manda kt oynamam istedi. Kupay Beikta'n almasn istiyordu. Sebebini bilmiyorum. Beikta kupay almazsa bende Beikta'a transfer olursam Avrupa kupalarna gidemeyeceimi ima etti. Beikta'a transfer grmelerim nedeniyle o hafta mutluydum. Hocam bunu fark etmiti. Sorduunda bir ey demedim. Bu matan nce Beikta beni ok sktryordu. Ben artk bundan rahatsz olmutum. nk bizim takm da yl boyu sadece bu kupay hedeflemiti. Benim bu kupa manda iyi oynamamam istiyorlard. Transferi de getirip bunu balyorlard. Balanty hep Yusuf salyordu. Yusuf Turanl, devaml olarak kupa manda iyi oynamamam iin beni arayp sktryordu. Matan nce Beikta ile anlatm, mukavele imzalamadm. Yusuf Turanl bana 2 milyon Euro karlnda anlaldn syledi. Bana ike pirimi talepleri Yusuf Turanl aracl ile yapld. Ben kar takm yneticilerinden veya araclardan kimseyle muhatap olmadm. Yusuf Turanl'nn kupa manda kt oynamam iin kimlerle irtibat kurduunu, neler konutuunu bilmiyorum. Bana imdiye kadarki futbol hayatmda 3 ma iin bu ynde tekliflerde bulunuldu... ncs bana sorduunuz Beikta kupa mayd” eklinde beyanda bulunmu, yukarda zetlenen iletiim tutanaklarn adeta teyid etmitir.

Sank Ahmet Ate ifadelerinde zetle; Tayfur Havutu ve Serdar Adal’nn, Yusuf Turanl ile grme ayarlamasn istediklerini, kendisinin de bu grmeleri ayarladn beyan ettii, her ne kadar grmeleri ayarlad sabit ise de, bu grmelerde hazr bulunduuna dair bir kabul ya da beyann sz konusu olmad gibi ike anlamasnn salanmasna ynelik ya da bu anlamann varln bilerek hareket ettiine dair delil ve emare elde edilemediinden ad geen yklenen sutan sank Ahmet Ate’in beraatine karar vermek gerekmitir.

Sank skender Aln mdafii huzurunda alnan, yukarda zetlenen sre ve olua uygun olup bu nedenle hkme esas alnan savclk ifadesinde zetle; “...Beikta'tan bana Yusuf Turanl aracl ile transfer teklifi geldi. Daha dorusu Beikta'n beni takip ettii, istedii sylendi, kupa mandan nce para mevzuu konuuldu. Teklif edilince Beikta'a seve seve gideceimi syledim. Yanlmyorsam Tayfun hoca ile de konumular ben konumadm. Bir buuk trilyona senelik Beikta'la anlaldn syledi. Daha sonra transferim olmad. Niye olmadn bilmiyorum. Kupa mandan sonra bir iki kez Yusuf Turanl transfer mevzunu konutu. Ben teklif ilk gelince inallah dedim. Normal artlarda benim performansndaki birini o yl Beikta'n transfer etmesi, transferi dnmesi uygun deildir. Yl ierisindeki performansm bu kadar st dzeyde deildi. Hem transfer teklifine inanmadm. Hem de sevindim. Ayrca aldm parann iki kat teklif edildi. 850 bin TL alyordum. Bana 1 milyon 500 bin teklif edildi. Yusuf Turanl bana bir iki kez artk Beikta'a gideceksin, kupa manda fazla skma, relaks ol tarznda bir eyler syledi. Ayrca seneye Beikta'ta oynayacam, Beikta kupay alamasa Avrupa'da oynamayacam syledi. Yusuf Turanl artk transferimin bittiini, yeni takmm olan Beikta' dnmem gerektiini sylyordu. Bu nedenle mata fazla aslmam istemiyordu. Benim gzel oynamamam, yeni takmm olacak Beikta'n hocasn zmemem iin gol atmamam istedi. 09.05.2011 gn saat 20:27 de Yusuf Turanl beni arayp "anlatm, bir buuk trilyon tamam m, tamam yani bitti " derken anlamann bittiini syledi. bo'nun mevzusu tamam derken brahim Akn'n da anlatn kastetmitim. 11.05.2011 gn Yusuf’la yaptmz mesajlamalarda iyi oynarsam Beikta'n beni almayacan vurgulayp durdu. Ayrca seneye stanbul'da Abdullah Avc Hocanla birlikte oynarsn, bir buuk trilyon alrsn diyerek birazda antaj yapt. nk stanbul sporda bu parann yarya yaknn alyordum. Ve devaml oynamyordum. Eer transferim yatarsa tm bunlar kaybedeceimi ima etti. Son mesajlardan anlalaca zere kendisini srarndan vazgeirmek iin ve bana yapt baskdan rahatsz olduum iin tamam diyerek teklifini kabul ettiimi mesajla belirttim. Bu grmelere ramen Beikta'tan kulbme resmi bir teklif gelmedi, her hangi bir pazarlk yaplmad. Fakat kupa mandan nce Yusuf Turanl aracl ile benimle youn ekilde grmeler oldu” eklinde beyanda bulunmutur.
    Sank Gksel Gmda savclk ifadesinde zetle: “Kesinlikle matan nce Beikta'tan bize ne resmi nede gayri resmi yollardan Serdal Adal ve Tayfur Havutu zerinden brahim ve skender'in transferine dnk bir talep olmad, Bu ma oynand. Aradan yaklak 20 gn geti. 31 Mays veya 1 Haziran gn Merter'de bir arkadan i yerinde otururken Serdal Adal beni arad. Kendisi ile daha nce grmlm yoktur ve telefonu bende kaytl deildi. Telefonu anca kendisini tantt. brahim Akn ile ilgili grmek istediini, talip olduklarn syledi. Ben Merter'de olduumu, uzak olduumu syledim. O da Veli Efendi’de olduunu, gelebileceini syledi. Yerimi tarif ettim. Geldi. Birlikte ay itik. Yaananlara arkadamda ahittir. brahim Akn'a talip olduklarn syledi. Ben kendisi iin bonservis bedeli istediimi, Galatasaray'n da kendisine talip olduunu, takasa yanamayacam syledim. O da bir bonvervis bedeli deyemeyiz, Holosko'yu size verelim. Bu ekilde anlaalm dedi. Bende Holosko'nun bir yllk kulp tarafndan denen rakamn bildiim kadaryla 1 milyon 800 bin euro olduunu, byle bir oyuncuyu takmda tutamayacam, bu rakama 6-7 oyuncu oynattm, hem btemi aacan hem takm iinde dengeleri bozacan syledim. Teklifini kabul etmedim. O srada kamuoyuna yansd iin skender Aln' isteyip istemediklerini sordum. Tereddtte kalp dnmyoruz dedi” eklinde beyanda bulunmutur. Bu beyandan da anlalmaktadr ki, brahim Akn’n transferi bir an iin dnlm ise de, skender Aln’n transferinin hibir zaman Beikta’n gndeminde olmamtr. Ad geen futbolcunun isminin gndeme getirilmesi tmyle ike faaliyetine dnk olduu gibi, brahim Akn’ transfer etme arzusunun dahi gerei yanstmad anlalmaktadr.
    ts_mania

Trabzonspor Kongre yesi

yelik tarihi
    09.07.2007
    Nereden
    Trabzon

Tank Fahri Tatan ifadelerinde zetle;“...brahim Akn'a kupa final mann hemen ncesinde Beikta'tan transfer teklifi gelmiti. Bunu telefonda brahim bana syledi. Hem iyi para teklif edildiini, hem de transfer karlnda Serdal Adal’dan bir at alacan syledi. Tekrar byk takma dnecei iin sevinliydi. Bende kutladm. Ancak telefonu kapattktan ksa bir sre sonra ben huylandm. Kendisini aradm. "bo kupa ma ncesinde transfer teklif edilmesi dorumu, bu ite bir terslik olmasn, seni kandryor olabilirler mi" dedim, o da "doru diyorsun" dedi, grmeyi sonlandrdk...Transferin niye olmadn da bilmiyorum.” demitir (Kls 66, Dizi:298). Sank brahim’in arkada dahi kupa finali ncesinde bu ekilde bir teklif ile gelinmesinin iyi niyetli olmadn anlam ve bunu brahim Akn ile paylamtr.

Prof. Dr. Ersan en; “ike suunun konusu olan menfaat, elbette daha iyi bir kulbe transfer olmay da kapsamna alacaktr” demektedir. (Ayn ynde bkz. Donay, a.g.e., s.155 -156.

Prof. Dr Mahmut Koca da bu konuya ilikin “suun konusunu kazan veya sair menfaat oluturur. Bu durumda sadece para vs. gibi ekonomik menfaatler deil, kiinin sosyal veya kiisel durumunda iyileme salayan manevi yararlar da suun konusunu oluturabilecektir. rnein bir futbolcuya mata oynamamas veya oynayp man istenilen ekilde sonulanmasna katk yapmas iin para verilmesi bu suu oluturabilecei gibi, daha byk bir takma transfer vaadinde bulunulmas ya da cinsel bir takm menfaatlerin salanmas halinde de su oluur” grn paylamaktadr.

Mahkememizce de, kendi kulplerinde aldklar cretin iki kat teklif edilerek transfer vaadiyle ike ve tevik sularnn ilenebileceini, bunun 6222 sayl Kanun’un 11. maddesinin birinci fkrasnda belirtilen “kazan veya sair menfaat” kapsamnda olduu kabul edilmitir.

u hale gre;
    11.05.2011 gn Kayseri’de Beikta - .B.B Spor takmlar arasnda oynanan 49. Ziraat Trkiye Kupas final ma ncesinde; Beikta futbol takmnn Sper Ligde iddiasz kald ve kulbn Avrupa kupalarna da katlamama riskinin bulunduu, bu durumun taraftar, kulp ynetimi ve tm camia zerinde bask oluturduu, sank Tayfur Havutu’nun; sezon ortasnda Beikta Spor Kulbne teknik direktr olmas ve baarl olamamas halinde sezon sonu kendisiyle yaplan anlamann yenilenmeyecei/uzatlmayaca dncesinin camia ierisinde konuulduu, Avrupa Kupalar’na katlabilmek ve takm zerindeki basknn hafiflemesi iin kupann mutlak surette kazanlmas gerektii dncesiyle, sanklar Serdal Adal, Tayfur Havutu ve Yusuf Turanl tarafndan; BB Sporlu futbolcular brahim Akn ve skender Aln ile, sezon sonunda yksek transfer cretleri ile Beikta’a transfer edilecekleri vaat edilerek oynanacak kupa manda Beikta'a kar iyi oynamamalar ynnde ike anlamasna vardklar anlalm, oluan bu vicdani kan ile anlan sanklarn, 6259 sayl Yasa ile deiik 6222 sayl Yasa’nn 11/1. maddesi uyarnca ike suundan cezalandrlmalarna karar vermek gerekmitir
    Sanklar Ahmet elebi ve Yusuf Turanl’nn buluup grmelerinin hemen ardndan Yusuf Turanl’nn,

26.04.2011 gn saat:20.14’de brahim Akn’ arad grme(tape:3342);
    Yusuf; “Etilerdeyim gel,…gel iki dakika ura bana bir aya”, brahim; “Neredesin ki”, Yusuf; “Big efteyiz gel iki dakika ura”, brahim; “Tamam”.
    26.04.2011 gn saat:22.07’de brahim Akn’n Yusuf Turanl’y arad grme(tape:3567);
    brahim; “Orada msn”, Yusuf; “Ha ha gel”, brahim; “Geliyorum hadi hemen”,

