Sayfa 3 Toplam 9 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 ... SonuncuSonuncu
Toplam 202 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Adsl

The Legend - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

indirim yerine hızı artırmaya çalışsalar daha iyi olur.
    elbet bir gün toprak olup gideceğiz...
    TRABZONLU DOĞDUK TRABZONSPORLU ÖLECEĞİZ...
    legends never die ...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    bordobluex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İndirim adındaki şekeri gene dağıtmaya başlamış TTnet.
    Ortada kimsenin yüzünü güldürecek bir indirim yok.
    Türkiyenin %95'i 1024 sınırlı kullanırken, sen indirimi diğer tarifelere yapıyorsun ve 1024 tarifesini de lütfen 4 GB'a çekiyorsun.

Bir diğer konuda indirmeler.
    İndirmek dediğimiz olay, bir bağlantıyı sağ tıklayıp ''Farklı Kaydet'' dediğimiz de ollan hadiseden ibaret değildir.
    Bir sayfa görüntülenmeye başladığında, o sayfada görüdüğünüz yazı, grafik, video yani herşey bilgisayarınza inmektedir. Ve bu inen dosyalar kotanıza yansır.

Meşhur youtube.com ve benzeri sitelerde izlediğiniz videolarda bilgisayarına inerler ve ortala 6 MB büyüklüğünde dosyalardır. 6 mb lık bir mp3 indirmekle İnternetten video izlemek arasında hiç bir fark yokdur.
    Kotanıza olduğu gibi yansır.

Ben bu ay hiç birşey indirmedim. Kotamı aşmamışımdır. En fazla 30YTL gelir derken 70-90 YTL ödemek zorunda kaldığınızı görürsünüz.
    Konu bordobluex tarafından (03.08.2007 Saat 15:03 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

İnternete kota koyan zihniyete anlam veremiyorum. Açıkçası kotasız olsun, yavaş olsun tercihimdir. ADSL bu kafayla gittiği sürece KABLONET'TEN vazgeçmem...
    “Her kim kendini kıymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

fincher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

Asagıda belirtilen rakamlar bircok ülkedeki internet bedellerini anlasılabilecek sekilde belirtmekte ve kıyaslamaktadır.İnternet konusunda en bilgisiz kullanıcın dahi anlaması ve soyuldugunu farketmesi icin oldukca yalın bir dil ve benzetmeler kullanılmıstır.Lutfen fiyatları mukayese ederken ulkelerin gelişmişlik duzeylerını bır standart kabul etmeyelım,cunku butun bedeller dolar kurunda gosterılmıs olup,bedeli odenen hizmetin karsılıgını almayı ıstemek en dogal kullanıcı ve musterı hakkıdır.Sonucta en gelişmiş ulkelerden bile katlarca fazla para odeyerek en yavas interneti kullanan ne yazıktır ki milletimizdir.

Japonya 47 mbit 38$ Telekomun en ucuz kotasız tarıfesınden tam 188 kat hızlı ve sadece 6$ pahallı

İsveç 24 mbit 35$ Telekomun en ucuz kotasız tarıfesınden tam 96 kat hızlı ve sadece 3$ pahallı

Fransa 20 mbit 35$ Telekomun en ucuz kotasız tarıfesınden tam 80 kat hızlı ve sadece 3$ pahallı

Honk Kong 10 mbit 16$ Telekomun en ucuz kotasız tarıfesınden tam 40 kat hızlı ve 16$ ucuz

Bulgaristan 4.8 mbit 10$ Telekomun en ucuz kotasız tarıfesınden tam 19,2 kat hızlı ve 22$ ucuz

Türkiye 2 mbit 146$ Telekomun en ucuz kotasız tarıfesınden tam 8 kat hızlı ve sadece denemeyecek kadar ,114$ pahallı

Türkiye 0,25 mbit 32$ KARŞILAŞTIRMA YAPILAMAZ,DAHA YAVAŞI YOK!!!

