Sayfa 3 Toplam 71 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 13 53 ... SonuncuSonuncu
Toplam 1764 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Aziz Yýldýrým

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

13.05.2011 günü saat:20.02’de Ahmet Çelebi'yi Abdullah Baþak'ýn aradýðý görüþme(tape:2887);
    Abdullah: "Bitmek üzere benimkini çok þey oldu…senin yanýnda Ali Kýratlý var mý", Ahmet: “Kimse yok", Abdullah: “Bülent ile Ali Kýratlý beraber mi gitti", Ahmet: “Hayýr tek", Abdullah: “Bülent abi geldi mi oraya", Ahmet: “Geldi .. usta ya ben sana söyleyeceðim þimdi gelince yüz yüze…belirli bir yerde otururuz yine".

13.05.2011 günü saat:21.54’de Aziz Yýldýrým’ýn Bülent Ýbrahim Ýþçen’i aradýðý görüþme(tape:2409);
    BÜLENT ÝBRAHÝM ÝÞÇEN : Alo
    AZÝZ YILDIRIM : Ne yapýyorsun
    B.Ý.Ý : Ýyiyim Aziz abi sen nasýlsýn
    A.Y : Ýyiyim ne yaptýn
    B.Ý. Ý e yapayým abi o arkadaþ ile görüþtüm abi O HALE GELMÝÞ MALLAR abi O GÝDECEK FÝYAT KONUÞACAK abi
    A.Y :He
    B.Ý.Ý :Konuþacak abi onunla gereken neyse iþte onlarý sordu etti ben dedi direk onlarý kendim görüþeceðim bizzat dedi
    A.Y :He
    B.Ý.Ý : Þeyleri sen hiç merak etme abi gereðini ... o da yalnýz diyor abi hani o HAMSÝ TARAFI var ya abi
    A.Y :Hý
    B.Ý.Ý : Onlar da þey yapýyorlarmýþ çok baský yapýyorlarmýþ tabi, dedim biz bunu engelleyeceðiz dedim sen dedim bizzat gideceksin bizzat kendin görüþeceksin çaðýracaksýn yani bu iþin þakasý makasý yok bir de dedim adamýn þeyi gider ondan buna ondan buna dedi þeyleri konuþmalarý gerek yok, az öz temiz net bir þekilde görüþ, bu günün yarýný da var hani her þey bilinsin öyle fazla gevezelik fazla konuþma da bok getirir az konuþup öz konuþup herkes bilecek ne yapacaðýný
    A.Y :Ya bence þeyi Ahmet i mahmeti de gönder sen
    B.Ý.Ý : Abi tabi gidiyor
    A.Y :O da gitsin þey de
    B.Ý.Ý :Zaten hayýr ondan sonra Aziz abi ben bizim maçtan sonra pazartesi, salý günü direk 5 gün orda kalacak kampta
    A.Y :Kim
    B.Ý.Ý : O arkadaþ abi söylediðin ismini söylediðin kiþi
    A.Y :Ýnþallah
    B.Ý.Ý : Yok yok dedik yüzüne bakmam senin bak Aziz a biye bir daha selam verme bunu yapmazsan
    A.Y : Yarýn gel konuþalým tamam
    B.Ý.Ý : Tamam abim benim
    A.Y : Oldu
    B.Ý.Ý : ... býrakacaksýn dedim gideceksin 5 gün orada kalacaksýn
    A.Y : Tamam
    B.Ý.Ý : Engelleyeceksin her þeyi
    A.Y : Gel bakalým konuþalým tamam
    B.Ý.Ý : Tamam abi yarýn gelirim yanýnýza
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Þamil Ekinci|Dozer Cemil|Þenol Güneþ|
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Bülent Ýbrahim, abi “o arkadaþ ile görüþtüm abi O HALE GELMÝÞ MALLAR abi O GÝDECEK FÝYAT KONUÞACAK abisözleri ile 3621 ve 3622 nolu tapelerde geçen Ahmet Çelebi ile görüþtüðü, adý geçen þahsýn þike için gidip fiyat konuþacaðýný söylemektedir. Sarf edilen sözlerin bir ticari faaliyete iliþkin olmadýðýný, kurulan iki cümle sonrasý göstermektedir. Nitekim Bülent Ýbrahim’in “yalnýz diyor abi hani o HAMSÝ TARAFI var ya abi, Onlar da þey yapýyorlarmýþ çok baský yapýyorlarmýþ tabi” þeklideki sözlerinden, konuþmanýn Sivasspor ile ilgili olduðu aþikardýr. “Onlar da” sözü ile kendilerinin de þike faaliyetinde bulunduðunu bir nevi itiraf etmektedir. “Trabzonspor’un teþvik giriþimini önlemeye dönük” faaliyet yaptýk savunmasý da kabul edilebilir deðildir. Zira, “O GÝDECEK FÝYAT KONUÞACAK ” sözü, sözde önlenen teþvik giriþiminin bir fiyata baðlý olduðunu göstermektedir ki, bu “þecaat arzederken sirkatin söylemek” atasözünü akla getirmektedir.
    Dikkat edilmesi gereken önemli bir yön þudur ki; sanýk Ahmet Çelebi’nin, bireysel planda taraftarý ve kongre üyesi olduðu bir takýmýnýn menfaatini, yöneticisi bulunduðu ve haklarýný her ortamda korumakla yükümlü olduðu binlerce taraftarý olan bir kulübün menfaatine tercih etmesi ve bu doðrultuda þike faaliyetinde bulunmasý hali ancak, adý geçen sanýðýn Aziz Yýldýrým liderliðindeki suç örgütüne üye olma ve bu baðlamda üzerine aldýðý görevi yerine getirme bilinci dolarak ifade edilebilir.
    Her ne kadar Aziz Yýldýrým tarafýndan “Ahmet i mahmeti de gönder ” diyerek adý geçen Ahmet’in, sanýk Ahmet Çelebi olamayabileceði akla gelebilirse de aþaðýdaki görüþme, bu düþüncenin yanlýþ olacaðýný göstermektedir. Zira Aziz Yýldýrým ile arasýndaki, 2409 nolu tapede geçen ve 3 dakika 4 saniye süren görüþmenin hemen ardýndan Bülent Ýbrahim ayný dakika içerisinde bir baþkasý ile görüþmeden Ahmet Çelebi’yi aramýþ ve aþaðýdaki görüþmeyi yapmýþtýr.
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Þamil Ekinci|Dozer Cemil|Þenol Güneþ|
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

13.05.2011 günü saat:21.57’de Bülent Ýbrahim Ýþçen'in, Ahmet Çelebi'yi aradýðý görüþme (tape:3623);
    AHMET ÇELEBÝ : Alo
    BÜLENT ÝBRAHÝM ÝÞÇEN : Ne yapýyorsun Ahmet
    A.Ç : Ýyiyim ne yapayým sen ne yapýyorsun
    B.Ý.Ý : Ýyi bak þimdi telefon açtý sordu Ahmet
    A.Ç : Hý
    B.Ý.Ý :Gittin mi dedi görüþtün mü konuþtuk dedim abi sen merak etme o Konyada cenaze var hani oraya Konya’ya gitmese bile Salý günü falan DEDÝM BÝZÝM MAÇTAN ÜÇ GÜN ÖNCE GÝDECEK KAMPTA KALACAK DEDÝM O DEDÝM HERÞEYE MUAFFAK OLACAK sen hiç merak etme ondan baþka kimsenin dediðine de bakma o her þeyi orda tek baþýna engeller dedim delidir dedim ortalýðý ayaða kaldýrýr dedim bak senin namýna böyle söyledim yani Ahmet aynen
    A.Ç : Neyse konuþuruz tamam mý
    B.Ý.Ý : Nerdesin sen, Barýþ geldi mi g..tveren
    A.Ç : Yok dayým yok valla yok lan
    B.Ý.Ý : Kim var yanýnda
    A.Ç : Kimse yok ya ... var baþka hiçkimse yok
    B.Ý.Ý : Ýçki içme lan a..cýk aðzý
    A.Ç : Ben içmem oðlum manyakmýsýn
    B.Ý.Ý : Hý iyi hadi selam söyle Apo’ya da Burhan’a da, hadi dikkat et
    A.Ç : Aleykümselam.
    Ýbrahim Bülent ile yaptýðý bu görüþmenin ardýndan kýsa bir süre sonra Ahmet Çelebi, Sivasspor takýmýnýn futbolcusu sanýk Mehmet Yýldýz’ý 13.05.2011 günü saat:22.18’de aradýðý görüþme(tape:2888);
    MEHMET YILDIZ : Efendim abi
    A.Ç e yapýyorsun
    M.Y :Ýyiyim abi ne yapayým Konya da oturuyoruz sen ne yapýyorsun
    A-Ç : Ýyi ne yapayým ... keyfin nasýl
    M.Y :Ýyi ya fena deðil iþte maçý bekliyoruz þu maç bitse de gitsek
    A-Ç :Kim var yanýnda ... çocuklar mý
    M.Y :Kimse yok yo yo odadayým tek baþýma
    A-Ç :Sen yarýn maçtan sonra Ýstanbul a gelecek misin
    M.Y :Yo
    A-Ç :Gelsene bi Ýstanbul a
    M.Y :Hayýrdýr abi
    A-Ç :Gel iþim var seninle
    M.Y :Çok acil mi
    A-Ç ... önemli senin gelmen lazým
    M.Y :Benim haným hamile de doðum yapabilir o yüzden çok acil ...
    A-Ç :Ya gel pazar sabahý dönersin
    M.Y :Yarýn
    A.Ç :bir iþim vardý gel
    M.Y :Hayýrdýr abi
    A-Ç :Ya sen gel ya
    M.Y :Benim üstümde sivil kýyafetim falanda yok bari gideyim pazar günü geleyim pazar sabah uçakla geleyim
    A.Ç :E tamam pazar günü sabah uçaðýyla gel
    M.Y : Hiç bir þey yok üstümde pazar geleyim. Pazartesi geri döneyim artýk ne yapayým
    A.Ç Tamam
    M.Y Hayýrdýr abi
    A-Ç ... sabah gel gel iþim var seninle
    M.Y Ýyi tamam
    A.Ç Tamam
    M.Y : Tamam abi
    A.Ç : iyi hadi öpüyorum
    M.Y : Hadi görüþürüz abi
    Ahmet Çelebi, eylem paylaþýmý nedeniyle kendisine verilen görevin gereði olarak þike anlaþmasý için Mehmet Yýldýz’ý Ýstanbul’a çaðýrmaktadýr. Mehmet Yýldýz’ýn ýsrarla “hayýrdýr” þeklinde defalarca sormasýna raðmen, savunmalarda dile getirilen sözde benzinlik konusunu söylememektedir.
    Trabzonspor √
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

15.05.2011 günü saat:11.01’de Ahmet Çelebi'nin Mehmet Yýldýz'ý aradýðý görüþme(tape:2889);
    Ahmet: “Kaçta geliyorsun", Mehmet: “Abi ben gelemeyeceðim haným hastanede…hayýrdýr abi", Ahmet: “Yok bir þey yok ya konuþuruz sonra", Mehmet: “Çok acilse bu hafta içi izin olursa gelirim yanýna", Ahmet: “Tamam paþa".

15.05.2011 günü saat:11.15’de Ahmet Çelebi'nin Mehmet Yýldýz'ý aradýðý görüþme(tape:2890);
    Ahmet: “Diyorum ki keþke sabah uçaðýyla gelsen de öðlen uçaðýyla geri giderdin buradan", Mehmet: “Ne için geleceðim abi anlamadým ki ben bu kadar acele", Ahmet: “Yav gelmen lazým…olmazsa salý günü sabah ben gelirim…benle görüþtüðünü kimse söyleme ha millet baþka türlü anlar".
    Sanýk Ahmet Çelebi, Mehmet Yýldýz’ý ýsrarla Ýstanbul’a çaðýrmakta ancak nedenini bir türlü söylememektedir. Üstelik “benle görüþtüðünü kimseye söyleme ha” diyerek tembihte bulunmakta, “millet baþka türlü anlar” diyerek, þike giriþimini anlayabileceklerini söylemesine ve bu tehlikeyi öngörmesine karþýn, nedense sözde benzinlik konusunu diye getirmemektedir. Ayrýca yöneticisi olduðu bir takýmýn futbolcusu ile görüþmesi olaðan koþullarda hiç de ilginç karþýlanmayacak bir durum iken, sanýðýn bundan endiþe duymasý olaðan dýþý bir durumun bulunduðunu göstermektedir.

15.05.2011 günü saat:17.55’de Abdullah Baþak’ý Ahmet Çelebi’nin aradýðý görüþme(tape:3159);
    ABDULLAH BAÞAK : Efendim
    AHMET ÇELEBÝ : Na’ber
    A.B : Ýyi nasýl geçti
    A.Ç : Valla herhalde yani iki yüz milyara baðlýyacaðýz
    A.B : Herhalde deðil deðil þimdi geliyor buraya
    A.Ç : Gelme gelme ben kalktým ordan biliyor musun
    A.B : Yok yok bekleyin dedim oraya ...kim
    A.Ç : Alo alo
    A.B : Efendim dinliyorum
    A.Ç : Þimdi yarýn akþam sizi arayacaðým yemeðe gideceðiz yemekte daha iyi olur biliyor musun
    A.B : Hým
    A.Ç : Tamam mý baba
    A.B : Hý esas ben sana baþka bir þey diyeceðim dayý
    A.Ç : Hý
    A.B :Sen çaktýrmada ben hani sabah biri uçaktan geliyordu ya buraya anladýnmý
    A.Ç : Evet
    A.B : Ne oldu
    A.Ç : Onun hanýmý.... þu anda hastanede...
    A.B : Evet
    A.Ç : Anladýn mý
    A.B : Yarýn gelebilir mi
    A.Ç : Salý günü tamam ben bir gidip gelecem
    A.B : Onun gelmesi lazým
    A.Ç : Olmaz
    A.B : Hýý
    A.Ç : Olmaz
    A.B : Öyle mi
    A.Ç : .... ve ayrýca herkes rahat olsun o kadar
    A.B : Tamam tamam
    A.Ç : Tamam
    A.B : Tamam tamam . '
    A.Ç : Hadi

Ahmet Çelebi’nin, þike anlaþmasý için Mehmet Yýldýz’ý Ýstanbul’a çaðýrdýðýný Abdullah Baþak da bilmektedir. Nitekim yukarýdaki görüþmede; “Sen çaktýrmada ben hani sabah biri uçaktan geliyordu ya buraya anladýn mý, Ne oldu” diye sorduðunda Ahmet Çelebi, “Onun hanýmý.... þu anda hastanede” diyerek Mehmet Yýldýz’ýn hanýmýnýn hastanede olduðunu ve gelemeyeceðini, kendisinin Sivas’a gideceðini, herkesin rahat olmasýný söylemektedir.

Ahmet Çelebi’nin ýsrarla Ýstanbul’a çaðýrmasýna karþýn gelemeyen Mehmet Yýldýz’ýn eþi Hilal Yýldýz’ýn, 15.05.2011 tarihinde doðum yaptýðý, Kls 85 dizi 379’de bulunan rapor ile sabittir.