Sz konusu iletiim tespit tutanaklarndan, sank Yusuf Turanl’nn brahim Akn ile Etiler Big Chefs Restaurant’ta buluacaklarnn anlalmas zerine balatlan fiziki takip sonucu tutulan 26.04.2011 Gnl Fiziki Takip Tutanana gre (Kl:28, Dizi:279-288 aras);
    Gvenlik grevlilerince saat:21.35 sralarnda Beikta Nispetiye Cd. No:89 da faaliyet gsteren Big Chefs isimli restauranta geilmi, ieriye girildiinde girie gre sol tarafta bulunan bahe blmndeki masalardan birinde Yusuf Turanl, Beikta Futbol takmnda forma giyen brahim Toraman ile O. B. isimli ahslarn birlikte oturup sohbet ettikleri, bir sre sonra brahim Toraman’n vedalaarak ayrld, Yusuf Turanl ve O. B.’nin ise oturmaya devam ettikleri, saat:22.19’da 34 THF 09 plakal ticari taksi ile brahim Akn’n gelerek Big Chefs restauranta girdii, Yusuf Turanl’nn oturduu yerden kalkarak brahim Akn’ karlad, bu esnada yanlarna bir ahsn geldii, hep birlikte ayn masaya oturduklar, O. B.’nin vedalaarak ayrld, bir sre sonra dier ahsn telefonla grme yapt srada Yusuf Turanl’nn, brahim Akn’n kulana eilerek bir eyler syledii, akabinde de ahslarn sohbete devam ettikleri, durumu belgeleyen ekli fotoraflardan da anlalmtr.

Sanklar Yusuf Turanl ve brahim Akn’n buluup grmelerinin hemen ardndan Yusuf Turanl’nn,

26.04.2011 gn saat:23.01’de Ahmet elebi’yi arad grme(tape:3343);
    Ahmet’in Suadiye’de olduunu belirttii, Yusuf: “Abi ey yapalm tamam yani sen nasl diyorsan odur yani anladn m”, Ahmet: “Tamam peki kardeim”, Yusuf: “Tamam m abiciim sen ne diyorsan odur” Ahmet; “Tamam tamam glm” Yusuf: “Sen ne zaman diyorsan beraber ey yaparz gideriz yan” Ahmet: “Tamam tamam abiciim”.
    Sz konusu grme ile, sank Aziz Yldrm’n yapt toplant ile kararlatrlan teklifin Sank Yusuf Turanl aracl ile BB Sporlu brahim Akn’a iletildii ve bu bilginin . Akn ile grmesinin ardndan Yusuf tarafndan Ahmet elebi’ye bilgi olarak aktarld anlalmaktadr.

Sank Yusuf Turanl, durumu Ahmet elebi’ye bildirmesinin hemen akabinde saat:23.11’de brahim Akn’a;
    “Ole olmas daha hayrl hayr yaparsn bol bol saga sola (tape:3344)” eklinde mesaj gndermitir.

Aadaki TAPE’den anlalaca zere hayrsever kiilii Sank Yusuf tarafndan bilindiinden sz konusu mesaj ile sank brahim Akn ile yaplan ike anlamasn kuvvetlendirmeye ve anlama ile belirlenen miktar kabul ettirmeye almaktadr.

brahim Akn’n ise buna karlk saat:23.12’de Yusuf Turanl’ya gnderdii(tape:3345);
    )” eklindeki mesaj ile glerek karlk verdii anlalmaktadr.

brahim Akn bu mesajn hemen ardndan adeta Yusuf Turanl’nn, kendisine ynelik hayr yapma noktasnda tespitini dorular nitelikte Erzurum’da ikamet eden emekli imam Tank Ahmet Kang’y aramtr.

26.04.2011 gn saat:23.15’te brahim Akn’n X ahs (TANIK AHMET KANGI)arad grme(tape:3568);
    brahim: “Hocam bir ey sormam lazm sana ya imdi bizim hafta sonu Fener’le mamz var ya, demiler ki bo gol atmasn, yz bin dolar para verelim ona diye”, X ahs: “ yi ne yapacaksn”, brahim: “Ben de sana soruyorum dedim hocam bu adamlarna sor diye yani ne yapmamz lazm diye”, X ahs: “Sizin takmn kaptan hocas ne diyor”, brahim: “Onlar bir ey diyemiyor hocam Fenerbaheli olduklar iin onlarda bana kalkp oynama veya gol atma diyemiyorlar bakas tarafndan syleniyor bu.. yani bana gol atma diyorlar yani”, X ahs: “yi tamam yani byle eyler gnmzde futbol camiasnda var deil mi byle eyler”, brahim: “Var var ama hocam ite ben de sana soruyorum yani kt olur mu diye…yani para var yani iin ucunda, ama sonucunda diyorlar ki ite u unu yapma”, X ahs: “Efendim yani onda bir ey yok ki ya bu gnl rza olan bir ey yani sen gol atmayacaksn yerine para verecekler…tabi ya onda bir ey yok yani bunda bir saknca yok canm niye olsun yani baya bakalar duymasn nemli deil…bizim burada benim kyde baba trbesi var ya Ky babada…orda var ok fakirler var yaparsn bu kurban keseriz orda yedirirsin”, brahim: “Ben atmaym ama ilerde bama bela almaym yani bu konuda hani basn iin deil yani hani byle bir ey yaptk ite sonra Allah cezalandrmasn yani bizi”.

Sz konusu grme ile sank brahim Akn, ike anlamas sonucu alaca para (yz bin dolar) iin dini bilgisine gvendii ve tand olan emekli imam Tank Ahmet Kang’dan fetva almtr.
    ts_mania

Trabzonspor Kongre yesi

yelik tarihi
    09.07.2007
    Nereden
    Trabzon

Tank Ahmet Kang talimatla alnan beyannda; brahim Akn kendisine para teklif edildiini bana syledi, ben de transfer creti olarak dndm iin sakncas yok dedim, bu konuda niye benden fetva ald konusunda bilgim yoktur, brahim Akn ile 26.04.2011 tarihi saat;23.15'de yapm olduum telefon grmesinin ieriini kabul ediyorum; ancak bahsettiim gibi ike iin olduunu anlamadmdan dolay sakncas olmadn syledim demitir.

Sank brahimin ald bu fetva sonrasnda ayn dakika ierisinde saat:23.19da Yusuf Turanlya gnderdii mesajlarda(tape:3569-3346);
    verildi abi , Ok verildi abi yazd ve ike teklifine onay verdii ve anlamann yapld anlalmtr.

Sank brahimden onay alan Yusuf Turanl duruma sevinerek bir dakika sonra saat:23.20de brahim Akn'a gnderdii (tape:3370);
    "Tamamdr harka yarn aksam bulusuruz senle" mesajyla karlk vermi,

Ayn dakika ierisinde bu defa brahim Akn, Yusuf Turanlya Ok eklinde (tape:3348) mesaj gndermitir.

27.04.2011 gn saat:02.48de brahim Akn, Yusuf Turanlya gnderdii mesajda(tape:3349);
    100 dolar degil 100 euro abi ole dedi yazd ve fetva alrken syledii 100 bin Dolar yerine ayn miktarda Euro isteini iletmektedir.

Sank brahim Aknn 27.04.2011 gn saat:13.24de Yusuf Turanlya gnderdii tape:3351);
    Yusuf abi 100 bin euro yaptin mi mesaj ile yeniden para miktarnn artrlp artrlmadn sormakta,

Bir dakika sonra saat:13.25de Yusuf Turanlnn brahim Akna gnderdii (tape:3352);
    Yok daha konusmadm aksam gdcem oraya kardesmm gec saate dogru mesaj ile bu konuyu akam konuacan sylemektedir. Yukarda deerlendirilen 3350 nolu tapeden anlald zere sank Yusuf Turanlnn akam grecei kii Ahmet elebidir. Zira ald talimat zerine ike teklifini brahim Akna iletmesi iin Yusuf ile muhatap olan kii anlan sanktr. Yusuf, Ahmet ile grmeden brahimin istedii miktar konusunda bir ey sylemek istememektedir.

Bu mesajdan bir dakika sonra saat:13.26da brahim Aknn Yusuf Turanlya mesaj gnderdii(tape:3353);
    Kabul etmiyorum baska diyerek, grecei kiiye bu durumu iletmesini sylemekte, Dolar yerine Euro isteini srarla vurgulamaktadr.
    27.04.2011 gn saat:21.49da brahim Akn Yusuf Turanlnn arad grme(tape:3570);
    brahim; Ha ne oldu bizim i hallettin mi, Yusuf; eyi adamla yarn bulucam,ya br de fena deil canm ya, brahim: Yok olmaz kabul etmiyorum dedii, Yusuf: ey yapacam ya konucam ben
    Bu konuma ieriinden de anlald zere; brahim 100 bin Dolar yerine 100 Euro isteinin halledilip halledilmediini sorarken, Yusuf Turanl yine 3357 nolu tapeden de sabit olduu zere Ahmet elebi ile bu hususu Cuma gn konuacan ancak 100 bin Dolarn da iyi bir miktar olduunu (br de fena deil) sylemektedir.
    ts_mania

Trabzonspor Kongre yesi

yelik tarihi
    09.07.2007
    Nereden
    Trabzon

28.04.2011 gn saat:20.28’de brahim Akn’n Fahri Tatan’ arad grme(tape:3573);
    brahim: “Bir tane at buldum bir tane, 125 milyar at ikili ngiliz”, Fahri: “…Ne diyorsun ya”, brahim: “Valla bak verin 125 aln bu at dedi baka bir ey de sylemiyorum size dedi hep bu ampiyonlar elimden alyorsunuz benim dedi bunu aln bari dedi valla bak, Ben dedim bana bir hafta on gn mddet ver dedim” Fahri: “Haftaya … alrsn”, brahim: “Bu ey var ya benim bu hafta var ya ma,…ey yapyorlar bana ite hani anlarsn ya”, Fahri: “Ekstra h”, brahim: “Ha ama ey iin yapyorlar tam tersi” , Fahri: “Allah arpsn de” brahim: “Anladn, hee”, Fahri: “Kim Beik mi, Beikta m ” brahim: “Hayr canm hayr hayr yle ite ya anladn m” Fahri: “Bu hafta sizin ma kimle”, brahim: “Kimle olum biz bu hafta kimle oynuyoruz” Fahri: “Siz Belediye eyle oynuyorsunuz Fener le”, brahim: “Ha ite yle bir ey var”, Fahri: “nallah koyarsn 2 tane iyi hazrlan bari..”, brahim: “Ama onun iin deil tam tersi iin”, Fahri: “Fenerden mi”, brahim: “Ha, Bu gn haber gelecek ya ben, gnderirler belki”,
    Yar atlarna ilgisi olan sank brahim Akn, arkada Fahri Tatan ile 125 milyara ngiliz at bulduunu, satn almak iin bir hafta sre istediini, Fenerbahe ile yapaca mata kendisine gol atmamas, iyi oynamamas karlnda verilecek ike paras ile sz konusu at almay dndn sylemektedir.

