Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 1 2
Toplam 42 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 42 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Cemil Turhan

SEDAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

Yukarıda değerlendirilen 30.04.2011 günü saat:17.04’de Can Arat’ın Cemil Turhan’ı aradığı görüşme(tape:1517);
    Can: “Abi telefonum değişti…İskender söyleyince jeton düştü benim”, Cemil: “…10 gündür seni arıyorum hastayım ulan yatıyorum arıyorum arıyorum Can bana döner diyorum,…oynuyorsun yarın değil mi”, Can: “…Öyle gözüküyor şu an yani” Cemil: “Oğlum işte sana ...sana bir şey söyleyecek halim yok”, Can: “Yani abi” .

Söz konusu görüşmede Sanık Cemil Turhan’ın, İBB- Fenerbahçe müsabakası öncesinde, İBB Spor oyuncusu Can Arat’a, müsabakada iyi oynamaması ve Fenerbahçe’nin yararına işler yapması konusunu açıkça dile getirmese de, “oğlum işte sana…sana bir şey söyleyecek halim yok” diyerek bir şike teklifinde bulunduğu söylenilebilir.

Ancak, 6222 sayılı yasa, “belirli bir spor müsabakasının sonucunu etkilemek amacıyla kazanç veya sair menfaat teminini” suç olarak düzenlemiştir. Kazanç veya sair menfaat temini suçun unsuru olarak öngörülmüştür. Şüphesiz “suçta ve cezada kanunilik” ilkesi uyarınca “hatır şikesi” denilebilecek böyle bir durum şike suçu tanımına uymamaktadır. Sanık Cemil Turhan ile Can Arat arasındaki konuşmanın içeriğine bakıldığında, bir kazanç ya da sair menfaat temininden söz etmek mümkün değildir. Cemil Turhan, Fenerbahçe alt yapısında yetişip profesyonel olan sanık Can Arat’a, adeta Fenerbahçeliliğini hatırlatarak bir talepte bulunmaktadır. Dolayısıyla, Futbol Disiplin Talimatı’nın 58/1. maddesinde “müsabakanın sonucunu … spor ahlakına aykırı şekilde etkilemek” disiplin hukuku çerçevesinde bir kusur olarak düzenlenmiş ise de, ceza hukukunda “spor ahlakına aykırı” hareket ceza yargılamasının konusunu teşkil etmediğinden, suç tanımına uygun bir hareketten söz etmek mümkün değildir. Sanık Cemil hakkında, şike suçundan cezalandırılmasına yeter başkaca kesin ve inandırıcı kanıtlar da elde edilemediğinden beraatine karar vermek gerekmiştir.

Her ne kadar sanıklar Ali Kıratlı, Serkan Acar ve İlhan Yüksel Ekşioğlu hakkında, ayrıca bu müsabakaya ilişkin olarak kamu davası açılmış ise de, suçlamayı reddeden savunmalarının aksine cezalandırılmalarına yeter kesin ve inandırıcı kanıtlara ulaşılamadığından beraatlerine karar vermek gerekmiştir.
    Trabzonspor demek inancın zaferi demektir ''Ben Trabzonspor'un kaptanıyım, başka bir kaptanın arkasından, başka bir takımın formasıyla sahaya çıkmam'' Dozer CEMİL Hopa & Beşikdüzü & Şahmelik
    Trabzonspor Trabzonspor Trabzonspor !
    .................................................. ..................................................TERTEMİZ82

Nereden
    Sakarya

16.05.2011 günü saat:11.13’de Mehmet Yenice'yi Yavuz Ağırgöl'ün aradığı görüşme(tape:2941);
    Yavuz: “Cemil’de yanımda o çocuğa 100 vereceksin", Mehmet: “Ben veremem gelin siz verin o zaman ben 3’de..100’ü nasıl vereyim ben yapamam onu", Yavuz: “Hiç verme o zaman", Mehmet: “Olur mu ya nasıl verme diyorsun ya… ben 200’ü veriyorum o zaman öbür tarafında yanında telefon açarım bu kadar veriyorum derim çeker gelirim ben…gidiyorum şimdi 200’ü veriyorum 100’le de dönüyorum… Ben giremem öyle şeylere", (Yavuz telefonu Cemil Turhan'a veriyor), Cemil: “Ya abi bak ya hiçbir şey ödenilmeyecek ya bu ne birine vereceksin birine vermeyeceksin…sen Yavuz abiyi bekle", Mehmet: “Nasıl bekleteyim adamları…sizin için o kadar kolay"

Şike anlaşmasının karşı tarafından iki kişi olduğu Cemil Turhan'ın " birine vereceksin birine vermeyeceksin " cümlesi ile net olarak anlaşılmaktadır.
    Trabzonspor demek inancın zaferi demektir ''Ben Trabzonspor'un kaptanıyım, başka bir kaptanın arkasından, başka bir takımın formasıyla sahaya çıkmam'' Dozer CEMİL Hopa & Beşikdüzü & Şahmelik
    .................................................. ..................................................TERTEMİZ82

Nereden
    Sakarya

16.05.2011 günü saat:11.18’de Mehmet Yenice'yi Yavuz Ağırgöl'ün aradığı görüşme(tape:2942);
    Yavuz: “Ben geleyim mi oraya", Mehmet: “Gel abi sen hallet yani ben nasıl o 100’ü şey yapayım ya", Yavuz: “150’yi buraya getir 150’nin üstüne de bizdeki ellinin birin beşini koyup verecez, diğerini geri kalanı da oraya verdik diyecez… adam beni tehdit etti ya sen ne konuşuyorsun ya…ben gelirsem hiç vermem bak", Mehmet: “O zaman bizi silahla vur sen…vermeyecekmisin gelsen", Yavuz: “Gelsem vermeyecem" Mehmet: “Ben ne olacam o zaman", Yavuz: “Ben gelecem diyecem biz sizi şeyle olmadı siz yapmadınız…ben diyorum ki 150’yi ver 150’yi de geri getir aynısını söylüyorum…beni dinle beni şimdi İlhan bey bekliyor git uçakla bilet al git dedi ben diyecem ki Mehmet alıp geliyor parayı bak sana söylüyorum Mehmet hangisini diyorsam onu yap", Mehmet: “Ben sana haber verecem şimdi" .

Sanıklar Mehmet Yenice, Yavuz Ağırgöl ve Cemil Turhan'ın, İlhan Ekşioğlu tarafından şike anlaşmasında kullanılmak üzere verilen 400 bin Doların 100 binini kendilerine ayırdıkları bu görüşme içeriğinden çok net anlaşılmaktadır. İlhan Ekşioğlu paranın yarısı olan 200 bin Doları geri isteğinden geri kalan kısmın verilmesi ve paylaşılması noktasında sanıklar kendi aralarında tartışmaktadırlar.