Yine savunmada dile getirilen sözde benzinlik konusu ele alýnýrsa, benzinlikle Abdullah Baþak’ýn hiçbir ilgisi olmadýðý halde, O’nun da “Yarýn gelebilir mi, O’nun gelmesi lazým” diyerek Mehmet Yýldýz’ý çaðýrmasý bu savunmanýn gerçeklikle ilgisinin olmadýðýn göstermektedir. Yine Ahmet Çelebi’nin, Mehmet Yýldýz ile ilgili olarak takip edilen bu olaydan dolayý, “ayrýca herkes rahat olsun o kadar” dediði de gözetildiðinde, herkesin rahat olmasýný gerektiren konunun benzinlik olmadýðý þüpheye mahal býrakmayacak kadar açýktýr.
    Trabzonspor √
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

15.05.2011 günü saat:22.45’de Mecnun Otyakmaz'ýn, Ahmet Çelebi'yi aradýðý görüþme(tape:2897);
    AHMET ÇELEBÝ : Dayýcýðým
    MECNUN OTYAKMAZ : Efendim yeðenim
    A.Ç : Ne yapýyorsun
    M.O : Ýyi ne yapayým
    A.Ç : YANDIK BÝLÝYORSUN DEMÝ
    M.O :YA HEM DE NASIL YA DEDÝM YA ÞU BELEDÝYEYE GÜVENÝYORDUM BÝR BERABERE KALSA
    A.Ç : EN AZINDAN BÝZÝ KURTARIRDI
    M.O : YANÝ EN AZINDAN BERABERLÝK ÞEY YAPARDI
    A.Ç : Olmadý iþte aynen yandýk var ya yandýk ne yapýyorsun
    M.O : Ýyi ne yapayým ya çýktým bende
    A.Ç : Yarýn he yarýn þey ee evden çýkýnca istiyorsan uðra ben yazýhanedeyim yani çorba ýsmarlarým kahvaltý yapma ...
    M.O : ... aradým a..ýna koyayým
    A.Ç : (Gülüyor)
    M.O : Ama penaltý da penaltýydý yani kimsenin ...
    A.Ç : Tabi caným ya hepsi boþ konuþuyor ya bu Kanal Türk dekiler boþ konu...
    M.O : ... ne diyorlar
    A.Ç : O Gökmen Ö. sanki bir bok biliyormuþçasýna yok penaltý penaltý deðil nasýl penaltý deðil ya
    M.O : Hangisi üçü de penaltý da belki ikincisinde kaleciye kýrmýzý kart o kaleciye onda gösteriyorsan öbürüne de göstermek lazým ee belki sarý kartla kaleci yutabilirdi
    A.Ç : Ya o anda ki oyunun gerginliði olabilir yani ... olmaz dayým o gerginlikte olur yani
    M.O : Evet iyi birader
    A.Ç : Tamam dayýcýðým
    M.O : Tamam
    A.Ç : Hadi öpüyorum görüþürüz
    M.O : Tamam
    ÝBB Spor’un, Trabzonspor ile berabere kalmasý nedeniyle lig þampiyonunu belirleyecek son haftaya, Fenerbahçe ile ayný puanda girmelerinden dolayý, Fenerbahçe’yi þampiyon yapmalarý kendilerine vazife kalan sanýklar Ahmet Çelebi ve Mecnun Otyakmaz durum deðerlendirmesi yapmaktadýrlar. Ahmet Çelebi bu durumu, “yandýk biliyorsun demi” diye özetlerken, Mecnun ise “ya hem de nasýl ya dedim ya þu Belediye’ye güveniyordum bir berabere kalsa” þeklinde karþýlýk vermektedir. Ahmet ise, “en azýndan bizi kurtarýrdý” diyerek, þike yapmak zorunda kalmalarýndan kurtarýrdý demektedir. Zira Sivasspor, 34 haftalýk lig maratonunda kümede kalmayý 32. haftada garantilemiþtir. Þu hale göre; sportif anlamda kendilerinin kurtulacaklarý bir durum söz konusu deðildir. Zaten böyle olmadýðý da Mecnun’un, “yani en azýndan beraberlik þey yapardý” sözünden açýkça anlaþýlmaktadýr. Çünkü son haftaya Trabzonspor ile ayný puanda giren Fenerbahçe’nin þampiyon olmasý için, rakibinin alacaðý sonuca bakmadan mutlak surette Sivasspor müsabakasýný kazanmasý gerekmektedir. Eðer Mecnun’un dileði gerçekleþip Trabzonspor, ÝBB Spor ile berabere kalsaydý, bu durumda kendileri Fenerbahçe’ye yenilmek zorunda kalmayacak beraberlik durumunda Fenerbahçe þampiyon olabilecekti.
    Trabzonspor √
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

16.05.2011 günü saat:13.53’te Bülent Ýbrahim Ýþçen’nin, Ahmet Çelebi’yi aradýðý görüþme(tape:2669);
    BÜLENT ÝBRAHÝM ÝÞÇEN : Alo
    A.Ç : Ne yapýyorsun
    B.Ý.Ý : Ýyi ne yapayým be Ahmet
    A.Ç : Ne var ne yok
    B.Ý.Ý : Uðraþýyoruz iþte koþturmaca
    A.Ç : Uðraþýyorsun ...
    B.Ý.Ý : He
    A.Ç : Abicim þimdi ben bizimkiyle görüþmeye gideceðimde
    B.Ý.Ý : Hý
    A.Ç : Anladýn mý
    A.Ç : ... anladýn mý yani senle konuþtuklarýmýzda mutabýk mýyýz
    B.Ý.Ý : Evet
    A.Ç : Tamam ben yani operasyona baþladým haberin olsun
    B.Ý.Ý : Ýyi tamam haber ver iþte
    A.Ç : Baþka ne yapýyorsun
    B.Ý.Ý : Ne yapýyoruz oturuyoruz Ahmet cim
    A.Ç : Abicim öbür konuda da dediðim gibi ben bu arkadaþa yani .... yanýnda oturuyorum tamam mý
    A.Ç : Yani ben bu arkadaþla ilgili düþüncelerim bu bana bu konuda ...
    B.Ý.Ý : Abi ne koyacaðým ya Ahmet cim
    A.Ç : ... yani
    B.Ý.Ý : Hepimiz yorgunuz ya manyak mý nedir ya
    A.Ç : Çokta kýrgýným açýkçasý yani bir insan bu kadar bencil bu kadar aþaðýlýk olamaz yani açýkça söyleyeyim
    B.Ý.Ý : Ya ben uyanmýyor muyum Ahmet ya ben dikkat ediyorum iþi gücü abi para dini imaný para olmuþ onun o para için babasýný keser o
    A.Ç : Ýþte ben ben yani beni bitirmeye oynuyor açýkçasý bu arkadaþ
    B.Ý.Ý : O delirmiþ ya
    A.Ç : Beni bitirmeye oynuyor ben bende bunu
    B.Ý.Ý : ...gidiyor Ýlhan’a sýcak yapacak ona sýcak yapacak o ... yolunu bulacak bilmem ne yapacak len sen kimsin len
    A.Ç : Yolunu bulsun usta
    B.Ý.Ý : Ya ben bulmasýn mý diyorum biz bulmasý için uðraþýyoruz
    A.Ç : ... yapmasýn yani
    B.Ý.Ý : Ben yolladým oraya onu git oraya diye ben diyemez miydim sakýn ha Ýlhan diye
    A.Ç : Ya iþte
    B.Ý.Ý : Ben þimdi giderim Aziz abiye söylerim bu derim bu tereyaðlý bunun aðzýnda laf durmuyor
    A.Ç : Durmuyor haberiniz olsun da yani zaten onun için ben senden özellikle konuþuyorum yani ben dikkat edersen ben seninle hep dediklerini yapýyorum da yani yapmýyor deðilim hiç öyle bir þeye girmem yani ben neticede sen benim kardeþimsin
    B.Ý.Ý : Bu yarýn öbür gün manyak mý nedir yok Ali niye kart alýyor bizim de hakkýmýz var ne hakkýn var lan senin
    A.Ç : Hak sahibi olabilmen için bir þeyler yapman lazým
    B.Ý.Ý : Lan neyin hakký Ahmet, Aziz YILDIRIM ýn yanýna girebilir mi kimse öyle kolay ben benim sayemde ben kardeþim diyorum alýyorum çaðýrýyorum geliyor e kimsin uçaða bineceksin
    A.Ç : Ýþte ben bende bak bir þey söyleyeceðim sana
    B.Ý.Ý : Allah Allah kardeþim diyorum babasý kuran çarpsýn bak babasýný laflarý adam kýsýk sesiyle aðlayarak bana dedi yemin et çocuklarýnýn üstüne sakýn býrakma diye ben onun hatýrýna manyaða bak ben sanki yaptýðý iþleri ben yapamam ben gidip Ýlhan ile konuþamam ben öbürüyle konuþamam ben benim bir þeyim yok yani lan manyak adamýn yanýndaki benim sen kraldan çok kralcýlar var böyle bir þey olur mu ya
    A.Ç : Musluðun baþý sensin musluðun baþýný görmek istemiyor
    B.Ý.Ý : Manyak mý nedir ya kendine, kendine herkes bir hak hukuk adam bana neler diyor ben þimdi söyleyemiyorum Allah Allah herkes yalandan
    A.Ç : ... böyle bir þey gördün mü benle bu kadar berabersin bu kadar zaman içerinde seni zora sokacak veya seni ...
    B.Ý.Ý : Ya manyak mýdýr nedir deli midir nedir yok ben þimdi arkadaþý aramýþým bana diyor ki bir dakika sonra beni arýyor ayný sularda yüzüyoruz diyor (14.05.2011 tarihinde saat 17.29 da yapýlan 3150 sayýlý tapede Abdullah Baþak “AYNI SULARDA GEZMEYELÝM BÜLENTÇÝÐÝM (GÜLÜYOR) ANLADIN SEN demektedir)
    A.Ç : Onlarýn yüzdüðü suyun ta a..ýna koyayým
    B.Ý.Ý : Ya þaþýrmýþ ya bana diyor ki ayný sularda yüzüyoruz lan neyin suyu lan manyaða bak ya ben böyle bir þey görmedim ya hayýr þaþýrdým kaldým ya ulan sen diyeceksin ki benim abim ben abimden baþka kimseyi tanýmam biz seni öyle olduðun için ortama sokuyoruz Allah Allah ulan vebalý gibi herkes kaçýyordu senden
    A.Ç : Bir þey söyleyeyim mi sana Bülent
    A.Ç : O bir þeyi atladý biliyor musun
    B.Ý.Ý : Neyi
    A.Ç : He
    B.Ý.Ý : Neyi
    A.Ç : O benim yanýma sittin sene giremezdi senin sayende girdiðinin farkýnda deðil
    B.Ý.Ý : Ya manyak ya ben uðraþýyorum o kadar sana yalvarýyorum ona yalvarýyorum buna yalvarýyorum ona dayý bana dedi ki ne sokuyorsun bu yavþaðý karýþma sakýn dedi yavþak bu dedi
    A.Ç : Biliyorsun yani deðil mi bizim þuanda mecburen de ufakta böyle olsa hani git gellerimizi bir þey yok ama yani ben onun bazý þeylerini hissedebiliyorum anlatabildim mi
    B.Ý.Ý : Lan manyak delirmiþ aç telefon bunlar benim ikisi abim bu Ahmet benim abim Bülent benim abim sen manyak mýdýr nedir
    A.Ç : Ben sana o gün o gün sana ben sana o gün o arkadaþla ilgili düþüncemi de söyledim o arkadaþ hata yaptý yanlýþ yaptý bu arkadaþ ben onu ortaya çýkardým herkes bilebilir ayrý konu ben onu ortaya çýkardým o bize ne yaptý senin de ezdi beni de ezdi
    B.Ý.Ý : Beni nereye ezecek Ahmet ben bir dakikada onun suyunu ayaðýný keserim
    A.Ç : Bülent ya bak þimdi yani neticede ezdiler usta hiç bunun lamý cimi yok niye ezdiler küçük beyni ile büyük iþler yaptýðýný zannetti anlatabiliyor muyum o þekilde bir muhatap söz konusu oldu bundan sonra böyle bir þey yapabilirler mi benim yaraðýmý yesinler asla
    B.Ý.Ý : Vallaha ben anlamadým bu iþlerden bir þey abi herkes para peþinde ya Allah Allah
    A.Ç : Kimse gönülün peþinde deðil usta
    A.Ç : Kimse gönülün peþinde deðil
    B.Ý.Ý : Evet abi ya hiç bir dakikada lan ben yollamýþým onu git diyorum hani ben bu iþlere giremem ben bu iþlere adým geçmez ben sevmem ben yapamam böyle þeyleri sen git konuþ bak benden çok kral oldu
    A.Ç : Ýþte maalesef
    B.Ý.Ý : Hadi gelsin de Sivas a binsin uçaða
    A.Ç : E binermiþ usta
    A.Ç : Binermiþ
    B.Ý.Ý : Nasýl binermiþ
    A.Ç : Bilemiyorum
    B.Ý.Ý : Hadi benim adým Bülent ha o biner o binerde ben binmem aradaki fark o Ahmetcim
    A.Ç : He
    B.Ý.Ý : Aradaki fark o
    A.Ç : Sen binmediðin zamanda zaten sýkýntý baþlar
    B.Ý.Ý : Bak bakalým hadi bakalým bensiz nasýl biniyormuþ zaten biniyorsa Ahmet eðer öyle bir þey yapýyorsa ulan ayýbýn ta ötesinde bir þey o ama onu da yapar o ben bu güne kadar þey yaptým ama yeter ya öyle binerim mi diyor Ahmet
    A.Ç : Vallaha öyle diyor
    B.Ý.Ý : He þimdi binerim diyor deðil mi þimdi bakalým nasýl binecekmiþ
    A.Ç : Ben binmem
    B.Ý.Ý : Bende binmem o bir tanesini sen biliyorsun bir zamanlar bir tanesi gitti geri geldi o hani gittiði var ya o hani yanýna gittiði biliyorsun deðil mi
    A.Ç : Ýnsanlar usta ben bir þeyleri unutmam bir þeyleri de þey yapmam yani beni ilgilendiren konular deðil derim çýkarým iþin içinden de ben neyin ne olduðunu görebiliyorum bana da ben sana þunu söyleyeyim yani ben bu iþleri de bu iþleri de senle birlikte olduðum için yani senin dostluðuna þüphem olmadýðý için ben bu þekilde davranýþlarda bulunuyorum sen de az çok beni tanýyorsun s..kimde deðil yani hiçbir þey ben bu iþleri tevessül etmedim hayatým boyunca etmemde ama bunlar bunlar tam bir yavþak bir þeyler yapýlacaksa yapýlsýn adam gibi ama
    B.Ý.Ý : E herhalde ya
    A.Ç : Seni kýrdýktan sonra beni kýrdýktan sonra bu iþin a..ýna koyayým ben
    B.Ý.Ý : Allah Allah binecekmiþ nasýl binecekmiþ hadi göreyim
    A.Ç : Bakacaðýz
    B.Ý.Ý : Hadi bakalým
    A.Ç : Hadi öptüm

Sanýk Ahmet Çelebi, Aziz Yýldýrým’dan aldýðý talimatýn takibini yapan Bülent Ýbrahim’e, þike anlaþmasý yapmak için Mehmet Yýldýz ile görüþmeye gideceðini “Abicim þimdi ben bizimkiyle görüþmeye gideceðimde , anladýn mý yani senle konuþtuklarýmýzda mutabýk mýyýz, tamam BEN YANÝ OPERASYONA BAÞLADIM haberin olsun” sözleriyle iletmektedir.
    Trabzonspor √
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Bülent Ýbrahim’den, Mehmet Yýldýz ile yapýlacak þike anlaþmasýnda konuþtuklarý konuda mutabýk olunduðunu öðrenen Ahmet Çelebi bunun üzerine ayný gün saat:18.39’da Mehmet Yýldýz'ý aradýðý görüþme(tape:2899);
    Mehmet: “Ne zaman geleceksin", Ahmet: “Perþembe falan gelirim herhalde büyük ihtimal", Mehmet: “Tamam gelince görüþürüz abi",

