Hesaplipazar
Sayfa 3 Toplam 70 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 13 53 ... SonuncuSonuncu
Toplam 1747 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Aziz Yldrm

Trabzonspor Kongre yesi
    Klnkolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

13.05.2011 gn saat:20.02’de Ahmet elebi'yi Abdullah Baak'n arad grme(tape:2887);
    Abdullah: "Bitmek zere benimkini ok ey oldu…senin yannda Ali Kratl var m", Ahmet: “Kimse yok", Abdullah: “Blent ile Ali Kratl beraber mi gitti", Ahmet: “Hayr tek", Abdullah: “Blent abi geldi mi oraya", Ahmet: “Geldi .. usta ya ben sana syleyeceim imdi gelince yz yze…belirli bir yerde otururuz yine".

13.05.2011 gn saat:21.54’de Aziz Yldrm’n Blent brahim en’i arad grme(tape:2409);
    BLENT BRAHM EN : Alo
    AZZ YILDIRIM : Ne yapyorsun
    B.. : yiyim Aziz abi sen naslsn
    A.Y : yiyim ne yaptn
    B.. e yapaym abi o arkada ile grtm abi O HALE GELM MALLAR abi O GDECEK FYAT KONUACAK abi
    A.Y :He
    B.. :Konuacak abi onunla gereken neyse ite onlar sordu etti ben dedi direk onlar kendim greceim bizzat dedi
    A.Y :He
    B.. : eyleri sen hi merak etme abi gereini ... o da yalnz diyor abi hani o HAMS TARAFI var ya abi
    A.Y :H
    B.. : Onlar da ey yapyorlarm ok bask yapyorlarm tabi, dedim biz bunu engelleyeceiz dedim sen dedim bizzat gideceksin bizzat kendin greceksin aracaksn yani bu iin akas makas yok bir de dedim adamn eyi gider ondan buna ondan buna dedi eyleri konumalar gerek yok, az z temiz net bir ekilde gr, bu gnn yarn da var hani her ey bilinsin yle fazla gevezelik fazla konuma da bok getirir az konuup z konuup herkes bilecek ne yapacan
    A.Y :Ya bence eyi Ahmet i mahmeti de gnder sen
    B.. : Abi tabi gidiyor
    A.Y :O da gitsin ey de
    B.. :Zaten hayr ondan sonra Aziz abi ben bizim matan sonra pazartesi, sal gn direk 5 gn orda kalacak kampta
    A.Y :Kim
    B.. : O arkada abi sylediin ismini sylediin kii
    A.Y :nallah
    B.. : Yok yok dedik yzne bakmam senin bak Aziz a biye bir daha selam verme bunu yapmazsan
    A.Y : Yarn gel konualm tamam
    B.. : Tamam abim benim
    A.Y : Oldu
    B.. : ... brakacaksn dedim gideceksin 5 gn orada kalacaksn
    A.Y : Tamam
    B.. : Engelleyeceksin her eyi
    A.Y : Gel bakalm konualm tamam
    B.. : Tamam abi yarn gelirim yannza
    Trabzonspor √
    Hseyin Avni Aker|Hayri Gr|Halit Ziya Kurbeti|amil Ekinci|Dozer Cemil|enol Gne|
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

Blent brahim, abi “o arkada ile grtm abi O HALE GELM MALLAR abi O GDECEK FYAT KONUACAK abiszleri ile 3621 ve 3622 nolu tapelerde geen Ahmet elebi ile grt, ad geen ahsn ike iin gidip fiyat konuacan sylemektedir. Sarf edilen szlerin bir ticari faaliyete ilikin olmadn, kurulan iki cmle sonras gstermektedir. Nitekim Blent brahim’in “yalnz diyor abi hani o HAMS TARAFI var ya abi, Onlar da ey yapyorlarm ok bask yapyorlarm tabi” eklideki szlerinden, konumann Sivasspor ile ilgili olduu aikardr. “Onlar da” sz ile kendilerinin de ike faaliyetinde bulunduunu bir nevi itiraf etmektedir. “Trabzonspor’un tevik giriimini nlemeye dnk” faaliyet yaptk savunmas da kabul edilebilir deildir. Zira, “O GDECEK FYAT KONUACAK ” sz, szde nlenen tevik giriiminin bir fiyata bal olduunu gstermektedir ki, bu “ecaat arzederken sirkatin sylemek” ataszn akla getirmektedir.
    Dikkat edilmesi gereken nemli bir yn udur ki; sank Ahmet elebi’nin, bireysel planda taraftar ve kongre yesi olduu bir takmnn menfaatini, yneticisi bulunduu ve haklarn her ortamda korumakla ykml olduu binlerce taraftar olan bir kulbn menfaatine tercih etmesi ve bu dorultuda ike faaliyetinde bulunmas hali ancak, ad geen sann Aziz Yldrm liderliindeki su rgtne ye olma ve bu balamda zerine ald grevi yerine getirme bilinci dolarak ifade edilebilir.
    Her ne kadar Aziz Yldrm tarafndan “Ahmet i mahmeti de gnder ” diyerek ad geen Ahmet’in, sank Ahmet elebi olamayabilecei akla gelebilirse de aadaki grme, bu dncenin yanl olacan gstermektedir. Zira Aziz Yldrm ile arasndaki, 2409 nolu tapede geen ve 3 dakika 4 saniye sren grmenin hemen ardndan Blent brahim ayn dakika ierisinde bir bakas ile grmeden Ahmet elebi’yi aram ve aadaki grmeyi yapmtr.
    Trabzonspor √
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

13.05.2011 gn saat:21.57’de Blent brahim en'in, Ahmet elebi'yi arad grme (tape:3623);
    AHMET ELEB : Alo
    BLENT BRAHM EN : Ne yapyorsun Ahmet
    A. : yiyim ne yapaym sen ne yapyorsun
    B.. : yi bak imdi telefon at sordu Ahmet
    A. : H
    B.. :Gittin mi dedi grtn m konutuk dedim abi sen merak etme o Konyada cenaze var hani oraya Konya’ya gitmese bile Sal gn falan DEDM BZM MATAN GN NCE GDECEK KAMPTA KALACAK DEDM O DEDM HEREYE MUAFFAK OLACAK sen hi merak etme ondan baka kimsenin dediine de bakma o her eyi orda tek bana engeller dedim delidir dedim ortal ayaa kaldrr dedim bak senin namna byle syledim yani Ahmet aynen
    A. : Neyse konuuruz tamam m
    B.. : Nerdesin sen, Bar geldi mi g..tveren
    A. : Yok daym yok valla yok lan
    B.. : Kim var yannda
    A. : Kimse yok ya ... var baka hikimse yok
    B.. : ki ime lan a..ck az
    A. : Ben imem olum manyakmsn
    B.. : H iyi hadi selam syle Apo’ya da Burhan’a da, hadi dikkat et
    A. : Aleykmselam.
    brahim Blent ile yapt bu grmenin ardndan ksa bir sre sonra Ahmet elebi, Sivasspor takmnn futbolcusu sank Mehmet Yldz’ 13.05.2011 gn saat:22.18’de arad grme(tape:2888);
    MEHMET YILDIZ : Efendim abi
    A. e yapyorsun
    M.Y :yiyim abi ne yapaym Konya da oturuyoruz sen ne yapyorsun
    A- : yi ne yapaym ... keyfin nasl
    M.Y :yi ya fena deil ite ma bekliyoruz u ma bitse de gitsek
    A- :Kim var yannda ... ocuklar m
    M.Y :Kimse yok yo yo odadaym tek bama
    A- :Sen yarn matan sonra stanbul a gelecek misin
    M.Y :Yo
    A- :Gelsene bi stanbul a
    M.Y :Hayrdr abi
    A- :Gel iim var seninle
    M.Y :ok acil mi
    A- ... nemli senin gelmen lazm
    M.Y :Benim hanm hamile de doum yapabilir o yzden ok acil ...
    A- :Ya gel pazar sabah dnersin
    M.Y :Yarn
    A. :bir iim vard gel
    M.Y :Hayrdr abi
    A- :Ya sen gel ya
    M.Y :Benim stmde sivil kyafetim falanda yok bari gideyim pazar gn geleyim pazar sabah uakla geleyim
    A. :E tamam pazar gn sabah uayla gel
    M.Y : Hi bir ey yok stmde pazar geleyim. Pazartesi geri dneyim artk ne yapaym
    A. Tamam
    M.Y Hayrdr abi
    A- ... sabah gel gel iim var seninle
    M.Y yi tamam
    A. Tamam
    M.Y : Tamam abi
    A. : iyi hadi pyorum
    M.Y : Hadi grrz abi
    Ahmet elebi, eylem paylam nedeniyle kendisine verilen grevin gerei olarak ike anlamas iin Mehmet Yldz’ stanbul’a armaktadr. Mehmet Yldz’n srarla “hayrdr” eklinde defalarca sormasna ramen, savunmalarda dile getirilen szde benzinlik konusunu sylememektedir.
    Trabzonspor √
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

15.05.2011 gn saat:11.01’de Ahmet elebi'nin Mehmet Yldz' arad grme(tape:2889);
    Ahmet: “Kata geliyorsun", Mehmet: “Abi ben gelemeyeceim hanm hastanede…hayrdr abi", Ahmet: “Yok bir ey yok ya konuuruz sonra", Mehmet: “ok acilse bu hafta ii izin olursa gelirim yanna", Ahmet: “Tamam paa".

15.05.2011 gn saat:11.15’de Ahmet elebi'nin Mehmet Yldz' arad grme(tape:2890);
    Ahmet: “Diyorum ki keke sabah uayla gelsen de len uayla geri giderdin buradan", Mehmet: “Ne iin geleceim abi anlamadm ki ben bu kadar acele", Ahmet: “Yav gelmen lazm…olmazsa sal gn sabah ben gelirim…benle grtn kimse syleme ha millet baka trl anlar".
    Sank Ahmet elebi, Mehmet Yldz’ srarla stanbul’a armakta ancak nedenini bir trl sylememektedir. stelik “benle grtn kimseye syleme ha” diyerek tembihte bulunmakta, “millet baka trl anlar” diyerek, ike giriimini anlayabileceklerini sylemesine ve bu tehlikeyi ngrmesine karn, nedense szde benzinlik konusunu diye getirmemektedir. Ayrca yneticisi olduu bir takmn futbolcusu ile grmesi olaan koullarda hi de ilgin karlanmayacak bir durum iken, sann bundan endie duymas olaan d bir durumun bulunduunu gstermektedir.

15.05.2011 gn saat:17.55’de Abdullah Baak’ Ahmet elebi’nin arad grme(tape:3159);
    ABDULLAH BAAK : Efendim
    AHMET ELEB : Na’ber
    A.B : yi nasl geti
    A. : Valla herhalde yani iki yz milyara balyacaz
    A.B : Herhalde deil deil imdi geliyor buraya
    A. : Gelme gelme ben kalktm ordan biliyor musun
    A.B : Yok yok bekleyin dedim oraya ...kim
    A. : Alo alo
    A.B : Efendim dinliyorum
    A. : imdi yarn akam sizi arayacam yemee gideceiz yemekte daha iyi olur biliyor musun
    A.B : Hm
    A. : Tamam m baba
    A.B : H esas ben sana baka bir ey diyeceim day
    A. : H
    A.B :Sen aktrmada ben hani sabah biri uaktan geliyordu ya buraya anladnm
    A. : Evet
    A.B : Ne oldu
    A. : Onun hanm.... u anda hastanede...
    A.B : Evet
    A. : Anladn m
    A.B : Yarn gelebilir mi
    A. : Sal gn tamam ben bir gidip gelecem
    A.B : Onun gelmesi lazm
    A. : Olmaz
    A.B : H
    A. : Olmaz
    A.B : yle mi
    A. : .... ve ayrca herkes rahat olsun o kadar
    A.B : Tamam tamam
    A. : Tamam
    A.B : Tamam tamam . '
    A. : Hadi

Ahmet elebi’nin, ike anlamas iin Mehmet Yldz’ stanbul’a ardn Abdullah Baak da bilmektedir. Nitekim yukardaki grmede; “Sen aktrmada ben hani sabah biri uaktan geliyordu ya buraya anladn m, Ne oldu” diye sorduunda Ahmet elebi, “Onun hanm.... u anda hastanede” diyerek Mehmet Yldz’n hanmnn hastanede olduunu ve gelemeyeceini, kendisinin Sivas’a gideceini, herkesin rahat olmasn sylemektedir.

Ahmet elebi’nin srarla stanbul’a armasna karn gelemeyen Mehmet Yldz’n ei Hilal Yldz’n, 15.05.2011 tarihinde doum yapt, Kls 85 dizi 379’de bulunan rapor ile sabittir.

