Sayfa 4 Toplam 71 Sayfadan BirinciBirinci ... 2 3 4 5 6 14 54 ... SonuncuSonuncu
Toplam 1764 adet sonuctan sayfa basi 76 ile 100 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Aziz Yýldýrým

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

24.05.2011 günü saat:11.46’de Burhan Aksu isimli þahsýn, Abdullah Baþak’ý aradýðý görüþme(tape:3198);
    ABDULLAH BAÞAK : Efendim Burhan
    BURHAN AKSU : Oðlum niye açmýyorsun telefonumu ya
    A.B : Ya Mehmet abiyle Murat ýn telefonundan konuþuyorum býrakmadý ki bizi
    B.A : Bak kardeþlerinin yanýnda böyle þimdi haþlamayým seni yani
    A.B : Sen Ahmet ÇELEBÝ ye birþey söyledin mi
    B.A : Hayýr
    A.B : Hý
    B.A : Hayýr sakýn ha
    A.B : Ha iyi
    B.A : Sen bir þey dedin mi
    A.B : Yok
    B.A : Ha
    A.B : Kosifleri aramýþ da araba mý alýyor falan Apo
    B.A : Yoo bir þey demedi, hý
    A.B : Ýyi görüþürüz on dakikaya ordayým Burhan
    B.A : Ne on dakikasý ulan kaç saattir on dakika diyorsun
    A.B : Valla on dakikaya buradayým ya
    B.A : Ýyi hadi

Sanýk Abdullah, þike faaliyetindeki emeðinin karþýlýðý olarak araba alacaðýný, Ahmet Çelebi’nin duymasýndan duyduðu rahatsýzlýðý paylaþmaktadýr.
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Þamil Ekinci|Dozer Cemil|Þenol Güneþ|
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

24.05.2011 günü saat:11.46’de Burhan Aksu isimli þahsýn, Abdullah Baþak’ý aradýðý görüþme(tape:3200);
    BÜLENT ÝBRAHÝM IÞÇEN : Alo
    ABDULLAH BAÞAK : Ne yapýyorsun abi
    B.Ý.Ý : Ýyiyim sen ne yapýyorsun
    A.B : Kosiflerdeydim Bülentçim
    B.Ý.Ý : Ha aldýn mý
    A.B : Aldým
    B.Ý.Ý :Hadi hayýrlý olsun
    A.B :Cuma günü ama Bülent abi birþey diyecem sana da sen benim abimsin
    B.Ý.Ý : Sen arabayý hemen Ruken’e ver Ruken’e
    A.B : Evet bence de birþey diyecem ya
    B.Ý.Ý :... gitsin o teslim alsýn
    A.B :Birþey diyecem de aramýzda Bülent abi þimdi Selim abi bana dedi bu Ahmet ÇELEBÝ aramýþ Apo araba aldý mý ya bu neyin peþinde abi ya
    B.Ý.Ý : Deseydin amýna koyduðumun çocuðu sen niye karýþtýrýp duruyorsun ki
    A.B : Ya ben Ýlhan abi Selim’e ne dedi biliyor musun bana dedi ki bir kiþi bana gelip Apo ya araba aldý dersen bir daha benim yanýma da gelme yüzüme de bakma þimdi getirdim verdim parayý
    B.Ý.Ý : Ýyi demiþ, hý
    A.B : Dokuz bin beþ yüz ü Euro otuz dokuz bin beþ yüz araba da Cuma günü veriyor ES dört çeker gazlarsýn Bülentçim ben Megan’a binerim
    B.Ý.Ý : Bana bak bana bak Allah belamý versin odunla döverim seni sen hiç karýþma muhatap olma Ruken aldý arabayý
    A.B : Tamam abi aynen tamam abi
    B.Ý.Ý : Sen hiç,hiç bana ne ben Ruken aldý arabayý
    A.B : Ruken aldý
    B.Ý.Ý : Arabanýn anahtarý
    A.B : Ruken aldý tamam
    B.Ý.Ý : Sen Murat a ver bana Murat ý
    A.B : Bir dakika abi
    (ABDULLAH BAÞAK TELEFONU ARKA PLANDA BULUNAN MURAT ÝSÝMLÝ ÞAHSA VERÝYOR)
    MURAT : Efendim abi
    BÜLENT ÝBRAHÝM ÝÞÇEN : Bak Murat güzel kardeþim caným kardeþim beni bir dinleyin bak ben o ayýyý kafasýný odunla kýrarým ha
    M : (ARKA PLANDAN ABDULLAH BAÞAK; Selim abiye de dedim Ruken aldý söyle)
    B.Ý.Ý :Bak arabayý siz Ruken’e bak bu saðda solda duyulur bak boþluða düþürtmeyin bizi
    M : Abi
    B.Ý.Ý : Hý
    M : Ya ben kimseyi ... istemiyordum abi bir tek hani Faruk
    B.Ý.Ý : Bu arabayý bu Faruk, Ruken aldý bilecek Ruken
    M : Ha öyle diyelim
    B.Ý.Ý : Herkes Ruken aldý, anladýn mý herkese diyeceksiniz ki Ruken kendi MINI Cooper ný sattý kendi para koydu üstüne Ruken aldý
    M : Evet abi evet
    B.Ý.Ý : Bak onun bunun dilene düþer bak sýkýntý bu ayý aðzý çok yavþak bizim bu ayýnýn ayýnýn, a..ýna koyduðumun ayýsýnýn aðzý çok teraðlý yiyor saðda solda böyle böyle derse bak sýkýntýya düþeriz arabayý Ruken aldý Murat arabanýn ruhsatý Ruken’nin üstene çýksýn o arabaya o hiç binmeyecek gözükmeyecek o arabayla bir kere ...
    M : Abi Ruken e mi çýksýn sen abime söyle o zaman
    B.Ý.Ý : Ver bana sen onu
    M : Bir dakika abi(MURAT ARKA PLANDA BULUNAN ABDULLAH BAÞAK A;Ruken nin adýna çýkacak araba Bülent abi öyle dedi)
    (MURAT TELEFONU ARKA PLANDA BULUNAN ABDULLAH BAÞAK’A VERÝYOR)
    ABDULLAH BAÞAK : Alo
    BÜLENT ÝBRAHÝM ÝÞÇEN : Oðlum Apo araba Ruken in adýna çýkacak
    A.B : Niye
    B.Ý.Ý : Oðlum Ruken nin adýna çýkar beni sinirlendirme Apo
    A.B : Tamam
    B.Ý.Ý :Arabayý Ruken’nin hemen çevir þimdi Ruken in adýna çýkar çabuk hemen ben þimdi Faruk u arýyorum Ruken nin adýna çýkarsýn
    A.B : Tamam ben vekaleti Ruken versin o zaman
    B.Ý.Ý : Hemen gitsin Ruken versin araba Ruken in üstüne olacak
    A.B : Tamam abi tamam
    B.Ý.Ý : Arabayý da Ruken aldý
    A.B : Tamam abi
    B.Ý.Ý : Tamam mý
    A.B : Tamam çünkü bana dedi bir kiþi gelip bana derse dedi hatta ben biraz þey yaptým çapa dedim abi bari þu iþi yapmýþsak ... çýkmýþsak bi beþ yirmi dizel falan mý siktir git lan dedi bokunu çýkarma arada kýrk bin fark var sen dedi al buna bin dedi bakarýz sezon sonu dedim artýk seneye o zaman Range Sport yeni alýrýz küfür etti
    B.Ý.Ý : Ulan Apo Ruken in adýna çýkart oðlum Ruken nin
    A.B : Tamam Bülent abi sen ne dersen ben onu yapacam tamam mý abi
    B.Ý.Ý : Tamam Ruken in adýna çýkar arabayý da sen hiç ellemeyeceksin hiç binmeyeceksin bile direksiyonuna bile oturma
    A.B : Tamam, tamam abim
    B.Ý.Ý : Anladýn mý beni bak ölmüþ babanýn üzerine yemin et
    A.B : Tamam
    B.Ý.Ý : Babamýn üstüne yemim ediyorum de
    A.B : Tamam Bület abi, babamýn üstüne yemin ediyorum
    B.Ý.Ý : Ýyi tamam hadi by by
    A.B. :Hadi tamam
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Þamil Ekinci|Dozer Cemil|Þenol Güneþ|
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Söz konusu araç ile ilgili olarak Aziz Yýldýrým duruþmadaki savunmasýnda “Bir konuda burada Mini Cooper meselesi Abdullah BAÞAK'a alýnan. Þimdi tabi hepimiz. Yani biz varlýklý insanlarýz. Þimdi bu totemi bunu yanýndan ayýrmýyor. Seviyor. O da iyi espri. Þimdi böyle bir insan çok hoþ sohbet baþka bir özelliði de yok. Buca maçýnda telefon ediyor. Ýlhan EKÞÝOÐLU. Ýstanbul'dan Abdullah BAÞAK þeyde. Cihan TAMER de þeyde maçta. Cihan TAMER uður getirmiyor diyor. Ona rica ediyor. Bende otelde seyrediyorum. cezalýyým.

Cihan TAMER'i de benim yanýma gönderiyor Abdullah BAÞAK. Diyor oradaki konuþmalarýnda "abi yenecez" diyor. 3-1 maðlubuz Buca'da . 3-1 maðlupken diyor ki "yeneceðiz." Ýlhan Bey diyor ki; "birþeyler yap yenelim" falan. O diyor "merak etme yeneceðiz". Þimdi burada da "sen ne dilersen dile" dediðinden. O da diyor ki; "bana saat al" Vazgeçiyorlar saatten. Diyor ki; "sana bitane araba al. Bende yardým edeyim sana" diyor. "Belli kýsmýna ben katýlayým" diyor. Onun üzerine peþinatý veriyor. Ucuzlatmak içinde KOSFÝLER'i iyi tanýdýðý için ÝLHAN bey. Onlara da açýyor diyor ki;" Bu arabayý buna verin" diyor. Bunun da kýz kardeþi arabasýný satmýþ. Biraz da ellerinde para var. Bunu bu þekilde alýyorlar. Ya bir dosta yani bunu yapmak suç mu?” þeklinde beyanda bulunmuþtur.

