Sayfa 2 Toplam 71 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 12 52 ... SonuncuSonuncu
Toplam 1764 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Aziz Yıldırım

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

03.05.2011 günü saat:13.03’te Erdem Konyar’ın, Sami Dinç’i aradığı görüşme(tape:1888);
    ERDEM KOYAR : Alo
    SAMİ DİNÇ : Efendim Erdem efendim
    E.K : Ha yarın erkenden gidelim orada konuşalım her şeyi olur mu
    S.D : Abi orada konuşacak hiç bir şey Erdem gerçekten çok sinirliyim öyle böyle değil ve YEMİN EDİYORUM SANA YA ÇOK PİŞMANIM BU İŞE GİRDİĞİM İÇİN ABİ

E.K : Tamam bende sana her şeyi anlatırım bir sıkıntı yok ... sana
    S.D : Tamam ... sıkıntı var a..ına koyayım abi dün s..ktin attın bizi ya ne demek sıkıntı yok
    E.K : Tamam her şeyi ... niye ya ya
    S.D : Ya s..ki... ya sonuç olarak bu tarafta ... hata bu
    E.K : Tamam telafi ... bir şey var ya bu sıkıntı değil
    S.D : E sen telafi etme gibi bir durumu yok artık bunun ya telafi etme şansın yok
    E.K : ...
    S.D : Ben hop oturup hop kalkıyorum sen gidiyorsun İngiltere ye
    E.K : Ya bir sıkıntı
    S.D : Ya Erdem siktir git abi bir sıkıntı yoktu sen sıkıntı yok olarak bil o zaman abi
    E.K : Ha bak dinle beni ya dinle be gerçekten dinle beni ya ben biliyorum ne olduğunu O da onu hallediyor yani bi ... orada bi sorun yok yani
    S.D : Erdem ben dün bi söz aldım ve o söz yerine gelmedi abi bu kadar basit olay ve beni rezil ettiniz abi
    E.K : Tamam
    S.D : E bravo yani bana verebileceğiniz en büyük zararı da verdiniz çok teşekkür ediyorum yani
    E.K : E tamam o zaman hatta biz ... düzelmez mi yani diyorsun
    S.D : Abi benim içinde hiç bir şey düzelmeyecek Erdem ağzıma sıçtın ya dahası var mı
    E.K : Ya hatta düzelir tabi ki sen onu ...
    S.D : Abi hiç bir s..kim düzelmeyecek sen hala gidiyorsun İngiltere ye dönme a..ına koyayım bir daha
    E.K : Yok yok ya dinlemiyorsun beni ya ...
    S.D : Hayır dinleyecek bir şey yok aynı şeyi söylüyorsun Erdem
    E.K : ADAMIN KIZ ARKADAŞI GELİYOR zaten her şey konuşuldu adamla ama her dakika telefonda
    S.D : Ya Erdem, Erdem her ne bok konuşulduysa konuşuldu sen gidip onun yanında yaşayıp bunun temin etmek varken gidiyorsun a..ına koyayım İngiltere ye
    E.K : Ya o tamamdı garanti veriyorum ya olmazsa o o zaman ...
    S.D : Emre ay Erdem hiç bir şeyin garantisi yok abi ne bok yiyorsunuz yiyin abi gidin kendinize kulüp arayın a..ına koyayım abi tamam ben kapatıyorum abi
    E.K : Niye öyle bir şey ya bir dakika niye öyle bir şey diyorsun ya
    S.D : Erdem bıktım çünkü ya bıktım ya
    E.K :Tamam öyle bir şey ...
    S.D : Bir işin sorunsuz olsun ya
    E.K : Tamam ama öyle bir şey yok ama yani belki öyle bir şey olursa tamam ama öyle bir şey yok
    S.D : Erdem bıktım diyorum bak hepsini siktir et bıktım ya
    E.K : Ya öyle bir şey
    S.D : Bıktım
    E.K : Öyle bir şey yok bende onu anlatmaya çalışıyorum ...
    S.D : Erdem ben neyin var olup neyin yok olduğunu umursamıyorum dün ağzıma sıçtın diyorum daha açık konuşabilir miyim
    E.K : Hayır daha açık konuşamazsın bende sana anlattım mevzuyu bu ...
    S.D : Tamam her ne boksa mevzunun benim için hiç bir önemi yok abi
    E.K : Ya ...
    S.D : Hiç bir önemi yok olan mevzunun
    E.K : Ya bir şey ... lütfen yarın sabah biraz erken gel orada konuşalım başka bir şey ...
    S.D : Erdem ben benim Ömer oradayken konuşacak hiç bir şeyim yok bu mevzu da
    E.K : Tamam Ömer ile beraber mi geliyorsun oraya
    S.D : Aynen öyle evet
    E.K : Niye ayrı gelmiyorsun
    S.D : Niye ayrı geleyim şoförle geleceğiz
    E.K : Tamam ayrı gel söyle ki bi bir şey oldu bilmem ne
    S.D : Ben Erdem planımı programımı ona göre yapmışım Erdem ben benim yarın bu konuda konuşacak hiç bir şeyim yok abi senin yolun açık olsun abi İngiltere de itiyorsan hiç dönme istiyorsan 1 hafta sonra dön hiç fark etmez abi benim için sen bu olayda benim anam s..kilmiş sen gelmişin hala da yok programım bilmem ne diyorsun hiç umurumda değil abi bir daha da konuşmamıza gerek yok seninde yolun açık olsun benimde yolum açık tamam Erdem
    E.K : Ya tamam öyle bir şey deme ya yani sinirle konuşuyorsun düşünmüyorsun
    S.D : Abi bak sinirliyorum diyorum ama sana sinirliyim diyorum ve bu geçmeyecek hiç bir zaman sana karşı
    E.K : Bak düşünmüyorsun konuşurken düşünmüyorsun şunu bil ki
    S.D : Erdem ben ne düşüneceğimi ne düşünmeyeceğimi iyi biliyorum sana kalmadı onu söylemek
    E.K : Bak bunu söylüyorum sana sinirlisin anladın mı sen ... bir şey söylüyorum
    S.D : Erdem bu sinirim sana karşı diyorum bak benim şuan ki tamamen sana karşı ve hiç bir zaman geçmeyecek diyorum
    E.K : Ya öyle bir şey olur mu Allah aşkına lütfen öyle şey söyleme daha
    S.D : Erdem çok açık söylüyorum bu değişmeyecek şeyler söylüyorum şuan yani hiç bir zaman tamam mı abiciğim sen istediğini yap istediğini yere git hiç beni ilgilendirmiyor abi hala daha gelmişin bilmem nereye gideceğim kalacağım diyorsun hiç umurumda değil abi ne bok yiyorsun ye
    E.K :Ya beni dinlemiyorsun ya daha ... yani 20 dakika veremez misin 15 dakika başka bir şey istemi...
    S.D :Erdem ben sana sabahtan beri kaç 1 saat oldu herhalde konuşalı yani ne 15 dakikası anlamadım
    E.K :E tamam o rahat konuşamıyoruz işte
    S.D :Erdem nasıl konuştuğun konuşmadığın umurumda değil ben son derece rahat ve çok açık konuşuyorum sana
    E.K : Ya burada bir sıkıntı ... telafi olur ondan sonra her şey düzelir ben onu söylüyorum
    S.D : Erdem sen sen hala daha kendi kendine bazı kararları veriyorsun abi sen kendi kendine karar ver kendi kendine yap a..ına koyayım ne yapıyorsan
    E.K : e kendi kendime yapayım ya ...
    S.D : Bak ben sana sıkıntının çoktan doğduğunu söylüyorum sıkıntı çoktan doğdu ve hiç bir zaman telafi edilmeyecek
    E.K : iye
    S.D :Ya ben bir söz verdim ve gerçekleşmedi bu kadar yani nokta artık bundan sonra ne bok yiyorsa yesin a..ına koyayım hiç umurumda değil
    E.K :Başka ...
    S.D :Hiç umurumda değil Erdem istediğini yapsın hiç umurumda değil
    E.K :Ya adam ne şey aynı noktaya geliyor aynı sonuç olacak ...
    S.D :Abi bak beni sonuç ilgilendirmiyor ben dün bir söz verdim ve o gerçekleşmedi beni bu ilgilendiriyor Erdem umurumda değil diyorum bak bundan sonra ne yaptığı hiç bir şeyde vermesine gerek yok yapmasına da gerek yok ne bok yiyorsunuz abi ikiniz de ağzıma sıçtınız ne bok yiyorsunuz yiyin abi tamam bu kadar
    E.K :Ya sen niye öyle diyorsun Allah aşkına
    S.D :Abi bak çok açık söylüyorum niyesi niyesini de açık söylüyorum sonucunu da açık söylüyorum
    E.K :Ya ...
    S.D :Bıktım ya Erdem bıktım ya bin tane derdim var bir tane sözünüzü yerinize getirin ya yeter ya e ben bunlara üzülmek zorunda mıyım ya
    E.K :Ya Allah aşkına ya ben ...
    S.D :Ya yeter abi valla yeter sıkıldım Erdem sıkıldım
    E.K : Tamam bende sıkıldım benim içinde kolay bir şey değil bu
    S.D : Ne kolay değil ya o zaman yapamıyorum diyeceksin ne kolay değil
    E.K : Yok yani burada bir şey yok yani o adam dedi ki böyle böyle sonuçta
    S.D : Abi bak sen onu kontrol edemiyorsan o zaman kontrol edemiyorum diyeceksin Erdem
    E.K : Yok ediyorum
    S.D : Bir boku bir boku yiyeceğim diyorsan onu yerine getireceksin
    E.K : Tamam ediyorum diyorum bende bir ... onu hallederim ...
    S.D : Erdem hiç bir boku hallettiğin yok Erdem ya sen git abi İngiltere de ne bok hallediyorsan orada hallet
    E.K : Ya bir şey söyleyeyim ... senin şuan da sinirlendiğin nokta ki gelmiyorumdur anladın mı şuan senin nokta odur bende sana bunu söylüyorum orada bir sıkıntı yoktur ...
    S.D : Erdem ben benim için artık ne olursa olsun bir sıkıntı çoktan var ve doğdu artık daha fazla hiç bunu konuşmaya gerek yok ne bok yiyorsunuz yiyin abi tamam
    E.K : Tama bak biz sabah konuşmadık mı ...
    S.D : Abi bak bak
    E.K : Biz ... konuşmadık mı
    S.D : Sen benim ne sıkıntı yaşadığımı anlayamıyorsun herhalde
    E.K : Anlıyorum anladım tabi ki
    S.D : Anlar gibi davranmıyorsun o zaman Erdem
    E.K : Yo tamam anlıyorum aman yani anlıyorum ama çözümü yapıyorum sen daha ...
    S.D : Bak ya işin içine sıçıldıktan sonra çözülecek hiç bir şey yok abi benim için bitti ben kendim aradım ben benim tarafımda bitirdim ben hiç şeyi kontrol edemiyorum dedim O PARAYI DA VERECEK DEDİM bitti benim abi
    E.K : Öyle
    S.D : Tamam ben kendim o
    E.K : Ya öyle bir şey
    S.D : Benim için bitti yani abi
    E.K : Öyle bir şey diyemeyiz ki öyle bir şey diyemeyiz
    S.D : La diyemeyiz diye bir şey yok benim elimde ki evraklarla ben onları almasını bilirim abi sen rahat ol
    E.K : Ney
    S.D : Öyle bir şey diyemeyiz diye bir şey yok sen dedin bitti yani
    E.K : Ya ... bir dakika ya sen şimdi beni mi s..kiyorsun yani burada anlamadım ne olduğunu
    S.D : Ben ben hiç kimseyi s..kmiyorum ben bir söz karşılığında bir şey yaptım o söz yerine gelmediyse ben gereğini yapıyorum ben hiç kimseyi s..kmiyorum sen beni sikiyorsun
    E.K : Ben seni s..kmedim
    S.D : Sen beni s..ktin attın yani sen beni s..ktin attın Erdem yeter yani
    E.K : Allah aşkına ya Allah aşkına
    S.D : ... ciddi söylüyorum bıktım ya valla bıktım ya
    E.K : Ya bak bir şey söyleyeyim sana bir dakika öyle bak burada anlaşma var her şey var anladın mı bu bitmedi ki sen kendin söylüyordun
    S.D : Bizim için her şey bitti abi tamam bizim her şey bitti abi
    E.K : Sizin için derken
    S.D : Ben verdim abi ben kendi raporumu verdim abi bende çıktım bu işten de
    E.K : Ney nasıl yani
    S.D : Bitti abi her şey bizim için bu kadar
    E.K : Nasıl anla anlamadım
    S.D : Ne yaparsanız yapın yani abi bundan sonra
    E.K : ...
    S.D : Getirin paşa paşa abi getirin paşa paşa abi bir hafta sonra ne aldıysan ver abi tamam
    E.K : Nasıl ben bir hafta getireyim ben
    S.D : Abi bi onu ben bilmem Erdem o zaman yaparken düşünecektin o zaman
    E.K : Ya yapamam ben he o gücüm yok ki bende
    S.D : O zaman var gibi davranmayacaksın abi
    E.K : Ya var gibi de davranmıyorum onlar ... ... ben onu nereden bulayım öyle bir baskı altına ... hayatımda görmediğim bir şeyi yapmaya çalışıyorum ben eskiden
    S.D : Sen verdin ... o gider ...
    E.K : Ya sen o e nasıl versin o da o ... işte
    S.D : Erdem
    E.K : Raporunu vermeye öyle bir şey
    E.K : Biz konuştuk telefonda tamam mı biz telefonda konuştuk
    S.D : Erdem bunda bundan öncede konuşmuştunuz
    E.K : Hayır bak
    S.D : Ben seni aramadım mı pazar günü
    E.K : Ya dinle beni 1 dakika ya 1 dakika beni dinle ben seni telefondan aradım doğru mu daha evvel sana söyledim ki böyle böyle sen dedin tamam bana söyle 1 mi 2 mi dedin e tamam onunla gidiyoruz işte
    S.D : Erdem sen nasıl yurt dışına gidebiliyorsun ya ... bu zamanda
    E.K : Tamam işte ... işte anladım onu çünkü ... oradan ben kontrol ederim kız arkadaş geliyor ... burada
    S.D : Erdem Erdem
    E.K : Bak beni iyi dinle bak beni iyi dinle tamam mı
    S.D : Bak Erdem oraya gidiyorsan bak diyorum ki oraya gidiyorsan ister olsun ister olmasın bizim için her şey bitmiştir abi sen bu sıkıntım da benim oraya gidiyorsan bitmiştir benim için her şey
    E.K : Ya bak beni dinler misin beni Allah aşkına dinler misin
    S.D : Dinliyorum işte dinlediğine cevap veriyorum zaten
    E.K : Tamam tamam ama ... yani bak ben sana bunu söylüyorum bu adam aslında çok insan olacak bu hafta sonu tamam BEN ADAMLA BEN ANLAŞTIM ben anlaştım tamam mı
    S.D : Erdem Erdem
    E.K : Bak abi
    S.D : Hiç abi ya bak daha önce de 20 kere anlaştın 20 kere hiç bir sözün bu adamla ilgili yerine gelmedi Erdem
    E.K : Yav geliyor merak etme diyorum daha
    S.D : Hiç bir sözün gelmedi diyorum bak hiç bir sözün ve ben artık sıkıldım
    E.K : Ya olmazsa o zaman olmazsa o zaman anladın o zaman ne yap diyorsan yapayım
    S.D : Bak olmazsa sı yok Erdem hayır abi olmazsa sı yok ben niye bir kere daha
    E.K : Olmazsa sı yok ki işin
    S.D : Ben niye bir kere daha yaşayım ya ben neyin riskini alayım bir kere daha
    E.K : Ya olacak çünkü ben diyorum
    S.D : Paşa paşa a..ına koyayım onun yanında durursun ve hiç bir şekilde hiç bir yere ayrılmayacaksın abiciğim
    E.K : Ya onu bana yaptırma çünkü adam beni dışarı yolluyor
    S.D : Abi bak dışarı dışarı yollasın ister içeri alsın o beni fark etmiyor abi
    E.K : Ya dün konuştuk adamla ya abi adam diyor ki burada olma ... bir de şeyde BU BAŞKAN DEDİ BANA ÇIK DIŞARI anladın mı bende onun dediğini yapmamı mıyım
    S.D : Erdem Erdem ...
    E.K : Ya dinle beni
    S.D : Ben ne bok yiyorsan ye abi valla bak dinlemek istemiyorum Erdem çünkü aynı şeyleri söylüyorsun
    E.K : Ya bak beni dinle bak bir dakika ya bi çözüme gelelim tamam ben ona söylüyorum bak biz anlaştık 1 mi 2 mi anlamadın mı orada kalsın ya sen diyorsun bu sıkıntı ... nasıl orada olmazsın o daha büyük bir sıkıntıdır orada olmam
    S.D : Erdem benim benim bunun için şu an artık daha fazla kendimi riske atmama gerekli hiç bir şey yok abi
    E.K : E tamam o zaman riske atma o zaman niye ya sen o zaman be bir dakika bu olay telafi olabilecek bir olaydı sen beni ateşe atıyorsun anladın mı
    S.D : Hiç telafi olacak bir olay değil bu olay abi
    E.K : Tabi ki telafi biz konuştuk
    S.D : Sen benim ... benim sen benim ilişkimin içine sıçtın abi artık telafi olacak bir noktası yok bunun
    E.K : Hayır o değil öyle bir şey yok işte öyle bir şey yok
    S.D : Var işte abi var diyorum işte
    E.K : Yok çünkü 1 ve 2 anlaştık biz şimdi sen böyle yapıyorsun
    S.D : Abi bak ben kendim inandırıcılığımı kaybettim kendi tarafımdan tamam sen bi söz verdin ve beceremedin yapamadın yapmadın bilemem hangisi olduğunu ama yapamadın
    E.K : Yapma Allah aşkına ya adam adam zaten aynı sonuca geliyor ben sana söylediydim
    S.D : Hiç abi aynı sonuca gelmiyor hiç aynı sonuca gelmiyor ben sana çok açık söylüyorum ister nereye gidersiniz gidin abi hiç benim umurumda değil abi hiç yanı sonuca gelmiyor onun için daha fazla konuşmaya herek yok yani
    E.K : Ya bir dakika ...
    S.D : Kötü bir şey söyleyeceğim yoksa benim başka diyeceğim bir şey yok Erdem
    E.K : Ya bir dakika dinler misin beni ya lütfen ya sonuçta biraz burada şeyde var yani yabancı değiliz bir birimize
    S.D : Erdem hiç çok yabancıyız abi biz bu muhabbette şuan konuşuyorsan çok yabancıyız abi
    E.K : Ya bak dinle beni lütfen
    S.D : Benim ben sana şöyle söyleyeyim abi sen benim hayatımda ki en yabancı insansın Erdem benim çevremde hiç kimse senin beni düşürdüğün pozisyona düşürmedi
    E.K : Ya sen çok kırıcısın Sami bazen bilmiyorum ben
    S.D : Bak çok söylüyorum sana
    E.K : Yo yo çok açık konuşuyorsun ama böyle konuşmadın 15-20 dakika evvel böyle değildi
    S.D : Abi bak o abi bak inandırıcılık kaybolmuş durumda bitmiş durumda olay artık ne bok yiyorsunuz yiyin diyorum abi hiç bir önemi yok
    E.K : Tamam dinle beni ya senin sıkıntın benim İngiltere ye gitmem di sen kendin onu söylüyorsun doğru mu ...
    S.D : Ona da çok sinirleniyorum ona çok sinirleniyorum
    E.K : İşte sinirlenme ona, bana bırak diyorum Allah aşkına lütfen
    S.D : Bak hayır abi hayır abi hayır abi hiç bi ... sana ben bıraktığım hiç bir yerde hiç şey hiç bir kazancım olmadı sana bıraktığım hiç bir şey
    E.K : Ya lütfen bırak ya ne demek kazancın olmadı sen büyük tabloya bak tamam
    S.D : Erdem zarar görüyorum diyorum ben sen ne diyorsun
    E.K : Zarar görmeyeceksin ya bırak işte halledeyim
    S.D : Zarar gördüm bile diyorum ben sana sen ne diyorsun
    E.K : Tamam bitmedi ama sana telafi olacak bilirim ben bilirim
    S.D : Erdem Erdem o zaman sen kendini benim yerime koy karşında hiç bir verdiği sözü yerine getiremeyen insanlar olduğunu düşün ve yeniden verdikleri sözü güvenmek için bi sebep göster
    E.K : Ya ben sana ne ben sana bugüne kadar her sözümü yerine getirdim ...
    S.D : Hayır abi her seferinde kendi kendinize bilgi vermeden işlem yaptınız hiç bir sözünü yerine getirmedin abi
    E.K : Hayır ben hayır ben orada değildim ondan sonra anladın mı
    S.D : Erdem ne o nerede olduğun beni ilgilendirmiyor abi bana verilen söz beni ilgilendiriyor bu kadar
    E.K : Tamam merak çünkü aynı şeye gelecek söz sözdür
    S.D : Merak etmeyecek hiç bir şey yok Erdem bak sen bana hiç kimsenin vermediği kadar büyük zarar veriyorsun tamam abi bu kadar bunu bil
    E.K : Tamam ama sana böyle zarar vermiyorum sana
    S.D : Bak bak telafi edecek hiç bir şey yok
    E.K : Var çünkü daha ... 1 ve 2 li anladın mı onu ...
    S.D : Erdem Erdem bu güne kadar konuşulanlardan bahsediyorum ya ben artık yoruldum Erdem valla gerçekten uğraşamam bunlarla sen ağzıma da sıçtın bunu da iyi bil yeter ama yani yeter
    E.K : Ya bir dakika beni dinler misin lütfen
    S.D : Ya ne bok yiyorsun ye bir şey demiyorum a..ına koyayım ne bok yiyorsan ya
    E.K : Ya dinle beni ya dinle beni tamam lütfen bak öyle yüzüme de kapama biz ... bir ara var burada bir şey var bir bağ var yani onu bir birimize saygı duyalım yani ya ben seni s..kmem ben hayatımda ben seni hayatımda s..kmem bunu bilin
    S.D : Erdem sen beni sen sen beni s..kiyorsun ama sen beni s..ktin dün s..ktin sen beni Erdem
    E.K : S..kmedim seni ya sen ...
    S.D : Erdem sen beni dün s..ktin tamam bunu böyle bil
    E.K : Öyle işte yanlış biliyorsun öyle bir şey yok
    S.D : Ben ola ben olana sonuca bakıyorum Erdem
    E.K : Tamam o zaman sonuca bakalım
    S.D : ... ben bu olayın sonucuna bakıyorum benim bu olayda gördüğüm zararı ben sana ne diyorum benim ömrüm boyunca hiç kimse senin bana verdiğin zararı vermedi ha buysa bana şey yaptığın verdiğin karşılık tamam a..ına koyayım herkes kendi yoluna gitsin diyorum hiç bir şey demiyorum
    E.K : Ya ben öyle bir şey der miyim sana Allah aşkına ya ben ...
    S.D : Hayır ama sıkıldım Erdem valla sıkıldım konuşmaktan da bunları sıkıldım abi sen git ne bok yiyorsan ...
    E.K : Yok
    S.D : Baksana hala daha gideceğim diyorsun İngiltere ye git a..ına koyayım tamam bana anlatman gereken hiç bir şey yok abi
    E.K : Ya sen bana bırakır mısın bu olayı
    S.D : Hayır abi benim hiç bırakacak hiç bir olayım falan yok sana abi
    E.K : Ya sen bırak sen ... git al o diyor ki kesildi o kadar sen bana bırak tamam mı bana bırak diyorum başka bir şey istemiyorum senden
    S.D : Erdem bırakacak hiç bir şey yok diyorum sen adamın kıçının dibindeyken kontrol edemiyorsun oraya gittiğin zaman benim sana bırakacak
    E.K : Ya onu anlamıyorsun sen kontrol ediyorum ya bir sıkıntı
    S.D : Erdem Erdem hiç bir boku kontrol edemiyorsun
    E.K : Ya ala alakası yok sen bak iyi bak lütfen bana bırak diyorum tamam mı bana bırak başka bir şey istemem senden
    S.D : Sonuç her ne olursa olsun O MAÇ OYNANIRKEN sen Türkiye de olmazsan İSTERSE MAÇ 5-0 BİTMİŞ HİÇ UMURUMDA DEĞİL tamam hiç umurumda değil
    E.K : İsterse ne
    S.D : İsterse o ne yaparsa yapsın hiç umurumda değil Erdem yani tamam
    E.K : Ya bir dakika bak
    S.D : Ne olursa olsun hiç biri umurumda değil yani
    E.K : Bak bir şey ... sana bak
    S.D : İster ol ister olma bak ben bir kere söylüyorum yeter yani işim gücüm var kapatıyorum tamam
    E.K : Ya bak 1 dakika 2 dakika ver bana ya 2 dakika sonra zaten kapatırım bende 1 dakika beni dinler misin ben sana sözünü vereyim orada olmamla olmam fark etmez o konuya girme benimle
    E.K : O konudur seni dürten
    E.K : Bir dakika dinle beni ya merak etme diyorum sana
    S.D : Ha sen aynılarını bana pazar akşamı da söylüyorsun hiç bir bok olmadı tamam
    E.K : Ya merak etme ben sana ...
    S.D : Hayır merak etme diye bir şey yok Erdem, Erdem güven kazanı... şuan sen kaybetmiş durumdasın tamam
    E.K : YA ADAM TEZGAHI KURDU YA ANLADIN MI
    S.D : Abi ben onu bilmem Erdem ben onu bilmem
    E.K : Ben bilirim ben adamla ben görüştüm bir saat sonra dedim ondan sonra dün konuştum yine bir ... yakalayamadım ki adamı yine bir yakaladım 1 saat konuştum
    S.D : Erdem ... tekrarlıyorum demin söylediğim şeyi sen benim sana duyduğum güveni kaybettin tamam abi
    E.K : O zaman bırak kazanayım o zaman bırak ...
    S.D : Tamam ama kazanmak senin elinde ben ne bok yersen ye onu demiyorum onun yanında ben bu kadar sıkıntı çekerken bu kadar işin arasında bu kadar sıkıntının arasında sıkıntı çekerken bunun için sen siktir olup gidiyorsan yurt dışına git abi ben hiç bir şey demiyorum
    E.K : Ya ... ya bir şey söyleyebilir miyim sana bak anla anlatamıyorum sana dinle beni lütfen bu
    S.D : Erdem gerçekten bak başım ağrıyor valla bak konuşamayacağım
    E.K : Tamam benim de başım ağrıyor
    S.D : Sıkıldım Erdem
    E.K : Beni de sıkıntıya sokuyorsun
    S.D : Tamam girme abi hiç sıkıntıya diyorum işte
    E.K : Hiç düşünmüyorsun beni de bozuyorsun
    S.D : Erdem sen ne yaparsan yap diyorum a.ına koyayım ya daha ne diyeyim ya istediğini yap diyorum
    E.K : Ben o zaman bir şey söyleyeyim sana ne yaparsam yapacağım tamam mı sonuca geleceğim ha bana o fırsatı ver ben söylerim burada olman gerekiyor ben bırak ben yapayım yapacağını ondan sonra yaptıktan sonra işte o zaman de ben tamam bir şey değil affettim seni olmazsa küs daha ne s..kersen beni s..k bende onu isterim senden başka başka şey değil tamam
    S.D : Sen sen yurt dışına gittiğin sürece hiç bir şekilde hiç bir beklenti olma abi tamam
    E.K : Tamam ama bir şey söyleyeyim sana ya dinle beni dinle beni lütfen iyi dinle ben mi bak bu adam tamam mı hallederse her şeyi tamam mı o zaman bir sıkıntı olmaz o zaman ben derim sana bak tamamdır o zaman sen bana güven ben ben bilirim ya
    S.D : Erdem güvenmiyorum abi tamam bu kadar
    E.K : Tamam güvenmiyorsan bırak da bırak telafi edeyim bırak sen bana bak bu şansı o zaman ... sik beni ne yaparsan yap
    S.D : Erdem ben ben ne kazanacağım seni s..kten bana ne ya
    E.K : Yok canım ne yaparsan yap ya ne yaparsan yap anladın mı ben bunu senden bir kere ... başka bir şey istemem ... her şeyime sahip ol bir ... s..kerim her şeyi bırakır giderim anladın sen bana güven
    S.D : Şu noktada beni ilgilendirmiyor Erdem bu
    E.K : Ya bak ilgilenmezsen ilgilen bak ben bunu söylüyorum ben bırak ben çözeyim bildiğim gibi tamam bırak ben çözeyim o zaman sen bana bırak başka bir şey istemem ha olmazsa o zaman at beni ateşe ne yaparsan ha ben eminim ama bana bırak tamam
    S.D : Bitti mi Erdem
    E.K : Efendim
    S.D : Bitti mi
    E.K : He bitti ama dinliyor musun anlıyor musun
    S.D : Abi hiç bir şey anlamıyorum abi Erdem abi tamam abi hadi görüşürüz abi ... ...
    E.K : Ya bak dinle beni tamam dinle beni tamam başka bir şey bırakmıyorsun sen lütfen bu şansı bana tanı başka bir şey istemem senden anlıyorum her şeyi merak etme tamam yarın görüşürüz
    S.D : Bitti mi tamam hadi görüşürüz
    E.K : Bitti anladın mı tamam
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Şamil Ekinci|Dozer Cemil|Şenol Güneş|
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Söz konusu yukarıdaki görüşme içeriği bütün olarak değerlendirildiğinde, tümüyle şikeye yönelik olduğu tereddüde mahal bırakmayacak açıklıkta olduğu gibi Sami Dinç’in görüşmeyi özetleyen “Sonuç her ne olursa olsun O MAÇ OYNANIRKEN sen Türkiye de olmazsan İSTERSE MAÇ 5-0 BİTMİŞ HİÇ UMURUMDA DEĞİL tamam hiç umurumda değil” cümlesi dahi, bunun en açık kanıtıdır. Zira müsabaka oynanırken ya da 5-0 sonuçlansa dahi menajer Erdem Konyar’ın Türkiye’de olmasının, Emenike’nin transferi düşünüldüğünde hiçbir anlamı yoktur. Konuşma içeriğinde Sami’nin Erdem’den isteği, müsabaka anına kadar Emenike’nin yanında bulunması ve onu kontrol altında tutmasıdır.
    03.05.2011 günü saat:16.16’da Sami Dinç’i Şekip Mosturoğlu’nun aradığı görüşme(tape:1890);
    SAMİ DİNÇ : Alo
    MEHMET ŞEKİP MOSTUROĞLU : Sami ne haber
    S.D : Ha iyidir abi sen nasılsın
    M.Ş.M : İyidir KUZEN’inden bir haber var mı
    S.D : Valla üç kere falan konuştum en son dediğim de Allah belanı versin senin belanı da ananı da falan diye kayıyordum en son ağladı bu telefonda yarın sabah uçakta karşılaşacağız zaten kendisiyle geri zekalının yani şey % 100 diyor bilmem ne diyor yemin ediyorum diyor ben bir daha bu işi de yapmayacağım diyor böyle bir şey olursa diyor yani aksi olursa diyor falan filan falan filan bu noktada söylediğim yani
    M.Ş.M : Ama gidi
    S.D : Bu noktada mümkün değil (Gülüyor) boş bırakmaz yani çocuğun üstünü ...
    M.Ş.M : ... İngiltere ye gidiyor yine
    S.D : Ya kalamıyorum diyor çünkü anladığım kadarıyla birazcık şey var sıkıntı var takım içinde yani başkan iyice bokunu çıkarmış Erdem Erdem i almak istemiyorlarmış şuan yanına ben gidiyorum diyor şaka gibi diyor benle birini hep yanımıza böyle vermeye çalışıyor farkındayım diyor başkan benim olmamam daha iyi diyor orda çünkü benden işkilleniyorlar diyor bu iş boku çıktı abi çok ilginç bir olay yani ben anlayamıyorum Fenerbahçe oldu mu herkes birlik abi hiç mi hiç anlayamıyorum bunu
    M.Ş.M : İyi tamam
    S.D : Ee şey bi şey daha söyleyecektim de sana hani ha şey aşağıda mısın sen
    M.Ş.M : Hıhı
    S.D : Dur o zaman bürodan arıyorum abi
    M.Ş.M : Tamam
    Sanık Sami, şike talimatını aldığı Şekip’e gelişmeler hakkında bilgi vermekte, biraz önce Erdem ile yaptığı konuşmanın içeriğini aktarmaktadır. Sami’nin, “birazcık şey var sıkıntı var takım içinde yani başkan iyice bokunu çıkarmış” sözünden, Şekip ile aralarında geçen konuşmanın Emenike’nin transferi ile ilgili olmadığı anlaşılmaktadır.
    03.05.2011 günü saat:21.43’de Feridun Tankut’un Erdem Konyar’ı aradığı görüşme(tape:1218);
    Feridun: “Şimdi hocayla görüştüm hoca diyor ki yani öyle diyor çok diyor bir şey yok”, Erdem: “Ha anladım yani kendisi de öyle...ağrıyor diyor”, Feridun: “Şimdi şöyle bak ben hocaya da söyledim şimdi Emenike eğer bu maçta oynamam böyle yok şuram ağrıyor buram ağrıyor diye oynamazsa ben mecburen onu Trabzon maçında da oynatmam,..kendisi içinde bizim içinde çok büyük bir kayıp olur”, Erdem’in futbolcu ile konuşacağını söylediği.
    03.05.2011 günü saat:21.44’de Erdem Konyar’ın Emenike’yi aradığı görüşme(tape:0000);
    Erdem: “Bir arkadaş yanına geldi de mi”, Emenike: “Evet”, Erdem: “Ben seni daha sonra arayacağım ve sana herşeyi yarın anlatacağım, şu an zamanı değil başkanla beraberim,…Karabük başkanı”, Emenike: “Ankara’da mı.?”, Erdem: “Ankara’dayım, yarın sabah Londra’ya hareket ediyorum,…Sonra konuşuruz” .
    03.05.2011 günü saat:21.45’de Erdem Konyar’ın Sami Dinç’i aradığı görüşme(tape:1219);
    Erdem: “Ee yarın bi konuşabilir miyiz”, Sami: “Hava alanında Ömer mömer tuvalete gidince konuşuruz abi yani o kadar”, Erdem: “Tamam”, Sami’nin bir gelişme olup olmadığını sorduğu, Erdem: “Var yani kötü bi gelişme yok Karabük başkanın yanındaydım şimdi,..şeyi söylediğini bana ... Ali Yıldırım girmiş yanına filan onu anlattı bana”, Sami: “Biliyorum,..çok kötü yani benim tarafımdaki çok kötü s.. ağzıma,..hava alanında belki bi dakika konuşuruz” .
    03.05.2011 günü saat:23.44’de Erdem Konyar’ın Emenike’yi aradığı görüşme;
    Erdem: “O sana merhaba diyor,…yarın Sami ile aynı uçakla Londraya uçuyorum, seni Ameoby’nin telefonundan arayacağım,…arkadaşın orada mı”, Emenike: “Evet”, Erdem: “Ticketrumbadaki para konusunu halletmeye çalışıyorum”, Emenike: “Sanırım ben durdurmuştum,…onu iptal edeli uzun zaman oldu,…son zamanlarda birşeyler söylemek istiyorum”, Erdem: “Emin misin, bilirsin biz hallettik,…sen İstanbul’a Point otele geldin Moby ile,…sonra Duck a gittin, nasıl biri, hatırladın mı?”, Emenike: “Erdem bir zamanlar geldim sadece yarın harekete geçelim sonra”, Erdem: “Tamam yarın bulacağım”. (Kayıt SıraNo:0000)
    04.05.2011 günü saat:12.03’de Alaeddin Yıldırım'ın Şekip Mosturoğlu'nu aradığı görüşme(tape:3633);
    Alaeddin: “Bi de ya birşey midemi bulandırdı yalandır da bu Emenike’nin yok 7 yaş büyükmüş biliyor musun gazetede yazıyordu", Şekip: "31 yaşında…İyi ya abi işte ucuza alırız o zaman 31 yaşındaysa…Kulüpte bir …var çocuğun menajerini falan şey yapmışlar biliyor musun tesislerden çıkarmışlar çocuğa demişler bir daha görüşmeyeceksin cep telefonuna kadar almışlar elinden başkan almış", Alaeddin: “Bizim maçta oynamaz herhalde ya".
    Şekip, Sami’den aldığı bilgileri Alaeddin Yıldırım’a iletmektedir.
    04.05.2011 günü saat:12.40’da Şekip Mosturoğlu'nun Sami Dinç'i aradığı görüşme(tape:2632);
    Şekip: "…Bir de başkan tehdit ediyormuş bunu ne yaparsan aynını şeyde de yapacaksın diyor (Karabükspor-Trabzonspor müsabakasını kastederek) diğerinde de anladın mı…öyle değilse diyor ben diyor hem zaten iadesini sağlarım hem bu işi bırakırım diyor…bunu atmışlar oradan, ondan zaten kalmıyormuş orada yaklaşmayacaksın demiş başkan da buna hani Ali Yıldırım hikayesini söylemiş başkan… konuştuklarını söylemiş, 10 milyon demiş galiba".
    04.05.2011 günü saat:22.42’de Şekip Mosturoğlu'nu Aziz Yıldırım'ın aradığı görüşme(tape:2673);
    Aziz: “Ne yaptı bu şey iyileşmiş mi, iyileşmemiş mi", Şekip: "Şuan belirsiz başkanım…yani %49 olumlu %51 olmayacak gibi".
    Sanık Aziz Yıldırım, Karabük-Fenerbahçe müsabakası öncesinde Emenike’nin iyileşip iyileşmediğini bir başka deyişle oynayıp oynamayacağını, Şekip Mosturoğlu’ndan sormaktadır.
    06.05.2011 günü saat:14.18’de Erdem Konyar’ın Sami Dinç’i aradığı görüşme(tape:1221);
    Erdem: “...Mail attım aldın mı”, Sami: “Gördüm Emre’ye gönderdim Emre bakıyor hallediyor Emenike ile konuşuyor seni bırakıyormuş Emenike” , Erdem: “Yok öyle bir şey yok ya,..bu olaylar çözülmezse tabiki bırakır ben de bırakırım yani haklı adam bu olaydan gerçekten bir dava açılsın yani ...öyle değil mi”, Sami: “Ya sonuç olarak işte şey senin burada olman gerekiyor oralarda olmaman gerekiyor bu tip bir durumdayken”, Erdem: ‘ben 11-12 gibi oradayım ararım seni çünkü”, Sami: “Diğer konu ne oldu diğer konu”, Erdem: “O da tamam merak etme yanına gelince anlatırım bir sıkıntı yok”, Sami: “Tamam şeyi söyle yani ona bak özellikle söyle ona Fenerbahçe arkanda duruyor Fenerbahçe olduktan sonra hiç bir önemi yok falan filan söyle”, Erdem: “Tamam” .
    07.05.2011 günü saat:13.40’da Erdem Konyar’ın Sami Dinç’e mesaj attığı(tape:1222);
    “Ofise geleyim mi?” yazdığı.
    07.05.2011 günü saat:13.41’de Erdem Konyar’a Sami Dinç’in attığı mesajda(tape:1223); “Bugun ofise gitmeyeceğim, simdi bir toplantıdayım, 1 saat kadar sonra cikarken arayacagim” yazdığı.
    07.05.2011 günü saat:16.59’da Erdem Konyar’ı Feridun Tankut’un aradığı görüşme(tape:1224);
    Feridun: “Bugün hocayla konuşmuş Emenike, ben rahatsızım oynamayacağım gibi falan laflar etmiş şimdi sen ne zaman geleceksin buraya…sen bu akşam onunla uzun uzun konuş eğer bu maçta şimdi doktorla görüştüm doktor diyor ki herhangi bir şeyi yok,..ama bu oynamazsa ben bundan sonra Antalya ve Trabzon maçında da oynatmam dolayısıyla”, (Erdem oyuncu ile görüşeceğini söylüyor) Feridun: “Görüştükten sonra bana haber ver ki ben de görüşeceğim”.
    08.05.2011 günü saat:15.05’de Erdem Konyar’ı, Sami Dinç’in aradığı görüşme(tape:1225);
    Erdem’in; Karabük’te olduğunu söylediği, devamında “Her şey tamam ya,..bi sıkıntı yok,..evindeyim”dediği, Sami’nin; “Anladım, var mı, şey sabit telefon” dediği, Erdem’in; “Yok yok şey etme merak etme” dediği, Sami’nin; “Zaten basın bülten... dava açacağız,..davanın girişimlerinde bulunduk” dediği, görüşmenin devamında Sami’nin; Emenike’yi kastederek “Sen çocuğa açıldı de ama yani dediğim gibi bi sıkıntı olmasın bugün” dediği.
    08.05.2011 günü saat:15.11’de Erdem Konyar’ın, Sait’i aradığı görüşme(tape:1226 –Kls 22 Dizi 11);
    ERDEM KONYAR : Efendim abi
    SAİT : Erdem nerdesin
    E.K : İyi maç izliyoruz şeyde evde
    S : Chelsee maçını mı kimde izliyorsun
    E.K : Emenike nin evinde abi
    S : He, Eminekeyle konuştun mu hiç oynayabilecek miymiş
    E.K : Abi ben sizi bekliyorum ben siz karar vereceksiniz dediniz
    S : Tamam bi konuş iyiyse oynayacak abi kendini iyi hissediyorsa oynatacağız yoksa
    oynatmayacağız işte
    E.K : Tamam so... abi benim hiç şey yapma.....
    S : Ha sen konuşmayacak mısın?
    EK :.... konuştum konuşacağı.... artık
    S :Tamam biz konuşuruz o zaman tamam
    EK :Ba.. v .
    S :Hadi görüşürüz
    Karabükspor çalışanı Sait, erdem Konyar’ı arayarak Emenike’nin Fenerbahçe’ye karşı oynayıp oynamayacağını sormaktadır. Erdem ise bu konuda kendilerinden haber beklediklerini, buna kendilerinin karar vereceğini ve konuşmalarını söylemektedir.
    08.05.2011 günü saat:17.10’da Aziz Yıldırım’ın Şekip Mosturoğlu’nu aradığı görüşme;
    Aziz: “Bizde geldik...gayet güzel…Emenike oynamıyormuş…he kadrodan çıkarmışlar", Şekip: "Sakat demek ki", Aziz: “Herhalde" . (tape:2397)
    08.05.2011 günü saat:20.00’da Karabükspor–Fenerbahçe müsabakası başlamıştır.
    08.05.2011 günü saat:20.59’da Erdem Konyar’ın Sami Dinç’i aradığı görüşme(tape 1227); SAMI DINÇ : Efendim
    ERDEM KONYAR : Ne yapıyorsun
    S.D : İyidir maçı izliyorum ne yapayım sen ne yapıyorsun
    E.K : İyi
    S.D : Maçta mısın
    E.K : Yok yok değil ya evdeyim
    S.D : Anladım dikkatli olalım, söyle
    E.K : Ha,... böyle kötü oynuyor ya
    S.D : Anlamadım vallaha bom bok oynuyorlar ama demi
    E.K : Ya çok kötü ya
    S.D : Sen televizyonda izliyorsun demi
    E.K : Aynen aynen
    S.D : Ya yoksa radyo falan mı dedim
    E.K : Yok yok...
    S.D : Evinde var yani
    E.K : Yok beraberiz oynuyoruz şuan
    S.D : Anlamadım
    E.K : Beraber şuan maçı izliyoruz
    S.D : Beraber mi ha o kadro değil mi ben kadro da sandım
    E.K : Yok değil değil
    S.D : Ha anladım anladım, ee konuşuruz maç sonra da şeyde ee bir şey soracağım sana
    Karabük-Fenerbahçe müsabakasının oynandığı devre arasında Sami Dinç’in Erdem Konyar’ı aradığı ve müsabaka hakkında yorum yaptığı, Erdem’in Emenike’nin evinde birlikte maç seyrettiklerini söylediğinde önce “anlamadım” diyerek şaşırdığı, devamında “beraber mi ha o kadro değil mi ben kadroda sandım, Ha anladım anladım” diyerek tepki verdiği görülmektedir.
    Bu görüşme içeriğine göre sanık Erdem yönünden şike teklifinin kabul edildiğini kabul mümkün görünmemektedir. Zira Sami, Karabük maçı ile ilgili olarak yorum yaparken Emenike’nin maç kadrosunda olmadığını bilmemekte, Erdem’in birlikte maç seyrettiklerini söylemesi üzerine şaşırmaktadır. Sami’nin şike teklifini Erdem’in kabul etmesi ve ortada anlaşmanın varlığından söz edildiği durumda, Sami’nin bu çeşit bir tepki vermemesi gerektiği izahtan varestedir.
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Şamil Ekinci|Dozer Cemil|Şenol Güneş|
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