16.05.2011 günü saat:11.24’de Mehmet Yenice'yi Yavuz Ağırgöl/Cemil Turhan'ın aradığı görüşme(tape:2943);
    Yavuz: “Bak Cemil istiyor veriyorum onu", Cemil: “Yavuz abin gelsin oraya kardeşim", Mehmet: “Hiç vermem derse ne olacak", Cemil: “Şimdi hiç vermem dediği zaman tabi onlar karşı karşıya gelecek oturup konuşsunlar abi eğer sen hiç yani vermeden buraya geliyorsan gel", Mehmet: “Ben onların yanına şimdi girmek üzereyim …orda... şeyi yaparım sizi ararım".

16.05.2011 günü saat:11.33’de İlhan Ekşioğlu’nu, Mehmet Yenice’nin aradığı görüşme(tape:3001);
    Mehmet: “Ben şimdi şeylerle beraberimde, senin ismini bilmiyorlar ben 2 verilecek değil mi”, İlhan: “2 verilecek 2’yi de al gel,…yarın sabah bende ol”, Mehmet: “Arabayla geliyorum saat 1’de 2’de orada olurum,…yine şeye mi geleyim Alt yola mı”, İlhan: “Alt yola gel he alt yola sen de gel seninle işim var”.

16.05.2011 günü saat:11.49’da Mehmet Yenice'nin Yavuz Ağırgöl/Cemil Turhan'ı aradığı görüşme(tape:2944);
    YAVUZ AĞIRGÖL : Efendim
    MEHMET YENİCE : Alo
    Y.A : Hı
    M.Y : Yöneticiyle görüştü iki ver dedi onların yanında anladın mı
    Y.A : Nasıl
    M.Y : İki ver dedi yöneticiyle görüştü iki ver dedi ikiyi de al dedi yarın dedi öğleden sonra benim yanımda ol dedi
    M.Y : Senle işim var dedi ikiyi verdim ben çıkıyorum şimdi
    Y.A : İkiyi mi verdin
    M.Y : Ha öyle söyledi o
    Y.A : Öyle şey olur mu ya o zaman nasıl olacak anlamadım
    M.Y : Bana değil kendisine sor, kendisine sorsana
    Y.A : Oğlum bana da aynısını söyledi ben sana bir şey söylüyorum ya
    M.Y : Ne yapayım adamlar onla görüştüler işte öyle söyledi
    Y.A : Ya onla görüştükleri bırak abi ben sana bir şey söylüyorum ya
    M.Y : Abi ben verdim zaten
    Y.A : Bizi hiç dinlemiyorsun ya
    M.Y : Ben seni dinliyorum ... ben verdim zaten anladın mı
    Y.A : Neyi verdin
    M.Y : Sadece geliyorum öğleyin ordayım yanındayım oradan da şeye gidecem öbür adama altı yola ordan ne yapacaksa verecek beraberli tamam mı bu kadar başka benim bir şeyim yok hadi öpüyorum
    Y.A : Abi ben sana bir şey söylüyorum sen kendi kendine iş yapıyorsun anlamadım ki bu işi
    M.Y : Şimdi konuşma o zaman gelince konuşalım
    Y.A : Nasıl gelince parayı verdikten sonra ne konuşacaksın ya
    M.Y : Abim öyle söyledi onların yanında öyle söyledi
    Y.A : Allah, Allah
    M.Y : ... ara da sor ona
    Y.A : .... veriyorum Cemil e
    M.Y : Ara da ona sor, ara da ya ben yarın gelince konuşalım
    (YAVUZ AĞIRGÖL TELEFONU ARKA PLANDA BULUNAN CEMİL TURHAN'a VERİYOR)
    CEMİL TURHAN : Alo, ne oldu ya söyle
    YAVUZ AĞIRGÖL : Abi şimdi şeyle konuştular yöneticiyle konuştular
    C.T : Kim
    M.Y : İki ver dedi anladın mı iki verdim ben de yarın dedi benim yanımda ol dedi öğleden sonra dedi hatta sabah ol dedi de ben sabah gelemem dedim yarın öğleden sonra yanındayım dedim ikiyi de al getir dedi bu kadar
    C.T : Ya kardeşim sen hasta mısın ya
    M.Y : Senle işim var dedi
    C.T : Hı, sen kimle
    M.Y : Abi onların yanıda öyle söyleyince ben ne yapayım ya zaten üç olan şey ikiye düşürdü ya yani sana kolay geliyor bu
    C.T : Ya kardeşim
    M.Y : Ben gelince konuşalım şunu
    C.T : Ya kardeşim ya ben de sana anlatamıyorum ki sen niye onla konuşuyorsun kardeşim ya
    M.Y : Konuştur dedi al bizde böyle şey mi olur dedi Hasanım dedim böyle böyle dedim sonra dedim bana şey yapmayın dedim ben gelince konuşuruz
    C.T : Ya şimdi abi sen bırak ya gelince konuşuruz diyorsun ya öyle bir saçma konuşuyorsun ki
    M.Y : Abi ne yapayım peki yani siz şimdi orda bunu ikna edemiyorsunuz ben nasıl ikna edeyim peki, ben ikna edemiyorum
    C.T : Ya sen ikna edecek sen değilsin ben sana ne dedim açma vermeye kimseye para
    M.Y : Hı
    C.T : Niye veriyorsun parayı
    M.Y : Ver dedi onlar o şeyde kendisi söyledi
    C.T : Ya sana ne onlara abi ya niye veriyorsun ya
    M.Y : Allah, Allah bana ne diyorsun abi ya gözünü seveyim ya Allahını seversen yapma bi de sen böyle yapma bari ya
    C.T : Ya sen ben sana bir şey anlatmak istiyorum sen niye oraya telefon açıyorsun bir daha kardeşim ya söyle ben sana diyorum ki benden habersiz hareket etme diyorum sana niye hareket ediyorsun ya
    M.Y : Öyle ama durmadan öbürü de telefon ediyor
    C.T : Kim
    M.Y : Öbür telefon yoksa ben kalkıp üçünü şey yapacam o zaman verecem ya gelince konuşsak olmaz mı abi ben yarın geliyorum yanındayım on iki bir de yanındayım
    C.T : Sen oraya şimdi şuan bir şey vermedin hiç vermedin
    M.Y : Verdim, verdim öyle söyledi o söyleyince öyle verdim
    C.T : İkisini birden vereceksin diyorsun şimdi diyorsun bak şimdi diyorsun ya