Yukarýdaki tape içerikleri, Ýlhan Ekþioðlu’nun Kosifler Oto’dan Selim adlý þahýs ile görüþmesi, Abdullah Baþak’ýn, Ahmet Çelebi’nin Kosifler’i aramasýndan duyduðu rahatsýzlýðý çevresi ile paylaþmasý, Bülent Ýbrahim’in, aracýn mutlaka Abdullah’ýn kardeþi Ruken’in üzerine olmasýndaki ýsrarý ve özellikle “bak bu saðda solda duyulur bak boþluða düþürtmeyin bizi” sözü ile alýnan aracýn sadece Ýlhan, Abdullah ve kardeþi Ruken arasýnda bir konu olmayýp baþkalarýný da ilgilendiren yönlerinin bulunduðu, Sanýk Aziz’in savunmasýnda belirttiði basit bir yardýmdan ibaret olmadýðý anlaþýlmaktadýr.
    Bununla birlikte adeta þike faaliyetleri sonundaki kazanýmlara dair sezon sonu deðerlendirmesi mahiyetinde olan ve Yusuf Turanlý ile Ýlhan Yüksel Ekþioðlu arasýnda geçen aþaðýdaki 3761 nolu tapeye bakýldýðýnda, söz konusu Mini Cooper marka aracýn Abdullah Baþak’a neden alýndýðý çok daha iyi anlaþýlmaktadýr.
    Trabzonspor √
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

26.05.2011 günü saat:14.56’da Abdullah Baþak’ý Yusuf Turanlý’nýn aradýðý görüþme(tape:3211);
    Abdullah: “Dün oðlum M abi gelmiþti istasyona,…hiçbir þey demiyor”, Yusuf: “Ýyi abi sen bi ara abi ...ben sana söyleyeyim…”, Abdullah: “Sana döneceðim dedi kulüpteyim,…ama dedi ki konuþacaðýmda dedi yarýn þey olursa inþallah da dedi pazartesi dedi hiç aramanýza bile gerek yok spor ça, ayný kelimesi spor çantanýzý alýn 2’de gelin beraber spora gidelim”, Yusuf: “…iyi olur yani yarýn olursa iyi olur”,
    Abdullah Baþak, Yusuf Turanlý’ya Ýlhan Ekþioðlu’nun þike faaliyetinde gösterdikleri çabanýn karþýlýðýný vermek için çaðýrdýðýný söylemektedir. Bunu söylerken de sözde þifreli þekilde “spor çantanýzý alýn spora gidelim” sözleriyle anlatmaktadýr. Spora çaðrýlan bir kiþi takým elbisesi ile gelmeyeceðine göre “spor çantanýzý alýn” gibi absürt bir tembih yapýlmasý amacýn spor olmadýðýnýn en açýk kanýtýdýr. Nitekim Ýlhan Ekþioðlu’nun “spor çantanýzý alýn spora gidelim” sözünü þike faaliyeti sýrasýnda özellikle Ali Kýratlý ile olan irtibatýnda da kullandýðý sabittir.
    26.05.2011 günü saat:17.19’da Korcan Çelikay’ýn Yusuf Turanlý’yý aradýðý görüþme(tape:2658);
    Korcan: “…abi sen ararmýydýn ya”, Yusuf: “Ameliyat olunca öyle oluyor”, Korcan: “Yaptýðýn iþlerin zamaný gelir hoca abi,…keser döner sap döner yani”.

29.05.2011 günü saat:12.36’da Korcan Çelikay’ýn Yusuf Turanlý’yý aradýðý görüþme(tape:2659);
    Yusuf: “Þeydeyim Efesteyim istersen þeye gidelim neydi Big Chef’e”, Korcan: “Big Chef çok kalabalýk abi,…þimdi geldimde”, Yusuf: “…olsun caným ne olacak ya, …kalabalýk olsun daha iyi iþte”, Korcan: “…girilmiyor kapýda sýra var,…Home Store boþ ya Home Store’a gidelim,…tam karþý çaprazda”,
    29.05.2011 Günlü Fiziki Takip Tutanaðý’na göre (Kls. 28, Dizi:179-183 arasý) iletiþim tespitlerinde; Sivasspor kalecisi Korcan Çelikay’ýn 22.05.2011 günü oynanan Sivasspor-Fenerbahçe futbol müsabakasýnda þike yaparak menfaat temin ettiðinin, bu amaçla 29.05.2011 günü Yusuf Turanlý’yla Home Store isimli kafeteryada görüþeceðinin belirlenmesi üzerine;
    Güvenlik görevlilerince ayný gün saat:13.20 sýralarýnda Beþiktaþ Nispetiye Cad. No:192 sayýlý adreste bulunan Home Store isimli kafeteryaya geçilerek fiziki takip çalýþmalarýna baþlanýldýðý, kafeteryanýn ön kýsmýnda giriþe göre sað taraftaki masada Yusuf Turanlý, Korcan Çelikay, kardeþi Ýlkay Çelikay ve X Þahsýn oturup sohbet ettiklerinin görüldüðü, saat:14.14’de þahýslarýn masadan kalkarak kafeterya önünde park halindeki 38 UK 038 plakalý mavi renkli BMW marka araca bindikleri, Yusuf Turanlý’nýn kullandýðý aracýn ayný cadde üzerinde durduðu ve X Þahsýn indiði, aracýn devam ettiði, þahýslarýn saat:15.10’da Büyükdere Caddesi üzerinden Ýstinye Park AVM otoparkýna girdikleri ve araçtan inerek Masa Cafe–Restaurant isimli restaurantta oturduklarý ve yemek yedikleri, saat:17.10’da restauranttan ayrýlarak otoparkta bulunan araçla Etiler istikametine gittikleri ve Etiler Mh. Ahular Sk. içerisinde bulunan Yüksel Arslan isimli pasaj önünde durarak pasaja girdikleri, saat:17.40’da pasajdan çýkarak araçla Nispetiye Caddesinde bulunan Big Chefs isimli kafeterya önünde durduklarý ve bahse konu kafeteryaya girdikleri anlaþýlmýþtýr.
    Trabzonspor √
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

29.05.2011 günü saat:15.06'da Ýlhan Çelikay'ý X Bayan'ýn aradýðý görüþme(tape:3307);
    Ýlhan: "Ýstinyepark’tayým…3 erkek oturuyoruz da bir tane abimiz var yanýmda bir görüþme yapýyoruz… Burada iþim bitince arayým mý", X Bayan: “Eðer görüþmek istiyorsan oradan çýkma diyorum…Yakýným çünkü" ,

29.05.2011 günü saat:20.50’de Abdullah Baþak’ý Yusuf Turanlý’nýn aradýðý görüþme(tape:3213);
    Abdullah: “Yarýn gel öðlen Þaþkýn’da bekliyorum seni,…Þaþkýn’a gel ordan gideriz”, Yusuf: “…sen konuþmadýn demi gerek yok konuþmaya”, Abdullah: “…gerek yok direk”,

31.05.2011 günü saat:10.00’da Abdullah Baþak’ýn Ýlhan Ekþioðlu’nu aradýðý görüþmede(tape:3214);
    Abdullah’ýn: “Ne yapýyorsun abi ofiste misin”dediði, Ýlhan’ýn: “Ofisteyim” dediði, Abdullah’ýn: “Ýyi tamam abi geliyorum”, dediði tespit edilmiþtir.
    Trabzonspor √
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

31.05.2011 Günlü Fiziki Takip Tutanaðýna göre (Kl:28, Dizi:169-176 arasý) iletiþim tespitlerinde; Ýlhan Ekþioðlu’nun parayý temin edemediði için 30.05.2011 günlü buluþmaya gitmediðinin, 31.05.2011 günü saat:10.00’da ofisinde buluþmak üzere Abdullah Baþak ve Yusuf Turanlý ile sözleþtiðinin belirlenmesi üzerine;
    Güvenlik görevlilerince ayný gün saat:10.30 sýralarýnda Kadýköy Osmanaða Mah. Dilhayat Sk. No:1 sayýlý yerde bulunan Ekþioðlu Muhasebenin bulunduðu Altýyol Ýþ Hanýna geçilerek fiziki takip çalýþmalarýna baþlanýldýðý, saat:11.00’de Yusuf Turanlý ve Abdullah Baþak’ýn Altýyol Ýþ Hanýndan çýktýklarý, Yusuf Turanlý’nýn sol ceket cebinde dýþarýdan belli olabilecek þekilde dolu beyaz bir zarfýn olduðu, þahýslarýn Söðütlü çeþme Caddesine çýktýktan sonra ayrýldýklarý,
    Devam eden çalýþmalarda; Yusuf Turanlý’nýn, Abdullah Baþak ve Ý.Ekþioðlu’yla görüþtükten sonra ofisine geçtiði, Sivasspor kalecisi Korcan Çelikay’la saat 13:45’de buluþacaklarýnýn anlaþýlmasý üzerine;
    Güvenlik görevlilerince saat:12.50’de Beþiktaþ Nispetiye Caddesi civarýna geçilerek fiziki takip çalýþmalarýna baþlanýldýðý, Yusuf Turanlý’nýn Beþiktaþ Nispetiye Cad. Ece Apt. B Blok No:49 sayýlý adresteki ofisinden saat:13.30’da çýkarak Nispetiye Caddesi üzerinde bulunan Ak Merkez isimli iþyerinin önünde beklemeye baþladýðý, saat:13.40’ta Korcan Çelikay’ýn kullandýðý 34 AY 8735 plakalý siyah renkli Kia Sorento marka aracýn geldiði, araca Yusuf Turanlý’nýn binmesinden sonra þahýslarýn birlikte ayrýldýklarý, saat:14.00’te 34 AY 8735 plakalý aracýn Beþiktaþ Nispetiye Caddesinde bulunan Big Þeff Restaurant’ýn karþýsýnda park halinde olduðu, Yusuf Turanlý ve Korcan Çelikay’ýn restauranta girdikleri ve restaurantýn bahçe kýsmýnda bulunan giriþe göre sað taraftaki masada oturup sohbet ettikleri anlaþýlmýþtýr.

07.06.2011 Günlü Fiziki Takip Tutanaðýna göre (Kls. 28, dizi 166-168 arasý) Ýletiþim tespitlerinde; 07.06.2011 günü saat:14.03’de Fenerbahçe Mali Ýþler Koordinatörü Tamer Yelkovan’ýn ‘Ýlhan Ekþioðlu’nun 400.000 dolar emanetini hazýrladýðýný’ Kulüp Baþkaný Aziz Yýldýrým’a bildirdiði, ayný gün saat:13.49’da Ýlhan Ekþioðlu’nun Abdullah Baþak’la yaptýðý görüþmede, para konusunu ima ederek þifreli biçimde “Spor yapacaðýz, çantanýz var deðil mi?” diyerek þahsý ofisine davet ettiði, Abdullah Baþak ve Yusuf Turanlý’nýn birlikte Ýlhan Ekþioðlu’nun Söðütlüçeþme Cd. Dilhayat Sk. Altýyol Ýþhaný No:1 Kat:4 Kadýköy adresinde bulunan iþyerine gidecekleri bilgisinin alýnmasý üzerine;
    Güvenlik görevlilerince 07.06.2011 günü saat:14.25’de Ýlhan Ekþioðlu’nun ofisinin bulunduðu yere geçilerek fiziki takip çalýþmalarýna baþlanýldýðý, saat:14.40’da Söðütlü Çeþme Cad. üzerinden Yusuf Turanlý’nýn gelerek Altýyol Ýþ Hanýna girdiði, hemen arkasýndan da Abdullah Baþak’ýn ayný adrese girdiði, saat:14.51’de Yusuf Turanlý ve Abdullah Baþak’ýn iþhanýndan çýktýklarý, Abdullah Baþak’ýn; sað kolu ile göðsü arasýnda tuttuðu ve üzerinde Güllüoðlu yazýlý, içerisinde destelenmiþ þekilde para olduðu anlaþýlan beyaz renkli naylon poþetin bulunduðu, Yusuf Turanlý’nýn ise sol kolu ile göðsü arasýnda bükülmüþ vaziyette içi boþ beyaz ve yeþil renkli karton çanta olduðu, þahýslarýn Söðütlüçeþme Caddesi’ne geçerek Boðanýn olduðu Altýyol Meydanýna çýktýklarý, ayný cadde üzerinden geçen 34 TCL 52 plakalý ticari taksiyi durdurduklarý ve araca binerek Kuþdili Caddesi üzerinden stad istikametine gittikleri anlaþýlmýþtýr.