Yine savunmada dile getirilen szde benzinlik konusu ele alnrsa, benzinlikle Abdullah Baak’n hibir ilgisi olmad halde, O’nun da “Yarn gelebilir mi, O’nun gelmesi lazm” diyerek Mehmet Yldz’ armas bu savunmann gereklikle ilgisinin olmadn gstermektedir. Yine Ahmet elebi’nin, Mehmet Yldz ile ilgili olarak takip edilen bu olaydan dolay, “ayrca herkes rahat olsun o kadar” dedii de gzetildiinde, herkesin rahat olmasn gerektiren konunun benzinlik olmad pheye mahal brakmayacak kadar aktr.
    Trabzonspor √
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

15.05.2011 gn saat:22.45’de Mecnun Otyakmaz'n, Ahmet elebi'yi arad grme(tape:2897);
    AHMET ELEB : Daycm
    MECNUN OTYAKMAZ : Efendim yeenim
    A. : Ne yapyorsun
    M.O : yi ne yapaym
    A. : YANDIK BLYORSUN DEM
    M.O :YA HEM DE NASIL YA DEDM YA U BELEDYEYE GVENYORDUM BR BERABERE KALSA
    A. : EN AZINDAN BZ KURTARIRDI
    M.O : YAN EN AZINDAN BERABERLK EY YAPARDI
    A. : Olmad ite aynen yandk var ya yandk ne yapyorsun
    M.O : yi ne yapaym ya ktm bende
    A. : Yarn he yarn ey ee evden knca istiyorsan ura ben yazhanedeyim yani orba smarlarm kahvalt yapma ...
    M.O : ... aradm a..na koyaym
    A. : (Glyor)
    M.O : Ama penalt da penaltyd yani kimsenin ...
    A. : Tabi canm ya hepsi bo konuuyor ya bu Kanal Trk dekiler bo konu...
    M.O : ... ne diyorlar
    A. : O Gkmen . sanki bir bok biliyormuasna yok penalt penalt deil nasl penalt deil ya
    M.O : Hangisi de penalt da belki ikincisinde kaleciye krmz kart o kaleciye onda gsteriyorsan brne de gstermek lazm ee belki sar kartla kaleci yutabilirdi
    A. : Ya o anda ki oyunun gerginlii olabilir yani ... olmaz daym o gerginlikte olur yani
    M.O : Evet iyi birader
    A. : Tamam daycm
    M.O : Tamam
    A. : Hadi pyorum grrz
    M.O : Tamam
    BB Spor’un, Trabzonspor ile berabere kalmas nedeniyle lig ampiyonunu belirleyecek son haftaya, Fenerbahe ile ayn puanda girmelerinden dolay, Fenerbahe’yi ampiyon yapmalar kendilerine vazife kalan sanklar Ahmet elebi ve Mecnun Otyakmaz durum deerlendirmesi yapmaktadrlar. Ahmet elebi bu durumu, “yandk biliyorsun demi” diye zetlerken, Mecnun ise “ya hem de nasl ya dedim ya u Belediye’ye gveniyordum bir berabere kalsa” eklinde karlk vermektedir. Ahmet ise, “en azndan bizi kurtarrd” diyerek, ike yapmak zorunda kalmalarndan kurtarrd demektedir. Zira Sivasspor, 34 haftalk lig maratonunda kmede kalmay 32. haftada garantilemitir. u hale gre; sportif anlamda kendilerinin kurtulacaklar bir durum sz konusu deildir. Zaten byle olmad da Mecnun’un, “yani en azndan beraberlik ey yapard” sznden aka anlalmaktadr. nk son haftaya Trabzonspor ile ayn puanda giren Fenerbahe’nin ampiyon olmas iin, rakibinin alaca sonuca bakmadan mutlak surette Sivasspor msabakasn kazanmas gerekmektedir. Eer Mecnun’un dilei gerekleip Trabzonspor, BB Spor ile berabere kalsayd, bu durumda kendileri Fenerbahe’ye yenilmek zorunda kalmayacak beraberlik durumunda Fenerbahe ampiyon olabilecekti.
    Trabzonspor √
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

16.05.2011 gn saat:13.53’te Blent brahim en’nin, Ahmet elebi’yi arad grme(tape:2669);
    BLENT BRAHM EN : Alo
    A. : Ne yapyorsun
    B.. : yi ne yapaym be Ahmet
    A. : Ne var ne yok
    B.. : Urayoruz ite koturmaca
    A. : Urayorsun ...
    B.. : He
    A. : Abicim imdi ben bizimkiyle grmeye gideceimde
    B.. : H
    A. : Anladn m
    A. : ... anladn m yani senle konutuklarmzda mutabk myz
    B.. : Evet
    A. : Tamam ben yani operasyona baladm haberin olsun
    B.. : yi tamam haber ver ite
    A. : Baka ne yapyorsun
    B.. : Ne yapyoruz oturuyoruz Ahmet cim
    A. : Abicim br konuda da dediim gibi ben bu arkadaa yani .... yannda oturuyorum tamam m
    A. : Yani ben bu arkadala ilgili dncelerim bu bana bu konuda ...
    B.. : Abi ne koyacam ya Ahmet cim
    A. : ... yani
    B.. : Hepimiz yorgunuz ya manyak m nedir ya
    A. : okta krgnm akas yani bir insan bu kadar bencil bu kadar aalk olamaz yani aka syleyeyim
    B.. : Ya ben uyanmyor muyum Ahmet ya ben dikkat ediyorum ii gc abi para dini iman para olmu onun o para iin babasn keser o
    A. : te ben ben yani beni bitirmeye oynuyor akas bu arkada
    B.. : O delirmi ya
    A. : Beni bitirmeye oynuyor ben bende bunu
    B.. : ...gidiyor lhan’a scak yapacak ona scak yapacak o ... yolunu bulacak bilmem ne yapacak len sen kimsin len
    A. : Yolunu bulsun usta
    B.. : Ya ben bulmasn m diyorum biz bulmas iin urayoruz
    A. : ... yapmasn yani
    B.. : Ben yolladm oraya onu git oraya diye ben diyemez miydim sakn ha lhan diye
    A. : Ya ite
    B.. : Ben imdi giderim Aziz abiye sylerim bu derim bu tereyal bunun aznda laf durmuyor
    A. : Durmuyor haberiniz olsun da yani zaten onun iin ben senden zellikle konuuyorum yani ben dikkat edersen ben seninle hep dediklerini yapyorum da yani yapmyor deilim hi yle bir eye girmem yani ben neticede sen benim kardeimsin
    B.. : Bu yarn br gn manyak m nedir yok Ali niye kart alyor bizim de hakkmz var ne hakkn var lan senin
    A. : Hak sahibi olabilmen iin bir eyler yapman lazm
    B.. : Lan neyin hakk Ahmet, Aziz YILDIRIM n yanna girebilir mi kimse yle kolay ben benim sayemde ben kardeim diyorum alyorum aryorum geliyor e kimsin uaa bineceksin
    A. : te ben bende bak bir ey syleyeceim sana
    B.. : Allah Allah kardeim diyorum babas kuran arpsn bak babasn laflar adam ksk sesiyle alayarak bana dedi yemin et ocuklarnn stne sakn brakma diye ben onun hatrna manyaa bak ben sanki yapt ileri ben yapamam ben gidip lhan ile konuamam ben bryle konuamam ben benim bir eyim yok yani lan manyak adamn yanndaki benim sen kraldan ok kralclar var byle bir ey olur mu ya
    A. : Musluun ba sensin musluun ban grmek istemiyor
    B.. : Manyak m nedir ya kendine, kendine herkes bir hak hukuk adam bana neler diyor ben imdi syleyemiyorum Allah Allah herkes yalandan
    A. : ... byle bir ey grdn m benle bu kadar berabersin bu kadar zaman ierinde seni zora sokacak veya seni ...
    B.. : Ya manyak mdr nedir deli midir nedir yok ben imdi arkada aramm bana diyor ki bir dakika sonra beni aryor ayn sularda yzyoruz diyor (14.05.2011 tarihinde saat 17.29 da yaplan 3150 sayl tapede Abdullah Baak “AYNI SULARDA GEZMEYELM BLENTM (GLYOR) ANLADIN SEN demektedir)
    A. : Onlarn yzd suyun ta a..na koyaym
    B.. : Ya arm ya bana diyor ki ayn sularda yzyoruz lan neyin suyu lan manyaa bak ya ben byle bir ey grmedim ya hayr ardm kaldm ya ulan sen diyeceksin ki benim abim ben abimden baka kimseyi tanmam biz seni yle olduun iin ortama sokuyoruz Allah Allah ulan vebal gibi herkes kayordu senden
    A. : Bir ey syleyeyim mi sana Blent
    A. : O bir eyi atlad biliyor musun
    B.. : Neyi
    A. : He
    B.. : Neyi
    A. : O benim yanma sittin sene giremezdi senin sayende girdiinin farknda deil
    B.. : Ya manyak ya ben urayorum o kadar sana yalvaryorum ona yalvaryorum buna yalvaryorum ona day bana dedi ki ne sokuyorsun bu yava karma sakn dedi yavak bu dedi
    A. : Biliyorsun yani deil mi bizim uanda mecburen de ufakta byle olsa hani git gellerimizi bir ey yok ama yani ben onun baz eylerini hissedebiliyorum anlatabildim mi
    B.. : Lan manyak delirmi a telefon bunlar benim ikisi abim bu Ahmet benim abim Blent benim abim sen manyak mdr nedir
    A. : Ben sana o gn o gn sana ben sana o gn o arkadala ilgili dncemi de syledim o arkada hata yapt yanl yapt bu arkada ben onu ortaya kardm herkes bilebilir ayr konu ben onu ortaya kardm o bize ne yapt senin de ezdi beni de ezdi
    B.. : Beni nereye ezecek Ahmet ben bir dakikada onun suyunu ayan keserim
    A. : Blent ya bak imdi yani neticede ezdiler usta hi bunun lam cimi yok niye ezdiler kk beyni ile byk iler yaptn zannetti anlatabiliyor muyum o ekilde bir muhatap sz konusu oldu bundan sonra byle bir ey yapabilirler mi benim yaram yesinler asla
    B.. : Vallaha ben anlamadm bu ilerden bir ey abi herkes para peinde ya Allah Allah
    A. : Kimse gnln peinde deil usta
    A. : Kimse gnln peinde deil
    B.. : Evet abi ya hi bir dakikada lan ben yollamm onu git diyorum hani ben bu ilere giremem ben bu ilere adm gemez ben sevmem ben yapamam byle eyleri sen git konu bak benden ok kral oldu
    A. : te maalesef
    B.. : Hadi gelsin de Sivas a binsin uaa
    A. : E binermi usta
    A. : Binermi
    B.. : Nasl binermi
    A. : Bilemiyorum
    B.. : Hadi benim adm Blent ha o biner o binerde ben binmem aradaki fark o Ahmetcim
    A. : He
    B.. : Aradaki fark o
    A. : Sen binmediin zamanda zaten sknt balar
    B.. : Bak bakalm hadi bakalm bensiz nasl biniyormu zaten biniyorsa Ahmet eer yle bir ey yapyorsa ulan aybn ta tesinde bir ey o ama onu da yapar o ben bu gne kadar ey yaptm ama yeter ya yle binerim mi diyor Ahmet
    A. : Vallaha yle diyor
    B.. : He imdi binerim diyor deil mi imdi bakalm nasl binecekmi
    A. : Ben binmem
    B.. : Bende binmem o bir tanesini sen biliyorsun bir zamanlar bir tanesi gitti geri geldi o hani gittii var ya o hani yanna gittii biliyorsun deil mi
    A. : nsanlar usta ben bir eyleri unutmam bir eyleri de ey yapmam yani beni ilgilendiren konular deil derim karm iin iinden de ben neyin ne olduunu grebiliyorum bana da ben sana unu syleyeyim yani ben bu ileri de bu ileri de senle birlikte olduum iin yani senin dostluuna phem olmad iin ben bu ekilde davranlarda bulunuyorum sen de az ok beni tanyorsun s..kimde deil yani hibir ey ben bu ileri tevessl etmedim hayatm boyunca etmemde ama bunlar bunlar tam bir yavak bir eyler yaplacaksa yaplsn adam gibi ama
    B.. : E herhalde ya
    A. : Seni krdktan sonra beni krdktan sonra bu iin a..na koyaym ben
    B.. : Allah Allah binecekmi nasl binecekmi hadi greyim
    A. : Bakacaz
    B.. : Hadi bakalm
    A. : Hadi ptm

Sank Ahmet elebi, Aziz Yldrm’dan ald talimatn takibini yapan Blent brahim’e, ike anlamas yapmak iin Mehmet Yldz ile grmeye gideceini “Abicim imdi ben bizimkiyle grmeye gideceimde , anladn m yani senle konutuklarmzda mutabk myz, tamam BEN YAN OPERASYONA BALADIM haberin olsun” szleriyle iletmektedir.
    Trabzonspor √
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

Blent brahim’den, Mehmet Yldz ile yaplacak ike anlamasnda konutuklar konuda mutabk olunduunu renen Ahmet elebi bunun zerine ayn gn saat:18.39’da Mehmet Yldz' arad grme(tape:2899);
    Mehmet: “Ne zaman geleceksin", Ahmet: “Perembe falan gelirim herhalde byk ihtimal", Mehmet: “Tamam gelince grrz abi",