08.05.2011 günü saat:20.00 de başlayan müsabaka, Fenerbahçe’nin 1-0 galibiyeti ile sonuçlanmıştır.
    Müsabaka sonrası aşağıdaki tapeler Emenike’nin Fenerbahçe’ye transferi ile ilgilidir.
    24.05.2011 günü saat:15.23’de Erdem Konyar’ın, Sami Dinç’i aradığı görüşme(tape:1232);
    Erdem: “Geliyor musun”, Sami’nin;geleceğini söylediği, Erdem: “Bir şey soracam sana,..şey bu çocuğun içerdeki paraları alacak mı bunlar,..çocuğun içerde parası var ya maaşı filan”, Sami: “Karabük’de,..dün söylediğin şey mi dünkü”, Erdem: “Bi de maç başı bi de şeyleri işte maaşı,..17 bin euro maaşı var”, Sami: “Ben sana maç başı diye sormuyorum ki abi yani ben sana ne kadar alacağı var diye soruyorum”, Erdem: “Tamam onları hallederiz ama de mi”, Sami: “Kesin de mi 9, yarın 9’da burada”, Erdem: “Tabi, tabi şimdi konuştum çocukla”.
    24.05.2011 günü saat:16.33’de Şekip Mosturoğlu'nun, Sami Dinç'i aradığı görüşme(tape:2609);
    Şekip: "Serkan abiyi ara organize edecek", Sami: "Öyle mi yani şey mi kulüp" , Şekip: "Hı,hı tabi,tabi", Sami: "Almasına gerek yok ama geliriz biz dedi istediğiniz yere istemediler öyle gene de yapalım mı…gece kalacak bir gün sonra dönecek", Şekip: "Berrak’ı da organize etmen lazım…fesihnameyi imzalamayacak mı", Sami: "Yarın onu da mı bitirelim ben…o gittikten sonra kalanı hallederiz diye düşünmüştüm de iyi tamam okey", Şekip: "Sen Serkan abiyle organize et hadi", Sami: "Bu arada bizim birkaç tane yani Erdil in daha önce konuşulmamış ama konuşulması gereken birkaç sorusu var", Şekip: "Tamam ben müsait olunca seni arayım".
    24.05.2011 günü saat:16.40’da Erdem Konyar’ı Sami Dinç’in aradığı görüşme(tape:1233);
    Sami: “Fazla telefonla konuşma konuştukça işin içine …zaten,..çok sinirliyim sana Emrah anlatmadı mı”, Erdem: “Ya Allah aşkına Sami ya ben bu işi bırakacam”, Sami: “Yaparsın,..yarın kalacağınız yeri ayarlatıyorum ben şoföre gerek yok de mi,..kulübün konukevinde kalacaksınız bu tarafta”, Erdem: “Şoföre hiç gerek yok bizim bankada işimiz var zaten”, Sami: “Fazla telefonda konuşma, iş yapma, yapınca işin içine …zaten ...orda çay kahve getirsin sana”.
    25.05.2011 günü saat:11.51’de Erdem Konyar’ın Sami Dinç’i aradığı görüşme(tape:2660);
    Erdem: “Ben çıkıyorum nereye gelelim”, Sami: “Benim büroya gelin ya…”, Erdem: “Tamam geliyorum…”.
    25.05.2011 günü saat:12.03’de Şekip Mosturoğlu’nun Sami Dinç’i aradığı görüşme(tape:1206);
    Sami: “Şimdi geliyorlar bana bizimkiler,..gizli midir saklı mıdır ya oraya mı getireyim ne yapıyoruz”, Mehmet: “Sen ofise al bütün evrakları hazırlayın orada ondan sonra ben seni yönlendireceğim”, Sami: “Haber bekliyorum o zaman senden ben yemeğe memeğe falan filan bunlarla gözükmeyeyim mi dışarıda burada mı halledelim”, Mehmet: “Orada hallet yemeği”.
    25.05.2011 günü saat:17.38’de Şekip Mosturoğlu’nu Aziz Yıldırım’ın aradığı görüşme(tape:1210);
    Şekip:: “Başkanım bu Emenike geldi sabahleyin,..bütün evrakları imzalattık vekaleti de aldık, şimdi otele gitti orada bekliyor,..bunu Karabük’lüler de arıyorlar şuan, şuana kadar açtırtmadık telefonunu o fesihnamenin bir tarafını da Karabük’ün imzalaması gerekiyor,..Karabük imzalamak için ama senetleri istiyor”, Aziz: “Açmasın telefonlarını tamam imzalayalım her şeyi bitirelim ondan sonra”.
    25.05.2011 günü saat:17.41’de Erdem Konyar’ı Sami Dinç’in aradığı görüşme(tape:2663);
    Sami: “Şimdi başkanla konuştu biz kulübe gidiyoruz başkan siz konuşmayın ben şimdi bir gelin bana bir anlatın mevzuyu ben başkana kendim haber vereceğim demiş...başkan öyle demiş ya ben arayacağım yani anlaştığımızı sizden değil benden duyacak demiş”, Erdem: “Seyit abiye hiç dönmeyim mi şimdi”,…Sami: “…Erdemcim açma telefonlarını ben söyleyene kadar”. dediğitespit edilmiştir.
    2010-2011 yılı futbol sezonu sonunda Emenike’nin, Fenerbahçe Spor Kulübü’ne transferi gerçekleşmiş olup, bu transfere ilişkin Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından düzenlenen toplam 9.000.000 Euro bedelli senet fotokopileri incelenmiştir. (Kls 68, dizi 129-141)

Tüm bu nedenlerle başta suç örgüt lideri sanık Aziz Yıldırım’ın bizzat tüm süreci yönetmesi yanında TCK'nın 220/5. maddesindeki “örgüt yöneticileri, örgütün faaliyeti çerçevesinde işlenen bütün suçlardan dolayı ayrıca fail olarak cezalandırılır” hükmü yollaması ile diğer sanıklar M. Şekip Mosturoğlu’nun Sami Dinç aracılığı ile Karabükspor futbolcusu Emenike’nin menajeri Erdem Konyar’a transfer vaadiyle şike teklifinde bulunduğu ve fakat Erdem Konyar’ın özellikle 1227 nolu tape içeriği gözetildiğinde teklifi kabul ettiğine dair kesin bir delil ve emare bulunmadığı anlaşılmış, şu hale göre suçtan kendilerini kurtarmaya yönelik, oluşa aykırı, iletişim tutanaklarını izaha yönelik gerçeklikten uzak savunmalarına itibar edilmeyen adı geçen sanıkların şikeye teşebbüs suçundan cezalandırılmalarına karar vermek gerekmiştir.
    Trabzonspor √
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

15.05.2011 GÜNÜ OYNANAN TRABZONSPOR – İ.B.B. SPOR MAÇINDA TEŞVİK PRİMİ VAADİ

Süper Ligin 32. hafta maçları sonunda Fenerbahçe ve Trabzonspor'un 76 puanda olduğu, ikili averaj sistemine göre Fenerbahçe'nin lig lideri olduğu, 3. sırada bulunan Bursaspor’un şampiyonluk ihtimalinin kalmadığı, Fenerbahçe ve Trabzonspor’un şampiyonluk yarışında yalnız kaldıkları, geriye kalan 2 karşılaşmada Fenerbahçe'nin olası puan kaybı ve Trabzonspor'un maçlarını kazanması durumunda Trabzonspor'un şampiyon olma ihtimalinin bulunduğu, bu nedenle; Aziz Yıldırım liderliğindeki suç örgütünün, ligin 33. haftasında 15.05.2011 günü oynanacak Trabzonspor - İ.B. B.Spor müsabakasının, Fenerbahçe lehine sonuçlanması için bazı İ.B.B.Sporlu futbolculara iyi oynamaları karşılığında teşvik pirimi verme girişiminde bulundukları,

Bu amaçla 10.05.2011 günü Aziz Yıldırım'ın, İlhan Ekşioğlu ve Abdullah Başak'a teşvik girişimi için talimat verdiği, sonrasında Abdullah Başak'ın, önceki haftalarda oynanan Fenerbahçe-İ.B.B. karşılaşmasında İbrahim Akın'ı şike yapması için azmettiren Yusuf Turanlı'yı aradığı ve İ.B.B.spor’lu futbolcularla irtibata geçerek teşvik pirimi almaları için görüşmesini istediği,

Bu bağlamda sanıkların, şike anlaşmasının varlığına işaret eden iletişim tespit tutanaklarına bakıldığında;

10.05.2011 günü saat:10.56’da Abdullah Başak'ın İlhan Yüksel Ekşioğlu'nun aradığı görüşme (tape:3184);
    İlhan: "Nedir durumlar", Abdullah: " İyi iyi abi gelecek öğleden sonra yanıma abi ", İlhan: " İyi seninle şimdi görüşmemize lüzum var mı", Abdullah: "Yok abi", İlhan:" Tamam aa gözünü seveyim hallet, her şekil hallet ful yetkilisin sonra öğleden sonra öğleden sonra buluşalım seninle",

10.05.2011 günü saat:12.19’da Abdullah Başak'ın Yusuf Turanlı'yı aradığı görüşme(tape:3185);
    Abdullah: "Kulübe çağırdılar beni…Büyüğü de en büyük de oradaydı", Yusuf: "Ne diyor", Abdullah: "Tek yetkili sensin…o kardeşimizi de söyle dedi halletsin", Yusuf: “Haber bekliyorumarayacağım seni"

İlhan Ekşioğlu, Abdullah Başak'ı arayarak, adını vermeksizin Yusuf Turanlı ile bir araya gelip gelmediklerini sorduğu ve yürütülecek teşvik faaliyeti konusunda ful yetkili olduğunu söylediği, bunun üzerine Abdullah'ın da derhal Yusuf Turanlı'yı arayarak, İlhan Ekşioğlu tarafından kendisine söylenilen bu durumu ilettiği anlaşılmaktadır.

10.05.2011 günü saat:16.58’de Abdullah Başak'ı Yusuf Turanlı'nın aradığı görüşme(tape:3187);
    Ankaragücü müsabakası hakkında konuştuktan sonra Abdullah’ın; “Tamam öbürü peki" dediği, Yusuf’un; “Öbüründe problem yok hafta sonu tamam ya… sen onu şey yap abi konuş yani…bana haber ver abi" dediği,

10.05.2011 günü saat:18.31’de Yusuf Turanlı'yı Abdullah Başak'ın aradığı görüşmede(tape:3425);
    Yusuf: "Ne yapıyorsun", Abdullah: "İyi değilim", Yusuf: “Ne yapayım abi her şeyi denedim vallahi ya", Abdullah: "Söyledim de işte bir şekilde halletsin diyor" Yusuf: "Nasıl yani her türlü uğraştım ya valla billa Öbür tarafa şey yapacağız abi pazar şey hafta sonu için…şey olsa abi dün bütün gün onunla uğraştım…öbür taraf yani…o öbür tabi canım orada sıkıntı yok…")

11.05.2011 günü saat:12.12’de Abdullah Başak’ın İlhan Ekşioğlu’nu aradığı görüşme(tape:3128);
    İlhan: “…2’de buluşalım mı,…2’de benim ofiste rahat rahat konuşuruz”, Abdullah: “Tamam abi tamam”.

11.05.2011 günü saat:12.15’de Abdullah Başak’ın Yusuf Turanlı’yı aradığı görüşme(tape:3129);
    Abdullah: “…Şimdi beni çağırdı da saat 2’de kulübe,…aynı dediğin şekilde diyorum demi”, Yusuf: “Şey yani adamı görmüyor musun bugün Şeref ...çok korkmuşlar yani”, Abdullah: “ama ikincisi tamam demi”, Yusuf: “…Tabi tabi hafta sonu da öbürü tamam yani ha ikincisi dediğin abi bunlarla ilgili bir şey yok yani,… bizim takımla ilgili hiç bir şey yok yani,…tamam hani o vardı ya maç beraber falan seyrettik ha,…onlarda rahat olun yani evet…ama oraya tam bir şey belirle abi…”, Abdullah: "O söyledi ya bir şey söyledi ya o ", Yusuf: "Olmaz onu biraz daha şey yap işte anladın mı yap ki ee heyecan", Abdullah: "Sen onlara onun dediğini söyle tamam",
    Söz konusu bu görüşme içeriklerinden iki ayrı maç işin şike ya da teşvik faaliyeti yürütüldüğü anlaşılmakla birlikte bu aşamada hangi maçlar olduğunu kesin ve net olarak belirlemek mümkün değildir.

11.05.2011 günü saat:13.48’de Abdullah Başak’ı Bülent İbrahim İşçen’in aradığı görüşme(tape:3130);
    Bülent: “Şu ... takip et bakalım neredeymiş”, Abdullah: “Demin aradım başka bir şey sordum abi,…evdeyim dedi, aldı abi o…sabah 10’da çağırdı beni dedi,…beni de demin aradı,…o vatandaş,…ofise çağırdı,…2’de burada ol dedi”.

11.05.2011 günü saat:14.09’da Abdullah Başak’ın İlhan Ekşioğlu’nu aradığı görüşme(tape:3131);
    Abdullah: “Abi Ofiste misin,…3-5 dakika sonra oradayım abi”, İlhan: “Onu bir 15 dakika yap,…hadi 15 dakika oyalan 15 dakika sonra bekliyorum bir yerdeyim” .

11.05.2011 günü saat:14.16’da Abdullah Başak’ı İlhan Ekşioğlu’nun aradığı görüşme(tape:3133);
    İlhan: “Geldim ben”, Abdullah: “Tamam abi geliyorum”.

11.05.2011 günü saat:15.53’de İlhan Ekşioğlu'nu Aziz Yıldırım'ın aradığı görüşme(tape:2980);
    Aziz: “Sen ne yaptın", İlhan: “Ben iyiyim gayet iyi", Aziz: “Ben 5 buçuktan sonra kulübe geleceğim", İlhan: “Tamam bende orada olurum başkanım".

11.05.2011 günü saat:18.23’de İlhan Ekşioğlu'nun Abdullah Başak'ı aradığı görüşme(tape:2980);
    İlhan: "Senle konuştuğumuz olaylar var ya aman ha bak bir kişiden duymayacağım", Abdullah: "Yok abi ne diyorsun sen ikimizden, benden mezara gider abi", İlhan: "Şey burada Bülent burada, başkanla benim ağzımı biraz aradı, tamam mı seninle ilgili, ben hep inkâr ettim, şeye de söyle Yusuf'a da söyle", Abdullah. "Tamam tamam", İlhan: "Yusuf'a da zarf atabilir, Yusuf da yemesin bunları tamam"
    Sanık İlhan; Abdullah ve Yusuf üzerinden yürüttüğü teşvik faaliyetinin Bülent İbrahim İşçen tarafından öğrenilmemesini istemekte ve bunun için de Abdullah'ı uyarınken O'ndan da Yusuf'u uyarmasını istemektedir.

Bu aşamaya kadar hangi maçlar ile ilgili şike ya da teşvik çalışmasının kesin ve şüpheye yer vermeyecek şekilde anlaşılamamasına karşın bu aşamadan sonraki görüşme içeriklerinden faaliyetlerin netleştiği görülmektedir.