15.06.2011 Günlü Fiziki Takip Tutanaðýna göre (Kl:28, Dizi:158-165 arasý) Ýletiþim tespitlerinde; 14.06.2011 günü Tamer Yelkovan’ýn; Ýlhan Ekþioðlu’na paranýn hazýr olduðunu bildirdiði, akabinde Ýlhan Ekþioðlu’nun Abdullah Baþak’la yaptýðý görüþmede þifreli konuþarak Yusuf Turanlý ile birlikte spor yapmaya çaðýrdýðý, 15.06.2011 günü saat:10.00’da Abdullah Baþak ve Yusuf Turanlý’nýn birlikte Ýlhan Ekþioðlu’nun Altýyol Ýþhaný Kadýköy adresinde bulunan iþyerine gidecekleri bilgisinin alýnmasý üzerine;

Güvenlik görevlilerince 15.06.2011 günü saat:10.00 sýralarýnda Kadýköy Osmanaða Mah. Söðütlüçeþme Cd. Bestekâr Dilhayat Sk. No:1 sayýlý adres civarýna geçilerek fiziki takip çalýþmalarýna baþlanýldýðý; Abdullah Baþak’ýn kullandýðý 34 TY 8602 plakalý siyah renkli Mini Cooper marka aracýn Söðütlüçeþme Caddesi üzerinde park halinde olduðu, Abdullah Baþak’ýn ayný cadde üzerinde faaliyet gösteren Bambi Cafe isimli kafeteryada oturduðu, saat:10.48’de kafeteryadan çýkarak Söðütlüçeþme Caddesi üzerinden Boða meydanýna yaya olarak geldiði ve meydanda Yusuf Turanlý ile buluþarak Ýlhan Ekþioðlu’nun iþyerinin olduðu Altýyol Ýþ Hanýna birlikte girdikleri, saat:11.44’de Abdullah Baþak ile elinde sarý çizgili siyah poþet bulunan Yusuf Turanlý’nýn adresten birlikte çýkarak, Boða heykelinin bulunduðu meydana yaya olarak geldikleri, içerisinde bir þahsýn beklediði 34 Y 7121 plakalý siyah renkli BMW marka araca binerek hareket ettikleri, saat:12.00’de aracýn tekrar Söðütlüçeþme Caddesi üzerinde park halinde bulunan 34 TY 8602 plaka sayýlý Mini Cooper marka aracýn yanýna gelerek Abdullah Baþak’ý býraktýðý, Yusuf Turanlý ile diðer þahsýn ise ayný araçla devam edip Rýhtým Caddesi üzerinden Çevreyolu ile Boðaz Köprüsü’nü kullanmak suretiyle Beþiktaþ Nispetiye Cd. Akmerkez AVM önüne geldiði ve burada Yusuf Turanlý’nýn sarý çizgili siyah renkli poþeti, þahsýn elindeki siyah renkli evrak çantasýna koyarak araçtan indikleri, A þahsýn Yusuf Turanlý ile tokalaþtýktan sonra ayrýldýðý, Yusuf Turanlý’nýn ise Akmerkez AVM içerisinde bulunan Turkcell bayiine girdiði ve buradan çýktýktan sonra yine Akmerkez AVM içerisinde Sinan Engin’le ayaküstü konuþarak, Akmerkez AVM karþýsýnda bulunan Ece Apt. No:29 sayýlý adreste bulunan ofisine girdiði anlaþýlmýþtýr.
    Trabzonspor √
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

23.06.2011 günü saat:14.14’de Ýlhan Ekþioðlu’nun Yusuf Turanlý’yý aradýðý görüþmede(tape 3761 Kls 23 Dizi 211 );
    YUSUF TURANLI : Efendim
    ÝLHAN YÜKSEL EKÞÝOGLU : Alo Ýlhan ben yalnýz mýsýn Yusuf
    Y.T : Efendim
    Ý.Y.E : Ýlhan ben yalnýz mýsýn
    Y.T : Yalnýzým yalnýzým
    Ý.Y.E : Ha müsait misin
    Y.T : Müsait im müsaitim nasýlsýn abicýðim
    Ý.Y.E : Ýyi sen nasýlsýn
    Y.T : Saðol abicim ne olsun koþturuyoruz ya
    Ý.Y.E : Ya bir þey soracaðým sana
    Y.T : Buyur abiciðim
    Ý.Y.E : Samimiyetin üzerine þey yapýyorum ha
    Y.T : Rica ederim ne demek abicim
    Ý.Y.E : ... konuþtuðumuz þeyden her hangi bir þey Apo aldý mý
    Y.T : Hangisinden
    Ý.Y.E : Ya her hangi birinden
    Y.T : Bu son þey yaptýðýmýzdan mý
    Ý.Y.E : Ya þimdi yani bu son geldin ya bana
    Y.T : Evet
    Ý.Y.E : Onlardan her hangi bir þey aldý mý Apo
    Y.T : Aldý
    Ý.Y.E : Aldý mý
    Ý.Y.E : Ne kadar aldý
    Y.T : E sizinle konuþmuþ o zaten ilk baþka siz söylemiþsiniz ona hani bir kýsmýný oraya bir kýsmýný seninle Yusuf diye
    Ý.Y.E : Hayýr hiç öyle bir þey demedim ne kadar aldý
    Y.T : Ama þimdi þey olmasýn ondan sonra ya
    Ý.Y.E : Seninle hemþeriyim diye diyorum en ufak bir þey demem aramýzda çünkü bende þüphelendiðim için diyorum
    Y.T : HAYIR YÜZ ONA DEDÝ YÜZ SANA DEDÝ BENÝM ÝÇÝN ÖBÜRÜNÜ DE O TARAFA DEDÝ
    Ý.Y.E : Ya çok hýyar bu adam ya peki sen ona ne verdin þu ana kadar
    Y.T : Ben ona bide fazla verdim yani benim tarafýmdan da verdim hani bu kalandan hani o bana gelecekti diye ondan sonra bende hani dedim tamam benim dedi aciliyetim var deyince ben de bir þey demedim ama ban o öyle dedi o zaman yani dedi ki
    Ý.Y.E : Hiç öyle de bana da diyor ki yok abi oðlum dedim bak sen bir þey alýyorsan benim haberim olsun yok abi dedi ... onun dedi ben hiç ...
    Y.T : Niye öyle bir þey yani o niye öyle bir þey dedi ki ya acaba ya bende anlamadým þimdi
    Ý.Y.E : Yusuf aramýzda kalsýn
    Y.T : Yok yok
    Ý.Y,E : Hayýr niye diyorum biliyor musun
    Ý.Y.E : Bunun dýþýnda bide ona araba aldým
    Y.T : Ya nasýl bir sahtekar ya bide bana diyor ki ya ben böyle ... ama abi ya ben artýk ne yapayým ya
    Ý.Y.E : ... bak bil yani ben þüphelendim biliyor musun bu ibne devamlý ben ulan bu þüphelendim þüphelendim dedim lan ben þu Yusuf u arayacaðým
    Y.T : O da kaç gündür beni arýyor abi biliyor musun, seni aradý mý ararsa haberim olsun falan filan iþte bana da haber ver bunlarý söylüyor, ben de diyorum ki ne oluyor çözemedim þeyde yani abi bir þey söyleyeceðim ya yanlýþ anlamada yani ben bu insanlarý çözemedim ya, ya ben bu kadar dürüst oynuyorum bu kadar iyi iyi iyi bir þekilde yaklaþýyorum yani bu kadar yapýlýr mý ya, ya bu nasýl bir insanlýk ya, ben valla çözemedim abi ya bana da diyor ki onu kýz kardeþime aldýk falan diyor Mini Cooper’ý
    Ý.Y.E : Ya yok ya bu dedim ki o zaman sen hiç bir þey yapma ben seni ayrý çözeceðim dedim tamam zaten dedi abi bunlarýn hepsi dedi Yusuf ... dedi tamam ben dedim sana araba alayým dedim ... hatta Selim ile konuþtum dedim ki aydan aya dedim 20 bin eurosunu verdim 20 bin euro da kaldý on on veririm dedim yani bu þu ana kadar sana ne aldý yüz mü aldý tamamýný aldý mý
    Y.T : Yok abi benden þu ana kadar þöyle söyleyeyim altmýþ altý tabi tabi yok seksen aldý seksen aidi
    Ý.Y.E : Þerefsiz
    Y.T : Ama nasýl bir þey bu ya bu nasýl bir iþ ya
    Ý.Y.E : Þerefsiz
    Y.T : Niye böyle ya abi ben anlayamadým yani þimdi yani ben bu kadar
    Ý.Y.E : ... ce böyle oluyor iþte anla ya Yusuf ya para ...
    Y.T : Ama ama abi bak yani hepsine karþý ilk baþtakinde de biliyorsun abi sen þahitsin yani ben bu kadar temiz dürüst yaklaþýyorum bana þurada yapýlana bak ya yani ben size hep yardýmcý olmaya çalýþýyorum onlar için söylüyorum yani bi de dürüst davranýyorum yani nasýl insanlar ya abi ya yani ben valla çözemedim ya
    Ý.Y.E : Beni arýyor diyor ki beni diyor çok ... yor bu oðlum dedim lan manyak bir hafta geçmiþ konuþurum derim ibne demek kendi parasýný almak için sýkýþtýrýyor beni ha
    Y.T : Abi biri o bide zaten çoðunu da aldý zaten hani benim þeyim kaldý benim zaten aldýðým ortada yani ben hani o sen tabi gözünden de þey biliyorsun tabi öyle biliyorsun hani o diðerinin hepsini ben aldýðým için hani bende þuanda çok var gibi zannediyorsun hani þey olarak ben almadým ki abi öbürlerinden
    Ý.Y.E : ... ulan dedim iký lirayý aldý zaten niye... ya Allah Allah
    Ý.Y.E : Yalnýz Yusuf buna bir þey yapmamýz lazým ha ben bunu böyle býrakmam bak niye býrakmam biliyor musun lan sen zaten benim normal duygularýmla oynadýn ibne zaten arabayý aldýrdý araba 39 bin Euro 40 bin Euro
    Y.T : Yaaa
    Ý.Y.E : Bide buradan hiç almýyorum elediðin yüzü alýyorsun nereden baksan 170 kaðýt 160 bin dolar ulan yedirir miyim ben bunu ona
    Y.T : Bide benden yani fazla bir þekilde yani abi yani þimdi dürüst birisi olmuþ olsa böyle bir þey bile yapsan atýyorum yani bunu kalkýp söylemen lazým yani bana atýyorum yani nasýl bir insan ya
    Ý.Y.E : Þimdi sen akýl ver ne yapalým
    Y.T :Valla bilmiyorum ki abi yani bunu bir arada iken þey yapmamýz lazým yani üçümüzün olduðu bir ortamda yapmamýz lazým ki bide bu þey biliyor musun abi yani bu þimdi bide gider saðda solda falan filan bu böylede bir adam þimdi konuþursa bide ondan sonra zarar vermesin bize yani konuþmasý onu da düþünüyorum nasýl ama, ben þok alo
    Ý.Y.E : Dinliyorum ...
    Y.T :Ha þey yapma þok içinde kaldým abi ya vallah billah þok içinde kaldým yani yalnýz bana deyince ya seni arayacak mý hani o gün sen benim telefonumu alýnca bu bi þey oldu zaten eee hep bi þeyde kaldý bende hani kötü düþünmüyorum hani kötü düþünmüyorum hiç bir þeyi yani
    Ý.Y.E: Yani buna ne yapmak lazým ... yapmak lazým aslýnda bak oðlum yaþananlarý unut ... ne kadar aldý seksen mi aldý senden
    Y.T :Yok altmýþ
    Ý.Y.E :60 ... dolar aldý deðil mi senden
    Y.T :Yok pardon pardon 70 aldým ben
    Ý.Y.E : Sen mi aldýn o mu ne aldý o
    Y.T : Ben ben ben 70 aldým o 80 aldým
    Ý.Y.E : Sen 70 aldýn 80
    Y.T : Yani o 50 den 30 benim olacaktý 20 onun olacaktý
    Ý.Y.E : Ona aslýnda demek lazým ki yani normal bir insan ... þimdi düþünelim de acele bir þey yapmayalým
    Y.T : Abi þöyle þöyle de olabilir abi ben hani sen tabi uygun görürsen ben þey yok da hani ben olurda 30 u alýrsam 20 yi abi kes abi 50 yi de bize vermemiþ ol abi bende üstüne gitmem abi o ne olacak sana gelip gidecek abi atýyorum hani abi falan filan YA ÝÞTE BAÞKAN YOK DEDÝ DERSÝN ABÝ OLUR BÝTER ABÝ
    Ý.Y.E : Anladým yani sen 20 ... kaç kaldý
    Y.T : Benim 30 abi onun 20 vardý benim 30 o fazla aldý benden o gün çünkü
    Ý.Y.E :Þimdi
    Y.T : Yav þuanda benim benim aldýðýmý 70 yani 30 du benim kalan o 80 aldý 20 si kaldý yani 50 vardý ya kalan abi þey olarak onun 30 unu ben alayým abi sen bana ödememiþ ol abi vermemiþ ol ondan sonra yarýn bîr gün sallarýz abi YARIM BÝR GÜN DE BÝR ÞEY OLDUÐUNDA SEN DERSÝN KÝ BAÞKAN VERMEDÝ DERSÝN
    Ý.Y.E : Anladým da þöyle bir durum var peki buna bunu hissettirmezsek ben buna keriz gibi bir daha 20 BÝN EURO YU mu ödeyeceðim abi
    Y.T :Haa
    Ý.Y.E : ... ben zaten þuanda hani benim aslýnda yapmam gereken ondaki parayý da alýp sana vermemde
    Y.T :Yani
    Ý.Y.E :…
    Y.T : Yok gerek yok abi ya kalsýn onda abý ya
    Ý.Y.E : Ama þöyle bi biz bi düþünelim düþünelim de seninle bi yarýn sen yarýn buralarda mýsýn neredesin
    Y.T : Ben Ýstanbul dayým abi bi belediyeye gideceðim bi görüþmem vardý orada çýkýnca ararým seni abi olmadý
    Ý.Y.E : Yarýn mý gideceksin belediyeye
    Y.T : He evet evet Ýstanbul belediyeye
    Ý.Y.E : Ýyi sen hallet de bende bi düþüneyim bakayým
    Y.T :Tamam abi tamam bu numaradan mý ulaþýrým abi sana
    Ý.Y.E : Sen normal numaram bu benim ofis numarasý da sen beni normal numaradan ara
    Y.T : Benim yok abi bi çaldýrýp kapatabilir misiniz abi
    Ý.Y.E : Tamam ben seni çaldýrýp kapatýyorum
    Y.T : Tamam ben siz beni aramadýnýz abi o beni arayacak çünkü aradý mý seni falan diye ben aramadý diyeceðim
    Ý.Y.E : Tamam oldu Yusufçuðum
    Y.T : Tamam mý abiciðim iyi çalýþmalar abiciðim saðolun
    Trabzonspor √
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Sanýk Yusuf Turanlý, duruþmada bir soru üzerine, Abdullah Baþak ile müþterek bir ticari faaliyet yürütmediklerini, birlikte Fenerbahçe’ye transfer yapmaya çalýþtýklarýný ancak yapamadýklarýný beyan etmiþtir. Oysa yukarýdaki görüþmede, yapýlmayan transferler karþýlýðýnda alýnan paralar deðil, yapýlan þike faaliyetlerine iliþkin alýnan paralar konu edilmiþtir. Ýlhan Ekþioðlu, Abdullah Baþak’ýn hem kendisinden hem de birlikte þike faaliyetini yürüttüðü Yusuf Turanlý’dan para aldýðýndan þüphe edince bu durumu netleþtirmek için Yusuf Turanlý’yý aramýþtýr. Ýlhan Ekþioðlu, aldýðý onca paranýn yanýnda Abdullah’ Baþak’a ayrýca “bunun dýþýnda bide ona araba aldým” sözleriyle dile getirdiði Mini Cooper marka aracý aldýðýný söylemektedir. Yusuf Turanlý’nýn “bana da diyor ki onu kýz kardeþime aldýk falan diyor Mini Cooper’ý” diyerek kendisini bu þekilde kandýrdýðýný söylediðinde de “Ya yok ya” diye yalan söylediðini otaya koymaktadýr.
    Yukarýdaki telefon görüþmesi adeta þike faaliyetleri nedeniyle elde edilen kazançlarýn sezon sonu muhasebesini içeren bir deðerlendirmeden ibarettir.
    Söz konusu Mini Cooper marka aracýn suçun iþlenmesi ile elde edilen maddî menfaat ürünü olmasý nedeniyle TCK'nýn 55. maddesi uyarýnca müsaderesine karar vermek gerekmiþtir. ALÝ KIRATLI ARACILIÐIYLA YAPILAN ÞÝKE FAALÝYETLERÝ

