Hesaplipazar
Sayfa 2 Toplam 70 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 12 52 ... SonuncuSonuncu
Toplam 1747 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Aziz Yldrm

Trabzonspor Kongre yesi
    Klnkolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

03.05.2011 gn saat:13.03’te Erdem Konyar’n, Sami Din’i arad grme(tape:1888);
    ERDEM KOYAR : Alo
    SAM DN : Efendim Erdem efendim
    E.K : Ha yarn erkenden gidelim orada konualm her eyi olur mu
    S.D : Abi orada konuacak hi bir ey Erdem gerekten ok sinirliyim yle byle deil ve YEMN EDYORUM SANA YA OK PMANIM BU E GRDM N AB

E.K : Tamam bende sana her eyi anlatrm bir sknt yok ... sana
    S.D : Tamam ... sknt var a..na koyaym abi dn s..ktin attn bizi ya ne demek sknt yok
    E.K : Tamam her eyi ... niye ya ya
    S.D : Ya s..ki... ya sonu olarak bu tarafta ... hata bu
    E.K : Tamam telafi ... bir ey var ya bu sknt deil
    S.D : E sen telafi etme gibi bir durumu yok artk bunun ya telafi etme ansn yok
    E.K : ...
    S.D : Ben hop oturup hop kalkyorum sen gidiyorsun ngiltere ye
    E.K : Ya bir sknt
    S.D : Ya Erdem siktir git abi bir sknt yoktu sen sknt yok olarak bil o zaman abi
    E.K : Ha bak dinle beni ya dinle be gerekten dinle beni ya ben biliyorum ne olduunu O da onu hallediyor yani bi ... orada bi sorun yok yani
    S.D : Erdem ben dn bi sz aldm ve o sz yerine gelmedi abi bu kadar basit olay ve beni rezil ettiniz abi
    E.K : Tamam
    S.D : E bravo yani bana verebileceiniz en byk zarar da verdiniz ok teekkr ediyorum yani
    E.K : E tamam o zaman hatta biz ... dzelmez mi yani diyorsun
    S.D : Abi benim iinde hi bir ey dzelmeyecek Erdem azma stn ya dahas var m
    E.K : Ya hatta dzelir tabi ki sen onu ...
    S.D : Abi hi bir s..kim dzelmeyecek sen hala gidiyorsun ngiltere ye dnme a..na koyaym bir daha
    E.K : Yok yok ya dinlemiyorsun beni ya ...
    S.D : Hayr dinleyecek bir ey yok ayn eyi sylyorsun Erdem
    E.K : ADAMIN KIZ ARKADAI GELYOR zaten her ey konuuldu adamla ama her dakika telefonda
    S.D : Ya Erdem, Erdem her ne bok konuulduysa konuuldu sen gidip onun yannda yaayp bunun temin etmek varken gidiyorsun a..na koyaym ngiltere ye
    E.K : Ya o tamamd garanti veriyorum ya olmazsa o o zaman ...
    S.D : Emre ay Erdem hi bir eyin garantisi yok abi ne bok yiyorsunuz yiyin abi gidin kendinize kulp arayn a..na koyaym abi tamam ben kapatyorum abi
    E.K : Niye yle bir ey ya bir dakika niye yle bir ey diyorsun ya
    S.D : Erdem bktm nk ya bktm ya
    E.K :Tamam yle bir ey ...
    S.D : Bir iin sorunsuz olsun ya
    E.K : Tamam ama yle bir ey yok ama yani belki yle bir ey olursa tamam ama yle bir ey yok
    S.D : Erdem bktm diyorum bak hepsini siktir et bktm ya
    E.K : Ya yle bir ey
    S.D : Bktm
    E.K : yle bir ey yok bende onu anlatmaya alyorum ...
    S.D : Erdem ben neyin var olup neyin yok olduunu umursamyorum dn azma stn diyorum daha ak konuabilir miyim
    E.K : Hayr daha ak konuamazsn bende sana anlattm mevzuyu bu ...
    S.D : Tamam her ne boksa mevzunun benim iin hi bir nemi yok abi
    E.K : Ya ...
    S.D : Hi bir nemi yok olan mevzunun
    E.K : Ya bir ey ... ltfen yarn sabah biraz erken gel orada konualm baka bir ey ...
    S.D : Erdem ben benim mer oradayken konuacak hi bir eyim yok bu mevzu da
    E.K : Tamam mer ile beraber mi geliyorsun oraya
    S.D : Aynen yle evet
    E.K : Niye ayr gelmiyorsun
    S.D : Niye ayr geleyim ofrle geleceiz
    E.K : Tamam ayr gel syle ki bi bir ey oldu bilmem ne
    S.D : Ben Erdem planm programm ona gre yapmm Erdem ben benim yarn bu konuda konuacak hi bir eyim yok abi senin yolun ak olsun abi ngiltere de itiyorsan hi dnme istiyorsan 1 hafta sonra dn hi fark etmez abi benim iin sen bu olayda benim anam s..kilmi sen gelmiin hala da yok programm bilmem ne diyorsun hi umurumda deil abi bir daha da konumamza gerek yok seninde yolun ak olsun benimde yolum ak tamam Erdem
    E.K : Ya tamam yle bir ey deme ya yani sinirle konuuyorsun dnmyorsun
    S.D : Abi bak sinirliyorum diyorum ama sana sinirliyim diyorum ve bu gemeyecek hi bir zaman sana kar
    E.K : Bak dnmyorsun konuurken dnmyorsun unu bil ki
    S.D : Erdem ben ne dneceimi ne dnmeyeceimi iyi biliyorum sana kalmad onu sylemek
    E.K : Bak bunu sylyorum sana sinirlisin anladn m sen ... bir ey sylyorum
    S.D : Erdem bu sinirim sana kar diyorum bak benim uan ki tamamen sana kar ve hi bir zaman gemeyecek diyorum
    E.K : Ya yle bir ey olur mu Allah akna ltfen yle ey syleme daha
    S.D : Erdem ok ak sylyorum bu deimeyecek eyler sylyorum uan yani hi bir zaman tamam m abiciim sen istediini yap istediini yere git hi beni ilgilendirmiyor abi hala daha gelmiin bilmem nereye gideceim kalacam diyorsun hi umurumda deil abi ne bok yiyorsun ye
    E.K :Ya beni dinlemiyorsun ya daha ... yani 20 dakika veremez misin 15 dakika baka bir ey istemi...
    S.D :Erdem ben sana sabahtan beri ka 1 saat oldu herhalde konual yani ne 15 dakikas anlamadm
    E.K :E tamam o rahat konuamyoruz ite
    S.D :Erdem nasl konutuun konumadn umurumda deil ben son derece rahat ve ok ak konuuyorum sana
    E.K : Ya burada bir sknt ... telafi olur ondan sonra her ey dzelir ben onu sylyorum
    S.D : Erdem sen sen hala daha kendi kendine baz kararlar veriyorsun abi sen kendi kendine karar ver kendi kendine yap a..na koyaym ne yapyorsan
    E.K : e kendi kendime yapaym ya ...
    S.D : Bak ben sana skntnn oktan doduunu sylyorum sknt oktan dodu ve hi bir zaman telafi edilmeyecek
    E.K : iye
    S.D :Ya ben bir sz verdim ve gereklemedi bu kadar yani nokta artk bundan sonra ne bok yiyorsa yesin a..na koyaym hi umurumda deil
    E.K :Baka ...
    S.D :Hi umurumda deil Erdem istediini yapsn hi umurumda deil
    E.K :Ya adam ne ey ayn noktaya geliyor ayn sonu olacak ...
    S.D :Abi bak beni sonu ilgilendirmiyor ben dn bir sz verdim ve o gereklemedi beni bu ilgilendiriyor Erdem umurumda deil diyorum bak bundan sonra ne yapt hi bir eyde vermesine gerek yok yapmasna da gerek yok ne bok yiyorsunuz abi ikiniz de azma stnz ne bok yiyorsunuz yiyin abi tamam bu kadar
    E.K :Ya sen niye yle diyorsun Allah akna
    S.D :Abi bak ok ak sylyorum niyesi niyesini de ak sylyorum sonucunu da ak sylyorum
    E.K :Ya ...
    S.D :Bktm ya Erdem bktm ya bin tane derdim var bir tane sznz yerinize getirin ya yeter ya e ben bunlara zlmek zorunda mym ya
    E.K :Ya Allah akna ya ben ...
    S.D :Ya yeter abi valla yeter skldm Erdem skldm
    E.K : Tamam bende skldm benim iinde kolay bir ey deil bu
    S.D : Ne kolay deil ya o zaman yapamyorum diyeceksin ne kolay deil
    E.K : Yok yani burada bir ey yok yani o adam dedi ki byle byle sonuta
    S.D : Abi bak sen onu kontrol edemiyorsan o zaman kontrol edemiyorum diyeceksin Erdem
    E.K : Yok ediyorum
    S.D : Bir boku bir boku yiyeceim diyorsan onu yerine getireceksin
    E.K : Tamam ediyorum diyorum bende bir ... onu hallederim ...
    S.D : Erdem hi bir boku hallettiin yok Erdem ya sen git abi ngiltere de ne bok hallediyorsan orada hallet
    E.K : Ya bir ey syleyeyim ... senin uan da sinirlendiin nokta ki gelmiyorumdur anladn m uan senin nokta odur bende sana bunu sylyorum orada bir sknt yoktur ...
    S.D : Erdem ben benim iin artk ne olursa olsun bir sknt oktan var ve dodu artk daha fazla hi bunu konumaya gerek yok ne bok yiyorsunuz yiyin abi tamam
    E.K : Tama bak biz sabah konumadk m ...
    S.D : Abi bak bak
    E.K : Biz ... konumadk m
    S.D : Sen benim ne sknt yaadm anlayamyorsun herhalde
    E.K : Anlyorum anladm tabi ki
    S.D : Anlar gibi davranmyorsun o zaman Erdem
    E.K : Yo tamam anlyorum aman yani anlyorum ama zm yapyorum sen daha ...
    S.D : Bak ya iin iine sldktan sonra zlecek hi bir ey yok abi benim iin bitti ben kendim aradm ben benim tarafmda bitirdim ben hi eyi kontrol edemiyorum dedim O PARAYI DA VERECEK DEDM bitti benim abi
    E.K : yle
    S.D : Tamam ben kendim o
    E.K : Ya yle bir ey
    S.D : Benim iin bitti yani abi
    E.K : yle bir ey diyemeyiz ki yle bir ey diyemeyiz
    S.D : La diyemeyiz diye bir ey yok benim elimde ki evraklarla ben onlar almasn bilirim abi sen rahat ol
    E.K : Ney
    S.D : yle bir ey diyemeyiz diye bir ey yok sen dedin bitti yani
    E.K : Ya ... bir dakika ya sen imdi beni mi s..kiyorsun yani burada anlamadm ne olduunu
    S.D : Ben ben hi kimseyi s..kmiyorum ben bir sz karlnda bir ey yaptm o sz yerine gelmediyse ben gereini yapyorum ben hi kimseyi s..kmiyorum sen beni sikiyorsun
    E.K : Ben seni s..kmedim
    S.D : Sen beni s..ktin attn yani sen beni s..ktin attn Erdem yeter yani
    E.K : Allah akna ya Allah akna
    S.D : ... ciddi sylyorum bktm ya valla bktm ya
    E.K : Ya bak bir ey syleyeyim sana bir dakika yle bak burada anlama var her ey var anladn m bu bitmedi ki sen kendin sylyordun
    S.D : Bizim iin her ey bitti abi tamam bizim her ey bitti abi
    E.K : Sizin iin derken
    S.D : Ben verdim abi ben kendi raporumu verdim abi bende ktm bu iten de
    E.K : Ney nasl yani
    S.D : Bitti abi her ey bizim iin bu kadar
    E.K : Nasl anla anlamadm
    S.D : Ne yaparsanz yapn yani abi bundan sonra
    E.K : ...
    S.D : Getirin paa paa abi getirin paa paa abi bir hafta sonra ne aldysan ver abi tamam
    E.K : Nasl ben bir hafta getireyim ben
    S.D : Abi bi onu ben bilmem Erdem o zaman yaparken dnecektin o zaman
    E.K : Ya yapamam ben he o gcm yok ki bende
    S.D : O zaman var gibi davranmayacaksn abi
    E.K : Ya var gibi de davranmyorum onlar ... ... ben onu nereden bulaym yle bir bask altna ... hayatmda grmediim bir eyi yapmaya alyorum ben eskiden
    S.D : Sen verdin ... o gider ...
    E.K : Ya sen o e nasl versin o da o ... ite
    S.D : Erdem
    E.K : Raporunu vermeye yle bir ey
    E.K : Biz konutuk telefonda tamam m biz telefonda konutuk
    S.D : Erdem bunda bundan ncede konumutunuz
    E.K : Hayr bak
    S.D : Ben seni aramadm m pazar gn
    E.K : Ya dinle beni 1 dakika ya 1 dakika beni dinle ben seni telefondan aradm doru mu daha evvel sana syledim ki byle byle sen dedin tamam bana syle 1 mi 2 mi dedin e tamam onunla gidiyoruz ite
    S.D : Erdem sen nasl yurt dna gidebiliyorsun ya ... bu zamanda
    E.K : Tamam ite ... ite anladm onu nk ... oradan ben kontrol ederim kz arkada geliyor ... burada
    S.D : Erdem Erdem
    E.K : Bak beni iyi dinle bak beni iyi dinle tamam m
    S.D : Bak Erdem oraya gidiyorsan bak diyorum ki oraya gidiyorsan ister olsun ister olmasn bizim iin her ey bitmitir abi sen bu skntm da benim oraya gidiyorsan bitmitir benim iin her ey
    E.K : Ya bak beni dinler misin beni Allah akna dinler misin
    S.D : Dinliyorum ite dinlediine cevap veriyorum zaten
    E.K : Tamam tamam ama ... yani bak ben sana bunu sylyorum bu adam aslnda ok insan olacak bu hafta sonu tamam BEN ADAMLA BEN ANLATIM ben anlatm tamam m
    S.D : Erdem Erdem
    E.K : Bak abi
    S.D : Hi abi ya bak daha nce de 20 kere anlatn 20 kere hi bir szn bu adamla ilgili yerine gelmedi Erdem
    E.K : Yav geliyor merak etme diyorum daha
    S.D : Hi bir szn gelmedi diyorum bak hi bir szn ve ben artk skldm
    E.K : Ya olmazsa o zaman olmazsa o zaman anladn o zaman ne yap diyorsan yapaym
    S.D : Bak olmazsa s yok Erdem hayr abi olmazsa s yok ben niye bir kere daha
    E.K : Olmazsa s yok ki iin
    S.D : Ben niye bir kere daha yaaym ya ben neyin riskini alaym bir kere daha
    E.K : Ya olacak nk ben diyorum
    S.D : Paa paa a..na koyaym onun yannda durursun ve hi bir ekilde hi bir yere ayrlmayacaksn abiciim
    E.K : Ya onu bana yaptrma nk adam beni dar yolluyor
    S.D : Abi bak dar dar yollasn ister ieri alsn o beni fark etmiyor abi
    E.K : Ya dn konutuk adamla ya abi adam diyor ki burada olma ... bir de eyde BU BAKAN DED BANA IK DIARI anladn m bende onun dediini yapmam mym
    S.D : Erdem Erdem ...
    E.K : Ya dinle beni
    S.D : Ben ne bok yiyorsan ye abi valla bak dinlemek istemiyorum Erdem nk ayn eyleri sylyorsun
    E.K : Ya bak beni dinle bak bir dakika ya bi zme gelelim tamam ben ona sylyorum bak biz anlatk 1 mi 2 mi anlamadn m orada kalsn ya sen diyorsun bu sknt ... nasl orada olmazsn o daha byk bir skntdr orada olmam
    S.D : Erdem benim benim bunun iin u an artk daha fazla kendimi riske atmama gerekli hi bir ey yok abi
    E.K : E tamam o zaman riske atma o zaman niye ya sen o zaman be bir dakika bu olay telafi olabilecek bir olayd sen beni atee atyorsun anladn m
    S.D : Hi telafi olacak bir olay deil bu olay abi
    E.K : Tabi ki telafi biz konutuk
    S.D : Sen benim ... benim sen benim ilikimin iine stn abi artk telafi olacak bir noktas yok bunun
    E.K : Hayr o deil yle bir ey yok ite yle bir ey yok
    S.D : Var ite abi var diyorum ite
    E.K : Yok nk 1 ve 2 anlatk biz imdi sen byle yapyorsun
    S.D : Abi bak ben kendim inandrclm kaybettim kendi tarafmdan tamam sen bi sz verdin ve beceremedin yapamadn yapmadn bilemem hangisi olduunu ama yapamadn
    E.K : Yapma Allah akna ya adam adam zaten ayn sonuca geliyor ben sana sylediydim
    S.D : Hi abi ayn sonuca gelmiyor hi ayn sonuca gelmiyor ben sana ok ak sylyorum ister nereye gidersiniz gidin abi hi benim umurumda deil abi hi yan sonuca gelmiyor onun iin daha fazla konumaya herek yok yani
    E.K : Ya bir dakika ...
    S.D : Kt bir ey syleyeceim yoksa benim baka diyeceim bir ey yok Erdem
    E.K : Ya bir dakika dinler misin beni ya ltfen ya sonuta biraz burada eyde var yani yabanc deiliz bir birimize
    S.D : Erdem hi ok yabancyz abi biz bu muhabbette uan konuuyorsan ok yabancyz abi
    E.K : Ya bak dinle beni ltfen
    S.D : Benim ben sana yle syleyeyim abi sen benim hayatmda ki en yabanc insansn Erdem benim evremde hi kimse senin beni drdn pozisyona drmedi
    E.K : Ya sen ok krcsn Sami bazen bilmiyorum ben
    S.D : Bak ok sylyorum sana
    E.K : Yo yo ok ak konuuyorsun ama byle konumadn 15-20 dakika evvel byle deildi
    S.D : Abi bak o abi bak inandrclk kaybolmu durumda bitmi durumda olay artk ne bok yiyorsunuz yiyin diyorum abi hi bir nemi yok
    E.K : Tamam dinle beni ya senin skntn benim ngiltere ye gitmem di sen kendin onu sylyorsun doru mu ...
    S.D : Ona da ok sinirleniyorum ona ok sinirleniyorum
    E.K : te sinirlenme ona, bana brak diyorum Allah akna ltfen
    S.D : Bak hayr abi hayr abi hayr abi hi bi ... sana ben braktm hi bir yerde hi ey hi bir kazancm olmad sana braktm hi bir ey
    E.K : Ya ltfen brak ya ne demek kazancn olmad sen byk tabloya bak tamam
    S.D : Erdem zarar gryorum diyorum ben sen ne diyorsun
    E.K : Zarar grmeyeceksin ya brak ite halledeyim
    S.D : Zarar grdm bile diyorum ben sana sen ne diyorsun
    E.K : Tamam bitmedi ama sana telafi olacak bilirim ben bilirim
    S.D : Erdem Erdem o zaman sen kendini benim yerime koy karnda hi bir verdii sz yerine getiremeyen insanlar olduunu dn ve yeniden verdikleri sz gvenmek iin bi sebep gster
    E.K : Ya ben sana ne ben sana bugne kadar her szm yerine getirdim ...
    S.D : Hayr abi her seferinde kendi kendinize bilgi vermeden ilem yaptnz hi bir szn yerine getirmedin abi
    E.K : Hayr ben hayr ben orada deildim ondan sonra anladn m
    S.D : Erdem ne o nerede olduun beni ilgilendirmiyor abi bana verilen sz beni ilgilendiriyor bu kadar
    E.K : Tamam merak nk ayn eye gelecek sz szdr
    S.D : Merak etmeyecek hi bir ey yok Erdem bak sen bana hi kimsenin vermedii kadar byk zarar veriyorsun tamam abi bu kadar bunu bil
    E.K : Tamam ama sana byle zarar vermiyorum sana
    S.D : Bak bak telafi edecek hi bir ey yok
    E.K : Var nk daha ... 1 ve 2 li anladn m onu ...
    S.D : Erdem Erdem bu gne kadar konuulanlardan bahsediyorum ya ben artk yoruldum Erdem valla gerekten uraamam bunlarla sen azma da stn bunu da iyi bil yeter ama yani yeter
    E.K : Ya bir dakika beni dinler misin ltfen
    S.D : Ya ne bok yiyorsun ye bir ey demiyorum a..na koyaym ne bok yiyorsan ya
    E.K : Ya dinle beni ya dinle beni tamam ltfen bak yle yzme de kapama biz ... bir ara var burada bir ey var bir ba var yani onu bir birimize sayg duyalm yani ya ben seni s..kmem ben hayatmda ben seni hayatmda s..kmem bunu bilin
    S.D : Erdem sen beni sen sen beni s..kiyorsun ama sen beni s..ktin dn s..ktin sen beni Erdem
    E.K : S..kmedim seni ya sen ...
    S.D : Erdem sen beni dn s..ktin tamam bunu byle bil
    E.K : yle ite yanl biliyorsun yle bir ey yok
    S.D : Ben ola ben olana sonuca bakyorum Erdem
    E.K : Tamam o zaman sonuca bakalm
    S.D : ... ben bu olayn sonucuna bakyorum benim bu olayda grdm zarar ben sana ne diyorum benim mrm boyunca hi kimse senin bana verdiin zarar vermedi ha buysa bana ey yaptn verdiin karlk tamam a..na koyaym herkes kendi yoluna gitsin diyorum hi bir ey demiyorum
    E.K : Ya ben yle bir ey der miyim sana Allah akna ya ben ...
    S.D : Hayr ama skldm Erdem valla skldm konumaktan da bunlar skldm abi sen git ne bok yiyorsan ...
    E.K : Yok
    S.D : Baksana hala daha gideceim diyorsun ngiltere ye git a..na koyaym tamam bana anlatman gereken hi bir ey yok abi
    E.K : Ya sen bana brakr msn bu olay
    S.D : Hayr abi benim hi brakacak hi bir olaym falan yok sana abi
    E.K : Ya sen brak sen ... git al o diyor ki kesildi o kadar sen bana brak tamam m bana brak diyorum baka bir ey istemiyorum senden
    S.D : Erdem brakacak hi bir ey yok diyorum sen adamn knn dibindeyken kontrol edemiyorsun oraya gittiin zaman benim sana brakacak
    E.K : Ya onu anlamyorsun sen kontrol ediyorum ya bir sknt
    S.D : Erdem Erdem hi bir boku kontrol edemiyorsun
    E.K : Ya ala alakas yok sen bak iyi bak ltfen bana brak diyorum tamam m bana brak baka bir ey istemem senden
    S.D : Sonu her ne olursa olsun O MA OYNANIRKEN sen Trkiye de olmazsan STERSE MA 5-0 BTM H UMURUMDA DEL tamam hi umurumda deil
    E.K : sterse ne
    S.D : sterse o ne yaparsa yapsn hi umurumda deil Erdem yani tamam
    E.K : Ya bir dakika bak
    S.D : Ne olursa olsun hi biri umurumda deil yani
    E.K : Bak bir ey ... sana bak
    S.D : ster ol ister olma bak ben bir kere sylyorum yeter yani iim gcm var kapatyorum tamam
    E.K : Ya bak 1 dakika 2 dakika ver bana ya 2 dakika sonra zaten kapatrm bende 1 dakika beni dinler misin ben sana szn vereyim orada olmamla olmam fark etmez o konuya girme benimle
    E.K : O konudur seni drten
    E.K : Bir dakika dinle beni ya merak etme diyorum sana
    S.D : Ha sen aynlarn bana pazar akam da sylyorsun hi bir bok olmad tamam
    E.K : Ya merak etme ben sana ...
    S.D : Hayr merak etme diye bir ey yok Erdem, Erdem gven kazan... uan sen kaybetmi durumdasn tamam
    E.K : YA ADAM TEZGAHI KURDU YA ANLADIN MI
    S.D : Abi ben onu bilmem Erdem ben onu bilmem
    E.K : Ben bilirim ben adamla ben grtm bir saat sonra dedim ondan sonra dn konutum yine bir ... yakalayamadm ki adam yine bir yakaladm 1 saat konutum
    S.D : Erdem ... tekrarlyorum demin sylediim eyi sen benim sana duyduum gveni kaybettin tamam abi
    E.K : O zaman brak kazanaym o zaman brak ...
    S.D : Tamam ama kazanmak senin elinde ben ne bok yersen ye onu demiyorum onun yannda ben bu kadar sknt ekerken bu kadar iin arasnda bu kadar skntnn arasnda sknt ekerken bunun iin sen siktir olup gidiyorsan yurt dna git abi ben hi bir ey demiyorum
    E.K : Ya ... ya bir ey syleyebilir miyim sana bak anla anlatamyorum sana dinle beni ltfen bu
    S.D : Erdem gerekten bak bam aryor valla bak konuamayacam
    E.K : Tamam benim de bam aryor
    S.D : Skldm Erdem
    E.K : Beni de skntya sokuyorsun
    S.D : Tamam girme abi hi skntya diyorum ite
    E.K : Hi dnmyorsun beni de bozuyorsun
    S.D : Erdem sen ne yaparsan yap diyorum a.na koyaym ya daha ne diyeyim ya istediini yap diyorum
    E.K : Ben o zaman bir ey syleyeyim sana ne yaparsam yapacam tamam m sonuca geleceim ha bana o frsat ver ben sylerim burada olman gerekiyor ben brak ben yapaym yapacan ondan sonra yaptktan sonra ite o zaman de ben tamam bir ey deil affettim seni olmazsa ks daha ne s..kersen beni s..k bende onu isterim senden baka baka ey deil tamam
    S.D : Sen sen yurt dna gittiin srece hi bir ekilde hi bir beklenti olma abi tamam
    E.K : Tamam ama bir ey syleyeyim sana ya dinle beni dinle beni ltfen iyi dinle ben mi bak bu adam tamam m hallederse her eyi tamam m o zaman bir sknt olmaz o zaman ben derim sana bak tamamdr o zaman sen bana gven ben ben bilirim ya
    S.D : Erdem gvenmiyorum abi tamam bu kadar
    E.K : Tamam gvenmiyorsan brak da brak telafi edeyim brak sen bana bak bu ans o zaman ... sik beni ne yaparsan yap
    S.D : Erdem ben ben ne kazanacam seni s..kten bana ne ya
    E.K : Yok canm ne yaparsan yap ya ne yaparsan yap anladn m ben bunu senden bir kere ... baka bir ey istemem ... her eyime sahip ol bir ... s..kerim her eyi brakr giderim anladn sen bana gven
    S.D : u noktada beni ilgilendirmiyor Erdem bu
    E.K : Ya bak ilgilenmezsen ilgilen bak ben bunu sylyorum ben brak ben zeyim bildiim gibi tamam brak ben zeyim o zaman sen bana brak baka bir ey istemem ha olmazsa o zaman at beni atee ne yaparsan ha ben eminim ama bana brak tamam
    S.D : Bitti mi Erdem
    E.K : Efendim
    S.D : Bitti mi
    E.K : He bitti ama dinliyor musun anlyor musun
    S.D : Abi hi bir ey anlamyorum abi Erdem abi tamam abi hadi grrz abi ... ...
    E.K : Ya bak dinle beni tamam dinle beni tamam baka bir ey brakmyorsun sen ltfen bu ans bana tan baka bir ey istemem senden anlyorum her eyi merak etme tamam yarn grrz
    S.D : Bitti mi tamam hadi grrz
    E.K : Bitti anladn m tamam
    Trabzonspor √
    Hseyin Avni Aker|Hayri Gr|Halit Ziya Kurbeti|amil Ekinci|Dozer Cemil|enol Gne|
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