12.05.2011 günü saat:10.23’de İlhan Ekşioğlu’nun Abdullah Başak’ı aradığı görüşme(tape:2983);
    İlhan: “Döndü mü senin misafirin”, Abdullah: “Dönmek üzere abi”, İlhan: “İyi bana şey lazım bu gün acil bu belediyede çalışan kişilerin isimleri,…tamam mı onları hallet yanına gelmen lazım mutlaka ”, Abdullah: “Tamam abi ne demek”.

12.05.2011 günü saat:10.26’da Abdullah Başak’ın Yusuf Turanlı’yı aradığı görüşme(tape:3135);
    Abdullah: "Geldin mi sen", Yusuf; “Geldim abi 5 te geldim”, Abdullah: “Bu tarafa gelmen lazım”, Yusuf: "Öğleden sonra gelirim abi geleceğim bugün kesin", Abdullah: "Ama erken saate gel ki beraber ofisine gideceğiz", Yusuf: "Arayacağım ben abi geleceğiz"
    Sanık İlhan'ın "döndü mü senin misafir" ile kastettiği kişinin Yusuf Turanlı olduğu, Abdullah Başak'ın İlhan ile görüşmesinden hemen sonra Yusuf Turanlı'yı aramasından anlaşılmaktadır. Nitekim Abdullah, Yusuf'a gelmesi gerektiğini ve isim vermeden İlhan'ın ofisine gideceklerini söylemektedir. Aynı konuşma içeriğinde sanık İlhan "belediyede çalışan kişilerin isimleri " diyerek İBB Spor' da Trabzonspor'a karşı teşvik faaliyeti içerisinde görev alacak oyuncuların isimlerini istemektedir. Zira bu tarihten sonra Fenerbahçe futbol kulübünün İBB Spor ile yapacağı bir müsabaka bulunmadığı gibi şampiyonluk yolunda tek rakibi kalan Trabzonspor'un anılan kulüp ile yapacağı müsabaka kalmıştır.

12.05.2011 günü saat:12.43’de Abdullah Başak’ın Yusuf Turanlı’yı aradığı görüşmede(tape:3137);
    Abdullah: “Ben Beylikdüzü’ndeyim,…Buradan Maslak’a doğru geçeceğiz” , Yusuf: “Etiler Etiler’e gel abi Etiler’e”
    Sanık Yusuf Turanlı'nın, İlhan Ekşioğlu'nun talimatı doğrultusunda hareket eden Abdullah Başak ile buluşup görüşmesinden önce İBB Sporlu futbolcular İskender Alın ve İbrahim Akın ile bir araya gelme çabası içerisine girmiştir.

Bu bağlamda;
    12.05.2011 günü saat:14.12’de Yusuf Turanlı'yı İskender Alın'ın aradığı görüşme(tape:3434);
    İskender: “Etiler’e girdim şimdi…2-3 dakika sonra", Yusuf: “Gel ofise gel ya gideriz sonra gel…arabayı bırak şeye ..leye…ana kapının önüne bırak ...leye gel" .

12.05.2011 günü saat:16.17’de Yusuf Turanlı'nın İskender Alın'ı aradığı görüşme(tape:3436);
    Yusuf: “Ben S Cafedeyim he yemek yiyeceksen gel yani", İskender: “Tamam geliyorum birazdan".

12.05.2011 günü saat:14.51’de Yusuf Turanlı'ya İbrahim Akın'ın gönderdiği mesajda(tape:3435);
    "Geliyom etilere " yazdığı.

12.05.2011 günü saat:15.30’da İlhan Ekşioğlu’nu Abdullah Başak’ın aradığı görüşme(tape:2986);
    Abdullah: “Karşıdayım da abi,…arkadaş şimdi yanıma gelecek abi oturacağız, onu bekliyorum tamam abi”, İlhan: “Tamam gelsin o isimleri al tamam mı", Abdullah: "Tamam abi", İlhan: "o isimleri al tamamı mı o 7 kişinin uçak biletinialalım”, Abdullah: “tamam abi tamam”,
    Sanık İlhan Ekşioğlu yukarıdaki konuşmasında İBB Sporda teşvik faaliyeti içerisinde yer alacak oyuncuların isimlerini isterken "belediyede çalışan kişiler" demesine karşın bu defa "isimlerini al 7 kişinin biletini alalım" demektedir. Belediyede çalışan işçilere uçak bileti almadığı ya da almayacağı, bununla kastedilenin tapelerin devamına bakıldığında İBB Sporlu futbolcular olduğu açıktır.
    Trabzonspor √
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

12.05.2011 günü saat:15.36’da İbrahim Akın’ın Ahmet Kanğı'yı (Erzurumlu Emekli İmam) aradığı görüşme(tape:3556);

A. Kangı: "Mübarek nasılsın" İbrahim: “İyiyim hocam sen nasılsın" A.Kangı: "Yav kardeş düneğin o kadar ben çalıştım ki biliyor musun", İbrahim: "Valla olmadı hocam ya", A.Kangı: "O Metin varya sen baştan diyeydin bana onun için de çalış.. (Metin Depe seri penaltı atışından yararlanamamıştır)", İbrahim:""…Bu pazar günü güzel bir maç var hocam…iyi de bir primimiz var onu da söyleyeyim sana, baya iyi yani çok çok iyi… Trabzon’la oynayacağız".

Sanık İbrahim yine, tapelerde X Şahıs olarak belirtilen, Fenerbahçe - İBB Spor arasında 01.05.2011 tarihinde oynanan maç öncesinde şike anlaşması sonucu alacağı para için 26.04.2011 tarihinde görüştüğü ve fetva aldığı Erzurum'da ikamet eden Ahmet Kangı'yı aramıştır. Zira 543 405 5272 nolu telefon, Figen Ünver adına kayıtlı olup Ahmet Kangı tarafından kullanılmaktadır. Sanık İbrahim, Trabzon maçı için yüklü miktarda teşvik parası alacağını bildirmektedir.

12.05.2011 günü saat:15.56’da Abdullah Başak’ın Yusuf Turanlı’yı aradığı görüşme(tape:3138);
    Abdullah: “o iş tamam ha”, Yusuf: “Biz karşıya mı geçeceğiz abi, ...tamam gelince ara beni abi sen Akmerkez’e gelince”.

12.05.2011 günü saat:16.28’de Yusuf Turanlı'yı İbrahim Akın'ın aradığı görüşme(tape:3437);
    İbrahim: “Neredesiniz abi", Yusuf: “S Cafede gel".

12.05.2011 günü saat:17.37’de Abdullah Başak'ın Yusuf Turanlı'yı aradığı görüşme(tape:3189);
    Yusuf: “ Akmerkez’deyim abi", Abdullah:"Ben kapının önüne gelince dışarı çıkar", Yusuf: “He dışarı çıkarım gelince ara beni", Abdullah: “Sen bugün çeldiğin arkadaşlarla konuştun mu", Yusuf: “Hee oturuyoruz biz beraber oturuyoruz arkadaşlarla", Abdullah: “Beni hiç görmesinler dışarıda",
    Sanık Abdullah Başak, "sen bugün çeldiğin arkadaşlarla konuştun mu" derken İBB Sporlu futbolcular İbrahim Akın ve İskender Alın'ı kastettiği açıktır. Nitekim, Yusuf beraber oturduklarını söyleyince, kendisi de Akmerkez'de bulunan Abdullah bu oyuncuların kendisini görmelerini istememektedir.

İletişim tespit çalışmalarına göre Yusuf Turanlı’nın İ.B.B Spor’lu futbolcular İbrahim Akın ve İskender Alın ile 12.05.2011 günü saat:16.30 sıralarında Beşiktaş Nispetiye Cad. üzerinde bulunan Akmerkez adlı alışveriş merkezinde faaliyet gösteren S Cafe'de bir araya geleceğinin anlaşılması üzerine yapılan fiziki takip sonrasına tutulan 12.05.2011 tarihli Fiziki Takip tutanağına göre (Kls. 28, Dizi:208-214 arası);
    Güvenlik görevlilerince 12.05.2011 günü saat:15.00’de Akmerkez AVM civarına geçilerek fiziki takip çalışmalarına başlanıldığı; saat:16.10’da Yusuf Turanlı’nın ofis olarak kullandığı Nispetiye Caddesi Ece Apt. No:29 sayılı adresten bir şahısla birlikte çıktığı, caddenin karşısına geçerek Akmerkez AVM’ye birlikte girdikleri ve zemin katta bulunan S Cafe isimli kafeteryaya oturdukları, saat:16.30’da İbrahim Akın’ın, kafeteryada yemek yiyen Yusuf Turanlı’nın yanına geldiği ve selamlaşarak yanlarına oturduğu, saat:16.45’de İskender Alın’ın bir arkadaşıyla birlikte gelerek masadakilerle selamlaşıp oturduğu ve sohbet etmeye başladı, saat:17.00’de Yusuf Turanlı ile arkadaşının, alışveriş merkezinin Ulus kapısına çıkarak sigara içtikleri, ayaküstü sohbet ettikleri ve kısa bir süre sonra aynı masaya geri döndükleri ve oturdukları, saat:17.09’da Yusuf’un arkadaşının, saat:17.40’ta da İskender’in arkadaşının kalkarak kafeteryadan ayrıldıkları, saat:17.50’de Yusuf Turanlı, İbrahim Akın ve İskender Alın’ın kafeteryadan çıkarak, alışveriş merkezinin 1.katına çıktıkları ve burada İskender Alın’ın vedalaşarak alışveriş merkezinin Ulus kapısından ayrıldığı, Yusuf Turanlı ile İbrahim Akın’ın ise aynı kapıdan çıktıkları ve kapı önünde ayaküstü konuştukları, bu sırada 34 EA 701 plakalı beyaz renkli Audi marka aracın alışveriş merkezinin önüne geldiği ve İbrahim Akın’ın Yusuf Turanlı ile vedalaşıp araca binerek Levent istikametine doğru gittiği, saat:18.05’de Yusuf Turanlı’nın telefon görüşmesi yaparak alışveriş merkezi önünden Ahmet Adnan Saygun Caddesi’nin karşısına geçtiği, bu sırada 34 YC 442 plakalı beyaz renkli Porsche Cayenne marka aracın geldiği, aracın sağ ön tarafından Abdullah Başak’ın indiği ve Yusuf Turanlı’yla cadde üzerinde ayaküstü konuştukları, saat:18.15’te de ayrıldıkları, A. Başak’ın araca tekrar bindiği, Yusuf Turanlı’nın ise Nispetiye Caddesi üzerinden Zincirlikuyu istikametine doğru yaya olarak gittiği anlaşılmış, iletişim tutanağının fiziki gerçeklikle uyumlu olduğu görülmüştür.
    Trabzonspor √
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

12.05.2011 günü saat:18.09’da Abdullah Başak'ın İlhan Ekşioğlu'nu aradığı görüşme(tape:3190);
    Abdullah: “Bende şimdi Akmerkez’deydim abi…arkadaşlarım vardı oturuyordum da…Cemil abi biraz şey yapmış aramış galiba abi…dedi abi bizi yüz göz etmeyin abi onlarla", İlhan: “O onu her zaman halini hatırını sorar ya", Abdullah "Anlamış çocuk abi halini hatırını soruyor da ya beni oraya çağırdı diyor abi ben gitmeyeceğim haberiniz olsun dedi", İlhan: “Gitmesin bana ne benim haberim yok zaten… şimdi ee sen 7 tane uçak biletini aldın demi", Abdullah: “Aldım abi şey sana yüz yüze konuşuruz abi", İlhan: “Ama senin şeye gelmen lazım ee Kandilli ye gelicen".
    Sanık İlhan Yüksel Ekşioğlu, Abdullah Başak ile yürüttüğü teşvik çalışmasının akıbetini merak etmekte ve bilgi almaya çalışmaktadır.

13.05.2011 günü saat:09.13’de İlhan Ekşioğlu’nu Abdullah Başak’ın aradığı görüşme(tape:2987);
    Abdullah: “E-5’ten Kadıköy’e doğru gidiyorum”, İlhan: “Ben 5 dakika sonra ofisteyim”, Abdullah: “Ben de rahatsız etmezsem gelirim yanına”, İlhan: “gel gel oğlum bekliyorum uyuyamadım gece”.

13.05.2011 günü saat:10.09’da Abdullah Başak’ın Yusuf Turanlı’yı aradığı görüşme(tape:3139);
    Abdullah: “… bende Kadıköy’deyim işte oturuyorum”, Yusuf: “Tamamdır yani” , Abdullah: “Tamamdır tamam”.
    Sanık Abdullah Başak'ın, İlhan Ekşioğlu ile görüşmesinden sonra Yusuf'u aradığı ve teşvik konusunda İlhan Ekşioğlu'na iletilen miktarın kabul gördüğünü söylediği anlaşılmaktadır.

13.05.2011 günü saat:13.36’da İbrahim Akın’ı Yusuf Turanlı'nın aradığı görüşme(tape:3559);
    Yusuf: "Ne yaptın ya geç mi yattın", İbrahim:"He dün geç yattım ya", Yusuf: "Ama bizim maçımız var hafta sonu", İbrahim: "Olsun Abi", Yusuf: "Sana Anzer balı falan şey yapayım mı ayarlayayım mı Anzer Balı, at ondan biraz at at, pazara kadar at…tamam yani o iş tamam…telefonda fazla şey yap... tamam yani… ben pazar günü oradayım zaten yanımda olacak her şey ona göre" , İbrahim: “Sağ ol abi",
    Yusuf Turanlı, "ama bizim maçımız var hafta sonu" diyerek geç uyanan İbrahim'in yorgun olmaması gerektiğini, gerekirse kendisine Anzer balı gönderebileceğini, Abdullah Başak ile konuşması sonrasında "tamamdır yani, tamam" sözleri ile teşvik anlaşmasının gerçekleştiğini iletmektedir.

13.05.2011 günü saat:16.51’de İbrahim Akın’ın Yusuf Turanlı'yı aradığı görüşme(tape:3560);
    İbrahim Akın'ın transferine dair görüşmeden sonra.. Yusuf: “Öbür iş tamam mı…herkes tamam değil mi", İbrahim: “Yani 5 kişi ama Yusuf abi…çünkü oynamayacaklar var söyleyemeyiz onlara, onlara söylenmez yani", Yusuf: "Ama olabildiği kadar olsun yani onu söylemek istiyorum, yani olabildiği kadar iyi olur anladın mı"
    Sanık Yusuf, İbrahim Akın'dan teşvik faaliyeti içerisine olabildiğince futbolcunun alınmasını istemektedir.

13.05.2011 günü saat:18.16’da Aziz Yıldırım’ın İlhan Ekşioğlu’nu aradığı görüşme(tape:2408);
    İlhan: “Bir işte o fikslemeye gittim… söylediğiniz şeyi… herşey tamam", Aziz: “Karşıda mısın bu tarafta mı", İlhan: "Bu taraftayım", Aziz: ""…senin programın ne", İlhan: “Neyse ben hallederim geleyim isterseniz", Aziz: “Sen şuradan bir çık gel Samandıra’ya".
    Sanık İlhan, "o fikslemeye gittim… söylediğiniz şeyi… herşey tamam" diyerek, teşvik faaliyetine ilişkin olarak Abdullah Başak ile yaptığı görüşmeyi, talimatın sahibi olan Aziz Yıldırım'a iletmektedir.

14.05.2011 günü saat:12.19’da Yusuf Turanlı'nın İbrahim Akın'ı aradığı görüşme(tape:3438);
    Yusuf: "1’de havalimanında oluyorsunuz zannettim", İbrahim: "Yok ya tesiste olacağız", Yusuf: "Kaçta uçak", İbrahim: “6’da galiba", Yusuf: "Nasıl harika Anzer balından yedin mi", İbrahim: "Dün yedim bir kayık bugün de yedim tamam", Yusuf: "Şey yapıyorsun değil mi oraya… orada konuştun değil mi", İbrahim: “Evet"
    Sanık Yusuf burada yine Anzer balı muhabbeti yapmakta, zira yapılan teşvik anlaşmasının sonuca ulaşması için İbrahim'in maç sırasında iyi oynayarak üzerine düşeni yapmasını istemektedir.

14.05.2011 günü saat:14.57’de Yusuf Turanlı'nın İskender Alın'ı aradığı görüşme(tape:3439);
    Yusuf: “Nasıl durum", İskender: “Şey, onları oynatacak gibi görünüyor…İbo, Thum, Holosko gibi yani…abi …sen konuştun mu hiç", Yusuf: “Dün konuşmadım", İskender: “Şey bir yoklasana sen bi", Yusuf: “Arif’i aradım o da yurt dışındaymış ben konuşayım bir hocayla dedi e İbo da söylesin ya ... sende git söyle ya ya...ben kendimi bulmuşum de maçta de yani ben kendimi ben yorgun falan değilim de…ununla konuştuğun hayır konuştuğun zaman anlarlar yani", İskender: “Birine söylerim şey yapayım yani konuşacağım öteki türlü oynatırsa ayıp ya",
    Konuşma içeriğinden anlaşıldığı üzere Sanık Yusuf, İskender Alın'ın da Trabzon'a karşı oynamasını istemektedir. İskender ise, teknik heyetin kendisinin yerine İbo, Thum, Holosko'yu oynatacak olmasından duyduğu rahatsızlığı ve kızgınlığı Yusuf ile paylaşmakta, kendisini oynatması için Yusuf'un konuşmasını istemektedir.

14.05.2011 günü saat:19.31’de İskender Alın’ı Yusuf Turanlı’nın aradığı görüşme(tape:3118);
    Yusuf: “…konuştun mu bir şey”, İskender: “Ne yok konuşmadım Arif geldi ya” , Yusuf: “İyi tamam bende arayacağım sende konuş,…konuş harbiden konuş çekinme yani ben de konuşacağım tamam”.
    Sanık Yusuf, İskender Alın'dan, Trabzon'a karşı oynaması için İBB Spor'un yardımcı antrenörü Arif Erdem ile konuşmasını, kendisini kadroya almaları için ısrar etmesini, kendisinin de hoca ile konuşacağını söylüyor ve nitekim aşağıdaki iletişim tutanağından da bu açıkça anlaşılmaktadır.

14.05.2011 günü saat:19.42’de Yusuf Turanlı'nın Arif Erdem'i aradığı görüşme(tape:3444);
    Yusuf: “E sende gitmişsin", Arif: “Oradan oraya geldim hemen", Yusuf: “Bu çocuğun harbi morali çok bozuk Arif ya…oynatmıyormuş çocuğu…bak bir konuş hocayla valla morali bozuk çocuk diyor ki kendimi buldum diyor iki maçtır yani bunlar hep şey maçları yani vizyon maçları", Arif: “Şeyden ötürüdür o yani", Yusuf: “Konuş hocaylaYusuf de aradı de üzülmüş de".
    İBB Spor oyuncuları İbrahim Akın ve İskender Alın'ın, Fenerbahçe ve Beşiktaş (kupa) maçlarında ısrarla oynamamasını isteyen Yusuf Turanlı, aynı oyuncuların Trabzon'a karşı oynamalarında özellikle ısrarcı olmakta, hatta özellikle İbrahim Akın yönüyle maçta güçlü ve sağlam olması için Anzer balı yemesi tavsiyesinde dahi bulunmaktadır.

14.05.2011 günü saat:19.58’de Yusuf Turanlı'ya İbrahim Akın'ın gönderdiği mesajda(tape:3445);
    "O gelmedi" yazdığı.

14.05.2011 günü saat:20.00’de Yusuf Turanlı'nın İbrahim Akın'a gönderdiği mesajda(tape:3446);
    "Napcaz yenısını halletcez ozaman kardesım dıgerlerı taamam dımı bende karsıda olcam cunku. bıttınde cıkar sızı havaalnına karsılam" yazdığı.

14.05.2011 günü saat:20.22’de İskender Alın’ın Yusuf Turanlı’yı aradığı görüşme(tape:3119);
    Yusuf (Arif Erdem'i aradığını belirterek): “Bende konuşacağım hocayla dedi ya konuş dedim kardeşim…sende konuş Arif’le abicim niye konuşmuyorsun ya”, İskender: “…ben şimdi yeni geldim yemekteyiz daha”, Yusuf: “Hayır yani sen konuşmayacaksan bu işler olmaz yani birazda kendin de konuş yani artık”, …yarın çünkü karşıya gideceğim bak ne diyorum sana git Arif’lenkonuş,…ne diyeceğinizi biliyorsun artıkyani”.
    Sanık Yusuf, İskender Alın'ı Trabzon müsabakasında oynatmak için ısrarlarına devam etmektedir.

14.05.2011 günü saat:21.01’de Yusuf Turanlı'ya İskender Alın'ın gönderdiği mesajda(tape:3447);
    "Kral musait olmadi konusamadmbirazdn yakalarsam konuscam" yazdığı.

14.05.2011 günü saat:21.19’da Yusuf Turanlı'nın İskender Alın'a gönderdiği mesajda(tape:3448);
    "Kımlerle konustunuz sımdıye kadar" yazdığı.

14.05.2011 günü saat:21.21’de Yusuf Turanlı'ya, İskender Alın'ın gönderdiği mesajda(tape:3449);
    "Cihan holmen mahmut metin bunlarla konustuk" yazdığı.

Yusuf Turanlı'nın teşvik primi ile ilgili olarak kimlerle konuştuğunu merak ettiği, İbrahim Akın'ın da gönderdiği mesaj ile Cihan Haspolatlı, Samuel Tobias Holmen, Mahmut Tekdemir ve Metin Depe isimli İ.B.B. Sporlu futbolcularla konuştuklarını söylediği anlaşılmaktadır.

İbrahim Akın ve İskender Alın ile teşvik primi konusunda anlaşmaya varıldığı sabit iken adları geçen futbolcular yönüyle bu yönde bir teklifin varlığı saptanamamıştır. Her ne kadar İlhan Ekşioğlu'nun telefon görüşmelerinde, "belediyede çalışan kişiler, yedi kişinin uçak bileti, yedi kişinin bileti" sözlerinden teşvik primine çok ayıda oyuncunun dâhil edilmesi iradesi açıkça anlaşılıyor ise de adı geçen diğer futbolcuların gıyaplarında yapılan konuşmalara konu olmaları dışında doğrudan bu faaliyet içerisinde yer aldıklarına dair bir bulguya rastlanılmamış, kısmen tanık olarak alınan beyanlarında da kendilerine bu yönde bir teklifin ulaşmadığını dile getirmişlerdir.

14.05.2011 günü saat:21.22’de Yusuf Turanlı’nın İskender Alın’a gönderdiği mesajda;
    “Ok super kalecıde cok onemlı. olmadı başkasıyla da konusun yane” yazdığı, (tape:3120)

14.05.2011 günü saat:21.32’de Yusuf Turanlı'ya İskender Alın'ın gönderdiği mesajda(tape:3450);
    “Tmm abi ama bu ibneler beni oynatmazsa varya dalcam bunlara)Sen garanti versen s.. koyarm hepsinede garanti vermiosn)" yazdığı,
    Sanık İskender Alın, Trabzonspor'a karşı oynamayı çok istediğini, bu arada Beşiktaş’a transferi konusunda Yusuf'un kendisine garanti vermediği için müsabakada oynatmayan İBB Spor teknik heyetine tepki gösteremediğini mesaj ile Yusuf'a iletmektedir.

14.05.2011 günü saat:21.35'de Yusuf Turanlı'nın, İskender Alın'a gönderdiği mesajda(tape:3451);
    "Demın hocayla gene konustum garantı alıcam ben dıo valla ama sen gıt arıfın odaya konus yane" yazdığı,
    14.05.2011 günü saat:21.40’da İskender Alın'ın Yusuf Turanlı'ya gönderdiği mesajda(tape:3452);
    "Abi hepsi beraber dolanio bos birakmiolr arifi) sana demedi oynuo veya oynamio die garantiyse a..belediyenin" yazdığı,
    Sanık İskender Alın, Trabzonspor müsabakasında oynayıp kendilerine vaat edilen teşvik primini almayı o kadar istemektedir ki, formasını giydiği ve hayatını buradan kazandığı para ile sürdüren kulübüne, çok rahat küfür edebilmektedir.

14.05.2011 günü saat:21.40'da Yusuf Turanlı'nın İskender Alın'a gönderdiği mesajda(tape:3453);
    "Ya gene guzel konuş da .ben arıyım arıfı solıyım ıskender senle konusmak ıstıo dıye" yazdığı,
    14.05.2011 günü saat:23.53’de İskender Alın’nın Yusuf Turanlı’a mesaj gönderdiği(tape:3121);
    “tam kadroyu bilmioz ogrenincesolicz” yazdığı.
    14.05.2011 günü saat:23.55’de İskender Alın’nın Yusuf Turanlı’a mesaj gönderdiği(tape:3122);
    “oynarsam rahat ol abi)” yazdığı.
    İskender Alın bu mesajı ile, müsabakada oynarsa Yusuf Turanlı'nın rahat olmasını istediği, oynadığı oyun ile teşvik primini alacaklarını ima etmektedir.

14.05.2011 günü saat:23.56’da İskender Alın’a Yusuf Turanlı’nın mesaj gönderdiği(tape:3123);
    Insallah oynaman lazım vallahala konuşmadınmı arıffle” yazdığı,
    14.05.2011 günü saat:23.57’de İskender Alın’nın Yusuf Turanlı’a mesaj gönderdiği(tape:3124);
    “emedm ki onlar oturuodur hepsi asagada” yazdığı,
    14.05.2011 günü saat:23.57’de İskender Alın’a Yusuf Turanlı’nın mesaj gönderdiği(tape:3125);
    “Okk” yazdığı,

15.05.2011 günü saat:14.07’de Yusuf Turanlı'nın İbrahim Akın’ı aradığı görüşme (tape:3565);
    Yusuf: “Top sende ha", İbrahim: “Tamam ben hallettim ya, şey yaptım yani…o şeyi hallettim yani", Yusuf: “İsko oynamıyormuş ya İsko", İbrahim: “O da oynamıyor yapacak bir şey yok abi…yani Cihan abiye de şey yaptım o da diyor aynısını ne yapayım diyor yani", Yusuf: “Yani top sende abiciğim yani sen ne diyorsan odur…sen sazı eline alırsan anasını ağlatırsın zaten…hadi İbo bitir işini", İbrahim: “Tamam hallediyorum ben abi inşallah”, Yusuf: “İnşallah, kalecimiz nasıl iyi mi”, İbrahim: “Ya o şey bizim o Oğuzhan biliyorsun Trabzonlu”, Yusuf: “Ha ona yanaşmayın o zaman ya”, İbrahim: “Yok yok”, Yusuf: “Can’a yanaş ama Can’a, Can’a”, İbrahim: “O tamam ya”, Yusuf: “He Can tamam okey top sende öpüyorum seni”, İbrahim: “Tamam”.
    Yusuf Turanlı, İBB Spor kalecisini sormakta, İbrahim'den " bizim o Oğuzhan biliyorsun Trabzonlu" cevabını aldıktan sonra "O'na yanaşmayın o zaman" demektedir. Zira Trabzonspor ile oynanan müsabakada, Trabzonlu olan bir oyuncunun teşvik primi içerisinde yer almayacağını düşünmekte ve uzak durulmasını tavsiye etmektedir. Nitekim Oğuzhan 15.05.2011 tarihinde oynanan müsabakaya 61 numaralı forması ile çıkmıştır. (http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=397&macId=87191)
    Trabzonspor √
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

16.05.2011 günü saat:20.33’de İbrahim Akın’ın Hoca Ahmet Kangı'yı aradığı görüşmede(tape:3566);
    A.Kangı: "O maçta bir sıkıntı vardı biliyorsun…yani o Trabzon maçını…onun öyle olması gerekiyordu biliyorsun" dediği, İbrahim: “Öyle bir şey var ben hissettim zaten hocam ya", A.Kangı: "Golü kim attı", İbrahim: “Holmen attı hocam…yani orada hem ben gol atsamhem ekstra gol paramı alacaktım hem de birde işte prim vardı pirim gelmişti hocam bayağı yüklü bir pirim gelmişti" dediği, A.Kangı: "O takımın öyle olması gerekiyordu haberin olsun" dediği, İbrahim: “O zaman yapacak bir şey yok hocam"

Sanık İbrahim müsabaka sonrasında yine Hoca Ahmet Kangı'yı aradığı ve açıkça, kazanmaları halinde ekstra gol parası dışında yüklü bir pirim alacağını ifade etmektedir.

Kls. 91 dizi 58 ve öncesinde bulunan, İBB Spor Kulübü tarafından Mahkememize gönderilen cevabi yazıda, 15.05.2011 tarihinde oynanan Trabzonspor-İBB arasındaki lig karşılaşması için bu maça münhasıran özel bir prim uygulaması ve buna dair maç öncesi alınmış bir yönetim kurulu kararı olmadığı gibi yapılmış bir prim ödemesinin de bulunmadığı, uygulamada 2010-2011 yılı için deplasman galibiyetlerine 5.000 TL, iç saha için 3.000 TL prim belirledikleri bildirilmiştir. Bununla birlikte, İbrahim Akın’a 04.06.2010 tarihinde yapılan “Tadil Protokolü” gereğince attığı her üç gol için 50.000 TL ödeme taahhüdünün olduğu, 2010-2011 de toplam 11 gol atan ve 3 kez prim almaya hak kazanan İbrahim Akın’ın Trabzon müsabakasında bir gol atması halinde 50.000 TL prime hak kazanacağı belirtilmiştir.

Sanık İbrahim Akın’ın söz konusu konuşmada Ahmet Kangı'ya söylediği “hem ekstra gol parası alacaktım” dediği konu, bir gol atması halinde İBB Spor Kulübünden alacağı 50.000 TL’dir. Sanık bunun yanında “hem de birde işte prim vardı pirim gelmişti hocam bayağı yüklü bir pirim gelmişti” diyerek sözünü ettiği konu ise Fenerbahçeli sanıklardan gelecek olan teşvik primidir.