    M.Y : Ya oraya getirecem işte
    C.T : Hı
    M.Y : Yüz bende, yüz bende yüz de şeyde iki yüz de ona verecez
    C.T : Ne oldu şimdi değişen ne oldu şimdi
    M.Y : Bir şey olmadı işte yapamadınız ki orda halledebildiniz mi
    C.T : Ya Yavuz abi Yavuz abi geliyor sana usta
    M.Y : Tamam gelsin abi
    C.T : Tamam bir dakika veriyorum bir dakika al
    M.Y : Tamam
    (CEMİL TURHAN TELEFONU ARKA PLANDA BULUNAN YAVUZ AĞIRGÖL'e VERİYOR)
    YAVUZ AĞIRGÖL : Alo
    MEHMET YENİCE : Efendim
    Y.A : Ben geliyorum abi sen para mara verme
    Y.A : Para mara verme
    M.Y : Verdim ben bitti iş
    Y.A : Verdim diyor ya
    M.Y : Adam öyle söyledi onların yanında söyledi ver ikiyi dedi
    Y.A : Kim söyledi ya biz sana ne söyledik sen ne söyledin ya Mehmet sen bizle dalga mı geçiyorsun ya
    M.Y : Allah, Allah sen herhalde
    Y.A : Bize nağme yapma ya gözünü seveyim lütfen ya
    M.Y : Bak ben de sana bir şey söyleyeyim
    Y.A : Ben sana dedim ki
    M.Y : Siz de benle dalga geçmeyin
    Y.A : Senle dalga geçmiyoruz ya
    M.Y : Gel diyorum gelmiyorsunuz ver diyorsunuz ver diyorsunuz
    Y.A : Kim diyor gel diyorsun gelmiyor ya
    M.Y : Beni burda attınız şeyin içine
    Y.A : Hiç bir şeye atmadık ben sana söylüyorum
    M.Y : Sen eğer geliyorsan gel havaalanına geliyorum almaya seni
    Y.A : Ha parayı verme yalnız
    M.Y : Verildi, verildi bitti iş
    Y.A : Verildiyse niye geleyim sana ya
    M.Y : Ne bileyim geleyim diyorsun
    Y.A : Allah, Allah sen de diyorsun ben sana giderken daha verme dedim ya bak dedik ki bu adama yüz elli vereceksin yüz elliyi geri getireceksin
    M.Y : Ya bak ben de sana, biliyorum bak bunu, bunu telefonda konuşma ben biliyorum senin ne konuştuğunu
    Y.A : Evet
    M.Y : Adamlar dediler ki böyle böyle illa bizi görüştür
    Y.A : Görüştür
    M.Y : Ben de açtım, ben de açtım
    Y.A : Tabi diyorum benle görüştür
    M.Y : Ne bileyim senle görüşeceğini yön
    Y.A : Ha bak Mehmet bize nağme yapma lütfen rica ediyorum ya bak Allah aşkına yapma
    M.Y : Ya ne nağme yapacam size
    Y.A : Yapıyorsun işte
    M.Y : Ne nağme yapacam yani
    Y.A : Ben sana giderken dedim ki verme niye verdin
    M.Y : Ya birisi ver diyor birisi verme diyor şimdi
    Y.A : Ya biz diyorum parayı getiren kimdi sana parayı kim verdi ben vermedim mi
    M.Y : Ya abi şunu bi yani bu telefonda bunu şey yapma ben yarın geliyorum
    Y.A : Ama şey yapma şimdi ben eğer verme adama diyeceksin ki
    M.Y : Yarın geliyorum aldı mı al tamam mı
    M.Y : Ben yarın geliyorum tamam mı
    Y.A : Sen parayı
    M.Y : Yarın ben inecem
    Y.A : Bak ben sana söylüyorum iki yüz getireceksin buraya
    M.Y : Yok nerden getirecem ki
    Y.A : Öyle abi iki yüzü getireceksin yani başka türlü olmaz bu iş ben sana söylüyorum
    M.Y : Ya, sen benle şey geçiyorsun herhalde ya iki yüz getireceksin diye ben, ben neden şeyim mi var param mı var
    Y.A : Bak sana diyorum ki biz sana baştan dedik ki bu adama yüz ver ben yüz elliyi de burda
    M.Y : Ben de sana giderim
    Y.A : Bak bir dakika
    M.Y : Senle beraber gideriz şeyin yanına öbür adamın yanına onun yanında ne talimat verdiğini konuşurum niye böyle söylüyorsun niye beni burda zor duruma sokuyorsun ya
    Y.A : Oğlum ben seni zor duruma düşürüyorum diyorum ki ben sana
    M.Y : Ordan işi halledemiyorsunuz ondan sonra bana burda şey yapıyorsunuz ya
    Y.A : Ben hallettim işi dedim ki sana ben burda
    M.Y : Gideriz senle yarın öğleden sonra öbürünün yanında olacak anladın mı
    Y.A : Evet
    M.Y : Otururuz sen böyle talimat verdin mi vermedin mi
    Y.A : Ya vermiştir bana da aynı şeyi söyledi iki yüzü geri getir dedi
    M.Y : Allahım nerden neyi getirecem ben iki yüzü
    Y.A : Bana dedi, bana İlhan bey dedi ki iki yüzü geri getir
    M.Y : Eee
    Y.A : Tamam
    M.Y : Onlara da öyle söyledi işte bu kadar veriyoruz dedi
    Y.A : Tamam, ben de diyorum ki ben de sana dedim ki burdan giderken adama gidiyorum dedin adama giderken dedim ben yüz elli ver yüz ellisini geri getir dedim demedim mi sana
    M.Y : Abi kabul ediyorlar mı ya Allah, Allah niye söylüyoruz canım
    Y.A : Etmezse etmesin verme hiç dedim
    M.Y : Adamın verdi şey üç olarak şey yapmışsın kalkıyorsun bunu şey yapıyorsun öyle mi ben de sahasında yüz de verecem şey daha iyi değil mi bizim avantajımıza değil mi
    Y.A : Ya kardeşim sen kendi kendine yaptın bu işi
    M.Y : Ama, adam haklı
    Y.A : Ben sana söylüyorum Mehmet bize
    M.Y : Ben geliyorum ...
    Y.A : Bize yanlış yapma sen daha parayı marayı da vermemişsin ben biliyorum