Sz konusu yukardaki grme ierii btn olarak deerlendirildiinde, tmyle ikeye ynelik olduu tereddde mahal brakmayacak aklkta olduu gibi Sami Din’in grmeyi zetleyen “Sonu her ne olursa olsun O MA OYNANIRKEN sen Trkiye de olmazsan STERSE MA 5-0 BTM H UMURUMDA DEL tamam hi umurumda deil” cmlesi dahi, bunun en ak kantdr. Zira msabaka oynanrken ya da 5-0 sonulansa dahi menajer Erdem Konyar’n Trkiye’de olmasnn, Emenike’nin transferi dnldnde hibir anlam yoktur. Konuma ieriinde Sami’nin Erdem’den istei, msabaka anna kadar Emenike’nin yannda bulunmas ve onu kontrol altnda tutmasdr.
    03.05.2011 gn saat:16.16’da Sami Din’i ekip Mosturolu’nun arad grme(tape:1890);
    SAM DN : Alo
    MEHMET EKP MOSTUROLU : Sami ne haber
    S.D : Ha iyidir abi sen naslsn
    M..M : yidir KUZEN’inden bir haber var m
    S.D : Valla kere falan konutum en son dediim de Allah belan versin senin belan da anan da falan diye kayyordum en son alad bu telefonda yarn sabah uakta karlaacaz zaten kendisiyle geri zekalnn yani ey % 100 diyor bilmem ne diyor yemin ediyorum diyor ben bir daha bu ii de yapmayacam diyor byle bir ey olursa diyor yani aksi olursa diyor falan filan falan filan bu noktada sylediim yani
    M..M : Ama gidi
    S.D : Bu noktada mmkn deil (Glyor) bo brakmaz yani ocuun stn ...
    M..M : ... ngiltere ye gidiyor yine
    S.D : Ya kalamyorum diyor nk anladm kadaryla birazck ey var sknt var takm iinde yani bakan iyice bokunu karm Erdem Erdem i almak istemiyorlarm uan yanna ben gidiyorum diyor aka gibi diyor benle birini hep yanmza byle vermeye alyor farkndaym diyor bakan benim olmamam daha iyi diyor orda nk benden ikilleniyorlar diyor bu i boku kt abi ok ilgin bir olay yani ben anlayamyorum Fenerbahe oldu mu herkes birlik abi hi mi hi anlayamyorum bunu
    M..M : yi tamam
    S.D : Ee ey bi ey daha syleyecektim de sana hani ha ey aada msn sen
    M..M : Hh
    S.D : Dur o zaman brodan aryorum abi
    M..M : Tamam
    Sank Sami, ike talimatn ald ekip’e gelimeler hakknda bilgi vermekte, biraz nce Erdem ile yapt konumann ieriini aktarmaktadr. Sami’nin, “birazck ey var sknt var takm iinde yani bakan iyice bokunu karm” sznden, ekip ile aralarnda geen konumann Emenike’nin transferi ile ilgili olmad anlalmaktadr.
    03.05.2011 gn saat:21.43’de Feridun Tankut’un Erdem Konyar’ arad grme(tape:1218);
    Feridun: “imdi hocayla grtm hoca diyor ki yani yle diyor ok diyor bir ey yok”, Erdem: “Ha anladm yani kendisi de yle...aryor diyor”, Feridun: “imdi yle bak ben hocaya da syledim imdi Emenike eer bu mata oynamam byle yok uram aryor buram aryor diye oynamazsa ben mecburen onu Trabzon manda da oynatmam,..kendisi iinde bizim iinde ok byk bir kayp olur”, Erdem’in futbolcu ile konuacan syledii.
    03.05.2011 gn saat:21.44’de Erdem Konyar’n Emenike’yi arad grme(tape:0000);
    Erdem: “Bir arkada yanna geldi de mi”, Emenike: “Evet”, Erdem: “Ben seni daha sonra arayacam ve sana hereyi yarn anlatacam, u an zaman deil bakanla beraberim,…Karabk bakan”, Emenike: “Ankara’da m.?”, Erdem: “Ankara’daym, yarn sabah Londra’ya hareket ediyorum,…Sonra konuuruz” .
    03.05.2011 gn saat:21.45’de Erdem Konyar’n Sami Din’i arad grme(tape:1219);
    Erdem: “Ee yarn bi konuabilir miyiz”, Sami: “Hava alannda mer mmer tuvalete gidince konuuruz abi yani o kadar”, Erdem: “Tamam”, Sami’nin bir gelime olup olmadn sorduu, Erdem: “Var yani kt bi gelime yok Karabk bakann yanndaydm imdi,..eyi sylediini bana ... Ali Yldrm girmi yanna filan onu anlatt bana”, Sami: “Biliyorum,..ok kt yani benim tarafmdaki ok kt s.. azma,..hava alannda belki bi dakika konuuruz” .
    03.05.2011 gn saat:23.44’de Erdem Konyar’n Emenike’yi arad grme;
    Erdem: “O sana merhaba diyor,…yarn Sami ile ayn uakla Londraya uuyorum, seni Ameoby’nin telefonundan arayacam,…arkadan orada m”, Emenike: “Evet”, Erdem: “Ticketrumbadaki para konusunu halletmeye alyorum”, Emenike: “Sanrm ben durdurmutum,…onu iptal edeli uzun zaman oldu,…son zamanlarda bireyler sylemek istiyorum”, Erdem: “Emin misin, bilirsin biz hallettik,…sen stanbul’a Point otele geldin Moby ile,…sonra Duck a gittin, nasl biri, hatrladn m?”, Emenike: “Erdem bir zamanlar geldim sadece yarn harekete geelim sonra”, Erdem: “Tamam yarn bulacam”. (Kayt SraNo:0000)
    04.05.2011 gn saat:12.03’de Alaeddin Yldrm'n ekip Mosturolu'nu arad grme(tape:3633);
    Alaeddin: “Bi de ya birey midemi bulandrd yalandr da bu Emenike’nin yok 7 ya bykm biliyor musun gazetede yazyordu", ekip: "31 yanda…yi ya abi ite ucuza alrz o zaman 31 yandaysa…Kulpte bir …var ocuun menajerini falan ey yapmlar biliyor musun tesislerden karmlar ocua demiler bir daha grmeyeceksin cep telefonuna kadar almlar elinden bakan alm", Alaeddin: “Bizim mata oynamaz herhalde ya".
    ekip, Sami’den ald bilgileri Alaeddin Yldrm’a iletmektedir.
    04.05.2011 gn saat:12.40’da ekip Mosturolu'nun Sami Din'i arad grme(tape:2632);
    ekip: "…Bir de bakan tehdit ediyormu bunu ne yaparsan aynn eyde de yapacaksn diyor (Karabkspor-Trabzonspor msabakasn kastederek) dierinde de anladn m…yle deilse diyor ben diyor hem zaten iadesini salarm hem bu ii brakrm diyor…bunu atmlar oradan, ondan zaten kalmyormu orada yaklamayacaksn demi bakan da buna hani Ali Yldrm hikayesini sylemi bakan… konutuklarn sylemi, 10 milyon demi galiba".
    04.05.2011 gn saat:22.42’de ekip Mosturolu'nu Aziz Yldrm'n arad grme(tape:2673);
    Aziz: “Ne yapt bu ey iyilemi mi, iyilememi mi", ekip: "uan belirsiz bakanm…yani %49 olumlu %51 olmayacak gibi".
    Sank Aziz Yldrm, Karabk-Fenerbahe msabakas ncesinde Emenike’nin iyileip iyilemediini bir baka deyile oynayp oynamayacan, ekip Mosturolu’ndan sormaktadr.
    06.05.2011 gn saat:14.18’de Erdem Konyar’n Sami Din’i arad grme(tape:1221);
    Erdem: “...Mail attm aldn m”, Sami: “Grdm Emre’ye gnderdim Emre bakyor hallediyor Emenike ile konuuyor seni brakyormu Emenike” , Erdem: “Yok yle bir ey yok ya,..bu olaylar zlmezse tabiki brakr ben de brakrm yani hakl adam bu olaydan gerekten bir dava alsn yani ...yle deil mi”, Sami: “Ya sonu olarak ite ey senin burada olman gerekiyor oralarda olmaman gerekiyor bu tip bir durumdayken”, Erdem: ‘ben 11-12 gibi oradaym ararm seni nk”, Sami: “Dier konu ne oldu dier konu”, Erdem: “O da tamam merak etme yanna gelince anlatrm bir sknt yok”, Sami: “Tamam eyi syle yani ona bak zellikle syle ona Fenerbahe arkanda duruyor Fenerbahe olduktan sonra hi bir nemi yok falan filan syle”, Erdem: “Tamam” .
    07.05.2011 gn saat:13.40’da Erdem Konyar’n Sami Din’e mesaj att(tape:1222);
    “Ofise geleyim mi?” yazd.
    07.05.2011 gn saat:13.41’de Erdem Konyar’a Sami Din’in att mesajda(tape:1223); “Bugun ofise gitmeyeceim, simdi bir toplantdaym, 1 saat kadar sonra cikarken arayacagim” yazd.
    07.05.2011 gn saat:16.59’da Erdem Konyar’ Feridun Tankut’un arad grme(tape:1224);
    Feridun: “Bugn hocayla konumu Emenike, ben rahatszm oynamayacam gibi falan laflar etmi imdi sen ne zaman geleceksin buraya…sen bu akam onunla uzun uzun konu eer bu mata imdi doktorla grtm doktor diyor ki herhangi bir eyi yok,..ama bu oynamazsa ben bundan sonra Antalya ve Trabzon manda da oynatmam dolaysyla”, (Erdem oyuncu ile greceini sylyor) Feridun: “Grtkten sonra bana haber ver ki ben de greceim”.
    08.05.2011 gn saat:15.05’de Erdem Konyar’, Sami Din’in arad grme(tape:1225);
    Erdem’in; Karabk’te olduunu syledii, devamnda “Her ey tamam ya,..bi sknt yok,..evindeyim”dedii, Sami’nin; “Anladm, var m, ey sabit telefon” dedii, Erdem’in; “Yok yok ey etme merak etme” dedii, Sami’nin; “Zaten basn blten... dava aacaz,..davann giriimlerinde bulunduk” dedii, grmenin devamnda Sami’nin; Emenike’yi kastederek “Sen ocua ald de ama yani dediim gibi bi sknt olmasn bugn” dedii.
    08.05.2011 gn saat:15.11’de Erdem Konyar’n, Sait’i arad grme(tape:1226 –Kls 22 Dizi 11);
    ERDEM KONYAR : Efendim abi
    SAT : Erdem nerdesin
    E.K : yi ma izliyoruz eyde evde
    S : Chelsee man m kimde izliyorsun
    E.K : Emenike nin evinde abi
    S : He, Eminekeyle konutun mu hi oynayabilecek miymi
    E.K : Abi ben sizi bekliyorum ben siz karar vereceksiniz dediniz
    S : Tamam bi konu iyiyse oynayacak abi kendini iyi hissediyorsa oynatacaz yoksa
    oynatmayacaz ite
    E.K : Tamam so... abi benim hi ey yapma.....
    S : Ha sen konumayacak msn?
    EK :.... konutum konuaca.... artk
    S :Tamam biz konuuruz o zaman tamam
    EK :Ba.. v .
    S :Hadi grrz
    Karabkspor alan Sait, erdem Konyar’ arayarak Emenike’nin Fenerbahe’ye kar oynayp oynamayacan sormaktadr. Erdem ise bu konuda kendilerinden haber beklediklerini, buna kendilerinin karar vereceini ve konumalarn sylemektedir.
    08.05.2011 gn saat:17.10’da Aziz Yldrm’n ekip Mosturolu’nu arad grme;
    Aziz: “Bizde geldik...gayet gzel…Emenike oynamyormu…he kadrodan karmlar", ekip: "Sakat demek ki", Aziz: “Herhalde" . (tape:2397)
    08.05.2011 gn saat:20.00’da Karabkspor–Fenerbahe msabakas balamtr.
    08.05.2011 gn saat:20.59’da Erdem Konyar’n Sami Din’i arad grme(tape 1227); SAMI DIN : Efendim
    ERDEM KONYAR : Ne yapyorsun
    S.D : yidir ma izliyorum ne yapaym sen ne yapyorsun
    E.K : yi
    S.D : Mata msn
    E.K : Yok yok deil ya evdeyim
    S.D : Anladm dikkatli olalm, syle
    E.K : Ha,... byle kt oynuyor ya
    S.D : Anlamadm vallaha bom bok oynuyorlar ama demi
    E.K : Ya ok kt ya
    S.D : Sen televizyonda izliyorsun demi
    E.K : Aynen aynen
    S.D : Ya yoksa radyo falan m dedim
    E.K : Yok yok...
    S.D : Evinde var yani
    E.K : Yok beraberiz oynuyoruz uan
    S.D : Anlamadm
    E.K : Beraber uan ma izliyoruz
    S.D : Beraber mi ha o kadro deil mi ben kadro da sandm
    E.K : Yok deil deil
    S.D : Ha anladm anladm, ee konuuruz ma sonra da eyde ee bir ey soracam sana
    Karabk-Fenerbahe msabakasnn oynand devre arasnda Sami Din’in Erdem Konyar’ arad ve msabaka hakknda yorum yapt, Erdem’in Emenike’nin evinde birlikte ma seyrettiklerini sylediinde nce “anlamadm” diyerek ard, devamnda “beraber mi ha o kadro deil mi ben kadroda sandm, Ha anladm anladm” diyerek tepki verdii grlmektedir.
    Bu grme ieriine gre sank Erdem ynnden ike teklifinin kabul edildiini kabul mmkn grnmemektedir. Zira Sami, Karabk ma ile ilgili olarak yorum yaparken Emenike’nin ma kadrosunda olmadn bilmemekte, Erdem’in birlikte ma seyrettiklerini sylemesi zerine armaktadr. Sami’nin ike teklifini Erdem’in kabul etmesi ve ortada anlamann varlndan sz edildii durumda, Sami’nin bu eit bir tepki vermemesi gerektii izahtan varestedir.
    Trabzonspor √
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

08.05.2011 gn saat:20.00 de balayan msabaka, Fenerbahe’nin 1-0 galibiyeti ile sonulanmtr.
    Msabaka sonras aadaki tapeler Emenike’nin Fenerbahe’ye transferi ile ilgilidir.
    24.05.2011 gn saat:15.23’de Erdem Konyar’n, Sami Din’i arad grme(tape:1232);
    Erdem: “Geliyor musun”, Sami’nin;geleceini syledii, Erdem: “Bir ey soracam sana,..ey bu ocuun ierdeki paralar alacak m bunlar,..ocuun ierde paras var ya maa filan”, Sami: “Karabk’de,..dn sylediin ey mi dnk”, Erdem: “Bi de ma ba bi de eyleri ite maa,..17 bin euro maa var”, Sami: “Ben sana ma ba diye sormuyorum ki abi yani ben sana ne kadar alaca var diye soruyorum”, Erdem: “Tamam onlar hallederiz ama de mi”, Sami: “Kesin de mi 9, yarn 9’da burada”, Erdem: “Tabi, tabi imdi konutum ocukla”.
    24.05.2011 gn saat:16.33’de ekip Mosturolu'nun, Sami Din'i arad grme(tape:2609);
    ekip: "Serkan abiyi ara organize edecek", Sami: "yle mi yani ey mi kulp" , ekip: "H,h tabi,tabi", Sami: "Almasna gerek yok ama geliriz biz dedi istediiniz yere istemediler yle gene de yapalm m…gece kalacak bir gn sonra dnecek", ekip: "Berrak’ da organize etmen lazm…fesihnameyi imzalamayacak m", Sami: "Yarn onu da m bitirelim ben…o gittikten sonra kalan hallederiz diye dnmtm de iyi tamam okey", ekip: "Sen Serkan abiyle organize et hadi", Sami: "Bu arada bizim birka tane yani Erdil in daha nce konuulmam ama konuulmas gereken birka sorusu var", ekip: "Tamam ben msait olunca seni araym".
    24.05.2011 gn saat:16.40’da Erdem Konyar’ Sami Din’in arad grme(tape:1233);
    Sami: “Fazla telefonla konuma konutuka iin iine …zaten,..ok sinirliyim sana Emrah anlatmad m”, Erdem: “Ya Allah akna Sami ya ben bu ii brakacam”, Sami: “Yaparsn,..yarn kalacanz yeri ayarlatyorum ben ofre gerek yok de mi,..kulbn konukevinde kalacaksnz bu tarafta”, Erdem: “ofre hi gerek yok bizim bankada iimiz var zaten”, Sami: “Fazla telefonda konuma, i yapma, yapnca iin iine …zaten ...orda ay kahve getirsin sana”.
    25.05.2011 gn saat:11.51’de Erdem Konyar’n Sami Din’i arad grme(tape:2660);
    Erdem: “Ben kyorum nereye gelelim”, Sami: “Benim broya gelin ya…”, Erdem: “Tamam geliyorum…”.
    25.05.2011 gn saat:12.03’de ekip Mosturolu’nun Sami Din’i arad grme(tape:1206);
    Sami: “imdi geliyorlar bana bizimkiler,..gizli midir sakl mdr ya oraya m getireyim ne yapyoruz”, Mehmet: “Sen ofise al btn evraklar hazrlayn orada ondan sonra ben seni ynlendireceim”, Sami: “Haber bekliyorum o zaman senden ben yemee memee falan filan bunlarla gzkmeyeyim mi darda burada m halledelim”, Mehmet: “Orada hallet yemei”.
    25.05.2011 gn saat:17.38’de ekip Mosturolu’nu Aziz Yldrm’n arad grme(tape:1210);
    ekip:: “Bakanm bu Emenike geldi sabahleyin,..btn evraklar imzalattk vekaleti de aldk, imdi otele gitti orada bekliyor,..bunu Karabk’ller de aryorlar uan, uana kadar atrtmadk telefonunu o fesihnamenin bir tarafn da Karabk’n imzalamas gerekiyor,..Karabk imzalamak iin ama senetleri istiyor”, Aziz: “Amasn telefonlarn tamam imzalayalm her eyi bitirelim ondan sonra”.
    25.05.2011 gn saat:17.41’de Erdem Konyar’ Sami Din’in arad grme(tape:2663);
    Sami: “imdi bakanla konutu biz kulbe gidiyoruz bakan siz konumayn ben imdi bir gelin bana bir anlatn mevzuyu ben bakana kendim haber vereceim demi...bakan yle demi ya ben arayacam yani anlatmz sizden deil benden duyacak demi”, Erdem: “Seyit abiye hi dnmeyim mi imdi”,…Sami: “…Erdemcim ama telefonlarn ben syleyene kadar”. dediitespit edilmitir.
    2010-2011 yl futbol sezonu sonunda Emenike’nin, Fenerbahe Spor Kulb’ne transferi gereklemi olup, bu transfere ilikin Fenerbahe Spor Kulb tarafndan dzenlenen toplam 9.000.000 Euro bedelli senet fotokopileri incelenmitir. (Kls 68, dizi 129-141)

Tm bu nedenlerle bata su rgt lideri sank Aziz Yldrm’n bizzat tm sreci ynetmesi yannda TCK'nn 220/5. maddesindeki “rgt yneticileri, rgtn faaliyeti erevesinde ilenen btn sulardan dolay ayrca fail olarak cezalandrlr” hkm yollamas ile dier sanklar M. ekip Mosturolu’nun Sami Din aracl ile Karabkspor futbolcusu Emenike’nin menajeri Erdem Konyar’a transfer vaadiyle ike teklifinde bulunduu ve fakat Erdem Konyar’n zellikle 1227 nolu tape ierii gzetildiinde teklifi kabul ettiine dair kesin bir delil ve emare bulunmad anlalm, u hale gre sutan kendilerini kurtarmaya ynelik, olua aykr, iletiim tutanaklarn izaha ynelik gereklikten uzak savunmalarna itibar edilmeyen ad geen sanklarn ikeye teebbs suundan cezalandrlmalarna karar vermek gerekmitir.
    Trabzonspor √
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

15.05.2011 GN OYNANAN TRABZONSPOR – .B.B. SPOR MAINDA TEVK PRM VAAD

Sper Ligin 32. hafta malar sonunda Fenerbahe ve Trabzonspor'un 76 puanda olduu, ikili averaj sistemine gre Fenerbahe'nin lig lideri olduu, 3. srada bulunan Bursaspor’un ampiyonluk ihtimalinin kalmad, Fenerbahe ve Trabzonspor’un ampiyonluk yarnda yalnz kaldklar, geriye kalan 2 karlamada Fenerbahe'nin olas puan kayb ve Trabzonspor'un malarn kazanmas durumunda Trabzonspor'un ampiyon olma ihtimalinin bulunduu, bu nedenle; Aziz Yldrm liderliindeki su rgtnn, ligin 33. haftasnda 15.05.2011 gn oynanacak Trabzonspor - .B. B.Spor msabakasnn, Fenerbahe lehine sonulanmas iin baz .B.B.Sporlu futbolculara iyi oynamalar karlnda tevik pirimi verme giriiminde bulunduklar,

Bu amala 10.05.2011 gn Aziz Yldrm'n, lhan Ekiolu ve Abdullah Baak'a tevik giriimi iin talimat verdii, sonrasnda Abdullah Baak'n, nceki haftalarda oynanan Fenerbahe-.B.B. karlamasnda brahim Akn' ike yapmas iin azmettiren Yusuf Turanl'y arad ve .B.B.spor’lu futbolcularla irtibata geerek tevik pirimi almalar iin grmesini istedii,

Bu balamda sanklarn, ike anlamasnn varlna iaret eden iletiim tespit tutanaklarna bakldnda;

10.05.2011 gn saat:10.56’da Abdullah Baak'n lhan Yksel Ekiolu'nun arad grme (tape:3184);
    lhan: "Nedir durumlar", Abdullah: " yi iyi abi gelecek leden sonra yanma abi ", lhan: " yi seninle imdi grmemize lzum var m", Abdullah: "Yok abi", lhan:" Tamam aa gzn seveyim hallet, her ekil hallet ful yetkilisin sonra leden sonra leden sonra bulualm seninle",

10.05.2011 gn saat:12.19’da Abdullah Baak'n Yusuf Turanl'y arad grme(tape:3185);
    Abdullah: "Kulbe ardlar beni…By de en byk de oradayd", Yusuf: "Ne diyor", Abdullah: "Tek yetkili sensin…o kardeimizi de syle dedi halletsin", Yusuf: “Haber bekliyorumarayacam seni"

lhan Ekiolu, Abdullah Baak' arayarak, adn vermeksizin Yusuf Turanl ile bir araya gelip gelmediklerini sorduu ve yrtlecek tevik faaliyeti konusunda ful yetkili olduunu syledii, bunun zerine Abdullah'n da derhal Yusuf Turanl'y arayarak, lhan Ekiolu tarafndan kendisine sylenilen bu durumu ilettii anlalmaktadr.

10.05.2011 gn saat:16.58’de Abdullah Baak' Yusuf Turanl'nn arad grme(tape:3187);
    Ankaragc msabakas hakknda konutuktan sonra Abdullah’n; “Tamam br peki" dedii, Yusuf’un; “brnde problem yok hafta sonu tamam ya… sen onu ey yap abi konu yani…bana haber ver abi" dedii,

10.05.2011 gn saat:18.31’de Yusuf Turanl'y Abdullah Baak'n arad grmede(tape:3425);
    Yusuf: "Ne yapyorsun", Abdullah: "yi deilim", Yusuf: “Ne yapaym abi her eyi denedim vallahi ya", Abdullah: "Syledim de ite bir ekilde halletsin diyor" Yusuf: "Nasl yani her trl uratm ya valla billa br tarafa ey yapacaz abi pazar ey hafta sonu iin…ey olsa abi dn btn gn onunla uratm…br taraf yani…o br tabi canm orada sknt yok…")

11.05.2011 gn saat:12.12’de Abdullah Baak’n lhan Ekiolu’nu arad grme(tape:3128);
    lhan: “…2’de bulualm m,…2’de benim ofiste rahat rahat konuuruz”, Abdullah: “Tamam abi tamam”.

11.05.2011 gn saat:12.15’de Abdullah Baak’n Yusuf Turanl’y arad grme(tape:3129);
    Abdullah: “…imdi beni ard da saat 2’de kulbe,…ayn dediin ekilde diyorum demi”, Yusuf: “ey yani adam grmyor musun bugn eref ...ok korkmular yani”, Abdullah: “ama ikincisi tamam demi”, Yusuf: “…Tabi tabi hafta sonu da br tamam yani ha ikincisi dediin abi bunlarla ilgili bir ey yok yani,… bizim takmla ilgili hi bir ey yok yani,…tamam hani o vard ya ma beraber falan seyrettik ha,…onlarda rahat olun yani evet…ama oraya tam bir ey belirle abi…”, Abdullah: "O syledi ya bir ey syledi ya o ", Yusuf: "Olmaz onu biraz daha ey yap ite anladn m yap ki ee heyecan", Abdullah: "Sen onlara onun dediini syle tamam",
    Sz konusu bu grme ieriklerinden iki ayr ma iin ike ya da tevik faaliyeti yrtld anlalmakla birlikte bu aamada hangi malar olduunu kesin ve net olarak belirlemek mmkn deildir.

11.05.2011 gn saat:13.48’de Abdullah Baak’ Blent brahim en’in arad grme(tape:3130);
    Blent: “u ... takip et bakalm neredeymi”, Abdullah: “Demin aradm baka bir ey sordum abi,…evdeyim dedi, ald abi o…sabah 10’da ard beni dedi,…beni de demin arad,…o vatanda,…ofise ard,…2’de burada ol dedi”.

11.05.2011 gn saat:14.09’da Abdullah Baak’n lhan Ekiolu’nu arad grme(tape:3131);
    Abdullah: “Abi Ofiste misin,…3-5 dakika sonra oradaym abi”, lhan: “Onu bir 15 dakika yap,…hadi 15 dakika oyalan 15 dakika sonra bekliyorum bir yerdeyim” .

11.05.2011 gn saat:14.16’da Abdullah Baak’ lhan Ekiolu’nun arad grme(tape:3133);
    lhan: “Geldim ben”, Abdullah: “Tamam abi geliyorum”.

11.05.2011 gn saat:15.53’de lhan Ekiolu'nu Aziz Yldrm'n arad grme(tape:2980);
    Aziz: “Sen ne yaptn", lhan: “Ben iyiyim gayet iyi", Aziz: “Ben 5 buuktan sonra kulbe geleceim", lhan: “Tamam bende orada olurum bakanm".

11.05.2011 gn saat:18.23’de lhan Ekiolu'nun Abdullah Baak' arad grme(tape:2980);
    lhan: "Senle konutuumuz olaylar var ya aman ha bak bir kiiden duymayacam", Abdullah: "Yok abi ne diyorsun sen ikimizden, benden mezara gider abi", lhan: "ey burada Blent burada, bakanla benim azm biraz arad, tamam m seninle ilgili, ben hep inkr ettim, eye de syle Yusuf'a da syle", Abdullah. "Tamam tamam", lhan: "Yusuf'a da zarf atabilir, Yusuf da yemesin bunlar tamam"
    Sank lhan; Abdullah ve Yusuf zerinden yrtt tevik faaliyetinin Blent brahim en tarafndan renilmemesini istemekte ve bunun iin de Abdullah' uyarnken O'ndan da Yusuf'u uyarmasn istemektedir.