16.05.2011 gn saat:21.59’da Aziz Yldrm’n lhan Ekiolu’nu arad grme(tape:2417);
    LHAN YKSEL EKOLU : Alo
    AZZ YILDIRIM : Ne yapyorsun
    .Y.E : yiyim bakanm siz naslsnz
    A.Y :Ben iyiyim valla kardaydm geliyorum eve doru geliyorum, gittim Mbarizlerin oraya bugn biraz orada yedim itim
    .Y.E : Ha
    A.Y : Yemek yedik
    .Y.E : Afiyet olsun bakanm
    A.Y : Geliyorum, saol, biletler gelmi Blent getirdi
    .Y.E : Ha, iyi
    A.Y : 4 - 5 Bin tane bilet geldi tamam m
    .Y.E : Dediiniz rakamlar mym bakanm
    A.Y : He 150 - 300 tamam m
    .Y.E : Ha, iyi
    A.Y : Ama 50 ite ey yapyor mu mer dedi 150 likleri 200 den syledim dedi dedi iyi oradan da o zaman 100 vereceiz fazla bir ey deil brnde dedi 100 vereceiz yine bylece tamamlayacaz ite brn de istersek getirecekler veya orada sattracaz ha iyi bakanm ya ... o ynden garantideyiz
    .Y.E : yi bakanm
    A.Y : Sen ne yapyorsun
    .Y.E : Ben iyi bakanm ite yarn
    A.Y : Hem
    .Y.E : Onunla birebir bi konumamz olacak
    A.Y : He
    .Y.E : brleriyle de gidip birisi konuacak
    A.Y : Evet
    .Y.E : yi yani her ey yolunda yani
    A.Y : Aslnda seninle ben ikimiz bi zel konusak iyi olur ama
    .Y.E : Konualm
    A.Y : Ben sen Ali bu Alinin de diini yaptrm bilmem ne diyor
    .Y.E : He, dii...
    A.Y : Dii aktryor muymu bilmem ne tamam m
    .Y.E : Btn gn oradaym evet
    A.Y : He, bi konusak iyi olur ha aslnda ama neyse dur bakalm tam m
    .Y.E : Tamam bakanm
    A.Y : Evet, bi konusak iyi olur ama sen yarn neredesin
    .Y.E : Ben buralardaym siz nere ey yaparsanz ben atlar gelirim
    A.Y : te senin o konumalarndan sonra olmazsa ben bi konuaym
    .Y.E : Tamam
    A.Y : Sana anlataym da sana bil yani ama sylemeyelim kimseye
    .Y.E : Yok yok yok tamam bakanm
    A.Y : Ben sen Ali bilelim
    A.Y : Tamam m
    A.Y : Oldu
    .Y.E : Oldu bakanm
    A.Y : Hadi grrz
    .Y.E : Grrz saol
    A.Y : Hadi saol .
    Trabzonspor √
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

Bu grmeden Fenerbahe’nin Sivasspor’dan istedii ma biletlerinin geldii anlalmakta ve fakat “SPER LG MSABAKALARI STATS ” nn 8. maddesinin 4. bendinde “biletlerin her ne surette olursa olsun toplu bir ekilde ya da rayi veya zerlerinde yazl bedellerinin altnda ya da stnde bir bedelle satlmalar, temin edilmeleri ve datlmalar yasaktr” amir hkmne ramen Aziz Yldrm’n “Ama 50 ite ey yapyor mu mer dedi 150 likleri 200 den syledim dedi” eklindeki szlerinden, biletlerin taraftara rayi bedel zerinden satlmayaca anlalmaktadr.

Oysa “PROFESYONEL MSABAKALARDA UYGULANACAK HASILAT DAITIM ZELGESNE GRE”; 200 TL rayi bedelli bir bilet bulunmamaktadr. Yine Aziz Yldrm ve mdafilerinin savunma olarak sunduklar “Sivasspor-Fenerbahe klasrnde” Ekler alt klasrnde Ek 1 isimli PDF belgesinde 820 VP bilet 150 TL den satld belirtiliyor. Oysa Sivasspor ve Federasyon Yetkilileri ile l Spor Mdrnn imzasn tayan ve resmi belge niteliini tayan yukarda belirtilen HASILAT DAITIM ZELGESNDE bu tutarda bir bilet de bulunmamaktadr.

17.05.2011 gn saat:13.54’de Mecnun Otyakmaz’n Blent brahim en’i arad grme(tape:3630);
    Mecnun: “Param gnderin
    kardeim,..abuk abuk param gnderim”, Blent: “Tamam daycm emrin olur”, Mecnun: “Hereye tamam emrin olur,..hi hayr yok”, … Blent: “…Hesab karttn m day”, Mecnun: “Hesap sende ite,..3480, 1480 daha, bin daha, 1080 daha, evet”, Blent: “Tamam day hemen aryorum sana dnyorum daycm,..day en ge yarn elinde olur ya”,

Bu grmede geen ve Mecnun’un parasn istedii bilet says 7.040 adettir ve Blent brahim aracl ile Fenerbahe kulbne gnderildii anlalmaktadr.

Klasr 58 Dizi 8 de “FENERBAHEYE VERLEN BLET DKM” balkl belgede belirtilen bilet says ve tutarlar aadaki gibidir:

823 ADET VP A * 400,00 TL = 329.200,00 TL
    418 ADET VP B * 400,00 TL = 167.200,00 TL
    1186 ADET MARATON * 250,00 TL = 296.500,00 TL
    3480 ADET KALE ARKASI HAVUZ * 50 TL = 174.000,00 TL
    1080 ADET KALE ARKASI GAR * 50 TL = 54.000,00 TL

Bu belgeye gre Fenerbahe’nin ald bilet says 6987 olarak belirtilmitir ve karl 1.020.900 TL’dir. Mecnun ile Blent brahim arasnda yaplan telefon grmesinde geen say ile nemli bir fark bulunmamaktadr (aradaki fark sadece 53 tr)

u hale gre; Mecnun’un, Blent brahim’den karln istedii bilet says sz konusu belge ile uyumu balamnda gerei yanstmaktadr. Bu biletler karl gerek soruturma aamasnda dosyaya giren ve gerekse kovuturma aamasnda Sank Aziz Yldrm ve mdafileri tarafndan Mahkemeye sunulan deme makbuzlarna gre, Fenerbahe Spor Kulb tarafndan Sivasspor Kulbne resmi yollardan banka havalesi ile;
    18.05.2011 TARHNDE 350.450,00 TL.
    20.05.2011 TARHNDE 550,00 TL.
    31.05.2011 TARHNDE 669.900,00 TL olmak zere toplam 1.020.900 TL deme yaplmtr. “FENERBAHEYE VERLEN BLET DKM” ad altndaki belgede belirtilen tutarlar ile karl birbirini dorulamaktadr.
    Trabzonspor √
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

Bu durumda, sank Aziz Yldrm’n, durumadaki “. ge vakitte u oldu… Dediler ki bu bin taneden yani buradan bin tane siz aln. Biz nazlandk. Ben o saate kadar almm 10 bin tane bilet bakanm yani. Bir de 250 lirayd fiyat. Biz dedik, ya bunu alamayz, vali filan aln ite Sivas'a yardm mardm" Derken biz sonunda evet dedik. Ve bin tane bilet aldk. Btn bu biletlerin hepsinin parasn biz resmi olarak bankadan gnderdiksavunmasnn gerei yanstmad somut olarak bizzat sunduklar deme makbuzlar ile sabittir.
    Sivas Valisi Tank Ali Kolat 15.11.2011 tarihli Savclk ifadesinde (Kls 66 dizi 363) matan bir gn nce Aziz yldrm ve dier yneticiler ile Byk Otel VP salonunda bir arada olduklarn, Faruk Taseten’in yannda bir anta olduunu, bir iki bilet karp birilerine verdiini, biletten baka bir ey var m bilmediini beyan etmi, sank Aziz’in beyann dorulamamtr.
    Bu konuya ilikin sank Faruk Taseten apraz sorguda sorulmaz zerine, antann iinde protokole datlan zarflanm biletler olduunu, burada Fenerbahe’ye bilet satmadklarn beyan etmitir.

17.05.2011 gn saat:14.53’de Mecnun Otyakmaz’n Aziz Yldrm’ arad grmede(tape:1179);
    Aziz’in; “Sen ne zaman, yarn burada msn” dedii, Mecnun’un: “Yarn akam Sivas’a geeceim” dedii, Aziz’in: “imdi biletler ile ilgili operasyon yapyorum yarn sen nerelerdesin bugn,..nereye taklacaksn ben nereye gelebilirim senin yanna” dedii, Mecnun’un Kozyatanda olacan syledii, Aziz’in: “Baka nereye gidersin sen, sen yalnz ben seninle yalnz,.. sen benim evi biliyor musun,..Kandilli,..Sevda tepesinde,..orada mesela saat 5’de, be buukta bulualm m be buukta” dedii, Mecnun’un onaylad devamnda “Millet de bir ey sanmasn telefonda melefonda bizim abi kardeliimizi bilmeyip de baka baka yorumlara ey yapmasn bu telefonda da ey yapyoruz” dedii, Aziz’in: “Hayr hayr u biletlerle ilgili konuacaktm seninle de,..sen syle bana Nurgl’ ara syle deki burada bulualm tamam, ben gelirim sen nereye istiyorsan senin istediin yere gelirim” dedii, Mecnun’un: “Ben ofise geeceim abi ofis uygun ofiste kimse yok” dedii, Aziz’in: ofisin yerini sorduu, Mecnun’un: “Optimumun karsnda E-5 zerinde Golden Plaza C Blok 3. Kat,.., Aydn biliyordur” dedii,
    Sank Aziz Yldrm, ike anlamasna ynelik grmek zere Mecnun Otyakmaz’ evine armakta ve zellikle yalnz gelmesini istemektedir. Mecnun Otyakmaz’n olas bir teknik takibe kar “Millet de bir ey sanmasn telefonda melefonda bizim abi kardeliimizi bilmeyip de baka baka yorumlara ey yapmasn bu telefonda da ey yapyoruz” szne Aziz Yldrm, “Hayr hayr u biletlerle ilgili konuacaktm seninle de” diyerek szde grmenin ieriini telefonlar dinleyenlere sylemektedir. Oysa halledilecek bir bilet ii yoktur. Zira yukarda rakamlar ile net olarak ortaya konulduu zere bilet ii bir gn nceden Blent brahim en zerinden halledilmi ve Aziz Yldrm tarafndan sat bilgileri lhan Ekiolu ile paylalmtr. Nitekim durum byle olduundandr ki Mecnun, “Millet baka baka yorumlara ey yapmasn” derken bilet konusundan sz etmemektedir.
    17.05.2011 gn saat:19.05’de Aziz Yldrm’n Aydn isimli ahs arad grme(tape:2418);
    Aziz: “Syledin mi", Aydn: “Bakanm plakay sorguluyoruz u anda", Aziz: “Peki daha nce ayn araba myd", Aydn: "Ayn yerde bekliyordu bakanm…o gazetelerde kmt ama yani ayn yerden ekilmiti gene fotoraf bakanm", Aziz: “Peki ne zaman uyandnz", Aydn:"Mecnun bakan geldiinde dar kma esnasnda baktk biz var m herhangi birisi falan diye kmadan…tam o karken de karda bekliyordu o araba yn bu tarafa dnk camlar filmli Mecnun bakanla ktktan sonra o da hemen ayrld", Aziz: “Buraya gelip bana syleseydiniz kardeim ya…arayn sorun bakalm".
    17.05.2011 gn saat:19.13’de Mecnun Otyakmaz’ Aydn isimli ahsn arad grme(tape:1181);
    Aydn: “Bakanm imdi siz kma esnasnda bir tane ara vard karda pheli de,.Aziz bey’de syledi bilgisi olsun dedi her ihtimale kar, imdi ahsa ulaamadk tam biz o tarafa ynelince araba yrd gitti karda durdu, camlar falan filmliydi kardan o nceki senelerde bayrak at diye tam o yerden ekim yaptlar biz yine her ihtimale kar ayn bir ey olmasn yani,..sknt olmasn diye bilgi vermek istedik, plakalar da sorguluyoruz ama dedi belki plakalar byk bir ihtimal arabalar eydir ahs kiralktr,..yakalayamadk kim olduunu ey yapamadk”.
    Sanklar teknik ve fiziki takip altnda olduklarnn farkna varmlardr.
    17.05.2011 gn saat:20.00’de Mecnun Otyakmaz’n Erdal isimli ahs arad grme(tape:1182);
    Mecnun: “ey grtm Aziz bakanla,.biletlerin yarn parasn gnderecekler” , Erdal: “Tamamn gnderiyor o zaman”, Mecnun: “te 350 mi ne yapyor ite onu gnderecek yani,..bugn de illa gel illa gel illa gel ..nerdesin ofiste, gittim ofise orada grtk Gksel’de geldi,..biz oyunu irkinletirmeyiz anakkale geilmez yapmayz karz Feneri yenmek iin elimizden gelen her eyi yaparz aibeye meydan vermeyiz tevik primi olursa bunu engellemek iin elimizden geleni yaparz ondan sonra karz topumuzu aslanlar gibi oynarz dedim”, Erdal: “Tamam bakanm en gzeli”,
    Sank Mecnun, 1181 nolu tape ile kendisine iletilmesi zerine teknik takip altnda olduunu anlam ve adeta dinleyenlere mesaj vermek ve olas bir soruturma karsnda savunma olarak sunmak adna Erdal’a, szde Sank Aziz ile yapt konuma ieriini anlatmaktadr.
    Trabzonspor √
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

17.05.2011 gn saat:22.09’da Aziz Yldrm’n Mecnun Otyakmaz’I arad grme(tape:2432);
    Mecnun: “..kapya bir eyler gelmite bende diyorum ki ya ne haldeyiz u kalan VIP biletleri sana getirdik buyur bamza i aldk”, Aziz: “Tabi, tabi bir ey olursa yle,..biletlerle ilgili konutuk”, Mecnun: “O gtrdm ben Ebru’ya braktm oraya haberin olsun abi,…VIP biletleri,…o kale arkalarn zaten daha nceden eye vermitim Blent’e,…o gtrmt ekstradan sen bilet isteyince bende o VIP’leri getirdim oraya koydum Ebrunun oraya”.
    Bu nasl bir bilet konusudur ki, birbirlerine “bizimki ve abi diye” hitap eden, yaknlklar yukarda yer yer vurgulanan iki kulp bakan arasnda zm uzun sren bir sorun halini almtr.
    20.05.2011 gn saat:13.07’de lhan Ekiolu’nu Abdullah Baak’n arad grme(tape:3026);
    LHAN YKSEL EKOLU : Efendim
    ABDULLAH BAAK : Naslsn abi
    I.Y.E : yi sen
    A.B : yi abi ok iyi her ey gzel abi
    .Y.E : yi
    A.B : Hava biraz bulutlu uanda, ben de daym hava alanna braktm abi
    .Y.E : H
    A.B : He Sivas a gitti abi
    .Y.E : yi, iyi iyi Her ey iyi demi
    A.B : ok iyi abi
    .Y.E : Moralin nasl
    A.B : Sper abi
    .Y.E : yi
    A.B : Pazartesini iple ekiyorum
    .Y.E : Yarn hava alannda buluuruz ben erken giderim biraz hava alanna haberin olsun
    A.B : Kata abi sen syle ona gre bende geleyim ararm seni
    .Y.E : Zafer, Zafer Bodrumdan geliyor 1 buuk uayla 2 buukta bende 3 te eydeyim havaalanndaym
    A.B : Tamam abi bende gelirim 3 te yanna
    .Y.E : Tamam, tamam Apocum hadi
    A.B : Tamam abi sayglar abi saol
    Sank Abdullah, Ahmet elebi’nin Mehmet Yldz ile grmek zere Sivas’a gittiini haber vermektedir.