    M.Y : Vermediysem Kur an çarpsın
    Y.A : Kur an çarpsın vermemişsin ben biliyorum
    M.Y : Şerefsizim verdim
    Y.A : Şimdi ben sana söylüyorum Mehmet bize nağme yapma kardeşim
    M.Y : Tamam, tamam abicim ben nağme yapıyorum tamam yarın on iki de bir de ordayım orda oturur konuşuruz tamam mı
    Y.A : Abi
    M.Y : Ben verdim diye yani bana şey yapma şimdi ya
    Y.A : Ne yapmayım
    M.Y : Yani bi de böyle şey altına sokuyorsun şimdi o diyor ki sen alıyorsun sen diyorsun sen alıyorsun diyorsun herhalde yani burda
    Y.A : Ya biz sana söyledik Mehmet ya yapma ya gözünü seveyim ya
    M.Y : Bak Kur an çarpsın
    Y.A : Ben sana giderken söyledim verme
    M.Y : Adamla, adamla konuşuldu adam dedi ki iki yüz vereceksin onların yanında senle gidelim diyorum yarın şeyin yanına
    Y.A : Kimle konuştu ya hangi adamlan konuştu
    M.Y : Altı Yola gidelim Altı Yola
    Y.A : Hangi adamla konuştu oğlum sen bana niye nağme yapıyorsun ya hangi adamla konuştu
    M.Y : Altı,ya Altı yol
    Y.A : Allah,Allah altı yolu ben de diyorum sana Altı yol dedi bana dedi aynı şeyi şimdi sana ben giderken dedim ki
    M.Y : ... dedi ... söyledi
    Y.A : Ben de sana giderken dedim ki sana giderken verme bu kadar paranın gerisini buraya getir sen de dedin oraya gidecem bir konuşayım seni arayacam niye aramadın verirken ya Mehmet
    M.Y : Ya nasıl aramadın işte şeyden aradım
    Y.A : Bak sana söylüyorum sen ne diyorsan de ben bir şey demiyorum sen şimdi bak Cemil de burda diyor yanlışın yapmasın bize,sen şimdi
    M.Y : Lan nerde yanlış yaptım ben ney onu bana bir söyle ney yanlışı yaptım yani şey mi oynadım şimdi rol mü yapıyorum yani
    Y.A : Abi niye verdin peki bize sormadan niye verdin
    M.Y : Ya niye verdim adamla konuştur dedi ya Allah, Allah ben adamın ismini vermedim yönetici diye adam da dedi ki onlara,onlara ... dedi
    Y.A : Biz, biz sana dedik ki kardeşim bak ben sana dedim ki yüz elli ver gerisini biz burda halledeceğiz demedim mi
    M.Y : Allah, Allah ya ben sana bir şey söyleyeyim öbürünün verdiğini sen al abicim bırak bana şey yapmayın böyle ya hayret bir şey ya gelince senle gidecez o adamın yanına senle gidecez senin yanında diyecem ki sen böyle böyle söylemedin mi onlara diyecem ya
    Y.A : Ya bana da söyledi ya Allah, Allah sen
    M.Y : ... onun yanında söyleyecem işte
    Y.A : İyi bana da söyledi diyorum ya ben söylemedi demiyorum ki
    M.Y : ... ne yapayım yani ben şimdi yüz milyar
    Y.A : Ben sana söyledim dedim ki Mehmet verme
    M.Y : Ama ne yapayım burası sen halloluyor mu bura sanki ...
    Y.A : Bak,bak o zaman bana gel diyeceksin ben gelecem halledecem
    M.Y : Bak ben de sana ne diyorum bak ben yarın geliyorum senle gideriz öbür tarafa konuşursun orda abicim tamam mı
    Y.A : Ne konuşacam
    M.Y : İşte ne konuşulacaksa
    Y.A : Ne konuşacam adama
    M.Y : ... gelecek
    Y.A : Adama mecburuz geriye iki yüzü vermeye ya ne diyorsun sen ya sen dedikten sonra öyle dedikten iki yüzü mecbur verecez ...
    M.Y : Öyle söyledi
    Y.A : Allah, Allah ben de sana
    M.Y : ... sabahleyin yanımda ol dedi ben sabah gelemem dedim ben uçakla gelmiyorum dedim arabayla geliyorum dedim
    M.Y : Yarın birde iki de yanınızda olur yanında olurum dedim niye gelecem dedim altı yola gel dedi
    Y.A : Tamam, ama
    M.Y : Eee senle beraber gideriz anladın mı
    Y.A : Ne gidip ne diyecem
    M.Y : ... söyledin mi onlara derim
    Y.A : Ne diyecem
    M.Y : Hayır diyorsa o zaman bana konuş
    Y.A : Ya sana hayır demedi hayır demez bana da dedi ki git söyle iki yüzü getirin İKİ YÜZ DE ONUN OLSUN bana da aynı şeyi söyledi sana da söyledi
    M.Y : ... bizim mi olacak
    Y.A : Onun olsun YANİ FUTBOLCUNUN OLSUN ya beni niye konuşturuyorsun ya
    M.Y : ... sen bana böyle bunları konuşma ben yarın geliyorum abi tamam
    Y.A : Yahu kardeşim bak sen parayı verme
    M.Y : Vermediysem şerefsizim
    Y.A : Ben geleyim oraya, geleyim orda işi bitireyim
    M.Y : Beni buraya bağırttırma vermediysem şerefsizim diyorum ya
    Y.A : İyi tamam peki
    M.Y : İnanmıyor musun ya
    Y.A : Tamam kardeşim gel tamam
    M.Y : Yani beni yalancı mı çıkartıyorsun şimdi Yavuz abi hem böyle şeye sokuyorsun ondan sonra da kalkıyorsun böyle söylüyorsunuz ya
    Y.A : Ben mi yalancıyım
    M.Y : Ben sen yalancısın demiyorum beni yalancı duruma sokuyorsun
    Y.A : Ama yalancı duruma sokuyorsun biz sana laf söyledik dedik ki
    M.Y : Ne yapayım öbür taraf öyle söyledi
    Y.A : Verme, verme dedik
    M.Y : Öyle söyledi öbür tarafı gelince konuşturayım diyorum böyle söyledin mi bunlara diyeyim