13.05.2011 günü saat:23.18’de Ali Kýratlý'nýn Mecnun Otyakmaz'ý aradýðý görüþme(tape:2539);
    Ali: "Baþkan dün gece evlenmiþ", Mecnun: “Dedikleri doðru o zaman ha ben duymuþtum Sivaslý biriyle evlenmiþ", Ali. "Bombamýz patlamasaydý biz gelirdik bombamýz da patladý rezil ettilerbir de bu maça gelirsek mahvoluruz baþkan… býrakmazdým seni".
    Sanýk Ali Kýratlý’nýn, Eskiþehirspor-Trabzonspor müsabakasýnda teþvik giriþimleri için gittiði Eskiþehir’de de fotoðrafýnýn çekilerek basýna verilmesi nedeniyle bu müsabakaya gitmekten çekindiði ve bu durumu da Mecnun ile paylaþtýðý anlaþýlmaktadýr.
    17.05.2011 günü saat:18.28’de Ýlhan Ekþioðlu’nu Ali Kýratlý’nýn aradýðý görüþmede(tape:3015);
    Ali’nin, “Ýyi vallahi ya bir þey bir görseydim seni ya” dediði, Ýlhan’ýn; Kandilli’ye gelmesini söylediði, þahýslarýn buluþmak için anlaþtýklarý,

17.05.2011 günü saat:19.05’te Ýlhan Ekþioðlu’nu Ali Kýratlý’nýn aradýðý görüþmede(tape:3016);
    Ali’nin; yokuþun baþýnda olduðunu belirttiði, Ýlhan’ýn;“Devam et gördüm” dediði,

17.05.2011 günü saat:19.35’te Ýlhan Ekþioðlu’nun Ali Kýratlý’yý aradýðý görüþme(tape:3017);
    Ali: “Ben seni seviyorum sen beni anlamýyorsun”, Ýlhan: “Seni varya þimdi bana bak beni þimdi ne kadar rahat götürecen oraya biliyormusun,…þeye,…maça maça”, Ali: “Herhalde caným”, Ýlhan: “(Aziz Yýldýrým’ý kastederek) Þimdi çaðýrdý ama hiç üzerim müsait deðil, senden indim o aradý”, Ali: “Bence gitsene anlatsana”, Ýlhan: “Yok anlatmayayýmki niye biliyormusun sen bana yarýn bir haber getirki”, Ali: “Ben varya beynimden vurulmuþa döndüm bizimki böyle…ben dünyalar gitti benim cebimden bu iþ için dedim ben dedim manyakmýsýnýz siz hemen dedim gel abi bin lan dedim ne abisi…”, Ýlhan: “Hayýr hayýr konuþmamýzý anlatsam amuda kalkar biliyorsun demi,…yani sen bana bir þey getirki ben de deyimki tamam kardeþim yaptýk bak böyle böyle…yapsamda gelir bunu unutma yapmasamda gelir nasýl Fenerbahçe için ne diyorlar yapmadýðýn zamanda yap…o zaman yapki bari desinler anasýný satayým,…bu bizden haber ... heh bizden habersiz bir þeyler yapýldý o bu bu diye lanse edildi buna 1 numaraya,…ya neyse söylerim yarýn sana”, Ali: “Þimdi konuþturacaðým çaðýrýp konuþturacaðým ben onu,…tamam son altýn vuruþu da yapalým bitsin gitsin bu iþte artýk kendimizde bir”, Ýlhan: “Ulan getirdik bari son noktayý da koyalým be”,
    Trabzonspor √
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

18.05.2011 günü saat:13.55’te Ýlhan Ekþioðlu’nun Halil Köntek’i aradýðý görüþme(tape:3021);
    Ýlhan: “Halil sen mi gittin karþýya”, Halil: “Ben gittim Ýlhan bey karþýda iþ vardý ben teslim ettim geliyorum”, Ýlhan: “Yani ben bir paket býraktým Fatma’ya,…Ali seni arayacak Ali Kýratlý…gelecek þeyin önüne ofisin onu ona verirsin 300 var içinde onun”.
    Sanýk Ýlhan’ýn. Ali Kýratlý’ya þike faaliyetinde kullanýlmak üzere 300 bin Dolar vereceði anlaþýlmaktadýr.

18.05.2011 günü saat:14.19’da Ali Kýratlý’nýn, Ýlhan adlý þahsý aradýðý görüþme(tape:2546);
    Ali: “Valla Ýlhan ben de gideceðim iþte hazýrlýk yapýyorum”, Ýlhan: “Sivas’a gideceksin”, Ali: “Hý hý”, Ýlhan: “Ýyi hayýrlýsýyla”,

18.05.2011 günü saat:15.00’de Ali Kýratlý'yý Halil Köntek'in aradýðý görüþme(tape:2547);
    Halil: “Ben Halil ee siz gelecek misiniz Ali bey yoksa ben þey yapayým mý ulaþtýrayým mý size", Ali: "Ýlhan aramadý beni", Halil: “Ben geleceksiniz diye biliyorum ama",

18.05.2011 günü saat:15.05’te Ýlhan Ekþioðlu’nun Ali Kýratlý’yý aradýðý görüþmede(tape:3022);
    Ýlhan’ýn: “Var mý bir haber” dediði, Ali’nin: “Görmem lazým seni” dediði, Ýlhan’ýn stada geçtiðini söylediði.