Bu aamaya kadar hangi malar ile ilgili ike ya da tevik almasnn kesin ve pheye yer vermeyecek ekilde anlalamamasna karn bu aamadan sonraki grme ieriklerinden faaliyetlerin netletii grlmektedir.

12.05.2011 gn saat:10.23’de lhan Ekiolu’nun Abdullah Baak’ arad grme(tape:2983);
    lhan: “Dnd m senin misafirin”, Abdullah: “Dnmek zere abi”, lhan: “yi bana ey lazm bu gn acil bu belediyede alan kiilerin isimleri,…tamam m onlar hallet yanna gelmen lazm mutlaka ”, Abdullah: “Tamam abi ne demek”.

12.05.2011 gn saat:10.26’da Abdullah Baak’n Yusuf Turanl’y arad grme(tape:3135);
    Abdullah: "Geldin mi sen", Yusuf; “Geldim abi 5 te geldim”, Abdullah: “Bu tarafa gelmen lazm”, Yusuf: "leden sonra gelirim abi geleceim bugn kesin", Abdullah: "Ama erken saate gel ki beraber ofisine gideceiz", Yusuf: "Arayacam ben abi geleceiz"
    Sank lhan'n "dnd m senin misafir" ile kastettii kiinin Yusuf Turanl olduu, Abdullah Baak'n lhan ile grmesinden hemen sonra Yusuf Turanl'y aramasndan anlalmaktadr. Nitekim Abdullah, Yusuf'a gelmesi gerektiini ve isim vermeden lhan'n ofisine gideceklerini sylemektedir. Ayn konuma ieriinde sank lhan "belediyede alan kiilerin isimleri " diyerek BB Spor' da Trabzonspor'a kar tevik faaliyeti ierisinde grev alacak oyuncularn isimlerini istemektedir. Zira bu tarihten sonra Fenerbahe futbol kulbnn BB Spor ile yapaca bir msabaka bulunmad gibi ampiyonluk yolunda tek rakibi kalan Trabzonspor'un anlan kulp ile yapaca msabaka kalmtr.

12.05.2011 gn saat:12.43’de Abdullah Baak’n Yusuf Turanl’y arad grmede(tape:3137);
    Abdullah: “Ben Beylikdz’ndeyim,…Buradan Maslak’a doru geeceiz” , Yusuf: “Etiler Etiler’e gel abi Etiler’e”
    Sank Yusuf Turanl'nn, lhan Ekiolu'nun talimat dorultusunda hareket eden Abdullah Baak ile buluup grmesinden nce BB Sporlu futbolcular skender Aln ve brahim Akn ile bir araya gelme abas ierisine girmitir.

Bu balamda;
    12.05.2011 gn saat:14.12’de Yusuf Turanl'y skender Aln'n arad grme(tape:3434);
    skender: “Etiler’e girdim imdi…2-3 dakika sonra", Yusuf: “Gel ofise gel ya gideriz sonra gel…arabay brak eye ..leye…ana kapnn nne brak ...leye gel" .

12.05.2011 gn saat:16.17’de Yusuf Turanl'nn skender Aln' arad grme(tape:3436);
    Yusuf: “Ben S Cafedeyim he yemek yiyeceksen gel yani", skender: “Tamam geliyorum birazdan".

12.05.2011 gn saat:14.51’de Yusuf Turanl'ya brahim Akn'n gnderdii mesajda(tape:3435);
    "Geliyom etilere " yazd.

12.05.2011 gn saat:15.30’da lhan Ekiolu’nu Abdullah Baak’n arad grme(tape:2986);
    Abdullah: “Kardaym da abi,…arkada imdi yanma gelecek abi oturacaz, onu bekliyorum tamam abi”, lhan: “Tamam gelsin o isimleri al tamam m", Abdullah: "Tamam abi", lhan: "o isimleri al tamam m o 7 kiinin uak biletinialalm”, Abdullah: “tamam abi tamam”,
    Sank lhan Ekiolu yukardaki konumasnda BB Sporda tevik faaliyeti ierisinde yer alacak oyuncularn isimlerini isterken "belediyede alan kiiler" demesine karn bu defa "isimlerini al 7 kiinin biletini alalm" demektedir. Belediyede alan iilere uak bileti almad ya da almayaca, bununla kastedilenin tapelerin devamna bakldnda BB Sporlu futbolcular olduu aktr.
    Trabzonspor √
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

12.05.2011 gn saat:15.36’da brahim Akn’n Ahmet Kan'y (Erzurumlu Emekli mam) arad grme(tape:3556);

A. Kang: "Mbarek naslsn" brahim: “yiyim hocam sen naslsn" A.Kang: "Yav karde dnein o kadar ben altm ki biliyor musun", brahim: "Valla olmad hocam ya", A.Kang: "O Metin varya sen batan diyeydin bana onun iin de al.. (Metin Depe seri penalt atndan yararlanamamtr)", brahim:""…Bu pazar gn gzel bir ma var hocam…iyi de bir primimiz var onu da syleyeyim sana, baya iyi yani ok ok iyi… Trabzon’la oynayacaz".

Sank brahim yine, tapelerde X ahs olarak belirtilen, Fenerbahe - BB Spor arasnda 01.05.2011 tarihinde oynanan ma ncesinde ike anlamas sonucu alaca para iin 26.04.2011 tarihinde grt ve fetva ald Erzurum'da ikamet eden Ahmet Kang'y aramtr. Zira 543 405 5272 nolu telefon, Figen nver adna kaytl olup Ahmet Kang tarafndan kullanlmaktadr. Sank brahim, Trabzon ma iin ykl miktarda tevik paras alacan bildirmektedir.

12.05.2011 gn saat:15.56’da Abdullah Baak’n Yusuf Turanl’y arad grme(tape:3138);
    Abdullah: “o i tamam ha”, Yusuf: “Biz karya m geeceiz abi, ...tamam gelince ara beni abi sen Akmerkez’e gelince”.

12.05.2011 gn saat:16.28’de Yusuf Turanl'y brahim Akn'n arad grme(tape:3437);
    brahim: “Neredesiniz abi", Yusuf: “S Cafede gel".

12.05.2011 gn saat:17.37’de Abdullah Baak'n Yusuf Turanl'y arad grme(tape:3189);
    Yusuf: “ Akmerkez’deyim abi", Abdullah:"Ben kapnn nne gelince dar kar", Yusuf: “He dar karm gelince ara beni", Abdullah: “Sen bugn eldiin arkadalarla konutun mu", Yusuf: “Hee oturuyoruz biz beraber oturuyoruz arkadalarla", Abdullah: “Beni hi grmesinler darda",
    Sank Abdullah Baak, "sen bugn eldiin arkadalarla konutun mu" derken BB Sporlu futbolcular brahim Akn ve skender Aln' kastettii aktr. Nitekim, Yusuf beraber oturduklarn syleyince, kendisi de Akmerkez'de bulunan Abdullah bu oyuncularn kendisini grmelerini istememektedir.

letiim tespit almalarna gre Yusuf Turanl’nn .B.B Spor’lu futbolcular brahim Akn ve skender Aln ile 12.05.2011 gn saat:16.30 sralarnda Beikta Nispetiye Cad. zerinde bulunan Akmerkez adl alveri merkezinde faaliyet gsteren S Cafe'de bir araya geleceinin anlalmas zerine yaplan fiziki takip sonrasna tutulan 12.05.2011 tarihli Fiziki Takip tutanana gre (Kls. 28, Dizi:208-214 aras);
    Gvenlik grevlilerince 12.05.2011 gn saat:15.00’de Akmerkez AVM civarna geilerek fiziki takip almalarna balanld; saat:16.10’da Yusuf Turanl’nn ofis olarak kulland Nispetiye Caddesi Ece Apt. No:29 sayl adresten bir ahsla birlikte kt, caddenin karsna geerek Akmerkez AVM’ye birlikte girdikleri ve zemin katta bulunan S Cafe isimli kafeteryaya oturduklar, saat:16.30’da brahim Akn’n, kafeteryada yemek yiyen Yusuf Turanl’nn yanna geldii ve selamlaarak yanlarna oturduu, saat:16.45’de skender Aln’n bir arkadayla birlikte gelerek masadakilerle selamlap oturduu ve sohbet etmeye balad, saat:17.00’de Yusuf Turanl ile arkadann, alveri merkezinin Ulus kapsna karak sigara itikleri, ayakst sohbet ettikleri ve ksa bir sre sonra ayn masaya geri dndkleri ve oturduklar, saat:17.09’da Yusuf’un arkadann, saat:17.40’ta da skender’in arkadann kalkarak kafeteryadan ayrldklar, saat:17.50’de Yusuf Turanl, brahim Akn ve skender Aln’n kafeteryadan karak, alveri merkezinin 1.katna ktklar ve burada skender Aln’n vedalaarak alveri merkezinin Ulus kapsndan ayrld, Yusuf Turanl ile brahim Akn’n ise ayn kapdan ktklar ve kap nnde ayakst konutuklar, bu srada 34 EA 701 plakal beyaz renkli Audi marka aracn alveri merkezinin nne geldii ve brahim Akn’n Yusuf Turanl ile vedalap araca binerek Levent istikametine doru gittii, saat:18.05’de Yusuf Turanl’nn telefon grmesi yaparak alveri merkezi nnden Ahmet Adnan Saygun Caddesi’nin karsna getii, bu srada 34 YC 442 plakal beyaz renkli Porsche Cayenne marka aracn geldii, aracn sa n tarafndan Abdullah Baak’n indii ve Yusuf Turanl’yla cadde zerinde ayakst konutuklar, saat:18.15’te de ayrldklar, A. Baak’n araca tekrar bindii, Yusuf Turanl’nn ise Nispetiye Caddesi zerinden Zincirlikuyu istikametine doru yaya olarak gittii anlalm, iletiim tutanann fiziki gereklikle uyumlu olduu grlmtr.
    Trabzonspor √
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

12.05.2011 gn saat:18.09’da Abdullah Baak'n lhan Ekiolu'nu arad grme(tape:3190);
    Abdullah: “Bende imdi Akmerkez’deydim abi…arkadalarm vard oturuyordum da…Cemil abi biraz ey yapm aram galiba abi…dedi abi bizi yz gz etmeyin abi onlarla", lhan: “O onu her zaman halini hatrn sorar ya", Abdullah "Anlam ocuk abi halini hatrn soruyor da ya beni oraya ard diyor abi ben gitmeyeceim haberiniz olsun dedi", lhan: “Gitmesin bana ne benim haberim yok zatenimdi ee sen 7 tane uak biletini aldn demi", Abdullah: “Aldm abi ey sana yz yze konuuruz abi", lhan: “Ama senin eye gelmen lazm ee Kandilli ye gelicen".
    Sank lhan Yksel Ekiolu, Abdullah Baak ile yrtt tevik almasnn akbetini merak etmekte ve bilgi almaya almaktadr.

13.05.2011 gn saat:09.13’de lhan Ekiolu’nu Abdullah Baak’n arad grme(tape:2987);
    Abdullah: “E-5’ten Kadky’e doru gidiyorum”, lhan: “Ben 5 dakika sonra ofisteyim”, Abdullah: “Ben de rahatsz etmezsem gelirim yanna”, lhan: “gel gel olum bekliyorum uyuyamadm gece”.

13.05.2011 gn saat:10.09’da Abdullah Baak’n Yusuf Turanl’y arad grme(tape:3139);
    Abdullah: “… bende Kadky’deyim ite oturuyorum”, Yusuf: “Tamamdr yani” , Abdullah: “Tamamdr tamam”.
    Sank Abdullah Baak'n, lhan Ekiolu ile grmesinden sonra Yusuf'u arad ve tevik konusunda lhan Ekiolu'na iletilen miktarn kabul grdn syledii anlalmaktadr.

13.05.2011 gn saat:13.36’da brahim Akn’ Yusuf Turanl'nn arad grme(tape:3559);
    Yusuf: "Ne yaptn ya ge mi yattn", brahim:"He dn ge yattm ya", Yusuf: "Ama bizim mamz var hafta sonu", brahim: "Olsun Abi", Yusuf: "Sana Anzer bal falan ey yapaym m ayarlayaym m Anzer Bal, at ondan biraz at at, pazara kadar at…tamam yani o i tamam…telefonda fazla ey yap... tamam yani… ben pazar gn oradaym zaten yanmda olacak her ey ona gre" , brahim: “Sa ol abi",
    Yusuf Turanl, "ama bizim mamz var hafta sonu" diyerek ge uyanan brahim'in yorgun olmamas gerektiini, gerekirse kendisine Anzer bal gnderebileceini, Abdullah Baak ile konumas sonrasnda "tamamdr yani, tamam" szleri ile tevik anlamasnn gerekletiini iletmektedir.

13.05.2011 gn saat:16.51’de brahim Akn’n Yusuf Turanl'y arad grme(tape:3560);
    brahim Akn'n transferine dair grmeden sonra.. Yusuf: “br i tamam m…herkes tamam deil mi", brahim: “Yani 5 kii ama Yusuf abi…nk oynamayacaklar var syleyemeyiz onlara, onlara sylenmez yani", Yusuf: "Ama olabildii kadar olsun yani onu sylemek istiyorum, yani olabildii kadar iyi olur anladn m"
    Sank Yusuf, brahim Akn'dan tevik faaliyeti ierisine olabildiince futbolcunun alnmasn istemektedir.

13.05.2011 gn saat:18.16’da Aziz Yldrm’n lhan Ekiolu’nu arad grme(tape:2408);
    lhan: “Bir ite o fikslemeye gittim… sylediiniz eyi… herey tamam", Aziz: “Karda msn bu tarafta m", lhan: "Bu taraftaym", Aziz: ""…senin programn ne", lhan: “Neyse ben hallederim geleyim isterseniz", Aziz: “Sen uradan bir k gel Samandra’ya".
    Sank lhan, "o fikslemeye gittim… sylediiniz eyi… herey tamam" diyerek, tevik faaliyetine ilikin olarak Abdullah Baak ile yapt grmeyi, talimatn sahibi olan Aziz Yldrm'a iletmektedir.

14.05.2011 gn saat:12.19’da Yusuf Turanl'nn brahim Akn' arad grme(tape:3438);
    Yusuf: "1’de havalimannda oluyorsunuz zannettim", brahim: "Yok ya tesiste olacaz", Yusuf: "Kata uak", brahim: “6’da galiba", Yusuf: "Nasl harika Anzer balndan yedin mi", brahim: "Dn yedim bir kayk bugn de yedim tamam", Yusuf: "ey yapyorsun deil mi oraya… orada konutun deil mi", brahim: “Evet"
    Sank Yusuf burada yine Anzer bal muhabbeti yapmakta, zira yaplan tevik anlamasnn sonuca ulamas iin brahim'in ma srasnda iyi oynayarak zerine deni yapmasn istemektedir.

14.05.2011 gn saat:14.57’de Yusuf Turanl'nn skender Aln' arad grme(tape:3439);
    Yusuf: “Nasl durum", skender: “ey, onlar oynatacak gibi grnyor…bo, Thum, Holosko gibi yani…abi …sen konutun mu hi", Yusuf: “Dn konumadm", skender: “ey bir yoklasana sen bi", Yusuf: “Arif’i aradm o da yurt dndaym ben konuaym bir hocayla dedi e bo da sylesin ya ... sende git syle ya ya...ben kendimi bulmuum de mata de yani ben kendimi ben yorgun falan deilim de…ununla konutuun hayr konutuun zaman anlarlar yani", skender: “Birine sylerim ey yapaym yani konuacam teki trl oynatrsa ayp ya",
    Konuma ieriinden anlald zere Sank Yusuf, skender Aln'n da Trabzon'a kar oynamasn istemektedir. skender ise, teknik heyetin kendisinin yerine bo, Thum, Holosko'yu oynatacak olmasndan duyduu rahatszl ve kzgnl Yusuf ile paylamakta, kendisini oynatmas iin Yusuf'un konumasn istemektedir.

14.05.2011 gn saat:19.31’de skender Aln’ Yusuf Turanl’nn arad grme(tape:3118);
    Yusuf: “…konutun mu bir ey”, skender: “Ne yok konumadm Arif geldi ya” , Yusuf: “yi tamam bende arayacam sende konu,…konu harbiden konu ekinme yani ben de konuacam tamam”.
    Sank Yusuf, skender Aln'dan, Trabzon'a kar oynamas iin BB Spor'un yardmc antrenr Arif Erdem ile konumasn, kendisini kadroya almalar iin srar etmesini, kendisinin de hoca ile konuacan sylyor ve nitekim aadaki iletiim tutanandan da bu aka anlalmaktadr.

14.05.2011 gn saat:19.42’de Yusuf Turanl'nn Arif Erdem'i arad grme(tape:3444);
    Yusuf: “E sende gitmisin", Arif: “Oradan oraya geldim hemen", Yusuf: “Bu ocuun harbi morali ok bozuk Arif ya…oynatmyormu ocuu…bak bir konu hocayla valla morali bozuk ocuk diyor ki kendimi buldum diyor iki matr yani bunlar hep ey malar yani vizyon malar", Arif: “eyden trdr o yani", Yusuf: “Konu hocaylaYusuf de arad de zlm de".
    BB Spor oyuncular brahim Akn ve skender Aln'n, Fenerbahe ve Beikta (kupa) malarnda srarla oynamamasn isteyen Yusuf Turanl, ayn oyuncularn Trabzon'a kar oynamalarnda zellikle srarc olmakta, hatta zellikle brahim Akn ynyle mata gl ve salam olmas iin Anzer bal yemesi tavsiyesinde dahi bulunmaktadr.

14.05.2011 gn saat:19.58’de Yusuf Turanl'ya brahim Akn'n gnderdii mesajda(tape:3445);
    "O gelmedi" yazd.

14.05.2011 gn saat:20.00’de Yusuf Turanl'nn brahim Akn'a gnderdii mesajda(tape:3446);
    "Napcaz yensn halletcez ozaman kardesm dgerler taamam dm bende karsda olcam cunku. bttnde ckar sz havaalnna karslam" yazd.

14.05.2011 gn saat:20.22’de skender Aln’n Yusuf Turanl’y arad grme(tape:3119);
    Yusuf (Arif Erdem'i aradn belirterek): “Bende konuacam hocayla dedi ya konu dedim kardeim…sende konu Arif’le abicim niye konumuyorsun ya”, skender: “…ben imdi yeni geldim yemekteyiz daha”, Yusuf: “Hayr yani sen konumayacaksan bu iler olmaz yani birazda kendin de konu yani artk”, …yarn nk karya gideceim bak ne diyorum sana git Arif’lenkonu,…ne diyeceinizi biliyorsun artkyani”.
    Sank Yusuf, skender Aln' Trabzon msabakasnda oynatmak iin srarlarna devam etmektedir.

14.05.2011 gn saat:21.01’de Yusuf Turanl'ya skender Aln'n gnderdii mesajda(tape:3447);
    "Kral musait olmadi konusamadmbirazdn yakalarsam konuscam" yazd.

14.05.2011 gn saat:21.19’da Yusuf Turanl'nn skender Aln'a gnderdii mesajda(tape:3448);
    "Kmlerle konustunuz smdye kadar" yazd.

14.05.2011 gn saat:21.21’de Yusuf Turanl'ya, skender Aln'n gnderdii mesajda(tape:3449);
    "Cihan holmen mahmut metin bunlarla konustuk" yazd.

Yusuf Turanl'nn tevik primi ile ilgili olarak kimlerle konutuunu merak ettii, brahim Akn'n da gnderdii mesaj ile Cihan Haspolatl, Samuel Tobias Holmen, Mahmut Tekdemir ve Metin Depe isimli .B.B. Sporlu futbolcularla konutuklarn syledii anlalmaktadr.

brahim Akn ve skender Aln ile tevik primi konusunda anlamaya varld sabit iken adlar geen futbolcular ynyle bu ynde bir teklifin varl saptanamamtr. Her ne kadar lhan Ekiolu'nun telefon grmelerinde, "belediyede alan kiiler, yedi kiinin uak bileti, yedi kiinin bileti" szlerinden tevik primine ok ayda oyuncunun dhil edilmesi iradesi aka anlalyor ise de ad geen dier futbolcularn gyaplarnda yaplan konumalara konu olmalar dnda dorudan bu faaliyet ierisinde yer aldklarna dair bir bulguya rastlanlmam, ksmen tank olarak alnan beyanlarnda da kendilerine bu ynde bir teklifin ulamadn dile getirmilerdir.

14.05.2011 gn saat:21.22’de Yusuf Turanl’nn skender Aln’a gnderdii mesajda;
    “Ok super kalecde cok oneml. olmad bakasyla da konusun yane” yazd, (tape:3120)

14.05.2011 gn saat:21.32’de Yusuf Turanl'ya skender Aln'n gnderdii mesajda(tape:3450);
    “Tmm abi ama bu ibneler beni oynatmazsa varya dalcam bunlara)Sen garanti versen s.. koyarm hepsinede garanti vermiosn)" yazd,
    Sank skender Aln, Trabzonspor'a kar oynamay ok istediini, bu arada Beikta’a transferi konusunda Yusuf'un kendisine garanti vermedii iin msabakada oynatmayan BB Spor teknik heyetine tepki gsteremediini mesaj ile Yusuf'a iletmektedir.

14.05.2011 gn saat:21.35'de Yusuf Turanl'nn, skender Aln'a gnderdii mesajda(tape:3451);
    "Demn hocayla gene konustum garant alcam ben do valla ama sen gt arfn odaya konus yane" yazd,
    14.05.2011 gn saat:21.40’da skender Aln'n Yusuf Turanl'ya gnderdii mesajda(tape:3452);
    "Abi hepsi beraber dolanio bos birakmiolr arifi) sana demedi oynuo veya oynamio die garantiyse a..belediyenin" yazd,
    Sank skender Aln, Trabzonspor msabakasnda oynayp kendilerine vaat edilen tevik primini almay o kadar istemektedir ki, formasn giydii ve hayatn buradan kazand para ile srdren kulbne, ok rahat kfr edebilmektedir.

14.05.2011 gn saat:21.40'da Yusuf Turanl'nn skender Aln'a gnderdii mesajda(tape:3453);
    "Ya gene guzel konu da .ben arym arf solym skender senle konusmak sto dye" yazd,
    14.05.2011 gn saat:23.53’de skender Aln’nn Yusuf Turanl’a mesaj gnderdii(tape:3121);
    “tam kadroyu bilmioz ogrenincesolicz” yazd.
    14.05.2011 gn saat:23.55’de skender Aln’nn Yusuf Turanl’a mesaj gnderdii(tape:3122);
    “oynarsam rahat ol abi)” yazd.
    skender Aln bu mesaj ile, msabakada oynarsa Yusuf Turanl'nn rahat olmasn istedii, oynad oyun ile tevik primini alacaklarn ima etmektedir.

14.05.2011 gn saat:23.56’da skender Aln’a Yusuf Turanl’nn mesaj gnderdii(tape:3123);
    Insallah oynaman lazm vallahala konumadnm arffle” yazd,
    14.05.2011 gn saat:23.57’de skender Aln’nn Yusuf Turanl’a mesaj gnderdii(tape:3124);
    “emedm ki onlar oturuodur hepsi asagada” yazd,
    14.05.2011 gn saat:23.57’de skender Aln’a Yusuf Turanl’nn mesaj gnderdii(tape:3125);
    “Okk” yazd,

15.05.2011 gn saat:14.07’de Yusuf Turanl'nn brahim Akn’ arad grme (tape:3565);
    Yusuf: “Top sende ha", brahim: “Tamam ben hallettim ya, ey yaptm yani…o eyi hallettim yani", Yusuf: “sko oynamyormu ya sko", brahim: “O da oynamyor yapacak bir ey yok abi…yani Cihan abiye de ey yaptm o da diyor aynsn ne yapaym diyor yani", Yusuf: “Yani top sende abiciim yani sen ne diyorsan odur…sen saz eline alrsan anasn alatrsn zaten…hadi bo bitir iini", brahim: “Tamam hallediyorum ben abi inallah”, Yusuf: “nallah, kalecimiz nasl iyi mi”, brahim: “Ya o ey bizim o Ouzhan biliyorsun Trabzonlu”, Yusuf: “Ha ona yanamayn o zaman ya”, brahim: “Yok yok”, Yusuf: “Can’a yana ama Can’a, Can’a”, brahim: “O tamam ya”, Yusuf: “He Can tamam okey top sende pyorum seni”, brahim: “Tamam”.
    Yusuf Turanl, BB Spor kalecisini sormakta, brahim'den " bizim o Ouzhan biliyorsun Trabzonlu" cevabn aldktan sonra "O'na yanamayn o zaman" demektedir. Zira Trabzonspor ile oynanan msabakada, Trabzonlu olan bir oyuncunun tevik primi ierisinde yer almayacan dnmekte ve uzak durulmasn tavsiye etmektedir. Nitekim Ouzhan 15.05.2011 tarihinde oynanan msabakaya 61 numaral formas ile kmtr. (http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=397&macId=87191)
    Trabzonspor √
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

16.05.2011 gn saat:20.33’de brahim Akn’n Hoca Ahmet Kang'y arad grmede(tape:3566);
    A.Kang: "O mata bir sknt vard biliyorsun…yani o Trabzon man…onun yle olmas gerekiyordu biliyorsun" dedii, brahim: “yle bir ey var ben hissettim zaten hocam ya", A.Kang: "Gol kim att", brahim: “Holmen att hocam…yani orada hem ben gol atsamhem ekstra gol param alacaktm hem de birde ite prim vard pirim gelmiti hocam baya ykl bir pirim gelmiti" dedii, A.Kang: "O takmn yle olmas gerekiyordu haberin olsun" dedii, brahim: “O zaman yapacak bir ey yok hocam"

Sank brahim msabaka sonrasnda yine Hoca Ahmet Kang'y arad ve aka, kazanmalar halinde ekstra gol paras dnda ykl bir pirim alacan ifade etmektedir.

Kls. 91 dizi 58 ve ncesinde bulunan, BB Spor Kulb tarafndan Mahkememize gnderilen cevabi yazda, 15.05.2011 tarihinde oynanan Trabzonspor-BB arasndaki lig karlamas iin bu maa mnhasran zel bir prim uygulamas ve buna dair ma ncesi alnm bir ynetim kurulu karar olmad gibi yaplm bir prim demesinin de bulunmad, uygulamada 2010-2011 yl iin deplasman galibiyetlerine 5.000 TL, i saha iin 3.000 TL prim belirledikleri bildirilmitir. Bununla birlikte, brahim Akn’a 04.06.2010 tarihinde yaplan “Tadil Protokol” gereince att her gol iin 50.000 TL deme taahhdnn olduu, 2010-2011 de toplam 11 gol atan ve 3 kez prim almaya hak kazanan brahim Akn’n Trabzon msabakasnda bir gol atmas halinde 50.000 TL prime hak kazanaca belirtilmitir.

Sank brahim Akn’n sz konusu konumada Ahmet Kang'ya syledii “hem ekstra gol paras alacaktm” dedii konu, bir gol atmas halinde BB Spor Kulbnden alaca 50.000 TL’dir. Sank bunun yannda “hem de birde ite prim vard pirim gelmiti hocam baya ykl bir pirim gelmiti” diyerek szn ettii konu ise Fenerbaheli sanklardan gelecek olan tevik primidir.