16.05.2011 günü saat:21.59’da Aziz Yýldýrým’ýn Ýlhan Ekþioðlu’nu aradýðý görüþme(tape:2417);
    ÝLHAN YÜKSEL EKÞÝOÐLU : Alo
    AZÝZ YILDIRIM : Ne yapýyorsun
    Ý.Y.E : Ýyiyim baþkaným siz nasýlsýnýz
    A.Y :Ben iyiyim valla karþýdaydým geliyorum eve doðru geliyorum, gittim Mübarizlerin oraya bugün biraz orada yedim içtim
    Ý.Y.E : Ha
    A.Y : Yemek yedik
    Ý.Y.E : Afiyet olsun baþkaným
    A.Y : Geliyorum, saðol, biletler gelmiþ Bülent getirdi
    Ý.Y.E : Ha, iyi
    A.Y : 4 - 5 Bin tane bilet geldi tamam mý
    Ý.Y.E : Dediðiniz rakamlar mýymýþ baþkaným
    A.Y : He 150 - 300 tamam mý
    Ý.Y.E : Ha, iyi
    A.Y : Ama 50 iþte þey yapýyor muþ Ömer dedi 150 likleri 200 den söyledim dedi dedi iyi oradan da o zaman 100 vereceðiz fazla bir þey deðil öbüründe dedi 100 vereceðiz yine böylece tamamlayacaðýz ö iþte öbürünü de istersek getirecekler veya orada sattýracaðýz ha iyi baþkaným ya ... o yönden garantideyiz
    Ý.Y.E : Ýyi baþkaným
    A.Y : Sen ne yapýyorsun
    Ý.Y.E : Ben iyi baþkaným iþte yarýn
    A.Y : Hem
    Ý.Y.E : Onunla birebir bi konuþmamýz olacak
    A.Y : He
    Ý.Y.E : Öbürleriyle de gidip birisi konuþacak
    A.Y : Evet
    Ý.Y.E : Ýyi yani her þey yolunda yani
    A.Y : Aslýnda seninle ben ikimiz bi özel konuþsak iyi olur ama
    Ý.Y.E : Konuþalým
    A.Y : Ben sen Ali bu Alinin de diþini yaptýrmýþ bilmem ne diyor
    Ý.Y.E : He, diþi...
    A.Y : Diþi çaktýrýyor muymuþ bilmem ne tamam mý
    Ý.Y.E : Bütün gün oradaymýþ evet
    A.Y : He, bi konuþsak iyi olur ha aslýnda ama neyse dur bakalým tamý mý
    Ý.Y.E : Tamam baþkaným
    A.Y : Evet, bi konuþsak iyi olur ama sen yarýn neredesin
    Ý.Y.E : Ben buralardayým siz nere þey yaparsanýz ben atlar gelirim
    A.Y : Ýþte senin o konuþmalarýndan sonra olmazsa ben bi konuþayým
    Ý.Y.E : Tamam
    A.Y : Sana anlatayým da sana bil yani ama söylemeyelim kimseye
    Ý.Y.E : Yok yok yok tamam baþkaným
    A.Y : Ben sen Ali bilelim
    A.Y : Tamam mý
    A.Y : Oldu
    Ý.Y.E : Oldu baþkaným
    A.Y : Hadi görüþürüz
    Ý.Y.E : Görüþürüz saðol
    A.Y : Hadi saðol .
    Trabzonspor √
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Bu görüþmeden Fenerbahçe’nin Sivasspor’dan istediði maç biletlerinin geldiði anlaþýlmakta ve fakat “SÜPER LÝG MÜSABAKALARI STATÜSÜ ” nün 8. maddesinin 4. bendinde “biletlerin her ne surette olursa olsun toplu bir þekilde ya da rayiç veya üzerlerinde yazýlý bedellerinin altýnda ya da üstünde bir bedelle satýlmalarý, temin edilmeleri ve daðýtýlmalarý yasaktýr” amir hükmüne raðmen Aziz Yýldýrým’ýn “Ama 50 iþte þey yapýyor muþ Ömer dedi 150 likleri 200 den söyledim dedi” þeklindeki sözlerinden, biletlerin taraftara rayiç bedel üzerinden satýlmayacaðý anlaþýlmaktadýr.

Oysa “PROFESYONEL MÜSABAKALARDA UYGULANACAK HASILAT DAÐITIM ÇÝZELGESÝNE GÖRE”; 200 TL rayiç bedelli bir bilet bulunmamaktadýr. Yine Aziz Yýldýrým ve müdafilerinin savunma olarak sunduklarý “Sivasspor-Fenerbahçe klasöründe” Ekler alt klasöründe Ek 1 isimli PDF belgesinde 820 VÝP bilet 150 TL den satýldýðý belirtiliyor. Oysa Sivasspor ve Federasyon Yetkilileri ile Ýl Spor Müdürünün imzasýný taþýyan ve resmi belge niteliðini taþýyan yukarýda belirtilen HASILAT DAÐITIM ÇÝZELGESÝNDE bu tutarda bir bilet de bulunmamaktadýr.

17.05.2011 günü saat:13.54’de Mecnun Otyakmaz’ýn Bülent Ýbrahim Ýþçen’i aradýðý görüþme(tape:3630);
    Mecnun: “Paramý gönderin
    kardeþim,..çabuk çabuk paramý gönderim”, Bülent: “Tamam dayýcým emrin olur”, Mecnun: “Herþeye tamam emrin olur,..hiç hayýr yok”, … Bülent: “…Hesabý çýkarttýn mý dayý”, Mecnun: “Hesap sende iþte,..3480, 1480 daha, bin daha, 1080 daha, evet”, Bülent: “Tamam dayý hemen arýyorum sana dönüyorum dayýcým,..dayý en geç yarýn elinde olur ya”,

Bu görüþmede geçen ve Mecnun’un parasýný istediði bilet sayýsý 7.040 adettir ve Bülent Ýbrahim aracýlýðý ile Fenerbahçe kulübüne gönderildiði anlaþýlmaktadýr.

Klasör 58 Dizi 8 de “FENERBAHÇEYE VERÝLEN BÝLET DÖKÜMÜ” baþlýklý belgede belirtilen bilet sayýsý ve tutarlarý aþaðýdaki gibidir:

823 ADET VÝP A * 400,00 TL = 329.200,00 TL
    418 ADET VÝP B * 400,00 TL = 167.200,00 TL
    1186 ADET MARATON * 250,00 TL = 296.500,00 TL
    3480 ADET KALE ARKASI HAVUZ * 50 TL = 174.000,00 TL
    1080 ADET KALE ARKASI GAR * 50 TL = 54.000,00 TL

Bu belgeye göre Fenerbahçe’nin aldýðý bilet sayýsý 6987 olarak belirtilmiþtir ve karþýlýðý 1.020.900 TL’dir. Mecnun ile Bülent Ýbrahim arasýnda yapýlan telefon görüþmesinde geçen sayý ile önemli bir fark bulunmamaktadýr (aradaki fark sadece 53 tür)

Þu hale göre; Mecnun’un, Bülent Ýbrahim’den karþýlýðýný istediði bilet sayýsý söz konusu belge ile uyumu baðlamýnda gerçeði yansýtmaktadýr. Bu biletler karþýlýðý gerek soruþturma aþamasýnda dosyaya giren ve gerekse kovuþturma aþamasýnda Sanýk Aziz Yýldýrým ve müdafileri tarafýndan Mahkemeye sunulan ödeme makbuzlarýna göre, Fenerbahçe Spor Kulübü tarafýndan Sivasspor Kulübüne resmi yollardan banka havalesi ile;
    18.05.2011 TARÝHÝNDE 350.450,00 TL.
    20.05.2011 TARÝHÝNDE 550,00 TL.
    31.05.2011 TARÝHÝNDE 669.900,00 TL olmak üzere toplam 1.020.900 TL ödeme yapýlmýþtýr. “FENERBAHÇEYE VERÝLEN BÝLET DÖKÜMÜ” adý altýndaki belgede belirtilen tutarlar ile karþýlýðý birbirini doðrulamaktadýr.
    Trabzonspor √
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Bu durumda, sanýk Aziz Yýldýrým’ýn, duruþmadaki “. geç vakitte þu oldu… Dediler ki bu bin taneden yani buradan bin tane siz alýn. Biz nazlandýk. Ben o saate kadar almýþým 10 bin tane bilet baþkaným yani. Bir de 250 liraydý fiyatý. Biz dedik, ya bunu alamayýz, vali filan alýn iþte Sivas'a yardým mardým" Derken biz sonunda evet dedik. Ve bin tane bilet aldýk. Bütün bu biletlerin hepsinin parasýný biz resmi olarak bankadan gönderdiksavunmasýnýn gerçeði yansýtmadýðý somut olarak bizzat sunduklarý ödeme makbuzlarý ile sabittir.
    Sivas Valisi Tanýk Ali Kolat 15.11.2011 tarihli Savcýlýk ifadesinde (Kls 66 dizi 363) maçtan bir gün önce Aziz yýldýrým ve diðer yöneticiler ile Büyük Otel VÝP salonunda bir arada olduklarýný, Faruk Taþseten’in yanýnda bir çanta olduðunu, bir iki bilet çýkarýp birilerine verdiðini, biletten baþka bir þey var mý bilmediðini beyan etmiþ, sanýk Aziz’in beyanýný doðrulamamýþtýr.
    Bu konuya iliþkin sanýk Faruk Taþseten çapraz sorguda sorulmazý üzerine, çantanýn içinde protokole daðýtýlan zarflanmýþ biletler olduðunu, burada Fenerbahçe’ye bilet satmadýklarýný beyan etmiþtir.

17.05.2011 günü saat:14.53’de Mecnun Otyakmaz’ýn Aziz Yýldýrým’ý aradýðý görüþmede(tape:1179);
    Aziz’in; “Sen ne zaman, yarýn burada mýsýn” dediði, Mecnun’un: “Yarýn akþam Sivas’a geçeceðim” dediði, Aziz’in: “Þimdi biletler ile ilgili operasyon yapýyorum yarýn sen nerelerdesin bugün,..nereye takýlacaksýn ben nereye gelebilirim senin yanýna” dediði, Mecnun’un Kozyataðýnda olacaðýný söylediði, Aziz’in: “Baþka nereye gidersin sen, sen yalnýz ben seninle yalnýz,.. sen benim evi biliyor musun,..Kandilli,..Sevda tepesinde,..orada mesela saat 5’de, beþ buçukta buluþalým mý beþ buçukta” dediði, Mecnun’un onayladýðý devamýnda “Millet de bir þey sanmasýn telefonda melefonda bizim abi kardeþliðimizi bilmeyip de baþka baþka yorumlara þey yapmasýn bu telefonda da þey yapýyoruz” dediði, Aziz’in: “Hayýr hayýr þu biletlerle ilgili konuþacaktým seninle de,..sen söyle bana Nurgül’ü ara söyle deki burada buluþalým tamam, ben gelirim sen nereye istiyorsan senin istediðin yere gelirim” dediði, Mecnun’un: “Ben ofise geçeceðim abi ofis uygun ofiste kimse yok” dediði, Aziz’in: ofisin yerini sorduðu, Mecnun’un: “Optimumun karþýsýnda E-5 üzerinde Golden Plaza C Blok 3. Kat,.., Aydýn biliyordur” dediði,
    Sanýk Aziz Yýldýrým, þike anlaþmasýna yönelik görüþmek üzere Mecnun Otyakmaz’ý evine çaðýrmakta ve özellikle yalnýz gelmesini istemektedir. Mecnun Otyakmaz’ýn olasý bir teknik takibe karþý “Millet de bir þey sanmasýn telefonda melefonda bizim abi kardeþliðimizi bilmeyip de baþka baþka yorumlara þey yapmasýn bu telefonda da þey yapýyoruz” sözüne Aziz Yýldýrým, “Hayýr hayýr þu biletlerle ilgili konuþacaktým seninle de” diyerek sözde görüþmenin içeriðini telefonlarý dinleyenlere söylemektedir. Oysa halledilecek bir bilet iþi yoktur. Zira yukarýda rakamlarý ile net olarak ortaya konulduðu üzere bilet iþi bir gün önceden Bülent Ýbrahim Ýþçen üzerinden halledilmiþ ve Aziz Yýldýrým tarafýndan satýþ bilgileri Ýlhan Ekþioðlu ile paylaþýlmýþtýr. Nitekim durum böyle olduðundandýr ki Mecnun, “Millet baþka baþka yorumlara þey yapmasýn” derken bilet konusundan söz etmemektedir.
    17.05.2011 günü saat:19.05’de Aziz Yýldýrým’ýn Aydýn isimli þahsý aradýðý görüþme(tape:2418);
    Aziz: “Söyledin mi", Aydýn: “Baþkaným plakayý sorguluyoruz þu anda", Aziz: “Peki daha önce ayný araba mýydý", Aydýn: "Ayný yerde bekliyordu baþkaným…o gazetelerde çýkmýþtý ama yani ayný yerden çekilmiþti gene fotoðraf baþkaným", Aziz: “Peki ne zaman uyandýnýz", Aydýn:"Mecnun baþkan geldiðinde dýþarý çýkma esnasýnda baktýk biz var mý herhangi birisi falan diye çýkmadan…tam o çýkarken de karþýda bekliyordu o araba yönü bu tarafa dönük camlar filmli Mecnun baþkanla çýktýktan sonra o da hemen ayrýldý", Aziz: “Buraya gelip bana söyleseydiniz kardeþim ya…arayýn sorun bakalým".
    17.05.2011 günü saat:19.13’de Mecnun Otyakmaz’ý Aydýn isimli þahsýn aradýðý görüþme(tape:1181);
    Aydýn: “Baþkaným þimdi siz çýkma esnasýnda bir tane araç vardý karþýda þüpheli de,.Aziz bey’de söyledi bilgisi olsun dedi her ihtimale karþý, þimdi þahsa ulaþamadýk tam biz o tarafa yönelince araba yürüdü gitti karþýda durdu, camlarý falan filmliydi karþýdan o önceki senelerde bayrak açtý diye tam o yerden çekim yaptýlar biz yine her ihtimale karþý ayný bir þey olmasýn yani,..sýkýntý olmasýn diye bilgi vermek istedik, plakalarý da sorguluyoruz ama dedi belki plakalar büyük bir ihtimal arabalar þeydir þahýs kiralýktýr,..yakalayamadýk kim olduðunu þey yapamadýk”.
    Sanýklar teknik ve fiziki takip altýnda olduklarýnýn farkýna varmýþlardýr.
    17.05.2011 günü saat:20.00’de Mecnun Otyakmaz’ýn Erdal isimli þahsý aradýðý görüþme(tape:1182);
    Mecnun: “Þey görüþtüm Aziz baþkanla,.biletlerin yarýn parasýný gönderecekler” , Erdal: “Tamamýný gönderiyor o zaman”, Mecnun: “Ýþte 350 mi ne yapýyor iþte onu gönderecek yani,..bugün de illa gel illa gel illa gel ..nerdesin ofiste, gittim ofise orada görüþtük Göksel’de geldi,..biz oyunu çirkinleþtirmeyiz Çanakkale geçilmez yapmayýz çýkarýz Feneri yenmek için elimizden gelen her þeyi yaparýz þaibeye meydan vermeyiz teþvik primi olursa bunu engellemek için elimizden geleni yaparýz ondan sonra çýkarýz topumuzu aslanlar gibi oynarýz dedim”, Erdal: “Tamam baþkaným en güzeli”,
    Sanýk Mecnun, 1181 nolu tape ile kendisine iletilmesi üzerine teknik takip altýnda olduðunu anlamýþ ve adeta dinleyenlere mesaj vermek ve olasý bir soruþturma karþýsýnda savunma olarak sunmak adýna Erdal’a, sözde Sanýk Aziz ile yaptýðý konuþma içeriðini anlatmaktadýr.
    Trabzonspor √
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

17.05.2011 günü saat:22.09’da Aziz Yýldýrým’ýn Mecnun Otyakmaz’I aradýðý görüþme(tape:2432);
    Mecnun: “..kapýya bir þeyler gelmiþte bende diyorum ki ya ne haldeyiz þu kalan VIP biletleri sana getirdik buyur baþýmýza iþ aldýk”, Aziz: “Tabi, tabi bir þey olursa öyle,..biletlerle ilgili konuþtuk”, Mecnun: “O götürdüm ben Ebru’ya býraktým oraya haberin olsun abi,…VIP biletleri,…o kale arkalarýný zaten daha önceden þeye vermiþtim Bülent’e,…o götürmüþtü ekstradan sen bilet isteyince bende o VIP’leri getirdim oraya koydum Ebrunun oraya”.
    Bu nasýl bir bilet konusudur ki, birbirlerine “bizimki ve abi diye” hitap eden, yakýnlýklarý yukarýda yer yer vurgulanan iki kulüp baþkaný arasýnda çözümü uzun süren bir sorun halini almýþtýr.
    20.05.2011 günü saat:13.07’de Ýlhan Ekþioðlu’nu Abdullah Baþak’ýn aradýðý görüþme(tape:3026);
    ÝLHAN YÜKSEL EKÞÝOÐLU : Efendim
    ABDULLAH BAÞAK : Nasýlsýn abi
    I.Y.E : Ýyi sen
    A.B : Ýyi abi çok iyi her þey güzel abi
    Ý.Y.E : Ýyi
    A.B : Hava biraz bulutlu þuanda, ben de dayýmý hava alanýna býraktým abi
    Ý.Y.E : Hý
    A.B : He Sivas a gitti abi
    Ý.Y.E : Ýyi, iyi iyi Her þey iyi demi
    A.B : Çok iyi abi
    Ý.Y.E : Moralin nasýl
    A.B : Süper abi
    Ý.Y.E : Ýyi
    A.B : Pazartesini iple çekiyorum
    Ý.Y.E : Yarýn hava alanýnda buluþuruz ben erken giderim biraz hava alanýna haberin olsun
    A.B : Kaçta abi sen söyle ona göre bende geleyim ararým seni
    Ý.Y.E : Zafer, Zafer Bodrumdan geliyor 1 buçuk uçaðýyla 2 buçukta bende 3 te þeydeyim havaalanýndayým
    A.B : Tamam abi bende gelirim 3 te yanýna
    Ý.Y.E : Tamam, tamam Apocum hadi
    A.B : Tamam abi saygýlar abi saðol
    Sanýk Abdullah, Ahmet Çelebi’nin Mehmet Yýldýz ile görüþmek üzere Sivas’a gittiðini haber vermektedir.