    Y.A : Tamam kardeşim ben o zaman
    M.Y : Niye beni böyle şey yapıyorsun ya
    Y.A : Şimdi gel buraya buradan parayı verecez gideceksin gel
    (YAVUZ AĞIRGÖL TELEFONU ARKA PLANDA BULANAN CEMİL TURHAN'a VERİYOR)
    CEMİL TURHAN : Alo
    MEHMET YENİCE : Alo
    C.T : Böyle bağıra bağıra ne konuşuyorsunuz ya
    M.Y : Abi yav niye işte ben de onu söylüyorum yarın gelince anlatayım konuşayım diyorum ya yani beni öyle bir şey durama sokuyor ki sanki ben götürdüm bilmem ne yaptım ona geliyor ya
    C.T : Peki
    M.Y : Ben öyle şey yapar mıyım yani öyle mi yapacam size
    C.T : Peki ben sana bir şey daha söyleyeyim ya sen niye orayı arıyorsun ki telefonla adamı
    M.Y : Abi ne oldu biliyor musun bak
    M.Y : Dedi böyle böyleydi dedim aslanım dedim yani benle sonra şey yapma dedim böyle söylediler dedim verilen talimatı uyguluyorum ben dedim hatta ...
    C.T : Ben sana ama bir dakika bir dakika
    M.Y : Anladın mı ... yanında onun üzerine ismini bile söylemedim anladın mı
    C.T : Bir dakika bir dakika o önemli değil ama
    M.Y : Söylemedim ... bak dedim bana dedim böyle böyle söylüyorlar dedim
    M.Y : Sen kendin söyle dedim, dedi ki iki yüz vereceksin öbür tarafını getireceksin yarın sabah bende olacaksın dedi ben dedim ki ben arabayla geliyorum yarın sabah sende olamam dedim öğleden sonra gelirim dedim ben de diyorum ki yarın Yavuz abiyle gideriz oraya Altı yola sen bunlara böyle böyle söyledin mi söylemedin mi söyletirim ben orda
    C.T : O dava o değil ki ya kardeşim ya sen
    M.Y : Talimat verdi ne yapayım
    C.T : Sen neyin şeyini konuşuyorsun ya ben Yavuz abi sana bir şey söylüyor sen başka şey söylüyorsun ya sen oraya ne açıyorsun telefonu aç buraya aç niye buraya açmıyorsun kardeşim ya
    M.Y : Abi adam öyle söyledi biz dedi öyle böyle şey yapmayız dedi bizi görüştür dedi hatta dedi başkanla dedi
    C.T : Ya kardeşim
    M.Y : Başkan yok dedim bu şeyde dedim bir tane şey var dedim yahu gelince konuşsak olmaz mı Bİ DE BENİ İÇERİ ATTIRMAYIN ALLAH AŞKINA YA
    C.T : Ya dava, dava o değil be abicim
    M.Y : ... dedi ki yarın dedi senle işim var dedi gel dedi anladın mı getir dedi senle de yarın işim var dedi yarın da onu işte Yavuz abiyle gidelim yanına diyorum orda da
    C.T : Gitseniz ne olur sen şimdi, şimdi ona dedin mi ikiyi verdim diye ...
    M.Y : Tabi öyle söyledi zaten kendisi söyledi
    C.T : Ya hiç olmazsa şey onu üç olur de bir şey olur de ya niye onu sen onla konuşuyorsun bu işleri ya öyle bir acizsin ki vallahi
    M.Y : Abicim gözünü sevdiğim ben size dedim ki onların yanında sizi arayım görüşün dedim mi siz ne dediniz hayır dediniz demediniz mi
    C.T : Ya orayı niye arıyorsun o senle konuşmak istemiyor ki bu konuları ya
    M.Y : Ben de sana diyorum ki siz de konuşmak istemediniz hayır dediniz ben de onlar da zannediyor
    C.T : Ya bir dakika yok Mehmet bir dakika,bir dakika sen demedin mi ben şimdi gidip orda konuşacam sizi arayacam demedin mi
    M.Y : Evet,evet
    C.T : Niye aramadın
    M.Y : Evet
    C.T : Niye aramadın
    M.Y : Ondan sonra bu ... verince oraya aradım işte
    C.T : Niye bizi aramadın
    M.Y : Yahu siz Allah, Allah beni niye arama bi de ayrıca sizi mi arayım o öyle söyleyince ya
    C.T : Ya oraya, orayı aramadan diyorum niye bizi aramadın
    M.Y : Abi ben gelince konuşalım Allah bak ter içinde kaldım şerefsizim ya
    C.T : İyi tamam,tamam hadi gel hadi gel hadi gel tamam hadi gel
    M.Y : Allahını seversen ya gelince anlatırım
    C.T : Hadi tamam hadi tamam
    3001 nolu Tape' de, şike anlaşmasının yapıldığı şahıslar ile bir arada bulunan Mehmet Yenice, verilecek paraya ilişkin olarak, yapılan anlaşmaya uyulmadığı için bu durumun İlhan Ekşioğlu tarafından söz konusu şahıslara ilk ağızdan iletilmesi sağlamak ve bu konuda kendisinden kaynaklı bir durumun olmadığını göstermek amacıyla telefon açtığı ve İlhan Ekşioğlu'nun da 200'ün verileceğini söylediği açıktır. Bu görüşmeden 15 dakika sonra Mehmet Yenice ile Yavuz ve yanında bulunan Cemil arasındaki görüşmede (Tape 2944), adı geçen şahıslar, Mehmet Yenice'ye kızmaktadırlar. Çünkü İlhan Ekşioğlu tarafından verilen 400 bin Dolar'ın tümünü şike faaliyetinde kullanmak istemeyen sanıklar verilen bu paranın önemli bir kısmını da, İlhan Ekşioğlu'nun bilgisi dışında kendilerine ayırmak istemektedirler. Bu tespit aşağıdaki tapede çok daha net görülmektedir. (Mehmet Yenice'nin 0 532 3475944 nolu cep telefonu ile yapılan ve 13 dakika 21 saniye süren 1064019080 ID nolu görüşmesi dinlenildiğinde durum çok daha net anlaşılmaktadır)