Sanık İskender Alın müdafii huzurunda alınan, yukarıda özetlenen süreç ve oluşa uygun olup bu nedenle hükme esas alınan ve sorgudaki savunmasında teyid ettiği savcılık ifadesinde özetle; “Yusuf Turanlı bu maçtan önce bana Fenerbahçe’nin teşvik göndereceğini söyledi. Bir fiyat konuşulmadı. Takım arkadaşlarınızla konuşun dedi. İbrahim ile aynı odada kalıyoruz. Kendisine de zaten bu teklif götürülmüştü. Yusuf Turanlı’ya ise bize baskı yapmaması için tamam dedik. Şuan hatırlamadığım bazı isimleri kendisine söyledim. Bu şahıslara ulaştığımı, anlaştığımı söyledim. Ancak böyle bir şey olmadı. Peşimizi bıraksın düşüncesiyle yapmışız gibi kendisine söyledik. Bu hususta İbrahim ile de aynı şekilde karar verip davrandık. fiziki takibe konu resimler doğrudur, 14.05.2011 günü saat 21.00 sıralarında yapılan mesajlaşmalarda Yusuf bana, teşvik amaçlı kimlerle irtibat kurduğumu soruyordu” şeklide beyanda bulunmuş, teşvik anlaşmasını doğrulamıştır.

Sanık İbrahim Akın müdafii huzurunda alınan, yukarıda özetlenen süreç ve oluşa uygun olup bu nedenle hükme esas alınan ve sorgudaki savunmasında teyid ettiği savcılık ifadesinde özetle; “Bu maçtan öncede Yusuf Turanlı tarafından Trabzon maçında iyi oynamamız için para teklifinde bulunuldu. Bana bazı takım oyuncularıyla bu amaçla görüşmem istendi. Ben kimseyle görüşmedim. Ama görüşmediğimi söyleyemedim. Kendisine bazı isimler vererek onlara ulaştığımı söyledim. Net bir para miktarı konuşulmadı. Ancak teklif yapıldı. Bu hususta emniyette de aynı ifademi vermiştim” şeklinde beyanda bulunmuş ve teşvik anlaşmasını doğrulamıştır.

Bizzat teşvik anlaşmasının karşı tarafı ve aktif süjeleri olan sanıklar İskender Alın ile İbrahim Akın’ın, yukarıda özetlenen ve iletişim tutanakları ile uyumlu savunmaları değerlendirildiğinde, diğer sanıkların suçtan kendilerini kurtarmaya yönelik, oluşa aykırı, iletişim tutanaklarını izaha yönelik gerçeklikten uzak savunmalarına itibar edilmemiştir.

Tüm bu nedenlerle başta suç örgüt lideri sanık Aziz Yıldırım’ın bizzat tüm süreci yönetmesi yanında TCK'nın 220/5. maddesindeki “örgüt yöneticileri, örgütün faaliyeti çerçevesinde işlenen bütün suçlardan dolayı ayrıca fail olarak cezalandırılır” hükmü yollaması ile diğer sanıklar Abdullah Başak, İlhan Yüksel Ekşioğlu, İskender Alın, İbrahim Akın ve Yusuf Turanlı’nın, teşvik suçunun kanuni tanımında yer alan fiilleri birlikte gerçekleştiren sıfatıyla sorumlu oldukları anlaşılmış ve Mahkememizde oluşan bu vicdani kanı ile cezalandırılmalarına karar vermek gerekmiştir.

Her ne kadar sanık Bülent İbrahim İşçen hakkında, ayrıca bu müsabakaya ilişkin olarak cezalandırılması istemi ile kamu davası açılmış ise de, suçlamayı reddeden savunmanın aksine cezalandırılmasına yeter kesin ve inandırıcı kanıtlara ulaşılamadığından beraatine karar vermek gerekmiştir.
    Trabzonspor √
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

15.05.2011 TARİHİNDE OYNANAN FENERBAHÇE – ANKARAGÜCÜ MÜSABAKASINDA ŞİKE YAPILMASI

15.05.2011 günü İstanbul’da oynanan Fenerbahçe - M.K.E. Ankaragücü futbol müsabakası öncesi örgüt lideri sanık Aziz Yıldırım’ın, İlhan Yüksel Ekşioğlu’na Fenerbahçe’nin Ankaragücü ile yapacağı maçta bazı Ankaragücü futbolcuları üzerinden şike yapılması için talimat verdiği, bu çalışmalar kapsamında; İlhan Ekşioğlu’nun Cemil Turhan, Yavuz Ağırgöl ve Mehmet Yenice vasıtasıyla şike faaliyetine giriştiği,
    Sanık İlhan Ekşioğlu’nun bir yandan bu şahıslar aracılığıyla şike faaliyetini yürütürken diğer yandan Abdullah Başak vasıtasıyla Yusuf Turanlı üzerinden Ümit Aydın aracılığı ile çalışmalar başlattığı,
    Ayrıca; M. Şekip Mosturoğlu’nun talimatı ile Sami Dinç’in de şike faaliyeti içerisine girdiği,
    Bu bağlamda sanıkların, şike anlaşmasının/teklifinin varlığına işaret eden iletişim tespit tutanaklarına bakıldığında;

MEHMET YENİCE, YAVUZ AĞIRGÖL VE CEMİL TURHAN İŞBİRLİĞİ İLE YÜRÜTÜLEN ŞİKE FAALİYETİ

22.04.2011 günü saat:22.58’de Aziz Yıldırım’ın İlhan Ekşioğlu’nu aradığı görüşme(tape:2137);
    Aziz: “O Ankara’daki ee ne yaptı acaba”, İlhan: “Başkanım onunla ee yarın burada o beraber şey yapacağız seyredeceğiz maçı…ondan sonra hemen giriş şey yapacağız yani yani onun için onunlayım yani yarın”, Aziz: “Sabah mı görüşürüz seninle akşam mı görüşelim”, İlhan: “İstediğiniz zaman”, Aziz: “O zaman ee 9 u çeyrek geçe bizim ev eve gelir misin”, İlhan: “Gelirim başkanım”.

Aziz Yıldırım'ın "o Ankara'daki" ile kastettiği kişiyi anlayan İlhan Ekşioğlu, "onunla burada beraber şey yapacağız, onunlayım yani yarın" şeklinde karşılık verdiği, bu konuşmada kastedilen kişinin Mehmet Yenice olduğu aşağıdaki 2138 nolu tapede, Aziz Yıldırım'ın "ee Mehmet gelmedi mi" sözünden açıkça anlaşılmaktadır.

23.04.2011 günü saat:09.24’te Cemil Turhan’ın Mehmet Yenice’yi aradığı görüşme(tape:1608);
    Cemil: "Bir bana uğrar mısın bana", Mehmet: “Bunu halledebilirsem uğrarım, NTV'ye gideceğiz", Cemil: "Çok önemli bir şey diyeceğim"

23.04.2011 günü saat:09.40’da Cemil Turhan'ın Yavuz Ağırgöl'ü aradığı görüşme(tape:2582);
    Cemil: “Dereağzı'na gel", Yavuz: “Vallaha mı,..tamam geliyorum".

Cemil Turhan, şike faaliyetlerini birlikte yürüteceği Mehmet Yenice ve Yavuz Ağırgöl ile bir araya gelme çabasındadır.

23.04.2011 günü saat:10.46’da İlhan Ekşioğlu’nun Mehmet Yenice’yi aradığı görüşme(tape:3078);
    İlhan: “Seninle konuştuğumuz önümüzdeki haftalarla ilgili sen ne gerekiyorsa yap,…önümüzdeki hafta arasında bir gün tesise gel sen bize aktar bilgileri”, Mehmet: “…öbürü de zaten şeyde oynamıyor biliyorsun”, İlhan: “…bunu boşver sen o, öbürlerine bak,..ne gerekiyorsa yap çalışmaları ondan sonra konuşalım”, Mehmet: “Abi şimdi biz NTV deyiz...tamam abi sen merak etme... ben sana bilgi vereceğim”

23.04.2011 günü saat:17.54’de Aziz Yıldırım’ın İlhan Ekşioğlu’nu aradığı görüşme(tape:2138);
    Aziz: “Geldik biz sende ne var ne yok”, İlhan: “Gayet iyi şey ettiniz konuştunuz herhalde Cemil abiyle”, Aziz: “Cemil ile konuşmadık Cemil yanımda”, İlhan: “O bir şeyler var o anlatacak size”, ( Aziz Yıldırım’ın yanında bulunan Cemil Turhan’a: “Sen bir şeyler anlatacakmışsın bana” dediği, Cemil’in; “He şey he söyleyeceğim” dediği, ardından Aziz Yıldırım ile İlhan Ekşioğlu‘nun görüşmeye devam ettikleri), , Aziz: “ Ee ne oldu Mehmet gelmedi mi (Mehmet Yenice kastediliyor)”, İlhan: “Başkanım ee bu Mehmet’ten bu şey yok yani bu bir şey yok ama Cemil abi size bir şey anlatacak…o çok önemli”dediği.

25.04.2011 günü saat:14.13’te Cemil Turhan’ın Mehmet Yenice’yi aradığı görüşme(tape:1611);
    Mehmet’in; “Konuştuk şeyle bana telefon edecek,…ona göre gideceğim işte ben buradan çıkacağım o da oradan gelecek,…ben yoldan telefon ettim şeye,…abiye konuştuk,…dedi ki böyle böyle ben zaten şeyde buluştum çıktım Ataşehir’de buluştum öbür oğlanla,…ondan sonra o dedi ki bakayım dedi eğer şey yapabilirsem dedi ben sana haber vereceğim dedi dün de Yavuz abiyle yoldan konuştum dedi ki”dediği, Cemil’in; sonra arayacağını ve daha rahat konuşacaklarını söylediği.

25.04.2011 günü saat:14.29’da Cemil Turhan’ın Mehmet Yenice’yi aradığı görüşme(tape:1612);
    Cemil’in; “Sen perşembe günü burada olacakmış gibi gel,…olacak ama dersini iyi çalışarak gel yani” dediği, Mehmet’in onayladığı.

25.04.2011 günü saat:15.02’de Cemil Turhan’ı Yavuz Ağırgöl’ün aradığı görüşme(tape:1613);
    Cemil’in (İlhan’ı Kadıköy’e bıraktığını ve kendisinin Dereağzına geldiğini söyleyip, devamında Mehmet Yenice’yi kastederek): “he konuştum sen dedim iyi bir dersini çalış dedim” dediği, Yavuz’un; “Kim hıı imtihana girecek doğru,…ben gideceğim de orada tanıdık şeyim vardı da ders çalışmak için okula götürecekti bir iki başka”.

Suç tarihinde 64 yaşında olan Mehmet Yenice ile 72 yaşında olan Yavuz Ağırgöl, ayrı ayrı ders çalışıyorlar zira şike faaliyetine ilişkin Cemil Turhan ve İlhan Yüksel Ekşioğlu'na rapor verecekler.

27.04.2011 günü saat:13.34’de İlhan Ekşioğlu’nu Cemil Turhan’ın aradığı görüşme(tape:3089);
    Cemil (hasta olduğunu ve evde yattığını belirtip programının çok yoğun olduğundan dert yandığı, devamında): “… yav yarın ..için ...saat 6’da buluşuyorum,…yarın ikisi de varda biri 6’da biri 8’de”, İlhan: “…Mehmet mi”, Cemil: “Evet,…6’da o zaten 6 gelecek ya 5 buçuk 6’ya doğru gelecek,…gelecek eve gelirken bana gelecek”, İlhan: “O da gelsin çünkü şey öbürünü göndermemiz lazım hemen ya”, Cemil: “…Mehmet’i yarın sabah göndereceğim ya”.

28.04.2011 günü saat:23.49’da Mehmet Yenice’nin Yavuz Ağırgöl’ü aradığı görüşme(tape:2913);
    Mehmet: “Abi kaçta gelecen belli oldu mu”, Yavuz: “11, 12’de Ankaradayım”, Mehmet: “Ne diyo o başkan yöneticinin otelinde mi kalacan,..oraya nasıl adam madam çağrılacağı zaman nasıl çağıracan oraya,..Stad oteline gel işte”, Yavuz: “oraya da çağırsak ne olur ki”, Mehmet: “orada öbür tarafta yöneticinin oteli, gelir mi ya”, Yavuz: “Zaten biz gideceğiz o nereye gelecek ya,..onların dediğine gideceğiz nereye gideceğiz”.

29.04.2011 günü saat:11.17’de Mehmet Yenice’yi, Yavuz Ağırgöl’ün aradığı görüşme(tape:2914);
    Mehmet (Yavuz’a Stad oteline gitmesini söyleyip): “Parasını veriyor nasıl olsa demi fatura matura alırız,..şeylerde başla faaliyetlere benimki şeyden öbür taraftan” , Yavuz: “Öbür taraftan başladın mı onu söyle bana”, Mehmet: “Öbür taraftan dediğin benimki şey diyorum ya Murat’tan, Murat’tan gelince konuşurum”.

Söz konusu konuşmada geçen "Murat", sanıklardan Murat Şahin'dir. Zira bu kişi olduğu 2947 ve 2948 nolu tapelerden açıkça anlaşılmaktadır. Sanık Mehmet Yenice, şike faaliyeti kapsamında bir kısım MKE Ankaragücü futbolcularına Murat Şahin üzerinden ulaşmaya çalışmaktadır.

29.04.2011 günü saat:11.23’te Cemil Turhan’ı İlhan Ekşioğlu’nun aradığı görüşme(tape:1615);
    İlhan: “Peki gitti değil mi bizimkiler”, Cemil:“Gittiler gittiler anam”, İlhan: “Her şey iyi mi”, Cemil:“Onla herşey iyi,…bugün, bugün de dünküleri tehir ettim bugüne”.

29.04.2011 günü saat:11.24’de Mehmet Yenice’yi İlhan Ekşioğlu’nun aradığı görüşme. (tape:2915);
    İlhan: “Herşey yolunda mı ne yapıyorsun”, Mehmet: “Şimdi işte Yavuz abiyle buluşacağım o geliyor” , İlhan: “Hadi halledin ha

İlhan Ekşioğlu söz konusu görüşme ile, Mehmet Yenice ve Yavuz Ağırgöl üzerinden yürütülen şike faaliyetlerinin akıbetini sormaktadır.

29.04.2011 günü saat:16.19’da Mehmet Yenice/Yavuz Ağırgöl’ün İlhan Ekşioğlu’nu aradığı görüşme(tape:2916);
    İlhan: “Ne yaptınız”, Yavuz: “Bakıyoruz işte”, İlhan: “İyi tamam bakında yani ince eleyin sık dokuyun”, Yavuz: “Ben ince eliyorum sen onun için merak etme bi şey yarın şey alacağım galiba”, İlhan: “Tamam yani o temeli at”, Yavuz: “Alacağım masayı”, İlhan: “He, temeli bi de atalım betonu dökelim,..İşçiler…”,Yavuz: “Sen onun için merak etme,..Ben sana iletirim hepsini”.

Ticaret hayatında inşaat işleri ile iştigal eden sanık İlhan Ekşioğlu, telefonlarının dinlenilme ihtimaline binaen geliştirmiş olduğu jargon içerisinde konuşarak, yürütülen şike faaliyetleri ile ilgili bilgi almaktadır. Sanık İlhan "tamam yani o temeli" dedikten sonra sanık Yavuz; "alacağım masayı" şeklinde anlamsız bir cümle kurduktan sonra İlhan tekrar, "temeli atalım betonu dökelim" demektedir. Akabinde devamı gelmeyen cümle içerisinde "işçiler" dedikten sonra Yavuz, hiç merak etmemesini, kendisine hepsini ileteceğini söylemektedir. Söz konusu konuşmanın bir ticari işletmenin yürüttüğü inşaat faaliyetleri ile ilgili olmadığı izaha gerek bırakmayacak açıklıktadır. Mehmet Yenice ve Yavuz Ağırgöl'ün inşaat işleri ile bir ilgilerinin bulunmadığı gibi İlhan Ekşioğlu'nun taşeronu falan da değillerdir.

29.04.2011 günü saat:17.05’de Mehmet Yenice'nin Murat Şahin’i aradığı (tape:2947); Murat telefona cevap vermemiştir.

01.05.2011 günü saat:14.34’de Mehmet Yenice'nin Murat Şahin’i aradığı görüşme(tape:2948);
    Mehmet: “2 günden beri yoktun neredeydin sen, mahsus mu bakmadın", Murat: "Ya yok diyorum sen hala uzatıyorsun ya", Mehmet: “Bende dedim başına bir şey mi geldi bir şey mi var ne oluyor ne ediyor dedim ya", Murat: “Korktun mu?", Mehmet: “Adam der ki yani bu kadar işte", Murat: "Dedik anlamıyor ki … abi evin yani o alengirli bir şey yani …biliyorsun öbür türlü olsa şey yapardık", Mehmet: “Yok ben sana şeyini söyledim canım gerekenini de…istersen geleyim de bi konuşalım", Murat: "Yok yok hiç uzatma", Mehmet: “Tamam o zaman… o iş kapandı artık"

Sanık Mehmet Yenice, Ankaragücü'ne yönelik olarak yürütülen şike faaliyetinde sanıklardan Murat Şahin'den yardım istemektedir. Ancak Murat Şahin bir süre Mehmet Yenici'nin telefonlarına çıkmadıktan sonra şike konusunda kendisine yardımcı olmayacağını ve bu nedenle kendisini aramamasını söylemektedir.
    Trabzonspor √
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

01.05.2011 günü saat:15.16’da Mehmet Yenice’nin Yavuz Ağırgöl’ü aradığı görüşme;
    Mehmet: “Görüşemediğim var ya, ...O aradı, ..durum iyi çarşamba görüşürüz senle”. (tape:2918)

Mehmet Yenice, Yavuz Ağırgöl'e, Murat Şahin'in kendisini aradığını iletmektedir.

01.05.2011 günü saat:21.03’de Mehmet Yenice’yi İlhan Ekşioğlu’nun aradığı görüşme(tape:2919);
    İlhan: “İyi mi gelişmeler nedir durum”, Mehmet: “İyi abi iyi,..ben Yavuz abiyle konuştum,..O iletmedi bize ben bütün şeyleri konuştum,..İlet dedim o herhalde maçtan bugün maçtaydı,..hepsini iletecek”, İlhan: “tamam”, Mehmet: “Birde ikinci bir şey var onun bilmediği ben gerçi bugün şey yaptım da ona ilettim de başka bir olay vardı o biliyor o beni aradı onla konuştuk biz,..öğrenirim ben şimdi tamam”, Mehmet: “O biliyor bugün ilettim ona”.

Sanık İlhan Yüksel Ekşioğlu, Mehmet Yenice'den yürütülen şike faaliyetleri konusunda bilgi almakta ve gelişmeleri merak etmektedir.

01.05.2011 günü saat:21.05’de İlhan Ekşioğlu’nun Yavuz Ağırgöl’ü aradığı görüşme(tape:3095);
    İlhan: “..madem geldin bize bir haber versene ya”, Yavuz: “Ben dedim yarın görüşürüz seninle merak etme”, İlhan: “İyi tamam iyi değil mi her şey”, Yavuz: “Her şey iyi”. İlhan: "İyi tamam da dokuzda bende ol sabah"

Ankara'da "temeli atıp betonu döken" Yavuz Ağırgöl'ün, İstanbul'a geldiğini Mehmet Yenice'den öğrenen İlhan Ekşioğlu bir dakika sonra telefonla aradığı Yavuz'a, İstanbul'a geldiği halde neden haber verdiğini sormakta ve görüşmek için sabah ofisine çağırmaktadır.

02.05.2011 günü saat:08.59’da Yavuz Ağırgöl’ün İlhan Ekşioğlu’nu aradığı görüşme(tape:3249);
    İlhan: Geldin mi”, Yavuz: Az kaldı geliyorum”, İlhan: “Şeye geliyorsun biliyorsun benim yeri,.. Altıyolda Mc Donalds var ya,..onun 4.katı Altıyol iş hanı” .

Sanık İlhan, bir gün öncesinde görüşmek için yanına çağırdığı Yavuz Ağırgöl'e telefonda ofisinin yerini tarif etmektedir.

İletişim tespit çalışmalarına göre Yavuz Ağırgöl’ün; İlhan Ekşioğlu’nun ofisinin bulunduğu Kadıköy Osmanağa Mah. Söğütlüçeşme Cad. Bestekar Dilhayat Sok. Altıyol İş Hanı No:1 Kat:4 sayılı yerdeki iş yerine gelerek görüşeceklerinin anlaşılması üzerine güvenlik görevlilerince 02.05.2011 günü saat:08.30’da İlhan Ekşioğlu’nun ofisinin bulunduğu adrese geçilerek takip çalışmalarına başlanıldığı,saat:08.45’te 34 FB 9766 plakalı Audi A7 marka araçla İ.Ekşioğlu’nun gelerek ofisinin bulunduğu Altıyol İş Hanı'na girdiği, saat:09.22’de Söğütlüçeşme Cad. boğa heykelinin bulunduğu meydan tarafından Yavuz Ağırgöl’ün gelerek Altıyol İş Hanı'na girdiği ve girişte bulunan işhanı görevlisine İlhan Ekşioğlu’yla görüşmek için geldiğini söylediği, görevlinin telefonla bilgi vererek 4.kata çıkması gerektiğini söylediği, Yavuz Ağırgöl’ün asansöre binerek 4.kata çıktığı ve İlhan Ekşioğlu’nun ofisine girdiği, saat:09.45’de Yavuz Ağırgöl’ün Altıyol İşhanı'ndan çıktığı ve yaya olarak Kuşdili Cad. üzerinden Şükrü Saraçoğlu Stadına gelerek Foto Muhabirleri Girişi yazılı kapıdan içeri girdiği anlaşılmış ve buna dair fiziki takip tutanağı (Kl:28, Dizi:239-242 arası) incelenerek iletişim tutanaklarının afaki olmadığı ve gerçek yaşama yansıyan doğruluğu teyid edilmiştir.

02.05.2011 günü saat:09.46’da İlhan Ekşioğlu’nu Aziz Yıldırım’ın aradığı görüşme(tape:3098);
    Aziz: “Neredesiniz,…he geldi mi”, İlhan: “Geldi şimdi onu başka bir iş için gönderdim”, Aziz: “…nerede buluşalım”, İlhan: “Nerede isterseniz”, Aziz: “Biz o zaman kulübe geliyoruz Semih’le tamam mı”.

Yavuz Ağırgöl'ün, İlhan Ekşioğlu ile ofiste görüşeceğinden önceden bilgisi olan sanık Aziz Yıldırım, "geldi mi" diyerek İlhan Ekşioğlu'na Yavuz'u sormaktadır.

Aziz Yıldırım'a, Yavuz Ağırgöl ile yaptığı görüşmenin hemen ardından onu başka bir iş için gönderdiğini söyleyen İlhan Ekşioğlu, gelen Kulüp'te buluşma talebi üzerine aşağıdaki görüşme ile sabit olduğu üzere yeniden Yavuz Ağırgöl'ü aramakta ve Kulübe çağırmaktadır.

02.05.2011 günü saat:09.50’da İlhan Ekşioğlu’nun Yavuz Ağırgöl’ü aradığı görüşme (tape:3099);
    İlhan: "Yavuz abi neredesin", Yavuz: "Stadın oraya geliyorum ne oldu", İlhan: “…Tamam kulübe gel de Başkan geliyor kulübe bir konuşalım dedi bir daha orada sende gel stada”, Yavuz: "Ben staddayım zaten stada gidiyorum", İlhan: "Ben de geliyorum odaya gel odada konuşuruz"

02.05.2011 günü saat:10.03’de Mehmet Yenice’yi Yavuz Ağırgöl’ün aradığı görüşme(tape:2920);
    Yavuz: “Dinle şimdi ben şeyi 100 bini söyledim hemen verecekler şimdi bana,..yalnız şey ile konuşmamız lazım,..o Murat’la”, Mehmet: “Ben anladım da yani şey söyleme beni aradı zaten,.. sen mi konuşacan”, Yavuz: “Ben konuşacağım ondan sonra da onla bir şey edeceğim parayı ona vereyim mi”, Mehmet: “Yok daha sen nerdesin”, Yavuz: “Ben şimdi Kulüpteyim başkan çağırdı onun yanına gidiyorum şimdi ben senden cevap bekliyorum sen Murat’a telefonumu ver beni arasın”, Mehmet: “Aramaz zaten korkuyor hanımınla şeyi hanımı kızıyormuş anladın mı”, Yavuz: “Ee ne yapacağız”, Mehmet: “Bilmiyorum bunu böyle nasıl konuşalım ya ben seni arayayım dur”, Yavuz: “Ha tamam”.

İlhan Ekşioğlu'nun ofisine giden Yavuz Ağırgöl, bu görüşmede (tape 2920) Mehmet Yenici'ye, İlhan Ekşioğlu'na 100 bini söylediğini ve hemen vereceklerini, başkan Aziz Yıldırım çağırdığı için yanına gideceğini iletmektedir. Belirledikleri Ankaragücü futbolcularına Murat Şahin üzerinden ulaşmaya çalıştıkları için, Yavuz, Mehmet'e Murat'la konuşmaları gerektiğini söylemektedir. Mehmet ise Yavuz'a; Murat'ın kendisini telefon ile aradığını şike faaliyetine girmek istemediğini söylediğini (tape 2948), bu konuda kendisinin tekrar konuşamayacağını iletmektedir.

Saat 10.03 de (tape 2920) cep telefonu 229.Sokak Akşemseddin Camii Batıkent - Kent Koop. Mahallesi (Batıkent MESA) Yenimahalle, Ankara adresinde sinyal veren Mehmet Yenice aynı cep telefonu ile aynı gün saat:11.29’da Yavuz Ağırgöl’ü aradığı görüşme; (tape:2921)
    Mehmet: “Abi ben şimdi şeye gidiyorum,..hani yemek yediklerimiz var ya,..oraya gidiyorum akşamda maça gideceğim seni gece ararım ben”, Yavuz: “Şimdi ben başkanla beraberdim,..her şeyi konuştum onla şeyi başkaları girmek istiyordu yok dedim,..onu bıraksa o zaman biz bakmayız dedim ondan sonra dedi peki sana bıraktım dedi haberin olsun anladın mı O'nla muhakkak konuşmamız lazım adamın beni arasın bir kere ya bu parayı alması için biliyorsun değil mi”, Mehmet: “Tamam zaten bitti ora,..orada bir tane bilet var,..eğer geç olmazsa gece ararım”.

Mehmet Yenice, Yavuz Ağırgöl'e "hani yemek yediklerimiz var ya, ...oraya gidiyorum" diyerek şike faaliyeti kapsamında daha önceden bir araya geldikleri kişiler ile yemek yemeye gittiğini, akşam da maça (02.05.2011 tarihinde saat 20.00 de MKE Ankaragücü- Kardemir DÇ Karabükspor müsabakası var) gideceğini söylemektedir. Yavuz Ağırgöl ise, Başkan Aziz Yıldırım ile görüştüğünü, " her şeyi konuştum onla şeyi başkaları girmek istiyordu yok dedim" sözünden açıkça anlaşıldığı üzere Başkan Aziz Yıldırım'ın şike faaliyeti için başkalarının devreye girebileceğini söylediğini ancak kendisinin bunu reddettiğini, bu durumda aradan çıkacaklarını söylediğini, bunun üzerine Başkan'ın da "peki sana bıraktım dedi" diyerek yine şike faaliyetini birlikte yürüteceklerini ancak "O'nla muhakkak konuşmamız lazım" dediği Murat Şahin'e ulaşmaları gerektiğini söylediği görülmektedir.

02.05.2011 günü saat:14.00’de Mehmet Yenice’nin Cemil Turhan’ı aradığı görüşme(tape:2922);
    Mehmet:"Kamptayım kampta", Cemil: “Bizim Mura.. Murat’ın telefonunu bana bir verebilir misin”, Mehmet: “Abi ben sana sonra konuşurum”,

02.05.2011 günü saat:16.41’de Mehmet Yenice’yi Cemil Turhan’ın aradığı görüşme; (tape:2923)
    Cemil:“Çıktın mı”, Mehmet:“Tamam çıktımda ben seni arayacağım abi tamam”.

02.05.2011 günü saat:16.50’de Mehmet Yenice’nin Cemil Turhan’ı aradığı görüşme(tape:2924);
    Mehmet: “Öbürü reddedildi diyor aradığı numara, …ben seni gece arayacağım gece”, Cemil: “Şey olursa şeyin bana numarasını bir mesajla atsana”, Mehmet: “Söyleyeceğim ben sana durumu,..yani başka şey var,..bu konuda herhalde hanımı ile kavga etmiş tamam mı”

Söz konusu görüşmeler ile Cemil Turhan ısrarla, daha önce Fenerbahçe SK formasını giydiği için bizim Murat dediği, Murat Şahin'in telefon numarasını istemektedir.

03.05.2011 günü saat:00.26’da Cemil Turhan’ı Mehmet Yenice’nin aradığı görüşme(tape:2580);
    Mehmet: “Şimdi bizim Ersin var ya,…o eski şeylerden dolayı hanımıyla kavga etmiş”, Cemil: “He he he Ersin”, Mehmet: “Ondan sonra böyle bir şey yaparsan demiş boşanırım demiş Yavuz abi ile beraberken en az 20 defa aradım mağazadan bakmamış anladın mı,…aynen öyle, şimdi hanımı demiş ki neler geldi başımıza daha onlardan demiş daha da şeye mi giriyorsun demiş,…zaten bir tane adamı vardı onun orada”, Cemil:“Ama önemli adam”,Mehmet; "Ama yine yarın yine zorlayacağım", Cemil: "Bi zorla ya, onun bir aylık maaşı vardı ya, onu da alacağım ya onun için", Mehmet: "Çok korkuyor bir de ikinci evliliği ya bunun",

Söz konusu görüşmede Mehmet Yenice, Murat Şahin'in eşiyle huzursuzluk yaşamamak için şike faaliyetine girmek istemediğini Cemil Turhan'a anlatmakta, Cemil ise yine de zorlamasını, O'na bir aylık maaşını ayarlayacağını söylemektedir. Görüşmede aynı zamanda, Murat Şahin'in Ankaragücü takımı içerisinde tesir edebileceği bir kişinin bulunduğu ancak onun da önemli bir kişilik olduğu anlaşılmaktadır.