18.05.2011 günü saat:15.20’de Ali Kýratlý'nýn Ýlhan Ekþioðlu'nu aradýðý görüþme(tape:2548);
    Ali: "Odanda mýsýn", Ýlhan: “Ben aþaðý iniyorum buralarda barutlar dolaþýyor" , Ali: "Ýyi aþaðýya gel þey...oraya doðru gel iþte ben giriþ yapýyorum…alt kapýya",

18.05.2011 günü saat:15.28’de Halil Köntek'i Fatma isimli çalýþanýn aradýðý görüþme(tape:2689);
    Fatma: "Þimdi eve gönderdik Ýlhan Beyi…nerdesiniz þu anda", Halil: “Asansöre biniyorum", Fatma: "Ali Murat nerde", Halil:“ Mcdonalds’ýn karþýsýndaydý Fatma haným herhalde otoparka gidiyor", Fatma: "Þey Ýlhan bey seni bir yere gönderecekti bana para býraktý bayaðý yüklü bir para Ali Murat", Halil: “Biliyorum biliyorum yok yok biliyorum Fatma haným…konuþtum hallettim geliyor þimdi", Fatma: "Biliyorsan daha ne gönderdin çocuðu", Halil: “Ya onluk bir þey deðil Fatma haným burdan gelip alýyor ya adam",
    Trabzonspor √
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

18.05.2011 günü saat:15.36’da Halil Köntek'i Ali Kýratlý'nýn aradýðý görüþme(tape:2690);
    Ali: "Geldin mi Halil", Halil: “Geldim Ali bey ben", Ali: "Ben de o zaman staddan çýktým…boðaya doðru geliyorum…gelince ararým ben seni yaklaþýnca", Halil: “Tamam oldu Ali bey".
    18.05.2011 günü saat:15.41’de Halil Köntek'i Ali Kýratlý'nýn aradýðý görüþme(tape:2691);
    Halil: “Geldim Ali bey", Ali'nin "Þeydeyim Halkbank’ýn önündeyim stada doðru" Halil: “Tamam oldu tamam".
    Sanýk Ýlhan’ýn þike faaliyetinde kullanýlmak üzere Ali Kýratlý’ya, Halil Köntek vasýtasý ile 300 bin Dolarý ulaþtýrdýðý anlaþýlmaktadýr.

19.05.2011 günü saat:12.18’de Ali Kýratlý’nýn Ýlhan Ekþioðlu’nu aradýðý görüþme(tape:2563);
    Ali’nin; ne yaptýðýný sorduðu, Ýlhan’ýn; “Ýyi, senden haber bekliyorum” dediði, Ali’nin; “Tamam geleceðim ben sen geçerken ararým sen ev ne akþam” dediði, Ýlhan’ýn; Dereaðzý’nda olduðunu, Ali’nin; arayacaðýný belirttiði.

19.05.2011 günü saat:14.20’de Ali Kýratlý’yý Ýlhan Ekþioðlu’nun aradýðý görüþme(tape:2565);
    Ali’nin; Adapazarý’nda olduðunu, çýktýðýný ve þahsý bulacaðýný söylediði, Ýlhan’ýn onayladýðý.
    Sanýk Ali Kýratlý, Ýlhan Ekþioðlu’ndan aldýðý 300 bin Dolar’ý þikeye aracýlýk eden Fatih Akbaba’ya iletmek için Sapanca’ya gitmiþtir. Bu sýrada sanýk Ali’nin telefonu “2065454473 - opr: Turkcell (ADKVR2) - SOðUKSU MAH. KIRKPINAR SAPANCA ÝSTASYON CAD. DURAK SOKAK ÖNÜ (KIRKPINAR VÝLLALAR) SAPANCA,SAKARYA” adresindeki baz istasyonundan sinyal vermektedir. Sanýk Aziz Yýldýrým’ýn yukarýda deðerlendirilen 2427 nolu tapede “Sapancalý” olarak sözünü ettiði kiþinin aþaðýdaki tapeler de gözetildiðinde Fatih Akbaba olduðu burada daha net anlaþýlmaktadýr.
    Trabzonspor √
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

19.05.2011 günü saat:17.21’de Ali Kýratlý’nýn Ýlhan Ekþioðlu’nu aradýðý görüþme(tape:2566);
    Ali: “Ne yapýyorsun baþkan”, Ýlhan: “Ýyiyim sen”, Ali: “Þimdi geçtim giþeleri, sen neredesin”, Ýlhan: “Ben Kandillideyim”, Ali: “Ha iyi tamam yarýn görüþürüz o zaman”, Ýlhan: “Yarýn geç”, Ali: “”, Yarýn söyleyecek gelecek ama ona þey, þimdi bugün gelecekmiþ oraya,…hee, mektup getireceðim sana”.
    Ali Kýratlý, þike parasýný ulaþtýrdýðý Fatih Akbaba’nýn konuþu yarýn konuþacaðýný söylemektedir. Nitekim Fatih Akbaba’nýn kullandýðý 5327347331 telefonun 19.05.2011 günü ilerleyen saatlerde Eskiþehir’de bulunan baz istasyonlarýndan sinyal verdiði, bu süreç içerisinde Eskiþehir Spor Kulübü adýna kayýtlý (5339679696) telefon kullanýcýsý tarafýndan arandýðý, 20.05.2011 günü Ýstanbul’a geldiði tespit edilmiþtir.

19.05.2011 günü saat:21.23’te Ýlhan Ekþioðlu’nu Aziz Yýldýrým’ýn aradýðý görüþme(tape:3024);
    Aziz: “Ne yaptýn aramadýn”, Ýlhan: “Ya yarýna kaldý baþkaným ya,…yarýn gelecekmiþ iþte adamý yarýn gönderiyor benim yanýma,…birini gönderiyor benim yanýma yarýn öðlen dedi sende olacak telefonda konuþmadý,…gayet iyi dedi bütün teferruatlarý anlatacak dedi sana” , Aziz’in onayladýðý.
    Ýlhan Ekþioðlu’nun, Ali Kýrtalý’dan þike anlaþmasýna dair bilginin yarýn kesinleþeceði haberini Aziz Yýldýrým’a iletmektedir. Zira sanýk Fatih Akbaba’yý beklemektedir.

20.05.2011 günü saat:10.46’da Aziz Yýldýrým'ýn Ýlhan Ekþioðlu'nu aradýðý görüþme(tape:2374);
    Aziz: “Programýn ne", Ýlhan: “Program iþte birini bekliyorum o gelir gelmez size geleceðim neredesiniz", Aziz: “Gel gidelim diyecektim Samandýra’ya bir 10 dakika gidip gelelim…hadi buluþalým orada", Ýlhan: “Tamam oldu baþkaným",

20.05.2011 günü saat:12.30’da Ali Kýratlý’yý Fatih Akbaba’nýn aradýðý görüþme(tape:2568);
    ALI KIRATLI : Efendim
    FATIH AKBABA : Hayýrlý cumalar
    A.K : Eyvallah sana da Allah razý olsun
    F.A : Biliyorsun cuma namazý kýl..
    A.K : Hee kýlarým tabi cuma namazý üzerimize farz kýlmamýz þart
    F.A. : Allahýn izni ile bu gün cumayý Adidasýn orada kýlýyoruz, þimdi Adidastan bakacaðým kramponlarý yollamýþlar mý ne yapmýþlar sana bilgi veririm
    A.K : Yollamadýlar daha
    F.A. : Ben þu anda Adidasa gidiyorum beþ dakika sonra Adidasdayým
    A.K : Beþ dakika sonra
    F.A : Balmumcu dayým (Ýstanbul)
    A.K : Ýyi tamam kardeþim ne yapýyorsun bir yaramazlýk yok
    F.A. : Yok yok her þey çok güzel tamam
    A.K : Hý
    F.A : Balmumcu da ATV deyim oradan da ... geçerim orada arkadaþým ile yemek memek yiyeceðim ...
    A.K : Tamam ayakkabý alýrsan getir yanýma ama
    F.A : Tamam tamam
    A.K : Tamam iki üç tane
    F.A. : Haber... zaten ya
    A.K : Ya ben haber geldi mi seni arayacaðým caným merak etme biletler geldi mi bana
    F.A. : Tamam babacýðým
    A.K : Sizin o son istediðiniz biletleri aldýðým anda seni ararým ben
    F.A : Tamam Allah a emanet
    A.K : Alamadýn mý biletleri baþkandan anla ki yaradýn açýktasýnýz kale arkasý vay vay
    F.A : Sakýn sakýn al baba
    A.K : Tamam alacaðým þey bir aksilik yok deðil mi
    F .A. : Yok yok ben görüþtüm onunla tamam her þey
    A.K : Tamam deðil mi
    F.A. : Bir tek senin dediðini yaptým
    A.K : He tamam kardeþim konuþuruz
    F.A : Sen ne dediysen onu dinledim ya
    A.K : Tamam ne dedi bir problem yok
    F.A. : Hiç bir þey yok zaten alýnca gevþedi
    A.K : Öyle tabi öpüyorum seni kardeþim sen ayakkabýlarý da kurtar iki üç tane haydi
    F.A : Þimdi ben buradan kurtarýyorum
    A.K : Tamam bir þey olursa çocuða mesaj atarsýnýz hangisini istiyor istemiyor diye
    F.A : Tamam tamam tamam babacýðým
    A.K : Haydi görüþürüz
    F .A. : Haydi öpüyorum
    Sanýk Fatih’in “hiçbirþey yok zaten alýnca gevþedi” derken, Ali Kýratlý’dan aldýðý þike parasýný verdiðini ve bunun karþý tarafta oluþturduðu havayý anlatmaktadýr.
    Trabzonspor √
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

20.05.2011 günü saat:13.34’de Ali Kýratlý’yý Ýlhan Ekþioðlu’nun aradýðý görüþme(tape:2569);
    Ýlhan: “Var mý bir þey”, Ali: “Vallaha daha buradalar da bana haber gelmedi gelince geleceðim ben sana, sen de var mý bir þey”, Ýlhan: “Yok”, Ali: “Ýyi tamam bana gelir gelmez döneceðim sana gelmiþler”,
    Ali’nin, “vallaha daha buradalar” dediði kiþinin Fatih Akbaba olduðu bir önceki 2568 nolu tapeden açýkça anlaþýlmaktadýr.

20.05.2011 günü saat:15.32’de Ýlhan Ekþioðlu’nu Aziz Yýldýrým’ýn aradýðý görüþme(tape:3029);
    Aziz: “Ha geldi mi kimse”, Ýlhan: “Ee Semih burda Þekip burda, þey gelmedi,… gelecek baþkaným gelecek o yoldaymýþ haberi geldi”.
    Durumu sanýk Aziz’in de merak etmesi nedeniyle, Ýlhan Fatih Akbaba konusunda bilgilendirme yapmaktadýr.

20.05.2011 günü saat:15.34’de Ali Kýratlý’nýn Ýlhan Ekþioðlu’nu aradýðý görüþmede(tape:2570);
    Ali’nin: (Beklediði þahýslarý kastederek) Yarým saat içerisinde yanýnda olacaklarýný, þahýslarla konuþup kendisine ileteceðini söylediði.

20.05.2011 günü saat:17.08’de Ali Kýratlý’nýn Fatih Akbaba’yý aradýðý görüþmede(tape:2571);
    Fatih’in; kramponlarý beklediðini ve aldýðýný belirttiði, Ali’nin; bildiði bir yere gelmesini, kendisini aldýracaðýný söylediði.
    Ali Kýratlý’nýn beklediði þahsýn Fatih Akbaba olduðu, þahsýn Sivasspor maçýnda þike anlaþmasý yapýlan þahýslarla ilgili bilgi vermesinin beklendiði, bu bilgiyi Ali Kýratlý’nýn Ýlhan Ekþioðlu’na, onun da Aziz Yýldýrým’a aktaracaðý anlaþýlmaktadýr.