Fahri Tatan 15.08.2011 tarihli kolluk ifadesinde (Kls 66 dizi 206); “Fenerbahe’nin brahim Akn’a ike amal para verecei teklifi geldiini anladn, 3584 nolu tapede “CUMAYA MI alyorsun paralar” ile laf almaya alt konunun Fenerbahe’nin teklif ettii ike olduunu beyan etmi, ayn tarihli savclk ifadesinde de bu hususlar yinelemi, ike parasn almak iin bulumaya gittiini bildiini ancak alp almadn bilmediini bildirmitir.

letiim tespiti tutanaklarndan Ahmet elebi’nin Yusuf Turanl ile; sahibi olduu mraniye Mithatpaa Caddesinde bulunan Berke Petrol Ofisi isimli iyerinde bir araya geleceklerinin anlalmas zerine balatlan fiziki takip sonucu tutulan 28.04.2011 Gnl Fiziki Takip Tutanana gre (Kl:28, Dizi:275-278 aras);
    Gvenlik grevlilerce 28.04.2011 gn saat:13.20 sralarnda Berke Petrol Ofisi isimli yere geilerek fiziki takip almalarna balanld, Petrol Ofisi ierisinde Ahmet elebi’nin kulland 34 BS 0034 plakal aracn park halinde olduu, saat:13.32’de Petrol Ofisi ierisindeki iyerinden Yusuf Turanl’nn kt ve yine benzinlik ierisinde park halindeki 34 YSF 32 plakal mavi renkli BMW marka araca binerek ayrld anlalmtr.

28.04.2011 gn saat:21.29’da brahim Akn’n, Yusuf Turanl’y arad grme(tape:3358);
    brahim: “Haber vermedin hi”, Yusuf:“…Onda sknt yok yarn arayacaklar beni,…ben syledim yarn halletmemiz lazm diye”, brahim: “…yle olmaz,…yoksa bak acayibim ha”, Yusuf: “…Yarn dedim halledin dedim yoksa dedim ben karamam dedim…”, brahim: “Tamam o zaman gelirim ben yarn oraya”.
    Sank brahim Akn, Yusuf Turanl’ya ike anlamasna konu 100 bin Dolar yerine 100 bin Euro ile ilgili haber vermediini syledii, Yusuf’un da, gerek 3357 nolu Tape’de Ahmet elebi’nin kendisine, “…cuma gn (29.04.2011) ey yapacam (tarih 27.04.2011)” eklinde sylemesi ve gerekse de Berke Petrol Ofisi isimli iyerinde Ahmet elebi ile bir araya gelmesi zerine “onda sknt yok yarn arayacaklar (tarih 28.04.2011)” eklinde bilgi verdii anlalmaktadr.

28.04.2011 gn saat:21.33’de Blent brahim en’in, Ahmet elebi’yi arad grme(tape:1573);
    Ahmet:“...Ky tarafndaym sen neredesin”, Blent:“...Bende ite aada sahil ...doru gidiyorum”, Ahmet: “Kahve ieriz veya yarn tamam yarn grelim,.., yarn konualm yani grtn m sen”, Blent: “Yarn gidelim ite bilet almaya gideceim orada grrz”. Ahmet: “yi tamam benim de gelmem lazm…var”

Bu grmede Ahmet elebi, Blent brahim en’den Aziz Yldrm ile grmeye kendisini de gitmesi gerektiini bildirmektedir. Zira; brahim Akn’n, Yusuf Turanl aracl ile 100 bin Dolar yerine 100 bir Euro talebini iletmesi gerekmektedir.
    29.04.2011 gn saat:17.29’da brahim Akn’n Yusuf Turanl’y arad grme(tape:3361);
    brahim: “Yusuf Abi, bunu ey nakit mi alacaksn”, Yusuf:“…Konuacam ey yapma tamam, …konuacam ben bugn akam ona gre haber vereceim zaten”.
    29.04.2011 gn saat:19.47’de brahim Akn’n Fahri Tatan’ arad grme(tape:3576);
    brahim: “Bugn de ite ey alacam ite bakalm,…altl var ya,…bugn verecekler ya”… Fahri: “bo sen yarn sen Pazar oynayabilecek misin sakatmsn herhalde”, brahim: “Ha sakatm biraz ayamda ey var ya”, Fahri: “O altldan aldn para ne oldu”, brahim: “Gidiyorum imdi bakacam bekliyorlar”, Fahri: “Yz misli mi yakalamtn”, brahim: “Ha,…yok eye ey yaparz ben bu gn gidiyorum ya imdi,…ordan yollarm ben sana,…15”,

Sank brahim, Fahri Tatan’a ike anlamasndan alaca paradan sz etmektedir.
    ts_mania

Trabzonspor Kongre yesi

yelik tarihi
    09.07.2007
    Nereden
    Trabzon

29.04.2011 gn saat:20.54’te brahim Akn’ Yusuf Turanl’nn arad grme(tape:3578);
    brahim: “Akmerkez’deyim”, Yusuf: “Yemedim nerde yeriz,…ben hazrm ya istediin zaman gidebiliriz”, brahim: “Devre aras m gidelim”…skender o zaman onlar sonra gelir abi bizim yanmza biz geelim o zaman”
    Sank brahim Akn, yannda kimse olmadan Yusuf Turanl ile grmek istemektedir.
    Bu arada yalnz brahim Akn’la yaplan ike anlamas ile yetinmek istemeyen Aziz Yldrm, aadaki grme ieriinden anlald zere Cemil Turhan zerinden eski futbolcular Can Arat’a ulalp ulalmadn aratrmaktadr.
    29.04.2011 gn saat:21.54’de Abdullah Baak/Ahmet elebi’nin Blent brahim en’i arad grme(tape:1920) ;
    Abdullah: “Ali abiyi braktm eye de Fener..dndm Suadiye kafedeyim”, (Abdullah Baak telefonu Ahmet elebi’ye veriyor), Ahmet: “Benim imdi yarn grmem lazm 11’de nerede olacakt Dereaznda m”, Blent: “He 12’de 1’de olur o ...gideriz sabahleyin ite uyannca,..Dereaznda olmayacak,..baka yerde o eyde kulpte divan var,..tabi Divan kart kart olmas lazm gideriz biz gireriz bana kimse bir ey diyemez”, Ahmet: “Benim grmem lazm,.., grmem lazm, acil”, Blent: “len dedi ya yarn len gel diye ite”, Blent: “Git yarn oraya git kulbe 11-12’de git,..anladn m ya lenleyin gideriz ite”.

Sank Ahmet elebi, brahim Akn’n istedii ike parasna ilikin olarak Aziz Yldrm ile acil olarak grmesi gerektiini belirtmektedir.
    30.04.2011 gn saat:12.49’da Yusuf Turanl’y brahim Akn’n arad grme(tape:3364);
    brahim; “Ne yapyorsun Yusuf Abi”, Yusuf: “Haber bekliyorum arayacam seni,…ben sana haber vereceim bugn yine”.
    Sank Yusuf Turanl, brahim Akn’n talebinin kabul edilip edilmedii hususunda haber beklediini ad geen sana iletmektedir.
    30.04.2011 gn saat:12.50’de Yusuf Turanl’nn Ahmet elebi’yi arad grme(tape:3365);
    Ahmet’in; beklediini belirttii, Yusuf’un; nerde olduunu sorduu, Ahmet’in; “Bi yerdeyim bekliyorum” dedii, Yusuf’un, “…Geeyim mi o tarafa ay smarlayacak msn” dedii, Ahmet’in; “Yok dur ben arayacam seni” dedii.

Yusuf Turanl, brahim Akn’n kendisini arayp ike anlamas iin talep ettii miktar konusunda haber olup olmadn sormas zerine ayn dakika ierisinde hemen Ahmet elebi’yi arad ve brahim Akn’n talebini sorduu anlalmaktadr.
    30.04.2011 gn saat:13.37’de Yusuf Turanl’y Ahmet elebi’nin arad grme(tape:3366);
    Ahmet’in; “…Geebilecek misin bu tarafa” dedii, Yusuf: “Geerim”, Ahmet; “Bi gete o zaman, Erenky’e doru gel ben evin oraya doru geiyorum” dedii ve bulumak iin szleip yer hakknda konutuklar.

30.04.2011 gn saat:14.50’de Yusuf Turanl’nn brahim Akn’ arad grme(tape:3367);
    Yusuf: “yi ne var ne yok idman kata,…ey cuma gn yok problem yok…Cuma gn gideceiz Kbrs’a, cuma gn ey yapacaz halledeceiz, ”, brahim: “Tamam”, Yusuf: “Tamam m”.

Aada belirtilecek olan 06.05.2011 tarihli fiziki takip tutanandan da anlalaca zere, Kbrs’a gitme konusunun gerek ile ilgisini olmad, Cuma gnnn ise 6 Mays’a karlk geldii anlalmaktadr.

30.04.2011 gn saat:15.02’de Yusuf Turanl’y brahim Akn’n arad grme(tape:3368);
    brahim: “Bu Kbrs’ta bizim ey vard ya hani senet”, Yusuf: “Cuma gn halledeceiz, ...tamam dediler okey dediler bende tamam dedim…onlarn skklk mkklk falan filan cuma gn dediler yani”, brahim: “yi abi”, Yusuf: “Adelen ekiyordur hafif”, brahim: “Biraz arlar var ayamda ya”, Yusuf: “Tamam tamam zorlama o kadar o zaman kupa ma”, brahim: “Tamam abi”

Sank Yusuf yukarda, Cuma gn Kbrs’a gitmekten sz ederken bu defa Kbrs’taki senetten sz etmektedir. Akabinde hemen “adelen ekiyordur” eklinde ilgisiz bir konuya girmi ve nnde Beikta ile oynayaca kupa mandan sz ederek kendisini skmamasn istemektedir. zetle Yusuf, brahim’e ike anlamasnn gerei olan paray Cuma gn alacaklarn ve Fenerbahe ile oynayaca mata kendisini skmamasn, iyi oynamamasn istemektedir.
    30.04.2011 gn saat:15.02’de Yusuf Turanl’nn brahim Akn’a mesaj gnderdii(tape:3369);
    “Tamam yane problem yok rolant sekl” yazd, telefon ile syledii hususu bu defa mesaj ile ilettii grlmektedir. “” iaretinin glme/mutluluk (ike anlamasndan kaynakl) anlamna geldii, rlanti ile kastedilenin de mata kendisini skmayp iyi oynamamas anlamnda kullanld izahtan varestedir.
    ts_mania

Trabzonspor Kongre yesi

yelik tarihi
    09.07.2007
    Nereden
    Trabzon

30.04.2011 gn saat:17.51’de brahim Akn’n Yusuf Turanl’y arad grme(tape:3580);
    brahim: “Yusuf hocam benim at almadn m ya,…olmaz abi yle ya al onu sen ya”, Yusuf: “Yok yok Cuma alacam dedim ya”, brahim: “Olmaz abi yle ya al onu sen ya” Yusuf: “Ben kesin konutum yani Senin ondan hi eyin olmasn, anladn m” brahim: “yle mi”, Yusuf: “Rahat ol yani, ben onu almasam yoksa ey yapar mym, yle ey syler miyim sana, sen onda hi ey yapma garanti yani”
    Sank Yusuf yukardaki grmelerinde, Cuma gn Kbrs’a gitmek ve Kbrs’taki senetten sz etmesine karn bu defa Cuma gn at almaktan sz etmektedir. At yarlarna ve atlara merakn bizzat dile getiren brahim, ifreli ekilde ike iin alaca paradan at olarak sz etmektedir.