Özet,

Japonya'da yaşıyor olsanız suan kullandıgınız en ucuz kotasız internete odediginiz paranın uzerine sadece 6$ daha ekleyerek 188 kat daha hızlı internete sahip olabilirdiniz.

İsveç'de yaşıyor olsaydınız suan kullandıgnız en ucuz kotasız internete odediginiz paranın uzerine sadece 3$ daha odeyerek 96 kat daha hızlı internete sahip olabilirdiniz.

Karşılaştırmayı bahane bulup da uygun olmadıgını savunacaklar icin Bulgaristan ornegini verelim.Bulgaristan'da yasıyor olsa idiniz suan kullanmakta oldugnuz en ucuz kotasız internete odediginiz paranın uzerine 22$ alıp, 19,2 kat daha hızlı internet kullanabilirdiniz.

Acı bir gercek daha; Türk Telekom calısanları evlerinde kullandıkları 2 mbit kotasız internet icin ayda yalnızca 30YTL odemektedirler.Bu tarifeyi herhangi bir müşteri almak isterse fiyatı; 269 ytl'dir.Türk Telekom'un yaklasık 50 000 calışanı vardır.

Sonuçta görülmektedir ki ülkemizdeki internet ücretleri dünya standartlarındayken ,verilen internet hizmetleri dünya standartlarının katlarca altındadır.

2006 yılı itibariyle Oger Telekom'a açık teklif yoluyla satılan Türk Telekom A.Ş.'nin özelleştirilmesinin ardından izlenen hizmet politikaları, fiyat düzenlemeleri, teknoloji standartları gibi konularda biz aboneler, büyük rahatsızlık duymaktayız. Bahsi geçen bu rahatsızlık, özellikle son dönem fiyat düzenlemeleriyle birlikte yerini tepki ve öfkeye bırakmıştır.

Türkiye, 2003 yılı ile birlikte terminolojide "Broadband" yani "Geniş Ağ" adı verilen hizmet kapsamı altına alınmış (ADSL), bu sayede başta internet iletişimi olmak üzere yüksek hızda veri aktarım hakkı biz abonelere sunulmuştur. Mamafih, geçen 4 yıllık süreç içerisinde izlenen yanlış politikalar nedeniyle başlanılan noktadan itibaren bir ilerleme sağlanamamış; biz son kullanıcılar olarak haksız yere fahiş fiyatlar üzerinden hizmet almak zorunda bırakılmışızdır.

Öte yandan günümüz çağdaş trendinde rol almak isteyen ülkeler, teknolojinin bu en önemli nimetine sahip çıkarak gerekli altyapı çalışmalarını tamamlamış ve bu hizmeti abonelerine büyük bir kolaylık ve kalite ile sunmuştur. İşin Türkiye cephesinde ise durum ne yazık ki acı vericidir. Bu aşamada Türkiye'nin bu hizmetlerini yürütmekle sorumlu tek kanalı Türk Telekom, aşağıda listelenen konularda yatırım yapmaktan kaçınmış ve bizleri mağdur bırakmıştır.

1. Kapasite: 2003 yılı sonlarında bulunan 300.000 ADSL kullanıcısına karşın 2006 yılı sonunda 1.500.000 ADSL kullanıcısı bulunmaktadır. %400'lük bu artış, sizin de takdir edeceğiniz üzere azımsanamayacak bir miktardır. Bu kadarlık bir artışı istihdam edebilmek için ise yurtiçi ve yurtdışı altyapı çalışmaları yapılması gerekmesine rağmen tek bir çalışma dahi yapılmamış, hatta şu an itibariyle mevcut kullanıcılar altyapı yetersizlikleri nedeniyle kendilerine sunulan hizmetleri sağlıklı bir şekilde alamaz olmuştur. Gün içerisinde sık sık kesilen internet bağlantıları, taahhüt edilen hızların altında verilen sağlıksız bağlantılar bu ihmalkarlığın açık bir ispatıdır. Mevcut Sayın yetkili, fahiş fiyatlar alınmasına karşılık verilen bu hizmet hangi aklı salim kullanıcıya, müşteriye daha da önemlisi insana yakışmaktadır?