20.05.2011 günü saat:17.52’de Tamer Yelkovan'ý bir bayanýn aradýðý görüþme(tape:3252);
    Bayan: “Bu 250 bin dolarý Ýlhan beye neden Özkan götürdü", Tamer: “Kim götürecekti ya…sen mi götürecektin", Bayan: "Benle alakasý yok yani tamam ben ne olduðunu bile bilmiyorum", Tamer: “ya 550’nin 250’si iþte", Bayan: “Tamam da yani",

20.05.2011 günü saat:18.11’de Ýlhan Ekþioðlu’nun Aziz Yýldýrým’ý aradýðý görüþme(tape:3031);
    Ýlhan: “Sonra anlatayým isterseniz þimdi çýktý nasýl yapalým”, Aziz: “Sen ne biz Papermoona gidiyoruz…istiyorsan gel oraya orda konuþur oradan gideriz eve”.
    Ali Kýratlý’nýn Ýlhan Ekþioðlu’yla yüz yüze görüþüp yürütülen þike faaliyetleri hakkýnda bilgi verdiði, Ekþioðlu’nun da Aziz Yýldýrým’la yüz yüze görüþüp bilgi aktarmak için randevulaþtýðý anlaþýlmaktadýr.

24.05.2011 günü saat:19.28’de Ali Kýratlý'yý Fatih Akbaba’nýn aradýðý görüþme(tape:2576);
    Fatih: “Ne zaman yemek yiyeceðiz abi", Ali: "Bilmiyorum haber gelsin yeriz" , Fatih: “Ben senden haber bekliyorum",
    Sanýklar nasýl bir yemek yiyeceklerse, yemek için birinden haber beklemektedirler. Söz konusu görüþmenin yemek olmadýðý, yürütülen þike faaliyeti sonrasýnda alýnacak olan menfaat olduðu anlaþýlmaktadýr.
    Trabzonspor √
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

24.05.2011 günü saat:20.21’de Ali Kýratlý'yý Ýlhan Ekþioðlu'nun aradýðý görüþme(tape:2577);
    Ali: "Rýza’ya gittim…en yakýn kimlesin falan, Ýlhan dedim, ben çok dedim yani her þeyimiz bir abi Fenerbahçeli yöneticilerden öyle mevzu oldu ben oradan aradým bir senin de kapalýydý telefonun…Jaja ile ilgilenirseniz haberiniz olsun…yumruk atmýþlar buna Sadri Þener falan saldýrmýþlar üstüne bu da basmýþ þeye gitmiþ Brezilya’ya", Ýlhan: “Yok ya aldýlar abi þeyi Emenike…þimdi bu þeyi istihkaký cuma günü yapýyoruz ha haberin olsun…ben sana alo diyeceðim", Ali: "Tamam sen yoksun galiba", Ýlhan: “Yani gidebilirim de ama ne olursa olsun cuma oldu yani",
    Ýlhan “þimdi bu þeyi istihkaký Cuma günü yapýyoruz ha haberin olsun” derken sezon boyunca yürütülen þike faaliyeti nedeniyle hak edilen menfaatlerin belirleneceðini söylemektedir.
    26.05.2011 günü saat:17.09’da Ali Kýratlý’nýn Ýlhan Ekþioðlu’nu aradýðý görüþme(tape:2550);
    Ali: “Yarýn görüþecek miyiz”, Ýlhan: “Görüþme bu akþam belli olacak ben sana haber vereceðim”, Ali: “..bekli.. ama aradýlar beni ha bilesin”,
    Ali, Fatih Akbaba’nýn kendisini aradýðýný ve para istediðini söylemektedir.

27.05.2011 günü saat:10.11’de Aziz Yýldýrým'ýn Tamer Yelkovan'ý aradýðý görüþme(tape:2370);
    Tamer: “Ýlhan Bey aradý onun bi emaneti vardý onu bugün halletmeye çalýþacaðým", Aziz: “Tamam Ýlhan ...peki oldu",

Tamer Yelkovan’ýn bu görüþmesinden de anlaþýlmakta ki kulüpten yapýlan tüm ödemeler Aziz Yýldýrým’a haber verilmekte ve onun bilgisi dahilinde gerçekleþmektedir. Aziz Yýldýrým, Tamer Yelkovan’a “ne emaneti” diye sorma ihtiyacýný bile duymamaktadýr. Zira verilen paranýn þike anlaþmalarýnýn bedeli olduðunu bilmektedir.

Trabzonspor √
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

27.05.2011 günü saat:10.37’de Ali Kýratlý’yý Ýlhan Ekþioðlu’nun aradýðý görüþme(tape:2551);
    Ýlhan: “…Senin iþini bugün yüzde yüz hallediyorum,…ararým seni ben ofiste olmayacaðým”, Ali: “Halil’e”, Ýlhan: “Halil yok anasýný satayým evlendi bütün iþlerim de alt üst oldu bir hafta izinli Halil,…ben sana birine yönlendireceðim bizim ofiste seni,… Ali, 3 alacaksýn,…1’ini pazartesi günü halledeceðim sana,…ben yokum çünkü birini bir yere göndermem lazým pazartesi günü gelirsin hem kahve içeriz hem de o 1’ini ben sana veririm”, Ali: “…ben sana gideceðim ama deðil mi”, Ýlhan: “…sen bana sen hiç karýþma þeylere karýþtýrma oralarý,…ben oradan aldýrýp sana þey yapacaðým alo diyeceðim”,

27.05.2011 günü saat:14.42’de Ali Kýratlý’yý Ýlhan Ekþioðlu’nun aradýðý görüþme(tape:2552);
    Ýlhan’ýn; haber geldiðini, muhtemelen saat:15.00 ile 15.30 arasýnda muhasebe müdürü Fatma’nýn kendisini arayabileceðini belirttiði ve “…sen 3 alýyorsun ha unutma yani” dediði, Ali’nin; “..tamam 300 yani ya” dediði, Ýlhan’ýn onayladýðý.

27.05.2011 günü saat:15.46’da Ali Kýratlý’yý Fatma’nýn aradýðý görüþme(tape:2553);
    Fatma: “Ýyi günler Ýlhan Ekþioðlu’nun,…ofisinden arýyorum ben,….ben þuan ee ayný katýn 6. katýndayým ayný binanýn”, Ali: “Ben uðruyorum geliyorum”.

27.05.2011 Günlü Fiziki Takip Tutanaðýna göre (Kl:28, Dizi:147-150 arasý) yapýlan iletiþim tespitlerinde, 22.05.2011 günü oynanan Sivasspor - Fenerbahçe maçý öncesinde Ali Kýratlý’nýn, Fatih Akbaba ile þike faaliyeti içerisinde olduðu, 27.05.2011 günü Ýlhan Ekþioðlu’nun Ali Kýratlý ile telefonla irtibata geçerek; “3’ü” teslim etmek için Tamer Yelkovan’dan haber beklediðini, “1’i” ise pazartesi günü teslim edebileceðini þifreli þekilde ifade ettiði, “3 ve 1” tabirinin 300.000 ve 100.000 dolar olabileceði, ayný gün saat:14.42’de Ýlhan Ekþioðlu’nun Ali Kýratlý’dan; ofisine gitmesini istediði ve çalýþaný Fatma isimli bayandan parayý alabileceðini söylediði bilgisinin edinilmesi üzerine,
    27.05.2011 günü saat:16.00’da Ýlhan Ekþioðlu’nun ofisinin bulunduðu Altýyol Ýþhaný civarýna geçilerek fiziki takip çalýþmalarýna baþlanmýþ, saat:16.18’de Ali Kýratlý’nýn Söðütlü Çeþme Caddesi üzerinden Dilhayat Sokaða giriþ yaparak ofisin bulunduðu Altýyol Ýþhanýna girdiði, saat:16.22’de iþhanýndan elinde kýrmýzý renkli karton çanta ile çýkarak Kuþdili Caddesi üzerinde yaya vaziyette stad istikametine doðru gittiði, Kuþdili Caddesinin sonunda yol kenarýnda bekleyen 34 GM 442 siyah renkli BMW marka aracýn arka kapýsýný açarak araca bindiði ve hareket ederek ayrýldýðý anlaþýlmýþtýr.
    Sanýk Ali Kýratlý, suç konusu fiziki takibe konu olan parayý aldýðýný aþaðýdaki SMS ile Ýlhan Ekþioðlu’na bildirmiþtir.

Trabzonspor √
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

27.05.2011 günü saat:16.20’de Ali Kýratlý’nýn Ýlhan Ekþioðlu’na mesaj gönderdiði(tape:2554);
    Tamam aldm selamlar.” Yazdýðý.
    Ali Kýratlý’nýn önceden kararlaþtýrýldýðý üzere 27.05.2011 günü Ý. Ekþioðlu’nun ofisinden 300.000 dolar aldýðý anlaþýlmýþ, ayný gün yapýlan fiziki takipte Ali Kýratlý’nýn saat:16.18’de Ýlhan Ekþioðlu’nun ofisinin bulunduðu binaya elinde herhangi bir þey olmadan girdiði, saat:16.22’de binadan elinde kýrmýzý renkli bir karton çanta ile çýktýðý görüntülenmiþtir.
    27.05.2011 günü saat:16.30’da Ali Kýratlý’yý Fatih Akbaba’nýn aradýðý görüþme(tape:2555);
    Fatih:“…Ben kanat yemeye geldim buralardayým”, Ali (havalimanýnda olduðunu, Kýbrýs’a gideceðini, ertesi gün döneceðini söyleyip): “Haber veririm dönerken sana,…ben ýsmarlayacaðým yani tamam”, Fatih: “Sen ýsmarlayacan biliyorum da bugün ýsmarlama þansýn yok yani”, Ali: “Tamam bizde zaten þey tamam”,

29.05.2011 günü saat:19.50’de Ali Kýratlý’yý Fatih Akbaba’nýn aradýðý görüþme (tape:2558);
    Ali: “…Geldim ya evdeyim yatýyorum”, Fatih: “Ben geliyorum o zaman,…ben þuan þeydeyim Ýzmit’te…”, Ali: “2 saat sonra gel”, Fatih: “Tamam 2 saat sonra geleyim deðil mi 1 saat sonra deðil”,
    29.05.2011 günü saat:22.09’da Ali Kýratlý’yý Fatih Akbaba’nýn aradýðý görüþme(tape:2559);
    Fatih: “Geldim bekliyorum,…baþýndayým sokaðýn”, Ali: “Ýyi tamam bekle çýkacaðým þimdi”,

29.05.2011 Günlü Fiziki Takip Tutanaðýna göre (Kl:28, Dizi:143-146 arasý) iletiþim tespitlerinde, Ali Kýratlý’nýn 27.05.2011 günü Ýlhan Ekþioðlu’nun þirket çalýþaný Fatma isimli bayandan aldýðý 300.000 dolar paranýn teslimatý için Fatih Akbaba ile 29.05.2011 günü saat:22.00 sýralarýnda bir araya geleceði bilgisinin alýnmasý üzerine;
    Güvenlik görevlilerince saat:22.00 sýralarýnda Ali Kýratlý’nýn Kadýköy Suadiye Mah. Selvili Sokak No:5 sayýlý yerde bulunan ikameti civarýna geçilerek fiziki takip çalýþmalarýna baþlanldýðý, saat:22.25’te adresten Ali Kýratlý’nýn elinde krem renkli karton çanta ile çýktýðý, Baðdat Caddesi istikametine yaya olarak yürüdüðü, caddede Fatih Akbaba ile buluþtuðu, yürüyerek sohbet ettikleri, þahýslarýn cadde üzerinde karþý tarafa geçtiklerinde Ali Kýratlý’nýn karton çantayý Fatih Akbaba’ya verdiði, Ayþeçavuþ Kozyataðý tabelasý altýna geldiklerinde bir süre burada sohbet ettikleri, daha sonra ayrýldýklarý, Ali Kýratlý’nýn ikametinin bulunduðu Selvili Sokaða doðru gittiði, Fatih Akbaba’nýn ise cadde üzerinde park halinde olan 34 NVT 34 plakalý mavi renkli BMW marka otonun yanýna gittiði, karton çantayý otonun sað ön koltuk altýna koyduðu ve burada araç yanýnda bekleyen þahýslarla otoya binerek ayrýldýklarý anlaþýlmýþtýr,
    Trabzonspor √
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