Nereden
    Sakarya

16.05.2011 günü saat:12.17’de Mehmet Yenice'yi Yavuz Ağırgöl'ün aradığı görüşme;
    Yavuz: “Sen İlhan’a gitmeden bize gel…Dereağzı’na gel ki çünkü burdan gidecez", Mehmet: “Beraber gidecez oraya geliyorum direk ben seni yoldayken ararım", Yavuz: “Çünkü şey emanet bizde da…Cemil diyor ki ben 50’yi vermem diyor", Mehmet: “Direk senin oraya geliyorum vermesin", Yavuz: “O 50’yi de sen ordan nasıl yap".(tape:2946)

Nereden
    Sakarya

17.05.2011 günü saat:13.52’de Cemil Turhan'ın, İlhan Ekşioğlu'nu aradığı görüşme(tape:2583);
    İlhan: “Cemil abi bu Mehmet nerde ya", Cemil: “Yola çıktı geliyor …geldiği zaman ben sana alo diyeceğim merak etme".

17.05.2011 günü saat:13.54’de Cemil Turhan'ı Mehmet Yenice'nin aradığı görüşme(tape:2584);
    Cemil: “Biliyor he biliyorum", Mehmet: “Bakmadım yani", Cemil: “Hiç bakma hiç", Mehmet: “Bakmayacağım hiç değil mi".

Nereden
    Sakarya

17.05.2011 günü saat:15.32’de İlhan Ekşioğlu’nu Mehmet Yenice’nin aradığı görüşme(tape:3011);
    Mehmet: “Geldim işyerindeyim”, İlhan: “Benim iş yerimde misin,…iyi bekle geliyorum bekle sen orada,…şey benim kattasın demi”, Mehmet: “Güvenliğin oradayım da senin kata çıkıyorum”, İlhan: “Çık ben içeri haber vereceğim şimdi” .

İletişim tespit tutanaklarından Mehmet Yenice'nin; kendisinde bulunan 300 bin dolardan 200 binini ilgili yerlere teslim ettiği, geri kalan 100 bin doları İlhan Ekşioğlu'na iade edeceğinin anlaşılması üzerine güvenlik görevlilerce saat:14.30’da Pendik Sabiha Gökçen Havalimanı kavşağına geçilerek takip çalışmalarına başlandığı, Mehmet Yenice’nin kullandığı 34 UE 0887 plakalı mavi renkli Honda Cıvıc marka aracın Havalimanı kavşağından geçerek İstanbul istikametine doğru devam ettiği ve saat:14.45’de Mehmet Yenice’nin araçla Ümraniye Dudullu mevkiinde bulunan Çamlıca Turnikelerden Kartlı Geçiş Sistemi ile (KGS) geçtiği, araca turnikeleri geçtikten sonra Motosikletli resmi ekipler ve asayiş ekipleri tarafından asayiş uygulaması yapılmış, aracın bagaj kısmında Sarı Çizgili Siyah renkli bir poşetin olduğu, içerisinde bantlanmış ve paketlenmiş halde Dolar olduğu, Mehmet Yenice'nin görevlilere hitaben; poşetin içerisinde 100.000 dolar olduğunu, Cemil Turhan ile Ataşehir’de ev alacağını, poşet içerisindeki parayı Ataşehir’de ev almak için yanında bulundurduğunu ve Fenerbahçe Dereağzı Tesislerine Cemil Turhan’ın yanına gideceğini ifade ettiği, yapılan uygulama sonrasında Mehmet Yenice'nin içerisinde 100.000 dolar olan poşeti tekrar aracın bagaj kısmına bıraktığı, araçla Kadıköy istikametine doğru hareket ettiği,

Yine iletişim tespit tutanaklarına göre Mehmet Yenice’nin Kadıköy’de bulunan Fenerbahçe Dereağzı Tesislerine geçerek paranın teslimi için Yavuz Ağırgöl ve Cemil Turhan’la buluşacağının anlaşılması üzerine yapılan takipte; saat:15.10’da Mehmet Yenice'nin 34 UE 0887 plakalı araçla Dereağzı Tesisleri B kapısından giriş yaptığı ve aracı tesislerin otoparkına park ettiği, Cemil Turhan ve Yavuz Ağırgöl’ün Mehmet Yenice’yi tesislerin içerisinde karşıladıkları, Yavuz Ağırgöl’ün aracın bagaj kapağını açarak sarı çizgili siyah renkli poşeti aldığı, Cemil Turhan ve Mehmet Yenice ile beraber tesislere doğru yürüdükleri,

Yine iletişim tespit tutanaklarına göre Mehmet Yenice’nin Yavuz Ağırgöl ile birlikte İlhan Ekşioğlu’nun Kadıköy Osmanağa Mah. Söğütlü çeşme Cad. Bestekar Dil Hayat Sok No:1 sayılı adreste bulunan ofisine geçerek parayı teslim edeceklerinin anlaşılması üzerine; güvenlik görevlilerce yapılan takipte; saat:15.24’te Mehmet Yenice ve Yavuz Ağırgöl’ün; Dereağzı Tesislerinden yaya olarak çıktıkları ve tesislerin karşısında ayaküstü bekledikleri, bu sırada Yavuz Ağırgöl’ün elinde sarı çizgili siyah renkli poşetin olduğu, bir süre sonra şahısların 34 TFM 36 plaka sayılı ticari taksiye binerek Kadıköy istikametine doğru gittikleri, saat:15.34’te Mehmet Yenice ve Yavuz Ağırgöl’ün, Kadıköy Osmanağa Mah. Söğütlüçeşme Caddesi üzerinde ticari taksiden indikleri ve İlhan Ekşioğlu’na ait aynı cadde üzerinde bulunan Bestekar Dil Hayat Sok No:0l sayılı adrese girdikleri, bu sırada Yavuz Ağırgöl’ün sol elinde sarı çizgili siyah renkli poşetin olduğu, saat: 15.44’te İlhan Ekşioğlu’nun kendi ofisinin bulunduğu adrese geldiği ve binaya girdiği, saat:15.56’da Mehmet Yenice ve Yavuz Ağırgöl’ün adresten çıkarak Söğütlüçeşme Caddesi üzerinden Boğa’nın bulunduğu meydana doğru yürüdükleri, buradan Kuşdili Caddesi üzerine çıktıkları, bu sırada Yavuz Ağırgöl’ün elinde sarı çizgili siyah renkli poşetin olmadığı, daha sonra şahısların cadde üzerinde 34 TES 49 plakalı ticari taksiye binerek Fenerbahçe istikametine doğru ayrıldıkları 17.05.2011 günlü Fiziki Takip Tutanağı (Kl:28, Dizi:228-234 arası) içeriğinden anlaşılmıştır.