20.05.2011 günü saat:13.08’de Abdullah Baþak’ýn Yusuf Turanlý’yý aradýðý görüþme(tape:3171);
    Abdullah: “Dayým gitti”, Yusuf: “…daha bugün mü gidiyor hani dün gidiyordu o,…halletmeye mi gidiyor,…bilet iþlerini”, Abdullah: “He iþ, bilet yok,…sayem iþte olacaksýnýz falan filan”, Yusuf: “Hayýrlýsý olsun”, Abdullah: “Beni de Kadýköy’deki abim ... çaðýrdý,…dedi senin biletlerde bi problem var mý…”.
    Sanýk Abdullah, Ýlhan Ekþioðlu ile görüþmesinden hemen sonra ayný dakika içerisinde Yusuf Turanlý’yý arayarak, Ahmet Çelebi’nin (Dayým) Sivas’a gittiðini O’na da bildirmektedir.

20.05.2011 günü saat:20.25’de Ahmet Çelebi’yi Sivasspor futbolcusu Mehmet Yýldýz’ýn aradýðý görüþme(tape:2880);
    Ahmet’in; nerede olduðunu sormasý üzerine Mehmet’in: “Otelde aþaðýdayým sen nerdesin” dediði, Ahmet’in: “Dur geleceðim þimdi” dediði.

21.05.2011 günü saat:11.51’de Ahmet Çelebi'nin Abdullah Baþak'ý aradýðý görüþme(tape:2900);
    Abdullah: “Mehmet abi geldi þimdi arabasýnýn direksiyonuna ben geçtim þimdi bir caddede tur atacaðýz", Ahmet:“Tamam arabayý da havaalanýna park et", Abdullah: "Kadro belli oldu mu dayý", Ahmet: “Korcan, Navraci, Sedat, Uður Kavuk, Ziya, Erman, Kamil, Eneramo, Sedia", Abdullah: “Ýyi ne güzel iþte Mehmet Yýldýz yok" ,
    Sanýk Ahmet Çelebi, Abdullah Baþak’a Sivasspor kadrosunu ilettikten sonra Abdullah “iyi ne güzel iþte Mehmet Yýldýz yok” diyerek þike anlaþmasý yapmak istedikleri futbolcunun kadroda olmamasýndan duyduðu mutluluðu dile getirmiþtir.

21.05.2011 günü saat:14.48’de Ahmet Çelebi'nin Ali Kýratlý'yý aradýðý görüþme(tape:2901);
    Ahmet: “Geliyorsun Ýstanbul’a", Ali: "Sabah geliyoruz…Uçak 7 buçukta binerken ararýz seni mesaj atarýz biniyoruz diye araba maraba ayarlarsýn var mý bir problem yok deðil mi", Ahmet: “Yok yok",
    21.05.2011 günü saat:15.01'de Tamer Yelkovan'ý Aziz Yýldýrým'ýn aradýðý görüþme(tape:3638);
    Aziz: “Bu artan biletleri de gönderdin mi yoksa sende mi", Tamer: “Gönderdim baþkaným hepsini Mustafa’ya verdim…þey dedim hani orda hani yüz ellilikleri biz iki yüze veriyoruz yaorda baþýmýz aðrýyabilir dedim yüz elliyi belki yüz elliden vermek zorunda kalýrýz", Aziz: “Tamam birþey olmaz" , Tamer: “Birileri bir þey der filan hani basýna masýna düþer".
    Muhasebe müdürü olan ve mali iþleri bilen sanýk Tamer Yelkovan, Aziz Yýldýrým’a rayiç bedellerinin üzerinde bir fiyat ile bilet satmalarýnýn kendilerini sýkýntýya sokabileceðini söylemektedir.

21.05.2011 günü saat:18.31’de Abdullah Baþak’ý Ýlhan Ekþioðlu’nun aradýðý görüþme(tape:3173);
    Abdullah: “Evet ben önden gidiyorum kapýda seni bekleyeceðim”, Ýlhan: “Tamam þeyi aldýn demi Apo”, Abdullah: “Aldým abi aldým, aldým”,

21.05.2011 günü saat:18.56’da Abdullah Baþak’ýn Nüvit isimli þahsý aradýðý görüþme(tape:3174);
    Nüvit: “Efendim Apo abi”, Abdullah: “O çantayý unutursan beni ömür boyu unut, o, hem senin geleceðin, hem benim, Ýlhan Ekþioðlu’nun”, Nüvit: “…öyle diyorsun da dur þimdi arabayý park etmeye çalýþýyorum kapýyý niye kapatmýyorsun Apo abi geliyorum þimdi bekle geliyorum oraya” .
    21.05.2011 günü saat:20.29’da Ahmet Çelebi'yi Abdullah Baþak'ýn aradýðý görüþme(tape:2902);
    Abdullah: "Kapýnýn önünde seni bekliyoruz arabada", Ahmet: “Tamam geliyorum dur",

21.05.2011 günü saat:21.07’de Ahmet Çelebi'yi Reþit isimli bir þahsýn aradýðý görüþme(tape:2903);
    Reþit: “Erdal Ýstanbul’da…2 milyar para lazým ona bir Erþan’a söyle ona uðrayýp alacak pazartesi geri gönderecek sana…sen Sivas’ta maçtasýn", Ahmet: “He niye hayýrdýr", Reþit: “Parayý aldýn yoksa sonra mý verecek", Ahmet: “Hadi görüþürüz sen beni yakmanýn derdindesin hayýrdýr", Reþit: “Hele bir vermeyin maçý görün, bence siz para alýn, o para bizde kârda kalýr, yoksa sýkýysa vermeyin maçý, sizi Ýstanbul’da görürüm".
    Söz konusu görüþmeden Reþit adlý þahsýn da, Fenerbahçe lehine yapýlan þike anlaþmasý gereði Ahmet Çelebi’nin para alacaðýný bildiði anlaþýlmaktadýr. Hatta ne zaman alacaðýný sorduðunda Ahmet Çelebi hemen “Hadi görüþürüz sen beni yakmanýn derdindesin hayýrdýr” diyerek telefonu kapatmak istemiþtir.
    Trabzonspor √
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

21.05.2011 günü saat:23.35’de Ahmet Çelebi'nin Nüvit'i aradýðý görüþme(tape:2904);

Ahmet: “Çantam nerede", Nüvit: “Arabada", Ahmet: “Getirsene onu yukarýya bir",
    Sanýk Ýlhan Ekþioðlu söz konusu çanta için duruþmada, “takým elbise çantam, o benim elbise çantamdýr. Ýçinde çok deðer verdiðim önem verdiðim maçlarda giydiðim takým elbisem vardýr” ifadeleri kullanmýþtýr. Son maça gelinceye kadar takýmýnýn çok önemli baþka maçlarýna giden sanýk Ýlhan Ekþioðlu, Abdullah Baþak ya da bir baþkasý ile hiçbir telefon görüþmesinde uðurlu elbise muhabbeti yapmamýþtýr. Kaldý ki, Faruk Yaþar ve Aziz Yýldýrým ile yaptýðý telefon görüþmelerinde “iyi 3 dikiþ,…yani her koldan spor yapacaðýz, çok saðlam, üçüyle yaptým baþkaným” sözleri ile yapýlan þike anlaþmasýnýn saðlamlýðýndan söz ederken, iþin þahsa kaldýðýný gösteren uðurlu elbise savunmasý inandýrýcýlýktan yoksundur.

Söz konusu uðurlu elbise savunmasýnýn inandýrýcýlýktan yoksun olduðunun bir baþka kanýtý, Abdullah Baþak’ýn savunmasýdýr. Abdullah Baþak duruþmadaki savunmasýnda; elbiseyi kaybederse bir daha Ýlhan’ýn yanýna gidemeyeceðini, 20 yýldýr süren abi kardeþliðinin biteceðini söylemektedir. Esasen hiçbir tutar tarafý bulunmayan bu savunmaya bir an itibar edilse dahi Ýlhan’ýn uðurlu elbisesinin kaybedilmesinin Nüvit’in geleceði ile hiçbir ilgisi olmasa gerektir. Oysa Abdullah; “O çantayý unutursan beni ömür boyu unut, o, hem senin geleceðin, hem benim, Ýlhan Ekþioðlu’nun” sözünü Nüvit’e söylemektedir.

Savunmada dile getirildiði gibi, müsabakadan iki gün önce 20.05.2011 tarihinde Sivas’a gelen ve otele yerleþen sanýk Ahmet Çelebi’nin, 21.05.2011 gece yarýsý araçta olan eþyalarýnýn bulunduðu çantayý istemesi hayatýn olaðan akýþýna aykýrýdýr.

Nitekim bunun farkýnda olan müdafii müvekkilinin, toplantýda Mecnun Otyakmaz’ýn Fenerbahçeli konuðu (?) kastederek “aramýzda böcek var” sözünden alýndýðý için oteli terk edeceðinden Mecnun Otyakmaz’ýn yolda çevirdiðini, bu arada da þoförünün çantayý arabaya býraktýðýný savunmaktadýr. Bu savunma varsayýmýn da ötesine geçmiþtir. Buna göre, geleceði görme kabiliyeti o kadar geliþmiþ bir þoför vardýr karþýmýzda. Mecnun, þaka üzerine alýnarak toplantýyý terk eden Ahmet Çelebi’yi yolda çevirdiðine göre, Nüvit, Mecnun Otyakmaz’ýn toplantýda yapacaðý þakayý bildiði için önceden Ahmet Çelebi’nin odasýna giderek eþyalarýný toplamýþ ve araca götürmüþtür. Ahmet Çelebi de, Mecnun’un yoldan çevirmesi ile hemen odasýna çýkmadýðýna göre arada belirli bir sürenin geçmesi gerekir. Eðer bu senaryo Mecnun ve Nüvit arasýnda daha önceden yazýlýp rol paylaþýmý yapýlmamýþ ise, hiçbir inandýrýcý yönü bulunmamaktadýr ve itibar edilmemiþtir.

Þu hale göre; söz konusu çanta Nüvit için bir “gelecek” ise evleviyetle þoförlüðünü yaptýðý patronu Ahmet Çelebi için önem arz etmesi gerekir. Mehmet Yýldýz ile þike görüþmesi için, Bülent Ýbrahim Ýþçen’den (yukarýda deðerlendirilen 2669 nolu tapede) “…yani senle konuþtuklarýmýzda mutabýk mýyýz... ben yani operasyona baþladým” þeklinde aldýðý onay ile Sivas’a gelen Ahmet Çelebi’ye, söz konusu çanta içerisinde Mecnun Otyakmaz’ýn da bilgisi ve onayý ile þike anlaþmasýnda kullanýlan menfaat karþýlýðý paranýn geldiði noktasýnda Mahkememizde tam bir vicdani kanaat oluþmuþtur.
    Trabzonspor √
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

22.05.2011 günü Sivas Stadyumunda oynanacak Sivasspor-Fenerbahçe futbol müsabakasý ile ilgili olarak; iletiþimi tespit, dinleme ve kayýt altýnda bulunan Ahmet Çelebi’nin, Sivassporlu futbolcu Mehmet Yýldýz’la görüþerek þike giriþimlerinde bulunacaðý, 17.05.2011 günü Sivasspor Baþkaný Mecnun Otyakmaz ile yaptýðý görüþmede Sivas’a geleceðini belirtmesi üzerine, Ahmet Çelebi’nin irtibatlý olduðu bu þahýslarla Sivas’ta temasa geçeceði ve 20.05.2011 günü havayoluyla Sivas’a gideceði, 20.05.2011 günü saat:16.00 sýralarýnda Sivas Nuri Demirað Havalimanýna geleceði bilgisinin edinilmesi üzerine;

20-21-22.05.2011 Günlü Fiziki Takip Tutanaklarý ile sabit olduðu üzere (Kls. 28, Dizi:186-202 arasý) güvenlik görevlilerce 20.05.2011 günü saat:16.00 sýralarýnda bahse konu yere geçilerek fiziki takip çalýþmalarýna baþlanýldýðý, saat:16.32’de A.Çelebi’nin elinde bulunan valizle beraber A þahýs ile birlikte havalimaný gelen yolcu kapýsýndan çýkýþ yaptýðý, bu sýrada orada bulunan 5-6 kiþilik bir grupla selamlaþarak ayaküstü konuþtuðu, daha sonra vedalaþarak kendisini karþýlamaya gelen þahýsla birlikte 58 FN 294 plakalý beyaz renkli Megane marka araca bindiði, birlikte geldikleri A þahsýn ise 58 TD 986 plakalý füme renkli Volkswagen Passat marka araca bindiði ve her iki aracýnda þehir merkezine doðru hareket ettiði, 58 FN 294 plakalý aracýn Erzincan yolu üzerinde bulunan Peugeot bayiine geldiði ve durduðu, burada Ahmet Çelebi’nin araçtan inerek içeri girdiði, saat:17.05’de bayii içerisinde 2. katta ofislerin bulunduðu bölümde cep telefonuyla görüþme yaptýðý, bu esnada Sivasspor Kulübü Baþkaný Mecnun Otyakmaz ile, beraberinde bulunan Sivasspor Kulübü Ýdari Menajeri Faruk Taþseten, Mehmet Oflaz ve B þahsýn ofislerin bulunduðu kattan aþaðý inerek dýþarý çýktýklarý, Ahmet Çelebi’nin arkalarýndan çýktýðý, dýþarýda bir süre ayaküstü sohbet ettikten sonra Mecnun, Ahmet ve Faruk’un 34 MLH 94 plakalý siyah renkli Honda CR-V marka araca binerek hareket ettikleri ve Erzincan yolu üzerinde bulunan Sivasspor Kulübü tesislerine girdikleri,