Sank skender Aln mdafii huzurunda alnan, yukarda zetlenen sre ve olua uygun olup bu nedenle hkme esas alnan ve sorgudaki savunmasnda teyid ettii savclk ifadesinde zetle; “Yusuf Turanl bu matan nce bana Fenerbahe’nin tevik gndereceini syledi. Bir fiyat konuulmad. Takm arkadalarnzla konuun dedi. brahim ile ayn odada kalyoruz. Kendisine de zaten bu teklif gtrlmt. Yusuf Turanl’ya ise bize bask yapmamas iin tamam dedik. uan hatrlamadm baz isimleri kendisine syledim. Bu ahslara ulatm, anlatm syledim. Ancak byle bir ey olmad. Peimizi braksn dncesiyle yapmz gibi kendisine syledik. Bu hususta brahim ile de ayn ekilde karar verip davrandk. fiziki takibe konu resimler dorudur, 14.05.2011 gn saat 21.00 sralarnda yaplan mesajlamalarda Yusuf bana, tevik amal kimlerle irtibat kurduumu soruyordu” eklide beyanda bulunmu, tevik anlamasn dorulamtr.

Sank brahim Akn mdafii huzurunda alnan, yukarda zetlenen sre ve olua uygun olup bu nedenle hkme esas alnan ve sorgudaki savunmasnda teyid ettii savclk ifadesinde zetle; “Bu matan ncede Yusuf Turanl tarafndan Trabzon manda iyi oynamamz iin para teklifinde bulunuldu. Bana baz takm oyuncularyla bu amala grmem istendi. Ben kimseyle grmedim. Ama grmediimi syleyemedim. Kendisine baz isimler vererek onlara ulatm syledim. Net bir para miktar konuulmad. Ancak teklif yapld. Bu hususta emniyette de ayn ifademi vermitim” eklinde beyanda bulunmu ve tevik anlamasn dorulamtr.

Bizzat tevik anlamasnn kar taraf ve aktif sjeleri olan sanklar skender Aln ile brahim Akn’n, yukarda zetlenen ve iletiim tutanaklar ile uyumlu savunmalar deerlendirildiinde, dier sanklarn sutan kendilerini kurtarmaya ynelik, olua aykr, iletiim tutanaklarn izaha ynelik gereklikten uzak savunmalarna itibar edilmemitir.

Tm bu nedenlerle bata su rgt lideri sank Aziz Yldrm’n bizzat tm sreci ynetmesi yannda TCK'nn 220/5. maddesindeki “rgt yneticileri, rgtn faaliyeti erevesinde ilenen btn sulardan dolay ayrca fail olarak cezalandrlr” hkm yollamas ile dier sanklar Abdullah Baak, lhan Yksel Ekiolu, skender Aln, brahim Akn ve Yusuf Turanl’nn, tevik suunun kanuni tanmnda yer alan fiilleri birlikte gerekletiren sfatyla sorumlu olduklar anlalm ve Mahkememizde oluan bu vicdani kan ile cezalandrlmalarna karar vermek gerekmitir.

Her ne kadar sank Blent brahim en hakknda, ayrca bu msabakaya ilikin olarak cezalandrlmas istemi ile kamu davas alm ise de, sulamay reddeden savunmann aksine cezalandrlmasna yeter kesin ve inandrc kantlara ulalamadndan beraatine karar vermek gerekmitir.
    Trabzonspor √
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

15.05.2011 TARHNDE OYNANAN FENERBAHE – ANKARAGC MSABAKASINDA KE YAPILMASI

15.05.2011 gn stanbul’da oynanan Fenerbahe - M.K.E. Ankaragc futbol msabakas ncesi rgt lideri sank Aziz Yldrm’n, lhan Yksel Ekiolu’na Fenerbahe’nin Ankaragc ile yapaca mata baz Ankaragc futbolcular zerinden ike yaplmas iin talimat verdii, bu almalar kapsamnda; lhan Ekiolu’nun Cemil Turhan, Yavuz Argl ve Mehmet Yenice vastasyla ike faaliyetine giritii,
    Sank lhan Ekiolu’nun bir yandan bu ahslar araclyla ike faaliyetini yrtrken dier yandan Abdullah Baak vastasyla Yusuf Turanl zerinden mit Aydn aracl ile almalar balatt,
    Ayrca; M. ekip Mosturolu’nun talimat ile Sami Din’in de ike faaliyeti ierisine girdii,
    Bu balamda sanklarn, ike anlamasnn/teklifinin varlna iaret eden iletiim tespit tutanaklarna bakldnda;

MEHMET YENCE, YAVUZ AIRGL VE CEML TURHAN BRL LE YRTLEN KE FAALYET

22.04.2011 gn saat:22.58’de Aziz Yldrm’n lhan Ekiolu’nu arad grme(tape:2137);
    Aziz: “O Ankara’daki ee ne yapt acaba”, lhan: “Bakanm onunla ee yarn burada o beraber ey yapacaz seyredeceiz ma…ondan sonra hemen giri ey yapacaz yani yani onun iin onunlaym yani yarn”, Aziz: “Sabah m grrz seninle akam m grelim”, lhan: “stediiniz zaman”, Aziz: “O zaman ee 9 u eyrek gee bizim ev eve gelir misin”, lhan: “Gelirim bakanm”.

Aziz Yldrm'n "o Ankara'daki" ile kastettii kiiyi anlayan lhan Ekiolu, "onunla burada beraber ey yapacaz, onunlaym yani yarn" eklinde karlk verdii, bu konumada kastedilen kiinin Mehmet Yenice olduu aadaki 2138 nolu tapede, Aziz Yldrm'n "ee Mehmet gelmedi mi" sznden aka anlalmaktadr.

23.04.2011 gn saat:09.24’te Cemil Turhan’n Mehmet Yenice’yi arad grme(tape:1608);
    Cemil: "Bir bana urar msn bana", Mehmet: “Bunu halledebilirsem urarm, NTV'ye gideceiz", Cemil: "ok nemli bir ey diyeceim"

23.04.2011 gn saat:09.40’da Cemil Turhan'n Yavuz Argl' arad grme(tape:2582);
    Cemil: “Dereaz'na gel", Yavuz: “Vallaha m,..tamam geliyorum".

Cemil Turhan, ike faaliyetlerini birlikte yrtecei Mehmet Yenice ve Yavuz Argl ile bir araya gelme abasndadr.

23.04.2011 gn saat:10.46’da lhan Ekiolu’nun Mehmet Yenice’yi arad grme(tape:3078);
    lhan: “Seninle konutuumuz nmzdeki haftalarla ilgili sen ne gerekiyorsa yap,…nmzdeki hafta arasnda bir gn tesise gel sen bize aktar bilgileri”, Mehmet: “…br de zaten eyde oynamyor biliyorsun”, lhan: “…bunu bover sen o, brlerine bak,..ne gerekiyorsa yap almalar ondan sonra konualm”, Mehmet: “Abi imdi biz NTV deyiz...tamam abi sen merak etme... ben sana bilgi vereceim”

23.04.2011 gn saat:17.54’de Aziz Yldrm’n lhan Ekiolu’nu arad grme(tape:2138);
    Aziz: “Geldik biz sende ne var ne yok”, lhan: “Gayet iyi ey ettiniz konutunuz herhalde Cemil abiyle”, Aziz: “Cemil ile konumadk Cemil yanmda”, lhan: “O bir eyler var o anlatacak size”, ( Aziz Yldrm’n yannda bulunan Cemil Turhan’a: “Sen bir eyler anlatacakmsn bana” dedii, Cemil’in; “He ey he syleyeceim” dedii, ardndan Aziz Yldrm ile lhan Ekiolu‘nun grmeye devam ettikleri), , Aziz: “ Ee ne oldu Mehmet gelmedi mi (Mehmet Yenice kastediliyor)”, lhan: “Bakanm ee bu Mehmet’ten bu ey yok yani bu bir ey yok ama Cemil abi size bir ey anlatacak…o ok nemli”dedii.

25.04.2011 gn saat:14.13’te Cemil Turhan’n Mehmet Yenice’yi arad grme(tape:1611);
    Mehmet’in; “Konutuk eyle bana telefon edecek,…ona gre gideceim ite ben buradan kacam o da oradan gelecek,…ben yoldan telefon ettim eye,…abiye konutuk,…dedi ki byle byle ben zaten eyde bulutum ktm Ataehir’de bulutum br olanla,…ondan sonra o dedi ki bakaym dedi eer ey yapabilirsem dedi ben sana haber vereceim dedi dn de Yavuz abiyle yoldan konutum dedi ki”dedii, Cemil’in; sonra arayacan ve daha rahat konuacaklarn syledii.

25.04.2011 gn saat:14.29’da Cemil Turhan’n Mehmet Yenice’yi arad grme(tape:1612);
    Cemil’in; “Sen perembe gn burada olacakm gibi gel,…olacak ama dersini iyi alarak gel yani” dedii, Mehmet’in onaylad.

25.04.2011 gn saat:15.02’de Cemil Turhan’ Yavuz Argl’n arad grme(tape:1613);
    Cemil’in (lhan’ Kadky’e braktn ve kendisinin Dereazna geldiini syleyip, devamnda Mehmet Yenice’yi kastederek): “he konutum sen dedim iyi bir dersini al dedim” dedii, Yavuz’un; “Kim h imtihana girecek doru,…ben gideceim de orada tandk eyim vard da ders almak iin okula gtrecekti bir iki baka”.

Su tarihinde 64 yanda olan Mehmet Yenice ile 72 yanda olan Yavuz Argl, ayr ayr ders alyorlar zira ike faaliyetine ilikin Cemil Turhan ve lhan Yksel Ekiolu'na rapor verecekler.

27.04.2011 gn saat:13.34’de lhan Ekiolu’nu Cemil Turhan’n arad grme(tape:3089);
    Cemil (hasta olduunu ve evde yattn belirtip programnn ok youn olduundan dert yand, devamnda): “… yav yarn ..iin ...saat 6’da buluuyorum,…yarn ikisi de varda biri 6’da biri 8’de”, lhan: “…Mehmet mi”, Cemil: “Evet,…6’da o zaten 6 gelecek ya 5 buuk 6’ya doru gelecek,…gelecek eve gelirken bana gelecek”, lhan: “O da gelsin nk ey brn gndermemiz lazm hemen ya”, Cemil: “…Mehmet’i yarn sabah gndereceim ya”.

28.04.2011 gn saat:23.49’da Mehmet Yenice’nin Yavuz Argl’ arad grme(tape:2913);
    Mehmet: “Abi kata gelecen belli oldu mu”, Yavuz: “11, 12’de Ankaradaym”, Mehmet: “Ne diyo o bakan yneticinin otelinde mi kalacan,..oraya nasl adam madam arlaca zaman nasl aracan oraya,..Stad oteline gel ite”, Yavuz: “oraya da arsak ne olur ki”, Mehmet: “orada br tarafta yneticinin oteli, gelir mi ya”, Yavuz: “Zaten biz gideceiz o nereye gelecek ya,..onlarn dediine gideceiz nereye gideceiz”.

29.04.2011 gn saat:11.17’de Mehmet Yenice’yi, Yavuz Argl’n arad grme(tape:2914);
    Mehmet (Yavuz’a Stad oteline gitmesini syleyip): “Parasn veriyor nasl olsa demi fatura matura alrz,..eylerde bala faaliyetlere benimki eyden br taraftan” , Yavuz: “br taraftan baladn m onu syle bana”, Mehmet: “br taraftan dediin benimki ey diyorum ya Murat’tan, Murat’tan gelince konuurum”.

Sz konusu konumada geen "Murat", sanklardan Murat ahin'dir. Zira bu kii olduu 2947 ve 2948 nolu tapelerden aka anlalmaktadr. Sank Mehmet Yenice, ike faaliyeti kapsamnda bir ksm MKE Ankaragc futbolcularna Murat ahin zerinden ulamaya almaktadr.

29.04.2011 gn saat:11.23’te Cemil Turhan’ lhan Ekiolu’nun arad grme(tape:1615);
    lhan: “Peki gitti deil mi bizimkiler”, Cemil:“Gittiler gittiler anam”, lhan: “Her ey iyi mi”, Cemil:“Onla herey iyi,…bugn, bugn de dnkleri tehir ettim bugne”.

29.04.2011 gn saat:11.24’de Mehmet Yenice’yi lhan Ekiolu’nun arad grme. (tape:2915);
    lhan: “Herey yolunda m ne yapyorsun”, Mehmet: “imdi ite Yavuz abiyle buluacam o geliyor” , lhan: “Hadi halledin ha

lhan Ekiolu sz konusu grme ile, Mehmet Yenice ve Yavuz Argl zerinden yrtlen ike faaliyetlerinin akbetini sormaktadr.

29.04.2011 gn saat:16.19’da Mehmet Yenice/Yavuz Argl’n lhan Ekiolu’nu arad grme(tape:2916);
    lhan: “Ne yaptnz”, Yavuz: “Bakyoruz ite”, lhan: “yi tamam baknda yani ince eleyin sk dokuyun”, Yavuz: “Ben ince eliyorum sen onun iin merak etme bi ey yarn ey alacam galiba”, lhan: “Tamam yani o temeli at”, Yavuz: “Alacam masay”, lhan: “He, temeli bi de atalm betonu dkelim,..iler…”,Yavuz: “Sen onun iin merak etme,..Ben sana iletirim hepsini”.

Ticaret hayatnda inaat ileri ile itigal eden sank lhan Ekiolu, telefonlarnn dinlenilme ihtimaline binaen gelitirmi olduu jargon ierisinde konuarak, yrtlen ike faaliyetleri ile ilgili bilgi almaktadr. Sank lhan "tamam yani o temeli" dedikten sonra sank Yavuz; "alacam masay" eklinde anlamsz bir cmle kurduktan sonra lhan tekrar, "temeli atalm betonu dkelim" demektedir. Akabinde devam gelmeyen cmle ierisinde "iiler" dedikten sonra Yavuz, hi merak etmemesini, kendisine hepsini ileteceini sylemektedir. Sz konusu konumann bir ticari iletmenin yrtt inaat faaliyetleri ile ilgili olmad izaha gerek brakmayacak aklktadr. Mehmet Yenice ve Yavuz Argl'n inaat ileri ile bir ilgilerinin bulunmad gibi lhan Ekiolu'nun taeronu falan da deillerdir.

29.04.2011 gn saat:17.05’de Mehmet Yenice'nin Murat ahin’i arad (tape:2947); Murat telefona cevap vermemitir.

01.05.2011 gn saat:14.34’de Mehmet Yenice'nin Murat ahin’i arad grme(tape:2948);
    Mehmet: “2 gnden beri yoktun neredeydin sen, mahsus mu bakmadn", Murat: "Ya yok diyorum sen hala uzatyorsun ya", Mehmet: “Bende dedim bana bir ey mi geldi bir ey mi var ne oluyor ne ediyor dedim ya", Murat: “Korktun mu?", Mehmet: “Adam der ki yani bu kadar ite", Murat: "Dedik anlamyor ki … abi evin yani o alengirli bir ey yani …biliyorsun br trl olsa ey yapardk", Mehmet: “Yok ben sana eyini syledim canm gerekenini de…istersen geleyim de bi konualm", Murat: "Yok yok hi uzatma", Mehmet: “Tamam o zaman… o i kapand artk"

Sank Mehmet Yenice, Ankaragc'ne ynelik olarak yrtlen ike faaliyetinde sanklardan Murat ahin'den yardm istemektedir. Ancak Murat ahin bir sre Mehmet Yenici'nin telefonlarna kmadktan sonra ike konusunda kendisine yardmc olmayacan ve bu nedenle kendisini aramamasn sylemektedir.
    Trabzonspor √
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

01.05.2011 gn saat:15.16’da Mehmet Yenice’nin Yavuz Argl’ arad grme;
    Mehmet: “Gremediim var ya, ...O arad, ..durum iyi aramba grrz senle”. (tape:2918)

Mehmet Yenice, Yavuz Argl'e, Murat ahin'in kendisini aradn iletmektedir.

01.05.2011 gn saat:21.03’de Mehmet Yenice’yi lhan Ekiolu’nun arad grme(tape:2919);
    lhan: “yi mi gelimeler nedir durum”, Mehmet: “yi abi iyi,..ben Yavuz abiyle konutum,..O iletmedi bize ben btn eyleri konutum,..let dedim o herhalde matan bugn matayd,..hepsini iletecek”, lhan: “tamam”, Mehmet: “Birde ikinci bir ey var onun bilmedii ben geri bugn ey yaptm da ona ilettim de baka bir olay vard o biliyor o beni arad onla konutuk biz,..renirim ben imdi tamam”, Mehmet: “O biliyor bugn ilettim ona”.

Sank lhan Yksel Ekiolu, Mehmet Yenice'den yrtlen ike faaliyetleri konusunda bilgi almakta ve gelimeleri merak etmektedir.

01.05.2011 gn saat:21.05’de lhan Ekiolu’nun Yavuz Argl’ arad grme(tape:3095);
    lhan: “..madem geldin bize bir haber versene ya”, Yavuz: “Ben dedim yarn grrz seninle merak etme”, lhan: “yi tamam iyi deil mi her ey”, Yavuz: “Her ey iyi”. lhan: "yi tamam da dokuzda bende ol sabah"

Ankara'da "temeli atp betonu dken" Yavuz Argl'n, stanbul'a geldiini Mehmet Yenice'den renen lhan Ekiolu bir dakika sonra telefonla arad Yavuz'a, stanbul'a geldii halde neden haber verdiini sormakta ve grmek iin sabah ofisine armaktadr.

02.05.2011 gn saat:08.59’da Yavuz Argl’n lhan Ekiolu’nu arad grme(tape:3249);
    lhan: Geldin mi”, Yavuz: Az kald geliyorum”, lhan: “eye geliyorsun biliyorsun benim yeri,.. Altyolda Mc Donalds var ya,..onun 4.kat Altyol i han” .

Sank lhan, bir gn ncesinde grmek iin yanna ard Yavuz Argl'e telefonda ofisinin yerini tarif etmektedir.

letiim tespit almalarna gre Yavuz Argl’n; lhan Ekiolu’nun ofisinin bulunduu Kadky Osmanaa Mah. Stleme Cad. Bestekar Dilhayat Sok. Altyol Han No:1 Kat:4 sayl yerdeki i yerine gelerek greceklerinin anlalmas zerine gvenlik grevlilerince 02.05.2011 gn saat:08.30’da lhan Ekiolu’nun ofisinin bulunduu adrese geilerek takip almalarna balanld,saat:08.45’te 34 FB 9766 plakal Audi A7 marka arala .Ekiolu’nun gelerek ofisinin bulunduu Altyol Han'na girdii, saat:09.22’de Stleme Cad. boa heykelinin bulunduu meydan tarafndan Yavuz Argl’n gelerek Altyol Han'na girdii ve girite bulunan ihan grevlisine lhan Ekiolu’yla grmek iin geldiini syledii, grevlinin telefonla bilgi vererek 4.kata kmas gerektiini syledii, Yavuz Argl’n asansre binerek 4.kata kt ve lhan Ekiolu’nun ofisine girdii, saat:09.45’de Yavuz Argl’n Altyol han'ndan kt ve yaya olarak Kudili Cad. zerinden kr Saraolu Stadna gelerek Foto Muhabirleri Girii yazl kapdan ieri girdii anlalm ve buna dair fiziki takip tutana (Kl:28, Dizi:239-242 aras) incelenerek iletiim tutanaklarnn afaki olmad ve gerek yaama yansyan doruluu teyid edilmitir.

02.05.2011 gn saat:09.46’da lhan Ekiolu’nu Aziz Yldrm’n arad grme(tape:3098);
    Aziz: “Neredesiniz,…he geldi mi”, lhan: “Geldi imdi onu baka bir i iin gnderdim”, Aziz: “…nerede bulualm”, lhan: “Nerede isterseniz”, Aziz: “Biz o zaman kulbe geliyoruz Semih’le tamam m”.

Yavuz Argl'n, lhan Ekiolu ile ofiste greceinden nceden bilgisi olan sank Aziz Yldrm, "geldi mi" diyerek lhan Ekiolu'na Yavuz'u sormaktadr.

Aziz Yldrm'a, Yavuz Argl ile yapt grmenin hemen ardndan onu baka bir i iin gnderdiini syleyen lhan Ekiolu, gelen Kulp'te buluma talebi zerine aadaki grme ile sabit olduu zere yeniden Yavuz Argl' aramakta ve Kulbe armaktadr.

02.05.2011 gn saat:09.50’da lhan Ekiolu’nun Yavuz Argl’ arad grme (tape:3099);
    lhan: "Yavuz abi neredesin", Yavuz: "Stadn oraya geliyorum ne oldu", lhan: “…Tamam kulbe gel de Bakan geliyor kulbe bir konualm dedi bir daha orada sende gel stada”, Yavuz: "Ben staddaym zaten stada gidiyorum", lhan: "Ben de geliyorum odaya gel odada konuuruz"

02.05.2011 gn saat:10.03’de Mehmet Yenice’yi Yavuz Argl’n arad grme(tape:2920);
    Yavuz: “Dinle imdi ben eyi 100 bini syledim hemen verecekler imdi bana,..yalnz ey ile konumamz lazm,..o Murat’la”, Mehmet: “Ben anladm da yani ey syleme beni arad zaten,.. sen mi konuacan”, Yavuz: “Ben konuacam ondan sonra da onla bir ey edeceim paray ona vereyim mi”, Mehmet: “Yok daha sen nerdesin”, Yavuz: “Ben imdi Kulpteyim bakan ard onun yanna gidiyorum imdi ben senden cevap bekliyorum sen Murat’a telefonumu ver beni arasn”, Mehmet: “Aramaz zaten korkuyor hanmnla eyi hanm kzyormu anladn m”, Yavuz: “Ee ne yapacaz”, Mehmet: “Bilmiyorum bunu byle nasl konualm ya ben seni arayaym dur”, Yavuz: “Ha tamam”.

lhan Ekiolu'nun ofisine giden Yavuz Argl, bu grmede (tape 2920) Mehmet Yenici'ye, lhan Ekiolu'na 100 bini sylediini ve hemen vereceklerini, bakan Aziz Yldrm ard iin yanna gideceini iletmektedir. Belirledikleri Ankaragc futbolcularna Murat ahin zerinden ulamaya altklar iin, Yavuz, Mehmet'e Murat'la konumalar gerektiini sylemektedir. Mehmet ise Yavuz'a; Murat'n kendisini telefon ile aradn ike faaliyetine girmek istemediini sylediini (tape 2948), bu konuda kendisinin tekrar konuamayacan iletmektedir.

Saat 10.03 de (tape 2920) cep telefonu 229.Sokak Akemseddin Camii Batkent - Kent Koop. Mahallesi (Batkent MESA) Yenimahalle, Ankara adresinde sinyal veren Mehmet Yenice ayn cep telefonu ile ayn gn saat:11.29’da Yavuz Argl’ arad grme; (tape:2921)
    Mehmet: “Abi ben imdi eye gidiyorum,..hani yemek yediklerimiz var ya,..oraya gidiyorum akamda maa gideceim seni gece ararm ben”, Yavuz: “imdi ben bakanla beraberdim,..her eyi konutum onla eyi bakalar girmek istiyordu yok dedim,..onu braksa o zaman biz bakmayz dedim ondan sonra dedi peki sana braktm dedi haberin olsun anladn m O'nla muhakkak konumamz lazm adamn beni arasn bir kere ya bu paray almas iin biliyorsun deil mi”, Mehmet: “Tamam zaten bitti ora,..orada bir tane bilet var,..eer ge olmazsa gece ararm”.

Mehmet Yenice, Yavuz Argl'e "hani yemek yediklerimiz var ya, ...oraya gidiyorum" diyerek ike faaliyeti kapsamnda daha nceden bir araya geldikleri kiiler ile yemek yemeye gittiini, akam da maa (02.05.2011 tarihinde saat 20.00 de MKE Ankaragc- Kardemir D Karabkspor msabakas var) gideceini sylemektedir. Yavuz Argl ise, Bakan Aziz Yldrm ile grtn, " her eyi konutum onla eyi bakalar girmek istiyordu yok dedim" sznden aka anlald zere Bakan Aziz Yldrm'n ike faaliyeti iin bakalarnn devreye girebileceini sylediini ancak kendisinin bunu reddettiini, bu durumda aradan kacaklarn sylediini, bunun zerine Bakan'n da "peki sana braktm dedi" diyerek yine ike faaliyetini birlikte yrteceklerini ancak "O'nla muhakkak konumamz lazm" dedii Murat ahin'e ulamalar gerektiini syledii grlmektedir.

02.05.2011 gn saat:14.00’de Mehmet Yenice’nin Cemil Turhan’ arad grme(tape:2922);
    Mehmet:"Kamptaym kampta", Cemil: “Bizim Mura.. Murat’n telefonunu bana bir verebilir misin”, Mehmet: “Abi ben sana sonra konuurum”,

02.05.2011 gn saat:16.41’de Mehmet Yenice’yi Cemil Turhan’n arad grme; (tape:2923)
    Cemil:“ktn m”, Mehmet:“Tamam ktmda ben seni arayacam abi tamam”.

02.05.2011 gn saat:16.50’de Mehmet Yenice’nin Cemil Turhan’ arad grme(tape:2924);
    Mehmet: “br reddedildi diyor arad numara, …ben seni gece arayacam gece”, Cemil: “ey olursa eyin bana numarasn bir mesajla atsana”, Mehmet: “Syleyeceim ben sana durumu,..yani baka ey var,..bu konuda herhalde hanm ile kavga etmi tamam m”

Sz konusu grmeler ile Cemil Turhan srarla, daha nce Fenerbahe SK formasn giydii iin bizim Murat dedii, Murat ahin'in telefon numarasn istemektedir.

03.05.2011 gn saat:00.26’da Cemil Turhan’ Mehmet Yenice’nin arad grme(tape:2580);
    Mehmet: “imdi bizim Ersin var ya,…o eski eylerden dolay hanmyla kavga etmi”, Cemil: “He he he Ersin”, Mehmet: “Ondan sonra byle bir ey yaparsan demi boanrm demi Yavuz abi ile beraberken en az 20 defa aradm maazadan bakmam anladn m,…aynen yle, imdi hanm demi ki neler geldi bamza daha onlardan demi daha da eye mi giriyorsun demi,…zaten bir tane adam vard onun orada”, Cemil:“Ama nemli adam”,Mehmet; "Ama yine yarn yine zorlayacam", Cemil: "Bi zorla ya, onun bir aylk maa vard ya, onu da alacam ya onun iin", Mehmet: "ok korkuyor bir de ikinci evlilii ya bunun",

Sz konusu grmede Mehmet Yenice, Murat ahin'in eiyle huzursuzluk yaamamak iin ike faaliyetine girmek istemediini Cemil Turhan'a anlatmakta, Cemil ise yine de zorlamasn, O'na bir aylk maan ayarlayacan sylemektedir. Grmede ayn zamanda, Murat ahin'in Ankaragc takm ierisinde tesir edebilecei bir kiinin bulunduu ancak onun da nemli bir kiilik olduu anlalmaktadr.