Mehmet Yenice'nin, "ama yine yarın yine zorlayacağım" sözünün gereği olarak Cemil Turhan'ın sözünü ettiği " bir aylık maaş" ile ilgili olarak 03.05.2011 günü saat:00.38’de Murat Şahin’e (tape:2925):
    aylık.maaşı.vereceklermiş.gideyim mi.cevap.bekliyorum” şeklinde mesaj attığı,

03.05.2011 günü saat:00.39’da Murat Şahin’in ise Mehmet Yenice’ye attığı(tape:2926);
    Ben ılgılenmıyorum” mesajı ile şike faaliyeti içerisinde yer almayacağını söylemektedir.

03.05.2011 günü saat:00.43’de Cemil Turhan’ı Mehmet Yenice’nin aradığı görüşme (tape:2581);
    Mehmet: "Şimdi mesaj çektim onun da cevabı ben ilgilenmiyorum", Cemil: "Vallahi", Mehmet: "Vallahi yani kayıtlı şeyde telefonumda, gelince sana hem çektiğim mesajı gösteririm hem de onun verdiği cevabı", Cemil: "Tamam", Mehmet: "Çünkü öbür tarafta büyük şey yemiş hanımından, makineleri falan kapattı, bir daha o işe girersen demiş bırakırım demiş, o da trikoları bütün makinaları falan satmış"

Söz konusu görüşme ile Mehmet Yenice; Murat Şahin'den şike faaliyetine ilişkin olarak aldığı "ben ilgilenmiyorum" mesajını, mesajın gelmesinden üç dakika sonra Cemil Turhan'ı arayarak iletmekte, bir daha da bu işe girmeyeceğini "trikoları makinaları sattı" şeklinde sözde şifreli olarak iletmektedir.

03.05.2011 günü saat:13.58’de Yavuz Ağırgöl’ün Mehmet Yenice’yi aradığı görüşme(tape:3250);
    Mehmet: “Şeyi bildirdim Cemil abiyle konuştuk da,..hani aradık da bulamadık ya birisi vardı,..onun durumunu”, Yavuz: “Ne oldu”, Mehmet: “Yok abi olmuyor,.. bildirdim sen nerdesin,..Cemil abiyle konuşmadın mı bi konuş bi benim konuştuklarımı,..bir Cemil abi arıyor bi sen arıyorsun bir öbürü arıyor yani ben söyleyemiyorum ki bunları birisine söylüyorum o iletsin diye,..ben öbür telefonla şey yaptım onu şeyi söyledim gece saat yarımda…bunu sana söylemedi mi öbür tarafın işini”, Yavuz: “Yok,..iyi ben de diyorum ki bir kere randevu al deki filan yerde buluşacağız saat filan saatte burda ol”, Mehmet: “Dediler ki daha başka şey varsa onu bildireceğiz dediler”, Yavuz: “Başka şey yok ya ne var o biri olmuyor de mi öbürü”, Mehmet ( olmadığını söyleyip devamında): “Şeyle hanımıyla kavga etmiş o,..sana şeyde anlatır biliyor Cemil abi anladın mı,..yüzünden kavga etmiş karı demiş ki eğer demiş herhangi böyle başımıza gelmeyen kalmadı demiş eğer bir daha gidersen ben çeker giderim çocukları alır giderim demiş,..onu bi ara ilk hatırlıyorsan aradık hanımı çıktı ya,..o şeye gitmiş gelmiş anla bunları konuşamıyorum ben sana şimdi,..anladın mı gitmiş hani bizim şeyi öbür bir hattı daha var dedim o kapalı dedim ya,..o öbür tarafla konuşmuş, bak gece gene şey çektim mesaj çektim gelen mesaj ben ilgilenmiyorum dedi”

Söz konusu görüşmede Mehmet Yenice, Kasımpaşa Spor Kalecisi Murat Şahin arasındaki mesaj trafiğini Yavuz Ağırgöl'e iletmektedir.

03.05.2011 günü saat:19.06’da X Şahsın, Mehmet Yenice’yi aradığı görüşme(tape:2627);
    X Şahıs: “Ne yaptın çalıştın mı,..o işleri,..Otele falan gideceğim diyorsun” , Mehmet: “Öyle çalışma malışma yok ya,..öyle gidiyorum işte, öbür ib.. kabul etmedi ismini söyleyeyim mi, Murat”, X Şahıs: “Ben sana dedim boşa görüşüyorsun abi sakat iş,..Ankara’ya bak ya…sağlam”, Mehmet: “Ankara’ya bakta şey yok ki sen neredesin”.

Söz konusu görüşmede, Mehmet Yenice kendisini arayan X Şahsa, Ankaragücü maçına ilişkin olarak yürütülen şike faaliyetinde, Murat Şahin'in aracılık yapmayı kabul etmediğini söylemektedir.

04.05.2011 günü saat:10.21’de Mehmet Yenice’nin Yavuz Ağırgöl’ü aradığı görüşme(tape:2929);
    Mehmet: “Yedekle konuştun mu yedekle”, Yavuz: “Yedekle konuştum,..sen ne yapıyorsun”, Mehmet: “Garanti değil onun şey yapacağı girip çıkacağı garanti değil yani girip çıkıyor”

04.05.2011 günü saat:10.23’de Mehmet Yenice’yi Yavuz Ağırgöl’ün aradığı görüşme(tape:2930);
    Yavuz: “Ben sana dediğim adamla konuştum bitirdim ben işi seninki tamam mı”, Mehmet: “ Tamam…sen cuma mı geleceksin buraya pazartesi mi”, Yavuz: “Bugün de, bugün geleyim”, Mehmet: “Ben sana konuşacağım haber vereceğim o zaman tamam mı ne zaman geleceğini”, Yavuz: “İstiyorsan evin telefonunu yaz (0212 852 6968) istiyorsan aç iyice konuşalım seninle”, Mehmet: “Tamam”.

Söz konusu iki görüşme içeriğinden, sanıklar Mehmet Yenice ve Yavuz Ağırgöl'ün görev dağılımı içerisinde irtibat kuracakları kişiler ile konuştukları anlaşılmaktadır.

09.05.2011 günü saat:11.49’da Yavuz Ağırgöl'ün İlhan Ekşioğlu'nu aradığı görüşme(tape:2962);
    Yavuz: “Şeye gidiyim mi ben temel atmaya", İlhan: “E varsa bi ee çağırıyorlarsa git", Yavuz: “Yarın sabah burda ol dediler ben de gideyim bakayım…ne derece doğru ne derece yanlış…onu sana soruyum da onun için", İlhan: “Git git… tamam oldu" .

Yavuz Ağırgöl'e "temel atmaya" yani şike için anlaşma yapmaya gitmek için İlhan Ekşioğlu'ndan izin istemektedir.

09.05.2011 günü saat:12.17’de İlhan Ekşioğlu'nu Aziz Yıldırım'ın aradığı görüşme(tape:2963);
    Aziz: "Nasıl gidiyor ne yapıyorsun", İlhan: "İyi başkanım bir şeyler var konuşmamız lazım", Aziz: "Onun için ben de dedim hep beraber konuşalım …bana göre zoru başardık gibi geliyor", İlhan: "Öyle başkanım ama çok zor oldu ya…ama bu sanki bu hakikaten beklediğimiz kadar oldu yani", Aziz: "En zor maçtı", İlhan: "Asıl şu bitse de rahatlasak başkanım ya…siz kaçta geçersiniz kulübe başkanım", Aziz: "Ben saat 3’ten sonra falan geçerim herhalde".

09.05.2011 günü saat:12.23’de İlhan Ekşioğlu'nun Mehmet Yenice'yi aradığı görüşme(tape:2964);
    İlhan: “Arkadaşın yanına geliyormuş yarın öyle dedi bana", Mehmet: "Ben de şimdi şeye gidiyorum zaten bugün taraftarlarla imza dağıtacaklar, oraya gidiyorum", İlhan: "O da geliyormuş yarın sana, öyle dedi bana", Mehmet: "Ben sabahleyin konutum da, ben şimdi öbür şeye gidiyorum taraftarlar toplanacakmış onlara forma falan dağıtacaklarmış imza günüymüş oraya gidiyorum ... uğra dedi "
    İlhan Ekşioğlu, Yavuz Ağırgöl'ün şike faaliyeti (temel atmaya) için Ankara'ya gideceği bilgisini Mehmet Yenice ile paylaşmaktadır.

09.05.2011 günü saat:17.34’de Yavuz Ağırgöl'ün Mehmet Yenice'yi aradığı görüşme(tape:3232);
    Yavuz: “Yarın geleyim ben yoksa sen", Mehmet: “Tabi canım", Yavuz: “Şimdi sen işi bitirdin mi randevuyu falan aldın mı", Mehmet: “Sen gel yarın…öğleden önce gel ya…aldım ben bugün şeye gittim söylemedi mi İlhan bey…o beni aradı…ondan sonra ondan da bi not ilettim…ben şeye gittim işte ney o sana söylesin", Yavuz: “Ahmet mi söyledi", Mehmet: “Ben ona söyledim…aradı dedi ki arkadaşın geliyormuş dedi…evet dedim…ondan sonra tekrar aradım dedim ki o, o arada bana haber geldi… Hasan abinin yanına gidiyorum dedim…ilacı ver dedim şeye dedim… ee benim arkadaşa dedim…saat 5’e 6’ya kadar aramasın dedim…anladın mı", Yavuz: “Anladım tamam"

Ankara'ya "temel atmaya" giden Yavuz Ağırgöl, Mehmet Yenice'den "randevuyu alıp almadığını" sormaktadır. Temel atma konusunda, Murat Şahin'in ustalığından yararlanamayan sanıkların, inşaatın temelini (şike faaliyetini) bizzat kendileri atmak için Ankara'da buluşmak üzere sözleşmişlerdir.

Söz konusu görüşmenin ertesinde Ankara'da Mehmet Yenice ile buluşan Yavuz Ağırgöl'ün, 10.05.2011 günü saat:12.45’de (Mehmet Yenice'nin telefonundan) İlhan Ekşioğlu'nu aradığı görüşme (tape:2931);
    İlhan: “Nedir durumlar", Yavuz: “Durumlar iyi, ben şimdi geliyorum…akşama dönecem", İlhan: “İyi tamam dön de buluşuruz tamam", Yavuz: “Tamam abi haberin olsun".

11.05.2011 günü saat:11.20’de Mehmet Yenice'yi Yavuz Ağırgöl'ün aradığı görüşme(tape:2932);
    Yavuz: “Biraz evvel başka arkadaşla konuştum… tamam", Mehmet: “Tamam, neredesin sen", Yavuz: “Şimdi ben İlhan Ekşioğlu’nu bekliyorum…Kulüpteyim".

Ankara'da temel atma işini (şike faaliyetini) görüşen sanık Yavuz Ağırgöl'ün İstanbul'a dönmesi sonrasında durum değerlendirmesi yapmak üzere Kulüp'te, İlhan Ekşioğlu'nu beklediği anlaşılmaktadır.

11.05.2011 günü saat:12.41’de Cemil Turhan'ın Yavuz Ağırgöl'ü aradığı görüşme(tape:3233);
    Cemil: “Neredesin", Yavuz: “Kulüpte", Cemil: "Ha geldin yani", Yavuz: "ne yaptınız ne ettiniz", Cemil: “nasıl böyle mi konuşacağız", Yavuz: “Yok yok", Cemil: “Konuşuruz".

Şike görüşmeleri için Ankara'ya gittiğini bilen Cemil, Yavuz'a nerede olduğundu sorduktan sonra gelişmeler ile ilgili olarak telefonda konuşamayacağını söylemektedir.

11.05.2011 günü saat:12.43’de İlhan Ekşioğlu'nu Yavuz Ağırgöl'ün aradığı görüşme(tape:2979);
    İlhan: “Sen neredesin", Yavuz: “Kulüpte", İlhan: “Sen gel bana istersen 5 dakikaya", Yavuz: “Başkan beni çağırdı da bir tarafa ayrılma dedi senle görüşeceğim dedi onun için", İlhan: "Ha geldi mi başkan", Yavuz: "Başkan burada, geliyor musun", İlhan: “Gelirim tamam" .

Yukarıda değerlendirilen 2921 nolu TAPE'de Başkan Aziz Yıldırım ile arasında "başkaları girmek istiyordu yok dedim,..onu bıraksa o zaman biz bakmayız dedim ondan sonra dedi peki sana bıraktım dedi" şeklindekidiyalog gözetildiğinde, Aziz Yıldırım'ın Yavuz Ağırgöl tarafından yürütülen şike faaliyeti konusunda adı geçenden de doğrudan bilgi aldığı anlaşılmaktadır.
    Trabzonspor √
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

11.05.2011 günü saat:23.06’da Mehmet Yenice'nin Yavuz Ağırgöl'ü aradığı (sabit telefonlardan görüştükleri) görüşme; (tape:2666)
    Mehmet: “Var mı bir şey yok demi", Yavuz: “Var var, cuma günü buğdayı alıyorum …bende kalıyor…dediğim gibi 4 tane adam gönderiyoruz öyle…yani cuma günü verecek…artık onu sen nasıl ayarlayacaksın", Mehmet: “Tamam hallederiz onu sonra", Yavuz: “Adamlarına söyle bir şey yapsınlar yani…yoksa yar… yeriz".

Temel atma noktasında inşaat sektöründe yürütülen faaliyetin bu defa tarımsal alana kaldığı ve Yavuz Ağırgöl'ün, Aziz Yıldırım ve İlhan Ekşioğlu ile görüştükten sonra "cuma günü buğdayı alıyorum" dilerek iş ortağı Mehmet Yenice'yi bilgilendirdiği anlaşılmaktadır. Müsabaka tarihi yaklaşmıştır ve söz konusu buğday ile kastedilenin şike faaliyetinde kullanılan para olduğunda şüphe yoktur.

12.05.2011 günü saat:10.21’de Mehmet Yenice'nin Yavuz Ağırgöl'ü aradığı görüşme(tape:2933);
    Mehmet: “Bilet benim elime geçecek mi ona göre söz verecem Belediye başkanına falan", Yavuz: “Bak öğleden sonra bana bileti verecek…sen de gelip alacaksın benden", Mehmet: “Biliyorsun şeyde genel müdür muavinine istedim bileti", Yavuz: “Yalnız o şeyi nasıl söyleyecem sen bana bir şey demiştin bileti yükselttik ya bi ara", Mehmet: “Ha dört", Yavuz: “Onla sen öbür taraftan da bir şey yontacaksın de mi söyledim çünkü sana", Mehmet: “Yani üçü diyelim ki biletler her şeyi alacam ya", Yavuz: “Onu ben söyledim…Cemil’e konuştum tamam".
    Sanıklar alacakları şike parasını nasıl pay edeceklerini konuşmaktadırlar.

12.05.2011 günü saat:17.38’de Mehmet Yenice'nin Yavuz Ağırgöl'ü aradığı görüşme(tape:2934);
    Mehmet: “Yarın şimdi ben alır almaz…sana telefon ediyorum…yanına da birisi al yani ben dedim birisine ödeyeceğiz çünkü…anladın de mi", Yavuz: “Biletin bir tanesi sende kalsın", Mehmet: “O senin dediğin şeyi verecem sana", Yavuz: “Ben birisiyle gelirim tamam sen merak etme", Mehmet: “Nereye geleceğini de söylerim ben".

Yavuz Ağırgöl alınan 400 bin dolardan, 100 binin Mehmet'te kalmasını istemektedir.

12.05.2011 günü saat:20.01’de Mehmet Yenice'nin Yadigar Boğa’yı aradığı görüşme(tape:2667);
    Mehmet: “Yarın seninle bi yere gidip geleceğiz büyük ihtimalle…anladın mı? sabah gene dükkana gel de ondan sonra öbür çocuk şey yapacak gelecek Hakkıyla öbür o Kürt var ya…biz seninle gideceğiz yalnız gece geç dönebiliriz", Yadigar: “Tamam oldu abi".
    Mehmet Yenice; Yadigar Boğa'ya, şike anlaşmasında kullanılacak parayı almak için bir yere (İstanbul'a) gideceklerini söylemektedir. Bu aşamaya kadar şike faaliyetine dair bilgisi olduğu tespit edilemeyen Yadigar, Mehmet Yenice'nin bir yere gitme talebini sorgulamadan ve araştırmadan kabul etmektedir.

13.05.2011 günü saat:10.12’de Mehmet Yenice'nin Yavuz Ağırgöl'ü aradığı görüşme(tape:2935);
    Mehmet: “Ben amcayı alacam çıkayım mı yola…çünkü anca gelirim beş saat sürer", Yavuz: “Tamam…çünkü öğle de verecekler işi", Mehmet: “Yoldan ararım şey yapınca ara beni o zaman", Yavuz: “Sen merak etme nerde buluşacağımızı da söylerim ya".

Mehmet Yenice, Yavuz Ağırgöl'e, şike parasını almak için amca ile (Yadigar Boğa) geleceğini haber vermektedir.

13.05.2011 günü saat:11.56’da Yavuz Ağırgöl'ü Cemil Turhan'ın aradığı görüşme;
    Cemil: “Neredesin", Yavuz: “Yemeğe geleceğim sana". (tape:3235)

13.05.2011 günü saat:13.27’de Yavuz Ağırgöl'ün Cemil Turhan'ı aradığı görüşme(tape:3236);
    Yavuz: “Geleyim mi, senin oraya mı geleyim", Cemil: “Benim oraya gel ya bırak orayı orda ya benim oraya gel ya", Yavuz: “Dur şey da buradan parayı alayımda öyle geleyim çünkü oraya gelecekler" .

Yavuz Ağırgöl, şike parasını alıp Cemil Turhan'ın yanına geleceğini, zira Mehmet Yenice'nin oraya geleceğini söylüyor.

13.05.2011 günü saat:13.35’de Yavuz Ağırgöl'ün İlhan Ekşioğlu'nu aradığı görüşme(tape:3237);
    Yavuz: “Ne yapıyoruz", İlhan: “Gitmedin mi daha", Yavuz: “Eee şey adamları ben buraya çağırdım mahsus geliyorlar oraya…biletleri vereceğim şimdi geliyorlar onun için seni aradım…alıyım mı yukarıdan hazırlayayım mı", İlhan: “Al, al o seni bekliyor zaten şey bizimki seni bekliyor…yalnız bak gene diyorum…iyi emin ol bak son sözü biliyorsun yani kim söyleyecek", Yavuz: “Onun için buraya getirttirdim zaten…millete Cemil’in yanında bileti vereceğim…yani herkes görsün diye şey yapıyorum ya"
    Sanık İlhan Ekşioğlu'nda şike amacıyla verilecek olan paranın kullanımına dair endişesinin olduğu, bunu Yavuz Ağırgöl'e söylediği onun da bu endişeden dolayı Mehmet Yenice'yi çağırdığı ve parayı Cemil Turhan'ın huzurunda vereceği anlaşılmaktadır. İlerleyen süreçte İlhan Ekşioğlu'nun bu endişesinde kısmen haklı olduğu görülecektir.

13.05.2011 günü saat:13.50’de Yavuz Ağırgöl'ün Mehmet Yenice'yi aradığı görüşme(tape:3238);
    Mehmet: “Adapazarı'na geldim", Yavuz: “Ben Dereağzındayım ha…burdayım hemen aldım her şeyi bende", Mehmet: “Ataşehir’de buluşalım ya…ben orda görünmeyim ya", Yavuz: “Sen geldiğin yaklaştığın zaman telefon et ben… Cemil’in yanındayım konuşurum… "

Yavuz, İstanbul'a yaklaşan Mehmet'e Fenerbahçe'nin Dereağzı tesislerine gelmesini, Cemil Turhan'ın yanında olduğunu söylemektedir.

13.05.2011 günü saat:14.50’de Yavuz Ağırgöl'ün Mehmet Yenice'yi aradığı görüşme(tape:3239);
    Mehmet: “Gebze'deyim", Yavuz: “Gel bu Dereağzına gel yav", Mehmet: “Abi amca gelmiyor yav amca amca…o zaman bırakıyım mı, amcayı şeye Ataşehir’e", Yavuz: “Ataşehir’e bırak sen gel ya", Mehmet: “Niye oradan oraya gelmiyorsunuz ya", Yavuz: “O gelsin diyor ya… Cemil… bilmiyor musun niye getirdiğimizi hadi konuşma be" .

13.05.2011 günü saat:14.51’de Yavuz Ağırgöl'ün Mehmet Yenice'yi aradığı görüşme(tape:3240);
    Yavuz: “Burada 5 dakikada araba bahçeye girecek ondan sonra çıkıp gidecek adam da arabada beklesin ne fark eder ya", Mehmet: “Çekiniyor da onun için diyorum", Yavuz: “Çekinmez ne çekinecek ne var ki ya ne yapacağız ki ona silah mı çeke.. Cemil var ben varım başka yok ki".

İletişim tespit tutanaklarına göre Mehmet Yenice’nin 13.05.2011 günü İstanbul’a gelerek şike faaliyetinde kullanılacak parayı alacağının anlaşılması üzerine güvenlik görevlilerce yapılan takipte; Cemil Turhan ve Yavuz Ağırgöl’ün; saat:13.35’de Kadıköy Fenerbahçe Mah. Fener Kalamış yolu üzerinde 34 CGT 08 plakalı beyaz renkli Honda marka otoda oldukları, şahısların araçla Dereağzı Tesislerine C Kapısından giriş yaptıkları, saat: 16.00’da ise 34 UE 0887 plakalı mavi renkli Honda marka otoyla Mehmet Yenice ve Yadigar Boğa’nın Rıfat Bey sokaktan gelerek Dereağzı Tesislerine B Kapısından giriş yaptıkları, saat:16.20’de Dereağzı Tesisleri B Kapısından 34 UE 0887 plakalı otonun çıktığı, otoyu Mehmet Yenice’nin kullandığı, yanında Yadigar Boğa’nın bulunduğu ve Çamlıca Turnikelerden çıkış yaparak Ankara istikametine doğru seyir haline geçtikleri 13.05.2011 günlü Fiziki Takip Tutanağı (Kl:28, Dizi:235-238 arası) ile anlaşılmıştır.
    Trabzonspor √
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

15.05.2011 günü oynanan maç Fenerbahçe: 6 - Ankaragücü: 0 şeklinde sonuçlanmıştır.

16.05.2011 günü saat:09.35’de İlhan Ekşioğlu’nun Yavuz Ağırgöl’ü aradığı görüşme(tape:2999);
    İlhan: “Neredesin,…bana bir uğra ofise he” , Yavuz: “Tamam efendim”.

16.05.2011 günü saat:09.54’de İlhan Ekşioğlu’nun Mehmet Yenice’yi aradığı görüşme(tape:3000);
    İlhan: “Bir uğra bana neredesin”, Mehmet: “Orada değilim ki ben Ankara’dayım,” İlhan: “Onu bir konuşacağız diyorum,…onun yarısı olmadı,…olmadı Mehmet olmadı yarısı”, Mehmet: “Nasıl olmadı İlhan abi ya böyle geliyoruz ondan sonra bak”, İlhan: “Mehmet yarısı olmadı diyorum sana ben sana ne dedim bizim 1 Numara’dan haber gelmeden bir şey yapmayacağız”, Mehmet: “Herhalde yapmadık ya işte 3-4 defa telefon ettiler bende bekliyorum,…telefon ettiler oradan ben sizi ararım onların yanında”, İlhan: “Cemil abi ile de konuştuk dün yarısı oldu yarısı olmadı aynen söyle, ben mi aradım konuştum onlarla, niye böyle yapıyorsun…sana bu verildiği zaman ne dendi”, Mehmet: “Ben şimdi bunu şeyde konuşamıyorum bundan da,… amcanın yanına gidiyorum”, İlhan: “Gitme şimdi amcanın yanına,…bekle gitme”.

İlhan Ekşioğlu, şike parasını yerine ulaştırmakla görevli olan Mehmet Yenice'ye, bu amaçla verilen paranın hepsinin verilmeyeceğini, yarısının verileceğini söylemekte, bu durumdan rahatsızlığını dile getiren Mehmet'e İlhan, "bizim 1 Numara’dan haber gelmeden bir şey yapmayacağız" sözünde kastettiği Aziz Yıldırım'dan haber gelmeden kimseye bir şey verilmeyeceğinin daha önceden söylendiğini hatırlatmaktadır.

Aziz Yıldırım duruşmadaki savunmasında "yani şimdi Aziz Yıldırım'a bir numara, CEO demek kadar normal bir şey yok, eğer bana inşaat işçisi deselerdi o zaman bu şifreli bir kelime olabilirdi. Ama Aziz Yıldırım'a başkan CEO deyince gayet doğal yani. Ama bu inşaat işçisi deyip de ben olsam o zaman şifreli olurdu" ifadelerini kullanmıştır. Şu hale göre "Bizim 1 Numara" ile kastedilenin Aziz Yıldırım olduğu, yarısı verilip diğer yarısı verilmeyen paranın da ticari bir faaliyete ilişkin olmayan şike parası olduğu izahtan varestedir.
    Bununla birlikte İlhan Ekşioğlu, 01.06.2011 tarihli duruşmadaki savunmasında yapılan her türlü işten başkanın haberi olduğunu beyan etmiştir.

16.05.2011 günü saat:10.39’da Mehmet Yenice'yi Cemil Turhan'ın aradığı görüşme(tape:2936);
    Cemil: “Seni aramış", Mehmet: “Verme diyor yarını diyor giriyorum böyle şeylere durumlara düşünüyorum ya…söylemiyor musun sen abi", Cemil: “Söyledim ya onlarda kardeşim neyse şimdi telefonda bunlar konuşulacak şeyler değil ya", Mehmet: “Ne yapacam ben şimdi şeyde bekliyorum…telefon etti dedi ki böyle böyle dedi o şeyde aşağı yukarı üç yüz dört yüz metre ilerdeyim", Cemil: “Ha onların orda" , Mehmet: “Onun yanından arayım da sen konuş bari dedim o…İlhan beyle…o yarısını ver dedi anladın mı ben üçü vereyim oradan hiç olmazsa kendimin şeyini alırım onu da pay ederiz…ne diyeyim ben şimdi adama böyle böyle olmamış mı diyeyim", Cemil: “Sen öyle diyeceksin başka bir diyecek halin yok", Mehmet: “Ah abi ah konuşamıyoruz işte telefonda da bazı… içimdekilerini söylemiyorum işte anladın mı".

Mehmet Yenice, Cemil Turhan ile, İlhan Ekşioğlu tarafından şike parasının yarısının dağıtılmasını istemesinden duyduğu rahatsızlığı paylaşmaktadır.

16.05.2011 günü saat:10.49’da Mehmet Yenice'yi Cemil Turhan'ın aradığı görüşme(tape:2937);
    Cemil: “Şimdi Yavuz abiyi şeyi gönderdim...hemen git dedim konuş kardeşim ondan sonra da hemen bana gel…talimat verecem dedim", Mehmet: “Yedinci telefon edişleri yemin ediyorum geliyorum", Cemil: “Şimdi bir kişi gitti gönderdim onu şimdi Erdal’la beraber ta şeye Kadıköy’e gitti 10 dakika içinde şeye 15 dakika içinde gelir buraya",

Cemil Turhan, İlhan ile konuşması ve daha önce kararlaştırılan şekli ile şike ödemesinin yapılması için Yavuz Ağırgöl'ü gönderdiğini söylemektedir.

16.05.2011 günü saat:10.51’de Mehmet Yenice'yi Yavuz Ağırgöl'ün aradığı görüşme(tape:2938);;
    Mehmet: “Sizden haber bekliyorum yedinci telefon edişleri", Yavuz: “Ben şimdi İlhan’a gidiyorum İlhan telefon etti mi sana", Mehmet: “Etti yarısını dedi bilmem ne yap diyor…benim aklım sarmıyor ya bununla mı uğraşacaz…ben dedim öyle kabul etmezler dedim, bizden dedi telefon bekle, yedi defa telefon ettiler, bekliyorum arabayla dolaşıp duruyorum valla "

16.05.2011 günü saat:10.53’de Mehmet Yenice'nin Yavuz Ağırgöl'ü aradığı görüşme(tape:2939);
    Mehmet: “Ben konuştum de, söz verdim de anladın mı", Yavuz: “Tabi canım öyle şey mi olur ya dedim ne yaparsanız yapın verirler mi arkadaşlar ya…öyle şey mi olur ya", Mehmet: “Gözünü seveyim onu şey yap ya adamı", Yavuz: “Sen de yanlış konuşuyorsun ya biz ne konuşmuşsak o dur diyeceksin ya…ben gidiyorum ona şimdi ben söylerim gerekeni".

Mehmet Yenice, kendisinden şike anlaşmasına konu parayı isteyenlerin yedi defa telefon ettiğini, durumun netleşmemesi nedeniyle ödeme yapamadığını söyleyip, Yavuz Ağırgöl'den bu konuyu İlhan Ekşioğlu ile konuşmasını istemektedir.

16.05.2011 günü saat:11.08’de Mehmet Yenice'yi Yavuz Ağırgöl'ün aradığı görüşme(tape:2940);
    Mehmet: “Ne yapayım dolaşıp duruyorum işte durmadan telefon ediyorlar" , Yavuz: “Evet parayı vermeyin diyor", Mehmet: “Ne yapacaz ya", Yavuz: “Sen geleceksin senin hakkını alacaksın gerisini verecez bunlara", Mehmet: “Hepsini", Yavuz: “Ben sana bir şey söylüyorum kardeşim…kavga ettim şimdi ya…sen bak abi hiçbir şey vermiyorsun alıyorsun geliyorsun 200’ünü veriyoruz geri kalanı bizde kalıyor", Mehmet: “Yarısı veriliyor yani öyle mi", Yavuz: “Verme yarısını nasıl vereceksin adama…sen şimdi 300 yok mu…100’ünü sen al 200’ü de getirelim bunlara geri verelim bitsin bu iş al yok diyelim…biz buna verelim bitsin", Mehmet: “Üç olsun da bari hiç olmazsa şeyimi alayım ya", Yavuz: “Hiçbir şey vermiyoruz oradakilere bir şey verme", Mehmet: “Abi oradakilere bir şey vermiyor muyuz…200 verecem oraya öyle söylediniz ya şimdi", Yavuz: “Ben söyledim 200 verdin 200’de bunlara geri verecez…bizdekini de üçe bölecez o zaman başka çaresi var mı", Mehmet: “3 vereceğin yere 1 ver diyorsun öyle mi", Yavuz: “Ya, ha…şimdi Cemil geldi yanıma bir dakika Cemil yanıma geldi".