20.05.2011 gn saat:13.08’de Abdullah Baak’n Yusuf Turanl’y arad grme(tape:3171);
    Abdullah: “Daym gitti”, Yusuf: “…daha bugn m gidiyor hani dn gidiyordu o,…halletmeye mi gidiyor,…bilet ilerini”, Abdullah: “He i, bilet yok,…sayem ite olacaksnz falan filan”, Yusuf: “Hayrls olsun”, Abdullah: “Beni de Kadky’deki abim ... ard,…dedi senin biletlerde bi problem var m…”.
    Sank Abdullah, lhan Ekiolu ile grmesinden hemen sonra ayn dakika ierisinde Yusuf Turanl’y arayarak, Ahmet elebi’nin (Daym) Sivas’a gittiini O’na da bildirmektedir.

20.05.2011 gn saat:20.25’de Ahmet elebi’yi Sivasspor futbolcusu Mehmet Yldz’n arad grme(tape:2880);
    Ahmet’in; nerede olduunu sormas zerine Mehmet’in: “Otelde aadaym sen nerdesin” dedii, Ahmet’in: “Dur geleceim imdi” dedii.

21.05.2011 gn saat:11.51’de Ahmet elebi'nin Abdullah Baak' arad grme(tape:2900);
    Abdullah: “Mehmet abi geldi imdi arabasnn direksiyonuna ben getim imdi bir caddede tur atacaz", Ahmet:“Tamam arabay da havaalanna park et", Abdullah: "Kadro belli oldu mu day", Ahmet: “Korcan, Navraci, Sedat, Uur Kavuk, Ziya, Erman, Kamil, Eneramo, Sedia", Abdullah: “yi ne gzel ite Mehmet Yldz yok" ,
    Sank Ahmet elebi, Abdullah Baak’a Sivasspor kadrosunu ilettikten sonra Abdullah “iyi ne gzel ite Mehmet Yldz yok” diyerek ike anlamas yapmak istedikleri futbolcunun kadroda olmamasndan duyduu mutluluu dile getirmitir.

21.05.2011 gn saat:14.48’de Ahmet elebi'nin Ali Kratl'y arad grme(tape:2901);
    Ahmet: “Geliyorsun stanbul’a", Ali: "Sabah geliyoruz…Uak 7 buukta binerken ararz seni mesaj atarz biniyoruz diye araba maraba ayarlarsn var m bir problem yok deil mi", Ahmet: “Yok yok",
    21.05.2011 gn saat:15.01'de Tamer Yelkovan' Aziz Yldrm'n arad grme(tape:3638);
    Aziz: “Bu artan biletleri de gnderdin mi yoksa sende mi", Tamer: “Gnderdim bakanm hepsini Mustafa’ya verdim…ey dedim hani orda hani yz ellilikleri biz iki yze veriyoruz yaorda bamz aryabilir dedim yz elliyi belki yz elliden vermek zorunda kalrz", Aziz: “Tamam birey olmaz" , Tamer: “Birileri bir ey der filan hani basna masna der".
    Muhasebe mdr olan ve mali ileri bilen sank Tamer Yelkovan, Aziz Yldrm’a rayi bedellerinin zerinde bir fiyat ile bilet satmalarnn kendilerini skntya sokabileceini sylemektedir.

21.05.2011 gn saat:18.31’de Abdullah Baak’ lhan Ekiolu’nun arad grme(tape:3173);
    Abdullah: “Evet ben nden gidiyorum kapda seni bekleyeceim”, lhan: “Tamam eyi aldn demi Apo”, Abdullah: “Aldm abi aldm, aldm”,

21.05.2011 gn saat:18.56’da Abdullah Baak’n Nvit isimli ahs arad grme(tape:3174);
    Nvit: “Efendim Apo abi”, Abdullah: “O antay unutursan beni mr boyu unut, o, hem senin gelecein, hem benim, lhan Ekiolu’nun”, Nvit: “…yle diyorsun da dur imdi arabay park etmeye alyorum kapy niye kapatmyorsun Apo abi geliyorum imdi bekle geliyorum oraya” .
    21.05.2011 gn saat:20.29’da Ahmet elebi'yi Abdullah Baak'n arad grme(tape:2902);
    Abdullah: "Kapnn nnde seni bekliyoruz arabada", Ahmet: “Tamam geliyorum dur",

21.05.2011 gn saat:21.07’de Ahmet elebi'yi Reit isimli bir ahsn arad grme(tape:2903);
    Reit: “Erdal stanbul’da…2 milyar para lazm ona bir Eran’a syle ona urayp alacak pazartesi geri gnderecek sana…sen Sivas’ta matasn", Ahmet: “He niye hayrdr", Reit: “Paray aldn yoksa sonra m verecek", Ahmet: “Hadi grrz sen beni yakmann derdindesin hayrdr", Reit: “Hele bir vermeyin ma grn, bence siz para aln, o para bizde krda kalr, yoksa skysa vermeyin ma, sizi stanbul’da grrm".
    Sz konusu grmeden Reit adl ahsn da, Fenerbahe lehine yaplan ike anlamas gerei Ahmet elebi’nin para alacan bildii anlalmaktadr. Hatta ne zaman alacan sorduunda Ahmet elebi hemen “Hadi grrz sen beni yakmann derdindesin hayrdr” diyerek telefonu kapatmak istemitir.
    Trabzonspor √
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

21.05.2011 gn saat:23.35’de Ahmet elebi'nin Nvit'i arad grme(tape:2904);

Ahmet: “antam nerede", Nvit: “Arabada", Ahmet: “Getirsene onu yukarya bir",
    Sank lhan Ekiolu sz konusu anta iin durumada, “takm elbise antam, o benim elbise antamdr. inde ok deer verdiim nem verdiim malarda giydiim takm elbisem vardr” ifadeleri kullanmtr. Son maa gelinceye kadar takmnn ok nemli baka malarna giden sank lhan Ekiolu, Abdullah Baak ya da bir bakas ile hibir telefon grmesinde uurlu elbise muhabbeti yapmamtr. Kald ki, Faruk Yaar ve Aziz Yldrm ile yapt telefon grmelerinde “iyi 3 diki,…yani her koldan spor yapacaz, ok salam, yle yaptm bakanm” szleri ile yaplan ike anlamasnn salamlndan sz ederken, iin ahsa kaldn gsteren uurlu elbise savunmas inandrclktan yoksundur.

Sz konusu uurlu elbise savunmasnn inandrclktan yoksun olduunun bir baka kant, Abdullah Baak’n savunmasdr. Abdullah Baak durumadaki savunmasnda; elbiseyi kaybederse bir daha lhan’n yanna gidemeyeceini, 20 yldr sren abi kardeliinin biteceini sylemektedir. Esasen hibir tutar taraf bulunmayan bu savunmaya bir an itibar edilse dahi lhan’n uurlu elbisesinin kaybedilmesinin Nvit’in gelecei ile hibir ilgisi olmasa gerektir. Oysa Abdullah; “O antay unutursan beni mr boyu unut, o, hem senin gelecein, hem benim, lhan Ekiolu’nun” szn Nvit’e sylemektedir.

Savunmada dile getirildii gibi, msabakadan iki gn nce 20.05.2011 tarihinde Sivas’a gelen ve otele yerleen sank Ahmet elebi’nin, 21.05.2011 gece yars arata olan eyalarnn bulunduu antay istemesi hayatn olaan akna aykrdr.

Nitekim bunun farknda olan mdafii mvekkilinin, toplantda Mecnun Otyakmaz’n Fenerbaheli konuu (?) kastederek “aramzda bcek var” sznden alnd iin oteli terk edeceinden Mecnun Otyakmaz’n yolda evirdiini, bu arada da ofrnn antay arabaya braktn savunmaktadr. Bu savunma varsaymn da tesine gemitir. Buna gre, gelecei grme kabiliyeti o kadar gelimi bir ofr vardr karmzda. Mecnun, aka zerine alnarak toplanty terk eden Ahmet elebi’yi yolda evirdiine gre, Nvit, Mecnun Otyakmaz’n toplantda yapaca akay bildii iin nceden Ahmet elebi’nin odasna giderek eyalarn toplam ve araca gtrmtr. Ahmet elebi de, Mecnun’un yoldan evirmesi ile hemen odasna kmadna gre arada belirli bir srenin gemesi gerekir. Eer bu senaryo Mecnun ve Nvit arasnda daha nceden yazlp rol paylam yaplmam ise, hibir inandrc yn bulunmamaktadr ve itibar edilmemitir.

u hale gre; sz konusu anta Nvit iin bir “gelecek” ise evleviyetle ofrln yapt patronu Ahmet elebi iin nem arz etmesi gerekir. Mehmet Yldz ile ike grmesi iin, Blent brahim en’den (yukarda deerlendirilen 2669 nolu tapede) “…yani senle konutuklarmzda mutabk myz... ben yani operasyona baladm” eklinde ald onay ile Sivas’a gelen Ahmet elebi’ye, sz konusu anta ierisinde Mecnun Otyakmaz’n da bilgisi ve onay ile ike anlamasnda kullanlan menfaat karl parann geldii noktasnda Mahkememizde tam bir vicdani kanaat olumutur.
    Trabzonspor √
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

22.05.2011 gn Sivas Stadyumunda oynanacak Sivasspor-Fenerbahe futbol msabakas ile ilgili olarak; iletiimi tespit, dinleme ve kayt altnda bulunan Ahmet elebi’nin, Sivassporlu futbolcu Mehmet Yldz’la grerek ike giriimlerinde bulunaca, 17.05.2011 gn Sivasspor Bakan Mecnun Otyakmaz ile yapt grmede Sivas’a geleceini belirtmesi zerine, Ahmet elebi’nin irtibatl olduu bu ahslarla Sivas’ta temasa geecei ve 20.05.2011 gn havayoluyla Sivas’a gidecei, 20.05.2011 gn saat:16.00 sralarnda Sivas Nuri Demira Havalimanna gelecei bilgisinin edinilmesi zerine;

20-21-22.05.2011 Gnl Fiziki Takip Tutanaklar ile sabit olduu zere (Kls. 28, Dizi:186-202 aras) gvenlik grevlilerce 20.05.2011 gn saat:16.00 sralarnda bahse konu yere geilerek fiziki takip almalarna balanld, saat:16.32’de A.elebi’nin elinde bulunan valizle beraber A ahs ile birlikte havaliman gelen yolcu kapsndan k yapt, bu srada orada bulunan 5-6 kiilik bir grupla selamlaarak ayakst konutuu, daha sonra vedalaarak kendisini karlamaya gelen ahsla birlikte 58 FN 294 plakal beyaz renkli Megane marka araca bindii, birlikte geldikleri A ahsn ise 58 TD 986 plakal fme renkli Volkswagen Passat marka araca bindii ve her iki aracnda ehir merkezine doru hareket ettii, 58 FN 294 plakal aracn Erzincan yolu zerinde bulunan Peugeot bayiine geldii ve durduu, burada Ahmet elebi’nin aratan inerek ieri girdii, saat:17.05’de bayii ierisinde 2. katta ofislerin bulunduu blmde cep telefonuyla grme yapt, bu esnada Sivasspor Kulb Bakan Mecnun Otyakmaz ile, beraberinde bulunan Sivasspor Kulb dari Menajeri Faruk Taseten, Mehmet Oflaz ve B ahsn ofislerin bulunduu kattan aa inerek dar ktklar, Ahmet elebi’nin arkalarndan kt, darda bir sre ayakst sohbet ettikten sonra Mecnun, Ahmet ve Faruk’un 34 MLH 94 plakal siyah renkli Honda CR-V marka araca binerek hareket ettikleri ve Erzincan yolu zerinde bulunan Sivasspor Kulb tesislerine girdikleri,