Mehmet Yenice'nin, "ama yine yarn yine zorlayacam" sznn gerei olarak Cemil Turhan'n szn ettii " bir aylk maa" ile ilgili olarak 03.05.2011 gn saat:00.38’de Murat ahin’e (tape:2925):
    aylk.maa.vereceklermi.gideyim mi.cevap.bekliyorum” eklinde mesaj att,

03.05.2011 gn saat:00.39’da Murat ahin’in ise Mehmet Yenice’ye att(tape:2926);
    Ben lglenmyorum” mesaj ile ike faaliyeti ierisinde yer almayacan sylemektedir.

03.05.2011 gn saat:00.43’de Cemil Turhan’ Mehmet Yenice’nin arad grme (tape:2581);
    Mehmet: "imdi mesaj ektim onun da cevab ben ilgilenmiyorum", Cemil: "Vallahi", Mehmet: "Vallahi yani kaytl eyde telefonumda, gelince sana hem ektiim mesaj gsteririm hem de onun verdii cevab", Cemil: "Tamam", Mehmet: "nk br tarafta byk ey yemi hanmndan, makineleri falan kapatt, bir daha o ie girersen demi brakrm demi, o da trikolar btn makinalar falan satm"

Sz konusu grme ile Mehmet Yenice; Murat ahin'den ike faaliyetine ilikin olarak ald "ben ilgilenmiyorum" mesajn, mesajn gelmesinden dakika sonra Cemil Turhan' arayarak iletmekte, bir daha da bu ie girmeyeceini "trikolar makinalar satt" eklinde szde ifreli olarak iletmektedir.

03.05.2011 gn saat:13.58’de Yavuz Argl’n Mehmet Yenice’yi arad grme(tape:3250);
    Mehmet: “eyi bildirdim Cemil abiyle konutuk da,..hani aradk da bulamadk ya birisi vard,..onun durumunu”, Yavuz: “Ne oldu”, Mehmet: “Yok abi olmuyor,.. bildirdim sen nerdesin,..Cemil abiyle konumadn m bi konu bi benim konutuklarm,..bir Cemil abi aryor bi sen aryorsun bir br aryor yani ben syleyemiyorum ki bunlar birisine sylyorum o iletsin diye,..ben br telefonla ey yaptm onu eyi syledim gece saat yarmda…bunu sana sylemedi mi br tarafn iini”, Yavuz: “Yok,..iyi ben de diyorum ki bir kere randevu al deki filan yerde buluacaz saat filan saatte burda ol”, Mehmet: “Dediler ki daha baka ey varsa onu bildireceiz dediler”, Yavuz: “Baka ey yok ya ne var o biri olmuyor de mi br”, Mehmet ( olmadn syleyip devamnda): “eyle hanmyla kavga etmi o,..sana eyde anlatr biliyor Cemil abi anladn m,..yznden kavga etmi kar demi ki eer demi herhangi byle bamza gelmeyen kalmad demi eer bir daha gidersen ben eker giderim ocuklar alr giderim demi,..onu bi ara ilk hatrlyorsan aradk hanm kt ya,..o eye gitmi gelmi anla bunlar konuamyorum ben sana imdi,..anladn m gitmi hani bizim eyi br bir hatt daha var dedim o kapal dedim ya,..o br tarafla konumu, bak gece gene ey ektim mesaj ektim gelen mesaj ben ilgilenmiyorum dedi”

Sz konusu grmede Mehmet Yenice, Kasmpaa Spor Kalecisi Murat ahin arasndaki mesaj trafiini Yavuz Argl'e iletmektedir.

03.05.2011 gn saat:19.06’da X ahsn, Mehmet Yenice’yi arad grme(tape:2627);
    X ahs: “Ne yaptn altn m,..o ileri,..Otele falan gideceim diyorsun” , Mehmet: “yle alma malma yok ya,..yle gidiyorum ite, br ib.. kabul etmedi ismini syleyeyim mi, Murat”, X ahs: “Ben sana dedim boa gryorsun abi sakat i,..Ankara’ya bak ya…salam”, Mehmet: “Ankara’ya bakta ey yok ki sen neredesin”.

Sz konusu grmede, Mehmet Yenice kendisini arayan X ahsa, Ankaragc mana ilikin olarak yrtlen ike faaliyetinde, Murat ahin'in araclk yapmay kabul etmediini sylemektedir.

04.05.2011 gn saat:10.21’de Mehmet Yenice’nin Yavuz Argl’ arad grme(tape:2929);
    Mehmet: “Yedekle konutun mu yedekle”, Yavuz: “Yedekle konutum,..sen ne yapyorsun”, Mehmet: “Garanti deil onun ey yapaca girip kaca garanti deil yani girip kyor”

04.05.2011 gn saat:10.23’de Mehmet Yenice’yi Yavuz Argl’n arad grme(tape:2930);
    Yavuz: “Ben sana dediim adamla konutum bitirdim ben ii seninki tamam m”, Mehmet: “ Tamam…sen cuma m geleceksin buraya pazartesi mi”, Yavuz: “Bugn de, bugn geleyim”, Mehmet: “Ben sana konuacam haber vereceim o zaman tamam m ne zaman geleceini”, Yavuz: “stiyorsan evin telefonunu yaz (0212 852 6968) istiyorsan a iyice konualm seninle”, Mehmet: “Tamam”.

Sz konusu iki grme ieriinden, sanklar Mehmet Yenice ve Yavuz Argl'n grev dalm ierisinde irtibat kuracaklar kiiler ile konutuklar anlalmaktadr.

09.05.2011 gn saat:11.49’da Yavuz Argl'n lhan Ekiolu'nu arad grme(tape:2962);
    Yavuz: “eye gidiyim mi ben temel atmaya", lhan: “E varsa bi ee aryorlarsa git", Yavuz: “Yarn sabah burda ol dediler ben de gideyim bakaym…ne derece doru ne derece yanl…onu sana soruyum da onun iin", lhan: “Git git… tamam oldu" .

Yavuz Argl'e "temel atmaya" yani ike iin anlama yapmaya gitmek iin lhan Ekiolu'ndan izin istemektedir.

09.05.2011 gn saat:12.17’de lhan Ekiolu'nu Aziz Yldrm'n arad grme(tape:2963);
    Aziz: "Nasl gidiyor ne yapyorsun", lhan: "yi bakanm bir eyler var konumamz lazm", Aziz: "Onun iin ben de dedim hep beraber konualm …bana gre zoru baardk gibi geliyor", lhan: "yle bakanm ama ok zor oldu ya…ama bu sanki bu hakikaten beklediimiz kadar oldu yani", Aziz: "En zor mat", lhan: "Asl u bitse de rahatlasak bakanm ya…siz kata geersiniz kulbe bakanm", Aziz: "Ben saat 3’ten sonra falan geerim herhalde".

09.05.2011 gn saat:12.23’de lhan Ekiolu'nun Mehmet Yenice'yi arad grme(tape:2964);
    lhan: “Arkadan yanna geliyormu yarn yle dedi bana", Mehmet: "Ben de imdi eye gidiyorum zaten bugn taraftarlarla imza datacaklar, oraya gidiyorum", lhan: "O da geliyormu yarn sana, yle dedi bana", Mehmet: "Ben sabahleyin konutum da, ben imdi br eye gidiyorum taraftarlar toplanacakm onlara forma falan datacaklarm imza gnym oraya gidiyorum ... ura dedi "
    lhan Ekiolu, Yavuz Argl'n ike faaliyeti (temel atmaya) iin Ankara'ya gidecei bilgisini Mehmet Yenice ile paylamaktadr.

09.05.2011 gn saat:17.34’de Yavuz Argl'n Mehmet Yenice'yi arad grme(tape:3232);
    Yavuz: “Yarn geleyim ben yoksa sen", Mehmet: “Tabi canm", Yavuz: “imdi sen ii bitirdin mi randevuyu falan aldn m", Mehmet: “Sen gel yarn…leden nce gel ya…aldm ben bugn eye gittim sylemedi mi lhan bey…o beni arad…ondan sonra ondan da bi not ilettim…ben eye gittim ite ney o sana sylesin", Yavuz: “Ahmet mi syledi", Mehmet: “Ben ona syledim…arad dedi ki arkadan geliyormu dedi…evet dedim…ondan sonra tekrar aradm dedim ki o, o arada bana haber geldi… Hasan abinin yanna gidiyorum dedim…ilac ver dedim eye dedim… ee benim arkadaa dedim…saat 5’e 6’ya kadar aramasn dedim…anladn m", Yavuz: “Anladm tamam"

Ankara'ya "temel atmaya" giden Yavuz Argl, Mehmet Yenice'den "randevuyu alp almadn" sormaktadr. Temel atma konusunda, Murat ahin'in ustalndan yararlanamayan sanklarn, inaatn temelini (ike faaliyetini) bizzat kendileri atmak iin Ankara'da bulumak zere szlemilerdir.

Sz konusu grmenin ertesinde Ankara'da Mehmet Yenice ile buluan Yavuz Argl'n, 10.05.2011 gn saat:12.45’de (Mehmet Yenice'nin telefonundan) lhan Ekiolu'nu arad grme (tape:2931);
    lhan: “Nedir durumlar", Yavuz: “Durumlar iyi, ben imdi geliyorum…akama dnecem", lhan: “yi tamam dn de buluuruz tamam", Yavuz: “Tamam abi haberin olsun".

11.05.2011 gn saat:11.20’de Mehmet Yenice'yi Yavuz Argl'n arad grme(tape:2932);
    Yavuz: “Biraz evvel baka arkadala konutum… tamam", Mehmet: “Tamam, neredesin sen", Yavuz: “imdi ben lhan Ekiolu’nu bekliyorum…Kulpteyim".

Ankara'da temel atma iini (ike faaliyetini) gren sank Yavuz Argl'n stanbul'a dnmesi sonrasnda durum deerlendirmesi yapmak zere Kulp'te, lhan Ekiolu'nu bekledii anlalmaktadr.

11.05.2011 gn saat:12.41’de Cemil Turhan'n Yavuz Argl' arad grme(tape:3233);
    Cemil: “Neredesin", Yavuz: “Kulpte", Cemil: "Ha geldin yani", Yavuz: "ne yaptnz ne ettiniz", Cemil: “nasl byle mi konuacaz", Yavuz: “Yok yok", Cemil: “Konuuruz".

ike grmeleri iin Ankara'ya gittiini bilen Cemil, Yavuz'a nerede olduundu sorduktan sonra gelimeler ile ilgili olarak telefonda konuamayacan sylemektedir.

11.05.2011 gn saat:12.43’de lhan Ekiolu'nu Yavuz Argl'n arad grme(tape:2979);
    lhan: “Sen neredesin", Yavuz: “Kulpte", lhan: “Sen gel bana istersen 5 dakikaya", Yavuz: “Bakan beni ard da bir tarafa ayrlma dedi senle greceim dedi onun iin", lhan: "Ha geldi mi bakan", Yavuz: "Bakan burada, geliyor musun", lhan: “Gelirim tamam" .

Yukarda deerlendirilen 2921 nolu TAPE'de Bakan Aziz Yldrm ile arasnda "bakalar girmek istiyordu yok dedim,..onu braksa o zaman biz bakmayz dedim ondan sonra dedi peki sana braktm dedi" eklindekidiyalog gzetildiinde, Aziz Yldrm'n Yavuz Argl tarafndan yrtlen ike faaliyeti konusunda ad geenden de dorudan bilgi ald anlalmaktadr.
    Trabzonspor √
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

11.05.2011 gn saat:23.06’da Mehmet Yenice'nin Yavuz Argl' arad (sabit telefonlardan grtkleri) grme; (tape:2666)
    Mehmet: “Var m bir ey yok demi", Yavuz: “Var var, cuma gn buday alyorum …bende kalyor…dediim gibi 4 tane adam gnderiyoruz yle…yani cuma gn verecek…artk onu sen nasl ayarlayacaksn", Mehmet: “Tamam hallederiz onu sonra", Yavuz: “Adamlarna syle bir ey yapsnlar yani…yoksa yar… yeriz".

Temel atma noktasnda inaat sektrnde yrtlen faaliyetin bu defa tarmsal alana kald ve Yavuz Argl'n, Aziz Yldrm ve lhan Ekiolu ile grtkten sonra "cuma gn buday alyorum" dilerek i orta Mehmet Yenice'yi bilgilendirdii anlalmaktadr. Msabaka tarihi yaklamtr ve sz konusu buday ile kastedilenin ike faaliyetinde kullanlan para olduunda phe yoktur.

12.05.2011 gn saat:10.21’de Mehmet Yenice'nin Yavuz Argl' arad grme(tape:2933);
    Mehmet: “Bilet benim elime geecek mi ona gre sz verecem Belediye bakanna falan", Yavuz: “Bak leden sonra bana bileti verecek…sen de gelip alacaksn benden", Mehmet: “Biliyorsun eyde genel mdr muavinine istedim bileti", Yavuz: “Yalnz o eyi nasl syleyecem sen bana bir ey demitin bileti ykselttik ya bi ara", Mehmet: “Ha drt", Yavuz: “Onla sen br taraftan da bir ey yontacaksn de mi syledim nk sana", Mehmet: “Yani diyelim ki biletler her eyi alacam ya", Yavuz: “Onu ben syledim…Cemil’e konutum tamam".
    Sanklar alacaklar ike parasn nasl pay edeceklerini konumaktadrlar.

12.05.2011 gn saat:17.38’de Mehmet Yenice'nin Yavuz Argl' arad grme(tape:2934);
    Mehmet: “Yarn imdi ben alr almaz…sana telefon ediyorum…yanna da birisi al yani ben dedim birisine deyeceiz nk…anladn de mi", Yavuz: “Biletin bir tanesi sende kalsn", Mehmet: “O senin dediin eyi verecem sana", Yavuz: “Ben birisiyle gelirim tamam sen merak etme", Mehmet: “Nereye geleceini de sylerim ben".

Yavuz Argl alnan 400 bin dolardan, 100 binin Mehmet'te kalmasn istemektedir.

12.05.2011 gn saat:20.01’de Mehmet Yenice'nin Yadigar Boa’y arad grme(tape:2667);
    Mehmet: “Yarn seninle bi yere gidip geleceiz byk ihtimalle…anladn m? sabah gene dkkana gel de ondan sonra br ocuk ey yapacak gelecek Hakkyla br o Krt var ya…biz seninle gideceiz yalnz gece ge dnebiliriz", Yadigar: “Tamam oldu abi".
    Mehmet Yenice; Yadigar Boa'ya, ike anlamasnda kullanlacak paray almak iin bir yere (stanbul'a) gideceklerini sylemektedir. Bu aamaya kadar ike faaliyetine dair bilgisi olduu tespit edilemeyen Yadigar, Mehmet Yenice'nin bir yere gitme talebini sorgulamadan ve aratrmadan kabul etmektedir.

13.05.2011 gn saat:10.12’de Mehmet Yenice'nin Yavuz Argl' arad grme(tape:2935);
    Mehmet: “Ben amcay alacam kaym m yola…nk anca gelirim be saat srer", Yavuz: “Tamam…nk le de verecekler ii", Mehmet: “Yoldan ararm ey yapnca ara beni o zaman", Yavuz: “Sen merak etme nerde buluacamz da sylerim ya".

Mehmet Yenice, Yavuz Argl'e, ike parasn almak iin amca ile (Yadigar Boa) geleceini haber vermektedir.

13.05.2011 gn saat:11.56’da Yavuz Argl' Cemil Turhan'n arad grme;
    Cemil: “Neredesin", Yavuz: “Yemee geleceim sana". (tape:3235)

13.05.2011 gn saat:13.27’de Yavuz Argl'n Cemil Turhan' arad grme(tape:3236);
    Yavuz: “Geleyim mi, senin oraya m geleyim", Cemil: “Benim oraya gel ya brak oray orda ya benim oraya gel ya", Yavuz: “Dur ey da buradan paray alaymda yle geleyim nk oraya gelecekler" .

Yavuz Argl, ike parasn alp Cemil Turhan'n yanna geleceini, zira Mehmet Yenice'nin oraya geleceini sylyor.

13.05.2011 gn saat:13.35’de Yavuz Argl'n lhan Ekiolu'nu arad grme(tape:3237);
    Yavuz: “Ne yapyoruz", lhan: “Gitmedin mi daha", Yavuz: “Eee ey adamlar ben buraya ardm mahsus geliyorlar oraya…biletleri vereceim imdi geliyorlar onun iin seni aradm…alym m yukardan hazrlayaym m", lhan: “Al, al o seni bekliyor zaten ey bizimki seni bekliyor…yalnz bak gene diyorum…iyi emin ol bak son sz biliyorsun yani kim syleyecek", Yavuz: “Onun iin buraya getirttirdim zaten…millete Cemil’in yannda bileti vereceim…yani herkes grsn diye ey yapyorum ya"
    Sank lhan Ekiolu'nda ike amacyla verilecek olan parann kullanmna dair endiesinin olduu, bunu Yavuz Argl'e syledii onun da bu endieden dolay Mehmet Yenice'yi ard ve paray Cemil Turhan'n huzurunda verecei anlalmaktadr. lerleyen srete lhan Ekiolu'nun bu endiesinde ksmen hakl olduu grlecektir.

13.05.2011 gn saat:13.50’de Yavuz Argl'n Mehmet Yenice'yi arad grme(tape:3238);
    Mehmet: “Adapazar'na geldim", Yavuz: “Ben Dereazndaym ha…burdaym hemen aldm her eyi bende", Mehmet: “Ataehir’de bulualm ya…ben orda grnmeyim ya", Yavuz: “Sen geldiin yaklatn zaman telefon et ben… Cemil’in yanndaym konuurum… "

Yavuz, stanbul'a yaklaan Mehmet'e Fenerbahe'nin Dereaz tesislerine gelmesini, Cemil Turhan'n yannda olduunu sylemektedir.

13.05.2011 gn saat:14.50’de Yavuz Argl'n Mehmet Yenice'yi arad grme(tape:3239);
    Mehmet: “Gebze'deyim", Yavuz: “Gel bu Dereazna gel yav", Mehmet: “Abi amca gelmiyor yav amca amca…o zaman brakym m, amcay eye Ataehir’e", Yavuz: “Ataehir’e brak sen gel ya", Mehmet: “Niye oradan oraya gelmiyorsunuz ya", Yavuz: “O gelsin diyor ya… Cemil… bilmiyor musun niye getirdiimizi hadi konuma be" .

13.05.2011 gn saat:14.51’de Yavuz Argl'n Mehmet Yenice'yi arad grme(tape:3240);
    Yavuz: “Burada 5 dakikada araba baheye girecek ondan sonra kp gidecek adam da arabada beklesin ne fark eder ya", Mehmet: “ekiniyor da onun iin diyorum", Yavuz: “ekinmez ne ekinecek ne var ki ya ne yapacaz ki ona silah m eke.. Cemil var ben varm baka yok ki".

letiim tespit tutanaklarna gre Mehmet Yenice’nin 13.05.2011 gn stanbul’a gelerek ike faaliyetinde kullanlacak paray alacann anlalmas zerine gvenlik grevlilerce yaplan takipte; Cemil Turhan ve Yavuz Argl’n; saat:13.35’de Kadky Fenerbahe Mah. Fener Kalam yolu zerinde 34 CGT 08 plakal beyaz renkli Honda marka otoda olduklar, ahslarn arala Dereaz Tesislerine C Kapsndan giri yaptklar, saat: 16.00’da ise 34 UE 0887 plakal mavi renkli Honda marka otoyla Mehmet Yenice ve Yadigar Boa’nn Rfat Bey sokaktan gelerek Dereaz Tesislerine B Kapsndan giri yaptklar, saat:16.20’de Dereaz Tesisleri B Kapsndan 34 UE 0887 plakal otonun kt, otoyu Mehmet Yenice’nin kulland, yannda Yadigar Boa’nn bulunduu ve amlca Turnikelerden k yaparak Ankara istikametine doru seyir haline getikleri 13.05.2011 gnl Fiziki Takip Tutana (Kl:28, Dizi:235-238 aras) ile anlalmtr.
    Trabzonspor √
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

15.05.2011 gn oynanan ma Fenerbahe: 6 - Ankaragc: 0 eklinde sonulanmtr.

16.05.2011 gn saat:09.35’de lhan Ekiolu’nun Yavuz Argl’ arad grme(tape:2999);
    lhan: “Neredesin,…bana bir ura ofise he” , Yavuz: “Tamam efendim”.

16.05.2011 gn saat:09.54’de lhan Ekiolu’nun Mehmet Yenice’yi arad grme(tape:3000);
    lhan: “Bir ura bana neredesin”, Mehmet: “Orada deilim ki ben Ankara’daym,” lhan: “Onu bir konuacaz diyorum,…onun yars olmad,…olmad Mehmet olmad yars”, Mehmet: “Nasl olmad lhan abi ya byle geliyoruz ondan sonra bak”, lhan: “Mehmet yars olmad diyorum sana ben sana ne dedim bizim 1 Numara’dan haber gelmeden bir ey yapmayacaz”, Mehmet: “Herhalde yapmadk ya ite 3-4 defa telefon ettiler bende bekliyorum,…telefon ettiler oradan ben sizi ararm onlarn yannda”, lhan: “Cemil abi ile de konutuk dn yars oldu yars olmad aynen syle, ben mi aradm konutum onlarla, niye byle yapyorsun…sana bu verildii zaman ne dendi”, Mehmet: “Ben imdi bunu eyde konuamyorum bundan da,… amcann yanna gidiyorum”, lhan: “Gitme imdi amcann yanna,…bekle gitme”.

lhan Ekiolu, ike parasn yerine ulatrmakla grevli olan Mehmet Yenice'ye, bu amala verilen parann hepsinin verilmeyeceini, yarsnn verileceini sylemekte, bu durumdan rahatszln dile getiren Mehmet'e lhan, "bizim 1 Numara’dan haber gelmeden bir ey yapmayacaz" sznde kastettii Aziz Yldrm'dan haber gelmeden kimseye bir ey verilmeyeceinin daha nceden sylendiini hatrlatmaktadr.

Aziz Yldrm durumadaki savunmasnda "yani imdi Aziz Yldrm'a bir numara, CEO demek kadar normal bir ey yok, eer bana inaat iisi deselerdi o zaman bu ifreli bir kelime olabilirdi. Ama Aziz Yldrm'a bakan CEO deyince gayet doal yani. Ama bu inaat iisi deyip de ben olsam o zaman ifreli olurdu" ifadelerini kullanmtr. u hale gre "Bizim 1 Numara" ile kastedilenin Aziz Yldrm olduu, yars verilip dier yars verilmeyen parann da ticari bir faaliyete ilikin olmayan ike paras olduu izahtan varestedir.
    Bununla birlikte lhan Ekiolu, 01.06.2011 tarihli durumadaki savunmasnda yaplan her trl iten bakann haberi olduunu beyan etmitir.

16.05.2011 gn saat:10.39’da Mehmet Yenice'yi Cemil Turhan'n arad grme(tape:2936);
    Cemil: “Seni aram", Mehmet: “Verme diyor yarn diyor giriyorum byle eylere durumlara dnyorum ya…sylemiyor musun sen abi", Cemil: “Syledim ya onlarda kardeim neyse imdi telefonda bunlar konuulacak eyler deil ya", Mehmet: “Ne yapacam ben imdi eyde bekliyorum…telefon etti dedi ki byle byle dedi o eyde aa yukar yz drt yz metre ilerdeyim", Cemil: “Ha onlarn orda" , Mehmet: “Onun yanndan araym da sen konu bari dedim o…lhan beyle…o yarsn ver dedi anladn m ben vereyim oradan hi olmazsa kendimin eyini alrm onu da pay ederiz…ne diyeyim ben imdi adama byle byle olmam m diyeyim", Cemil: “Sen yle diyeceksin baka bir diyecek halin yok", Mehmet: “Ah abi ah konuamyoruz ite telefonda da baz… iimdekilerini sylemiyorum ite anladn m".

Mehmet Yenice, Cemil Turhan ile, lhan Ekiolu tarafndan ike parasnn yarsnn datlmasn istemesinden duyduu rahatszl paylamaktadr.

16.05.2011 gn saat:10.49’da Mehmet Yenice'yi Cemil Turhan'n arad grme(tape:2937);
    Cemil: “imdi Yavuz abiyi eyi gnderdim...hemen git dedim konu kardeim ondan sonra da hemen bana gel…talimat verecem dedim", Mehmet: “Yedinci telefon edileri yemin ediyorum geliyorum", Cemil: “imdi bir kii gitti gnderdim onu imdi Erdal’la beraber ta eye Kadky’e gitti 10 dakika iinde eye 15 dakika iinde gelir buraya",

Cemil Turhan, lhan ile konumas ve daha nce kararlatrlan ekli ile ike demesinin yaplmas iin Yavuz Argl' gnderdiini sylemektedir.

16.05.2011 gn saat:10.51’de Mehmet Yenice'yi Yavuz Argl'n arad grme(tape:2938);;
    Mehmet: “Sizden haber bekliyorum yedinci telefon edileri", Yavuz: “Ben imdi lhan’a gidiyorum lhan telefon etti mi sana", Mehmet: “Etti yarsn dedi bilmem ne yap diyor…benim aklm sarmyor ya bununla m uraacaz…ben dedim yle kabul etmezler dedim, bizden dedi telefon bekle, yedi defa telefon ettiler, bekliyorum arabayla dolap duruyorum valla "

16.05.2011 gn saat:10.53’de Mehmet Yenice'nin Yavuz Argl' arad grme(tape:2939);
    Mehmet: “Ben konutum de, sz verdim de anladn m", Yavuz: “Tabi canm yle ey mi olur ya dedim ne yaparsanz yapn verirler mi arkadalar ya…yle ey mi olur ya", Mehmet: “Gzn seveyim onu ey yap ya adam", Yavuz: “Sen de yanl konuuyorsun ya biz ne konumusak o dur diyeceksin ya…ben gidiyorum ona imdi ben sylerim gerekeni".

Mehmet Yenice, kendisinden ike anlamasna konu paray isteyenlerin yedi defa telefon ettiini, durumun netlememesi nedeniyle deme yapamadn syleyip, Yavuz Argl'den bu konuyu lhan Ekiolu ile konumasn istemektedir.

16.05.2011 gn saat:11.08’de Mehmet Yenice'yi Yavuz Argl'n arad grme(tape:2940);
    Mehmet: “Ne yapaym dolap duruyorum ite durmadan telefon ediyorlar" , Yavuz: “Evet paray vermeyin diyor", Mehmet: “Ne yapacaz ya", Yavuz: “Sen geleceksin senin hakkn alacaksn gerisini verecez bunlara", Mehmet: “Hepsini", Yavuz: “Ben sana bir ey sylyorum kardeim…kavga ettim imdi ya…sen bak abi hibir ey vermiyorsun alyorsun geliyorsun 200’n veriyoruz geri kalan bizde kalyor", Mehmet: “Yars veriliyor yani yle mi", Yavuz: “Verme yarsn nasl vereceksin adama…sen imdi 300 yok mu…100’n sen al 200’ de getirelim bunlara geri verelim bitsin bu i al yok diyelim…biz buna verelim bitsin", Mehmet: “ olsun da bari hi olmazsa eyimi alaym ya", Yavuz: “Hibir ey vermiyoruz oradakilere bir ey verme", Mehmet: “Abi oradakilere bir ey vermiyor muyuz…200 verecem oraya yle sylediniz ya imdi", Yavuz: “Ben syledim 200 verdin 200’de bunlara geri verecez…bizdekini de e blecez o zaman baka aresi var m", Mehmet: “3 verecein yere 1 ver diyorsun yle mi", Yavuz: “Ya, ha…imdi Cemil geldi yanma bir dakika Cemil yanma geldi".