2. Hız: Birinci maddede değinilen altyapı yetersizlikleri sonucu mevcut hızlarda herhangi bir değişiklik yapılmamış ve günümüzde 3. Dünya ülkelerinin sahip olduğu en yüksek hız 2048kbps (2Mbit) olarak sunulmaya devam edilmiştir. Oysa gelişmiş dünya ülkelerinde hatta ve hatta birçok gelişmemiş ülkede dahi en yüksek internet hızı 4096kbps (4Mbit) ile 8192kbps (8Mbit) arasında değişmektedir.

3. Fiyat Politikası: Özellikle bu madde, protestomuzun ana nedenini oluşturmaktadır. Nitekim, mevcut tarifeler üzerinden verilen hizmet; çağdışı, postmodern bir uygulama dahası yasal hükümlülüklerin yerine getirilememesidir. İlgili fiyat politikaları dahilinde bile söz verilen hizmetler herhangi bir aksama olmadan yerine getirilememekte, dahası ilgili kurumca (TTNet A.Ş.)bu hizmetlerin iyileştirilmesi konusunda bir çaba gösterilmemektedir. An itibariyle verilen ADSL hizmeti ise sunduğu parasal yükümlülükler nedeniyle biz milyonlarca ADSL abonesine darboğaz yaşatmakta, ekonomimizin gözler önünde olduğu bugünlerde çaresiz bırakmaktadır. Ancak, ülkemizdeki bu uygulamanın aksine diğer Avrupa ülkelerinde aynı hızlar oldukça makul fiyatlar üzerinden sunulmaktadır. Bilginize ithafen aşağıda ilgili Avrupa ve Amerika ülkelerinin hızları ve buna bağlı ücretleri ile Türkiye'de sunulan hızlar ve ücretleri verilmiştir.

a. Amerika Birleşik Devletleri:

i. 1.5Mbit, Aylık ücret: 13$, Tür: sınırsız, Sağlayıcı: RADSL (1,5 kat daha hızlı)

ii. 1Mbit, Aylık ücret: 65$ (94YTL), Tür: sınırsız, Sağlayıcı: TTNet A.Ş.

NOT: Türkiye'de 1.5Mbit internet hızı bulunmamaktadır. Buna en yakın internet hızları 1Mbit veya 2Mbit referans alınmıştır.

NOT 2: Türkiye'de şu an sunulan en düşük ADSL internet hızı 256 kbps, Amerika'da "Dial-up Replacement" adı verilen ve Türkiye'de 1999 yıllarında yaygın olan Dial-Up (56 Kbps) bağlantı yerine genellikle abone olan kullanıcılara hediye olarak verilmektedir.

b. Kanada:

i. 10 Mbit, Aylık Ücret: 55.95$, Tür: sınırsız, Sağlayıcı: Eastlink (5 kat daha hızlı)

ii. 2Mbit, Aylık Ücret: 88$ (128YTL), Tür:sınırsız, Sağlayıcı: TTNet A.Ş.

NOT: Türkiye'de sunulan en yüksek hız 2Mbit olduğu için bu derece hızdaki internetle karşılaştırmak için bu referans seçilmiştir.

NOT 2: Türkiye'de ADSL başvurularında ayrıca ilaveten alınan 29YTL'lik kurulum ücreti ilgili ülkede yoktur. Sadece bahsi geçen aylık ücret ödenmektedir.

c. İngiltere:

i. 512 Kbps, Aylık Ücret: 19$, Tür:sınırsız, Sağlayıcı: UK Online (Eş Değer)

ii. 512 Kpbs, Aylık Ücret: 53$, Tür:sınırsız, Sağlayıcı: TTNet A.Ş.

d. Almanya:

i. 2Mbit, Aylık Ücret: 26$, Tür:sınırsız, Sağlayıcı: Deutsche Telekom (Eş Değer)

ii. 2Mbit, Aylık Ücret: 89$, Tür:sınırsız, Sağlayıcı: TTNet A.Ş.

e. İsviçre

i. 100Mbit, Aylık Ücret: 40$, Tür:sınırsız, Sağlayıcı: TeliaSonera AB (100 kat daha hızlı)

ii. 2Mbit, Aylık Ücret: 88$ (128YTL), Tür:sınırsız, Sağlayıcı: TTNet A.Ş.