Yaplan iletiim tespitlerinde; Ahmet elebi ile futbolcu Mehmet Yldz’n saat: 20.25 sralarnda grecekleri bilgisinin edinilmesi zerine, gvenlik grevlilerce saat:20.00 sralarnda Byk Otele geildii, Mehmet Yldz’n; Byk Otel’e gelerek ieri girdii, otelin lobi blmnde dolat, bir ara cep telefonuyla grme yapt, daha sonra Ahmet elebi’nin gelerek Mehmet Yldz’la tokalat, asansrlerin karsnda bulunan koltuklara oturarak bir sre konutuklar, daha sonra oturduklar yerden kalkarak birlikte dar ktklar, arkasndan Ahmet elebi’nin otele geri dnd, Mehmet Yldz’nn ise ayrld,

21.05.2011 gn Mecnun Otyakmaz, Ahmet elebi, Faruk Taseten ve Mehmet Oflaz’n buluarak kahvalt yaptklar, ardndan Mecnun, Ahmet ve Faruk’un nn caddesi zerinde bulunan Burger King’e getikleri bilgisinin edinilmesi zerine; gvenlik grevlilerce saat:12.00 sralarnda bahse konu yere geildiinde 34 MLH 94 plakal aracn cadde zerinde park halinde olduu, Burger King’e girildiinde Mecnun, Ahmet ve Faruk’un kendi aralarnda konutuklar, bir sre sonra hep beraber dar karak park halindeki araca bindikleri, Byk Otel’e getikleri ve ieri girdikleri, saat: 13.15’de otelden karak araca bindikleri ve ayrldklar,

Ahmet elebi’nin saat:18.00 sralarnda stanbul’dan gelecek Abdullah Baak ve Blent en’i karlamak iin havalimann gidecei bilgisinin edinilmesi zerine; gvenlik grevlilerce Byk Otel nnde beklenmeye baland, saat:17.27’de Ahmet elebi’nin otelden kt, 34 VIP 20 plakal siyah renkli Mercedes marka minibse binerek hareket ettii, Nuri Demira Havaliman’na gelerek VIP yolcularnn giri k yapt kap nnde beklemeye balad, saat:18.28’de gelen yolcular karlad ve Abdullah Baak ve Blent en’le araca bindii, Aziz Yldrm ve beraberindeki dier ahslarn ise yolcu otobsne bindikleri ve ehir merkezine doru hareket ettikleri, saat:18.50’de minibsn gelerek Byk Otel karsnda durduu, ierisinden A.elebi, A.Baak ve B.en’in inerek otele girdikleri, arkasndan da Fenerbahe Spor Kulb yneticilerini tayan otobsn geldii, Aziz Yldrm ve beraberindeki ahslarnda otele giri yaptklar, daha sonra da Fenerbaheli futbolcular tayan takm otobsnn geldii,

Saat:20.29’da 34 MLH 94 plakal arala Mecnun Otyakmaz ile Faruk Taseten’in gelerek otele girdikleri, bu arada Ahmet elebi, Abdullah Baak, lhan Ekiolu, Blent en ve C ahsn ise otelden karak 34 VIP 20 plakal araca bindikleri ve Sivas Ticaret Odas sosyal tesislerine gelerek ieri girdikleri, daha sonra ayn arala saat:22.05’de Byk Otel’e giri yaptklar, saat:21.44’de Faruk Taseten’in otelden karak 34 MLH 94 plakal ara ierisinden not defteri ald ve otele dnd, bir sre sonra tekrar karak ayn ara ierisinden bu sefer siyah spor anta ald ve otele dnd,

saat:00.26’da Aziz Yldrm ve Mecnun Otyakmaz ile her iki kulp yneticilerinin bir ara dar ktklar, daha sonra hep birlikte tekrar ieri girdikleri, yaklak yarm saat sonra Aziz Yldrm ile dier ahslarn Mecnun Otyakmaz ve yannda bulunan ahslar uurlayarak otele girdii, bu srada Faruk Taseten’in elinde bulunan siyah spor antay 34 MLH 94 plakal araca koyduu, arkasndan Mecnun Otyakmaz, Mehmet Oflaz ve D ahs ile birlikte nn caddesi zerinden meydan istikametine doru yaya olarak gittikleri anlalmtr.
    Trabzonspor √
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

22.05.2011 gn saat:22.34’de Mehmet Yldz'n X ahs arad grme(tape:3310);

Mehmet: “NE YAPAYIM FENERBAHE'Y AMPYON YAPTIK GDYORUM", X ahs: "Olum orada kafay akp atsana gol ya ayakla vuruyorsun sen ayakla vuramazsn ya", Mehmet: “Nereye gidecekmi ne gol atacam ya ben oraya gol atmaya gitmedim ki…ben oraya bulunmaya gittim o da tesadf oradan adam…Santos bouna geldi, ben ey bakana syledim ben ayrlacam diye haberin olsun ha" , X ahs: "eyle orada iyi gein konu yeni Sportif direktrmzle…mit Karan", Mehmet: “mit abiyle konuurum ya", X ahs: "Brakt futbolu zaten…imdi o gelecek hereyle o ilgileniyor", Mehmet:“Transferlerle mi", X ahs: "Fenerle anlam gya Sezer yneticilerle dedim ampiyon olsun da bar moral bozukluu olmasn", Msabaka sonrasnda yaplan sz konusu konumadan Mehmet Yldz’n, Ahmet elebi ile ike anlamas yapt net olarak anlalmaktadr.
    Mehmet Yldz Mdafii mvekkilinin mata oynamadn, 82. dakikada oyuna girdiini, eer ike yapsayd batan itibaren oynayacan savunmutur. Ancak bilinmeli ki takm antrenr Rza almbay’dr ve kadroyu o kurmaktadr. Tm oyuncular gibi Mehmet Yldz’n da, kendisini kadroya dahil etmek/ettirmek gibi bir takdiri yoktur. Oyuncunun sonradan oyuna girmesi, onun deil Hocasnn ike yapmadnn kant olabilir. Rza albay’n da Mehmet Yldz’, ike anlamasnn varlna bilerek oyuna almad gibi bir iddia ve yarglama konusu dava bulunmadna gre, yukarda aklanan nedenler ile sank Mehmet Ylmaz’n ike anlamasna vard sonu ve vicdani kansna ulalmtr.

23.05.2011 gn saat:10.57’de Cemil Turhan' X ahsn arad grme(tape:2585);
    X ahs: "2 tane hakemle sizin ben var ya…grmedin mi eyi 1-1 iken ma bir tane o eyi heriflerin ofsaytn kesti", Cemil: “Grmedin mi len Sivasllar nasl oynuyor" X ahs: "Ne yapacak adamlar yatacaklar m", Cemil: “O zaman diyecek ki ben, oynayacak, diyecek, ben dostuz mostuz merak etmeyin demeyecek abi", X ahs: "Siz o zaman yle konutunuz yle mi dediler sana…kendi aznla dyorsun bak…gittin demek orada grme yaptn hi utanmadan bunu sylyorsun he bana…gazetelere vereceim", Cemil: “O adan demiyorum…dostlarm arkadalarmz ya" dedii,
    Trabzonspor √
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

ABDULLAH BAAK VE YUSUF TURANLI ARACILIIYLA YRTLEN KE FAALYETLER

13.05.2011 gn saat:10.13’da Abdullah Baak’n Yusuf Turanl’y arad grme(tape:3140);
    Abdullah: “Bir de bir ey diyor,…kesinlikle diyor o dediin gibi ey yaptm hani sana dedim ya bir dz dedim,…yle dedim tamam m haberin olsun tamam m,…bir de kesinlikle diyor kimsenin haberi Blent abinin falan filan,…Blent abi baya b.k etmi ii biliyor musun”, Yusuf: “O yani yanmzda ..yanmzda olacak demi .. ikimizin” Abdullah: “…evet seni gtreceim,…locada beraber seyredeceksiniz…”

13.05.2011 gn saat:19.39’da Abdullah Baak’n Yusuf Turanl’y arad grme(tape:3142);

Abdullah: “Yarn sabah 9 buukta Kalam’ta bulumamz lazm,… Bir numara seninle grecek,…ama kimse bilmesin Dereaz var ya”.
    Abdullah Baak, Yusuf Turanl’ya grecei “bir numara” olarak belirttii kii Aziz Yldrm’dr. Zira durumadaki savunmasnda bizzat kendisi “Aziz YILDIRIM'a bir numara, CEO demek kadar normal bir ey yok, eer bana inaat iisi deselerdi o zaman bu ifreli bir kelime olabilirdi” eklide savunmada bulunmutur.

13.05.2011 gn saat:19.46’da Abdullah Baak’n Yusuf Turanl’y arad grme(tape:3143);

Abdullah’n; bir nceki grmede geen buluma konusunun Pazar gnne kaldn belirttii, Yusuf’un: “(Aziz Yldrm’ kastederek) mparator aryorsa gideriz ayp ediyorsun,…alacak m beni kanatlarnn altna” dedii, Abdullah’n: “Abi dedim tek yetkili bu arkada klalm,…tamam dedi o artk kardeimiz dedi” dedii,

14.05.2011 gn saat:17.19’da Abdullah Baak’ Yusuf Turanl’nn arad grme(tape:3147);

Yusuf’un Blent adl ahsn aradn ve karya ardn belirterek “…ey iin mi aryor oraya m gtrecek beni” dedii, Abdullah’n: “Yok ora iin deil abi,…ii var” dedii, Yusuf’un: “..abi benle onunla ilgili konumasnlar abi ya...” dedii, Abdullah’n: “…yarn seni bir numarann yanna gtrecek,Bir numara bile ona dedi ki,…sizi bakas arrsa gidip grmeyin,…ben bu ilere girmiyorum deyip konuyu kapatp atn” dedii,

14.05.2011 gn saat:17.21’de Abdullah Baak’n lhan Ekiolu’nu arad grme(tape:3148);

Abdullah: “..o benim kardeim arad da imdi beni, …bu Blent abi arayp duruyormu”, lhan: “Ya ilgilenmesin…bizim bir numara bu i olsun da nasl olsun istedii iindediki ben Blent ile beraberim dedi o sana sylediini sen bi Blent ile konu dedim ya bakanm sen brak dedim u Blent’i dedim yarn dedim adam bana geliyor beraber ma seyredeceiz dedim ben yarn halledeceim dedim…”,

Sz konusu grme trafiinden, Aziz Yldrm’n; Sivasspor kalecisi Korcan elikay’n menajeri Yusuf Turanl ile ike amal grmesi iin Blent brahim en’e talimat verdii, ike faaliyetini lhan Yksel Ekiolu ve Abdullah Baak ile yrten Yusuf Turanl’nn bu durumdan rahatsz olduu ve Abdullah Baak’a ilettii, Abdullah’n durumu lhan Ekiolu’na aktard, lhan Ekiolu’nun da; Aziz Yldrm’la grerek durumun kendisinin kontrol altnda olduunu, Blent brahim en’in olaya karmamasn sylediini, Abdullah Baak’a aktard anlalmaktadr.

lhan Ekiolu, Abdullah’a, “bizim bir numara bu i olsun da nasl olsun istedii iin” derken Aziz Yldrm’n son karlamada, Fenerbahe ma kazansn da nasl kazanrsan kazansn dncesinde olduunu, bu nedenle Blent brahim’e de bu ynde grev vermi olacan sylemektedir. phesiz “bizim 1 numara” sz ile kastedilenin “Aziz Yldrm” olduu sabittir. Zira daha nce de belirtildii zere Sank Aziz bizzat durumadaki savunmasnda “Aziz YILDIRIM'a bir numara, CEO demek kadar normal bir ey yok, eer bana inaat iisi deselerdi o zaman bu ifreli bir kelime olabilirdi” eklideki beyanda bulunmutur.

14.05.2011 gn saat:17.24’de Abdullah Baak’n Yusuf Turanl’y arad grme; (tape:3149)
    Abdullah: “O eyin yanndaym tamam m bir numarann uan,…lhan abi…”, Yusuf:“…bu yarnki bizim grmemizden bunun haberi olmaz demi patlamayalm sonra dedi bana diyor ki aman kimseyle grme bir tek benle gr diyor…”,
    Sz konusu grme ile Abdullah Baak, lhan Ekiolu’nun kendisine ilettii bilgileri, Yusuf Turanl’ya aktarmaktadr.

14.05.2011 gn saat:17.29’da Abdullah Baak’n Blent brahim en’i arad grme(tape:3150);
    Blent: “Kulpteyim Apo, Aziz abiyle...kacam imdi”, Abdullah: “Ayn sularda gezmeyelim Blentiim (glyor) anladn sen” , Blent: “O o o senin o sular derin gelir hadi bak burada suyun ba hadi”.

Abdullah Baak birlikte ike faaliyetleri yrtt Yusuf Turanl ile; ike amal grmeye alan Blent brahim en’e, “ayn sularda gezmeyelim” diyerek tepki gsterdii, Blent brahim en’in de, “bak burada suyun ba hadi” diyerek Aziz Yldrm’la birlikte olduunu syleyip yaknln n plana kartt anlalmtr.
    Sank Abdullah Baak, Blent brahim ile grtkten hemen sonra ayn dakika ierisinde saat:17.30’da lhan Ekiolu’nu arad grme(tape:3151);
    Abdullah: “imdi Blent abiyi aradm, Dedim abi sular bulandrmaya gerek yok ki dedim,…tamam m dedim bana dedi ki emenin ba yanmda oturuyor bakann sesi geliyor ben ne dedim ona…ben kraln tanmam bir tek kiiyle muhatabm dedim”.