01.05.2011 gn saat:15.51’de brahim Akn’ Yusuf Turanl’nn arad ancak grmenin gereklemedii. (tape:3581)

01.05.2011 gn saat:15.57’de brahim Akn’ Yusuf Turanl’nn arad grme(tape:3582);
    brahim: “Ben de ok hrslym ne yapacaz bilmiyorum a… koyim (glyor)” Yusuf’un: “Ya ne gerek var be olum” brahim: “Valla”, Yusuf: “Kupa ma var kupa mana sakla kendini”, brahim: “yi abi”, Yusuf: “Demi kupa ma nemli bizim iin abi bo ver skma kendini Allah korusun sakatlk, olur makatlk olur kart olur gerek yok yani” dedii.

.B. Belediyespor’un, Fenerbahe ile yapaca bu matan sonra 11.05.2011 tarihinde Beikta ile oynayaca Trkiye Kupas ma nedeniyle, szde Yusuf, brahim Akn’n bu maa kendisini saklamasn istemektedir. Oysa ayn Yusuf Kratl, Beikta manda da ad geen sann oynamamas iin byk aba ierisine girmitir.
    02.05.2011 gn saat:13.40’da brahim Akn’n X ahs arad grme(tape:3583);
    brahim: “Onu halledecem, o ek iini halledecem yarn, yarn para yatacak bana zaten, bende ykl para var yan, Benimki Cuma gnne geri o kadar zarar etmem ki fazla, bekleyebilecek misin drt gn” X ahs: “Ya ben beklerim abi bana bir ey olmaz ya bekleyecem” brahim: “Tamam o zaman tamam drt gn sonra ver Cuma gn ekin gn, benim Cuma gn veriyorlar paray, O yatar ite baba veririm ben sana”

02.05.2011 gn saat:13.58 ve 14.00’da brahim Akn’n, Fahri Tatan’ arad grme(tape:3584-3585);
    Fahri: “Ha cumaya m alyorsun paralar, alo” brahim:“…Belki bugnde alrm”,

05.05.2011 gn saat:13.11’de Ahmet elebi'yi Yusuf Turanl'nn arad grme(tape:2883);
    Yusuf: “Yarn gelirim yanna", Ahmet: “Grrz tamam".

05.05.2011 gn saat:13.39’da brahim Akn’n ,Fahri Tatan’ arad grme(tape:3529);
    Fahri: “dman var 20 dakika sonra”, brahim’in idmann kata biteceini sormas zerine, Fahri: “3 on bete falan biter, bir ey almadn deil mi daha”, brahim: “Yok daha ... yok ki,…olsayd 9 yar paray bulurduk imdi”.
    06.05.2011 gn saat:13.07’de Ahmet elebi'nin Blent brahim en'i arad grme(tape:2884);
    Ahmet: “Odanda msn .... grebildin mi", Blent brahim: “Yok ararm ben birazdan onu", Ahmet: “Bi ara sana zahmet" .

Bu grmenin hemen akabinde 06.05.2011 gn saat:13.08’de B..en'in, Aziz Yldrm’n sekreteri Nurgl isimli ahs arad grme(tape:3609);
    Blent brahim: “Naslsn Nurglcm”, Nurgl: “yiyim teekkr ederim siz”, Blent brahim: “imdi bakan Ahmet elebi’yi armt bugn de, sen der misin Ahmet elebi arad diye…ben sana numarasn vereyim 532 402 23 63…ama aramaz onu yani onu ben biliyorum aramayacan" , Nurgl:"Nerdeymi bala bana konuaym filan diyiverir birden ey kalrm", Blent brahim: “yle bir ey iin deil o ard cuma gn gelin buraya dedi de…Ahmet bey arad de…gelecekmi hani gelebiliyor muyuz diye soruyor de tamam m"
    Ahmet elebi’nin, brahim Akn ile yaplan ike anlamasna konu paray Yusuf Turanl’ya Cuma gn vereceini sylemesi nedeniyle, Blent brahim en’den Aziz Yldrma ulamasn istedii, bu telefonun ayn dakikasnda Blent brahim’in, Aziz Yldrm’n sekreterini arad ve Ahmet elebi’nin grme isteini iletmesini istedii anlalmaktadr.
    06.05.2011 gn saat:14.44’de Ahmet elebi'nin, Blent brahim en'i arad grme(tape:2885);
    Ahmet: “Var m bir haber", Blent brahim: “Yok haber verdim syledim sekreterine…ben ararm demi…vermemi daha haber vericek…haber vericem ben sana"

06.05.2011 gn saat:14.56’da Yusuf Turanl'ya brahim Akn'n gnderdii mesajda(tape:3374);
    "Ne yaptin abi erzuruma gidicem aksam" yazd .
    06.05.2011 gn saat:15.02’de Yusuf Turanl'nn brahim Akn'a gnderdii mesajda(tape:3375);
    " karsdaym haber vercem sana kardesm".yazd.
    Sank brahim bu ksa mesaj ile, Yusuf’tan ike parasnn akbetini sormaktadr. Zira bu konuda msabaka ncesinde fetva ald tank Ahmet Kang’nn telefonda syledii “bizim burada benim kyde baba trbesi var ya Ky babada…orda var ok fakirler var yaparsn bu kurban keseriz orda yedirirsin” eklindeki ike parasn aklama faaliyeti iin Erzurum’a gideceini sylemektedir. Nitekim brahim Akn’n X ahs ile yapt aada belirtilen 3532 nolu tape ieriinde bu husus daha net anlalmaktadr.
    ts_mania

Trabzonspor Kongre yesi

yelik tarihi
    09.07.2007
    Nereden
    Trabzon

06.05.2011 gn saat:16.45’de Ahmet elebi'yi, Kazm Alemda'n arad grme(tape:2886);
    Ahmet: “Acayip canm skkn bildiin gibi deil”, Kazm: “Yine ne oldu”, Ahmet: “Hi sorma ya 100.000 dolar”, Kazm: “Ne oldu ki”, Ahmet: “Anlatrm yz yze gelince de ne yapaym senden de bir akl almam lazm”, Kazm: “Bize lazm olan paray baka yerde drdm deme”, Ahmet: “hale stme kald gibi bir ey oldu, anlatrm ite yz yze gelince”, Kazm: “Bizim 100.000 Dolar deil 1.000 Dolar halledecek durumumuz yok si.. azn, kimden kald sana bu”, Ahmet: “Kur’an arpsn bak yemin ediyorum verilmek zere, Ya neyse telefon” Kazm: “Benim tahmin ettiim yerden mi, Hangi birini dneceimi ardm", Ahmet: “Yok yok nemli deil baka i ile alakal ".

Sank Ahmet elebi, ike anlamasna konu paray, brahim Akn’a ulatrlmak zere Yusuf Turanl’ya verecei tarih olan 06.05.2011 (Cuma gn) tarihi itibariyle saat 16.45 olmasna ramen Aziz Yldrm’dan alamad ve kendi cebinden vermek durumunda kalaca iin Kazm Alemda’a bu yndeki skntsn dile getirmekte, telefonlarn dinlenilme ihtimalini gzeten sank aka bu hususu dile getirememektedir.

06.05.2011 gn saat:16.37’da brahim Akn’n Fahri Tatan’ arad grme(tape:3531);
    brahim: “Erzurum’a uuyorum imdi”, Fahri: “Ha sizin kupa ma nerede”, brahim: “Yok ben bir iim var oraya gideceim”, Fahri: “Ne iin var lan Erzurum’da, ne iin var olum senin Erzurum’da” brahim: “Gezmeye, bir iim var ya”, Fahri: “yi paray ne zaman yollarsn”, brahim: “Bugn geecek ite bekliyoruz yarn yollayamayz pazartesiye kald”, Fahri: “Pazartesi zaten adama da deme yapacam o zaman pazartesiye kadar ey yaparz tamam”.

Sank brahim’in arkada Fahri’nin kendisinden istedii paray, ike paras geldiinde kendisine gndereceini sylemektedir.

Sanklar Yusuf Turanl ile Abdullah Baak arasnda ikeye konu parann teslimat noktasnda ksa mesaj trafii yaand, bu balamda;
    06.05.2011 gn saat:17.21’de Yusuf Turanl'ya Abdullah Baak'n gnderdii mesajda(tape:3376);
    "ir bekliyoruz" yazd.
    06.05.2011 gn saat:17.37’de Yusuf Turanl'nn Abdullah Baak'a gnderdii mesajda (tape:3377);
    "Ab ne zaman ckcaksnz" yazd .
    06.05.2011 gn saat:17.38’de Yusuf Turanl'ya Abdullah Baak'n gnderdii mesajda(tape:3378);
    "liyoruz 10 dsakika" yazd.

Erzurum’a gitmek zere havaalanna geen brahim Akn, ike parasn gitmeden almak istemekte ve bunun iin Yusuf Turanl’ya srekli paray alp almadn sormaktadr. Bu erevede;
    06.05.2011 gn saat:18.07’de brahim Akn'n Yusuf Turanl'ya gnderdii mesajda(tape:3379);
    "Ne oldu abi" yazd .

06.05.2011 gn saat:18.16’da Yusuf Turanl'nn brahim Akn' arad grme(tape:3380);
    brahim: “Ben havaalanna geldim abi ancak banka yoluyla alabilirim onu" , Yusuf: “Dur be olum telefon ya…telefonda ey nasl yapalm sen syle", brahim: “yle yaparz abi ancak…buraya yetiemezsin yani…bir saat var nk", Yusuf: “Nereye nereye ama…100…istiyorsan dursun yarn al", brahim: “Tamam yle yaparz Yusuf abi…ben kendim de Vakfbank’ta var oradan bir ey yaparm bir ey…ben hocaya eye veririm yani", Yusuf: “eyinkini ayraym m Kbrs’nkini" , brahim: “Onunkini ver yani…14 ayr he bir de kendine de al abi oradan…14 bin oraya vereceksin ya…16 bini de sen al…dierlerini de ben yapacam eyler var" , Yusuf: “70 ayryorum ben sana" , brahim: “Tamam".

06.05.2011 gn saat:18.29’da Blent brahim en'in Ahmet elebi'yi arad grme;
    Blent: “Ne yaptnz", Ahmet: “Tamam hallettim gnderdim…iyi gel bana doru…buraya istasyona", Blent: “Dur bakarz konuuruz" . (tape:3610)

Yukardaki grme ieriklerinden anlald zere Yusuf Turanl, Ahmet elebi’den ike anlamasna konu 100.000 Dolar’ alm ve hemen akabinde brahim Akn’ aramtr. brahim ise havaalannda olduunu, ike iin fetva ald hocaya sz verdii hayrlar yapmas iin Vakfbank’taki hesabndan para vereceini, Kbrs iin ayraca 14.000 Dolar’dan baka Yusuf Turanl’nn da ike srecinde harcad emek ve mesaisine karlk 16.000 Dolar almasn istedii, geri kalan 70.000 Dolar’ da yarn alabileceini sylemektedir.
    ts_mania

Trabzonspor Kongre yesi

yelik tarihi
    09.07.2007
    Nereden
    Trabzon

06.05.2011 gn saat:18.53’de Yusuf Turanl'y brahim Akn'n arad grme(tape:3382);
    brahim: “Ya ua kardk ya Yusuf abi", Yusuf: “O zaman Etiler’e geliyorsun sen", brahim: “imdi bir yere geeceim oradan gelirim akam" .