NOT: Türkiye'de sunulan en yüksek hız 2Mbit olduğu için bu derece hızdaki internetle karşılaştırmak için bu referans seçilmiştir.

f. Hırvatistan

i. 5 Mbit, Aylık Ücret: 36$, Tür:kotalı, Sağlayıcı: TriplePlay (Eş Değer)

1. 2 Telefon Hattı

2. Aylık 120 dakika ücretsiz telefon konuşması

3. 5 Mbit İnternet (5GB Kotalı)

4. Bilgisayarda izlemek için 20 ücretsiz dijital TV kanalı

5. 5 adet e-mail adresi

6. 100MB mail alanı

7. Ücretsiz Dial-up servisi

8. Antivirus&Spam Koruması

ii. 1 Mbit, Aylık Ücret: 35$, Tür: kotalı, Sağlayıcı: TTNet A.Ş.

1. Ekstra Telefon Hattı

2. Ekstra Telefon Ücretlendirmesi

3. 1 Mbit İnternet (9GB Kotalı)

4. 1 adet e-mail adres

5. 50 MB Alan

6. Ekstra dial-up ücreti

g. Bulgaristan

i. 2 Mbit, Aylık Ücret: 32$, Tür:sınırsız, Sağlayıcı: Bulgarian Telecommunications (Eş Değer)

ii. 2Mbit, Aylık Ücret: 88$, Tür:sınırsız, Sağlayıcı: TTNet A.Ş.

Kaynak: Wikipedia, http://en.wikipedia.org/wiki/Broadba...cess_worldwide

NOT: Tüm ücretler dolar kuru üzerinden hesaplanmış olup, 1.44YTL olarak alınmıştır.

NOT 2: Tarife karşılaştırması olarak Türk Telekom'un 1 Nisan 2007 tarihinden itibaren devreye sokacağını belirttiği "indirimli" tarifeler kullanılmıştır.

NOT 3: Altyapı yetersizlikleri nedeniyle karşılaştırma dahi yapılamayan ülkeler için mevcut en yüksek hız/kota sahibi tarife seçilmiştir.

Yukarıda açıkça kaynaklarıyla belirtilen fiyatlara karşılık TTNet A.Ş. Genel Başkanı Paul Doany'nin 06.03.2007 tarihli talihsiz açıklamasna ilişkin NTVMSNBC sitesinde yer alan haberden bir alıntı:

"...Türkiye'deki ADSL erişim ücretlerinin yüksek olduğundan şikayet edildiğini anımsatan Doany, Türkiye'deki erişim ücretlerinin Avrupa ülkelerine göre en düşük düzeyde olduğunun rahatlıkla görülebileceğini, KDV dahil edildiğinde bile ADSL ücretlerinin Türkiye'de diğer ülkelere oranla çok rekabetçi olduğunu savundu..."

Kaynak: NtvMSNBC

Sonuç olarak, yukarıda listelenen altı ülkenin hepsinde de ne yazık ki Türkiye hem hız ve hizmet konusunda oldukça geri, ücret bakımından ise ileride kalmıştır. Daha da ötesi, buna benzer 16 Avrupa ülkesi daha bulunmaktadır. Ülkemizde bulunan ve 1 Nisan itibarı ile geçerli olan/geçerli olacak, açıklanan fahiş tarifeler ise şöyledir:

256 Kbps 48 YTL-33$ (Sınırsız, eski tarifeden farklı olarak 1 YTL indirim)

512 Kbps 77 YTL- 53$(Sınırsız, eski tarifeden farklı olarak 12 YTL indirim)

1024 Kbps 94 YTL – 65$ (Sınırsız, eski tarifeden farklı olarak 45 YTL indirim)

2048 Kbps 128 YTL-88$ (Sınırsız, eski tarifeden farklı olarak 101 YTL indirim)

Görüldüğü üzere, öncesinde biz abonelerin şikayet ettiği ve yukarıda da madde madde saydığımız durumlara karşılık TTNet A.Ş.'nin çözümü 1 Nisan 2007 tarihinden itibaren geçerli olacak bu fahiş tarife olmuştur. Eğer fiyatlar ve indirim oranları dikkatlice incelinirse, görülecektir ki yüksek hızdaki internet ücretleri ucuzlarken, herkesce fiyatlar nedeniyle ortak kullanılan ve çoğunlukta olan düşük hızdaki bağlantı ücretlerine "1 YTL" gibi komik bir indirim yapılmıştır.

Bizim ihtiyacımız olan, yüksek hızlara düşük fiyatlar üzerinden ulaşmaktır. Ne yazık ki Türk Telekom iştirakı TTNet A.Ş., kendince seçtiği 49YTL'lik sınırın altına inmeyecek şekilde üst fiyatlara indirim yapmış, kısacası herhangi bir çözüm getirmemiş hatta biz aboneler, Türk milletini ümitsizliğe sürüklemiştir.

Bu metni okuyan siz ilgili kişiden ricamız ise yukarıda detaylı bir şekilde anlatılan yaşadığımız sorunlara gerçekçi çözümler getirilmesi için biz kullanıcılara destek olmanız, elinizde bulundurduğunuz basın, medya, yayın ve yayım organları üzerindeki yetkinizi kullanarak bize yardımcı olmanızdır. Türkiye, yıllar yılı sömürülen bir devlet olmaktan kurtulamamış ve ADSL hizmetlerinde de tekelci anlayışın kurbanı olmuştur. Artık buna bir son vermek amacıyla, desteklerinizi mutlaka bekliyoruz. Bir milyonu aşan ADSL kullanıcısı adına 250.000 kullanıcı olarak diyoruz ki; Türkiye'de sağlıklı bir interneti, yurtdışında Avrupa ülkelerinde olduğu gibi uygun fiyatlarda sahip olalım. Bizim bu yakarışımıza karşılık ilgili kişinin acınası cevabını büyük bir sitemle ve bir o kadar da pişkinlikle nitelendirmekteyiz. Lütfen bu kampanya esasında yardımlarınızı esirgemeyiniz ve siz de artık ilerleme yolunda atılacak adımlara önayak olunuz...

Eminiz ki duyarlı köşe yazarlarımız, ve değerli Türk basını bu noktada biz milyonlarca abonenin temsilcisi olacaktır.

Saygılarımızla;

TTNet A.Ş. ADSL Hizmetleri Kullanıcıları.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Cafer KILIÇSOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı golasaliyim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende her ay 5-6 film indiriyorum, şarkı mutlaka indiriyorum. sürekli msn deyim. forumlarda dolaşırım videoları izlerim ama http://adslkota.ttnet.net.tr/adslkota/login.jsp adresinden sürekli kotamı kontrol edip kotayı aşmıyorum bence cafer abi senin bilgisayarı senden başkalarıda kullanıyor
    Yok ya kimse kullanmıyor. Ayrıca Kablosuz ağla bağlanıyorum ve wep şifrelemesi mevcut

Çıldıracağım ya. Biri bana yardım etsin
    Konu Cafer KILIÇSOY tarafından (11.03.2007 Saat 09:35 ) değiştirilmiştir.
    ODTÜ'lü bir hocanın Trabzonspor atkısıyla dolaşan Trabzonsporlular hakkındaki yorumu;
    "Hocam onlar Trabzonsporlu. Onların sevgisi, derdi bir başka. TRABZONSPOR onlar için bir var olma nedeni. TRABZONSPOR'a küsemez, kızamaz ondan utanamazlar çünkü o zaman şehirlerine küsmüş, şehirlerinden utanmış olurlar''

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Cafer KILIÇSOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı bordobluex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İndirim adındaki şekeri gene dağıtmaya başlamış TTnet.
    Ortada kimsenin yüzünü güldürecek bir indirim yok.
    Türkiyenin %95'i 1024 sınırlı kullanırken, sen indirimi diğer tarifelere yapıyorsun ve 1024 tarifesini de lütfen 4 GB'a çekiyorsun.