Sanklar ike parasnn bir ksmnn geri verilmesi ile nasl pay edilecei konusunda tartmaktadrlar.

16.05.2011 gn saat:11.13’de Mehmet Yenice'yi Yavuz Argl'n arad grme(tape:2941);
    Yavuz: “Cemil’de yanmda o ocua 100 vereceksin", Mehmet: “Ben veremem gelin siz verin o zaman ben 3’de..100’ nasl vereyim ben yapamam onu", Yavuz: “Hi verme o zaman", Mehmet: “Olur mu ya nasl verme diyorsun ya… ben 200’ veriyorum o zaman br tarafnda yannda telefon aarm bu kadar veriyorum derim eker gelirim ben…gidiyorum imdi 200’ veriyorum 100’le de dnyorum… Ben giremem yle eylere", (Yavuz telefonu Cemil Turhan'a veriyor), Cemil: “Ya abi bak ya hibir ey denilmeyecek ya bu ne birine vereceksin birine vermeyeceksin…sen Yavuz abiyi bekle", Mehmet: “Nasl bekleteyim adamlar…sizin iin o kadar kolay"

ike anlamasnn kar tarafndan iki kii olduu Cemil Turhan'n " birine vereceksin birine vermeyeceksin " cmlesi ile net olarak anlalmaktadr.

16.05.2011 gn saat:11.18’de Mehmet Yenice'yi Yavuz Argl'n arad grme(tape:2942);
    Yavuz: “Ben geleyim mi oraya", Mehmet: “Gel abi sen hallet yani ben nasl o 100’ ey yapaym ya", Yavuz: “150’yi buraya getir 150’nin stne de bizdeki ellinin birin beini koyup verecez, dierini geri kalan da oraya verdik diyecez… adam beni tehdit etti ya sen ne konuuyorsun ya…ben gelirsem hi vermem bak", Mehmet: “O zaman bizi silahla vur sen…vermeyecekmisin gelsen", Yavuz: “Gelsem vermeyecem" Mehmet: “Ben ne olacam o zaman", Yavuz: “Ben gelecem diyecem biz sizi eyle olmad siz yapmadnz…ben diyorum ki 150’yi ver 150’yi de geri getir aynsn sylyorum…beni dinle beni imdi lhan bey bekliyor git uakla bilet al git dedi ben diyecem ki Mehmet alp geliyor paray bak sana sylyorum Mehmet hangisini diyorsam onu yap", Mehmet: “Ben sana haber verecem imdi" .

Sanklar Mehmet Yenice, Yavuz Argl ve Cemil Turhan'n, lhan Ekiolu tarafndan ike anlamasnda kullanlmak zere verilen 400 bin Dolarn 100 binini kendilerine ayrdklar bu grme ieriinden ok net anlalmaktadr. lhan Ekiolu parann yars olan 200 bin Dolar geri isteinden geri kalan ksmn verilmesi ve paylalmas noktasnda sanklar kendi aralarnda tartmaktadrlar.

16.05.2011 gn saat:11.24’de Mehmet Yenice'yi Yavuz Argl/Cemil Turhan'n arad grme(tape:2943);
    Yavuz: “Bak Cemil istiyor veriyorum onu", Cemil: “Yavuz abin gelsin oraya kardeim", Mehmet: “Hi vermem derse ne olacak", Cemil: “imdi hi vermem dedii zaman tabi onlar kar karya gelecek oturup konusunlar abi eer sen hi yani vermeden buraya geliyorsan gel", Mehmet: “Ben onlarn yanna imdi girmek zereyim …orda... eyi yaparm sizi ararm".

16.05.2011 gn saat:11.33’de lhan Ekiolu’nu, Mehmet Yenice’nin arad grme(tape:3001);
    Mehmet: “Ben imdi eylerle beraberimde, senin ismini bilmiyorlar ben 2 verilecek deil mi”, lhan: “2 verilecek 2’yi de al gel,…yarn sabah bende ol”, Mehmet: “Arabayla geliyorum saat 1’de 2’de orada olurum,…yine eye mi geleyim Alt yola m”, lhan: “Alt yola gel he alt yola sen de gel seninle iim var”.
    Trabzonspor √
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

16.05.2011 gn saat:11.49’da Mehmet Yenice'nin Yavuz Argl/Cemil Turhan' arad grme(tape:2944);
    YAVUZ AIRGL : Efendim
    MEHMET YENCE : Alo
    Y.A : H
    M.Y : Yneticiyle grt iki ver dedi onlarn yannda anladn m
    Y.A : Nasl
    M.Y : ki ver dedi yneticiyle grt iki ver dedi ikiyi de al dedi yarn dedi leden sonra benim yanmda ol dedi
    M.Y : Senle iim var dedi ikiyi verdim ben kyorum imdi
    Y.A : kiyi mi verdin
    M.Y : Ha yle syledi o
    Y.A : yle ey olur mu ya o zaman nasl olacak anlamadm
    M.Y : Bana deil kendisine sor, kendisine sorsana
    Y.A : Olum bana da aynsn syledi ben sana bir ey sylyorum ya
    M.Y : Ne yapaym adamlar onla grtler ite yle syledi
    Y.A : Ya onla grtkleri brak abi ben sana bir ey sylyorum ya
    M.Y : Abi ben verdim zaten
    Y.A : Bizi hi dinlemiyorsun ya
    M.Y : Ben seni dinliyorum ... ben verdim zaten anladn m
    Y.A : Neyi verdin
    M.Y : Sadece geliyorum leyin ordaym yanndaym oradan da eye gidecem br adama alt yola ordan ne yapacaksa verecek beraberli tamam m bu kadar baka benim bir eyim yok hadi pyorum
    Y.A : Abi ben sana bir ey sylyorum sen kendi kendine i yapyorsun anlamadm ki bu ii
    M.Y : imdi konuma o zaman gelince konualm
    Y.A : Nasl gelince paray verdikten sonra ne konuacaksn ya
    M.Y : Abim yle syledi onlarn yannda yle syledi
    Y.A : Allah, Allah
    M.Y : ... ara da sor ona
    Y.A : .... veriyorum Cemil e
    M.Y : Ara da ona sor, ara da ya ben yarn gelince konualm
    (YAVUZ AIRGL TELEFONU ARKA PLANDA BULUNAN CEML TURHAN'a VERYOR)
    CEML TURHAN : Alo, ne oldu ya syle
    YAVUZ AIRGL : Abi imdi eyle konutular yneticiyle konutular
    C.T : Kim
    M.Y : ki ver dedi anladn m iki verdim ben de yarn dedi benim yanmda ol dedi leden sonra dedi hatta sabah ol dedi de ben sabah gelemem dedim yarn leden sonra yanndaym dedim ikiyi de al getir dedi bu kadar
    C.T : Ya kardeim sen hasta msn ya
    M.Y : Senle iim var dedi
    C.T : H, sen kimle
    M.Y : Abi onlarn yanda yle syleyince ben ne yapaym ya zaten olan ey ikiye drd ya yani sana kolay geliyor bu
    C.T : Ya kardeim
    M.Y : Ben gelince konualm unu
    C.T : Ya kardeim ya ben de sana anlatamyorum ki sen niye onla konuuyorsun kardeim ya
    M.Y : Konutur dedi al bizde byle ey mi olur dedi Hasanm dedim byle byle dedim sonra dedim bana ey yapmayn dedim ben gelince konuuruz
    C.T : Ya imdi abi sen brak ya gelince konuuruz diyorsun ya yle bir sama konuuyorsun ki
    M.Y : Abi ne yapaym peki yani siz imdi orda bunu ikna edemiyorsunuz ben nasl ikna edeyim peki, ben ikna edemiyorum
    C.T : Ya sen ikna edecek sen deilsin ben sana ne dedim ama vermeye kimseye para
    M.Y : H
    C.T : Niye veriyorsun paray
    M.Y : Ver dedi onlar o eyde kendisi syledi
    C.T : Ya sana ne onlara abi ya niye veriyorsun ya
    M.Y : Allah, Allah bana ne diyorsun abi ya gzn seveyim ya Allahn seversen yapma bi de sen byle yapma bari ya
    C.T : Ya sen ben sana bir ey anlatmak istiyorum sen niye oraya telefon ayorsun bir daha kardeim ya syle ben sana diyorum ki benden habersiz hareket etme diyorum sana niye hareket ediyorsun ya
    M.Y : yle ama durmadan br de telefon ediyor
    C.T : Kim
    M.Y : br telefon yoksa ben kalkp n ey yapacam o zaman verecem ya gelince konusak olmaz m abi ben yarn geliyorum yanndaym on iki bir de yanndaym
    C.T : Sen oraya imdi uan bir ey vermedin hi vermedin
    M.Y : Verdim, verdim yle syledi o syleyince yle verdim
    C.T : kisini birden vereceksin diyorsun imdi diyorsun bak imdi diyorsun ya
    M.Y : Ya oraya getirecem ite
    C.T : H
    M.Y : Yz bende, yz bende yz de eyde iki yz de ona verecez
    C.T : Ne oldu imdi deien ne oldu imdi
    M.Y : Bir ey olmad ite yapamadnz ki orda halledebildiniz mi
    C.T : Ya Yavuz abi Yavuz abi geliyor sana usta
    M.Y : Tamam gelsin abi
    C.T : Tamam bir dakika veriyorum bir dakika al
    M.Y : Tamam
    (CEML TURHAN TELEFONU ARKA PLANDA BULUNAN YAVUZ AIRGL'e VERYOR)
    YAVUZ AIRGL : Alo
    MEHMET YENCE : Efendim
    Y.A : Ben geliyorum abi sen para mara verme
    Y.A : Para mara verme
    M.Y : Verdim ben bitti i
    Y.A : Verdim diyor ya
    M.Y : Adam yle syledi onlarn yannda syledi ver ikiyi dedi
    Y.A : Kim syledi ya biz sana ne syledik sen ne syledin ya Mehmet sen bizle dalga m geiyorsun ya
    M.Y : Allah, Allah sen herhalde
    Y.A : Bize name yapma ya gzn seveyim ltfen ya
    M.Y : Bak ben de sana bir ey syleyeyim
    Y.A : Ben sana dedim ki
    M.Y : Siz de benle dalga gemeyin
    Y.A : Senle dalga gemiyoruz ya
    M.Y : Gel diyorum gelmiyorsunuz ver diyorsunuz ver diyorsunuz
    Y.A : Kim diyor gel diyorsun gelmiyor ya
    M.Y : Beni burda attnz eyin iine
    Y.A : Hi bir eye atmadk ben sana sylyorum
    M.Y : Sen eer geliyorsan gel havaalanna geliyorum almaya seni
    Y.A : Ha paray verme yalnz
    M.Y : Verildi, verildi bitti i
    Y.A : Verildiyse niye geleyim sana ya
    M.Y : Ne bileyim geleyim diyorsun
    Y.A : Allah, Allah sen de diyorsun ben sana giderken daha verme dedim ya bak dedik ki bu adama yz elli vereceksin yz elliyi geri getireceksin
    M.Y : Ya bak ben de sana, biliyorum bak bunu, bunu telefonda konuma ben biliyorum senin ne konutuunu
    Y.A : Evet
    M.Y : Adamlar dediler ki byle byle illa bizi grtr
    Y.A : Grtr
    M.Y : Ben de atm, ben de atm
    Y.A : Tabi diyorum benle grtr
    M.Y : Ne bileyim senle greceini yn
    Y.A : Ha bak Mehmet bize name yapma ltfen rica ediyorum ya bak Allah akna yapma
    M.Y : Ya ne name yapacam size
    Y.A : Yapyorsun ite
    M.Y : Ne name yapacam yani
    Y.A : Ben sana giderken dedim ki verme niye verdin
    M.Y : Ya birisi ver diyor birisi verme diyor imdi
    Y.A : Ya biz diyorum paray getiren kimdi sana paray kim verdi ben vermedim mi
    M.Y : Ya abi unu bi yani bu telefonda bunu ey yapma ben yarn geliyorum
    Y.A : Ama ey yapma imdi ben eer verme adama diyeceksin ki
    M.Y : Yarn geliyorum ald m al tamam m
    M.Y : Ben yarn geliyorum tamam m
    Y.A : Sen paray
    M.Y : Yarn ben inecem
    Y.A : Bak ben sana sylyorum iki yz getireceksin buraya
    M.Y : Yok nerden getirecem ki
    Y.A : yle abi iki yz getireceksin yani baka trl olmaz bu i ben sana sylyorum
    M.Y : Ya, sen benle ey geiyorsun herhalde ya iki yz getireceksin diye ben, ben neden eyim mi var param m var
    Y.A : Bak sana diyorum ki biz sana batan dedik ki bu adama yz ver ben yz elliyi de burda
    M.Y : Ben de sana giderim
    Y.A : Bak bir dakika
    M.Y : Senle beraber gideriz eyin yanna br adamn yanna onun yannda ne talimat verdiini konuurum niye byle sylyorsun niye beni burda zor duruma sokuyorsun ya
    Y.A : Olum ben seni zor duruma dryorum diyorum ki ben sana
    M.Y : Ordan ii halledemiyorsunuz ondan sonra bana burda ey yapyorsunuz ya
    Y.A : Ben hallettim ii dedim ki sana ben burda
    M.Y : Gideriz senle yarn leden sonra brnn yannda olacak anladn m
    M.Y : Otururuz sen byle talimat verdin mi vermedin mi
    Y.A : Ya vermitir bana da ayn eyi syledi iki yz geri getir dedi
    M.Y : Allahm nerden neyi getirecem ben iki yz
    Y.A : Bana dedi, bana lhan bey dedi ki iki yz geri getir
    M.Y : Eee
    Y.A : Tamam
    M.Y : Onlara da yle syledi ite bu kadar veriyoruz dedi
    Y.A : Tamam, ben de diyorum ki ben de sana dedim ki burdan giderken adama gidiyorum dedin adama giderken dedim ben yz elli ver yz ellisini geri getir dedim demedim mi sana
    M.Y : Abi kabul ediyorlar m ya Allah, Allah niye sylyoruz canm
    Y.A : Etmezse etmesin verme hi dedim
    M.Y : Adamn verdi ey olarak ey yapmsn kalkyorsun bunu ey yapyorsun yle mi ben de sahasnda yz de verecem ey daha iyi deil mi bizim avantajmza deil mi
    Y.A : Ya kardeim sen kendi kendine yaptn bu ii
    M.Y : Ama, adam hakl
    Y.A : Ben sana sylyorum Mehmet bize
    M.Y : Ben geliyorum ...
    Y.A : Bize yanl yapma sen daha paray maray da vermemisin ben biliyorum
    M.Y : Vermediysem Kur an arpsn
    Y.A : Kur an arpsn vermemisin ben biliyorum
    M.Y : erefsizim verdim
    Y.A : imdi ben sana sylyorum Mehmet bize name yapma kardeim
    M.Y : Tamam, tamam abicim ben name yapyorum tamam yarn on iki de bir de ordaym orda oturur konuuruz tamam m
    Y.A : Abi
    M.Y : Ben verdim diye yani bana ey yapma imdi ya
    Y.A : Ne yapmaym
    M.Y : Yani bi de byle ey altna sokuyorsun imdi o diyor ki sen alyorsun sen diyorsun sen alyorsun diyorsun herhalde yani burda
    Y.A : Ya biz sana syledik Mehmet ya yapma ya gzn seveyim ya
    M.Y : Bak Kur an arpsn
    Y.A : Ben sana giderken syledim verme
    M.Y : Adamla, adamla konuuldu adam dedi ki iki yz vereceksin onlarn yannda senle gidelim diyorum yarn eyin yanna
    Y.A : Kimle konutu ya hangi adamlan konutu
    M.Y : Alt Yola gidelim Alt Yola
    Y.A : Hangi adamla konutu olum sen bana niye name yapyorsun ya hangi adamla konutu
    M.Y : Alt,ya Alt yol
    Y.A : Allah,Allah alt yolu ben de diyorum sana Alt yol dedi bana dedi ayn eyi imdi sana ben giderken dedim ki
    M.Y : ... dedi ... syledi
    Y.A : Ben de sana giderken dedim ki sana giderken verme bu kadar parann gerisini buraya getir sen de dedin oraya gidecem bir konuaym seni arayacam niye aramadn verirken ya Mehmet
    M.Y : Ya nasl aramadn ite eyden aradm
    Y.A : Bak sana sylyorum sen ne diyorsan de ben bir ey demiyorum sen imdi bak Cemil de burda diyor yanln yapmasn bize,sen imdi
    M.Y : Lan nerde yanl yaptm ben ney onu bana bir syle ney yanl yaptm yani ey mi oynadm imdi rol m yapyorum yani
    Y.A : Abi niye verdin peki bize sormadan niye verdin
    M.Y : Ya niye verdim adamla konutur dedi ya Allah, Allah ben adamn ismini vermedim ynetici diye adam da dedi ki onlara,onlara ... dedi
    Y.A : Biz, biz sana dedik ki kardeim bak ben sana dedim ki yz elli ver gerisini biz burda halledeceiz demedim mi
    M.Y : Allah, Allah ya ben sana bir ey syleyeyim brnn verdiini sen al abicim brak bana ey yapmayn byle ya hayret bir ey ya gelince senle gidecez o adamn yanna senle gidecez senin yannda diyecem ki sen byle byle sylemedin mi onlara diyecem ya
    Y.A : Ya bana da syledi ya Allah, Allah sen
    M.Y : ... onun yannda syleyecem ite
    Y.A : yi bana da syledi diyorum ya ben sylemedi demiyorum ki
    M.Y : ... ne yapaym yani ben imdi yz milyar
    Y.A : Ben sana syledim dedim ki Mehmet verme
    M.Y : Ama ne yapaym buras sen halloluyor mu bura sanki ...
    Y.A : Bak,bak o zaman bana gel diyeceksin ben gelecem halledecem
    M.Y : Bak ben de sana ne diyorum bak ben yarn geliyorum senle gideriz br tarafa konuursun orda abicim tamam m
    Y.A : Ne konuacam
    M.Y : te ne konuulacaksa
    Y.A : Ne konuacam adama
    M.Y : ... gelecek
    Y.A : Adama mecburuz geriye iki yz vermeye ya ne diyorsun sen ya sen dedikten sonra yle dedikten iki yz mecbur verecez ...
    M.Y : yle syledi
    Y.A : Allah, Allah ben de sana
    M.Y : ... sabahleyin yanmda ol dedi ben sabah gelemem dedim ben uakla gelmiyorum dedim arabayla geliyorum dedim
    M.Y : Yarn birde iki de yannzda olur yannda olurum dedim niye gelecem dedim alt yola gel dedi
    Y.A : Tamam, ama
    M.Y : Eee senle beraber gideriz anladn m
    Y.A : Ne gidip ne diyecem
    M.Y : ... syledin mi onlara derim
    Y.A : Ne diyecem
    M.Y : Hayr diyorsa o zaman bana konu
    Y.A : Ya sana hayr demedi hayr demez bana da dedi ki git syle iki yz getirin K YZ DE ONUN OLSUN bana da ayn eyi syledi sana da syledi
    M.Y : ... bizim mi olacak
    Y.A : Onun olsun YAN FUTBOLCUNUN OLSUN ya beni niye konuturuyorsun ya
    M.Y : ... sen bana byle bunlar konuma ben yarn geliyorum abi tamam
    Y.A : Yahu kardeim bak sen paray verme
    M.Y : Vermediysem erefsizim
    Y.A : Ben geleyim oraya, geleyim orda ii bitireyim
    M.Y : Beni buraya barttrma vermediysem erefsizim diyorum ya
    Y.A : yi tamam peki
    M.Y : nanmyor musun ya
    Y.A : Tamam kardeim gel tamam
    M.Y : Yani beni yalanc m kartyorsun imdi Yavuz abi hem byle eye sokuyorsun ondan sonra da kalkyorsun byle sylyorsunuz ya
    Y.A : Ben mi yalancym
    M.Y : Ben sen yalancsn demiyorum beni yalanc duruma sokuyorsun
    Y.A : Ama yalanc duruma sokuyorsun biz sana laf syledik dedik ki
    M.Y : Ne yapaym br taraf yle syledi
    Y.A : Verme, verme dedik
    M.Y : yle syledi br taraf gelince konuturaym diyorum byle syledin mi bunlara diyeyim
    Y.A : Tamam kardeim ben o zaman
    M.Y : Niye beni byle ey yapyorsun ya
    Y.A : imdi gel buraya buradan paray verecez gideceksin gel
    (YAVUZ AIRGL TELEFONU ARKA PLANDA BULANAN CEML TURHAN'a VERYOR)
    CEML TURHAN : Alo
    MEHMET YENCE : Alo
    C.T : Byle bara bara ne konuuyorsunuz ya
    M.Y : Abi yav niye ite ben de onu sylyorum yarn gelince anlataym konuaym diyorum ya yani beni yle bir ey durama sokuyor ki sanki ben gtrdm bilmem ne yaptm ona geliyor ya
    C.T : Peki
    M.Y : Ben yle ey yapar mym yani yle mi yapacam size
    C.T : Peki ben sana bir ey daha syleyeyim ya sen niye oray aryorsun ki telefonla adam
    M.Y : Abi ne oldu biliyor musun bak
    M.Y : Dedi byle byleydi dedim aslanm dedim yani benle sonra ey yapma dedim byle sylediler dedim verilen talimat uyguluyorum ben dedim hatta ...
    C.T : Ben sana ama bir dakika bir dakika
    M.Y : Anladn m ... yannda onun zerine ismini bile sylemedim anladn m
    C.T : Bir dakika bir dakika o nemli deil ama
    M.Y : Sylemedim ... bak dedim bana dedim byle byle sylyorlar dedim
    M.Y : Sen kendin syle dedim, dedi ki iki yz vereceksin br tarafn getireceksin yarn sabah bende olacaksn dedi ben dedim ki ben arabayla geliyorum yarn sabah sende olamam dedim leden sonra gelirim dedim ben de diyorum ki yarn Yavuz abiyle gideriz oraya Alt yola sen bunlara byle byle syledin mi sylemedin mi syletirim ben orda
    C.T : O dava o deil ki ya kardeim ya sen
    M.Y : Talimat verdi ne yapaym
    C.T : Sen neyin eyini konuuyorsun ya ben Yavuz abi sana bir ey sylyor sen baka ey sylyorsun ya sen oraya ne ayorsun telefonu a buraya a niye buraya amyorsun kardeim ya
    M.Y : Abi adam yle syledi biz dedi yle byle ey yapmayz dedi bizi grtr dedi hatta dedi bakanla dedi
    C.T : Ya kardeim
    M.Y : Bakan yok dedim bu eyde dedim bir tane ey var dedim yahu gelince konusak olmaz m B DE BEN ER ATTIRMAYIN ALLAH AKINA YA
    C.T : Ya dava, dava o deil be abicim
    M.Y : ... dedi ki yarn dedi senle iim var dedi gel dedi anladn m getir dedi senle de yarn iim var dedi yarn da onu ite Yavuz abiyle gidelim yanna diyorum orda da
    C.T : Gitseniz ne olur sen imdi, imdi ona dedin mi ikiyi verdim diye ...
    M.Y : Tabi yle syledi zaten kendisi syledi
    C.T : Ya hi olmazsa ey onu olur de bir ey olur de ya niye onu sen onla konuuyorsun bu ileri ya yle bir acizsin ki vallahi
    M.Y : Abicim gzn sevdiim ben size dedim ki onlarn yannda sizi araym grn dedim mi siz ne dediniz hayr dediniz demediniz mi
    C.T : Ya oray niye aryorsun o senle konumak istemiyor ki bu konular ya
    M.Y : Ben de sana diyorum ki siz de konumak istemediniz hayr dediniz ben de onlar da zannediyor
    C.T : Ya bir dakika yok Mehmet bir dakika,bir dakika sen demedin mi ben imdi gidip orda konuacam sizi arayacam demedin mi
    M.Y : Evet,evet
    C.T : Niye aramadn
    M.Y : Evet
    C.T : Niye aramadn
    M.Y : Ondan sonra bu ... verince oraya aradm ite
    C.T : Niye bizi aramadn
    M.Y : Yahu siz Allah, Allah beni niye arama bi de ayrca sizi mi araym o yle syleyince ya
    C.T : Ya oraya, oray aramadan diyorum niye bizi aramadn
    M.Y : Abi ben gelince konualm Allah bak ter iinde kaldm erefsizim ya
    C.T : yi tamam,tamam hadi gel hadi gel hadi gel tamam hadi gel
    M.Y : Allahn seversen ya gelince anlatrm
    C.T : Hadi tamam hadi tamam
    Trabzonspor √
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

3001 nolu Tape' de, ike anlamasnn yapld ahslar ile bir arada bulunan Mehmet Yenice, verilecek paraya ilikin olarak, yaplan anlamaya uyulmad iin bu durumun lhan Ekiolu tarafndan sz konusu ahslara ilk azdan iletilmesi salamak ve bu konuda kendisinden kaynakl bir durumun olmadn gstermek amacyla telefon at ve lhan Ekiolu'nun da 200'n verileceini syledii aktr. Bu grmeden 15 dakika sonra Mehmet Yenice ile Yavuz ve yannda bulunan Cemil arasndaki grmede (Tape 2944), ad geen ahslar, Mehmet Yenice'ye kzmaktadrlar. nk lhan Ekiolu tarafndan verilen 400 bin Dolar'n tmn ike faaliyetinde kullanmak istemeyen sanklar verilen bu parann nemli bir ksmn da, lhan Ekiolu'nun bilgisi dnda kendilerine ayrmak istemektedirler. Bu tespit aadaki tapede ok daha net grlmektedir. (Mehmet Yenice'nin 0 532 3475944 nolu cep telefonu ile yaplan ve 13 dakika 21 saniye sren 1064019080 ID nolu grmesi dinlenildiinde durum ok daha net anlalmaktadr)

16.05.2011 gn saat:12.11’de Yavuz Argl'n Mehmet Yenice'yi arad grme(tape:2945);
    MEHMET YENCE : Efendim
    YAVUZ AIRGL : Ne yapyorsun
    M.Y : yi ne yapaym
    Y.A : imdi bak arkada ben sana bir ey sylyorum
    Y.A : imdi bu adamlara biz iki yz geri verecez de mi
    Y.A : Yani bizdeki yz gitti
    Y.A : Bizdeki yz geri getirecez biz de, de mi
    Y.A : imdi ben sana bir ey sylyorum sen o zaman lhan a diyeceksin ki ben yz kt verdim kardeim ancak raz ettim
    M.Y : Ama o yle syledi
    Y.A : E desin ...
    M.Y : Ben seni yanma alr senle gideriz bak senle gideriz senin sylediklerini ben onun yannda sylerim elli de fazla verdim derim anladn m ey olmadlar derim gidelim senle konualm senle gidecez zaten sen byle sylemedin mi diyecem byle byle adamlar da ey olmad bende yle
    Y.A : imdi ben de sana diyorum ki hi olmazsa onlardan bi elli kesseydin yz elli kesseydin
    M.Y : ... bunu verseydi elli oluyordu zaten kesiyordum yani tam verseydik kesiyordum yle syledim ya zaten
    Y.A : Tamam ben de sana diyorum ki imdi diyeceksin ki sen bu adamlara gene elliyi sen gene diyeceksin elliyi o elliyi getireceksin stne de biz elliyi koyacaz yirmi beer benle Cemil alacazo kadar ya gzn seveyim ya
    M.Y : Tamam abi bak ne diyorum senle bulualm sen, sen
    Y.A : imdi sen yz elli getireceksin
    M.Y : Ben nerden yz elli getireyim ya
    Y.A : Onlardan geri alacaksn elliyi
    M.Y : Nasl alaym ya ne diyorsun sen ya Allah'n seversen ya
    Y.A : Ben diyorum, ben diyorum nk bu ii ey yapma
    M.Y : Tamam, tamam abicim ben sana gelince konuuruz gideriz ordan konuuruz tamam
    Y.A : Gider adamla, adamlar bak beni dinle
    M.Y : Ya Yavuz abi syledin ey olacak i deil diyorum sana
    Y.A : Adamlara git ekinmeden, olacak itir bak sen diyeceksin ki
    M.Y : Ya olacak i olmu olsa ben niye ey yapaym ben kendimi niye o kadar ey yapaym
    Y.A : Bak ben sana bir ey sylyorum sen diyeceksin ben kt duruma dtm elli kd ben bakasna verdim diyeceksin adamlardan alacaksn almazsan biz o zaman ne olacak ya ben sana soruyorum ya
    M.Y : Abi gelince bak ne derim biliyor musun
    M.Y : Byle, byle bunlar zor ikna ettim sen de byle sylemene ramen ey olmad ben elli daha verdim derim senin yannda ona brne
    M.Y : YA ABCM BUNDAN ER ATTIRMA Allah'n seversen yarn gelecem oturalm konualm beraber gidecez diyorum ya
    Y.A : Ya beraber gidecez tabi zaten mecburi benle gideceksin ki para bende nk
    M.Y : Tamam, tamam senle gidelim beraber ben de sana onu sylyorum orda konualm diyorum ya
    Y.A : Ha, ben de diyorum ki yz elli adamlardan elliyi geri alsak elli de biz stne koyacaz hi olmazsa yirmi beer bizde kalr
    M.Y : Gelince konualm abi bunu abi ya Allah'n seversen ya gzn seveyim abi
    Y.A : Abi sen oradan sen bi adamlara git hemen elliyi verin hadi sylyorum sana grrz yarn grrz burada
    Trabzonspor √
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

Sz konusu 2945 nolu tape ieriinden anlald zere, lhan Ekiolu'ndan alnan ike faaliyeti iin alnan 400 bin Dolar'n yz bini sanklar arasnda pay edilmek zere ncesine ayrlm ve bu para Yavuz Argl'de bulunuyor. Geri kalan 300 bin Dolar'n Yavuz tarafndan Ankara'da bulunan Mehmet Yenice'ye gtrld sabit. Mehmet tarafndan 200 bin Dolar verildiinden geri kalan yz bin ile sank Yavuz'da bulunan 100 bin Dolar verildiinde, sanklar Yavuz, Mehmet ve Cemil'in kendilerine ayrdklar parann da tamam lhan'a geri verilmi oluyor. Bu durumdan rahatsz olduklarndan ike iin verilen parann bir ksmnn Mehmet tarafndan geri alnmas isteniyor.