29.05.2011 günü saat:22.38’de Fatih Akbaba’nýn Hüsnü isimli þahsý aradýðý görüþme(tape:3111);
    Fatih: “Yarýn gene sen hazýrlýklý olda yarýn sana uðrayacaðým tamam mý… 11’de filan hazýrlýklý yani hazýr ol,…bankalarý gez yani sabah”, Hüsnü: “11’e kadar bitirmemde, 11 ben dükkanda oluruz ya”, Fatih: “…bitir iþte ama bayaðý hazýr ol biraz” , Hüsnü: “…ne kadar gibi ge..”, Fatih: “Pazartesi günü 100, tamam mý…” dediði,

Fatih Akbaba savunmasýnda; “Daha önce Fenerbahçe takýmýna Alper Potuk isimli futbolcunun transferi için Ali Kýratlý isimli þahýs ile sürekli olarak görüþmelerimiz olmuþtu. Belirtilen tarihte Ali Kýratlý ile buluþtuk. Þahýs bana “ al þu 300.000 Dolarý Alper Potuk transferini bitirmeye çalýþ” dedi. Ben de tamam ama transfer biterse bu para bende kalýr” dedim.

Daha sonra Eskiþehir Kulübü Baþkaný Halil Ünal isimli þahýs Alper Potuk isimli futbolcuyu satmayacaðýný söyleyerek transferden vazgeçtiðini söyledi. Ben de Ali Kýratlý isimli þahsa bu durumu yaklaþýk 15 gün sonra anlattým ve aldýðým parayý kendisine verdim” þeklinde beyanda bulunmuþ ise de, duruþmada Tanýk olarak beyanýna baþvurulan Halil Ünal; Fenerbahçe’nin Sezer dýþýnda bir baþka bir futbolcularýna talip olmadýðýný, menajerlik yapan Fatih Akbaba’yý gýyabýnda tanýdýðýný, yüz yüze hiç görüþmediklerini, Alper Potuk ile ilgili olarak hiç görüþmediklerini beyan etmiþtir.
    Þu hale göre, sanýk Fatih Akbaba’nýn söz konusu 300 bin Dolar’ý Alper Potuk transferi için almadýðý tanýk beyaný ile de sabittir.

Nitekim 300 bin dolarý aldýktan yaklaþýk on dakika sonra Hüsnü adýnda birisini aramýþ ve sabah bankalarý dolaþarak muhtemelen bozduracaðý 100 bin dolar için en uygun rakamý veren yeri bulmak istemiþtir. Para üzerinde tasarrufta bulunacaðý, parayý aldýðý anda yaptýðý bu telefon görüþmesi ile anlaþýlan sanýk Fatih’in transfer görüþmesi yapmak gibi bir amacýnýn olmadýðý, söz konusu paranýn þike faaliyetine katkýsýndan dolayý aldýðý para olduðu sabittir.

Tamer Yelkovan savcýlýk ifadesinde; Abdullah Kiðýlý'dan para almasýnýn maçla ilgili olmadýðýný, Abdullah Baþak ve Yusuf Turanlý'nýn Korcan Çelikay'a verilecek parayý almak için Ýlhan’la buluþmak amacýyla kulübe gittikleri gün Aziz Yýldýrým'ýn talimatýyla Ýlhan'a 400.000 Dolar para verdiðini beyan etmiþtir.
    Trabzonspor √
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Sanýk Aziz Yýldýrým 24/05/2011 günü Star TV isimli kanalda yayýnlanan Arena isimli programa konuk olarak katýlmýþ ve program yapýmcýsý Uður Dündar’ýn sorularýný cevaplamýþtýr. Buna iliþkin Kls 66 dizi 357 de bulunan çözüm tutanaðýnda;
    A.Yýldýrým : “…Bu þampiyonluk inananlarýn zaferidir diye söylüyorum çünkü biz hep inandýk, onun için hem teknik hocamý, yönetimimi, oyuncularýmý Samandýra’da çalýþan bekçisinden kapýcýsýna efendime söyliyim malzemecisine, masörüne hepsinin emeði var burada kulüp personelinin emeði var BÝZÝM KULÜPTE O ÝÞÝN ASLINDA BÜYÜK KISMINI ÇÖZEN AMA ORTADA GÖZÜKMEYEN ÝNSANLAR VAR, ÝSÝMSÝZ KAHRAMANLAR VAR. YÖNETÝMDE DE VAR O TÝP ARKADAÞLARIMIZ ONLARIN HEPSÝNE SURDAN HEM SAYGILARIMI SUNUYORUM HEM TEÞEKKÜR EDÝYORUM” sözleriyle þike ve teþvik faaliyetleri nedeniyle þampiyonlukta büyük emeði olan kiþilere gönderme yapmaktadýr.

Bu televizyon konuþmasýndan önce de Aziz Yýldýrým 23.05.2011 günü saat:15.06’da Ýlhan Ekþioðlu’nu aramýþ (tape:3043);

Aziz: “Ýlhan hiç rahatlamadýk Ýlhan yorulduk,yorulduk o da sen,ben,…”, Ýlhan: “Baþkaným siz, siz baþkaným siz baþka yani”, Aziz: “Ben tamam da SÝZ BÖYLE MAÞAYI ELÝNÝZLE TUTTUNUZ YANÝ KARDEÞÝM AMA ÖBÜRLERÝ HÝÇBÝRÝ HÝKAYE TAMAM MI HEPSÝ HÝKAYE, sözleriyle, þike ve teþvik faaliyetlerinde büyük çaba sarf eden Ýlhan Ekþioðlu’na hakkýný teslim etmiþtir.

Sanýk Aziz Yýldýrým’ýn yukarýdaki TV açýklamasýnda söylediði “gizli kahramanlardan” biri olan Abdullah Baþak 25.05.2011 günü saat:21.00’deki görüþmesinde Yusuf Turanlý’ya(tape:3209);

Abdullah: “…Dün gördün mü baþkan ne diyor televizyonda Arena da,…esas diyor Fenerbahçe’nin þampiyonluðuna katkýda bulunan gizli kahramanlara çok teþekkür ediyorum”, dediðini söylerken, Yusuf da: “Ýlhan Ekþioðlu, çok çalýþ.. abi”, diyerek asýl kahramanýn Ýlhan Ekþioðlu olduðunu söylemektedir.
    Trabzonspor √
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Tüm dosya kapsamý ve elde edilen deliller birlikte deðerlendirildiðinde;

22.05.2011 günü Sivas’ta oynanan Sivasspor – Fenerbahçe futbol müsabakasýnda, Aziz Yýldýrým liderliðindeki suç örgütü tarafýndan, Sivas Sporlu futbolcular Mehmet Yýldýz ve Korcan Çelikay ile menfaat/kazanç karþýlýðýnda müsabakada Fenerbahçe lehine olacak þekilde oynamalarý için þike amaçlý anlaþýldýðý, ayrýca Sivas Spor Kulüp Baþkaný Mecnun Otyakmaz ile de þike anlaþmasýna varýldýðý, Aziz Yýldýrým’ýn talimatlarý doðrultusunda hareket eden sanýklar Ýlhan Yüksel Ekþioðlu, Ali Kýratlý, Tamer Yelkovan, Ahmet Çelebi, Bülent Ýbrahim Ýþçen, Abdullah Baþak, Yusuf Turanlý ve Fatih Akbaba’nýn bu þike faaliyetlerinin içerisinde aktif olarak bulunduklarý sanýk Ýlhan Çelikay’ýn ise, Yusuf Turanlý tarafýndan Korcan Çelikay ile þike amaçlý görüþülüp anlaþýlmasý sürecinde adý geçen sanýklar arasýnda irtibatý saðlamak suretiyle eylemin icrasýný kolaylaþtýrdýðý ve yardým eden konumunda bulunduðu anlaþýlmýþ, oluþan bu vicdani kaný üzerine cezalandýrýlmalarýna karar vermek gerekmiþtir.

Her ne kadar Faruk Taþseten hakkýnda þike suçuna yardýmdan kamu davasý açýlmýþ ise de, suçlamayý reddeden savunmanýn aksine yüklenen suçtan cezalandýrýlmasýna yeter her türlü þüpheden uzak kesin ve inandýrýcý kanýt elde edilemediðinden beraatine karar vermek gerekmiþtir.

Fatih Akbaba hakkýnda hükmolunan sonuç ceza itibariyle “Hükmün Açýklanmasýnýn Geri Býrakýlmasýna” karar verilmiþ olmasý karþýsýnda, 6259 sayýlý Yasa ile yapýlan deðiþiklik öncesi 6222 sayýlý Yasa lehine olduðundan bu þekilde uygulama yapýlmýþtýr.
    Trabzonspor √
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

T.C.
    ÝSTANBUL
    16. AÐIR CEZA MAHKEMESÝ
    (CMK 250.MADDESÝ ÝLE GÖREVLÝ)

DOSYA NO : 2011/63
    KARAR NO : 2012/71
    C.SAVCILIÐI ESAS NO : 2011/813

GEREKÇELÝ KARAR
    T Ü R K M Ý L L E T Ý A D I N A

BAÞKAN : MEHMET EKÝNCÝ 39587
    ÜYE : HÝKMET ÞEN 39730
    ÜYE : BÜLENT KINAY 40267
    C. SAVCISI : UFUK ERMERTCAN 35205
    KATÝP : MUSTAFA ALKAN 136217

2- AZÝZ YILDIRIM (TC.No:56572028072), Þevki Þefik ve Sermet oðlu, 02/11/1952 ERGANÝ doðumlu, ÝSTANBUL, ÇEKMEKÖY, Reþadiye mah/köy nüfusunda kayýtlý. Caddebostan Mah. Mehtap Sk. No:10 Ýç Kapý No:6Kadýköy/ ÝSTANBUL adresinde oturur.
    Ýþ adresi: Fenerbahçe Spor Kulübü Baþkaný Kadýköy/ ÝSTANBUL.