Sanık Mehmet Yenice 100 bin Dolar ile ilgili fiziki takip tutanağında güvenlik görevlilerine beyan ettiği hususu duruşmada da yinelemiş, kendisine uygun ev bulması için parayı İlhan Ekşioğlu’na bıraktığını söylemiştir.
    Oysa Sanık Cemil Turhan duruşmadaki savunmasında özetle; “Bir para olayı var tabii ki. O para olayı bizim tabi ki Dereağzı'nda bizim muhasebemiz var ayrı bir muhasebe var. Giriyor o muhasebeye benim olduğum zaman içinde 400 bin dolar gönderiyor, getiriyor daha doğrusu. Ondan sonra ben onu bizim muhasebeciye bizim Erdal' a teslim ediyorum. O parada işte galiba 23 Nisan galiba 23 Nisan'da Mehmet beye Yavuz Ağırgöl'e teslim ediliyor. Teslim edildikten sonra ondan sonraki para akımını fazla bir bilgim yok orada işte bir 100 bin dolar kalıyor. Onu sonra tabi öğreniyorum bunları. Yüz bin dolar Yavuz abide kalıyor. İşte Mehmet de işte yüz bin dolar Erdal' a bırakıyor. Onun dışında tam bu sırada Mehmet Bey ile geldiği zaman konuşmaya o açıklar ziyade. Tabi ki bu paralar bu paralar daha sonra tabi ki iade edildi. İlhan beye” şeklinde beyanda bulunmuş, kırk yıllık dostum dediği Mehmet Yenice’nin ifadeleri ile ters düşmüştür.
    Söz konusu çelişkili savunmalar da göstermektedir ki, Sanık Cemil’in Gençlerbirliği takımından futbolcu transferi için verildiğini söylediği 400 bin Dolar’ın şike faaliyetinde kullanılmak amacıyla verildiği sabittir

Nereden
    Sakarya

17.05.2011 günü saat:16.37’de İlhan Ekşioğlu’nun Faruk Yaşar’ı aradığı görüşme(tape:3013);
    İlhan: “Canım sıkkın ya,…bizim bu şantiye var ya Ankara’daki ,…o şantiye işte işçilerin şeyini gönderdik”, Faruk: “Göndermiştin ma…(maçtan) şeyden evvel değil mi”, İlhan: “Gönderdik ama şartı dedik ki yani dedik ki işte kalıpları iyi yapacaksın betonu iyi olacak”, Faruk: “Şimdi de yapılıp yapılmadığı belli değil”, İlhan: “Benim anlaştığım ustabaşılarıyla biriyle bizim arkadaşlardan biri daha anlaşmış…dolasıyla bu işi yapamayacağını açıkca beyan etmiş dedim ki bizimkine Dereye,…dedim söyle onun avansın yarısını geri getirsin,…bugün bir geliyor ki o yarısının yarısı da yok”, Faruk: “Yarısının yarısı da yok hiç yok”, İlhan: “Dördün üçü yok biri var,…birisi yani yüzü gitti,…yarısını ver yarısını bana getir dedim”, Faruk: “Evet ne oldu peki”, İlhan: “işte gece yarısı işçinin biri geldi eve …hiç olmazsa bir 100 ünü daha bana ver bende şeyi aradım Dere’yi aradım,…Dere’de iyi dedi bende verdim”, Faruk: “Dördün üçü gitti birimi kaldı”, İlhan: “Senin ananı si…, kimse alamaz seni elimden dedim …sen dedim lan benim paramı mı yiyecen lan dedim,…sen dedim Dere’yi Dere’yi Dere’yi niye arıyorsun,… sen Dere’ye mi tabisin bana mı tabisin dedim,…Yavuz’a dedim ki… sen şimdi bunla atlıyorsun…100 alıyorsun dedim yarın bana getiriyorsun dedim,…bunun altından ne sen kalkabilirsin ne ben kalkabilirim ne de Cemil abi kalkabilir,…çünkü dedim BEN BİZİM BİR NUMARAYA DEDİM Kİ 200 BENDE onu da bana ...yene diye yönlendirtti,…bende onu bekliyorum acil bende kendim koymayım da şirketten onu bekliyorum bir bakarım ki 100 ben şimdi ne diyeceğim ona ee 200’dü de 100 ünü ben bilmiyorum da vermişler,…denir mi bu Faruk,…bana dün diyor ki abi şimdi geldim işçinin yanına duysunlar ee o 200’ü veriyorum tamam dedim 200’ü ver öyle de atla gel….kabahat bende abi bir kere denemişim bunu bu bir ib… çıkmış zaten geçen sene sen bir daha niye deniyorsun abi, …kötü oldum abi ben bu beni çok sarstı baba,…getirse de önemli değil getirmese de, getirecek eşek gibi de yani öyle bir şey yani üç yani ..ele Yavuz tamam ikisinin zaten o kalanı bana verirken elleri titremeye başladı ikisinin de sonra diyor ..konuşsana diyor o ona diyor dur kardeşim diyor Cemil abiyi aradık ya bende Cemil abiyle konuşurken kapadım hiç yüz rengi vermedim inkar mı ediyor diyor Cemil abi bana söylediklerini diyor” .

3013 nolu tape içeriğinden, sanık İlhan Ekşioğlu'nun şike için verilen 400 bin doların 200 binini beklerken 100 bin doların gelmesi üzerine çok sinirlendiği ve bunu, durumdan bilgi sahibi olduğu çok açık anlaşılan Faruk Yaşar ile paylaştığı görülmektedir. Sanık İlhan adeta Faruk Yaşar'a önceki tapelerin bir özetini anlatmakta, "BEN BİZİM BİR NUMARAYA DEDİM Kİ 200 BENDE" derken sanık Aziz Yıldırım'a da 200 bin doların geri alındığı bilgisini söylediği anlaşılmaktadır.

Nereden
    Sakarya

17.05.2011 günü saat:16.49’da İlhan Ekşioğlu’nun Yavuz Ağırgöl’ü aradığı görüşmede(tape:3014);
    Yavuz’un; soru üzerine Cemil’in yanında beklediklerini söylediği, İlhan’ın: “Gözünü seveyim hallet bak bu işin altından ne Cemil abi ne sen ne ben kalkabiliriz ha, …bak bu işi para, parada değilim ben, tamam mı işin şekli son derece, yanlış, … tamam o parayı almadan, …gelme buraya yani bak söyle” dediği, Yavuz’un onayladığı.

Nereden
    Sakarya

18.05.2011 günü saat:10.11’de Yavuz Ağırgöl'ün Mehmet Yenice'yi aradığı görüşme(tape:3245);
    Yavuz: “Aradı beni seni aradı mı…ben geliyorum dedim yoldayım…aldım dedim…ama dedim bir ufak 5 kağıt birisine vermem lazımdı vereyim mi dedim…ver dedi", Mehmet: “Şimdi şeyi de sıkıştır…Cemil abiyi benim şeyi halletsin", Yavuz: “Onu artık sende telefonla ara söyle kardeşim ya…bundan sonra sen benden kurtulamazsın ben sana söyleyeyim he…onu da ara öbürüne de ara ikisini de ara de benimkini ver".