16.05.2011 gn saat:12.17’de Mehmet Yenice'yi Yavuz Argl'n arad grme;
    Yavuz: “Sen lhan’a gitmeden bize gel…Dereaz’na gel ki nk burdan gidecez", Mehmet: “Beraber gidecez oraya geliyorum direk ben seni yoldayken ararm", Yavuz: “nk ey emanet bizde da…Cemil diyor ki ben 50’yi vermem diyor", Mehmet: “Direk senin oraya geliyorum vermesin", Yavuz: “O 50’yi de sen ordan nasl yap".(tape:2946)

17.05.2011 gn saat:13.51’de Mehmet Yenice'yi lhan Ekiolu'nun arad (tape:2949) Mehmet Yenice telefona cevap vermiyor.

17.05.2011 gn saat:13.52’de Cemil Turhan'n, lhan Ekiolu'nu arad grme(tape:2583);
    lhan: “Cemil abi bu Mehmet nerde ya", Cemil: “Yola kt geliyor …geldii zaman ben sana alo diyeceim merak etme".

17.05.2011 gn saat:13.54’de Cemil Turhan' Mehmet Yenice'nin arad grme(tape:2584);
    Cemil: “Biliyor he biliyorum",Mehmet: “Bakmadm yani", Cemil: “Hi bakma hi", Mehmet: “Bakmayacam hi deil mi".

17.05.2011 gn saat:15.32’de lhan Ekiolu’nu Mehmet Yenice’nin arad grme(tape:3011);
    Mehmet: “Geldim iyerindeyim”, lhan: “Benim i yerimde misin,…iyi bekle geliyorum bekle sen orada,…ey benim kattasn demi”, Mehmet: “Gvenliin oradaym da senin kata kyorum”, lhan: “k ben ieri haber vereceim imdi” .

letiim tespit tutanaklarndan Mehmet Yenice'nin; kendisinde bulunan 300 bin dolardan 200 binini ilgili yerlere teslim ettii, geri kalan 100 bin dolar lhan Ekiolu'na iade edeceinin anlalmas zerine gvenlik grevlilerce saat:14.30’da Pendik Sabiha Gken Havaliman kavana geilerek takip almalarna baland, Mehmet Yenice’nin kulland 34 UE 0887 plakal mavi renkli Honda Cvc marka aracn Havaliman kavandan geerek stanbul istikametine doru devam ettii vesaat:14.45’de Mehmet Yenice’nin arala mraniye Dudullu mevkiinde bulunan amlca Turnikelerden Kartl Gei Sistemi ile (KGS) getii, araca turnikeleri getikten sonra Motosikletli resmi ekipler ve asayi ekipleri tarafndan asayi uygulamas yaplm, aracn bagaj ksmnda Sar izgili Siyah renkli bir poetin olduu, ierisinde bantlanm ve paketlenmi halde Dolar olduu, Mehmet Yenice'nin grevlilere hitaben; poetin ierisinde 100.000 dolar olduunu, Cemil Turhan ile Ataehir’de ev alacan, poet ierisindeki paray Ataehir’de ev almak iin yannda bulundurduunu ve Fenerbahe Dereaz Tesislerine Cemil Turhan’n yanna gideceini ifade ettii, yaplan uygulama sonrasnda Mehmet Yenice'nin ierisinde 100.000 dolar olan poeti tekrar aracn bagaj ksmna brakt, arala Kadky istikametine doru hareket ettii,

Yine iletiim tespit tutanaklarna gre Mehmet Yenice’nin Kadky’de bulunan Fenerbahe Dereaz Tesislerine geerek parann teslimi iin Yavuz Argl ve Cemil Turhan’la buluacann anlalmas zerine yaplan takipte; saat:15.10’da Mehmet Yenice'nin 34 UE 0887 plakal arala Dereaz Tesisleri B kapsndan giri yapt ve arac tesislerin otoparkna park ettii, Cemil Turhan ve Yavuz Argl’n Mehmet Yenice’yi tesislerin ierisinde karladklar, Yavuz Argl’n aracn bagaj kapan aarak sar izgili siyah renkli poeti ald, Cemil Turhan ve Mehmet Yenice ile beraber tesislere doru yrdkleri,

Yine iletiim tespit tutanaklarna gre Mehmet Yenice’nin Yavuz Argl ile birlikte lhan Ekiolu’nun Kadky Osmanaa Mah. Stl eme Cad. Bestekar Dil Hayat Sok No:1 sayl adreste bulunan ofisine geerek paray teslim edeceklerinin anlalmas ­zerine; gvenlik grevlilerce yaplan takipte; saat:15.24’te Mehmet Yenice ve Yavuz Argl’n; Dereaz Tesislerinden yaya olarak ktklar ve tesislerin karsnda ayakst bekledikleri, bu srada Yavuz Argl’n elinde sar izgili siyah renkli poetin olduu, bir sre sonra ahslarn 34 TFM 36 plaka sayl ticari taksiye binerek Kadky istikametine doru gittikleri, saat:15.34’te Mehmet Yenice ve Yavuz Argl’n, Kadky Osmanaa Mah. Stleme Caddesi zerinde ticari taksiden indikleri ve lhan Ekiolu’na ait ayn cadde zerinde bulunan Bestekar Dil Hayat Sok No:0l sayl adrese girdikleri, bu srada Yavuz Argl’n sol elinde sar izgili siyah renkli poetin olduu,saat: 15.44’te lhan Ekiolu’nun kendi ofisinin bulunduu adrese geldii ve binaya girdii, saat:15.56’da Mehmet Yenice ve Yavuz Argl’n adresten karak Stleme Caddesi zerinden Boa’nn bulunduu meydana doru yrdkleri, buradan Kudili Caddesi zerine ktklar, bu srada Yavuz Argl’n elinde sar izgili siyah renkli poetin olmad, daha sonra ahslarn cadde zerinde 34 TES 49 plakal ticari taksiye binerek Fenerbahe istikametine doru ayrldklar 17.05.2011 gnlFiziki Takip Tutana (Kl:28, Dizi:228-234 aras) ieriinden anlalmtr.

Sank Mehmet Yenice 100 bin Dolar ile ilgili fiziki takip tutananda gvenlik grevlilerine beyan ettii hususu durumada da yinelemi, kendisine uygun ev bulmas iin paray lhan Ekiolu’na braktn sylemitir.
    Oysa Sank Cemil Turhan durumadaki savunmasnda zetle; “Bir para olay var tabii ki. O para olay bizim tabi ki Dereaz'nda bizim muhasebemiz var ayr bir muhasebe var. Giriyor o muhasebeye benim olduum zaman iinde 400 bin dolar gnderiyor, getiriyor daha dorusu. Ondan sonra ben onu bizim muhasebeciye bizim Erdal' a teslim ediyorum. O parada ite galiba 23 Nisan galiba 23 Nisan'da Mehmet beye Yavuz Argl'e teslim ediliyor. Teslim edildikten sonra ondan sonraki para akmn fazla bir bilgim yok orada ite bir 100 bin dolar kalyor. Onu sonra tabi reniyorum bunlar. Yz bin dolar Yavuz abide kalyor. te Mehmet de ite yz bin dolar Erdal' a brakyor. Onun dnda tam bu srada Mehmet Bey ile geldii zaman konumaya o aklar ziyade. Tabi ki bu paralar bu paralar daha sonra tabi ki iade edildi. lhan beyeeklinde beyanda bulunmu, krk yllk dostum dedii Mehmet Yenice’nin ifadeleri ile ters dmtr.
    Sz konusu elikili savunmalar da gstermektedir ki, Sank Cemil’in Genlerbirlii takmndan futbolcu transferi iin verildiini syledii 400 bin Dolar’n ike faaliyetinde kullanlmak amacyla verildii sabittir
    Trabzonspor √
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

17.05.2011 gn saat:16.02’de lhan Ekiolu’nun Yavuz Argl’ arad grme(tape:3012);
    lhan: “Bak bugn bu ii halledin ha”, Yavuz: “Kendini ben ...dnte bekliyorum burdan gideyim Ankara’ya baka sen ne diyorsan ben onu yapyorum baka birey yapacak halim yok”, lhan: “Bak bugn hallet yarn dn gel uakla,…Bu ii hallet” , Yavuz: “ben gideceim ite bununla beraber gideceim ne yapaym abi”.

lhan Ekiolu, ike iin verilen parann eksik gelmesinden dolay sinirlendii ve Yavuz Argl'den bu ii halletmesini yani geri lakan paray getirmesini istemektedir.

17.05.2011 gn saat:16.37’de lhan Ekiolu’nun Faruk Yaar’ arad grme(tape:3013);
    lhan: “Canm skkn ya,…bizim bu antiye var ya Ankara’daki ,…o antiye ite iilerin eyini gnderdik”, Faruk: “Gndermitin ma…(matan) eyden evvel deil mi”, lhan: “Gnderdik ama art dedik ki yani dedik ki ite kalplar iyi yapacaksn betonu iyi olacak”, Faruk: “imdi de yaplp yaplmad belli deil”, lhan: “Benim anlatm ustabalaryla biriyle bizim arkadalardan biri daha anlam…dolasyla bu ii yapamayacan akca beyan etmi dedim ki bizimkine Dereye,…dedim syle onun avansn yarsn geri getirsin,…bugn bir geliyor ki o yarsnn yars da yok”, Faruk: “Yarsnn yars da yok hi yok”, lhan: “Drdn yok biri var,…birisi yani yz gitti,…yarsn ver yarsn bana getir dedim”, Faruk: “Evet ne oldu peki”, lhan: “ite gece yars iinin biri geldi eve …hi olmazsa bir 100 n daha bana ver bende eyi aradm Dere’yi aradm,…Dere’de iyi dedi bende verdim”, Faruk: “Drdn gitti birimi kald”, lhan: “Senin anan si…, kimse alamaz seni elimden dedim …sen dedim lan benim param m yiyecen lan dedim,…sen dedim Dere’yi Dere’yi Dere’yi niye aryorsun,… sen Dere’ye mi tabisin bana m tabisin dedim,…Yavuz’a dedim ki… sen imdi bunla atlyorsun…100 alyorsun dedim yarn bana getiriyorsun dedim,…bunun altndan ne sen kalkabilirsin ne ben kalkabilirim ne de Cemil abi kalkabilir,…nk dedim BEN BZM BR NUMARAYA DEDM K 200 BENDE onu da bana ...yene diye ynlendirtti,…bende onu bekliyorum acil bende kendim koymaym da irketten onu bekliyorum bir bakarm ki 100 ben imdi ne diyeceim ona ee 200’d de 100 n ben bilmiyorum da vermiler,…denir mi bu Faruk,…bana dn diyor ki abi imdi geldim iinin yanna duysunlar ee o 200’ veriyorum tamam dedim 200’ ver yle de atla gel….kabahat bende abi bir kere denemiim bunu bu bir ib… km zaten geen sene sen bir daha niye deniyorsun abi, …kt oldum abi ben bu beni ok sarst baba,…getirse de nemli deil getirmese de, getirecek eek gibi de yani yle bir ey yani yani ..ele Yavuz tamam ikisinin zaten o kalan bana verirken elleri titremeye balad ikisinin de sonra diyor ..konusana diyor o ona diyor dur kardeim diyor Cemil abiyi aradk ya bende Cemil abiyle konuurken kapadm hi yz rengi vermedim inkar m ediyor diyor Cemil abi bana sylediklerini diyor” .

3013 nolu tape ieriinden, sank lhan Ekiolu'nun ike iin verilen 400 bin dolarn 200 binini beklerken 100 bin dolarn gelmesi zerine ok sinirlendii ve bunu, durumdan bilgi sahibi olduu ok ak anlalan Faruk Yaar ile paylat grlmektedir. Sank lhan adeta Faruk Yaar'a nceki tapelerin bir zetini anlatmakta, "BEN BZM BR NUMARAYA DEDM K 200 BENDE" derken sank Aziz Yldrm'a da 200 bin dolarn geri alnd bilgisini syledii anlalmaktadr.

17.05.2011 gn saat:16.49’da lhan Ekiolu’nun Yavuz Argl’ arad grmede(tape:3014);
    Yavuz’un; soru zerine Cemil’in yannda beklediklerini syledii, lhan’n: “Gzn seveyim hallet bak bu iin altndan ne Cemil abi ne sen ne ben kalkabiliriz ha, …bak bu ii para, parada deilim ben, tamam m iin ekli son derece, yanl, … tamam o paray almadan, …gelme buraya yani bak syle” dedii, Yavuz’un onaylad.

18.05.2011 gn saat:09.49’da Yavuz Argl' Mehmet Yenice'nin arad grme(tape:3242);

Yavuz: “imdi ben konutum… Aayla, alyorum …imdi ben gidiyorum eye oraya doru…oradan alp gtrp hemen vereceim…imdi dersin ben verdim o Yavuz geldi geliyor verdik yani", Mehmet: “Ama biraz ge ge git de ver adama ya" , Yavuz: “Sen dersin ben dersin… 9 buukta ben aldm beraber gittik Yavuz adamla birde mnakaa etti ald de…ben sana bir ey syleyeyim mi…bu 5 kuru alaym m stnden", Mehmet: “Abi hi alma bak ne diyorum…benim param ver diyeceim onu da sen alacaksn…ben verdim ki o zaman ald diyeceim eyi yle mi", Yavuz: “O kadar sen ald diyeceksin ki sen baka bir ey demeyeceksin ya…brn yapacaksn artk bilmem nasl yapacaksn bilmem", Mehmet: “Ankara’ya m…buray bitireyim ondan sonra Ankara’ya da gideriz gelirsin…ben seninle bulutururum konuursun halledebilirsen halledersin".

18.05.2011 gn saat:09.58’de lhan Ekiolu’nun Fatma isimli ahs arad grme;
    lhan:“Yanlz bi 200 000 dolar alacaz bugn,…onu da, ha bankadan ekecez”. (tape:3018)

18.05.2011 gn saat:10.03’de Yavuz Argl' lhan Ekiolu'nun arad grme(tape:3243);
    lhan: “Ne yaptn", Yavuz: “Geliyorum geliyorum…senin yazhaneye geleceim geldim mi", lhan: “yi hallettin mi", Yavuz: “bitti bitti".

18.05.2011 gn saat:10.05’te lhan Ekiolu’nun Sibel isimli ahs arad grme (tape:3019);
    lhan: “imdi Yavuz Argl diye biri gelecek Yavuz bey diye,…aaya da tembih et alsnlar seni grecek,…para brakacak sana,…93 000 dolar”.

18.05.2011 gn saat:10.04’de Yavuz Argl' lhan Ekiolu'nun arad grme(tape:3244);
    Yavuz: “Yalnz o aldmdan 5 kuru kesti i.ne…bu deil o adam…adamdan aldm ya…ne diyeyim artk ona da bir ey diyemedim", lhan: “Sen ofise ge…5’i eyde benim sekreter var…ben sylyorum ona sen ona ver…95’mi var", Yavuz: “Evet", lhan: “Onun 2’ sini de al iinden o da benden sana…bak aramzda hi kimse bilmeyecek heh…93’ teslim et eye Sibel var sekreter Sibel".

18.05.2011 gn saat:10.11’de Yavuz Argl'n Mehmet Yenice'yi arad grme(tape:3245);
    Yavuz: “Arad beni seni arad m…ben geliyorum dedim yoldaym…aldm dedim…ama dedim bir ufak 5 kat birisine vermem lazmd vereyim mi dedim…ver dedi", Mehmet: “imdi eyi de sktr…Cemil abiyi benim eyi halletsin", Yavuz: “Onu artk sende telefonla ara syle kardeim ya…bundan sonra sen benden kurtulamazsn ben sana syleyeyim he…onu da ara brne de ara ikisini de ara de benimkini ver".

18.05.2011 gnl Mobese Kameralar nceleme Tutana'na gre; (Kl:28, Dizi:216-219 aras)
    18.05.2011 gnne ait Kadky ilesinde bulunan 193 ve 203 nolu Mobese kameralarna ait grntlerin incelemesinde;
    “Kadky 193 - 01 - 18.05.2011 10 45 55 906” isimli grnt dosyas aldnda, (01:41) dakikalk caddeyi gsteren kamera grnts olduu,(01:41) dakikalk grntnn 00:55:ci saniyesinde (1) numara ile numaralandrlan siyah takm elbiseli, kel, gri gmlekli, siyah ayakkabl, elinde beyaz renkli poet olan Yavuz Argl’n (lhan Ekiolu’nun ofisinin bulunduu binann giri kaps ynne doru) kameraya doru yrd, ahsn ayn dakikalarda grntnn sanda kalan yangn merdivenin yanndan ieriye girerek gzden kaybolduu, grntnn devamnda 01:27:ci dakikalarda belirtilen yerden karak caddeye doru yrd ve elinde bulunan beyaz poetin ahsn elinde olmad, caddenin kesinde bulunan simiti olduu grlen yere doru yrd, Mobese grntsnn 01:31:ci dakikasnda caddeye doru yryerek gzden kaybolduu anlalmtr.
    Sz konusu tutanak ierii, iletiim tutanaklarn teyit etmekte, Yavuz Argl'n geri kalan paray lhan Ekiolu'na verdii anlalmaktadr.

18.05.2011 gn saat:11.51’de Mehmet Yenice'yi Yavuz Argl'n arad grme(tape:2950);
    Yavuz: “Geldin mi sende stanbul’a…verdim bak kardeim…teekkr etti" , Mehmet: “Hani bir eyinde olduunu", Yavuz: “Hibir ey yok bu senin dediin gibi aynsn syledim ona…ne geldiyse yle gitti".

18.05.2011 gn saat:11.55’de Mehmet Yenice'nin Yavuz Argl' arad grme(tape:2951);
    Mehmet: “Cemil abiyi aradm bakmad cevap vermedi de…Cemil abiyi grrsen syle benim u paray alsn, aldrsn sylesin ben burdayken", Yavuz: “Sen gelirsin buraya ben syledim Cemil’e syleyeceim…sende onunla beraber gider sylersiniz beraber".

18.05.2011 gn saat:11.57’de Yavuz Argl' lhan Ekiolu'nun arad grme(tape:3246);
    lhan: “Sen ne kadar braktn buraya ya", Yavuz: “93", lhan: “90 var burada…9 tane banknot var", Yavuz: “Kzlar sayd verdi hatta 2, 2 milyar 2000’i sorsana", lhan: “90 var…o da eksik", Yavuz: “Torbay da braktm orda bak canm", lhan: “88 var burada…sen btn banknottan 2 bin almsn yzlk banknottan", Yavuz: “imdi ben aldm 95 bin para, 95…verdim kza da buyrun dedim sayn saydlar", lhan: “Sen buraya tam 9 tane banknot getirmisin…9 tane yzlk, e o zaman 90 eder o 9 tane yzlk zaten…ikisini de geri aldm m 88 yapar ne konuturuyorsun beni…ben bu paray gtrp bir yere vereceim dolaysyla sen 2000’i aldn…o 2000’i getir sekretere brak bir…sen Mehmet’ten alrsn 5000 daha o 5 binin 2 binini sen alp 3 n de bana getirirsin".
    Trabzonspor √
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

22.05.2011 GN OYNANAN SVASSPOR - FENERBAHE FUTBOL MSABAKASINDA KE YAPILMASI

Spor Toto Sper Lig 2010-2011 sezonunun 34. (son) haftasna gelindiinde;
    Fenerbahe’nin; 79 puan ve averaj stnl ile lig birincisi olduu, Trabzonspor’un 79 puanla lig ikincisi olduu, her iki takmn da ligi ampiyonlukla bitirme ihtimalinin olduu,
    Fenerbahe’nin; lig birinciliini koruyarak lig ampiyonluunu kazanabilmesi iin son hafta Sivasspor’a kar oynad msabakay kazanmasnn hayati nem arz ettii, bu nedenle Aziz Yldrm liderliindeki su rgtnn ligin son haftasnda Fenerbahe’nin yapaca Sivasspor msabakasnn sonucunu Fenerbahe lehine etkilemeye ynelik ike faaliyetlerinde bulunduu,
    Bu balamda; 22.05.2011 gn Sivas’ta oynanacak Sivasspor – Fenerbahe futbol msabakas ncesi rgt lideri Aziz Yldrm’n, lhan Ekiolu’na; baz Sivasspor futbolcular zerinden ike yaplmas iin talimat verdii, kendisinin de Sivasspor kulb bakan ve yneticileri ile ike amal grerek Sivasspor futbol takmnn msabakann Fenerbahe lehine sonulanabilecei ekilde oynamalar karlnda anlat,
    rgtn msabakalarda yapt ike faaliyetlerinin en nemli aktr durumundaki lhan Ekiolu’nun bir telefon grmesinde sarf ettii; yi 3 diki, yani her koldan spor yapacaz, ok salam” ve bir baka grmede Aziz Yldrm’n; “Sen Sapancalyla m ekerliyle mi yapyorsun" sorusuna verdii "yle yaptm Bakanm” szlerinden de anlalaca zere; Sivasspor msabakasna ynelik ike faaliyetlerinin farkl koldan yrtld (Ahmet elebi, Abdullah Baak ve Ali Kratl zerinden) anlalmtr.
    22.05.2011 gn oynanan Sivasspor – Fenerbahe msabakasnda Aziz Yldrm liderliindeki rgtn faaliyeti erevesinde lhan Ekiolu tarafndan koldan yrtlen ike faaliyetleri kapsamnda;
    Sivasspor Kulb bakan Mecnun Otyakmaz’n daha nce Aziz Yldrm’la yapt anlamaya dayal olarak Sivasspor yneticisi Ahmet elebi zerinden futbolcu Mehmet Yldz’a; msabakada Fenerbahe lehine olacak ekilde oynamas iin giriimlerde bulunulduu ve kendisiyle ike amal anlald,
    Trabzonspor √
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

Abdullah Baak aracl ile Yusuf Turanl zerinden Sivasspor kalecisi Korcan elikay ile msabakada Fenerbahe lehine olacak ekilde oynamas, karlnda para almas iin ike anlamasna varld,
    Ali Kratl aracl ile Fatih Akbaba zerinden baz Sivassporlu futbolcularla anlalarak msabakada Fenerbahe lehine olacak ekilde oynamalar, karlnda para almalar iin ike anlamas yapld anlalmaktadr.

Bu balamda sanklarn, ike anlamasnn varlna iaret eden iletiim tespit tutanaklarna bakldnda;

17.05.2011 gn saat:16.37’de lhan Ekiolu’nun Faruk Yaar’ arad grme(tape:3013);

Faruk: “2, 3 gnmz kald valla ampiyon olacaz,… peki var m ey”, lhan: “Y 3 DK,…yani her koldan spor yapacaz”, Faruk: “Yzde 90”, lhan: “100, 100” , Faruk: “Ha salam m kaynaklar”, lhan: “ok salam”, Faruk: BRKLER GB DEL YAN”, lhan: “Hayr hayr”.
    Sank lhan Ekiolu'nun, Faruk Yaar'a sz konusu bu grme ile lig ampiyonunu belirleyecek son mata "iyi diki" sz ile farkl kanaldan ike faaliyetine balandn aka sylemektedir. Faruk Yaar'n, "brkler gibi deil yani" sz ile yaplan ike faaliyetinin kesin olarak sonuca ulap ulamayacan sorduu, zira sz konusu telefon grmesinin btn deerlendirildiinde lhan Ekiolu'nun bu grmenin yapld tarihten iki gn nce 15.05.2011 tarihinde yaplan Fenerbahe-Ankaragc msabakasna ilikin olarak yaplan ike faaliyetinde tereddtler yaad bu durumu da Faruk Yaar ile paylat, bu paylam nedeniyle ad geen ahsn sz konusu sz sarf ettii, lhan Ekiolu'nun da bu sz karsnda yaplan ike faaliyetinin kesin olarak sonuca ulaacak nitelikte olduunu bildirdii grlmektedir.
    Trabzonspor √
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

17.05.2011 gn saat:17.53’de Aziz Yldrm' lhan Ekiolu'nun arad grme(tape:2427);

Aziz: “Sabit hatta msn", lhan: “Evet", Aziz: “imdi bi sen bi aadaki o 550 kald demi gndereceimiz…brnn hepsini verdiniz demi", lhan: “Verdik", Aziz: “Ha orda bir sknt varda senle konumam lazm benim", lhan: “Nerde orda", Aziz: “Neyse yarn konuuruz nemli deil yani…ben sana bir uyaraym orda bir sknt var…bunu da beraber ey yapp yle konualm…sen Sapancalyla m ekerciyle mi yapyorsun", lhan: “YLE YAPTIM BAKANIM", Aziz: yle yaptn neyse ben seninle yarn konuurum".