Bir diğer konuda indirmeler.
    İndirmek dediğimiz olay, bir bağlantıyı sağ tıklayıp ''Farklı Kaydet'' dediğimiz de ollan hadiseden ibaret değildir.
    Bir sayfa görüntülenmeye başladığında, o sayfada görüdüğünüz yazı, grafik, video yani herşey bilgisayarınza inmektedir. Vu bu inen dosyalar kotanıza yansır.

Meşhur youtube.com ve benzeri sitelerde izlediğiniz videolarda bilgisayarına inerler ve ortala 6 MB büyüklüğünde dosyalardır. 6 mb lık bir mp3 indirmekle İnternetten video izlemek arasında hiç bir fark yokdur.
    Kotanıza olduğu gibi yansır.

Ben bu ay hiç birşey indirmedim. Kotamı aşmamışımdır. En fazla 30YTL gelir derken 70-90 YTL ödemek zorunda kaldığınızı görürsünüz.
    Osman teşekkür ederim. Sanırım sınırı aşmamın nedeni bu. Bir videoyu 10 defa izliyorum. Uyarın için sağol
    Alıntı Kaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnternete kota koyan zihniyete anlam veremiyorum. Açıkçası kotasız olsun, yavaş olsun tercihimdir. ADSL bu kafayla gittiği sürece KABLONET'TEN vazgeçmem...
    Kaya şu KABLONET'i bizede bir anlat.
    ODTÜ'lü bir hocanın Trabzonspor atkısıyla dolaşan Trabzonsporlular hakkındaki yorumu;
    "Hocam onlar Trabzonsporlu. Onların sevgisi, derdi bir başka. TRABZONSPOR onlar için bir var olma nedeni. TRABZONSPOR'a küsemez, kızamaz ondan utanamazlar çünkü o zaman şehirlerine küsmüş, şehirlerinden utanmış olurlar''

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Taner Gündoğdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

sanırım bordobluex'in dediğinden kaynaklanıyor bu kota aşma meselesi... ben kotayı doldurduğunu biliyordum ama dediği gibi izlenilen videonun aynen etkilediğini bilmiyordum ilginç bir bilgi... gerçi kota problemim olmuyor ama sınıra geldiğimde buna dikkat etcem... peki acaba msn ne kadar etkiler?? bilen var mı?
    Ben Kuzeyin Oğlu, sen Bizans Torunu! Ben Asaletin Rengi, Sen Entrikanın Başkenti! Ben TRABZONUM, BİZ TRABZONSPORUZ!!!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TURHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Kotadan yeme meselesi çok boyutlu bir olay, aslında her türlü bilgisayara giren veri "download" olarak geçiyor.Misal msn den yapılan kameralı konuşmada kota yiyor, sayfalarda gezinirken önünüze çıkan resimlerde, youtubedan izlediğiniz videolarda, sayfalarda çıkan animasyonlarda.

Millet nasıl kotayı tutturuyor anlayamıyorum.Evde 3 bilgisayardan kablosuz ağ kurulu, mach ve wep şifrelemeleri mevcut.Dışarıdan giren olamaz yani ama indirdiğim veri 10gb ı buluyor.

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

ben geçenlerde türk telekomun ceo sunu cnn turk te seyrettim...orada hızlarda bir değişiklik veya yine fiyatlarda bir değişiklik yapacaklarını söyledi....