Nereden
    Sakarya

18.05.2011 günü saat:11.55’de Mehmet Yenice'nin Yavuz Ağırgöl'ü aradığı görüşme(tape:2951);
    Mehmet: “Cemil abiyi aradım bakmadı cevap vermedi de…Cemil abiyi görürsen söyle benim şu parayı alsın, aldırsın söylesin ben burdayken", Yavuz: “Sen gelirsin buraya ben söyledim Cemil’e söyleyeceğim…sende onunla beraber gider söylersiniz beraber".

Nereden
    Sakarya

10.05.2011 günü saat:10.56’da Abdullah Başak'ı İlhan Ekşioğlu'nun aradığı görüşme(tape:3184);
    İlhan: “Nedir durumlar iyi mi", Abdullah: "İyi abi gelecek öğleden sonra yanıma abi", İlhan: “İyi seninle şimdi görüşmemize lüzum var mı… gözünü seveyim hallet… her şekil hallet ful yetkilisin öğleden sonra buluşalım seninle", Abdullah: “Öğleden sonra bir cenaze var abi başkana da söyle istersen…Mecnun abinin dayısı… Taşdelen’de ikindi namazında abi" .
    Sanık İlhan Ekşioğlu’nun, Ankaragücü müsabakasına ilişkin olarak bir taraftan Cemil Turhan, Mehmet Yenice ve Yavuz Ağırgöl üzerinden yürüttüğü şike faaliyeti devam ederken diğer taraftan Abdullah Başak ile birlikte Yusuf Turanlı üzerinden yürütülen şike girişimini merak ettiği ve Abdullah Başak’tan bilgi almaya çalıştığı anlaşılmaktadır. Abdullah ise bu görüşme ile Yusuf’un öğlenden sonra yanına geleceğini söylemektedir.

Nereden
    Sakarya

Tüm bu nedenlerle başta suç örgüt lideri sanık Aziz Yıldırım’ın bizzat tüm süreci yönetmesi yanında TCK'nın 220/5. maddesindeki “örgüt yöneticileri, örgütün faaliyeti çerçevesinde işlenen bütün suçlardan dolayı ayrıca fail olarak cezalandırılır” hükmü yollaması ile diğer sanıklar İlhan Yüksek Ekşioğlu, Abdullah Başak, Yusuf Turanlı, Cemil Turhan, Mehmet Yenice, Yavuz Ağırgöl, Ümit Aydın, Mehmet Şekip Mosturoğlu ve Sami Dinç’in şike suçunun kanuni tanımında yer alan fiilleri birlikte gerçekleştiren sıfatıyla sorumlu oldukları anlaşılmış ve Mahkememizde oluşan bu vicdani kanı ile cezalandırılmalarına karar vermek gerekmiştir.

Nereden
    Sakarya

[B][/Sanıklar Cemil Turhan, Mehmet Yenice ve Yavuz Ağırgöl’ün şike faaliyetleri hiçbir tereddüde mahal vermeyecek nitelikte kesin ve net olmakla birlikte, şike anlaşmasına muhatap olan Ankaragücü futbolcularının belirlenememiş olması ve bu bağlamda anlaşmanın sağlandığı tespit edilemediğinden eylemin teşebbüs aşamasında kaldığının kabulü gerekmiş ve hüküm tesis edilmiştir.
    B]

Gerek Cemil Turhan, Mehmet Yenice ile Yavuz Ağırgöl üzerinden, gerekse Abdullah Başak ve Yusuf Turanlı üzerinden yürüttüğü şike eylemleri teşebbüs aşamasında kaldığından Sanık İlhan Ekşioğlu’nun da hukuki konumu bu çerçevede kabul edilmiştir.

Nereden
    Sakarya

23.05.2011 günü saat:10.57’de Cemil Turhan'ı X Şahsın aradığı görüşme(tape:2585);
    X Şahıs: "2 tane hakemle sizin ben var ya…görmedin mi şeyi 1-1 iken maç bir tane o şeyi heriflerin ofsaytını kesti", Cemil: “Görmedin mi len Sivaslılar nasıl oynuyor" X Şahıs: "Ne yapacak adamlar yatacaklar mı", Cemil: “O zaman diyecek ki ben, oynayacak, diyecek, ben dostuz mostuz merak etmeyin demeyecek abi", X Şahıs: "Siz o zaman öyle konuştunuz öyle mi dediler sana…kendi ağzınla düşüyorsun bak…gittin demek orada görüşme yaptın hiç utanmadan bunu söylüyorsun he bana…gazetelere vereceğim", Cemil: “O açıdan demiyorum…dostlarım arkadaşlarımız ya" dediği,

Nereden
    Sakarya

15.05.2011 günü saat:18.14’de İlhan Ekşioğlu’nun Cemil Turhan’ı aradığı görüşme(tape:2998);
    İlhan: “Nerdesin ya”, Cemil: “Çıktım geliyorum,…şuanda kapıda Faruk ile geliyoruz ”, İlhan: “Şimdi bu Apoyla şey burda,…o sana söyledim çocuk vardı ya neydi,…hiç bu olaylardan konuşmayacaz ha,…onlar bilinmesini istemiyor o çocuk senin yani sen hiçbir şeyden haberin yok”, Cemil: “Tamam”.
    Sanık İlhan, Cemil Turhan’a yanında Abdullah Başak ile Yusuf Turanlı’nın (o sana söyledim çocuk) yanında olduğunu, geldiğinde şike konusundan konuşmamaları istemektedir. İlhan’ın “o sana söyledim çocuk” diye kasdettiği kişinin Yusuf Turanlı olduğu, Yusuf’un Korcan’ı ararken cep telefonunun, “2753448307 - opr:Turkcell(FBMAR7) - FENERBAHÇE SUKRU SARAÇOĞLU STADI KIZILTOPRAK (FBAHCE STADI MARATON OKUL) KADIKÖY,İSTANBUL” noktasındaki baz istasyonundan sinyal vermesinden anlaşılmaktadır.. Bununla birlikte 3140 nolu tapede Abdullah’ın Yusuf’a, “…locada beraber seyredeceksiniz” ve İlhan’ın Abdullah’a, “…yarın dedim adam bana geliyor beraber maç seyredeceğiz dedim” sözlerinden Yusuf ile İlhan’ın, Fenerbahçe Stadında Ankaragücü müsabakasını İlhan Ekşioğlu’nun locasında seyrettikleri ve şike faaliyetine ilişkin görüşme yaptıkları anlaşılmaktadır.

Trabzonspor 61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ortalarda yok bu sikeci itt.

Hamza Milet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hollanda

Cemilin kocasi Benfica geliyor ..
    Benficayi en iyi Cemil ve arkadaslari bilir
    Hani o meshur Benfica 7-0 ... lik maç.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)