Sank lhan Ekiolu sz konusu bu telefon grmesi ile yukarda Faruk Yaar'a syledii "iyi diki... Yani her koldan spor yapacaz" sz ile kast ettii ayr koldan ike faaliyetine ynelik giriim olduunu Aziz Yldrm'a, ad geen sann "sen Sapancalyla m ekerciyle mi yapyorsun" szne "yle yaptm bakanm" eklinde iletmekte ve devamnda sank Aziz'in "yle, yle yaptn neyse ben seninle yarn konuurum" eklinde karlk verdii ve bu ekilde yrtlen ike faaliyetine ilikin bilgi paylamnda bulunduklar anlalmaktadr"

Sank Aziz Yldrm'n, ekerci olarak kast ettii ahsn Ali Kratl olduu, zira Kls 16 Dizi 17 de bulunan 2143 nolu tape de Mehmet ekip Mosturolu ile arasnda geen grmede, "bu akam bunlar yayn yapmlar Kanal Trk, o Ali ekerci Ali varya, O Eskiehir'e gitmi O salak ta maa gittii halde gazetecilere gitmedim demi, bunlar da Aziz Yldrm'n yakn adamlarndan biri Eskiehir'e maa gitti diye... abuk subuk eyler tamam" eklinde szler syledii, bu konumada geen "ekerci Ali"nin 22/04/2011 tarihinde Eskiehirspor-Trabzonspor msabakas nedeniyle tevik giriimi iin Eskiehir'e giden sank Ali Kratl olduu izahtan varestedir. Sz konusu Kanal Trk adl televizyon kanalnda ad geen sann bu msabakaya gidii nedeniyle haber yaplmtr.

Yine sank Aziz Yldrm'n "Sapancal" olarak szn ettii kiinin de, Ali Kratl'nn lhan Ekiolu'ndan szde Eskiehirspor futbolcusu Alper Potuk'un transferi iin ald paray ad geen futbolcuyu ikna etmek iin peinen menajerlik creti olarak alan ancak esasen ike faaliyetinde grevli ve Adapazar'nda ikamet eden Fatih Akbaba olduu anlalmtr.

Sank lhan Ekiolu'nun " diki, yle yaptm bakanm" sz ile kast ettii ike kanallarndan birisinin de Ali Kratl ile Fatih Akbaba zerinden yaplan ike faaliyeti olduu anlalmaktadr.
    Trabzonspor √
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

22.05.2011 gn saat:15.00’da lhan Ekiolu’nu Faruk Yaar’n arad grme(tape:3037);

Faruk’un; “imdi rahat rahat seyredebilirmiyiz ne yapacaz” dedii, lhan’n; “Kadky’deyiz uan biz zaten anasn sataym” dedii,, Faruk’un tribnlerin %75’inin Fenerbaheli olacan belirttii ve “Tamam abi onu anladk tamam onlar zaten yle olaca belliydi br trl falan rahat olacak myz yani” dedii, lhan’n; “Evet evet” dedii, Faruk’un: “Sen bu yani antiyedeki balantlar garantiledin deil mi” dedii, lhan’n: “Ya rahat seyret diyorum ya” dedii

Msabakann yaplaca gn, aralarnda geen bu telefon grmesinde sank Faruk Yaar, lhan Ekiolu'nun Sivasspor 4 Eyll Stad’nda seyirci hakmiyetinin Fenerbahe taraftarnda olduunu ve bu nedenle Kadky'de ma seyreder gibi rahat bir ekilde ma seyredilebileceini sylemesine karn "onu anladk tamam onlar zaten yle olaca belliydi BR TRL FALAN RAHAT OLACAKMIYIZ YAN, YAN SEN ANTYEDEK BALANTILARI GARANTLEDN DEL M" diye karlk verdii, sz konusu bu sylemi ile seyirci ekseriyetinin zaten Fenerbahe taraftarnn olacann nceden belli olduunun yaplan ike faaliyetinin kesin sonu verip vermeyeceinin yani yaplan ike ile Fenerbahe'nin galip gelip kesin olarak ampiyon olup olamayacan sormaktadr. Nitekim durumadaki savunmas srasnda sorulduunda sank Faruk Yaar, lhan Ekiolu ile mterek inaat faaliyetinde bulunmadklarn belirttii gibi gerek Fenerbahe Kulb'nn kurumsal olarak gerekse sank lhan Ekiolu'nun ticari faaliyeti kapsamnda Sivas'ta yrtt herhangi bir inaat ii olmad, bu balamda herhangi bir antiyenin de sz konusu olmad, dolaysyla "antiyedeki balantlar" ile kastedilenin Sivasspor msabakasna ynelik ike anlamasnn olduu hi bir tereddde mahal brakmayacak kesinlikte ak ve nettir.
    Trabzonspor √
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

09.03.2011 gn saat:13.03’de Aziz Yldrm’n Mecnun Otyakmaz’ arad grme;

Aziz: “imdi bu toplantya erteliyoruz”, Mecnun: “Ben sokaktaym abi bir ey olursa benlik ararsn,…istediin zaman istediin yere gelirim”, Aziz: “Salya aklama yapyoruz yani tamam…sen kimle oynuyordun bu hafta”, Mecnun: “Kayseri geliyor” , Aziz: “Ya bir puan kazan ha,…biz tamam rakiplerini yeneceiz hi ondan rahat ol sen, kesin yeneceiz de ama sen bir 3 puan alabilsen”, Mecnun: “te bir Manisa’y aldk gittik Antep’te gene yenildik,…bu Kayseri’yle oynadktan sonra Buca’ya gidiyorum,…Buca’ya yenilmeden veya yenmem lazm”, Aziz: “Berabere kaln en kt,…o hocaya syle …o Mehmet Ylmaz’ yani sokuyor bozuyor”, Mecnun: “Antep’ten gelirken dedim hoca korkma ya o korkuyor tamam m Mehmet’i keserim o da ieride ete yapar bilmem ne yapar”. (tape:1511)

Sanklar Aziz Yldrm ile Mecnun Otyakmaz arasnda tam bir dayanma olduu grlmektedir. Konumann getii Spor Toto Sper Ligi’in 24. haftas itibariyle kme dme hattndaki durum aadaki gibidir.

Aziz Yldrm, byle bir durumda Mecnun Otyakmaz’a, kme dme hattnda bulunan takmlar ile yapacaklar msabakalar kazanacaklarn ancak Sivasspor olarak kendilerinin de kazanmalar gerektiini iletmektedir. Zira bu durumda ligin zirvesinde Fenerbahe ve Trabzon ayn puanla lider durumdadrlar ve ampiyonluk son maa yani Sivasspor ile yaplacak olan msabakaya kalabilecektir. Bu durumda yenildiinde kme dmesi garanti ya da ihtimal dahilinde olan bir takm ile oynamamak iin, Sivasspor’un son haftaya kalmadan bu hattan uzaklamas gerekmektedir. Ve nitekim elbirlii ile bu aba ierisine girilmitir.
    26.04.2011 gn saat:21.31’de Aziz Yldrm’ Mecnun Otyakmaz’n arad grme;
    Aziz: “…senin man Cuma gnm niye,…abi kazan ha aman ha”, Mecnun: “Artk bir galibiyete iimizi bitiriyoruz 3’ de kme dyor,…bakalm hayrls abi”, Aziz: “Tamam artk dnnde konuuruz tamam oldu”. (tape:1650)
    Yukarda 1511 nolu tape ile ilgili olarak yaplan deerlendirmenin hakll, sz konusu 1650 nolu tape ieriinden de aka anlalmaktadr. Bu hafta (30. hafta) itibariyle kme dme hattnda bulunan takmlarn puan durumu aadaki ekildedir.

Lig maratonu 34. haftadr ve 31. hafta itibariyle Sivasspor kazanmas durumunda ligde kalmay garantileyecektir. Aziz Yldrm “biz tamam rakiplerini yeneceiz hi ondan rahat ol sen, kesin yeneceiz” diyerek verdii sz, 24.04.2011 tarihinde dme hattndaki Bucaspor’u 5-3 yenerek tutmasna karn Sivasspor 29.04.2011 tarihinde Genlerbirlii ile berabere kalarak kmede kalmay kesin olmasa da byk olaslkla garantilemitir. Aziz Yldrm’n, Mecnun Otyakmaz’dan “abi kazan ha aman ha” szleriyle srarla ve adeta yalvarrcasna kazanmasn ve son haftaya kmede kalmay garantileyen bir takm olarak kmasn istemesi, sradan bir arkada muhabbeti gerei iletilen bir dilek olmann tesindedir. Zira hl Trabzonspor ile ayn puanla zirveyi paylamaktadrlar.
    Trabzonspor √
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

AHMET ELEB VE BLENT BRAHM EN ZERNDEN YRTLEN KE FAALYET

09.05.2011 gn saat:14.42’de Blent brahim en'in Mecnun Otyakmaz'n arad grme(tape:3613);
    Blent: “Yarn burdasn demi day", Mecnun: “Burdaym evet ordaym yani" , Blent: “Ben seni yarn ararm…beraber bi ay ieriz yemek yeriz...anladn m daycm arkadamzla beraber hep beraber", Mecnun: “Muhammet .. falan syleme o kapar", Blent: “Ona ben tlarmym bilmiyorumki yok ki... o tereyal yiyor onlar abi ok, ok kilo almlar", Mecnun: “Ondan sonra Apo mapo hepsi beraber grup", Blent: “O Gneydou tekilat abi o ok yal yiyorlar abi".
    Grmenin yapld tarihten bir gn nce Sivasspor, Ankarac ile 1-1 berabere kalm, dme hattndaki en yakn rakibi Bucaspor ise Trabzonspor’a 1-0 yenilmitir. Bu durumda Sivasspor kmede kalmay garantilemitir. ike faaliyetine balayan sanklardan Blent brahim en, Aziz Yldrm’n talimat ile hemen Mecnun’a ulap grme ayarlamaya almaktadr. Mecnun ise Abdullah Baak’n bu grmeden haberdar edilmemesini istemektedir.
    Henz ligin bitmesine iki hafta kalmasna ramen kendilerinin 15.05.2011 tarihinde Ankaragc ile yapacaklar msabakay kazanacaklarndan yaptklar ike nedeniyle de ayrca ok emin olan sanklar, Trabzospor’un ayn tarihte i sahada yapacaklar BB Spor msabakasn (tevik de yapsalar) kazanacaklarn tahmin ettiklerinden son haftaya ynelik ike faaliyetine iki hafta nce balamlardr.

10.05.2011 gn saat:21.27’de Blent en'i Mecnun Otyakmaz'n arad grme(tape:3615);
    Mecnun: “Aramadn birader", Blent: “Daycm O ( Aziz Yldrm’ kastediyor) Sultanahmet’te bir yere gitti yarn ite arayacak beni sabah ona gre ben seni arayacam", Mecnun: “Tamam yarn burdayz".
    Bir gn nce buluma ayarlayan Blent brahim’i, tekrar aramamas zerine Mecnun aram ve bulumann akbetini sormaktadr. Blent ise ““Daycm O, Sultanahmet’te bir yere gitti” diyerek Aziz Yldrm’n msait olmadn iletmekte ve yarn arayacan bildirmektedir.

Ertesi gn olur ve 11.05.2011 gn saat:13.07’de Aziz Yldrm’n Blent en’i arad grme(tape:2403);
    Aziz: “Saat 5 buukta bizimkine syle kulpte bulualm", Blent: “Tamam abi".
    Sank Aziz Yldrm, bir gn nce gereklemeyen bulumann ayarlanmas ve “bizimki” olarak niteledii Mecnun Otyakmaz’n aranmas iin Blent brahim’e talimat vermektedir.
    Aziz Yldrm’n bu talimat zerine 10 dakika sonra saat:13.17’de Blent en'in Mecnun Otyakmaz' arad grme(tape:3616);
    Blent: “Biz senle bete telefonlaalm…bulualm gidelim tamam m daycm be buuk da", Mecnun: “Tamam cigerim".
    Aziz Yldrm’n “bizimki” niteledii ve yaknl bu derece olan Mecnun Otyakmaz’, ok sayda telefon hatt kullanmasna ramen, direkt olarak kendisinin aramamas ve telefonlarda birbirlerinden “arkada, bizimki, o” gibi ifreli szlerle sz etmeleri de su nedeniyle teknik takipten kurtulma abasnn bir sonucu olarak deerlendirilmitir.

11.05.2011 gn saat:15.57’de Aziz Yldrm’n Abdullah Kil’y arad grme(tape:2404);
    Aziz: “Fenerum nasl gidiyor satlar var m bu ara", Abdullah: “Para m istiyorsun bakan", Aziz: “Para istemiyorum para var m, para varsa ver ama…varsa Tamer ile konusunlar tamam", Abdullah: "Bakaym bakaym…derhal derhal".
    Aziz Yldrm’n, Mecnun Otyakmaz ile yapaca grme ncesinde Sivasspor ile yapaca ike faaliyetinde kullanlmak zere para ayarlamaya alt grlmektedir.

11.05.2011 gn saat:16.58’de Blent brahim en'in Mecnun Otyakmaz' arad grme(tape:3617);
    Blent: “Ben geldim day sen gelince beni ara ben kapya kyorum", Mecnun:“Nerdesin ki ayn yer mi",

11.05.2011 gn saat:17.22’de Aziz Yldrm' Abdullah Kil'nn arad grme(tape:2352);
    Abdullah: "400 TL Tamer’e gnderiyoruz imdi", Aziz: “Tamam peki".

11.05.2011 gn saat:17.24’de Aziz Yldrm’n Tamer Yelkovan’ arad grme(tape:2405);
    Aziz: “Abdullah Kil 400.000 Fenerium’dan aktarma yapyor uan", Tamer: “imdi telefon geldi bende ardm", Aziz: “Ben telefon ettim…Tamer beye varsa gnder imdi 400 gnderiyoruz dediler…gryorsun her yerden alyorum", Tamer: “Bir de u futbolcular u ii atelerse i biter vallahi".

11.05.2011 gn saat:17.32’de Blent brahim en'i Mecnun Otyakmaz'n arad grme(tape:3618);
    Mecnun: “Balarba demi", Blent: “Yok day ey aaya", Mecnun: “Nurgl’n yanna geliyorum ben imdi".
    Sanklar Mecnun ve Aziz Yldrm, nihayetinde Aziz Yldrm ile bulumulardr.
    Trabzonspor √
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

12.05.2011 gn saat:12.39’da Abdullah Baak’n, Blent brahim en’i arad grme(tape:3136);
    Blent: “…bugn ben o hani senin gittiin Kadky’deki ocukla konutum Apo,…kulpte o, o eyler...”, Abdullah: “Biliyorum haberim ha hayr anladm dn bir mevsim gelmite birde pazartesi bir mevsim son mevsimmi,…hatta dn bir mevsim gelince o Kozyatana baklavacya gitmi Gllolu’na”, Blent: “Onun hani onun onu hemerisi varya orada... ee ayc ay ay ay karyorlar hani,…onada bana sordu ee ey ...o o da yer mi dedi o eyden dedi fndktan dedi,…yle bir ey sylyorlar bana dedi iyi dedim al ona da fndk ver”, Abdullah: “…senle konutuunu syledi bana” .
    Blent brahim; Abdullah Baak’a, “Kadky’deki ocuk” olarak niteledii Mecnun ile Kulpte bir araya gelerek konutuklarn sylerken, Abdullah Baak da bu bulumadan haberinin olduunu belirtmektedir. Ancak, Abdullah Baak’n Mecnun’dan “mevsim” olarak sz etmesi, kendisinin Yusuf Turanl zerinden yrtt ike faaliyeti dnda bu kanaldan da yrtlen faaliyetten haberdar olduunu gstermektedir. Abdullah Baak’n, “mevsim” olarak sz ettii kiinin “Mecnun Otyakmaz” olduu aadaki 3141 nolu tape ile net olarak anlalmaktadr.

13.05.2011 gn saat:13.26’da Blent brahim en'in Aziz Yldrm’ arad grme(tape:3619);
    Aziz: “Gel burdaym", Blent: “Cuma gel demitin abi ...ilgili", Aziz: “Ha onla ilgili lan unuttuk onu ha dur peki gel".

13.05.2011 gn saat:16.12’de Mecnun Otyakmaz’n Blent en’i arad grme(tape:1176);
    Blent’in; “Nerdesin daycm” dedii, Mecnun’un ofiste olduunu syledii, Blent’in; “Geleceim yanna day,.. yetiirim 5’e kadar ya day” dedii.
    Blent brahim, Aziz Yldrm ile grtkten sonra yukarda grme ile sabit olduu zere Mecnun’u arayarak yanna geleceini sylemesinin yannda ayrca Mehmet Yldz’a ynelik ike faaliyetinde grev alan Ahmet elebi ile irtibata da getii anlalmaktadr.

13.05.2011 gn saat:18.15’de Blent en'in Ahmet elebi'yi arad grme(tape:3620);
    Blent: “Nerdesin", Ahmet: “Mitpoint", Blent: “Tamam ben imdi Samandra’ daym burdan kacam yanna gelecem…grmemiz lazm senle…zel grmemiz lazm", Ahmet: “Tamam grelim".

13.05.2011 gn saat:18.25’de lhan Ekiolu’nun Osman Murat zaydnl/ Aziz Yldrm’ arad grme(tape:2989);
    lhan’n; “Bakan ile beraber misin” diye sormas zerine Murat’n; “Evet vereyim mi” dedikten sonra telefonu Aziz Yldrm’a verdii, lhan’n; “Bakanm imdi tam aradnzda Kandilli’ye giriyordum dndm ama manyak bir trafik var yani” dedii, Aziz’in; “Gelme o zaman yarn konualm tamam,…imdi o bizim bizim arkadala konuacam da onla nasl konuaym diye ey yapyordum yani,… olmazsa ben seni ararm sen evde misin”, lhan: “Ben evde olacam”, Aziz: “Olmazsa senin oradan geerim konuurum”.
    13.05.2011 gn saat:19.02’de Blent brahim en'in Ahmet elebi'yi arad grme(tape:3621);
    Blent: “Ben stadn oraya geiyorum stadn oraya bir gesene", Ahmet: “Beni de alsana buradan geerken ya", Blent: “Arabam yok arabam stadda", Ahmet: “Gel buraya caddedeyiz ya".
    Trabzonspor √
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

13.05.2011 gn saat:19.02’de Abdullah Baak’n Yusuf Turanl’y arad grme(tape:3141);

(Abdullah’n, Blent’in arayp aramadn sorduu, Yusuf’un aramadn belirttii,) Abdullah: “Sana bir bomba diyeceim de sonra tamam,…o gitmi eyle Mecnun abiyle grm de,…lhan abi dediki sakn onlara ey yapmayn benle muhatap olun bende dedim abi Yusuf o ie girmez artk”, Yusuf: “…olmaz yani abi bu iler ok dolanyor ediliyor...”, Abdullah: “Evet evet evet ok boku kt artk kardeim evet, esas biri neler gtrm belli deil syleyeceim sana”

Abdullah Baak bu grmede Yusuf Turanl’ya, Blent brahim’in Mecnun ile grtn bomba haber olarak iletmekte. phesiz bu grmenin savunmalarda ska dile getirilen “bilet” konusuna ilikin olmad ok net. Zira bilet grmesinin bomba haber nitelii olmad gibi, kendi beyanna gre Galatasarayl olan ve Sivas ile bir balants bulunmayan Yusuf Turanl’nn, Fenerbahe’nin bilet konusunu takip edecek bir sfat ve konumunun bulunmad aktr. Ayrca Abdullah’n, lhan Ekiolu’na “abi Yusuf o ie girmez artk” diyerek kasdettii eyin de bilet ile ilgili olmad, izahtan varestedir.

Bununla birlikte lhan Ekiolu, Abdullah Baak ile birlikte Yusuf Turanl kanalyla ayrca ike faaliyetinde bulunduklarndan, Yusuf bu durumdan rahatsz olmu ve Abdullah’n bu haberine “…olmaz yani abi bu iler ok dolanyor ediliyor..” eklinde tepki vermitir. Abdullah ise “Evet evet evet ok boku kt artk kardeim evet, esas biri neler gtrm belli deil syleyeceim sana” diyerek, ike ve tevik faaliyeti srasnda kimlerin kazan saladn ima etmektedir.
    Trabzonspor √
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

13.05.2011 gn saat:19.05’de lhan Ekiolu’nu Aziz Yldrm’n arad grme(tape:2992);
    Aziz: “Kavack’a doru geliyorum senden rica etsem Migros’a gelsen o aadaki Migros’a orada bulusak”, lhan: “Olur tamam”, Aziz: “Karya gideceim tekrar tamam m,…yalnz bir 5 dakika iinde k yani erken kma 5 dakika sonra k”,
    Sank lhan Ekiolu Aziz Yldrm ile bulumasndan sonra 13.05.2011 gn saat:19.35’de lhan Ekiolu’nun Abdullah Baak’ arad grme (tape 2993);
    ABDULLAH BAAK : Efendim abi
    LHAN YKSEL EKOLU : Yarn sabahta erken kalkyor musun
    A.B : Herhalde abi
    .Y.E : yi senle ok nemli bir grme yapmam lazm sabahleyin ben
    A.B : Abi ben sana bir ey deyim mi
    .Y.E : Hh
    A.B : Ben ok moralim bozuk
    .Y.E : Niye ya
    A.B : Ben o benim Blent abim var ya
    .Y.E : Evet
    A.B : O yine ben eyler kartryor abi
    .Y.E : Kartrr s..ktir et
    A.B : Seninki ona sylemi abi ama sen bilmiyorsun
    .Y.E : Hayr hayr ben imdi oradan geliyorum ben imdi bizim 1 numara ile bulutum
    A.B : 1 numara benim yanmda bunu ard abi
    .Y.E : Tamam olum ben imdi btn olup bitenleri anlattm
    A.B : Hh
    .Y.E : Tamam m
    .Y.E : O hyarnda bir sikine yaramadn kendini yanl sana gster ona gsterdiimi de syledim
    .Y.E : Olayn kilit adamlarnn bizim seninkiyle sen olduunu syledim
    .Y.E : Fakat senin onu bilmelerini istemediini syledim hani dedim
    A.B : Evet
    .Y.E : Sen onlar bilme onlar yle istemiyor dedim beni istiyor
    .Y.E : Bu iin eyi
    A.B : Aynen aynen
    .Y.E : Ondan sonra dedim bak o sen Blent’i aryorsun bir eyler sylyorsun i daha da karyor dedim
    A.B : Ben abi lafn kesiyorum sana bir ey diyeceim ben bu gn ona ne dedim biliyor musun ben geen gn dedim olmayan bir eyler iin lhan Abi’ye bir ey demisin bana gnl koydu dedim tamam m ben ne olmuta he demiim- sna ne ne eviriyormuum abi ne var ki dedim ya ben kimim abi dedim ya bin kimim
    .Y.E : imdi bak Apo bizim urada bir hafta kald sakin olup mantkl dnmemiz lazm
    A.B : Evet evet abi
    .Y.E : Ben syledim tamam m her eyi anlattm bak imdi eyde
    A.B : Abi bak br arkadata benim kardeim olan onunla da demin beraberdim abi dedi sen ve seni bahsediyor senden abi baka Allah’n olu beni arsa ne grrm ne konuurum abi
    .Y.E : Aynen tamam ben de onu syledim bir dinle dinle beni
    A.B : Tamam abi aynen
    .Y.E : Esas esas bomba imdi bu seninki diyordu ya hani bir yerden bana cevap gelmesi lazm
    .Y.E : O ii konutu onu anlatacam yarn sana o i okey yarn sabah ben benim ocuu Dereaz na gtreceim futbol okuluna 10 da
    A.B : Tamam abi
    .Y.E : Senle Dereaz’nda bulualm 10 da yani haberler ok iyi
    A.B : br kardeimi de araym m abi oraya
    .Y.E : Sper olur
    A.B : Tamam abi tamam
    .Y.E : Tamam m
    A.B : Tamam abicim
    .Y.E : 10 da Dere az nda
    A.B : Tamam abi bir emrin var m bana abi
    .Y.E : Saln
    A.B : pyorum abi sayglar
    .Y.E : Hadi ben de hadi
    Trabzonspor √
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

Sz konusu grmede Abdullah Baak’n, “Ben o benim Blent abim var ya, O yine ben eyler kartryor abi” diyerek Blent brahim’in ike faaliyetinde kendileri haricinde rol almasn, iddianameye konu neredeyse tm sezonda yaplan ike ve tevik eylemlerinden sorumlu olan lhan Ekiolu’na adeta ihbar etmektedir. Konumasnn devamnda “Seninki ona sylemi abi ama sen bilmiyorsun” demesi zerine lhan Ekiolu, Abdullah’n “seninki” olarak niteledii Aziz Yldrm ile bulutuunu “ben imdi bizim 1 numara ile bulutum, ” diyerek iletmekte ve btn olup bitenleri anlattn, ike faaliyetinde kendisi ile Abdullah ile Yusuf’un kilit adam olduklarn, Blent brahim’e bir eyler syleyerek ileri kartrdn sylediini bildirmekte ve ertesi gn Fenerbahe Dereaz Tesisleri’nde bulumak zere szlemektedir.
    13.05.2011 gn saat:19.32’de Aziz Yldrm'n Blent brahim en'i arad grme; (tape:3622)
    Blent: “Caddeye gitmeye alyorum da orda beni bekliyor bir arkadam var onla buluacam da", Aziz: “Sen bak o ... syle bize yardm etsinler tamam m…yani belli etmeden yardm etsinler tamam m", Blent: “Tabi abicim tabi sen rahat ol ben konumasn bilirim".,
    Sank Aziz Yldrm’n talimat ile arad ve bulumak iin, yukarda yazl 3621 nolu tapede “gel buraya caddedeyim” diyen Ahmet elebi’nin yanna giden Blent brahim’i arayan Aziz Yldrm, O’ndan Fenerbahe kongre yesi olmas yannda ayn zamanda Sivasspor yneticisi olan sank Ahmet elebi’ye “SEN BAK O ... SYLE BZE YARDIM ETSNLER tamam m, YAN BELL ETMEDEN YARDIM ETSNLER TAMAM MI” diyerek yardm talebinde bulunmaktadr. Trkiye’nin en zengin kulplerinden biri olan Fenerbahe Spor Kulb, Ahmet elebi’nin herhalde maddi yardmna ihtiyac bulunmamaktadr.

Kme dmemesi iin haftalar nce endieye kaplan ve bunu nlemek iin rakiplerini yenecekleri szn verip, verdii bu sz bir ekilde tutan sank Aziz Yldrm’n, konumalarnda “bizimki” olarak sz ettii, kendisine “abi” diye hitap eden Mecnun Otyakmaz’dan ayr olarak, Ahmet elebi’den de yardm istemesi, son msabakada ii ansa brakmayp kesin olarak kazanma arzusunun bir gstergesidir.
    Konu Klnkolu tarafndan (08.11.2012 Saat 08:22 ) deitirilmitir.
    Trabzonspor √
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)