Fatih Ersoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Hadi hayırlısı
    Düşün mü, konuş mu, sus mu, unut mu ?
    **Latocan**

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçınalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sanırım anormallik bende. 3 GB sınırlı kullanıyorum, evde sürekli nette birileri olur, arada sırada videolar, günde 2-3 tane de mp3 iner. 29 lira'dan başka da fatura gelmedi. Maşallah diyelim

Ancak hala dünyanın en kalitesiz net hizmetlerinden birini çok pahalıya kullanıyoruz. Hala Avrupa'da her sokakta rastlanan dünyanın öbür ucuyla 10 dakika konuşup 50 cent ödediğimiz telefon net telefonu hizmetinden faydalanamıyoruz. Olacak inşallah...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TSelif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Ben her ay 27.00 ytl ödüyorum ...
    "-Ben ALLAH'ın adaletine inanıyorum.." Onur Recep Kıvrak!

Nereden
    Ankara

arkadaşlar telekom yeni bir kampanya başlattı...adsl ye yeni üye olanlar 2007 e kadar 29 ytyl yerine 14.99 tyl ödeyecekler...üstelik modem de ücretsiz.....

Ömer SEVİNÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Zaten bu telekomun kampanyaları anca mevcut aboneli gıcık etmeye yarar. Millet yeni gelmesine rağmen ucuza konuşacak, biz ne zamandır kullanıyoruz kazık yemeye devam! Tövbe tövbe..
    Sâhipsiz olan memleketin batması haktır;
    Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktır!
    - Eomer -

Nereden
    İstanbul

Alıntı Murat Dinç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar telekom yeni bir kampanya başlattı...adsl ye yeni üye olanlar 2007 e kadar 29 ytyl yerine 14.99 tyl ödeyecekler...üstelik modem de ücretsiz.....
    ulan hep yeni üye olanlara yapıyorlar indirimi..biz neciyiz burda yavv!!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    LazAnisT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

İnsanlarla anca bu kadar alay edilebilir.29 YTL DEN 2 yıl sözleşme imzaladık.2 ay sonra aynı ücret 14 ytl oluyor.Böyle bir şey olabilirmi.Yazıklar olsun

Trabzonspor Kongre Üyesi
    UğuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı lazanist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnsanlarla anca bu kadar alay edilebilir.29 YTL DEN 2 yıl sözleşme imzaladık.2 ay sonra aynı ücret 14 ytl oluyor.Böyle bir şey olabilirmi.Yazıklar olsun
    bu TAM BİR HAKSIZLIK.uğraşılırsa bu işle bizde indirimden faydalanırız gibime geliyor.TElekom da bu haksızlığı görüp indirime girmesi lazım ama neredeeee?
    bordomavi.net
    Trabzonspor'un ilk ve en büyük taraftar sitesi

Trabzonspor Kongre Üyesi
    tigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı lazanist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet ama ilk 2 ay ücretsiz ve limitsiz kullanım hakkınız var.

Yapılan indirim sadece yılbaşına kadar geçerli.

2 ay ücretsiz limitsiz 1024 kb kullanımın değeri=99 ytl x 2 = 198 ytl
    yılbaşına kadar indirimli tarifeden faydalanmanın avantajı=84.06 ytl

şimdi kim daha avantajlı? Yeni abone olanlar mı yoksa bir önceki kampanyada abone olanlar mı?
    "Arkasından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz. Köpekleri bilmem ama bu kurta Trabzonspor'un çok ihtiyacı var"

Alıntı Eomer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten bu telekomun kampanyaları anca mevcut aboneli gıcık etmeye yarar. Millet yeni gelmesine rağmen ucuza konuşacak, biz ne zamandır kullanıyoruz kazık yemeye devam! Tövbe tövbe..
    Sanırım konu hakkında tüketici dernekleri dava açmış. Sen senelerce faturalarını tıkır tıkır öde, rezil müşteri hizmetleriyle muhatap ol, santralden dolayı uzun zaman sorun yaşa, tarifen değişsin, her şey yerli yerine oturunca da kampanya üstüne kampanya yapsınlar, buna da dahil olma. Zaten niye sana kampanya yapsın ki adam; elinde müşteri, öder faturasını sesini çıkarmaz...
    Koyverdun gittun bizi...
    Ekmeğin ova,yüreğin dalga,gurbetin farz olduğu yerin evlatlarıyız.
    Republic of Of
    [COLOR="DarkRed"]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Taner Gündoğdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı tigin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet ama ilk 2 ay ücretsiz ve limitsiz kullanım hakkınız var.