14.05.2011 gn saat:17.32’de Abdullah Baak’n Ahmet elebi’yi arad grme(tape:3152);

Abdullah: “… day sana bir ey diyeceim ya,…ya bu Blent abi neyin peinde abi ya,…ya ileri bozuyor oray buray aryor abi neyin peinde yani,…5 bin dolar avanta grd diye yani saldrya gemi…”.

14.05.2011 gn saat:17.53’de Abdullah Baak’ Cahit isimli ahsn arad grmede(tape:3153);

Abdullah: “..Blent abi gene pislik yapyor da ok ayp ediyor…bu ona 5 bin verdi o da parann kokusunu ald ne yapyor ortal kartryor… iimizi bozuyor”.
    Abdullah Baak, Yusuf Turanl ile birlikte yrttkleri ike faaliyetine ayrca Blent brahim’in dahil olmasndan duyduu rahatszl, lhan Ekiolu, Ahmet elebi ve Cahit isimli ahslar ile paylamaktadr.

15.05.2011 gn saat:18.12'de Yusuf Turanl'nn Korcan elikay' arad grme(tape:3454);

Korcan: “stanbul’daym ya dn geldim", Yusuf: “Niye oynatmad Korcan" , Korcan:"Btn oynamayanlar oynatt", Yusuf: “Fener ma da yle mi yapacak" , Korcan: “Yok canm Fener mana tam kadro karz", Yusuf: “Fener manda sen mi oynuyorsun", Korcan: "Evet inallahyani bir ey yok", Yusuf: “Ne zaman yarn m dnyorsun", Korcan: "ey sal", Yusuf: “yi yarn grrz o zaman".
    Yusuf Turanl, Sivasspor Kalecisi Korcan’ arayarak Konyaspor karsnda kalede yerini almamas nedeniyle bu durumu sorduu ve Fenerbahe ile yapacaklar msabakada oynayp oynamayacan renmeye alt anlalmaktadr.

15.05.2011 gn saat:18.14’de lhan Ekiolu’nun Cemil Turhan’ arad grme(tape:2998);
    lhan: “Nerdesin ya”, Cemil: “ktm geliyorum,…uanda kapda Faruk ile geliyoruz ”, lhan: “imdi bu Apoyla ey burda,…o sana syledim ocuk vard ya neydi,…hi bu olaylardan konumayacaz ha,…onlar bilinmesini istemiyor o ocuk senin yani sen hibir eyden haberin yok”, Cemil: “Tamam”.

Sank lhan, Cemil Turhan’a yannda Abdullah Baak ile Yusuf Turanl’nn (o sana syledim ocuk) yannda olduunu, geldiinde ike konusundan konumamalar istemektedir. lhan’n “o sana syledim ocuk” diye kasdettii kiinin Yusuf Turanl olduu, Yusuf’un Korcan’ ararken cep telefonunun, “2753448307 - opr:Turkcell(FBMAR7) - FENERBAHE SUKRU SARAOLU STADI KIZILTOPRAK (FBAHCE STADI MARATON OKUL) KADIKY,STANBUL” noktasndaki baz istasyonundan sinyal vermesinden anlalmaktadr.. Bununla birlikte 3140 nolu tapede Abdullah’n Yusuf’a, “…locada beraber seyredeceksiniz” ve lhan’n Abdullah’a, “…yarn dedim adam bana geliyor beraber ma seyredeceiz dedim” szlerinden Yusuf ile lhan’n, Fenerbahe Stadnda Ankaragc msabakasn lhan Ekiolu’nun locasnda seyrettikleri ve ike faaliyetine ilikin grme yaptklar anlalmaktadr.
    Trabzonspor √
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

16.05.2011 gn saat:10.39’da Abdullah Baak’n lhan Ekiolu’nu arad grme(tape:3163);
    lhan: “…kata gelecen”, Abdullah: “Ben imdi o tarafa yakn bir yerdeyim”, lhan: “yi gel”.
    16.05.2011 gn saat:10.40’da Abdullah Baak’ Yusuf Turanl’nn arad grme(tape:3164);
    Abdullah: “Beni imdi ard, taksideyim gidiyorum yanna” Yusuf: “Ama ok dillendi abi ya ben biraz ey yaptm yani haberin olsun”, Abdullah: “Abi ama bu kadar byle kskanlk bu kadar eylik ne fark eder sonuta ortada ayn menfaatler yani deil mi yani”,Yusuf: “Ama eye syle abi yani bu i ok ey oldu yani benim midem buland eye syle abi ya lhan abi ye valla yani”, Abdullah: “O ocuk bugn yanna gelecek mi senin”, Yusuf: “Gelecek abi”, Abdullah: “Sen yine konuta o ocukla”
    Kendisini aran sank lhan’a giderken Yusuf’u arayan Abdullah, Yusuf’a, “o ocuk bugn yanna gelecek mi” diyerek Sivasspor kalecisi Korcan’n gelip gelmeyeceini sormaktadr.

16.05.2011 gn saat:11.20'de Yusuf Turanl'nn Korcan elikay' arad grme(tape:3456);
    Yusuf: “Ben Es-Es deyim sen", Korcan: "Ben de Okmeydan’ndaym gelirim gel diyorsan", Yusuf: “Gel bekliyorum ben seni hadi",

16.05.2011 gn saat:11.22’de Abdullah Baak’n Yusuf Turanl’y arad grme(tape:3165);
    YUSUF TURANLI : Alo
    ABDULLAH BAAK : Napyon
    Y.T : yi abi sen
    A.B : yi ktm imdi
    Y.T : H
    A.B : Vapura biniyorum da karya bi Merter’e gidecem dedim bi vapurla nostalji yapaym Mehmet elebi ard o yavak kardeimi s..ktir et dedi
    Y.T : Hadi ya
    A.B : Cahit arad imdi beni kafay yemi bu diyor imdi de glyor nerde o diyor ar onu dedim ben gelir miyim oraya lan bunlar byle ite bu laz ....
    Y.T : Beni aryor bana diyor ki bak diyor bitti onla iim benim diyor ... diyor ben sinirli deilim farkndaysan diyor gayet diyor...
    A.B : Ha ha Cavite eledim imdi ayp deil mi dedim ya yakyor mu lhan abi de eyi diyor
    Y.T : Ne diyor
    A.B : Yirmi bin dolar bana
    A.B : Diyor onlarn hayatn s..kecem ikisinin e
    A.B : Sen nasl istiyorsan abi dedim ben
    Y.T : ...
    A.B : Ben ey yapmadm diyor
    Y.T : Bana sordu biliyor musun
    A.B : Biliyorum biliyorum anlatt bana dedim abi dedim ben hi dedim bak sen beni tanyorsun abi dedim beni bile uyuttular deil Yusuf’u beni bile dedim
    Y.T : Ama sordu yani peki ama o da uyanm biliyor musun o uyanm
    A.B : ee uyanmamas diyor sen salak msn olum adamlar diyor bak diyor Yusuf’u yanma getirdin diye diyor adamlar size dman oldu diyor lan
    Y.T : Evet doru
    A.B : Diyor ite ona syle dedim abi ok rahatsz dedi ona syle tamam m o bizim kardeimiz her zaman bu iler olsa da olmasa da ben onu ok sevdim o hi kimseyi dedi ona bizzat syle bak bunu bizzat benim yanmda br bir numarayla konutu dedi bunu bizzat syle o br numarada iki numarada onun her zaman yanndayz pi dedi onlar s..ktir etsin dedi
    Y.T : Allah raz olsun
    A.B : Aynsn dedi sonra eyi syledi
    A.B : Dedi ona syle dedi
    A.B : O ii halletsin dedi dedi eyi ite hani dnk ey var ya
    Y.T : Evet
    A.B : Onu o rakam
    A.B : Onun yarsn dedi
    A.B : YZ DED O KARDEE VERSN K YZ KENDNE ALSIN DED
    Y.T : Evet
    A.B :Ona syle mutlaka da halletsin diyor ama diyor benim byle gsm byle bam dik yapsn herkes desin ki helal olsun
    Y.T : Tamam tamam
    A.B : Tamam abi
    Y.T : pyorum seni grrz
    A.B : Tamam

Sank Abdullah, lhan Ekiolu ile grmesinden sonra Yusuf’u arad ve O’na lhan’n “ YZ DED O KARDEE VERSN K YZ KENDNE ALSIN DED” diyerek ike faaliyetini sonulandrmasn istediini ilettii grlmektedir.

16.05.2011 gn saat:12.00'de Korcan elikay'n, Yusuf Turanl'y arad grme(tape:3458);
    KORCAN ELKAY : Arabay nereye ekecem abi
    Y.T : Ney canm
    K : Arabay nereye ekecem ...
    Y.T : Yo yok mu
    K : Merkez otoparka m gideyim
    Y.T : Yok nnde dursana dur geliyorum, geliyorum
    Sank Yusuf ike grmesini yapmak zere ard Korcan ile Akmerkez nnde buluacaktr. Zira bu srada cep telefonu 228347632 - opr: Turkcell (AKMER3) - AKMERKEZ AKMERKEZ ETLER (AKMERKEZ) BEIKTA,STANBUL baz adresinden sinyal vermektedir.
    Trabzonspor √
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

16.05.2011 gn saat:14.30’da Abdullah Baak’ lhan Ekiolu’nun arad grme(tape:3166);
    Abdullah: “Abi o bizim kardeinki leden sonrada ey nedir ad brne gitmek lazm abi yzyze”, lhan: “eye senin dediine”, Abdullah: “Ya oraya kadar gitmek lazm,…e srf (Yusuf Turanl’y kastederek) bizim o kardeinki ile olmuyor mu abi”, lhan: “stersen bi daha senle yarn konualm seninde gitmem doru olurmu oralarda gzkmen”, Abdullah: “Oraya gitmeyecem zaten abi,…Kayseri’ye abi,… oraya gidermiyim abi ben”, lhan: “yi sen gel ikisi iin mi yoksa o biri iin mi”, Abdullah: “kisi iin abi,…senin dediin gibi syledim abi”, lhan: “…brn de yapsn ha bi tane daha var dn syledii”,

16.05.2011 gn saat:15.16’da Abdullah Baak’ lhan Ekiolu’nun arad grme(tape:3167);
    Abdullah:“…imdi BBM’den yaztm da BBM’im varya artk”, lhan: “Kullanabiliyor musun onu”, Abdullah: “…ben medeniyete uygunum abi yemek ii tamam yemee gidebiliriz,…dnk gibi 3 porsiyon dner yemeyelim de bir porsiyon yiyelim de bi porsiyon olsun”,

16.05.2011 gn saat:17.51’de lhan Ekiolu’nu Abdullah Baak’n arad grme(tape:3002);
    Abdullah: “O imdi benim kardeimi ara bana bir ey yazd da mesajda,…o arkada bilmesin ama dedi abi yemek yiyeceimizi yani yarn”, lhan: “Yok kimse bildii yok” , Abdullah: “Ben sabah yanna gelirim abi yine”,

16.05.2011 gn saat:21.59’da Aziz Yldrm’n lhan Ekiolu’nu arad grme(tape:2417);
    Aziz: “Sen ne yapyorsun", lhan: “yi bakanm ite yarn… onunla birebir bi konumamz olacak… brleriyle de gidip birisi konuacak… iyi yani her ey yolunda yani", Aziz: “Aslnda seninle ben ikimiz bi zel konusak iyi olur ama…ben sen Ali bu Ali’nin de diini yaptrm", lhan: “Btn gn oradaym evet…ben buralardaym siz nere ey yaparsanz ben atlar gelirim", Aziz: “te senin o konumalarndan sonra olmazsa ben bi konuaym…sana anlataym da sana bil yani ama sylemeyelim kimseye… ben, sen, Ali bilelim".
    Trabzonspor √
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

17.05.2011 gn saat:10.47’de lhan Ekiolu’nun Abdullah Baak’ arad grme(tape:3003);
    lhan:“Aramadn gelmedin”, Abdullah: “O kardeim de geliyo da yanma imdi,…o dedi abimle 1 dakka 2 dakika greyim ben dedim onu alp geleyim abi” , lhan: “yi tamam tamam”, Abdullah: “O imdi kt abi Maslak’tan,…sen ofistesin demi abi”,

17.05.2011 gn saat:10.57'de Yusuf Turanl'y Korcan elikay'n arad grme(tape:3461);
    YUSUF TURANLI : Sen ne yapyorsun tesiste mi
    KORCAN ELKAY : yi sorun yok
    Y.T : Tamam
    K. : Sen naslsn abi
    Y.T : Dediim gibi
    K. : H
    Y.T : Dediim gibi ha (Glyor) rahat ol ameliyat dn seti ameliyat
    K. : H h evet abi ameliyat dnyorum
    Y.T : Tamam tamam hayrlsyla ameliyat da bitirelim ondan sonra tatil yaparsn
    K. : YLE KOLAY DEL AB ZAM GELSN ZAM
    Y.T : Zam m harika harika oras sen rahat ol rahat ol gerisine karma ... PARA SEVYORUM SEN
    K. : Saol
    Y.T : Pazartesi gn sen burada m olacaksn
    K. : Yok abi ben Kayseri ye gemeyi dnyorum direk buraya gelmeden
    Y.T : E ben kimle greyim burada kardeinle mi
    K. : Abi sen ... kimseyle grmene gerek yok ki niye greceksin yani
    Y.T : Bekleyim yani seni mi bekleyim
    K. : ....dnte grrz abi
    Y.T : Tamam sen ka gn kalacaksn ki orada
    K. : 1 gn ... 2 gn ... kalr dnerim
    Y.T : Tamam NK HEDYEY PAZAR LENE ALACAIM BEN YAN tamam
    K. : Fark etmez abi sende yada bende durmas ok nemli deil yani
    Y.T : Adamsn adamsn hadi pyorum yavrum seni iyi bak kendine
    K. : Tamam grrz eyvallah
    Y.T : Hadi canm benim bay bay hadi
    K. : Bay bay
    Sz konusu grmede, sank Korcan, ike iin alaca paraya “YLE KOLAY DEL AB ZAM GELSN ZAM ” diyerek zam istemekte, Yusuf da onun kolay olduunu sylemektedir.
    Yaklak 4 dakika sren yukardaki grmenin bitimi ile birlikte Yusuf Turanl’nn saat 11.03’de Abdullah Baak’ arad grme(tape:3169);
    Yusuf: “Ben ktm abi”, Abdullah: “Tamam sen eye git Kadky’e bu Altyol varya boann oras”,