Yapýlan iletiþim tespitlerinde; Ahmet Çelebi ile futbolcu Mehmet Yýldýz’ýn saat: 20.25 sýralarýnda görüþecekleri bilgisinin edinilmesi üzerine, güvenlik görevlilerce saat:20.00 sýralarýnda Büyük Otele geçildiði, Mehmet Yýldýz’ýn; Büyük Otel’e gelerek içeri girdiði, otelin lobi bölümünde dolaþtýðý, bir ara cep telefonuyla görüþme yaptýðý, daha sonra Ahmet Çelebi’nin gelerek Mehmet Yýldýz’la tokalaþtýðý, asansörlerin karþýsýnda bulunan koltuklara oturarak bir süre konuþtuklarý, daha sonra oturduklarý yerden kalkarak birlikte dýþarý çýktýklarý, arkasýndan Ahmet Çelebi’nin otele geri döndüðü, Mehmet Yýldýz’ýnýn ise ayrýldýðý,

21.05.2011 günü Mecnun Otyakmaz, Ahmet Çelebi, Faruk Taþseten ve Mehmet Oflaz’ýn buluþarak kahvaltý yaptýklarý, ardýndan Mecnun, Ahmet ve Faruk’un Ýnönü caddesi üzerinde bulunan Burger King’e geçtikleri bilgisinin edinilmesi üzerine; güvenlik görevlilerce saat:12.00 sýralarýnda bahse konu yere geçildiðinde 34 MLH 94 plakalý aracýn cadde üzerinde park halinde olduðu, Burger King’e girildiðinde Mecnun, Ahmet ve Faruk’un kendi aralarýnda konuþtuklarý, bir süre sonra hep beraber dýþarý çýkarak park halindeki araca bindikleri, Büyük Otel’e geçtikleri ve içeri girdikleri, saat: 13.15’de otelden çýkarak araca bindikleri ve ayrýldýklarý,

Ahmet Çelebi’nin saat:18.00 sýralarýnda Ýstanbul’dan gelecek Abdullah Baþak ve Bülent Ýþçen’i karþýlamak için havalimanýný gideceði bilgisinin edinilmesi üzerine; güvenlik görevlilerce Büyük Otel önünde beklenmeye baþlandýðý, saat:17.27’de Ahmet Çelebi’nin otelden çýktýðý, 34 VIP 20 plakalý siyah renkli Mercedes marka minibüse binerek hareket ettiði, Nuri Demirað Havalimaný’na gelerek VIP yolcularýnýn giriþ çýkýþ yaptýðý kapý önünde beklemeye baþladýðý, saat:18.28’de gelen yolcularý karþýladýðý ve Abdullah Baþak ve Bülent Ýþçen’le araca bindiði, Aziz Yýldýrým ve beraberindeki diðer þahýslarýn ise yolcu otobüsüne bindikleri ve þehir merkezine doðru hareket ettikleri, saat:18.50’de minibüsün gelerek Büyük Otel karþýsýnda durduðu, içerisinden A.Çelebi, A.Baþak ve B.Ýþçen’in inerek otele girdikleri, arkasýndan da Fenerbahçe Spor Kulübü yöneticilerini taþýyan otobüsün geldiði, Aziz Yýldýrým ve beraberindeki þahýslarýnda otele giriþ yaptýklarý, daha sonra da Fenerbahçeli futbolcularý taþýyan takým otobüsünün geldiði,

Saat:20.29’da 34 MLH 94 plakalý araçla Mecnun Otyakmaz ile Faruk Taþseten’in gelerek otele girdikleri, bu arada Ahmet Çelebi, Abdullah Baþak, Ýlhan Ekþioðlu, Bülent Ýþçen ve C þahsýn ise otelden çýkarak 34 VIP 20 plakalý araca bindikleri ve Sivas Ticaret Odasý sosyal tesislerine gelerek içeri girdikleri, daha sonra ayný araçla saat:22.05’de Büyük Otel’e giriþ yaptýklarý, saat:21.44’de Faruk Taþseten’in otelden çýkarak 34 MLH 94 plakalý araç içerisinden not defteri aldýðý ve otele döndüðü, bir süre sonra tekrar çýkarak ayný araç içerisinden bu sefer siyah spor çanta aldýðý ve otele döndüðü,

saat:00.26’da Aziz Yýldýrým ve Mecnun Otyakmaz ile her iki kulüp yöneticilerinin bir ara dýþarý çýktýklarý, daha sonra hep birlikte tekrar içeri girdikleri, yaklaþýk yarým saat sonra Aziz Yýldýrým ile diðer þahýslarýn Mecnun Otyakmaz ve yanýnda bulunan þahýslarý uðurlayarak otele girdiði, bu sýrada Faruk Taþseten’in elinde bulunan siyah spor çantayý 34 MLH 94 plakalý araca koyduðu, arkasýndan Mecnun Otyakmaz, Mehmet Oflaz ve D þahýs ile birlikte Ýnönü caddesi üzerinden meydan istikametine doðru yaya olarak gittikleri anlaþýlmýþtýr.
    Trabzonspor √
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

22.05.2011 günü saat:22.34’de Mehmet Yýldýz'ýn X Þahsý aradýðý görüþme(tape:3310);

Mehmet: “NE YAPAYIM FENERBAHÇE'YÝ ÞAMPÝYON YAPTIK GÝDÝYORUM", X Þahýs: "Oðlum orada kafayý çakýp atsana golü ya ayakla vuruyorsun sen ayakla vuramazsýn ya", Mehmet: “Nereye gidecekmiþ ne golü atacaðým ya ben oraya gol atmaya gitmedim ki…ben oraya bulunmaya gittim o da tesadüf oradan adam…Santos boþuna geldi, ben þey baþkana söyledim ben ayrýlacaðým diye haberin olsun ha" , X Þahýs: "Þeyle orada iyi geçin konuþ yeni Sportif direktörümüzle…Ümit Karan", Mehmet: “Ümit abiyle konuþurum ya", X Þahýs: "Býraktý futbolu zaten…þimdi o gelecek herþeyle o ilgileniyor", Mehmet:“Transferlerle mi", X Þahýs: "Fenerle anlaþmýþ güya Sezer yöneticilerle dedim þampiyon olsun da barý moral bozukluðu olmasýn", Müsabaka sonrasýnda yapýlan söz konusu konuþmadan Mehmet Yýldýz’ýn, Ahmet Çelebi ile þike anlaþmasý yaptýðý net olarak anlaþýlmaktadýr.
    Mehmet Yýldýz Müdafii müvekkilinin maçta oynamadýðýný, 82. dakikada oyuna girdiðini, eðer þike yapsaydý baþtan itibaren oynayacaðýný savunmuþtur. Ancak bilinmeli ki takým antrenörü Rýza Çalýmbay’dýr ve kadroyu o kurmaktadýr. Tüm oyuncular gibi Mehmet Yýldýz’ýn da, kendisini kadroya dahil etmek/ettirmek gibi bir takdiri yoktur. Oyuncunun sonradan oyuna girmesi, onun deðil Hocasýnýn þike yapmadýðýnýn kanýtý olabilir. Rýza Çalýbay’ýn da Mehmet Yýldýz’ý, þike anlaþmasýnýn varlýðýna bilerek oyuna almadýðý gibi bir iddia ve yargýlama konusu dava bulunmadýðýna göre, yukarýda açýklanan nedenler ile sanýk Mehmet Yýlmaz’ýn þike anlaþmasýna vardýðý sonuç ve vicdani kanýsýna ulaþýlmýþtýr.

23.05.2011 günü saat:10.57’de Cemil Turhan'ý X Þahsýn aradýðý görüþme(tape:2585);
    X Þahýs: "2 tane hakemle sizin ben var ya…görmedin mi þeyi 1-1 iken maç bir tane o þeyi heriflerin ofsaytýný kesti", Cemil: “Görmedin mi len Sivaslýlar nasýl oynuyor" X Þahýs: "Ne yapacak adamlar yatacaklar mý", Cemil: “O zaman diyecek ki ben, oynayacak, diyecek, ben dostuz mostuz merak etmeyin demeyecek abi", X Þahýs: "Siz o zaman öyle konuþtunuz öyle mi dediler sana…kendi aðzýnla düþüyorsun bak…gittin demek orada görüþme yaptýn hiç utanmadan bunu söylüyorsun he bana…gazetelere vereceðim", Cemil: “O açýdan demiyorum…dostlarým arkadaþlarýmýz ya" dediði,
    Trabzonspor √
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

ABDULLAH BAÞAK VE YUSUF TURANLI ARACILIÐIYLA YÜRÜTÜLEN ÞÝKE FAALÝYETLERÝ

13.05.2011 günü saat:10.13’da Abdullah Baþak’ýn Yusuf Turanlý’yý aradýðý görüþme(tape:3140);
    Abdullah: “Bir de bir þey diyor,…kesinlikle diyor o dediðin gibi þey yaptým hani sana dedim ya bir düz dedim,…öyle dedim tamam mý haberin olsun tamam mý,…bir de kesinlikle diyor kimsenin haberi Bülent abinin falan filan,…Bülent abi bayaðý b.k etmiþ iþi biliyor musun”, Yusuf: “O yani yanýmýzda ..yanýmýzda olacak demi .. ikimizin” Abdullah: “…evet seni götüreceðim,…locada beraber seyredeceksiniz…”

13.05.2011 günü saat:19.39’da Abdullah Baþak’ýn Yusuf Turanlý’yý aradýðý görüþme(tape:3142);

Abdullah: “Yarýn sabah 9 buçukta Kalamýþ’ta buluþmamýz lazým,… Bir numara seninle görüþecek,…ama kimse bilmesin Dereaðzý var ya”.
    Abdullah Baþak, Yusuf Turanlý’ya görüþeceði “bir numara” olarak belirttiði kiþi Aziz Yýldýrým’dýr. Zira duruþmadaki savunmasýnda bizzat kendisi “Aziz YILDIRIM'a bir numara, CEO demek kadar normal bir þey yok, eðer bana inþaat iþçisi deselerdi o zaman bu þifreli bir kelime olabilirdi” þeklide savunmada bulunmuþtur.

13.05.2011 günü saat:19.46’da Abdullah Baþak’ýn Yusuf Turanlý’yý aradýðý görüþme(tape:3143);

Abdullah’ýn; bir önceki görüþmede geçen buluþma konusunun Pazar gününe kaldýðýný belirttiði, Yusuf’un: “(Aziz Yýldýrým’ý kastederek) Ýmparator çaðýrýyorsa gideriz ayýp ediyorsun,…alacak mý beni kanatlarýnýn altýna” dediði, Abdullah’ýn: “Abi dedim tek yetkili bu arkadaþý kýlalým,…tamam dedi o artýk kardeþimiz dedi” dediði,

14.05.2011 günü saat:17.19’da Abdullah Baþak’ý Yusuf Turanlý’nýn aradýðý görüþme(tape:3147);

Yusuf’un Bülent adlý þahsýn aradýðýný ve karþýya çaðýrdýðýný belirterek “…þey için mi çaðýrýyor oraya mý götürecek beni” dediði, Abdullah’ýn: “Yok ora için deðil abi,…iþi var” dediði, Yusuf’un: “..abi benle onunla ilgili konuþmasýnlar abi ya...” dediði, Abdullah’ýn: “…yarýn seni bir numaranýn yanýna götürecek,Bir numara bile ona dedi ki,…sizi baþkasý çaðýrýrsa gidip görüþmeyin,…ben bu iþlere girmiyorum deyip konuyu kapatýp atýn” dediði,

14.05.2011 günü saat:17.21’de Abdullah Baþak’ýn Ýlhan Ekþioðlu’nu aradýðý görüþme(tape:3148);

Abdullah: “..o benim kardeþim aradý da þimdi beni, …bu Bülent abi arayýp duruyormuþ”, Ýlhan: “Ya ilgilenmesin…bizim bir numara bu iþ olsun da nasýl olsun istediði içindediki ben Bülent ile beraberim dedi o sana söylediðini sen bi Bülent ile konuþ dedim ya baþkaným sen býrak dedim þu Bülent’i dedim yarýn dedim adam bana geliyor beraber maç seyredeceðiz dedim ben yarýn halledeceðim dedim…”,

Söz konusu görüþme trafiðinden, Aziz Yýldýrým’ýn; Sivasspor kalecisi Korcan Çelikay’ýn menajeri Yusuf Turanlý ile þike amaçlý görüþmesi için Bülent Ýbrahim Ýþçen’e talimat verdiði, þike faaliyetini Ýlhan Yüksel Ekþioðlu ve Abdullah Baþak ile yürüten Yusuf Turanlý’nýn bu durumdan rahatsýz olduðu ve Abdullah Baþak’a ilettiði, Abdullah’ýn durumu Ýlhan Ekþioðlu’na aktardýðý, Ýlhan Ekþioðlu’nun da; Aziz Yýldýrým’la görüþerek durumun kendisinin kontrolü altýnda olduðunu, Bülent Ýbrahim Ýþçen’in olaya karýþmamasýný söylediðini, Abdullah Baþak’a aktardýðý anlaþýlmaktadýr.

Ýlhan Ekþioðlu, Abdullah’a, “bizim bir numara bu iþ olsun da nasýl olsun istediði için” derken Aziz Yýldýrým’ýn son karýlaþmada, Fenerbahçe maçý kazansýn da nasýl kazanýrsan kazansýn düþüncesinde olduðunu, bu nedenle Bülent Ýbrahim’e de bu yönde görev vermiþ olacaðýný söylemektedir. Þüphesiz “bizim 1 numara” sözü ile kastedilenin “Aziz Yýldýrým” olduðu sabittir. Zira daha önce de belirtildiði üzere Sanýk Aziz bizzat duruþmadaki savunmasýnda “Aziz YILDIRIM'a bir numara, CEO demek kadar normal bir þey yok, eðer bana inþaat iþçisi deselerdi o zaman bu þifreli bir kelime olabilirdi” þeklideki beyanda bulunmuþtur.

14.05.2011 günü saat:17.24’de Abdullah Baþak’ýn Yusuf Turanlý’yý aradýðý görüþme; (tape:3149)
    Abdullah: “O þeyin yanýndaymýþ tamam mý bir numaranýn þuan,…Ýlhan abi…”, Yusuf:“…bu yarýnki bizim görüþmemizden bunun haberi olmaz demi patlamayalým sonra dedi bana diyor ki aman kimseyle görüþme bir tek benle görüþ diyor…”,
    Söz konusu görüþme ile Abdullah Baþak, Ýlhan Ekþioðlu’nun kendisine ilettiði bilgileri, Yusuf Turanlý’ya aktarmaktadýr.

14.05.2011 günü saat:17.29’da Abdullah Baþak’ýn Bülent Ýbrahim Ýþçen’i aradýðý görüþme(tape:3150);
    Bülent: “Kulüpteyim Apo, Aziz abiyle...çýkacaðým þimdi”, Abdullah: “Ayný sularda gezmeyelim Bülentçiðim (gülüyor) anladýn sen” , Bülent: “O o o senin o sular derin gelir hadi bak burada suyun baþý hadi”.

Abdullah Baþak birlikte þike faaliyetleri yürüttüðü Yusuf Turanlý ile; þike amaçlý görüþmeye çalýþan Bülent Ýbrahim Ýþçen’e, “ayný sularda gezmeyelim” diyerek tepki gösterdiði, Bülent Ýbrahim Ýþçen’in de, “bak burada suyun baþý hadi” diyerek Aziz Yýldýrým’la birlikte olduðunu söyleyip yakýnlýðýný ön plana çýkarttýðý anlaþýlmýþtýr.
    Sanýk Abdullah Baþak, Bülent Ýbrahim ile görüþtükten hemen sonra ayný dakika içerisinde saat:17.30’da Ýlhan Ekþioðlu’nu aradýðý görüþme(tape:3151);
    Abdullah: “Þimdi Bülent abiyi aradým, Dedim abi sularý bulandýrmaya gerek yok ki dedim,…tamam mý dedim bana dedi ki çeþmenin baþý yanýmda oturuyor baþkanýn sesi geliyor ben ne dedim ona…ben kralýný tanýmam bir tek kiþiyle muhatabým dedim”.