Sanıklar şike parasının bir kısmının geri verilmesi ile nasıl pay edileceği konusunda tartışmaktadırlar.

16.05.2011 günü saat:11.13’de Mehmet Yenice'yi Yavuz Ağırgöl'ün aradığı görüşme(tape:2941);
    Yavuz: “Cemil’de yanımda o çocuğa 100 vereceksin", Mehmet: “Ben veremem gelin siz verin o zaman ben 3’de..100’ü nasıl vereyim ben yapamam onu", Yavuz: “Hiç verme o zaman", Mehmet: “Olur mu ya nasıl verme diyorsun ya… ben 200’ü veriyorum o zaman öbür tarafında yanında telefon açarım bu kadar veriyorum derim çeker gelirim ben…gidiyorum şimdi 200’ü veriyorum 100’le de dönüyorum… Ben giremem öyle şeylere", (Yavuz telefonu Cemil Turhan'a veriyor), Cemil: “Ya abi bak ya hiçbir şey ödenilmeyecek ya bu ne birine vereceksin birine vermeyeceksin…sen Yavuz abiyi bekle", Mehmet: “Nasıl bekleteyim adamları…sizin için o kadar kolay"

Şike anlaşmasının karşı tarafından iki kişi olduğu Cemil Turhan'ın " birine vereceksin birine vermeyeceksin " cümlesi ile net olarak anlaşılmaktadır.

16.05.2011 günü saat:11.18’de Mehmet Yenice'yi Yavuz Ağırgöl'ün aradığı görüşme(tape:2942);
    Yavuz: “Ben geleyim mi oraya", Mehmet: “Gel abi sen hallet yani ben nasıl o 100’ü şey yapayım ya", Yavuz: “150’yi buraya getir 150’nin üstüne de bizdeki ellinin birin beşini koyup verecez, diğerini geri kalanı da oraya verdik diyecez… adam beni tehdit etti ya sen ne konuşuyorsun ya…ben gelirsem hiç vermem bak", Mehmet: “O zaman bizi silahla vur sen…vermeyecekmisin gelsen", Yavuz: “Gelsem vermeyecem" Mehmet: “Ben ne olacam o zaman", Yavuz: “Ben gelecem diyecem biz sizi şeyle olmadı siz yapmadınız…ben diyorum ki 150’yi ver 150’yi de geri getir aynısını söylüyorum…beni dinle beni şimdi İlhan bey bekliyor git uçakla bilet al git dedi ben diyecem ki Mehmet alıp geliyor parayı bak sana söylüyorum Mehmet hangisini diyorsam onu yap", Mehmet: “Ben sana haber verecem şimdi" .

Sanıklar Mehmet Yenice, Yavuz Ağırgöl ve Cemil Turhan'ın, İlhan Ekşioğlu tarafından şike anlaşmasında kullanılmak üzere verilen 400 bin Doların 100 binini kendilerine ayırdıkları bu görüşme içeriğinden çok net anlaşılmaktadır. İlhan Ekşioğlu paranın yarısı olan 200 bin Doları geri isteğinden geri kalan kısmın verilmesi ve paylaşılması noktasında sanıklar kendi aralarında tartışmaktadırlar.

16.05.2011 günü saat:11.24’de Mehmet Yenice'yi Yavuz Ağırgöl/Cemil Turhan'ın aradığı görüşme(tape:2943);
    Yavuz: “Bak Cemil istiyor veriyorum onu", Cemil: “Yavuz abin gelsin oraya kardeşim", Mehmet: “Hiç vermem derse ne olacak", Cemil: “Şimdi hiç vermem dediği zaman tabi onlar karşı karşıya gelecek oturup konuşsunlar abi eğer sen hiç yani vermeden buraya geliyorsan gel", Mehmet: “Ben onların yanına şimdi girmek üzereyim …orda... şeyi yaparım sizi ararım".

16.05.2011 günü saat:11.33’de İlhan Ekşioğlu’nu, Mehmet Yenice’nin aradığı görüşme(tape:3001);
    Mehmet: “Ben şimdi şeylerle beraberimde, senin ismini bilmiyorlar ben 2 verilecek değil mi”, İlhan: “2 verilecek 2’yi de al gel,…yarın sabah bende ol”, Mehmet: “Arabayla geliyorum saat 1’de 2’de orada olurum,…yine şeye mi geleyim Alt yola mı”, İlhan: “Alt yola gel he alt yola sen de gel seninle işim var”.
    Trabzonspor √
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

16.05.2011 günü saat:11.49’da Mehmet Yenice'nin Yavuz Ağırgöl/Cemil Turhan'ı aradığı görüşme(tape:2944);
    YAVUZ AĞIRGÖL : Efendim
    MEHMET YENİCE : Alo
    Y.A : Hı
    M.Y : Yöneticiyle görüştü iki ver dedi onların yanında anladın mı
    Y.A : Nasıl
    M.Y : İki ver dedi yöneticiyle görüştü iki ver dedi ikiyi de al dedi yarın dedi öğleden sonra benim yanımda ol dedi
    M.Y : Senle işim var dedi ikiyi verdim ben çıkıyorum şimdi
    Y.A : İkiyi mi verdin
    M.Y : Ha öyle söyledi o
    Y.A : Öyle şey olur mu ya o zaman nasıl olacak anlamadım
    M.Y : Bana değil kendisine sor, kendisine sorsana
    Y.A : Oğlum bana da aynısını söyledi ben sana bir şey söylüyorum ya
    M.Y : Ne yapayım adamlar onla görüştüler işte öyle söyledi
    Y.A : Ya onla görüştükleri bırak abi ben sana bir şey söylüyorum ya
    M.Y : Abi ben verdim zaten
    Y.A : Bizi hiç dinlemiyorsun ya
    M.Y : Ben seni dinliyorum ... ben verdim zaten anladın mı
    Y.A : Neyi verdin
    M.Y : Sadece geliyorum öğleyin ordayım yanındayım oradan da şeye gidecem öbür adama altı yola ordan ne yapacaksa verecek beraberli tamam mı bu kadar başka benim bir şeyim yok hadi öpüyorum
    Y.A : Abi ben sana bir şey söylüyorum sen kendi kendine iş yapıyorsun anlamadım ki bu işi
    M.Y : Şimdi konuşma o zaman gelince konuşalım
    Y.A : Nasıl gelince parayı verdikten sonra ne konuşacaksın ya
    M.Y : Abim öyle söyledi onların yanında öyle söyledi
    Y.A : Allah, Allah
    M.Y : ... ara da sor ona
    Y.A : .... veriyorum Cemil e
    M.Y : Ara da ona sor, ara da ya ben yarın gelince konuşalım
    (YAVUZ AĞIRGÖL TELEFONU ARKA PLANDA BULUNAN CEMİL TURHAN'a VERİYOR)
    CEMİL TURHAN : Alo, ne oldu ya söyle
    YAVUZ AĞIRGÖL : Abi şimdi şeyle konuştular yöneticiyle konuştular
    C.T : Kim
    M.Y : İki ver dedi anladın mı iki verdim ben de yarın dedi benim yanımda ol dedi öğleden sonra dedi hatta sabah ol dedi de ben sabah gelemem dedim yarın öğleden sonra yanındayım dedim ikiyi de al getir dedi bu kadar
    C.T : Ya kardeşim sen hasta mısın ya
    M.Y : Senle işim var dedi
    C.T : Hı, sen kimle
    M.Y : Abi onların yanıda öyle söyleyince ben ne yapayım ya zaten üç olan şey ikiye düşürdü ya yani sana kolay geliyor bu
    C.T : Ya kardeşim
    M.Y : Ben gelince konuşalım şunu
    C.T : Ya kardeşim ya ben de sana anlatamıyorum ki sen niye onla konuşuyorsun kardeşim ya
    M.Y : Konuştur dedi al bizde böyle şey mi olur dedi Hasanım dedim böyle böyle dedim sonra dedim bana şey yapmayın dedim ben gelince konuşuruz
    C.T : Ya şimdi abi sen bırak ya gelince konuşuruz diyorsun ya öyle bir saçma konuşuyorsun ki
    M.Y : Abi ne yapayım peki yani siz şimdi orda bunu ikna edemiyorsunuz ben nasıl ikna edeyim peki, ben ikna edemiyorum
    C.T : Ya sen ikna edecek sen değilsin ben sana ne dedim açma vermeye kimseye para
    M.Y : Hı
    C.T : Niye veriyorsun parayı
    M.Y : Ver dedi onlar o şeyde kendisi söyledi
    C.T : Ya sana ne onlara abi ya niye veriyorsun ya
    M.Y : Allah, Allah bana ne diyorsun abi ya gözünü seveyim ya Allahını seversen yapma bi de sen böyle yapma bari ya
    C.T : Ya sen ben sana bir şey anlatmak istiyorum sen niye oraya telefon açıyorsun bir daha kardeşim ya söyle ben sana diyorum ki benden habersiz hareket etme diyorum sana niye hareket ediyorsun ya
    M.Y : Öyle ama durmadan öbürü de telefon ediyor
    C.T : Kim
    M.Y : Öbür telefon yoksa ben kalkıp üçünü şey yapacam o zaman verecem ya gelince konuşsak olmaz mı abi ben yarın geliyorum yanındayım on iki bir de yanındayım
    C.T : Sen oraya şimdi şuan bir şey vermedin hiç vermedin
    M.Y : Verdim, verdim öyle söyledi o söyleyince öyle verdim
    C.T : İkisini birden vereceksin diyorsun şimdi diyorsun bak şimdi diyorsun ya
    M.Y : Ya oraya getirecem işte
    C.T : Hı
    M.Y : Yüz bende, yüz bende yüz de şeyde iki yüz de ona verecez
    C.T : Ne oldu şimdi değişen ne oldu şimdi
    M.Y : Bir şey olmadı işte yapamadınız ki orda halledebildiniz mi
    C.T : Ya Yavuz abi Yavuz abi geliyor sana usta
    M.Y : Tamam gelsin abi
    C.T : Tamam bir dakika veriyorum bir dakika al
    M.Y : Tamam
    (CEMİL TURHAN TELEFONU ARKA PLANDA BULUNAN YAVUZ AĞIRGÖL'e VERİYOR)
    YAVUZ AĞIRGÖL : Alo
    MEHMET YENİCE : Efendim
    Y.A : Ben geliyorum abi sen para mara verme
    Y.A : Para mara verme
    M.Y : Verdim ben bitti iş
    Y.A : Verdim diyor ya
    M.Y : Adam öyle söyledi onların yanında söyledi ver ikiyi dedi
    Y.A : Kim söyledi ya biz sana ne söyledik sen ne söyledin ya Mehmet sen bizle dalga mı geçiyorsun ya
    M.Y : Allah, Allah sen herhalde
    Y.A : Bize nağme yapma ya gözünü seveyim lütfen ya
    M.Y : Bak ben de sana bir şey söyleyeyim
    Y.A : Ben sana dedim ki
    M.Y : Siz de benle dalga geçmeyin
    Y.A : Senle dalga geçmiyoruz ya
    M.Y : Gel diyorum gelmiyorsunuz ver diyorsunuz ver diyorsunuz
    Y.A : Kim diyor gel diyorsun gelmiyor ya
    M.Y : Beni burda attınız şeyin içine
    Y.A : Hiç bir şeye atmadık ben sana söylüyorum
    M.Y : Sen eğer geliyorsan gel havaalanına geliyorum almaya seni
    Y.A : Ha parayı verme yalnız
    M.Y : Verildi, verildi bitti iş
    Y.A : Verildiyse niye geleyim sana ya
    M.Y : Ne bileyim geleyim diyorsun
    Y.A : Allah, Allah sen de diyorsun ben sana giderken daha verme dedim ya bak dedik ki bu adama yüz elli vereceksin yüz elliyi geri getireceksin
    M.Y : Ya bak ben de sana, biliyorum bak bunu, bunu telefonda konuşma ben biliyorum senin ne konuştuğunu
    Y.A : Evet
    M.Y : Adamlar dediler ki böyle böyle illa bizi görüştür
    Y.A : Görüştür
    M.Y : Ben de açtım, ben de açtım
    Y.A : Tabi diyorum benle görüştür
    M.Y : Ne bileyim senle görüşeceğini yön
    Y.A : Ha bak Mehmet bize nağme yapma lütfen rica ediyorum ya bak Allah aşkına yapma
    M.Y : Ya ne nağme yapacam size
    Y.A : Yapıyorsun işte
    M.Y : Ne nağme yapacam yani
    Y.A : Ben sana giderken dedim ki verme niye verdin
    M.Y : Ya birisi ver diyor birisi verme diyor şimdi
    Y.A : Ya biz diyorum parayı getiren kimdi sana parayı kim verdi ben vermedim mi
    M.Y : Ya abi şunu bi yani bu telefonda bunu şey yapma ben yarın geliyorum
    Y.A : Ama şey yapma şimdi ben eğer verme adama diyeceksin ki
    M.Y : Yarın geliyorum aldı mı al tamam mı
    M.Y : Ben yarın geliyorum tamam mı
    Y.A : Sen parayı
    M.Y : Yarın ben inecem
    Y.A : Bak ben sana söylüyorum iki yüz getireceksin buraya
    M.Y : Yok nerden getirecem ki
    Y.A : Öyle abi iki yüzü getireceksin yani başka türlü olmaz bu iş ben sana söylüyorum
    M.Y : Ya, sen benle şey geçiyorsun herhalde ya iki yüz getireceksin diye ben, ben neden şeyim mi var param mı var
    Y.A : Bak sana diyorum ki biz sana baştan dedik ki bu adama yüz ver ben yüz elliyi de burda
    M.Y : Ben de sana giderim
    Y.A : Bak bir dakika
    M.Y : Senle beraber gideriz şeyin yanına öbür adamın yanına onun yanında ne talimat verdiğini konuşurum niye böyle söylüyorsun niye beni burda zor duruma sokuyorsun ya
    Y.A : Oğlum ben seni zor duruma düşürüyorum diyorum ki ben sana
    M.Y : Ordan işi halledemiyorsunuz ondan sonra bana burda şey yapıyorsunuz ya
    Y.A : Ben hallettim işi dedim ki sana ben burda
    M.Y : Gideriz senle yarın öğleden sonra öbürünün yanında olacak anladın mı
    M.Y : Otururuz sen böyle talimat verdin mi vermedin mi
    Y.A : Ya vermiştir bana da aynı şeyi söyledi iki yüzü geri getir dedi
    M.Y : Allahım nerden neyi getirecem ben iki yüzü
    Y.A : Bana dedi, bana İlhan bey dedi ki iki yüzü geri getir
    M.Y : Eee
    Y.A : Tamam
    M.Y : Onlara da öyle söyledi işte bu kadar veriyoruz dedi
    Y.A : Tamam, ben de diyorum ki ben de sana dedim ki burdan giderken adama gidiyorum dedin adama giderken dedim ben yüz elli ver yüz ellisini geri getir dedim demedim mi sana
    M.Y : Abi kabul ediyorlar mı ya Allah, Allah niye söylüyoruz canım
    Y.A : Etmezse etmesin verme hiç dedim
    M.Y : Adamın verdi şey üç olarak şey yapmışsın kalkıyorsun bunu şey yapıyorsun öyle mi ben de sahasında yüz de verecem şey daha iyi değil mi bizim avantajımıza değil mi
    Y.A : Ya kardeşim sen kendi kendine yaptın bu işi
    M.Y : Ama, adam haklı
    Y.A : Ben sana söylüyorum Mehmet bize
    M.Y : Ben geliyorum ...
    Y.A : Bize yanlış yapma sen daha parayı marayı da vermemişsin ben biliyorum
    M.Y : Vermediysem Kur an çarpsın
    Y.A : Kur an çarpsın vermemişsin ben biliyorum
    M.Y : Şerefsizim verdim
    Y.A : Şimdi ben sana söylüyorum Mehmet bize nağme yapma kardeşim
    M.Y : Tamam, tamam abicim ben nağme yapıyorum tamam yarın on iki de bir de ordayım orda oturur konuşuruz tamam mı
    Y.A : Abi
    M.Y : Ben verdim diye yani bana şey yapma şimdi ya
    Y.A : Ne yapmayım
    M.Y : Yani bi de böyle şey altına sokuyorsun şimdi o diyor ki sen alıyorsun sen diyorsun sen alıyorsun diyorsun herhalde yani burda
    Y.A : Ya biz sana söyledik Mehmet ya yapma ya gözünü seveyim ya
    M.Y : Bak Kur an çarpsın
    Y.A : Ben sana giderken söyledim verme
    M.Y : Adamla, adamla konuşuldu adam dedi ki iki yüz vereceksin onların yanında senle gidelim diyorum yarın şeyin yanına
    Y.A : Kimle konuştu ya hangi adamlan konuştu
    M.Y : Altı Yola gidelim Altı Yola
    Y.A : Hangi adamla konuştu oğlum sen bana niye nağme yapıyorsun ya hangi adamla konuştu
    M.Y : Altı,ya Altı yol
    Y.A : Allah,Allah altı yolu ben de diyorum sana Altı yol dedi bana dedi aynı şeyi şimdi sana ben giderken dedim ki
    M.Y : ... dedi ... söyledi
    Y.A : Ben de sana giderken dedim ki sana giderken verme bu kadar paranın gerisini buraya getir sen de dedin oraya gidecem bir konuşayım seni arayacam niye aramadın verirken ya Mehmet
    M.Y : Ya nasıl aramadın işte şeyden aradım
    Y.A : Bak sana söylüyorum sen ne diyorsan de ben bir şey demiyorum sen şimdi bak Cemil de burda diyor yanlışın yapmasın bize,sen şimdi
    M.Y : Lan nerde yanlış yaptım ben ney onu bana bir söyle ney yanlışı yaptım yani şey mi oynadım şimdi rol mü yapıyorum yani
    Y.A : Abi niye verdin peki bize sormadan niye verdin
    M.Y : Ya niye verdim adamla konuştur dedi ya Allah, Allah ben adamın ismini vermedim yönetici diye adam da dedi ki onlara,onlara ... dedi
    Y.A : Biz, biz sana dedik ki kardeşim bak ben sana dedim ki yüz elli ver gerisini biz burda halledeceğiz demedim mi
    M.Y : Allah, Allah ya ben sana bir şey söyleyeyim öbürünün verdiğini sen al abicim bırak bana şey yapmayın böyle ya hayret bir şey ya gelince senle gidecez o adamın yanına senle gidecez senin yanında diyecem ki sen böyle böyle söylemedin mi onlara diyecem ya
    Y.A : Ya bana da söyledi ya Allah, Allah sen
    M.Y : ... onun yanında söyleyecem işte
    Y.A : İyi bana da söyledi diyorum ya ben söylemedi demiyorum ki
    M.Y : ... ne yapayım yani ben şimdi yüz milyar
    Y.A : Ben sana söyledim dedim ki Mehmet verme
    M.Y : Ama ne yapayım burası sen halloluyor mu bura sanki ...
    Y.A : Bak,bak o zaman bana gel diyeceksin ben gelecem halledecem
    M.Y : Bak ben de sana ne diyorum bak ben yarın geliyorum senle gideriz öbür tarafa konuşursun orda abicim tamam mı
    Y.A : Ne konuşacam
    M.Y : İşte ne konuşulacaksa
    Y.A : Ne konuşacam adama
    M.Y : ... gelecek
    Y.A : Adama mecburuz geriye iki yüzü vermeye ya ne diyorsun sen ya sen dedikten sonra öyle dedikten iki yüzü mecbur verecez ...
    M.Y : Öyle söyledi
    Y.A : Allah, Allah ben de sana
    M.Y : ... sabahleyin yanımda ol dedi ben sabah gelemem dedim ben uçakla gelmiyorum dedim arabayla geliyorum dedim
    M.Y : Yarın birde iki de yanınızda olur yanında olurum dedim niye gelecem dedim altı yola gel dedi
    Y.A : Tamam, ama
    M.Y : Eee senle beraber gideriz anladın mı
    Y.A : Ne gidip ne diyecem
    M.Y : ... söyledin mi onlara derim
    Y.A : Ne diyecem
    M.Y : Hayır diyorsa o zaman bana konuş
    Y.A : Ya sana hayır demedi hayır demez bana da dedi ki git söyle iki yüzü getirin İKİ YÜZ DE ONUN OLSUN bana da aynı şeyi söyledi sana da söyledi
    M.Y : ... bizim mi olacak
    Y.A : Onun olsun YANİ FUTBOLCUNUN OLSUN ya beni niye konuşturuyorsun ya
    M.Y : ... sen bana böyle bunları konuşma ben yarın geliyorum abi tamam
    Y.A : Yahu kardeşim bak sen parayı verme
    M.Y : Vermediysem şerefsizim
    Y.A : Ben geleyim oraya, geleyim orda işi bitireyim
    M.Y : Beni buraya bağırttırma vermediysem şerefsizim diyorum ya
    Y.A : İyi tamam peki
    M.Y : İnanmıyor musun ya
    Y.A : Tamam kardeşim gel tamam
    M.Y : Yani beni yalancı mı çıkartıyorsun şimdi Yavuz abi hem böyle şeye sokuyorsun ondan sonra da kalkıyorsun böyle söylüyorsunuz ya
    Y.A : Ben mi yalancıyım
    M.Y : Ben sen yalancısın demiyorum beni yalancı duruma sokuyorsun
    Y.A : Ama yalancı duruma sokuyorsun biz sana laf söyledik dedik ki
    M.Y : Ne yapayım öbür taraf öyle söyledi
    Y.A : Verme, verme dedik
    M.Y : Öyle söyledi öbür tarafı gelince konuşturayım diyorum böyle söyledin mi bunlara diyeyim
    Y.A : Tamam kardeşim ben o zaman
    M.Y : Niye beni böyle şey yapıyorsun ya
    Y.A : Şimdi gel buraya buradan parayı verecez gideceksin gel
    (YAVUZ AĞIRGÖL TELEFONU ARKA PLANDA BULANAN CEMİL TURHAN'a VERİYOR)
    CEMİL TURHAN : Alo
    MEHMET YENİCE : Alo
    C.T : Böyle bağıra bağıra ne konuşuyorsunuz ya
    M.Y : Abi yav niye işte ben de onu söylüyorum yarın gelince anlatayım konuşayım diyorum ya yani beni öyle bir şey durama sokuyor ki sanki ben götürdüm bilmem ne yaptım ona geliyor ya
    C.T : Peki
    M.Y : Ben öyle şey yapar mıyım yani öyle mi yapacam size
    C.T : Peki ben sana bir şey daha söyleyeyim ya sen niye orayı arıyorsun ki telefonla adamı
    M.Y : Abi ne oldu biliyor musun bak
    M.Y : Dedi böyle böyleydi dedim aslanım dedim yani benle sonra şey yapma dedim böyle söylediler dedim verilen talimatı uyguluyorum ben dedim hatta ...
    C.T : Ben sana ama bir dakika bir dakika
    M.Y : Anladın mı ... yanında onun üzerine ismini bile söylemedim anladın mı
    C.T : Bir dakika bir dakika o önemli değil ama
    M.Y : Söylemedim ... bak dedim bana dedim böyle böyle söylüyorlar dedim
    M.Y : Sen kendin söyle dedim, dedi ki iki yüz vereceksin öbür tarafını getireceksin yarın sabah bende olacaksın dedi ben dedim ki ben arabayla geliyorum yarın sabah sende olamam dedim öğleden sonra gelirim dedim ben de diyorum ki yarın Yavuz abiyle gideriz oraya Altı yola sen bunlara böyle böyle söyledin mi söylemedin mi söyletirim ben orda
    C.T : O dava o değil ki ya kardeşim ya sen
    M.Y : Talimat verdi ne yapayım
    C.T : Sen neyin şeyini konuşuyorsun ya ben Yavuz abi sana bir şey söylüyor sen başka şey söylüyorsun ya sen oraya ne açıyorsun telefonu aç buraya aç niye buraya açmıyorsun kardeşim ya
    M.Y : Abi adam öyle söyledi biz dedi öyle böyle şey yapmayız dedi bizi görüştür dedi hatta dedi başkanla dedi
    C.T : Ya kardeşim
    M.Y : Başkan yok dedim bu şeyde dedim bir tane şey var dedim yahu gelince konuşsak olmaz mı Bİ DE BENİ İÇERİ ATTIRMAYIN ALLAH AŞKINA YA
    C.T : Ya dava, dava o değil be abicim
    M.Y : ... dedi ki yarın dedi senle işim var dedi gel dedi anladın mı getir dedi senle de yarın işim var dedi yarın da onu işte Yavuz abiyle gidelim yanına diyorum orda da
    C.T : Gitseniz ne olur sen şimdi, şimdi ona dedin mi ikiyi verdim diye ...
    M.Y : Tabi öyle söyledi zaten kendisi söyledi
    C.T : Ya hiç olmazsa şey onu üç olur de bir şey olur de ya niye onu sen onla konuşuyorsun bu işleri ya öyle bir acizsin ki vallahi
    M.Y : Abicim gözünü sevdiğim ben size dedim ki onların yanında sizi arayım görüşün dedim mi siz ne dediniz hayır dediniz demediniz mi
    C.T : Ya orayı niye arıyorsun o senle konuşmak istemiyor ki bu konuları ya
    M.Y : Ben de sana diyorum ki siz de konuşmak istemediniz hayır dediniz ben de onlar da zannediyor
    C.T : Ya bir dakika yok Mehmet bir dakika,bir dakika sen demedin mi ben şimdi gidip orda konuşacam sizi arayacam demedin mi
    M.Y : Evet,evet
    C.T : Niye aramadın
    M.Y : Evet
    C.T : Niye aramadın
    M.Y : Ondan sonra bu ... verince oraya aradım işte
    C.T : Niye bizi aramadın
    M.Y : Yahu siz Allah, Allah beni niye arama bi de ayrıca sizi mi arayım o öyle söyleyince ya
    C.T : Ya oraya, orayı aramadan diyorum niye bizi aramadın
    M.Y : Abi ben gelince konuşalım Allah bak ter içinde kaldım şerefsizim ya
    C.T : İyi tamam,tamam hadi gel hadi gel hadi gel tamam hadi gel
    M.Y : Allahını seversen ya gelince anlatırım
    C.T : Hadi tamam hadi tamam
    Trabzonspor √
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

3001 nolu Tape' de, şike anlaşmasının yapıldığı şahıslar ile bir arada bulunan Mehmet Yenice, verilecek paraya ilişkin olarak, yapılan anlaşmaya uyulmadığı için bu durumun İlhan Ekşioğlu tarafından söz konusu şahıslara ilk ağızdan iletilmesi sağlamak ve bu konuda kendisinden kaynaklı bir durumun olmadığını göstermek amacıyla telefon açtığı ve İlhan Ekşioğlu'nun da 200'ün verileceğini söylediği açıktır. Bu görüşmeden 15 dakika sonra Mehmet Yenice ile Yavuz ve yanında bulunan Cemil arasındaki görüşmede (Tape 2944), adı geçen şahıslar, Mehmet Yenice'ye kızmaktadırlar. Çünkü İlhan Ekşioğlu tarafından verilen 400 bin Dolar'ın tümünü şike faaliyetinde kullanmak istemeyen sanıklar verilen bu paranın önemli bir kısmını da, İlhan Ekşioğlu'nun bilgisi dışında kendilerine ayırmak istemektedirler. Bu tespit aşağıdaki tapede çok daha net görülmektedir. (Mehmet Yenice'nin 0 532 3475944 nolu cep telefonu ile yapılan ve 13 dakika 21 saniye süren 1064019080 ID nolu görüşmesi dinlenildiğinde durum çok daha net anlaşılmaktadır)

16.05.2011 günü saat:12.11’de Yavuz Ağırgöl'ün Mehmet Yenice'yi aradığı görüşme(tape:2945);
    MEHMET YENİCE : Efendim
    YAVUZ AĞIRGÖL : Ne yapıyorsun
    M.Y : İyi ne yapayım
    Y.A : Şimdi bak arkadaş ben sana bir şey söylüyorum
    Y.A : Şimdi bu adamlara biz iki yüzü geri verecez de mi
    Y.A : Yani bizdeki yüzü gitti
    Y.A : Bizdeki yüzü geri getirecez biz de, de mi
    Y.A : Şimdi ben sana bir şey söylüyorum sen o zaman İlhan a diyeceksin ki ben üç yüz kâğıt verdim kardeşim ancak razı ettim
    M.Y : Ama o öyle söyledi
    Y.A : E desin ...
    M.Y : Ben seni yanıma alır senle gideriz bak senle gideriz senin söylediklerini ben onun yanında söylerim elli de fazla verdim derim anladın mı şey olmadılar derim gidelim senle konuşalım senle gidecez zaten sen böyle söylemedin mi diyecem böyle böyle adamlar da şey olmadı bende öyle
    Y.A : Şimdi ben de sana diyorum ki hiç olmazsa onlardan bi elli kesseydin yüz elli kesseydin
    M.Y : ... bunu verseydi elli oluyordu zaten kesiyordum yani tam verseydik kesiyordum öyle söyledim ya zaten
    Y.A : Tamam ben de sana diyorum ki şimdi diyeceksin ki sen bu adamlara gene elliyi sen gene diyeceksin elliyi o elliyi getireceksin üstüne de biz elliyi koyacaz yirmi beşer benle Cemil alacazo kadar ya gözünü seveyim ya
    M.Y : Tamam abi bak ne diyorum senle buluşalım sen, sen
    Y.A : Şimdi sen yüz elli getireceksin
    M.Y : Ben nerden yüz elli getireyim ya
    Y.A : Onlardan geri alacaksın elliyi
    M.Y : Nasıl alayım ya ne diyorsun sen ya Allah'ını seversen ya
    Y.A : Ben diyorum, ben diyorum çünkü bu işi şey yapma
    M.Y : Tamam, tamam abicim ben sana gelince konuşuruz gideriz ordan konuşuruz tamam
    Y.A : Gider adamla, adamlar bak beni dinle
    M.Y : Ya Yavuz abi söyledin şey olacak iş değil diyorum sana
    Y.A : Adamlara git çekinmeden, olacak iştir bak sen diyeceksin ki
    M.Y : Ya olacak iş olmuş olsa ben niye şey yapayım ben kendimi niye o kadar şey yapayım
    Y.A : Bak ben sana bir şey söylüyorum sen diyeceksin ben kötü duruma düştüm elli kâğıdı ben başkasına verdim diyeceksin adamlardan alacaksın almazsan biz o zaman ne olacak ya ben sana soruyorum ya
    M.Y : Abi gelince bak ne derim biliyor musun
    M.Y : Böyle, böyle bunları zor ikna ettim sen de böyle söylemene rağmen şey olmadı ben elli daha verdim derim senin yanında ona öbürüne
    M.Y : YA ABİCİM BUNDAN İÇERİ ATTIRMA Allah'ını seversen yarın gelecem oturalım konuşalım beraber gidecez diyorum ya
    Y.A : Ya beraber gidecez tabi zaten mecburi benle gideceksin ki para bende çünkü
    M.Y : Tamam, tamam senle gidelim beraber ben de sana onu söylüyorum orda konuşalım diyorum ya
    Y.A : Ha, ben de diyorum ki yüz elli adamlardan elliyi geri alsak elli de biz üstüne koyacağız hiç olmazsa yirmi beşer bizde kalır
    M.Y : Gelince konuşalım abi bunu abi ya Allah'ını seversen ya gözünü seveyim abi
    Y.A : Abi sen oradan sen bi adamlara git hemen elliyi verin hadi söylüyorum sana görüşürüz yarın görüşürüz burada
    Trabzonspor √
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Söz konusu 2945 nolu tape içeriğinden anlaşıldığı üzere, İlhan Ekşioğlu'ndan alınan şike faaliyeti için alınan 400 bin Dolar'ın yüz bini sanıklar arasında pay edilmek üzere öncesine ayrılmış ve bu para Yavuz Ağırgöl'de bulunuyor. Geri kalan 300 bin Dolar'ın Yavuz tarafından Ankara'da bulunan Mehmet Yenice'ye götürüldüğü sabit. Mehmet tarafından 200 bin Dolar verildiğinden geri kalan yüz bin ile sanık Yavuz'da bulunan 100 bin Dolar verildiğinde, sanıklar Yavuz, Mehmet ve Cemil'in kendilerine ayırdıkları paranın da tamamı İlhan'a geri verilmiş oluyor. Bu durumdan rahatsız olduklarından şike için verilen paranın bir kısmının Mehmet tarafından geri alınması isteniyor.