17.05.2011 gn saat:11.36’da Abdullah Baak’ Yusuf Turanl’nn arad grme(tape:3170);
    Abdullah: “Tam boann ordaym boynuzunda”
    Trabzonspor √
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

17.05.2011 Gnl Fiziki Takip Tutana’na gre (Kls. 28, Dizi:185) yaplan iletiim tespitlerinde; Abdullah Baak ve Yusuf Turanl’nn 17.05.2011 gn, lhan Ekiolu’yla; ahsn ofisinde bir araya geleceklerinin, Yusuf Turanl’nn Sivasspor kalecisi Korcan elikay ile irtibatl olduunun belirlenmesi zerine;
    Gvenlik grevlilerce ayn gn saat:12.00 sralarnda ofisin bulunduu Kadky Osmanaa Mah. Bestekr Dilhayat Sk. No:1 sayl yere geilerek fiziki takibe balanm, saat:12.29’da Abdullah Baak ve Yusuf Turanl’nn ofisten karak Stleme Caddesi zerinde yaya olarak yrdkleri, saat: 12.35’de Stleme Caddesi zerinde bir ticari taksiye binerek Kudili Caddesi istikametine doru ayrldklar anlalm, buna gre sanklar arasndaki iletiim tutanaklarnda geen bir araya gelme hususunun gerekletii, konumalarn bu haliyle fiiliyata dnt grlmtr.

17.05.2011 gn saat:12.32’de Blent brahim en'i Abdullah Baak'n arad grme(tape:3629);
    Abdullah: "Bak o dalyann hatr iin seni aryorum biliyor musun", Blent: “Ben sana yapacam biliyorum…ben seni aryorum yok telefona bakmyorsun yok orda bir ey anlatyorum…sonra ha bak grrsn ..", Abdullah: “Zor o Blent", Blent: “Grrz bakalm hadi yapabiliyor muyum yapamyor muyum…", Abdullah: “Ama bak Ali, Yusuf", Blent: “Yusuf kim lan lhan kim lan gittin lhan iki dakikada lhan’la konutum diyeyim", Abdullah: “Ben lhan’dan dolay m senle konumuyorum bi gece ben Mustafa’ya dedim ki akadan ara unu..sonra telefon et adam deilsin o ne demek ya", Blent: “Kzdm o gidiyorsun orda lhan’n oraya da 2 dakikada 2 kuru iin ey iin", Abdullah: “yi ki de gitmiim o Ali rzgar var ya o Ali Kratl…orda deli numaras yapt …sesimi karmadm…sayenizde Yusuf’da benle grmyor".

18.05.2011 gn saat:19.03'de Yusuf Turanl'y Korcan elikay'n arad grme(tape:3464);
    Korcan: “Aldn m abi mesajm", Yusuf: “Aldm da niye deitirdin ya numaray da", Korcan: "Niye deitirmeyim abi…iyi abi yeneceiz inallah Fener’i…yle abi biz elimizden geleni yapacaz bilgin olsun", Yusuf: “Sonuta siz topunuzu oynayacaksnz iyi oynayan kazansn", Korcan: "Hi gerek yok baka eylere", Yusuf: “Senin BBM ak ama", Korcan: “BBM’i de kapatacam abi", Yusuf: “Tamam var m bana syleyecein bir ey…sen mi oynuyorsun ey gene sen oynuyorsun demi" , Korcan: "nallah evet" .

Sanklarn muhtemel teknik takip almalarna kar konumalar ile nlem almaya altklar grlmektedir.

Trabzonspor √
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

19.05.2011 gn saat:12.24'de Yusuf Turanl'nn lhan elikay' arad grme(tape:3465);
    lhan: "Hi zorlamayacam ma sen gidecek misin abi", Yusuf: “Yok ya ne iim var…Korcan imdi alardan ey 90’lardan karacak sonra Fener bilmem ne zerimize yklenecek bak ulan mahvettiniz bizi ampiyonluktan ettiniz bana ne televizyondan izleyim", lhan: "Hi bir ey olmaz abi", Yusuf: “Ka olur 4’m olur (glyor)", lhan: “Ben 3’e razym abi", Yusuf: “ey Fanatik’i grdn m sen… Pedriel’e bende mesajla yazm ki Pedriel gol atsn adm dedim Fatma diye deitireceim dedim eyde…olmayacak duaya amin demek ...gel otururuz ya",
    Sank Korcan ile ike konusunda anlaan ve “HEDYEY PAZAR LENE ALACAIM BEN YAN tamam” dediinde Korcan’n “fark etmez abi sende ya da bende durmas ok nemli deil yani” karlk vermesine karn, Yusuf Turanl, Korcan’n kardei sank lhan ile irtibata gemektedir.

19.05.2011 gn saat:13.49'da Yusuf Turanl'nn lhan elikay'a gnderdii mesajda(tape:3466);
    "Bgcefteym kardesm ogunku oturdumuz yerde gel" yazd,

20.05.2011 gn saat:10.39’da lhan Ekiolu’nun Abdullah Baak’ arad grme(tape:3025);
    lhan: “Herey yolunda m”, Abdullah: “Evet abi”, lhan: “Tamam, tamam sen misafirinle konu bi daha sor”, Abdullah: “Tamam abi”,

20.05.2011 gn saat:14.30'da Yusuf Turanl'y Korcan elikay'n arad grme(tape:3467);
    Korcan: “Hemen arabay sattrdn h", Yusuf: “Geldim ben lhan gelecek diye soraym dedim araba gitmi 1 gn nce valla satlm…baka 5.20 bakarz”, Korcan: "Gelecekmi abi evet", Yusuf: “Baka bir ey buluruz yani…audi’de gzel 5.20 de gzel yani", Korcan: "Exculisev var ya galeri…A5 vard orada da…59 bin euro demi, …ite birine karar verdik alacaktk ey yok arlmz olmad iin", Yusuf: “Ama ne kadar bekledik da baksana yani syledik de", Korcan: "Brak ... brak biliyorum abi ya (glyor)", Yusuf: “Anca o kadar oldu (glyor) olmad gider o ... eye bakarz o senin sylediin arabaya bakarz… (lhan elikay’ kastederek) lhan da gelsin" ,
    Trabzonspor √
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

21.05.2011 gn saat:11.56’da Abdullah Baak’n Yusuf Turanl’y arad grme(tape:3469);
    Abdullah: “Tm kadroyu rendim de kadro aklanm”, Yusuf: “…benimki oynuyordur da”, Abdullah: “Evet,…, Mehmet Yldz’ kesmi”, Yusuf: “Niye”, Abdullah: “Pedriel ile Eneramo’yu koymu”, Yusuf: “Daha iyi olmu,..sert olanlar oynatyor ya”,

Bu grmede, Abdullah’n kadroyu rendiini sylemesi zerine Yusuf “benimki oynuyordur da” diyerek ike anlamasna vard Sivasspor kalecisi Korcan’n oynayp oynamadn sormakta, Abdullah oynadn sylerken ayn zamanda “Mehmet Yldz kesmi” diyerek Ahmet elebi zerinden ike anlamasna varlan bu oyuncunun ilk on birde olmadn sylemektedir.

21.05.2011 gn saat:12.01’de lhan Ekiolu’nu Abdullah Baak’n arad grme(tape:3033);
    LHAN YKSEL EKOLU : Alo
    ABDULLAH BAAK : Hayrl cumartesiler abi
    .Y.E : nallah hayrl pazarlara da balasn
    A.B : nallah, kupay senin elinde grrm
    .Y.E : nallah
    A.B : imdi kadroyu akladlar abi
    A.B : KALEDE RAMOV
    .Y.E : B DAKKA DUR, DUR B DAKKA DUR, EVET
    A.B : YOK EY PARDON YANLI DEDM KALEDE KORCAN
    A.B : (Glyor) ey yalnz ilerde abi eyi oynatyor Eneramo, Pedriel 2 forvet oynatyor
    .Y.E : Eneramo yla, Pedriel i
    A.B : Evet
    .Y.E : Evet
    A.B : Gene defansta Hayrettin var Kadir var
    A.B : Sedat var
    A.B :BRLERN DE SYLED AMA MD DAYIM, ARADIM DA SVAS’I
    .Y.E : H iyi, iyi, iyi tamam
    A.B : Sen kata hava alannda olacaksn abi
    .Y.E : Ben kata olacam biliyor musun
    A.B : Acaba ben eyi dnyorum abi ben ma alrz da ok rahatm hani geen hafta sana dedim ya korkuyorum
    A.B : imdi de ben ok rahatm, hani rahat ol rahat ol diyordun ya bana alacaz
    .Y.E : ...
    A.B : Alacaz yeneceiz
    .Y.E : Senin rahatln iyi oluyor ama rahat ol o zaman
    A.B : ok rahatm, hatta yani ne biliyim yani ok rahatm ben eyi dnyorum ACABA MN COOPER MI ALSAM PEUGEOT 508 M ALSAM (Glyor)
    .Y.E : (Glyor)
    A.B : kisi de ayn para biri ok ufak biri dizel yeni kmta
    .Y.E : Ya sen u ma alalm var ya
    A.B : H
    .Y.E : Bak senle ya ne keyif yapacaz dur
    A.B : Vallaha
    .Y.E : ... inallah
    A.B : Vallahi yemin ediyorum lhan abi bunu kalben sylyorum yani u ektiiniz streslere yani bi ka kii o kulpte zaten stresi yaayan bakanla beraber cidden yani
    A.B : Bu sefer hak ettik yani
    A.B : Alnmzn akyla abi
    .Y.E : nallah Apocum, ben saat
    A.B : ... 2 buukta m? 3 te mi
    .Y.E : Ben 2 buukda, ben, ben 3 te hava alannda olurum 3 te ...
    A.B : Tamam bende gelirim 3 te
    .Y.E : Tamam 3 te orda bulualm
    A.B : Tamam abi pyorum
    .Y.E : Tamam Apocum hadi
    A.B : Saol
    .Y.E : Hadi
    Trabzonspor √
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

Abdullah Baak, lhan Ekiolu’na Sivasspor kadrosunu sylerken, 2011 yl ocak aynda Sivasspor Kulb tarafndan sakatl nedeniyle szlemesi askya alnan kaleci Ramovi’in (http://sivasspor.org.tr/tr/haber/ramovic-in-sozlesmesi-donduruldu) oynadn syleyince, sank lhan armaktadr. nk kalede, kendisi ile ike anlamasna varlan Korcan’n olmas gerektiini her iki sank da bilmektedir. Abdullah, lhan’n bu aknlndan sonra “kalede Korcan” diyerek gerei sylemekte ve ardndan da glmektedir. Sank Abdullah, msabakann kazanlacandan o kadar emindir ki, lig boyunca hizmetlerinin karl olarak alaca aracn, Mini Cooper m yoksa Peugeot 508 mi olacan deerlendirmektedir.
    Bir dier ilgin nokta, sank Abdullah Baak’n “brlerini de syledi ama imdi daym, aradm da Sivas’” diyerek szn ettii Sivasspor yneticisi sank Ahmet elebi’nin, kendi takmnn kadrosunu msabakadan nce Fenerbahe’ye iletme arzusudur.

22.05.2011 gn saat:18.36'da Yusuf Turanl'nn Abdullah Baak' arad grme(tape:3472);
    Yusuf: “Statta msnz", Abdullah: "Ynetim otobsndeyiz…sen bugn grtn m", Yusuf: “evet" , Abdullah: “H tamam saol kardeim",
    Sank Abdullah “sen bugn grtn m” derken Yusuf’tan, Sivasspor kalecisi sank Korcan ile grp grmediini sormaktadr. Bu srada Abdullah Baak’n yannda lhan Ekiolu’nun da bulunduu aadaki grmeden anlalmaktadr.

22.05.2011 gn saat:18.55’de Alaeddin Yldrm'n, lhan Ekiolu'nu arad grme(tape:3636);
    lhan: “Abi…aadasn demi", Alaeddin: “Ne oldu", lhan: “eyi dzeni bozmaym ama ey bol ut ha", Alaeddin: “Tamam konuuruz tamam",
    lhan Ekiolu; msabaka ncesi Sivasspor kalecisi Korcan elikay’la ike konusunda anlaldn bildiinden ve bir kez daha Abdullah Baak ile Yusuf Turanl’y grtrerek teyit aldktan sonra, futbolcularn yannda bulunan Alaeddin Yldrm’ arayarak “takmn oyun dzenini bozmayaym ama” diyerek msabakada bol ut atlmas ynnde taktik verdii grlmektedir. Sz konusu msabakada Fenerbahe’nin att drt golden nn uzaktan ut ile gerekletii (zellikle birinci ve ikinci gol) gzetildiinde, sank lhan Ekiolu’nun bu tavsiyesinin ne denli yerinde olduu grlmektedir.
    Trabzonspor √
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

22.05.2011 gn saat:20.42’de brahim isimli ahsn, Ahmet Ate'i arad grme(tape:3497);

brahim: “Bu Korcan’a sorsana ya ka para alm ", Ahmet: “Bilmiyorum abi hi…bizim oyuncumuz bir sene daha Sivas’ta", brahim: “Bi bak bakalm ya bu iki tane manyak manyak gol yedi yailkinde de elini kaldrmad topa ya", Ahmet: “Deil mi", brahim: “Aklnda olsun karde haberleelim".