14.05.2011 günü saat:17.32’de Abdullah Baþak’ýn Ahmet Çelebi’yi aradýðý görüþme(tape:3152);

Abdullah: “… dayý sana bir þey diyeceðim ya,…ya bu Bülent abi neyin peþinde abi ya,…ya iþleri bozuyor orayý burayý arýyor abi neyin peþinde yani,…5 bin dolar avanta gördü diye yani saldýrýya geçmiþ…”.

14.05.2011 günü saat:17.53’de Abdullah Baþak’ý Cahit isimli þahsýn aradýðý görüþmede(tape:3153);

Abdullah: “..Bülent abi gene pislik yapýyor da çok ayýp ediyor…bu ona 5 bin verdi o da paranýn kokusunu aldý ne yapýyor ortalýðý karýþtýrýyor… iþimizi bozuyor”.
    Abdullah Baþak, Yusuf Turanlý ile birlikte yürüttükleri þike faaliyetine ayrýca Bülent Ýbrahim’in dahil olmasýndan duyduðu rahatsýzlýðý, Ýlhan Ekþioðlu, Ahmet Çelebi ve Cahit isimli þahýslar ile paylaþmaktadýr.

15.05.2011 günü saat:18.12'de Yusuf Turanlý'nýn Korcan Çelikay'ý aradýðý görüþme(tape:3454);

Korcan: “Ýstanbul’dayým ya dün geldim", Yusuf: “Niye oynatmadý Korcan" , Korcan:"Bütün oynamayanlarý oynattý", Yusuf: “Fener maçý da öyle mi yapacak" , Korcan: “Yok caným Fener maçýna tam kadro çýkarýz", Yusuf: “Fener maçýnda sen mi oynuyorsun", Korcan: "Evet inþallahyani bir þey yok", Yusuf: “Ne zaman yarýn mý dönüyorsun", Korcan: "Þey salý", Yusuf: “Ýyi yarýn görüþürüz o zaman".
    Yusuf Turanlý, Sivasspor Kalecisi Korcan’ý arayarak Konyaspor karþýsýnda kalede yerini almamasý nedeniyle bu durumu sorduðu ve Fenerbahçe ile yapacaklarý müsabakada oynayýp oynamayacaðýný öðrenmeye çalýþtýðý anlaþýlmaktadýr.

15.05.2011 günü saat:18.14’de Ýlhan Ekþioðlu’nun Cemil Turhan’ý aradýðý görüþme(tape:2998);
    Ýlhan: “Nerdesin ya”, Cemil: “Çýktým geliyorum,…þuanda kapýda Faruk ile geliyoruz ”, Ýlhan: “Þimdi bu Apoyla þey burda,…o sana söyledim çocuk vardý ya neydi,…hiç bu olaylardan konuþmayacaz ha,…onlar bilinmesini istemiyor o çocuk senin yani sen hiçbir þeyden haberin yok”, Cemil: “Tamam”.

Sanýk Ýlhan, Cemil Turhan’a yanýnda Abdullah Baþak ile Yusuf Turanlý’nýn (o sana söyledim çocuk) yanýnda olduðunu, geldiðinde þike konusundan konuþmamalarý istemektedir. Ýlhan’ýn “o sana söyledim çocuk” diye kasdettiði kiþinin Yusuf Turanlý olduðu, Yusuf’un Korcan’ý ararken cep telefonunun, “2753448307 - opr:Turkcell(FBMAR7) - FENERBAHÇE SUKRU SARAÇOÐLU STADI KIZILTOPRAK (FBAHCE STADI MARATON OKUL) KADIKÖY,ÝSTANBUL” noktasýndaki baz istasyonundan sinyal vermesinden anlaþýlmaktadýr.. Bununla birlikte 3140 nolu tapede Abdullah’ýn Yusuf’a, “…locada beraber seyredeceksiniz” ve Ýlhan’ýn Abdullah’a, “…yarýn dedim adam bana geliyor beraber maç seyredeceðiz dedim” sözlerinden Yusuf ile Ýlhan’ýn, Fenerbahçe Stadýnda Ankaragücü müsabakasýný Ýlhan Ekþioðlu’nun locasýnda seyrettikleri ve þike faaliyetine iliþkin görüþme yaptýklarý anlaþýlmaktadýr.
    Trabzonspor √
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

16.05.2011 günü saat:10.39’da Abdullah Baþak’ýn Ýlhan Ekþioðlu’nu aradýðý görüþme(tape:3163);
    Ýlhan: “…kaçta gelecen”, Abdullah: “Ben þimdi o tarafa yakýn bir yerdeyim”, Ýlhan: “Ýyi gel”.
    16.05.2011 günü saat:10.40’da Abdullah Baþak’ý Yusuf Turanlý’nýn aradýðý görüþme(tape:3164);
    Abdullah: “Beni þimdi çaðýrdý, taksideyim gidiyorum yanýna” Yusuf: “Ama çok dillendi abi ya ben biraz þey yaptým yani haberin olsun”, Abdullah: “Abi ama bu kadar böyle kýskançlýk bu kadar þeylik ne fark eder sonuçta ortada ayný menfaatler yani deðil mi yani”,Yusuf: “Ama þeye söyle abi yani bu iþ çok þey oldu yani benim midem bulandý þeye söyle abi ya Ýlhan abi ye valla yani”, Abdullah: “O çocuk bugün yanýna gelecek mi senin”, Yusuf: “Gelecek abi”, Abdullah: “Sen yine konuþta o çocukla”
    Kendisini çaðýran sanýk Ýlhan’a giderken Yusuf’u arayan Abdullah, Yusuf’a, “o çocuk bugün yanýna gelecek mi” diyerek Sivasspor kalecisi Korcan’ýn gelip gelmeyeceðini sormaktadýr.

16.05.2011 günü saat:11.20'de Yusuf Turanlý'nýn Korcan Çelikay'ý aradýðý görüþme(tape:3456);
    Yusuf: “Ben Es-Es deyim sen", Korcan: "Ben de Okmeydaný’ndayým gelirim gel diyorsan", Yusuf: “Gel bekliyorum ben seni hadi",

16.05.2011 günü saat:11.22’de Abdullah Baþak’ýn Yusuf Turanlý’yý aradýðý görüþme(tape:3165);
    YUSUF TURANLI : Alo
    ABDULLAH BAÞAK : Napýyon
    Y.T : Ýyi abi sen
    A.B : Ýyi çýktým þimdi
    Y.T : Hý
    A.B : Vapura biniyorum da karþýya bi Merter’e gidecem dedim bi vapurla nostalji yapayým Mehmet Çelebi çaðýrdý o yavþak kardeþimi s..ktir et dedi
    Y.T : Hadi ya
    A.B : Cahit aradý þimdi beni kafayý yemiþ bu diyor þimdi de gülüyor nerde o diyor çaðýr onu dedim ben gelir miyim oraya lan bunlar böyle iþte bu laz ....
    Y.T : Beni arýyor bana diyor ki bak diyor bitti onla iþim benim diyor ... diyor ben sinirli deðilim farkýndaysan diyor gayet diyor...
    A.B : Ha ha Cavite eledim þimdi ayýp deðil mi dedim ya yakýþýyor mu Ýlhan abi de þeyi diyor
    Y.T : Ne diyor
    A.B : Yirmi bin dolarý bana
    A.B : Diyor onlarýn hayatýný s..kecem ikisinin e
    A.B : Sen nasýl istiyorsan abi dedim ben
    Y.T : ...
    A.B : Ben þey yapmadým diyor
    Y.T : Bana sordu biliyor musun
    A.B : Biliyorum biliyorum anlattý bana dedim abi dedim ben hiç dedim bak sen beni tanýyorsun abi dedim beni bile uyuttular deðil Yusuf’u beni bile dedim
    Y.T : Ama sordu yani peki ama o da uyanmýþ biliyor musun o uyanmýþ
    A.B : ee uyanmamasý diyor sen salak mýsýn oðlum adamlar diyor bak diyor Yusuf’u yanýma getirdin diye diyor adamlar size düþman oldu diyor lan
    Y.T : Evet doðru
    A.B : Diyor iþte ona söyle dedim abi çok rahatsýz dedi ona söyle tamam mý o bizim kardeþimiz her zaman bu iþler olsa da olmasa da ben onu çok sevdim o hiç kimseyi dedi ona bizzat söyle bak bunu bizzat benim yanýmda öbür bir numarayla konuþtu dedi bunu bizzat söyle o bîr numarada iki numarada onun her zaman yanýndayýz piç dedi onlarý s..ktir etsin dedi
    Y.T : Allah razý olsun
    A.B : Aynýsýný dedi sonra þeyi söyledi
    A.B : Dedi ona söyle dedi
    A.B : O iþi halletsin dedi dedi þeyi iþte hani dünkü þey var ya
    Y.T : Evet
    A.B : Onu o rakam
    A.B : Onun yarýsýný dedi
    A.B : Üç üç ÜÇ YÜZÜ DEDÝ O KARDEÞE VERSÝN ÝKÝ YÜZÜ KENDÝNE ALSIN DEDÝ
    Y.T : Evet
    A.B :Ona söyle mutlaka da halletsin diyor ama diyor benim böyle göðsümü böyle baþýmý dik yapsýn herkes desin ki helal olsun
    Y.T : Tamam tamam
    A.B : Tamam abi
    Y.T : Öpüyorum seni görüþürüz
    A.B : Tamam

Sanýk Abdullah, Ýlhan Ekþioðlu ile görüþmesinden sonra Yusuf’u aradýðý ve O’na Ýlhan’ýn “Üç üç ÜÇ YÜZÜ DEDÝ O KARDEÞE VERSÝN ÝKÝ YÜZÜ KENDÝNE ALSIN DEDÝ” diyerek þike faaliyetini sonuçlandýrmasýný istediðini ilettiði görülmektedir.

16.05.2011 günü saat:12.00'de Korcan Çelikay'ýn, Yusuf Turanlý'yý aradýðý görüþme(tape:3458);
    KORCAN ÇELÝKAY : Arabayý nereye çekecem abi
    Y.T : Ney caným
    K : Arabayý nereye çekecem ...
    Y.T : Yo yok mu
    K : Merkez otoparka mý gideyim
    Y.T : Yok önünde dursana dur geliyorum, geliyorum
    Sanýk Yusuf þike görüþmesini yapmak üzere çaðýrdýðý Korcan ile Akmerkez önünde buluþacaktýr. Zira bu sýrada cep telefonu 228347632 - opr: Turkcell (AKMER3) - AKMERKEZ AKMERKEZ ETÝLER (AKMERKEZ) BEÞIKTAÞ,ÝSTANBUL baz adresinden sinyal vermektedir.
    Trabzonspor √
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

16.05.2011 günü saat:14.30’da Abdullah Baþak’ý Ýlhan Ekþioðlu’nun aradýðý görüþme(tape:3166);
    Abdullah: “Abi o bizim kardeþinki öðleden sonrada þey nedir adý öbürüne gitmek lazým abi yüzyüze”, Ýlhan: “Þeye senin dediðine”, Abdullah: “Ya oraya kadar gitmek lazým,…e sýrf (Yusuf Turanlý’yý kastederek) bizim o kardeþinki ile olmuyor mu abi”, Ýlhan: “Ýstersen bi daha senle yarýn konuþalým seninde gitmem doðru olurmu oralarda gözükmen”, Abdullah: “Oraya gitmeyecem zaten abi,…Kayseri’ye abi,… oraya gidermiyim abi ben”, Ýlhan: “Ýyi sen gel ikisi için mi yoksa o biri için mi”, Abdullah: “Ýkisi için abi,…senin dediðin gibi söyledim abi”, Ýlhan: “…öbürünü de yapsýn ha bi tane daha var dün söylediði”,

16.05.2011 günü saat:15.16’da Abdullah Baþak’ý Ýlhan Ekþioðlu’nun aradýðý görüþme(tape:3167);
    Abdullah:“…þimdi BBM’den yazýþtým da BBM’im varya artýk”, Ýlhan: “Kullanabiliyor musun onu”, Abdullah: “…ben medeniyete uygunum abi yemek iþi tamam yemeðe gidebiliriz,…dünkü gibi 3 porsiyon döner yemeyelim de bir porsiyon yiyelim de bi porsiyon olsun”,

16.05.2011 günü saat:17.51’de Ýlhan Ekþioðlu’nu Abdullah Baþak’ýn aradýðý görüþme(tape:3002);
    Abdullah: “O þimdi benim kardeþimi ara bana bir þey yazdý da mesajda,…o arkadaþ bilmesin ama dedi abi yemek yiyeceðimizi yani yarýn”, Ýlhan: “Yok kimse bildiði yok” , Abdullah: “Ben sabah yanýna gelirim abi yine”,

16.05.2011 günü saat:21.59’da Aziz Yýldýrým’ýn Ýlhan Ekþioðlu’nu aradýðý görüþme(tape:2417);
    Aziz: “Sen ne yapýyorsun", Ýlhan: “Ýyi baþkaným iþte yarýn… onunla birebir bi konuþmamýz olacak… öbürleriyle de gidip birisi konuþacak… iyi yani her þey yolunda yani", Aziz: “Aslýnda seninle ben ikimiz bi özel konuþsak iyi olur ama…ben sen Ali bu Ali’nin de diþini yaptýrmýþ", Ýlhan: “Bütün gün oradaymýþ evet…ben buralardayým siz nere þey yaparsanýz ben atlar gelirim", Aziz: “Ýþte senin o konuþmalarýndan sonra olmazsa ben bi konuþayým…sana anlatayým da sana bil yani ama söylemeyelim kimseye… ben, sen, Ali bilelim".
    Trabzonspor √
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

17.05.2011 günü saat:10.47’de Ýlhan Ekþioðlu’nun Abdullah Baþak’ý aradýðý görüþme(tape:3003);
    Ýlhan:“Aramadýn gelmedin”, Abdullah: “O kardeþim de geliyo da yanýma þimdi,…o dedi abimle 1 dakka 2 dakika görüþeyim ben dedim onu alýp geleyim abi” , Ýlhan: “Ýyi tamam tamam”, Abdullah: “O þimdi çýktý abi Maslak’tan,…sen ofistesin demi abi”,

17.05.2011 günü saat:10.57'de Yusuf Turanlý'yý Korcan Çelikay'ýn aradýðý görüþme(tape:3461);
    YUSUF TURANLI : Sen ne yapýyorsun tesiste mi
    KORCAN ÇELÝKAY : Ýyi sorun yok
    Y.T : Tamam
    K.Ç : Sen nasýlsýn abi
    Y.T : Dediðim gibi
    K.Ç : Hý
    Y.T : Dediðim gibi ha (Gülüyor) rahat ol ameliyatý düþün seti ameliyatý
    K.Ç : Hý hý evet abi ameliyatý düþünüyorum
    Y.T : Tamam tamam hayýrlýsýyla ameliyatý da bitirelim ondan sonra tatil yaparsýn
    K.Ç : ÖYLE KOLAY DEÐÝL ABÝ ZAM GELSÝN ZAM
    Y.T : Zam mý harika harika orasý sen rahat ol rahat ol gerisine karýþma ... PARA SEVÝYORUM SENÝ
    K.Ç : Saðol
    Y.T : Pazartesi günü sen burada mý olacaksýn
    K.Ç : Yok abi ben Kayseri ye geçmeyi düþünüyorum direk buraya gelmeden
    Y.T : E ben kimle görüþeyim burada kardeþinle mi
    K.Ç : Abi sen ... kimseyle görüþmene gerek yok ki niye görüþeceksin yani
    Y.T : Bekleyim yani seni mi bekleyim
    K.Ç : ....dönüþte görüþürüz abi
    Y.T : Tamam sen kaç gün kalacaksýn ki orada
    K.Ç : 1 gün ... 2 gün ... kalýr dönerim
    Y.T : Tamam ÇÜNKÜ HEDÝYEYÝ PAZAR ÖÐLENE ALACAÐIM BEN YANÝ tamam
    K.Ç : Fark etmez abi sende yada bende durmasý çok önemli deðil yani
    Y.T : Adamsýn adamsýn hadi öpüyorum yavrum seni iyi bak kendine
    K.Ç : Tamam görüþürüz eyvallah
    Y.T : Hadi caným benim bay bay hadi
    K.Ç : Bay bay
    Söz konusu görüþmede, sanýk Korcan, þike için alacaðý paraya “ÖYLE KOLAY DEÐÝL ABÝ ZAM GELSÝN ZAM ” diyerek zam istemekte, Yusuf da onun kolay olduðunu söylemektedir.
    Yaklaþýk 4 dakika süren yukarýdaki görüþmenin bitimi ile birlikte Yusuf Turanlý’nýn saat 11.03’de Abdullah Baþak’ý aradýðý görüþme(tape:3169);
    Yusuf: “Ben çýktým abi”, Abdullah: “Tamam sen þeye git Kadýköy’e bu Altýyol varya boðanýn orasý”,