06.05.2011 gn saat:19.29’da brahim Akn’n X ahs arad grme(tape:3532);
    X ahs: “Neredesin”, brahim: “Erzurum’a gidiyorduk ua kardk imdi, geri dndk”, X ahs: “Nere hayrdr olum Erzurum’da ne iin var lan”, brahim: “Hoca’nn yanna gidiyordum, eyle Murat Abiyle, teekkr etmeye gidiyorduk, orada kurban falan kestirecektik”, X ahs:“Balya yatt m balya”, brahim: “Yapyoruz ya”, X ahs: “Olum balya yatt m diyorum para yatt m diyorum yapyoruz diyor ya”, brahim: “Bugn yatyor bugn,…, 80 milyar yatacak galiba” .
    ike iin fetva ald Ahmet Kang'nn yanna Erzurum'a gitmek isterken ua karan brahim, ike parasn almak iin Yusuf ile Etiler'de bulumak zere szlemitir.

06.05.2011 gn saat:19.51’de Yusuf Turanl'nn brahim Akn' arad grme(tape:3383);
    Yusuf: “Ne zaman geeceksin", brahim: “Trafik rahatlaynca geeriz abi" , Yusuf: “Onu ayarla ama tek gel yani ne olursa olsun… ne olur ne olmaz abi salama alalm bo ver", brahim: “Sen ey yaparsn arabaya koyarsn", Yusuf: “Yav salama alalm ii ya yani… Murat abiden mi bahsediyorsun".
    Sank Yusuf Turanl, brahim Akn'dan, Erzurum'a birlikte gidecekken ua karan Murat adl ahs yannda olmadan gelmesini, ii salama alalm derken bir bakasnn da bu olaya ahit olmamasn istemektedir.

Yukarda deerlendirilen iletiim tutanaklarna gre Ahmet elebi'den 100.000 Dolar ike parasn alan Yusuf Turanl'nn, Erzurum'a gidecekken ua karan brahim Akn'a 70.000 Dolar (14.000 Kbrs iin ayrlan ve 16.000 Yusuf'un pay) teslim etmek iin Etiler Big Chefs Restaurant'ta bir araya geleceklerinin anlalmas zerine yaplan fiziki takip sonucu tutulan 06.05.2011 Gnl Fiziki Takip Tutanana gre (Kl:28, Dizi:256-263 aras);
    Gvenlik glerince saat:21.00 sralarnda Beikta Etiler Nispetiye Cd. No:89 sayl yerde bulunan Big Chefs isimli yere geilerek fiziki takip almalarna balanld, saat:21.15’de Big Chefs Restaurant’a girildiinde Yusuf Turanl’nn restaurantn i ksmnda girie gre sa tarafta bulunan masalardan birinde tek bana oturduu, bir mddet sonra oturduu yerden kalkarak restaurantn d ksmnda bahe blmnde bulunun masalardan birine oturduu ve elinde bulunan siyah renkli izgili poeti masann zerine koyarak beklemeye balad, saat: 21.28’de 34 EA 701 plakal beyaz renkli Audi A7 marka arala brahim Akn’n gelerek arac restaurant grevlilerine braktktan sonra ieri girdii, kendisini bekleyen Yusuf Turanl ile tokalaarak masaya oturduu ve sohbet ettikleri, saat:21.58’de Yusuf Turanl ile brahim Akn’n hesab dedikten sonra oturduklar masadan kalktklar, masann zerinde duran siyah renkli izgili poeti brahim Akn’n ald, daha sonra Yusuf Turanl ile brahim Akn’n restaurant giriinde grevlilerin aralar getirmelerini bekledikleri, bu srada kendi aralarnda sohbete devam ettikleri, saat 22.05’de restaurant grevlilerinin 34 AT 5557 plakal gri renkli BMW marka arac getirmeleri zerine Yusuf Turanl‘nn brahim Akn’la vedalaarak ayrld ve Zincirlikuyu istikametine doru hareket ettii, arkasndan restaurant grevlilerin ksa bir sre sonra brahim Akn’n kulland arac getirdikleri, brahim Akn‘n elinde bulunan siyah renkli izgili poetle araca binerek ayrld anlalmtr.
    ts_mania

Trabzonspor Kongre yesi

yelik tarihi
    09.07.2007
    Nereden
    Trabzon

07.05.2011 gn saat:14.29’da brahim Akn’ Fahri Tatan’ arad grme(tape:3533);
    Fahri: “Antalya’da deil mi ma…sen gitmiyor musun”, brahim: “Lig Tv veriyor…ne yapaym gidip Olimpiyat’a m gideceim izlemeye”, Fahri: “6’ly nasl oynayacaksn”, brahim: “nmde bilgisayar olacak televizyonum olacak oynayacam,…para da cebimde, a. koyaym, balyalar", Fahri: "Yemin et", brahim: " (Glyor) ha, ite var ite yle ite”, Fahri: “Gzel gzel yolla bi 15 kt tehdit ederim seni”, brahim: “Si… a.. ha 15 ktm” , Fahri: “Ne oldu …dn 1 milyarlk altln vard…”

Sank brahim Akn, yukarda deerlendirilen iletiim tutanaklarndan da anlald zere daha nceden ike anlamas gerei para alacan syledii Fahri Tatan'a, sz konusu paray aldn syleyerek adeta caka satmakta, Fahri ise kendisine 15.000 TL gndermesini, yoksa ike yaptn bildiinden tehdit edeceini syleyerek aka yapmaktadr.

Sank brahim Akn, Fenerbahe SK Bakan Aziz Yldrm'n talimat ile balatlan ike faaliyeti sonrasnda varlan anlama sonucu eline geen 70.000 Dolar'n bir ksmn TL'ye evirme abas ierisine girmitir. Bu balamda;
    07.05.2011 gn saat:15.53’de brahim Akn’ Kenan isimli ahsn arad grme(tape:3534);
    Kenan: “Abi Akmerkez’de dolar 1515, bir 30 veya bir 35’den bozduracam,…baka olmuyor yani ya 1515’e bozmam zaten 50 bin dolara dedim tamam falan dedi oturun dedi ben dedim en az dedim bir 35 olsun dedim tamam falan dedi ite birisi gelecek herhalde tamam m abi haberiniz olsun”, brahim: “Ama ... almasn aman dikkat et ha”, Kenan: “Sen rahat ol abi can kar o para kmaz abi tamam m abi hadi”.

07.05.2011 gn saat:16.36’da brahim Akn’ Kenan’n arad grme(tape:3535);
    Kenan: “Ben 76500 yatrdm hesabnda 75700 grnyor nedenini soruyorum”, brahim: “Ben ektim ektim,…ekmedim ekmedim bir yere gnderdim tamam”, Kenan: “Ben uan hesabndaki para”, brahim: “Tamam doru doru”.

Sz konusu tapelerde gee Kenan entrk 07.05.2011 tarihli kolluk ifadesinde (Kls. 66, dizi 132); 3534 nolu tape ile ilgili olarak bu grmenin yapld tarihte brahim Akn’n kendisine 40-50 bir dolar kadar verdiini ve bozdurmasn istediini, bu paray BB Spor’dan aldn dndn, brahim’in de “deme aldk ya Bykehir belediyesinde” dediini beyan etmitir.
    Trabzonspor- BB Spor msabakasnda da deinildii gibi, BB Spor Kulb tarafndan, brahim Akn’a 04.06.2010 tarihinde yaplan “Tadil Protokol” gereince att her gol iin 50.000 TL deme taahhdnn olduu, brahim’in 2010-2011 de toplam 11 gol atan ve 3 kez prim almaya hak kazand, Trabzon msabakasnda bir gol atmas halinde 50.000 TL prime hak kazanaca belirtilmiti. Fenerbahe ile oynad bu msabakaya kadar sank brahim’in 10 gl bulunmaktadr. (http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=30&kisiId=280563) ki gol att takdirde 50.000 Tl prime hak kazanacaktr. Ancak bu msabaka Fenerbahe’nin 2-0 stnl ile sonulanm ve brahim gol atamad iin sz konusu primi de alamamtr.

01.05.2011 tarihinden nceki dneme ilikin, BB Spor – Ankaragc msabakasnda brahim Akn’a normal prim demesi bulunmad gibi, 16.04.2011 tarihindeki Karab msabakas ile ilgili olarak 7.000 TL prim verildii anlalmaktadr. (Kls. 91, diz 58 ve ncesi) Bunun dnda FB ma ncesinde ve sonrasnda denen bir prim de yoktur.
    ts_mania

Trabzonspor Kongre yesi

yelik tarihi
    09.07.2007
    Nereden
    Trabzon

11.05.2011 gn saat:00.21’de brahim Akn’n Yusuf Turanl'y arad grme(tape:3549);
    Bir sre Beikta-BB Spor msabakas hakknda konutuklar, devamnda; brahim: “Hani ben duygusalm etkileniyorum byle eylerden ya geen etkilendim ben de sana aktrmadm yani…o geen muhabbeti vard ya bir tane", Yusuf: “Bir ey olmaz ondan…Hocan mutlu bakann mutlu…hepsi mutlu senden mutlular yani ona emin ol".

20 dakika sren ve Beikta – BB Spor Trkiye Kupas mana ilikin ike grmelerinin getii bu konumada sank brahim, Fenerbahe lehine yapt ike anlamasndan etkilendiini ve rahatsz olduunu sylemektedir.

Sank brahim Akn mdafii huzurunda alnan, yukarda zetlenen sre ve olua uygun olup bu nedenle hkme esas alnan ve sorgudaki savunmasnda teyid ettii savclk ifadesinde zetle; “Fiziki takipler dorudur, ben menajerimle matan 3 gn nce kendisinin talebi zerine BIG CHEFS isimli restorantta bulutum. Kendisi bana Fenerbahe’den, malarnda gol atmamam karlnda 100.000 dolar teklif edildiini syledi. Ben ilkin scak karlamadm. Benim dini duygularm kuvvetlidir. Ben daha nce stanbul'da iken tantm uan Erzurum'da imamlk yapan Ahmet isimli ahs aradm. Bana byle bir teklif olduunu, karlnda para vaat edildiini, bu paray kabul etmemin gnah olup olmadn sordum. Bana dinen bir sakncas olmadn syledi. Bir hafta kadar sonra ayn restorantta Yusuf Turanl ile tekrar bulutuk. Bana poet ierisinde para getirmiti. Sonra saydmda daha nce 100.000 dolar getireceini sylemi olmasna ramen 50.000 dolar getirdiini grdm. Bu nceden mata gol atmamam karlnda Yusuf Turanl'nm vaat ettii parayd. Ben, Yusuf Turanl'nn bu paray hangi Fenerli yneticiden aldn bilmiyorum. Aramzda baka bir konudan kaynakl bir para al verii, kendisinin bana borcu yoktur. Ben bu paray harcamadm. 10.000 dolar civarn Erzurum'da ki hocaya kurban kesip datmas iin gnderdim. Geriye kalan paray da tandm fakir fukaraya dattm. Bu paraya zaten ihtiyacm yoktu. Yusuf Turanl'nn zorlamas ile bu paray almtm” eklinde beyanda bulunmutur.