16.05.2011 günü saat:12.17’de Mehmet Yenice'yi Yavuz Ağırgöl'ün aradığı görüşme;
    Yavuz: “Sen İlhan’a gitmeden bize gel…Dereağzı’na gel ki çünkü burdan gidecez", Mehmet: “Beraber gidecez oraya geliyorum direk ben seni yoldayken ararım", Yavuz: “Çünkü şey emanet bizde da…Cemil diyor ki ben 50’yi vermem diyor", Mehmet: “Direk senin oraya geliyorum vermesin", Yavuz: “O 50’yi de sen ordan nasıl yap".(tape:2946)

17.05.2011 günü saat:13.51’de Mehmet Yenice'yi İlhan Ekşioğlu'nun aradığı (tape:2949) Mehmet Yenice telefona cevap vermiyor.

17.05.2011 günü saat:13.52’de Cemil Turhan'ın, İlhan Ekşioğlu'nu aradığı görüşme(tape:2583);
    İlhan: “Cemil abi bu Mehmet nerde ya", Cemil: “Yola çıktı geliyor …geldiği zaman ben sana alo diyeceğim merak etme".

17.05.2011 günü saat:13.54’de Cemil Turhan'ı Mehmet Yenice'nin aradığı görüşme(tape:2584);
    Cemil: “Biliyor he biliyorum",Mehmet: “Bakmadım yani", Cemil: “Hiç bakma hiç", Mehmet: “Bakmayacağım hiç değil mi".

17.05.2011 günü saat:15.32’de İlhan Ekşioğlu’nu Mehmet Yenice’nin aradığı görüşme(tape:3011);
    Mehmet: “Geldim işyerindeyim”, İlhan: “Benim iş yerimde misin,…iyi bekle geliyorum bekle sen orada,…şey benim kattasın demi”, Mehmet: “Güvenliğin oradayım da senin kata çıkıyorum”, İlhan: “Çık ben içeri haber vereceğim şimdi” .

İletişim tespit tutanaklarından Mehmet Yenice'nin; kendisinde bulunan 300 bin dolardan 200 binini ilgili yerlere teslim ettiği, geri kalan 100 bin doları İlhan Ekşioğlu'na iade edeceğinin anlaşılması üzerine güvenlik görevlilerce saat:14.30’da Pendik Sabiha Gökçen Havalimanı kavşağına geçilerek takip çalışmalarına başlandığı, Mehmet Yenice’nin kullandığı 34 UE 0887 plakalı mavi renkli Honda Cıvıc marka aracın Havalimanı kavşağından geçerek İstanbul istikametine doğru devam ettiği vesaat:14.45’de Mehmet Yenice’nin araçla Ümraniye Dudullu mevkiinde bulunan Çamlıca Turnikelerden Kartlı Geçiş Sistemi ile (KGS) geçtiği, araca turnikeleri geçtikten sonra Motosikletli resmi ekipler ve asayiş ekipleri tarafından asayiş uygulaması yapılmış, aracın bagaj kısmında Sarı Çizgili Siyah renkli bir poşetin olduğu, içerisinde bantlanmış ve paketlenmiş halde Dolar olduğu, Mehmet Yenice'nin görevlilere hitaben; poşetin içerisinde 100.000 dolar olduğunu, Cemil Turhan ile Ataşehir’de ev alacağını, poşet içerisindeki parayı Ataşehir’de ev almak için yanında bulundurduğunu ve Fenerbahçe Dereağzı Tesislerine Cemil Turhan’ın yanına gideceğini ifade ettiği, yapılan uygulama sonrasında Mehmet Yenice'nin içerisinde 100.000 dolar olan poşeti tekrar aracın bagaj kısmına bıraktığı, araçla Kadıköy istikametine doğru hareket ettiği,

Yine iletişim tespit tutanaklarına göre Mehmet Yenice’nin Kadıköy’de bulunan Fenerbahçe Dereağzı Tesislerine geçerek paranın teslimi için Yavuz Ağırgöl ve Cemil Turhan’la buluşacağının anlaşılması üzerine yapılan takipte; saat:15.10’da Mehmet Yenice'nin 34 UE 0887 plakalı araçla Dereağzı Tesisleri B kapısından giriş yaptığı ve aracı tesislerin otoparkına park ettiği, Cemil Turhan ve Yavuz Ağırgöl’ün Mehmet Yenice’yi tesislerin içerisinde karşıladıkları, Yavuz Ağırgöl’ün aracın bagaj kapağını açarak sarı çizgili siyah renkli poşeti aldığı, Cemil Turhan ve Mehmet Yenice ile beraber tesislere doğru yürüdükleri,

Yine iletişim tespit tutanaklarına göre Mehmet Yenice’nin Yavuz Ağırgöl ile birlikte İlhan Ekşioğlu’nun Kadıköy Osmanağa Mah. Söğütlü çeşme Cad. Bestekar Dil Hayat Sok No:1 sayılı adreste bulunan ofisine geçerek parayı teslim edeceklerinin anlaşılması ­üzerine; güvenlik görevlilerce yapılan takipte; saat:15.24’te Mehmet Yenice ve Yavuz Ağırgöl’ün; Dereağzı Tesislerinden yaya olarak çıktıkları ve tesislerin karşısında ayaküstü bekledikleri, bu sırada Yavuz Ağırgöl’ün elinde sarı çizgili siyah renkli poşetin olduğu, bir süre sonra şahısların 34 TFM 36 plaka sayılı ticari taksiye binerek Kadıköy istikametine doğru gittikleri, saat:15.34’te Mehmet Yenice ve Yavuz Ağırgöl’ün, Kadıköy Osmanağa Mah. Söğütlüçeşme Caddesi üzerinde ticari taksiden indikleri ve İlhan Ekşioğlu’na ait aynı cadde üzerinde bulunan Bestekar Dil Hayat Sok No:0l sayılı adrese girdikleri, bu sırada Yavuz Ağırgöl’ün sol elinde sarı çizgili siyah renkli poşetin olduğu,saat: 15.44’te İlhan Ekşioğlu’nun kendi ofisinin bulunduğu adrese geldiği ve binaya girdiği, saat:15.56’da Mehmet Yenice ve Yavuz Ağırgöl’ün adresten çıkarak Söğütlüçeşme Caddesi üzerinden Boğa’nın bulunduğu meydana doğru yürüdükleri, buradan Kuşdili Caddesi üzerine çıktıkları, bu sırada Yavuz Ağırgöl’ün elinde sarı çizgili siyah renkli poşetin olmadığı, daha sonra şahısların cadde üzerinde 34 TES 49 plakalı ticari taksiye binerek Fenerbahçe istikametine doğru ayrıldıkları 17.05.2011 günlüFiziki Takip Tutanağı (Kl:28, Dizi:228-234 arası) içeriğinden anlaşılmıştır.

Sanık Mehmet Yenice 100 bin Dolar ile ilgili fiziki takip tutanağında güvenlik görevlilerine beyan ettiği hususu duruşmada da yinelemiş, kendisine uygun ev bulması için parayı İlhan Ekşioğlu’na bıraktığını söylemiştir.
    Oysa Sanık Cemil Turhan duruşmadaki savunmasında özetle; “Bir para olayı var tabii ki. O para olayı bizim tabi ki Dereağzı'nda bizim muhasebemiz var ayrı bir muhasebe var. Giriyor o muhasebeye benim olduğum zaman içinde 400 bin dolar gönderiyor, getiriyor daha doğrusu. Ondan sonra ben onu bizim muhasebeciye bizim Erdal' a teslim ediyorum. O parada işte galiba 23 Nisan galiba 23 Nisan'da Mehmet beye Yavuz Ağırgöl'e teslim ediliyor. Teslim edildikten sonra ondan sonraki para akımını fazla bir bilgim yok orada işte bir 100 bin dolar kalıyor. Onu sonra tabi öğreniyorum bunları. Yüz bin dolar Yavuz abide kalıyor. İşte Mehmet de işte yüz bin dolar Erdal' a bırakıyor. Onun dışında tam bu sırada Mehmet Bey ile geldiği zaman konuşmaya o açıklar ziyade. Tabi ki bu paralar bu paralar daha sonra tabi ki iade edildi. İlhan beyeşeklinde beyanda bulunmuş, kırk yıllık dostum dediği Mehmet Yenice’nin ifadeleri ile ters düşmüştür.
    Söz konusu çelişkili savunmalar da göstermektedir ki, Sanık Cemil’in Gençlerbirliği takımından futbolcu transferi için verildiğini söylediği 400 bin Dolar’ın şike faaliyetinde kullanılmak amacıyla verildiği sabittir
    Trabzonspor √
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

17.05.2011 günü saat:16.02’de İlhan Ekşioğlu’nun Yavuz Ağırgöl’ü aradığı görüşme(tape:3012);
    İlhan: “Bak bugün bu işi halledin ha”, Yavuz: “Kendini ben ...dönüşte bekliyorum burdan gideyim Ankara’ya başka sen ne diyorsan ben onu yapıyorum başka birşey yapacak halim yok”, İlhan: “Bak bugün hallet yarın dön gel uçakla,…Bu işi hallet” , Yavuz: “ben gideceğim işte bununla beraber gideceğim ne yapayım abi”.

İlhan Ekşioğlu, şike için verilen paranın eksik gelmesinden dolayı sinirlendiği ve Yavuz Ağırgöl'den bu işi halletmesini yani geri lakan parayı getirmesini istemektedir.

17.05.2011 günü saat:16.37’de İlhan Ekşioğlu’nun Faruk Yaşar’ı aradığı görüşme(tape:3013);
    İlhan: “Canım sıkkın ya,…bizim bu şantiye var ya Ankara’daki ,…o şantiye işte işçilerin şeyini gönderdik”, Faruk: “Göndermiştin ma…(maçtan) şeyden evvel değil mi”, İlhan: “Gönderdik ama şartı dedik ki yani dedik ki işte kalıpları iyi yapacaksın betonu iyi olacak”, Faruk: “Şimdi de yapılıp yapılmadığı belli değil”, İlhan: “Benim anlaştığım ustabaşılarıyla biriyle bizim arkadaşlardan biri daha anlaşmış…dolasıyla bu işi yapamayacağını açıkca beyan etmiş dedim ki bizimkine Dereye,…dedim söyle onun avansın yarısını geri getirsin,…bugün bir geliyor ki o yarısının yarısı da yok”, Faruk: “Yarısının yarısı da yok hiç yok”, İlhan: “Dördün üçü yok biri var,…birisi yani yüzü gitti,…yarısını ver yarısını bana getir dedim”, Faruk: “Evet ne oldu peki”, İlhan: “işte gece yarısı işçinin biri geldi eve …hiç olmazsa bir 100 ünü daha bana ver bende şeyi aradım Dere’yi aradım,…Dere’de iyi dedi bende verdim”, Faruk: “Dördün üçü gitti birimi kaldı”, İlhan: “Senin ananı si…, kimse alamaz seni elimden dedim …sen dedim lan benim paramı mı yiyecen lan dedim,…sen dedim Dere’yi Dere’yi Dere’yi niye arıyorsun,… sen Dere’ye mi tabisin bana mı tabisin dedim,…Yavuz’a dedim ki… sen şimdi bunla atlıyorsun…100 alıyorsun dedim yarın bana getiriyorsun dedim,…bunun altından ne sen kalkabilirsin ne ben kalkabilirim ne de Cemil abi kalkabilir,…çünkü dedim BEN BİZİM BİR NUMARAYA DEDİM Kİ 200 BENDE onu da bana ...yene diye yönlendirtti,…bende onu bekliyorum acil bende kendim koymayım da şirketten onu bekliyorum bir bakarım ki 100 ben şimdi ne diyeceğim ona ee 200’dü de 100 ünü ben bilmiyorum da vermişler,…denir mi bu Faruk,…bana dün diyor ki abi şimdi geldim işçinin yanına duysunlar ee o 200’ü veriyorum tamam dedim 200’ü ver öyle de atla gel….kabahat bende abi bir kere denemişim bunu bu bir ib… çıkmış zaten geçen sene sen bir daha niye deniyorsun abi, …kötü oldum abi ben bu beni çok sarstı baba,…getirse de önemli değil getirmese de, getirecek eşek gibi de yani öyle bir şey yani üç yani ..ele Yavuz tamam ikisinin zaten o kalanı bana verirken elleri titremeye başladı ikisinin de sonra diyor ..konuşsana diyor o ona diyor dur kardeşim diyor Cemil abiyi aradık ya bende Cemil abiyle konuşurken kapadım hiç yüz rengi vermedim inkar mı ediyor diyor Cemil abi bana söylediklerini diyor” .

3013 nolu tape içeriğinden, sanık İlhan Ekşioğlu'nun şike için verilen 400 bin doların 200 binini beklerken 100 bin doların gelmesi üzerine çok sinirlendiği ve bunu, durumdan bilgi sahibi olduğu çok açık anlaşılan Faruk Yaşar ile paylaştığı görülmektedir. Sanık İlhan adeta Faruk Yaşar'a önceki tapelerin bir özetini anlatmakta, "BEN BİZİM BİR NUMARAYA DEDİM Kİ 200 BENDE" derken sanık Aziz Yıldırım'a da 200 bin doların geri alındığı bilgisini söylediği anlaşılmaktadır.

17.05.2011 günü saat:16.49’da İlhan Ekşioğlu’nun Yavuz Ağırgöl’ü aradığı görüşmede(tape:3014);
    Yavuz’un; soru üzerine Cemil’in yanında beklediklerini söylediği, İlhan’ın: “Gözünü seveyim hallet bak bu işin altından ne Cemil abi ne sen ne ben kalkabiliriz ha, …bak bu işi para, parada değilim ben, tamam mı işin şekli son derece, yanlış, … tamam o parayı almadan, …gelme buraya yani bak söyle” dediği, Yavuz’un onayladığı.

18.05.2011 günü saat:09.49’da Yavuz Ağırgöl'ü Mehmet Yenice'nin aradığı görüşme(tape:3242);

Yavuz: “Şimdi ben konuştum… Ağayla, alıyorum …şimdi ben gidiyorum şeye oraya doğru…oradan alıp götürüp hemen vereceğim…şimdi dersin ben verdim o Yavuz geldi geliyor verdik yani", Mehmet: “Ama biraz geç geç git de ver adama ya" , Yavuz: “Sen dersin ben dersin… 9 buçukta ben aldım beraber gittik Yavuz adamla birde münakaşa etti aldı de…ben sana bir şey söyleyeyim mi…bu 5 kuruş alayım mı üstünden", Mehmet: “Abi hiç alma bak ne diyorum…benim paramı ver diyeceğim onu da sen alacaksın…ben verdim ki o zaman aldı diyeceğim şeyi öyle mi", Yavuz: “O kadar sen aldı diyeceksin ki sen başka bir şey demeyeceksin ya…öbürünü yapacaksın artık bilmem nasıl yapacaksın bilmem", Mehmet: “Ankara’ya mı…burayı bitireyim ondan sonra Ankara’ya da gideriz gelirsin…ben seninle buluştururum konuşursun halledebilirsen halledersin".

18.05.2011 günü saat:09.58’de İlhan Ekşioğlu’nun Fatma isimli şahsı aradığı görüşme;
    İlhan:“Yanlız bi 200 000 dolar alacaz bugün,…onu da, ha bankadan çekecez”. (tape:3018)

18.05.2011 günü saat:10.03’de Yavuz Ağırgöl'ü İlhan Ekşioğlu'nun aradığı görüşme(tape:3243);
    İlhan: “Ne yaptın", Yavuz: “Geliyorum geliyorum…senin yazıhaneye geleceğim geldim mi", İlhan: “İyi hallettin mi", Yavuz: “bitti bitti".

18.05.2011 günü saat:10.05’te İlhan Ekşioğlu’nun Sibel isimli şahsı aradığı görüşme (tape:3019);
    İlhan: “Şimdi Yavuz Ağırgöl diye biri gelecek Yavuz bey diye,…aşağıya da tembih et alsınlar seni görecek,…para bırakacak sana,…93 000 dolar”.

18.05.2011 günü saat:10.04’de Yavuz Ağırgöl'ü İlhan Ekşioğlu'nun aradığı görüşme(tape:3244);
    Yavuz: “Yalnız o aldığımdan 5 kuruş kesti i.ne…bu değil o adam…adamdan aldım ya…ne diyeyim artık ona da bir şey diyemedim", İlhan: “Sen ofise geç…5’i şeyde benim sekreter var…ben söylüyorum ona sen ona ver…95’mi var", Yavuz: “Evet", İlhan: “Onun 2’ sini de al içinden o da benden sana…bak aramızda hiç kimse bilmeyecek heh…93’ü teslim et şeye Sibel var sekreter Sibel".

18.05.2011 günü saat:10.11’de Yavuz Ağırgöl'ün Mehmet Yenice'yi aradığı görüşme(tape:3245);
    Yavuz: “Aradı beni seni aradı mı…ben geliyorum dedim yoldayım…aldım dedim…ama dedim bir ufak 5 kağıt birisine vermem lazımdı vereyim mi dedim…ver dedi", Mehmet: “Şimdi şeyi de sıkıştır…Cemil abiyi benim şeyi halletsin", Yavuz: “Onu artık sende telefonla ara söyle kardeşim ya…bundan sonra sen benden kurtulamazsın ben sana söyleyeyim he…onu da ara öbürüne de ara ikisini de ara de benimkini ver".

18.05.2011 günlü Mobese Kameraları İnceleme Tutanağı'na göre; (Kl:28, Dizi:216-219 arası)
    18.05.2011 gününe ait Kadıköy ilçesinde bulunan 193 ve 203 nolu Mobese kameralarına ait görüntülerin incelemesinde;
    “Kadıköy 193 - 01 - 18.05.2011 10 45 55 906” isimli görüntü dosyası açıldığında, (01:41) dakikalık caddeyi gösteren kamera görüntüsü olduğu,(01:41) dakikalık görüntünün 00:55:ci saniyesinde (1) numara ile numaralandırılan siyah takım elbiseli, kel, gri gömlekli, siyah ayakkabılı, elinde beyaz renkli poşet olan Yavuz Ağırgöl’ün (İlhan Ekşioğlu’nun ofisinin bulunduğu binanın giriş kapısı yönüne doğru) kameraya doğru yürüdüğü, şahsın aynı dakikalarda görüntünün sağında kalan yangın merdivenin yanından içeriye girerek gözden kaybolduğu, görüntünün devamında 01:27:ci dakikalarda belirtilen yerden çıkarak caddeye doğru yürüdüğü ve elinde bulunan beyaz poşetin şahsın elinde olmadığı, caddenin köşesinde bulunan simitçi olduğu görülen yere doğru yürüdüğü, Mobese görüntüsünün 01:31:ci dakikasında caddeye doğru yürüyerek gözden kaybolduğu anlaşılmıştır.
    Söz konusu tutanak içeriği, iletişim tutanaklarını teyit etmekte, Yavuz Ağırgöl'ün geri kalan parayı İlhan Ekşioğlu'na verdiği anlaşılmaktadır.

18.05.2011 günü saat:11.51’de Mehmet Yenice'yi Yavuz Ağırgöl'ün aradığı görüşme(tape:2950);
    Yavuz: “Geldin mi sende İstanbul’a…verdim bak kardeşim…teşekkür etti" , Mehmet: “Hani bir şeyinde olduğunu", Yavuz: “Hiçbir şey yok bu senin dediğin gibi aynısını söyledim ona…ne geldiyse öyle gitti".

18.05.2011 günü saat:11.55’de Mehmet Yenice'nin Yavuz Ağırgöl'ü aradığı görüşme(tape:2951);
    Mehmet: “Cemil abiyi aradım bakmadı cevap vermedi de…Cemil abiyi görürsen söyle benim şu parayı alsın, aldırsın söylesin ben burdayken", Yavuz: “Sen gelirsin buraya ben söyledim Cemil’e söyleyeceğim…sende onunla beraber gider söylersiniz beraber".

18.05.2011 günü saat:11.57’de Yavuz Ağırgöl'ü İlhan Ekşioğlu'nun aradığı görüşme(tape:3246);
    İlhan: “Sen ne kadar bıraktın buraya ya", Yavuz: “93", İlhan: “90 var burada…9 tane banknot var", Yavuz: “Kızlar saydı verdi hatta 2, 2 milyar 2000’i sorsana", İlhan: “90 var…o da eksik", Yavuz: “Torbayı da bıraktım orda bak canım", İlhan: “88 var burada…sen bütün banknottan 2 bin almışsın yüzlük banknottan", Yavuz: “Şimdi ben aldım 95 bin para, 95…verdim kıza da buyrun dedim sayın saydılar", İlhan: “Sen buraya tam 9 tane banknot getirmişsin…9 tane yüzlük, e o zaman 90 eder o 9 tane yüzlük zaten…ikisini de geri aldım mı 88 yapar ne konuşturuyorsun beni…ben bu parayı götürüp bir yere vereceğim dolayısıyla sen 2000’i aldın…o 2000’i getir sekretere bırak bir…sen Mehmet’ten alırsın 5000 daha o 5 binin 2 binini sen alıp 3 ünü de bana getirirsin".
    Trabzonspor √
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

22.05.2011 GÜNÜ OYNANAN SİVASSPOR - FENERBAHÇE FUTBOL MÜSABAKASINDA ŞİKE YAPILMASI

Spor Toto Süper Lig 2010-2011 sezonunun 34. (son) haftasına gelindiğinde;
    Fenerbahçe’nin; 79 puan ve averaj üstünlüğü ile lig birincisi olduğu, Trabzonspor’un 79 puanla lig ikincisi olduğu, her iki takımın da ligi şampiyonlukla bitirme ihtimalinin olduğu,
    Fenerbahçe’nin; lig birinciliğini koruyarak lig şampiyonluğunu kazanabilmesi için son hafta Sivasspor’a karşı oynadığı müsabakayı kazanmasının hayati önem arz ettiği, bu nedenle Aziz Yıldırım liderliğindeki suç örgütünün ligin son haftasında Fenerbahçe’nin yapacağı Sivasspor müsabakasının sonucunu Fenerbahçe lehine etkilemeye yönelik şike faaliyetlerinde bulunduğu,
    Bu bağlamda; 22.05.2011 günü Sivas’ta oynanacak Sivasspor – Fenerbahçe futbol müsabakası öncesi örgüt lideri Aziz Yıldırım’ın, İlhan Ekşioğlu’na; bazı Sivasspor futbolcuları üzerinden şike yapılması için talimat verdiği, kendisinin de Sivasspor kulübü başkanı ve yöneticileri ile şike amaçlı görüşerek Sivasspor futbol takımının müsabakanın Fenerbahçe lehine sonuçlanabileceği şekilde oynamaları karşılığında anlaştığı,
    Örgütün müsabakalarda yaptığı şike faaliyetlerinin en önemli aktörü durumundaki İlhan Ekşioğlu’nun bir telefon görüşmesinde sarf ettiği; İyi 3 dikiş, yani her koldan spor yapacağız, çok sağlam” ve bir başka görüşmede Aziz Yıldırım’ın; “Sen Sapancalıyla mı Şekerliyle mi yapıyorsun" sorusuna verdiği "Üçüyle yaptım Başkanım” sözlerinden de anlaşılacağı üzere; Sivasspor müsabakasına yönelik şike faaliyetlerinin üç farklı koldan yürütüldüğü (Ahmet Çelebi, Abdullah Başak ve Ali Kıratlı üzerinden) anlaşılmıştır.
    22.05.2011 günü oynanan Sivasspor – Fenerbahçe müsabakasında Aziz Yıldırım liderliğindeki örgütün faaliyeti çerçevesinde İlhan Ekşioğlu tarafından üç koldan yürütülen şike faaliyetleri kapsamında;
    Sivasspor Kulübü başkanı Mecnun Otyakmaz’ın daha önce Aziz Yıldırım’la yaptığı anlaşmaya dayalı olarak Sivasspor yöneticisi Ahmet Çelebi üzerinden futbolcu Mehmet Yıldız’a; müsabakada Fenerbahçe lehine olacak şekilde oynaması için girişimlerde bulunulduğu ve kendisiyle şike amaçlı anlaşıldığı,
    Trabzonspor √
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Abdullah Başak aracılığı ile Yusuf Turanlı üzerinden Sivasspor kalecisi Korcan Çelikay ile müsabakada Fenerbahçe lehine olacak şekilde oynaması, karşılığında para alması için şike anlaşmasına varıldığı,
    Ali Kıratlı aracılığı ile Fatih Akbaba üzerinden bazı Sivassporlu futbolcularla anlaşılarak müsabakada Fenerbahçe lehine olacak şekilde oynamaları, karşılığında para almaları için şike anlaşması yapıldığı anlaşılmaktadır.

Bu bağlamda sanıkların, şike anlaşmasının varlığına işaret eden iletişim tespit tutanaklarına bakıldığında;

17.05.2011 günü saat:16.37’de İlhan Ekşioğlu’nun Faruk Yaşar’ı aradığı görüşme(tape:3013);

Faruk: “2, 3 günümüz kaldı valla şampiyon olacağız,… peki var mı şey”, İlhan: “İYİ 3 DİKİŞ,…yani her koldan spor yapacağız”, Faruk: “Yüzde 90”, İlhan: “100, 100” , Faruk: “Ha sağlam mı kaynaklar”, İlhan: “Çok sağlam”, Faruk: ÖBÜRKÜLER GİBİ DEĞİL YANİ”, İlhan: “Hayır hayır”.
    Sanık İlhan Ekşioğlu'nun, Faruk Yaşar'a söz konusu bu görüşme ile lig şampiyonunu belirleyecek son maçta "iyi üç dikiş" sözü ile üç farklı kanaldan şike faaliyetine başlandığını açıkça söylemektedir. Faruk Yaşar'ın, "Öbürküler gibi değil yani" sözü ile yapılan şike faaliyetinin kesin olarak sonuca ulaşıp ulaşmayacağını sorduğu, zira söz konusu telefon görüşmesinin bütünü değerlendirildiğinde İlhan Ekşioğlu'nun bu görüşmenin yapıldığı tarihten iki gün önce 15.05.2011 tarihinde yapılan Fenerbahçe-Ankaragücü müsabakasına ilişkin olarak yapılan şike faaliyetinde tereddütler yaşadığı bu durumu da Faruk Yaşar ile paylaştığı, bu paylaşım nedeniyle adı geçen şahsın söz konusu sözü sarf ettiği, İlhan Ekşioğlu'nun da bu söz karşısında yapılan şike faaliyetinin kesin olarak sonuca ulaşacak nitelikte olduğunu bildirdiği görülmektedir.
    Trabzonspor √
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

17.05.2011 günü saat:17.53’de Aziz Yıldırım'ı İlhan Ekşioğlu'nun aradığı görüşme(tape:2427);

Aziz: “Sabit hatta mısın", İlhan: “Evet", Aziz: “Şimdi bi sen bi aşağıdaki o 550 kaldı demi göndereceğimiz…öbürünün hepsini verdiniz demi", İlhan: “Verdik", Aziz: “Ha orda bir sıkıntı varda senle konuşmam lazım benim", İlhan: “Nerde orda", Aziz: “Neyse yarın konuşuruz önemli değil yani…ben sana bir uyarayım orda bir sıkıntı var…bunu da beraber şey yapıp öyle konuşalım…sen Sapancalıyla mı şekerciyle mi yapıyorsun", İlhan: “ÜÇÜYLE YAPTIM BAŞKANIM", Aziz: Üçüyle yaptın neyse ben seninle yarın konuşurum".