17.05.2011 günü saat:11.36’da Abdullah Baþak’ý Yusuf Turanlý’nýn aradýðý görüþme(tape:3170);
    Abdullah: “Tam boðanýn ordayým boynuzunda”
    Trabzonspor √
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

17.05.2011 Günlü Fiziki Takip Tutanaðý’na göre (Kls. 28, Dizi:185) yapýlan iletiþim tespitlerinde; Abdullah Baþak ve Yusuf Turanlý’nýn 17.05.2011 günü, Ýlhan Ekþioðlu’yla; þahsýn ofisinde bir araya geleceklerinin, Yusuf Turanlý’nýn Sivasspor kalecisi Korcan Çelikay ile irtibatlý olduðunun belirlenmesi üzerine;
    Güvenlik görevlilerce ayný gün saat:12.00 sýralarýnda ofisin bulunduðu Kadýköy Osmanaða Mah. Bestekâr Dilhayat Sk. No:1 sayýlý yere geçilerek fiziki takibe baþlanmýþ, saat:12.29’da Abdullah Baþak ve Yusuf Turanlý’nýn ofisten çýkarak Söðütlüçeþme Caddesi üzerinde yaya olarak yürüdükleri, saat: 12.35’de Söðütlüçeþme Caddesi üzerinde bir ticari taksiye binerek Kuþdili Caddesi istikametine doðru ayrýldýklarý anlaþýlmýþ, buna göre sanýklar arasýndaki iletiþim tutanaklarýnda geçen bir araya gelme hususunun gerçekleþtiði, konuþmalarýn bu haliyle fiiliyata dönüþtüðü görülmüþtür.

17.05.2011 günü saat:12.32’de Bülent Ýbrahim Ýþçen'i Abdullah Baþak'ýn aradýðý görüþme(tape:3629);
    Abdullah: "Bak o dalyanýn hatýrý için seni arýyorum biliyor musun", Bülent: “Ben sana yapacaðýmý biliyorum…ben seni arýyorum yok telefona bakmýyorsun yok orda bir þey anlatýyorum…sonra ha bak görürsün ..", Abdullah: “Zor o Bülent", Bülent: “Görürüz bakalým hadi yapabiliyor muyum yapamýyor muyum…", Abdullah: “Ama bak Ali, Yusuf", Bülent: “Yusuf kim lan Ýlhan kim lan gittin Ýlhan iki dakikada Ýlhan’la konuþtum diyeyim", Abdullah: “Ben Ýlhan’dan dolayý mý senle konuþmuyorum bi gece ben Mustafa’ya dedim ki þakadan ara þunu..sonra telefon et adam deðilsin o ne demek ya", Bülent: “Kýzdým o gidiyorsun orda Ýlhan’ýn oraya da 2 dakikada 2 kuruþ için þey için", Abdullah: “Ýyi ki de gitmiþim o Ali rüzgarý var ya o Ali Kýratlý…orda deli numarasý yaptý …sesimi çýkarmadým…sayenizde Yusuf’da benle görüþmüyor".

18.05.2011 günü saat:19.03'de Yusuf Turanlý'yý Korcan Çelikay'ýn aradýðý görüþme(tape:3464);
    Korcan: “Aldýn mý abi mesajýmý", Yusuf: “Aldým da niye deðiþtirdin ya numarayý da", Korcan: "Niye deðiþtirmeyim abi…iyi abi yeneceðiz inþallah Fener’i…öyle abi biz elimizden geleni yapacaðýz bilgin olsun", Yusuf: “Sonuçta siz topunuzu oynayacaksýnýz iyi oynayan kazansýn", Korcan: "Hiç gerek yok baþka þeylere", Yusuf: “Senin BBM açýk ama", Korcan: “BBM’i de kapatacaðým abi", Yusuf: “Tamam var mý bana söyleyeceðin bir þey…sen mi oynuyorsun þey gene sen oynuyorsun demi" , Korcan: "Ýnþallah evet" .

Sanýklarýn muhtemel teknik takip çalýþmalarýna karþý konuþmalarý ile önlem almaya çalýþtýklarý görülmektedir.

Trabzonspor √
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

19.05.2011 günü saat:12.24'de Yusuf Turanlý'nýn Ýlhan Çelikay'ý aradýðý görüþme(tape:3465);
    Ýlhan: "Hiç zorlamayacaðým maçý sen gidecek misin abi", Yusuf: “Yok ya ne iþim var…Korcan þimdi aðlardan þey 90’lardan çýkaracak sonra Fener bilmem ne üzerimize yüklenecek bak ulan mahvettiniz bizi þampiyonluktan ettiniz bana ne televizyondan izleyim", Ýlhan: "Hiç bir þey olmaz abi", Yusuf: “Kaç olur 4’mü olur (gülüyor)", Ýlhan: “Ben 3’e razýyým abi", Yusuf: “Þey Fanatik’i gördün mü sen… Pedriel’e bende mesajla yazým ki Pedriel gol atsýn adýmý dedim Fatma diye deðiþtireceðim dedim þeyde…olmayacak duaya amin demek ...gel otururuz ya",
    Sanýk Korcan ile þike konusunda anlaþan ve “HEDÝYEYÝ PAZAR ÖÐLENE ALACAÐIM BEN YANÝ tamam” dediðinde Korcan’ýn “fark etmez abi sende ya da bende durmasý çok önemli deðil yani” karþýlýk vermesine karþýn, Yusuf Turanlý, Korcan’ýn kardeþi sanýk Ýlhan ile irtibata geçmektedir.

19.05.2011 günü saat:13.49'da Yusuf Turanlý'nýn Ýlhan Çelikay'a gönderdiði mesajda(tape:3466);
    "Býgcefteyým kardesým ogunku oturdumuz yerde gel" yazdýðý,

20.05.2011 günü saat:10.39’da Ýlhan Ekþioðlu’nun Abdullah Baþak’ý aradýðý görüþme(tape:3025);
    Ýlhan: “Herþey yolunda mý”, Abdullah: “Evet abi”, Ýlhan: “Tamam, tamam sen misafirinle konuþ bi daha sor”, Abdullah: “Tamam abi”,

20.05.2011 günü saat:14.30'da Yusuf Turanlý'yý Korcan Çelikay'ýn aradýðý görüþme(tape:3467);
    Korcan: “Hemen arabayý sattýrdýn hý", Yusuf: “Geldim ben Ýlhan gelecek diye sorayým dedim araba gitmiþ 1 gün önce valla satýlmýþ…baþka 5.20 bakarýz”, Korcan: "Gelecekmiþ abi evet", Yusuf: “Baþka bir þey buluruz yani…audi’de güzel 5.20 de güzel yani", Korcan: "Exculisev var ya galeri…A5 vardý orada da…59 bin euro demiþ, …iþte birine karar verdik alacaktýk þey yok aðýrlýðýmýz olmadýðý için", Yusuf: “Ama ne kadar bekledik da baksana yani söyledik de", Korcan: "Býrak ... býrak biliyorum abi ya (gülüyor)", Yusuf: “Anca o kadar oldu (gülüyor) olmadý gider o ... þeye bakarýz o senin söylediðin arabaya bakarýz… (Ýlhan Çelikay’ý kastederek) Ýlhan da gelsin" ,
    Trabzonspor √
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

21.05.2011 günü saat:11.56’da Abdullah Baþak’ýn Yusuf Turanlý’yý aradýðý görüþme(tape:3469);
    Abdullah: “Tüm kadroyu öðrendim de kadro açýklanmýþ”, Yusuf: “…benimki oynuyordur da”, Abdullah: “Evet,…, Mehmet Yýldýz’ý kesmiþ”, Yusuf: “Niye”, Abdullah: “Pedriel ile Eneramo’yu koymuþ”, Yusuf: “Daha iyi olmuþ,..sert olanlarý oynatýyor ya”,

Bu görüþmede, Abdullah’ýn kadroyu öðrendiðini söylemesi üzerine Yusuf “benimki oynuyordur da” diyerek þike anlaþmasýna vardýðý Sivasspor kalecisi Korcan’ýn oynayýp oynamadýðýný sormakta, Abdullah oynadýðýný söylerken ayný zamanda “Mehmet Yýldýzý kesmiþ” diyerek Ahmet Çelebi üzerinden þike anlaþmasýna varýlan bu oyuncunun ilk on birde olmadýðýný söylemektedir.

21.05.2011 günü saat:12.01’de Ýlhan Ekþioðlu’nu Abdullah Baþak’ýn aradýðý görüþme(tape:3033);
    ÝLHAN YÜKSEL EKÞÝOÐLU : Alo
    ABDULLAH BAÞAK : Hayýrlý cumartesiler abi
    Ý.Y.E : Ýnþallah hayýrlý pazarlara da baðlasýn
    A.B : Ýnþallah, kupayý senin elinde görürüm
    Ý.Y.E : Ýnþallah
    A.B : Þimdi kadroyu açýkladýlar abi
    A.B : KALEDE RAMOVÝÇ
    Ý.Y.E : BÝ DAKÝKA DUR, DUR BÝ DAKÝKA DUR, EVET
    A.B : YOK ÞEY PARDON YANLIÞ DEDÝM KALEDE KORCAN
    A.B : (Gülüyor) Þey yalnýz ilerde abi þeyi oynatýyor Eneramo, Pedriel 2 forvet oynatýyor
    Ý.Y.E : Eneramo yla, Pedriel i
    A.B : Evet
    Ý.Y.E : Evet
    A.B : Gene defansta Hayrettin var Kadir var
    A.B : Sedat var
    A.B :ÖBÜRLERÝNÝ DE SÖYLEDÝ AMA ÞÝMDÝ DAYIM, ARADIM DA SÝVAS’I
    Ý.Y.E : Hý iyi, iyi, iyi tamam
    A.B : Sen kaçta hava alanýnda olacaksýn abi
    Ý.Y.E : Ben kaçta olacaðým biliyor musun
    A.B : Acaba ben þeyi düþünüyorum abi ben maçý alýrýz da çok rahatým hani geçen hafta sana dedim ya korkuyorum
    A.B : Þimdi de ben çok rahatým, hani rahat ol rahat ol diyordun ya bana alacaðýz
    Ý.Y.E : ...
    A.B : Alacaðýz yeneceðiz
    Ý.Y.E : Senin rahatlýðýn iyi oluyor ama rahat ol o zaman
    A.B : Çok rahatým, hatta yani ne biliyim yani çok rahatým ben þeyi düþünüyorum ACABA MÝNÝ COOPER MI ALSAM PEUGEOT 508 MÝ ALSAM (Gülüyor)
    Ý.Y.E : (Gülüyor)
    A.B : Ýkisi de ayný para biri çok ufak biri dizel yeni çýkmýþta
    Ý.Y.E : Ya sen þu maçý alalým var ya
    A.B : Hý
    Ý.Y.E : Bak senle ya ne keyif yapacaðýz dur
    A.B : Vallaha
    Ý.Y.E : ... inþallah
    A.B : Vallahi yemin ediyorum Ýlhan abi bunu kalben söylüyorum yani þu çektiðiniz streslere yani bi kaç kiþi o kulüpte zaten stresi yaþayan baþkanla beraber cidden yani
    A.B : Bu sefer hak ettik yani
    A.B : Alnýmýzýn akýyla abi
    Ý.Y.E : Ýnþallah Apocum, ben saat
    A.B : ... 2 buçukta mý? 3 te mi
    Ý.Y.E : Ben 2 buçukda, ben, ben 3 te hava alanýnda olurum 3 te ...
    A.B : Tamam bende gelirim 3 te
    Ý.Y.E : Tamam 3 te orda buluþalým
    A.B : Tamam abi öpüyorum
    Ý.Y.E : Tamam Apocum hadi
    A.B : Saðol
    Ý.Y.E : Hadi
    Trabzonspor √
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Abdullah Baþak, Ýlhan Ekþioðlu’na Sivasspor kadrosunu söylerken, 2011 yýlý ocak ayýnda Sivasspor Kulübü tarafýndan sakatlýðý nedeniyle sözleþmesi askýya alýnan kaleci Ramoviç’in (http://sivasspor.org.tr/tr/haber/ramovic-in-sozlesmesi-donduruldu) oynadýðýný söyleyince, sanýk Ýlhan þaþýrmaktadýr. Çünkü kalede, kendisi ile þike anlaþmasýna varýlan Korcan’ýn olmasý gerektiðini her iki sanýk da bilmektedir. Abdullah, Ýlhan’ýn bu þaþkýnlýðýndan sonra “kalede Korcan” diyerek gerçeði söylemekte ve ardýndan da gülmektedir. Sanýk Abdullah, müsabakanýn kazanýlacaðýndan o kadar emindir ki, lig boyunca hizmetlerinin karþýlýðý olarak alacaðý aracýn, Mini Cooper mý yoksa Peugeot 508 mi olacaðýný deðerlendirmektedir.
    Bir diðer ilginç nokta, sanýk Abdullah Baþak’ýn “öbürlerini de söyledi ama þimdi dayým, aradým da Sivas’ý” diyerek sözünü ettiði Sivasspor yöneticisi sanýk Ahmet Çelebi’nin, kendi takýmýnýn kadrosunu müsabakadan önce Fenerbahçe’ye iletme arzusudur.

22.05.2011 günü saat:18.36'da Yusuf Turanlý'nýn Abdullah Baþak'ý aradýðý görüþme(tape:3472);
    Yusuf: “Statta mýsýnýz", Abdullah: "Yönetim otobüsündeyiz…sen bugün görüþtün mü", Yusuf: “evet" , Abdullah: “Hý tamam saðol kardeþim",
    Sanýk Abdullah “sen bugün görüþtün mü” derken Yusuf’tan, Sivasspor kalecisi sanýk Korcan ile görüþüp görüþmediðini sormaktadýr. Bu sýrada Abdullah Baþak’ýn yanýnda Ýlhan Ekþioðlu’nun da bulunduðu aþaðýdaki görüþmeden anlaþýlmaktadýr.

22.05.2011 günü saat:18.55’de Alaeddin Yýldýrým'ýn, Ýlhan Ekþioðlu'nu aradýðý görüþme(tape:3636);
    Ýlhan: “Abi…aþaðýdasýn demi", Alaeddin: “Ne oldu", Ýlhan: “Þeyi düzeni bozmayým ama þey bol þut ha", Alaeddin: “Tamam konuþuruz tamam",
    Ýlhan Ekþioðlu; müsabaka öncesi Sivasspor kalecisi Korcan Çelikay’la þike konusunda anlaþýldýðýný bildiðinden ve bir kez daha Abdullah Baþak ile Yusuf Turanlý’yý görüþtürerek teyit aldýktan sonra, futbolcularýn yanýnda bulunan Alaeddin Yýldýrým’ý arayarak “takýmýn oyun düzenini bozmayayým ama” diyerek müsabakada bol þut atýlmasý yönünde taktik verdiði görülmektedir. Söz konusu müsabakada Fenerbahçe’nin attýðý dört golden üçünün uzaktan þut ile gerçekleþtiði (özellikle birinci ve ikinci gol) gözetildiðinde, sanýk Ýlhan Ekþioðlu’nun bu tavsiyesinin ne denli yerinde olduðu görülmektedir.
    Trabzonspor √
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

22.05.2011 günü saat:20.42’de Ýbrahim isimli þahsýn, Ahmet Ateþ'i aradýðý görüþme(tape:3497);

Ýbrahim: “Bu Korcan’a sorsana ya kaç para almýþ ", Ahmet: “Bilmiyorum abi hiç…bizim oyuncumuz bir sene daha Sivas’ta", Ýbrahim: “Bi bak bakalým ya bu iki tane manyak manyak gol yedi yailkinde de elini kaldýrmadý topa ya", Ahmet: “Deðil mi", Ýbrahim: “Aklýnda olsun kardeþ haberleþelim".