Sank brahim’in iletiim kaytlar ile birebir uyumlu olan ve sua konuyu paray aldna dair bu savunmas, Tank Ahmet Kan’nn beyanlar ile de dorulanmaktadr. Tank Ahmet Kan, Erzurum 4 nolu ACM tarafndan alnan 16.03.2011 tarihli ifadesinde; “para teklif edildiini bana syledi, ben de transfer creti olarak dndm iin sakncas yok dedim, sana para gndereyim kurban al kes Erzurum’da fakir fukaraya dat, dedi. Bu nedenle bana 10.000 TL para gnderdi” demitir. (Kls 89, dizi 252)

Fenerbahe Teknik Direktr Aykut Kocaman imzal transfer listesinde (Kls. 68, dizi 318) sank brahim Akn’n Fenerbahe’ye transferi dnlen futbolcular listesinde de bulunmadna gre yaplan grmelerin bu amaca ynelik olmad da aktr.

Bizzat ike anlamasnn taraf olan sank brahim Akn’n, yukarda zetlenen ve iletiim tutanaklar ile uyumlu savunmas ile tank anlatmlar ve fiziki takipler deerlendirildiinde, cezalandrlmalarna karar verilen dier sanklarn sutan kendilerini kurtarmaya dnk, olua aykr, iletiim tutanaklarn izaha ynelik gereklikten uzak savunmalarna itibar edilmemitir.

Tm bu nedenlerle bata su rgt lideri sank Aziz Yldrm’n bizzat tm sreci ynetmesi yannda TCK'nn 220/5. maddesindeki “rgt yneticileri, rgtn faaliyeti erevesinde ilenen btn sulardan dolay ayrca fail olarak cezalandrlr” hkm yollamas ile dier sanklar Abdullah Baak, Ahmet elebi, Blent brahim en, brahim Akn ve Yusuf Turanl’nn ike suunun kanuni tanmnda yer alan fiilleri birlikte gerekletiren sfatyla sorumlu olduklar anlalm ve Mahkememizde oluan bu vicdani kan ile cezalandrlmalarna karar vermek gerekmitir.
    Sank Tamer Yelkovan mdafi huzurunda alnan kolluktaki ifadesinde; “Daha ncede belirttiim gibi bana verilen talimatlar ben yerine getiriyorum. Ben eer bir para verdiysem bile bunun ne paras olduu hakknda bilgim yoktur, Sz konusu paray Aziz Yldrm'n talimat ile lhan Yksel'e verdim. Para tam olarak 400.000 Dolard. Ama bunun ne amala kullanld hakknda bilgim ve ilgim yoktur. lhan beyin istei zerine yine ne amala benden istenildii bilmediim 250 bin $ paradr. 550 niye bahsettiimi hatrlayamyorum. Neyin paras olduunu bilmiyorum ” eklinde beyanda bulunmutur. Beyanlardan da anlald zere sank Tamer’in, Aziz Yldrm’dan ald talimat ile ike ve tevik iin kulbn parasn verdii anlalmaktadr. Sua konu BB-Fenerbahe msabakasnda da sank brahim’e ike paras verildii sabit olduuna gre, yukarda bir ksm tapelerden anlald zere Aziz Yldrm’n ike iin grmek amacyla dier sanklar ile bir arada bulunduu yerde sann da bulunmasnn ve bu ekilde eyleme dahil olmasnn yannda ayrc mali iler mdr olarak talimat ile de olsa kulbe ait paray ikede kullanlmak zere verdii sabittir. u hale sann dorudan ike faaliyetine dahil olduuna dair delil bulunmamakla birlikte, ike faaliyetinde kullanlmak zere Fenerbahe Kulbne ait paray vermesi nedeniyle ike suuna yardm eden sfatyla dahil olduu anlalm ve bu kapsamda cezalandrlmas cihetine gidilmitir.
    ts_mania

Trabzonspor Kongre yesi

yelik tarihi
    09.07.2007
    Nereden
    Trabzon

15.05.2011 GN OYNANAN TRABZONSPOR – .B.B. SPOR MAINDA TEVK PRM VAAD

Sper Ligin 32. hafta malar sonunda Fenerbahe ve Trabzonspor'un 76 puanda olduu, ikili averaj sistemine gre Fenerbahe'nin lig lideri olduu, 3. srada bulunan Bursaspor’un ampiyonluk ihtimalinin kalmad, Fenerbahe ve Trabzonspor’un ampiyonluk yarnda yalnz kaldklar, geriye kalan 2 karlamada Fenerbahe'nin olas puan kayb ve Trabzonspor'un malarn kazanmas durumunda Trabzonspor'un ampiyon olma ihtimalinin bulunduu, bu nedenle; Aziz Yldrm liderliindeki su rgtnn, ligin 33. haftasnda 15.05.2011 gn oynanacak Trabzonspor - .B. B.Spor msabakasnn, Fenerbahe lehine sonulanmas iin baz .B.B.Sporlu futbolculara iyi oynamalar karlnda tevik pirimi verme giriiminde bulunduklar,
    Bu amala 10.05.2011 gn Aziz Yldrm'n, lhan Ekiolu ve Abdullah Baak'a tevik giriimi iin talimat verdii, sonrasnda Abdullah Baak'n, nceki haftalarda oynanan Fenerbahe-.B.B. karlamasnda brahim Akn' ike yapmas iin azmettiren Yusuf Turanl'y arad ve .B.B.spor’lu futbolcularla irtibata geerek tevik pirimi almalar iin grmesini istedii,
    12.05.2011 gn saat:12.43’de Abdullah Baak’n Yusuf Turanl’y arad grmede(tape:3137);
    Abdullah: “Ben Beylikdz’ndeyim,…Buradan Maslak’a doru geeceiz” , Yusuf: “Etiler Etiler’e gel abi Etiler’e”
    Sank Yusuf Turanl'nn, lhan Ekiolu'nun talimat dorultusunda hareket eden Abdullah Baak ile buluup grmesinden nce BB Sporlu futbolcular skender Aln ve brahim Akn ile bir araya gelme abas ierisine girmitir.
    Bu balamda;
    12.05.2011 gn saat:14.12’de Yusuf Turanl'y skender Aln'n arad grme(tape:3434);
    skender: “Etiler’e girdim imdi…2-3 dakika sonra", Yusuf: “Gel ofise gel ya gideriz sonra gel…arabay brak eye ..leye…ana kapnn nne brak ...leye gel" .

12.05.2011 gn saat:16.17’de Yusuf Turanl'nn skender Aln' arad grme(tape:3436);
    Yusuf: “Ben S Cafedeyim he yemek yiyeceksen gel yani", skender: “Tamam geliyorum birazdan".

12.05.2011 gn saat:14.51’de Yusuf Turanl'ya brahim Akn'n gnderdii mesajda(tape:3435);
    "Geliyom etilere " yazd.

12.05.2011 gn saat:15.30’da lhan Ekiolu’nu Abdullah Baak’n arad grme(tape:2986);
    Abdullah: “Kardaym da abi,…arkada imdi yanma gelecek abi oturacaz, onu bekliyorum tamam abi”, lhan: “Tamam gelsin o isimleri al tamam m", Abdullah: "Tamam abi", lhan: "o isimleri al tamam m o 7 kiinin uak biletini alalm”, Abdullah: “tamam abi tamam”,
    Sank lhan Ekiolu yukardaki konumasnda BB Sporda tevik faaliyeti ierisinde yer alacak oyuncularn isimlerini isterken "belediyede alan kiiler" demesine karn bu defa "isimlerini al 7 kiinin biletini alalm" demektedir. Belediyede alan iilere uak bileti almad ya da almayaca, bununla kastedilenin tapelerin devamna bakldnda BB Sporlu futbolcular olduu aktr.

12.05.2011 gn saat:15.36’da brahim Akn’n Ahmet Kan'y (Erzurumlu Emekli mam) arad grme(tape:3556);
    A. Kang: "Mbarek naslsn" brahim: “yiyim hocam sen naslsn" A.Kang: "Yav karde dnein o kadar ben altm ki biliyor musun", brahim: "Valla olmad hocam ya", A.Kang: "O Metin varya sen batan diyeydin bana onun iin de al.. (Metin Depe seri penalt atndan yararlanamamtr)", brahim:""…Bu pazar gn gzel bir ma var hocam…iyi de bir primimiz var onu da syleyeyim sana, baya iyi yani ok ok iyi… Trabzon’la oynayacaz".
    Sank brahim yine, tapelerde X ahs olarak belirtilen, Fenerbahe - BB Spor arasnda 01.05.2011 tarihinde oynanan ma ncesinde ike anlamas sonucu alaca para iin 26.04.2011 tarihinde grt ve fetva ald Erzurum'da ikamet eden Ahmet Kang'y aramtr. Zira 543 405 5272 nolu telefon, Figen nver adna kaytl olup Ahmet Kang tarafndan kullanlmaktadr. Sank brahim, Trabzon ma iin ykl miktarda tevik paras alacan bildirmektedir.

12.05.2011 gn saat:15.56’da Abdullah Baak’n Yusuf Turanl’y arad grme(tape:3138);
    Abdullah: “o i tamam ha”, Yusuf: “Biz karya m geeceiz abi, ...tamam gelince ara beni abi sen Akmerkez’e gelince”.

12.05.2011 gn saat:16.28’de Yusuf Turanl'y brahim Akn'n arad grme(tape:3437);
    brahim: “Neredesiniz abi", Yusuf: “S Cafede gel".

12.05.2011 gn saat:17.37’de Abdullah Baak'n Yusuf Turanl'y arad grme(tape:3189);
    Yusuf: “ Akmerkez’deyim abi", Abdullah:"Ben kapnn nne gelince dar kar", Yusuf: “He dar karm gelince ara beni", Abdullah: “Sen bugn eldiin arkadalarla konutun mu", Yusuf: “Hee oturuyoruz biz beraber oturuyoruz arkadalarla", Abdullah: “Beni hi grmesinler darda",
    Sank Abdullah Baak, "sen bugn eldiin arkadalarla konutun mu" derken BB Sporlu futbolcular brahim Akn ve skender Aln' kastettii aktr. Nitekim, Yusuf beraber oturduklarn syleyince, kendisi de Akmerkez'de bulunan Abdullah bu oyuncularn kendisini grmelerini istememektedir.