Sanık İlhan Ekşioğlu söz konusu bu telefon görüşmesi ile yukarıda Faruk Yaşar'a söylediği "iyi üç dikiş... Yani her koldan spor yapacağız" sözü ile kast ettiği üç ayrı koldan şike faaliyetine yönelik girişim olduğunu Aziz Yıldırım'a, adı geçen sanığın "sen Sapancalıyla mı Şekerciyle mi yapıyorsun" sözüne "üçüyle yaptım başkanım" şeklinde iletmekte ve devamında sanık Aziz'in "üçüyle, üçüyle yaptın neyse ben seninle yarın konuşurum" şeklinde karşılık verdiği ve bu şekilde yürütülen şike faaliyetine ilişkin bilgi paylaşımında bulundukları anlaşılmaktadır"

Sanık Aziz Yıldırım'ın, şekerci olarak kast ettiği şahsın Ali Kıratlı olduğu, zira Kls 16 Dizi 17 de bulunan 2143 nolu tape de Mehmet Şekip Mosturoğlu ile arasında geçen görüşmede, "bu akşam bunlar yayın yapmışlar Kanal Türk, o Ali Şekerci Ali varya, O Eskişehir'e gitmiş O salak ta maça gittiği halde gazetecilere gitmedim demiş, bunlar da Aziz Yıldırım'ın yakın adamlarından biri Eskişehir'e maça gitti diye... abuk subuk şeyler tamam" şeklinde sözler söylediği, bu konuşmada geçen "Şekerci Ali"nin 22/04/2011 tarihinde Eskişehirspor-Trabzonspor müsabakası nedeniyle teşvik girişimi için Eskişehir'e giden sanık Ali Kıratlı olduğu izahtan varestedir. Söz konusu Kanal Türk adlı televizyon kanalında adı geçen sanığın bu müsabakaya gidişi nedeniyle haber yapılmıştır.

Yine sanık Aziz Yıldırım'ın "Sapancalı" olarak sözünü ettiği kişinin de, Ali Kıratlı'nın İlhan Ekşioğlu'ndan sözde Eskişehirspor futbolcusu Alper Potuk'un transferi için aldığı parayı adı geçen futbolcuyu ikna etmek için peşinen menajerlik ücreti olarak alan ancak esasen şike faaliyetinde görevli ve Adapazarı'nda ikamet eden Fatih Akbaba olduğu anlaşılmıştır.

Sanık İlhan Ekşioğlu'nun "üç dikiş, üçüyle yaptım başkanım" sözü ile kast ettiği şike kanallarından birisinin de Ali Kıratlı ile Fatih Akbaba üzerinden yapılan şike faaliyeti olduğu anlaşılmaktadır.
    Trabzonspor √
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

22.05.2011 günü saat:15.00’da İlhan Ekşioğlu’nu Faruk Yaşar’ın aradığı görüşme(tape:3037);

Faruk’un; “Şimdi rahat rahat seyredebilirmiyiz ne yapacağız” dediği, İlhan’ın; “Kadıköy’deyiz şuan biz zaten anasını satayım” dediği,, Faruk’un tribünlerin %75’inin Fenerbahçeli olacağını belirttiği ve “Tamam abi onu anladık tamam onlar zaten öyle olacağı belliydi öbür türlü falan rahat olacak mıyız yani” dediği, İlhan’ın; “Evet evet” dediği, Faruk’un: “Sen bu yani şantiyedeki bağlantıları garantiledin değil mi” dediği, İlhan’ın: “Ya rahat seyret diyorum ya” dediği

Müsabakanın yapılacağı gün, aralarında geçen bu telefon görüşmesinde sanık Faruk Yaşar, İlhan Ekşioğlu'nun Sivasspor 4 Eylül Stadı’nda seyirci hakîmiyetinin Fenerbahçe taraftarında olduğunu ve bu nedenle Kadıköy'de maç seyreder gibi rahat bir şekilde maç seyredilebileceğini söylemesine karşın "onu anladık tamam onlar zaten öyle olacağı belliydi ÖBÜR TÜRLÜ FALAN RAHAT OLACAKMIYIZ YANİ, YANİ SEN ŞANTİYEDEKİ BAĞLANTILARI GARANTİLEDİN DEĞİL Mİ" diye karşılık verdiği, söz konusu bu söylemi ile seyirci ekseriyetinin zaten Fenerbahçe taraftarının olacağının önceden belli olduğunun yapılan şike faaliyetinin kesin sonuç verip vermeyeceğinin yani yapılan şike ile Fenerbahçe'nin galip gelip kesin olarak şampiyon olup olamayacağını sormaktadır. Nitekim duruşmadaki savunması sırasında sorulduğunda sanık Faruk Yaşar, İlhan Ekşioğlu ile müşterek inşaat faaliyetinde bulunmadıklarını belirttiği gibi gerek Fenerbahçe Kulübü'nün kurumsal olarak gerekse sanık İlhan Ekşioğlu'nun ticari faaliyeti kapsamında Sivas'ta yürüttüğü herhangi bir inşaat işi olmadığı, bu bağlamda herhangi bir şantiyenin de söz konusu olmadığı, dolayısıyla "şantiyedeki bağlantılar" ile kastedilenin Sivasspor müsabakasına yönelik şike anlaşmasının olduğu hiç bir tereddüde mahal bırakmayacak kesinlikte açık ve nettir.
    Trabzonspor √
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

09.03.2011 günü saat:13.03’de Aziz Yıldırım’ın Mecnun Otyakmaz’ı aradığı görüşme;

Aziz: “Şimdi bu toplantıya erteliyoruz”, Mecnun: “Ben sokaktayım abi bir şey olursa benlik ararsın,…istediğin zaman istediğin yere gelirim”, Aziz: “Salıya açıklama yapıyoruz yani tamam…sen kimle oynuyordun bu hafta”, Mecnun: “Kayseri geliyor” , Aziz: “Ya bir puan kazan ha,…biz tamam rakiplerini yeneceğiz hiç ondan rahat ol sen, kesin yeneceğiz de ama sen bir 3 puan alabilsen”, Mecnun: “İşte bir Manisa’yı aldık gittik Antep’te gene yenildik,…bu Kayseri’yle oynadıktan sonra Buca’ya gidiyorum,…Buca’ya yenilmeden veya yenmem lazım”, Aziz: “Berabere kalın en kötü,…o hocaya söyle …o Mehmet Yılmaz’ı yani sokuyor bozuyor”, Mecnun: “Antep’ten gelirken dedim hoca korkma ya o korkuyor tamam mı Mehmet’i keserim o da içeride çete yapar bilmem ne yapar”. (tape:1511)

Sanıklar Aziz Yıldırım ile Mecnun Otyakmaz arasında tam bir dayanışma olduğu görülmektedir. Konuşmanın geçtiği Spor Toto Süper Ligi’in 24. haftası itibariyle küme düşme hattındaki durum aşağıdaki gibidir.

Aziz Yıldırım, böyle bir durumda Mecnun Otyakmaz’a, küme düşme hattında bulunan takımlar ile yapacakları müsabakaları kazanacaklarını ancak Sivasspor olarak kendilerinin de kazanmaları gerektiğini iletmektedir. Zira bu durumda ligin zirvesinde Fenerbahçe ve Trabzon aynı puanla lider durumdadırlar ve şampiyonluk son maça yani Sivasspor ile yapılacak olan müsabakaya kalabilecektir. Bu durumda yenildiğinde küme düşmesi garanti ya da ihtimal dahilinde olan bir takım ile oynamamak için, Sivasspor’un son haftaya kalmadan bu hattan uzaklaşması gerekmektedir. Ve nitekim elbirliği ile bu çaba içerisine girilmiştir.
    26.04.2011 günü saat:21.31’de Aziz Yıldırım’ı Mecnun Otyakmaz’ın aradığı görüşme;
    Aziz: “…senin maçın Cuma günümü niye,…abi kazan ha aman ha”, Mecnun: “Artık bir galibiyete işimizi bitiriyoruz 3’ü de küme düşüyor,…bakalım hayırlısı abi”, Aziz: “Tamam artık dönüşünde konuşuruz tamam oldu”. (tape:1650)
    Yukarıda 1511 nolu tape ile ilgili olarak yapılan değerlendirmenin haklılığı, söz konusu 1650 nolu tape içeriğinden de açıkça anlaşılmaktadır. Bu hafta (30. hafta) itibariyle küme düşme hattında bulunan takımların puan durumu aşağıdaki şekildedir.

Lig maratonu 34. haftadır ve 31. hafta itibariyle Sivasspor kazanması durumunda ligde kalmayı garantileyecektir. Aziz Yıldırım “biz tamam rakiplerini yeneceğiz hiç ondan rahat ol sen, kesin yeneceğiz” diyerek verdiği sözü, 24.04.2011 tarihinde düşme hattındaki Bucaspor’u 5-3 yenerek tutmasına karşın Sivasspor 29.04.2011 tarihinde Gençlerbirliği ile berabere kalarak kümede kalmayı kesin olmasa da büyük olasılıkla garantilemiştir. Aziz Yıldırım’ın, Mecnun Otyakmaz’dan “abi kazan ha aman ha” sözleriyle ısrarla ve adeta yalvarırcasına kazanmasını ve son haftaya kümede kalmayı garantileyen bir takım olarak çıkmasını istemesi, sıradan bir arkadaş muhabbeti gereği iletilen bir dilek olmanın ötesindedir. Zira hâlâ Trabzonspor ile aynı puanla zirveyi paylaşmaktadırlar.
    Trabzonspor √
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

AHMET ÇELEBİ VE BÜLENT İBRAHİM İŞÇEN ÜZERİNDEN YÜRÜTÜLEN ŞİKE FAALİYETİ

09.05.2011 günü saat:14.42’de Bülent İbrahim İşçen'in Mecnun Otyakmaz'ın aradığı görüşme(tape:3613);
    Bülent: “Yarın burdasın demi dayı", Mecnun: “Burdayım evet ordayım yani" , Bülent: “Ben seni yarın ararım…beraber bi çay içeriz yemek yeriz...anladın mı dayıcım arkadaşımızla beraber hep beraber", Mecnun: “Muhammet .. falan söyleme o kapar", Bülent: “Ona ben çıtlarmıyım bilmiyorumki yok ki... o tereyağlı yiyor onlar abi çok, çok kilo almışlar", Mecnun: “Ondan sonra Apo mapo hepsi beraber grup", Bülent: “O Güneydoğu teşkilatı abi o çok yağlı yiyorlar abi".
    Görüşmenin yapıldığı tarihten bir gün önce Sivasspor, Ankarağücü ile 1-1 berabere kalmış, düşme hattındaki en yakın rakibi Bucaspor ise Trabzonspor’a 1-0 yenilmiştir. Bu durumda Sivasspor kümede kalmayı garantilemiştir. Şike faaliyetine başlayan sanıklardan Bülent İbrahim İşçen, Aziz Yıldırım’ın talimatı ile hemen Mecnun’a ulaşıp görüşme ayarlamaya çalışmaktadır. Mecnun ise Abdullah Başak’ın bu görüşmeden haberdar edilmemesini istemektedir.
    Henüz ligin bitmesine iki hafta kalmasına rağmen kendilerinin 15.05.2011 tarihinde Ankaragücü ile yapacakları müsabakayı kazanacaklarından yaptıkları şike nedeniyle de ayrıca çok emin olan sanıklar, Trabzospor’un aynı tarihte iç sahada yapacakları İBB Spor müsabakasını (teşvik de yapsalar) kazanacaklarını tahmin ettiklerinden son haftaya yönelik şike faaliyetine iki hafta önce başlamışlardır.

10.05.2011 günü saat:21.27’de Bülent İşçen'i Mecnun Otyakmaz'ın aradığı görüşme(tape:3615);
    Mecnun: “Aramadın birader", Bülent: “Dayıcım O ( Aziz Yıldırım’ı kastediyor) Sultanahmet’te bir yere gitti yarın işte arayacak beni sabah ona göre ben seni arayacam", Mecnun: “Tamam yarın burdayız".
    Bir gün önce buluşma ayarlayan Bülent İbrahim’i, tekrar aramaması üzerine Mecnun aramış ve buluşmanın akıbetini sormaktadır. Bülent ise ““Dayıcım O, Sultanahmet’te bir yere gitti” diyerek Aziz Yıldırım’ın müsait olmadığını iletmekte ve yarın arayacağını bildirmektedir.

Ertesi gün olur ve 11.05.2011 günü saat:13.07’de Aziz Yıldırım’ın Bülent İşçen’i aradığı görüşme(tape:2403);
    Aziz: “Saat 5 buçukta bizimkine söyle kulüpte buluşalım", Bülent: “Tamam abi".
    Sanık Aziz Yıldırım, bir gün önce gerçekleşmeyen buluşmanın ayarlanması ve “bizimki” olarak nitelediği Mecnun Otyakmaz’ın aranması için Bülent İbrahim’e talimat vermektedir.
    Aziz Yıldırım’ın bu talimatı üzerine 10 dakika sonra saat:13.17’de Bülent İşçen'in Mecnun Otyakmaz'ı aradığı görüşme(tape:3616);
    Bülent: “Biz senle beşte telefonlaşalım…buluşalım gidelim tamam mı dayıcım beş buçuk da", Mecnun: “Tamam cigerim".
    Aziz Yıldırım’ın “bizimki” nitelediği ve yakınlığı bu derece olan Mecnun Otyakmaz’ı, çok sayıda telefon hattı kullanmasına rağmen, direkt olarak kendisinin aramaması ve telefonlarda birbirlerinden “arkadaş, bizimki, o” gibi şifreli sözlerle söz etmeleri de suç nedeniyle teknik takipten kurtulma çabasının bir sonucu olarak değerlendirilmiştir.

11.05.2011 günü saat:15.57’de Aziz Yıldırım’ın Abdullah Kiğılı’yı aradığı görüşme(tape:2404);
    Aziz: “Fenerıum nasıl gidiyor satışlar var mı bu ara", Abdullah: “Para mı istiyorsun başkan", Aziz: “Para istemiyorum para var mı, para varsa ver ama…varsa Tamer ile konuşsunlar tamam", Abdullah: "Bakayım bakayım…derhal derhal".
    Aziz Yıldırım’ın, Mecnun Otyakmaz ile yapacağı görüşme öncesinde Sivasspor ile yapacağı şike faaliyetinde kullanılmak üzere para ayarlamaya çalıştığı görülmektedir.

11.05.2011 günü saat:16.58’de Bülent İbrahim İşçen'in Mecnun Otyakmaz'ı aradığı görüşme(tape:3617);
    Bülent: “Ben geldim dayı sen gelince beni ara ben kapıya çıkıyorum", Mecnun:“Nerdesin ki aynı yer mi",

11.05.2011 günü saat:17.22’de Aziz Yıldırım'ı Abdullah Kiğılı'nın aradığı görüşme(tape:2352);
    Abdullah: "400 TL Tamer’e gönderiyoruz şimdi", Aziz: “Tamam peki".

11.05.2011 günü saat:17.24’de Aziz Yıldırım’ın Tamer Yelkovan’ı aradığı görüşme(tape:2405);
    Aziz: “Abdullah Kiğılı 400.000 Fenerium’dan aktarma yapıyor şuan", Tamer: “Şimdi telefon geldi bende şaşırdım", Aziz: “Ben telefon ettim…Tamer beye varsa gönder şimdi 400 gönderiyoruz dediler…görüyorsun her yerden çalışıyorum", Tamer: “Bir de şu futbolcular şu işi ateşlerse iş biter vallahi".

11.05.2011 günü saat:17.32’de Bülent İbrahim İşçen'i Mecnun Otyakmaz'ın aradığı görüşme(tape:3618);
    Mecnun: “Bağlarbaşı demi", Bülent: “Yok dayı şey aşağıya", Mecnun: “Nurgül’ün yanına geliyorum ben şimdi".
    Sanıklar Mecnun ve Aziz Yıldırım, nihayetinde Aziz Yıldırım ile buluşmuşlardır.
    Trabzonspor √
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

12.05.2011 günü saat:12.39’da Abdullah Başak’ın, Bülent İbrahim İşçen’i aradığı görüşme(tape:3136);
    Bülent: “…bugün ben o hani senin gittiğin Kadıköy’deki çocukla konuştum Apo,…kulüpte o, o şeyler...”, Abdullah: “Biliyorum haberim ha hayır anladım dün bir mevsim gelmişte birde pazartesi bir mevsim son mevsimmiş,…hatta dün bir mevsim gelince o Kozyatağına baklavacıya gitmiş Güllüoğlu’na”, Bülent: “Onun hani onun onu hemşerisi varya orada... ee çaycı çay çay çay çıkarıyorlar hani,…onada bana sordu ee şey ...o o da yer mi dedi o şeyden dedi fındıktan dedi,…öyle bir şey söylüyorlar bana dedi iyi dedim al ona da fındık ver”, Abdullah: “…senle konuştuğunu söyledi bana” .
    Bülent İbrahim; Abdullah Başak’a, “Kadıköy’deki çocuk” olarak nitelediği Mecnun ile Kulüpte bir araya gelerek konuştuklarını söylerken, Abdullah Başak da bu buluşmadan haberinin olduğunu belirtmektedir. Ancak, Abdullah Başak’ın Mecnun’dan “mevsim” olarak söz etmesi, kendisinin Yusuf Turanlı üzerinden yürüttüğü şike faaliyeti dışında bu kanaldan da yürütülen faaliyetten haberdar olduğunu göstermektedir. Abdullah Başak’ın, “mevsim” olarak söz ettiği kişinin “Mecnun Otyakmaz” olduğu aşağıdaki 3141 nolu tape ile net olarak anlaşılmaktadır.

13.05.2011 günü saat:13.26’da Bülent İbrahim İşçen'in Aziz Yıldırım’ı aradığı görüşme(tape:3619);
    Aziz: “Gel burdayım", Bülent: “Cuma gel demiştin abi ...ilgili", Aziz: “Ha onla ilgili lan unuttuk onu ha dur peki gel".

13.05.2011 günü saat:16.12’de Mecnun Otyakmaz’ın Bülent İşçen’i aradığı görüşme(tape:1176);
    Bülent’in; “Nerdesin dayıcım” dediği, Mecnun’un ofiste olduğunu söylediği, Bülent’in; “Geleceğim yanına dayı,.. yetişirim 5’e kadar ya dayı” dediği.
    Bülent İbrahim, Aziz Yıldırım ile görüştükten sonra yukarıda görüşme ile sabit olduğu üzere Mecnun’u arayarak yanına geleceğini söylemesinin yanında ayrıca Mehmet Yıldız’a yönelik şike faaliyetinde görev alan Ahmet Çelebi ile irtibata da geçtiği anlaşılmaktadır.

13.05.2011 günü saat:18.15’de Bülent İşçen'in Ahmet Çelebi'yi aradığı görüşme(tape:3620);
    Bülent: “Nerdesin", Ahmet: “Mitpoint", Bülent: “Tamam ben şimdi Samandıra’ dayım burdan çıkacam yanına gelecem…görüşmemiz lazım senle…özel görüşmemiz lazım", Ahmet: “Tamam görüşelim".

13.05.2011 günü saat:18.25’de İlhan Ekşioğlu’nun Osman Murat Özaydınlı/ Aziz Yıldırım’ı aradığı görüşme(tape:2989);
    İlhan’ın; “Başkan ile beraber misin” diye sorması üzerine Murat’ın; “Evet vereyim mi” dedikten sonra telefonu Aziz Yıldırım’a verdiği, İlhan’ın; “Başkanım şimdi tam aradığınızda Kandilli’ye giriyordum döndüm ama manyak bir trafik var yani” dediği, Aziz’in; “Gelme o zaman yarın konuşalım tamam,…şimdi o bizim bizim arkadaşla konuşacağım da onla nasıl konuşayım diye şey yapıyordum yani,… olmazsa ben seni ararım sen evde misin”, İlhan: “Ben evde olacağım”, Aziz: “Olmazsa senin oradan geçerim konuşurum”.
    13.05.2011 günü saat:19.02’de Bülent İbrahim İşçen'in Ahmet Çelebi'yi aradığı görüşme(tape:3621);
    Bülent: “Ben stadın oraya geçiyorum stadın oraya bir geçsene", Ahmet: “Beni de alsana buradan geçerken ya", Bülent: “Arabam yok arabam stadda", Ahmet: “Gel buraya caddedeyiz ya".
    Trabzonspor √
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

13.05.2011 günü saat:19.02’de Abdullah Başak’ın Yusuf Turanlı’yı aradığı görüşme(tape:3141);

(Abdullah’ın, Bülent’in arayıp aramadığını sorduğu, Yusuf’un aramadığını belirttiği,) Abdullah: “Sana bir bomba diyeceğim de sonra tamam,…o gitmiş şeyle Mecnun abiyle görüşmüş de,…İlhan abi dediki sakın onlara şey yapmayın benle muhatap olun bende dedim abi Yusuf o işe girmez artık”, Yusuf: “…olmaz yani abi bu işler çok dolanıyor ediliyor...”, Abdullah: “Evet evet evet çok boku çıktı artık kardeşim evet, esas biri neler götürmüş belli değil söyleyeceğim sana”

Abdullah Başak bu görüşmede Yusuf Turanlı’ya, Bülent İbrahim’in Mecnun ile görüştüğünü bomba haber olarak iletmekte. Şüphesiz bu görüşmenin savunmalarda sıkça dile getirilen “bilet” konusuna ilişkin olmadığı çok net. Zira bilet görüşmesinin bomba haber niteliği olmadığı gibi, kendi beyanına göre Galatasaraylı olan ve Sivas ile bir bağlantısı bulunmayan Yusuf Turanlı’nın, Fenerbahçe’nin bilet konusunu takip edecek bir sıfat ve konumunun bulunmadığı açıktır. Ayrıca Abdullah’ın, İlhan Ekşioğlu’na “abi Yusuf o işe girmez artık” diyerek kasdettiği şeyin de bilet ile ilgili olmadığı, izahtan varestedir.

Bununla birlikte İlhan Ekşioğlu, Abdullah Başak ile birlikte Yusuf Turanlı kanalıyla ayrıca şike faaliyetinde bulunduklarından, Yusuf bu durumdan rahatsız olmuş ve Abdullah’ın bu haberine “…olmaz yani abi bu işler çok dolanıyor ediliyor..” şeklinde tepki vermiştir. Abdullah ise “Evet evet evet çok boku çıktı artık kardeşim evet, esas biri neler götürmüş belli değil söyleyeceğim sana” diyerek, şike ve teşvik faaliyeti sırasında kimlerin kazanç sağladığını ima etmektedir.
    Trabzonspor √
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

13.05.2011 günü saat:19.05’de İlhan Ekşioğlu’nu Aziz Yıldırım’ın aradığı görüşme(tape:2992);
    Aziz: “Kavacık’a doğru geliyorum senden rica etsem Migros’a gelsen o aşağıdaki Migros’a orada buluşsak”, İlhan: “Olur tamam”, Aziz: “Karşıya gideceğim tekrar tamam mı,…yalnız bir 5 dakika içinde çık yani erken çıkma 5 dakika sonra çık”,
    Sanık İlhan Ekşioğlu Aziz Yıldırım ile buluşmasından sonra 13.05.2011 günü saat:19.35’de İlhan Ekşioğlu’nun Abdullah Başak’ı aradığı görüşme (tape 2993);
    ABDULLAH BAŞAK : Efendim abi
    İLHAN YÜKSEL EKŞİOĞLU : Yarın sabahta erken kalkıyor musun
    A.B : Herhalde abi
    İ.Y.E : İyi senle çok önemli bir görüşme yapmam lazım sabahleyin ben
    A.B : Abi ben sana bir şey deyim mi
    İ.Y.E : Hıh
    A.B : Ben çok moralim bozuk
    İ.Y.E : Niye ya
    A.B : Ben o benim Bülent abim var ya
    İ.Y.E : Evet
    A.B : O yine ben şeyler karıştırıyor abi
    İ.Y.E : Karıştırır s..ktir et
    A.B : Seninki ona söylemiş abi ama sen bilmiyorsun
    İ.Y.E : Hayır hayır ben şimdi oradan geliyorum ben şimdi bizim 1 numara ile buluştum
    A.B : 1 numara benim yanımda bunu çağırdı abi
    İ.Y.E : Tamam oğlum ben şimdi bütün olup bitenleri anlattım
    A.B : Hıh
    İ.Y.E : Tamam mı
    İ.Y.E : O hıyarında bir sikine yaramadığını kendini yanlış sana göster ona gösterdiğimi de söyledim
    İ.Y.E : Olayın kilit adamlarının bizim seninkiyle sen olduğunu söyledim
    İ.Y.E : Fakat senin onu bilmelerini istemediğini söyledim hani dedim
    A.B : Evet
    İ.Y.E : Sen onları bilme onlar öyle istemiyor dedim beni istiyor
    İ.Y.E : Bu işin şeyi
    A.B : Aynen aynen
    İ.Y.E : Ondan sonra dedim bak o sen Bülent’i çağırıyorsun bir şeyler söylüyorsun iş daha da karışıyor dedim
    A.B : Ben abi lafını kesiyorum sana bir şey diyeceğim ben bu gün ona ne dedim biliyor musun ben geçen gün dedim olmayan bir şeyler için İlhan Abi’ye bir şey demişsin bana gönül koydu dedim tamam mı ben ne olmuşta he demişim- sâna ne ne çeviriyormuşum abi ne var ki dedim ya ben kimim abi dedim ya bin kimim
    Î.Y.E : Şimdi bak Apo bizim şurada bir hafta kaldı sakin olup mantıklı düşünmemiz lazım
    A.B : Evet evet abi
    İ.Y.E : Ben söyledim tamam mı her şeyi anlattım bak şimdi şeyde
    A.B : Abi bak öbür arkadaşta benim kardeşim olan onunla da demin beraberdim abi dedi sen ve seni bahsediyor senden abi başka Allah’ın oğlu beni çağırsa ne görüşürüm ne konuşurum abi
    İ.Y.E : Aynen tamam ben de onu söyledim bir dinle dinle beni
    A.B : Tamam abi aynen
    İ.Y.E : Esas esas bomba şimdi bu seninki diyordu ya hani bir yerden bana cevap gelmesi lazım
    İ.Y.E : O işi konuştu onu anlatacağım yarın sana o iş okey yarın sabah ben benim çocuğu Dereağzı na götüreceğim futbol okuluna 10 da
    A.B : Tamam abi
    İ.Y.E : Senle Dereağzı’nda buluşalım 10 da yani haberler çok iyi
    A.B : Öbür kardeşimi de çağırayım mı abi oraya
    İ.Y.E : Süper olur
    A.B : Tamam abi tamam
    İ.Y.E : Tamam mı
    A.B : Tamam abicim
    İ.Y.E : 10 da Dere ağzı nda
    A.B : Tamam abi bir emrin var mı bana abi
    İ.Y.E : Sağlığın
    A.B : Öpüyorum abi saygılar
    İ.Y.E : Hadi ben de hadi
    Trabzonspor √
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Söz konusu görüşmede Abdullah Başak’ın, “Ben o benim Bülent abim var ya, O yine ben şeyler karıştırıyor abi” diyerek Bülent İbrahim’in şike faaliyetinde kendileri haricinde rol almasını, iddianameye konu neredeyse tüm sezonda yapılan şike ve teşvik eylemlerinden sorumlu olan İlhan Ekşioğlu’na adeta ihbar etmektedir. Konuşmasının devamında “Seninki ona söylemiş abi ama sen bilmiyorsun” demesi üzerine İlhan Ekşioğlu, Abdullah’ın “seninki” olarak nitelediği Aziz Yıldırım ile buluştuğunu “ben şimdi bizim 1 numara ile buluştum, ” diyerek iletmekte ve bütün olup bitenleri anlattığını, şike faaliyetinde kendisi ile Abdullah ile Yusuf’un kilit adam olduklarını, Bülent İbrahim’e bir şeyler söyleyerek işleri karıştırdığını söylediğini bildirmekte ve ertesi gün Fenerbahçe Dereağzı Tesisleri’nde buluşmak üzere sözleşmektedir.
    13.05.2011 günü saat:19.32’de Aziz Yıldırım'ın Bülent İbrahim İşçen'i aradığı görüşme; (tape:3622)
    Bülent: “Caddeye gitmeye çalışıyorum da orda beni bekliyor bir arkadaşım var onla buluşacam da", Aziz: “Sen bak o ... söyle bize yardım etsinler tamam mı…yani belli etmeden yardım etsinler tamam mı", Bülent: “Tabi abicim tabi sen rahat ol ben konuşmasını bilirim".,
    Sanık Aziz Yıldırım’ın talimatı ile aradığı ve buluşmak için, yukarıda yazılı 3621 nolu tapede “gel buraya caddedeyim” diyen Ahmet Çelebi’nin yanına giden Bülent İbrahim’i arayan Aziz Yıldırım, O’ndan Fenerbahçe kongre üyesi olması yanında aynı zamanda Sivasspor yöneticisi olan sanık Ahmet Çelebi’ye “SEN BAK O ... SÖYLE BİZE YARDIM ETSİNLER tamam mı, YANİ BELLİ ETMEDEN YARDIM ETSİNLER TAMAM MI” diyerek yardım talebinde bulunmaktadır. Türkiye’nin en zengin kulüplerinden biri olan Fenerbahçe Spor Kulübü, Ahmet Çelebi’nin herhalde maddi yardımına ihtiyacı bulunmamaktadır.

Küme düşmemesi için haftalar önce endişeye kapılan ve bunu önlemek için rakiplerini yenecekleri sözünü verip, verdiği bu sözü bir şekilde tutan sanık Aziz Yıldırım’ın, konuşmalarında “bizimki” olarak söz ettiği, kendisine “abi” diye hitap eden Mecnun Otyakmaz’dan ayrı olarak, Ahmet Çelebi’den de yardım istemesi, son müsabakada işi şansa bırakmayıp kesin olarak kazanma arzusunun bir göstergesidir.
    Konu Külünkoğlu tarafından (08.11.2012 Saat 08:22 ) değiştirilmiştir.
    Trabzonspor √
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)