Yukardaki grmede brahim adl bir ahs, kaleci Korcan Beikta’n szlemeli futbolcusu olup kiralk olarak Sivasspor’da forma giydii iin Beikta’n stad sorumlusu olan sank Ahmet Ate’i, sank Korcan’n yedii ilk iki golden sonra henz msabakann ilk yars dahi bitmeden arayp, “bu Korcan’a sorsana ya ka para alm” szleriyle ike yaptn sylemektedir.

22.05.2011 gn saat:20.53'de Yusuf Turanl'nn Abdullah Baak' arad grme(tape:3473);
    Yusuf: “Nasl gol yedi ya ocua bak", Abdullah: “Sonu iyi bitsin de", Yusuf: “Daha ne olacak daha ne bitsin abi Fener kazanr ya daha eyi mi var abi kaleye gitmiyor Fener yaAma yani sonuta…ok kt yedi o ocua zldm",
    Msabakann devre arasnda (Fenerbahe 2-1 nde) Yusuf ile Abdullah arasndaki bu grmede Yusuf, Korcan’n ok kt gol yediini ve zldn sylemektedir.
    Trabzonspor √
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

22.05.2011 gn saat:23.39'da Yusuf Turanl'y lhan elikay'n arad grme(tape:3474);
    LHAN ELKAY : Abi naslsn
    Y.T : yiyim sen
    . : yi abi 10 dakikadr grtk ya
    Y.T : Nasl iyi mi...
    . : yi iyi iyi abi ya bir ey yok
    Y.T :He iyi tamam oh be rahatladm ya a..na koyaym valla ey oldum ya ulaamadm da mesaj attm ona aradm telefonu kapal
    . : He kapatt abi
    Y.T :Ya bu bir ey yani a..na koyaym brde yedi bakalar da yedi lig bandan beri her gol normal gol m sanki yani olabilir abiciim ya yle mi
    . : Aynen yle abi olabilir tabi ki yani
    Y.T :Ya lig bandan beri her gol normal mi yani a..na koyaym ne ya tamam da bunu
    . : Abi be benim tek eyim Stoch un kini yeseydi bari
    Y.T : A ite yani abi orada kurtaryor burada yiyor bu ksmetsizlik olabilir yani
    . : Anladn m
    Y.T : Tamam yani he her ey her kaleci
    . : Niyang, Niyang, Niyang na ... Niyang n kine refleks yapt mesela ... karmad...
    Y.T : ... kini Niyang k hay Alex, Alex in ki miydi Alex in kiydi bir de kar karya aprazdan kard yani olabilir a...na koyaym yani ey deil ya dnyann son... o futbolda var ya aradm bir ibnenin sesini duysaydm duyamadk onu da bir mesaj attm da
    . : yi ya sabah kata geleceksin diyor bana
    Y.T : H iyi tamam
    . : yi tamam yani... rahat
    Y.T : yi yani demi iyi ey bu kadar fazla takmasn kafasna
    . : Yok ya bir ey demedi
    Y.T : Bu gece hastanede kalacak demi
    . : Yarn biz kalrz abi hastane de
    Y.T : Kalp sal gn m dnersiniz
    . : Sal akama kadar kalrz sal akam ee biraz ge dneriz 9 ua var
    Y.T : Sal gn
    . : He 9 ua daha rahat olur abi direk eve geeriz
    Y.T :Tamam tamam tamam sen ey yap yani. Sende bu sefer moralini bozuk gsterme bu sefer o da bozulur...
    . : Yok abi benim yani
    Y.T : H h olur a..na koyaym
    . : Ben yoksa hani ben ben ok rahatm ama ite insanlar yani azlar torba deil ki bzesin
    Y.T : Yok be abiciim ya ... diyeceklerdi zaten bunu yani bunu herkes ... ne olursa olsun diyecekler
    . : Ya btn
    Y.T : Bak televizyonlar bir ey yok yani uan da
    . : Evet btn televizyonlarda hi bir ey yok
    Y.T : Yok yani ya o da olur a..na koyaym yani normal ne olsa diyecek yani
    . : Evet
    Y.T : Yani gol, gol normal hatasz gol de yesen diyecekti zaten
    . : Tabi canm
    Y.T : Siktir et ya koy anasnn a..na ya
    . : Ya
    Y.T : Valla hi ...
    . : eyi kartabilirdi o frikii o adamn kafasna arpmasa gidiyor da topa
    Y.T : Tabi canm kafasna arpt gitti oraya yani ne yapacak ona yani
    . : H
    Y.T : Ya yapacak bir ey yok yani
    . : Yapacak bir ey yok
    Y.T : Aynen
    . : Aynen yle abi
    Y.T : Tamam tamam konuuruz canm benim hadi pyorum seni
    . : Tamam grrz
    Y.T : Hadi bay bay
    Trabzonspor √
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

Msabaka sonrasnda sank Korcan’n kardei lhan ile Yusuf, Korcan’n yedii golleri deerlendirmektedirler. Sank Yusuf, “… bakalar da yedi lig bandan beri her gol normal gol m sanki yani olabilir abiciim ya yle mi” szyle Korcan’n yedii gln de normal gol olmadn itiraf etmektedir. Bu sze karlk lhan, ike yorumlarna neden olmayacan dnd iin “Abi be benim tek eyim Stoch’unkini yeseydi bari” diyerek esasen yenilen dier gollerin, ike anlamasnn varlna iaret eden yorumlara neden olacan sylemektedir.

Sank lhan elikay, Korcan’n Fenerbaheli Stoch’un gln yemesi halinde bundan dolay kimsenin phelenmeyeceini ve bir ey diyemeyeceini sylemektedir. Msabaka izlenildiinde, Stoch’un kaleci Korcan ile kar karya kald ancak ektii utun Korcan’n gsne arparak dar kt grlmektedir.
    Trabzonspor √
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

23.05.2011 gn saat:12.28’de Abdullah Baak'n Yusuf Turanl'y arad grme(tape:3191);
    Abdullah: "Yarn grrz", Yusuf: “len mi demitin", Abdullah: “Gideceim birazdan Kadky’e doru…haber veririm ben sana kardeim…ok mutluydu ama biliyor musun bizim abimiz", Yusuf: “Adam gibi adam", Abdullah: “Dedim 5 dakika daha uzasa ma 4-4 bitiyordu…ama Fenerbahe…top oynamad Yusuf ya, ulan sen ampiyonluk...mana kyorsun", Yusuf: “ok kt abi yle byle deil yani",
    ampiyonluu kazanmas iin ike faaliyetinde bulunan iki sann, Fenerbahe’nin Sivasspor’a kar ok kt futbol oynadn sylemektedirler.

24.05.2011 gn saat:10.11’de Abdullah Baak' Yusuf Turanl'nn arad grme(tape:3192);
    Abdullah: "imdi arad beni ard da…gel dedi bakaym da eer o ey iinse senin ararm gelirsin oraya", Yusuf: “Baka ne iin olacak be abi",
    Abdullah, Yusuf’a kendisini lhan Ekiolu’nun ardn sylemektedir. “Eer o ey iinse seni ararm” dedii konu, ikisini de mterek ilgilendiren ike faaliyeti ile ilgili olmas halinde Yusuf’a da haber vereceini iletmektedir.

24.05.2011 gn saat:10.38’de Abdullah Baak'n Yusuf Turanl'y arad grm e (tape:3194);
    Abdullah: "Evde normal numaran var m kardeim", Yusuf: “imdi bir yere geldim de 0212 352 42 53- 133", Abdullah: “Dur bir dakika da biz pek tklayamyoruz da,evet", Yusuf: “133 yap abi (arka planda telefon alma sesinin geldii)”,

24.05.2011 gn saat:10.38’de Abdullah Baak/ lhan Ekiolu’nun, Kosifler Oto’dan Selif Kosif’i arad grme (tape:3195);
    ABDULLAH BAAK : Alo
    SELM KOSF : Efendim
    A.B : ... abi
    S : Efendim canm
    A.B : Ne yapyorsun abi
    S : yi hayatm alyoruz sen ne yapyorsun canm
    A.B : Bir ey diyecem benim bu dediim araba bana o siyah
    S : Evet hayatm
    A.B : Blent CEYLAN nkinden dolu mu az m
    S : Blent CEYLAN nn ki Blent azna kadar doldurdu ki onunki gibi ... araba yok ki
    A.B : Ha tamam
    S : Blent
    A.B : Bu da ful de mi st alr falan
    S : Tabi, tabi bu da ful Blent CEYLAN nn arabada her bi bok var lan Blent CEYLAN ...
    A.B : Otuz dokuz dedin de mi en son
    S : Otuz dokuz be yz dedim sana krk bir bin normal
    A.B : Ya abi otuz dokuz be yz ne abi otuz dokuz ite Selim abi ya kendime alyorum bunu satmak iin deil
    S : Ulan sana tamam ben de sana yapyorum ite ben de sana yapyorum bunu
    A.B : Burda bir abm var demeye yapacak da
    S : Kim o
    A.B : Bak spriz bir abim bir daikaka
    (ABDULLAH BAAK TELEFONU ARKA PLANDA BULUNAN LHAN YKSEL EKOLU’A VERYOR)
    LHAN YKSEL EKOLU : Selim ne haber lhan ben
    SELM : lhancm merhaba naslsn iyi misin
    .Y.E : yiyim iyiyim sen naslsn
    S : Saol teekkr ederim kardeim kutluyorum lhancm sizi
    .Y.E : Saol ya vallahi sonunda baardk anasn sataym
    S : ok gzel bitti vallahi billahi ite bir herkes korku ierisinde ampiyonluk yatyor sonunda lhan be
    .Y.E : Vallahi billahi ya sen naslsn iyi misin
    S : Saol iyi lhan cm bu aralar fena deil alyoruz,kardeim valla ... valla
    .Y.E : Selim bu, bu bir araba alacak senden beenmi bir tane
    S : Tamam
    .Y.E : Benim ona bir szm var
    .Y.E : Onu ben halledecem
    S : Tamam lhancm
    .Y.E : Sana ama yle halledecem sana mdi bi on bin Euro gnderecem
    .Y.E : Bunu bana gerisini e bleceksin
    S : Tamam abicim
    .Y.E : Ne krk lan ite kaa dedin otuz dokuz
    S : Otuz dokuz be yze verecem abi lhan bunlar imdi zel ...
    .Y.E : Otuz dokuz be yze mi vereceksin
    S : Evet, evet
    .Y.E : Ben imdi sana dokuz be yz gnderiyorum
    S : Tamam hayatm
    .Y.E : Ondan sonra her ayn onu on beinde nmzdeki ay dahil yani Haziran on be temmuz on be Austo on be elden nakit gnderecem sana ben gnderecem
    S : Tamam oldu lhancm tamam haytm
    .Y.E : Tamam m
    S : Tamam canm
    .Y.E : Sen ne gerekiyorsa yap buna abi arabay marabay yaptr sen stne mstne ne yapyorsa yaptr veya istiyorsan paray alnca m yaparsn bilmiyorum nasl yaparsan
    S : Tamam, tamam sorun yok kardeim
    .Y.E : Benim yani garantin tamam m
    S : Tamam,tamam okey
    S : Tamam lhancm
    .Y.E : Saol,saol Selimcim
    S : Ne diyor
    .Y.E : imdi gelecem geleceimi syle diyor (ARKA PLANDA BULUNAN X AHSA;tamam ite olum gidiyoruz)
    S : Ha gelsin, gelsin tamam,tamam
    .Y.E : Tamam, YANLIZ SELM BR RCAM VAR SENDEN BUNU MZN DIINDA KMSE BLMEYECEK
    S : Yo sen merak etme ona syle ona
    .Y.E : Ha ona da syleyecem
    S : Ona syle
    .Y.E : O birine o birine sylerse (ARKA PLANDA BULUNAN ABDULLAH BAAK A; Bak karmam Apo bak aynen diyor ki ona syle diyor yani bak tamam m) pyorum Selimcim veriyorum hadi
    S : ptm lhancm kendine ok iyi bak kardeim
    .Y.E : Hadi sen de saol
    S : Saol,saol grrz
    (LHAN YKSEL EKOLU TELEFONU ARKA PLANDA BULUNAN ABDULLAH BAAK A VERYOR)
    ABDULLAH BAAK : Selim abi
    SELM : H canm
    A.B : Ben geliyorum birazdan yanna geliyorum
    S : Tamam sen al, al dokuz bin be yz o paray gel
    A.B : Tamam abi
    S : Tamam m canm
    A.B : Tamam oldu
    S : Hadi grrz kardeim

Sank lhan, ike faaliyetleri nedeniyle dl olarak sank Abdullah Baak’a Kosifler Oto’dan Mini Cooper marka ara almak iin yetkili Selim Kosif ile grmektedir.
    Trabzonspor √
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)