Yukarýdaki görüþmede Ýbrahim adlý bir þahýs, kaleci Korcan Beþiktaþ’ýn sözleþmeli futbolcusu olup kiralýk olarak Sivasspor’da forma giydiði için Beþiktaþ’ýn stad sorumlusu olan sanýk Ahmet Ateþ’i, sanýk Korcan’ýn yediði ilk iki golden sonra henüz müsabakanýn ilk yarýsý dahi bitmeden arayýp, “bu Korcan’a sorsana ya kaç para almýþ” sözleriyle þike yaptýðýný söylemektedir.

22.05.2011 günü saat:20.53'de Yusuf Turanlý'nýn Abdullah Baþak'ý aradýðý görüþme(tape:3473);
    Yusuf: “Nasýl gol yedi ya çocuða bak", Abdullah: “Sonu iyi bitsin de", Yusuf: “Daha ne olacak daha ne bitsin abi Fener kazanýr ya daha þeyi mi var abi kaleye gitmiyor Fener yaAma yani sonuçta…çok kötü yedi o çocuða üzüldüm",
    Müsabakanýn devre arasýnda (Fenerbahçe 2-1 önde) Yusuf ile Abdullah arasýndaki bu görüþmede Yusuf, Korcan’ýn çok kötü gol yediðini ve üzüldüðünü söylemektedir.
    Trabzonspor √
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

22.05.2011 günü saat:23.39'da Yusuf Turanlý'yý Ýlhan Çelikay'ýn aradýðý görüþme(tape:3474);
    ÝLHAN ÇELÝKAY : Abi nasýlsýn
    Y.T : Ýyiyim sen
    Ý.Ç : Ýyi abi 10 dakikadýr görüþtük ya
    Y.T : Nasýl iyi mi...
    Ý.Ç : Ýyi iyi iyi abi ya bir þey yok
    Y.T :He iyi tamam oh be rahatladým ya a..ýna koyayým valla þey oldum ya ulaþamadým da mesaj attým ona aradým telefonu kapalý
    Ý.Ç : He kapattý abi
    Y.T :Ya bu bir þey yani a..ýna koyayým öbürüde yedi baþkalarý da yedi lig baþýndan beri her gol normal gol mü sanki yani olabilir abiciðim ya öyle mi
    Ý.Ç : Aynen öyle abi olabilir tabi ki yani
    Y.T :Ya lig baþýndan beri her gol normal mi yani a..ýna koyayým ne ya tamam da bunu
    Ý.Ç : Abi be benim tek þeyim Stoch un kini yeseydi bari
    Y.T : A iþte yani abi orada kurtarýyor burada yiyor bu kýsmetsizlik olabilir yani
    Ý.Ç : Anladýn mý
    Y.T : Tamam yani he her þey her kaleci
    Ý.Ç : Niyang, Niyang, Niyang ýna ... Niyang ýn kine refleks yaptý mesela ... çýkarmadý...
    Y.T : ... kini Niyang ký hay Alex, Alex in ki miydi Alex in kiydi bir de karþý karþýya çaprazdan çýkardý yani olabilir a...ýna koyayým yani þey deðil ya dünyanýn son... o futbolda var ya aradým bir ibnenin sesini duysaydým duyamadýk onu da bir mesaj attým da
    Ý.Ç : Ýyi ya sabah kaçta geleceksin diyor bana
    Y.T : Hý iyi tamam
    Ý.Ç : Ýyi tamam yani... rahat
    Y.T : Ýyi yani demi iyi þey bu kadar fazla takmasýn kafasýna
    Ý.Ç : Yok ya bir þey demedi
    Y.T : Bu gece hastanede kalacak demi
    Ý.Ç : Yarýn biz kalýrýz abi hastane de
    Y.T : Kalýp salý günü mü dönersiniz
    Ý.Ç : Salý akþama kadar kalýrýz salý akþam ee biraz geç döneriz 9 uçaðý var
    Y.T : Salý günü
    Ý.Ç : He 9 uçaðý daha rahat olur abi direk eve geçeriz
    Y.T :Tamam tamam tamam sen þey yap yani. Sende bu sefer moralini bozuk gösterme bu sefer o da bozulur...
    Ý.Ç : Yok abi benim yani
    Y.T : Hý hý olur a..ýna koyayým
    Ý.Ç : Ben yoksa hani ben ben çok rahatým ama iþte insanlar yani aðýzlarý torba deðil ki büzesin
    Y.T : Yok be abiciðim ya ... diyeceklerdi zaten bunu yani bunu herkes ... ne olursa olsun diyecekler
    Ý.Ç : Ya bütün
    Y.T : Bak televizyonlarý bir þey yok yani þuan da
    Ý.Ç : Evet bütün televizyonlarda hiç bir þey yok
    Y.T : Yok yani ya o da olur a..ýna koyayým yani normal ne olsa diyecek yani
    Ý.Ç : Evet
    Y.T : Yani golü, gol normal hatasýz gol de yesen diyecekti zaten
    Ý.Ç : Tabi caným
    Y.T : Siktir et ya koy anasýnýn a..ýna ya
    Ý.Ç : Ya
    Y.T : Valla hiç ...
    Ý.Ç : Þeyi çýkartabilirdi o frikiði o adamýn kafasýna çarpmasa gidiyor da topa
    Y.T : Tabi caným kafasýna çarptý gitti oraya yani ne yapacak ona yani
    Ý.Ç : Hý
    Y.T : Ya yapacak bir þey yok yani
    Ý.Ç : Yapacak bir þey yok
    Y.T : Aynen
    Ý.Ç : Aynen öyle abi
    Y.T : Tamam tamam konuþuruz caným benim hadi öpüyorum seni
    Ý.Ç : Tamam görüþürüz
    Y.T : Hadi bay bay
    Trabzonspor √
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Müsabaka sonrasýnda sanýk Korcan’ýn kardeþi Ýlhan ile Yusuf, Korcan’ýn yediði golleri deðerlendirmektedirler. Sanýk Yusuf, “… baþkalarý da yedi lig baþýndan beri her gol normal gol mü sanki yani olabilir abiciðim ya öyle mi” sözüyle Korcan’ýn yediði gölün de normal gol olmadýðýný itiraf etmektedir. Bu söze karþýlýk Ýlhan, þike yorumlarýna neden olmayacaðýný düþündüðü için “Abi be benim tek þeyim Stoch’unkini yeseydi bari” diyerek esasen yenilen diðer gollerin, þike anlaþmasýnýn varlýðýna iþaret eden yorumlara neden olacaðýný söylemektedir.

Sanýk Ýlhan Çelikay, Korcan’ýn Fenerbahçeli Stoch’un gölünü yemesi halinde bundan dolayý kimsenin þüphelenmeyeceðini ve bir þey diyemeyeceðini söylemektedir. Müsabaka izlenildiðinde, Stoch’un kaleci Korcan ile karþý karþýya kaldýðý ancak çektiði þutun Korcan’ýn göðsüne çarparak dýþarý çýktýðý görülmektedir.
    Trabzonspor √
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

23.05.2011 günü saat:12.28’de Abdullah Baþak'ýn Yusuf Turanlý'yý aradýðý görüþme(tape:3191);
    Abdullah: "Yarýn görüþürüz", Yusuf: “Öðlen mi demiþtin", Abdullah: “Gideceðim birazdan Kadýköy’e doðru…haber veririm ben sana kardeþim…çok mutluydu ama biliyor musun bizim abimiz", Yusuf: “Adam gibi adam", Abdullah: “Dedim 5 dakika daha uzasa maç 4-4 bitiyordu…ama Fenerbahçe…top oynamadý Yusuf ya, ulan sen þampiyonluk...maçýna çýkýyorsun", Yusuf: “Çok kötü abi öyle böyle deðil yani",
    Þampiyonluðu kazanmasý için þike faaliyetinde bulunan iki sanýðýn, Fenerbahçe’nin Sivasspor’a karþý çok kötü futbol oynadýðýný söylemektedirler.

24.05.2011 günü saat:10.11’de Abdullah Baþak'ý Yusuf Turanlý'nýn aradýðý görüþme(tape:3192);
    Abdullah: "Þimdi aradý beni çaðýrdý da…gel dedi bakayým da eðer o þey içinse senin ararým gelirsin oraya", Yusuf: “Baþka ne için olacak be abi",
    Abdullah, Yusuf’a kendisini Ýlhan Ekþioðlu’nun çaðýrdýðýný söylemektedir. “Eðer o þey içinse seni ararým” dediði konu, ikisini de müþterek ilgilendiren þike faaliyeti ile ilgili olmasý halinde Yusuf’a da haber vereceðini iletmektedir.

24.05.2011 günü saat:10.38’de Abdullah Baþak'ýn Yusuf Turanlý'yý aradýðý görüþm e (tape:3194);
    Abdullah: "Evde normal numaran var mý kardeþim", Yusuf: “Þimdi bir yere geldim de 0212 352 42 53- 133", Abdullah: “Dur bir dakika da biz pek týklayamýyoruz da,evet", Yusuf: “133 yap abi (arka planda telefon çalma sesinin geldiði)”,

24.05.2011 günü saat:10.38’de Abdullah Baþak/ Ýlhan Ekþioðlu’nun, Kosifler Oto’dan Selif Kosif’i aradýðý görüþme (tape:3195);
    ABDULLAH BAÞAK : Alo
    SELÝM KOSÝF : Efendim
    A.B : ... abi
    S : Efendim caným
    A.B : Ne yapýyorsun abi
    S : Ýyi hayatým çalýþýyoruz sen ne yapýyorsun caným
    A.B : Bir þey diyecem benim bu dediðim araba bana o siyah
    S : Evet hayatým
    A.B : Bülent CEYLAN ýnkinden dolu mu az mý
    S : Bülent CEYLAN nýn ki Bülent aðzýna kadar doldurdu ki onunki gibi ... araba yok ki
    A.B : Ha tamam
    S : Bülent
    A.B : Bu da ful de mi üstü açýlýr falan
    S : Tabi, tabi bu da ful Bülent CEYLAN nýn arabada her bi bok var lan Bülent CEYLAN ...
    A.B : Otuz dokuz dedin de mi en son
    S : Otuz dokuz beþ yüz dedim sana kýrk bir bin normal
    A.B : Ya abi otuz dokuz beþ yüz ne abi otuz dokuz iþte Selim abi ya kendime alýyorum bunu satmak için deðil
    S : Ulan sana tamam ben de sana yapýyorum iþte ben de sana yapýyorum bunu
    A.B : Burda bir abým var ödemeye yapacak da
    S : Kim o
    A.B : Bak süpriz bir abim bir daikaka
    (ABDULLAH BAÞAK TELEFONU ARKA PLANDA BULUNAN ÝLHAN YÜKSEL EKÞÝOÐLU’A VERÝYOR)
    ÝLHAN YÜKSEL EKÞÝOÐLU : Selim ne haber Ýlhan ben
    SELÝM : Ýlhancým merhaba nasýlsýn iyi misin
    Ý.Y.E : Ýyiyim iyiyim sen nasýlsýn
    S : Saðol teþekkür ederim kardeþim kutluyorum Ýlhancým sizi
    Ý.Y.E : Saðol ya vallahi sonunda baþardýk anasýný satayým
    S : Çok güzel bitti vallahi billahi iþte bir herkes korku içerisinde þampiyonluk yatýyor sonunda Ýlhan be
    Ý.Y.E : Vallahi billahi ya sen nasýlsýn iyi misin
    S : Saðol iyi Ýlhan cým bu aralar fena deðil çalýþýyoruz,kardeþim valla ... valla
    Ý.Y.E : Selim bu, bu bir araba alacak senden beðenmiþ bir tane
    S : Tamam
    Ý.Y.E : Benim ona bir sözüm var
    Ý.Y.E : Onu ben halledecem
    S : Tamam Ýlhancým
    Ý.Y.E : Sana ama þöyle halledecem sana þîmdi bi on bin Euro gönderecem
    Ý.Y.E : Bunu bana gerisini üçe böleceksin
    S : Tamam abicim
    Ý.Y.E : Ne kýrký lan iþte kaça dedin otuz dokuz
    S : Otuz dokuz beþ yüze verecem abi Ýlhan bunlar þimdi özel ...
    Ý.Y.E : Otuz dokuz beþ yüze mi vereceksin
    S : Evet, evet
    Ý.Y.E : Ben þimdi sana dokuz beþ yüz gönderiyorum
    S : Tamam hayatým
    Ý.Y.E : Ondan sonra her ayýn onu on beþinde önümüzdeki ay dahil yani Haziran on beþ temmuz on beþ Aðustoþ on beþ elden nakit gönderecem sana ben gönderecem
    S : Tamam oldu Ýlhancým tamam hayýtým
    Ý.Y.E : Tamam mý
    S : Tamam caným
    Ý.Y.E : Sen ne gerekiyorsa yap buna abi arabayý marabayý yaptýr sen üstüne müstüne ne yapýyorsa yaptýr veya istiyorsan parayý alýnca mý yaparsýn bilmiyorum nasýl yaparsan
    S : Tamam, tamam sorun yok kardeþim
    Ý.Y.E : Benim yani garantin tamam mý
    S : Tamam,tamam okey
    S : Tamam Ýlhancým
    Ý.Y.E : Saðol,saðol Selimcim
    S : Ne diyor
    Ý.Y.E : Þimdi gelecem geleceðimi söyle diyor (ARKA PLANDA BULUNAN X ÞAHSA;tamam iþte oðlum gidiyoruz)
    S : Ha gelsin, gelsin tamam,tamam
    Ý.Y.E : Tamam, YANLIZ SELÝM BÝR RÝCAM VAR SENDEN BUNU ÜÇÜMÜZÜN DIÞINDA KÝMSE BÝLMEYECEK
    S : Yo sen merak etme ona söyle ona
    Ý.Y.E : Ha ona da söyleyecem
    S : Ona söyle
    Ý.Y.E : O birine o birine söylerse (ARKA PLANDA BULUNAN ABDULLAH BAÞAK A; Bak karýþmam Apo bak aynen diyor ki ona söyle diyor yani bak tamam mý) Öpüyorum Selimcim veriyorum hadi
    S : Öptüm Ýlhancým kendine çok iyi bak kardeþim
    Ý.Y.E : Hadi sen de saðol
    S : Saðol,saðol görüþürüz
    (ÝLHAN YÜKSEL EKÞÝOÐLU TELEFONU ARKA PÝLANDA BULUNAN ABDULLAH BAÞAK A VERÝYOR)
    ABDULLAH BAÞAK : Selim abi
    SELÝM : Hý caným
    A.B : Ben geliyorum birazdan yanýna geliyorum
    S : Tamam sen al, al dokuz bin beþ yüz o parayý gel
    A.B : Tamam abi
    S : Tamam mý caným
    A.B : Tamam oldu
    S : Hadi görüþürüz kardeþim

Sanýk Ýlhan, þike faaliyetleri nedeniyle ödül olarak sanýk Abdullah Baþak’a Kosifler Oto’dan Mini Cooper marka araç almak için yetkili Selim Kosif ile görüþmektedir.
    Trabzonspor √
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)