Yapılan indirim sadece yılbaşına kadar geçerli.

2 ay ücretsiz limitsiz 1024 kb kullanımın değeri=99 ytl x 2 = 198 ytl
    yılbaşına kadar indirimli tarifeden faydalanmanın avantajı=84.06 ytl

şimdi kim daha avantajlı? Yeni abone olanlar mı yoksa bir önceki kampanyada abone olanlar mı?
    o zaman yeni abone olanlar isyan etsin bizi kazıklıyorsunuz diye, hani maksat muhalefet ya
    Ben Kuzeyin Oğlu, sen Bizans Torunu! Ben Asaletin Rengi, Sen Entrikanın Başkenti! Ben TRABZONUM, BİZ TRABZONSPORUZ!!!

Nereden
    Ankara

arkadaşlar telekom galiba bu aralar yine bir indirim yapacak hemde yüzde 45 düzeyinde...

Ali Sırrı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Türk Telekom daha ucuza çok daha hızlı internetin yolunu açtı. Telekomünikasyon Kurumu’nun onayladığı yeni tariflere göre toptan ADSL ve veri akış erişimi tarifelerinde yüzde 45’e varan oranlarda indirime gidildi. İnternet servis sağlayıcı şirketlerin maliyetlerini önemli oranlarda düşüren bu adım ile internet daha ucuz hale geldi.

Yapılan ADSL tarife değişikliği ile;

Limitsiz Toptan Tarifede, 512 Kbps’de % 38, 1 Mbps’de % 44, 2 Mbps’de % 45,
    Veri Akış Erişimi Tarifelerinde, 512 Kbps’de % 40, 1 Mbps’de % 43, 2 Mbps’de % 36 oranlarında indirime gidildi.

2 YENİ HIZ SEÇENEĞİ

Yeni toptan ADSL tarifeleri ile internetteki büyük ucuzlamanın yanında maksimum hızda iki kat artış oldu.

Tarife paketlerine 4 Mbps limitsiz ve 2 Mbps 6G limitli olmak üzere 2 yeni seçenek eklendi.
    256 Kbps hız seçeneği yürürlükten kaldırılmış, minimum hız 512 Kbps’ye yükseltildi.

SEKTÖRE REKABET DESTEĞİ

Türk Telekom, ADSL toptan satış indirimlerinin yanı sıra Veri Akış Erişiminde de limitli tarife uygulamasına geçti. Böylece, sektörde faaliyet gösteren internet servis sağlayıcı şirketlere hizmetlerini çeşitlendirme ve daha ucuza maletme olanağı sağlanmış oldu.

Yeni toptan ADSL ve veri akış erişimi tarifeleri konusunda Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Dr. Paul Doany şöyle konuştu:

“Telekomünikasyon Kurumu’nun onayladığı yeni tarifeler ile internet servis sağlayıcısı şirketlerin müşterilerine indirim yapabilmesinin önünü açtık. Tüm bu şirketlerin kendi fiyatlarını açıklayarak indirimleri fiyatlarına yansıtacağını umuyoruz. Böylece sektördeki rekabeti destekleme ve pazarı büyütme konusunda çok önemli bir adımı atmış oluyoruz.”

Nereden
    Ankara

fiyatlar ne olacak yani....

Ali Sırrı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

O kadarını bilmiyorum. Telekom'un sitesinde haber vardı c/p yaptım sadece. Bilginiz olsun diye

Onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doğu

Ne şimdi bizim sınırsız 256 ları 512 mi yapacaklar?
    FxY

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)