VEKÝLLERÝ : Av. AHMET KÖKSAL BAYRAKTAR, Cumhuriyet Cad. Erk Apt. No:14, Kat: 5, D:10 Elmadað - Taksim Beyoðlu/ ÝSTANBUL
    Av. FAÝK IÞIK, Mete Cad. Park Apt. No:24/3 Taksim Beyoðlu/ ÝSTANBUL
    Av. ABDULLAH KAYA, Göksu EvleriBegonya Cad. C-32/3 Anadolu Hisarý Beykoz/ ÝSTANBUL
    Av. ABDURRAHÝM EROL, Mete Cad. Park Apt. No: 24/3 Beyoðlu/ ÝSTANBUL
    Av. ÞEREF DEDE,
    GÖZALTI TARÝHÝ : 03.07.2011 (4 gün)
    Yakalama karar tarihi : 06/07/2011
    TUTUKLAMA TARÝHÝ : 10.07.2011
    TAHLÝYE TARÝHÝ : 02/07/2012

2- AZÝZ YILDIRIM;

A)
    a) Sanýk AZÝZ YILDIRIM’ýn; spor müsabakalarýnýn sonucunu etkilemek amacýyla Türkiye Profesyonel Süper Ligi’nde þike ve teþvik primi suçlarýný iþlemek suretiyle suç örgütü kurup yönettiði sabit olduðundan, suçun iþleniþ biçimi ile suç konusunun önem ve deðeri gözetilerek eylemine uyan 5237 sayýlý TCK'nýn 220/1. maddesi uyarýnca takdiren alt sýnýrdan uzaklaþýlmak suretiyleÜÇ YIL HAPÝS CEZASI ÝLE CEZALANDIRILMASINA,

b)Cezanýn sanýðýn geleceði üzerindeki olasý etkileri gözetilerek, sanýða verilen ceza takdiren 5237 sayýlý TCK'nýn 62. maddesi gereðince 1/6 oranýnda indirilerek NETÝCETEN ÝKÝ YIL ALTI AY HAPÝS CEZASI ÝLE CEZALANDIRILMASINA,

c)Sanýk hakkýnda, kasten iþlemiþ olduðu suçtan dolayý verilen hapis cezasýna mahkûmiyetin kanuni sonucu olarak, hapis cezasýnýn infazý tamamlana kadar;5237 sayýlý TCK’ nýn 53/1.Maddesinin a,b,c,d ve e bendinde yer alan yazýlý haklarý kullanmasýndan YOKSUN BIRAKILMASINA,
    5237 sayýlý TCK.unun 53. maddesinin c fýkrasýndaki belirtilen güvenlik tedbirinin ayný yasanýn 53/3 maddesi gereðince koþullu salýverilme süresine kadar uygulanmasýna,

d)Sanýða verilen cezanýn TCK.nýn 58/9 yollamasýyla TCK 58/6 maddesi gereðince mükerrirlere özgü infaz rejimine göre çektirilmesine, cezanýn infazýndan sonra sanýk hakkýnda denetimli serbestlik tedbirinin uygulanmasýna,

B)
    a) Sanýk AZÝZ YILDIRIM’ýn Türkiye Profesyonel Süper Ligi’nde; 01.05.2011 günü oynanan Fenerbahçe-ÝBB Spor, 08.05.2011 günü oynanan Karabük–Fenerbahçe, 15.05.2011 günü oynanan Fenerbahçe-Ankaragücü, 22.05.2011 günü oynanan Sivasspor-Fenerbahçe müsabakalarýnýn sonucunu etkilemek amacýyla þike; 17.04.2011 günü oynanan Trabzonspor-Bursaspor, 22.04.2011 günü oynanan Eskiþehirspor-Trabzonspor ve 15.05.2011 günü oynanan Trabzonspor-Ý.B.B Spor müsabakalarýnýn sonucunu etkilemek amacýyla teþvik pirimi suçlarýný iþlediði sabit olduðundan, suçun iþleniþ biçimi ile suç konusunun önem ve deðeri ile kastýna dayalý kusurunun aðýrlýðý gözetilerek eylemine uyan ve tüm sonuçlarý itibariyle lehine olan 6259 sayýlý Kanun ile deðiþik 6222 sayýlý Kanun’un 11/1. maddesi uyarýnca takdiren alt sýnýrdan uzaklaþýlmak suretiyle ÝKÝ YIL HAPÝS VE ON BÝN GÜN ADLÝ PARA CEZASI ÝLE CEZALANDIRILMASINA,

b) Suçun, spor kulübü yönetim kurulu baþkaný olan sanýk tarafýndan ve ayrýca suç iþlemek amacýyla kurulmuþ bir örgütün faaliyeti çerçevesinde iþlenmesi nedeniyle, sanýðýn cezasý 6259 sayýlý Kanun ile deðiþik 6222 sayýlý Kanun’un 11/4-b ve c madde ve bentleri uyarýnca 1/2 oranýnda arttýrýlarak ÜÇ YIL HAPÝS VE ON BEÞ BÝN GÜN ADLÝ PARA CEZASI ÝLE CEZALANDIRILMASINA,
    c)Suçun; bir suç iþleme kararýnýn icrasý kapsamýnda deðiþik zamanlarda birden fazla iþlenmesi nedeniyle sanýðýn cezasý, 6259 sayýlý Kanun ile eklenen 6222 sayýlý Kanun’un 11/10. maddesi uyarýnca eylemlerin niteliði ve yoðunluðu da gözetilerek takdiren1/2 oranýnda artýrýlarak DÖRT YIL ALTI AY HAPÝS VE YÝRMÝ ÝKÝ BÝN BEÞ YÜZ GÜN ADLÝ PARA CEZASI ÝLE CEZALANDIRILMASINA,

d) Cezanýn sanýðýn geleceði üzerindeki olasý etkileri gözetilerek sanýðýn cezasý takdiren 5237 sayýlý TCK'nýn 62. maddesi gereðince 1/6 oranýnda indirilerek ÜÇ YIL DOKUZ AY HAPÝS VE ON SEKÝZ BÝN YEDÝ YÜZ ELLÝ GÜN ADLÝ PARA CEZASI ÝLE CEZALANDIRILMASINA,

e)Sanýða verilen ON SEKÝZ BÝN YEDÝ YÜZ ELLÝ GÜN adli para cezasýnýn 5237 Sayýlý TCK'nýn 52/2. maddesi gereðince sanýðýn sosyal ve ekonomik durumu dikkate alýnarak günlüðü takdiren 70 TL den paraya çevrilmek sureti ile; sanýðýn NETÝCETEN ÜÇ YIL DOKUZ AY HAPÝS ve BÝR MÝLYON ÜÇ YÜZ ON ÝKÝ BÝN BEÞ YÜZ TL ADLÝ PARA CEZASI ÝLE CEZALANDIRILMASINA,

5237 Sayýlý TCK'nýn 52/4. maddesi gereðince sanýða hükmolunan Adli Para cezasýnýn miktarý ve sanýðýn ekonomik ve þahsî hâli göz önünde bulundurularak, verilen para cezasýnýn takdiren birer ay ara ile 20 EÞÝT TAKSÝTTE ÖDENMESÝNE, taksitlerden birinin süresinde ödenmemesi halinde geri kalan kýsmýn tamamýnýn tahsili ile ödenmeyen adli para cezasýnýn hapis cezasýna çevrilmesine,

f) Sanýk hakkýnda, kasten iþlemiþ olduðu suçtan dolayý verilen hapis cezasýna mahkûmiyetin kanuni sonucu olarak, hapis cezasýnýn infazý tamamlana kadar;5237 sayýlý TCK’ nýn 53/1.Maddesinin a,b,c,d ve e bendinde yer alan yazýlý haklarý kullanmasýndan YOKSUN BIRAKILMASINA,
    5237 sayýlý TCK.unun 53. maddesinin c fýkrasýndaki belirtilen güvenlik tedbirinin ayný yasanýn 53/3 maddesi gereðince koþullu salýverilme süresine kadar uygulanmasýna,

Sanýðýn ayrýca 6259 sayýlý Kanun ile eklenen 6222 sayýlý Kanun’un 11/11. maddesi uyarýnca spor kulüplerinin, federasyonlarýn, bünyesinde sportif faaliyet icra edilen tüzel kiþilerin yönetim ve denetim organlarýnda görev yapmaktan YASAKLANMASINA,

g) Sanýða verilen cezanýn TCK.nýn 58/9 yollamasýyla TCK 58/6 maddesi gereðince mükerrirlere özgü infaz rejimine göre çektirilmesine, cezanýn infazýndan sonra sanýk hakkýnda denetimli serbestlik tedbirinin uygulanmasýna,

h) Sanýk hakkýnda 6222 sayýlý Kanun’un 18. maddesi uyarýnca güvenlik tedbiri olarak spor müsabakalarýný SEYÝRDEN YASAKLANMASINA, karar kesinleþtiðinde gereði için bir örneðinin EMNÝYET GENEL MÜDÜRLÜÐÜ’ne gönderilmesine,

C)
    Her ne kadar sanýk AZÝZ YILDIRIM hakkýnda;Türkiye Profesyonel Süper Ligi’nde; 21.02.2011 günü oynanan Manisaspor-Trabzonspor, 26.02.2011 günü oynanan Fenerbahçe-Kasýmpaþa, 06.03.2011 günü oynanan Bursaspor-ÝBB Spor, 07.03.2011 günü oynanan Gençlerbirliði-Fenerbahçe, 20.03.2011 günü oynanan Gençlerbirliði-Trabzonspor ve 09.04.2011 günü oynanan Eskiþehirspor-Fenerbahçe müsabakalarda þike yaptýðý ve teþvik primi verdiðinden bahisle dolandýrýcýlýk suçundan cezalandýrýlmasý istemi ile kamu davasý açýlmýþ ise de, 6222 sayýlý Kanun öncesinde þike ve teþvik primi fiilleri suç olarak tanýmlanmadýðý gibi ceza kanunlarýnda da bu fiiller özel olarak düzenlenmediðinden ve özetle yüklenen fiil kanunda suç olarak tanýmlanmamýþ olduðundan CMK'nýn 223/2-a maddesi uyarýnca BERAATÝNE,
    Trabzonspor √
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51
    Konu Külünkoðlu tarafýndan (15.11.2012 Saat 08:23 ) deðiþtirilmiþtir.
    Trabzonspor √
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

TS-FAN - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    51

Bir bacaðýnýn kýsa olmadýðý ortada olan asker kaçaðý!
    Alýn teriyle mücadele eden Trabzonspor'un hakkýný parayla satýn alan ve mahkemece 6 yýl 3 ay cezalandýrýlan þikeci!
    Gerisini buraya yazmadýðým,ama her gün adýný andýðým kiþi!
    Ya ayakta kal,ya öl...Asla diz çökme!
    Þampiyonluk var ufukta..Karadeniz dalga dalga.
    Türkiye'de futbol,içinde oyun olan bir oyundur.

Mehmet Fatih Silik - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    38

$ikeye bir bölüm acmayi kim akil ettiyse tebrik ederim (:
    Bir FIRTINA tuttu bizi...!

STSL | 2010-2011 | 7. Þampiyonluk

cyberentalpi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    47

neden Aziz Yýldýrým haricindekiler kilit aldý.
    hepsi birbirinden hýrsýz.
    13 Vitor Hugo

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Nereden
    Eskiþehir
    Yaþ
    42

Alýntý cyberentalpi Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hem hýrsýz hemde asker kaçaðýndan olsa gerek

Sümeyye Þahin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý cyberentalpi Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Herkes gider Aziz Yýldýrým kalýr, diye diye girdim baþlýða diðer kilitleri görünce.
    -Tabii ki hepsinin adý ayrý ayrý kazýndý hafýzama.-

..

Gamze Abla'nýn yazýsýndan aldýðým güçle; unutmayacaðým.
    Allah izin verirse, bastonumu yere vura vura masal niyetine anlatacaðým; unutturmayacaðým.
    Mustafa abimiz huzur içinde yatýyordur. Bu iþi yapanlar bu insanlara çanak tutanlar bu iþi aklayanlar bu iþte sessiz kalanlar acaba onlarýn yatacak yeri var mýdýr?
    Trabzonspor 'eski' kaptaný

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)