letiim tespit almalarna gre Yusuf Turanl’nn .B.B Spor’lu futbolcular brahim Akn ve skender Aln ile 12.05.2011 gn saat:16.30 sralarnda Beikta Nispetiye Cad. zerinde bulunan Akmerkez adl alveri merkezinde faaliyet gsteren S Cafe'de bir araya geleceinin anlalmas zerine yaplan fiziki takip sonrasna tutulan 12.05.2011 tarihli Fiziki Takip tutanana gre (Kls. 28, Dizi:208-214 aras);
    Gvenlik grevlilerince 12.05.2011 gn saat:15.00’de Akmerkez AVM civarna geilerek fiziki takip almalarna balanld; saat:16.10’da Yusuf Turanl’nn ofis olarak kulland Nispetiye Caddesi Ece Apt. No:29 sayl adresten bir ahsla birlikte kt, caddenin karsna geerek Akmerkez AVM’ye birlikte girdikleri ve zemin katta bulunan S Cafe isimli kafeteryaya oturduklar, saat:16.30’da brahim Akn’n, kafeteryada yemek yiyen Yusuf Turanl’nn yanna geldii ve selamlaarak yanlarna oturduu, saat:16.45’de skender Aln’n bir arkadayla birlikte gelerek masadakilerle selamlap oturduu ve sohbet etmeye balad, saat:17.00’de Yusuf Turanl ile arkadann, alveri merkezinin Ulus kapsna karak sigara itikleri, ayakst sohbet ettikleri ve ksa bir sre sonra ayn masaya geri dndkleri ve oturduklar, saat:17.09’da Yusuf’un arkadann, saat:17.40’ta da skender’in arkadann kalkarak kafeteryadan ayrldklar, saat:17.50’de Yusuf Turanl, brahim Akn ve skender Aln’n kafeteryadan karak, alveri merkezinin 1.katna ktklar ve burada skender Aln’n vedalaarak alveri merkezinin Ulus kapsndan ayrld, Yusuf Turanl ile brahim Akn’n ise ayn kapdan ktklar ve kap nnde ayakst konutuklar, bu srada 34 EA 701 plakal beyaz renkli Audi marka aracn alveri merkezinin nne geldii ve brahim Akn’n Yusuf Turanl ile vedalap araca binerek Levent istikametine doru gittii, saat:18.05’de Yusuf Turanl’nn telefon grmesi yaparak alveri merkezi nnden Ahmet Adnan Saygun Caddesi’nin karsna getii, bu srada 34 YC 442 plakal beyaz renkli Porsche Cayenne marka aracn geldii, aracn sa n tarafndan Abdullah Baak’n indii ve Yusuf Turanl’yla cadde zerinde ayakst konutuklar, saat:18.15’te de ayrldklar, A. Baak’n araca tekrar bindii, Yusuf Turanl’nn ise Nispetiye Caddesi zerinden Zincirlikuyu istikametine doru yaya olarak gittii anlalm, iletiim tutanann fiziki gereklikle uyumlu olduu grlmtr.
    13.05.2011 gn saat:13.36’da brahim Akn’ Yusuf Turanl'nn arad grme(tape:3559);
    Yusuf: "Ne yaptn ya ge mi yattn", brahim:"He dn ge yattm ya", Yusuf: "Ama bizim mamz var hafta sonu", brahim: "Olsun Abi", Yusuf: "Sana Anzer bal falan ey yapaym m ayarlayaym m Anzer Bal, at ondan biraz at at, pazara kadar at…tamam yani o i tamam…telefonda fazla ey yap... tamam yani… ben pazar gn oradaym zaten yanmda olacak her ey ona gre" , brahim: “Sa ol abi",
    Yusuf Turanl, "ama bizim mamz var hafta sonu" diyerek ge uyanan brahim'in yorgun olmamas gerektiini, gerekirse kendisine Anzer bal gnderebileceini, Abdullah Baak ile konumas sonrasnda "tamamdr yani, tamam" szleri ile tevik anlamasnn gerekletiini iletmektedir.
    ts_mania

Trabzonspor Kongre yesi

yelik tarihi
    09.07.2007
    Nereden
    Trabzon

13.05.2011 gn saat:16.51’de brahim Akn’n Yusuf Turanl'y arad grme(tape:3560);
    brahim Akn'n transferine dair grmeden sonra.. Yusuf: “br i tamam m…herkes tamam deil mi", brahim: “Yani 5 kii ama Yusuf abi…nk oynamayacaklar var syleyemeyiz onlara, onlara sylenmez yani", Yusuf: "Ama olabildii kadar olsun yani onu sylemek istiyorum, yani olabildii kadar iyi olur anladn m"
    Sank Yusuf, brahim Akn'dan tevik faaliyeti ierisine olabildiince futbolcunun alnmasn istemektedir.

14.05.2011 gn saat:12.19’da Yusuf Turanl'nn brahim Akn' arad grme(tape:3438);
    Yusuf: "1’de havalimannda oluyorsunuz zannettim", brahim: "Yok ya tesiste olacaz", Yusuf: "Kata uak", brahim: “6’da galiba", Yusuf: "Nasl harika Anzer balndan yedin mi", brahim: "Dn yedim bir kayk bugn de yedim tamam", Yusuf: "ey yapyorsun deil mi oraya… orada konutun deil mi", brahim: “Evet"
    Sank Yusuf burada yine Anzer bal muhabbeti yapmakta, zira yaplan tevik anlamasnn sonuca ulamas iin brahim'in ma srasnda iyi oynayarak zerine deni yapmasn istemektedir.
    14.05.2011 gn saat:19.42’de Yusuf Turanl'nn Arif Erdem'i arad grme(tape:3444);
    Yusuf: “E sende gitmisin", Arif: “Oradan oraya geldim hemen", Yusuf: “Bu ocuun harbi morali ok bozuk Arif ya…oynatmyormu ocuu…bak bir konu hocayla valla morali bozuk ocuk diyor ki kendimi buldum diyor iki matr yani bunlar hep ey malar yani vizyon malar", Arif: “eyden trdr o yani", Yusuf: “Konu hocayla Yusuf de arad de zlm de".
    BB Spor oyuncular brahim Akn ve skender Aln'n, Fenerbahe ve Beikta (kupa) malarnda srarla oynamamasn isteyen Yusuf Turanl, ayn oyuncularn Trabzon'a kar oynamalarnda zellikle srarc olmakta, hatta zellikle brahim Akn ynyle mata gl ve salam olmas iin Anzer bal yemesi tavsiyesinde dahi bulunmaktadr.

14.05.2011 gn saat:19.58’de Yusuf Turanl'ya brahim Akn'n gnderdii mesajda(tape:3445);
    "O gelmedi" yazd.

14.05.2011 gn saat:20.00’de Yusuf Turanl'nn brahim Akn'a gnderdii mesajda(tape:3446);
    "Napcaz yensn halletcez ozaman kardesm dgerler taamam dm bende karsda olcam cunku. bttnde ckar sz havaalnna karslam" yazd.

14.05.2011 gn saat:20.22’de skender Aln’n Yusuf Turanl’y arad grme(tape:3119);
    Yusuf (Arif Erdem'i aradn belirterek): “Bende konuacam hocayla dedi ya konu dedim kardeim…sende konu Arif’le abicim niye konumuyorsun ya”, skender: “…ben imdi yeni geldim yemekteyiz daha”, Yusuf: “Hayr yani sen konumayacaksan bu iler olmaz yani birazda kendin de konu yani artk”, …yarn nk karya gideceim bak ne diyorum sana git Arif’len konu,…ne diyeceinizi biliyorsun artk yani”.
    Sank Yusuf, skender Aln' Trabzon msabakasnda oynatmak iin srarlarna devam etmektedir.

14.05.2011 gn saat:21.01’de Yusuf Turanl'ya skender Aln'n gnderdii mesajda(tape:3447);
    "Kral musait olmadi konusamadm birazdn yakalarsam konuscam" yazd.

14.05.2011 gn saat:21.19’da Yusuf Turanl'nn skender Aln'a gnderdii mesajda(tape:3448);
    "Kmlerle konustunuz smdye kadar" yazd.

14.05.2011 gn saat:21.21’de Yusuf Turanl'ya, skender Aln'n gnderdii mesajda(tape:3449);
    "Cihan holmen mahmut metin bunlarla konustuk" yazd.

Yusuf Turanl'nn tevik primi ile ilgili olarak kimlerle konutuunu merak ettii, brahim Akn'n da gnderdii mesaj ile Cihan Haspolatl, Samuel Tobias Holmen, Mahmut Tekdemir ve Metin Depe isimli .B.B. Sporlu futbolcularla konutuklarn syledii anlalmaktadr.

brahim Akn ve skender Aln ile tevik primi konusunda anlamaya varld sabit iken adlar geen futbolcular ynyle bu ynde bir teklifin varl saptanamamtr. Her ne kadar lhan Ekiolu'nun telefon grmelerinde, "belediyede alan kiiler, yedi kiinin uak bileti, yedi kiinin bileti" szlerinden tevik primine ok ayda oyuncunun dhil edilmesi iradesi aka anlalyor ise de ad geen dier futbolcularn gyaplarnda yaplan konumalara konu olmalar dnda dorudan bu faaliyet ierisinde yer aldklarna dair bir bulguya rastlanlmam, ksmen tank olarak alnan beyanlarnda da kendilerine bu ynde bir teklifin ulamadn dile getirmilerdir.
    15.05.2011 gn saat:14.07’de Yusuf Turanl'nn brahim Akn’ arad grme (tape:3565);
    Yusuf: “Top sende ha", brahim: “Tamam ben hallettim ya, ey yaptm yani…o eyi hallettim yani", Yusuf: “sko oynamyormu ya sko", brahim: “O da oynamyor yapacak bir ey yok abi…yani Cihan abiye de ey yaptm o da diyor aynsn ne yapaym diyor yani", Yusuf: “Yani top sende abiciim yani sen ne diyorsan odur…sen saz eline alrsan anasn alatrsn zaten…hadi bo bitir iini", brahim: “Tamam hallediyorum ben abi inallah”, Yusuf: “nallah, kalecimiz nasl iyi mi”, brahim: “Ya o ey bizim o Ouzhan biliyorsun Trabzonlu”, Yusuf: “Ha ona yanamayn o zaman ya”, brahim: “Yok yok”, Yusuf: “Can’a yana ama Can’a, Can’a”, brahim: “O tamam ya”, Yusuf: “He Can tamam okey top sende pyorum seni”, brahim: “Tamam”.
    Yusuf Turanl, BB Spor kalecisini sormakta, brahim'den " bizim o Ouzhan biliyorsun Trabzonlu" cevabn aldktan sonra "O'na yanamayn o zaman" demektedir. Zira Trabzonspor ile oynanan msabakada, Trabzonlu olan bir oyuncunun tevik primi ierisinde yer almayacan dnmekte ve uzak durulmasn tavsiye etmektedir. Nitekim Ouzhan 15.05.2011 tarihinde oynanan msabakaya 61 numaral formas ile kmtr. (http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=397&macId=87191)
    ts_mania

Trabzonspor Kongre yesi

yelik tarihi
    09.07.2007
    Nereden
    Trabzon

16.05.2011 gn saat:20.33’de brahim Akn’n Hoca Ahmet Kang'y arad grmede(tape:3566);
    A.Kang: "O mata bir sknt vard biliyorsun…yani o Trabzon man…onun yle olmas gerekiyordu biliyorsun" dedii, brahim: “yle bir ey var ben hissettim zaten hocam ya", A.Kang: "Gol kim att", brahim: “Holmen att hocam…yani orada hem ben gol atsam hem ekstra gol param alacaktm hem de birde ite prim vard pirim gelmiti hocam baya ykl bir pirim gelmiti" dedii, A.Kang: "O takmn yle olmas gerekiyordu haberin olsun" dedii, brahim: “O zaman yapacak bir ey yok hocam"

Sank brahim msabaka sonrasnda yine Hoca Ahmet Kang'y arad ve aka, kazanmalar halinde ekstra gol paras dnda ykl bir pirim alacan ifade etmektedir.

Kls. 91 dizi 58 ve ncesinde bulunan, BB Spor Kulb tarafndan Mahkememize gnderilen cevabi yazda, 15.05.2011 tarihinde oynanan Trabzonspor-BB arasndaki lig karlamas iin bu maa mnhasran zel bir prim uygulamas ve buna dair ma ncesi alnm bir ynetim kurulu karar olmad gibi yaplm bir prim demesinin de bulunmad, uygulamada 2010-2011 yl iin deplasman galibiyetlerine 5.000 TL, i saha iin 3.000 TL prim belirledikleri bildirilmitir. Bununla birlikte, brahim Akn’a 04.06.2010 tarihinde yaplan “Tadil Protokol” gereince att her gol iin 50.000 TL deme taahhdnn olduu, 2010-2011 de toplam 11 gol atan ve 3 kez prim almaya hak kazanan brahim Akn’n Trabzon msabakasnda bir gol atmas halinde 50.000 TL prime hak kazanaca belirtilmitir.
    Sank brahim Akn’n sz konusu konumada Ahmet Kang'ya syledii “hem ekstra gol paras alacaktm” dedii konu, bir gol atmas halinde BB Spor Kulbnden alaca 50.000 TL’dir. Sank bunun yannda “hem de birde ite prim vard pirim gelmiti hocam baya ykl bir pirim gelmiti” diyerek szn ettii konu ise Fenerbaheli sanklardan gelecek olan tevik primidir.

Sank skender Aln mdafii huzurunda alnan, yukarda zetlenen sre ve olua uygun olup bu nedenle hkme esas alnan ve sorgudaki savunmasnda teyid ettii savclk ifadesinde zetle; “Yusuf Turanl bu matan nce bana Fenerbahe’nin tevik gndereceini syledi. Bir fiyat konuulmad. Takm arkadalarnzla konuun dedi. brahim ile ayn odada kalyoruz. Kendisine de zaten bu teklif gtrlmt. Yusuf Turanl’ya ise bize bask yapmamas iin tamam dedik. uan hatrlamadm baz isimleri kendisine syledim. Bu ahslara ulatm, anlatm syledim. Ancak byle bir ey olmad. Peimizi braksn dncesiyle yapmz gibi kendisine syledik. Bu hususta brahim ile de ayn ekilde karar verip davrandk. fiziki takibe konu resimler dorudur, 14.05.2011 gn saat 21.00 sralarnda yaplan mesajlamalarda Yusuf bana, tevik amal kimlerle irtibat kurduumu soruyordu” eklide beyanda bulunmu, tevik anlamasn dorulamtr.

Sank brahim Akn mdafii huzurunda alnan, yukarda zetlenen sre ve olua uygun olup bu nedenle hkme esas alnan ve sorgudaki savunmasnda teyid ettii savclk ifadesinde zetle; “Bu matan ncede Yusuf Turanl tarafndan Trabzon manda iyi oynamamz iin para teklifinde bulunuldu. Bana baz takm oyuncularyla bu amala grmem istendi. Ben kimseyle grmedim. Ama grmediimi syleyemedim. Kendisine baz isimler vererek onlara ulatm syledim. Net bir para miktar konuulmad. Ancak teklif yapld. Bu hususta emniyette de ayn ifademi vermitim” eklinde beyanda bulunmu ve tevik anlamasn dorulamtr.

Bizzat tevik anlamasnn kar taraf ve aktif sjeleri olan sanklar skender Aln ile brahim Akn’n, yukarda zetlenen ve iletiim tutanaklar ile uyumlu savunmalar deerlendirildiinde, dier sanklarn sutan kendilerini kurtarmaya ynelik, olua aykr, iletiim tutanaklarn izaha ynelik gereklikten uzak savunmalarna itibar edilmemitir.

Tm bu nedenlerle bata su rgt lideri sank Aziz Yldrm’n bizzat tm sreci ynetmesi yannda TCK'nn 220/5. maddesindeki “rgt yneticileri, rgtn faaliyeti erevesinde ilenen btn sulardan dolay ayrca fail olarak cezalandrlr” hkm yollamas ile dier sanklar Abdullah Baak, lhan Yksel Ekiolu, skender Aln, brahim Akn ve Yusuf Turanl’nn, tevik suunun kanuni tanmnda yer alan fiilleri birlikte gerekletiren sfatyla sorumlu olduklar anlalm ve Mahkememizde oluan bu vicdani kan ile cezalandrlmalarna karar vermek gerekmitir.

Her ne kadar sank Blent brahim en hakknda, ayrca bu msabakaya ilikin olarak cezalandrlmas istemi ile kamu davas alm ise de, sulamay reddeden savunmann aksine cezalandrlmasna yeter kesin ve inandrc kantlara ulalamadndan beraatine karar vermek gerekmitir.
    ts_mania

Trabzonspor Kongre yesi

yelik tarihi
    09.07.2007
    Nereden
    Trabzon

M.EKP MOSTUROLU VE SAM DN ARACILIIYLA YRTLEN KE FAALYETLER
    Bizzat ike anlamasnn taraf olan sank brahim Akn’n, yukarda zetlenen ve iletiim tutanaklar ile uyumlu savunmas ile tank anlatmlar ve fiziki takipler deerlendirildiinde, cezalandrlmalarna karar verilen dier sanklarn sutan kendilerini kurtarmaya dnk, olua aykr, iletiim tutanaklarn izaha ynelik gereklikten uzak savunmalarna itibar edilmemitir.

39- BRAHM AKIN;
    a)Sank BRAHM AKIN’n;Trkiye Profesyonel Sper Ligi’nde 01.05.2011 gn oynanan Fenerbahe -BB Sporve 15.05.2011 gn oynanan Trabzonspor - BB Spor msabakalar ileTrkiye Kupas finalinde 11.05.2011 gn oynanan Beikta-BB Spor msabakasnn sonularn etkilemek amacyla ike suunu iledii sabit olduundan, suun ileni biimi ile su konusunun nem ve deeri gzetilerek eylemine uyanve tm sonular itibariyle lehine olan 6259 sayl Kanun ile deiik 6222 sayl Kanun’un 11/1. maddesi uyarnca takdiren alt snrdan uzaklalmak suretiyle BR YIL ALTI AY HAPS ve K BN GN ADL PARA CEZASI LE CEZALANDIRILMASINA,
    b) Suun; bir su ileme kararnn icras kapsamnda deiik zamanlarda birden fazla ilenmesi nedeniyle sann cezas, 6259 sayl Kanun ile eklenen 6222 sayl Kanun’un 11/10. maddesi uyarnca takdiren 1/4 orannda artrlarak BR YIL ON AY ON BE GNHAPS ve K BN BE YZ GN ADL PARA CEZASI LE CEZALANDIRILMASINA,
    c) Sann gemii, sosyal ilikileri ve yarglama srecindeki davranlar ile cezann gelecei zerindeki olas etkileri gzetilerek cezas takdiren 5237 sayl TCK'nn 62. maddesi gereince 1/6 orannda indirilerek BR YIL ALTI AY YRM K GN HAPS ve K BN SEKSEN GN ADL PARA CEZASI LE CEZALANDIRILMASINA,
    d)Sana verilen K BN SEKSEN GN adli para cezasnn 5237 Sayl TCK'nn 52/2. maddesi gereince sann sosyal ve ekonomik durumu dikkate alnarak gnl takdiren 40 TL den paraya evrilmek sureti ile; sann NETCETEN BR YIL ALTI AY YRM K GN HAPS ve SEKSEN BN YZ YRM TL ADL PARA CEZASI LE CEZALANDIRILMASINA,
    5237 Sayl TCK'nn 52/4. maddesi gereince sana hkmolunan Adli Para cezasnn miktar ve sann ekonomik ve ahs hli gz nnde bulundurularak, verilen para cezasnn takdiren birer ay ara ile 15 ET TAKSTTE DENMESNE, taksitlerden birinin sresinde denmemesi halinde geri kalan ksmn tamamnn tahsili ile denmeyen adli para cezasnn hapis cezasna evrilmesine,
    e)Sank hakknda, kasten ilemi olduu sutan dolay verilen hapis cezasna mahkmiyetin kanuni sonucu olarak, hapis cezasnn infaz tamamlanana kadar;5237 sayl TCK’ nn 53/1 maddesinin a, b, c, d ve e bendinde yer alan yazl haklar kullanmasndan YOKSUN BIRAKILMASINA,
    5237 sayl TCK'nn 53. maddesinin c fkrasndaki belirtilen gvenlik tedbirinin ayn yasann 53/3 maddesi gereince koullu salverilme sresine kadar uygulanmasna,
    Sann ayrca 6222 sayl Kanun’un 11/11. maddesi uyarnca spor kulplerinin, federasyonlarn, bnyesinde sportif faaliyet icra edilen tzel kiilerin ynetim ve denetim organlarnda grev yapmaktan YASAKLANMASINA,
    f)Sank hakknda 6222 sayl Kanun’un 18. maddesi uyarnca gvenlik tedbiri olarak spor msabakalarn SEYRDEN YASAKLANMASINA, karar kesinletiinde gerei iin bir rneinin EMNYET GENEL MDRL’ne gnderilmesine,
    ts_mania

ESER - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    20.07.2008
    Nereden
    Avrupa Dier
    Ya
    39

kendi kendine $ike yapan adam olarak dunya futbol tarihine gecti. yersen papaz erigi.

Trabzonspor Kongre yesi

Gkhan Ko - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    22.03.2009
    Nereden
    stanbul
    Ya
    36

Madem dini duygularn kuvvetli !!!

12 Milyon Trabzonsporlunun hakkn aldn.

Kul hakk yedin, hemde 12 milyonun hakkn,

Kahrndan atlarsn umarm.
    StopMatchFixing.Com

Enes nal Kaya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.02.2008
    Nereden
    stanbul
    Ya
    29

Moskovann ifresinde Bu Konu Geiyor.
    ...Allah'm Niyet Ettik 8.ampiyonlua...

Onur Recep Kvrak !
    Yer Bordo Gk Mavi Biz knca Sahaya

ESER - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    20.07.2008
    Nereden
    Avrupa Dier
    Ya
    39

orta cag avrupasindaki katolik kiliselerinin enduljans uygulamasini 2000li yillarda kendince dinimize monte etmeye calisan sahte ve kolpa bir din adamina enduljans usulű sakal atip vicdanini rahatlattiktan sonra catir catir $ike yapan uyduruk sahsiyetin adidir Ibrahim Akin..

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    Faruk BERBER - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    23.08.2007
    Nereden
    Erzurum
    Ya
    34

Alnt gokhankocl Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Madem dini duygularn kuvvetli !!!

12 Milyon Trabzonsporlunun hakkn aldn.

Kul hakk yedin, hemde 12 milyonun hakkn,

Kahrndan atlarsn umarm.
    Bu 12 milyon saysna nereden ulatn ?
    BordoMavi.Net - Erzurum - Ankara - anakkale - Trabzon

inprise - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.02.2008
    Nereden
    stanbul
    Ya
    40

Neredesin brahim...
    Trabzonsporu tutmak sadece o yrenin ocuu olmakla aklanabilecek milliyeti bir davran deildir. Benim iin Trabzonspor, en gllere kar koyan ve herkesi yenen hayali kahramand.
    Kazm Koyuncu

Asi aykaral61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    23.04.2010
    Nereden
    Almanya

brahim Akn konusunda hibir aklama yok ! rpartajda vermiyor anlalan
    Trabzonsporlu Olmak Ayrcalktr

https://twitter.com/TRABZONSPOR6193

Mellih - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    22.10.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    30

bence ibrahim akna kzmamalyz.. tamam ike yapt, cezasini cekti ve cekiyor. dosya kapansa bile tekrar aabilecek bi adam..

cyberentalpi - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    22.07.2005
    Nereden
    zmir
    Ya
    45

Alnt Mellih Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    bence ibrahim akna kzmamalyz.. tamam ike yapt, cezasini cekti ve cekiyor. dosya kapansa bile tekrar aabilecek bi adam..
    demi Trabzonlu kzmamalyz kendisine
    13 Vitor Hugo

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)